Sträcktider Luffarligan Sundby Gård, Huddinge                                                                              
  2019-09-11 Svarta tider är sträcktider                                                                                    
    Blå tider är från start                                                                                          
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                                    
                                                                                               
Plac Bana A - 5,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   --18   --19   --20   --21   Mål  
1 Jakob Jansson Järla Orientering 40:01 01:14 (4) 01:20 (1) 01:47 (1) 02:32 (2) 01:00 (1) 02:57 (1) 02:02 (2) 01:15 (4) 01:55 (2) 00:48 (1) 01:55 (1) 02:38 (1) 01:35 (4) 01:20 (1) 02:16 (1) 01:28 (1) 03:55 (1) 00:41 (1) 01:36 (1) 03:47 (2) 01:09 (4) 00:51 (2)
        01:14 (4) 02:34 (1) 04:21 (1) 06:53 (1) 07:53 (1) 10:50 (1) 12:52 (1) 14:07 (1) 16:02 (1) 16:50 (1) 18:45 (1) 21:23 (1) 22:58 (1) 24:18 (1) 26:34 (1) 28:02 (1) 31:57 (1) 32:38 (1) 34:14 (1) 38:01 (1) 39:10 (1) 40:01 (1)
2 Peter Andersson Söders-Tyresö 43:04 01:15 (5) 01:35 (2) 02:00 (4) 02:40 (4) 01:08 (2) 03:08 (2) 01:56 (1) 00:58 (1) 01:48 (1) 00:51 (2) 02:14 (3) 03:00 (2) 01:33 (3) 01:37 (2) 02:30 (2) 01:40 (3) 04:52 (4) 00:51 (4) 02:03 (5) 03:44 (1) 00:51 (1) 00:50 (1)
        01:15 (5) 02:50 (3) 04:50 (3) 07:30 (3) 08:38 (3) 11:46 (3) 13:42 (2) 14:40 (2) 16:28 (2) 17:19 (2) 19:33 (2) 22:33 (2) 24:06 (2) 25:43 (2) 28:13 (2) 29:53 (2) 34:45 (2) 35:36 (2) 37:39 (2) 41:23 (2) 42:14 (2) 43:04 (2)
3 Mattias Hovmöller Söders-Tyresö 44:56 01:05 (1) 01:42 (3) 01:47 (1) 02:29 (1) 01:17 (4) 03:19 (3) 02:32 (5) 01:13 (3) 02:24 (4) 01:05 (4) 02:10 (2) 03:17 (4) 01:31 (1) 01:41 (3) 02:39 (3) 01:35 (2) 04:01 (2) 00:47 (3) 01:53 (3) 04:29 (3) 01:00 (3) 01:00 (3)
        01:05 (1) 02:47 (2) 04:34 (2) 07:03 (2) 08:20 (2) 11:39 (2) 14:11 (3) 15:24 (3) 17:48 (3) 18:53 (3) 21:03 (3) 24:20 (3) 25:51 (3) 27:32 (3) 30:11 (3) 31:46 (3) 35:47 (3) 36:34 (3) 38:27 (3) 42:56 (3) 43:56 (3) 44:56 (3)
4 Henrik Sjögren Haninge SOK 48:19 01:07 (2) 02:03 (5) 01:56 (3) 02:39 (3) 01:17 (4) 03:22 (4) 02:08 (3) 01:07 (2) 02:21 (3) 00:56 (3) 02:21 (4) 03:12 (3) 01:31 (1) 01:53 (4) 04:26 (9) 02:02 (4) 04:49 (3) 00:44 (2) 01:51 (2) 04:34 (4) 00:53 (2) 01:07 (4)
        01:07 (2) 03:10 (4) 05:06 (4) 07:45 (4) 09:02 (4) 12:24 (4) 14:32 (4) 15:39 (4) 18:00 (4) 18:56 (4) 21:17 (4) 24:29 (4) 26:00 (4) 27:53 (4) 32:19 (4) 34:21 (4) 39:10 (4) 39:54 (4) 41:45 (4) 46:19 (4) 47:12 (4) 48:19 (4)
5 Hans-Ove Eriksson Nyköpings OK 56:49 01:26 (7) 02:05 (6) 02:34 (8) 03:26 (6) 01:10 (3) 04:14 (6) 03:29 (10) 01:23 (5) 02:30 (6) 01:17 (6) 02:36 (5) 03:36 (5) 01:53 (5) 02:26 (7) 03:31 (4) 02:27 (6) 05:50 (6) 00:55 (5) 01:56 (4) 04:47 (5) 01:57 (11) 01:21 (9)
        01:26 (7) 03:31 (7) 06:05 (7) 09:31 (6) 10:41 (5) 14:55 (5) 18:24 (6) 19:47 (6) 22:17 (6) 23:34 (6) 26:10 (6) 29:46 (6) 31:39 (5) 34:05 (5) 37:36 (5) 40:03 (5) 45:53 (5) 46:48 (5) 48:44 (5) 53:31 (5) 55:28 (5) 56:49 (5)
6 Janne Nilsson Centrum OK 59:02 01:10 (3) 02:19 (9) 02:25 (5) 03:15 (5) 01:55 (7) 04:11 (5) 02:31 (4) 01:37 (7) 02:38 (7) 01:06 (5) 02:46 (7) 03:48 (6) 02:02 (7) 02:59 (10) 04:22 (8) 02:12 (5) 05:42 (5) 01:03 (6) 02:41 (8) 05:56 (7) 01:16 (6) 01:08 (5)
        01:10 (3) 03:29 (6) 05:54 (5) 09:09 (5) 11:04 (6) 15:15 (6) 17:46 (5) 19:23 (5) 22:01 (5) 23:07 (5) 25:53 (5) 29:41 (5) 31:43 (6) 34:42 (6) 39:04 (6) 41:16 (6) 46:58 (6) 48:01 (6) 50:42 (6) 56:38 (6) 57:54 (6) 59:02 (6)
7 Jan Retsloff Hellas Orientering 65:30 01:40 (9) 02:14 (7) 02:49 (9) 03:55 (8) 01:59 (8) 04:49 (9) 04:03 (11) 01:46 (9) 02:48 (9) 01:17 (6) 03:29 (10) 04:27 (8) 02:09 (8) 02:18 (6) 04:16 (6) 03:02 (10) 05:54 (7) 01:13 (7) 03:02 (9) 05:46 (6) 01:21 (8) 01:13 (7)
        01:40 (9) 03:54 (9) 06:43 (9) 10:38 (9) 12:37 (9) 17:26 (9) 21:29 (9) 23:15 (9) 26:03 (9) 27:20 (9) 30:49 (9) 35:16 (9) 37:25 (9) 39:43 (9) 43:59 (9) 47:01 (9) 52:55 (9) 54:08 (7) 57:10 (7) 62:56 (7) 64:17 (7) 65:30 (7)
8 Håkan Svensson Klubblös 65:55 01:31 (8) 02:14 (7) 02:27 (6) 04:08 (9) 01:32 (6) 04:25 (7) 03:21 (7) 01:37 (7) 02:27 (5) 01:29 (9) 02:44 (6) 04:10 (7) 02:18 (9) 02:49 (8) 04:57 (11) 02:31 (7) 06:17 (8) 03:55 (10) 02:33 (7) 05:59 (8) 01:16 (6) 01:15 (8)
        01:31 (8) 03:45 (8) 06:12 (8) 10:20 (8) 11:52 (7) 16:17 (7) 19:38 (8) 21:15 (8) 23:42 (7) 25:11 (8) 27:55 (7) 32:05 (7) 34:23 (7) 37:12 (8) 42:09 (8) 44:40 (8) 50:57 (8) 54:52 (8) 57:25 (8) 63:24 (8) 64:40 (8) 65:55 (8)
9 Leif Åkerblom OK Österåker 66:18 01:25 (6) 02:02 (4) 02:33 (7) 03:33 (7) 02:33 (11) 04:40 (8) 02:46 (6) 01:33 (6) 02:42 (8) 01:23 (8) 02:55 (8) 04:55 (11) 01:58 (6) 01:57 (5) 03:55 (5) 02:33 (8) 06:25 (9) 05:30 (11) 02:25 (6) 06:15 (9) 01:09 (4) 01:11 (6)
        01:25 (6) 03:27 (5) 06:00 (6) 09:33 (7) 12:06 (8) 16:46 (8) 19:32 (7) 21:05 (7) 23:47 (8) 25:10 (7) 28:05 (8) 33:00 (8) 34:58 (8) 36:55 (7) 40:50 (7) 43:23 (7) 49:48 (7) 55:18 (9) 57:43 (9) 63:58 (9) 65:07 (9) 66:18 (9)
10 Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK 78:23 01:55 (10) 03:02 (11) 03:26 (11) 04:37 (11) 02:07 (9) 05:21 (10) 03:28 (9) 03:52 (11) 04:24 (10) 01:37 (10) 03:26 (9) 04:37 (9) 02:31 (10) 02:52 (9) 04:56 (10) 03:09 (11) 08:14 (11) 01:28 (9) 03:07 (11) 07:10 (11) 01:43 (10) 01:21 (9)
        01:55 (10) 04:57 (11) 08:23 (11) 13:00 (11) 15:07 (11) 20:28 (10) 23:56 (10) 27:48 (11) 32:12 (10) 33:49 (10) 37:15 (10) 41:52 (10) 44:23 (10) 47:15 (10) 52:11 (10) 55:20 (10) 63:34 (10) 65:02 (10) 68:09 (10) 75:19 (10) 77:02 (10) 78:23 (10)
11 Christer Hördell Söders-Tyresö 79:41 02:01 (11) 02:45 (10) 02:58 (10) 04:15 (10) 02:18 (10) 07:21 (11) 03:27 (8) 02:12 (10) 06:16 (11) 01:51 (11) 03:35 (11) 04:52 (10) 02:35 (11) 04:04 (11) 04:21 (7) 03:01 (9) 07:19 (10) 01:20 (8) 03:06 (10) 06:54 (10) 01:40 (9) 01:30 (11)
        02:01 (11) 04:46 (10) 07:44 (10) 11:59 (10) 14:17 (10) 21:38 (11) 25:05 (11) 27:17 (10) 33:33 (11) 35:24 (11) 38:59 (11) 43:51 (11) 46:26 (11) 50:30 (11) 54:51 (11) 57:52 (11) 65:11 (11) 66:31 (11) 69:37 (11) 76:31 (11) 78:11 (11) 79:41 (11)
- Jonas Pålsson FMTM 56:47 01:16   01:59   02:10   03:21   01:19   04:01   02:25   01:27   02:34   01:14   02:54   03:24   01:59   02:45   03:18   02:11   06:16   03:34   01:52   05:12       01:36  
        01:16   03:15   05:25   08:46   10:05   14:06   16:31   17:58   20:32   21:46   24:40   28:04   30:03   32:48   36:06   38:17   44:33   48:07   49:59   55:11       56:47  
- Kurt Eriksson Vandrarringen 74:03 01:46   00:07   02:40   03:12   05:09   02:27   04:58   03:11   01:53   05:17   01:26   07:21   02:26   03:53   04:55   02:46   07:32   01:41   02:27   06:11   01:22   01:23  
        01:46   01:53   04:33   07:45   12:54   15:21   20:19   23:30   25:23   30:40   32:06   39:27   41:53   45:46   50:41   53:27   60:59   62:40   65:07   71:18   72:40   74:03  
                                                                                               
                                                                                               
Plac Bana B - 4,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   --18   --19           Mål  
1 Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK 42:17 01:18 (4) 01:54 (1) 01:18 (1) 02:06 (1) 02:20 (1) 01:46 (1) 02:17 (2) 01:03 (1) 02:54 (17) 00:45 (2) 03:27 (3) 04:30 (1) 02:24 (7) 01:44 (1) 02:02 (1) 02:39 (2) 03:01 (18) 02:54 (1) 00:50 (1)         01:05 (3)
        01:18 (4) 03:12 (1) 04:30 (1) 06:36 (1) 08:56 (1) 10:42 (1) 12:59 (1) 14:02 (1) 16:56 (1) 17:41 (1) 21:08 (1) 25:38 (1) 28:02 (1) 29:46 (1) 31:48 (1) 34:27 (1) 37:28 (1) 40:22 (1) 41:12 (1)         42:17 (1)
2 Arne Back Eksjö SOK 43:31 01:19 (7) 02:11 (5) 01:30 (3) 02:38 (6) 02:33 (5) 02:14 (7) 02:46 (5) 01:04 (2) 02:05 (1) 00:45 (1) 03:22 (2) 04:38 (2) 02:05 (2) 01:54 (2) 02:18 (3) 02:33 (1) 02:23 (9) 03:10 (4) 01:03 (5)         01:00 (2)
        01:19 (7) 03:30 (4) 05:00 (2) 07:38 (4) 10:11 (4) 12:25 (4) 15:11 (4) 16:15 (4) 18:20 (4) 19:05 (4) 22:27 (3) 27:05 (2) 29:10 (2) 31:04 (2) 33:22 (2) 35:55 (2) 38:18 (2) 41:28 (2) 42:31 (2)         43:31 (2)
3 Per Ove Wallén Täby OK 46:19 01:18 (4) 02:23 (8) 01:35 (5) 02:20 (2) 02:21 (2) 02:02 (2) 02:56 (6) 01:05 (4) 02:06 (3) 00:47 (5) 03:34 (4) 05:41 (5) 02:12 (3) 02:02 (4) 03:28 (16) 02:47 (4) 02:05 (3) 03:20 (5) 01:00 (3)         01:17 (14)
        01:18 (4) 03:41 (6) 05:16 (4) 07:36 (3) 09:57 (3) 11:59 (2) 14:55 (3) 16:00 (3) 18:06 (3) 18:53 (3) 22:27 (3) 28:08 (3) 30:20 (3) 32:22 (3) 35:50 (3) 38:37 (3) 40:42 (3) 44:02 (4) 45:02 (3)         46:19 (3)
4 Magnus Elwin IFK Enskede 46:20 01:42 (14) 02:06 (4) 01:30 (3) 02:51 (7) 02:25 (4) 02:04 (4) 02:03 (1) 01:04 (2) 02:05 (1) 00:45 (1) 03:10 (1) 06:39 (9) 03:11 (19) 02:04 (5) 02:12 (2) 03:03 (6) 01:57 (1) 03:08 (3) 01:09 (7)         01:12 (9)
        01:42 (14) 03:48 (8) 05:18 (5) 08:09 (7) 10:34 (6) 12:38 (5) 14:41 (2) 15:45 (2) 17:50 (2) 18:35 (2) 21:45 (2) 28:24 (4) 31:35 (4) 33:39 (4) 35:51 (4) 38:54 (4) 40:51 (4) 43:59 (3) 45:08 (4)         46:20 (4)
5 Joan Palmgren Täby OK 46:45 01:26 (11) 02:02 (2) 01:38 (7) 02:25 (4) 02:21 (2) 02:23 (9) 03:33 (11) 01:18 (7) 02:22 (6) 00:45 (2) 04:06 (7) 05:20 (4) 02:04 (1) 02:22 (6) 02:18 (3) 02:44 (3) 02:31 (11) 03:07 (2) 01:02 (4)         00:58 (1)
        01:26 (11) 03:28 (2) 05:06 (3) 07:31 (2) 09:52 (2) 12:15 (3) 15:48 (6) 17:06 (6) 19:28 (6) 20:13 (6) 24:19 (6) 29:39 (5) 31:43 (5) 34:05 (5) 36:23 (5) 39:07 (5) 41:38 (5) 44:45 (5) 45:47 (5)         46:45 (5)
6 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 49:37 01:24 (8) 02:04 (3) 01:52 (8) 02:28 (5) 03:02 (9) 02:02 (2) 02:34 (3) 01:18 (7) 02:24 (7) 00:49 (7) 04:01 (6) 06:57 (11) 02:12 (3) 02:32 (9) 02:58 (11) 02:59 (5) 02:07 (4) 03:37 (8) 01:10 (8)         01:07 (5)
        01:24 (8) 03:28 (2) 05:20 (6) 07:48 (6) 10:50 (7) 12:52 (7) 15:26 (5) 16:44 (5) 19:08 (5) 19:57 (5) 23:58 (5) 30:55 (6) 33:07 (6) 35:39 (6) 38:37 (6) 41:36 (6) 43:43 (6) 47:20 (6) 48:30 (6)         49:37 (6)
7 Jan Gottfridsson Norbergs OK 52:15 01:08 (1) 02:51 (15) 01:21 (2) 02:22 (3) 02:42 (6) 02:18 (8) 03:56 (15) 01:11 (5) 02:47 (13) 01:18 (23) 04:53 (19) 06:41 (10) 02:16 (6) 02:01 (3) 02:44 (6) 03:12 (8) 02:55 (16) 03:35 (7) 00:57 (2)         01:07 (5)
        01:08 (1) 03:59 (10) 05:20 (6) 07:42 (5) 10:24 (5) 12:42 (6) 16:38 (7) 17:49 (7) 20:36 (7) 21:54 (7) 26:47 (7) 33:28 (8) 35:44 (8) 37:45 (7) 40:29 (7) 43:41 (7) 46:36 (8) 50:11 (8) 51:08 (7)         52:15 (7)
8 Mikael Sundqvist Tullinge SK 52:36 01:18 (4) 02:22 (7) 01:52 (8) 03:02 (8) 02:59 (8) 02:53 (15) 03:06 (8) 01:15 (6) 02:55 (18) 01:03 (16) 04:13 (11) 06:09 (7) 02:32 (9) 02:35 (10) 02:48 (7) 03:09 (7) 02:04 (2) 03:51 (10) 01:24 (14)         01:06 (4)
        01:18 (4) 03:40 (5) 05:32 (8) 08:34 (8) 11:33 (8) 14:26 (8) 17:32 (8) 18:47 (8) 21:42 (10) 22:45 (10) 26:58 (8) 33:07 (7) 35:39 (7) 38:14 (8) 41:02 (8) 44:11 (8) 46:15 (7) 50:06 (7) 51:30 (8)         52:36 (8)
9 Marie Malmborg Söders-Tyresö 54:44 02:08 (22) 02:19 (6) 02:08 (17) 03:23 (11) 02:52 (7) 02:13 (6) 05:16 (20) 01:24 (10) 02:14 (4) 00:47 (5) 03:50 (5) 05:19 (3) 02:25 (8) 02:46 (12) 02:56 (9) 03:56 (13) 02:34 (13) 03:55 (11) 01:06 (6)         01:13 (11)
        02:08 (22) 04:27 (13) 06:35 (12) 09:58 (12) 12:50 (11) 15:03 (11) 20:19 (13) 21:43 (13) 23:57 (11) 24:44 (11) 28:34 (11) 33:53 (9) 36:18 (9) 39:04 (10) 42:00 (9) 45:56 (9) 48:30 (9) 52:25 (9) 53:31 (9)         54:44 (9)
10 Bengt Kärrström Tullinge SK 56:16 01:31 (12) 02:26 (9) 01:55 (13) 03:12 (9) 03:08 (11) 02:38 (11) 02:45 (4) 01:19 (9) 02:39 (10) 00:52 (8) 05:21 (21) 06:09 (7) 02:40 (11) 02:28 (7) 03:15 (13) 04:54 (16) 02:20 (8) 04:10 (12) 01:23 (12)         01:11 (7)
        01:31 (12) 03:57 (9) 05:52 (10) 09:04 (9) 12:12 (9) 14:50 (9) 17:35 (9) 18:54 (9) 21:33 (8) 22:25 (8) 27:46 (10) 33:55 (10) 36:35 (10) 39:03 (9) 42:18 (10) 47:12 (10) 49:32 (10) 53:42 (10) 55:05 (10)         56:16 (10)
11 Anna-Karin Sundqvist Tullinge SK 58:09 01:54 (20) 02:31 (11) 04:20 (23) 03:48 (16) 03:03 (10) 02:35 (10) 04:28 (18) 01:24 (10) 02:43 (11) 00:54 (9) 04:07 (8) 05:54 (6) 02:12 (3) 02:55 (16) 02:33 (5) 03:13 (9) 02:43 (14) 04:22 (16) 01:18 (10)         01:12 (8)
        01:54 (20) 04:25 (11) 08:45 (21) 12:33 (21) 15:36 (19) 18:11 (18) 22:39 (17) 24:03 (17) 26:46 (17) 27:40 (17) 31:47 (16) 37:41 (13) 39:53 (12) 42:48 (12) 45:21 (11) 48:34 (11) 51:17 (11) 55:39 (11) 56:57 (11)         58:09 (11)
12 Per Öhlund Gustavsbergs OK 58:32 01:16 (3) 03:38 (22) 01:53 (11) 04:44 (21) 03:19 (13) 02:39 (12) 03:42 (14) 01:32 (14) 02:36 (8) 00:54 (9) 04:11 (10) 06:57 (11) 02:57 (16) 02:54 (15) 02:54 (8) 03:43 (11) 02:12 (6) 03:44 (9) 01:32 (17)         01:15 (12)
        01:16 (3) 04:54 (19) 06:47 (14) 11:31 (18) 14:50 (16) 17:29 (14) 21:11 (14) 22:43 (14) 25:19 (14) 26:13 (14) 30:24 (14) 37:21 (12) 40:18 (13) 43:12 (13) 46:06 (12) 49:49 (12) 52:01 (12) 55:45 (12) 57:17 (12)         58:32 (12)
13 Paul Norén OK Södertörn 62:28 01:48 (17) 03:06 (18) 01:54 (12) 04:06 (20) 03:22 (14) 03:33 (20) 03:34 (12) 01:37 (16) 02:52 (15) 01:01 (13) 04:48 (17) 07:15 (14) 03:16 (20) 03:23 (20) 03:41 (18) 03:37 (10) 02:10 (5) 04:20 (15) 01:35 (19)         01:30 (22)
        01:48 (17) 04:54 (19) 06:48 (16) 10:54 (15) 14:16 (15) 17:49 (16) 21:23 (15) 23:00 (15) 25:52 (15) 26:53 (15) 31:41 (15) 38:56 (15) 42:12 (16) 45:35 (15) 49:16 (15) 52:53 (13) 55:03 (13) 59:23 (13) 60:58 (13)         62:28 (13)
14 Torbjörn Bergman Snättringe SK 65:11 01:25 (10) 03:01 (17) 01:36 (6) 03:26 (12) 03:11 (12) 02:12 (5) 03:00 (7) 01:30 (13) 02:20 (5) 00:55 (11) 04:38 (15) 07:32 (15) 02:51 (13) 03:53 (22) 04:37 (24) 08:49 (23) 02:43 (14) 04:39 (18) 01:28 (15)         01:25 (19)
        01:25 (10) 04:26 (12) 06:02 (11) 09:28 (11) 12:39 (10) 14:51 (10) 17:51 (10) 19:21 (10) 21:41 (9) 22:36 (9) 27:14 (9) 34:46 (11) 37:37 (11) 41:30 (11) 46:07 (13) 54:56 (14) 57:39 (14) 62:18 (14) 63:46 (14)         65:11 (14)
15 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 66:05 01:43 (15) 03:27 (21) 02:06 (15) 03:57 (18) 03:56 (17) 03:17 (18) 03:29 (9) 01:29 (12) 03:03 (21) 01:06 (21) 04:38 (15) 09:25 (22) 03:37 (21) 02:58 (17) 03:15 (13) 04:16 (15) 02:32 (12) 05:05 (21) 01:23 (12)         01:23 (17)
        01:43 (15) 05:10 (22) 07:16 (18) 11:13 (17) 15:09 (17) 18:26 (19) 21:55 (16) 23:24 (16) 26:27 (16) 27:33 (16) 32:11 (17) 41:36 (17) 45:13 (18) 48:11 (18) 51:26 (18) 55:42 (15) 58:14 (15) 63:19 (15) 64:42 (15)         66:05 (15)
16 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 67:17 01:47 (16) 02:59 (16) 02:10 (18) 03:43 (14) 03:32 (16) 03:19 (19) 05:44 (22) 01:34 (15) 02:58 (19) 01:03 (16) 05:24 (22) 07:54 (16) 02:49 (12) 02:53 (14) 03:29 (17) 06:50 (19) 02:18 (7) 04:18 (14) 01:18 (10)         01:15 (12)
        01:47 (16) 04:46 (17) 06:56 (17) 10:39 (14) 14:11 (14) 17:30 (15) 23:14 (18) 24:48 (18) 27:46 (18) 28:49 (18) 34:13 (18) 42:07 (18) 44:56 (17) 47:49 (17) 51:18 (17) 58:08 (18) 60:26 (16) 64:44 (16) 66:02 (16)         67:17 (16)
17 Anders Karlsson Tullinge SK 68:38 01:58 (21) 02:48 (14) 02:01 (14) 04:52 (22) 04:50 (24) 04:10 (22) 08:13 (24) 01:55 (23) 02:37 (9) 01:05 (20) 04:21 (12) 08:24 (17) 02:33 (10) 02:29 (8) 02:56 (9) 03:47 (12) 02:29 (10) 04:16 (13) 01:30 (16)         01:24 (18)
        01:58 (21) 04:46 (16) 06:47 (14) 11:39 (19) 16:29 (21) 20:39 (22) 28:52 (23) 30:47 (23) 33:24 (23) 34:29 (23) 38:50 (23) 47:14 (23) 49:47 (23) 52:16 (22) 55:12 (21) 58:59 (19) 61:28 (17) 65:44 (17) 67:14 (17)         68:38 (17)
18 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 68:47 01:51 (18) 02:39 (12) 02:12 (19) 03:18 (10) 03:28 (15) 02:55 (17) 03:37 (13) 01:38 (17) 02:52 (15) 00:59 (12) 04:50 (18) 08:48 (20) 02:56 (15) 04:37 (24) 03:42 (19) 07:41 (22) 03:28 (22) 04:24 (17) 01:32 (17)         01:20 (15)
        01:51 (18) 04:30 (14) 06:42 (13) 10:00 (13) 13:28 (13) 16:23 (13) 20:00 (12) 21:38 (12) 24:30 (13) 25:29 (13) 30:19 (13) 39:07 (16) 42:03 (15) 46:40 (16) 50:22 (16) 58:03 (17) 61:31 (18) 65:55 (18) 67:27 (18)         68:47 (18)
19 Per-Erik Jansson IF Thor 69:29 01:15 (2) 02:30 (10) 02:06 (15) 03:28 (13) 04:04 (20) 02:40 (13) 03:32 (10) 01:42 (18) 02:51 (14) 01:04 (18) 04:10 (9) 08:32 (18) 03:40 (23) 02:42 (11) 03:00 (12) 12:55 (24) 03:26 (21) 03:25 (6) 01:15 (9)         01:12 (8)
        01:15 (2) 03:45 (7) 05:51 (9) 09:19 (10) 13:23 (12) 16:03 (12) 19:35 (11) 21:17 (11) 24:08 (12) 25:12 (12) 29:22 (12) 37:54 (14) 41:34 (14) 44:16 (14) 47:16 (14) 60:11 (21) 63:37 (21) 67:02 (20) 68:17 (20)         69:29 (19)
20 Åke Lewander Skarpnäcks OL 69:33 01:52 (19) 02:39 (12) 04:29 (24) 04:01 (19) 04:07 (21) 02:42 (14) 03:56 (15) 01:47 (20) 04:03 (23) 01:04 (18) 04:22 (13) 07:08 (13) 03:07 (18) 03:43 (21) 03:57 (22) 04:55 (17) 03:46 (23) 04:48 (20) 01:38 (21)         01:29 (20)
        01:52 (19) 04:31 (15) 09:00 (22) 13:01 (22) 17:08 (22) 19:50 (21) 23:46 (21) 25:33 (21) 29:36 (21) 30:40 (21) 35:02 (20) 42:10 (19) 45:17 (19) 49:00 (19) 52:57 (19) 57:52 (16) 61:38 (19) 66:26 (19) 68:04 (19)         69:33 (20)
21 Kerstin Ohlsson Haninge SOK 71:50 02:30 (24) 04:57 (24) 01:52 (8) 04:57 (23) 04:00 (18) 04:15 (23) 04:45 (19) 01:52 (22) 02:44 (12) 01:02 (14) 04:35 (14) 08:33 (19) 02:55 (14) 02:47 (13) 03:55 (21) 04:10 (14) 03:02 (19) 05:14 (23) 02:24 (23)         01:21 (16)
        02:30 (24) 07:27 (24) 09:19 (23) 14:16 (23) 18:16 (23) 22:31 (23) 27:16 (22) 29:08 (22) 31:52 (22) 32:54 (22) 37:29 (22) 46:02 (22) 48:57 (21) 51:44 (21) 55:39 (22) 59:49 (20) 62:51 (20) 68:05 (21) 70:29 (21)         71:50 (21)
22 Bo Norbäck Tullinge SK 73:08 01:24 (8) 03:22 (20) 03:09 (22) 03:52 (17) 04:01 (19) 03:50 (21) 03:59 (17) 01:42 (18) 03:20 (22) 01:19 (24) 05:43 (23) 08:53 (21) 03:02 (17) 03:16 (19) 03:22 (15) 07:16 (21) 02:59 (17) 05:09 (22) 01:47 (22)         01:43 (23)
        01:24 (8) 04:46 (16) 07:55 (20) 11:47 (20) 15:48 (20) 19:38 (20) 23:37 (19) 25:19 (19) 28:39 (20) 29:58 (20) 35:41 (21) 44:34 (20) 47:36 (20) 50:52 (20) 54:14 (20) 61:30 (22) 64:29 (22) 69:38 (22) 71:25 (22)         73:08 (22)
23 Tommy Wåhlin Västerås SOK 74:34 01:41 (13) 03:18 (19) 02:25 (20) 03:44 (15) 04:08 (22) 02:54 (16) 05:28 (21) 01:49 (21) 03:02 (20) 01:02 (14) 05:02 (20) 11:24 (24) 03:39 (22) 03:02 (18) 03:44 (20) 07:02 (20) 03:24 (20) 04:40 (19) 01:37 (20)         01:29 (20)
        01:41 (13) 04:59 (21) 07:24 (19) 11:08 (16) 15:16 (18) 18:10 (17) 23:38 (20) 25:27 (20) 28:29 (19) 29:31 (19) 34:33 (19) 45:57 (21) 49:36 (22) 52:38 (23) 56:22 (23) 63:24 (23) 66:48 (23) 71:28 (23) 73:05 (23)         74:34 (23)
24 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 89:43 02:28 (23) 04:23 (23) 02:40 (21) 05:02 (24) 04:34 (23) 04:30 (24) 06:07 (23) 02:00 (24) 04:13 (24) 01:17 (22) 06:46 (24) 10:25 (23) 04:05 (24) 04:02 (23) 04:33 (23) 05:47 (18) 03:58 (24) 06:51 (24) 04:17 (24)         01:45 (24)
        02:28 (23) 06:51 (23) 09:31 (24) 14:33 (24) 19:07 (24) 23:37 (24) 29:44 (24) 31:44 (24) 35:57 (24) 37:14 (24) 44:00 (24) 54:25 (24) 58:30 (24) 62:32 (24) 67:05 (24) 72:52 (24) 76:50 (24) 83:41 (24) 87:58 (24)         89:43 (24)
- Per Helen Söder Tyresö 54:41 01:55   02:35   02:35   02:43   02:45   02:23   03:35   01:07   03:09   00:57   04:14   06:28   02:13   02:34   07:25   02:22   03:30   01:07               01:04  
        01:55   04:30   07:05   09:48   12:33   14:56   18:31   19:38   22:47   23:44   27:58   34:26   36:39   39:13   46:38   49:00   52:30   53:37               54:41  
- Matz Larsson Gustavsbergs OK 61:53 01:32   03:08   01:51   03:23   04:08   03:07   04:03   01:34   02:50   01:04   04:06   08:52   02:58   06:24   03:15   03:18   03:53   01:17               01:10  
        01:32   04:40   06:31   09:54   14:02   17:09   21:12   22:46   25:36   26:40   30:46   39:38   42:36   49:00   52:15   55:33   59:26   60:43               61:53  
- Lotta Valentin Gustavsbergs OK 62:50 02:02   03:04   01:31   03:41   03:05   03:39   03:19   01:16   03:12   00:55   04:02   07:53   02:33   02:20   05:46   03:55   04:09   04:22               02:06  
        02:02   05:06   06:37   10:18   13:23   17:02   20:21   21:37   24:49   25:44   29:46   37:39   40:12   42:32   48:18   52:13   56:22   60:44               62:50  
- Reijo Korhonen Haninge SOK 70:35 01:37   02:49   02:10   03:41   04:20   02:59   03:27   01:30   03:10   01:03   05:00   09:27   03:16   02:57   03:47   08:19   03:37   04:13   02:00           01:13  
        01:37   04:26   06:36   10:17   14:37   17:36   21:03   22:33   25:43   26:46   31:46   41:13   44:29   47:26   51:13   59:32   63:09   67:22   69:22           70:35  
- Bengt Mattiasson Södertälje-Nykvarn OF 80:56 02:50   03:32   02:07   03:31   03:44   08:42   04:01   03:13   03:28   01:16   05:29   11:18   02:58   04:12   03:45   04:13   02:42   05:23   01:51           02:41  
        02:50   06:22   08:29   12:00   15:44   24:26   28:27   31:40   35:08   36:24   41:53   53:11   56:09   60:21   64:06   68:19   71:01   76:24   78:15           80:56  
- Åke Andreasson Gustavsbergs OK 86:47 01:56   04:21   02:31   04:45   05:33   07:57   07:19   03:12   03:54   01:09   05:45   11:31   03:29   03:18   04:12   06:30   05:45   01:53               01:47  
        01:56   06:17   08:48   13:33   19:06   27:03   34:22   37:34   41:28   42:37   48:22   59:53   63:22   66:40   70:52   77:22   83:07   85:00               86:47  
                                                                                               
                                                                                               
Plac Bana C - 3,3 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14                               Mål  
1 Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF 30:10 01:38 (4) 03:14 (1) 01:30 (4) 02:46 (2) 01:54 (2) 01:59 (4) 01:16 (1) 00:45 (5) 03:24 (1) 01:52 (1) 02:41 (3) 02:14 (4) 02:47 (1) 01:04 (3)                             01:06 (8)
        01:38 (4) 04:52 (3) 06:22 (3) 09:08 (2) 11:02 (1) 13:01 (1) 14:17 (1) 15:02 (1) 18:26 (1) 20:18 (1) 22:59 (1) 25:13 (1) 28:00 (1) 29:04 (1)                             30:10 (1)
2 Peter Karlberg Snättringe SK 32:05 02:28 (42) 03:47 (7) 01:30 (4) 02:53 (3) 01:57 (4) 01:58 (3) 01:23 (2) 00:42 (2) 03:50 (6) 01:57 (2) 02:33 (1) 01:55 (1) 03:17 (2) 00:56 (2)                             00:59 (2)
        02:28 (42) 06:15 (12) 07:45 (7) 10:38 (5) 12:35 (3) 14:33 (3) 15:56 (2) 16:38 (2) 20:28 (3) 22:25 (2) 24:58 (2) 26:53 (2) 30:10 (2) 31:06 (2)                             32:05 (2)
3 Björn Reger Söder Tyresö 33:14 03:39 (71) 03:30 (4) 01:27 (2) 02:56 (6) 01:55 (3) 01:57 (2) 01:28 (4) 00:42 (2) 03:45 (4) 02:06 (3) 02:33 (1) 02:04 (2) 03:18 (3) 00:55 (1)                             00:59 (2)
        03:39 (71) 07:09 (33) 08:36 (19) 11:32 (12) 13:27 (7) 15:24 (4) 16:52 (4) 17:34 (4) 21:19 (4) 23:25 (4) 25:58 (4) 28:02 (3) 31:20 (3) 32:15 (3)                             33:14 (3)
4 Per Ljung Centrum OK 33:47 01:34 (2) 03:37 (5) 02:00 (19) 03:02 (8) 02:00 (5) 02:01 (5) 01:43 (7) 00:43 (4) 03:42 (3) 02:19 (8) 02:55 (5) 02:30 (6) 03:29 (6) 01:20 (11)                             00:52 (1)
        01:34 (2) 05:11 (4) 07:11 (4) 10:13 (3) 12:13 (2) 14:14 (2) 15:57 (3) 16:40 (3) 20:22 (2) 22:41 (3) 25:36 (3) 28:06 (4) 31:35 (4) 32:55 (4)                             33:47 (4)
5 Tommy Holmér Väsby OK 35:08 01:26 (1) 03:14 (1) 01:29 (3) 02:39 (1) 04:34 (70) 02:32 (12) 01:31 (5) 00:39 (1) 03:27 (2) 02:25 (9) 02:42 (4) 02:07 (3) 04:06 (19) 01:04 (3)                             01:13 (16)
        01:26 (1) 04:40 (1) 06:09 (1) 08:48 (1) 13:22 (6) 15:54 (6) 17:25 (5) 18:04 (5) 21:31 (5) 23:56 (5) 26:38 (5) 28:45 (5) 32:51 (5) 33:55 (5)                             35:08 (5)
6 Elisabeth Tollemark Skogsluffarnas OK 36:07 02:17 (28) 03:54 (9) 02:22 (37) 02:54 (4) 02:00 (5) 02:20 (7) 01:49 (9) 00:50 (7) 03:47 (5) 02:11 (5) 03:05 (14) 02:39 (9) 03:27 (5) 01:18 (7)                             01:14 (19)
        02:17 (28) 06:11 (10) 08:33 (17) 11:27 (11) 13:27 (7) 15:47 (5) 17:36 (7) 18:26 (7) 22:13 (6) 24:24 (6) 27:29 (6) 30:08 (6) 33:35 (6) 34:53 (6)                             36:07 (6)
7 Tommy Lindberg Haninge SOK 38:37 01:52 (6) 04:32 (25) 01:34 (7) 03:20 (11) 02:15 (10) 03:03 (36) 02:05 (30) 01:03 (34) 04:14 (12) 02:13 (7) 02:58 (6) 02:46 (12) 03:52 (9) 01:39 (41)                             01:11 (15)
        01:52 (6) 06:24 (15) 07:58 (9) 11:18 (8) 13:33 (10) 16:36 (14) 18:41 (12) 19:44 (12) 23:58 (9) 26:11 (8) 29:09 (8) 31:55 (7) 35:47 (7) 37:26 (8)                             38:37 (7)
8 Leif Magnusson Skogsluffarnas OK 38:41 01:57 (9) 04:01 (10) 01:24 (1) 03:16 (9) 02:12 (8) 03:19 (44) 01:56 (14) 01:01 (29) 05:14 (40) 02:10 (4) 03:09 (17) 02:32 (7) 03:55 (12) 01:17 (6)                             01:18 (29)
        01:57 (9) 05:58 (7) 07:22 (5) 10:38 (5) 12:50 (4) 16:09 (10) 18:05 (8) 19:06 (9) 24:20 (11) 26:30 (9) 29:39 (9) 32:11 (8) 36:06 (8) 37:23 (7)                             38:41 (8)
9 Nicklas Hermundstad Snättringe SK 39:25 01:34 (2) 03:17 (3) 01:30 (4) 06:07 (70) 01:50 (1) 01:48 (1) 01:24 (3) 00:46 (6) 04:48 (25) 04:29 (61) 02:59 (8) 02:21 (5) 03:46 (8) 01:40 (44)                             01:06 (8)
        01:34 (2) 04:51 (2) 06:21 (2) 12:28 (20) 14:18 (16) 16:06 (9) 17:30 (6) 18:16 (6) 23:04 (7) 27:33 (14) 30:32 (13) 32:53 (10) 36:39 (9) 38:19 (9)                             39:25 (9)
10 Jan Lindgren OK Södertörn 39:41 02:10 (20) 04:24 (21) 01:34 (7) 03:30 (18) 02:19 (11) 02:19 (6) 02:00 (18) 01:00 (23) 05:10 (34) 02:29 (10) 02:58 (6) 02:50 (14) 04:11 (20) 01:32 (28)                             01:15 (23)
        02:10 (20) 06:34 (19) 08:08 (12) 11:38 (15) 13:57 (11) 16:16 (11) 18:16 (10) 19:16 (10) 24:26 (13) 26:55 (11) 29:53 (11) 32:43 (9) 36:54 (10) 38:26 (10)                             39:41 (10)
11 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 40:03 01:59 (11) 04:07 (12) 02:03 (22) 04:42 (57) 02:12 (8) 02:44 (19) 01:52 (11) 01:00 (23) 03:59 (8) 03:09 (37) 03:11 (18) 03:00 (21) 03:36 (7) 01:26 (18)                             01:03 (6)
        01:59 (11) 06:06 (8) 08:09 (13) 12:51 (23) 15:03 (21) 17:47 (20) 19:39 (19) 20:39 (18) 24:38 (14) 27:47 (17) 30:58 (16) 33:58 (12) 37:34 (11) 39:00 (11)                             40:03 (11)
12 Anders Sohlberg OK Södertörn 41:01 02:15 (25) 04:13 (15) 01:49 (15) 03:41 (24) 02:20 (12) 02:35 (14) 02:03 (25) 00:57 (19) 04:24 (14) 02:29 (10) 03:00 (10) 04:38 (56) 04:02 (17) 01:18 (7)                             01:17 (26)
        02:15 (25) 06:28 (17) 08:17 (16) 11:58 (16) 14:18 (16) 16:53 (17) 18:56 (14) 19:53 (14) 24:17 (10) 26:46 (10) 29:46 (10) 34:24 (15) 38:26 (13) 39:44 (12)                             41:01 (12)
13 Per-Johan Vikfors OK Österåker 41:13 01:59 (11) 04:13 (15) 01:43 (11) 03:37 (22) 02:25 (15) 02:52 (24) 02:00 (18) 00:56 (16) 05:12 (37) 03:32 (49) 03:17 (24) 02:52 (17) 04:03 (18) 01:23 (15)                             01:09 (13)
        01:59 (11) 06:12 (11) 07:55 (8) 11:32 (12) 13:57 (11) 16:49 (16) 18:49 (13) 19:45 (13) 24:57 (18) 28:29 (20) 31:46 (20) 34:38 (17) 38:41 (14) 40:04 (13)                             41:13 (13)
14 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 41:23 02:09 (18) 04:32 (24) 02:05 (24) 03:26 (15) 02:08 (7) 02:27 (9) 02:42 (59) 01:12 (54) 04:09 (10) 02:38 (15) 03:26 (27) 05:00 (58) 03:18 (3) 01:09 (5)                             01:02 (4)
        02:09 (18) 06:41 (23) 08:46 (22) 12:12 (18) 14:20 (18) 16:47 (15) 19:29 (17) 20:41 (19) 24:50 (16) 27:28 (13) 30:54 (14) 35:54 (24) 39:12 (19) 40:21 (15)                             41:23 (14)
15 Åke Wansölin Söders-Tyresö 41:35 02:10 (20) 05:40 (47) 01:47 (13) 03:37 (22) 02:30 (18) 02:33 (13) 01:36 (6) 01:10 (50) 04:20 (13) 02:42 (17) 03:02 (12) 03:25 (37) 04:12 (22) 01:32 (28)                             01:19 (31)
        02:10 (20) 07:50 (44) 09:37 (35) 13:14 (32) 15:44 (26) 18:17 (25) 19:53 (21) 21:03 (23) 25:23 (21) 28:05 (18) 31:07 (17) 34:32 (16) 38:44 (16) 40:16 (14)                             41:35 (15)
16 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 41:43 02:17 (28) 04:04 (11) 02:15 (30) 03:30 (19) 02:29 (17) 02:41 (18) 02:44 (60) 00:56 (17) 04:38 (18) 02:35 (14) 03:11 (18) 02:51 (15) 04:31 (30) 01:43 (47)                             01:18 (29)
        02:17 (28) 06:21 (13) 08:36 (19) 12:06 (17) 14:35 (19) 17:16 (19) 20:00 (23) 20:56 (22) 25:34 (22) 28:09 (19) 31:20 (19) 34:11 (14) 38:42 (15) 40:25 (16)                             41:43 (16)
17 Sune Sisell OK Södertörn 41:46 02:11 (22) 04:45 (31) 02:02 (20) 03:42 (25) 02:36 (22) 02:48 (20) 02:07 (35) 00:59 (21) 05:17 (43) 02:43 (20) 03:14 (21) 02:40 (10) 03:55 (12) 01:33 (32)                             01:14 (19)
        02:11 (22) 06:56 (28) 08:58 (23) 12:40 (22) 15:16 (22) 18:04 (23) 20:11 (24) 21:10 (24) 26:27 (25) 29:10 (23) 32:24 (22) 35:04 (19) 38:59 (18) 40:32 (17)                             41:46 (17)
18 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 42:06 02:04 (15) 04:17 (18) 01:38 (10) 03:24 (14) 02:39 (25) 02:54 (27) 02:07 (34) 00:52 (8) 05:08 (33) 04:20 (59) 03:08 (16) 02:33 (8) 04:11 (20) 01:26 (18)                             01:25 (40)
        02:04 (15) 06:21 (13) 07:59 (10) 11:23 (10) 14:02 (13) 16:56 (18) 19:03 (15) 19:55 (15) 25:03 (19) 29:23 (24) 32:31 (23) 35:04 (19) 39:15 (20) 40:41 (18)                             42:06 (18)
19 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 42:16 02:24 (36) 04:24 (21) 01:55 (17) 03:51 (31) 02:49 (34) 02:31 (11) 01:54 (12) 01:00 (23) 05:29 (53) 03:15 (41) 03:16 (23) 02:52 (17) 03:55 (12) 01:34 (36)                             01:07 (10)
        02:24 (36) 06:48 (26) 08:43 (21) 12:34 (21) 15:23 (24) 17:54 (21) 19:48 (20) 20:48 (20) 26:17 (24) 29:32 (25) 32:48 (24) 35:40 (22) 39:35 (21) 41:09 (20)                             42:16 (19)
20 Anne-Chr Schunnesson Attunda OK 42:23 02:09 (18) 04:47 (35) 02:37 (51) 03:23 (13) 02:37 (23) 02:35 (14) 01:46 (8) 00:55 (13) 04:31 (15) 03:23 (44) 03:14 (21) 03:02 (22) 04:49 (40) 01:20 (11)                             01:15 (23)
        02:09 (18) 06:56 (28) 09:33 (34) 12:56 (24) 15:33 (25) 18:08 (24) 19:54 (22) 20:49 (21) 25:20 (20) 28:43 (21) 31:57 (21) 34:59 (18) 39:48 (22) 41:08 (19)                             42:23 (20)
21 Britt-Marie Hellgren OK Älvsjö-Örby 42:44 02:00 (13) 04:36 (28) 02:22 (37) 03:29 (16) 02:26 (16) 03:25 (48) 02:14 (42) 00:54 (10) 04:47 (24) 02:33 (13) 04:16 (55) 02:49 (13) 04:20 (26) 01:20 (11)                             01:13 (16)
        02:00 (13) 06:36 (20) 08:58 (23) 12:27 (19) 14:53 (20) 18:18 (26) 20:32 (26) 21:26 (25) 26:13 (23) 28:46 (22) 33:02 (26) 35:51 (23) 40:11 (23) 41:31 (21)                             42:44 (21)
22 Gösta Guteland Snättringe SK 43:24 02:36 (50) 04:35 (27) 02:34 (47) 03:53 (32) 02:44 (29) 02:57 (31) 02:20 (47) 01:02 (31) 05:10 (34) 02:39 (16) 03:20 (25) 02:51 (15) 03:59 (15) 01:27 (21)                             01:17 (26)
        02:36 (50) 07:11 (34) 09:45 (36) 13:38 (33) 16:22 (33) 19:19 (31) 21:39 (31) 22:41 (31) 27:51 (31) 30:30 (30) 33:50 (30) 36:41 (26) 40:40 (25) 42:07 (22)                             43:24 (22)
23 Ingemar Bengtsson Söders Tyresö 43:30 02:07 (17) 04:19 (19) 01:48 (14) 03:20 (11) 02:32 (20) 02:25 (8) 01:56 (14) 00:56 (16) 05:26 (50) 02:45 (22) 03:33 (29) 03:02 (22) 03:53 (10) 04:25 (69)                             01:03 (6)
        02:07 (17) 06:26 (16) 08:14 (15) 11:34 (14) 14:06 (14) 16:31 (12) 18:27 (11) 19:23 (11) 24:49 (15) 27:34 (15) 31:07 (17) 34:09 (13) 38:02 (12) 42:27 (23)                             43:30 (23)
24 Mats Holmgren IFK Enskede 44:08 02:02 (14) 03:43 (6) 02:16 (32) 03:19 (10) 02:47 (31) 02:28 (10) 02:31 (55) 00:59 (21) 04:46 (23) 02:43 (20) 03:20 (25) 04:21 (53) 05:23 (55) 02:04 (58)                             01:26 (43)
        02:02 (14) 05:45 (5) 08:01 (11) 11:20 (9) 14:07 (15) 16:35 (13) 19:06 (16) 20:05 (16) 24:51 (17) 27:34 (15) 30:54 (14) 35:15 (21) 40:38 (24) 42:42 (24)                             44:08 (24)
25 Anders Gezelius OK Ravinen 44:22 01:53 (7) 04:39 (30) 02:54 (58) 03:44 (27) 02:35 (21) 03:16 (43) 02:02 (23) 01:03 (34) 05:12 (37) 02:42 (17) 03:42 (35) 02:45 (11) 04:57 (44) 01:19 (9)                             01:39 (57)
        01:53 (7) 06:32 (18) 09:26 (30) 13:10 (29) 15:45 (27) 19:01 (30) 21:03 (29) 22:06 (28) 27:18 (27) 30:00 (27) 33:42 (27) 36:27 (25) 41:24 (26) 42:43 (25)                             44:22 (25)
26 Kjell Holmberg OK Södertörn 44:25 02:12 (23) 04:54 (36) 02:08 (26) 03:57 (37) 02:37 (23) 02:57 (31) 02:34 (57) 01:01 (29) 05:01 (27) 02:46 (24) 03:36 (31) 03:02 (22) 04:43 (35) 01:31 (27)                             01:26 (43)
        02:12 (23) 07:06 (31) 09:14 (27) 13:11 (30) 15:48 (29) 18:45 (29) 21:19 (30) 22:20 (30) 27:21 (28) 30:07 (28) 33:43 (28) 36:45 (27) 41:28 (27) 42:59 (26)                             44:25 (26)
27 Jonas Esbjörnsson Frösö IF 45:08 01:58 (10) 03:51 (8) 01:37 (9) 03:00 (7) 02:40 (26) 02:53 (25) 03:34 (70) 00:55 (13) 03:52 (7) 02:59 (30) 03:12 (20) 03:23 (35) 04:52 (41) 04:53 (70)                             01:29 (50)
        01:58 (10) 05:49 (6) 07:26 (6) 10:26 (4) 13:06 (5) 15:59 (7) 19:33 (18) 20:28 (17) 24:20 (11) 27:19 (12) 30:31 (12) 33:54 (11) 38:46 (17) 43:39 (27)                             45:08 (27)
28 Jan Olsson Bromma-Vällingby SOK 45:23 02:36 (50) 04:32 (24) 02:02 (20) 03:49 (30) 02:52 (37) 02:50 (22) 02:21 (50) 01:08 (40) 05:19 (45) 02:47 (25) 04:42 (61) 02:59 (20) 04:33 (31) 01:33 (32)                             01:20 (32)
        02:36 (50) 07:08 (32) 09:10 (26) 12:59 (25) 15:51 (30) 18:41 (28) 21:02 (28) 22:10 (29) 27:29 (29) 30:16 (29) 34:58 (33) 37:57 (29) 42:30 (28) 44:03 (28)                             45:23 (28)
29 Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 45:42 02:23 (33) 05:16 (42) 04:33 (67) 03:32 (21) 04:14 (67) 03:05 (38) 02:07 (34) 00:57 (19) 04:02 (9) 03:03 (35) 03:05 (13) 03:03 (25) 03:54 (11) 01:19 (9)                             01:09 (13)
        02:23 (33) 07:39 (40) 12:12 (57) 15:44 (48) 19:58 (55) 23:03 (52) 25:10 (50) 26:07 (49) 30:09 (44) 33:12 (43) 36:17 (38) 39:20 (33) 43:14 (31) 44:33 (29)                             45:42 (29)
30 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 46:11 02:43 (57) 04:59 (37) 01:50 (16) 04:32 (51) 03:05 (48) 02:49 (21) 02:04 (27) 01:09 (45) 05:29 (53) 03:37 (52) 03:30 (28) 02:55 (19) 04:47 (37) 01:28 (23)                             01:14 (19)
        02:43 (57) 07:42 (42) 09:32 (33) 14:04 (38) 17:09 (38) 19:58 (33) 22:02 (34) 23:11 (34) 28:40 (36) 32:17 (37) 35:47 (35) 38:42 (32) 43:29 (32) 44:57 (31)                             46:11 (30)
31 Lena Jansson Järla Orientering 46:15 02:23 (33) 05:36 (46) 02:30 (42) 03:57 (37) 02:43 (28) 03:15 (42) 01:49 (9) 01:12 (54) 04:38 (18) 02:47 (25) 04:00 (46) 03:18 (30) 05:05 (47) 01:37 (38)                             01:25 (40)
        02:23 (33) 07:59 (46) 10:29 (41) 14:26 (40) 17:09 (38) 20:24 (36) 22:13 (35) 23:25 (35) 28:03 (33) 30:50 (33) 34:50 (32) 38:08 (30) 43:13 (30) 44:50 (30)                             46:15 (31)
32 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 47:35 02:22 (32) 05:14 (41) 01:44 (12) 03:45 (28) 02:42 (27) 02:51 (23) 02:01 (21) 01:06 (38) 06:10 (64) 02:50 (27) 03:36 (31) 03:27 (38) 05:52 (60) 02:31 (66)                             01:24 (38)
        02:22 (32) 07:36 (39) 09:20 (28) 13:05 (28) 15:47 (28) 18:38 (27) 20:39 (27) 21:45 (27) 27:55 (32) 30:45 (32) 34:21 (31) 37:48 (28) 43:40 (34) 46:11 (32)                             47:35 (32)
33 Leo Larsson MIK 47:48 01:56 (8) 04:12 (14) 02:04 (23) 02:55 (5) 02:22 (13) 02:35 (14) 02:03 (25) 00:54 (10) 04:11 (11) 02:12 (6) 03:01 (11) 10:09 (72) 04:00 (16) 03:53 (68)                             01:21 (33)
        01:56 (8) 06:08 (9) 08:12 (14) 11:07 (7) 13:29 (9) 16:04 (8) 18:07 (9) 19:01 (8) 23:12 (8) 25:24 (7) 28:25 (7) 38:34 (31) 42:34 (29) 46:27 (33)                             47:48 (33)
34 Maria Kärrström Tullinge SK 48:07 02:28 (42) 04:46 (33) 02:15 (30) 04:21 (45) 03:12 (53) 03:02 (35) 01:57 (17) 01:09 (45) 05:10 (35) 03:40 (53) 03:36 (31) 05:00 (58) 04:35 (32) 01:42 (45)                             01:14 (19)
        02:28 (42) 07:14 (36) 09:29 (32) 13:50 (35) 17:02 (36) 20:04 (34) 22:01 (33) 23:10 (33) 28:20 (34) 32:00 (35) 35:36 (34) 40:36 (37) 45:11 (35) 46:53 (34)                             48:07 (34)
35 Håkan Boije Attunda OK 48:44 02:24 (35) 05:06 (38) 02:41 (53) 04:33 (52) 03:09 (52) 03:06 (39) 02:04 (28) 01:11 (51) 05:22 (48) 03:05 (36) 04:02 (49) 03:35 (41) 05:02 (46) 01:56 (56)                             01:28 (47)
        02:24 (35) 07:30 (38) 10:11 (39) 14:44 (41) 17:53 (42) 20:59 (40) 23:03 (39) 24:14 (39) 29:36 (39) 32:41 (40) 36:43 (40) 40:18 (36) 45:20 (36) 47:16 (35)                             48:44 (35)
36 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 49:08 02:27 (40) 06:17 (58) 02:20 (35) 04:08 (40) 03:06 (51) 03:09 (41) 02:01 (21) 01:09 (45) 05:23 (49) 02:56 (29) 04:23 (58) 03:56 (47) 04:52 (41) 01:33 (32)                             01:28 (47)
        02:27 (40) 08:44 (53) 11:04 (44) 15:12 (43) 18:18 (44) 21:27 (42) 23:28 (42) 24:37 (43) 30:00 (42) 32:56 (42) 37:19 (42) 41:15 (40) 46:07 (38) 47:40 (36)                             49:08 (36)
37 Harriet Tiderman Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK 49:11 02:28 (42) 04:15 (17) 02:45 (54) 03:43 (26) 03:24 (59) 03:38 (53) 02:18 (44) 01:08 (40) 05:04 (29) 03:46 (56) 03:56 (41) 03:16 (28) 06:43 (68) 01:30 (26)                             01:17 (26)
        02:28 (42) 06:43 (24) 09:28 (31) 13:11 (30) 16:35 (34) 20:13 (35) 22:31 (36) 23:39 (36) 28:43 (37) 32:29 (38) 36:25 (39) 39:41 (35) 46:24 (39) 47:54 (39)                             49:11 (37)
38 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 49:15 02:25 (39) 04:46 (33) 04:52 (68) 04:17 (44) 03:12 (53) 04:14 (64) 02:47 (62) 01:00 (23) 04:38 (18) 03:00 (32) 03:56 (41) 03:16 (28) 04:18 (25) 01:32 (28)                             01:02 (4)
        02:25 (39) 07:11 (34) 12:03 (56) 16:20 (55) 19:32 (52) 23:46 (56) 26:33 (57) 27:33 (56) 32:11 (53) 35:11 (51) 39:07 (51) 42:23 (46) 46:41 (41) 48:13 (40)                             49:15 (38)
39 John Östlund Sundbybergs IK 49:25 03:08 (67) 05:16 (42) 02:35 (49) 04:46 (60) 03:01 (43) 04:02 (60) 02:28 (52) 01:11 (51) 05:06 (30) 02:42 (17) 04:10 (52) 03:18 (30) 04:42 (34) 01:26 (18)                             01:34 (55)
        03:08 (67) 08:24 (48) 10:59 (42) 15:45 (49) 18:46 (49) 22:48 (50) 25:16 (51) 26:27 (51) 31:33 (50) 34:15 (47) 38:25 (48) 41:43 (42) 46:25 (40) 47:51 (37)                             49:25 (39)
40 Lars Englund Järla Orientering 49:35 02:36 (50) 04:07 (12) 02:23 (40) 03:54 (36) 02:22 (13) 02:39 (17) 02:13 (40) 01:19 (61) 05:27 (51) 02:55 (28) 02:59 (8) 09:37 (71) 04:24 (27) 01:27 (21)                             01:13 (16)
        02:36 (50) 06:43 (24) 09:06 (25) 13:00 (26) 15:22 (23) 18:01 (22) 20:14 (25) 21:33 (26) 27:00 (26) 29:55 (26) 32:54 (25) 42:31 (47) 46:55 (43) 48:22 (41)                             49:35 (40)
41 Monika Högberg OK Södertörn 49:50 02:40 (56) 06:36 (62) 02:24 (41) 04:16 (42) 02:46 (30) 03:04 (37) 02:06 (31) 01:20 (62) 05:49 (59) 03:01 (34) 03:35 (30) 03:09 (26) 05:20 (52) 01:46 (50)                             01:58 (67)
        02:40 (56) 09:16 (61) 11:40 (52) 15:56 (51) 18:42 (46) 21:46 (46) 23:52 (45) 25:12 (45) 31:01 (48) 34:02 (46) 37:37 (43) 40:46 (38) 46:06 (37) 47:52 (38)                             49:50 (41)
42 Jan Falk Hellas Orientering 50:03 01:47 (5) 05:12 (40) 04:53 (69) 03:30 (18) 02:59 (42) 03:20 (45) 01:56 (14) 00:53 (9) 05:13 (39) 02:32 (12) 03:53 (38) 03:12 (27) 04:16 (24) 04:57 (71)                             01:30 (53)
        01:47 (5) 06:59 (30) 11:52 (54) 15:22 (45) 18:21 (45) 21:41 (45) 23:37 (43) 24:30 (42) 29:43 (41) 32:15 (36) 36:08 (37) 39:20 (33) 43:36 (33) 48:33 (42)                             50:03 (42)
43 Leif Nordin Turebergs IF 50:11 02:16 (26) 04:37 (29) 02:31 (44) 04:30 (50) 03:02 (44) 03:41 (55) 02:19 (45) 01:16 (58) 06:46 (67) 03:32 (49) 04:13 (53) 03:18 (30) 04:48 (39) 01:53 (55)                             01:29 (50)
        02:16 (26) 06:53 (27) 09:24 (29) 13:54 (36) 16:56 (35) 20:37 (37) 22:56 (38) 24:12 (38) 30:58 (47) 34:30 (48) 38:43 (49) 42:01 (44) 46:49 (42) 48:42 (43)                             50:11 (43)
44 Olle Arman Nyköpings OK 50:24 02:19 (31) 06:22 (59) 02:20 (35) 03:53 (32) 02:48 (32) 03:27 (49) 02:08 (37) 01:05 (37) 05:06 (30) 03:12 (38) 05:34 (66) 04:20 (52) 04:56 (43) 01:32 (30)                             01:22 (34)
        02:19 (31) 08:41 (51) 11:01 (43) 14:54 (42) 17:42 (41) 21:09 (41) 23:17 (41) 24:22 (40) 29:28 (38) 32:40 (39) 38:14 (46) 42:34 (48) 47:30 (46) 49:02 (44)                             50:24 (44)
45 Ulf Stridh Snättringe SK 50:37 02:24 (36) 06:07 (54) 02:34 (47) 04:43 (58) 02:54 (40) 02:54 (27) 02:28 (52) 01:12 (54) 05:18 (44) 03:24 (45) 03:59 (45) 03:43 (43) 05:28 (56) 02:02 (57)                             01:27 (46)
        02:24 (36) 08:31 (49) 11:05 (45) 15:48 (50) 18:42 (46) 21:36 (43) 24:04 (46) 25:16 (47) 30:34 (46) 33:58 (45) 37:57 (44) 41:40 (41) 47:08 (44) 49:10 (45)                             50:37 (45)
46 Leif Kling Ockelbo 50:52 02:58 (64) 05:50 (50) 02:17 (33) 04:36 (55) 03:02 (44) 02:55 (29) 02:00 (18) 01:07 (39) 05:38 (56) 04:28 (60) 03:56 (41) 03:23 (35) 05:20 (52) 01:42 (45)                             01:40 (58)
        02:58 (64) 08:48 (54) 11:05 (45) 15:41 (47) 18:43 (48) 21:38 (44) 23:38 (44) 24:45 (44) 30:23 (45) 34:51 (50) 38:47 (50) 42:10 (45) 47:30 (46) 49:12 (46)                             50:52 (46)
47 Leif Wallenbro Väsby OK 51:12 02:33 (47) 04:45 (31) 05:33 (71) 04:33 (52) 03:20 (57) 02:55 (29) 02:11 (38) 01:21 (64) 05:19 (45) 03:16 (42) 03:57 (44) 03:22 (33) 04:46 (36) 01:39 (40)                             01:42 (61)
        02:33 (47) 07:18 (37) 12:51 (63) 17:24 (61) 20:44 (61) 23:39 (54) 25:50 (54) 27:11 (55) 32:30 (54) 35:46 (53) 39:43 (53) 43:05 (49) 47:51 (48) 49:30 (47)                             51:12 (47)
48 Leif Jonsson Gustavsbergs OK 51:15 02:54 (63) 06:29 (61) 02:17 (33) 04:23 (47) 02:48 (32) 03:22 (47) 02:36 (58) 01:21 (64) 05:15 (42) 03:14 (40) 03:39 (34) 03:31 (40) 06:34 (66) 01:24 (17)                             01:28 (47)
        02:54 (63) 09:23 (62) 11:40 (52) 16:03 (52) 18:51 (50) 22:13 (48) 24:49 (49) 26:10 (50) 31:25 (49) 34:39 (49) 38:18 (47) 41:49 (43) 48:23 (49) 49:47 (48)                             51:15 (48)
49 Ing-Marie Back Eksjö SOK 51:52 02:24 (35) 05:35 (45) 02:07 (25) 03:53 (32) 03:05 (48) 03:35 (51) 02:13 (39) 01:02 (31) 04:38 (18) 03:27 (46) 03:53 (38) 07:35 (67) 05:22 (54) 01:39 (40)                             01:24 (38)
        02:24 (35) 07:59 (46) 10:06 (38) 13:59 (37) 17:04 (37) 20:39 (38) 22:52 (37) 23:54 (37) 28:32 (35) 31:59 (34) 35:52 (36) 43:27 (51) 48:49 (50) 50:28 (49)                             51:52 (49)
50 Alf Lång Söders-Tyresö 52:48 02:16 (26) 06:39 (64) 02:33 (46) 03:53 (32) 02:52 (37) 04:06 (62) 01:55 (13) 01:00 (23) 04:52 (26) 02:45 (22) 04:09 (51) 03:47 (45) 06:36 (67) 03:20 (67)                             02:05 (69)
        02:16 (26) 08:55 (57) 11:28 (50) 15:21 (44) 18:13 (43) 22:19 (49) 24:14 (47) 25:14 (46) 30:06 (43) 32:51 (41) 37:00 (41) 40:47 (39) 47:23 (45) 50:43 (50)                             52:48 (50)
51 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 52:49 02:51 (61) 07:07 (68) 02:49 (57) 04:41 (56) 02:49 (34) 02:58 (33) 02:04 (27) 01:09 (45) 05:40 (57) 03:31 (48) 03:46 (36) 04:16 (51) 05:35 (57) 02:07 (60)                             01:26 (43)
        02:51 (61) 09:58 (66) 12:47 (62) 17:28 (62) 20:17 (58) 23:15 (53) 25:19 (52) 26:28 (52) 32:08 (52) 35:39 (52) 39:25 (52) 43:41 (52) 49:16 (51) 51:23 (51)                             52:49 (51)
52 Ingrid Graneli Haninge SOK 53:21 02:47 (58) 07:03 (67) 03:25 (62) 04:13 (41) 03:34 (63) 03:21 (46) 02:46 (61) 01:04 (36) 05:32 (55) 03:41 (54) 04:01 (48) 03:59 (49) 04:47 (37) 01:39 (41)                             01:29 (50)
        02:47 (58) 09:50 (64) 13:15 (66) 17:28 (62) 21:02 (62) 24:23 (60) 27:09 (61) 28:13 (60) 33:45 (58) 37:26 (57) 41:27 (55) 45:26 (54) 50:13 (52) 51:52 (53)                             53:21 (52)
53 Björn Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 53:49 02:27 (40) 06:05 (53) 02:48 (56) 05:10 (66) 03:25 (61) 03:00 (34) 02:33 (56) 01:08 (40) 06:01 (62) 03:20 (43) 04:15 (54) 04:30 (55) 05:38 (58) 01:29 (25)                             02:00 (68)
        02:27 (40) 08:32 (50) 11:20 (48) 16:30 (56) 19:55 (54) 22:55 (51) 25:28 (53) 26:36 (53) 32:37 (55) 35:57 (54) 40:12 (54) 44:42 (53) 50:20 (53) 51:49 (52)                             53:49 (53)
54 Sven Setterqvist OK Södertörn 53:51 02:39 (55) 06:03 (52) 04:10 (66) 04:22 (46) 03:04 (47) 04:01 (59) 02:13 (39) 01:09 (45) 05:58 (61) 03:00 (32) 05:20 (65) 03:46 (44) 05:13 (49) 01:37 (37)                             01:16 (25)
        02:39 (55) 08:42 (52) 12:52 (64) 17:14 (59) 20:18 (59) 24:19 (59) 26:32 (56) 27:41 (57) 33:39 (56) 36:39 (55) 41:59 (58) 45:45 (55) 50:58 (55) 52:35 (55)                             53:51 (54)
55 Ulla Gummeson Väsby OK 53:52 02:49 (60) 06:11 (56) 02:31 (43) 04:35 (54) 03:12 (53) 02:53 (25) 02:06 (31) 01:11 (51) 08:46 (71) 04:50 (64) 03:51 (37) 03:22 (33) 04:35 (32) 01:37 (37)                             01:23 (37)
        02:49 (60) 09:00 (58) 11:31 (51) 16:06 (53) 19:18 (51) 22:11 (47) 24:17 (48) 25:28 (48) 34:14 (61) 39:04 (59) 42:55 (59) 46:17 (58) 50:52 (54) 52:29 (54)                             53:52 (55)
56 Helena Korhonen Haninge SOK 54:44 02:18 (30) 04:20 (20) 01:55 (17) 04:27 (48) 02:56 (41) 03:58 (58) 02:02 (23) 01:00 (23) 04:33 (16) 03:12 (38) 03:05 (13) 12:17 (73) 05:14 (50) 01:47 (51)                             01:40 (58)
        02:18 (30) 06:38 (21) 08:33 (17) 13:00 (26) 15:56 (31) 19:54 (32) 21:56 (32) 22:56 (32) 27:29 (29) 30:41 (31) 33:46 (29) 46:03 (57) 51:17 (56) 53:04 (56)                             54:44 (56)
57 Mats Lundblad Täby OK 55:22 02:31 (46) 05:09 (39) 02:36 (50) 04:03 (39) 02:52 (37) 03:38 (53) 02:19 (45) 01:16 (59) 05:14 (40) 03:44 (55) 04:45 (62) 05:06 (62) 08:41 (72) 01:48 (52)                             01:40 (58)
        02:31 (46) 07:40 (41) 10:16 (40) 14:19 (39) 17:11 (40) 20:49 (39) 23:08 (40) 24:24 (41) 29:38 (40) 33:22 (44) 38:07 (45) 43:13 (50) 51:54 (57) 53:42 (57)                             55:22 (57)
58 Inger Jansson Nynäshamns OK 56:04 02:35 (49) 05:22 (44) 03:25 (62) 04:51 (63) 03:36 (64) 04:52 (66) 02:22 (51) 01:08 (40) 05:40 (57) 04:11 (58) 03:55 (40) 03:57 (48) 06:15 (65) 02:22 (65)                             01:33 (54)
        02:35 (49) 07:57 (45) 11:22 (49) 16:13 (54) 19:49 (53) 24:41 (61) 27:03 (59) 28:11 (58) 33:51 (60) 38:02 (58) 41:57 (57) 45:54 (56) 52:09 (58) 54:31 (58)                             56:04 (58)
59 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 57:06 02:33 (47) 06:36 (62) 03:43 (64) 04:49 (62) 03:24 (59) 05:04 (68) 02:20 (47) 01:02 (31) 06:15 (65) 03:35 (51) 04:06 (50) 04:01 (50) 06:07 (63) 02:09 (62)                             01:22 (34)
        02:33 (47) 09:09 (60) 12:52 (64) 17:41 (64) 21:05 (63) 26:09 (64) 28:29 (63) 29:31 (63) 35:46 (63) 39:21 (62) 43:27 (60) 47:28 (60) 53:35 (60) 55:44 (60)                             57:06 (59)
60 Anders Stenback Bromma-Vällingby SOK 57:14 03:07 (66) 06:22 (59) 02:47 (55) 04:52 (64) 03:05 (48) 03:32 (50) 02:54 (64) 01:32 (67) 06:22 (66) 04:39 (62) 04:16 (55) 03:51 (46) 06:09 (64) 01:52 (54)                             01:54 (64)
        03:07 (66) 09:29 (63) 12:16 (58) 17:08 (58) 20:13 (57) 23:45 (55) 26:39 (58) 28:11 (58) 34:33 (62) 39:12 (60) 43:28 (61) 47:19 (59) 53:28 (59) 55:20 (59)                             57:14 (60)
61 Göran Frisk Attunda OK 58:00 02:05 (16) 05:41 (48) 02:10 (27) 03:46 (29) 02:31 (19) 07:45 (72) 02:06 (31) 00:54 (11) 04:37 (17) 08:00 (72) 04:57 (64) 06:10 (63) 04:13 (23) 01:23 (15)                             01:42 (61)
        02:05 (16) 07:46 (43) 09:56 (37) 13:42 (34) 16:13 (32) 23:58 (57) 26:04 (55) 26:58 (54) 31:35 (51) 39:35 (63) 44:32 (62) 50:42 (62) 54:55 (61) 56:18 (61)                             58:00 (61)
62 Linnea Carlsson Skarpnäcks OL 58:27 02:48 (59) 07:34 (70) 03:16 (61) 04:58 (65) 03:29 (62) 03:06 (39) 02:20 (47) 01:08 (40) 05:07 (32) 03:30 (47) 04:25 (59) 07:38 (68) 05:40 (59) 01:50 (53)                             01:38 (56)
        02:48 (59) 10:22 (69) 13:38 (67) 18:36 (67) 22:05 (65) 25:11 (62) 27:31 (62) 28:39 (62) 33:46 (59) 37:16 (56) 41:41 (56) 49:19 (61) 54:59 (62) 56:49 (62)                             58:27 (62)
63 Bo Källström OK Milan 59:11 02:52 (62) 06:01 (51) 03:00 (59) 04:45 (59) 03:22 (58) 04:04 (61) 03:00 (66) 01:16 (58) 05:21 (47) 05:31 (69) 06:45 (72) 04:59 (57) 04:58 (45) 01:28 (23)                             01:49 (63)
        02:52 (62) 08:53 (56) 11:53 (55) 16:38 (57) 20:00 (56) 24:04 (58) 27:04 (60) 28:20 (61) 33:41 (57) 39:12 (60) 45:57 (63) 50:56 (63) 55:54 (63) 57:22 (63)                             59:11 (63)
64 Per Geijer FM IF 62:03 02:36 (50) 07:18 (69) 02:39 (52) 04:47 (61) 03:02 (44) 05:26 (70) 02:58 (65) 06:28 (73) 05:28 (52) 06:52 (70) 04:00 (46) 03:29 (39) 04:30 (28) 01:22 (14)                             01:08 (11)
        02:36 (50) 09:54 (65) 12:33 (60) 17:20 (60) 20:22 (60) 25:48 (63) 28:46 (64) 35:14 (68) 40:42 (67) 47:34 (70) 51:34 (69) 55:03 (68) 59:33 (66) 60:55 (65)                             62:03 (64)
65 Karin Edström Skogsluffarnas OK 62:26 02:37 (54) 06:14 (57) 02:14 (29) 04:29 (49) 11:35 (73) 04:11 (63) 04:20 (73) 01:20 (62) 04:45 (22) 02:59 (30) 04:28 (60) 05:02 (60) 05:07 (48) 01:43 (47)                             01:22 (34)
        02:37 (54) 08:51 (55) 11:05 (45) 15:34 (46) 27:09 (70) 31:20 (69) 35:40 (70) 37:00 (70) 41:45 (70) 44:44 (67) 49:12 (66) 54:14 (66) 59:21 (65) 61:04 (66)                             62:26 (65)
66 Tommy Svensson Hellas Orientering 62:35 03:15 (68) 06:54 (66) 02:31 (43) 06:21 (71) 03:50 (66) 03:35 (51) 03:24 (69) 03:09 (72) 07:58 (70) 04:51 (66) 04:21 (57) 03:42 (42) 06:03 (62) 01:33 (32)                             01:08 (11)
        03:15 (68) 10:09 (67) 12:40 (61) 19:01 (68) 22:51 (67) 26:26 (65) 29:50 (65) 32:59 (67) 40:57 (68) 45:48 (69) 50:09 (68) 53:51 (65) 59:54 (67) 61:27 (67)                             62:35 (66)
67 Gunnar Hellström Haninge SOK 62:44 02:13 (24) 04:25 (23) 07:12 (72) 04:16 (42) 03:16 (56) 07:59 (73) 02:17 (43) 01:15 (57) 05:03 (28) 05:14 (68) 05:54 (67) 04:28 (54) 05:16 (51) 01:44 (49)                             02:12 (70)
        02:13 (24) 06:38 (21) 13:50 (69) 18:06 (65) 21:22 (64) 29:21 (68) 31:38 (68) 32:53 (66) 37:56 (64) 43:10 (65) 49:04 (65) 53:32 (64) 58:48 (64) 60:32 (64)                             62:44 (67)
68 Jan Larsson Tullinge SK 64:45 04:50 (73) 05:46 (49) 03:03 (60) 05:37 (68) 03:40 (65) 03:44 (56) 03:55 (72) 01:34 (69) 06:03 (63) 04:50 (64) 06:40 (70) 05:04 (61) 05:56 (61) 02:08 (61)                             01:55 (65)
        04:50 (73) 10:36 (70) 13:39 (68) 19:16 (69) 22:56 (68) 26:40 (66) 30:35 (67) 32:09 (65) 38:12 (65) 43:02 (64) 49:42 (67) 54:46 (67) 60:42 (68) 62:50 (68)                             64:45 (68)
69 Jonas Ernfridsson Hellas Orientering 66:23 03:29 (70) 06:47 (65) 02:13 (28) 05:56 (69) 04:23 (68) 03:53 (57) 03:22 (68) 01:34 (69) 07:33 (69) 04:43 (63) 04:55 (63) 06:21 (64) 06:44 (69) 02:18 (64)                             02:12 (70)
        03:29 (70) 10:16 (68) 12:29 (59) 18:25 (66) 22:48 (66) 26:41 (67) 30:03 (66) 31:37 (64) 39:10 (66) 43:53 (66) 48:48 (64) 55:09 (69) 61:53 (69) 64:11 (69)                             66:23 (69)
70 Bengt Fahlin IBM Club Sweden 71:04 02:59 (65) 06:08 (55) 08:11 (73) 05:17 (67) 04:29 (69) 04:31 (65) 02:30 (54) 01:26 (66) 05:49 (59) 03:48 (57) 06:29 (68) 07:28 (66) 08:29 (71) 02:05 (59)                             01:25 (40)
        02:59 (65) 09:07 (59) 17:18 (70) 22:35 (70) 27:04 (69) 31:35 (70) 34:05 (69) 35:31 (69) 41:20 (69) 45:08 (68) 51:37 (70) 59:05 (70) 67:34 (70) 69:39 (70)                             71:04 (70)
71 Anita Lindbohm Skarpnäcks OL 78:05 03:18 (69) 11:59 (72) 03:52 (65) 06:34 (72) 04:39 (71) 05:10 (69) 03:12 (67) 01:32 (67) 07:31 (68) 04:51 (66) 06:42 (71) 06:48 (65) 07:25 (70) 02:11 (63)                             02:21 (72)
        03:18 (69) 15:17 (72) 19:09 (72) 25:43 (71) 30:22 (71) 35:32 (71) 38:44 (71) 40:16 (71) 47:47 (71) 52:38 (71) 59:20 (71) 66:08 (71) 73:33 (71) 75:44 (71)                             78:05 (71)
72 Maria Marquez Tumba-Mälarhöjden OK 95:12 02:28 (42) 29:56 (73) 02:22 (37) 03:29 (16) 02:50 (36) 06:36 (71) 02:48 (63) 00:55 (13) 09:22 (72) 07:50 (71) 06:32 (69) 08:28 (70) 04:30 (28) 05:09 (72)                             01:57 (66)
        02:28 (42) 32:24 (73) 34:46 (73) 38:15 (73) 41:05 (73) 47:41 (73) 50:29 (73) 51:24 (73) 60:46 (73) 68:36 (73) 75:08 (73) 83:36 (73) 88:06 (72) 93:15 (72)                             95:12 (72)
73 Ingvar Oskarsson Klubblös 107:52 04:24 (72) 09:14 (71) 05:05 (70) 07:29 (73) 04:52 (72) 04:55 (67) 03:49 (71) 02:19 (71) 09:59 (73) 13:52 (73) 06:59 (73) 08:21 (69) 10:34 (73) 12:57 (73)                             03:03 (73)
        04:24 (72) 13:38 (71) 18:43 (71) 26:12 (72) 31:04 (72) 35:59 (72) 39:48 (72) 42:07 (72) 52:06 (72) 65:58 (72) 72:57 (72) 81:18 (72) 91:52 (73) 104:49 (73)                             107:52 (73)
- Ingemar Gard Söders-Tyresö 34:49 01:53   03:42   01:20   03:02   02:04   02:19   01:41   00:52   15:30   01:17                                               01:09  
        01:53   05:35   06:55   09:57   12:01   14:20   16:01   16:53   32:23   33:40                                               34:49  
- Ove Forsberg Turebergs IF SOK 57:31 03:12   04:37   03:32   05:44   03:09   03:44   02:24   07:07   04:36   04:31   04:48   05:50   02:25                                   01:52  
        03:12   07:49   11:21   17:05   20:14   23:58   26:22   33:29   38:05   42:36   47:24   53:14   55:39                                   57:31  
- Kurt Zander Västerås SOK 58:56 02:46   08:33   05:05   03:29   04:31   02:06   01:15   05:28   04:17   03:51   08:09   05:38   02:18                                   01:30  
        02:46   11:19   16:24   19:53   24:24   26:30   27:45   33:13   37:30   41:21   49:30   55:08   57:26                                   58:56  
- Anna Blomgren Tullinge SK 59:03 02:24   05:06   01:55   04:30   10:12   03:11   02:57   01:07   05:44   03:35   03:58   04:37   06:05   01:57                               01:45  
        02:24   07:30   09:25   13:55   24:07   27:18   30:15   31:22   37:06   40:41   44:39   49:16   55:21   57:18                               59:03  
                                                                                               
                                                                                               
Plac Bana D - 2,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9                                                   Mål  
1 Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 21:45 01:56 (1) 03:01 (1) 02:16 (1) 01:32 (1) 00:48 (1) 03:40 (1) 02:17 (1) 01:55 (1) 02:54 (1)                                                 01:26 (1)
        01:56 (1) 04:57 (1) 07:13 (1) 08:45 (1) 09:33 (1) 13:13 (1) 15:30 (1) 17:25 (1) 20:19 (1)                                                 21:45 (1)
2 Carolina Magnusson Täby OK 29:00 02:00 (2) 03:18 (2) 03:37 (4) 02:20 (5) 00:54 (2) 04:51 (2) 02:42 (2) 02:49 (2) 04:34 (4)                                                 01:55 (2)
        02:00 (2) 05:18 (2) 08:55 (2) 11:15 (2) 12:09 (2) 17:00 (2) 19:42 (2) 22:31 (2) 27:05 (2)                                                 29:00 (2)
3 Bengt Andersson Söders-Tyresö 36:22 02:10 (3) 04:17 (4) 03:42 (5) 02:05 (2) 00:59 (3) 06:11 (8) 04:59 (15) 03:51 (7) 05:32 (9)                                                 02:36 (9)
        02:10 (3) 06:27 (4) 10:09 (3) 12:14 (3) 13:13 (3) 19:24 (3) 24:23 (3) 28:14 (3) 33:46 (3)                                                 36:22 (3)
4 Bengt Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK 37:12 02:21 (6) 06:41 (30) 03:16 (2) 02:57 (17) 01:04 (6) 05:26 (4) 03:41 (3) 05:01 (17) 04:31 (3)                                                 02:14 (4)
        02:21 (6) 09:02 (21) 12:18 (9) 15:15 (11) 16:19 (9) 21:45 (6) 25:26 (4) 30:27 (6) 34:58 (4)                                                 37:12 (4)
5 Kristina Nygren Frisk Attunda OK 37:49 02:52 (14) 04:36 (5) 04:38 (20) 02:44 (12) 01:19 (13) 06:02 (7) 04:23 (8) 03:50 (6) 04:57 (6)                                                 02:28 (6)
        02:52 (14) 07:28 (5) 12:06 (7) 14:50 (7) 16:09 (6) 22:11 (8) 26:34 (6) 30:24 (4) 35:21 (5)                                                 37:49 (5)
6 Lars Cedérus Snättringe SK 38:35 02:41 (9) 05:15 (10) 04:39 (21) 02:16 (4) 01:23 (16) 06:57 (15) 04:37 (10) 03:43 (5) 04:36 (5)                                                 02:28 (6)
        02:41 (9) 07:56 (8) 12:35 (12) 14:51 (8) 16:14 (8) 23:11 (10) 27:48 (9) 31:31 (7) 36:07 (7)                                                 38:35 (6)
7 Rune Carlsson Sundbybergs IK 39:06 02:11 (4) 04:11 (3) 04:52 (23) 03:13 (24) 02:00 (34) 05:17 (3) 05:15 (20) 03:27 (3) 05:40 (11)                                                 03:00 (19)
        02:11 (4) 06:22 (3) 11:14 (4) 14:27 (5) 16:27 (10) 21:44 (5) 26:59 (7) 30:26 (5) 36:06 (6)                                                 39:06 (7)
8 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 41:26 02:38 (8) 06:44 (31) 04:17 (12) 02:35 (9) 01:06 (7) 06:52 (12) 04:09 (5) 04:18 (9) 06:36 (22)                                                 02:11 (3)
        02:38 (8) 09:22 (25) 13:39 (19) 16:14 (15) 17:20 (14) 24:12 (13) 28:21 (10) 32:39 (9) 39:15 (9)                                                 41:26 (8)
9 Carin Runqvist Järfälla OK 41:34 02:43 (10) 05:24 (13) 03:29 (3) 02:33 (8) 01:13 (10) 06:27 (9) 05:50 (25) 04:47 (13) 06:04 (16)                                                 03:04 (20)
        02:43 (10) 08:07 (10) 11:36 (5) 14:09 (4) 15:22 (4) 21:49 (7) 27:39 (8) 32:26 (8) 38:30 (8)                                                 41:34 (9)
10 Jan Brundell Solna OK 43:08 02:59 (17) 05:49 (22) 03:49 (6) 02:42 (11) 01:08 (8) 06:49 (11) 05:24 (22) 04:29 (11) 06:28 (20)                                                 03:31 (28)
        02:59 (17) 08:48 (16) 12:37 (13) 15:19 (12) 16:27 (10) 23:16 (11) 28:40 (11) 33:09 (10) 39:37 (10)                                                 43:08 (10)
11 Göran Johansson Järfälla OK 43:20 02:18 (5) 06:26 (25) 07:02 (34) 02:14 (3) 01:02 (5) 05:37 (6) 06:25 (32) 03:37 (4) 06:01 (14)                                                 02:38 (10)
        02:18 (5) 08:44 (15) 15:46 (29) 18:00 (24) 19:02 (22) 24:39 (16) 31:04 (17) 34:41 (12) 40:42 (11)                                                 43:20 (11)
12 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 43:49 03:16 (21) 05:41 (20) 04:19 (13) 03:03 (19) 01:31 (23) 06:52 (12) 04:04 (4) 04:56 (16) 07:29 (30)                                                 02:38 (10)
        03:16 (21) 08:57 (18) 13:16 (15) 16:19 (17) 17:50 (19) 24:42 (17) 28:46 (12) 33:42 (11) 41:11 (12)                                                 43:49 (12)
13 Tord Jonsson Klubblös 44:38 03:05 (18) 05:12 (9) 04:10 (11) 02:56 (16) 01:13 (10) 07:16 (18) 07:55 (38) 04:21 (10) 05:40 (11)                                                 02:50 (16)
        03:05 (18) 08:17 (13) 12:27 (11) 15:23 (13) 16:36 (13) 23:52 (12) 31:47 (20) 36:08 (16) 41:48 (14)                                                 44:38 (13)
14 Carl Carlin Söders-Tyresö 45:00 03:09 (20) 05:48 (21) 04:03 (8) 03:04 (20) 01:20 (14) 07:48 (25) 06:02 (28) 04:48 (14) 05:33 (10)                                                 03:25 (25)
        03:09 (20) 08:57 (18) 13:00 (14) 16:04 (14) 17:24 (15) 25:12 (18) 31:14 (19) 36:02 (15) 41:35 (13)                                                 45:00 (14)
15 Håkan Beijar Degerfors OK 45:05 02:45 (11) 05:31 (16) 04:05 (9) 02:44 (12) 01:23 (16) 07:45 (24) 05:16 (21) 05:29 (20) 07:18 (29)                                                 02:49 (14)
        02:45 (11) 08:16 (12) 12:21 (10) 15:05 (10) 16:28 (12) 24:13 (14) 29:29 (13) 34:58 (13) 42:16 (15)                                                 45:05 (15)
16 Björn Stolt OK Ravinen 46:21 03:28 (28) 05:53 (23) 04:27 (14) 02:50 (14) 01:31 (23) 07:17 (19) 05:08 (18) 06:33 (30) 06:15 (18)                                                 02:59 (18)
        03:28 (28) 09:21 (24) 13:48 (22) 16:38 (20) 18:09 (20) 25:26 (19) 30:34 (16) 37:07 (18) 43:22 (18)                                                 46:21 (16)
17 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 46:42 02:56 (15) 06:11 (24) 04:35 (17) 03:26 (29) 01:25 (19) 07:15 (17) 06:39 (33) 03:57 (8) 06:45 (24)                                                 03:33 (29)
        02:56 (15) 09:07 (22) 13:42 (20) 17:08 (22) 18:33 (21) 25:48 (20) 32:27 (22) 36:24 (17) 43:09 (17)                                                 46:42 (17)
18 Ander Lövqvist Snättringe SK 46:43 02:28 (7) 05:18 (11) 04:31 (15) 02:22 (6) 01:00 (4) 05:27 (5) 05:02 (16) 14:23 (37) 03:46 (2)                                                 02:26 (5)
        02:28 (7) 07:46 (6) 12:17 (8) 14:39 (6) 15:39 (5) 21:06 (4) 26:08 (5) 40:31 (26) 44:17 (21)                                                 46:43 (18)
19 Jenny Magnvall OK Södertörn 47:02 02:50 (13) 05:23 (12) 05:14 (26) 02:54 (15) 01:21 (15) 06:38 (10) 05:51 (27) 05:37 (21) 07:02 (27)                                                 04:12 (34)
        02:50 (13) 08:13 (11) 13:27 (16) 16:21 (19) 17:42 (16) 24:20 (15) 30:11 (14) 35:48 (14) 42:50 (16)                                                 47:02 (19)
20 Lars Nordin Solna OK 47:42 03:28 (28) 06:34 (28) 05:37 (29) 04:05 (33) 01:26 (21) 07:26 (20) 04:57 (14) 05:09 (19) 05:19 (8)                                                 03:41 (31)
        03:28 (28) 10:02 (29) 15:39 (28) 19:44 (31) 21:10 (31) 28:36 (28) 33:33 (27) 38:42 (21) 44:01 (20)                                                 47:42 (20)
21 Margaretha Nylund OK Södertörn 48:30 03:23 (26) 05:27 (14) 04:59 (24) 02:31 (7) 01:23 (16) 08:36 (29) 04:51 (13) 06:53 (33) 06:42 (23)                                                 03:45 (32)
        03:23 (26) 08:50 (17) 13:49 (23) 16:20 (18) 17:43 (17) 26:19 (21) 31:10 (18) 38:03 (20) 44:45 (22)                                                 48:30 (21)
22 Jan Olof Norén Järla Orientering 48:36 03:28 (28) 05:05 (7) 07:37 (35) 02:59 (18) 01:15 (12) 07:06 (16) 04:22 (7) 07:32 (35) 06:23 (19)                                                 02:49 (14)
        03:28 (28) 08:33 (14) 16:10 (31) 19:09 (29) 20:24 (29) 27:30 (23) 31:52 (21) 39:24 (23) 45:47 (23)                                                 48:36 (22)
23 Torsten Jansson Skogsluffarna 48:46 03:16 (21) 06:48 (32) 05:17 (27) 03:15 (25) 01:39 (30) 07:41 (23) 05:11 (19) 04:53 (15) 05:51 (13)                                                 04:55 (38)
        03:16 (21) 10:04 (30) 15:21 (26) 18:36 (27) 20:15 (27) 27:56 (26) 33:07 (25) 38:00 (19) 43:51 (19)                                                 48:46 (23)
24 Ronny Hedlund OK Södertörn 49:10 03:24 (27) 06:26 (25) 04:45 (22) 03:46 (32) 01:25 (19) 07:26 (20) 06:14 (30) 05:48 (25) 06:45 (24)                                                 03:11 (22)
        03:24 (27) 09:50 (27) 14:35 (25) 18:21 (25) 19:46 (24) 27:12 (22) 33:26 (26) 39:14 (22) 45:59 (24)                                                 49:10 (24)
25 Hans Eriksson Hellas Orientering 50:11 03:47 (33) 05:32 (18) 04:34 (16) 03:41 (30) 01:35 (27) 08:45 (31) 04:50 (12) 06:43 (32) 07:58 (32)                                                 02:46 (13)
        03:47 (33) 09:19 (23) 13:53 (24) 17:34 (23) 19:09 (23) 27:54 (25) 32:44 (24) 39:27 (24) 47:25 (26)                                                 50:11 (25)
26 Berit Lindunger Haninge SOK 50:30 03:20 (25) 06:39 (29) 05:29 (28) 03:05 (21) 01:47 (32) 09:00 (35) 05:07 (17) 05:07 (18) 07:07 (28)                                                 03:49 (33)
        03:20 (25) 09:59 (28) 15:28 (27) 18:33 (26) 20:20 (28) 29:20 (30) 34:27 (29) 39:34 (25) 46:41 (25)                                                 50:30 (26)
27 Kenneth Berglund Hellas Orientering 50:36 02:57 (16) 05:02 (6) 05:38 (30) 02:40 (10) 01:28 (22) 14:17 (38) 04:47 (11) 04:37 (12) 06:14 (17)                                                 02:56 (17)
        02:57 (16) 07:59 (9) 13:37 (17) 16:17 (16) 17:45 (18) 32:02 (31) 36:49 (32) 41:26 (29) 47:40 (27)                                                 50:36 (27)
28 Elisabet Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 51:02 03:30 (31) 05:31 (16) 04:37 (19) 03:24 (28) 02:57 (39) 08:10 (27) 04:23 (8) 09:19 (36) 06:02 (15)                                                 03:09 (21)
        03:30 (31) 09:01 (20) 13:38 (18) 17:02 (21) 19:59 (25) 28:09 (27) 32:32 (23) 41:51 (30) 47:53 (28)                                                 51:02 (28)
29 Siv Frölund Haninge SOK 51:10 03:17 (23) 10:18 (36) 04:36 (18) 03:19 (26) 01:44 (31) 08:57 (33) 04:09 (5) 05:37 (21) 06:34 (21)                                                 02:39 (12)
        03:17 (23) 13:35 (36) 18:11 (32) 21:30 (32) 23:14 (32) 32:11 (32) 36:20 (31) 41:57 (31) 48:31 (31)                                                 51:10 (29)
30 Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 51:29 03:17 (23) 07:33 (33) 05:01 (25) 03:20 (27) 01:35 (27) 08:33 (28) 05:50 (25) 06:07 (27) 06:50 (26)                                                 03:23 (24)
        03:17 (23) 10:50 (33) 15:51 (30) 19:11 (30) 20:46 (30) 29:19 (29) 35:09 (30) 41:16 (28) 48:06 (29)                                                 51:29 (30)
31 Berit Edengren Nyköpings OK 53:19 03:05 (18) 06:28 (27) 04:09 (10) 04:56 (37) 01:35 (27) 07:27 (22) 06:20 (31) 06:40 (31) 07:45 (31)                                                 04:54 (37)
        03:05 (18) 09:33 (26) 13:42 (20) 18:38 (28) 20:13 (26) 27:40 (24) 34:00 (28) 40:40 (27) 48:25 (30)                                                 53:19 (31)
32 Inger Andersson Söders-Tyresö 54:44 02:46 (12) 05:09 (8) 03:58 (7) 03:06 (22) 01:12 (9) 06:56 (14) 07:24 (35) 16:33 (38) 05:07 (7)                                                 02:33 (8)
        02:46 (12) 07:55 (7) 11:53 (6) 14:59 (9) 16:11 (7) 23:07 (9) 30:31 (15) 47:04 (34) 52:11 (32)                                                 54:44 (32)
33 Anders Hallgren Gustavsbergs OK 58:27 03:39 (32) 08:26 (35) 06:21 (33) 03:09 (23) 02:21 (35) 09:44 (37) 06:12 (29) 05:45 (23) 08:07 (33)                                                 04:43 (36)
        03:39 (32) 12:05 (35) 18:26 (33) 21:35 (33) 23:56 (33) 33:40 (33) 39:52 (33) 45:37 (32) 53:44 (33)                                                 58:27 (33)
34 Carl Lang OK Österåker 59:11 04:17 (36) 10:26 (37) 06:01 (32) 03:44 (31) 01:33 (25) 08:43 (30) 05:31 (24) 05:47 (24) 09:52 (38)                                                 03:17 (23)
        04:17 (36) 14:43 (38) 20:44 (35) 24:28 (34) 26:01 (34) 34:44 (34) 40:15 (34) 46:02 (33) 55:54 (34)                                                 59:11 (34)
35 Sonja Perneby Tullinge SK 61:03 03:49 (35) 10:33 (38) 05:43 (31) 04:35 (36) 02:26 (36) 09:38 (36) 05:28 (23) 07:02 (34) 08:11 (34)                                                 03:38 (30)
        03:49 (35) 14:22 (37) 20:05 (34) 24:40 (35) 27:06 (35) 36:44 (35) 42:12 (35) 49:14 (35) 57:25 (35)                                                 61:03 (35)
36 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 65:00 03:47 (33) 07:52 (34) 09:40 (37) 07:13 (38) 01:33 (25) 07:57 (26) 07:21 (34) 06:30 (29) 08:32 (35)                                                 04:35 (35)
        03:47 (33) 11:39 (34) 21:19 (36) 28:32 (36) 30:05 (36) 38:02 (36) 45:23 (36) 51:53 (36) 60:25 (36)                                                 65:00 (36)
37 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 72:45 04:38 (38) 05:29 (15) 20:00 (39) 04:32 (35) 02:36 (37) 08:57 (33) 07:42 (36) 06:08 (28) 09:14 (36)                                                 03:29 (27)
        04:38 (38) 10:07 (31) 30:07 (38) 34:39 (38) 37:15 (37) 46:12 (37) 53:54 (37) 60:02 (38) 69:16 (37)                                                 72:45 (37)
38 Britt Eriksson Hammarby IF OF 72:49 04:40 (39) 05:34 (19) 19:49 (38) 04:31 (34) 02:44 (38) 08:55 (32) 07:49 (37) 05:54 (26) 09:26 (37)                                                 03:27 (26)
        04:40 (39) 10:14 (32) 30:03 (37) 34:34 (37) 37:18 (38) 46:13 (38) 54:02 (38) 59:56 (37) 69:22 (38)                                                 72:49 (38)
39 Christina Bertilson Klubblös 119:07 04:29 (37) 18:42 (39) 07:46 (36) 13:13 (39) 01:48 (33) 15:20 (39) 10:02 (39) 31:05 (39) 11:20 (39)                                                 05:22 (39)
        04:29 (37) 23:11 (39) 30:57 (39) 44:10 (39) 45:58 (39) 61:18 (39) 71:20 (39) 102:25 (39) 113:45 (39)                                                 119:07 (39)
- Anders Kihlström Tullinge SK 36:36 02:31   04:42   03:42   02:11   06:57   05:16   04:15   04:53                                                       02:09  
        02:31   07:13   10:55   13:06   20:03   25:19   29:34   34:27                                                       36:36  
- Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 40:04 02:47   04:45   03:32   02:40   07:46   06:13   04:07   05:37                                                       02:37  
        02:47   07:32   11:04   13:44   21:30   27:43   31:50   37:27                                                       40:04  
- Jan Burell OK Enen 64:35 03:57   07:20   08:17   03:55   10:05   07:49   08:17   09:16                                                       05:39  
        03:57   11:17   19:34   23:29   33:34   41:23   49:40   58:56                                                       64:35  
                                                                                               
                                                                                               
Plac Bana E - 1,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7                                                           Mål  
1 Jan Bojling Solna OK 24:51 03:57 (1) 03:11 (1) 01:41 (1) 04:25 (1) 02:02 (1) 01:32 (1) 04:17 (1)                                                         03:46 (2)
        03:57 (1) 07:08 (1) 08:49 (1) 13:14 (1) 15:16 (1) 16:48 (1) 21:05 (1)                                                         24:51 (1)
2 Benny Bogstedt Tullinge SK 33:29 05:04 (7) 03:30 (3) 03:00 (14) 05:51 (6) 03:12 (6) 02:05 (7) 05:50 (3)                                                         04:57 (7)
        05:04 (7) 08:34 (3) 11:34 (3) 17:25 (2) 20:37 (3) 22:42 (2) 28:32 (2)                                                         33:29 (2)
3 Karl-Verner Andersson Snättringe SK 34:54 05:05 (8) 03:36 (4) 02:57 (13) 06:04 (7) 03:12 (6) 02:04 (6) 06:54 (6)                                                         05:02 (8)
        05:05 (8) 08:41 (4) 11:38 (4) 17:42 (4) 20:54 (4) 22:58 (3) 29:52 (3)                                                         34:54 (3)
4 Gunvor Granath Nynäshamns OK 35:56 04:59 (6) 05:04 (11) 03:34 (15) 05:24 (4) 02:39 (2) 01:51 (4) 07:32 (11)                                                         04:53 (6)
        04:59 (6) 10:03 (7) 13:37 (9) 19:01 (6) 21:40 (6) 23:31 (5) 31:03 (4)                                                         35:56 (4)
5 Roland Bolin Snättringe SK 36:03 04:33 (4) 09:21 (16) 01:45 (2) 04:55 (2) 03:31 (9) 01:36 (2) 05:57 (4)                                                         04:25 (3)
        04:33 (4) 13:54 (14) 15:39 (13) 20:34 (10) 24:05 (10) 25:41 (8) 31:38 (6)                                                         36:03 (5)
5 Gunnel Junegard OK Södertörn 36:03 07:07 (17) 03:16 (2) 02:55 (10) 06:05 (8) 03:12 (6) 03:05 (14) 05:41 (2)                                                         04:42 (5)
        07:07 (17) 10:23 (9) 13:18 (8) 19:23 (8) 22:35 (7) 25:40 (7) 31:21 (5)                                                         36:03 (5)
7 Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK 37:00 04:30 (3) 03:48 (5) 02:12 (3) 07:39 (16) 03:00 (5) 02:07 (8) 08:37 (13)                                                         05:07 (9)
        04:30 (3) 08:18 (2) 10:30 (2) 18:09 (5) 21:09 (5) 23:16 (4) 31:53 (7)                                                         37:00 (7)
8 Torsten Lundborg Hammarby IF OF 38:24 04:11 (2) 06:10 (12) 02:20 (4) 04:55 (2) 02:52 (4) 03:04 (13) 12:05 (17)                                                         02:47 (1)
        04:11 (2) 10:21 (8) 12:41 (6) 17:36 (3) 20:28 (2) 23:32 (6) 35:37 (10)                                                         38:24 (8)
9 Ingvar Jansson Sundbybergs IK 41:12 04:43 (5) 04:06 (6) 03:58 (16) 06:21 (9) 03:48 (12) 03:21 (16) 07:16 (10)                                                         07:39 (17)
        04:43 (5) 08:49 (5) 12:47 (7) 19:08 (7) 22:56 (8) 26:17 (10) 33:33 (8)                                                         41:12 (9)
10 Ulla-Britta Hall Järla Orientering 41:50 05:46 (10) 04:13 (8) 02:38 (6) 07:01 (13) 03:57 (13) 02:23 (9) 07:54 (12)                                                         07:58 (18)
        05:46 (10) 09:59 (6) 12:37 (5) 19:38 (9) 23:35 (9) 25:58 (9) 33:52 (9)                                                         41:50 (10)
11 Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK 42:14 06:49 (15) 04:10 (7) 02:55 (10) 07:04 (14) 05:02 (17) 03:26 (17) 07:02 (7)                                                         05:46 (13)
        06:49 (15) 10:59 (11) 13:54 (11) 20:58 (11) 26:00 (11) 29:26 (12) 36:28 (11)                                                         42:14 (11)
12 Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK 42:15 06:51 (16) 04:16 (9) 02:51 (9) 07:22 (15) 04:46 (16) 03:20 (15) 07:11 (9)                                                         05:38 (12)
        06:51 (16) 11:07 (12) 13:58 (12) 21:20 (12) 26:06 (12) 29:26 (12) 36:37 (12)                                                         42:15 (12)
13 Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 43:53 06:12 (13) 04:36 (10) 02:50 (8) 10:20 (17) 02:41 (3) 01:57 (5) 10:39 (14)                                                         04:38 (4)
        06:12 (13) 10:48 (10) 13:38 (10) 23:58 (13) 26:39 (13) 28:36 (11) 39:15 (13)                                                         43:53 (13)
14 Alf Persson OK Österåker 44:50 05:21 (9) 07:50 (13) 04:58 (17) 06:53 (12) 04:24 (15) 02:57 (12) 07:02 (7)                                                         05:25 (11)
        05:21 (9) 13:11 (13) 18:09 (16) 25:02 (16) 29:26 (16) 32:23 (16) 39:25 (14)                                                         44:50 (14)
15 Göran Haglun