Sträcktider Luffarligan Segeltorp                                                  
  2019-09-25       Svarta tider är sträcktider     Blå tider är från start     Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid              
                                                           
Plac Bana A - 5,8 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   Mål  
1 Niklas Wansölin OK Ravinen 55:25 05:22 (4) 05:14 (3) 02:54 (3) 05:39 (1) 05:28 (2) 05:17 (4) 01:37 (1) 07:57 (1) 02:38 (1) 01:19 (3) 06:40 (5) 04:07 (2) 01:13 (2)
        05:22 (4) 10:36 (3) 13:30 (3) 19:09 (3) 24:37 (1) 29:54 (1) 31:31 (1) 39:28 (1) 42:06 (1) 43:25 (1) 50:05 (1) 54:12 (1) 55:25 (1)
2 Malin Dahlbäck OK Österåker 60:12 05:03 (2) 04:56 (2) 02:52 (2) 06:04 (3) 05:43 (4) 05:16 (2) 01:41 (2) 12:44 (5) 02:39 (3) 01:16 (2) 06:07 (3) 04:36 (4) 01:15 (3)
        05:03 (2) 09:59 (2) 12:51 (1) 18:55 (1) 24:38 (2) 29:54 (1) 31:35 (2) 44:19 (2) 46:58 (2) 48:14 (2) 54:21 (2) 58:57 (2) 60:12 (2)
3 Håkan Dahlbäck OK Österåker 60:18 05:04 (3) 04:54 (1) 02:57 (4) 06:00 (2) 05:44 (5) 05:16 (2) 01:45 (4) 12:43 (4) 02:41 (4) 01:23 (4) 05:59 (2) 04:31 (3) 01:21 (6)
        05:04 (3) 09:58 (1) 12:55 (2) 18:55 (1) 24:39 (3) 29:55 (3) 31:40 (3) 44:23 (3) 47:04 (3) 48:27 (3) 54:26 (3) 58:57 (2) 60:18 (3)
4 Hanna Korhonen Haninge SOK 65:09 06:46 (5) 06:06 (4) 03:22 (5) 09:07 (6) 05:34 (3) 05:00 (1) 01:43 (3) 08:21 (2) 02:38 (1) 01:24 (5) 06:21 (4) 07:31 (5) 01:16 (4)
        06:46 (5) 12:52 (4) 16:14 (4) 25:21 (4) 30:55 (4) 35:55 (4) 37:38 (4) 45:59 (4) 48:37 (4) 50:01 (4) 56:22 (4) 63:53 (4) 65:09 (4)
5 Fredrik Grimborg Skarpnäcks OL 83:16 04:08 (1) 10:30 (8) 02:46 (1) 10:24 (8) 04:18 (1) 18:06 (8) 03:55 (6) 15:06 (7) 03:09 (6) 00:58 (1) 05:01 (1) 03:51 (1) 01:04 (1)
        04:08 (1) 14:38 (5) 17:24 (5) 27:48 (5) 32:06 (5) 50:12 (7) 54:07 (7) 69:13 (7) 72:22 (7) 73:20 (7) 78:21 (5) 82:12 (5) 83:16 (5)
6 Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK 90:01 11:07 (7) 07:18 (6) 03:40 (6) 08:44 (5) 07:39 (7) 06:59 (6) 02:14 (5) 16:16 (8) 03:40 (7) 02:31 (7) 09:46 (7) 08:47 (6) 01:20 (5)
        11:07 (7) 18:25 (7) 22:05 (7) 30:49 (7) 38:28 (7) 45:27 (6) 47:41 (5) 63:57 (6) 67:37 (6) 70:08 (6) 79:54 (7) 88:41 (6) 90:01 (6)
7 Kurt Eriksson Vandrarringen 96:14 07:47 (6) 07:10 (5) 05:54 (8) 08:13 (4) 06:47 (6) 06:36 (5) 06:06 (8) 11:17 (3) 02:57 (5) 05:57 (8) 10:48 (8) 15:00 (8) 01:42 (7)
        07:47 (6) 14:57 (6) 20:51 (6) 29:04 (6) 35:51 (6) 42:27 (5) 48:33 (6) 59:50 (5) 62:47 (5) 68:44 (5) 79:32 (6) 94:32 (7) 96:14 (7)
8 Lars Boudrie Väsby OK 98:28 11:09 (8) 09:01 (7) 05:07 (7) 09:48 (7) 08:58 (8) 07:59 (7) 05:10 (7) 13:15 (6) 03:45 (8) 01:50 (6) 09:38 (6) 10:16 (7) 02:32 (8)
        11:09 (8) 20:10 (8) 25:17 (8) 35:05 (8) 44:03 (8) 52:02 (8) 57:12 (8) 70:27 (8) 74:12 (8) 76:02 (8) 85:40 (8) 95:56 (8) 98:28 (8)
                                                           
                                                           
Plac Bana B - 4,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10           Mål  
1 Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 34:57 04:58 (2) 04:18 (1) 02:07 (1) 04:52 (1) 03:47 (1) 03:47 (2) 01:08 (1) 03:20 (1) 03:25 (1) 02:08 (1)         01:07 (1)
        04:58 (2) 09:16 (2) 11:23 (2) 16:15 (1) 20:02 (1) 23:49 (1) 24:57 (1) 28:17 (1) 31:42 (1) 33:50 (1)         34:57 (1)
2 P-O Ivarsson Haninge SOK 43:50 05:53 (9) 05:01 (3) 04:45 (27) 05:47 (4) 04:47 (3) 03:47 (2) 02:41 (24) 03:51 (6) 03:26 (2) 02:18 (2)         01:34 (7)
        05:53 (9) 10:54 (4) 15:39 (7) 21:26 (5) 26:13 (4) 30:00 (3) 32:41 (3) 36:32 (3) 39:58 (3) 42:16 (3)         43:50 (2)
3 Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF 43:58 05:35 (4) 05:13 (4) 03:12 (8) 06:02 (6) 05:09 (6) 04:00 (4) 01:25 (4) 03:30 (3) 05:29 (27) 02:32 (4)         01:51 (15)
        05:35 (4) 10:48 (3) 14:00 (3) 20:02 (2) 25:11 (2) 29:11 (2) 30:36 (2) 34:06 (2) 39:35 (2) 42:07 (2)         43:58 (3)
4 Henrik Sjögren Haninge SOK 44:37 04:19 (1) 04:28 (2) 02:31 (2) 10:40 (33) 04:33 (2) 05:42 (19) 01:16 (2) 03:35 (4) 03:37 (4) 02:38 (5)         01:18 (2)
        04:19 (1) 08:47 (1) 11:18 (1) 21:58 (7) 26:31 (6) 32:13 (8) 33:29 (5) 37:04 (4) 40:41 (4) 43:19 (4)         44:37 (4)
5 Anders Back klubblös 45:22 05:47 (8) 10:35 (37) 03:08 (5) 05:43 (3) 04:47 (3) 03:28 (1) 01:23 (3) 03:20 (1) 03:30 (3) 02:23 (3)         01:18 (2)
        05:47 (8) 16:22 (26) 19:30 (22) 25:13 (14) 30:00 (12) 33:28 (9) 34:51 (8) 38:11 (8) 41:41 (5) 44:04 (5)         45:22 (5)
6 Janne Nilsson Centrum OK 46:36 05:38 (5) 05:48 (10) 04:36 (25) 05:40 (2) 05:38 (8) 04:46 (9) 01:35 (5) 03:59 (8) 04:30 (13) 02:49 (9)         01:37 (9)
        05:38 (5) 11:26 (6) 16:02 (8) 21:42 (6) 27:20 (7) 32:06 (7) 33:41 (6) 37:40 (6) 42:10 (6) 44:59 (6)         46:36 (6)
7 Leif Åkerblom OK Österåker 47:21 05:43 (7) 05:45 (9) 02:43 (4) 06:17 (8) 05:49 (10) 05:07 (14) 01:45 (10) 04:12 (14) 04:51 (19) 03:22 (19)         01:47 (13)
        05:43 (7) 11:28 (7) 14:11 (4) 20:28 (4) 26:17 (5) 31:24 (5) 33:09 (4) 37:21 (5) 42:12 (7) 45:34 (7)         47:21 (7)
8 Mikael Sungqvist Tullinge SK 48:00 06:22 (11) 06:17 (12) 03:51 (18) 06:26 (11) 05:59 (13) 04:54 (11) 01:44 (9) 04:03 (9) 03:56 (5) 03:02 (14)         01:26 (4)
        06:22 (11) 12:39 (10) 16:30 (12) 22:56 (10) 28:55 (10) 33:49 (10) 35:33 (9) 39:36 (9) 43:32 (9) 46:34 (9)         48:00 (8)
9 Johan Palmgren Täby OK 48:09 05:40 (6) 05:21 (5) 03:10 (6) 06:01 (5) 05:21 (7) 04:38 (8) 03:48 (35) 04:03 (9) 04:54 (22) 02:40 (6)         02:33 (31)
        05:40 (6) 11:01 (5) 14:11 (4) 20:12 (3) 25:33 (3) 30:11 (4) 33:59 (7) 38:02 (7) 42:56 (8) 45:36 (8)         48:09 (9)
10 Björn Reger Söder Tyresö 49:38 05:54 (10) 05:35 (7) 05:37 (32) 08:20 (24) 05:40 (9) 04:23 (6) 01:41 (6) 03:50 (5) 04:05 (6) 02:51 (10)         01:42 (12)
        05:54 (10) 11:29 (8) 17:06 (14) 25:26 (16) 31:06 (14) 35:29 (12) 37:10 (11) 41:00 (10) 45:05 (10) 47:56 (10)         49:38 (10)
11 Anna-Karin Sundqvist Tullinge SK 52:12 06:23 (13) 06:29 (14) 03:23 (12) 07:09 (14) 06:27 (17) 05:05 (13) 01:43 (7) 04:33 (17) 04:13 (8) 03:01 (13)         03:46 (37)
        06:23 (13) 12:52 (12) 16:15 (10) 23:24 (12) 29:51 (11) 34:56 (11) 36:39 (10) 41:12 (11) 45:25 (11) 48:26 (11)         52:12 (11)
12 Per Öhlund Gustavsbergs OK 54:04 07:27 (20) 06:22 (13) 03:14 (9) 07:19 (17) 06:27 (17) 05:07 (14) 02:47 (27) 04:11 (13) 04:54 (21) 04:26 (32)         01:50 (14)
        07:27 (20) 13:49 (13) 17:03 (13) 24:22 (13) 30:49 (13) 35:56 (14) 38:43 (13) 42:54 (12) 47:48 (12) 52:14 (12)         54:04 (12)
13 Paul Norén OK Södertörn 54:05 07:39 (22) 06:42 (15) 04:13 (22) 06:41 (12) 06:51 (20) 05:18 (16) 02:56 (30) 04:17 (15) 04:32 (14) 03:18 (17)         01:38 (10)
        07:39 (22) 14:21 (16) 18:34 (16) 25:15 (15) 32:06 (16) 37:24 (15) 40:20 (16) 44:37 (13) 49:09 (13) 52:27 (13)         54:05 (13)
14 Per Helen Söders sol Tyresö 54:47 13:11 (37) 06:43 (16) 03:50 (17) 06:24 (10) 06:04 (14) 04:34 (7) 01:43 (7) 03:56 (7) 04:10 (7) 02:45 (7)         01:27 (5)
        13:11 (37) 19:54 (36) 23:44 (32) 30:08 (26) 36:12 (23) 40:46 (21) 42:29 (19) 46:25 (16) 50:35 (16) 53:20 (15)         54:47 (14)
15 Marie Malmborg Söders-Tyresö 55:08 06:22 (11) 05:23 (6) 03:10 (6) 07:19 (17) 05:58 (12) 07:25 (30) 04:22 (37) 06:01 (29) 04:26 (12) 02:45 (7)         01:57 (18)
        06:22 (11) 11:45 (9) 14:55 (6) 22:14 (8) 28:12 (9) 35:37 (13) 39:59 (14) 46:00 (15) 50:26 (15) 53:11 (14)         55:08 (15)
16 Elisabeth Tollemark Skogsluffarnas OK 56:52 06:48 (15) 06:02 (11) 03:14 (9) 07:14 (16) 07:57 (30) 06:11 (23) 02:50 (29) 04:54 (18) 04:44 (16) 03:45 (24)         03:13 (36)
        06:48 (15) 12:50 (11) 16:04 (9) 23:18 (11) 31:15 (15) 37:26 (16) 40:16 (15) 45:10 (14) 49:54 (14) 53:39 (16)         56:52 (16)
17 Leif Mörkfors Järfälla OK 57:39 07:24 (19) 07:01 (23) 06:01 (33) 07:38 (19) 07:22 (24) 05:30 (17) 02:27 (22) 04:18 (16) 04:56 (24) 02:59 (12)         02:03 (20)
        07:24 (19) 14:25 (17) 20:26 (23) 28:04 (22) 35:26 (22) 40:56 (22) 43:23 (22) 47:41 (18) 52:37 (19) 55:36 (17)         57:39 (17)
18 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 57:57 08:41 (27) 06:56 (19) 03:22 (11) 06:57 (13) 07:32 (27) 06:49 (26) 02:25 (20) 05:01 (22) 05:08 (25) 03:11 (15)         01:55 (16)
        08:41 (27) 15:37 (24) 18:59 (18) 25:56 (17) 33:28 (19) 40:17 (19) 42:42 (20) 47:43 (19) 52:51 (21) 56:02 (18)         57:57 (18)
19 Bo Hedlund IFK Enskede 58:45 09:45 (32) 06:55 (18) 04:19 (23) 06:18 (9) 06:08 (15) 07:15 (29) 02:13 (16) 04:55 (19) 04:15 (10) 04:33 (35)         02:09 (22)
        09:45 (32) 16:40 (29) 20:59 (26) 27:17 (21) 33:25 (18) 40:40 (20) 42:53 (21) 47:48 (20) 52:03 (17) 56:36 (20)         58:45 (19)
20 Jan Gottfridsson Norbergs OK 59:02 07:50 (23) 07:00 (22) 03:25 (13) 13:18 (37) 05:55 (11) 04:51 (10) 01:46 (11) 04:10 (12) 04:22 (11) 03:57 (26)         02:28 (30)
        07:50 (23) 14:50 (18) 18:15 (15) 31:33 (29) 37:28 (26) 42:19 (24) 44:05 (23) 48:15 (21) 52:37 (19) 56:34 (19)         59:02 (20)
21 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 59:13 07:15 (18) 06:45 (17) 05:02 (30) 07:38 (19) 07:46 (29) 05:43 (20) 02:14 (17) 04:56 (20) 04:53 (20) 04:48 (36)         02:13 (25)
        07:15 (18) 14:00 (15) 19:02 (19) 26:40 (19) 34:26 (20) 40:09 (18) 42:23 (18) 47:19 (17) 52:12 (18) 57:00 (21)         59:13 (21)
22 Anders Karlsson Tullinge SK 60:23 08:14 (25) 06:57 (20) 03:44 (15) 07:11 (15) 06:49 (19) 06:57 (27) 02:06 (14) 06:35 (32) 06:23 (31) 03:32 (23)         01:55 (16)
        08:14 (25) 15:11 (19) 18:55 (17) 26:06 (18) 32:55 (17) 39:52 (17) 41:58 (17) 48:33 (22) 54:56 (22) 58:28 (22)         60:23 (22)
23 Anders Holmqvist Snättringe SK 61:24 05:34 (3) 08:18 (29) 02:35 (3) 06:03 (7) 04:58 (5) 04:00 (4) 06:24 (38) 14:18 (36) 04:13 (8) 03:21 (18)         01:40 (11)
        05:34 (3) 13:52 (14) 16:27 (11) 22:30 (9) 27:28 (8) 31:28 (6) 37:52 (12) 52:10 (26) 56:23 (24) 59:44 (24)         61:24 (23)
24 Britt-Marie Hellgren OK Älvsjö-Örby 61:43 07:32 (21) 07:46 (25) 06:15 (34) 07:51 (21) 08:09 (31) 06:14 (24) 01:51 (13) 05:38 (25) 04:49 (18) 03:17 (16)         02:21 (27)
        07:32 (21) 15:18 (21) 21:33 (29) 29:24 (24) 37:33 (27) 43:47 (25) 45:38 (25) 51:16 (24) 56:05 (23) 59:22 (23)         61:43 (24)
25 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 61:54 08:51 (28) 08:21 (31) 03:48 (16) 07:58 (22) 07:25 (26) 05:53 (21) 03:21 (32) 04:56 (20) 05:57 (28) 03:26 (20)         01:58 (19)
        08:51 (28) 17:12 (30) 21:00 (27) 28:58 (23) 36:23 (24) 42:16 (23) 45:37 (24) 50:33 (23) 56:30 (25) 59:56 (25)         61:54 (25)
26 Lennart Hävrén Tullinge SK 64:39 07:07 (17) 08:23 (32) 03:36 (14) 08:04 (23) 07:19 (22) 09:33 (35) 02:17 (19) 05:02 (23) 07:08 (33) 03:58 (27)         02:12 (24)
        07:07 (17) 15:30 (22) 19:06 (20) 27:10 (20) 34:29 (21) 44:02 (26) 46:19 (26) 51:21 (25) 58:29 (26) 62:27 (26)         64:39 (26)
27 Börje Wahlgren Wahlgren 66:00 07:01 (16) 10:57 (38) 04:52 (29) 08:26 (25) 06:09 (16) 12:18 (37) 02:44 (25) 04:05 (11) 04:54 (21) 02:58 (11)         01:36 (8)
        07:01 (16) 17:58 (32) 22:50 (30) 31:16 (28) 37:25 (25) 49:43 (32) 52:27 (32) 56:32 (29) 61:26 (28) 64:24 (27)         66:00 (27)
28 Reijo Korhonen Haninge SOK 67:57 08:38 (26) 07:50 (26) 04:19 (23) 11:43 (35) 08:51 (36) 05:38 (18) 02:09 (15) 05:51 (28) 06:02 (29) 04:29 (33)         02:27 (29)
        08:38 (26) 16:28 (27) 20:47 (25) 32:30 (30) 41:21 (31) 46:59 (27) 49:08 (27) 54:59 (27) 61:01 (27) 65:30 (28)         67:57 (28)
29 Bo Norbäck Tullinge SK 68:24 10:09 (33) 08:39 (33) 04:11 (21) 10:22 (32) 07:09 (21) 07:39 (33) 03:45 (34) 06:01 (29) 04:48 (17) 03:27 (21)         02:14 (26)
        10:09 (33) 18:48 (35) 22:59 (31) 33:21 (31) 40:30 (30) 48:09 (30) 51:54 (31) 57:55 (30) 62:43 (29) 66:10 (29)         68:24 (29)
30 Christer Hördell Söders-Tyresö 71:32 13:29 (38) 08:00 (27) 04:47 (28) 09:09 (27) 10:26 (37) 05:59 (22) 02:15 (18) 05:42 (27) 05:26 (26) 03:54 (25)         02:25 (28)
        13:29 (38) 21:29 (38) 26:16 (37) 35:25 (35) 45:51 (37) 51:50 (35) 54:05 (33) 59:47 (32) 65:13 (30) 69:07 (30)         71:32 (30)
31 Lotta Valentin Gustavsbergs OK 72:00 06:41 (14) 08:53 (34) 05:29 (31) 09:36 (30) 08:24 (33) 08:28 (34) 02:26 (21) 05:38 (25) 09:50 (37) 04:32 (34)         02:03 (20)
        06:41 (14) 15:34 (23) 21:03 (28) 30:39 (27) 39:03 (29) 47:31 (28) 49:57 (29) 55:35 (28) 65:25 (31) 69:57 (31)         72:00 (31)
32 Leif Jonsson Gustavsbergs OK 73:32 07:50 (23) 08:20 (30) 08:32 (37) 11:44 (36) 08:31 (34) 06:42 (25) 02:46 (26) 05:25 (24) 07:31 (35) 04:00 (28)         02:11 (23)
        07:50 (23) 16:10 (25) 24:42 (33) 36:26 (36) 44:57 (35) 51:39 (34) 54:25 (34) 59:50 (33) 67:21 (32) 71:21 (32)         73:32 (32)
33 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 76:53 09:33 (30) 05:44 (8) 04:03 (20) 15:57 (38) 07:23 (25) 05:04 (12) 01:50 (12) 17:46 (38) 04:39 (15) 03:27 (21)         01:27 (5)
        09:33 (30) 15:17 (20) 19:20 (21) 35:17 (34) 42:40 (33) 47:44 (29) 49:34 (28) 67:20 (36) 71:59 (34) 75:26 (34)         76:53 (33)
34 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 78:59 09:32 (29) 08:56 (35) 06:21 (35) 09:28 (28) 07:19 (22) 14:23 (38) 02:37 (23) 06:21 (31) 07:03 (32) 04:12 (29)         02:47 (35)
        09:32 (29) 18:28 (33) 24:49 (34) 34:17 (32) 41:36 (32) 55:59 (37) 58:36 (37) 64:57 (35) 72:00 (35) 76:12 (35)         78:59 (34)
35 Bo Winander Järfälla OK 79:17 11:24 (36) 09:54 (36) 04:43 (26) 09:06 (26) 08:37 (35) 07:29 (31) 03:40 (33) 07:35 (35) 07:09 (34) 04:59 (37)         04:41 (38)
        11:24 (36) 21:18 (37) 26:01 (36) 35:07 (33) 43:44 (34) 51:13 (33) 54:53 (35) 62:28 (34) 69:37 (33) 74:36 (33)         79:17 (35)
36 Ulla Clevnert Spårvägens OK 83:41 09:34 (31) 06:59 (21) 04:02 (19) 09:28 (28) 07:33 (28) 10:36 (36) 02:48 (28) 07:34 (34) 18:07 (38) 04:17 (30)         02:43 (33)
        09:34 (31) 16:33 (28) 20:35 (24) 30:03 (25) 37:36 (28) 48:12 (31) 51:00 (30) 58:34 (31) 76:41 (36) 80:58 (36)         83:41 (36)
37 Göran Kron KSIF 88:08 10:38 (35) 08:08 (28) 06:21 (35) 11:31 (34) 08:21 (32) 07:32 (32) 03:55 (36) 15:24 (37) 09:09 (36) 04:25 (31)         02:44 (34)
        10:38 (35) 18:46 (34) 25:07 (35) 36:38 (37) 44:59 (36) 52:31 (36) 56:26 (36) 71:50 (37) 80:59 (37) 85:24 (37)         88:08 (37)
38 Tommy Wåhlin Västerås SOK 96:54 10:12 (34) 07:23 (24) 26:12 (38) 09:50 (31) 12:13 (38) 07:04 (28) 03:10 (31) 06:55 (33) 06:16 (30) 05:04 (38)         02:35 (32)
        10:12 (34) 17:35 (31) 43:47 (38) 53:37 (38) 65:50 (38) 72:54 (38) 76:04 (38) 82:59 (38) 89:15 (38) 94:19 (38)         96:54 (38)
- Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 58:15 12:01   04:53   05:52   05:46   05:44   09:56   04:38   04:20   03:26               01:39  
        12:01   16:54   22:46   28:32   34:16   44:12   48:50   53:10   56:36               58:15  
- Maria Ehn Tullinge SK 72:38 10:40   07:54   06:14   07:41   07:17   06:50   13:57   05:27   04:08               02:30  
        10:40   18:34   24:48   32:29   39:46   46:36   60:33   66:00   70:08               72:38  
                                                           
                                                           
Plac Bana C - 3,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9               Mål  
1 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 33:02 08:15 (19) 02:08 (1) 03:23 (1) 02:04 (1) 03:52 (1) 02:22 (4) 04:04 (1) 01:50 (26) 03:05 (1)             01:59 (6)
        08:15 (19) 10:23 (6) 13:46 (1) 15:50 (1) 19:42 (1) 22:04 (1) 26:08 (1) 27:58 (1) 31:03 (1)             33:02 (1)
2 Stefan Persson Södertälje-Nykvarn OF 36:49 07:41 (12) 03:01 (15) 03:47 (2) 02:23 (3) 04:14 (2) 02:26 (6) 05:10 (12) 02:00 (40) 03:51 (13)             02:16 (19)
        07:41 (12) 10:42 (9) 14:29 (3) 16:52 (3) 21:06 (3) 23:32 (3) 28:42 (2) 30:42 (2) 34:33 (2)             36:49 (2)
3 Stina Andreasson Gustavsbergs OK 37:07 07:37 (10) 02:45 (7) 04:40 (15) 02:28 (5) 05:21 (27) 02:16 (2) 05:04 (9) 01:25 (4) 03:35 (8)             01:56 (4)
        07:37 (10) 10:22 (5) 15:02 (6) 17:30 (6) 22:51 (7) 25:07 (6) 30:11 (4) 31:36 (3) 35:11 (3)             37:07 (3)
4 Anders Sohlberg OK Södertörn 37:21 07:33 (8) 03:10 (17) 04:51 (19) 02:41 (11) 04:29 (9) 02:45 (17) 04:51 (7) 01:35 (9) 03:21 (3)             02:05 (9)
        07:33 (8) 10:43 (10) 15:34 (10) 18:15 (8) 22:44 (6) 25:29 (7) 30:20 (5) 31:55 (5) 35:16 (4)             37:21 (4)
5 Nicklas Hermundstad Snättringe SK 37:37 07:03 (2) 02:09 (2) 04:36 (13) 02:14 (2) 04:24 (5) 02:28 (8) 07:39 (66) 01:38 (12) 03:18 (2)             02:08 (12)
        07:03 (2) 09:12 (1) 13:48 (2) 16:02 (2) 20:26 (2) 22:54 (2) 30:33 (6) 32:11 (7) 35:29 (5)             37:37 (5)
6 Bo Davidsson Solna OK 38:02 07:49 (13) 02:36 (4) 04:33 (12) 02:29 (6) 04:25 (7) 02:40 (13) 05:25 (18) 01:48 (23) 04:05 (25)             02:12 (17)
        07:49 (13) 10:25 (8) 14:58 (5) 17:27 (5) 21:52 (5) 24:32 (5) 29:57 (3) 31:45 (4) 35:50 (6)             38:02 (6)
7 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 38:28 07:53 (15) 03:30 (24) 04:02 (3) 02:49 (16) 04:56 (20) 02:55 (23) 05:00 (8) 01:44 (19) 03:50 (12)             01:49 (2)
        07:53 (15) 11:23 (15) 15:25 (8) 18:14 (7) 23:10 (8) 26:05 (9) 31:05 (8) 32:49 (8) 36:39 (8)             38:28 (7)
8 Anders Gärderud Enebyberg 38:33 07:35 (9) 02:41 (6) 05:38 (36) 02:42 (12) 04:38 (13) 02:43 (16) 04:39 (2) 01:32 (6) 03:54 (18)             02:31 (32)
        07:35 (9) 10:16 (4) 15:54 (12) 18:36 (10) 23:14 (9) 25:57 (8) 30:36 (7) 32:08 (6) 36:02 (7)             38:33 (8)
9 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 38:46 07:57 (16) 04:21 (50) 04:43 (17) 02:42 (12) 04:29 (9) 02:45 (17) 04:48 (6) 01:38 (12) 03:22 (4)             02:01 (8)
        07:57 (16) 12:18 (20) 17:01 (16) 19:43 (14) 24:12 (12) 26:57 (14) 31:45 (13) 33:23 (13) 36:45 (9)             38:46 (9)
10 Tommy Lindberg Haninge SOK 38:57 08:10 (17) 02:59 (13) 04:08 (4) 03:37 (40) 05:32 (29) 02:20 (3) 04:39 (2) 01:37 (11) 03:48 (11)             02:07 (11)
        08:10 (17) 11:09 (14) 15:17 (7) 18:54 (12) 24:26 (14) 26:46 (13) 31:25 (10) 33:02 (10) 36:50 (11)             38:57 (10)
11 Leif Magnusson Skogsluffarnas OK 39:00 07:18 (4) 05:22 (69) 04:20 (7) 03:09 (27) 04:52 (18) 02:26 (6) 04:45 (5) 01:20 (1) 03:38 (9)             01:50 (3)
        07:18 (4) 12:40 (25) 17:00 (15) 20:09 (16) 25:01 (16) 27:27 (15) 32:12 (14) 33:32 (14) 37:10 (12)             39:00 (11)
12 Ingemar Gard Söders-Tyresö 39:15 07:09 (3) 02:35 (3) 04:53 (20) 02:31 (8) 04:18 (3) 02:22 (4) 07:32 (65) 01:39 (14) 04:16 (27)             02:00 (7)
        07:09 (3) 09:44 (2) 14:37 (4) 17:08 (4) 21:26 (4) 23:48 (4) 31:20 (9) 32:59 (9) 37:15 (13)             39:15 (12)
13 Anders Kärrström Tullinge SK 39:22 09:44 (34) 03:03 (16) 04:17 (6) 02:25 (4) 04:44 (15) 02:10 (1) 05:18 (14) 01:34 (8) 04:02 (23)             02:05 (9)
        09:44 (34) 12:47 (27) 17:04 (17) 19:29 (13) 24:13 (13) 26:23 (11) 31:41 (12) 33:15 (11) 37:17 (14)             39:22 (13)
14 Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 39:57 07:28 (7) 02:56 (10) 05:29 (31) 02:56 (19) 04:33 (12) 02:49 (20) 05:23 (17) 01:42 (16) 03:29 (5)             03:12 (57)
        07:28 (7) 10:24 (7) 15:53 (11) 18:49 (11) 23:22 (10) 26:11 (10) 31:34 (11) 33:16 (12) 36:45 (9)             39:57 (14)
15 Torbjörn Bergman Snättringe SK 41:12 07:40 (11) 04:17 (49) 05:44 (39) 03:39 (42) 04:43 (14) 02:45 (17) 04:44 (4) 01:31 (5) 03:51 (13)             02:18 (21)
        07:40 (11) 11:57 (17) 17:41 (21) 21:20 (22) 26:03 (21) 28:48 (20) 33:32 (16) 35:03 (15) 38:54 (15)             41:12 (15)
16 Kjell Holmberg OK Södertörn 42:12 08:47 (24) 03:11 (18) 05:13 (25) 02:39 (10) 05:24 (28) 02:52 (21) 05:30 (21) 02:24 (64) 03:54 (18)             02:18 (21)
        08:47 (24) 11:58 (18) 17:11 (18) 19:50 (15) 25:14 (17) 28:06 (16) 33:36 (17) 36:00 (17) 39:54 (17)             42:12 (16)
17 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 42:16 08:13 (18) 02:54 (9) 04:24 (8) 03:02 (23) 05:14 (23) 02:37 (12) 06:41 (47) 02:21 (59) 04:20 (28)             02:30 (31)
        08:13 (18) 11:07 (13) 15:31 (9) 18:33 (9) 23:47 (11) 26:24 (12) 33:05 (15) 35:26 (16) 39:46 (16)             42:16 (17)
18 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 42:35 08:38 (22) 06:27 (79) 04:10 (5) 02:48 (14) 04:31 (11) 02:59 (25) 05:21 (16) 01:55 (31) 04:00 (22)             01:46 (1)
        08:38 (22) 15:05 (45) 19:15 (29) 22:03 (27) 26:34 (23) 29:33 (23) 34:54 (19) 36:49 (20) 40:49 (21)             42:35 (18)
19 Karl-Gunnar Karnebäck Attunda OK 42:41 07:23 (6) 03:25 (23) 05:31 (34) 04:01 (58) 04:20 (4) 03:26 (42) 06:14 (40) 02:04 (50) 03:52 (16)             02:25 (26)
        07:23 (6) 10:48 (12) 16:19 (13) 20:20 (17) 24:40 (15) 28:06 (16) 34:20 (18) 36:24 (18) 40:16 (18)             42:41 (19)
20 Per-Johan Vikfors OK Österåker 42:50 07:51 (14) 03:35 (27) 06:24 (48) 02:37 (9) 05:13 (22) 02:41 (14) 06:55 (52) 01:35 (9) 03:31 (6)             02:28 (30)
        07:51 (14) 11:26 (16) 17:50 (22) 20:27 (20) 25:40 (19) 28:21 (18) 35:16 (23) 36:51 (21) 40:22 (19)             42:50 (20)
21 Jan Lindgren OK Södertörn 42:59 09:46 (35) 04:27 (53) 04:36 (13) 03:08 (26) 05:06 (21) 02:42 (15) 05:20 (15) 01:24 (2) 03:55 (20)             02:35 (35)
        09:46 (35) 14:13 (38) 18:49 (27) 21:57 (26) 27:03 (24) 29:45 (24) 35:05 (21) 36:29 (19) 40:24 (20)             42:59 (21)
22 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 43:21 09:19 (31) 03:00 (14) 04:29 (10) 03:34 (37) 05:32 (29) 03:20 (35) 05:41 (26) 01:56 (33) 04:21 (30)             02:09 (13)
        09:19 (31) 12:19 (21) 16:48 (14) 20:22 (19) 25:54 (20) 29:14 (22) 34:55 (20) 36:51 (21) 41:12 (22)             43:21 (22)
23 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 43:44 07:21 (5) 02:37 (5) 07:26 (67) 02:57 (20) 05:16 (24) 03:04 (29) 06:31 (44) 02:15 (55) 03:51 (14)             02:26 (28)
        07:21 (5) 09:58 (3) 17:24 (19) 20:21 (18) 25:37 (18) 28:41 (19) 35:12 (22) 37:27 (23) 41:18 (23)             43:44 (23)
24 Svante Frid Enebybergs IF 45:03 09:09 (29) 04:12 (45) 04:59 (21) 02:59 (21) 04:46 (16) 02:55 (23) 06:55 (52) 02:23 (62) 04:02 (23)             02:43 (38)
        09:09 (29) 13:21 (30) 18:20 (24) 21:19 (21) 26:05 (22) 29:00 (21) 35:55 (24) 38:18 (24) 42:20 (24)             45:03 (24)
25 Lars Olavi Peldan Enebybergs IF 45:43 09:11 (30) 03:23 (21) 05:05 (22) 03:45 (46) 05:40 (32) 03:23 (37) 05:53 (33) 02:22 (60) 04:52 (43)             02:09 (13)
        09:11 (30) 12:34 (24) 17:39 (20) 21:24 (23) 27:04 (25) 30:27 (25) 36:20 (25) 38:42 (26) 43:34 (25)             45:43 (25)
26 Ingemar Bengtsson Söders SOL 46:10 11:06 (51) 02:50 (8) 08:40 (76) 02:48 (14) 04:24 (5) 02:30 (9) 05:08 (11) 02:44 (75) 03:40 (10)             02:20 (23)
        11:06 (51) 13:56 (35) 22:36 (49) 25:24 (44) 29:48 (32) 32:18 (28) 37:26 (27) 40:10 (28) 43:50 (27)             46:10 (26)
27 Gösta Guteland Snättringe SK 46:24 10:05 (41) 04:01 (36) 04:28 (9) 03:17 (29) 06:09 (54) 03:00 (26) 05:41 (26) 01:48 (23) 05:07 (58)             02:48 (41)
        10:05 (41) 14:06 (36) 18:34 (25) 21:51 (25) 28:00 (27) 31:00 (27) 36:41 (26) 38:29 (25) 43:36 (26)             46:24 (27)
28 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 46:25 09:55 (38) 02:56 (10) 08:55 (77) 02:51 (18) 05:16 (24) 03:18 (34) 05:27 (20) 01:41 (15) 03:52 (16)             02:14 (18)
        09:55 (38) 12:51 (28) 21:46 (44) 24:37 (37) 29:53 (33) 33:11 (34) 38:38 (30) 40:19 (29) 44:11 (28)             46:25 (28)
29 Urban Boström Solna OK 46:49 07:00 (1) 03:44 (32) 13:24 (84) 02:49 (16) 04:28 (8) 02:31 (10) 05:58 (34) 01:24 (2) 03:34 (7)             01:57 (5)
        07:00 (1) 10:44 (11) 24:08 (58) 26:57 (52) 31:25 (45) 33:56 (40) 39:54 (35) 41:18 (33) 44:52 (30)             46:49 (29)
30 Leif Kling Ockelbo OK 46:51 09:28 (32) 05:15 (68) 05:54 (43) 03:01 (22) 05:53 (39) 03:03 (28) 06:22 (43) 01:48 (24) 03:57 (21)             02:10 (16)
        09:28 (32) 14:43 (41) 20:37 (34) 23:38 (32) 29:31 (31) 32:34 (31) 38:56 (31) 40:44 (31) 44:41 (29)             46:51 (30)
31 Åke Wansölin Söders-Tyresö 47:49 09:46 (35) 02:57 (12) 07:12 (61) 03:34 (37) 05:48 (36) 03:02 (27) 05:50 (32) 01:44 (19) 05:04 (53)             02:52 (45)
        09:46 (35) 12:43 (26) 19:55 (32) 23:29 (31) 29:17 (30) 32:19 (29) 38:09 (28) 39:53 (27) 44:57 (31)             47:49 (31)
32 Sune Sisell OK Södertörn 48:23 10:03 (40) 04:51 (59) 07:00 (59) 02:29 (6) 05:39 (31) 02:34 (11) 07:26 (64) 01:32 (6) 04:28 (32)             02:21 (24)
        10:03 (40) 14:54 (43) 21:54 (45) 24:23 (35) 30:02 (35) 32:36 (32) 40:02 (36) 41:34 (34) 46:02 (34)             48:23 (32)
33 Leif Wallenbro Väsby OK 48:56 09:31 (33) 03:39 (29) 05:24 (29) 03:43 (44) 06:58 (69) 03:28 (44) 05:49 (31) 02:01 (43) 04:45 (37)             03:38 (69)
        09:31 (33) 13:10 (29) 18:34 (25) 22:17 (28) 29:15 (29) 32:43 (33) 38:32 (29) 40:33 (30) 45:18 (32)             48:56 (33)
34 Ulla Gummeson Väsby OK 49:04 11:22 (54) 05:14 (67) 04:41 (16) 03:28 (34) 05:41 (34) 03:10 (31) 05:41 (27) 01:46 (21) 05:10 (59)             02:51 (44)
        11:22 (54) 16:36 (54) 21:17 (39) 24:45 (39) 30:26 (39) 33:36 (37) 39:17 (32) 41:03 (32) 46:13 (35)             49:04 (34)
35 Gudrun Elvhage IF Thor 49:11 13:59 (72) 03:21 (20) 05:09 (23) 03:05 (24) 05:20 (26) 03:49 (57) 05:35 (22) 01:58 (36) 04:23 (31)             02:32 (34)
        13:59 (72) 17:20 (61) 22:29 (47) 25:34 (45) 30:54 (42) 34:43 (44) 40:18 (37) 42:16 (37) 46:39 (36)             49:11 (35)
36 Lena Jansson Järla Orientering 49:38 11:36 (56) 04:28 (54) 05:20 (27) 03:52 (50) 04:54 (19) 03:24 (39) 06:06 (37) 01:54 (30) 04:15 (26)             03:49 (72)
        11:36 (56) 16:04 (50) 21:24 (41) 25:16 (42) 30:10 (36) 33:34 (36) 39:40 (34) 41:34 (34) 45:49 (33)             49:38 (36)
37 Eva Elnerud Sigtuna OK 49:51 10:39 (46) 06:17 (78) 05:37 (35) 03:37 (40) 05:54 (40) 03:16 (33) 05:40 (24) 02:06 (52) 04:36 (35)             02:09 (13)
        10:39 (46) 16:56 (57) 22:33 (48) 26:10 (49) 32:04 (49) 35:20 (46) 41:00 (40) 43:06 (39) 47:42 (38)             49:51 (37)
38 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 50:50 09:02 (27) 04:30 (55) 05:41 (37) 04:38 (73) 06:20 (60) 03:32 (49) 05:43 (29) 02:10 (53) 05:36 (68)             03:38 (69)
        09:02 (27) 13:32 (31) 19:13 (28) 23:51 (33) 30:11 (37) 33:43 (38) 39:26 (33) 41:36 (36) 47:12 (37)             50:50 (38)
38 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 50:50 10:47 (48) 04:07 (41) 05:30 (32) 03:43 (44) 06:05 (50) 03:31 (46) 06:35 (46) 02:01 (43) 05:29 (67)             03:02 (50)
        10:47 (48) 14:54 (43) 20:24 (33) 24:07 (34) 30:12 (38) 33:43 (38) 40:18 (37) 42:19 (38) 47:48 (39)             50:50 (38)
40 Håkan Boije Attunda OK 51:13 10:02 (39) 03:40 (30) 07:11 (60) 03:45 (46) 06:11 (56) 03:34 (51) 07:58 (70) 01:55 (31) 04:31 (33)             02:26 (28)
        10:02 (39) 13:42 (32) 20:53 (36) 24:38 (38) 30:49 (40) 34:23 (41) 42:21 (44) 44:16 (44) 48:47 (41)             51:13 (40)
41 Roland Pettersson Söders SOL Tyresö 51:30 10:24 (43) 04:59 (60) 05:56 (44) 03:10 (28) 06:36 (62) 03:27 (43) 06:45 (48) 02:23 (62) 05:11 (61)             02:39 (37)
        10:24 (43) 15:23 (46) 21:19 (40) 24:29 (36) 31:05 (44) 34:32 (42) 41:17 (41) 43:40 (41) 48:51 (42)             51:30 (41)
42 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 51:53 10:39 (46) 05:10 (66) 05:17 (26) 04:14 (62) 05:40 (32) 04:09 (66) 05:39 (23) 02:31 (69) 04:58 (51)             03:36 (66)
        10:39 (46) 15:49 (48) 21:06 (38) 25:20 (43) 31:00 (43) 35:09 (45) 40:48 (39) 43:19 (40) 48:17 (40)             51:53 (42)
43 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 52:03 14:43 (76) 05:01 (62) 04:44 (18) 03:19 (30) 05:58 (45) 03:25 (41) 05:15 (13) 01:42 (16) 05:03 (52)             02:53 (47)
        14:43 (76) 19:44 (74) 24:28 (61) 27:47 (55) 33:45 (54) 37:10 (53) 42:25 (45) 44:07 (42) 49:10 (44)             52:03 (43)
44 Olle Arman Nyköpings OK 52:17 10:25 (44) 03:47 (33) 05:10 (24) 03:24 (32) 07:12 (73) 03:28 (44) 08:05 (71) 02:44 (75) 04:46 (38)             03:16 (59)
        10:25 (44) 14:12 (37) 19:22 (31) 22:46 (30) 29:58 (34) 33:26 (35) 41:31 (43) 44:15 (43) 49:01 (43)             52:17 (44)
45 Ulf Stridh Snättringe SK 52:33 08:34 (21) 08:35 (85) 05:47 (41) 03:24 (32) 06:09 (54) 03:20 (35) 07:03 (58) 02:22 (60) 04:20 (28)             02:59 (49)
        08:34 (21) 17:09 (60) 22:56 (51) 26:20 (50) 32:29 (50) 35:49 (50) 42:52 (48) 45:14 (48) 49:34 (45)             52:33 (45)
46 Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK 52:58 10:48 (49) 03:42 (31) 06:07 (46) 04:18 (64) 05:54 (40) 03:44 (53) 06:53 (51) 03:01 (81) 05:22 (66)             03:09 (55)
        10:48 (49) 14:30 (39) 20:37 (34) 24:55 (40) 30:49 (40) 34:33 (43) 41:26 (42) 44:27 (45) 49:49 (46)             52:58 (46)
47 Hans Gustavsson Nyköpings OK 52:59 10:29 (45) 04:02 (38) 06:30 (52) 03:59 (54) 06:43 (66) 04:01 (62) 07:06 (60) 01:56 (33) 05:05 (55)             03:08 (54)
        10:29 (45) 14:31 (40) 21:01 (37) 25:00 (41) 31:43 (47) 35:44 (48) 42:50 (47) 44:46 (47) 49:51 (47)             52:59 (47)
48 John Östlund Sundbybergs IK 53:12 09:46 (35) 04:02 (38) 08:25 (75) 03:28 (34) 05:54 (40) 04:11 (67) 07:57 (69) 01:43 (18) 04:33 (34)             03:13 (58)
        09:46 (35) 13:48 (34) 22:13 (46) 25:41 (46) 31:35 (46) 35:46 (49) 43:43 (50) 45:26 (49) 49:59 (48)             53:12 (48)
49 Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF 53:36 12:26 (64) 05:01 (62) 06:49 (56) 03:57 (53) 05:48 (36) 03:24 (38) 06:19 (41) 02:34 (71) 04:43 (36)             02:35 (35)
        12:26 (64) 17:27 (63) 24:16 (59) 28:13 (58) 34:01 (55) 37:25 (54) 43:44 (51) 46:18 (52) 51:01 (51)             53:36 (49)
50 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 53:38 08:55 (25) 03:24 (22) 10:46 (79) 03:35 (39) 06:16 (57) 03:53 (59) 06:51 (50) 01:50 (28) 04:47 (39)             03:21 (62)
        08:55 (25) 12:19 (21) 23:05 (52) 26:40 (51) 32:56 (52) 36:49 (52) 43:40 (49) 45:30 (50) 50:17 (49)             53:38 (50)
51 Harriet Tiderman Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK 54:24 09:05 (28) 07:52 (83) 05:56 (44) 04:24 (66) 06:08 (53) 05:18 (79) 05:47 (30) 01:59 (37) 04:50 (41)             03:05 (52)
        09:05 (28) 16:57 (58) 22:53 (50) 27:17 (53) 33:25 (53) 38:43 (58) 44:30 (53) 46:29 (53) 51:19 (52)             54:24 (51)
52 Bo Romson Hellas Orientering 54:42 12:08 (60) 05:30 (72) 07:53 (70) 03:39 (42) 05:55 (43) 03:24 (38) 06:13 (39) 01:59 (37) 04:55 (47)             03:06 (53)
        12:08 (60) 17:38 (65) 25:31 (66) 29:10 (63) 35:05 (61) 38:29 (56) 44:42 (54) 46:41 (54) 51:36 (53)             54:42 (52)
53 Per Geijer FM IF 55:02 12:30 (65) 04:15 (48) 06:33 (53) 03:59 (54) 07:13 (74) 04:01 (62) 07:00 (57) 02:11 (54) 05:04 (53)             02:16 (19)
        12:30 (65) 16:45 (55) 23:18 (54) 27:17 (53) 34:30 (57) 38:31 (57) 45:31 (57) 47:42 (57) 52:46 (55)             55:02 (53)
54 Kurt Andersson Enebybergs IF 55:20 08:41 (23) 05:03 (65) 04:30 (11) 03:20 (31) 05:57 (44) 03:15 (32) 14:03 (86) 02:00 (40) 05:05 (55)             03:26 (63)
        08:41 (23) 13:44 (33) 18:14 (23) 21:34 (24) 27:31 (26) 30:46 (26) 44:49 (55) 46:49 (55) 51:54 (54)             55:20 (54)
55 Bo Sundén Karlsbyhedens OK 55:38 11:56 (57) 05:30 (72) 07:18 (63) 03:47 (48) 05:59 (46) 03:08 (30) 06:19 (41) 01:50 (26) 05:11 (61)             04:40 (77)
        11:56 (57) 17:26 (62) 24:44 (63) 28:31 (61) 34:30 (57) 37:38 (55) 43:57 (52) 45:47 (51) 50:58 (50)             55:38 (55)
56 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 55:46 12:07 (59) 03:52 (35) 05:46 (40) 04:19 (65) 06:37 (64) 03:48 (55) 06:09 (38) 02:02 (45) 08:18 (85)             02:48 (41)
        12:07 (59) 15:59 (49) 21:45 (42) 26:04 (48) 32:41 (51) 36:29 (51) 42:38 (46) 44:40 (46) 52:58 (56)             55:46 (56)
57 Svenåke Svensson Snättringe SK 55:58 13:13 (68) 05:23 (70) 05:24 (29) 03:53 (52) 07:08 (72) 05:36 (81) 05:40 (24) 01:47 (22) 05:05 (55)             02:49 (43)
        13:13 (68) 18:36 (68) 24:00 (55) 27:53 (57) 35:01 (60) 40:37 (62) 46:17 (59) 48:04 (59) 53:09 (58)             55:58 (57)
58 Claes-Göran Herrgård Gustavsberg 56:13 08:16 (20) 04:01 (36) 12:06 (83) 07:46 (87) 06:03 (48) 03:31 (46) 05:25 (18) 01:50 (26) 04:50 (41)             02:25 (26)
        08:16 (20) 12:17 (19) 24:23 (60) 32:09 (70) 38:12 (67) 41:43 (66) 47:08 (60) 48:58 (60) 53:48 (60)             56:13 (58)
59 Björn Ekblom Skogsluffarnas OK 56:22 11:14 (53) 05:43 (74) 07:36 (68) 04:12 (61) 06:00 (47) 04:08 (65) 07:04 (59) 02:00 (40) 05:21 (65)             03:04 (51)
        11:14 (53) 16:57 (58) 24:33 (62) 28:45 (62) 34:45 (59) 38:53 (59) 45:57 (58) 47:57 (58) 53:18 (59)             56:22 (59)
60 Åke Lewander   56:27 16:21 (83) 03:34 (25) 05:48 (42) 03:31 (36) 05:51 (38) 03:54 (60) 06:01 (35) 01:56 (33) 06:11 (76)             03:20 (60)
        16:21 (83) 19:55 (77) 25:43 (67) 29:14 (64) 35:05 (61) 38:59 (60) 45:00 (56) 46:56 (56) 53:07 (57)             56:27 (60)
61 Klas Langels Skarpnäcks OL 58:28 12:03 (58) 04:24 (51) 07:36 (68) 03:49 (49) 09:33 (88) 03:58 (61) 06:57 (54) 02:02 (45) 04:57 (49)             03:09 (55)
        12:03 (58) 16:27 (53) 24:03 (56) 27:52 (56) 37:25 (65) 41:23 (64) 48:20 (61) 50:22 (61) 55:19 (61)             58:28 (61)
62 Helena Korhonen Haninge SOK 59:50 14:15 (74) 03:14 (19) 11:38 (82) 07:07 (85) 04:48 (17) 02:53 (22) 05:04 (9) 02:31 (69) 04:53 (45)             03:27 (64)
        14:15 (74) 17:29 (64) 29:07 (79) 36:14 (81) 41:02 (76) 43:55 (70) 48:59 (62) 51:30 (62) 56:23 (62)             59:50 (62)
63 Jan Larsson Tullinge SK 61:19 12:09 (61) 04:13 (46) 11:01 (80) 05:08 (76) 06:37 (64) 04:07 (64) 06:50 (49) 02:34 (71) 05:47 (69)             02:53 (47)
        12:09 (61) 16:22 (52) 27:23 (75) 32:31 (73) 39:08 (69) 43:15 (69) 50:05 (63) 52:39 (63) 58:26 (64)             61:19 (63)
64 Linnea Carlsson Skarpnäcks OL 61:48 15:33 (78) 04:14 (47) 05:41 (37) 04:36 (72) 06:36 (62) 04:50 (76) 09:07 (76) 02:15 (55) 05:16 (63)             03:40 (71)
        15:33 (78) 19:47 (75) 25:28 (65) 30:04 (66) 36:40 (63) 41:30 (65) 50:37 (65) 52:52 (64) 58:08 (63)             61:48 (64)
65 Ingrid Graneli Haninge SOK 64:09 22:13 (88) 04:05 (40) 05:30 (32) 03:52 (50) 06:31 (61) 03:31 (46) 07:15 (62) 02:26 (65) 04:56 (48)             03:50 (74)
        22:13 (88) 26:18 (85) 31:48 (81) 35:40 (79) 42:11 (79) 45:42 (77) 52:57 (69) 55:23 (68) 60:19 (66)             64:09 (65)
66 Lennart Lagerström Gustavsbergs OK 64:11 14:44 (77) 04:33 (56) 07:56 (71) 05:08 (76) 08:06 (80) 04:34 (72) 07:18 (63) 03:27 (85) 05:54 (72)             02:31 (32)
        14:44 (77) 19:17 (71) 27:13 (73) 32:21 (71) 40:27 (75) 45:01 (73) 52:19 (68) 55:46 (70) 61:40 (67)             64:11 (66)
67 Bengt Fahlin IBM Club Sweden 64:52 13:11 (67) 08:03 (84) 06:50 (57) 04:26 (69) 06:51 (67) 03:46 (54) 08:09 (72) 02:02 (47) 06:11 (76)             05:23 (83)
        13:11 (67) 21:14 (80) 28:04 (77) 32:30 (72) 39:21 (72) 43:07 (68) 51:16 (66) 53:18 (65) 59:29 (65)             64:52 (67)
68 Aila Halttunen Haninge SOK 65:34 12:18 (62) 06:47 (81) 07:17 (62) 04:24 (66) 06:16 (57) 03:48 (55) 12:47 (85) 02:05 (51) 06:16 (78)             03:36 (66)
        12:18 (62) 19:05 (70) 26:22 (70) 30:46 (67) 37:02 (64) 40:50 (63) 53:37 (72) 55:42 (69) 61:58 (68)             65:34 (68)
69 Dan Lindqvist Mälarö SOK 65:43 15:55 (80) 05:00 (61) 06:27 (49) 06:51 (84) 07:40 (76) 04:39 (73) 07:12 (61) 03:18 (83) 05:56 (73)             02:45 (40)
        15:55 (80) 20:55 (79) 27:22 (74) 34:13 (77) 41:53 (78) 46:32 (79) 53:44 (73) 57:02 (73) 62:58 (72)             65:43 (69)
70 Gunnar Hellström Haninge SOK 66:08 11:35 (55) 04:39 (58) 10:17 (78) 06:44 (83) 07:00 (70) 04:41 (75) 06:59 (56) 02:42 (74) 07:26 (82)             04:05 (75)
        11:35 (55) 16:14 (51) 26:31 (71) 33:15 (75) 40:15 (74) 44:56 (72) 51:55 (67) 54:37 (67) 62:03 (69)             66:08 (70)
71 Inger Jansson Nynäshamns OK 67:23 12:50 (66) 05:43 (74) 06:34 (54) 04:24 (66) 09:20 (87) 06:18 (89) 07:51 (68) 03:20 (84) 06:07 (75)             04:56 (78)
        12:50 (66) 18:33 (67) 25:07 (64) 29:31 (65) 38:51 (68) 45:09 (74) 53:00 (70) 56:20 (71) 62:27 (70)             67:23 (71)
72 Lars Dyrhage Järfälla OK 67:36 13:16 (69) 05:23 (70) 08:16 (74) 04:14 (62) 08:11 (82) 05:26 (80) 09:50 (78) 02:36 (73) 06:52 (81)             03:32 (65)
        13:16 (69) 18:39 (69) 26:55 (72) 31:09 (68) 39:20 (71) 44:46 (71) 54:36 (74) 57:12 (74) 64:04 (73)             67:36 (72)
73 Hans Carlsson Hellas Orientering 67:37 14:41 (75) 05:02 (64) 06:29 (51) 09:54 (89) 07:34 (75) 04:39 (73) 08:46 (74) 02:02 (45) 05:10 (59)             03:20 (60)
        14:41 (75) 19:43 (73) 26:12 (69) 36:06 (80) 43:40 (80) 48:19 (80) 57:05 (76) 59:07 (76) 64:17 (74)             67:37 (73)
73 Carin Runqvist Järfälla OK 67:37 13:16 (69) 06:36 (80) 06:14 (47) 05:18 (79) 07:51 (79) 06:06 (88) 07:50 (67) 03:34 (86) 05:53 (70)             04:59 (79)
        13:16 (69) 19:52 (76) 26:06 (68) 31:24 (69) 39:15 (70) 45:21 (75) 53:11 (71) 56:45 (72) 62:38 (71)             67:37 (73)
75 Per Södersten Gustavsbergs OK 68:41 20:40 (86) 04:11 (43) 11:04 (81) 04:33 (71) 06:03 (48) 05:56 (86) 06:33 (45) 02:27 (67) 04:52 (43)             02:22 (25)
        20:40 (86) 24:51 (82) 35:55 (84) 40:28 (83) 46:31 (83) 52:27 (83) 59:00 (80) 61:27 (81) 66:19 (77)             68:41 (75)
76 Tomas Bruce Skogsluffarnas OK 68:57 16:51 (85) 09:00 (86) 06:28 (50) 03:59 (54) 07:43 (77) 04:27 (70) 10:47 (81) 02:03 (49) 04:47 (39)             02:52 (45)
        16:51 (85) 25:51 (84) 32:19 (82) 36:18 (82) 44:01 (82) 48:28 (81) 59:15 (81) 61:18 (80) 66:05 (75)             68:57 (76)
77 Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK 71:35 10:58 (50) 04:35 (57) 13:40 (85) 04:07 (59) 08:08 (81) 04:18 (69) 12:18 (84) 02:53 (79) 06:02 (74)             04:36 (76)
        10:58 (50) 15:33 (47) 29:13 (80) 33:20 (76) 41:28 (77) 45:46 (78) 58:04 (78) 60:57 (79) 66:59 (79)             71:35 (77)
78 Kerstin Jensen Klubblös 71:46 16:03 (82) 04:11 (43) 07:57 (72) 04:32 (70) 07:06 (71) 05:52 (85) 09:56 (79) 02:51 (78) 07:44 (83)             05:34 (85)
        16:03 (82) 20:14 (78) 28:11 (78) 32:43 (74) 39:49 (73) 45:41 (76) 55:37 (75) 58:28 (75) 66:12 (76)             71:46 (78)
79 Leif Hermundstad Snättringe SK 72:16 13:17 (71) 06:04 (77) 08:15 (73) 07:45 (86) 08:20 (83) 05:03 (78) 09:17 (77) 02:28 (68) 05:53 (70)             05:54 (88)
        13:17 (71) 19:21 (72) 27:36 (76) 35:21 (78) 43:41 (81) 48:44 (82) 58:01 (77) 60:29 (78) 66:22 (78)             72:16 (79)
80 Andris Rozenbachs TK IF 73:11 14:04 (73) 03:48 (34) 05:21 (28) 05:06 (75) 06:05 (50) 05:48 (83) 18:03 (87) 01:59 (37) 07:47 (84)             05:10 (80)
        14:04 (73) 17:52 (66) 23:13 (53) 28:19 (60) 34:24 (56) 40:12 (61) 58:15 (79) 60:14 (77) 68:01 (80)             73:11 (80)
81 Åsa Lindqvist Rodell Mälarö SOK 73:35 26:57 (89) 04:07 (41) 07:24 (66) 05:12 (78) 06:53 (68) 04:27 (70) 06:04 (36) 02:18 (57) 04:53 (45)             05:20 (82)
        26:57 (89) 31:04 (87) 38:28 (85) 43:40 (85) 50:33 (84) 55:00 (84) 61:04 (82) 63:22 (82) 68:15 (81)             73:35 (81)
82 Hans Sylvan Järfälla 73:39 10:18 (42) 14:54 (87) 15:34 (89) 04:57 (74) 06:19 (59) 03:40 (52) 06:58 (55) 02:26 (65) 04:57 (49)             03:36 (66)
        10:18 (42) 25:12 (83) 40:46 (87) 45:43 (87) 52:02 (86) 55:42 (85) 62:40 (84) 65:06 (84) 70:03 (82)             73:39 (82)
83 Göran Larbo Attunda OK 75:09 08:58 (26) 03:34 (25) 06:45 (55) 03:06 (25) 05:42 (35) 04:16 (68) 30:59 (89) 03:46 (88) 05:20 (64)             02:43 (38)
        08:58 (26) 12:32 (23) 19:17 (30) 22:23 (29) 28:05 (28) 32:21 (30) 63:20 (85) 67:06 (85) 72:26 (84)             75:09 (83)
84 Robert Puusta OK Älvsjö-Örby 79:33 21:21 (87) 05:48 (76) 07:20 (64) 09:01 (88) 07:50 (78) 05:01 (77) 08:46 (74) 02:53 (79) 06:23 (80)             05:10 (80)
        21:21 (87) 27:09 (86) 34:29 (83) 43:30 (84) 51:20 (85) 56:21 (86) 65:07 (86) 68:00 (86) 74:23 (85)             79:33 (84)
85 Mats Lundblad Täby OK 79:40 11:10 (52) 03:36 (28) 06:59 (58) 03:59 (54) 06:07 (52) 03:32 (49) 27:10 (88) 02:19 (58) 06:19 (79)             08:29 (89)
        11:10 (52) 14:46 (42) 21:45 (42) 25:44 (47) 31:51 (48) 35:23 (47) 62:33 (83) 64:52 (83) 71:11 (83)             79:40 (85)
86 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 80:47 12:19 (63) 04:26 (52) 07:21 (65) 04:11 (60) 09:54 (89) 03:52 (58) 08:27 (73) 03:04 (82) 21:42 (89)             05:31 (84)
        12:19 (63) 16:45 (55) 24:06 (57) 28:17 (59) 38:11 (66) 42:03 (67) 50:30 (64) 53:34 (66) 75:16 (86)             80:47 (86)
87 Anita Lindbohm Skarpnäcks OL 86:19 16:48 (84) 07:45 (82) 14:27 (87) 05:51 (81) 08:57 (86) 06:01 (87) 11:18 (83) 02:49 (77) 08:34 (86)             03:49 (72)
        16:48 (84) 24:33 (81) 39:00 (86) 44:51 (86) 53:48 (87) 59:49 (87) 71:07 (87) 73:56 (87) 82:30 (87)             86:19 (87)
88 Håkan Larsson OK Älvsjö-Örby 112:50 15:59 (81) 33:05 (88) 14:14 (86) 06:00 (82) 08:32 (84) 05:42 (82) 11:03 (82) 03:43 (87) 08:40 (87)             05:52 (87)
        15:59 (81) 49:04 (89) 63:18 (88) 69:18 (89) 77:50 (88) 83:32 (88) 94:35 (89) 98:18 (88) 106:58 (88)             112:50 (88)
89 Elisabet Larsson OK Älvsjö-Örby 112:53 15:48 (79) 33:05 (88) 14:50 (88) 05:24 (80) 08:48 (85) 05:51 (84) 10:41 (80) 03:51 (89) 08:44 (88)             05:51 (86)
        15:48 (79) 48:53 (88) 63:43 (89) 69:07 (88) 77:55 (89) 83:46 (89) 94:27 (88) 98:18 (88) 107:02 (89)             112:53 (89)
- Tommy Svensson Hellas Orientering 76:43 13:31   05:17   06:58   05:42   06:27   04:11   11:00   02:41                   20:56  
        13:31   18:48   25:46   31:28   37:55   42:06   53:06   55:47                   76:43  
- Kurt Zander Västerås SOK 84:53 12:54   05:38   06:37   31:22   04:55   11:44   07:01                       04:42  
        12:54   18:32   25:09   56:31   61:26   73:10   80:11                       84:53  
- Maria Marquez Tumba-Mälarhöjden OK 137:57 12:48   25:13   12:03   39:00   04:32   21:16                           23:05  
        12:48   38:01   50:04   89:04   93:36   114:52                           137:57  
- Margareta Hallmén Attunda OK 303:17                                                 303:17  
                                                        303:17  
- Per Ljung Centrum OK 344:28 08:33                                               335:55  
        08:33                                               344:28  
- Anders Ahlqvist IBM 361:49                                                 361:49  
                                                        361:49  
- Leo Larsson Mälarhöjden 385:01 06:54                                               378:07  
        06:54                                               385:01  
- Matz Larsson Gustavsbergs OK 413:57 09:07   03:15   05:03   03:31   05:46   03:28                           383:47  
        09:07   12:22   17:25   20:56   26:42   30:10                           413:57  
- Tomas Möller OK Södertörn 436:29 20:20   05:46   24:54                                       385:29  
        20:20   26:06   51:00                                       436:29  
                                                           
                                                           
Plac Bana D - 2,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7                       Mål  
1 Sören Andersson Centrum OK 26:33 04:50 (1) 02:42 (1) 03:32 (2) 02:03 (1) 06:45 (1) 02:20 (3) 02:34 (1)                     01:47 (1)
        04:50 (1) 07:32 (1) 11:04 (1) 13:07 (1) 19:52 (1) 22:12 (1) 24:46 (1)                     26:33 (1)
2 Bengt Andersson Söders-Tyresö 31:59 05:32 (3) 03:34 (6) 04:04 (3) 02:11 (2) 08:58 (3) 02:07 (2) 03:21 (5)                     02:12 (3)
        05:32 (3) 09:06 (3) 13:10 (3) 15:21 (3) 24:19 (3) 26:26 (3) 29:47 (2)                     31:59 (2)
3 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 33:17 05:28 (2) 02:46 (2) 04:19 (6) 02:28 (6) 10:55 (13) 02:05 (1) 02:46 (2)                     02:30 (11)
        05:28 (2) 08:14 (2) 12:33 (2) 15:01 (2) 25:56 (4) 28:01 (4) 30:47 (4)                     33:17 (3)
4 Mats Holmgren IFK Enskede 33:28 06:02 (7) 03:04 (5) 04:09 (4) 02:24 (5) 07:54 (2) 02:34 (7) 03:56 (12)                     03:25 (32)
        06:02 (7) 09:06 (3) 13:15 (4) 15:39 (4) 23:33 (2) 26:07 (2) 30:03 (3)                     33:28 (4)
5 Lars Vestergård Östra Almby FK 36:02 05:52 (5) 04:13 (14) 05:28 (22) 02:21 (4) 09:12 (4) 02:33 (5) 04:26 (18)                     01:57 (2)
        05:52 (5) 10:05 (7) 15:33 (8) 17:54 (7) 27:06 (5) 29:39 (5) 34:05 (5)                     36:02 (5)
6 Caroline Magnusson Täby OK 38:03 08:36 (35) 02:57 (3) 04:09 (4) 02:11 (2) 10:20 (8) 02:40 (9) 04:52 (22)                     02:18 (5)
        08:36 (35) 11:33 (14) 15:42 (9) 17:53 (6) 28:13 (6) 30:53 (6) 35:45 (6)                     38:03 (6)
7 Martin Eriksson OK Södertörn 39:45 05:49 (4) 04:14 (15) 04:56 (14) 03:39 (33) 10:39 (11) 03:00 (12) 05:03 (28)                     02:25 (9)
        05:49 (4) 10:03 (6) 14:59 (7) 18:38 (8) 29:17 (7) 32:17 (7) 37:20 (8)                     39:45 (7)
8 Lars Cedérus Snättringe SK 40:00 07:02 (16) 04:18 (17) 05:01 (17) 03:02 (13) 10:19 (7) 03:11 (18) 04:24 (15)                     02:43 (16)
        07:02 (16) 11:20 (12) 16:21 (12) 19:23 (9) 29:42 (8) 32:53 (8) 37:17 (7)                     40:00 (8)
9 Lars Nord Södertälje IF 41:17 06:10 (9) 03:43 (8) 04:39 (11) 05:12 (52) 12:06 (18) 03:06 (16) 03:21 (5)                     03:00 (25)
        06:10 (9) 09:53 (5) 14:32 (5) 19:44 (12) 31:50 (14) 34:56 (12) 38:17 (9)                     41:17 (9)
10 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 41:19 06:49 (14) 03:41 (7) 04:26 (7) 02:43 (9) 13:17 (27) 03:02 (14) 05:07 (29)                     02:14 (4)
        06:49 (14) 10:30 (9) 14:56 (6) 17:39 (5) 30:56 (10) 33:58 (9) 39:05 (11)                     41:19 (10)
11 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 41:43 07:11 (18) 04:25 (18) 05:56 (29) 02:57 (10) 10:30 (10) 03:03 (15) 04:44 (21)                     02:57 (21)
        07:11 (18) 11:36 (15) 17:32 (19) 20:29 (18) 30:59 (11) 34:02 (10) 38:46 (10)                     41:43 (11)
12 Ronny Hedlund OK Södertörn 41:45 07:33 (23) 04:47 (26) 05:56 (29) 04:04 (38) 11:14 (15) 02:35 (8) 03:06 (3)                     02:30 (11)
        07:33 (23) 12:20 (22) 18:16 (24) 22:20 (26) 33:34 (17) 36:09 (14) 39:15 (12)                     41:45 (12)
13 Rune Carlsson Sundbybergs IK 42:37 11:02 (46) 03:02 (4) 03:23 (1) 02:36 (8) 12:37 (20) 02:53 (11) 04:19 (13)                     02:45 (17)
        11:02 (46) 14:04 (36) 17:27 (18) 20:03 (14) 32:40 (16) 35:33 (13) 39:52 (14)                     42:37 (13)
14 Leif Nordin Turebergs IF 43:36 07:03 (17) 04:04 (12) 05:35 (25) 03:01 (11) 10:52 (12) 03:29 (29) 06:09 (38)                     03:23 (31)
        07:03 (17) 11:07 (10) 16:42 (13) 19:43 (11) 30:35 (9) 34:04 (11) 40:13 (15)                     43:36 (14)
15 Christer Andersson ATG 43:48 05:56 (6) 04:16 (16) 08:00 (43) 03:08 (17) 12:57 (24) 02:24 (4) 03:09 (4)                     03:58 (37)
        05:56 (6) 10:12 (8) 18:12 (23) 21:20 (21) 34:17 (19) 36:41 (15) 39:50 (13)                     43:48 (15)
16 Gunilla Häggstrand Tumba-Mälarhöjden OK 45:04 07:29 (21) 05:25 (41) 05:33 (24) 03:01 (11) 10:11 (6) 06:06 (49) 04:56 (23)                     02:23 (8)
        07:29 (21) 12:54 (28) 18:27 (25) 21:28 (23) 31:39 (13) 37:45 (17) 42:41 (18)                     45:04 (16)
17 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 45:11 06:44 (12) 04:25 (18) 10:28 (55) 03:13 (19) 10:29 (9) 02:33 (5) 04:25 (16)                     02:54 (20)
        06:44 (12) 11:09 (11) 21:37 (33) 24:50 (31) 35:19 (22) 37:52 (18) 42:17 (16)                     45:11 (17)
18 Hugo Isgren IFK Enskede 45:59 06:33 (10) 04:49 (28) 04:58 (15) 03:08 (17) 16:05 (41) 04:03 (36) 03:25 (7)                     02:58 (22)
        06:33 (10) 11:22 (13) 16:20 (11) 19:28 (10) 35:33 (23) 39:36 (23) 43:01 (19)                     45:59 (18)
19 Anders Stenback Bromma-Vällingby SOK 46:58 07:18 (20) 04:34 (21) 04:54 (13) 03:30 (28) 13:19 (28) 03:34 (31) 05:08 (31)                     04:41 (47)
        07:18 (20) 11:52 (20) 16:46 (15) 20:16 (16) 33:35 (18) 37:09 (16) 42:17 (16)                     46:58 (19)
20 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 47:56 07:59 (29) 04:27 (20) 07:10 (37) 06:54 (60) 11:05 (14) 03:42 (32) 03:54 (11)                     02:45 (17)
        07:59 (29) 12:26 (23) 19:36 (30) 26:30 (34) 37:35 (30) 41:17 (28) 45:11 (22)                     47:56 (20)
21 Inger Andersson Söders-Tyresö 48:16 07:12 (19) 04:34 (21) 04:59 (16) 03:34 (29) 11:45 (17) 09:19 (62) 04:20 (14)                     02:33 (13)
        07:12 (19) 11:46 (18) 16:45 (14) 20:19 (17) 32:04 (15) 41:23 (29) 45:43 (24)                     48:16 (21)
22 Tord Jonsson Attunda OK 49:05 08:15 (31) 05:08 (38) 05:46 (27) 03:26 (23) 12:38 (21) 03:48 (34) 07:31 (44)                     02:33 (13)
        08:15 (31) 13:23 (33) 19:09 (29) 22:35 (27) 35:13 (21) 39:01 (20) 46:32 (25)                     49:05 (22)
23 Göran Johansson Järfälla OK 49:28 06:46 (13) 05:04 (35) 04:27 (8) 03:29 (25) 19:58 (54) 03:47 (33) 03:36 (9)                     02:21 (7)
        06:46 (13) 11:50 (19) 16:17 (10) 19:46 (13) 39:44 (33) 43:31 (33) 47:07 (28)                     49:28 (23)
24 Phedbe Thulin Täby OK 49:31 08:09 (30) 04:47 (26) 05:06 (19) 05:08 (51) 12:23 (19) 03:25 (24) 07:48 (47)                     02:45 (17)
        08:09 (30) 12:56 (31) 18:02 (21) 23:10 (28) 35:33 (23) 38:58 (19) 46:46 (26)                     49:31 (24)
25 Carl Carlin Söders-Tyresö 49:37 09:18 (38) 05:00 (31) 05:53 (28) 03:29 (25) 12:54 (22) 03:22 (23) 05:00 (26)                     04:41 (47)
        09:18 (38) 14:18 (37) 20:11 (31) 23:40 (29) 36:34 (27) 39:56 (24) 44:56 (21)                     49:37 (25)
26 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 50:05 07:29 (21) 05:00 (31) 06:01 (31) 03:49 (34) 13:24 (30) 06:53 (57) 04:25 (16)                     03:04 (28)
        07:29 (21) 12:29 (24) 18:30 (26) 22:19 (25) 35:43 (25) 42:36 (32) 47:01 (27)                     50:05 (26)
27 Norman Thulin Täby OK 50:13 07:54 (28) 03:58 (9) 06:47 (33) 03:21 (21) 14:59 (37) 03:30 (30) 05:09 (32)                     04:35 (45)
        07:54 (28) 11:52 (20) 18:39 (28) 22:00 (24) 36:59 (28) 40:29 (25) 45:38 (23)                     50:13 (27)
28 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 50:46 08:32 (33) 04:02 (11) 04:38 (10) 03:03 (15) 11:20 (16) 07:40 (60) 05:01 (27)                     06:30 (56)
        08:32 (33) 12:34 (26) 17:12 (17) 20:15 (15) 31:35 (12) 39:15 (22) 44:16 (20)                     50:46 (28)
29 Björn Stolt OK Ravinen 51:09 07:48 (26) 05:06 (37) 04:47 (12) 03:36 (31) 13:23 (29) 06:31 (53) 05:56 (37)                     04:02 (39)
        07:48 (26) 12:54 (28) 17:41 (20) 21:17 (20) 34:40 (20) 41:11 (27) 47:07 (28)                     51:09 (29)
30 Olof Sunesson Stockholmspolisens IF 51:31 07:47 (25) 04:44 (25) 05:38 (26) 03:15 (20) 18:42 (48) 03:25 (24) 04:57 (24)                     03:03 (27)
        07:47 (25) 12:31 (25) 18:09 (22) 21:24 (22) 40:06 (34) 43:31 (33) 48:28 (31)                     51:31 (30)
31 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 52:18 06:57 (15) 04:41 (23) 05:30 (23) 03:21 (21) 15:21 (39) 03:20 (21) 08:53 (54)                     04:15 (42)
        06:57 (15) 11:38 (16) 17:08 (16) 20:29 (18) 35:50 (26) 39:10 (21) 48:03 (30)                     52:18 (31)
32 Lars Englund Järla Orientering 54:00 13:30 (54) 03:59 (10) 05:06 (19) 04:00 (37) 14:26 (36) 03:25 (24) 04:58 (25)                     04:36 (46)
        13:30 (54) 17:29 (45) 22:35 (36) 26:35 (35) 41:01 (37) 44:26 (35) 49:24 (33)                     54:00 (32)
33 Stig Lindskog Visborgs OK 54:05 08:54 (36) 04:56 (30) 08:02 (44) 03:37 (32) 12:57 (24) 03:14 (19) 09:26 (57)                     02:59 (23)
        08:54 (36) 13:50 (35) 21:52 (34) 25:29 (32) 38:26 (32) 41:40 (30) 51:06 (35)                     54:05 (33)
34 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 54:07 13:30 (54) 04:09 (13) 05:11 (21) 03:51 (35) 14:18 (35) 03:27 (27) 05:09 (32)                     04:32 (44)
        13:30 (54) 17:39 (46) 22:50 (37) 26:41 (36) 40:59 (36) 44:26 (35) 49:35 (34)                     54:07 (34)
35 Inger Pahlén Söders-Tyresö 54:23 13:07 (53) 06:20 (48) 06:56 (34) 04:16 (43) 13:10 (26) 03:00 (12) 05:07 (29)                     02:27 (10)
        13:07 (53) 19:27 (52) 26:23 (47) 30:39 (45) 43:49 (40) 46:49 (38) 51:56 (36)                     54:23 (35)
36 Erland Ljungström Gustavsbergs OK 55:33 07:41 (24) 05:00 (32) 09:30 (51) 04:16 (43) 14:08 (33) 04:51 (41) 06:36 (39)                     03:31 (33)
        07:41 (24) 12:41 (27) 22:11 (35) 26:27 (33) 40:35 (35) 45:26 (37) 52:02 (37)                     55:33 (36)
37 Kenneth Berglund Hellas Orientering 57:03 08:20 (32) 04:41 (23) 08:18 (46) 03:29 (25) 12:56 (23) 04:28 (39) 06:40 (40)                     08:11 (60)
        08:20 (32) 13:01 (32) 21:19 (32) 24:48 (30) 37:44 (31) 42:12 (31) 48:52 (32)                     57:03 (37)
38 Göran Johansson Snättringe SK 58:33 10:50 (44) 06:24 (50) 07:15 (38) 03:28 (24) 14:17 (34) 05:03 (42) 07:21 (42)                     03:55 (36)
        10:50 (44) 17:14 (43) 24:29 (41) 27:57 (39) 42:14 (38) 47:17 (39) 54:38 (38)                     58:33 (38)
39 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 58:59 10:43 (42) 06:44 (52) 07:00 (35) 04:04 (38) 14:00 (32) 05:05 (43) 07:19 (41)                     04:04 (40)
        10:43 (42) 17:27 (44) 24:27 (40) 28:31 (41) 42:31 (39) 47:36 (40) 54:55 (39)                     58:59 (39)
40 Jan-Erik Jonsson IBM-Club Sweden 59:07 06:08 (8) 07:18 (56) 05:04 (18) 09:01 (62) 10:02 (5) 03:10 (17) 15:25 (63)                     02:59 (23)
        06:08 (8) 13:26 (34) 18:30 (26) 27:31 (37) 37:33 (29) 40:43 (26) 56:08 (41)                     59:07 (40)
41 Jan Brundell Solna OK 60:10 10:47 (43) 11:00 (62) 04:29 (9) 03:05 (16) 16:52 (42) 05:28 (45) 05:51 (36)                     02:38 (15)
        10:47 (43) 21:47 (55) 26:16 (46) 29:21 (44) 46:13 (42) 51:41 (42) 57:32 (42)                     60:10 (41)
42 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 60:31 11:17 (48) 04:49 (28) 09:21 (50) 03:34 (29) 15:10 (38) 04:13 (38) 07:39 (46)                     04:28 (43)
        11:17 (48) 16:06 (39) 25:27 (42) 29:01 (43) 44:11 (41) 48:24 (41) 56:03 (40)                     60:31 (42)
43 Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK 61:29 07:49 (27) 05:05 (36) 21:12 (64) 02:33 (7) 15:21 (39) 03:16 (20) 03:53 (10)                     02:20 (6)
        07:49 (27) 12:54 (28) 34:06 (59) 36:39 (55) 52:00 (50) 55:16 (45) 59:09 (44)                     61:29 (43)
44 Margaretha Nylund OK Södertörn 63:30 09:16 (37) 06:14 (46) 07:44 (40) 04:21 (45) 21:15 (58) 04:00 (35) 07:23 (43)                     03:17 (30)
        09:16 (37) 15:30 (38) 23:14 (38) 27:35 (38) 48:50 (45) 52:50 (43) 60:13 (45)                     63:30 (44)
45 Gunnel Junegard OK Södertörn 67:14 10:07 (39) 06:59 (54) 16:16 (62) 04:04 (38) 13:59 (31) 06:11 (52) 05:40 (35)                     03:58 (37)
        10:07 (39) 17:06 (42) 33:22 (57) 37:26 (56) 51:25 (49) 57:36 (49) 63:16 (47)                     67:14 (45)
46 Anders Lövqvist Snättringe SK 68:10 06:41 (11) 05:02 (34) 14:11 (61) 03:02 (13) 19:17 (52) 10:06 (64) 03:34 (8)                     06:17 (54)
        06:41 (11) 11:43 (17) 25:54 (45) 28:56 (42) 48:13 (44) 58:19 (51) 61:53 (46)                     68:10 (46)
47 Ulla Karnebäck Attunda OK 69:00 12:12 (49) 06:34 (51) 06:45 (32) 05:12 (52) 19:59 (55) 10:00 (63) 05:18 (34)                     03:00 (25)
        12:12 (49) 18:46 (51) 25:31 (43) 30:43 (46) 50:42 (46) 60:42 (53) 66:00 (48)                     69:00 (47)
48 Anders Hallgren Gustavsbergs OK 69:48 14:14 (58) 05:17 (40) 08:16 (45) 04:34 (47) 18:29 (46) 06:10 (51) 09:00 (55)                     03:48 (35)
        14:14 (58) 19:31 (53) 27:47 (49) 32:21 (49) 50:50 (47) 57:00 (47) 66:00 (48)                     69:48 (48)
49 Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 69:53 10:54 (45) 07:02 (55) 07:44 (40) 05:21 (54) 22:20 (60) 04:40 (40) 08:21 (50)                     03:31 (33)
        10:54 (45) 17:56 (47) 25:40 (44) 31:01 (47) 53:21 (51) 58:01 (50) 66:22 (50)                     69:53 (49)
50 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 70:50 08:34 (34) 07:47 (58) 14:06 (60) 05:50 (56) 23:35 (61) 03:28 (28) 04:26 (18)                     03:04 (28)
        08:34 (34) 16:21 (41) 30:27 (53) 36:17 (52) 59:52 (54) 63:20 (54) 67:46 (51)                     70:50 (50)
51 Lars Fridén FMV 72:48 11:08 (47) 06:50 (53) 12:06 (59) 05:23 (55) 19:00 (50) 05:47 (47) 08:30 (52)                     04:04 (40)
        11:08 (47) 17:58 (48) 30:04 (52) 35:27 (51) 54:27 (53) 60:14 (52) 68:44 (52)                     72:48 (51)
52 Siv Frölund Haninge SOK 76:55 12:59 (52) 05:11 (39) 10:50 (56) 03:52 (36) 18:26 (45) 02:46 (10) 04:26 (18)                     18:25 (64)
        12:59 (52) 18:10 (50) 29:00 (51) 32:52 (50) 51:18 (48) 54:04 (44) 58:30 (43)                     76:55 (52)
53 Carl Lang OK Österåker 77:00 14:32 (59) 05:35 (42) 07:53 (42) 04:07 (41) 21:40 (59) 03:21 (22) 12:55 (62)                     06:57 (58)
        14:32 (59) 20:07 (54) 28:00 (50) 32:07 (48) 53:47 (52) 57:08 (48) 70:03 (53)                     77:00 (53)
54 Torsten Lundborg Hammarby IF OF 79:06 10:20 (40) 05:54 (45) 07:01 (36) 04:50 (48) 18:55 (49) 08:51 (61) 16:45 (64)                     06:30 (56)
        10:20 (40) 16:14 (40) 23:15 (39) 28:05 (40) 47:00 (43) 55:51 (46) 72:36 (54)                     79:06 (54)
55 Bo Eklind Klubblös 79:52 12:27 (50) 11:53 (64) 08:52 (48) 05:59 (58) 21:03 (57) 05:54 (48) 08:29 (51)                     05:15 (50)
        12:27 (50) 24:20 (59) 33:12 (56) 39:11 (57) 60:14 (55) 66:08 (56) 74:37 (55)                     79:52 (55)
56 Mats Halvarez Klubblös 80:16 12:37 (51) 11:40 (63) 09:13 (49) 06:07 (59) 20:46 (56) 05:44 (46) 09:03 (56)                     05:06 (49)
        12:37 (51) 24:17 (58) 33:30 (58) 39:37 (58) 60:23 (56) 66:07 (55) 75:10 (56)                     80:16 (56)
57 Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK 83:12 10:42 (41) 07:25 (57) 09:39 (54) 15:14 (64) 19:26 (53) 06:35 (54) 07:51 (48)                     06:20 (55)
        10:42 (41) 18:07 (49) 27:46 (48) 43:00 (59) 62:26 (57) 69:01 (57) 76:52 (57)                     83:12 (57)
58 Ulla Ekblom Skogsluffarnas OK 84:29 18:37 (60) 05:53 (44) 11:32 (58) 08:12 (61) 18:41 (47) 07:33 (59) 08:43 (53)                     05:18 (51)
        18:37 (60) 24:30 (60) 36:02 (60) 44:14 (60) 62:55 (58) 70:28 (58) 79:11 (58)                     84:29 (58)
59 Gunnel Balck IFK Lidingö SOK 90:21 34:28 (64) 06:14 (46) 07:39 (39) 04:33 (46) 17:59 (43) 06:09 (50) 07:35 (45)                     05:44 (53)
        34:28 (64) 40:42 (64) 48:21 (63) 52:54 (62) 70:53 (62) 77:02 (62) 84:37 (62)                     90:21 (59)
60 Dagny Tirén OK Ravinen 95:01 32:37 (63) 06:21 (49) 11:06 (57) 04:13 (42) 19:05 (51) 04:09 (37) 09:40 (58)                     07:50 (59)
        32:37 (63) 38:58 (63) 50:04 (64) 54:17 (63) 73:22 (63) 77:31 (63) 87:11 (63)                     95:01 (60)
61 Heidi Bjerkhaug OK Ravinen 99:41 22:59 (61) 05:48 (43) 16:35 (63) 05:58 (57) 18:06 (44) 05:27 (44) 08:15 (49)                     16:33 (61)
        22:59 (61) 28:47 (61) 45:22 (62) 51:20 (61) 69:26 (61) 74:53 (61) 83:08 (60)                     99:41 (61)
62 Karin jung Järla 101:02 13:31 (57) 08:33 (59) 09:31 (52) 04:50 (48) 27:17 (62) 06:47 (56) 12:33 (60)                     18:00 (62)
        13:31 (57) 22:04 (57) 31:35 (54) 36:25 (53) 63:42 (59) 70:29 (59) 83:02 (59)                     101:02 (62)
63 Einar Jung Järla 101:10 13:30 (54) 08:33 (59) 09:38 (53) 04:51 (50) 27:17 (62) 06:46 (55) 12:35 (61)                     18:00 (62)
        13:30 (54) 22:03 (56) 31:41 (55) 36:32 (54) 63:49 (60) 70:35 (60) 83:10 (61)                     101:10 (63)
64 Christina Bertilson   117:23 25:40 (62) 10:50 (61) 08:51 (47) 14:48 (63) 33:51 (64) 07:11 (58) 10:42 (59)                     05:30 (52)
        25:40 (62) 36:30 (62) 45:21 (61) 60:09 (64) 94:00 (64) 101:11 (64) 111:53 (64)                     117:23 (64)
- Aija Sadurskis Centrum OK Minustid 357:40   08:51   08:29   12:17   21:21   07:14   Minustid                          
        357:40   366:31   375:00   387:17   408:38   415:52   Ej tid  ----->                       Minustid  
- Berit Lindunger Haninge SOK 56:06 15:28   06:47   13:33   04:31                                   15:47  
        15:28   22:15   35:48   40:19                                   56:06  
- Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK 66:03 19:11   09:24   05:31   03:48   12:49   03:21   05:40                       06:19  
        19:11   28:35   34:06   37:54   50:43   54:04   59:44                       66:03  
- Hans Svensson Skogsluffarnas OK 81:54 13:32   04:56   13:03   04:52   29:47   03:17                           12:27  
        13:32   18:28   31:31   36:23   66:10   69:27                           81:54  
- Yvonne Branting Skarpnäcks OL 363:17 11:28   09:08   09:21                                       333:20  
        11:28   20:36   29:57                                       363:17  
- Sonja Perneby Tullinge SK 424:47                                                 424:47  
                                                        424:47  
                                                           
                                                           
Plac Bana E - 1,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4                                   Mål  
1 Hans Eriksson Hellas Orientering 31:57 08:27 (2) 05:58 (1) 05:46 (1) 07:52 (1)                                 03:54 (4)
        08:27 (2) 14:25 (2) 20:11 (1) 28:03 (1)                                 31:57 (1)
2 Karl-Verner Andersson Snättringe SK 35:00 08:49 (3) 07:22 (4) 07:05 (2) 08:02 (2)                                 03:42 (1)
        08:49 (3) 16:11 (3) 23:16 (2) 31:18 (2)                                 35:00 (2)
3 Alf Persson OK Österåker 41:47 09:55 (7) 07:44 (7) 08:10 (5) 10:19 (5)                                 05:39 (11)
        09:55 (7) 17:39 (5) 25:49 (3) 36:08 (3)                                 41:47 (3)
4 Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK 42:42 10:00 (9) 07:43 (6) 09:10 (9) 10:59 (10)                                 04:50 (9)
        10:00 (9) 17:43 (7) 26:53 (5) 37:52 (4)                                 42:42 (4)
5 Bertil Ljungemyr IFK Lidingö 45:59 09:59 (8) 10:16 (15) 08:00 (4) 11:42 (12)                                 06:02 (13)
        09:59 (8) 20:15 (10) 28:15 (6) 39:57 (5)                                 45:59 (5)
6 Errol Wicksell Hellas Orientering 47:04 15:12 (14) 07:44 (7) 07:35 (3) 10:28 (8)                                 06:05 (14)
        15:12 (14) 22:56 (13) 30:31 (7) 40:59 (6)                                 47:04 (6)
7 Olle Öberg Skogsluffarnas OK 48:21 09:17 (4) 10:14 (14) 14:14 (13) 10:21 (6)                                 04:15 (7)
        09:17 (4) 19:31 (9) 33:45 (9) 44:06 (8)                                 48:21 (7)
8 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 48:54 13:06 (12) 09:36 (13) 08:35 (7) 12:16 (13)                                 05:21 (10)
        13:06 (12) 22:42 (12) 31:17 (8) 43:33 (7)                                 48:54 (8)
9 Gunvor Granath Nynäshamns OK 54:40 11:46 (11) 08:39 (11) 20:08 (14) 10:22 (7)                                 03:45 (2)
        11:46 (11) 20:25 (11) 40:33 (13) 50:55 (10)                                 54:40 (9)
10 Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK 58:10 09:28 (5) 08:11 (10) 26:41 (16) 09:58 (4)                                 03:52 (3)
        09:28 (5) 17:39 (5) 44:20 (15) 54:18 (14)                                 58:10 (10)
11 Ulla-Britta Hall Järla Orientering 58:12 14:42 (13) 11:13 (16) 12:34 (12) 12:57 (15)                                 06:46 (15)
        14:42 (13) 25:55 (15) 38:29 (12) 51:26 (11)                                 58:12 (11)
12 Benny Alfordsson Tullinge SK 58:19 09:47 (6) 08:04 (9) 24:25 (15) 11:21 (11)                                 04:42 (8)
        09:47 (6) 17:51 (8) 42:16 (14) 53:37 (13)                                 58:19 (12)
13 Yngve Hedberg Snättringe SK 58:23 20:27 (17) 07:42 (5) 08:17 (6) 12:23 (14)                                 09:34 (17)
        20:27 (17) 28:09 (16) 36:26 (10) 48:49 (9)                                 58:23 (13)
14 Ingrid Gunnarsson Täby OK 59:02 16:36 (15) 09:13 (12) 10:54 (11) 16:38 (16)                                 05:41 (12)
        16:36 (15) 25:49 (14) 36:43 (11) 53:21 (12)                                 59:02 (14)
15 Henrik Bruhn Fredrikshofs IF Skid & OK 60:00 18:10 (16) 17:38 (17) 09:37 (10) 10:39 (9)                                 03:56 (5)
        18:10 (16) 35:48 (17) 45:25 (16) 56:04 (15)                                 60:00 (15)
16 Ingvar Jansson Sundbybergs IK 67:05 10:15 (10) 07:19 (3) 08:40 (8) 33:37 (17)                                 07:14 (16)
        10:15 (10) 17:34 (4) 26:14 (4) 59:51 (16)                                 67:05 (16)
17 Roland Bolin Snättringe SK 81:47 08:10 (1) 06:08 (2) 54:52 (17) 08:34 (3)                                 04:03 (6)
        08:10 (1) 14:18 (1) 69:10 (17) 77:44 (17)                                 81:47 (17)
- Ulla-Britt Åleberg Attunda OK 85:34 34:46   09:38   10:52   20:13                                   10:05  
        34:46   44:24   55:16   75:29                                   85:34  
- Hans Lindskog Skogsluffarnas OK 89:14                                                 89:14  
                                                        89:14  
- Kenneth Dillman Skogsluffarnas OK 328:38 12:03   20:25   10:46                                       285:24  
        12:03   32:28   43:14                                       328:38  
- Jan Bengtsson klubblös 376:55 11:14                                               365:41  
        11:14                                               376:55