Sträcktider Luffarligan Hellasgården                                                                        
  20190814 Svarta tider är sträcktider                                                                              
    Blå tider är från start                                                                              
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                        
                                                                                   
Plac Bana A -5,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   Mål   Bana A -5,6 km Klubb
1 Axel Granqvist OK Ravinen 35:59 01:43 (1) 02:14 (3) 02:12 (1) 03:36 (2) 02:30 (1) 03:24 (1) 01:38 (1) 03:01 (1) 01:36 (1) 05:46 (1) 01:17 (1) 02:37 (1) 00:24 (1) 01:05 (1) 00:39 (1) 01:28 (1) 00:39 (1) 00:10 (1) Axel Granqvist OK Ravinen
        01:43 (1) 03:57 (2) 06:09 (1) 09:45 (2) 12:15 (2) 15:39 (1) 17:17 (1) 20:18 (1) 21:54 (1) 27:40 (1) 28:57 (1) 31:34 (1) 31:58 (1) 33:03 (1) 33:42 (1) 35:10 (1) 35:49 (1) 35:59 (1)    
2 Christoffer Schönning Järfälla OK 40:21 01:54 (2) 02:01 (1) 02:35 (2) 03:00 (1) 02:30 (1) 03:44 (2) 01:52 (2) 04:52 (3) 01:44 (2) 05:58 (2) 01:36 (2) 03:00 (2) 00:27 (3) 01:36 (8) 00:44 (2) 01:44 (2) 00:50 (2) 00:14 (2) Christoffer Schönning Järfälla OK
        01:54 (2) 03:55 (1) 06:30 (2) 09:30 (1) 12:00 (1) 15:44 (2) 17:36 (2) 22:28 (2) 24:12 (2) 30:10 (2) 31:46 (2) 34:46 (2) 35:13 (2) 36:49 (2) 37:33 (2) 39:17 (2) 40:07 (2) 40:21 (2)    
3 Henrik Sjögren Haninge SOK 54:04 02:39 (3) 02:13 (2) 03:00 (3) 04:41 (3) 03:12 (3) 04:25 (3) 04:24 (7) 04:29 (2) 02:25 (3) 08:13 (3) 02:02 (3) 04:26 (3) 00:25 (2) 01:27 (5) 01:06 (3) 03:41 (6) 01:00 (3) 00:16 (3) Henrik Sjögren Haninge SOK
        02:39 (3) 04:52 (3) 07:52 (3) 12:33 (3) 15:45 (3) 20:10 (3) 24:34 (3) 29:03 (3) 31:28 (3) 39:41 (3) 41:43 (3) 46:09 (3) 46:34 (3) 48:01 (3) 49:07 (3) 52:48 (3) 53:48 (3) 54:04 (3)    
4 Christer Hördell Söders-Tyresö 73:21 04:24 (8) 03:32 (7) 05:19 (8) 06:58 (7) 04:26 (6) 06:55 (7) 03:21 (5) 06:20 (5) 03:15 (6) 11:57 (5) 02:57 (7) 05:26 (4) 00:54 (8) 01:28 (6) 01:41 (6) 02:45 (3) 01:21 (6) 00:22 (5) Christer Hördell Söders-Tyresö
        04:24 (8) 07:56 (7) 13:15 (8) 20:13 (8) 24:39 (7) 31:34 (7) 34:55 (6) 41:15 (5) 44:30 (5) 56:27 (5) 59:24 (5) 64:50 (5) 65:44 (5) 67:12 (5) 68:53 (5) 71:38 (4) 72:59 (4) 73:21 (4)    
5 Jan Retsloff Hellas Orientering 74:03 03:49 (6) 03:15 (5) 04:45 (5) 05:30 (4) 04:31 (7) 06:29 (5) 03:04 (4) 07:32 (6) 03:25 (8) 12:24 (6) 02:34 (5) 05:35 (5) 00:46 (7) 01:22 (3) 03:47 (8) 03:17 (4) 01:33 (8) 00:25 (8) Jan Retsloff Hellas Orientering
        03:49 (6) 07:04 (5) 11:49 (4) 17:19 (4) 21:50 (4) 28:19 (4) 31:23 (4) 38:55 (4) 42:20 (4) 54:44 (4) 57:18 (4) 62:53 (4) 63:39 (4) 65:01 (4) 68:48 (4) 72:05 (5) 73:38 (5) 74:03 (5)    
6 Lena Öhman Centrum OK 75:19 03:46 (5) 03:28 (6) 05:12 (7) 05:48 (5) 04:11 (4) 06:33 (6) 03:29 (6) 10:11 (8) 02:50 (4) 11:24 (4) 02:50 (6) 05:41 (7) 00:45 (6) 01:32 (7) 01:32 (4) 04:17 (8) 01:27 (7) 00:23 (7) Lena Öhman Centrum OK
        03:46 (5) 07:14 (6) 12:26 (7) 18:14 (6) 22:25 (5) 28:58 (5) 32:27 (5) 42:38 (6) 45:28 (6) 56:52 (6) 59:42 (6) 65:23 (6) 66:08 (6) 67:40 (6) 69:12 (6) 73:29 (6) 74:56 (6) 75:19 (6)    
7 Kurt Eriksson Vandrarringen 85:56 03:38 (4) 03:05 (4) 05:09 (6) 05:58 (6) 07:11 (8) 06:02 (4) 09:50 (8) 08:10 (7) 02:53 (5) 15:45 (7) 03:26 (8) 05:40 (6) 00:39 (5) 01:26 (4) 01:37 (5) 03:47 (7) 01:18 (4) 00:22 (5) Kurt Eriksson Vandrarringen
        03:38 (4) 06:43 (4) 11:52 (5) 17:50 (5) 25:01 (8) 31:03 (6) 40:53 (7) 49:03 (8) 51:56 (8) 67:41 (8) 71:07 (8) 76:47 (7) 77:26 (7) 78:52 (7) 80:29 (7) 84:16 (7) 85:34 (7) 85:56 (7)    
8 Stefan Norlin Klubblös 87:57 03:57 (7) 04:39 (8) 03:41 (4) 07:27 (8) 04:16 (5) 16:04 (8) 02:26 (3) 05:59 (4) 03:20 (7) 15:51 (8) 02:08 (4) 09:40 (8) 00:35 (4) 01:11 (2) 01:41 (6) 03:26 (5) 01:20 (5) 00:16 (3) Stefan Norlin Klubblös
        03:57 (7) 08:36 (8) 12:17 (6) 19:44 (7) 24:00 (6) 40:04 (8) 42:30 (8) 48:29 (7) 51:49 (7) 67:40 (7) 69:48 (7) 79:28 (8) 80:03 (8) 81:14 (8) 82:55 (8) 86:21 (8) 87:41 (8) 87:57 (8)    
- Johan Lindqvist Täby OK 57:24 02:36   02:22   03:32   04:50   03:32   05:03   04:29   06:03   03:00                                   21:57   Johan Lindqvist Täby OK
        02:36   04:58   08:30   13:20   16:52   21:55   26:24   32:27   35:27                                   57:24      
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana B - 4,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15           Mål   Bana B - 4,5 km Klubb
1 P-O Ivarsson Haninge SOK 44:16 02:51 (2) 02:31 (2) 03:49 (7) 04:15 (1) 05:36 (16) 08:08 (6) 01:58 (1) 04:37 (1) 01:51 (1) 02:05 (1) 00:30 (1) 01:39 (1) 01:36 (1) 00:51 (4) 01:45 (8)         00:14 (3) P-O Ivarsson Haninge SOK
        02:51 (2) 05:22 (2) 09:11 (3) 13:26 (1) 19:02 (3) 27:10 (2) 29:08 (2) 33:45 (2) 35:36 (2) 37:41 (2) 38:11 (2) 39:50 (1) 41:26 (1) 42:17 (1) 44:02 (1)         44:16 (1)    
2 Anders Lillistrand Södertälje-Nykvarn OF 46:41 02:56 (3) 02:41 (4) 03:30 (2) 05:04 (3) 03:44 (1) 06:40 (2) 02:35 (7) 05:50 (8) 02:09 (3) 02:22 (5) 00:39 (9) 01:58 (5) 01:37 (2) 03:02 (28) 01:41 (3)         00:13 (2) Anders Lillistrand Södertälje-Nykvarn OF
        02:56 (3) 05:37 (3) 09:07 (2) 14:11 (3) 17:55 (2) 24:35 (1) 27:10 (1) 33:00 (1) 35:09 (1) 37:31 (1) 38:10 (1) 40:08 (2) 41:45 (2) 44:47 (2) 46:28 (2)         46:41 (2)    
3 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 48:48 04:18 (18) 02:36 (3) 03:30 (2) 04:59 (2) 03:58 (6) 08:39 (9) 02:32 (5) 05:48 (7) 02:17 (5) 02:54 (10) 00:36 (5) 01:53 (3) 01:43 (3) 00:58 (5) 01:50 (9)         00:17 (7) Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn
        04:18 (18) 06:54 (6) 10:24 (4) 15:23 (4) 19:21 (4) 28:00 (3) 30:32 (3) 36:20 (3) 38:37 (3) 41:31 (4) 42:07 (3) 44:00 (3) 45:43 (3) 46:41 (3) 48:31 (3)         48:48 (3)    
4 Ingemar Gard Söders-Tyresö 48:49 03:06 (4) 03:28 (13) 03:51 (8) 05:17 (5) 03:53 (5) 08:30 (7) 02:37 (8) 05:41 (5) 02:24 (7) 02:42 (8) 00:43 (12) 01:57 (4) 01:50 (6) 00:50 (2) 01:42 (5)         00:18 (12) Ingemar Gard Söders-Tyresö
        03:06 (4) 06:34 (5) 10:25 (5) 15:42 (5) 19:35 (5) 28:05 (4) 30:42 (4) 36:23 (4) 38:47 (4) 41:29 (3) 42:12 (4) 44:09 (4) 45:59 (4) 46:49 (4) 48:31 (3)         48:49 (4)    
5 Jan Gottfridsson Norbergs OK 49:58 04:16 (17) 04:20 (21) 03:33 (4) 07:17 (23) 03:51 (4) 07:16 (3) 02:33 (6) 05:06 (3) 02:25 (8) 02:37 (7) 00:36 (5) 01:43 (2) 01:46 (4) 00:50 (2) 01:34 (1)         00:15 (4) Jan Gottfridsson Norbergs OK
        04:16 (17) 08:36 (18) 12:09 (9) 19:26 (14) 23:17 (9) 30:33 (6) 33:06 (6) 38:12 (6) 40:37 (6) 43:14 (6) 43:50 (6) 45:33 (6) 47:19 (5) 48:09 (5) 49:43 (5)         49:58 (5)    
6 Einar Bodström Kamrat och IF KIF 52:07 06:22 (28) 04:08 (20) 03:29 (1) 05:12 (4) 03:44 (1) 06:33 (1) 02:37 (8) 05:47 (6) 02:38 (12) 02:08 (2) 00:38 (7) 02:09 (9) 03:33 (28) 01:16 (14) 01:43 (7)         00:10 (1) Einar Bodström Kamrat och IF KIF
        06:22 (28) 10:30 (25) 13:59 (21) 19:11 (11) 22:55 (7) 29:28 (5) 32:05 (5) 37:52 (5) 40:30 (5) 42:38 (5) 43:16 (5) 45:25 (5) 48:58 (6) 50:14 (6) 51:57 (6)         52:07 (6)    
7 Claes Ögren OK Nalle 53:13 06:41 (29) 03:28 (13) 03:43 (6) 05:52 (10) 05:00 (11) 07:31 (4) 02:18 (2) 05:01 (2) 03:08 (25) 02:27 (6) 00:58 (27) 02:05 (7) 01:46 (4) 01:19 (16) 01:40 (2)         00:16 (5) Claes Ögren OK Nalle
        06:41 (29) 10:09 (24) 13:52 (20) 19:44 (18) 24:44 (14) 32:15 (7) 34:33 (7) 39:34 (7) 42:42 (7) 45:09 (7) 46:07 (8) 48:12 (7) 49:58 (7) 51:17 (7) 52:57 (7)         53:13 (7)    
8 Matz Larsson Gustavsbergs OK 54:09 04:12 (16) 03:14 (5) 05:13 (20) 05:50 (9) 04:28 (7) 09:51 (15) 02:31 (3) 05:36 (4) 02:11 (4) 02:20 (3) 00:32 (2) 02:14 (14) 02:15 (12) 01:10 (12) 02:12 (18)         00:20 (18) Matz Larsson Gustavsbergs OK
        04:12 (16) 07:26 (11) 12:39 (14) 18:29 (8) 22:57 (8) 32:48 (10) 35:19 (8) 40:55 (8) 43:06 (8) 45:26 (8) 45:58 (7) 48:12 (7) 50:27 (8) 51:37 (8) 53:49 (8)         54:09 (8)    
9 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 57:18 04:03 (15) 03:26 (10) 05:00 (16) 05:53 (11) 06:29 (19) 08:55 (10) 02:46 (12) 06:38 (12) 02:44 (16) 02:44 (9) 00:38 (7) 02:36 (21) 02:08 (8) 00:58 (5) 02:00 (12)         00:20 (18) Leif Carlsson Skarpnäcks OL
        04:03 (15) 07:29 (13) 12:29 (11) 18:22 (7) 24:51 (15) 33:46 (13) 36:32 (12) 43:10 (10) 45:54 (12) 48:38 (10) 49:16 (10) 51:52 (10) 54:00 (9) 54:58 (9) 56:58 (9)         57:18 (9)    
10 Harald Bauer IFK Lidingö 60:07 03:36 (8) 03:26 (10) 07:09 (29) 05:40 (7) 04:42 (9) 09:36 (13) 02:58 (17) 06:12 (9) 02:21 (6) 03:00 (13) 02:09 (30) 03:07 (25) 02:43 (26) 01:02 (9) 02:09 (17)         00:17 (7) Harald Bauer IFK Lidingö
        03:36 (8) 07:02 (7) 14:11 (22) 19:51 (20) 24:33 (12) 34:09 (15) 37:07 (14) 43:19 (11) 45:40 (11) 48:40 (11) 50:49 (12) 53:56 (12) 56:39 (12) 57:41 (10) 59:50 (10)         60:07 (10)    
11 Malin Carlsson Söders-Tyresö 60:21 02:42 (1) 02:20 (1) 03:34 (5) 05:24 (6) 03:49 (3) 15:51 (30) 02:39 (10) 07:16 (15) 01:56 (2) 02:21 (4) 00:33 (3) 05:50 (29) 02:33 (22) 01:34 (19) 01:42 (5)         00:17 (10) Malin Carlsson Söders-Tyresö
        02:42 (1) 05:02 (1) 08:36 (1) 14:00 (2) 17:49 (1) 33:40 (12) 36:19 (11) 43:35 (12) 45:31 (10) 47:52 (9) 48:25 (9) 54:15 (13) 56:48 (13) 58:22 (12) 60:04 (11)         60:21 (11)    
12 Tommy Lindberg Haninge SOK 61:33 03:43 (9) 04:28 (22) 04:23 (11) 06:34 (15) 04:28 (7) 09:58 (16) 03:21 (21) 07:35 (17) 02:36 (10) 03:43 (18) 00:53 (23) 03:02 (23) 02:19 (14) 01:47 (21) 02:26 (23)         00:17 (8) Tommy Lindberg Haninge SOK
        03:43 (9) 08:11 (17) 12:34 (12) 19:08 (9) 23:36 (10) 33:34 (11) 36:55 (13) 44:30 (15) 47:06 (14) 50:49 (14) 51:42 (14) 54:44 (14) 57:03 (14) 58:50 (13) 61:16 (12)         61:33 (12)    
13 Elisabeth Tollemark Skogsluffarnas OK 61:37 04:00 (14) 03:21 (7) 04:22 (10) 05:54 (12) 05:00 (11) 09:39 (14) 03:23 (22) 06:22 (10) 02:40 (14) 04:09 (25) 00:50 (19) 02:04 (6) 03:24 (27) 03:47 (29) 02:23 (21)         00:19 (13) Elisabeth Tollemark Skogsluffarnas OK
        04:00 (14) 07:21 (9) 11:43 (7) 17:37 (6) 22:37 (6) 32:16 (8) 35:39 (9) 42:01 (9) 44:41 (9) 48:50 (12) 49:40 (11) 51:44 (9) 55:08 (10) 58:55 (14) 61:18 (13)         61:37 (13)    
14 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 61:59 04:21 (21) 03:24 (8) 04:40 (15) 07:02 (20) 05:10 (14) 09:30 (12) 03:11 (18) 06:36 (11) 02:57 (20) 03:41 (17) 00:47 (15) 02:28 (17) 02:41 (25) 01:48 (22) 03:24 (30)         00:19 (13) Leif Strandberg Gustavsbergs OK
        04:21 (21) 07:45 (15) 12:25 (10) 19:27 (16) 24:37 (13) 34:07 (14) 37:18 (16) 43:54 (13) 46:51 (13) 50:32 (13) 51:19 (13) 53:47 (11) 56:28 (11) 58:16 (11) 61:40 (14)         61:59 (14)    
15 Caroline Eriksson Tullinge SK 62:32 03:52 (10) 03:25 (9) 06:31 (27) 05:40 (7) 06:34 (21) 10:45 (22) 02:41 (11) 07:48 (19) 02:51 (17) 04:08 (24) 00:48 (18) 02:13 (12) 02:09 (9) 01:07 (11) 01:41 (3)         00:19 (13) Caroline Eriksson Tullinge SK
        03:52 (10) 07:17 (8) 13:48 (19) 19:28 (17) 26:02 (19) 36:47 (21) 39:28 (19) 47:16 (18) 50:07 (18) 54:15 (17) 55:03 (17) 57:16 (16) 59:25 (16) 60:32 (15) 62:13 (15)         62:32 (15)    
16 Anders Karlsson Tullinge SK 64:50 03:58 (12) 03:27 (12) 05:31 (23) 06:30 (14) 06:12 (17) 10:13 (18) 03:47 (26) 08:38 (26) 02:40 (14) 03:57 (21) 00:52 (21) 02:29 (19) 02:20 (16) 01:16 (14) 02:36 (26)         00:24 (25) Anders Karlsson Tullinge SK
        03:58 (12) 07:25 (10) 12:56 (15) 19:26 (14) 25:38 (17) 35:51 (18) 39:38 (20) 48:16 (19) 50:56 (19) 54:53 (18) 55:45 (18) 58:14 (17) 60:34 (17) 61:50 (16) 64:26 (16)         64:50 (16)    
17 Anders Larsson Skarpnäcks OL 65:50 05:03 (26) 03:50 (17) 04:33 (13) 07:06 (21) 05:00 (11) 10:34 (20) 03:14 (19) 07:35 (17) 02:52 (18) 04:11 (26) 00:59 (28) 03:17 (26) 03:35 (29) 01:21 (17) 02:16 (20)         00:24 (25) Anders Larsson Skarpnäcks OL
        05:03 (26) 08:53 (20) 13:26 (17) 20:32 (22) 25:32 (16) 36:06 (19) 39:20 (18) 46:55 (17) 49:47 (17) 53:58 (16) 54:57 (16) 58:14 (17) 61:49 (19) 63:10 (17) 65:26 (17)         65:50 (17)    
18 Daniel Helander Tullinge SK 66:20 03:34 (7) 04:01 (18) 04:25 (12) 07:13 (22) 04:53 (10) 08:37 (8) 03:14 (19) 08:30 (24) 03:06 (24) 05:27 (28) 01:07 (29) 02:15 (16) 02:34 (23) 05:00 (30) 02:05 (13)         00:19 (13) Daniel Helander Tullinge SK
        03:34 (7) 07:35 (14) 12:00 (8) 19:13 (12) 24:06 (11) 32:43 (9) 35:57 (10) 44:27 (14) 47:33 (15) 53:00 (15) 54:07 (15) 56:22 (15) 58:56 (15) 63:56 (19) 66:01 (18)         66:20 (18)    
19 Leif Mörkfors Järfälla OK 66:26 04:19 (19) 03:37 (16) 04:38 (14) 06:36 (16) 06:43 (24) 09:13 (11) 03:51 (29) 07:14 (14) 03:23 (27) 05:34 (29) 00:54 (26) 03:44 (28) 02:26 (19) 01:48 (22) 02:07 (16)         00:19 (13) Leif Mörkfors Järfälla OK
        04:19 (19) 07:56 (16) 12:34 (12) 19:10 (10) 25:53 (18) 35:06 (17) 38:57 (17) 46:11 (16) 49:34 (16) 55:08 (19) 56:02 (19) 59:46 (20) 62:12 (20) 64:00 (20) 66:07 (19)         66:26 (19)    
20 Asgeir Riseth Tullinge SK 66:34 03:14 (5) 03:16 (6) 04:14 (9) 08:35 (25) 07:24 (27) 07:57 (5) 02:31 (3) 12:42 (30) 02:38 (12) 05:12 (27) 00:33 (3) 02:07 (8) 02:19 (14) 01:37 (20) 01:59 (11)         00:16 (5) Asgeir Riseth Tullinge SK
        03:14 (5) 06:30 (4) 10:44 (6) 19:19 (13) 26:43 (21) 34:40 (16) 37:11 (15) 49:53 (21) 52:31 (21) 57:43 (21) 58:16 (21) 60:23 (21) 62:42 (21) 64:19 (21) 66:18 (21)         66:34 (20)    
20 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 66:34 04:29 (22) 04:07 (19) 05:05 (17) 06:13 (13) 06:40 (22) 10:05 (17) 03:58 (30) 08:25 (23) 02:59 (21) 03:46 (19) 00:45 (14) 02:35 (20) 02:27 (20) 02:06 (25) 02:30 (24)         00:24 (28) Christer Nordström OK Älvsjö-Örby
        04:29 (22) 08:36 (18) 13:41 (18) 19:54 (21) 26:34 (20) 36:39 (20) 40:37 (21) 49:02 (20) 52:01 (20) 55:47 (20) 56:32 (20) 59:07 (19) 61:34 (18) 63:40 (18) 66:10 (20)         66:34 (20)    
22 Lotta Valentin Gustavsbergs OK 69:37 03:58 (12) 06:09 (26) 05:05 (17) 08:29 (24) 06:30 (20) 12:29 (24) 02:51 (14) 06:51 (13) 05:18 (30) 03:33 (15) 00:47 (16) 02:13 (12) 02:12 (11) 00:58 (5) 01:57 (10)         00:17 (8) Lotta Valentin Gustavsbergs OK
        03:58 (12) 10:07 (23) 15:12 (24) 23:41 (23) 30:11 (23) 42:40 (23) 45:31 (23) 52:22 (23) 57:40 (24) 61:13 (24) 62:00 (24) 64:13 (24) 66:25 (24) 67:23 (23) 69:20 (22)         69:37 (22)    
23 Marie Malmborg Söders-Tyresö 70:11 03:14 (5) 07:50 (28) 05:08 (19) 09:52 (27) 06:42 (23) 10:18 (19) 02:53 (15) 07:25 (16) 02:25 (8) 03:17 (14) 00:51 (20) 02:28 (17) 02:32 (21) 02:03 (24) 02:49 (27)         00:24 (25) Marie Malmborg Söders-Tyresö
        03:14 (5) 11:04 (27) 16:12 (25) 26:04 (25) 32:46 (24) 43:04 (24) 45:57 (24) 53:22 (24) 55:47 (22) 59:04 (22) 59:55 (22) 62:23 (22) 64:55 (22) 66:58 (22) 69:47 (23)         70:11 (23)    
24 Leif Jonsson Gustavsbergs OK 71:13 03:57 (11) 03:30 (15) 05:35 (24) 06:47 (17) 07:27 (28) 13:10 (28) 03:49 (27) 08:00 (21) 03:34 (29) 03:59 (22) 00:53 (24) 02:45 (22) 02:20 (16) 02:07 (26) 02:50 (29)         00:30 (30) Leif Jonsson Gustavsbergs OK
        03:57 (11) 07:27 (12) 13:02 (16) 19:49 (19) 27:16 (22) 40:26 (22) 44:15 (22) 52:15 (22) 55:49 (23) 59:48 (23) 60:41 (23) 63:26 (23) 65:46 (23) 67:53 (24) 70:43 (24)         71:13 (24)    
25 Kenneth Pettersson Järfälla OK 73:49 04:32 (23) 08:34 (30) 05:27 (21) 06:47 (17) 08:06 (29) 12:43 (25) 03:37 (25) 09:33 (28) 02:52 (18) 02:54 (10) 00:42 (11) 02:10 (10) 02:17 (13) 01:10 (12) 02:05 (13)         00:20 (21) Kenneth Pettersson Järfälla OK
        04:32 (23) 13:06 (29) 18:33 (28) 25:20 (24) 33:26 (25) 46:09 (25) 49:46 (25) 59:19 (26) 62:11 (26) 65:05 (25) 65:47 (25) 67:57 (25) 70:14 (25) 71:24 (25) 73:29 (25)         73:49 (25)    
26 Bo Winander Järfälla OK 75:55 04:37 (24) 05:19 (25) 07:27 (30) 10:00 (28) 06:57 (26) 12:47 (26) 03:49 (27) 10:27 (29) 03:00 (23) 02:55 (12) 00:43 (12) 02:14 (14) 02:11 (10) 01:03 (10) 02:06 (15)         00:20 (18) Bo Winander Järfälla OK
        04:37 (24) 09:56 (22) 17:23 (27) 27:23 (26) 34:20 (27) 47:07 (27) 50:56 (28) 61:23 (28) 64:23 (28) 67:18 (28) 68:01 (28) 70:15 (26) 72:26 (26) 73:29 (26) 75:35 (26)         75:55 (26)    
27 Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 78:42 04:38 (25) 08:23 (29) 06:20 (26) 09:26 (26) 05:13 (15) 13:28 (29) 02:54 (16) 09:23 (27) 02:59 (21) 03:33 (15) 00:47 (15) 03:18 (27) 02:36 (24) 03:00 (27) 02:24 (22)         00:20 (21) Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK
        04:38 (25) 13:01 (28) 19:21 (29) 28:47 (28) 34:00 (26) 47:28 (28) 50:22 (26) 59:45 (27) 62:44 (27) 66:17 (27) 67:04 (27) 70:22 (27) 72:58 (27) 75:58 (27) 78:22 (27)         78:42 (27)    
28 Tommy Wåhlin Västerås SOK 79:09 06:15 (27) 04:43 (24) 05:29 (22) 11:26 (29) 08:24 (30) 10:41 (21) 03:32 (24) 08:03 (22) 03:23 (27) 03:48 (20) 00:52 (21) 06:32 (30) 02:20 (17) 00:49 (1) 02:32 (25)         00:20 (18) Tommy Wåhlin Västerås SOK
        06:15 (27) 10:58 (26) 16:27 (26) 27:53 (27) 36:17 (28) 46:58 (26) 50:30 (27) 58:33 (25) 61:56 (25) 65:44 (26) 66:36 (26) 73:08 (28) 75:28 (28) 76:17 (28) 78:49 (28)         79:09 (28)    
29 Arne Johansson OK Ravinen 79:49 13:28 (30) 07:09 (27) 06:44 (28) 07:01 (19) 06:55 (25) 12:16 (23) 02:50 (13) 08:30 (24) 02:36 (10) 04:01 (23) 00:39 (9) 02:10 (10) 01:56 (7) 01:01 (8) 02:12 (18)         00:21 (24) Arne Johansson OK Ravinen
        13:28 (30) 20:37 (30) 27:21 (30) 34:22 (29) 41:17 (29) 53:33 (29) 56:23 (29) 64:53 (29) 67:29 (29) 71:30 (29) 72:09 (29) 74:19 (29) 76:15 (29) 77:16 (29) 79:28 (29)         79:49 (29)    
30 Åke Lewander Skarpnäcks OL 90:53 04:19 (19) 04:36 (23) 05:36 (25) 22:24 (30) 06:21 (18) 13:06 (27) 03:30 (23) 07:59 (20) 03:12 (26) 07:05 (30) 00:53 (23) 03:06 (24) 04:09 (30) 01:24 (18) 02:49 (27)         00:24 (25) Åke Lewander Skarpnäcks OL
        04:19 (19) 08:55 (21) 14:31 (23) 36:55 (30) 43:16 (30) 56:22 (30) 59:52 (30) 67:51 (30) 71:03 (30) 78:08 (30) 79:01 (30) 82:07 (30) 86:16 (30) 87:40 (30) 90:29 (30)         90:53 (30)    
- Benny Alfordsson Tullinge SK 63:48 07:30   21:03   15:21   05:07   02:53   02:29   02:41   06:03                                       00:41   Benny Alfordsson Tullinge SK
        07:30   28:33   43:54   49:01   51:54   54:23   57:04   63:07   63:07                                   63:48      
- Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF 380:56 04:44   04:11   06:02   07:09   18:27   18:35   04:47   08:27                                       308:34   Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF
        04:44   08:55   14:57   22:06   40:33   59:08   63:55   72:22                                       380:56      
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana C - 3,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12                       Mål   Bana C - 3,4 km Klubb
1 Stefan Persson Södertälje-Nykvarn OF 35:46 03:25 (5) 04:37 (2) 03:17 (8) 05:20 (20) 03:58 (2) 02:08 (2) 04:21 (2) 00:39 (7) 01:21 (8) 01:32 (4) 01:12 (5) 02:34 (3)                     01:22 (7) Stefan Persson Södertälje-Nykvarn OF
        03:25 (5) 08:02 (2) 11:19 (2) 16:39 (3) 20:37 (2) 22:45 (1) 27:06 (1) 27:45 (1) 29:06 (1) 30:38 (1) 31:50 (1) 34:24 (1)                     35:46 (1)    
2 Dan Klang Klubblös 37:52 04:39 (34) 04:28 (1) 03:38 (12) 03:37 (2) 05:37 (18) 02:24 (3) 04:14 (1) 00:42 (11) 01:23 (9) 01:35 (7) 01:15 (7) 02:50 (6)                     01:30 (11) Dan Klang Klubblös
        04:39 (34) 09:07 (10) 12:45 (9) 16:22 (2) 21:59 (7) 24:23 (4) 28:37 (3) 29:19 (3) 30:42 (2) 32:17 (2) 33:32 (2) 36:22 (2)                     37:52 (2)    
3 Tommy Holmér Väsby OK 39:36 02:55 (1) 05:02 (7) 06:52 (54) 03:13 (1) 03:56 (1) 01:55 (1) 04:42 (6) 00:28 (1) 05:00 (56) 01:10 (1) 00:59 (1) 02:16 (1)                     01:08 (2) Tommy Holmér Väsby OK
        02:55 (1) 07:57 (1) 14:49 (23) 18:02 (12) 21:58 (6) 23:53 (3) 28:35 (2) 29:03 (2) 34:03 (8) 35:13 (7) 36:12 (6) 38:28 (4)                     39:36 (3)    
4 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 39:59 04:26 (29) 05:01 (5) 02:57 (2) 04:38 (9) 04:09 (3) 04:28 (49) 04:53 (8) 00:35 (4) 01:17 (4) 01:20 (2) 01:35 (31) 03:06 (14)                     01:34 (22) Lars Forsstedt Söders-Tyresö
        04:26 (29) 09:27 (15) 12:24 (7) 17:02 (6) 21:11 (3) 25:39 (8) 30:32 (6) 31:07 (6) 32:24 (4) 33:44 (3) 35:19 (3) 38:25 (3)                     39:59 (4)    
5 Per Ljung Centrum OK 40:09 03:37 (11) 04:50 (4) 03:48 (18) 05:02 (14) 04:47 (8) 02:32 (6) 05:17 (13) 00:42 (11) 01:33 (19) 01:54 (19) 01:34 (29) 03:28 (25)                     01:05 (1) Per Ljung Centrum OK
        03:37 (11) 08:27 (4) 12:15 (4) 17:17 (8) 22:04 (8) 24:36 (5) 29:53 (5) 30:35 (5) 32:08 (3) 34:02 (4) 35:36 (4) 39:04 (5)                     40:09 (5)    
6 Britt-Marie Hellgren OK Älvsjö-Örby 41:02 03:42 (13) 05:34 (14) 03:42 (13) 04:51 (13) 04:41 (5) 02:39 (9) 06:10 (27) 00:35 (4) 01:20 (5) 01:43 (10) 01:16 (8) 03:07 (15)                     01:42 (27) Britt-Marie Hellgren OK Älvsjö-Örby
        03:42 (13) 09:16 (11) 12:58 (12) 17:49 (10) 22:30 (10) 25:09 (6) 31:19 (9) 31:54 (9) 33:14 (7) 34:57 (6) 36:13 (7) 39:20 (6)                     41:02 (6)    
7 Jan Dahlin Hellas Orientering 41:27 04:58 (38) 05:53 (22) 04:06 (25) 04:01 (3) 04:42 (6) 02:37 (8) 04:27 (4) 00:40 (9) 01:41 (27) 01:41 (9) 01:20 (14) 03:50 (35)                     01:31 (15) Jan Dahlin Hellas Orientering
        04:58 (38) 10:51 (28) 14:57 (24) 18:58 (16) 23:40 (12) 26:17 (10) 30:44 (7) 31:24 (7) 33:05 (5) 34:46 (5) 36:06 (5) 39:56 (8)                     41:27 (7)    
8 Jan Lindgren OK Södertörn 41:31 03:28 (6) 05:10 (10) 03:43 (14) 04:50 (12) 05:18 (16) 02:40 (11) 05:46 (21) 00:46 (21) 01:31 (15) 02:01 (29) 01:25 (17) 03:09 (16)                     01:44 (29) Jan Lindgren OK Södertörn
        03:28 (6) 08:38 (6) 12:21 (6) 17:11 (7) 22:29 (9) 25:09 (6) 30:55 (8) 31:41 (8) 33:12 (6) 35:13 (7) 36:38 (8) 39:47 (7)                     41:31 (8)    
9 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 41:42 03:33 (10) 05:01 (5) 03:09 (6) 05:34 (28) 04:12 (4) 06:43 (55) 04:42 (6) 00:44 (18) 01:09 (2) 01:32 (4) 01:13 (6) 02:51 (7)                     01:19 (4) Karl-Erik Johansson OK Södertörn
        03:33 (10) 08:34 (5) 11:43 (3) 17:17 (8) 21:29 (4) 28:12 (15) 32:54 (13) 33:38 (13) 34:47 (11) 36:19 (11) 37:32 (9) 40:23 (9)                     41:42 (9)    
10 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 41:50 04:02 (19) 06:05 (25) 04:00 (22) 05:06 (16) 04:43 (7) 02:31 (5) 05:50 (23) 00:31 (2) 01:25 (10) 01:52 (17) 01:29 (26) 02:55 (10)                     01:21 (6) Hans-Erik Persson Sundbybergs IK
        04:02 (19) 10:07 (23) 14:07 (19) 19:13 (17) 23:56 (13) 26:27 (11) 32:17 (11) 32:48 (11) 34:13 (10) 36:05 (10) 37:34 (10) 40:29 (10)                     41:50 (10)    
11 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 42:06 04:03 (20) 05:34 (14) 03:12 (7) 05:30 (27) 05:03 (12) 02:53 (15) 05:20 (14) 00:50 (28) 01:43 (30) 01:53 (18) 01:35 (31) 02:59 (12)                     01:31 (15) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:03 (20) 09:37 (17) 12:49 (10) 18:19 (13) 23:22 (11) 26:15 (9) 31:35 (10) 32:25 (10) 34:08 (9) 36:01 (9) 37:36 (11) 40:35 (11)                     42:06 (11)    
12 Ingvar Svensson Bjursås OK 43:12 03:30 (7) 05:16 (12) 03:33 (10) 04:26 (7) 08:05 (45) 02:39 (9) 06:18 (31) 00:34 (3) 01:20 (5) 01:35 (7) 01:09 (2) 03:19 (21)                     01:28 (10) Ingvar Svensson Bjursås OK
        03:30 (7) 08:46 (7) 12:19 (5) 16:45 (4) 24:50 (16) 27:29 (13) 33:47 (16) 34:21 (14) 35:41 (12) 37:16 (12) 38:25 (12) 41:44 (12)                     43:12 (12)    
13 Karl-Gunnar Karnebäck Attunda OK 44:12 04:37 (33) 05:10 (10) 04:09 (27) 04:27 (8) 07:13 (39) 02:36 (7) 05:16 (12) 00:56 (38) 01:20 (5) 01:56 (25) 01:19 (12) 03:54 (36)                     01:19 (4) Karl-Gunnar Karnebäck Attunda OK
        04:37 (33) 09:47 (19) 13:56 (17) 18:23 (14) 25:36 (19) 28:12 (15) 33:28 (14) 34:24 (15) 35:44 (13) 37:40 (13) 38:59 (13) 42:53 (13)                     44:12 (13)    
14 Reijo Korhonen Haninge SOK 44:44 03:45 (14) 05:09 (9) 03:36 (11) 04:20 (6) 05:03 (12) 08:03 (58) 05:09 (9) 00:48 (25) 01:41 (27) 01:46 (13) 01:21 (16) 02:30 (2)                     01:33 (21) Reijo Korhonen Haninge SOK
        03:45 (14) 08:54 (9) 12:30 (8) 16:50 (5) 21:53 (5) 29:56 (21) 35:05 (18) 35:53 (18) 37:34 (17) 39:20 (16) 40:41 (16) 43:11 (14)                     44:44 (14)    
15 Olle Blomgren OK Södertörn 44:53 03:32 (9) 04:48 (3) 02:55 (1) 04:09 (4) 04:52 (9) 03:14 (25) 05:11 (10) 00:56 (38) 08:21 (59) 01:26 (3) 01:20 (13) 02:44 (4)                     01:25 (8) Olle Blomgren OK Södertörn
        03:32 (9) 08:20 (3) 11:15 (1) 15:24 (1) 20:16 (1) 23:30 (2) 28:41 (4) 29:37 (4) 37:58 (18) 39:24 (17) 40:44 (17) 43:28 (16)                     44:53 (15)    
16 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 45:34 03:45 (14) 05:36 (17) 03:48 (18) 04:47 (11) 06:32 (36) 03:42 (36) 04:24 (3) 00:53 (34) 03:27 (52) 01:55 (22) 01:51 (41) 02:56 (11)                     01:58 (37) Bror Fureskog Alfta-Ösa OK
        03:45 (14) 09:21 (12) 13:09 (13) 17:56 (11) 24:28 (15) 28:10 (14) 32:34 (12) 33:27 (12) 36:54 (16) 38:49 (15) 40:40 (15) 43:36 (17)                     45:34 (16)    
17 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 45:43 03:58 (18) 06:03 (24) 03:44 (15) 04:40 (10) 05:38 (19) 03:04 (19) 06:38 (35) 00:43 (15) 01:55 (38) 02:13 (36) 01:25 (17) 03:22 (23)                     02:20 (51) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        03:58 (18) 10:01 (21) 13:45 (16) 18:25 (15) 24:03 (14) 27:07 (12) 33:45 (15) 34:28 (16) 36:23 (15) 38:36 (14) 40:01 (14) 43:23 (15)                     45:43 (17)    
18 Olle Arman Nyköpings OK 47:07 04:21 (27) 06:35 (34) 04:05 (24) 05:56 (32) 05:48 (25) 03:16 (26) 06:04 (26) 00:48 (25) 01:39 (25) 02:09 (32) 01:25 (17) 03:14 (19)                     01:47 (33) Olle Arman Nyköpings OK
        04:21 (27) 10:56 (30) 15:01 (25) 20:57 (26) 26:45 (24) 30:01 (22) 36:05 (19) 36:53 (19) 38:32 (19) 40:41 (18) 42:06 (18) 45:20 (18)                     47:07 (18)    
19 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 47:42 04:28 (30) 06:34 (32) 04:35 (35) 05:28 (26) 06:29 (35) 03:41 (34) 05:48 (22) 00:47 (24) 01:29 (13) 01:48 (14) 01:28 (24) 03:36 (27)                     01:31 (15) Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK
        04:28 (30) 11:02 (33) 15:37 (32) 21:05 (28) 27:34 (28) 31:15 (26) 37:03 (23) 37:50 (23) 39:19 (21) 41:07 (19) 42:35 (20) 46:11 (19)                     47:42 (19)    
20 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 47:44 04:04 (21) 08:54 (52) 03:48 (19) 05:38 (30) 05:16 (15) 03:41 (34) 05:44 (19) 00:42 (11) 01:34 (20) 01:50 (15) 01:18 (11) 03:44 (31)                     01:31 (15) Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK
        04:04 (21) 12:58 (41) 16:46 (39) 22:24 (35) 27:40 (29) 31:21 (27) 37:05 (24) 37:47 (22) 39:21 (24) 41:11 (20) 42:29 (19) 46:13 (20)                     47:44 (20)    
21 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 48:25 04:04 (21) 06:45 (38) 04:19 (31) 05:24 (22) 05:38 (19) 03:12 (22) 07:19 (40) 00:51 (32) 01:48 (33) 02:12 (35) 01:28 (24) 03:39 (28)                     01:46 (31) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        04:04 (21) 10:49 (26) 15:08 (29) 20:32 (23) 26:10 (21) 29:22 (18) 36:41 (20) 37:32 (20) 39:20 (22) 41:32 (21) 43:00 (21) 46:39 (21)                     48:25 (21)    
22 Bo Hedlund IFK Enskede 48:53 03:50 (16) 05:34 (14) 04:41 (38) 05:24 (22) 05:43 (24) 03:13 (23) 05:51 (24) 00:42 (11) 01:11 (3) 06:29 (60) 01:27 (22) 03:09 (16)                     01:39 (26) Bo Hedlund IFK Enskede
        03:50 (16) 09:24 (13) 14:05 (18) 19:29 (18) 25:12 (18) 28:25 (17) 34:16 (17) 34:58 (17) 36:09 (14) 42:38 (25) 44:05 (24) 47:14 (23)                     48:53 (22)    
23 Lena Jansson Järla Orientering 49:01 06:18 (47) 05:42 (19) 04:00 (22) 05:06 (16) 06:19 (33) 03:37 (33) 05:41 (17) 00:50 (28) 01:34 (20) 03:22 (54) 01:37 (33) 03:11 (18)                     01:44 (29) Lena Jansson Järla Orientering
        06:18 (47) 12:00 (38) 16:00 (35) 21:06 (29) 27:25 (27) 31:02 (25) 36:43 (21) 37:33 (21) 39:07 (20) 42:29 (24) 44:06 (25) 47:17 (24)                     49:01 (23)    
24 Roland Löwgren Spårvägens OK 49:41 04:56 (37) 07:24 (46) 03:44 (15) 07:11 (43) 05:40 (21) 03:26 (30) 06:35 (34) 01:03 (44) 02:02 (44) 01:59 (28) 01:17 (10) 02:52 (8)                     01:32 (20) Roland Löwgren Spårvägens OK
        04:56 (37) 12:20 (39) 16:04 (36) 23:15 (36) 28:55 (33) 32:21 (30) 38:56 (29) 39:59 (28) 42:01 (28) 44:00 (27) 45:17 (26) 48:09 (25)                     49:41 (24)    
25 Lars Johansson Klubblös 49:58 03:41 (12) 05:05 (8) 05:39 (47) 05:36 (29) 05:57 (27) 05:46 (53) 05:14 (11) 00:54 (35) 01:28 (12) 02:23 (39) 01:32 (28) 03:45 (32)                     02:58 (56) Lars Johansson Klubblös
        03:41 (12) 08:46 (7) 14:25 (22) 20:01 (19) 25:58 (20) 31:44 (28) 36:58 (22) 37:52 (24) 39:20 (22) 41:43 (22) 43:15 (22) 47:00 (22)                     49:58 (25)    
26 Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL 50:10 08:58 (57) 05:53 (22) 03:02 (3) 04:10 (5) 05:14 (14) 02:29 (4) 10:26 (55) 00:38 (6) 01:03 (1) 01:54 (19) 01:30 (27) 03:17 (20)                     01:36 (24) Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL
        08:58 (57) 14:51 (53) 17:53 (43) 22:03 (32) 27:17 (26) 29:46 (20) 40:12 (31) 40:50 (30) 41:53 (27) 43:47 (26) 45:17 (26) 48:34 (27)                     50:10 (26)    
27 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 50:34 05:07 (41) 06:23 (29) 03:58 (21) 05:04 (15) 06:02 (29) 03:10 (21) 07:47 (45) 00:43 (15) 01:49 (34) 01:55 (22) 01:40 (35) 04:55 (49)                     02:01 (38) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        05:07 (41) 11:30 (36) 15:28 (30) 20:32 (23) 26:34 (22) 29:44 (19) 37:31 (26) 38:14 (25) 40:03 (25) 41:58 (23) 43:38 (23) 48:33 (26)                     50:34 (27)    
28 Ulf Bråsjö Järla Orientering 51:11 03:23 (4) 06:42 (37) 04:19 (31) 11:36 (56) 04:59 (11) 03:20 (27) 06:13 (28) 00:54 (35) 01:36 (23) 01:54 (19) 01:46 (39) 03:02 (13)                     01:27 (9) Ulf Bråsjö Järla Orientering
        03:23 (4) 10:05 (22) 14:24 (21) 26:00 (45) 30:59 (37) 34:19 (37) 40:32 (32) 41:26 (32) 43:02 (30) 44:56 (30) 46:42 (30) 49:44 (28)                     51:11 (28)    
29 Lars Englund Järla Orientering 51:52 06:46 (49) 06:24 (30) 04:15 (29) 06:16 (34) 05:41 (22) 02:59 (18) 06:22 (32) 00:52 (33) 02:13 (46) 02:30 (42) 01:47 (40) 03:43 (30)                     02:04 (41) Lars Englund Järla Orientering
        06:46 (49) 13:10 (43) 17:25 (41) 23:41 (39) 29:22 (34) 32:21 (30) 38:43 (27) 39:35 (26) 41:48 (26) 44:18 (28) 46:05 (29) 49:48 (29)                     51:52 (29)    
30 Anne Lundmark Järfälla OK 51:55 04:30 (31) 06:27 (31) 04:39 (36) 05:26 (24) 06:14 (32) 03:13 (23) 06:46 (36) 03:35 (60) 01:32 (17) 01:58 (27) 01:26 (20) 04:04 (37)                     02:05 (42) Anne Lundmark Järfälla OK
        04:30 (31) 10:57 (31) 15:36 (31) 21:02 (27) 27:16 (25) 30:29 (23) 37:15 (25) 40:50 (30) 42:22 (29) 44:20 (29) 45:46 (28) 49:50 (30)                     51:55 (30)    
31 Åke Wansölin Söders-Tyresö 52:26 04:19 (26) 05:49 (21) 04:57 (41) 05:11 (19) 07:44 (44) 02:57 (17) 10:31 (56) 00:40 (9) 01:35 (22) 02:10 (34) 01:39 (34) 02:47 (5)                     02:07 (45) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        04:19 (26) 10:08 (24) 15:05 (27) 20:16 (22) 28:00 (31) 30:57 (24) 41:28 (36) 42:08 (34) 43:43 (33) 45:53 (31) 47:32 (31) 50:19 (31)                     52:26 (31)    
32 Sune Sisell OK Södertörn 52:47 03:55 (17) 05:30 (13) 05:41 (48) 05:49 (31) 05:49 (26) 07:15 (57) 08:00 (47) 00:43 (15) 01:45 (32) 01:55 (22) 01:27 (22) 03:22 (23)                     01:36 (24) Sune Sisell OK Södertörn
        03:55 (17) 09:25 (14) 15:06 (28) 20:55 (25) 26:44 (23) 33:59 (35) 41:59 (37) 42:42 (37) 44:27 (35) 46:22 (35) 47:49 (32) 51:11 (32)                     52:47 (32)    
33 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 52:52 04:23 (28) 07:16 (44) 05:54 (51) 09:32 (52) 05:41 (22) 03:56 (40) 05:34 (16) 00:45 (20) 01:31 (15) 02:09 (32) 01:20 (13) 03:21 (22)                     01:30 (11) Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby
        04:23 (28) 11:39 (37) 17:33 (42) 27:05 (48) 32:46 (40) 36:42 (40) 42:16 (39) 43:01 (38) 44:32 (36) 46:41 (36) 48:01 (34) 51:22 (33)                     52:52 (33)    
34 Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK 53:45 06:57 (51) 06:34 (32) 05:28 (46) 05:26 (24) 06:56 (38) 03:06 (20) 06:15 (29) 01:06 (47) 01:44 (31) 02:38 (45) 02:03 (46) 03:30 (26)                     02:02 (39) Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK
        06:57 (51) 13:31 (44) 18:59 (48) 24:25 (40) 31:21 (38) 34:27 (38) 40:42 (33) 41:48 (33) 43:32 (32) 46:10 (33) 48:13 (35) 51:43 (34)                     53:45 (34)    
35 Per Molin Södertälje-Nykvarn OF 53:50 03:31 (8) 06:49 (40) 03:07 (5) 06:36 (40) 11:25 (56) 02:50 (14) 04:35 (5) 00:46 (21) 04:44 (55) 01:56 (25) 01:34 (29) 04:11 (39)                     01:46 (31) Per Molin Södertälje-Nykvarn OF
        03:31 (8) 10:20 (25) 13:27 (15) 20:03 (20) 31:28 (39) 34:18 (36) 38:53 (28) 39:39 (27) 44:23 (34) 46:19 (34) 47:53 (33) 52:04 (35)                     53:50 (35)    
36 Bonne Löfman Attunda OK 54:59 04:04 (21) 05:40 (18) 03:31 (9) 13:51 (60) 07:29 (42) 03:23 (29) 05:23 (15) 00:44 (18) 02:00 (41) 01:33 (6) 01:09 (2) 04:19 (42)                     01:53 (35) Bonne Löfman Attunda OK
        04:04 (21) 09:44 (18) 13:15 (14) 27:06 (49) 34:35 (46) 37:58 (45) 43:21 (42) 44:05 (40) 46:05 (39) 47:38 (37) 48:47 (37) 53:06 (37)                     54:59 (36)    
37 Roger Hagelin Gustavsbergs OK 55:34 04:41 (35) 06:20 (27) 04:40 (37) 06:34 (39) 06:01 (28) 03:42 (36) 07:32 (43) 01:07 (48) 02:38 (50) 02:49 (48) 02:14 (48) 04:39 (45)                     02:37 (54) Roger Hagelin Gustavsbergs OK
        04:41 (35) 11:01 (32) 15:41 (33) 22:15 (34) 28:16 (32) 31:58 (29) 39:30 (30) 40:37 (29) 43:15 (31) 46:04 (32) 48:18 (36) 52:57 (36)                     55:34 (37)    
38 Sven Hedman Attunda OK 55:36 03:12 (3) 06:21 (28) 04:50 (40) 07:16 (47) 13:13 (58) 02:40 (11) 05:44 (19) 01:33 (57) 01:27 (11) 01:44 (12) 01:41 (37) 04:13 (40)                     01:42 (27) Sven Hedman Attunda OK
        03:12 (3) 09:33 (16) 14:23 (20) 21:39 (31) 34:52 (47) 37:32 (44) 43:16 (41) 44:49 (42) 46:16 (40) 48:00 (38) 49:41 (38) 53:54 (38)                     55:36 (38)    
39 Roger Larsson Snättringe SK 56:39 03:03 (2) 06:48 (39) 03:05 (4) 13:18 (59) 09:44 (50) 02:54 (16) 06:33 (33) 00:39 (7) 01:52 (36) 01:43 (10) 01:09 (2) 03:46 (33)                     02:05 (42) Roger Larsson Snättringe SK
        03:03 (2) 09:51 (20) 12:56 (11) 26:14 (46) 35:58 (49) 38:52 (48) 45:25 (44) 46:04 (43) 47:56 (42) 49:39 (41) 50:48 (40) 54:34 (39)                     56:39 (39)    
40 Gösta Guteland Snättringe SK 56:50 04:13 (25) 07:08 (43) 04:27 (33) 06:19 (35) 07:18 (40) 03:43 (38) 12:54 (57) 01:14 (54) 02:00 (41) 01:50 (15) 01:16 (8) 02:53 (9)                     01:35 (23) Gösta Guteland Snättringe SK
        04:13 (25) 11:21 (35) 15:48 (34) 22:07 (33) 29:25 (35) 33:08 (32) 46:02 (47) 47:16 (48) 49:16 (47) 51:06 (45) 52:22 (43) 55:15 (41)                     56:50 (40)    
41 Helena Korhonen Haninge SOK 57:33 05:04 (40) 07:30 (48) 03:46 (17) 07:12 (45) 10:59 (53) 02:49 (13) 05:42 (18) 01:05 (46) 02:14 (47) 02:58 (52) 02:31 (53) 03:48 (34)                     01:55 (36) Helena Korhonen Haninge SOK
        05:04 (40) 12:34 (40) 16:20 (38) 23:32 (38) 34:31 (45) 37:20 (42) 43:02 (40) 44:07 (41) 46:21 (41) 49:19 (40) 51:50 (41) 55:38 (42)                     57:33 (41)    
41 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 57:33 05:00 (39) 06:14 (26) 05:50 (50) 06:23 (37) 06:19 (33) 03:43 (38) 07:40 (44) 01:10 (51) 03:27 (52) 02:21 (37) 01:59 (44) 05:07 (51)                     02:20 (51) Torbjörn Hellquist Tullinge SK
        05:00 (39) 11:14 (34) 17:04 (40) 23:27 (37) 29:46 (36) 33:29 (33) 41:09 (34) 42:19 (35) 45:46 (38) 48:07 (39) 50:06 (39) 55:13 (40)                     57:33 (41)    
43 Peter Wipp Järla Orientering 57:54 07:40 (54) 06:35 (34) 04:07 (26) 06:22 (36) 08:41 (47) 05:21 (52) 07:27 (41) 00:46 (21) 01:32 (17) 02:03 (30) 01:26 (20) 04:24 (43)                     01:30 (11) Peter Wipp Järla Orientering
        07:40 (54) 14:15 (50) 18:22 (44) 24:44 (41) 33:25 (43) 38:46 (47) 46:13 (48) 46:59 (46) 48:31 (43) 50:34 (43) 52:00 (42) 56:24 (43)                     57:54 (43)    
44 Anders Wetterling Järla Orientering 58:49 05:09 (43) 05:45 (20) 05:21 (44) 05:22 (21) 06:05 (30) 06:06 (54) 07:30 (42) 01:01 (42) 06:36 (57) 02:21 (37) 01:40 (35) 03:40 (29)                     02:13 (49) Anders Wetterling Järla Orientering
        05:09 (43) 10:54 (29) 16:15 (37) 21:37 (30) 27:42 (30) 33:48 (34) 41:18 (35) 42:19 (35) 48:55 (46) 51:16 (46) 52:56 (45) 56:36 (44)                     58:49 (44)    
45 Mats Lundblad Täby OK 61:04 04:35 (32) 09:36 (54) 04:32 (34) 06:06 (33) 09:01 (48) 04:08 (43) 07:10 (38) 01:42 (58) 01:41 (27) 02:08 (31) 02:19 (49) 05:19 (53)                     02:47 (55) Mats Lundblad Täby OK
        04:35 (32) 14:11 (47) 18:43 (46) 24:49 (42) 33:50 (44) 37:58 (45) 45:08 (43) 46:50 (44) 48:31 (43) 50:39 (44) 52:58 (46) 58:17 (45)                     61:04 (45)    
46 Kristina Klang Klubblös 61:22 06:00 (46) 08:05 (51) 05:26 (45) 07:14 (46) 06:33 (37) 03:31 (31) 08:59 (52) 01:23 (55) 02:30 (49) 02:57 (50) 02:23 (50) 04:51 (48)                     01:30 (11) Kristina Klang Klubblös
        06:00 (46) 14:05 (46) 19:31 (50) 26:45 (47) 33:18 (42) 36:49 (41) 45:48 (45) 47:11 (47) 49:41 (48) 52:38 (47) 55:01 (47) 59:52 (46)                     61:22 (46)    
47 Börje Pahlén Söders-Tyresö 65:04 05:08 (42) 07:53 (50) 05:42 (49) 07:03 (42) 07:30 (43) 04:10 (45) 08:32 (49) 00:59 (41) 01:52 (36) 05:28 (59) 01:54 (42) 04:34 (44)                     04:19 (60) Börje Pahlén Söders-Tyresö
        05:08 (42) 13:01 (42) 18:43 (46) 25:46 (43) 33:16 (41) 37:26 (43) 45:58 (46) 46:57 (45) 48:49 (45) 54:17 (48) 56:11 (48) 60:45 (47)                     65:04 (47)    
48 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 66:17 05:23 (44) 10:56 (55) 07:36 (56) 07:20 (48) 06:10 (31) 07:07 (56) 06:15 (29) 01:09 (50) 02:05 (45) 02:50 (49) 02:35 (55) 04:45 (47)                     02:06 (44) Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        05:23 (44) 16:19 (55) 23:55 (55) 31:15 (54) 37:25 (51) 44:32 (53) 50:47 (50) 51:56 (50) 54:01 (49) 56:51 (49) 59:26 (49) 64:11 (48)                     66:17 (48)    
49 Kurt Zander Västerås SOK 68:45 08:23 (55) 07:32 (49) 06:52 (54) 07:48 (49) 09:22 (49) 04:09 (44) 08:34 (50) 01:01 (42) 02:00 (41) 02:30 (42) 02:50 (56) 05:36 (54)                     02:08 (46) Kurt Zander Västerås SOK
        08:23 (55) 15:55 (54) 22:47 (54) 30:35 (52) 39:57 (53) 44:06 (52) 52:40 (52) 53:41 (52) 55:41 (51) 58:11 (51) 61:01 (51) 66:37 (49)                     68:45 (49)    
50 Kerstin Jensen Klubblös 69:02 07:20 (52) 06:53 (42) 05:15 (43) 09:24 (51) 08:34 (46) 05:00 (51) 09:20 (54) 01:04 (45) 01:39 (25) 03:02 (53) 03:02 (57) 06:07 (55)                     02:22 (53) Kerstin Jensen Klubblös
        07:20 (52) 14:13 (49) 19:28 (49) 28:52 (50) 37:26 (52) 42:26 (51) 51:46 (51) 52:50 (51) 54:29 (50) 57:31 (50) 60:33 (50) 66:40 (50)                     69:02 (50)    
51 Per Geijer FM IF 69:33 05:27 (45) 09:03 (53) 05:07 (42) 11:36 (56) 10:16 (52) 04:21 (47) 09:18 (53) 00:50 (30) 01:30 (14) 02:31 (44) 02:07 (47) 05:15 (52)                     02:12 (48) Per Geijer FM IF
        05:27 (45) 14:30 (52) 19:37 (51) 31:13 (53) 41:29 (54) 45:50 (54) 55:08 (55) 55:58 (54) 57:28 (53) 59:59 (53) 62:06 (52) 67:21 (51)                     69:33 (51)    
52 Thomas Malmsjö Hellas Orientering 69:49 04:10 (24) 06:39 (36) 04:14 (28) 05:07 (18) 04:55 (10) 11:04 (60) 06:02 (25) 00:56 (38) 01:50 (35) 05:03 (58) 02:34 (54) 16:01 (60)                     01:14 (3) Thomas Malmsjö Hellas Orientering
        04:10 (24) 10:49 (26) 15:03 (26) 20:10 (21) 25:05 (17) 36:09 (39) 42:11 (38) 43:07 (39) 44:57 (37) 50:00 (42) 52:34 (44) 68:35 (52)                     69:49 (52)    
53 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 70:28 06:34 (48) 07:18 (45) 04:47 (39) 07:11 (43) 10:07 (51) 04:26 (48) 07:48 (46) 01:26 (56) 09:24 (60) 03:31 (55) 02:01 (45) 04:08 (38)                     01:47 (33) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        06:34 (48) 13:52 (45) 18:39 (45) 25:50 (44) 35:57 (48) 40:23 (49) 48:11 (49) 49:37 (49) 59:01 (54) 62:32 (54) 64:33 (53) 68:41 (53)                     70:28 (53)    
54 Liselott Retsloff Hellas Orientering 73:47 06:53 (50) 07:26 (47) 06:15 (52) 08:44 (50) 07:18 (40) 03:57 (41) 12:58 (58) 00:49 (27) 01:38 (24) 02:57 (50) 08:23 (60) 04:13 (40)                     02:16 (50) Liselott Retsloff Hellas Orientering
        06:53 (50) 14:19 (51) 20:34 (52) 29:18 (51) 36:36 (50) 40:33 (50) 53:31 (53) 54:20 (53) 55:58 (52) 58:55 (52) 67:18 (55) 71:31 (54)                     73:47 (54)    
55 Ylva Nilsson Vallentuna-Össeby OL 75:57 04:54 (36) 11:39 (56) 04:17 (30) 11:07 (55) 11:00 (54) 03:21 (28) 08:49 (51) 00:55 (37) 08:07 (58) 02:41 (46) 01:54 (42) 05:04 (50)                     02:09 (47) Ylva Nilsson Vallentuna-Össeby OL
        04:54 (36) 16:33 (56) 20:50 (53) 31:57 (55) 42:57 (55) 46:18 (55) 55:07 (54) 56:02 (55) 64:09 (57) 66:50 (57) 68:44 (57) 73:48 (55)                     75:57 (55)    
56 Mats Holmgren IFK Enskede 76:37 15:48 (60) 12:40 (58) 07:45 (57) 06:31 (38) 05:33 (17) 03:33 (32) 08:20 (48) 00:50 (28) 02:16 (48) 02:24 (41) 01:41 (37) 07:45 (56)                     01:31 (15) Mats Holmgren IFK Enskede
        15:48 (60) 28:28 (59) 36:13 (58) 42:44 (58) 48:17 (57) 51:50 (57) 60:10 (57) 61:00 (57) 63:16 (56) 65:40 (56) 67:21 (56) 75:06 (56)                     76:37 (56)    
57 Helen Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 78:27 07:21 (53) 06:51 (41) 10:55 (58) 07:02 (41) 13:40 (59) 04:20 (46) 07:09 (37) 01:13 (52) 01:58 (39) 02:45 (47) 02:23 (50) 10:47 (59)                     02:03 (40) Helen Törnros Tumba-Mälarhöjden OK
        07:21 (53) 14:12 (48) 25:07 (56) 32:09 (56) 45:49 (56) 50:09 (56) 57:18 (56) 58:31 (56) 60:29 (55) 63:14 (55) 65:37 (54) 76:24 (57)                     78:27 (57)    
58 Jan Larsson Tullinge SK 89:41 11:49 (59) 17:59 (60) 11:23 (59) 09:58 (53) 11:23 (55) 04:02 (42) 07:10 (38) 01:13 (52) 01:58 (39) 02:23 (39) 02:23 (50) 04:41 (46)                     03:19 (57) Jan Larsson Tullinge SK
        11:49 (59) 29:48 (60) 41:11 (60) 51:09 (59) 62:32 (59) 66:34 (59) 73:44 (59) 74:57 (59) 76:55 (59) 79:18 (58) 81:41 (58) 86:22 (58)                     89:41 (58)    
59 Anita Lindbohm Skarpnäcks OL 95:48 10:49 (58) 11:39 (56) 06:44 (53) 11:04 (54) 12:14 (57) 04:51 (50) 13:47 (60) 01:07 (48) 03:41 (54) 03:54 (57) 04:26 (59) 08:00 (57)                     03:32 (59) Anita Lindbohm Skarpnäcks OL
        10:49 (58) 22:28 (57) 29:12 (57) 40:16 (57) 52:30 (58) 57:21 (58) 71:08 (58) 72:15 (58) 75:56 (58) 79:50 (59) 84:16 (59) 92:16 (59)                     95:48 (59)    
60 Ingvar Oskarsson Solna OK 115:57 08:35 (56) 14:15 (59) 15:19 (60) 13:13 (58) 19:33 (60) 08:17 (59) 13:09 (59) 01:53 (59) 02:44 (51) 03:32 (56) 03:04 (58) 09:00 (58)                     03:23 (58) Ingvar Oskarsson Solna OK
        08:35 (56) 22:50 (58) 38:09 (59) 51:22 (60) 70:55 (60) 79:12 (60) 92:21 (60) 94:14 (60) 96:58 (60) 100:30 (60) 103:34 (60) 112:34 (60)                     115:57 (60)    
- Göran Kron KSIF 74:14 08:06   09:03   04:47   17:38   05:25   06:09   07:38   00:51   01:46   02:53   01:46   06:11                       02:01   Göran Kron KSIF
        08:06   17:09   21:56   39:34   44:59   51:08   58:46   59:37   61:23   64:16   66:02   72:13                       74:14      
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana D - 2,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10                               Mål   Bana D - 2,6 km Klubb
1 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 34:18 02:07 (2) 07:25 (7) 02:37 (2) 03:24 (1) 04:50 (1) 05:53 (25) 02:58 (3) 00:46 (1) 01:38 (1) 02:23 (1)                             00:17 (1) Gerhard Lilliestierna OK Roslagen
        02:07 (2) 09:32 (1) 12:09 (1) 15:33 (1) 20:23 (1) 26:16 (1) 29:14 (1) 30:00 (1) 31:38 (1) 34:01 (1)                             34:18 (1)    
2 Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL 39:43 03:24 (8) 07:21 (6) 03:14 (4) 05:01 (8) 06:41 (8) 03:31 (5) 03:38 (4) 01:12 (6) 02:03 (4) 03:13 (6)                             00:25 (13) Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL
        03:24 (8) 10:45 (5) 13:59 (4) 19:00 (5) 25:41 (4) 29:12 (2) 32:50 (2) 34:02 (2) 36:05 (2) 39:18 (2)                             39:43 (2)    
3 Rune Carlsson Sundbybergs IK 42:34 03:20 (7) 06:52 (1) 02:46 (3) 03:56 (2) 07:41 (15) 09:16 (28) 02:52 (1) 01:13 (8) 01:46 (2) 02:31 (2)                             00:21 (7) Rune Carlsson Sundbybergs IK
        03:20 (7) 10:12 (3) 12:58 (2) 16:54 (2) 24:35 (3) 33:51 (8) 36:43 (6) 37:56 (5) 39:42 (4) 42:13 (3)                             42:34 (3)    
4 Anne-Christine Schunnesson Attunda OK 42:50 02:06 (1) 09:17 (12) 02:31 (1) 03:59 (3) 06:02 (3) 09:41 (29) 02:57 (2) 01:00 (2) 01:56 (3) 03:01 (5)                             00:20 (5) Anne-Christine Schunnesson Attunda OK
        02:06 (1) 11:23 (7) 13:54 (3) 17:53 (3) 23:55 (2) 33:36 (7) 36:33 (5) 37:33 (4) 39:29 (3) 42:30 (4)                             42:50 (4)    
5 Hans Carlsson Hellas Orientering 42:58 05:54 (26) 06:58 (2) 04:55 (19) 04:39 (5) 06:40 (7) 03:31 (5) 03:43 (5) 01:10 (5) 02:15 (7) 02:52 (4)                             00:21 (7) Hans Carlsson Hellas Orientering
        05:54 (26) 12:52 (9) 17:47 (10) 22:26 (8) 29:06 (7) 32:37 (5) 36:20 (4) 37:30 (3) 39:45 (5) 42:37 (5)                             42:58 (5)    
6 Bengt Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK 44:17 07:12 (28) 07:12 (4) 04:48 (16) 04:46 (6) 06:32 (5) 03:22 (1) 03:43 (5) 01:12 (6) 02:22 (8) 02:50 (3)                             00:18 (2) Bengt Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK
        07:12 (28) 14:24 (14) 19:12 (12) 23:58 (11) 30:30 (9) 33:52 (9) 37:35 (7) 38:47 (7) 41:09 (6) 43:59 (6)                             44:17 (6)    
7 Ingrid Graneli Haninge SOK 46:14 03:05 (5) 10:42 (15) 03:38 (5) 05:07 (9) 06:34 (6) 04:09 (10) 04:38 (16) 01:15 (11) 02:45 (11) 03:58 (10)                             00:23 (10) Ingrid Graneli Haninge SOK
        03:05 (5) 13:47 (12) 17:25 (9) 22:32 (9) 29:06 (7) 33:15 (6) 37:53 (9) 39:08 (9) 41:53 (7) 45:51 (7)                             46:14 (7)    
8 Leif Hermundstad Snättringe SK 47:16 03:16 (6) 07:14 (5) 03:51 (6) 04:28 (4) 07:33 (13) 04:20 (13) 06:56 (25) 01:18 (12) 03:34 (26) 04:09 (12)                             00:37 (28) Leif Hermundstad Snättringe SK
        03:16 (6) 10:30 (4) 14:21 (5) 18:49 (4) 26:22 (5) 30:42 (3) 37:38 (8) 38:56 (8) 42:30 (8) 46:39 (8)                             47:16 (8)    
9 Jan Olof Norén Järla Orientering 47:54 02:40 (3) 08:11 (9) 04:15 (8) 05:18 (10) 11:32 (26) 03:29 (4) 04:06 (8) 01:14 (10) 02:13 (6) 04:29 (17)                             00:27 (14) Jan Olof Norén Järla Orientering
        02:40 (3) 10:51 (6) 15:06 (7) 20:24 (7) 31:56 (11) 35:25 (10) 39:31 (10) 40:45 (10) 42:58 (9) 47:27 (9)                             47:54 (9)    
10 Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF 48:17 03:02 (4) 06:58 (2) 04:46 (15) 05:19 (11) 07:04 (11) 04:42 (19) 04:13 (11) 02:07 (27) 04:47 (28) 04:49 (23)                             00:30 (19) Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF
        03:02 (4) 10:00 (2) 14:46 (6) 20:05 (6) 27:09 (6) 31:51 (4) 36:04 (3) 38:11 (6) 42:58 (9) 47:47 (10)                             48:17 (10)    
11 Ronny Hedlund OK Södertörn 52:11 04:10 (15) 11:34 (17) 04:01 (7) 05:22 (13) 10:41 (24) 03:22 (1) 04:16 (12) 01:32 (16) 02:50 (13) 03:54 (9)                             00:29 (18) Ronny Hedlund OK Södertörn
        04:10 (15) 15:44 (17) 19:45 (13) 25:07 (12) 35:48 (13) 39:10 (12) 43:26 (12) 44:58 (12) 47:48 (11) 51:42 (11)                             52:11 (11)    
12 Anki Landarv Klubblös 53:16 04:26 (17) 08:29 (10) 04:19 (10) 09:02 (26) 05:31 (2) 04:39 (18) 05:55 (23) 01:09 (4) 05:40 (30) 03:46 (8)                             00:20 (5) Anki Landarv Klubblös
        04:26 (17) 12:55 (10) 17:14 (8) 26:16 (13) 31:47 (10) 36:26 (11) 42:21 (11) 43:30 (11) 49:10 (12) 52:56 (12)                             53:16 (12)    
13 Carl Lang OK Österåker 56:14 04:04 (12) 13:10 (22) 04:52 (17) 07:19 (21) 07:51 (16) 04:49 (21) 04:08 (9) 01:40 (20) 03:01 (15) 04:48 (22)                             00:32 (21) Carl Lang OK Österåker
        04:04 (12) 17:14 (21) 22:06 (17) 29:25 (16) 37:16 (15) 42:05 (14) 46:13 (13) 47:53 (13) 50:54 (13) 55:42 (13)                             56:14 (13)    
14 Lennart Sjöstål Klubblös 57:33 05:37 (25) 17:13 (27) 04:33 (12) 05:20 (12) 06:54 (10) 03:39 (8) 04:21 (13) 01:44 (21) 03:07 (16) 04:41 (20)                             00:24 (11) Lennart Sjöstål Klubblös
        05:37 (25) 22:50 (26) 27:23 (22) 32:43 (19) 39:37 (18) 43:16 (16) 47:37 (14) 49:21 (14) 52:28 (14) 57:09 (14)                             57:33 (14)    
15 Åke Linderoth Sundbybergs IK 57:56 06:01 (27) 11:41 (19) 04:39 (13) 08:53 (25) 07:37 (14) 04:27 (16) 04:54 (18) 01:33 (17) 03:08 (17) 04:30 (18)                             00:33 (22) Åke Linderoth Sundbybergs IK
        06:01 (27) 17:42 (23) 22:21 (18) 31:14 (18) 38:51 (17) 43:18 (17) 48:12 (15) 49:45 (15) 52:53 (15) 57:23 (15)                             57:56 (15)    
16 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 59:02 08:19 (31) 16:23 (26) 04:20 (11) 05:22 (13) 06:50 (9) 03:44 (9) 04:11 (10) 01:46 (23) 03:24 (22) 04:15 (13)                             00:28 (15) Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK
        08:19 (31) 24:42 (27) 29:02 (24) 34:24 (21) 41:14 (19) 44:58 (18) 49:09 (16) 50:55 (16) 54:19 (16) 58:34 (16)                             59:02 (16)    
17 Berit Lindunger Haninge SOK 59:46 04:05 (13) 11:48 (21) 05:51 (24) 08:29 (24) 07:07 (12) 04:53 (23) 08:04 (28) 01:28 (15) 02:46 (12) 04:53 (24)                             00:22 (9) Berit Lindunger Haninge SOK
        04:05 (13) 15:53 (18) 21:44 (16) 30:13 (17) 37:20 (16) 42:13 (15) 50:17 (17) 51:45 (17) 54:31 (17) 59:24 (17)                             59:46 (17)    
18 Gunnar Lindholm Klubblös 60:29 03:30 (9) 13:11 (23) 04:52 (17) 16:57 (32) 06:27 (4) 03:33 (7) 04:44 (17) 01:05 (3) 02:11 (5) 03:41 (7)                             00:18 (2) Gunnar Lindholm Klubblös
        03:30 (9) 16:41 (19) 21:33 (15) 38:30 (25) 44:57 (21) 48:30 (19) 53:14 (18) 54:19 (18) 56:30 (18) 60:11 (18)                             60:29 (18)    
19 Jan Brundell Solna OK 61:26 03:56 (11) 22:12 (29) 04:15 (8) 06:15 (19) 09:16 (23) 03:28 (3) 03:58 (7) 01:13 (8) 02:25 (9) 04:00 (11)                             00:28 (15) Jan Brundell Solna OK
        03:56 (11) 26:08 (28) 30:23 (25) 36:38 (23) 45:54 (22) 49:22 (21) 53:20 (19) 54:33 (19) 56:58 (19) 60:58 (19)                             61:26 (19)    
20 Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 66:54 07:25 (30) 19:50 (28) 04:42 (14) 07:46 (23) 07:51 (16) 04:17 (12) 04:54 (18) 01:44 (21) 03:11 (18) 04:40 (19)                             00:34 (26) Elisabeth Carlin Söders-Tyresö
        07:25 (30) 27:15 (29) 31:57 (26) 39:43 (27) 47:34 (25) 51:51 (23) 56:45 (20) 58:29 (20) 61:40 (20) 66:20 (20)                             66:54 (20)    
21 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 68:31 04:21 (16) 08:53 (11) 05:16 (23) 05:26 (15) 11:26 (25) 04:48 (20) 17:40 (31) 01:27 (14) 02:38 (10) 06:02 (29)                             00:34 (26) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        04:21 (16) 13:14 (11) 18:30 (11) 23:56 (10) 35:22 (12) 40:10 (13) 57:50 (22) 59:17 (21) 61:55 (21) 67:57 (21)                             68:31 (21)    
22 Torsten Jansson Skogsluffarna 68:54 04:05 (13) 13:21 (24) 06:13 (25) 05:27 (16) 18:17 (30) 04:53 (23) 05:32 (20) 02:07 (27) 03:17 (21) 05:18 (26)                             00:24 (11) Torsten Jansson Skogsluffarna
        04:05 (13) 17:26 (22) 23:39 (19) 29:06 (15) 47:23 (24) 52:16 (24) 57:48 (21) 59:55 (22) 63:12 (22) 68:30 (22)                             68:54 (22)    
23 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 69:20 04:34 (20) 26:39 (30) 05:14 (21) 05:54 (17) 08:28 (19) 04:24 (14) 04:28 (14) 01:39 (19) 03:11 (18) 04:16 (14)                             00:33 (22) Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby
        04:34 (20) 31:13 (31) 36:27 (29) 42:21 (29) 50:49 (27) 55:13 (26) 59:41 (24) 61:20 (24) 64:31 (25) 68:47 (24)                             69:20 (23)    
24 Britt Eriksson Hammarby IF OF 69:22 04:30 (18) 26:39 (30) 05:14 (21) 05:54 (17) 08:28 (19) 04:25 (15) 04:28 (14) 01:36 (18) 03:13 (20) 04:16 (14)                             00:39 (30) Britt Eriksson Hammarby IF OF
        04:30 (18) 31:09 (30) 36:23 (28) 42:17 (28) 50:45 (26) 55:10 (25) 59:38 (23) 61:14 (23) 64:27 (23) 68:43 (23)                             69:22 (24)    
25 Robert Puusta OK Älvsjö-Örby 70:28 04:50 (21) 10:40 (14) 04:56 (20) 06:59 (20) 09:12 (22) 12:21 (31) 11:07 (30) 01:22 (13) 03:00 (14) 05:43 (28)                             00:18 (2) Robert Puusta OK Älvsjö-Örby
        04:50 (21) 15:30 (16) 20:26 (14) 27:25 (14) 36:37 (14) 48:58 (20) 60:05 (25) 61:27 (25) 64:27 (23) 70:10 (25)                             70:28 (25)    
26 Johan Sandwall Skarpnäcks OL 81:40 04:30 (18) 10:43 (16) 13:05 (28) 10:24 (29) 13:53 (28) 06:23 (27) 08:14 (29) 04:26 (32) 04:16 (27) 05:13 (25)                             00:33 (22) Johan Sandwall Skarpnäcks OL
        04:30 (18) 15:13 (15) 28:18 (23) 38:42 (26) 52:35 (28) 58:58 (27) 67:12 (26) 71:38 (26) 75:54 (26) 81:07 (26)                             81:40 (26)    
27 Jan Burell OK Enen 83:15 07:21 (29) 11:45 (20) 07:34 (26) 07:32 (22) 26:08 (31) 04:36 (17) 05:50 (22) 02:04 (26) 03:31 (25) 06:16 (30)                             00:38 (29) Jan Burell OK Enen
        07:21 (29) 19:06 (24) 26:40 (21) 34:12 (20) 60:20 (29) 64:56 (28) 70:46 (27) 72:50 (27) 76:21 (27) 82:37 (27)                             83:15 (27)    
28 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 87:23 05:30 (23) 11:34 (17) 08:02 (27) 10:17 (28) 08:26 (18) 27:06 (32) 05:48 (21) 01:59 (24) 03:27 (23) 04:46 (21)                             00:28 (15) Ina Widegren Skogsluffarnas OK
        05:30 (23) 17:04 (20) 25:06 (20) 35:23 (22) 43:49 (20) 70:55 (29) 76:43 (29) 78:42 (29) 82:09 (28) 86:55 (28)                             87:23 (28)    
29 Göran Glanshed Haninge SOK 89:38 04:51 (22) 07:47 (8) 19:42 (30) 04:53 (7) 08:45 (21) 04:12 (11) 20:47 (32) 04:19 (31) 09:35 (32) 04:17 (16)                             00:30 (19) Göran Glanshed Haninge SOK
        04:51 (22) 12:38 (8) 32:20 (27) 37:13 (24) 45:58 (23) 50:10 (22) 70:57 (28) 75:16 (28) 84:51 (29) 89:08 (29)                             89:38 (29)    
30 Lars Nordin Solna OK 107:42 03:54 (10) 10:19 (13) 48:16 (32) 10:33 (31) 11:40 (27) 04:51 (22) 06:29 (24) 02:03 (25) 03:28 (24) 05:36 (27)                             00:33 (22) Lars Nordin Solna OK
        03:54 (10) 14:13 (13) 62:29 (31) 73:02 (31) 84:42 (31) 89:33 (31) 96:02 (30) 98:05 (30) 101:33 (30) 107:09 (30)                             107:42 (30)    
31 Gustav Grandin Järla Orientering 118:01 05:31 (24) 13:35 (25) 24:43 (31) 09:52 (27) 29:52 (32) 05:56 (26) 07:57 (27) 03:09 (30) 07:14 (31) 09:28 (31)                             00:44 (32) Gustav Grandin Järla Orientering
        05:31 (24) 19:06 (24) 43:49 (30) 53:41 (30) 83:33 (30) 89:29 (30) 97:26 (31) 100:35 (31) 107:49 (31) 117:17 (31)                             118:01 (31)    
32 Aija Sadurskis Centrum OK 135:41 11:55 (32) 47:10 (32) 16:56 (29) 10:26 (30) 13:57 (29) 10:00 (30) 07:35 (26) 02:15 (29) 05:02 (29) 09:45 (32)                             00:40 (31) Aija Sadurskis Centrum OK
        11:55 (32) 59:05 (32) 76:01 (32) 86:27 (32) 100:24 (32) 110:24 (32) 117:59 (32) 120:14 (32) 125:16 (32) 135:01 (32)                             135:41 (32)    
- Inger Pahlén Söders-Tyresö 37:59 03:33   18:51   08:04                                                           07:31   Inger Pahlén Söders-Tyresö
        03:33   22:24   30:28                                                           37:59      
- Tommy Gustavsson Östra Almby FK 51:26 05:15   07:02   07:12   06:23   07:10   06:01   03:51   01:46   06:26                                   00:20   Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        05:15   12:17   19:29   25:52   33:02   39:03   42:54   44:40   51:06                                   51:26      
- Kenneth Berglund Hellas Orientering 58:39 03:02   18:11   11:10   08:14   03:56   04:16   01:35   02:40   05:01                                   00:34   Kenneth Berglund Hellas Orientering
        03:02   21:13   32:23   40:37   44:33   48:49   50:24   53:04   58:05                                   58:39      
- Carl Carlin Söders-Tyresö 66:45 04:28   09:26   04:30   05:07   27:57   04:52   01:48   03:18   04:45                                   00:34   Carl Carlin Söders-Tyresö
        04:28   13:54   18:24   23:31   51:28   56:20   58:08   61:26   66:11                                   66:45      
- Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK 70:14 03:38   30:49   03:57   06:55   13:24                                                   11:31   Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:38   34:27   38:24   45:19   58:43                                                   70:14      
- Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 377:48 03:14   15:57   22:50                                                           335:47   Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        03:14   19:11   42:01                                                           377:48      
- Torsten Lundborg Hammarby IF OF 387:41 05:25   18:19   04:52   09:06   25:25   09:51   08:28   37:10   16:25                                   252:40   Torsten Lundborg Hammarby IF OF
        05:25   23:44   28:36   37:42   63:07   72:58   81:26   118:36   135:01                                   387:41      
- Göran Haglund Haninge SOK 416:45 04:00   08:43   08:12                                                           395:50   Göran Haglund Haninge SOK
        04:00   12:43   20:55                                                           416:45      
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana E Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8                                       Mål   Bana E Klubb
1 Alf Persson OK Österåker 33:45 04:04 (1) 06:02 (5) 06:15 (2) 04:57 (6) 02:28 (2) 02:04 (8) 02:35 (3) 04:48 (7)                                     00:32 (6) Alf Persson OK Österåker
        04:04 (1) 10:06 (2) 16:21 (1) 21:18 (1) 23:46 (1) 25:50 (1) 28:25 (1) 33:13 (1)                                     33:45 (1)    
2 Gunnel Junegard OK Södertörn 34:09 04:28 (5) 06:01 (4) 06:15 (2) 05:02 (7) 02:32 (3) 01:55 (6) 02:38 (4) 04:46 (6)                                     00:32 (9) Gunnel Junegard OK Södertörn
        04:28 (5) 10:29 (3) 16:44 (2) 21:46 (2) 24:18 (2) 26:13 (2) 28:51 (2) 33:37 (2)                                     34:09 (2)    
3 Gunvor Granath Nynäshamns OK 35:16 04:35 (8) 06:41 (8) 07:05 (6) 04:00 (1) 03:15 (8) 02:00 (7) 02:26 (1) 04:42 (5)                                     00:32 (6) Gunvor Granath Nynäshamns OK
        04:35 (8) 11:16 (5) 18:21 (3) 22:21 (3) 25:36 (3) 27:36 (3) 30:02 (3) 34:44 (3)                                     35:16 (3)    
4 Elise Riseth Tullinge SK 37:25 05:31 (11) 06:21 (6) 07:51 (9) 05:54 (9) 02:23 (1) 01:51 (5) 03:02 (6) 04:12 (2)                                     00:20 (2) Elise Riseth Tullinge SK
        05:31 (11) 11:52 (7) 19:43 (6) 25:37 (7) 28:00 (5) 29:51 (4) 32:53 (4) 37:05 (4)                                     37:25 (4)    
5 Ebba-Lisa Flygar Tullinge SK 39:22 04:24 (4) 09:25 (15) 07:54 (10) 05:58 (10) 02:39 (4) 01:38 (2) 02:56 (5) 04:03 (1)                                     00:25 (3) Ebba-Lisa Flygar Tullinge SK
        04:24 (4) 13:49 (11) 21:43 (10) 27:41 (9) 30:20 (8) 31:58 (8) 34:54 (7) 38:57 (5)                                     39:22 (5)    
6 Bror Wahlberg HSOK 39:46 04:32 (6) 08:35 (12) 06:36 (5) 04:16 (4) 03:33 (10) 02:24 (10) 03:10 (8) 06:10 (9)                                     00:30 (5) Bror Wahlberg HSOK
        04:32 (6) 13:07 (9) 19:43 (6) 23:59 (4) 27:32 (4) 29:56 (5) 33:06 (5) 39:16 (6)                                     39:46 (6)    
7 Sonja Perneby Tullinge SK 42:23 05:03 (9) 05:58 (3) 08:28 (12) 06:31 (13) 02:45 (5) 01:40 (3) 03:41 (11) 07:48 (15)                                     00:29 (4) Sonja Perneby Tullinge SK
        05:03 (9) 11:01 (4) 19:29 (5) 26:00 (8) 28:45 (7) 30:25 (6) 34:06 (6) 41:54 (7)                                     42:23 (7)    
8 Ulf Eskilsson OK Södertörn 44:45 05:20 (10) 06:34 (7) 07:31 (7) 05:09 (8) 04:04 (13) 03:00 (14) 04:43 (15) 07:41 (14)                                     00:43 (16) Ulf Eskilsson OK Södertörn
        05:20 (10) 11:54 (8) 19:25 (4) 24:34 (5) 28:38 (6) 31:38 (7) 36:21 (8) 44:02 (8)                                     44:45 (8)    
9 Christina Larsson Söders SOL Tyresö 45:36 04:04 (1) 05:49 (2) 10:58 (13) 04:02 (2) 09:42 (16) 01:46 (4) 03:03 (7) 05:32 (8)                                     00:40 (15) Christina Larsson Söders SOL Tyresö
        04:04 (1) 09:53 (1) 20:51 (8) 24:53 (6) 34:35 (9) 36:21 (9) 39:24 (9) 44:56 (9)                                     45:36 (9)    
10 Roland Bolin Snättringe SK 47:40 04:20 (3) 20:28 (17) 05:59 (1) 04:48 (5) 02:55 (7) 01:36 (1) 02:33 (2) 04:27 (3)                                     00:34 (12) Roland Bolin Snättringe SK
        04:20 (3) 24:48 (17) 30:47 (16) 35:35 (14) 38:30 (13) 40:06 (12) 42:39 (10) 47:06 (10)                                     47:40 (10)    
11 Margaretha Nylund OK Södertörn 48:15 06:11 (12) 07:27 (10) 07:32 (8) 12:54 (17) 02:51 (6) 02:13 (9) 03:54 (12) 04:41 (4)                                     00:32 (6) Margaretha Nylund OK Södertörn
        06:11 (12) 13:38 (10) 21:10 (9) 34:04 (12) 36:55 (11) 39:08 (10) 43:02 (11) 47:43 (11)                                     48:15 (11)    
12 Hans Svensson Skogsluffarna 53:16 15:48 (17) 05:38 (1) 06:20 (4) 06:18 (11) 03:30 (9) 02:38 (11) 04:38 (14) 07:31 (13)                                     00:55 (17) Hans Svensson Skogsluffarna
        15:48 (17) 21:26 (16) 27:46 (13) 34:04 (12) 37:34 (12) 40:12 (13) 44:50 (13) 52:21 (12)                                     53:16 (12)    
13 Ulla Karnebäck Attunda OK 54:13 04:34 (7) 06:42 (9) 11:53 (16) 07:45 (15) 05:36 (14) 02:40 (12) 05:05 (16) 09:42 (17)                                     00:16 (1) Ulla Karnebäck Attunda OK
        04:34 (7) 11:16 (5) 23:09 (11) 30:54 (10) 36:30 (10) 39:10 (11) 44:15 (12) 53:57 (13)                                     54:13 (13)    
14 Yngve Hedberg Snättringe SK 57:45 08:23 (14) 08:40 (13) 11:47 (15) 08:50 (16) 06:12 (15) 02:59 (13) 03:26 (10) 06:50 (12)                                     00:38 (13) Yngve Hedberg Snättringe SK
        08:23 (14) 17:03 (12) 28:50 (14) 37:40 (16) 43:52 (15) 46:51 (14) 50:17 (14) 57:07 (14)                                     57:45 (14)    
15 Ulla-Britta Hall Järla Orientering 62:22 10:03 (16) 07:37 (11) 11:11 (14) 06:45 (14) 03:44 (12) 11:44 (16) 04:13 (13) 06:32 (11)                                     00:33 (11) Ulla-Britta Hall Järla Orientering
        10:03 (16) 17:40 (13) 28:51 (15) 35:36 (15) 39:20 (14) 51:04 (15) 55:17 (15) 61:49 (15)                                     62:22 (15)    
16 Mats Halvarez Klubblös 73:41 09:13 (15) 09:20 (14) 07:55 (11) 06:24 (12) 21:03 (17) 03:29 (15) 09:22 (17) 06:16 (10)                                     00:39 (14) Mats Halvarez Klubblös
        09:13 (15) 18:33 (15) 26:28 (12) 32:52 (11) 53:55 (17) 57:24 (16) 66:46 (16) 73:02 (16)                                     73:41 (16)    
17 Ulla-Britt Åleberg Attunda OK 78:17 06:53 (13) 10:47 (16) 27:58 (17) 04:15 (3) 03:35 (11) 13:00 (17) 03:24 (9) 07:53 (16)                                     00:32 (6) Ulla-Britt Åleberg Attunda OK
        06:53 (13) 17:40 (13) 45:38 (17) 49:53 (17) 53:28 (16) 66:28 (17) 69:52 (17) 77:45 (17)                                     78:17 (17)    
- Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 22:18 08:50   12:13                                                               01:15   Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK
        08:50   21:03                                                               22:18      
- Edda Nilsson Stockholmspolisens IF OF 40:47 05:23   07:15   06:54   09:26   02:18   02:44   06:10                                           00:37   Edda Nilsson Stockholmspolisens IF OF
        05:23   12:38   19:32   28:58   31:16   34:00   40:10                                           40:47