Sträcktider Luffarligan Paradiset                                                                                              
  2019-09-04 Svarta tider är sträcktider                                                                                              
    Blå tider är från start                                                                                                  
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                                              
                                                                                                       
Plac Bana A - 4,3 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   --18   --19   --20   --21   --22   --23   Mål  
1 Jakob Jansson Järla Orientering 44:58 01:29 (1) 01:45 (2) 01:19 (1) 00:59 (2) 02:01 (2) 01:36 (1) 02:31 (1) 03:32 (4) 02:12 (1) 01:39 (3) 01:36 (2) 01:34 (2) 02:10 (2) 03:44 (3) 01:02 (1) 02:35 (1) 02:32 (1) 01:30 (1) 01:07 (1) 01:24 (1) 01:50 (1) 01:52 (1) 01:31 (1) 01:28 (7)
        01:29 (1) 03:14 (1) 04:33 (1) 05:32 (1) 07:33 (1) 09:09 (1) 11:40 (1) 15:12 (1) 17:24 (1) 19:03 (1) 20:39 (1) 22:13 (1) 24:23 (1) 28:07 (1) 29:09 (1) 31:44 (1) 34:16 (1) 35:46 (1) 36:53 (1) 38:17 (1) 40:07 (1) 41:59 (1) 43:30 (1) 44:58 (1)
2 Nick Barble OK Ravinen 49:16 01:29 (1) 01:45 (2) 01:29 (4) 00:54 (1) 02:00 (1) 02:15 (6) 02:46 (3) 02:53 (1) 03:06 (6) 01:28 (1) 01:27 (1) 01:57 (6) 02:18 (4) 03:23 (1) 01:13 (5) 03:46 (4) 03:07 (4) 01:53 (3) 01:24 (4) 02:10 (6) 01:52 (2) 01:59 (3) 01:35 (2) 01:07 (2)
        01:29 (1) 03:14 (1) 04:43 (2) 05:37 (2) 07:37 (2) 09:52 (2) 12:38 (2) 15:31 (2) 18:37 (2) 20:05 (2) 21:32 (2) 23:29 (2) 25:47 (2) 29:10 (2) 30:23 (2) 34:09 (3) 37:16 (3) 39:09 (3) 40:33 (3) 42:43 (3) 44:35 (3) 46:34 (2) 48:09 (2) 49:16 (2)
3 Peter Andersson Söders-Tyresö 50:05 01:48 (4) 01:40 (1) 01:21 (3) 01:04 (3) 02:39 (5) 01:44 (2) 02:45 (2) 03:20 (2) 02:47 (2) 01:33 (2) 01:40 (3) 01:33 (1) 02:14 (3) 03:28 (2) 01:05 (2) 03:12 (3) 02:43 (2) 01:48 (2) 01:23 (2) 01:39 (2) 02:29 (3) 03:26 (8) 01:43 (3) 01:01 (1)
        01:48 (4) 03:28 (3) 04:49 (3) 05:53 (3) 08:32 (3) 10:16 (3) 13:01 (3) 16:21 (3) 19:08 (3) 20:41 (3) 22:21 (3) 23:54 (3) 26:08 (3) 29:36 (3) 30:41 (3) 33:53 (2) 36:36 (2) 38:24 (2) 39:47 (2) 41:26 (2) 43:55 (2) 47:21 (3) 49:04 (3) 50:05 (3)
4 Niklas Wansölin OK Ravinen 57:44 01:54 (5) 02:06 (5) 01:41 (7) 01:37 (6) 02:47 (6) 02:06 (5) 03:02 (5) 03:38 (5) 02:49 (3) 01:59 (6) 02:06 (5) 01:45 (4) 02:57 (6) 05:20 (6) 01:20 (6) 02:55 (2) 03:37 (5) 02:19 (4) 01:48 (6) 01:55 (5) 02:35 (5) 02:08 (4) 02:04 (6) 01:16 (3)
        01:54 (5) 04:00 (5) 05:41 (5) 07:18 (4) 10:05 (5) 12:11 (5) 15:13 (5) 18:51 (5) 21:40 (5) 23:39 (5) 25:45 (5) 27:30 (5) 30:27 (5) 35:47 (5) 37:07 (5) 40:02 (5) 43:39 (5) 45:58 (5) 47:46 (5) 49:41 (5) 52:16 (5) 54:24 (5) 56:28 (5) 57:44 (4)
5 Henrik Sjögren Haninge SOK 61:33 02:01 (6) 01:54 (4) 01:34 (5) 02:37 (13) 02:33 (4) 02:05 (4) 05:34 (12) 03:56 (6) 03:42 (9) 01:56 (5) 01:55 (4) 01:48 (5) 02:35 (5) 04:16 (4) 01:12 (4) 04:35 (7) 03:54 (6) 02:26 (6) 01:34 (5) 01:46 (4) 02:31 (4) 01:57 (2) 01:50 (5) 01:22 (4)
        02:01 (6) 03:55 (4) 05:29 (4) 08:06 (6) 10:39 (6) 12:44 (6) 18:18 (6) 22:14 (6) 25:56 (6) 27:52 (6) 29:47 (6) 31:35 (6) 34:10 (6) 38:26 (6) 39:38 (6) 44:13 (6) 48:07 (6) 50:33 (6) 52:07 (6) 53:53 (6) 56:24 (6) 58:21 (6) 60:11 (6) 61:33 (5)
6 Leif Åkerblom OK Österåker 76:24 03:22 (13) 02:34 (6) 01:40 (6) 01:26 (5) 03:55 (9) 02:20 (7) 03:29 (6) 05:09 (8) 02:59 (5) 02:23 (8) 02:37 (8) 02:37 (8) 04:43 (12) 05:35 (8) 01:21 (7) 05:57 (9) 04:53 (8) 02:26 (6) 02:06 (7) 02:29 (8) 03:06 (7) 04:32 (9) 03:10 (9) 01:35 (9)
        03:22 (13) 05:56 (10) 07:36 (8) 09:02 (7) 12:57 (7) 15:17 (7) 18:46 (7) 23:55 (7) 26:54 (7) 29:17 (7) 31:54 (7) 34:31 (7) 39:14 (7) 44:49 (7) 46:10 (7) 52:07 (7) 57:00 (7) 59:26 (7) 61:32 (7) 64:01 (7) 67:07 (7) 71:39 (7) 74:49 (7) 76:24 (6)
7 Christer Hördell Söders-Tyresö 83:27 02:36 (10) 03:14 (9) 02:04 (9) 02:05 (11) 04:22 (10) 02:56 (9) 04:14 (8) 06:04 (9) 03:20 (7) 03:07 (11) 02:22 (7) 02:29 (7) 03:28 (7) 05:59 (11) 03:46 (11) 07:16 (11) 05:12 (10) 02:56 (9) 02:28 (11) 02:30 (9) 03:03 (6) 03:19 (6) 02:51 (8) 01:46 (11)
        02:36 (10) 05:50 (9) 07:54 (10) 09:59 (10) 14:21 (9) 17:17 (9) 21:31 (9) 27:35 (9) 30:55 (9) 34:02 (9) 36:24 (9) 38:53 (8) 42:21 (8) 48:20 (8) 52:06 (8) 59:22 (8) 64:34 (8) 67:30 (8) 69:58 (8) 72:28 (8) 75:31 (8) 78:50 (8) 81:41 (8) 83:27 (7)
8 Paul Norén OK Södertörn 96:04 02:34 (9) 03:02 (8) 02:10 (10) 01:46 (7) 03:37 (8) 02:45 (8) 04:10 (7) 06:41 (10) 03:35 (8) 02:46 (9) 03:05 (10) 07:22 (11) 06:04 (13) 05:47 (9) 01:50 (8) 03:50 (5) 05:37 (11) 02:32 (8) 02:26 (10) 03:19 (12) 05:10 (11) 11:44 (12) 02:45 (7) 01:27 (5)
        02:34 (9) 05:36 (8) 07:46 (9) 09:32 (9) 13:09 (8) 15:54 (8) 20:04 (8) 26:45 (8) 30:20 (8) 33:06 (8) 36:11 (8) 43:33 (9) 49:37 (9) 55:24 (9) 57:14 (9) 61:04 (9) 66:41 (9) 69:13 (9) 71:39 (9) 74:58 (9) 80:08 (9) 91:52 (9) 94:37 (9) 96:04 (8)
9 Reijo Korhonen Haninge SOK 99:22 02:46 (12) 02:45 (7) 01:53 (8) 01:55 (9) 05:33 (12) 03:00 (10) 06:48 (13) 07:12 (11) 04:37 (12) 03:04 (10) 03:07 (11) 02:45 (9) 04:42 (10) 06:36 (13) 04:55 (13) 06:55 (10) 04:44 (7) 03:32 (10) 02:20 (8) 03:16 (11) 06:10 (12) 05:03 (10) 04:08 (13) 01:36 (10)
        02:46 (12) 05:31 (7) 07:24 (7) 09:19 (8) 14:52 (10) 17:52 (10) 24:40 (10) 31:52 (10) 36:29 (10) 39:33 (10) 42:40 (10) 45:25 (10) 50:07 (10) 56:43 (10) 61:38 (10) 68:33 (10) 73:17 (10) 76:49 (10) 79:09 (10) 82:25 (10) 88:35 (10) 93:38 (10) 97:46 (10) 99:22 (9)
10 Staffan Holmberg Södertälje-Nykvarn OF 116:23 02:29 (8) 03:34 (11) 04:13 (12) 01:47 (8) 03:32 (7) 03:50 (12) 05:27 (11) 10:40 (13) 04:18 (11) 09:13 (13) 03:15 (12) 05:18 (10) 04:42 (10) 05:25 (7) 02:19 (9) 05:40 (8) 05:02 (9) 03:35 (11) 03:39 (13) 02:59 (10) 03:36 (8) 17:05 (13) 03:12 (10) 01:33 (8)
        02:29 (8) 06:03 (11) 10:16 (11) 12:03 (11) 15:35 (11) 19:25 (11) 24:52 (11) 35:32 (12) 39:50 (12) 49:03 (12) 52:18 (12) 57:36 (11) 62:18 (11) 67:43 (11) 70:02 (11) 75:42 (11) 80:44 (11) 84:19 (11) 87:58 (11) 90:57 (11) 94:33 (11) 111:38 (11) 114:50 (11) 116:23 (10)
11 Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK 123:27 02:26 (7) 05:18 (13) 03:02 (11) 02:30 (12) 04:53 (11) 03:48 (11) 05:19 (10) 04:59 (7) 04:17 (10) 03:14 (12) 03:40 (13) 17:27 (13) 03:56 (8) 06:08 (12) 02:38 (10) 08:25 (13) 08:59 (13) 15:32 (13) 02:23 (9) 02:26 (7) 04:02 (9) 03:20 (7) 03:18 (11) 01:27 (5)
        02:26 (7) 07:44 (13) 10:46 (12) 13:16 (12) 18:09 (12) 21:57 (12) 27:16 (12) 32:15 (11) 36:32 (11) 39:46 (11) 43:26 (11) 60:53 (12) 64:49 (12) 70:57 (12) 73:35 (12) 82:00 (12) 90:59 (12) 106:31 (12) 108:54 (12) 111:20 (12) 115:22 (12) 118:42 (12) 122:00 (12) 123:27 (11)
12 Kurt Eriksson Vandrarringen 140:07 02:45 (11) 04:53 (12) 04:24 (13) 02:04 (10) 10:42 (13) 05:09 (13) 04:18 (9) 09:59 (12) 07:36 (13) 02:13 (7) 02:52 (9) 12:44 (12) 04:09 (9) 05:53 (10) 04:27 (12) 07:28 (12) 08:55 (12) 11:49 (12) 02:39 (12) 03:20 (13) 06:37 (13) 09:23 (11) 03:30 (12) 02:18 (12)
        02:45 (11) 07:38 (12) 12:02 (13) 14:06 (13) 24:48 (13) 29:57 (13) 34:15 (13) 44:14 (13) 51:50 (13) 54:03 (13) 56:55 (13) 69:39 (13) 73:48 (13) 79:41 (13) 84:08 (13) 91:36 (13) 100:31 (13) 112:20 (13) 114:59 (13) 118:19 (13) 124:56 (13) 134:19 (13) 137:49 (13) 140:07 (12)
13 Göran Nilsson Snättringe SK 362:17 01:41 (3) 03:20 (10) 01:19 (1) 01:05 (4) 02:16 (3) 01:47 (3) 02:48 (4) 03:31 (3) 02:53 (4) 01:51 (4) 02:07 (6) 01:35 (3) 02:08 (1) 04:19 (5) 01:09 (3) 04:00 (6) 02:55 (3) 02:22 (5) 01:23 (2) 01:39 (2) 04:45 (10) 02:12 (5) 01:44 (4) 307:28 (13)
        01:41 (3) 05:01 (6) 06:20 (6) 07:25 (5) 09:41 (4) 11:28 (4) 14:16 (4) 17:47 (4) 20:40 (4) 22:31 (4) 24:38 (4) 26:13 (4) 28:21 (4) 32:40 (4) 33:49 (4) 37:49 (4) 40:44 (4) 43:06 (4) 44:29 (4) 46:08 (4) 50:53 (4) 53:05 (4) 54:49 (4) 362:17 (13)
- Tommy Wåhlin Västerås SOK Minustid 307:38   12:44   11:45   14:00   09:28   04:56   09:12   03:00   04:16   Minustid   04:33   02:15   02:00   03:05   02:57   42:00   14:04   11:20   04:12   03:48   07:48   03:52   Minustid      
        307:38   320:22   332:07   346:07   355:35   360:31   369:43   372:43   376:59   Ej tid  ----->                                                   Ej tid  ----->   Minustid  
- Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 70:57 04:51   05:29   05:41   02:11   06:53   04:12   04:26   12:04                                                               25:10  
        04:51   10:20   16:01   18:12   25:05   29:17   33:43   45:47                                                               70:57  
- Svante Sandberg Södertälje-Nykvarn OF 78:15 01:59   06:43   01:44   01:36       02:56   02:39   04:16   04:31   02:21   04:04   04:58   02:58   07:49   03:43   05:38   01:30   08:07   03:12   05:54               01:37  
        01:59   08:42   10:26   12:02   12:02   14:58   17:37   21:53   26:24   28:45   32:49   37:47   40:45   48:34   52:17   57:55   59:25   67:32   70:44   76:38               78:15  
- Hans-Ove Eriksson Nyköpings OK 82:40 02:36   02:27   01:49   01:29   02:37   02:42   04:30   06:45   07:46   02:43   01:58   06:06   02:55   06:53   03:05   05:21   03:46   02:37   01:55   02:22   03:49   02:44   02:25   01:20  
        02:36   05:03   06:52   08:21   10:58   13:40   18:10   24:55   32:41   35:24   37:22   43:28   46:23   53:16   56:21   61:42   65:28   68:05   70:00   72:22   76:11   78:55   81:20   82:40  
- Per Molin Södertälje-Nykvarn OF 98:28 02:21   04:13   00:02   01:45   01:30   03:02   02:22   23:26   07:52   03:34   05:31   01:28   08:19   08:21   03:42   01:49   02:44   02:55   09:14   02:50               01:28  
        02:21   06:34   06:36   08:21   09:51   12:53   15:15   38:41   46:33   50:07   55:38   57:06   65:25   73:46   77:28   79:17   82:01   84:56   94:10   97:00               98:28  
                                                                                                       
                                                                                                       
Plac Bana B - 3,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   --18                       Mål  
1 Karin Almgren Söders-Tyresö 54:16 02:05 (7) 02:43 (4) 02:00 (10) 01:35 (5) 02:52 (5) 02:56 (16) 06:45 (6) 02:46 (2) 08:04 (29) 01:18 (2) 04:16 (5) 01:23 (1) 02:26 (1) 02:43 (9) 02:23 (3) 01:57 (1) 02:51 (9) 01:45 (6)                     01:28 (8)
        02:05 (7) 04:48 (3) 06:48 (4) 08:23 (2) 11:15 (3) 14:11 (3) 20:56 (3) 23:42 (2) 31:46 (4) 33:04 (3) 37:20 (3) 38:43 (3) 41:09 (2) 43:52 (2) 46:15 (1) 48:12 (1) 51:03 (1) 52:48 (1)                     54:16 (1)
2 Elisabeth Tollemark Skogsluffarnas OK 56:51 01:57 (4) 02:50 (5) 01:57 (8) 01:42 (9) 05:18 (21) 02:16 (1) 07:57 (17) 04:29 (17) 04:56 (4) 01:56 (9) 03:18 (1) 01:35 (3) 02:27 (2) 02:24 (2) 02:58 (11) 02:28 (11) 02:53 (11) 02:05 (11)                     01:25 (4)
        01:57 (4) 04:47 (2) 06:44 (2) 08:26 (3) 13:44 (12) 16:00 (7) 23:57 (11) 28:26 (11) 33:22 (7) 35:18 (7) 38:36 (5) 40:11 (5) 42:38 (4) 45:02 (4) 48:00 (3) 50:28 (3) 53:21 (3) 55:26 (2)                     56:51 (2)
3 Marie Malmborg Söders-Tyresö 57:23 01:56 (3) 02:40 (2) 01:56 (7) 01:31 (3) 02:41 (2) 02:31 (8) 06:49 (7) 04:08 (12) 06:31 (17) 01:48 (8) 03:38 (2) 01:48 (7) 03:52 (15) 02:37 (7) 02:46 (7) 03:11 (22) 02:52 (10) 02:28 (22)                     01:40 (17)
        01:56 (3) 04:36 (1) 06:32 (1) 08:03 (1) 10:44 (1) 13:15 (1) 20:04 (2) 24:12 (3) 30:43 (2) 32:31 (2) 36:09 (2) 37:57 (2) 41:49 (3) 44:26 (3) 47:12 (2) 50:23 (2) 53:15 (2) 55:43 (3)                     57:23 (3)
4 Bengt Kärrström Tullinge SK 57:59 01:52 (2) 03:08 (10) 02:30 (21) 01:39 (7) 04:00 (16) 03:27 (22) 06:59 (9) 03:23 (6) 04:46 (2) 01:38 (6) 04:39 (8) 02:04 (14) 02:52 (5) 02:43 (9) 04:36 (28) 02:06 (4) 02:41 (7) 01:39 (2)                     01:17 (3)
        01:52 (2) 05:00 (5) 07:30 (8) 09:09 (8) 13:09 (6) 16:36 (12) 23:35 (10) 26:58 (6) 31:44 (3) 33:22 (4) 38:01 (4) 40:05 (4) 42:57 (5) 45:40 (5) 50:16 (4) 52:22 (4) 55:03 (4) 56:42 (4)                     57:59 (4)
5 Bo Davidsson Solna OK 59:53 02:06 (8) 03:02 (8) 01:52 (5) 01:39 (7) 03:26 (11) 02:21 (3) 07:22 (13) 05:31 (27) 05:17 (8) 02:20 (19) 04:15 (4) 02:31 (27) 04:37 (27) 02:36 (5) 02:35 (5) 02:14 (6) 03:10 (16) 01:43 (5)                     01:16 (2)
        02:06 (8) 05:08 (7) 07:00 (5) 08:39 (5) 12:05 (5) 14:26 (4) 21:48 (4) 27:19 (7) 32:36 (6) 34:56 (6) 39:11 (6) 41:42 (6) 46:19 (7) 48:55 (6) 51:30 (6) 53:44 (5) 56:54 (5) 58:37 (5)                     59:53 (5)
6 Tommy Lindberg Haninge SOK 61:50 02:57 (19) 02:38 (1) 01:53 (6) 01:26 (2) 03:09 (6) 02:24 (4) 05:20 (2) 03:23 (6) 03:58 (1) 01:45 (7) 04:26 (6) 02:05 (15) 02:52 (5) 02:28 (4) 09:37 (34) 04:07 (32) 03:32 (19) 02:20 (18)                     01:30 (13)
        02:57 (19) 05:35 (9) 07:28 (7) 08:54 (6) 12:03 (4) 14:27 (5) 19:47 (1) 23:10 (1) 27:08 (1) 28:53 (1) 33:19 (1) 35:24 (1) 38:16 (1) 40:44 (1) 50:21 (5) 54:28 (7) 58:00 (6) 60:20 (6)                     61:50 (6)
7 Stefan Norlin Klubblös 66:36 04:16 (31) 03:08 (10) 01:45 (2) 02:03 (20) 02:50 (4) 02:24 (4) 06:01 (3) 03:27 (8) 10:59 (34) 03:23 (29) 04:04 (3) 01:32 (2) 04:04 (18) 04:02 (31) 05:15 (32) 02:04 (3) 02:06 (1) 02:02 (10)                     01:11 (1)
        04:16 (31) 07:24 (24) 09:09 (17) 11:12 (17) 14:02 (14) 16:26 (10) 22:27 (5) 25:54 (4) 36:53 (14) 40:16 (14) 44:20 (12) 45:52 (9) 49:56 (9) 53:58 (9) 59:13 (11) 61:17 (9) 63:23 (7) 65:25 (7)                     66:36 (7)
8 Anders Gezelius OK Ravinen 67:26 02:57 (19) 03:38 (26) 01:48 (4) 01:37 (6) 03:09 (6) 02:44 (12) 07:10 (11) 05:14 (22) 06:04 (12) 02:03 (11) 07:28 (22) 02:17 (24) 03:56 (17) 03:25 (25) 03:22 (18) 02:54 (17) 03:37 (22) 02:10 (13)                     01:53 (28)
        02:57 (19) 06:35 (17) 08:23 (14) 10:00 (12) 13:09 (6) 15:53 (6) 23:03 (7) 28:17 (10) 34:21 (11) 36:24 (11) 43:52 (11) 46:09 (10) 50:05 (10) 53:30 (8) 56:52 (8) 59:46 (8) 63:23 (7) 65:33 (8)                     67:26 (8)
9 Svante Frid Enebybergs IF 67:46 04:27 (33) 02:42 (3) 02:04 (12) 01:34 (4) 03:14 (8) 02:26 (6) 08:49 (22) 03:11 (3) 05:00 (5) 02:01 (10) 04:34 (7) 02:02 (12) 04:12 (25) 08:09 (35) 04:00 (23) 03:15 (23) 02:39 (6) 01:59 (9)                     01:28 (8)
        04:27 (33) 07:09 (23) 09:13 (18) 10:47 (16) 14:01 (13) 16:27 (11) 25:16 (14) 28:27 (12) 33:27 (8) 35:28 (8) 40:02 (7) 42:04 (7) 46:16 (6) 54:25 (10) 58:25 (10) 61:40 (10) 64:19 (9) 66:18 (9)                     67:46 (9)
10 Per Öhlund Gustavsbergs OK 68:31 02:11 (9) 02:54 (6) 02:11 (17) 01:42 (9) 04:27 (18) 02:38 (9) 07:12 (12) 04:11 (13) 08:23 (32) 02:59 (24) 08:49 (30) 02:06 (16) 03:35 (13) 02:26 (3) 04:54 (31) 02:11 (5) 02:35 (3) 01:42 (4)                     01:25 (4)
        02:11 (9) 05:05 (6) 07:16 (6) 08:58 (7) 13:25 (9) 16:03 (8) 23:15 (9) 27:26 (8) 35:49 (13) 38:48 (13) 47:37 (14) 49:43 (12) 53:18 (13) 55:44 (12) 60:38 (13) 62:49 (12) 65:24 (10) 67:06 (10)                     68:31 (10)
11 Jan Lindgren OK Södertörn 69:55 02:32 (14) 03:29 (21) 02:04 (12) 01:53 (16) 05:20 (22) 03:11 (19) 06:50 (8) 03:20 (5) 05:11 (7) 02:07 (13) 05:42 (11) 10:32 (33) 03:19 (10) 02:49 (13) 02:39 (6) 02:22 (9) 02:36 (5) 01:48 (7)                     02:11 (32)
        02:32 (14) 06:01 (15) 08:05 (12) 09:58 (11) 15:18 (16) 18:29 (16) 25:19 (15) 28:39 (13) 33:50 (10) 35:57 (10) 41:39 (9) 52:11 (16) 55:30 (14) 58:19 (14) 60:58 (14) 63:20 (14) 65:56 (11) 67:44 (11)                     69:55 (11)
12 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 70:07 01:58 (6) 02:59 (7) 01:47 (3) 01:47 (13) 02:43 (3) 02:38 (9) 11:04 (26) 07:38 (34) 06:04 (12) 03:06 (26) 05:42 (11) 01:49 (8) 03:10 (9) 03:10 (23) 02:13 (1) 04:40 (33) 03:33 (20) 02:38 (23)                     01:28 (8)
        01:58 (6) 04:57 (4) 06:44 (2) 08:31 (4) 11:14 (2) 13:52 (2) 24:56 (13) 32:34 (17) 38:38 (16) 41:44 (16) 47:26 (13) 49:15 (11) 52:25 (11) 55:35 (11) 57:48 (9) 62:28 (11) 66:01 (12) 68:39 (12)                     70:07 (12)
13 EvaLena Ericson Södertälje-Nykvarn OF 71:45 02:33 (15) 03:14 (13) 02:09 (15) 01:44 (12) 03:52 (15) 03:12 (20) 15:42 (34) 03:12 (4) 05:42 (11) 02:04 (12) 05:34 (10) 04:42 (31) 02:44 (4) 02:36 (5) 03:13 (14) 02:33 (14) 02:58 (12) 02:21 (19)                     01:40 (16)
        02:33 (15) 05:47 (12) 07:56 (10) 09:40 (9) 13:32 (11) 16:44 (13) 32:26 (24) 35:38 (19) 41:20 (18) 43:24 (18) 48:58 (17) 53:40 (17) 56:24 (15) 59:00 (15) 62:13 (15) 64:46 (15) 67:44 (15) 70:05 (14)                     71:45 (13)
14 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 71:59 02:13 (10) 04:36 (29) 02:42 (26) 02:46 (28) 04:36 (20) 02:41 (11) 08:01 (18) 04:19 (15) 08:01 (28) 02:15 (15) 05:53 (13) 02:01 (11) 03:08 (7) 03:14 (24) 02:49 (10) 03:43 (29) 03:41 (24) 03:41 (28)                     01:39 (15)
        02:13 (10) 06:49 (21) 09:31 (21) 12:17 (20) 16:53 (19) 19:34 (18) 27:35 (19) 31:54 (15) 39:55 (17) 42:10 (17) 48:03 (16) 50:04 (13) 53:12 (12) 56:26 (13) 59:15 (12) 62:58 (13) 66:39 (13) 70:20 (15)                     71:59 (14)
15 Claes Ögren OK Nalle 72:25 01:45 (1) 12:46 (35) 01:36 (1) 01:22 (1) 02:09 (1) 02:19 (2) 05:04 (1) 02:34 (1) 04:48 (3) 01:31 (4) 06:26 (18) 01:46 (5) 04:04 (18) 02:00 (1) 02:17 (2) 01:58 (2) 12:55 (34) 02:26 (20)                     02:39 (35)
        01:45 (1) 14:31 (35) 16:07 (33) 17:29 (33) 19:38 (30) 21:57 (23) 27:01 (16) 29:35 (14) 34:23 (12) 35:54 (9) 42:20 (10) 44:06 (8) 48:10 (8) 50:10 (7) 52:27 (7) 54:25 (6) 67:20 (14) 69:46 (13)                     72:25 (15)
16 Per Helen Söders Tyresö 73:33 01:57 (4) 03:11 (12) 03:19 (31) 01:43 (11) 03:14 (8) 02:49 (13) 06:35 (5) 03:27 (8) 05:34 (10) 02:34 (20) 06:03 (17) 14:50 (34) 05:31 (31) 02:39 (8) 02:28 (4) 02:18 (7) 02:21 (2) 01:32 (1)                     01:28 (8)
        01:57 (4) 05:08 (7) 08:27 (15) 10:10 (14) 13:24 (8) 16:13 (9) 22:48 (6) 26:15 (5) 31:49 (5) 34:23 (5) 40:26 (8) 55:16 (20) 60:47 (22) 63:26 (20) 65:54 (19) 68:12 (18) 70:33 (17) 72:05 (17)                     73:33 (16)
17 Leif Wallenbro Väsby OK 73:49 05:22 (34) 03:06 (9) 02:50 (27) 01:50 (14) 04:17 (17) 02:55 (15) 07:06 (10) 04:29 (17) 06:23 (15) 03:03 (25) 08:04 (26) 02:09 (20) 04:53 (28) 03:32 (26) 04:41 (29) 02:25 (10) 02:42 (8) 01:57 (8)                     02:05 (31)
        05:22 (34) 08:28 (29) 11:18 (28) 13:08 (26) 17:25 (22) 20:20 (20) 27:26 (17) 31:55 (16) 38:18 (15) 41:21 (15) 49:25 (18) 51:34 (15) 56:27 (16) 59:59 (16) 64:40 (16) 67:05 (16) 69:47 (16) 71:44 (16)                     73:49 (17)
18 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 73:55 02:22 (12) 03:15 (14) 04:26 (33) 02:22 (26) 03:43 (14) 03:00 (17) 14:07 (31) 04:02 (11) 05:01 (6) 01:25 (3) 08:16 (29) 03:06 (29) 03:35 (13) 03:03 (21) 03:29 (22) 02:31 (12) 03:07 (15) 01:40 (3)                     01:25 (4)
        02:22 (12) 05:37 (10) 10:03 (24) 12:25 (21) 16:08 (18) 19:08 (17) 33:15 (25) 37:17 (23) 42:18 (20) 43:43 (19) 51:59 (19) 55:05 (18) 58:40 (17) 61:43 (17) 65:12 (17) 67:43 (17) 70:50 (18) 72:30 (18)                     73:55 (18)
19 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 77:32 02:19 (11) 03:23 (16) 02:10 (16) 02:02 (17) 05:38 (27) 04:29 (32) 07:25 (14) 05:56 (32) 08:26 (33) 03:09 (27) 08:11 (28) 02:07 (18) 04:04 (18) 03:01 (20) 03:17 (16) 02:48 (16) 03:38 (23) 03:49 (29)                     01:40 (17)
        02:19 (11) 05:42 (11) 07:52 (9) 09:54 (10) 15:32 (17) 20:01 (19) 27:26 (17) 33:22 (18) 41:48 (19) 44:57 (20) 53:08 (20) 55:15 (19) 59:19 (18) 62:20 (18) 65:37 (18) 68:25 (19) 72:03 (19) 75:52 (19)                     77:32 (19)
20 Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK 77:53 02:33 (15) 03:26 (19) 01:57 (8) 02:47 (29) 03:24 (10) 02:51 (14) 06:14 (4) 04:54 (20) 05:28 (9) 03:36 (31) 10:34 (35) 02:25 (26) 11:12 (34) 02:50 (14) 02:59 (12) 02:19 (8) 02:35 (3) 04:21 (32)                     01:28 (8)
        02:33 (15) 05:59 (14) 07:56 (10) 10:43 (15) 14:07 (15) 16:58 (15) 23:12 (8) 28:06 (9) 33:34 (9) 37:10 (12) 47:44 (15) 50:09 (14) 61:21 (24) 64:11 (24) 67:10 (21) 69:29 (20) 72:04 (20) 76:25 (20)                     77:53 (20)
21 Bengt Mattiasson Södertälje-Nykvarn OF 78:26 04:22 (32) 03:29 (22) 02:37 (24) 02:06 (21) 05:50 (30) 04:04 (26) 08:59 (24) 05:40 (29) 06:58 (24) 02:18 (17) 07:38 (24) 02:03 (13) 04:11 (24) 02:54 (16) 03:25 (20) 02:57 (18) 04:26 (31) 02:39 (24)                     01:50 (24)
        04:22 (32) 07:51 (27) 10:28 (27) 12:34 (22) 18:24 (24) 22:28 (25) 31:27 (20) 37:07 (22) 44:05 (24) 46:23 (22) 54:01 (22) 56:04 (22) 60:15 (20) 63:09 (19) 66:34 (20) 69:31 (21) 73:57 (21) 76:36 (21)                     78:26 (21)
22 Åke Wansölin Söders-Tyresö 79:16 02:41 (17) 06:49 (31) 02:00 (10) 02:10 (23) 03:27 (13) 08:09 (35) 08:26 (20) 05:02 (21) 06:38 (19) 03:31 (30) 05:59 (14) 01:57 (10) 04:07 (22) 03:03 (21) 03:14 (15) 03:31 (27) 04:01 (27) 02:44 (25)                     01:47 (22)
        02:41 (17) 09:30 (31) 11:30 (29) 13:40 (28) 17:07 (20) 25:16 (31) 33:42 (26) 38:44 (25) 45:22 (25) 48:53 (26) 54:52 (23) 56:49 (23) 60:56 (23) 63:59 (23) 67:13 (22) 70:44 (22) 74:45 (22) 77:29 (22)                     79:16 (22)
23 Anders Karlsson Tullinge SK 79:47 02:46 (18) 03:24 (18) 02:04 (12) 01:51 (15) 03:26 (11) 03:22 (21) 07:28 (15) 17:37 (35) 06:05 (14) 02:17 (16) 07:04 (20) 01:42 (4) 05:07 (29) 02:58 (18) 02:48 (9) 02:31 (12) 03:19 (17) 02:17 (16)                     01:41 (21)
        02:46 (18) 06:10 (16) 08:14 (13) 10:05 (13) 13:31 (10) 16:53 (14) 24:21 (12) 41:58 (30) 48:03 (29) 50:20 (29) 57:24 (28) 59:06 (28) 64:13 (27) 67:11 (27) 69:59 (27) 72:30 (26) 75:49 (25) 78:06 (23)                     79:47 (23)
24 Anders Svensson Klubblös 79:53 04:05 (29) 03:28 (20) 02:17 (18) 02:54 (31) 05:36 (26) 04:05 (27) 11:25 (30) 05:32 (28) 07:16 (26)   (1) 09:08 (32) 02:15 (22) 03:54 (16) 03:51 (29) 03:26 (21) 03:00 (19) 03:35 (21) 02:26 (20)                     01:40 (16)
        04:05 (29) 07:33 (26) 09:50 (23) 12:44 (23) 18:20 (23) 22:25 (24) 33:50 (28) 39:22 (26) 46:38 (26) 46:38 (23) 55:46 (25) 58:01 (26) 61:55 (25) 65:46 (25) 69:12 (25) 72:12 (24) 75:47 (24) 78:13 (25)                     79:53 (24)
25 Mark Ruda OK Ravinen 79:59 04:09 (30) 03:22 (15) 02:33 (23) 02:48 (30) 05:39 (28) 04:06 (28) 11:11 (28) 05:54 (31) 07:04 (25) 02:14 (14) 06:53 (19) 02:06 (16) 04:15 (26) 03:39 (28) 03:19 (17) 03:09 (20) 03:29 (18) 02:17 (16)                     01:52 (27)
        04:09 (30) 07:31 (25) 10:04 (25) 12:52 (24) 18:31 (25) 22:37 (26) 33:48 (27) 39:42 (27) 46:46 (28) 49:00 (27) 55:53 (26) 57:59 (25) 62:14 (26) 65:53 (26) 69:12 (25) 72:21 (25) 75:50 (26) 78:07 (24)                     79:59 (25)
26 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 80:32 03:02 (24) 03:42 (27) 02:31 (22) 04:04 (34) 05:23 (23) 03:56 (25) 08:52 (23) 04:32 (19) 06:51 (21) 02:19 (18) 08:06 (27) 02:16 (23) 04:10 (23) 03:53 (30) 04:14 (24) 03:20 (25) 04:19 (29) 03:06 (26)                     01:56 (30)
        03:02 (24) 06:44 (19) 09:15 (19) 13:19 (27) 18:42 (27) 22:38 (27) 31:30 (21) 36:02 (21) 42:53 (22) 45:12 (21) 53:18 (21) 55:34 (21) 59:44 (19) 63:37 (22) 67:51 (23) 71:11 (23) 75:30 (23) 78:36 (26)                     80:32 (26)
27 Ann-Mari Holmström Gustavsbergs OK 83:28 02:28 (13) 03:29 (21) 02:37 (24) 05:44 (35) 05:34 (25) 04:10 (29) 07:36 (16) 05:49 (30) 06:32 (18) 04:14 (33) 07:09 (21) 01:46 (5) 03:22 (11) 02:56 (17) 04:25 (27) 08:03 (35) 03:43 (25) 02:13 (15)                     01:38 (14)
        02:28 (13) 05:57 (13) 08:34 (16) 14:18 (30) 19:52 (31) 24:02 (30) 31:38 (22) 37:27 (24) 43:59 (23) 48:13 (25) 55:22 (24) 57:08 (24) 60:30 (21) 63:26 (20) 67:51 (23) 75:54 (28) 79:37 (28) 81:50 (27)                     83:28 (27)
28 Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF 84:38 04:00 (28) 04:04 (28) 02:23 (19) 02:39 (27) 05:33 (24) 04:38 (33) 11:08 (27) 05:26 (25) 06:48 (20) 02:43 (22) 07:33 (23) 02:08 (19) 05:53 (33) 03:32 (26) 04:16 (25) 03:09 (20) 03:06 (14) 03:49 (29)                     01:50 (24)
        04:00 (28) 08:04 (28) 10:27 (26) 13:06 (25) 18:39 (26) 23:17 (29) 34:25 (29) 39:51 (28) 46:39 (27) 49:22 (28) 56:55 (27) 59:03 (27) 64:56 (28) 68:28 (28) 72:44 (29) 75:53 (27) 78:59 (27) 82:48 (28)                     84:38 (28)
29 JohnArne Lindström Enebybergs IF 85:34 05:29 (35) 07:24 (33) 04:14 (32) 03:54 (33) 07:11 (32) 02:29 (7) 08:10 (19) 05:24 (24) 08:18 (31) 01:35 (5) 06:02 (15) 01:55 (9) 04:06 (21) 02:44 (12) 02:46 (7) 05:34 (34) 04:20 (30) 02:09 (12)                     01:50 (24)
        05:29 (35) 12:53 (34) 17:07 (34) 21:01 (35) 28:12 (34) 30:41 (33) 38:51 (32) 44:15 (32) 52:33 (31) 54:08 (31) 60:10 (31) 62:05 (30) 66:11 (29) 68:55 (29) 71:41 (28) 77:15 (29) 81:35 (29) 83:44 (29)                     85:34 (29)
30 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 89:54 03:22 (25) 06:57 (32) 02:57 (28) 02:02 (17) 08:43 (34) 03:52 (23) 08:29 (21) 05:26 (25) 13:22 (35) 02:45 (23) 05:30 (9) 02:19 (25) 03:30 (12) 02:59 (19) 03:23 (19) 03:16 (24) 04:00 (26) 05:15 (33)                     01:47 (22)
        03:22 (25) 10:19 (32) 13:16 (31) 15:18 (31) 24:01 (32) 27:53 (32) 36:22 (30) 41:48 (29) 55:10 (32) 57:55 (32) 63:25 (32) 65:44 (31) 69:14 (30) 72:13 (30) 75:36 (30) 78:52 (30) 82:52 (30) 88:07 (30)                     89:54 (30)
31 Claes Havenberg Southdowns OC 98:27 03:00 (22) 03:35 (25) 03:02 (30) 02:06 (21) 07:25 (33) 03:54 (24) 15:27 (33) 04:18 (14) 07:20 (27) 03:13 (28) 06:02 (15) 02:14 (21) 14:23 (35) 02:50 (14) 03:05 (13) 03:31 (27) 03:01 (13) 07:47 (35)                     02:14 (34)
        03:00 (22) 06:35 (17) 09:37 (22) 11:43 (19) 19:08 (29) 23:02 (28) 38:29 (31) 42:47 (31) 50:07 (30) 53:20 (30) 59:22 (30) 61:36 (29) 75:59 (31) 78:49 (31) 81:54 (31) 85:25 (31) 88:26 (31) 96:13 (31)                     98:27 (31)
32 Lars Olavi Peldan Enebybergs IF 100:46 03:27 (27) 03:30 (24) 02:25 (20) 02:10 (23) 05:39 (28) 04:11 (30) 29:41 (35) 04:25 (16) 06:52 (22) 02:41 (21) 07:54 (25) 02:38 (28) 05:17 (30) 04:29 (32) 04:46 (30) 02:42 (15) 04:07 (28) 02:12 (14)                     01:40 (17)
        03:27 (27) 06:57 (22) 09:22 (20) 11:32 (18) 17:11 (21) 21:22 (21) 51:03 (35) 55:28 (35) 62:20 (34) 65:01 (34) 72:55 (34) 75:33 (33) 80:50 (33) 85:19 (33) 90:05 (33) 92:47 (33) 96:54 (33) 99:06 (32)                     100:46 (32)
33 Claes Andersson Snättringe SK 101:25 03:25 (26) 03:23 (16) 05:22 (34) 02:02 (18) 04:32 (19) 03:01 (18) 10:36 (25) 03:36 (10) 06:30 (16) 04:46 (34) 10:27 (34) 16:12 (35) 02:39 (3) 02:43 (9) 04:24 (26) 03:44 (30) 08:35 (33) 04:02 (31)                     01:26 (7)
        03:25 (26) 06:48 (20) 12:10 (30) 14:12 (29) 18:44 (28) 21:45 (22) 32:21 (23) 35:57 (20) 42:27 (21) 47:13 (24) 57:40 (29) 73:52 (32) 76:31 (32) 79:14 (32) 83:38 (32) 87:22 (32) 95:57 (32) 99:59 (33)                     101:25 (33)
34 Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK 113:50 02:58 (21) 07:27 (34) 02:58 (29) 03:09 (32) 13:37 (35) 04:14 (31) 15:20 (32) 05:15 (23) 08:05 (30) 04:51 (35) 08:51 (31) 04:31 (30) 05:38 (32) 06:29 (34) 05:20 (33) 03:55 (31) 05:42 (32) 03:19 (27)                     02:11 (32)
        02:58 (21) 10:25 (33) 13:23 (32) 16:32 (32) 30:09 (35) 34:23 (35) 49:43 (34) 54:58 (34) 63:03 (35) 67:54 (35) 76:45 (35) 81:16 (35) 86:54 (35) 93:23 (35) 98:43 (34) 102:38 (34) 108:20 (34) 111:39 (34)                     113:50 (34)
35 Gunnar Hellström Haninge SOK 126:54 03:00 (22) 05:30 (30) 10:05 (35) 02:12 (25) 06:51 (31) 05:03 (34) 11:18 (29) 06:35 (33) 06:55 (23) 03:44 (32) 10:17 (33) 09:04 (32) 03:09 (8) 06:24 (33) 12:29 (35) 03:23 (26) 13:01 (35) 06:00 (34)                     01:54 (29)
        03:00 (22) 08:30 (30) 18:35 (35) 20:47 (34) 27:38 (33) 32:41 (34) 43:59 (33) 50:34 (33) 57:29 (33) 61:13 (33) 71:30 (33) 80:34 (34) 83:43 (34) 90:07 (34) 102:36 (35) 105:59 (35) 119:00 (35) 125:00 (35)                     126:54 (35)
- Björn Reger Söders-Tyresö 33:52 02:49   02:43   02:02   05:15   02:36   03:01   02:36   02:48   02:36   03:49   02:09                                                   01:28  
        02:49   05:32   07:34   12:49   15:25   18:26   21:02   23:50   26:26   30:15   32:24                                                   33:52  
- Jan Gottfridsson Norbergs OK 59:15 01:48   02:21   02:01   01:51   03:39   02:56   05:11   03:21   06:17   03:29   03:19   04:36   02:24   02:49   02:27   02:24   03:42   03:13                       01:27  
        01:48   04:09   06:10   08:01   11:40   14:36   19:47   23:08   29:25   32:54   36:13   40:49   43:13   46:02   48:29   50:53   54:35   57:48                       59:15  
- Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL 62:49 02:01   04:41   03:26   01:43           05:21   02:31   08:37   03:09   07:22   06:14   01:46   02:25   02:16   02:22   02:38   02:35   02:16                   01:26  
        02:01   06:42   10:08   11:51   11:51   11:51   17:12   19:43   28:20   31:29   38:51   45:05   46:51   49:16   51:32   53:54   56:32   59:07   61:23                   62:49  
- Bo Norbäck Tullinge SK 73:19 02:06   03:43   02:13   01:57   03:33   03:19   07:52   07:00   06:46   02:25   11:07   04:20   03:15   03:15   02:43   03:24   02:15                           02:06  
        02:06   05:49   08:02   09:59   13:32   16:51   24:43   31:43   38:29   40:54   52:01   56:21   59:36   62:51   65:34   68:58   71:13                           73:19  
- Staffan Wikström Klubblös 96:44 03:00   05:33   03:32   02:58   14:02   06:48   39:41   02:25   04:51                                                           13:54  
        03:00   08:33   12:05   15:03   29:05   35:53   75:34   77:59   82:50                                                           96:44  
- Per Ljung Centrum OK 378:15 02:17   04:00   01:59   02:50   03:14   02:25   07:21   03:45   05:54   01:43                                                       342:47  
        02:17   06:17   08:16   11:06   14:20   16:45   24:06   27:51   33:45   35:28                                                       378:15  
                                                                                                       
                                                                                                       
Plac Bana C - 2,9 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14                                       Mål  
1 Peter Karlberg Snättringe SK 36:49 01:44 (1) 02:08 (1) 01:29 (1) 01:24 (2) 02:13 (2) 05:19 (6) 02:48 (1) 03:43 (1) 01:43 (1) 01:47 (2) 02:07 (2) 02:17 (2) 03:39 (8) 03:08 (9)                                     01:20 (2)
        01:44 (1) 03:52 (1) 05:21 (1) 06:45 (1) 08:58 (1) 14:17 (1) 17:05 (1) 20:48 (1) 22:31 (1) 24:18 (1) 26:25 (1) 28:42 (1) 32:21 (1) 35:29 (1)                                     36:49 (1)
2 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 42:52 02:05 (6) 03:26 (12) 02:24 (21) 01:54 (9) 03:02 (3) 05:08 (4) 03:35 (8) 04:29 (2) 02:50 (6) 02:23 (5) 02:28 (4) 02:54 (3) 02:16 (1) 02:34 (2)                                     01:24 (4)
        02:05 (6) 05:31 (9) 07:55 (13) 09:49 (9) 12:51 (6) 17:59 (4) 21:34 (3) 26:03 (2) 28:53 (2) 31:16 (2) 33:44 (2) 36:38 (3) 38:54 (2) 41:28 (2)                                     42:52 (2)
3 Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF 44:02 01:45 (2) 02:15 (2) 03:07 (34) 01:15 (1) 02:10 (1) 04:39 (2) 07:22 (36) 06:12 (16) 02:08 (2) 01:30 (1) 01:49 (1) 02:10 (1) 04:16 (17) 02:15 (1)                                     01:09 (1)
        01:45 (2) 04:00 (2) 07:07 (3) 08:22 (2) 10:32 (2) 15:11 (2) 22:33 (6) 28:45 (6) 30:53 (4) 32:23 (4) 34:12 (3) 36:22 (2) 40:38 (4) 42:53 (3)                                     44:02 (3)
4 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 44:21 02:13 (8) 02:50 (4) 02:06 (5) 02:52 (29) 04:14 (16) 05:18 (5) 03:02 (2) 04:30 (3) 02:19 (3) 02:32 (11) 02:44 (8) 03:06 (4) 02:36 (2) 02:37 (4)                                     01:22 (3)
        02:13 (8) 05:03 (4) 07:09 (4) 10:01 (12) 14:15 (13) 19:33 (11) 22:35 (8) 27:05 (3) 29:24 (3) 31:56 (3) 34:40 (4) 37:46 (4) 40:22 (3) 42:59 (4)                                     44:21 (4)
5 Ulf Bråsjö Järla Orientering 47:46 02:03 (5) 03:54 (21) 02:10 (8) 02:06 (15) 04:40 (20) 05:24 (7) 03:11 (3) 05:28 (11) 02:33 (4) 02:28 (6) 02:25 (3) 03:16 (9) 03:17 (3) 03:12 (10)                                     01:39 (12)
        02:03 (5) 05:57 (15) 08:07 (14) 10:13 (13) 14:53 (15) 20:17 (14) 23:28 (12) 28:56 (7) 31:29 (6) 33:57 (5) 36:22 (5) 39:38 (5) 42:55 (5) 46:07 (5)                                     47:46 (5)
6 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 51:09 02:30 (18) 02:51 (5) 02:22 (18) 01:51 (8) 03:55 (14) 05:32 (8) 03:33 (7) 08:38 (31) 03:04 (9) 02:38 (12) 02:41 (7) 03:21 (12) 03:21 (4) 03:13 (11)                                     01:39 (12)
        02:30 (18) 05:21 (7) 07:43 (9) 09:34 (8) 13:29 (9) 19:01 (8) 22:34 (7) 31:12 (8) 34:16 (7) 36:54 (8) 39:35 (7) 42:56 (7) 46:17 (6) 49:30 (6)                                     51:09 (6)
7 Helena Korhonen Haninge SOK 52:25 02:25 (14) 03:11 (9) 02:16 (14) 02:26 (23) 03:41 (10) 05:42 (10) 06:42 (32) 05:01 (6) 03:12 (12) 03:03 (19) 03:03 (16) 03:18 (11) 03:24 (5) 03:32 (13)                                     01:29 (6)
        02:25 (14) 05:36 (12) 07:52 (12) 10:18 (14) 13:59 (11) 19:41 (12) 26:23 (14) 31:24 (9) 34:36 (9) 37:39 (9) 40:42 (9) 44:00 (9) 47:24 (7) 50:56 (8)                                     52:25 (7)
8 Sune Sisell OK Södertörn 52:28 02:21 (12) 03:11 (9) 02:06 (5) 01:40 (5) 03:31 (8) 07:02 (20) 03:32 (6) 04:52 (4) 03:09 (10) 02:43 (13) 02:47 (9) 04:01 (20) 07:25 (29) 02:34 (2)                                     01:34 (8)
        02:21 (12) 05:32 (10) 07:38 (7) 09:18 (5) 12:49 (5) 19:51 (13) 23:23 (11) 28:15 (4) 31:24 (5) 34:07 (6) 36:54 (6) 40:55 (6) 48:20 (8) 50:54 (7)                                     52:28 (8)
9 Anders Sohlberg OK Södertörn 54:15 01:56 (3) 02:52 (6) 02:16 (14) 02:18 (22) 03:31 (8) 05:07 (3) 04:40 (17) 09:00 (32) 02:48 (5) 02:22 (4) 02:51 (10) 03:47 (18) 05:34 (22) 03:45 (19)                                     01:28 (5)
        01:56 (3) 04:48 (3) 07:04 (2) 09:22 (6) 12:53 (7) 18:00 (5) 22:40 (9) 31:40 (11) 34:28 (8) 36:50 (7) 39:41 (8) 43:28 (8) 49:02 (9) 52:47 (9)                                     54:15 (9)
10 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 54:52 02:22 (13) 04:58 (34) 02:32 (26) 02:36 (26) 04:28 (19) 05:51 (14) 04:23 (13) 05:05 (7) 03:26 (15) 03:32 (28) 03:01 (14) 03:32 (15) 03:47 (11) 03:46 (20)                                     01:33 (7)
        02:22 (13) 07:20 (23) 09:52 (22) 12:28 (24) 16:56 (22) 22:47 (16) 27:10 (16) 32:15 (13) 35:41 (12) 39:13 (12) 42:14 (12) 45:46 (12) 49:33 (11) 53:19 (10)                                     54:52 (10)
11 Erik Hallgren Finspångs SOK 55:58 01:58 (4) 03:27 (13) 01:54 (2) 01:27 (3) 03:13 (5) 05:40 (9) 03:28 (4) 07:23 (27) 07:53 (32) 02:01 (3) 02:32 (6) 03:26 (13) 07:16 (27) 02:45 (5)                                     01:35 (9)
        01:58 (4) 05:25 (8) 07:19 (5) 08:46 (3) 11:59 (3) 17:39 (3) 21:07 (2) 28:30 (5) 36:23 (13) 38:24 (11) 40:56 (10) 44:22 (10) 51:38 (12) 54:23 (12)                                     55:58 (11)
12 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 56:05 02:41 (19) 02:53 (7) 02:07 (7) 02:09 (17) 03:29 (7) 05:47 (12) 04:49 (19) 07:50 (28) 03:09 (10) 02:51 (15) 03:28 (25) 03:55 (19) 04:12 (16) 04:43 (28)                                     02:02 (27)
        02:41 (19) 05:34 (11) 07:41 (8) 09:50 (10) 13:19 (8) 19:06 (9) 23:55 (13) 31:45 (12) 34:54 (11) 37:45 (10) 41:13 (11) 45:08 (11) 49:20 (10) 54:03 (11)                                     56:05 (12)
13 Kurt Andersson Enebybergs IF 58:23 03:29 (30) 03:36 (18) 02:11 (12) 02:01 (12) 03:45 (11) 07:00 (18) 05:06 (25) 05:42 (13) 03:40 (17) 02:59 (18) 03:17 (22) 06:10 (33) 03:43 (9) 04:09 (24)                                     01:35 (9)
        03:29 (30) 07:05 (20) 09:16 (19) 11:17 (18) 15:02 (16) 22:02 (15) 27:08 (15) 32:50 (14) 36:30 (14) 39:29 (13) 42:46 (13) 48:56 (15) 52:39 (13) 56:48 (14)                                     58:23 (13)
14 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 58:43 02:26 (15) 02:46 (3) 02:31 (23) 02:11 (19) 03:49 (13) 05:43 (11) 03:43 (9) 08:29 (29) 03:03 (8) 06:17 (39) 02:58 (12) 03:10 (7) 06:47 (26) 02:51 (6)                                     01:59 (25)
        02:26 (15) 05:12 (5) 07:43 (9) 09:54 (11) 13:43 (10) 19:26 (10) 23:09 (10) 31:38 (10) 34:41 (10) 40:58 (14) 43:56 (14) 47:06 (13) 53:53 (15) 56:44 (13)                                     58:43 (14)
15 Christer Hedin IFK Enskede 59:50 05:02 (39) 03:29 (14) 02:22 (18) 02:32 (25) 04:10 (15) 06:00 (15) 07:19 (35) 05:56 (14) 03:44 (19) 03:41 (32) 03:25 (24) 03:17 (10) 03:29 (7) 03:31 (12)                                     01:53 (20)
        05:02 (39) 08:31 (33) 10:53 (30) 13:25 (29) 17:35 (23) 23:35 (19) 30:54 (22) 36:50 (20) 40:34 (17) 44:15 (17) 47:40 (18) 50:57 (18) 54:26 (16) 57:57 (15)                                     59:50 (15)
16 Gösta Guteland Snättringe SK 60:25 02:14 (9) 04:29 (30) 02:10 (10) 03:20 (35) 04:42 (21) 07:21 (21) 04:28 (14) 05:13 (8) 04:18 (25) 04:03 (34) 03:44 (30) 03:10 (7) 04:02 (14) 04:43 (28)                                     02:28 (33)
        02:14 (9) 06:43 (19) 08:53 (18) 12:13 (22) 16:55 (20) 24:16 (21) 28:44 (19) 33:57 (16) 38:15 (15) 42:18 (16) 46:02 (16) 49:12 (16) 53:14 (14) 57:57 (15)                                     60:25 (16)
17 Olle Arman Nyköpings OK 63:58 02:28 (17) 03:29 (14) 02:20 (16) 02:02 (14) 04:19 (17) 08:13 (30) 04:55 (20) 09:03 (33) 02:55 (7) 02:30 (7) 02:51 (10) 03:34 (16) 09:56 (33) 03:33 (14)                                     01:50 (17)
        02:28 (17) 05:57 (15) 08:17 (15) 10:19 (15) 14:38 (14) 22:51 (17) 27:46 (17) 36:49 (19) 39:44 (16) 42:14 (15) 45:05 (15) 48:39 (14) 58:35 (17) 62:08 (17)                                     63:58 (17)
18 Torbjörn Bergman Snättringe SK 64:44 02:26 (15) 04:54 (33) 02:01 (3) 01:34 (4) 03:09 (4) 04:32 (1) 03:48 (10) 11:35 (37) 08:04 (33) 02:30 (7) 02:30 (5) 03:08 (6) 08:41 (31) 04:06 (22)                                     01:46 (15)
        02:26 (15) 07:20 (23) 09:21 (20) 10:55 (17) 14:04 (12) 18:36 (7) 22:24 (5) 33:59 (17) 42:03 (19) 44:33 (19) 47:03 (17) 50:11 (17) 58:52 (18) 62:58 (18)                                     64:44 (18)
19 Kjell Holmberg OK Södertörn 65:53 02:15 (10) 03:02 (8) 02:12 (13) 01:43 (7) 03:28 (6) 05:49 (13) 03:28 (4) 11:53 (38) 12:28 (35) 04:14 (35) 03:04 (17) 03:06 (4) 04:10 (15) 03:02 (7)                                     01:59 (25)
        02:15 (10) 05:17 (6) 07:29 (6) 09:12 (4) 12:40 (4) 18:29 (6) 21:57 (4) 33:50 (15) 46:18 (26) 50:32 (29) 53:36 (28) 56:42 (26) 60:52 (21) 63:54 (19)                                     65:53 (19)
20 Sven Setterqvist OK Södertörn 66:19 02:45 (20) 06:35 (37) 02:22 (18) 02:57 (32) 04:52 (23) 08:03 (27) 05:02 (22) 05:27 (10) 08:37 (34) 03:04 (20) 03:37 (27) 04:30 (27) 03:45 (10) 03:05 (8)                                     01:38 (11)
        02:45 (20) 09:20 (36) 11:42 (35) 14:39 (33) 19:31 (31) 27:34 (28) 32:36 (26) 38:03 (22) 46:40 (29) 49:44 (27) 53:21 (27) 57:51 (28) 61:36 (24) 64:41 (20)                                     66:19 (20)
21 Håkan Boije Attunda OK 66:47 02:45 (20) 05:24 (35) 02:10 (8) 02:15 (21) 03:48 (12) 06:34 (16) 05:42 (29) 10:35 (36) 03:29 (16) 02:55 (16) 03:16 (21) 03:31 (14) 08:57 (32) 03:42 (17)                                     01:44 (14)
        02:45 (20) 08:09 (30) 10:19 (26) 12:34 (25) 16:22 (17) 22:56 (18) 28:38 (18) 39:13 (26) 42:42 (22) 45:37 (21) 48:53 (21) 52:24 (19) 61:21 (22) 65:03 (21)                                     66:47 (21)
22 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 67:37 03:15 (27) 04:46 (32) 02:41 (29) 02:44 (28) 07:12 (36) 07:43 (23) 04:33 (15) 07:15 (26) 03:12 (12) 03:27 (27) 03:37 (27) 04:55 (30) 05:25 (21) 04:44 (30)                                     02:08 (30)
        03:15 (27) 08:01 (29) 10:42 (28) 13:26 (30) 20:38 (33) 28:21 (30) 32:54 (27) 40:09 (28) 43:21 (24) 46:48 (24) 50:25 (24) 55:20 (24) 60:45 (20) 65:29 (22)                                     67:37 (22)
23 Lena Jansson Järla Orientering 68:03 03:07 (25) 06:52 (38) 02:38 (27) 02:55 (31) 06:10 (31) 08:08 (28) 04:34 (16) 10:31 (35) 04:15 (23) 02:31 (10) 03:00 (13) 04:02 (21) 03:49 (13) 03:37 (15)                                     01:54 (21)
        03:07 (25) 09:59 (38) 12:37 (37) 15:32 (35) 21:42 (35) 29:50 (32) 34:24 (31) 44:55 (36) 49:10 (33) 51:41 (32) 54:41 (30) 58:43 (30) 62:32 (25) 66:09 (24)                                     68:03 (23)
24 Ingrid Graneli Haninge SOK 68:43 03:51 (35) 04:21 (29) 02:30 (22) 02:10 (18) 05:52 (28) 08:02 (26) 04:43 (18) 07:11 (25) 03:40 (17) 02:47 (14) 03:11 (20) 05:04 (31) 05:50 (23) 07:02 (37)                                     02:29 (34)
        03:51 (35) 08:12 (31) 10:42 (28) 12:52 (27) 18:44 (29) 26:46 (25) 31:29 (23) 38:40 (25) 42:20 (20) 45:07 (20) 48:18 (19) 53:22 (21) 59:12 (19) 66:14 (25)                                     68:43 (24)
25 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 68:52 03:11 (26) 04:06 (22) 03:59 (39) 03:19 (34) 05:24 (25) 07:55 (24) 06:07 (31) 08:35 (30) 03:48 (20) 02:56 (17) 03:47 (31) 03:36 (17) 04:44 (18) 04:37 (27)                                     02:48 (37)
        03:11 (26) 07:17 (22) 11:16 (33) 14:35 (32) 19:59 (32) 27:54 (29) 34:01 (29) 42:36 (33) 46:24 (28) 49:20 (26) 53:07 (26) 56:43 (27) 61:27 (23) 66:04 (23)                                     68:52 (25)
26 Leif Kling Ockelbo OK 72:22 03:37 (32) 07:16 (39) 02:10 (8) 02:00 (11) 05:42 (27) 09:38 (36) 06:48 (33) 06:24 (18) 03:48 (20) 03:43 (33) 03:05 (18) 04:17 (23) 06:10 (24) 05:24 (32)                                     02:20 (32)
        03:37 (32) 10:53 (39) 13:03 (39) 15:03 (34) 20:45 (34) 30:23 (34) 37:11 (37) 43:35 (35) 47:23 (31) 51:06 (30) 54:11 (29) 58:28 (29) 64:38 (26) 70:02 (26)                                     72:22 (26)
27 Karin Edström Skogsluffarnas OK 74:20 02:47 (22) 04:20 (28) 02:58 (32) 02:43 (27) 04:50 (22) 11:11 (37) 05:22 (27) 06:52 (20) 05:16 (28) 04:54 (38) 05:00 (37) 04:08 (22) 06:35 (25) 05:33 (33)                                     01:51 (18)
        02:47 (22) 07:07 (21) 10:05 (24) 12:48 (26) 17:38 (24) 28:49 (31) 34:11 (30) 41:03 (29) 46:19 (27) 51:13 (31) 56:13 (32) 60:21 (31) 66:56 (27) 72:29 (27)                                     74:20 (27)
28 Roland Pettersson Söders SOL 75:30 02:20 (11) 03:33 (17) 02:31 (23) 03:11 (33) 05:14 (24) 08:14 (31) 05:47 (30) 07:06 (24) 03:18 (14) 03:16 (25) 03:52 (33) 04:22 (25) 17:06 (37) 03:43 (18)                                     01:57 (23)
        02:20 (11) 05:53 (14) 08:24 (16) 11:35 (19) 16:49 (18) 25:03 (22) 30:50 (21) 37:56 (21) 41:14 (18) 44:30 (18) 48:22 (20) 52:44 (20) 69:50 (30) 73:33 (28)                                     75:30 (28)
29 Lars Englund Järla Orientering 76:51 02:12 (7) 03:30 (16) 02:01 (3) 01:42 (6) 07:30 (38) 06:47 (17) 13:05 (39) 04:59 (5) 12:54 (36) 03:39 (31) 03:01 (14) 04:39 (28) 05:22 (19) 03:39 (16)                                     01:51 (18)
        02:12 (7) 05:42 (13) 07:43 (9) 09:25 (7) 16:55 (20) 23:42 (20) 36:47 (36) 41:46 (31) 54:40 (35) 58:19 (35) 61:20 (35) 65:59 (35) 71:21 (31) 75:00 (29)                                     76:51 (29)
30 Tommy Peterson Helsingborgs SOK 78:36 03:39 (33) 03:41 (19) 02:40 (28) 02:11 (19) 05:54 (29) 08:08 (28) 06:49 (34) 07:03 (23) 04:17 (24) 03:13 (23) 03:31 (26) 04:27 (26) 13:56 (35) 06:24 (36)                                     02:43 (36)
        03:39 (33) 07:20 (23) 10:00 (23) 12:11 (21) 18:05 (25) 26:13 (24) 33:02 (28) 40:05 (27) 44:22 (25) 47:35 (25) 51:06 (25) 55:33 (25) 69:29 (29) 75:53 (30)                                     78:36 (30)
31 Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn 79:40 04:23 (37) 04:12 (26) 02:31 (23) 04:45 (38) 07:08 (34) 08:27 (32) 04:16 (12) 05:41 (12) 15:30 (37) 03:12 (22) 03:06 (19) 06:43 (35) 03:26 (6) 04:34 (26)                                     01:46 (15)
        04:23 (37) 08:35 (34) 11:06 (31) 15:51 (36) 22:59 (36) 31:26 (36) 35:42 (33) 41:23 (30) 56:53 (36) 60:05 (36) 63:11 (36) 69:54 (36) 73:20 (34) 77:54 (31)                                     79:40 (31)
32 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 80:18 03:18 (28) 04:07 (23) 02:44 (30) 02:54 (30) 05:34 (26) 08:30 (33) 04:57 (21) 06:07 (15) 04:18 (25) 03:15 (24) 03:40 (29) 04:46 (29) 17:48 (39) 06:22 (35)                                     01:58 (24)
        03:18 (28) 07:25 (26) 10:09 (25) 13:03 (28) 18:37 (28) 27:07 (27) 32:04 (24) 38:11 (23) 42:29 (21) 45:44 (22) 49:24 (22) 54:10 (22) 71:58 (32) 78:20 (32)                                     80:18 (32)
33 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 80:29 03:30 (31) 04:07 (23) 02:53 (31) 01:57 (10) 05:58 (30) 08:36 (35) 05:07 (26) 06:21 (17) 04:26 (27) 03:32 (28) 03:51 (32) 04:19 (24) 17:46 (38) 06:11 (34)                                     01:55 (22)
        03:30 (31) 07:37 (27) 10:30 (27) 12:27 (23) 18:25 (27) 27:01 (26) 32:08 (25) 38:29 (24) 42:55 (23) 46:27 (23) 50:18 (23) 54:37 (23) 72:23 (33) 78:34 (34)                                     80:29 (33)
34 Harriet Tiderman Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK 80:34 02:47 (22) 03:23 (11) 02:21 (17) 02:01 (12) 06:22 (32) 08:32 (34) 03:59 (11) 05:15 (9) 16:41 (38) 02:30 (7) 03:20 (23) 08:07 (38) 03:47 (11) 09:25 (39)                                     02:04 (29)
        02:47 (22) 06:10 (17) 08:31 (17) 10:32 (16) 16:54 (19) 25:26 (23) 29:25 (20) 34:40 (18) 51:21 (34) 53:51 (34) 57:11 (33) 65:18 (34) 69:05 (28) 78:30 (33)                                     80:34 (34)
35 Mats Lundblad Täby OK 82:26 02:47 (22) 03:46 (20) 03:01 (33) 02:07 (16) 07:28 (37) 12:22 (38) 05:04 (24) 06:25 (19) 04:14 (22) 03:07 (21) 05:22 (38) 06:12 (34) 14:25 (36) 03:52 (21)                                     02:14 (31)
        02:47 (22) 06:33 (18) 09:34 (21) 11:41 (20) 19:09 (30) 31:31 (37) 36:35 (34) 43:00 (34) 47:14 (30) 50:21 (28) 55:43 (31) 61:55 (32) 76:20 (36) 80:12 (36)                                     82:26 (35)
36 Jan Larsson Tullinge SK 82:31 04:49 (38) 04:36 (31) 03:09 (36) 03:21 (36) 07:08 (34) 07:01 (19) 05:22 (27) 06:55 (22) 06:19 (31) 04:15 (36) 04:19 (36) 06:03 (32) 12:13 (34) 04:22 (25)                                     02:39 (35)
        04:49 (38) 09:25 (37) 12:34 (36) 15:55 (37) 23:03 (37) 30:04 (33) 35:26 (32) 42:21 (32) 48:40 (32) 52:55 (33) 57:14 (34) 63:17 (33) 75:30 (35) 79:52 (35)                                     82:31 (36)
37 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 93:16 03:22 (29) 05:52 (36) 03:47 (38) 04:28 (37) 06:28 (33) 07:42 (22) 05:03 (23) 15:15 (39) 05:22 (29) 03:36 (30) 05:43 (39) 07:17 (37) 08:20 (30) 08:01 (38)                                     03:00 (38)
        03:22 (29) 09:14 (35) 13:01 (38) 17:29 (38) 23:57 (38) 31:39 (38) 36:42 (35) 51:57 (38) 57:19 (37) 60:55 (37) 66:38 (37) 73:55 (37) 82:15 (37) 90:16 (37)                                     93:16 (37)
38 Linnea Carlsson Skarpnäcks OL 96:07 04:10 (36) 04:08 (25) 03:07 (34) 18:08 (39) 08:59 (39) 07:59 (25) 07:26 (37) 09:07 (34) 06:10 (30) 04:20 (37) 04:09 (34) 06:50 (36) 05:24 (20) 04:07 (23)                                     02:03 (28)
        04:10 (36) 08:18 (32) 11:25 (34) 29:33 (39) 38:32 (39) 46:31 (39) 53:57 (39) 63:04 (39) 69:14 (39) 73:34 (39) 77:43 (39) 84:33 (39) 89:57 (39) 94:04 (39)                                     96:07 (38)
39 Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK 97:04 03:43 (34) 04:17 (27) 03:14 (37) 02:28 (24) 04:25 (18) 13:04 (39) 10:04 (38) 06:54 (21) 17:03 (39) 03:22 (26) 04:16 (35) 08:24 (39) 07:19 (28) 05:19 (31)                                     03:12 (39)
        03:43 (34) 08:00 (28) 11:14 (32) 13:42 (31) 18:07 (26) 31:11 (35) 41:15 (38) 48:09 (37) 65:12 (38) 68:34 (38) 72:50 (38) 81:14 (38) 88:33 (38) 93:52 (38)                                     97:04 (39)
- Tommy Holmér Väsby OK 37:14 01:37   02:24   01:41   02:31   04:08   03:44   00:52   06:10   02:11   01:53   01:48   02:43   02:29   02:04                                       00:59  
        01:37   04:01   05:42   08:13   12:21   16:05   16:57   23:07   25:18   27:11   28:59   31:42   34:11   36:15                                       37:14  
- Ingvar Oskarsson Solna OK 64:55 05:11   07:49   04:16                                                                                   47:39  
        05:11   13:00   17:16                                                                                   64:55  
- Bo Hedlund IFK Enskede 78:53 02:45   04:05   04:53   08:12   19:25   05:13   06:59   03:29   02:55   03:17   03:27   09:06   03:26                                           01:41  
        02:45   06:50   11:43   19:55   39:20   44:33   51:32   55:01   57:56   61:13   64:40   73:46   77:12                                           78:53  
- Aila Halttunen Haninge SOK 91:16 03:03   03:43   02:56   02:55   06:53   07:54   05:19   11:45   03:54   03:15   03:02   09:41                                               26:56  
        03:03   06:46   09:42   12:37   19:30   27:24   32:43   44:28   48:22   51:37   54:39   64:20                                               91:16  
- Leif Hermundstad Snättringe SK 96:24 04:02   04:57   03:05   02:53   06:01   15:10   05:56   10:52   20:18   06:34   05:27   03:47   04:36                                           02:46  
        04:02   08:59   12:04   14:57   20:58   36:08   42:04   52:56   73:14   79:48   85:15   89:02   93:38                                           96:24  
- Per Geijer FM IF 106:34 03:24   05:19   02:47   02:19   06:45   08:19   21:26   06:40   27:26                                                           22:09  
        03:24   08:43   11:30   13:49   20:34   28:53   50:19   56:59   84:25                                                           106:34  
- Kurt Zander Västerås SOK 409:58 03:17   05:00   12:03   02:14   06:52   07:27   09:29   16:47   10:40                                                           336:09  
        03:17   08:17   20:20   22:34   29:26   36:53   46:22   63:09   73:49                                                           409:58  
- Göran Johansson Snättringe SK 430:05 03:09   06:07   03:00   02:44   04:02   13:11   08:21   15:38                                                               373:53  
        03:09   09:16   12:16   15:00   19:02   32:13   40:34   56:12                                                               430:05  
- Bonne Löfman Attunda OK 431:02 04:25   02:56   01:39   02:41   03:30   06:23   03:35   06:03                                                               399:50  
        04:25   07:21   09:00   11:41   15:11   21:34   25:09   31:12                                                               431:02  
                                                                                                       
                                                                                                       
Plac Bana D - 2,1 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11                                                   Mål  
1 Sören Andersson Centrum OK 33:52 02:49 (2) 02:43 (1) 02:02 (1) 05:15 (2) 02:36 (9) 03:01 (2) 02:36 (2) 02:48 (3) 02:36 (3) 03:49 (5) 02:09 (3)                                                 01:28 (1)
        02:49 (2) 05:32 (1) 07:34 (1) 12:49 (1) 15:25 (1) 18:26 (1) 21:02 (1) 23:50 (1) 26:26 (1) 30:15 (1) 32:24 (1)                                                 33:52 (1)
2 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 36:29 02:37 (1) 05:41 (13) 02:03 (2) 04:40 (1) 02:18 (6) 02:46 (1) 02:35 (1) 02:27 (1) 02:20 (1) 05:58 (13) 01:36 (1)                                                 01:28 (1)
        02:37 (1) 08:18 (10) 10:21 (5) 15:01 (2) 17:19 (2) 20:05 (2) 22:40 (2) 25:07 (2) 27:27 (2) 33:25 (2) 35:01 (2)                                                 36:29 (2)
3 Bengt Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK 45:17 02:52 (4) 06:36 (16) 02:51 (8) 06:08 (4) 02:16 (4) 04:18 (4) 03:44 (8) 03:09 (5) 05:15 (12) 04:00 (8) 02:33 (5)                                                 01:35 (4)
        02:52 (4) 09:28 (14) 12:19 (12) 18:27 (5) 20:43 (4) 25:01 (5) 28:45 (5) 31:54 (3) 37:09 (4) 41:09 (3) 43:42 (3)                                                 45:17 (3)
4 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 45:43 02:52 (4) 05:41 (13) 03:47 (14) 06:27 (5) 02:04 (2) 03:35 (3) 03:32 (6) 03:57 (8) 05:42 (15) 03:37 (2) 02:36 (6)                                                 01:53 (7)
        02:52 (4) 08:33 (12) 12:20 (13) 18:47 (6) 20:51 (5) 24:26 (4) 27:58 (4) 31:55 (4) 37:37 (5) 41:14 (4) 43:50 (4)                                                 45:43 (4)
5 Rune Carlsson Sundbybergs IK 45:53 03:41 (14) 02:55 (2) 02:13 (3) 15:08 (17) 01:56 (1) 05:24 (10) 02:59 (3) 02:47 (2) 02:21 (2) 03:14 (1) 01:46 (2)                                                 01:29 (3)
        03:41 (14) 06:36 (2) 08:49 (2) 23:57 (11) 25:53 (10) 31:17 (10) 34:16 (10) 37:03 (9) 39:24 (7) 42:38 (5) 44:24 (5)                                                 45:53 (5)
6 Björn Ekblom Skogsluffarnas OK 48:56 02:54 (7) 03:45 (3) 02:46 (7) 08:16 (10) 02:12 (3) 04:26 (6) 03:37 (7) 06:33 (17) 05:36 (14) 03:47 (4) 02:55 (8)                                                 02:09 (10)
        02:54 (7) 06:39 (3) 09:25 (3) 17:41 (4) 19:53 (3) 24:19 (3) 27:56 (3) 34:29 (7) 40:05 (8) 43:52 (8) 46:47 (6)                                                 48:56 (6)
7 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 49:31 03:26 (12) 04:44 (8) 03:28 (11) 07:32 (7) 02:47 (11) 04:19 (5) 03:56 (10) 04:43 (12) 03:12 (5) 04:43 (10) 04:45 (16)                                                 01:56 (8)
        03:26 (12) 08:10 (9) 11:38 (10) 19:10 (9) 21:57 (8) 26:16 (6) 30:12 (6) 34:55 (8) 38:07 (6) 42:50 (6) 47:35 (7)                                                 49:31 (7)
8 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 51:59 03:51 (15) 04:14 (6) 02:20 (4) 09:22 (11) 03:24 (14) 04:46 (8) 03:21 (4) 06:31 (16) 05:51 (17) 03:38 (3) 02:55 (8)                                                 01:46 (6)
        03:51 (15) 08:05 (7) 10:25 (6) 19:47 (10) 23:11 (9) 27:57 (9) 31:18 (9) 37:49 (10) 43:40 (10) 47:18 (9) 50:13 (9)                                                 51:59 (8)
9 Ronny Hedlund OK Södertörn 52:34 02:49 (2) 04:17 (7) 03:58 (16) 07:48 (8) 02:17 (5) 05:11 (9) 03:56 (10) 03:33 (7) 02:58 (4) 06:10 (14) 06:54 (23)                                                 02:43 (19)
        02:49 (2) 07:06 (5) 11:04 (9) 18:52 (7) 21:09 (6) 26:20 (7) 30:16 (7) 33:49 (5) 36:47 (3) 42:57 (7) 49:51 (8)                                                 52:34 (9)
10 Jan Olof Norén Järla Orientering 53:25 03:30 (13) 09:09 (22) 05:09 (18) 08:03 (9) 02:22 (7) 04:33 (7) 03:49 (9) 04:03 (10) 03:41 (6) 03:52 (6) 02:49 (7)                                                 02:25 (13)
        03:30 (13) 12:39 (19) 17:48 (19) 25:51 (14) 28:13 (11) 32:46 (11) 36:35 (11) 40:38 (11) 44:19 (11) 48:11 (10) 51:00 (10)                                                 53:25 (10)
11 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 56:07 02:52 (4) 05:35 (12) 05:08 (17) 05:21 (3) 02:30 (8) 06:26 (16) 03:23 (5) 03:07 (4) 08:39 (25) 06:45 (16) 04:19 (15)                                                 02:02 (9)
        02:52 (4) 08:27 (11) 13:35 (14) 18:56 (8) 21:26 (7) 27:52 (8) 31:15 (8) 34:22 (6) 43:01 (9) 49:46 (11) 54:05 (11)                                                 56:07 (11)
12 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 68:33 04:28 (17) 07:15 (18) 03:37 (13) 10:23 (13) 02:57 (12) 05:40 (12) 05:35 (16) 04:36 (11) 04:30 (9) 13:16 (23) 03:45 (12)                                                 02:31 (14)
        04:28 (17) 11:43 (17) 15:20 (16) 25:43 (13) 28:40 (12) 34:20 (12) 39:55 (12) 44:31 (12) 49:01 (12) 62:17 (12) 66:02 (12)                                                 68:33 (12)
13 Carl Carlin Söders-Tyresö 69:10 03:21 (10) 04:04 (5) 03:11 (10) 13:51 (16) 06:08 (22) 16:14 (24) 04:09 (13) 04:01 (9) 04:40 (10) 04:16 (9) 03:05 (10)                                                 02:10 (11)
        03:21 (10) 07:25 (6) 10:36 (7) 24:27 (12) 30:35 (13) 46:49 (16) 50:58 (15) 54:59 (15) 59:39 (15) 63:55 (13) 67:00 (13)                                                 69:10 (13)
14 Kristina Wåhlin Västerås SOK 70:42 03:12 (9) 04:53 (10) 02:55 (9) 30:17 (26) 02:43 (10) 06:11 (15) 04:07 (12) 03:17 (6) 04:55 (11) 03:59 (7) 02:30 (4)                                                 01:43 (5)
        03:12 (9) 08:05 (7) 11:00 (8) 41:17 (20) 44:00 (19) 50:11 (17) 54:18 (16) 57:35 (16) 62:30 (16) 66:29 (14) 68:59 (14)                                                 70:42 (14)
15 Lennart Sjöstål Klubblös 73:23 06:49 (24) 05:04 (11) 03:49 (15) 10:55 (14) 04:44 (19) 05:43 (13) 05:49 (17) 05:52 (14) 05:17 (13) 13:08 (22) 03:40 (11)                                                 02:33 (16)
        06:49 (24) 11:53 (18) 15:42 (17) 26:37 (15) 31:21 (14) 37:04 (13) 42:53 (13) 48:45 (13) 54:02 (14) 67:10 (15) 70:50 (15)                                                 73:23 (15)
16 Håkan Beijar Gustavsbergs OK 78:28 02:57 (8) 03:58 (4) 02:36 (5) 07:00 (6) 17:19 (25) 05:32 (11) 04:32 (14) 04:56 (13) 03:51 (8) 19:43 (26) 03:53 (13)                                                 02:11 (12)
        02:57 (8) 06:55 (4) 09:31 (4) 16:31 (3) 33:50 (16) 39:22 (14) 43:54 (14) 48:50 (14) 52:41 (13) 72:24 (16) 76:17 (16)                                                 78:28 (16)
17 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 84:38 03:56 (16) 06:46 (17) 05:27 (19) 12:50 (15) 04:14 (15) 17:02 (25) 06:31 (19) 06:45 (18) 06:08 (19) 06:44 (15) 05:42 (20)                                                 02:33 (16)
        03:56 (16) 10:42 (15) 16:09 (18) 28:59 (17) 33:13 (15) 50:15 (18) 56:46 (18) 63:31 (17) 69:39 (17) 76:23 (17) 82:05 (17)                                                 84:38 (17)
18 Torsten Jansson Skogsluffarna 85:52 06:48 (23) 04:50 (9) 03:28 (11) 15:47 (18) 04:19 (17) 09:05 (19) 15:13 (26) 07:15 (19) 06:46 (22) 05:17 (11) 03:55 (14)                                                 03:09 (20)
        06:48 (23) 11:38 (16) 15:06 (15) 30:53 (18) 35:12 (17) 44:17 (15) 59:30 (19) 66:45 (18) 73:31 (19) 78:48 (19) 82:43 (18)                                                 85:52 (18)
19 Klas Langels Skarpnäcks OL 85:54 03:22 (11) 05:51 (15) 02:43 (6) 16:14 (19) 17:41 (26) 05:47 (14) 04:53 (15) 11:17 (25) 03:45 (7) 05:47 (12) 06:02 (21)                                                 02:32 (15)
        03:22 (11) 09:13 (13) 11:56 (11) 28:10 (16) 45:51 (20) 51:38 (19) 56:31 (17) 67:48 (19) 71:33 (18) 77:20 (18) 83:22 (19)                                                 85:54 (19)
20 Åke Lewander  Skarpnäck OL 100:52 09:06 (26) 09:02 (21) 10:16 (24) 19:08 (23) 05:05 (21) 08:45 (17) 06:27 (18) 09:59 (23) 05:51 (17) 07:50 (19) 05:09 (19)                                                 04:14 (22)
        09:06 (26) 18:08 (26) 28:24 (24) 47:32 (24) 52:37 (25) 61:22 (24) 67:49 (22) 77:48 (24) 83:39 (22) 91:29 (22) 96:38 (20)                                                 100:52 (20)
21 Anita Lindbohm Skarpnäcks OL 101:08 09:02 (25) 09:00 (20) 10:26 (25) 19:05 (22) 05:00 (20) 08:50 (18) 06:33 (20) 10:06 (24) 05:46 (16) 07:54 (20) 04:58 (18)                                                 04:28 (24)
        09:02 (25) 18:02 (25) 28:28 (25) 47:33 (25) 52:33 (24) 61:23 (25) 67:56 (24) 78:02 (25) 83:48 (23) 91:42 (23) 96:40 (21)                                                 101:08 (21)
22 Lars Nordin Solna OK 110:29 05:08 (20) 11:07 (24) 06:15 (21) 09:39 (12) 06:27 (23) 13:40 (22) 11:49 (25) 09:47 (22) 08:13 (24) 19:39 (25) 06:05 (22)                                                 02:40 (18)
        05:08 (20) 16:15 (22) 22:30 (21) 32:09 (19) 38:36 (18) 52:16 (20) 64:05 (20) 73:52 (20) 82:05 (20) 101:44 (24) 107:49 (22)                                                 110:29 (22)
23 Bo Eklind Klubblös 114:29 05:03 (19) 11:52 (25) 08:03 (23) 17:37 (20) 04:43 (18) 10:37 (21) 09:40 (22) 09:32 (20) 06:13 (20) 07:13 (18) 19:15 (25)                                                 04:41 (25)
        05:03 (19) 16:55 (23) 24:58 (23) 42:35 (21) 47:18 (22) 57:55 (21) 67:35 (21) 77:07 (22) 83:20 (21) 90:33 (20) 109:48 (23)                                                 114:29 (23)
24 Mats Halvarez Klubblös 114:47 05:20 (22) 12:07 (26) 06:49 (22) 19:04 (21) 04:15 (16) 10:28 (20) 09:50 (24) 09:33 (21) 06:25 (21) 06:57 (17) 19:35 (26)                                                 04:24 (23)
        05:20 (22) 17:27 (24) 24:16 (22) 43:20 (23) 47:35 (23) 58:03 (22) 67:53 (23) 77:26 (23) 83:51 (24) 90:48 (21) 110:23 (24)                                                 114:47 (24)
25 Christina Bertilson Klubblös 142:05 05:17 (21) 08:27 (19) 19:33 (26) 20:43 (24) 07:48 (24) 22:49 (26) 09:42 (23) 11:24 (26) 08:07 (23) 14:27 (24) 09:54 (24)                                                 03:54 (21)
        05:17 (21) 13:44 (20) 33:17 (26) 54:00 (26) 61:48 (26) 84:37 (26) 94:19 (26) 105:43 (26) 113:50 (26) 128:17 (26) 138:11 (26)                                                 142:05 (25)
26 Aija Sadurskis Centrum OK 406:35 04:44 (18) 10:31 (23) 05:34 (20) 22:27 (25) 03:04 (13) 14:10 (23) 08:14 (21) 06:22 (15) 21:58 (26) 12:21 (21) 04:52 (17)                                                 292:18 (26)
        04:44 (18) 15:15 (21) 20:49 (20) 43:16 (22) 46:20 (21) 60:30 (23) 68:44 (25) 75:06 (21) 97:04 (25) 109:25 (25) 114:17 (25)                                                 406:35 (26)
- Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK 44:57 19:59   05:11   15:19                                                                                   04:28  
        19:59   25:10   40:29                                                                                   44:57  
- Hugo Isgren IFK Enskede 66:59 03:56   04:16   02:55   14:04   14:49   06:14   04:47   03:25   06:08   03:49                                                       02:36  
        03:56   08:12   11:07   25:11   40:00   46:14   51:01   54:26   60:34   64:23                                                       66:59  
- Siv Frölund Haninge SOK 73:13 07:01   05:28   03:28   11:16   04:34   05:57   05:48   05:41   05:15   13:22                                                       05:23  
        07:01   12:29   15:57   27:13   31:47   37:44   43:32   49:13   54:28   67:50                                                       73:13  
- Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 74:19 03:42   06:04   18:34   17:01   04:28   11:09   02:32   07:34                                                               03:15  
        03:42   09:46   28:20   45:21   49:49   60:58   63:30   71:04                                                               74:19  
- Anna Blomgren Tullinge SK 318:48 02:38   05:06   02:54                                                                                   308:10  
        02:38   07:44   10:38                                                                                   318:48  
- Thomas Svedin Bromma-Vällingby SOK 380:33 03:18   06:25   16:59   16:44   02:17   04:27                                                                       330:23  
        03:18   09:43   26:42   43:26   45:43   50:10                                                                       380:33  
- Hans Svensson Skogsluffarnas OK 385:25 04:46   05:03   03:50   19:19                                                                               352:27  
        04:46   09:49   13:39   32:58                                                                               385:25  
- Olof Rudin Tumba-Mälarhöjden OK 396:27 03:24   04:58   03:45   23:15   03:17   08:27   04:56                                                                   344:25  
        03:24   08:22   12:07   35:22   38:39   47:06   52:02                                                                   396:27  
- Anders Hallgren Gustavsbergs OK 400:56 33:40   06:22   12:44                                                                                   348:10  
        33:40   40:02   52:46                                                                                   400:56  
- Lars Nord Södertälje IF 419:04 414:07   02:47   02:15   Minustid   02:58   01:54   03:24   09:53   03:51   01:20   09:31   02:06   01:56   01:20   616:34   04:05   03:31   10:42   10:59   04:26   04:01   05:24   06:15      
        414:07   416:54   419:09   Ej tid  ----->                                                                               419:04  
- Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 442:08 02:55   04:33   04:41   12:19   10:35                                                                           407:05  
        02:55   07:28   12:09   24:28   35:03                                                                           442:08  
- Anders Kihlström Klubblös 459:23 02:27   03:54   27:11                                                                                   425:51  
        02:27   06:21   33:32                                                                                   459:23  
- Agnes Thor Centrum OK 1007:24 02:26   04:42   01:57   05:56   15:57   02:39   02:18   02:34   03:43   04:16                                                       960:56  
        02:26   07:08   09:05   15:01   30:58   33:37   35:55   38:29   42:12   46:28                                                       1007:24  
                                                                                                       
                                                                                                       
Plac Bana E - 1,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14                                       Mål  
1 Göran Glanshed Haninge SOK 34:45 04:27 (5) 04:01 (1) 01:27 (1) 02:04 (14) 02:04 (12) 03:10 (9) 01:47 (2) 01:05 (3) 00:56 (3) 02:05 (5) 03:00 (2) 02:25 (3) 02:18 (2) 01:32 (2)                                     02:24 (2)
        04:27 (5) 08:28 (3) 09:55 (3) 11:59 (5) 14:03 (5) 17:13 (4) 19:00 (4) 20:05 (3) 21:01 (3) 23:06 (1) 26:06 (1) 28:31 (1) 30:49 (1) 32:21 (1)                                     34:45 (1)
2 Roland Bolin Snättringe SK 36:18 04:26 (4) 04:48 (5) 01:29 (2) 01:04 (4) 01:33 (2) 02:24 (1) 01:51 (3) 01:04 (2) 00:52 (2) 04:00 (11) 03:13 (4) 02:31 (4) 02:53 (4) 01:40 (3)                                     02:30 (3)
        04:26 (4) 09:14 (5) 10:43 (5) 11:47 (4) 13:20 (4) 15:44 (2) 17:35 (2) 18:39 (2) 19:31 (2) 23:31 (2) 26:44 (2) 29:15 (2) 32:08 (2) 33:48 (2)                                     36:18 (2)
3 Berit Lindunger Haninge SOK 37:23 03:38 (2) 04:11 (2) 01:29 (2) 00:55 (1) 01:44 (7) 02:34 (3) 02:12 (7) 01:06 (4) 00:57 (5) 05:58 (14) 03:05 (3) 02:21 (2) 02:28 (3) 01:51 (5)                                     02:54 (5)
        03:38 (2) 07:49 (2) 09:18 (1) 10:13 (1) 11:57 (1) 14:31 (1) 16:43 (1) 17:49 (1) 18:46 (1) 24:44 (4) 27:49 (3) 30:10 (3) 32:38 (3) 34:29 (3)                                     37:23 (3)
4 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 37:50 05:54 (12) 05:15 (10) 01:29 (2) 01:57 (13) 02:10 (13) 02:27 (2) 02:24 (9) 01:10 (6) 00:57 (5) 02:23 (6) 02:44 (1) 02:20 (1) 02:14 (1) 01:30 (1)                                     02:56 (6)
        05:54 (12) 11:09 (10) 12:38 (10) 14:35 (10) 16:45 (10) 19:12 (8) 21:36 (8) 22:46 (8) 23:43 (7) 26:06 (6) 28:50 (5) 31:10 (5) 33:24 (4) 34:54 (4)                                     37:50 (4)
5 Ebba-Lisa Flygar Tullinge SK 40:36 04:39 (8) 04:35 (4) 02:19 (14) 00:57 (2) 01:43 (6) 02:50 (4) 01:56 (4) 01:07 (5) 00:56 (3) 03:03 (8) 03:44 (6) 02:44 (5) 04:09 (14) 02:26 (7)                                     03:28 (9)
        04:39 (8) 09:14 (5) 11:33 (6) 12:30 (6) 14:13 (6) 17:03 (3) 18:59 (3) 20:06 (4) 21:02 (4) 24:05 (3) 27:49 (3) 30:33 (4) 34:42 (5) 37:08 (5)                                     40:36 (5)
6 Karl-Verner Andersson Snättringe SK 42:13 03:59 (3) 05:00 (7) 01:30 (5) 01:00 (3) 01:34 (3) 04:33 (12) 03:16 (14) 01:24 (11) 02:29 (15) 02:58 (7) 03:45 (7) 02:59 (7) 03:01 (6) 01:49 (4)                                     02:56 (6)
        03:59 (3) 08:59 (4) 10:29 (4) 11:29 (3) 13:03 (3) 17:36 (5) 20:52 (5) 22:16 (5) 24:45 (8) 27:43 (10) 31:28 (8) 34:27 (7) 37:28 (7) 39:17 (7)                                     42:13 (6)
7 Benny Alfordsson Tullinge SK 42:23 04:33 (7) 05:19 (11) 01:46 (10) 01:10 (7) 01:58 (10) 04:16 (11) 02:13 (8) 01:20 (9) 01:07 (10) 01:46 (2) 03:26 (5) 03:14 (10) 03:16 (7) 03:01 (9)                                     03:58 (13)
        04:33 (7) 09:52 (8) 11:38 (7) 12:48 (7) 14:46 (7) 19:02 (7) 21:15 (6) 22:35 (7) 23:42 (6) 25:28 (5) 28:54 (6) 32:08 (6) 35:24 (6) 38:25 (6)                                     42:23 (7)
8 Alf Persson OK Österåker 46:34 04:59 (9) 05:08 (8) 01:44 (9) 01:12 (8) 02:25 (15) 03:23 (10) 02:52 (12) 01:33 (13) 02:11 (14) 01:37 (1) 05:02 (12) 03:13 (9) 03:17 (8) 04:09 (14)                                     03:49 (11)
        04:59 (9) 10:07 (9) 11:51 (9) 13:03 (9) 15:28 (9) 18:51 (6) 21:43 (9) 23:16 (9) 25:27 (9) 27:04 (8) 32:06 (10) 35:19 (9) 38:36 (8) 42:45 (8)                                     46:34 (8)
9 Viviann Andersson Snättringe SK 50:28 08:02 (14) 05:43 (12) 01:43 (7) 01:04 (4) 01:24 (1) 03:05 (5) 02:36 (10) 01:13 (7) 01:00 (7) 03:38 (10) 04:28 (9) 05:12 (13) 04:00 (13) 03:46 (13)                                     03:34 (10)
        08:02 (14) 13:45 (12) 15:28 (12) 16:32 (12) 17:56 (12) 21:01 (12) 23:37 (12) 24:50 (12) 25:50 (12) 29:28 (11) 33:56 (11) 39:08 (10) 43:08 (10) 46:54 (9)                                     50:28 (9)
10 Ulla Ekblom Skogsluffarnas OK 55:16 05:14 (11) 10:37 (14) 01:43 (7) 01:19 (11) 01:51 (9) 03:08 (7) 03:15 (13) 01:22 (10) 01:05 (8) 04:32 (13) 04:47 (11) 03:03 (8) 05:49 (15) 03:15 (10)                                     04:16 (15)
        05:14 (11) 15:51 (13) 17:34 (13) 18:53 (13) 20:44 (13) 23:52 (13) 27:07 (13) 28:29 (13) 29:34 (13) 34:06 (12) 38:53 (12) 41:56 (11) 47:45 (11) 51:00 (10)                                     55:16 (10)
11 Johan Sandwall Skarpnäcks OL 55:24 06:32 (13) 06:12 (13) 01:51 (12) 01:16 (10) 01:41 (5) 03:07 (6) 02:10 (5) 01:29 (12) 01:18 (12) 01:51 (3) 03:57 (8) 13:29 (14) 02:58 (5) 03:18 (11)                                     04:15 (14)
        06:32 (13) 12:44 (11) 14:35 (11) 15:51 (11) 17:32 (11) 20:39 (11) 22:49 (10) 24:18 (10) 25:36 (11) 27:27 (9) 31:24 (7) 44:53 (12) 47:51 (12) 51:09 (11)                                     55:24 (11)
12 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 62:13 05:12 (10) 14:26 (15) 02:21 (15) 02:20 (15) 02:11 (14) 05:59 (14) 03:17 (15) 01:51 (15) 01:26 (13) 01:57 (4) 07:09 (14) 03:43 (12) 03:50 (11) 02:36 (8)                                     03:55 (12)
        05:12 (10) 19:38 (14) 21:59 (14) 24:19 (14) 26:30 (14) 32:29 (14) 35:46 (14) 37:37 (14) 39:03 (14) 41:00 (14) 48:09 (14) 51:52 (13) 55:42 (13) 58:18 (12)                                     62:13 (12)
13 Bror Wahlberg HSOK 66:04 04:29 (6) 05:08 (8) 02:01 (13) 01:19 (11) 01:59 (11) 05:21 (13) 02:44 (11) 01:19 (8) 01:12 (11) 09:35 (15) 04:36 (10) 17:18 (15) 03:43 (10) 01:59 (6)                                     03:21 (8)
        04:29 (6) 09:37 (7) 11:38 (7) 12:57 (8) 14:56 (8) 20:17 (10) 23:01 (11) 24:20 (11) 25:32 (10) 35:07 (13) 39:43 (13) 57:01 (14) 60:44 (14) 62:43 (13)                                     66:04 (13)
14 Torsten Lundborg Hammarby IF OF 87:58 03:19 (1) 04:13 (3) 01:47 (11) 01:07 (6) 01:44 (7) 07:43 (15) 01:36 (1) 01:01 (1) 00:46 (1) 03:20 (9) 05:16 (13) 02:53 (6) 03:53 (12) 47:30 (15)                                     01:50 (1)
        03:19 (1) 07:32 (1) 09:19 (2) 10:26 (2) 12:10 (2) 19:53 (9) 21:29 (7) 22:30 (6) 23:16 (5) 26:36 (7) 31:52 (9) 34:45 (8) 38:38 (9) 86:08 (14)                                     87:58 (14)
15 Lars Ottosson Hellas Orientering 410:22 368:53 (15) 04:54 (6) 01:35 (6) 01:12 (8) 01:35 (4) 03:09 (8) 02:10 (5) 01:36 (14) 01:06 (9) 04:05 (12) 07:10 (15) 03:20 (11) 03:22 (9) 03:25 (12)                                     02:50 (4)
        368:53 (15) 373:47 (15) 375:22 (15) 376:34 (15) 378:09 (15) 381:18 (15) 383:28 (15) 385:04 (15) 386:10 (15) 390:15 (15) 397:25 (15) 400:45 (15) 404:07 (15) 407:32 (15)                                     410:22 (15)
- Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 39:41 04:31   04:49   01:44   00:54   01:16   01:56   02:01   01:17   00:59   08:17   02:37   02:15   02:20   02:03                                       02:42  
        04:31   09:20   11:04   11:58   13:14   15:10   17:11   18:28   19:27   27:44   30:21   32:36   34:56   36:59                                       39:41  
- Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 45:52 04:30   04:46   01:46       00:53   01:22   03:26   02:20   02:22   04:00   04:02   05:55   03:29   03:53                                       03:08  
        04:30   09:16   11:02   11:02   11:55   13:17   16:43   19:03   21:25   25:25   29:27   35:22   38:51   42:44                                       45:52  
- Ulla-Britt Åleberg Attunda OK 59:26 20:37   04:35   02:53   01:56   01:19   05:10   04:47   05:17   03:34   04:31                                                       04:47  
        20:37   25:12   28:05   30:01   31:20   36:30   41:17   46:34   50:08   54:39                                                       59:26  
- Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 78:37 06:07   08:13   02:13   01:55   03:14   14:16   08:06   03:03   02:24   05:17   06:44   11:11                                               05:54  
        06:07   14:20   16:33   18:28   21:42   35:58   44:04   47:07   49:31   54:48   61:32   72:43                                               78:37