Sträcktider Luffarligan Rudan, Haninge                                                                                    
  2019-10-23       Svarta tider är sträcktider     Blå tider är från start     Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                  
                                                                                               
Plac Bana A - 5,5  km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12                                       Mål  
1 Irina Nyberg Alfta-Ösa OK 41:30 04:52 (10) 03:04 (3) 03:48 (6) 02:58 (2) 02:24 (1) 00:33 (2) 07:16 (4) 01:04 (3) 05:10 (2) 03:24 (1) 02:51 (1) 03:03 (1)                                     01:03 (2)
        04:52 (10) 07:56 (6) 11:44 (6) 14:42 (5) 17:06 (2) 17:39 (2) 24:55 (2) 25:59 (2) 31:09 (2) 34:33 (2) 37:24 (1) 40:27 (1)                                     41:30 (1)
2 Mikael Nyberg Hellas Orientering 42:11 04:44 (7) 03:02 (2) 03:06 (2) 02:53 (1) 02:58 (4) 00:34 (3) 07:18 (5) 01:05 (4) 05:04 (1) 03:36 (4) 03:15 (5) 03:34 (6)                                     01:02 (1)
        04:44 (7) 07:46 (5) 10:52 (1) 13:45 (1) 16:43 (1) 17:17 (1) 24:35 (1) 25:40 (1) 30:44 (1) 34:20 (1) 37:35 (2) 41:09 (2)                                     42:11 (2)
3 Peter Andersson Söders-Tyresö 44:09 04:23 (3) 02:57 (1) 03:38 (5) 03:33 (5) 03:25 (7) 00:26 (1) 08:16 (11) 01:09 (5) 05:25 (4) 03:34 (3) 03:07 (2) 03:11 (3)                                     01:05 (4)
        04:23 (3) 07:20 (1) 10:58 (2) 14:31 (3) 17:56 (6) 18:22 (5) 26:38 (6) 27:47 (6) 33:12 (4) 36:46 (4) 39:53 (4) 43:04 (3)                                     44:09 (3)
4 Mårten Frendelius Kamrat och IF KIF 44:29 04:32 (4) 03:27 (7) 03:21 (3) 03:06 (3) 02:51 (3) 00:36 (5) 07:56 (7) 00:59 (1) 05:22 (3) 03:45 (5) 03:40 (9) 03:36 (7)                                     01:18 (7)
        04:32 (4) 07:59 (7) 11:20 (4) 14:26 (2) 17:17 (3) 17:53 (3) 25:49 (4) 26:48 (4) 32:10 (3) 35:55 (3) 39:35 (3) 43:11 (4)                                     44:29 (4)
5 Sverker Lenas Centrum OK 44:31 04:18 (2) 03:19 (6) 04:49 (11) 03:27 (4) 03:19 (6) 00:45 (8) 06:22 (1) 01:09 (5) 05:48 (5) 03:52 (6) 03:07 (2) 03:09 (2)                                     01:07 (5)
        04:18 (2) 07:37 (3) 12:26 (8) 15:53 (7) 19:12 (7) 19:57 (7) 26:19 (5) 27:28 (5) 33:16 (5) 37:08 (5) 40:15 (5) 43:24 (5)                                     44:31 (5)
6 Jonas Nordström Tullinge SK 45:17 04:40 (6) 03:41 (9) 03:05 (1) 03:34 (6) 02:39 (2) 00:39 (6) 07:14 (3) 01:00 (2) 07:12 (11) 03:32 (2) 03:11 (4) 03:30 (5)                                     01:20 (8)
        04:40 (6) 08:21 (8) 11:26 (5) 15:00 (6) 17:39 (4) 18:18 (4) 25:32 (3) 26:32 (3) 33:44 (6) 37:16 (6) 40:27 (6) 43:57 (6)                                     45:17 (6)
7 Mattias Hovmöller Söders-Tyresö 46:53 04:17 (1) 03:11 (5) 03:32 (4) 03:41 (8) 03:14 (5) 00:45 (8) 07:58 (8) 01:24 (11) 06:07 (8) 04:07 (8) 03:25 (6) 03:49 (8)                                     01:23 (11)
        04:17 (1) 07:28 (2) 11:00 (3) 14:41 (4) 17:55 (5) 18:40 (6) 26:38 (6) 28:02 (7) 34:09 (7) 38:16 (7) 41:41 (7) 45:30 (7)                                     46:53 (7)
8 Henrik Sjögren Haninge SOK 49:00 04:33 (5) 03:09 (4) 04:06 (8) 04:21 (11) 04:11 (13) 01:53 (16) 06:51 (2) 01:59 (14) 05:51 (7) 03:58 (7) 03:38 (8) 03:26 (4)                                     01:04 (3)
        04:33 (5) 07:42 (4) 11:48 (7) 16:09 (8) 20:20 (9) 22:13 (9) 29:04 (9) 31:03 (9) 36:54 (9) 40:52 (8) 44:30 (8) 47:56 (8)                                     49:00 (8)
9 Niklas Wansölin OK Ravinen 50:04 04:49 (9) 03:38 (8) 04:06 (8) 03:37 (7) 03:35 (9) 00:43 (7) 08:04 (9) 01:15 (8) 06:49 (10) 04:21 (10) 03:52 (10) 03:55 (9)                                     01:20 (9)
        04:49 (9) 08:27 (9) 12:33 (9) 16:10 (9) 19:45 (8) 20:28 (8) 28:32 (8) 29:47 (8) 36:36 (8) 40:57 (9) 44:49 (9) 48:44 (9)                                     50:04 (9)
10 Hans-Ove Eriksson Nyköpings OK 52:58 05:47 (12) 04:01 (11) 04:15 (10) 03:46 (9) 04:10 (12) 00:34 (3) 07:50 (6) 01:14 (7) 06:32 (9) 04:24 (11) 04:49 (12) 04:16 (12)                                     01:20 (8)
        05:47 (12) 09:48 (12) 14:03 (11) 17:49 (11) 21:59 (11) 22:33 (11) 30:23 (10) 31:37 (10) 38:09 (10) 42:33 (10) 47:22 (10) 51:38 (10)                                     52:58 (10)
11 Ulf Burman Gustavsbergs OK 54:03 04:46 (8) 03:48 (10) 06:26 (15) 06:14 (15) 03:25 (7) 00:57 (11) 08:09 (10) 01:23 (10) 05:50 (6) 04:14 (9) 03:36 (7) 04:01 (10)                                     01:14 (6)
        04:46 (8) 08:34 (10) 15:00 (12) 21:14 (12) 24:39 (12) 25:36 (12) 33:45 (12) 35:08 (12) 40:58 (12) 45:12 (12) 48:48 (11) 52:49 (11)                                     54:03 (11)
12 Stefan Gustavsson Haninge SOK 54:57 04:58 (11) 04:16 (12) 04:00 (7) 03:52 (10) 03:48 (10) 01:24 (15) 08:19 (12) 01:34 (13) 07:47 (12) 04:33 (12) 04:28 (11) 04:14 (11)                                     01:44 (13)
        04:58 (11) 09:14 (11) 13:14 (10) 17:06 (10) 20:54 (10) 22:18 (10) 30:37 (11) 32:11 (11) 39:58 (11) 44:31 (11) 48:59 (12) 53:13 (12)                                     54:57 (12)
13 Jan Retsloff Hellas Orientering 67:06 06:35 (13) 06:21 (14) 05:28 (13) 04:57 (12) 04:08 (11) 00:46 (10) 10:05 (13) 01:22 (9) 08:25 (13) 05:32 (13) 05:03 (13) 06:44 (14)                                     01:40 (12)
        06:35 (13) 12:56 (14) 18:24 (13) 23:21 (13) 27:29 (13) 28:15 (13) 38:20 (13) 39:42 (13) 48:07 (13) 53:39 (13) 58:42 (13) 65:26 (13)                                     67:06 (13)
14 Christer Hördell Söders-Tyresö 73:47 07:43 (15) 05:00 (13) 06:31 (16) 05:14 (13) 04:33 (15) 01:00 (12) 11:29 (14) 02:11 (15) 09:45 (16) 06:32 (16) 05:28 (14) 06:34 (13)                                     01:47 (14)
        07:43 (15) 12:43 (13) 19:14 (14) 24:28 (14) 29:01 (14) 30:01 (14) 41:30 (14) 43:41 (14) 53:26 (14) 59:58 (14) 65:26 (14) 72:00 (14)                                     73:47 (14)
15 Kurt Eriksson Vandrarringen 81:14 06:37 (14) 12:38 (16) 05:49 (14) 07:00 (16) 04:14 (14) 01:02 (13) 11:32 (15) 01:29 (12) 08:26 (14) 05:58 (14) 06:52 (16) 07:26 (16)                                     02:11 (16)
        06:37 (14) 19:15 (16) 25:04 (16) 32:04 (16) 36:18 (16) 37:20 (16) 48:52 (15) 50:21 (15) 58:47 (15) 64:45 (15) 71:37 (15) 79:03 (15)                                     81:14 (15)
16 Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK 83:18 07:54 (16) 08:48 (15) 05:27 (12) 06:04 (14) 06:15 (16) 01:02 (13) 14:49 (16) 02:17 (16) 09:44 (15) 06:18 (15) 05:37 (15) 06:54 (15)                                     02:09 (15)
        07:54 (16) 16:42 (15) 22:09 (15) 28:13 (15) 34:28 (15) 35:30 (15) 50:19 (16) 52:36 (16) 62:20 (16) 68:38 (16) 74:15 (16) 81:09 (16)                                     83:18 (16)
                                                                                               
                                                                                               
Plac Bana B - 4,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11                                           Mål  
1 Tommy Holmér Väsby OK 38:42 04:36 (1) 05:40 (2) 03:41 (2) 01:13 (1) 03:01 (1) 03:52 (1) 01:20 (3) 05:26 (2) 03:56 (1) 03:31 (1) 01:19 (1)                                         01:07 (1)
        04:36 (1) 10:16 (1) 13:57 (1) 15:10 (1) 18:11 (1) 22:03 (1) 23:23 (1) 28:49 (1) 32:45 (1) 36:16 (1) 37:35 (1)                                         38:42 (1)
2 Björn-Ove Pettersson Attunda OK 41:37 05:11 (2) 06:05 (3) 03:42 (3) 01:33 (8) 03:16 (3) 03:54 (3) 01:19 (2) 05:05 (1) 04:38 (6) 04:13 (9) 01:26 (3)                                         01:15 (2)
        05:11 (2) 11:16 (3) 14:58 (2) 16:31 (3) 19:47 (3) 23:41 (3) 25:00 (3) 30:05 (2) 34:43 (2) 38:56 (2) 40:22 (2)                                         41:37 (2)
3 Jan Gottfridsson Norbergs OK 43:10 05:16 (4) 05:28 (1) 04:18 (9) 01:22 (4) 03:20 (4) 03:52 (1) 01:18 (1) 06:08 (6) 04:34 (4) 03:46 (3) 02:13 (26)                                         01:35 (15)
        05:16 (4) 10:44 (2) 15:02 (3) 16:24 (2) 19:44 (2) 23:36 (2) 24:54 (2) 31:02 (3) 35:36 (3) 39:22 (3) 41:35 (3)                                         43:10 (3)
4 Jan Lundbeck Järfälla 44:34 05:16 (4) 06:27 (8) 03:26 (1) 01:52 (23) 03:02 (2) 04:32 (5) 01:30 (5) 06:03 (5) 04:39 (7) 04:10 (6) 01:55 (13)                                         01:42 (21)
        05:16 (4) 11:43 (6) 15:09 (4) 17:01 (5) 20:03 (4) 24:35 (4) 26:05 (4) 32:08 (4) 36:47 (4) 40:57 (4) 42:52 (4)                                         44:34 (4)
5 Per Ove Wallén Täby OK 44:47 05:18 (6) 07:04 (10) 04:02 (6) 01:43 (16) 03:58 (13) 04:19 (4) 01:31 (6) 05:36 (4) 04:22 (2) 03:44 (2) 01:47 (11)                                         01:23 (7)
        05:18 (6) 12:22 (9) 16:24 (7) 18:07 (7) 22:05 (7) 26:24 (6) 27:55 (5) 33:31 (5) 37:53 (5) 41:37 (5) 43:24 (5)                                         44:47 (5)
6 Öyvind Michelsen Järfälla OK 46:35 05:12 (3) 06:13 (5) 04:06 (7) 01:18 (3) 03:28 (6) 04:59 (8) 02:49 (29) 05:28 (3) 04:23 (3) 05:41 (28) 01:37 (6)                                         01:21 (5)
        05:12 (3) 11:25 (4) 15:31 (5) 16:49 (4) 20:17 (5) 25:16 (5) 28:05 (6) 33:33 (6) 37:56 (6) 43:37 (6) 45:14 (6)                                         46:35 (6)
7 Marie Malmborg Söders-Tyresö 47:09 05:33 (10) 06:15 (6) 04:54 (14) 01:45 (19) 03:57 (12) 04:59 (8) 01:32 (8) 06:15 (7) 04:48 (10) 04:01 (4) 01:45 (8)                                         01:25 (8)
        05:33 (10) 11:48 (8) 16:42 (8) 18:27 (8) 22:24 (9) 27:23 (8) 28:55 (8) 35:10 (7) 39:58 (7) 43:59 (7) 45:44 (7)                                         47:09 (7)
8 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 52:12 05:45 (11) 08:04 (16) 03:54 (5) 01:39 (13) 03:42 (8) 04:55 (7) 01:53 (14) 10:05 (27) 04:42 (8) 04:11 (7) 02:03 (20)                                         01:19 (3)
        05:45 (11) 13:49 (14) 17:43 (10) 19:22 (10) 23:04 (10) 27:59 (9) 29:52 (9) 39:57 (9) 44:39 (9) 48:50 (8) 50:53 (8)                                         52:12 (8)
9 Leif Åkerblom OK Österåker 53:05 05:26 (9) 06:21 (7) 07:24 (32) 01:27 (5) 03:49 (9) 07:59 (24) 01:31 (6) 06:19 (8) 04:56 (11) 04:41 (14) 01:46 (10)                                         01:26 (9)
        05:26 (9) 11:47 (7) 19:11 (13) 20:38 (12) 24:27 (12) 32:26 (15) 33:57 (14) 40:16 (11) 45:12 (11) 49:53 (10) 51:39 (9)                                         53:05 (9)
10 Sven-Anders Olsson Attunda OK 53:28 05:51 (13) 08:04 (16) 04:08 (8) 01:39 (13) 04:01 (14) 07:36 (21) 01:42 (10) 07:41 (15) 04:44 (9) 05:05 (21) 01:35 (5)                                         01:22 (6)
        05:51 (13) 13:55 (15) 18:03 (11) 19:42 (11) 23:43 (11) 31:19 (11) 33:01 (11) 40:42 (13) 45:26 (12) 50:31 (12) 52:06 (11)                                         53:28 (10)
11 Matz Larsson Gustavsbergs OK 53:33 06:09 (15) 07:21 (12) 05:28 (21) 01:44 (17) 04:03 (15) 05:25 (12) 02:22 (25) 07:26 (14) 05:09 (15) 04:19 (11) 02:27 (32)                                         01:40 (20)
        06:09 (15) 13:30 (12) 18:58 (12) 20:42 (13) 24:45 (13) 30:10 (10) 32:32 (10) 39:58 (10) 45:07 (10) 49:26 (9) 51:53 (10)                                         53:33 (11)
12 Stefan Persson Södertälje-Nykvarn OF 53:55 05:46 (12) 06:43 (9) 09:06 (35) 01:30 (6) 03:50 (10) 04:54 (6) 01:55 (16) 07:24 (13) 05:03 (13) 04:16 (10) 01:40 (7)                                         01:48 (23)
        05:46 (12) 12:29 (10) 21:35 (20) 23:05 (18) 26:55 (16) 31:49 (12) 33:44 (13) 41:08 (15) 46:11 (14) 50:27 (11) 52:07 (12)                                         53:55 (12)
13 Bengt Kärrström Tullinge SK 54:22 06:54 (22) 07:58 (15) 04:36 (10) 01:50 (21) 05:45 (32) 05:11 (10) 01:51 (11) 06:32 (9) 05:21 (17) 05:02 (20) 01:55 (13)                                         01:27 (10)
        06:54 (22) 14:52 (17) 19:28 (14) 21:18 (15) 27:03 (17) 32:14 (14) 34:05 (15) 40:37 (12) 45:58 (13) 51:00 (13) 52:55 (13)                                         54:22 (13)
14 Lars Grankvist Täby OK 54:30 05:53 (14) 07:29 (13) 03:45 (4) 01:32 (7) 03:34 (7) 09:45 (28) 01:34 (9) 07:20 (12) 06:05 (23) 04:36 (13) 01:29 (4)                                         01:28 (11)
        05:53 (14) 13:22 (11) 17:07 (9) 18:39 (9) 22:13 (8) 31:58 (13) 33:32 (12) 40:52 (14) 46:57 (15) 51:33 (14) 53:02 (14)                                         54:30 (14)
15 Ola Malmqvist Klubblös 55:39 05:22 (8) 06:07 (4) 04:38 (11) 01:17 (2) 03:23 (5) 06:13 (17) 01:22 (4) 08:20 (18) 04:34 (4) 11:40 (36) 01:24 (2)                                         01:19 (3)
        05:22 (8) 11:29 (5) 16:07 (6) 17:24 (6) 20:47 (6) 27:00 (7) 28:22 (7) 36:42 (8) 41:16 (8) 52:56 (15) 54:20 (15)                                         55:39 (15)
16 Lotta Valentin Gustavsbergs OK 57:17 07:45 (25) 07:35 (14) 04:54 (14) 01:44 (17) 04:32 (22) 05:56 (16) 01:54 (15) 09:48 (24) 05:03 (13) 04:11 (7) 02:17 (30)                                         01:38 (19)
        07:45 (25) 15:20 (20) 20:14 (16) 21:58 (16) 26:30 (15) 32:26 (15) 34:20 (16) 44:08 (17) 49:11 (16) 53:22 (16) 55:39 (16)                                         57:17 (16)
17 Per Öhlund Gustavsbergs OK 59:22 06:24 (16) 07:17 (11) 07:45 (34) 01:37 (11) 05:20 (30) 05:34 (14) 04:44 (35) 06:59 (10) 05:19 (16) 04:51 (16) 01:56 (15)                                         01:36 (16)
        06:24 (16) 13:41 (13) 21:26 (19) 23:03 (17) 28:23 (21) 33:57 (18) 38:41 (22) 45:40 (20) 50:59 (19) 55:50 (18) 57:46 (17)                                         59:22 (17)
18 Paul Norén OK Södertörn 60:05 06:46 (20) 09:51 (26) 05:32 (22) 02:19 (29) 04:38 (23) 05:29 (13) 02:03 (18) 07:18 (11) 06:28 (27) 05:19 (24) 02:16 (29)                                         02:06 (31)
        06:46 (20) 16:37 (23) 22:09 (23) 24:28 (22) 29:06 (22) 34:35 (19) 36:38 (18) 43:56 (16) 50:24 (17) 55:43 (17) 57:59 (18)                                         60:05 (18)
19 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 61:36 07:18 (24) 08:16 (19) 05:19 (18) 02:21 (30) 04:57 (26) 06:42 (18) 02:14 (24) 08:26 (19) 07:14 (31) 04:50 (15) 02:09 (25)                                         01:50 (24)
        07:18 (24) 15:34 (22) 20:53 (17) 23:14 (20) 28:11 (20) 34:53 (20) 37:07 (19) 45:33 (19) 52:47 (20) 57:37 (20) 59:46 (19)                                         61:36 (19)
20 Britt-Marie Hellgren OK Älvsjö-Örby 62:21 06:38 (19) 12:54 (34) 05:33 (23) 01:35 (10) 04:28 (20) 05:41 (15) 02:06 (19) 08:30 (20) 06:28 (27) 04:55 (18) 01:57 (16)                                         01:36 (16)
        06:38 (19) 19:32 (30) 25:05 (29) 26:40 (26) 31:08 (26) 36:49 (24) 38:55 (24) 47:25 (21) 53:53 (22) 58:48 (21) 60:45 (21)                                         62:21 (20)
21 Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF 62:32 05:19 (7) 11:55 (31) 04:54 (14) 01:42 (15) 04:07 (16) 05:12 (11) 01:52 (12) 09:28 (22) 06:05 (23) 07:00 (32) 02:13 (26)                                         02:45 (35)
        05:19 (7) 17:14 (24) 22:08 (22) 23:50 (21) 27:57 (18) 33:09 (17) 35:01 (17) 44:29 (18) 50:34 (18) 57:34 (19) 59:47 (20)                                         62:32 (21)
22 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 63:00 06:47 (21) 08:25 (20) 06:07 (25) 01:51 (22) 04:50 (24) 07:40 (22) 02:32 (27) 09:48 (24) 05:34 (19) 05:29 (26) 01:58 (17)                                         01:59 (30)
        06:47 (21) 15:12 (19) 21:19 (18) 23:10 (19) 28:00 (19) 35:40 (22) 38:12 (21) 48:00 (22) 53:34 (21) 59:03 (22) 61:01 (22)                                         63:00 (22)
23 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 63:22 06:36 (18) 08:09 (18) 04:46 (13) 01:38 (12) 04:28 (20) 09:42 (27) 02:40 (28) 11:30 (33) 05:21 (17) 04:51 (16) 02:07 (23)                                         01:34 (14)
        06:36 (18) 14:45 (16) 19:31 (15) 21:09 (14) 25:37 (14) 35:19 (21) 37:59 (20) 49:29 (24) 54:50 (23) 59:41 (23) 61:48 (23)                                         63:22 (23)
24 Tommy Wåhlin Västerås SOK 65:28 08:40 (31) 08:37 (22) 05:26 (20) 02:11 (28) 04:55 (25) 06:58 (20) 02:01 (17) 10:10 (29) 05:54 (22) 06:58 (31) 02:02 (18)                                         01:36 (16)
        08:40 (31) 17:17 (25) 22:43 (24) 24:54 (23) 29:49 (23) 36:47 (23) 38:48 (23) 48:58 (23) 54:52 (24) 61:50 (24) 63:52 (24)                                         65:28 (24)
25 Per Molin Södertälje-Nykvarn OF 66:54 07:01 (23) 08:25 (20) 06:37 (28) 04:36 (35) 04:26 (18) 06:55 (19) 03:44 (33) 12:51 (34) 04:56 (11) 04:07 (5) 01:45 (8)                                         01:31 (13)
        07:01 (23) 15:26 (21) 22:03 (21) 26:39 (25) 31:05 (25) 38:00 (25) 41:44 (25) 54:35 (26) 59:31 (25) 63:38 (25) 65:23 (25)                                         66:54 (25)
26 Lars-Åke Aspelin Klubblös 69:28 08:00 (28) 09:56 (27) 07:05 (31) 01:52 (23) 05:12 (27) 07:46 (23) 02:08 (21) 10:51 (31) 07:11 (30) 05:29 (26) 02:06 (21)                                         01:52 (26)
        08:00 (28) 17:56 (27) 25:01 (28) 26:53 (29) 32:05 (28) 39:51 (26) 41:59 (26) 52:50 (25) 60:01 (26) 65:30 (26) 67:36 (26)                                         69:28 (26)
27 Bo Hedlund IFK Enskede 75:52 08:56 (32) 10:32 (28) 05:22 (19) 01:54 (25) 05:19 (29) 17:01 (33) 02:22 (25) 09:49 (26) 05:42 (20) 05:05 (21) 02:06 (21)                                         01:44 (22)
        08:56 (32) 19:28 (29) 24:50 (27) 26:44 (27) 32:03 (27) 49:04 (28) 51:26 (28) 61:15 (27) 66:57 (27) 72:02 (27) 74:08 (27)                                         75:52 (27)
28 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 80:54 08:28 (29) 10:45 (29) 05:11 (17) 02:22 (31) 04:16 (17) 20:03 (35) 05:12 (36) 08:14 (17) 06:50 (29) 05:13 (23) 02:30 (33)                                         01:50 (24)
        08:28 (29) 19:13 (28) 24:24 (26) 26:46 (28) 31:02 (24) 51:05 (31) 56:17 (32) 64:31 (28) 71:21 (28) 76:34 (28) 79:04 (28)                                         80:54 (28)
29 Göran Kron KSIF 81:40 07:57 (26) 09:32 (25) 06:00 (24) 02:03 (27) 07:43 (35) 17:47 (34) 03:43 (32) 10:19 (30) 07:19 (32) 05:19 (24) 02:02 (18)                                         01:56 (29)
        07:57 (26) 17:29 (26) 23:29 (25) 25:32 (24) 33:15 (31) 51:02 (30) 54:45 (30) 65:04 (29) 72:23 (29) 77:42 (29) 79:44 (29)                                         81:40 (29)
30 Bo Norbäck Tullinge SK 83:59 06:29 (17) 08:42 (23) 28:06 (36) 01:48 (20) 04:26 (18) 08:00 (25) 01:52 (12) 09:39 (23) 06:19 (25) 04:55 (18) 02:14 (28)                                         01:29 (12)
        06:29 (17) 15:11 (18) 43:17 (36) 45:05 (36) 49:31 (34) 57:31 (33) 59:23 (33) 69:02 (32) 75:21 (32) 80:16 (30) 82:30 (30)                                         83:59 (30)
31 Leif Jonsson Gustavsbergs OK 85:08 20:29 (36) 14:25 (35) 06:20 (26) 02:26 (32) 06:23 (33) 08:32 (26) 02:12 (22) 08:13 (16) 06:19 (25) 05:50 (29) 02:07 (23)                                         01:52 (26)
        20:29 (36) 34:54 (36) 41:14 (35) 43:40 (35) 50:03 (35) 58:35 (35) 60:47 (35) 69:00 (31) 75:19 (31) 81:09 (31) 83:16 (31)                                         85:08 (31)
32 Gustaf Richert Skogsluffarnas OK 88:02 10:25 (34) 11:47 (30) 07:02 (30) 04:39 (36) 06:38 (34) 09:45 (28) 03:45 (34) 11:12 (32) 09:32 (35) 07:34 (33) 02:57 (35)                                         02:46 (36)
        10:25 (34) 22:12 (34) 29:14 (33) 33:53 (33) 40:31 (32) 50:16 (29) 54:01 (29) 65:13 (30) 74:45 (30) 82:19 (32) 85:16 (32)                                         88:02 (32)
33 Hans Sylvan Järfälla OK 91:11 08:57 (33) 21:18 (36) 06:36 (27) 02:51 (33) 05:34 (31) 13:10 (32) 02:12 (22) 10:07 (28) 08:43 (34) 06:30 (30) 02:39 (34)                                         02:34 (34)
        08:57 (33) 30:15 (35) 36:51 (34) 39:42 (34) 45:16 (33) 58:26 (34) 60:38 (34) 70:45 (33) 79:28 (33) 85:58 (33) 88:37 (33)                                         91:11 (33)
34 Arne Kaijser Klubblös 96:57 08:31 (30) 12:14 (32) 04:38 (11) 02:00 (26) 05:14 (28) 20:15 (36) 02:55 (30) 16:57 (35) 15:25 (36) 04:35 (12) 02:20 (31)                                         01:53 (28)
        08:31 (30) 20:45 (33) 25:23 (30) 27:23 (30) 32:37 (29) 52:52 (32) 55:47 (31) 72:44 (34) 88:09 (36) 92:44 (34) 95:04 (34)                                         96:57 (34)
35 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 99:38 07:58 (27) 12:34 (33) 06:54 (29) 03:26 (34) 24:05 (36) 10:49 (31) 03:42 (31) 08:47 (21) 07:50 (33) 08:07 (34) 03:04 (36)                                         02:22 (32)
        07:58 (27) 20:32 (32) 27:26 (31) 30:52 (32) 54:57 (36) 65:46 (36) 69:28 (36) 78:15 (35) 86:05 (35) 94:12 (35) 97:16 (35)                                         99:38 (35)
36 Per-Erik Jansson IF Thor 100:35 11:13 (35) 08:54 (24) 07:31 (33) 01:34 (9) 03:52 (11) 10:36 (30) 02:06 (19) 33:02 (36) 05:48 (21) 11:35 (35) 01:54 (12)                                         02:30 (33)
        11:13 (35) 20:07 (31) 27:38 (32) 29:12 (31) 33:04 (30) 43:40 (27) 45:46 (27) 78:48 (36) 84:36 (34) 96:11 (36) 98:05 (36)                                         100:35 (36)
                                                                                               
                                                                                               
Plac Bana C - 3,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8                                                       Mål  
1 Per Ljung Centrum OK 35:21 05:43 (3) 07:32 (14) 05:06 (7) 03:51 (1) 03:35 (7) 02:40 (1) 04:02 (2) 01:45 (6)                                                     01:07 (1)
        05:43 (3) 13:15 (6) 18:21 (6) 22:12 (1) 25:47 (3) 28:27 (2) 32:29 (1) 34:14 (1)                                                     35:21 (1)
2 Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL 36:14 05:53 (6) 07:13 (8) 05:02 (4) 04:18 (2) 03:06 (2) 02:52 (4) 04:23 (7) 01:55 (16)                                                     01:32 (11)
        05:53 (6) 13:06 (5) 18:08 (4) 22:26 (2) 25:32 (1) 28:24 (1) 32:47 (2) 34:42 (2)                                                     36:14 (2)
3 Mikael Sungqvist Tullinge SK 36:52 05:50 (5) 07:46 (17) 05:10 (8) 04:22 (3) 03:35 (7) 02:47 (2) 04:11 (3) 01:39 (3)                                                     01:32 (11)
        05:50 (5) 13:36 (9) 18:46 (8) 23:08 (6) 26:43 (4) 29:30 (4) 33:41 (4) 35:20 (3)                                                     36:52 (3)
4 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 37:02 05:29 (1) 06:27 (1) 05:36 (14) 04:54 (8) 03:20 (3) 03:13 (16) 04:39 (14) 01:46 (8)                                                     01:38 (19)
        05:29 (1) 11:56 (1) 17:32 (1) 22:26 (2) 25:46 (2) 28:59 (3) 33:38 (3) 35:24 (4)                                                     37:02 (4)
5 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 37:36 06:04 (9) 06:31 (2) 05:40 (15) 04:48 (7) 03:49 (16) 02:48 (3) 04:29 (10) 01:52 (10)                                                     01:35 (15)
        06:04 (9) 12:35 (2) 18:15 (5) 23:03 (5) 26:52 (5) 29:40 (5) 34:09 (5) 36:01 (5)                                                     37:36 (5)
6 Per-Johan Vikfors OK Österåker 39:23 06:22 (15) 08:19 (26) 05:57 (23) 04:36 (4) 03:27 (4) 03:07 (12) 04:18 (6) 01:54 (12)                                                     01:23 (4)
        06:22 (15) 14:41 (18) 20:38 (15) 25:14 (9) 28:41 (9) 31:48 (8) 36:06 (7) 38:00 (7)                                                     39:23 (6)
7 Anne-Christine Schunnesson Attunda OK 39:41 06:40 (21) 06:39 (3) 05:25 (12) 05:01 (9) 03:54 (18) 03:41 (42) 04:38 (13) 01:50 (9)                                                     01:53 (41)
        06:40 (21) 13:19 (7) 18:44 (7) 23:45 (7) 27:39 (7) 31:20 (7) 35:58 (6) 37:48 (6)                                                     39:41 (7)
8 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 40:24 06:48 (22) 07:27 (13) 05:35 (13) 04:44 (6) 04:00 (21) 03:15 (20) 04:59 (24) 01:45 (6)                                                     01:51 (35)
        06:48 (22) 14:15 (14) 19:50 (10) 24:34 (8) 28:34 (8) 31:49 (9) 36:48 (8) 38:33 (8)                                                     40:24 (8)
9 Torbjörn Bergman Snättringe SK 41:47 05:42 (2) 06:53 (4) 05:04 (6) 05:03 (10) 04:53 (51) 03:10 (14) 07:35 (87) 01:53 (11)                                                     01:34 (13)
        05:42 (2) 12:35 (2) 17:39 (2) 22:42 (4) 27:35 (6) 30:45 (6) 38:20 (10) 40:13 (10)                                                     41:47 (9)
10 Anders Gärderud Enebybergs IF 41:56 06:18 (13) 08:53 (32) 05:18 (9) 06:16 (33) 03:44 (12) 03:06 (11) 05:19 (40) 01:32 (2)                                                     01:30 (9)
        06:18 (13) 15:11 (21) 20:29 (14) 26:45 (17) 30:29 (13) 33:35 (12) 38:54 (12) 40:26 (11)                                                     41:56 (10)
11 Olle Blomgren OK Södertörn 42:59 05:59 (7) 11:09 (69) 04:53 (2) 05:35 (17) 03:55 (19) 03:23 (25) 04:32 (11) 01:59 (22)                                                     01:34 (13)
        05:59 (7) 17:08 (36) 22:01 (26) 27:36 (22) 31:31 (16) 34:54 (15) 39:26 (14) 41:25 (12)                                                     42:59 (11)
12 Anders Kärrström Tullinge SK 43:02 06:27 (18) 07:33 (15) 06:39 (40) 05:11 (12) 03:28 (5) 03:10 (14) 05:14 (35) 01:43 (5)                                                     03:37 (93)
        06:27 (18) 14:00 (12) 20:39 (17) 25:50 (12) 29:18 (11) 32:28 (10) 37:42 (9) 39:25 (9)                                                     43:02 (12)
13 Sune Sisell OK Södertörn 43:20 06:23 (17) 07:21 (10) 06:14 (31) 05:40 (19) 03:37 (10) 03:20 (24) 06:16 (69) 02:47 (82)                                                     01:42 (24)
        06:23 (17) 13:44 (10) 19:58 (11) 25:38 (11) 29:15 (10) 32:35 (11) 38:51 (11) 41:38 (13)                                                     43:20 (13)
14 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 43:31 07:12 (32) 08:17 (25) 06:11 (28) 05:34 (16) 03:45 (13) 03:32 (34) 05:10 (31) 02:06 (31)                                                     01:44 (28)
        07:12 (32) 15:29 (25) 21:40 (24) 27:14 (20) 30:59 (15) 34:31 (14) 39:41 (15) 41:47 (14)                                                     43:31 (14)
15 Jan Olsson Bromma-Vällingby SOK 43:35 06:58 (28) 07:26 (12) 06:18 (33) 05:40 (19) 04:09 (25) 03:33 (36) 05:17 (36) 02:29 (67)                                                     01:45 (30)
        06:58 (28) 14:24 (17) 20:42 (18) 26:22 (13) 30:31 (14) 34:04 (13) 39:21 (13) 41:50 (15)                                                     43:35 (15)
16 Lars-Göran Herrgård Gustavsbergs OK 43:54 06:14 (11) 07:21 (10) 08:02 (72) 05:52 (26) 04:05 (23) 03:26 (29) 04:52 (19) 02:04 (25)                                                     01:58 (48)
        06:14 (11) 13:35 (8) 21:37 (23) 27:29 (21) 31:34 (17) 35:00 (17) 39:52 (16) 41:56 (16)                                                     43:54 (16)
17 Jan-Olof Wåhlberg IBM Club Sweden 44:27 06:18 (13) 07:52 (18) 06:07 (25) 06:23 (37) 05:25 (66) 03:19 (21) 04:56 (23) 02:06 (31)                                                     02:01 (53)
        06:18 (13) 14:10 (13) 20:17 (13) 26:40 (15) 32:05 (20) 35:24 (18) 40:20 (17) 42:26 (17)                                                     44:27 (17)
18 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 44:30 08:47 (68) 08:04 (22) 05:23 (11) 04:43 (5) 04:40 (45) 03:19 (21) 05:47 (56) 02:09 (36)                                                     01:38 (19)
        08:47 (68) 16:51 (34) 22:14 (27) 26:57 (18) 31:37 (18) 34:56 (16) 40:43 (18) 42:52 (18)                                                     44:30 (18)
19 Lars Englund Järla Orientering 45:00 07:35 (38) 08:28 (27) 06:11 (28) 06:45 (45) 04:14 (27) 03:23 (25) 04:52 (19) 01:57 (18)                                                     01:35 (15)
        07:35 (38) 16:03 (29) 22:14 (27) 28:59 (25) 33:13 (23) 36:36 (22) 41:28 (20) 43:25 (19)                                                     45:00 (19)
20 Göran Forsberg Nyköpings OK 45:17 06:35 (20) 09:02 (36) 06:50 (41) 06:55 (51) 04:00 (21) 03:09 (13) 04:27 (8) 02:48 (83)                                                     01:31 (10)
        06:35 (20) 15:37 (27) 22:27 (30) 29:22 (27) 33:22 (25) 36:31 (21) 40:58 (19) 43:46 (21)                                                     45:17 (20)
21 Kjell Holmberg OK Södertörn 45:23 07:07 (29) 07:10 (7) 06:21 (35) 08:46 (77) 03:46 (14) 03:26 (29) 05:01 (26) 02:04 (25)                                                     01:42 (24)
        07:07 (29) 14:17 (15) 20:38 (15) 29:24 (28) 33:10 (22) 36:36 (22) 41:37 (21) 43:41 (20)                                                     45:23 (21)
22 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 45:27 07:36 (39) 13:22 (85) 05:03 (5) 05:17 (14) 03:32 (6) 02:59 (5) 04:14 (4) 01:55 (16)                                                     01:29 (7)
        07:36 (39) 20:58 (76) 26:01 (59) 31:18 (38) 34:50 (31) 37:49 (30) 42:03 (22) 43:58 (22)                                                     45:27 (22)
23 Leif Mörkfors Järfälla OK 45:56 06:14 (11) 09:18 (46) 05:43 (16) 08:34 (74) 04:33 (38) 03:14 (17) 04:34 (12) 01:54 (12)                                                     01:52 (36)
        06:14 (11) 15:32 (26) 21:15 (21) 29:49 (31) 34:22 (27) 37:36 (28) 42:10 (25) 44:04 (23)                                                     45:56 (23)
23 Anneli Lindqvist Gustavsbergs OK 45:56 07:11 (31) 08:16 (23) 05:47 (17) 05:14 (13) 05:11 (61) 04:07 (61) 06:21 (73) 02:12 (40)                                                     01:37 (17)
        07:11 (31) 15:27 (23) 21:14 (20) 26:28 (14) 31:39 (19) 35:46 (20) 42:07 (24) 44:19 (26)                                                     45:56 (23)
25 Ingemar Bengtsson Söders Tyresö  46:00 06:02 (8) 12:10 (77) 05:22 (10) 06:00 (28) 04:57 (55) 03:03 (9) 05:04 (28) 01:58 (20)                                                     01:24 (5)
        06:02 (8) 18:12 (54) 23:34 (34) 29:34 (29) 34:31 (28) 37:34 (27) 42:38 (27) 44:36 (27)                                                     46:00 (25)
26 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 46:03 06:57 (26) 09:15 (44) 06:58 (45) 05:40 (19) 04:16 (29) 03:36 (37) 05:24 (45) 02:05 (28)                                                     01:52 (36)
        06:57 (26) 16:12 (30) 23:10 (32) 28:50 (24) 33:06 (21) 36:42 (24) 42:06 (23) 44:11 (24)                                                     46:03 (26)
27 Göran Larbo Attunda OK 46:08 07:21 (34) 09:58 (57) 05:49 (19) 05:06 (11) 05:04 (57) 03:47 (44) 05:13 (34) 02:00 (23)                                                     01:50 (33)
        07:21 (34) 17:19 (41) 23:08 (31) 28:14 (23) 33:18 (24) 37:05 (25) 42:18 (26) 44:18 (25)                                                     46:08 (27)
28 Svante Frid Enebybergs IF 46:42 06:29 (19) 12:44 (79) 05:49 (19) 06:19 (34) 04:13 (26) 03:02 (8) 04:43 (17) 01:54 (12)                                                     01:29 (7)
        06:29 (19) 19:13 (65) 25:02 (44) 31:21 (39) 35:34 (36) 38:36 (31) 43:19 (30) 45:13 (29)                                                     46:42 (28)
29 Willy Ljungdell Täby OK 46:47 11:19 (88) 07:53 (20) 05:56 (22) 05:49 (24) 04:36 (41) 03:19 (21) 04:17 (5) 01:57 (18)                                                     01:41 (22)
        11:19 (88) 19:12 (64) 25:08 (46) 30:57 (35) 35:33 (35) 38:52 (34) 43:09 (29) 45:06 (28)                                                     46:47 (29)
30 Eva Elnerud Sigtuna OK 47:04 07:22 (36) 10:22 (62) 05:50 (21) 07:13 (61) 03:49 (16) 03:05 (10) 05:08 (29) 02:32 (72)                                                     01:43 (26)
        07:22 (36) 17:44 (46) 23:34 (34) 30:47 (33) 34:36 (29) 37:41 (29) 42:49 (28) 45:21 (30)                                                     47:04 (30)
31 Sven Hedman Attunda OK 47:40 06:04 (9) 08:37 (29) 06:12 (30) 05:48 (23) 03:35 (7) 05:23 (89) 07:57 (89) 02:05 (28)                                                     01:59 (50)
        06:04 (9) 14:41 (18) 20:53 (19) 26:41 (16) 30:16 (12) 35:39 (19) 43:36 (31) 45:41 (31)                                                     47:40 (31)
32 Bengt Andersson Söders-Tyresö 47:42 07:36 (39) 07:52 (18) 06:24 (36) 07:27 (63) 04:08 (24) 03:49 (45) 06:21 (73) 02:12 (40)                                                     01:53 (41)
        07:36 (39) 15:28 (24) 21:52 (25) 29:19 (26) 33:27 (26) 37:16 (26) 43:37 (32) 45:49 (32)                                                     47:42 (32)
33 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 48:31 09:31 (77) 07:18 (9) 06:35 (38) 09:59 (81) 03:41 (11) 03:01 (7) 04:40 (15) 02:09 (36)                                                     01:37 (17)
        09:31 (77) 16:49 (33) 23:24 (33) 33:23 (56) 37:04 (46) 40:05 (42) 44:45 (36) 46:54 (35)                                                     48:31 (33)
34 Gudrun Elvhage IF Thor 48:32 08:29 (55) 09:41 (53) 07:36 (64) 05:36 (18) 04:21 (30) 03:37 (40) 05:10 (31) 02:17 (49)                                                     01:45 (30)
        08:29 (55) 18:10 (52) 25:46 (55) 31:22 (40) 35:43 (37) 39:20 (36) 44:30 (34) 46:47 (34)                                                     48:32 (34)
35 Elisabeth Tollemark Skogsluffarnas OK 48:35 06:51 (23) 06:55 (5) 05:59 (24) 05:31 (15) 10:03 (90) 03:36 (37) 05:11 (33) 02:31 (71)                                                     01:58 (47)
        06:51 (23) 13:46 (11) 19:45 (9) 25:16 (10) 35:19 (33) 38:55 (35) 44:06 (33) 46:37 (33)                                                     48:35 (35)
36 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 49:23 08:05 (46) 08:55 (33) 06:57 (44) 08:02 (69) 04:26 (33) 03:23 (25) 05:09 (30) 02:36 (74)                                                     01:50 (33)
        08:05 (46) 17:00 (35) 23:57 (36) 31:59 (47) 36:25 (43) 39:48 (39) 44:57 (37) 47:33 (36)                                                     49:23 (36)
37 Sven Setterqvist OK Södertörn 49:26 07:08 (30) 07:43 (16) 06:26 (37) 09:30 (79) 04:35 (40) 03:14 (17) 07:01 (84) 02:05 (28)                                                     01:44 (28)
        07:08 (30) 14:51 (20) 21:17 (22) 30:47 (33) 35:22 (34) 38:36 (31) 45:37 (40) 47:42 (39)                                                     49:26 (37)
38 Helena Korhonen Haninge SOK 49:35 08:11 (51) 09:35 (51) 06:19 (34) 08:45 (76) 05:10 (59) 03:32 (34) 04:41 (16) 01:58 (20)                                                     01:24 (5)
        08:11 (51) 17:46 (48) 24:05 (38) 32:50 (52) 38:00 (52) 41:32 (48) 46:13 (44) 48:11 (43)                                                     49:35 (38)
39 Bernt Eriksson Spårvägens OK 49:41 08:09 (50) 10:49 (67) 06:10 (26) 06:43 (43) 04:14 (27) 03:50 (48) 05:49 (57) 01:54 (12)                                                     02:03 (57)
        08:09 (50) 18:58 (60) 25:08 (46) 31:51 (45) 36:05 (40) 39:55 (41) 45:44 (42) 47:38 (38)                                                     49:41 (39)
40 Olle Arman Nyköpings OK 49:46 08:30 (56) 09:07 (39) 07:31 (61) 06:19 (34) 04:27 (34) 03:49 (45) 05:55 (61) 02:16 (44)                                                     01:52 (36)
        08:30 (56) 17:37 (45) 25:08 (46) 31:27 (43) 35:54 (39) 39:43 (38) 45:38 (41) 47:54 (40)                                                     49:46 (40)
41 Kurt Andersson Enebybergs IF 49:48 06:57 (26) 08:16 (23) 07:08 (48) 07:23 (62) 04:54 (52) 04:06 (59) 06:19 (70) 02:30 (68)                                                     02:15 (70)
        06:57 (26) 15:13 (22) 22:21 (29) 29:44 (30) 34:38 (30) 38:44 (33) 45:03 (38) 47:33 (36)                                                     49:48 (41)
42 Ulla Gummeson Väsby OK 49:49 08:30 (56) 10:12 (60) 07:12 (52) 06:04 (29) 04:37 (42) 03:55 (49) 05:28 (47) 02:08 (34)                                                     01:43 (26)
        08:30 (56) 18:42 (58) 25:54 (57) 31:58 (46) 36:35 (45) 40:30 (44) 45:58 (43) 48:06 (41)                                                     49:49 (42)
43 Ulla Clevnert Spårvägens OK 49:53 10:08 (81) 08:49 (31) 06:36 (39) 05:53 (27) 04:43 (48) 03:28 (31) 05:02 (27) 03:33 (93)                                                     01:41 (22)
        10:08 (81) 18:57 (59) 25:33 (52) 31:26 (42) 36:09 (41) 39:37 (37) 44:39 (35) 48:12 (44)                                                     49:53 (43)
44 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 50:11 07:42 (41) 10:13 (61) 07:09 (50) 06:19 (34) 04:29 (35) 03:58 (55) 05:43 (54) 02:34 (73)                                                     02:04 (59)
        07:42 (41) 17:55 (50) 25:04 (45) 31:23 (41) 35:52 (38) 39:50 (40) 45:33 (39) 48:07 (42)                                                     50:11 (44)
45 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 50:54 08:05 (46) 09:30 (49) 07:53 (68) 07:27 (63) 04:31 (36) 03:39 (41) 05:36 (49) 02:16 (44)                                                     01:57 (45)
        08:05 (46) 17:35 (44) 25:28 (49) 32:55 (54) 37:26 (48) 41:05 (47) 46:41 (46) 48:57 (46)                                                     50:54 (45)
46 John Östlund Sundbybergs IK 50:58 07:56 (42) 09:20 (47) 08:17 (74) 06:05 (30) 04:32 (37) 04:16 (67) 05:57 (63) 02:20 (56)                                                     02:15 (71)
        07:56 (42) 17:16 (39) 25:33 (52) 31:38 (44) 36:10 (42) 40:26 (43) 46:23 (45) 48:43 (45)                                                     50:58 (46)
47 Ann-Marie Holmström Gustavsbergs OK 51:06 11:04 (87) 08:39 (30) 07:03 (46) 05:50 (25) 05:09 (58) 03:55 (49) 05:17 (36) 02:08 (34)                                                     02:01 (54)
        11:04 (87) 19:43 (68) 26:46 (63) 32:36 (50) 37:45 (50) 41:40 (51) 46:57 (49) 49:05 (48)                                                     51:06 (47)
48 Björn Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 51:16 08:18 (52) 08:59 (34) 07:08 (48) 06:43 (43) 05:26 (67) 04:14 (65) 06:08 (67) 02:22 (58)                                                     01:58 (47)
        08:18 (52) 17:17 (40) 24:25 (40) 31:08 (37) 36:34 (44) 40:48 (46) 46:56 (48) 49:18 (49)                                                     51:16 (48)
49 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 51:18 07:21 (34) 10:49 (67) 07:18 (55) 06:59 (55) 04:38 (43) 04:33 (75) 05:17 (36) 02:03 (24)                                                     02:20 (76)
        07:21 (34) 18:10 (52) 25:28 (49) 32:27 (48) 37:05 (47) 41:38 (50) 46:55 (47) 48:58 (47)                                                     51:18 (49)
50 Anne Lundmark Järfälla OK 51:31 08:25 (54) 10:09 (58) 07:29 (60) 06:47 (46) 04:56 (54) 03:49 (45) 05:37 (50) 02:10 (38)                                                     02:09 (64)
        08:25 (54) 18:34 (55) 26:03 (60) 32:50 (52) 37:46 (51) 41:35 (49) 47:12 (51) 49:22 (50)                                                     51:31 (50)
51 Leif Wallenbro Väsby OK 51:45 08:00 (43) 13:10 (83) 06:15 (32) 06:09 (31) 04:45 (49) 03:55 (49) 05:28 (47) 02:11 (39)                                                     01:52 (38)
        08:00 (43) 21:10 (77) 27:25 (65) 33:34 (58) 38:19 (54) 42:14 (53) 47:42 (52) 49:53 (52)                                                     51:45 (51)
52 Monika Högberg OK Södertörn 52:13 08:01 (44) 09:27 (48) 06:50 (41) 06:15 (32) 04:39 (44) 05:23 (89) 06:31 (78) 02:42 (78)                                                     02:25 (79)
        08:01 (44) 17:28 (43) 24:18 (39) 30:33 (32) 35:12 (32) 40:35 (45) 47:06 (50) 49:48 (51)                                                     52:13 (52)
52 Mona Forsberg Nyköpings OK 52:13 08:33 (61) 11:25 (73) 07:42 (65) 05:46 (22) 04:47 (50) 04:26 (72) 05:22 (43) 02:17 (49)                                                     01:55 (44)
        08:33 (61) 19:58 (70) 27:40 (67) 33:26 (57) 38:13 (53) 42:39 (54) 48:01 (54) 50:18 (54)                                                     52:13 (52)
54 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 52:15 07:28 (37) 09:17 (45) 07:46 (67) 06:31 (40) 06:27 (75) 04:23 (71) 06:04 (64) 02:04 (25)                                                     02:15 (70)
        07:28 (37) 16:45 (32) 24:31 (41) 31:02 (36) 37:29 (49) 41:52 (52) 47:56 (53) 50:00 (53)                                                     52:15 (54)
55 Leif Kling Ockelbo OK 54:11 11:01 (86) 09:40 (52) 07:43 (66) 06:29 (39) 04:21 (30) 03:55 (49) 06:07 (66) 02:25 (59)                                                     02:30 (82)
        11:01 (86) 20:41 (73) 28:24 (74) 34:53 (61) 39:14 (55) 43:09 (55) 49:16 (55) 51:41 (55)                                                     54:11 (55)
56 Ulf Stridh Snättringe SK 55:19 08:37 (64) 09:07 (39) 10:18 (83) 07:27 (63) 05:10 (59) 04:02 (57) 05:52 (59) 02:38 (75)                                                     02:08 (62)
        08:37 (64) 17:44 (46) 28:02 (71) 35:29 (64) 40:39 (61) 44:41 (58) 50:33 (57) 53:11 (56)                                                     55:19 (56)
57 Tommy Svensson Hellas Orientering 55:24 08:44 (66) 09:52 (56) 07:57 (70) 07:52 (67) 06:11 (71) 04:57 (85) 05:54 (60) 02:19 (54)                                                     01:38 (19)
        08:44 (66) 18:36 (56) 26:33 (62) 34:25 (59) 40:36 (60) 45:33 (62) 51:27 (60) 53:46 (60)                                                     55:24 (57)
58 Bo Romson Hellas Orientering 55:26 09:07 (72) 11:38 (74) 07:11 (51) 07:12 (59) 04:41 (46) 04:42 (78) 06:06 (65) 02:49 (84)                                                     02:00 (51)
        09:07 (72) 20:45 (75) 27:56 (69) 35:08 (62) 39:49 (57) 44:31 (57) 50:37 (58) 53:26 (59)                                                     55:26 (58)
59 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 55:31 08:50 (69) 09:13 (43) 07:27 (59) 06:57 (53) 06:57 (80) 04:39 (76) 06:20 (71) 02:52 (86)                                                     02:16 (73)
        08:50 (69) 18:03 (51) 25:30 (51) 32:27 (48) 39:24 (56) 44:03 (56) 50:23 (56) 53:15 (57)                                                     55:31 (59)
60 Björn Ekblom Skogsluffarnas OK 55:52 08:01 (44) 10:39 (66) 07:33 (62) 06:48 (47) 06:51 (77) 04:51 (84) 06:08 (67) 02:27 (61)                                                     02:34 (85)
        08:01 (44) 18:40 (57) 26:13 (61) 33:01 (55) 39:52 (58) 44:43 (59) 50:51 (59) 53:18 (58)                                                     55:52 (60)
61 Bengt Eriksson Väsby OK 56:08 07:18 (33) 12:24 (78) 13:52 (88) 06:24 (38) 03:47 (15) 03:25 (28) 05:00 (25) 02:06 (32)                                                     01:52 (39)
        07:18 (33) 19:42 (67) 33:34 (79) 39:58 (74) 43:45 (65) 47:10 (64) 52:10 (62) 54:16 (61)                                                     56:08 (61)
62 Mats Lundblad Täby OK 56:32 06:55 (24) 09:06 (38) 09:38 (79) 07:10 (58) 07:39 (82) 04:42 (78) 06:48 (82) 02:40 (76)                                                     01:54 (43)
        06:55 (24) 16:01 (28) 25:39 (54) 32:49 (51) 40:28 (59) 45:10 (60) 51:58 (61) 54:38 (62)                                                     56:32 (62)
63 Bo Källström OK Milan 57:35 08:44 (66) 12:53 (81) 07:12 (52) 08:10 (71) 04:41 (46) 04:14 (65) 06:48 (82) 02:21 (57)                                                     02:32 (83)
        08:44 (66) 21:37 (79) 28:49 (75) 36:59 (67) 41:40 (63) 45:54 (63) 52:42 (63) 55:03 (63)                                                     57:35 (63)
64 Göran Frisk Attunda OK 57:44 06:22 (15) 07:55 (21) 05:47 (17) 07:02 (56) 18:54 (94) 02:59 (5) 04:28 (9) 02:16 (44)                                                     02:01 (52)
        06:22 (15) 14:17 (15) 20:04 (12) 27:06 (19) 46:00 (72) 48:59 (70) 53:27 (64) 55:43 (64)                                                     57:44 (64)
65 Carin Runqvist Järfälla OK 57:59 08:30 (56) 10:31 (64) 08:57 (78) 07:31 (66) 05:36 (69) 04:07 (61) 08:15 (91) 02:27 (61)                                                     02:05 (60)
        08:30 (56) 19:01 (61) 27:58 (70) 35:29 (64) 41:05 (62) 45:12 (61) 53:27 (64) 55:54 (65)                                                     57:59 (65)
66 Svenåke Svensson Snättringe SK 58:32 08:05 (46) 09:09 (41) 07:23 (57) 15:33 (89) 04:21 (30) 03:57 (53) 05:21 (42) 02:16 (44)                                                     02:27 (80)
        08:05 (46) 17:14 (37) 24:37 (42) 40:10 (75) 44:31 (68) 48:28 (68) 53:49 (67) 56:05 (67)                                                     58:32 (66)
67 Linnea Carlsson Skarpnäcks OL 58:42 08:05 (46) 09:09 (41) 07:25 (58) 15:12 (88) 04:34 (39) 03:57 (53) 05:23 (44) 02:17 (49)                                                     02:40 (88)
        08:05 (46) 17:14 (37) 24:39 (43) 39:51 (72) 44:25 (67) 48:22 (66) 53:45 (66) 56:02 (66)                                                     58:42 (67)
68 Ingrid Graneli Haninge SOK 59:59 09:09 (74) 10:22 (62) 08:38 (77) 06:33 (41) 09:50 (89) 04:11 (64) 05:41 (52) 03:02 (89)                                                     02:33 (84)
        09:09 (74) 19:31 (66) 28:09 (73) 34:42 (60) 44:32 (69) 48:43 (69) 54:24 (68) 57:26 (68)                                                     59:59 (68)
69 Nicklas Hermundstad Snättringe SK 60:11 09:07 (72) 14:27 (90) 04:29 (1) 11:38 (85) 08:15 (84) 04:42 (79) 04:52 (19) 01:27 (1)                                                     01:14 (2)
        09:07 (72) 23:34 (82) 28:03 (72) 39:41 (71) 47:56 (76) 52:38 (77) 57:30 (74) 58:57 (74)                                                     60:11 (69)
69 Christer Hedin IFK Enskede 60:11 08:52 (70) 10:11 (59) 06:51 (43) 10:23 (84) 10:16 (91) 03:30 (33) 05:45 (55) 02:12 (40)                                                     02:11 (67)
        08:52 (70) 19:03 (62) 25:54 (57) 36:17 (66) 46:33 (73) 50:03 (73) 55:48 (72) 58:00 (69)                                                     60:11 (69)
71 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 60:18 08:21 (53) 09:00 (35) 08:29 (75) 14:02 (86) 06:01 (70) 03:59 (56) 05:42 (53) 02:28 (64)                                                     02:16 (73)
        08:21 (53) 17:21 (42) 25:50 (56) 39:52 (73) 45:53 (71) 49:52 (72) 55:34 (69) 58:02 (70)                                                     60:18 (71)
72 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 60:25 08:31 (59) 15:34 (92) 07:35 (63) 06:57 (53) 05:13 (63) 04:32 (74) 07:33 (86) 02:28 (64)                                                     02:02 (56)
        08:31 (59) 24:05 (84) 31:40 (78) 38:37 (70) 43:50 (66) 48:22 (66) 55:55 (73) 58:23 (73)                                                     60:25 (72)
73 Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK 60:34 09:35 (79) 09:34 (50) 07:53 (68) 08:20 (72) 09:29 (86) 04:18 (68) 06:33 (79) 02:28 (64)                                                     02:24 (78)
        09:35 (79) 19:09 (63) 27:02 (64) 35:22 (63) 44:51 (70) 49:09 (71) 55:42 (70) 58:10 (71)                                                     60:34 (73)
74 Leif Hermundstad Snättringe SK 61:25 10:05 (80) 11:18 (72) 08:14 (73) 08:29 (73) 05:14 (64) 05:00 (86) 07:22 (85) 02:40 (76)                                                     03:03 (91)
        10:05 (80) 21:23 (78) 29:37 (76) 38:06 (68) 43:20 (64) 48:20 (65) 55:42 (70) 58:22 (72)                                                     61:25 (74)
75 Kurt Zander Västerås SOK 62:14 08:32 (60) 16:15 (93) 10:26 (84) 06:56 (52) 05:11 (61) 04:21 (70) 05:51 (58) 02:19 (54)                                                     02:23 (77)
        08:32 (60) 24:47 (86) 35:13 (84) 42:09 (78) 47:20 (75) 51:41 (75) 57:32 (76) 59:51 (76)                                                     62:14 (75)
76 Harriet Tiderman Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK 62:26 08:43 (65) 09:05 (37) 06:10 (26) 14:33 (87) 09:40 (87) 03:41 (42) 05:39 (51) 02:18 (52)                                                     02:37 (87)
        08:43 (65) 17:48 (49) 23:58 (37) 38:31 (69) 48:11 (77) 51:52 (76) 57:31 (75) 59:49 (75)                                                     62:26 (76)
77 Greger Wedin Södertälje-Nykvarn 64:03 10:34 (84) 13:06 (82) 11:19 (85) 07:08 (57) 04:54 (52) 04:10 (63) 08:51 (92) 02:12 (40)                                                     01:49 (32)
        10:34 (84) 23:40 (83) 34:59 (82) 42:07 (76) 47:01 (74) 51:11 (74) 60:02 (77) 62:14 (77)                                                     64:03 (77)
78 Hans Gustavsson Nyköpings OK 65:36 16:00 (93) 11:43 (75) 07:13 (54) 07:12 (59) 06:39 (76) 05:17 (88) 06:27 (77) 02:30 (68)                                                     02:35 (86)
        16:00 (93) 27:43 (93) 34:56 (81) 42:08 (77) 48:47 (78) 54:04 (79) 60:31 (79) 63:01 (78)                                                     65:36 (78)
79 Liselott Retsloff Hellas Orientering 65:40 13:38 (91) 12:51 (80) 07:18 (55) 08:57 (78) 06:23 (74) 04:44 (81) 06:37 (80) 02:59 (88)                                                     02:13 (69)
        13:38 (91) 26:29 (90) 33:47 (80) 42:44 (79) 49:07 (79) 53:51 (78) 60:28 (78) 63:27 (79)                                                     65:40 (79)
80 Bo Winander Järfälla OK 66:27 06:55 (24) 09:46 (55) 24:28 (94) 06:38 (42) 04:59 (56) 03:28 (31) 04:53 (22) 03:09 (90)                                                     02:11 (67)
        06:55 (24) 16:41 (31) 41:09 (91) 47:47 (85) 52:46 (81) 56:14 (80) 61:07 (80) 64:16 (81)                                                     66:27 (80)
81 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 66:44 10:25 (83) 13:48 (87) 14:45 (90) 06:53 (50) 06:55 (78) 04:40 (77) 04:43 (17) 01:42 (4)                                                     02:53 (90)
        10:25 (83) 24:13 (85) 38:58 (88) 45:51 (81) 52:46 (81) 57:26 (82) 62:09 (81) 63:51 (80)                                                     66:44 (81)
82 Per Lennart Karlsson Järfälla OK 67:23 13:20 (90) 13:12 (84) 12:27 (87) 07:59 (68) 05:21 (65) 04:06 (59) 06:21 (73) 02:27 (61)                                                     02:10 (65)
        13:20 (90) 26:32 (91) 38:59 (89) 46:58 (82) 52:19 (80) 56:25 (81) 62:46 (82) 65:13 (82)                                                     67:23 (82)
83 Lars Strinnholm Östersunds OK 67:40 05:46 (4) 07:04 (6) 04:59 (3) 33:44 (94) 02:53 (1) 05:06 (87) 03:59 (1) 02:51 (85)                                                     01:18 (3)
        05:46 (4) 12:50 (4) 17:49 (3) 51:33 (88) 54:26 (84) 59:32 (84) 63:31 (83) 66:22 (83)                                                     67:40 (83)
84 Klas Langels Skarpnäcks OL 68:45 08:59 (71) 11:09 (69) 20:54 (91) 06:52 (49) 05:32 (68) 04:19 (69) 06:41 (81) 02:16 (44)                                                     02:03 (57)
        08:59 (71) 20:08 (71) 41:02 (90) 47:54 (86) 53:26 (83) 57:45 (83) 64:26 (84) 66:42 (84)                                                     68:45 (84)
85 Jan Falk Hellas Orientering 71:04 12:15 (89) 08:29 (28) 09:58 (81) 23:23 (91) 03:58 (20) 03:14 (17) 05:20 (41) 02:30 (68)                                                     01:57 (45)
        12:15 (89) 20:44 (74) 30:42 (77) 54:05 (92) 58:03 (88) 61:17 (85) 66:37 (85) 69:07 (85)                                                     71:04 (85)
86 Kurt Kisslig Waxholms OK 73:50 09:20 (76) 24:58 (94) 09:52 (80) 08:07 (70) 06:13 (72) 04:48 (83) 05:56 (62) 02:26 (60)                                                     02:10 (65)
        09:20 (76) 34:18 (94) 44:10 (92) 52:17 (89) 58:30 (89) 63:18 (89) 69:14 (86) 71:40 (86)                                                     73:50 (86)
87 Ingemar Johnsson OK Södertörn 75:35 10:40 (85) 14:20 (89) 10:09 (82) 10:11 (83) 10:55 (92) 06:03 (92) 07:50 (88) 02:58 (87)                                                     02:29 (81)
        10:40 (85) 25:00 (87) 35:09 (83) 45:20 (80) 56:15 (86) 62:18 (87) 70:08 (87) 73:06 (87)                                                     75:35 (87)
88 Andris Rozenbachs TK IF 75:40 09:11 (75) 14:10 (88) 21:14 (92) 06:49 (48) 08:43 (85) 05:32 (91) 05:24 (45) 02:18 (52)                                                     02:19 (75)
        09:11 (75) 23:21 (81) 44:35 (93) 51:24 (87) 60:07 (91) 65:39 (91) 71:03 (90) 73:21 (88)                                                     75:40 (88)
89 Jan Larsson Tullinge SK 75:42 17:56 (94) 09:42 (54) 08:37 (76) 17:24 (90) 06:19 (73) 04:30 (73) 06:25 (76) 02:43 (79)                                                     02:06 (61)
        17:56 (94) 27:38 (92) 36:15 (85) 53:39 (91) 59:58 (90) 64:28 (90) 70:53 (89) 73:36 (89)                                                     75:42 (89)
90 Lars Dyrhage Järfälla OK 77:36 09:33 (78) 13:47 (86) 14:44 (89) 09:37 (80) 06:56 (79) 07:02 (94) 09:05 (93) 03:09 (90)                                                     03:43 (94)
        09:33 (78) 23:20 (80) 38:04 (87) 47:41 (84) 54:37 (85) 61:39 (86) 70:44 (88) 73:53 (90)                                                     77:36 (90)
91 Stig Thuren Skarfpnäck 78:00 10:22 (82) 15:19 (91) 11:34 (86) 09:59 (81) 09:41 (88) 06:04 (93) 08:07 (90) 03:25 (92)                                                     03:29 (92)
        10:22 (82) 25:41 (89) 37:15 (86) 47:14 (83) 56:55 (87) 62:59 (88) 71:06 (91) 74:31 (91)                                                     78:00 (91)
92 Lennart Lagerström Gustavsbergs OK 80:34 14:46 (92) 10:35 (65) 22:05 (93) 08:38 (75) 07:52 (83) 04:45 (82) 06:20 (71) 02:45 (81)                                                     02:48 (89)
        14:46 (92) 25:21 (88) 47:26 (94) 56:04 (93) 63:56 (92) 68:41 (92) 75:01 (92) 77:46 (92)                                                     80:34 (92)
93 Kjell Lindblom Järfälla OK 82:15 08:35 (62) 11:56 (76) 07:06 (47) 32:52 (93) 07:35 (81) 04:02 (57) 05:18 (39) 02:43 (79)                                                     02:08 (62)
        08:35 (62) 20:31 (72) 27:37 (66) 60:29 (94) 68:04 (94) 72:06 (94) 77:24 (93) 80:07 (93)                                                     82:15 (93)
94 Per Geijer FM IF 98:33 08:35 (62) 11:12 (71) 07:59 (71) 25:35 (92) 11:48 (93) 03:36 (38) 15:48 (94) 11:59 (94)                                                     02:01 (52)
        08:35 (62) 19:47 (69) 27:46 (68) 53:21 (90) 65:09 (93) 68:45 (93) 84:33 (94) 96:32 (94)                                                     98:33 (94)
- Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF Minustid 406:36   03:38   07:18   01:57   Minustid   06:21   01:40   01:40   01:38   01:55   04:18   03:26   01:18   11:18   07:55   07:06   06:14   04:50   04:50   06:37   02:15      
        406:36   410:14   417:32   419:29   Ej tid  ----->                                                                   Minustid  
- Anders Sohlberg OK Södertörn 38:41 07:25   11:17   05:49   03:31   03:02   04:21   01:46                                                           01:30  
        07:25   18:42   24:31   28:02   31:04   35:25   37:11                                                           38:41  
- Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK 48:57 05:05   36:57   02:27   03:40                                                                       00:48  
        05:05   42:02   44:29   48:09                                                                       48:57  
- Björn Sveréus Södertälje-Nykvarn OF 57:58 07:27   07:44   06:23   21:39   10:12   02:35                                                               01:58  
        07:27   15:11   21:34   43:13   53:25   56:00                                                               57:58  
- Leif Nordin Turebergs IF 59:40 07:12   11:22   20:28   04:48   04:08   06:54   02:43                                                           02:05  
        07:12   18:34   39:02   43:50   47:58   54:52   57:35                                                           59:40  
- Svante Sandberg Södertälje-Nykvarn OF 61:26 09:06   15:02   21:36   04:26   04:56   02:00                                                               04:20  
        09:06   24:08   45:44   50:10   55:06   57:06                                                               61:26  
- Jan Lindqvist Mälarö SOK 79:40 49:27   12:05   13:35   02:21                                                                       02:12  
        49:27   61:32   75:07   77:28                                                                       79:40  
- Åsa Linfdqvist Rodell Mälarö SOK 85:19 14:44   17:27   21:06   26:14   03:36                                                                   02:12  
        14:44   32:11   53:17   79:31   83:07                                                                   85:19  
- Leo Larsson MIK 378:48                                                                                     378:48  
                                                                                            378:48  
                                                                                               
                                                                                               
Plac Bana D - 2,8 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7                                                           Mål  
1 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 28:15 01:50 (1) 03:17 (4) 08:51 (1) 03:45 (1) 02:37 (1) 04:31 (1) 01:52 (1)                                                         01:32 (1)
        01:50 (1) 05:07 (2) 13:58 (1) 17:43 (1) 20:20 (1) 24:51 (1) 26:43 (1)                                                         28:15 (1)
2 Rune Carlsson Sundbybergs IK 30:16 02:26 (13) 02:55 (1) 09:37 (4) 03:53 (2) 03:03 (2) 04:39 (2) 01:54 (2)                                                         01:49 (5)
        02:26 (13) 05:21 (3) 14:58 (3) 18:51 (2) 21:54 (2) 26:33 (2) 28:27 (2)                                                         30:16 (2)
3 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 31:57 02:17 (8) 03:37 (5) 09:32 (3) 04:46 (14) 03:15 (5) 04:40 (3) 02:00 (3)                                                         01:50 (7)
        02:17 (8) 05:54 (7) 15:26 (4) 20:12 (3) 23:27 (3) 28:07 (3) 30:07 (3)                                                         31:57 (3)
4 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 34:15 02:07 (6) 03:44 (8) 10:06 (6) 04:39 (12) 04:21 (22) 05:06 (6) 02:10 (7)                                                         02:02 (11)
        02:07 (6) 05:51 (6) 15:57 (5) 20:36 (4) 24:57 (4) 30:03 (4) 32:13 (4)                                                         34:15 (4)
5 Christer Andersson ATG 35:46 02:04 (5) 03:43 (6) 11:05 (10) 04:52 (15) 03:43 (10) 05:28 (11) 03:03 (42)                                                         01:48 (4)
        02:04 (5) 05:47 (5) 16:52 (6) 21:44 (6) 25:27 (5) 30:55 (5) 33:58 (5)                                                         35:46 (5)
6 Kristina Nygren Frisk Attunda OK 37:09 02:49 (30) 04:23 (19) 10:06 (6) 04:16 (4) 03:59 (12) 07:13 (40) 02:37 (20)                                                         01:46 (3)
        02:49 (30) 07:12 (15) 17:18 (7) 21:34 (5) 25:33 (6) 32:46 (7) 35:23 (6)                                                         37:09 (6)
7 Pheabe Thulin Täby OK 38:57 02:32 (16) 06:32 (49) 11:26 (14) 04:44 (13) 03:34 (7) 05:32 (12) 02:14 (10)                                                         02:23 (29)
        02:32 (16) 09:04 (45) 20:30 (22) 25:14 (15) 28:48 (12) 34:20 (8) 36:34 (7)                                                         38:57 (7)
8 Lennart Lundquist OK Nalle 39:22 03:23 (52) 04:10 (14) 11:30 (15) 04:28 (7) 04:24 (23) 06:41 (24) 02:38 (23)                                                         02:08 (17)
        03:23 (52) 07:33 (25) 19:03 (12) 23:31 (8) 27:55 (9) 34:36 (10) 37:14 (9)                                                         39:22 (8)
9 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 39:39 03:16 (49) 04:11 (15) 11:06 (11) 05:34 (25) 04:26 (24) 06:01 (16) 02:32 (17)                                                         02:33 (36)
        03:16 (49) 07:27 (20) 18:33 (10) 24:07 (12) 28:33 (11) 34:34 (9) 37:06 (8)                                                         39:39 (9)
10 Bertil Rydgren IFK Enskede 40:05 02:09 (7) 04:28 (21) 12:08 (18) 05:56 (31) 04:12 (17) 06:38 (22) 02:19 (12)                                                         02:15 (24)
        02:09 (7) 06:37 (10) 18:45 (11) 24:41 (14) 28:53 (14) 35:31 (11) 37:50 (10)                                                         40:05 (10)
11 Evy Nord Södertälje IF 40:59 02:26 (13) 05:30 (42) 13:02 (27) 04:53 (16) 03:34 (7) 06:48 (30) 02:42 (30)                                                         02:04 (14)
        02:26 (13) 07:56 (29) 20:58 (24) 25:51 (18) 29:25 (16) 36:13 (13) 38:55 (11)                                                         40:59 (11)
12 Lars-Erik Thofelt OK Klemmingen 41:05 02:02 (2) 06:33 (50) 10:54 (9) 04:27 (6) 03:20 (6) 05:06 (6) 06:37 (72)                                                         02:06 (15)
        02:02 (2) 08:35 (41) 19:29 (17) 23:56 (10) 27:16 (7) 32:22 (6) 38:59 (12)                                                         41:05 (12)
13 Inga Johansson Nyköpings OK 41:31 02:02 (2) 06:41 (52) 10:20 (8) 04:28 (7) 04:03 (15) 10:01 (68) 02:00 (3)                                                         01:56 (8)
        02:02 (2) 08:43 (42) 19:03 (12) 23:31 (8) 27:34 (8) 37:35 (15) 39:35 (15)                                                         41:31 (13)
14 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 41:35 03:31 (58) 04:32 (23) 11:14 (12) 06:07 (35) 04:04 (16) 06:41 (24) 02:50 (38)                                                         02:36 (38)
        03:31 (58) 08:03 (33) 19:17 (15) 25:24 (16) 29:28 (17) 36:09 (12) 38:59 (12)                                                         41:35 (14)
15 Inger Andersson Söders-Tyresö 41:40 02:23 (11) 03:43 (6) 12:22 (20) 05:35 (26) 04:18 (19) 09:24 (66) 02:06 (6)                                                         01:49 (5)
        02:23 (11) 06:06 (8) 18:28 (8) 24:03 (11) 28:21 (10) 37:45 (16) 39:51 (16)                                                         41:40 (15)
16 Lars Nord Södertälje IF 41:46 02:49 (30) 04:18 (18) 11:22 (13) 04:35 (10) 05:56 (58) 07:40 (46) 02:38 (23)                                                         02:28 (30)
        02:49 (30) 07:07 (14) 18:29 (9) 23:04 (7) 29:00 (15) 36:40 (14) 39:18 (14)                                                         41:46 (16)
17 Stig Thorsson Södertälje-Nykvarn OF 42:30 02:03 (4) 02:58 (2) 21:41 (60) 03:58 (3) 03:13 (4) 04:49 (4) 02:12 (9)                                                         01:36 (2)
        02:03 (4) 05:01 (1) 26:42 (45) 30:40 (36) 33:53 (32) 38:42 (20) 40:54 (19)                                                         42:30 (17)
18 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 42:43 02:35 (17) 04:15 (16) 14:36 (43) 04:21 (5) 06:23 (62) 06:18 (18) 02:16 (11)                                                         01:59 (9)
        02:35 (17) 06:50 (12) 21:26 (28) 25:47 (17) 32:10 (22) 38:28 (19) 40:44 (18)                                                         42:43 (18)
19 Björn Stolt OK Ravinen 42:52 02:44 (25) 03:54 (9) 13:38 (33) 05:48 (30) 05:36 (48) 06:15 (17) 02:45 (34)                                                         02:12 (21)
        02:44 (25) 06:38 (11) 20:16 (21) 26:04 (19) 31:40 (19) 37:55 (17) 40:40 (17)                                                         42:52 (19)
20 Inger Pahlén Söders-Tyresö 43:42 03:13 (46) 04:43 (27) 13:25 (30) 05:28 (24) 04:45 (33) 06:46 (27) 02:43 (31)                                                         02:39 (40)
        03:13 (46) 07:56 (30) 21:21 (26) 26:49 (24) 31:34 (18) 38:20 (18) 41:03 (20)                                                         43:42 (20)
21 Tord Jonsson Attunda OK 43:48 02:35 (17) 05:26 (41) 12:56 (26) 05:43 (28) 05:41 (52) 07:01 (36) 02:26 (15)                                                         02:00 (10)
        02:35 (17) 08:01 (32) 20:57 (23) 26:40 (22) 32:21 (23) 39:22 (24) 41:48 (23)                                                         43:48 (21)
22 Jan Brundell Solna OK 44:04 02:56 (36) 04:26 (20) 12:36 (24) 06:47 (44) 05:53 (56) 06:35