Sträcktider Luffarligan Slaget vid Stäket                                                      
  2019-10-02       Svarta tider är sträcktider     Blå tider är från start     Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                      
                                                                   
Plac Bana A - 4,9 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   Mål  
1 Nick Barrable OK Ravinen 37:39 01:41 (5) 02:34 (3) 07:07 (3) 00:52 (1) 01:18 (4) 01:16 (2) 01:03 (1) 01:23 (1) 05:11 (1) 02:39 (1) 01:23 (1) 01:44 (4) 00:54 (2) 06:47 (1)    
        01:41 (5) 04:15 (3) 11:22 (1) 12:14 (1) 13:32 (1) 14:48 (1) 15:51 (1) 17:14 (1) 22:25 (1) 25:04 (1) 26:27 (1) 28:11 (1) 29:05 (1) 35:52 (1) 37:39 (1)
2 Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 37:59 01:24 (2) 02:50 (5) 07:08 (4) 00:58 (2) 01:13 (2) 01:16 (2) 01:09 (2) 01:27 (3) 05:12 (2) 02:40 (2) 01:32 (3) 01:29 (1) 00:53 (1) 07:18 (2) 01:30 (1)
        01:24 (2) 04:14 (2) 11:22 (1) 12:20 (2) 13:33 (2) 14:49 (2) 15:58 (2) 17:25 (2) 22:37 (2) 25:17 (2) 26:49 (2) 28:18 (2) 29:11 (2) 36:29 (2) 37:59 (2)
3 Mattias Hovmöller Söders-Tyresö 39:02 01:52 (6) 02:29 (2) 07:01 (1) 01:00 (3) 01:13 (2) 01:19 (5) 01:12 (3) 01:23 (1) 05:25 (4) 02:47 (3) 01:28 (2) 01:39 (2) 01:02 (3) 07:39 (3) 01:33 (2)
        01:52 (6) 04:21 (5) 11:22 (1) 12:22 (3) 13:35 (3) 14:54 (3) 16:06 (3) 17:29 (3) 22:54 (3) 25:41 (3) 27:09 (3) 28:48 (3) 29:50 (3) 37:29 (3) 39:02 (3)
4 Jonas Halai Kamrat och IF KIF 43:23 01:22 (1) 02:27 (1) 08:11 (5) 01:26 (8) 01:12 (1) 01:14 (1) 01:18 (4) 01:37 (5) 05:19 (3) 03:46 (5) 01:52 (7) 01:41 (3) 01:29 (10) 08:18 (4) 02:11 (7)
        01:22 (1) 03:49 (1) 12:00 (5) 13:26 (5) 14:38 (5) 15:52 (5) 17:10 (5) 18:47 (5) 24:06 (5) 27:52 (5) 29:44 (5) 31:25 (5) 32:54 (5) 41:12 (4) 43:23 (4)
5 Jonas Nordström Tullinge 44:01 01:36 (3) 02:42 (4) 07:04 (2) 01:06 (4) 01:19 (5) 01:16 (2) 01:22 (5) 01:27 (3) 06:11 (5) 03:02 (4) 01:38 (4) 01:48 (5) 01:08 (4) 10:31 (9) 01:51 (3)
        01:36 (3) 04:18 (4) 11:22 (1) 12:28 (4) 13:47 (4) 15:03 (4) 16:25 (4) 17:52 (4) 24:03 (4) 27:05 (4) 28:43 (4) 30:31 (4) 31:39 (4) 42:10 (5) 44:01 (5)
6 John Hartley Söders-Tyresö 47:04 01:59 (7) 02:52 (6) 08:34 (7) 01:12 (6) 01:24 (6) 01:24 (6) 01:34 (6) 01:41 (6) 06:45 (7) 03:53 (6) 01:40 (5) 02:05 (8) 01:10 (6) 08:51 (6) 02:00 (4)
        01:59 (7) 04:51 (7) 13:25 (7) 14:37 (7) 16:01 (7) 17:25 (7) 18:59 (7) 20:40 (7) 27:25 (7) 31:18 (6) 32:58 (6) 35:03 (6) 36:13 (6) 45:04 (6) 47:04 (6)
7 Niklas Wansölin OK Ravinen 47:18 01:37 (4) 02:59 (7) 08:23 (6) 01:10 (5) 01:28 (7) 01:30 (7) 01:34 (6) 01:54 (7) 06:49 (8) 04:02 (9) 01:54 (9) 02:03 (6) 01:18 (8) 08:31 (5) 02:06 (5)
        01:37 (4) 04:36 (6) 12:59 (6) 14:09 (6) 15:37 (6) 17:07 (6) 18:41 (6) 20:35 (6) 27:24 (6) 31:26 (7) 33:20 (7) 35:23 (7) 36:41 (7) 45:12 (7) 47:18 (7)
8 Janne Nilsson Centrum OK 49:42 02:00 (8) 03:15 (8) 09:08 (9) 01:13 (7) 01:42 (9) 01:41 (9) 01:35 (8) 01:54 (7) 06:24 (6) 03:54 (7) 01:52 (7) 02:04 (7) 01:12 (7) 09:41 (8) 02:07 (6)
        02:00 (8) 05:15 (8) 14:23 (8) 15:36 (8) 17:18 (8) 18:59 (8) 20:34 (8) 22:28 (8) 28:52 (8) 32:46 (8) 34:38 (8) 36:42 (8) 37:54 (8) 47:35 (8) 49:42 (8)
9 Lars Gerhardsson Attunda OK 51:57 02:04 (9) 04:21 (9) 08:45 (8) 01:52 (11) 01:39 (8) 01:31 (8) 01:51 (9) 02:00 (9) 07:16 (9) 03:56 (8) 01:51 (6) 02:18 (9) 01:09 (5) 09:10 (7) 02:14 (8)
        02:04 (9) 06:25 (9) 15:10 (9) 17:02 (9) 18:41 (9) 20:12 (9) 22:03 (9) 24:03 (9) 31:19 (9) 35:15 (9) 37:06 (9) 39:24 (9) 40:33 (9) 49:43 (9) 51:57 (9)
10 Kurt Eriksson Vandrarringen 71:16 02:40 (11) 10:09 (12) 13:55 (11) 01:40 (9) 02:03 (10) 02:11 (10) 01:59 (10) 02:35 (10) 09:22 (10) 04:29 (10) 02:08 (10) 02:28 (10) 01:24 (9) 11:27 (10) 02:46 (9)
        02:40 (11) 12:49 (12) 26:44 (12) 28:24 (11) 30:27 (11) 32:38 (11) 34:37 (11) 37:12 (11) 46:34 (11) 51:03 (11) 53:11 (11) 55:39 (11) 57:03 (11) 68:30 (10) 71:16 (10)
11 Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK 71:31 02:34 (10) 04:40 (10) 13:18 (10) 01:45 (10) 02:26 (11) 02:27 (11) 02:02 (11) 02:43 (12) 09:22 (10) 05:58 (12) 02:54 (11) 02:57 (11) 01:55 (11) 13:31 (11) 02:59 (10)
        02:34 (10) 07:14 (10) 20:32 (10) 22:17 (10) 24:43 (10) 27:10 (10) 29:12 (10) 31:55 (10) 41:17 (10) 47:15 (10) 50:09 (10) 53:06 (10) 55:01 (10) 68:32 (11) 71:31 (11)
12 Gunnar Hedlund Södertälje 92:35 02:43 (12) 07:28 (11) 15:16 (12) 03:15 (12) 08:45 (12) 02:50 (12) 02:30 (12) 02:38 (11) 11:52 (12) 05:49 (11) 02:59 (12) 04:12 (12) 02:13 (12) 16:34 (12) 03:31 (11)
        02:43 (12) 10:11 (11) 25:27 (11) 28:42 (12) 37:27 (12) 40:17 (12) 42:47 (12) 45:25 (12) 57:17 (12) 63:06 (12) 66:05 (12) 70:17 (12) 72:30 (12) 89:04 (12) 92:35 (12)
                                                                   
                                                                   
Plac Bana B - 4,2  km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12           Mål  
1 Per Ove Wallén Täby OK 41:55 02:52 (20) 02:56 (1) 08:22 (2) 01:06 (2) 01:24 (1) 03:58 (1) 03:53 (8) 01:48 (3) 00:44 (3) 01:51 (2) 01:00 (1) 10:12 (4)         01:49 (1)
        02:52 (20) 05:48 (7) 14:10 (2) 15:16 (2) 16:40 (2) 20:38 (2) 24:31 (2) 26:19 (2) 27:03 (2) 28:54 (2) 29:54 (2) 40:06 (1)         41:55 (1)
2 Claes Ögren OK Nalle 43:55 01:56 (1) 03:14 (2) 08:03 (1) 01:05 (1) 01:24 (1) 04:05 (3) 03:18 (1) 01:37 (1) 00:52 (5) 01:46 (1) 01:13 (3) 13:14 (17)         02:08 (3)
        01:56 (1) 05:10 (1) 13:13 (1) 14:18 (1) 15:42 (1) 19:47 (1) 23:05 (1) 24:42 (1) 25:34 (1) 27:20 (1) 28:33 (1) 41:47 (2)         43:55 (2)
3 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 43:56 02:11 (8) 03:18 (4) 10:16 (13) 01:28 (12) 01:36 (4) 04:02 (2) 04:06 (12) 01:43 (2) 00:40 (2) 01:54 (3) 01:27 (14) 09:06 (1)         02:09 (4)
        02:11 (8) 05:29 (2) 15:45 (8) 17:13 (8) 18:49 (7) 22:51 (4) 26:57 (5) 28:40 (5) 29:20 (4) 31:14 (4) 32:41 (4) 41:47 (2)         43:56 (3)
4 Leif Åkerblom OK Österåker 45:33 02:06 (3) 03:25 (7) 09:08 (3) 01:27 (11) 01:27 (3) 04:29 (5) 03:49 (5) 01:50 (6) 00:45 (4) 02:01 (7) 01:24 (13) 11:15 (9)         02:27 (10)
        02:06 (3) 05:31 (4) 14:39 (3) 16:06 (3) 17:33 (3) 22:02 (3) 25:51 (3) 27:41 (3) 28:26 (3) 30:27 (3) 31:51 (3) 43:06 (4)         45:33 (4)
5 Stefan Persson Södertälje-Nykvarn OF 46:01 03:01 (26) 03:21 (5) 09:10 (5) 01:26 (10) 01:39 (7) 04:42 (7) 03:26 (2) 01:48 (3) 01:38 (28) 02:11 (13) 01:28 (15) 09:46 (2)         02:25 (8)
        03:01 (26) 06:22 (14) 15:32 (7) 16:58 (7) 18:37 (6) 23:19 (6) 26:45 (4) 28:33 (4) 30:11 (6) 32:22 (7) 33:50 (7) 43:36 (5)         46:01 (5)
6 Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL 46:43 02:05 (2) 03:39 (9) 09:18 (6) 01:25 (9) 02:05 (15) 04:54 (13) 03:50 (6) 02:00 (10) 01:08 (18) 01:57 (4) 01:14 (4) 10:45 (6)         02:23 (6)
        02:05 (2) 05:44 (5) 15:02 (4) 16:27 (4) 18:32 (5) 23:26 (7) 27:16 (7) 29:16 (7) 30:24 (7) 32:21 (6) 33:35 (5) 44:20 (6)         46:43 (6)
7 Marie Malmborg Söders-Tyresö 47:21 02:06 (3) 03:23 (6) 10:01 (10) 01:13 (3) 01:38 (5) 04:45 (8) 04:07 (13) 02:01 (11) 00:53 (7) 02:08 (11) 01:22 (11) 11:21 (11)         02:23 (6)
        02:06 (3) 05:29 (2) 15:30 (6) 16:43 (5) 18:21 (4) 23:06 (5) 27:13 (6) 29:14 (6) 30:07 (5) 32:15 (5) 33:37 (6) 44:58 (7)         47:21 (7)
8 Bengt Kärrström Tullinge SK 48:44 02:16 (11) 03:54 (13) 10:23 (14) 01:23 (5) 01:49 (10) 05:12 (15) 03:54 (9) 02:12 (15) 00:53 (7) 02:27 (19) 01:21 (10) 10:33 (5)         02:27 (10)
        02:16 (11) 06:10 (10) 16:33 (11) 17:56 (11) 19:45 (11) 24:57 (11) 28:51 (10) 31:03 (10) 31:56 (9) 34:23 (9) 35:44 (10) 46:17 (8)         48:44 (8)
9 Per Ljung Centrum OK 49:14 02:08 (6) 04:10 (16) 09:08 (3) 01:31 (15) 02:14 (18) 05:25 (18) 03:45 (4) 02:20 (18) 00:57 (14) 02:02 (8) 01:20 (9) 12:05 (13)         02:09 (4)
        02:08 (6) 06:18 (13) 15:26 (5) 16:57 (6) 19:11 (8) 24:36 (9) 28:21 (8) 30:41 (9) 31:38 (8) 33:40 (8) 35:00 (8) 47:05 (10)         49:14 (9)
10 Per Öhlund Gustavsbergs OK 49:19 02:10 (7) 03:36 (8) 12:09 (21) 01:24 (7) 01:44 (8) 04:50 (11) 03:56 (10) 01:57 (9) 00:38 (1) 01:59 (6) 01:18 (6) 11:07 (8)         02:31 (12)
        02:10 (7) 05:46 (6) 17:55 (15) 19:19 (14) 21:03 (13) 25:53 (13) 29:49 (12) 31:46 (11) 32:24 (10) 34:23 (9) 35:41 (9) 46:48 (9)         49:19 (10)
11 Stefan Norlin Klubblös 50:10 03:05 (27) 05:38 (27) 09:36 (7) 01:44 (19) 01:38 (5) 04:48 (9) 04:34 (15) 02:16 (16) 01:03 (16) 02:12 (14) 01:11 (2) 09:59 (3)         02:26 (9)
        03:05 (27) 08:43 (28) 18:19 (17) 20:03 (16) 21:41 (16) 26:29 (15) 31:03 (14) 33:19 (14) 34:22 (14) 36:34 (14) 37:45 (14) 47:44 (11)         50:10 (11)
12 Börje Wahlgren Sundbyberg 51:28 03:16 (29) 04:14 (17) 09:48 (8) 01:24 (7) 02:07 (16) 04:28 (4) 03:30 (3) 01:51 (7) 01:56 (30) 02:03 (9) 01:19 (8) 12:39 (14)         02:53 (16)
        03:16 (29) 07:30 (19) 17:18 (13) 18:42 (12) 20:49 (12) 25:17 (12) 28:47 (9) 30:38 (8) 32:34 (11) 34:37 (11) 35:56 (11) 48:35 (12)         51:28 (12)
13 Leif Magnusson Skogsluffarnas OK 51:57 02:59 (23) 03:17 (3) 09:51 (9) 01:19 (4) 01:46 (9) 05:15 (16) 05:13 (20) 02:08 (13) 01:07 (17) 03:11 (30) 01:36 (19) 11:19 (10)         02:56 (17)
        02:59 (23) 06:16 (12) 16:07 (9) 17:26 (9) 19:12 (9) 24:27 (8) 29:40 (11) 31:48 (12) 32:55 (12) 36:06 (13) 37:42 (13) 49:01 (13)         51:57 (13)
14 Torbjörn Bergman Snättringe SK 52:27 02:27 (14) 03:40 (10) 10:07 (11) 01:23 (5) 01:51 (11) 05:16 (17) 05:26 (24) 02:07 (12) 00:59 (15) 02:18 (15) 01:22 (11) 12:39 (14)         02:52 (15)
        02:27 (14) 06:07 (9) 16:14 (10) 17:37 (10) 19:28 (10) 24:44 (10) 30:10 (13) 32:17 (13) 33:16 (13) 35:34 (12) 36:56 (12) 49:35 (14)         52:27 (14)
15 Marita Axelsson Ravinen 52:52 02:07 (5) 08:03 (31) 11:00 (16) 01:29 (14) 01:58 (14) 04:48 (9) 03:50 (6) 01:52 (8) 01:18 (24) 02:07 (10) 01:18 (6) 11:00 (7)         02:02 (2)
        02:07 (5) 10:10 (30) 21:10 (23) 22:39 (23) 24:37 (22) 29:25 (20) 33:15 (18) 35:07 (18) 36:25 (18) 38:32 (18) 39:50 (17) 50:50 (15)         52:52 (15)
16 Anders Karlsson Tullinge SK 55:05 02:24 (13) 03:58 (14) 10:54 (15) 01:45 (20) 02:11 (17) 06:07 (22) 05:28 (25) 02:17 (17) 00:56 (13) 02:26 (18) 01:45 (23) 11:25 (12)         03:29 (24)
        02:24 (13) 06:22 (14) 17:16 (12) 19:01 (13) 21:12 (14) 27:19 (16) 32:47 (17) 35:04 (17) 36:00 (17) 38:26 (17) 40:11 (18) 51:36 (16)         55:05 (16)
17 Leif Mörkfors Järfälla OK 56:22 02:16 (11) 03:49 (12) 11:48 (19) 01:37 (17) 01:55 (13) 05:03 (14) 05:24 (23) 02:09 (14) 00:54 (10) 02:22 (17) 01:59 (29) 13:24 (18)         03:42 (27)
        02:16 (11) 06:05 (8) 17:53 (14) 19:30 (15) 21:25 (15) 26:28 (14) 31:52 (15) 34:01 (15) 34:55 (15) 37:17 (16) 39:16 (16) 52:40 (17)         56:22 (17)
18 Catrin Johnson Skogsluffarnas OK 58:49 02:12 (9) 03:58 (14) 11:46 (18) 02:29 (31) 02:26 (21) 05:51 (20) 05:05 (19) 02:25 (20) 00:53 (7) 02:34 (20) 01:49 (25) 13:52 (21)         03:29 (24)
        02:12 (9) 06:10 (10) 17:56 (16) 20:25 (17) 22:51 (17) 28:42 (18) 33:47 (19) 36:12 (19) 37:05 (19) 39:39 (19) 41:28 (19) 55:20 (18)         58:49 (18)
19 Christer Hördell Söders-Tyresö 61:11 02:31 (15) 04:41 (21) 12:46 (23) 01:58 (22) 02:16 (20) 06:39 (26) 04:44 (17) 02:31 (23) 01:13 (20) 02:54 (26) 01:52 (27) 13:49 (20)         03:17 (23)
        02:31 (15) 07:12 (16) 19:58 (20) 21:56 (21) 24:12 (21) 30:51 (22) 35:35 (22) 38:06 (22) 39:19 (22) 42:13 (21) 44:05 (21) 57:54 (19)         61:11 (19)
20 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 61:38 03:00 (24) 04:38 (20) 11:33 (17) 01:45 (20) 02:47 (25) 06:44 (27) 04:32 (14) 02:47 (27) 00:54 (10) 02:36 (23) 01:32 (17) 16:12 (26)         02:38 (13)
        03:00 (24) 07:38 (21) 19:11 (18) 20:56 (18) 23:43 (18) 30:27 (21) 34:59 (21) 37:46 (21) 38:40 (20) 41:16 (20) 42:48 (20) 59:00 (20)         61:38 (20)
21 Bo Norbäck Tullinge SK 62:30 02:49 (18) 05:29 (26) 14:22 (26) 01:41 (18) 01:53 (12) 05:37 (19) 05:34 (26) 02:24 (19) 00:54 (10) 02:35 (21) 01:57 (28) 14:02 (22)         03:13 (21)
        02:49 (18) 08:18 (25) 22:40 (26) 24:21 (26) 26:14 (25) 31:51 (24) 37:25 (24) 39:49 (24) 40:43 (23) 43:18 (23) 45:15 (23) 59:17 (21)         62:30 (21)
22 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 62:36 03:53 (32) 03:44 (11) 12:27 (22) 01:28 (12) 02:14 (18) 04:41 (6) 03:58 (11) 01:48 (3) 00:52 (5) 01:58 (5) 01:15 (5) 21:18 (33)         03:00 (18)
        03:53 (32) 07:37 (20) 20:04 (21) 21:32 (19) 23:46 (19) 28:27 (17) 32:25 (16) 34:13 (16) 35:05 (16) 37:03 (15) 38:18 (15) 59:36 (22)         62:36 (22)
23 Leif Jonsson Gustavsbergs OK 63:58 03:00 (24) 04:45 (22) 13:40 (25) 02:04 (26) 02:39 (24) 06:24 (23) 05:15 (22) 02:58 (29) 01:14 (21) 02:55 (28) 01:38 (20) 13:43 (19)         03:43 (28)
        03:00 (24) 07:45 (22) 21:25 (24) 23:29 (24) 26:08 (24) 32:32 (25) 37:47 (25) 40:45 (25) 41:59 (25) 44:54 (25) 46:32 (25) 60:15 (23)         63:58 (23)
24 Arne Kaijser Klubblös 64:08 02:14 (10) 07:08 (30) 10:11 (12) 02:03 (25) 02:29 (22) 04:51 (12) 04:52 (18) 02:25 (20) 02:41 (33) 03:24 (31) 01:50 (26) 16:59 (28)         03:01 (19)
        02:14 (10) 09:22 (29) 19:33 (19) 21:36 (20) 24:05 (20) 28:56 (19) 33:48 (20) 36:13 (20) 38:54 (21) 42:18 (22) 44:08 (22) 61:07 (25)         64:08 (24)
25 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 64:44 02:52 (20) 04:33 (19) 12:55 (24) 02:00 (24) 02:59 (29) 05:56 (21) 04:40 (16) 02:33 (24) 02:39 (32) 02:35 (21) 01:44 (22) 15:19 (24)         03:59 (30)
        02:52 (20) 07:25 (18) 20:20 (22) 22:20 (22) 25:19 (23) 31:15 (23) 35:55 (23) 38:28 (23) 41:07 (24) 43:42 (24) 45:26 (24) 60:45 (24)         64:44 (25)
26 Tommy Wåhlin Västerås SOK 66:57 02:57 (22) 04:56 (24) 17:19 (32) 01:31 (15) 02:37 (23) 06:29 (24) 05:13 (20) 02:36 (25) 02:07 (31) 02:19 (16) 01:35 (18) 14:03 (23)         03:15 (22)
        02:57 (22) 07:53 (23) 25:12 (30) 26:43 (30) 29:20 (29) 35:49 (27) 41:02 (26) 43:38 (26) 45:45 (26) 48:04 (26) 49:39 (26) 63:42 (26)         66:57 (26)
27 Robert Ervid Rävdun 69:21 02:31 (15) 11:12 (33) 12:02 (20) 02:13 (29) 02:53 (27) 06:44 (27) 08:05 (30) 02:37 (26) 01:20 (25) 02:09 (12) 01:46 (24) 13:06 (16)         02:43 (14)
        02:31 (15) 13:43 (33) 25:45 (31) 27:58 (31) 30:51 (31) 37:35 (30) 45:40 (29) 48:17 (29) 49:37 (29) 51:46 (29) 53:32 (29) 66:38 (27)         69:21 (27)
28 Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK 71:38 02:48 (17) 05:43 (28) 14:58 (28) 02:23 (30) 02:52 (26) 06:32 (25) 08:25 (31) 02:27 (22) 01:08 (18) 02:41 (24) 01:39 (21) 16:54 (27)         03:08 (20)
        02:48 (17) 08:31 (27) 23:29 (27) 25:52 (28) 28:44 (28) 35:16 (26) 43:41 (28) 46:08 (28) 47:16 (28) 49:57 (28) 51:36 (28) 68:30 (28)         71:38 (28)
29 Anna Rosnäs IK Stern 72:22 03:19 (31) 04:52 (23) 15:31 (30) 02:05 (27) 02:54 (28) 07:15 (29) 06:18 (27) 03:19 (30) 01:30 (26) 02:43 (25) 01:30 (16) 17:26 (29)         03:40 (26)
        03:19 (31) 08:11 (24) 23:42 (29) 25:47 (27) 28:41 (27) 35:56 (28) 42:14 (27) 45:33 (27) 47:03 (27) 49:46 (27) 51:16 (27) 68:42 (29)         72:22 (29)
30 Bo Winander Järfälla OK 80:28 02:49 (18) 04:32 (18) 14:27 (27) 02:08 (28) 03:12 (31) 13:48 (33) 09:52 (32) 02:49 (28) 01:15 (22) 02:54 (26) 03:35 (33) 15:20 (25)         03:47 (29)
        02:49 (18) 07:21 (17) 21:48 (25) 23:56 (25) 27:08 (26) 40:56 (31) 50:48 (32) 53:37 (32) 54:52 (32) 57:46 (32) 61:21 (32) 76:41 (30)         80:28 (30)
31 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 82:33 03:08 (28) 08:40 (32) 16:27 (31) 01:59 (23) 03:12 (31) 07:37 (31) 06:22 (28) 03:39 (32) 01:17 (23) 03:09 (29) 02:09 (30) 20:06 (32)         04:48 (31)
        03:08 (28) 11:48 (32) 28:15 (32) 30:14 (32) 33:26 (32) 41:03 (32) 47:25 (31) 51:04 (31) 52:21 (31) 55:30 (30) 57:39 (30) 77:45 (32)         82:33 (31)
32 Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF 82:41 03:17 (30) 05:08 (25) 15:14 (29) 02:38 (32) 03:06 (30) 07:33 (30) 09:52 (32) 03:45 (33) 01:46 (29) 03:52 (33) 02:14 (31) 19:12 (31)         05:04 (32)
        03:17 (30) 08:25 (26) 23:39 (28) 26:17 (29) 29:23 (30) 36:56 (29) 46:48 (30) 50:33 (30) 52:19 (30) 56:11 (31) 58:25 (31) 77:37 (31)         82:41 (32)
33 Gustaf Richert Skogsluffarnas OK 92:55 04:24 (33) 07:06 (29) 22:55 (33) 02:50 (33) 03:43 (33) 09:51 (32) 07:41 (29) 03:33 (31) 01:32 (27) 03:30 (32) 02:40 (32) 18:04 (30)         05:06 (33)
        04:24 (33) 11:30 (31) 34:25 (33) 37:15 (33) 40:58 (33) 50:49 (33) 58:30 (33) 62:03 (33) 63:35 (33) 67:05 (33) 69:45 (33) 87:49 (33)         92:55 (33)
- P-O Ivarsson Haninge SOK 39:48 01:52   02:39   08:58   01:17   01:19   03:47   03:40   01:33   01:29   01:44   01:04   08:47           01:39  
        01:52   04:31   13:29   14:46   16:05   19:52   23:32   25:05   26:34   28:18   29:22   38:09           39:48  
- Per Helen Söders OL 47:56 02:22   04:00   10:40   01:32   06:26   04:47   01:52   00:42   01:58   01:07   05:29   04:39           02:22  
        02:22   06:22   17:02   18:34   25:00   29:47   31:39   32:21   34:19   35:26   40:55   45:34           47:56  
- Lars Granqvist Täbu OK                                                              
                                                                   
- Jan Gottfridsson Norbergs OK                                                              
                                                                   
                                                                   
                                                                   
Plac Bana C - 3,3 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13       Mål  
1 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 36:39 02:07 (8) 03:47 (2) 01:19 (2) 04:02 (21) 02:59 (4) 01:24 (1) 01:43 (2) 00:57 (10) 01:47 (2) 00:49 (6) 02:00 (2) 01:18 (2) 10:52 (9)     01:35 (2)
        02:07 (8) 05:54 (2) 07:13 (1) 11:15 (3) 14:14 (3) 15:38 (1) 17:21 (1) 18:18 (1) 20:05 (1) 20:54 (1) 22:54 (1) 24:12 (1) 35:04 (1)     36:39 (1)
2 Nils-Robert Persson Kamrat och IF KIF 37:41 02:13 (12) 04:16 (8) 01:28 (5) 03:23 (2) 02:55 (2) 01:31 (3) 01:42 (1) 00:53 (2) 02:04 (9) 00:48 (2) 02:48 (43) 01:24 (13) 10:25 (6)     01:51 (6)
        02:13 (12) 06:29 (6) 07:57 (4) 11:20 (4) 14:15 (4) 15:46 (2) 17:28 (2) 18:21 (2) 20:25 (2) 21:13 (2) 24:01 (3) 25:25 (3) 35:50 (2)     37:41 (2)
3 Tommy Lindberg Haninge SOK 37:52 02:03 (5) 03:54 (4) 01:17 (1) 03:35 (6) 03:07 (8) 02:04 (31) 01:48 (8) 00:53 (2) 02:02 (6) 00:50 (7) 02:15 (9) 01:22 (8) 10:42 (7)     02:00 (14)
        02:03 (5) 05:57 (3) 07:14 (2) 10:49 (2) 13:56 (2) 16:00 (4) 17:48 (3) 18:41 (3) 20:43 (3) 21:33 (3) 23:48 (2) 25:10 (2) 35:52 (3)     37:52 (3)
4 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 38:16 02:13 (12) 04:24 (14) 01:41 (12) 03:30 (4) 03:06 (6) 01:36 (8) 01:51 (9) 00:55 (6) 02:03 (7) 01:04 (26) 02:20 (18) 01:41 (30) 10:16 (4)     01:36 (3)
        02:13 (12) 06:37 (9) 08:18 (9) 11:48 (5) 14:54 (5) 16:30 (5) 18:21 (4) 19:16 (4) 21:19 (4) 22:23 (4) 24:43 (4) 26:24 (5) 36:40 (4)     38:16 (4)
5 Svante Sandberg Södertälje-Nykvarn OF 39:06 02:39 (30) 04:27 (16) 01:48 (23) 03:23 (2) 03:11 (10) 01:42 (11) 01:46 (6) 00:55 (6) 02:10 (14) 01:00 (17) 02:10 (6) 01:52 (41) 10:24 (5)     01:39 (4)
        02:39 (30) 07:06 (16) 08:54 (16) 12:17 (13) 15:28 (11) 17:10 (8) 18:56 (7) 19:51 (6) 22:01 (6) 23:01 (6) 25:11 (6) 27:03 (6) 37:27 (5)     39:06 (5)
6 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 39:53 02:27 (24) 04:03 (5) 01:41 (12) 03:44 (10) 03:19 (15) 01:29 (2) 01:43 (2) 00:59 (15) 02:09 (13) 01:01 (19) 02:20 (18) 01:21 (7) 11:45 (14)     01:52 (7)
        02:27 (24) 06:30 (8) 08:11 (7) 11:55 (8) 15:14 (8) 16:43 (6) 18:26 (5) 19:25 (5) 21:34 (5) 22:35 (5) 24:55 (5) 26:16 (4) 38:01 (6)     39:53 (6)
6 Anders Sohlberg OK Södertörn 39:53 02:51 (39) 04:15 (7) 01:24 (3) 03:38 (9) 03:17 (14) 01:57 (23) 01:59 (14) 00:57 (10) 02:18 (22) 01:34 (57) 02:13 (7) 01:43 (33) 10:02 (2)     01:45 (5)
        02:51 (39) 07:06 (16) 08:30 (13) 12:08 (11) 15:25 (9) 17:22 (9) 19:21 (9) 20:18 (9) 22:36 (8) 24:10 (12) 26:23 (11) 28:06 (13) 38:08 (7)     39:53 (6)
8 Leo Larsson MIK 40:01 02:52 (40) 03:51 (3) 01:32 (6) 03:37 (7) 03:15 (11) 02:30 (47) 01:58 (13) 01:06 (31) 02:18 (22) 00:56 (10) 02:09 (4) 01:18 (2) 10:47 (8)     01:52 (7)
        02:52 (40) 06:43 (11) 08:15 (8) 11:52 (6) 15:07 (7) 17:37 (12) 19:35 (11) 20:41 (11) 22:59 (10) 23:55 (10) 26:04 (9) 27:22 (7) 38:09 (8)     40:01 (8)
9 Nicklas Hermundstad Snättringe SK 40:36 01:34 (1) 03:37 (1) 02:08 (46) 03:05 (1) 03:06 (6) 02:26 (43) 04:31 (71) 00:56 (9) 02:25 (31) 01:04 (26) 02:09 (4) 01:09 (1) 10:54 (11)     01:32 (1)
        01:34 (1) 05:11 (1) 07:19 (3) 10:24 (1) 13:30 (1) 15:56 (3) 20:27 (15) 21:23 (15) 23:48 (15) 24:52 (15) 27:01 (14) 28:10 (14) 39:04 (11)     40:36 (9)
10 Kjell Holmberg OK Södertörn 40:55 02:01 (3) 04:54 (27) 01:53 (29) 04:08 (24) 03:32 (21) 01:31 (3) 02:04 (17) 01:12 (40) 02:05 (12) 00:54 (8) 02:14 (8) 01:30 (19) 10:53 (10)     02:04 (18)
        02:01 (3) 06:55 (13) 08:48 (15) 12:56 (16) 16:28 (15) 17:59 (15) 20:03 (12) 21:15 (13) 23:20 (13) 24:14 (13) 26:28 (13) 27:58 (12) 38:51 (9)     40:55 (10)
10 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 40:55 01:55 (2) 04:19 (9) 02:14 (50) 03:33 (5) 03:30 (19) 01:59 (25) 01:43 (2) 01:01 (18) 02:16 (20) 01:16 (45) 02:07 (3) 01:33 (23) 11:25 (12)     02:04 (18)
        01:55 (2) 06:14 (4) 08:28 (12) 12:01 (10) 15:31 (12) 17:30 (11) 19:13 (8) 20:14 (8) 22:30 (7) 23:46 (9) 25:53 (7) 27:26 (9) 38:51 (9)     40:55 (10)
12 Jan Lindgren OK Södertörn 41:01 04:23 (63) 04:25 (15) 01:32 (6) 03:55 (17) 03:15 (11) 02:04 (31) 01:46 (6) 01:05 (29) 02:13 (18) 00:48 (2) 02:16 (11) 01:19 (5) 10:07 (3)     01:53 (9)
        04:23 (63) 08:48 (42) 10:20 (35) 14:15 (26) 17:30 (20) 19:34 (23) 21:20 (19) 22:25 (20) 24:38 (18) 25:26 (17) 27:42 (17) 29:01 (17) 39:08 (12)     41:01 (12)
13 Ingemar Bengtsson Söders Tyresö 41:29 02:02 (4) 04:27 (16) 01:38 (9) 03:45 (11) 03:10 (9) 01:47 (15) 02:00 (15) 01:10 (37) 03:04 (61) 00:38 (1) 02:18 (15) 01:23 (9) 11:55 (15)     02:12 (27)
        02:02 (4) 06:29 (6) 08:07 (5) 11:52 (6) 15:02 (6) 16:49 (7) 18:49 (6) 19:59 (7) 23:03 (11) 23:41 (7) 25:59 (8) 27:22 (7) 39:17 (13)     41:29 (13)
14 Sune Sisell OK Södertörn 42:05 02:08 (9) 04:13 (6) 01:47 (22) 03:51 (12) 03:26 (18) 01:59 (25) 02:08 (20) 01:08 (34) 02:03 (7) 00:59 (15) 02:29 (28) 01:23 (9) 12:31 (21)     02:00 (14)
        02:08 (9) 06:21 (5) 08:08 (6) 11:59 (9) 15:25 (9) 17:24 (10) 19:32 (10) 20:40 (10) 22:43 (9) 23:42 (8) 26:11 (10) 27:34 (10) 40:05 (16)     42:05 (14)
15 Åke Wansölin Söders-Tyresö 42:14 05:27 (69) 04:35 (19) 01:41 (12) 03:53 (16) 02:55 (2) 01:50 (20) 01:57 (11) 00:59 (15) 02:17 (21) 00:57 (11) 02:15 (9) 01:20 (6) 09:52 (1)     02:16 (29)
        05:27 (69) 10:02 (56) 11:43 (50) 15:36 (39) 18:31 (31) 20:21 (30) 22:18 (26) 23:17 (27) 25:34 (26) 26:31 (24) 28:46 (24) 30:06 (22) 39:58 (14)     42:14 (15)
16 Per-Johan Vikfors OK Österåker 42:27 02:17 (16) 04:23 (12) 01:39 (10) 03:57 (18) 03:21 (16) 02:10 (37) 02:24 (38) 00:54 (5) 02:11 (16) 00:48 (2) 02:23 (21) 01:18 (2) 12:13 (17)     02:29 (41)
        02:17 (16) 06:40 (10) 08:19 (10) 12:16 (12) 15:37 (13) 17:47 (13) 20:11 (13) 21:05 (12) 23:16 (12) 24:04 (11) 26:27 (12) 27:45 (11) 39:58 (14)     42:27 (16)
17 Eva Elnerud Sigtuna OK 43:26 02:18 (17) 05:11 (31) 01:27 (4) 04:19 (28) 03:57 (35) 02:16 (40) 02:08 (20) 01:06 (31) 02:04 (9) 00:48 (2) 02:20 (18) 01:23 (9) 12:08 (16)     02:01 (16)
        02:18 (17) 07:29 (22) 08:56 (17) 13:15 (17) 17:12 (17) 19:28 (22) 21:36 (22) 22:42 (22) 24:46 (19) 25:34 (18) 27:54 (18) 29:17 (18) 41:25 (17)     43:26 (17)
18 Jan Olsson Bromma-Vällingby SOK 43:46 02:24 (20) 04:38 (21) 01:45 (18) 03:57 (18) 03:37 (22) 01:35 (6) 02:20 (33) 01:02 (20) 02:21 (26) 01:01 (19) 02:36 (32) 01:30 (19) 12:48 (24)     02:12 (27)
        02:24 (20) 07:02 (14) 08:47 (14) 12:44 (15) 16:21 (14) 17:56 (14) 20:16 (14) 21:18 (14) 23:39 (14) 24:40 (14) 27:16 (15) 28:46 (15) 41:34 (18)     43:46 (18)
19 Lennart Hävrén Tullinge SK 44:05 04:07 (61) 04:20 (10) 02:05 (43) 03:51 (12) 03:15 (11) 01:46 (14) 02:09 (22) 01:08 (34) 02:10 (14) 00:54 (8) 02:31 (29) 01:24 (13) 12:22 (19)     02:03 (17)
        04:07 (61) 08:27 (37) 10:32 (37) 14:23 (30) 17:38 (22) 19:24 (21) 21:33 (21) 22:41 (21) 24:51 (20) 25:45 (19) 28:16 (19) 29:40 (19) 42:02 (20)     44:05 (19)
19 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 44:05 02:56 (44) 04:52 (26) 01:50 (25) 04:18 (26) 03:46 (27) 01:41 (10) 01:57 (11) 01:02 (20) 02:29 (38) 01:02 (21) 02:27 (26) 01:29 (18) 12:17 (18)     01:59 (12)
        02:56 (44) 07:48 (27) 09:38 (26) 13:56 (22) 17:42 (23) 19:23 (20) 21:20 (19) 22:22 (18) 24:51 (20) 25:53 (20) 28:20 (20) 29:49 (20) 42:06 (21)     44:05 (19)
21 Lennart Brattgård IFK Lidingö SOK 45:08 05:04 (67) 04:20 (10) 01:44 (16) 03:51 (12) 03:05 (5) 01:39 (9) 02:37 (47) 00:53 (2) 01:56 (3) 00:57 (11) 02:16 (11) 01:34 (24) 11:40 (13)     03:32 (66)
        05:04 (67) 09:24 (47) 11:08 (43) 14:59 (35) 18:04 (26) 19:43 (24) 22:20 (27) 23:13 (25) 25:09 (23) 26:06 (21) 28:22 (21) 29:56 (21) 41:36 (19)     45:08 (21)
22 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 45:53 02:46 (35) 04:59 (28) 01:43 (15) 04:39 (37) 03:24 (17) 01:48 (18) 01:53 (10) 01:02 (20) 02:01 (4) 00:59 (15) 02:18 (15) 01:23 (9) 14:52 (35)     02:06 (22)
        02:46 (35) 07:45 (25) 09:28 (23) 14:07 (24) 17:31 (21) 19:19 (19) 21:12 (18) 22:14 (16) 24:15 (16) 25:14 (16) 27:32 (16) 28:55 (16) 43:47 (23)     45:53 (22)
23 Clas-Göran Herrgård Gustavsberg 46:01 02:08 (9) 04:36 (20) 01:40 (11) 04:04 (22) 04:16 (43) 01:33 (5) 02:41 (49) 01:25 (56) 02:35 (43) 01:13 (41) 02:25 (23) 01:39 (28) 13:36 (31)     02:10 (25)
        02:08 (9) 06:44 (12) 08:24 (11) 12:28 (14) 16:44 (16) 18:17 (16) 20:58 (16) 22:23 (19) 24:58 (22) 26:11 (22) 28:36 (22) 30:15 (24) 43:51 (24)     46:01 (23)
24 Göran Larbo Attunda OK 46:12 02:34 (28) 05:13 (32) 01:45 (18) 04:18 (26) 04:06 (40) 02:06 (33) 02:12 (25) 01:02 (20) 02:26 (32) 01:04 (26) 02:25 (23) 01:39 (28) 12:43 (22)     02:39 (47)
        02:34 (28) 07:47 (26) 09:32 (25) 13:50 (21) 17:56 (25) 20:02 (27) 22:14 (23) 23:16 (26) 25:42 (27) 26:46 (26) 29:11 (26) 30:50 (26) 43:33 (22)     46:12 (24)
25 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 47:10 02:40 (31) 04:38 (21) 01:52 (26) 04:21 (29) 03:55 (32) 01:47 (15) 03:10 (61) 00:57 (10) 02:30 (40) 01:17 (48) 02:24 (22) 01:24 (13) 13:32 (28)     02:43 (55)
        02:40 (31) 07:18 (19) 09:10 (20) 13:31 (20) 17:26 (19) 19:13 (18) 22:23 (29) 23:20 (28) 25:50 (28) 27:07 (27) 29:31 (27) 30:55 (27) 44:27 (25)     47:10 (25)
26 Maria Ehn Tullinge SK 47:13 02:12 (11) 05:40 (44) 01:56 (34) 06:58 (70) 03:53 (30) 02:11 (38) 02:14 (27) 00:57 (10) 02:01 (4) 01:00 (17) 02:17 (14) 01:28 (17) 12:27 (20)     01:59 (12)
        02:12 (11) 07:52 (30) 09:48 (30) 16:46 (51) 20:39 (46) 22:50 (42) 25:04 (42) 26:01 (41) 28:02 (37) 29:02 (36) 31:19 (35) 32:47 (34) 45:14 (27)     47:13 (26)
27 Leif Kling Ockelbo OK 47:15 02:42 (33) 05:33 (39) 01:55 (32) 04:28 (31) 03:44 (25) 02:03 (30) 02:26 (39) 01:01 (18) 02:24 (29) 01:06 (32) 02:31 (29) 01:38 (27) 13:28 (27)     02:16 (29)
        02:42 (33) 08:15 (35) 10:10 (33) 14:38 (31) 18:22 (29) 20:25 (31) 22:51 (31) 23:52 (31) 26:16 (30) 27:22 (30) 29:53 (28) 31:31 (28) 44:59 (26)     47:15 (27)
28 Anders Gezelius OK Ravinen 47:19 02:29 (26) 04:39 (23) 01:53 (29) 05:42 (57) 03:56 (33) 02:00 (27) 02:18 (31) 01:05 (29) 02:15 (19) 01:03 (24) 02:40 (34) 01:52 (41) 13:32 (28)     01:55 (11)
        02:29 (26) 07:08 (18) 09:01 (18) 14:43 (33) 18:39 (32) 20:39 (32) 22:57 (32) 24:02 (32) 26:17 (31) 27:20 (28) 30:00 (29) 31:52 (29) 45:24 (28)     47:19 (28)
29 Håkan Steen Klubblös 47:56 05:53 (72) 04:34 (18) 01:34 (8) 03:52 (15) 03:39 (23) 01:48 (18) 02:19 (32) 01:04 (26) 02:38 (46) 01:09 (36) 02:27 (26) 01:32 (22) 13:19 (26)     02:08 (23)
        05:53 (72) 10:27 (59) 12:01 (52) 15:53 (41) 19:32 (37) 21:20 (36) 23:39 (34) 24:43 (33) 27:21 (34) 28:30 (33) 30:57 (33) 32:29 (32) 45:48 (31)     47:56 (29)
30 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 48:05 02:42 (33) 04:23 (12) 01:58 (36) 04:21 (29) 03:56 (33) 01:42 (11) 02:07 (18) 01:06 (31) 02:21 (26) 04:19 (73) 02:16 (11) 01:49 (38) 12:45 (23)     02:20 (34)
        02:42 (33) 07:05 (15) 09:03 (19) 13:24 (18) 17:20 (18) 19:02 (17) 21:09 (17) 22:15 (17) 24:36 (17) 28:55 (35) 31:11 (34) 33:00 (35) 45:45 (30)     48:05 (30)
31 Åke Lewander Skarpnäck OL 48:10 02:05 (6) 05:23 (36) 01:52 (26) 04:05 (23) 04:44 (57) 01:58 (24) 02:07 (18) 00:57 (10) 02:12 (17) 01:09 (36) 02:25 (23) 01:25 (16) 15:04 (39)     02:44 (56)
        02:05 (6) 07:28 (21) 09:20 (21) 13:25 (19) 18:09 (27) 20:07 (28) 22:14 (23) 23:11 (24) 25:23 (25) 26:32 (25) 28:57 (25) 30:22 (25) 45:26 (29)     48:10 (31)
32 Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF 49:19 02:28 (25) 07:03 (60) 02:07 (45) 04:42 (40) 03:57 (35) 01:44 (13) 02:23 (36) 01:19 (50) 02:41 (48) 01:27 (54) 02:46 (38) 01:44 (35) 12:53 (25)     02:05 (21)
        02:28 (25) 09:31 (51) 11:38 (49) 16:20 (44) 20:17 (44) 22:01 (39) 24:24 (38) 25:43 (40) 28:24 (41) 29:51 (39) 32:37 (39) 34:21 (39) 47:14 (32)     49:19 (32)
33 Sven Setterqvist OK Södertörn 49:31 05:06 (68) 04:45 (24) 01:44 (16) 04:16 (25) 04:16 (43) 02:01 (28) 02:23 (36) 01:04 (26) 02:27 (35) 01:04 (26) 03:04 (53) 01:43 (33) 13:45 (32)     01:53 (9)
        05:06 (68) 09:51 (54) 11:35 (48) 15:51 (40) 20:07 (40) 22:08 (40) 24:31 (40) 25:35 (37) 28:02 (37) 29:06 (38) 32:10 (38) 33:53 (37) 47:38 (35)     49:31 (33)
34 Anders Larsson Skarpnäcks OL 50:13 02:24 (20) 05:09 (30) 01:55 (32) 04:35 (34) 03:45 (26) 02:01 (28) 02:59 (54) 01:02 (20) 02:29 (38) 01:11 (39) 02:47 (40) 01:53 (43) 15:06 (40)     02:57 (60)
        02:24 (20) 07:33 (24) 09:28 (23) 14:03 (23) 17:48 (24) 19:49 (25) 22:48 (30) 23:50 (30) 26:19 (32) 27:30 (31) 30:17 (31) 32:10 (31) 47:16 (33)     50:13 (34)
34 Anne Lundmark Järfälla 50:13 03:12 (52) 05:07 (29) 01:49 (24) 04:35 (34) 04:19 (45) 02:11 (38) 02:20 (33) 01:13 (41) 02:26 (32) 00:57 (11) 02:42 (35) 01:51 (39) 15:00 (38)     02:31 (43)
        03:12 (52) 08:19 (36) 10:08 (32) 14:43 (33) 19:02 (36) 21:13 (34) 23:33 (33) 24:46 (34) 27:12 (33) 28:09 (32) 30:51 (32) 32:42 (33) 47:42 (36)     50:13 (34)
36 Jan Sjölund Klubblös 50:25 02:25 (23) 05:27 (37) 02:51 (63) 03:58 (20) 04:03 (38) 01:35 (6) 02:01 (16) 00:50 (1) 02:04 (9) 01:05 (31) 02:19 (17) 01:34 (24) 17:24 (59)     02:49 (58)
        02:25 (23) 07:52 (29) 10:43 (40) 14:41 (32) 18:44 (33) 20:19 (29) 22:20 (27) 23:10 (23) 25:14 (24) 26:19 (23) 28:38 (23) 30:12 (23) 47:36 (34)     50:25 (36)
37 Leif Wallenbro Väsby OK 51:03 02:05 (6) 05:18 (34) 01:59 (37) 04:56 (43) 04:36 (54) 02:35 (50) 02:20 (33) 01:17 (46) 02:32 (41) 01:03 (24) 02:58 (49) 02:14 (61) 14:43 (34)     02:27 (39)
        02:05 (6) 07:23 (20) 09:22 (22) 14:18 (28) 18:54 (35) 21:29 (37) 23:49 (35) 25:06 (35) 27:38 (35) 28:41 (34) 31:39 (36) 33:53 (37) 48:36 (37)     51:03 (37)
38 Monika Högberg OK Södertörn 51:08 02:14 (14) 05:35 (40) 01:53 (29) 04:39 (37) 03:53 (30) 01:47 (15) 02:16 (30) 01:21 (53) 02:35 (43) 01:08 (34) 02:51 (45) 01:55 (46) 16:36 (56)     02:25 (37)
        02:14 (14) 07:49 (28) 09:42 (27) 14:21 (29) 18:14 (28) 20:01 (26) 22:17 (25) 23:38 (29) 26:13 (29) 27:21 (29) 30:12 (30) 32:07 (30) 48:43 (38)     51:08 (38)
39 Lars Olavi Peldan Enebybergs IF 51:59 02:24 (20) 05:35 (40) 01:46 (21) 04:28 (31) 04:11 (42) 02:23 (42) 03:34 (65) 01:16 (44) 02:23 (28) 01:02 (21) 02:45 (37) 01:30 (19) 16:00 (49)     02:42 (53)
        02:24 (20) 07:59 (32) 09:45 (28) 14:13 (25) 18:24 (30) 20:47 (33) 24:21 (37) 25:37 (38) 28:00 (36) 29:02 (36) 31:47 (37) 33:17 (36) 49:17 (39)     51:59 (39)
40 Håkan Boije Attunda OK 52:42 03:12 (52) 05:29 (38) 01:52 (26) 04:43 (41) 04:32 (50) 02:06 (33) 02:33 (42) 01:11 (39) 02:33 (42) 02:48 (68) 02:46 (38) 01:42 (31) 15:06 (40)     02:09 (24)
        03:12 (52) 08:41 (41) 10:33 (38) 15:16 (37) 19:48 (39) 21:54 (38) 24:27 (39) 25:38 (39) 28:11 (40) 30:59 (42) 33:45 (41) 35:27 (41) 50:33 (40)     52:42 (40)
41 Ulla Gummeson Väsby OK 53:04 03:01 (47) 07:07 (62) 01:59 (37) 04:59 (44) 03:39 (23) 02:48 (56) 02:15 (28) 01:04 (26) 02:20 (24) 01:06 (32) 02:43 (36) 01:53 (43) 15:54 (48)     02:16 (30)
        03:01 (47) 10:08 (57) 12:07 (54) 17:06 (52) 20:45 (47) 23:33 (45) 25:48 (43) 26:52 (43) 29:12 (42) 30:18 (41) 33:01 (40) 34:54 (40) 50:48 (41)     53:04 (41)
42 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 54:32 02:37 (29) 06:51 (58) 03:36 (67) 05:22 (53) 04:46 (59) 02:16 (40) 02:11 (24) 01:02 (20) 02:24 (29) 01:08 (34) 02:38 (33) 01:42 (31) 15:40 (47)     02:19 (33)
        02:37 (29) 09:28 (48) 13:04 (58) 18:26 (56) 23:12 (57) 25:28 (56) 27:39 (51) 28:41 (49) 31:05 (48) 32:13 (48) 34:51 (45) 36:33 (43) 52:13 (42)     54:32 (42)
43 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 55:00 07:37 (73) 05:50 (48) 02:14 (50) 03:37 (7) 03:47 (28) 02:44 (53) 02:09 (22) 01:37 (61) 02:35 (43) 00:58 (14) 02:56 (48) 01:47 (37) 14:58 (37)     02:11 (26)
        07:37 (73) 13:27 (70) 15:41 (67) 19:18 (58) 23:05 (56) 25:49 (57) 27:58 (52) 29:35 (53) 32:10 (52) 33:08 (50) 36:04 (50) 37:51 (49) 52:49 (44)     55:00 (43)
44 Bo Källström OK Milan 55:18 04:50 (65) 06:03 (53) 02:03 (41) 05:21 (51) 04:23 (46) 02:26 (43) 03:02 (59) 01:16 (44) 02:43 (50) 01:09 (36) 02:51 (45) 01:44 (35) 14:36 (33)     02:51 (59)
        04:50 (65) 10:53 (62) 12:56 (57) 18:17 (55) 22:40 (55) 25:06 (53) 28:08 (54) 29:24 (52) 32:07 (51) 33:16 (51) 36:07 (51) 37:51 (49) 52:27 (43)     55:18 (44)
45 Klas Langels Skarpnäcks OL 55:20 02:41 (32) 05:18 (34) 02:22 (56) 05:39 (56) 04:26 (48) 03:48 (65) 04:57 (73) 01:08 (34) 02:26 (32) 01:31 (56) 03:05 (54) 01:55 (46) 13:33 (30)     02:31 (43)
        02:41 (32) 07:59 (32) 10:21 (36) 16:00 (42) 20:26 (45) 24:14 (48) 29:11 (57) 30:19 (56) 32:45 (55) 34:16 (53) 37:21 (54) 39:16 (54) 52:49 (44)     55:20 (45)
46 Björn Ekblom Skogsluffarnas OK 55:50 02:55 (43) 05:58 (51) 02:30 (60) 05:01 (45) 05:29 (67) 02:32 (49) 02:33 (42) 01:17 (46) 02:57 (57) 01:13 (41) 03:14 (59) 02:21 (65) 15:10 (42)     02:40 (50)
        02:55 (43) 08:53 (43) 11:23 (45) 16:24 (46) 21:53 (53) 24:25 (50) 26:58 (48) 28:15 (48) 31:12 (49) 32:25 (49) 35:39 (49) 38:00 (51) 53:10 (46)     55:50 (46)
47 Mats Lundblad Täby OK 56:29 02:18 (17) 05:14 (33) 02:15 (52) 04:30 (33) 04:34 (52) 02:27 (45) 02:34 (45) 01:17 (46) 02:57 (57) 04:06 (72) 03:02 (52) 02:03 (54) 16:32 (55)     02:40 (50)
        02:18 (17) 07:32 (23) 09:47 (29) 14:17 (27) 18:51 (34) 21:18 (35) 23:52 (36) 25:09 (36) 28:06 (39) 32:12 (47) 35:14 (47) 37:17 (47) 53:49 (48)     56:29 (47)
48 Anna Blomgren Tullinge SK 56:46 03:44 (58) 04:50 (25) 01:59 (37) 05:51 (60) 03:47 (28) 02:06 (33) 02:15 (28) 01:46 (65) 02:55 (56) 01:04 (26) 03:57 (69) 01:55 (46) 18:15 (62)     02:22 (35)
        03:44 (58) 08:34 (38) 10:33 (38) 16:24 (46) 20:11 (41) 22:17 (41) 24:32 (41) 26:18 (42) 29:13 (43) 30:17 (40) 34:14 (42) 36:09 (42) 54:24 (51)     56:46 (48)
49 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 57:03 03:21 (54) 05:44 (47) 02:10 (48) 05:53 (62) 04:01 (37) 04:08 (67) 03:05 (60) 01:13 (41) 02:28 (37) 02:44 (67) 03:06 (55) 01:58 (50) 14:54 (36)     02:18 (32)
        03:21 (54) 09:05 (44) 11:15 (44) 17:08 (53) 21:09 (49) 25:17 (55) 28:22 (55) 29:35 (53) 32:03 (50) 34:47 (55) 37:53 (55) 39:51 (56) 54:45 (52)     57:03 (49)
50 Olle Arman Nyköpings OK 57:04 02:56 (44) 05:40 (44) 02:27 (58) 05:07 (48) 04:05 (39) 04:13 (68) 02:33 (42) 03:12 (74) 02:49 (53) 01:16 (45) 02:52 (47) 01:51 (39) 15:21 (44)     02:42 (53)
        02:56 (44) 08:36 (39) 11:03 (42) 16:10 (43) 20:15 (43) 24:28 (52) 27:01 (49) 30:13 (55) 33:02 (57) 34:18 (54) 37:10 (53) 39:01 (52) 54:22 (50)     57:04 (50)
51 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 57:27 03:31 (56) 05:59 (52) 02:03 (41) 05:04 (46) 04:50 (61) 01:51 (21) 02:31 (41) 01:29 (59) 02:48 (51) 01:40 (58) 03:09 (58) 01:58 (50) 16:19 (52)     04:15 (69)
        03:31 (56) 09:30 (49) 11:33 (47) 16:37 (50) 21:27 (51) 23:18 (44) 25:49 (44) 27:18 (44) 30:06 (45) 31:46 (45) 34:55 (46) 36:53 (46) 53:12 (47)     57:27 (51)
52 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 57:40 05:46 (71) 10:28 (71) 01:45 (18) 04:38 (36) 03:31 (20) 01:55 (22) 02:12 (25) 00:55 (6) 03:16 (62) 01:02 (21) 02:31 (29) 01:37 (26) 15:39 (46)     02:25 (37)
        05:46 (71) 16:14 (72) 17:59 (71) 22:37 (70) 26:08 (66) 28:03 (62) 30:15 (59) 31:10 (58) 34:26 (58) 35:28 (56) 37:59 (56) 39:36 (55) 55:15 (53)     57:40 (52)
53 Linnea Carlsson Skarpnäcks OL 59:03 05:00 (66) 05:51 (49) 02:24 (57) 06:34 (68) 04:07 (41) 03:14 (61) 02:37 (47) 01:38 (62) 03:16 (62) 01:53 (61) 02:47 (40) 02:00 (52) 15:14 (43)     02:28 (40)
        05:00 (66) 10:51 (61) 13:15 (62) 19:49 (63) 23:56 (60) 27:10 (59) 29:47 (58) 31:25 (59) 34:41 (60) 36:34 (59) 39:21 (57) 41:21 (57) 56:35 (54)     59:03 (53)
54 Martin Eriksson OK Södertörn 59:07 02:21 (19) 05:38 (43) 02:18 (53) 05:11 (49) 04:44 (57) 03:03 (58) 03:39 (66) 01:17 (46) 02:42 (49) 01:16 (45) 03:17 (62) 02:09 (58) 16:29 (54)     05:03 (74)
        02:21 (19) 07:59 (32) 10:17 (34) 15:28 (38) 20:12 (42) 23:15 (43) 26:54 (47) 28:11 (47) 30:53 (47) 32:09 (46) 35:26 (48) 37:35 (48) 54:04 (49)     59:07 (54)
55 Karin Edström Skogsluffarnas OK 59:40 02:58 (46) 06:17 (54) 02:12 (49) 05:06 (47) 05:05 (63) 02:36 (51) 03:01 (57) 02:01 (68) 03:18 (66) 03:49 (70) 03:15 (60) 02:00 (52) 15:32 (45)     02:30 (42)
        02:58 (46) 09:15 (45) 11:27 (46) 16:33 (48) 21:38 (52) 24:14 (48) 27:15 (50) 29:16 (51) 32:34 (54) 36:23 (58) 39:38 (59) 41:38 (58) 57:10 (55)     59:40 (55)
56 Leif Nordin Turebergs IF 61:09 02:16 (15) 05:36 (42) 01:57 (35) 05:14 (50) 04:42 (56) 05:28 (71) 02:47 (50) 01:15 (43) 03:16 (62) 01:30 (55) 03:08 (56) 02:04 (55) 19:17 (64)     02:39 (47)
        02:16 (15) 07:52 (29) 09:49 (31) 15:03 (36) 19:45 (38) 25:13 (54) 28:00 (53) 29:15 (50) 32:31 (53) 34:01 (52) 37:09 (52) 39:13 (53) 58:30 (56)     61:09 (56)
57 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 61:17 02:49 (38) 05:51 (49) 02:19 (54) 05:21 (51) 04:35 (53) 02:44 (53) 02:35 (46) 01:10 (37) 02:48 (51) 01:11 (39) 03:00 (50) 02:10 (59) 22:08 (68)     02:36 (45)
        02:49 (38) 08:40 (40) 10:59 (41) 16:20 (44) 20:55 (48) 23:39 (46) 26:14 (45) 27:24 (46) 30:12 (46) 31:23 (43) 34:23 (44) 36:33 (43) 58:41 (57)     61:17 (57)
58 Per Geijer FM IF 61:21 03:34 (57) 05:42 (46) 02:28 (59) 04:51 (42) 04:38 (55) 02:43 (52) 02:26 (39) 01:00 (17) 02:27 (35) 01:44 (59) 02:48 (43) 02:30 (69) 22:26 (70)     02:04 (19)
        03:34 (57) 09:16 (46) 11:44 (51) 16:35 (49) 21:13 (50) 23:56 (47) 26:22 (46) 27:22 (45) 29:49 (44) 31:33 (44) 34:21 (43) 36:51 (45) 59:17 (60)     61:21 (58)
59 Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK 61:38 03:01 (47) 06:55 (59) 02:05 (43) 05:45 (59) 04:33 (51) 02:07 (36) 04:34 (72) 01:19 (50) 02:39 (47) 03:58 (71) 03:00 (50) 01:53 (43) 17:11 (57)     02:38 (46)
        03:01 (47) 09:56 (55) 12:01 (52) 17:46 (54) 22:19 (54) 24:26 (51) 29:00 (56) 30:19 (56) 32:58 (56) 36:56 (60) 39:56 (60) 41:49 (60) 59:00 (58)     61:38 (59)
60 Kurt Zander Västerås SOK 61:49 03:24 (55) 07:37 (65) 03:34 (66) 05:33 (55) 04:48 (60) 04:07 (66) 02:51 (52) 01:48 (66) 03:17 (65) 01:24 (50) 02:47 (40) 02:08 (56) 16:07 (50)     02:24 (36)
        03:24 (55) 11:01 (63) 14:35 (65) 20:08 (64) 24:56 (62) 29:03 (64) 31:54 (64) 33:42 (64) 36:59 (65) 38:23 (64) 41:10 (63) 43:18 (62) 59:25 (61)     61:49 (60)
61 Lilian Lagerström Gustavsberg 62:11 03:05 (49) 06:25 (55) 03:50 (70) 05:59 (63) 04:23 (46) 02:50 (57) 03:53 (69) 02:53 (73) 02:20 (24) 01:55 (62) 03:08 (56) 02:08 (56) 16:21 (53)     03:01 (61)
        03:05 (49) 09:30 (49) 13:20 (63) 19:19 (59) 23:42 (58) 26:32 (58) 30:25 (61) 33:18 (63) 35:38 (61) 37:33 (62) 40:41 (61) 42:49 (61) 59:10 (59)     62:11 (61)
62 Kerstin Jensen Klubblös 63:36 05:29 (70) 06:36 (57) 03:40 (69) 05:51 (60) 05:10 (64) 03:11 (60) 03:15 (62) 01:45 (64) 02:57 (57) 01:19 (49) 03:15 (60) 02:22 (66) 16:07 (50)     02:39 (47)
        05:29 (70) 12:05 (66) 15:45 (68) 21:36 (67) 26:46 (67) 29:57 (66) 33:12 (67) 34:57 (66) 37:54 (67) 39:13 (66) 42:28 (65) 44:50 (66) 60:57 (62)     63:36 (62)
63 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 63:40 02:46 (35) 11:43 (72) 05:34 (74) 04:40 (39) 02:37 (1) 03:03 (58) 01:44 (5) 02:52 (72) 01:20 (1) 02:52 (69) 01:52 (1) 19:32 (74)         03:05 (62)
        02:46 (35) 14:29 (71) 20:03 (72) 24:43 (72) 27:20 (69) 30:23 (67) 32:07 (65) 34:59 (67) 36:19 (64) 39:11 (65) 41:03 (62) 60:35 (72)         63:40 (63)
64 Aila Halttunen Haninge SOK 64:34 02:52 (40) 08:12 (67) 02:08 (46) 06:28 (67) 04:26 (48) 04:23 (70) 03:01 (57) 01:27 (57) 02:53 (55) 01:55 (62) 03:31 (65) 02:16 (62) 17:44 (60)     03:18 (63)
        02:52 (40) 11:04 (64) 13:12 (61) 19:40 (62) 24:06 (61) 28:29 (63) 31:30 (63) 32:57 (62) 35:50 (62) 37:45 (63) 41:16 (64) 43:32 (63) 61:16 (63)     64:34 (64)
65 Leif Hermundstad Snättringe SK 66:22 03:09 (50) 07:29 (64) 02:30 (60) 06:22 (66) 05:36 (68) 02:30 (47) 03:18 (63) 01:27 (57) 03:36 (68) 01:24 (50) 05:07 (74) 02:12 (60) 17:17 (58)     04:25 (70)
        03:09 (50) 10:38 (60) 13:08 (59) 19:30 (60) 25:06 (64) 27:36 (61) 30:54 (62) 32:21 (61) 35:57 (63) 37:21 (61) 42:28 (65) 44:40 (64) 61:57 (64)     66:22 (65)
66 Carin Runqvist Järfälla OK 66:31 02:46 (35) 08:23 (68) 02:01 (40) 05:43 (58) 04:51 (62) 07:16 (73) 02:57 (53) 01:20 (52) 03:00 (60) 01:15 (43) 03:17 (62) 01:56 (49) 19:06 (63)     02:40 (50)
        02:46 (35) 11:09 (65) 13:10 (60) 18:53 (57) 23:44 (59) 31:00 (68) 33:57 (68) 35:17 (68) 38:17 (68) 39:32 (67) 42:49 (67) 44:45 (65) 63:51 (66)     66:31 (66)
67 Anders Stenback Bromma-Vällingby SOK 66:55 03:09 (50) 06:35 (56) 02:46 (62) 07:05 (72) 05:27 (66) 02:28 (46) 02:49 (51) 01:22 (54) 02:50 (54) 01:15 (43) 03:36 (66) 02:24 (67) 21:47 (66)     03:22 (64)
        03:09 (50) 09:44 (53) 12:30 (55) 19:35 (61) 25:02 (63) 27:30 (60) 30:19 (60) 31:41 (60) 34:31 (59) 35:46 (57) 39:22 (58) 41:46 (59) 63:33 (65)     66:55 (67)
68 Jan Larsson Tullinge SK 68:49 02:52 (40) 07:23 (63) 02:20 (55) 08:53 (73) 05:40 (69) 02:46 (55) 02:59 (54) 01:23 (55) 03:34 (67) 01:48 (60) 03:42 (67) 02:25 (68) 18:07 (61)     04:57 (72)
        02:52 (40) 10:15 (58) 12:35 (56) 21:28 (66) 27:08 (68) 29:54 (65) 32:53 (66) 34:16 (65) 37:50 (66) 39:38 (68) 43:20 (68) 45:45 (67) 63:52 (67)     68:49 (68)
69 Stig Thuren Skarpnäck 74:18 02:33 (27) 07:05 (61) 04:35 (72) 06:03 (64) 05:25 (65) 06:42 (72) 03:00 (56) 01:41 (63) 03:50 (69) 01:25 (52) 03:51 (68) 02:18 (64) 21:01 (65)     04:49 (71)
        02:33 (27) 09:38 (52) 14:13 (64) 20:16 (65) 25:41 (65) 32:23 (70) 35:23 (69) 37:04 (69) 40:54 (69) 42:19 (69) 46:10 (69) 48:28 (68) 69:29 (68)     74:18 (69)
70 Lennart Lagerström Gustavsbergs OK 79:16 04:06 (60) 08:54 (69) 04:00 (71) 05:25 (54) 10:40 (74) 03:16 (62) 03:26 (64) 01:32 (60) 03:54 (70) 01:25 (52) 03:28 (64) 02:17 (63) 23:24 (71)     03:29 (65)
        04:06 (60) 13:00 (68) 17:00 (70) 22:25 (68) 33:05 (72) 36:21 (72) 39:47 (72) 41:19 (72) 45:13 (72) 46:38 (72) 50:06 (71) 52:23 (70) 75:47 (70)     79:16 (70)
71 Ingemar Johnsson OK Södertörn 79:19 04:19 (62) 07:51 (66) 03:24 (65) 06:51 (69) 05:57 (71) 03:23 (63) 03:50 (68) 02:26 (71) 04:25 (72) 01:57 (64) 04:58 (72) 02:54 (71) 22:06 (67)     04:58 (73)
        04:19 (62) 12:10 (67) 15:34 (66) 22:25 (68) 28:22 (70) 31:45 (69) 35:35 (70) 38:01 (70) 42:26 (70) 44:23 (70) 49:21 (70) 52:15 (69) 74:21 (69)     79:19 (71)
72 Anita Lindbohm Skarpnäcks OL 81:01 04:24 (64) 08:59 (70) 03:11 (64) 07:03 (71) 05:47 (70) 03:36 (64) 03:48 (67) 02:15 (70) 05:04 (73) 02:02 (65) 04:13 (70) 02:46 (70) 24:20 (72)     03:33 (67)
        04:24 (64) 13:23 (69) 16:34 (69) 23:37 (71) 29:24 (71) 33:00 (71) 36:48 (71) 39:03 (71) 44:07 (71) 46:09 (71) 50:22 (72) 53:08 (71) 77:28 (71)     81:01 (72)
73 Karin & Einar Jung Järla Orientering 92:51 03:54 (59) 17:19 (74) 04:47 (73) 06:20 (65) 07:16 (73) 04:21 (69) 05:00 (74) 01:50 (67) 04:17 (71) 02:11 (66) 04:56 (71) 05:43 (73) 22:13 (69)     02:44 (56)
        03:54 (59) 21:13 (73) 26:00 (73) 32:20 (73) 39:36 (73) 43:57 (73) 48:57 (73) 50:47 (73) 55:04 (73) 57:15 (73) 62:11 (73) 67:54 (73) 90:07 (72)     92:51 (73)
74 Ingvar Oskarsson Solna OK 119:01 14:46 (74) 12:26 (73) 03:39 (68) 09:34 (74) 07:14 (72) 08:29 (74) 04:29 (70) 02:04 (69) 05:11 (74) 07:45 (74) 05:03 (73) 03:58 (72) 30:28 (73)     03:55 (68)
        14:46 (74) 27:12 (74) 30:51 (74) 40:25 (74) 47:39 (74) 56:08 (74) 60:37 (74) 62:41 (74) 67:52 (74) 75:37 (74) 80:40 (74) 84:38 (74) 115:06 (73)     119:01 (74)
- Carl Bachman Täby OK 3:21 01:37                                                       01:44  
        01:37                                                       03:21  
- George Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK   04:16   04:51                                                      
        04:16   09:07                                                      
- Anders Gärderud Enebybergs IF 39:24 01:54   04:11   01:24   03:40   03:57   01:34   01:53   00:56   02:21   02:53   01:32   11:17           01:52  
        01:54   06:05   07:29   11:09   15:06   16:40   18:33   19:29   21:50   24:43   26:15   37:32           39:24  
- Kurt Andersson Enebybergs IF 49:53 02:57   05:17   01:45   04:49   03:37   02:52   02:13   01:07   03:01   01:05   02:51   15:46           02:33  
        02:57   08:14   09:59   14:48   18:25   21:17   23:30   24:37   27:38   28:43   31:34   47:20           49:53  
- Jan Falk Hellas Orientering 51:16 02:27   04:11   04:59       03:40   03:12   01:42   01:47   01:01   02:02   01:03   03:38   02:11   16:31   02:52  
        02:27   06:38   11:37   11:37   15:17   18:29   20:11   21:58   22:59   25:01   26:04   29:42   31:53   48:24   51:16  
- Bo Sundén Karlsbyhedens OK 52:53 02:49   05:12   01:52   04:40   04:42   03:41   02:44   01:06   02:19   03:05   02:53   01:53   15:24       00:33  
        02:49   08:01   09:53   14:33   19:15   22:56   25:40   26:46   29:05   32:10   35:03   36:56   52:20       52:53  
- Tommy Svensson Hellas Orientering 67:53 05:46   05:12   01:52   04:30   11:11   03:19   04:04   02:15   01:22   02:38   03:32   19:36           02:36  
        05:46   10:58   12:50   17:20   28:31   31:50   35:54   38:09   39:31   42:09   45:41   65:17           67:53  
- Håkan Beijar Gustavsbergs OK 73:31 10:02   05:50   02:15   05:34   08:25   03:04   01:13   02:43   01:38   03:12   02:16   24:50           02:29  
        10:02   15:52   18:07   23:41   32:06   35:10   36:23   39:06   40:44   43:56   46:12   71:02           73:31  
- Einar Jung Järla Orientering 93:00 72:22                                                       20:38  
        72:22   72:22   72:22   72:22   72:22   72:22   72:22   72:22   72:22   72:22   72:22   72:22   72:22       93:00  
- Christina Bertilsson Klubblös 143:48 05:04   15:25   04:27   10:24   12:08   12:02   02:40   14:23   02:38   05:42   09:42   43:12           06:01  
        05:04   20:29   24:56   35:20   47:28   59:30   62:10   76:33   79:11   84:53   94:35   137:47           143:48  
- Elisabeth Tollemark Skogsluffarnas OK 311:24                                                         311:24  
                                                                311:24  
                                                                   
                                                                   
Plac Bana D - 2,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9                       Mål  
1 Sören Andersson OK Locknäs 35:14 03:02 (7) 03:43 (18) 02:17 (1) 01:58 (4) 04:03 (2) 03:16 (1) 01:17 (2) 01:21 (1) 11:12 (1)                     03:05 (5)
        03:02 (7) 06:45 (6) 09:02 (5) 11:00 (5) 15:03 (4) 18:19 (4) 19:36 (3) 20:57 (3) 32:09 (1)                     35:14 (1)
2 Caroline Magnusson Täby OK 35:24 02:14 (2) 02:08 (2) 02:22 (2) 01:22 (1) 05:09 (12) 03:16 (1) 01:13 (1) 01:28 (3) 13:41 (4)                     02:31 (1)
        02:14 (2) 04:22 (1) 06:44 (1) 08:06 (1) 13:15 (1) 16:31 (1) 17:44 (1) 19:12 (1) 32:53 (2)                     35:24 (2)
3 Rune Carlsson Sundbybergs IK 36:33 02:53 (5) 02:07 (1) 03:00 (5) 01:48 (3) 03:42 (1) 03:42 (3) 01:27 (3) 01:26 (2) 13:46 (5)                     02:42 (2)
        02:53 (5) 05:00 (3) 08:00 (3) 09:48 (3) 13:30 (2) 17:12 (2) 18:39 (2) 20:05 (2) 33:51 (3)                     36:33 (3)
4 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 40:46 02:45 (3) 02:49 (4) 02:55 (3) 02:21 (13) 04:26 (4) 04:33 (8) 01:44 (10) 01:51 (7) 13:40 (3)                     03:42 (10)
        02:45 (3) 05:34 (4) 08:29 (4) 10:50 (4) 15:16 (5) 19:49 (5) 21:33 (5) 23:24 (5) 37:04 (4)                     40:46 (4)
5 Pheabe Thulin Täby OK 43:06 04:22 (33) 03:10 (6) 03:15 (8) 02:10 (7) 04:31 (5) 04:07 (6) 01:59 (18) 01:56 (10) 14:05 (6)                     03:31 (7)
        04:22 (33) 07:32 (14) 10:47 (10) 12:57 (8) 17:28 (6) 21:35 (6) 23:34 (6) 25:30 (6) 39:35 (5)                     43:06 (5)
6 Mats Holmgren IFK Enskede 45:10 02:06 (1) 02:48 (3) 03:04 (6) 01:40 (2) 04:24 (3) 03:47 (4) 01:47 (11) 01:40 (4) 20:54 (25)                     03:00 (4)
        02:06 (1) 04:54 (2) 07:58 (2) 09:38 (2) 14:02 (3) 17:49 (3) 19:36 (3) 21:16 (4) 42:10 (6)                     45:10 (6)
7 Stig Lindskog Visborgs OK 46:20 03:23 (10) 03:28 (14) 03:49 (16) 03:39 (33) 04:52 (6) 04:34 (9) 01:43 (9) 01:47 (5) 15:03 (9)                     04:02 (13)
        03:23 (10) 06:51 (8) 10:40 (7) 14:19 (15) 19:11 (11) 23:45 (10) 25:28 (8) 27:15 (8) 42:18 (7)                     46:20 (7)
8 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 46:26 03:40 (17) 05:41 (30) 03:04 (6) 02:13 (8) 04:55 (8) 04:44 (12) 01:49 (12) 02:12 (17) 14:09 (7)                     03:59 (12)
        03:40 (17) 09:21 (27) 12:25 (17) 14:38 (17) 19:33 (12) 24:17 (12) 26:06 (11) 28:18 (11) 42:27 (8)                     46:26 (8)
9 Christer Andersson ATG 46:48 02:50 (4) 08:54 (39) 02:59 (4) 02:04 (6) 04:56 (9) 03:54 (5) 01:36 (6) 01:50 (6) 14:32 (8)                     03:13 (6)
        02:50 (4) 11:44 (35) 14:43 (29) 16:47 (26) 21:43 (21) 25:37 (13) 27:13 (13) 29:03 (13) 43:35 (9)                     46:48 (9)
10 Anki Landarv Klubblös 49:04 02:59 (6) 05:50 (31) 04:28 (23) 02:55 (26) 04:54 (7) 04:44 (12) 01:35 (5) 01:57 (11) 15:04 (10)                     04:38 (23)
        02:59 (6) 08:49 (23) 13:17 (21) 16:12 (20) 21:06 (15) 25:50 (14) 27:25 (14) 29:22 (14) 44:26 (10)                     49:04 (10)
11 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 50:03 03:27 (13) 03:23 (12) 03:51 (18) 02:30 (16) 05:55 (21) 04:56 (15) 02:15 (24) 02:19 (21) 17:24 (13)                     04:03 (15)
        03:27 (13) 06:50 (7) 10:41 (8) 13:11 (9) 19:06 (10) 24:02 (11) 26:17 (12) 28:36 (12) 46:00 (12)                     50:03 (11)
12 Hans Carlsson Hellas Orientering 50:21 03:40 (17) 03:17 (9) 03:45 (15) 02:13 (8) 05:05 (11) 05:14 (26) 01:38 (8) 01:54 (8) 18:44 (16)                     04:51 (28)
        03:40 (17) 06:57 (11) 10:42 (9) 12:55 (7) 18:00 (7) 23:14 (7) 24:52 (7) 26:46 (7) 45:30 (11)                     50:21 (12)
13 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 50:34 03:28 (14) 07:26 (37) 03:39 (12) 02:01 (5) 05:02 (10) 04:36 (10) 01:54 (14) 02:27 (24) 16:22 (12)                     03:39 (9)
        03:28 (14) 10:54 (32) 14:33 (27) 16:34 (23) 21:36 (19) 26:12 (18) 28:06 (15) 30:33 (15) 46:55 (14)                     50:34 (13)
14 Kristina Wåhlin Västerås SOK 51:50 03:48 (21) 05:16 (27) 05:13 (34) 02:22 (14) 05:43 (17) 04:25 (7) 02:08 (22) 02:30 (28) 15:09 (11)                     05:16 (37)
        03:48 (21) 09:04 (24) 14:17 (25) 16:39 (24) 22:22 (23) 26:47 (20) 28:55 (18) 31:25 (18) 46:34 (13)                     51:50 (14)
15 Carl Carlin Söders-Tyresö 53:10 03:43 (20) 03:12 (8) 03:36 (11) 02:18 (12) 05:51 (19) 05:02 (19) 01:51 (13) 02:07 (15) 20:31 (24)                     04:59 (30)
        03:43 (20) 06:55 (9) 10:31 (6) 12:49 (6) 18:40 (8) 23:42 (9) 25:33 (9) 27:40 (9) 48:11 (15)                     53:10 (15)
16 Björn Stolt OK Ravinen 53:52 03:48 (21) 03:50 (20) 03:18 (9) 02:34 (17) 05:13 (13) 04:56 (15) 01:58 (16) 02:08 (16) 22:05 (27)                     04:02 (13)
        03:48 (21) 07:38 (16) 10:56 (11) 13:30 (10) 18:43 (9) 23:39 (8) 25:37 (10) 27:45 (10) 49:50 (16)                     53:52 (16)
17 Norman Thulin Täby OK 54:45 05:28 (39) 03:40 (17) 05:22 (36) 02:14 (10) 05:48 (18) 05:00 (18) 02:28 (31) 02:01 (13) 18:46 (17)                     03:58 (11)
        05:28 (39) 09:08 (25) 14:30 (26) 16:44 (25) 22:32 (24) 27:32 (21) 30:00 (22) 32:01 (22) 50:47 (17)                     54:45 (17)
18 Maria Kärrström Tullinge SK 55:27 03:33 (15) 03:23 (12) 14:21 (43) 03:16 (29) 07:00 (30) 05:08 (25) 01:31 (4) 01:54 (8) 12:24 (2)                     02:57 (3)
        03:33 (15) 06:56 (10) 21:17 (41) 24:33 (38) 31:33 (36) 36:41 (35) 38:12 (35) 40:06 (33) 52:30 (21)                     55:27 (18)
19 Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK 55:50 03:20 (9) 06:56 (35) 04:41 (26) 02:41 (20) 05:34 (14) 04:57 (17) 02:24 (29) 02:15 (20) 19:24 (19)                     03:38 (8)
        03:20 (9) 10:16 (31) 14:57 (30) 17:38 (28) 23:12 (25) 28:09 (24) 30:33 (24) 32:48 (24) 52:12 (19)                     55:50 (19)
20 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 56:21 03:06 (8) 05:13 (26) 04:31 (25) 03:17 (30) 05:35 (15) 05:03 (22) 03:05 (40) 01:57 (11) 19:09 (18)                     05:25 (40)
        03:06 (8) 08:19 (20) 12:50 (20) 16:07 (19) 21:42 (20) 26:45 (19) 29:50 (21) 31:47 (21) 50:56 (18)                     56:21 (20)
21 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 57:16 03:50 (25) 03:20 (11) 04:11 (22) 02:36 (18) 07:12 (31) 06:32 (37) 02:21 (26) 02:28 (26) 19:58 (21)                     04:48 (26)
        03:50 (25) 07:10 (13) 11:21 (13) 13:57 (11) 21:09 (17) 27:41 (22) 30:02 (23) 32:30 (23) 52:28 (20)                     57:16 (21)
22 Johan Sandwall Skarpnäcks OL 58:53 03:35 (16) 05:04 (25) 04:54 (31) 02:47 (24) 05:59 (23) 06:37 (40) 03:03 (39) 02:25 (23) 19:41 (20)                     04:48 (26)
        03:35 (16) 08:39 (21) 13:33 (22) 16:20 (21) 22:19 (22) 28:56 (26) 31:59 (26) 34:24 (26) 54:05 (22)                     58:53 (22)
23 Gunilla Häggstrand Tumba-Mälarhöjden OK 60:02 03:23 (10) 03:11 (7) 05:08 (33) 02:45 (23) 06:40 (27) 06:35 (39) 01:58 (16) 02:02 (14) 23:41 (33)                     04:39 (24)
        03:23 (10) 06:34 (5) 11:42 (16) 14:27 (16) 21:07 (16) 27:42 (23) 29:40 (20) 31:42 (20) 55:23 (24)                     60:02 (23)
24 Inger Pahlén Söders-Tyresö 60:18 04:13 (31) 06:47 (34) 04:08 (20) 02:16 (11) 06:35 (26) 04:49 (14) 02:03 (19) 02:13 (19) 22:10 (28)                     05:04 (33)
        04:13 (31) 11:00 (33) 15:08 (31) 17:24 (27) 23:59 (27) 28:48 (25) 30:51 (25) 33:04 (25) 55:14 (23)                     60:18 (24)
25 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 60:23 04:07 (29) 03:30 (15) 03:30 (10) 02:59 (27) 07:17 (32) 04:43 (11) 03:07 (42) 02:27 (24) 24:19 (35)                     04:24 (17)
        04:07 (29) 07:37 (15) 11:07 (12) 14:06 (12) 21:23 (18) 26:06 (17) 29:13 (19) 31:40 (19) 55:59 (25)                     60:23 (25)
26 Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 62:09 04:14 (32) 03:32 (16) 04:43 (28) 03:31 (32) 08:15 (39) 06:09 (34) 02:33 (33) 03:05 (39) 20:17 (23)                     05:50 (42)
        04:14 (32) 07:46 (17) 12:29 (18) 16:00 (18) 24:15 (28) 30:24 (28) 32:57 (29) 36:02 (29) 56:19 (26)                     62:09 (26)
27 Margaretha Nylund OK Södertörn 62:30 05:15 (38) 04:32 (23) 03:50 (17) 02:44 (22) 07:32 (33) 05:54 (29) 02:16 (25) 02:31 (29) 23:23 (32)                     04:33 (21)
        05:15 (38) 09:47 (28) 13:37 (23) 16:21 (22) 23:53 (26) 29:47 (27) 32:03 (27) 34:34 (27) 57:57 (29)                     62:30 (27)
28 Bengt Fahlin IBM Club Sweden 63:04 03:53 (26) 07:13 (36) 05:27 (37) 03:50 (35) 08:53 (41) 05:54 (29) 02:32 (32) 03:08 (40) 17:48 (15)                     04:26 (18)
        03:53 (26) 11:06 (34) 16:33 (33) 20:23 (33) 29:16 (35) 35:10 (34) 37:42 (33) 40:50 (34) 58:38 (31)                     63:04 (28)
29 Britt Eriksson Hammarby IF OF 63:11 03:54 (27) 04:00 (21) 03:43 (13) 02:38 (19) 06:42 (29) 05:02 (19) 02:39 (37) 02:37 (33) 26:48 (40)                     05:08 (34)
        03:54 (27) 07:54 (19) 11:37 (15) 14:15 (13) 20:57 (14) 25:59 (15) 28:38 (17) 31:15 (17) 58:03 (30)                     63:11 (29)
30 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 63:13 03:49 (24) 04:01 (22) 03:44 (14) 02:41 (20) 06:41 (28) 05:03 (22) 02:37 (35) 02:34 (31) 26:40 (39)                     05:23 (39)
        03:49 (24) 07:50 (18) 11:34 (14) 14:15 (13) 20:56 (13) 25:59 (15) 28:36 (16) 31:10 (16) 57:50 (28)                     63:13 (30)
31 Lars Nordin Solna OK 63:38 05:58 (42) 03:19 (10) 04:47 (30) 04:13 (36) 06:33 (25) 05:56 (31) 02:04 (21) 02:44 (36) 21:11 (26)                     06:53 (44)
        05:58 (42) 09:17 (26) 14:04 (24) 18:17 (29) 24:50 (29) 30:46 (29) 32:50 (28) 35:34 (28) 56:45 (27)                     63:38 (31)
32 Kenneth Berglund Hellas Orientering 64:28 03:42 (19) 12:59 (44) 06:27 (41) 02:26 (15) 06:20 (24) 05:02 (19) 02:03 (19) 02:40 (34) 17:46 (14)                     05:03 (32)
        03:42 (19) 16:41 (44) 23:08 (43) 25:34 (40) 31:54 (37) 36:56 (36) 38:59 (36) 41:39 (36) 59:25 (32)                     64:28 (32)
33 Gunnel Balck IFK Lidingö SOK 67:46 04:07 (29) 05:40 (29) 04:46 (29) 04:14 (37) 08:13 (38) 06:08 (32) 02:23 (28) 04:09 (43) 22:38 (30)                     05:28 (41)
        04:07 (29) 09:47 (28) 14:33 (27) 18:47 (30) 27:00 (31) 33:08 (31) 35:31 (31) 39:40 (32) 62:18 (33)                     67:46 (33)
33 Kurt Boström OK Linné 67:46 04:56 (35) 03:44 (19) 04:04 (19) 06:34 (42) 08:35 (40) 05:36 (28) 02:36 (34) 02:23 (22) 24:47 (36)                     04:31 (20)
        04:56 (35) 08:40 (22) 12:44 (19) 19:18 (31) 27:53 (32) 33:29 (32) 36:05 (32) 38:28 (31) 63:15 (34)                     67:46 (33)
35 Tomas Bruce Skogsluffarnas OK 70:40 03:25 (12) 09:41 (40) 07:34 (42) 06:40 (43) 05:58 (22) 05:04 (24) 02:21 (26) 02:52 (37) 22:30 (29)                     04:35 (22)
        03:25 (12) 13:06 (38) 20:40 (40) 27:20 (43) 33:18 (39) 38:22 (39) 40:43 (38) 43:35 (39) 66:05 (35)                     70:40 (35)
36 Lennart Sjöstål Klubblös 71:28 05:11 (37) 07:43 (38) 04:41 (26) 03:08 (28) 07:36 (35) 09:45 (44) 01:36 (6) 02:34 (31) 24:47 (36)                     04:27 (19)
        05:11 (37) 12:54 (37) 17:35 (35) 20:43 (34) 28:19 (33) 38:04 (38) 39:40 (37) 42:14 (37) 67:01 (36)                     71:28 (36)
37 Olof Rudin Tumba-Mälarhöjden OK 72:39 05:28 (39) 10:52 (43) 04:57 (32) 03:24 (31) 07:51 (36) 05:26 (27) 02:48 (38) 02:33 (30) 24:12 (34)                     05:08 (34)
        05:28 (39) 16:20 (43) 21:17 (41) 24:41 (39) 32:32 (38) 37:58 (37) 40:46 (39) 43:19 (38) 67:31 (37)                     72:39 (37)
38 Torsten Jansson Skogsluffarna 73:18 04:58 (36) 09:54 (41) 04:10 (21) 06:58 (44) 07:35 (34) 06:08 (32) 02:37 (35) 02:28 (26) 23:10 (31)                     05:20 (38)
        04:58 (36) 14:52 (42) 19:02 (38) 26:00 (42) 33:35 (40) 39:43 (40) 42:20 (40) 44:48 (40) 67:58 (38)                     73:18 (38)
39 Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK 73:39 08:49 (44) 04:35 (24) 04:28 (23) 02:51 (25) 05:39 (16) 06:28 (36) 01:54 (14) 02:42 (35) 31:19 (43)                     04:54 (29)
        08:49 (44) 13:24 (40) 17:52 (36) 20:43 (34) 26:22 (30) 32:50 (30) 34:44 (30) 37:26 (30) 68:45 (39)                     73:39 (39)
40 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 75:50 04:47 (34) 05:17 (28) 06:25 (40) 03:49 (34) 08:04 (37) 06:26 (35) 03:06 (41) 03:29 (42) 29:25 (42)                     05:02 (31)
        04:47 (34) 10:04 (30) 16:29 (32) 20:18 (32) 28:22 (34) 34:48 (33) 37:54 (34) 41:23 (35) 70:48 (40)                     75:50 (40)
41 Lars Cedérus Snättringe SK 78:06 04:06 (28) 02:57 (5) 23:55 (44) 05:32 (39) 05:53 (20) 06:33 (38) 02:24 (29) 02:12 (17) 20:11 (22)                     04:23 (16)
        04:06 (28) 07:03 (12) 30:58 (44) 36:30 (44) 42:23 (44) 48:56 (44) 51:20 (44) 53:32 (44) 73:43 (42)                     78:06 (41)
42 Heidi Bjerkhaug OK Ravinen 78:19 05:54 (41) 05:55 (32) 05:36 (39) 06:11 (40) 10:34 (43) 07:53 (42) 02:11 (23) 02:59 (38) 25:52 (38)                     05:14 (36)
        05:54 (41) 11:49 (36) 17:25 (34) 23:36 (36) 34:10 (41) 42:03 (41) 44:14 (41) 47:13 (41) 73:05 (41)                     78:19 (42)
43 Lars Löthman Järfälla OK 81:55 03:48 (21) 10:12 (42) 05:16 (35) 06:19 (41) 10:28 (42) 06:51 (41) 03:31 (43) 03:08 (40) 27:35 (41)                     04:47 (25)
        03:48 (21) 14:00 (41) 19:16 (39) 25:35 (41) 36:03 (43) 42:54 (42) 46:25 (42) 49:33 (42) 77:08 (43)                     81:55 (43)
44 Ulla Ekblom Skogsluffarnas OK 90:34 06:48 (43) 06:34 (33) 05:28 (38) 05:14 (38) 11:25 (44) 09:05 (43) 03:34 (44) 04:39 (44) 31:25 (44)                     06:22 (43)
        06:48 (43) 13:22 (39) 18:50 (37) 24:04 (37) 35:29 (42) 44:34 (43) 48:08 (43) 52:47 (43) 84:12 (44)                     90:34 (44)
- Göran Johansson Järfälla OK 34:12 02:48   04:56   04:14   03:30   05:00                                       13:44  
        02:48   07:44   11:58   15:28   20:28                                       34:12  
- Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 57:26 02:54   07:17   02:04   05:40   05:04   02:08   02:12   19:49   06:07                       04:11  
        02:54   10:11   12:15   17:55   22:59   25:07   27:19   47:08   53:15                       57:26  
- Jan Brundell Solna OK 65:14 03:30   15:11   12:03   03:38   01:57   06:08   07:06   03:17   08:31                       03:53  
        03:30   18:41   30:44   34:22   36:19   42:27   49:33   52:50   61:21   61:21                   65:14  
- Anders Lövqvist Klubblös 73:59 03:02   04:15   06:15   06:36   05:05   05:03   01:36   29:24   07:50                       04:53  
        03:02   07:17   13:32   20:08   25:13   30:16   31:52   61:16   69:06                       73:59  
- Ann Sjöberg EIF 363:31 69:46   01:54   02:20   01:33   05:03   03:42   08:34   06:39   18:08   03:47   01:16               240:49  
        69:46   71:40   74:00   75:33   80:36   84:18   92:52   99:31   117:39   121:26   122:42               363:31  
                                                                   
                                                                   
Plac Bana E - 1,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6                                   Mål  
1 Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF 35:15 03:54 (2) 04:51 (5) 04:06 (2) 04:57 (1) 11:20 (9) 02:59 (3)                                 03:08 (2)
        03:54 (2) 08:45 (2) 12:51 (1) 17:48 (1) 29:08 (1) 32:07 (1)                                 35:15 (1)
2 Alf Persson OK Österåker 38:10 05:21 (11) 04:40 (3) 05:55 (16) 05:18 (3) 09:56 (5) 03:14 (5)                                 03:46 (12)
        05:21 (11) 10:01 (5) 15:56 (7) 21:14 (4) 31:10 (2) 34:24 (2)                                 38:10 (2)
3 Lars-Erik Lindell Väsby OK 40:38 04:42 (8) 04:26 (2) 05:04 (12) 07:52 (14) 11:13 (8) 04:06 (9)                                 03:15 (4)
        04:42 (8) 09:08 (4) 14:12 (4) 22:04 (5) 33:17 (3) 37:23 (3)                                 40:38 (3)
4 Calle Landgren Österåker 45:20 04:28 (5) 03:35 (1) 05:03 (11) 06:40 (8) 18:52 (14) 03:13 (4)                                 03:29 (10)
        04:28 (5) 08:03 (1) 13:06 (2) 19:46 (2) 38:38 (8) 41:51 (4)                                 45:20 (4)
5 Gunnel Junegard OK Södertörn 45:26 11:28 (19) 06:46 (10) 04:05 (1) 06:32 (5) 08:44 (1) 04:35 (11)                                 03:16 (6)
        11:28 (19) 18:14 (18) 22:19 (17) 28:51 (15) 37:35 (7) 42:10 (5)                                 45:26 (5)
6 Gunvor Granath Nynäshamn 47:31 05:24 (12) 09:05 (16) 04:57 (7) 08:52 (16) 10:23 (6) 05:43 (13)                                 03:07 (1)
        05:24 (12) 14:29 (14) 19:26 (12) 28:18 (14) 38:41 (9) 44:24 (7)                                 47:31 (6)
7 Lars-Olov Andersson Sigtuna OK 47:34 05:42 (15) 08:29 (13) 05:39 (15) 06:26 (4) 14:31 (11) 03:32 (6)                                 03:15 (4)
        05:42 (15) 14:11 (13) 19:50 (14) 26:16 (10) 40:47 (11) 44:19 (6)                                 47:34 (7)
8 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 49:27 07:09 (18) 09:27 (17) 04:11 (3) 05:11 (2) 16:07 (13) 03:43 (7)                                 03:39 (11)
        07:09 (18) 16:36 (16) 20:47 (16) 25:58 (9) 42:05 (12) 45:48 (8)                                 49:27 (8)
9 Berit Lindunger Haninge SOK 50:16 04:29 (6) 08:37 (15) 04:17 (4) 06:39 (7) 09:46 (3) 12:35 (18)                                 03:53 (14)
        04:29 (6) 13:06 (11) 17:23 (10) 24:02 (7) 33:48 (4) 46:23 (9)                                 50:16 (9)
10 Jan Hägerskog Skogsluffarnas OK 51:55 05:44 (16) 05:50 (7) 04:58 (9) 08:42 (15) 09:48 (4) 12:38 (19)                                 04:15 (15)
        05:44 (16) 11:34 (9) 16:32 (9) 25:14 (8) 35:02 (5) 47:40 (10)                                 51:55 (10)
11 Dagny Tirén OK Ravinen 52:38 05:35 (13) 05:34 (6) 04:45 (6) 07:39 (13) 23:10 (17) 02:36 (1)                                 03:19 (7)
        05:35 (13) 11:09 (7) 15:54 (6) 23:33 (6) 46:43 (14) 49:19 (11)                                 52:38 (11)
12 Jan Bengtsson Klubblös 54:25 04:34 (7) 08:35 (14) 07:16 (19) 07:00 (9) 20:32 (16) 02:37 (2)                                 03:51 (13)
        04:34 (7) 13:09 (12) 20:25 (15) 27:25 (13) 47:57 (15) 50:34 (13)                                 54:25 (12)
13 Torsten Lundborg Hammarby IF OF 54:47 04:06 (4) 04:42 (4) 05:02 (10) 06:37 (6) 15:46 (12) 15:11 (20)                                 03:23 (8)
        04:06 (4) 08:48 (3) 13:50 (3) 20:27 (3) 36:13 (6) 51:24 (14)                                 54:47 (13)
14 Sonja Perneby Tullinge SK 55:05 04:56 (9) 13:07 (19) 04:37 (5) 07:00 (9) 09:45 (2) 12:12 (17)                                 03:28 (9)
        04:56 (9) 18:03 (17) 22:40 (18) 29:40 (16) 39:25 (10) 51:37 (15)                                 55:05 (14)
15 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 55:34 05:19 (10) 09:29 (18) 04:57 (7) 07:35 (12) 19:15 (15) 03:56 (8)                                 05:03 (18)
        05:19 (10) 14:48 (15) 19:45 (13) 27:20 (11) 46:35 (13) 50:31 (12)                                 55:34 (15)
16 Jan-Åke Björklund Visborgs OK 61:12 03:25 (1) 07:51 (11) 05:07 (13) 10:57 (17) 24:00 (19) 06:41 (15)                                 03:11 (3)
        03:25 (1) 11:16 (8) 16:23 (8) 27:20 (11) 51:20 (16) 58:01 (16)                                 61:12 (16)
17 Olle Öberg Skogsluffarnas OK 63:45 05:37 (14) 06:41 (9) 05:59 (17) 12:56 (19) 23:38 (18) 04:25 (10)                                 04:29 (16)
        05:37 (14) 12:18 (10) 18:17 (11) 31:13 (18) 54:51 (18) 59:16 (17)                                 63:45 (17)
18 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 64:36 06:09 (17) 22:20 (20) 06:37 (18) 07:20 (11) 11:12 (7) 05:47 (14)                                 05:11 (19)
        06:09 (17) 28:29 (20) 35:06 (19) 42:26 (19) 53:38 (17) 59:25 (18)                                 64:36 (18)
19 Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 69:32 04:02 (3) 06:16 (8) 05:29 (14) 14:57 (20) 24:46 (20) 09:16 (16)                                 04:46 (17)
        04:02 (3) 10:18 (6) 15:47 (5) 30:44 (17) 55:30 (19) 64:46 (19)                                 69:32 (19)
20 Ingrid Gunnarsson Täby OK 72:52 18:23 (20) 08:10 (12) 09:24 (20) 11:43 (18) 13:30 (10) 05:32 (12)                                 06:10 (20)
        18:23 (20) 26:33 (19) 35:57 (20) 47:40 (20) 61:10 (20) 66:42 (20)                                 72:52 (20)
- Edda Nilsson Stockholmspolisens IF OF 11:09                                                         11:09  
                                                                11:09  
- Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 56:30 07:02   09:04   15:33                                               24:51  
        07:02   16:06   31:39                                               56:30  
- Ulla-Britt Åleberg Attunda OK 372:19 10:58   07:07   07:33   12:40                                           334:01  
        10:58   18:05   25:38   38:18                                           372:19