Sträcktider Luffarligan i Väsby Upplands Väsby                                                      
  2019-10-30       Svarta tider är sträcktider     Blå tider är från start     Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                        
                                                                       
Plac Bana A - 5,2 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   Mål  
1 Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 35:06 02:45 (1) 00:56 (4) 01:28 (2) 01:08 (2) 03:08 (1) 02:29 (1) 01:16 (1) 01:35 (2) 04:38 (1) 00:49 (1) 03:49 (1) 01:42 (1) 04:08 (1) 01:35 (1) 02:02 (2) 01:38 (3)
        02:45 (1) 03:41 (1) 05:09 (2) 06:17 (2) 09:25 (1) 11:54 (1) 13:10 (1) 14:45 (1) 19:23 (1) 20:12 (1) 24:01 (1) 25:43 (1) 29:51 (1) 31:26 (1) 33:28 (1) 35:06 (1)
2 Sverker Lenas Centrum OK 38:08 02:56 (2) 00:48 (1) 01:41 (4) 01:19 (3) 03:19 (2) 02:33 (2) 01:29 (3) 01:44 (5) 04:47 (2) 01:18 (9) 04:34 (3) 01:50 (3) 04:34 (3) 01:45 (2) 01:59 (1) 01:32 (1)
        02:56 (2) 03:44 (2) 05:25 (3) 06:44 (3) 10:03 (3) 12:36 (3) 14:05 (3) 15:49 (3) 20:36 (3) 21:54 (3) 26:28 (3) 28:18 (3) 32:52 (3) 34:37 (3) 36:36 (3) 38:08 (2)
3 Niklas Wrane Söders-Tyresö 38:13 02:57 (3) 00:49 (2) 01:22 (1) 01:07 (1) 03:27 (4) 02:36 (3) 01:28 (2) 01:25 (1) 05:03 (3) 00:57 (2) 04:02 (2) 01:48 (2) 04:23 (2) 02:09 (7) 03:01 (12) 01:39 (4)
        02:57 (3) 03:46 (3) 05:08 (1) 06:15 (1) 09:42 (2) 12:18 (2) 13:46 (2) 15:11 (2) 20:14 (2) 21:11 (2) 25:13 (2) 27:01 (2) 31:24 (2) 33:33 (2) 36:34 (2) 38:13 (3)
4 Stefan Gustavsson klubblös 44:57 03:01 (4) 01:47 (15) 02:37 (14) 01:55 (14) 03:21 (3) 02:40 (4) 01:40 (5) 01:35 (2) 06:22 (4) 01:02 (3) 06:04 (8) 02:03 (5) 04:53 (5) 02:00 (5) 02:21 (4) 01:36 (2)
        03:01 (4) 04:48 (9) 07:25 (10) 09:20 (11) 12:41 (9) 15:21 (7) 17:01 (6) 18:36 (4) 24:58 (4) 26:00 (4) 32:04 (4) 34:07 (4) 39:00 (4) 41:00 (4) 43:21 (4) 44:57 (4)
5 Ulf Burman Gustavsbergs OK 45:52 03:08 (5) 00:54 (3) 01:30 (3) 01:23 (4) 03:28 (5) 02:51 (5) 04:40 (16) 01:38 (4) 07:43 (10) 01:06 (4) 04:40 (4) 02:02 (4) 04:51 (4) 01:55 (4) 02:12 (3) 01:51 (8)
        03:08 (5) 04:02 (4) 05:32 (4) 06:55 (4) 10:23 (4) 13:14 (4) 17:54 (8) 19:32 (7) 27:15 (7) 28:21 (6) 33:01 (6) 35:03 (6) 39:54 (6) 41:49 (6) 44:01 (5) 45:52 (5)
6 Per Ove Wallén Täby OK 46:00 03:12 (6) 01:19 (11) 01:46 (5) 01:30 (9) 03:42 (6) 03:26 (8) 01:42 (6) 02:08 (11) 07:10 (7) 01:07 (5) 05:09 (5) 02:13 (7) 05:09 (7) 02:10 (8) 02:33 (5) 01:44 (5)
        03:12 (6) 04:31 (6) 06:17 (5) 07:47 (5) 11:29 (5) 14:55 (5) 16:37 (4) 18:45 (6) 25:55 (5) 27:02 (5) 32:11 (5) 34:24 (5) 39:33 (5) 41:43 (5) 44:16 (6) 46:00 (6)
7 Lars Gerhardsson Attunda OK 48:02 03:27 (7) 00:57 (5) 02:10 (10) 01:24 (5) 04:14 (8) 03:01 (6) 01:37 (4) 01:53 (6) 08:57 (12) 01:07 (5) 05:36 (7) 02:18 (8) 05:04 (6) 01:51 (3) 02:36 (6) 01:50 (7)
        03:27 (7) 04:24 (5) 06:34 (6) 07:58 (6) 12:12 (6) 15:13 (6) 16:50 (5) 18:43 (5) 27:40 (8) 28:47 (8) 34:23 (7) 36:41 (7) 41:45 (7) 43:36 (7) 46:12 (7) 48:02 (7)
8 Leif Åkerblom OK Österåker 50:58 03:44 (9) 01:01 (6) 01:55 (7) 01:29 (7) 04:22 (10) 03:26 (8) 01:45 (7) 02:05 (10) 08:46 (11) 01:45 (16) 05:18 (6) 02:21 (9) 05:45 (8) 02:23 (9) 02:49 (11) 02:04 (12)
        03:44 (9) 04:45 (8) 06:40 (8) 08:09 (8) 12:31 (7) 15:57 (8) 17:42 (7) 19:47 (8) 28:33 (11) 30:18 (11) 35:36 (9) 37:57 (8) 43:42 (8) 46:05 (8) 48:54 (8) 50:58 (8)
9 Stig Andersson OK Linné 51:05 04:18 (13) 02:10 (16) 02:10 (10) 01:30 (9) 04:15 (9) 03:26 (8) 01:55 (9) 01:56 (7) 06:38 (5) 01:34 (14) 06:14 (10) 02:04 (6) 06:10 (9) 02:08 (6) 02:48 (9) 01:49 (6)
        04:18 (13) 06:28 (15) 08:38 (14) 10:08 (13) 14:23 (12) 17:49 (11) 19:44 (11) 21:40 (11) 28:18 (10) 29:52 (10) 36:06 (10) 38:10 (9) 44:20 (9) 46:28 (9) 49:16 (9) 51:05 (9)
10 Gunnar Svanberg Järfälla OK 54:06 03:38 (8) 01:06 (7) 01:53 (6) 01:26 (6) 04:35 (12) 03:19 (7) 01:59 (11) 02:01 (9) 07:17 (9) 01:09 (7) 07:12 (13) 02:35 (11) 06:11 (10) 04:55 (16) 02:47 (8) 02:03 (10)
        03:38 (8) 04:44 (7) 06:37 (7) 08:03 (7) 12:38 (8) 15:57 (8) 17:56 (9) 19:57 (9) 27:14 (6) 28:23 (7) 35:35 (8) 38:10 (9) 44:21 (10) 49:16 (10) 52:03 (11) 54:06 (10)
11 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 54:09 03:52 (10) 01:07 (8) 02:35 (12) 01:29 (7) 04:31 (11) 03:37 (12) 01:51 (8) 01:56 (7) 07:11 (8) 01:10 (8) 06:47 (11) 02:28 (10) 08:20 (14) 02:24 (10) 02:43 (7) 02:08 (13)
        03:52 (10) 04:59 (10) 07:34 (11) 09:03 (9) 13:34 (10) 17:11 (10) 19:02 (10) 20:58 (10) 28:09 (9) 29:19 (9) 36:06 (10) 38:34 (11) 46:54 (11) 49:18 (11) 52:01 (10) 54:09 (11)
12 Sven-Anders Olsson Attunda OK 59:38 04:32 (14) 01:13 (10) 02:58 (15) 01:44 (11) 04:02 (7) 03:33 (11) 02:05 (12) 02:14 (12) 07:01 (6) 01:20 (11) 06:07 (9) 08:30 (16) 06:36 (12) 03:00 (13) 02:48 (9) 01:55 (9)
        04:32 (14) 05:45 (12) 08:43 (15) 10:27 (14) 14:29 (13) 18:02 (12) 20:07 (12) 22:21 (12) 29:22 (12) 30:42 (12) 36:49 (12) 45:19 (13) 51:55 (12) 54:55 (12) 57:43 (12) 59:38 (12)
13 Henrik Spovin klubblös 63:04 04:14 (12) 01:09 (9) 02:01 (8) 01:49 (13) 04:59 (13) 04:32 (16) 01:58 (10) 02:31 (14) 08:59 (13) 01:22 (12) 07:10 (12) 03:30 (13) 08:38 (15) 04:46 (15) 03:06 (13) 02:20 (14)
        04:14 (12) 05:23 (11) 07:24 (9) 09:13 (10) 14:12 (11) 18:44 (13) 20:42 (13) 23:13 (13) 32:12 (13) 33:34 (13) 40:44 (13) 44:14 (12) 52:52 (13) 57:38 (13) 60:44 (13) 63:04 (13)
14 Kurt Eriksson Vandrarringen 64:35 04:32 (14) 01:42 (13) 02:05 (9) 01:46 (12) 05:49 (15) 04:04 (14) 03:10 (15) 02:23 (13) 09:28 (14) 01:18 (9) 07:45 (14) 04:17 (14) 07:06 (13) 03:10 (14) 03:20 (15) 02:40 (15)
        04:32 (14) 06:14 (14) 08:19 (12) 10:05 (12) 15:54 (14) 19:58 (14) 23:08 (14) 25:31 (14) 34:59 (14) 36:17 (14) 44:02 (14) 48:19 (14) 55:25 (14) 58:35 (14) 61:55 (14) 64:35 (14)
15 Anders Svensson klubblös 68:30 04:08 (11) 01:46 (14) 02:36 (13) 03:43 (16) 06:36 (16) 04:01 (13) 02:27 (13) 04:36 (16) 09:33 (15) 01:30 (13) 08:40 (16) 04:35 (15) 06:18 (11) 02:25 (11) 03:33 (16) 02:03 (10)
        04:08 (11) 05:54 (13) 08:30 (13) 12:13 (15) 18:49 (15) 22:50 (15) 25:17 (15) 29:53 (16) 39:26 (16) 40:56 (15) 49:36 (16) 54:11 (16) 60:29 (15) 62:54 (15) 66:27 (15) 68:30 (15)
16 Sven-Inge Nylund Järfälla OK 73:51 05:23 (16) 01:31 (12) 04:31 (16) 02:05 (15) 05:37 (14) 04:26 (15) 02:37 (14) 03:28 (15) 09:45 (16) 01:39 (15) 08:01 (15) 03:00 (12) 12:06 (16) 02:49 (12) 03:17 (14) 03:36 (16)
        05:23 (16) 06:54 (16) 11:25 (16) 13:30 (16) 19:07 (16) 23:33 (16) 26:10 (16) 29:38 (15) 39:23 (15) 41:02 (16) 49:03 (15) 52:03 (15) 64:09 (16) 66:58 (16) 70:15 (16) 73:51 (16)
- Björn Jakobsson Täby OK 55:13 03:49   00:59   02:27   08:29   03:10   02:35   02:22   06:17   01:18   08:39   02:41   05:50   02:23   02:27       01:47  
        03:49   04:48   07:15   15:44   18:54   21:29   23:51   30:08   31:26   40:05   42:46   48:36   50:59   53:26       55:13  
                                                                       
                                                                       
Plac Bana B - 4,1 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13           Mål  
1 Tommy Holmér Väsby OK 28:21 02:30 (1) 00:47 (1) 01:21 (1) 03:28 (2) 01:18 (1) 02:37 (1) 01:25 (1) 01:32 (1) 04:55 (1) 00:53 (1) 02:00 (2) 01:45 (1) 02:18 (2)         01:32 (1)
        02:30 (1) 03:17 (1) 04:38 (1) 08:06 (1) 09:24 (1) 12:01 (1) 13:26 (1) 14:58 (1) 19:53 (1) 20:46 (1) 22:46 (1) 24:31 (1) 26:49 (1)         28:21 (1)
2 P-O Ivarsson Haninge SOK 33:52 02:57 (2) 00:56 (2) 02:43 (24) 03:27 (1) 01:26 (2) 03:32 (15) 01:37 (2) 01:39 (2) 06:35 (4) 00:59 (2) 01:56 (1) 02:10 (6) 02:13 (1)         01:42 (3)
        02:57 (2) 03:53 (2) 06:36 (6) 10:03 (2) 11:29 (2) 15:01 (2) 16:38 (2) 18:17 (2) 24:52 (3) 25:51 (2) 27:47 (2) 29:57 (2) 32:10 (2)         33:52 (2)
3 Janne Nilsson Centrum OK 36:19 03:08 (4) 01:03 (4) 02:13 (12) 04:01 (4) 01:44 (5) 03:02 (2) 01:41 (3) 01:59 (5) 05:56 (2) 03:07 (43) 02:05 (3) 02:07 (4) 02:29 (5)         01:44 (4)
        03:08 (4) 04:11 (4) 06:24 (3) 10:25 (3) 12:09 (3) 15:11 (3) 16:52 (3) 18:51 (3) 24:47 (2) 27:54 (4) 29:59 (3) 32:06 (3) 34:35 (3)         36:19 (3)
4 Claes Ögren OK Nalle 36:45 03:05 (3) 00:56 (2) 04:26 (39) 03:44 (3) 01:32 (3) 03:22 (9) 01:41 (3) 01:48 (3) 05:56 (2) 00:59 (2) 02:30 (6) 02:17 (9) 02:24 (4)         02:05 (13)
        03:05 (3) 04:01 (3) 08:27 (19) 12:11 (12) 13:43 (10) 17:05 (9) 18:46 (9) 20:34 (8) 26:30 (4) 27:29 (3) 29:59 (3) 32:16 (4) 34:40 (4)         36:45 (4)
5 Jenny Hallman Attunda OK 37:22 03:12 (5) 01:03 (4) 01:57 (5) 04:37 (15) 01:49 (7) 03:13 (7) 01:55 (9) 02:16 (13) 07:03 (7) 01:05 (4) 02:12 (4) 02:08 (5) 02:54 (13)         01:58 (9)
        03:12 (5) 04:15 (5) 06:12 (2) 10:49 (4) 12:38 (4) 15:51 (4) 17:46 (4) 20:02 (4) 27:05 (5) 28:10 (5) 30:22 (5) 32:30 (5) 35:24 (5)         37:22 (5)
6 Mikael Sungqvist Tullinge SK 38:42 03:23 (6) 01:11 (12) 02:27 (15) 04:30 (10) 01:48 (6) 03:28 (13) 01:56 (11) 02:07 (9) 07:15 (9) 01:11 (9) 02:26 (5) 02:19 (11) 02:41 (12)         02:00 (11)
        03:23 (6) 04:34 (7) 07:01 (7) 11:31 (8) 13:19 (8) 16:47 (8) 18:43 (8) 20:50 (9) 28:05 (7) 29:16 (7) 31:42 (6) 34:01 (6) 36:42 (6)         38:42 (6)
7 Lars Grankvist Täby OK 39:34 04:17 (16) 01:08 (10) 01:48 (3) 04:10 (5) 01:42 (4) 03:05 (3) 01:51 (7) 02:07 (9) 08:40 (20) 01:10 (6) 02:58 (18) 02:12 (7) 02:31 (6)         01:55 (6)
        04:17 (16) 05:25 (13) 07:13 (9) 11:23 (7) 13:05 (7) 16:10 (5) 18:01 (5) 20:08 (6) 28:48 (10) 29:58 (8) 32:56 (8) 35:08 (7) 37:39 (7)         39:34 (7)
8 Marie Malmborg Söders-Tyresö 39:53 05:25 (34) 01:06 (7) 01:54 (4) 04:32 (12) 02:01 (17) 03:07 (4) 01:49 (6) 01:57 (4) 06:54 (6) 01:13 (11) 02:55 (16) 02:18 (10) 02:36 (8)         02:06 (14)
        05:25 (34) 06:31 (25) 08:25 (17) 12:57 (15) 14:58 (13) 18:05 (13) 19:54 (13) 21:51 (12) 28:45 (9) 29:58 (8) 32:53 (7) 35:11 (8) 37:47 (8)         39:53 (8)
9 Stefan Norlin Klubblös 40:00 03:40 (8) 01:09 (11) 01:45 (2) 04:29 (8) 02:00 (16) 03:28 (13) 01:55 (9) 02:06 (8) 07:36 (10) 02:02 (38) 03:42 (31) 01:50 (2) 02:23 (3)         01:55 (6)
        03:40 (8) 04:49 (8) 06:34 (5) 11:03 (5) 13:03 (6) 16:31 (7) 18:26 (7) 20:32 (7) 28:08 (8) 30:10 (10) 33:52 (11) 35:42 (10) 38:05 (9)         40:00 (9)
10 Börje Wahlgren Sundbybergs IK 40:24 03:24 (7) 01:07 (9) 02:02 (7) 04:30 (10) 01:53 (11) 03:23 (10) 01:48 (5) 02:00 (6) 07:42 (11) 01:13 (13) 03:57 (33) 02:28 (14) 03:01 (16)         01:56 (8)
        03:24 (7) 04:31 (6) 06:33 (4) 11:03 (5) 12:56 (5) 16:19 (6) 18:07 (6) 20:07 (5) 27:49 (6) 29:02 (6) 32:59 (9) 35:27 (9) 38:28 (10)         40:24 (10)
11 Anna-Karin Sundqvist Tullinge SK 41:10 04:19 (18) 01:16 (17) 01:57 (5) 04:32 (12) 01:57 (14) 03:21 (8) 01:57 (12) 02:25 (18) 08:13 (16) 01:13 (11) 02:40 (9) 02:22 (13) 02:37 (9)         02:21 (23)
        04:19 (18) 05:35 (16) 07:32 (12) 12:04 (11) 14:01 (12) 17:22 (11) 19:19 (11) 21:44 (11) 29:57 (11) 31:10 (11) 33:50 (10) 36:12 (11) 38:49 (11)         41:10 (11)
12 Lars Landström Långhundra IF 41:12 04:00 (14) 01:14 (14) 02:09 (9) 07:43 (37) 01:53 (11) 03:07 (4) 01:52 (8) 02:10 (12) 06:37 (5) 01:10 (6) 02:40 (9) 02:19 (11) 02:40 (11)         01:38 (2)
        04:00 (14) 05:14 (11) 07:23 (10) 15:06 (25) 16:59 (22) 20:06 (20) 21:58 (18) 24:08 (16) 30:45 (12) 31:55 (12) 34:35 (12) 36:54 (12) 39:34 (12)         41:12 (12)
13 Lotta Valentin Gustavsbergs OK 43:59 04:55 (27) 01:36 (28) 02:09 (9) 04:15 (6) 02:07 (19) 03:34 (17) 02:09 (17) 02:31 (22) 08:03 (15) 01:21 (17) 03:46 (32) 02:28 (14) 03:05 (18)         02:00 (11)
        04:55 (27) 06:31 (25) 08:40 (21) 12:55 (14) 15:02 (14) 18:36 (14) 20:45 (14) 23:16 (15) 31:19 (14) 32:40 (14) 36:26 (14) 38:54 (14) 41:59 (14)         43:59 (13)
14 Per Helen Söders SOL 44:00 03:50 (10) 01:04 (6) 02:34 (21) 04:18 (7) 01:53 (11) 03:27 (12) 02:04 (15) 02:07 (9) 10:34 (28) 01:13 (11) 03:28 (26) 02:30 (16) 02:37 (9)         02:21 (23)
        03:50 (10) 04:54 (9) 07:28 (11) 11:46 (9) 13:39 (9) 17:06 (10) 19:10 (10) 21:17 (10) 31:51 (15) 33:04 (15) 36:32 (15) 39:02 (15) 41:39 (13)         44:00 (14)
15 Harald Bauer IFK Lidingö SOK 44:55 03:56 (11) 01:06 (7) 02:05 (8) 04:54 (18) 01:52 (10) 03:47 (19) 02:02 (13) 02:19 (14) 09:01 (22) 01:21 (16) 03:05 (21) 02:33 (21) 04:42 (40)         02:12 (17)
        03:56 (11) 05:02 (10) 07:07 (8) 12:01 (10) 13:53 (11) 17:40 (12) 19:42 (12) 22:01 (13) 31:02 (13) 32:23 (13) 35:28 (13) 38:01 (13) 42:43 (15)         44:55 (15)
16 Kjell Jansson Långhundra IF 45:57 03:57 (12) 01:17 (18) 02:23 (14) 05:45 (27) 02:11 (21) 03:51 (22) 02:29 (28) 02:41 (28) 07:57 (13) 01:49 (33) 02:37 (8) 03:08 (34) 03:12 (24)         02:40 (31)
        03:57 (12) 05:14 (11) 07:37 (13) 13:22 (16) 15:33 (17) 19:24 (17) 21:53 (17) 24:34 (18) 32:31 (16) 34:20 (16) 36:57 (16) 40:05 (17) 43:17 (17)         45:57 (16)
17 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 46:03 03:58 (13) 01:28 (24) 02:50 (26) 05:19 (21) 02:13 (22) 03:55 (24) 02:28 (27) 02:34 (25) 08:14 (17) 01:24 (21) 02:53 (14) 02:33 (21) 03:12 (24)         03:02 (39)
        03:58 (13) 05:26 (14) 08:16 (15) 13:35 (19) 15:48 (19) 19:43 (19) 22:11 (19) 24:45 (19) 32:59 (17) 34:23 (17) 37:16 (17) 39:49 (16) 43:01 (16)         46:03 (17)
18 Matz Larsson Gustavsbergs OK 46:27 04:42 (24) 01:17 (18) 02:57 (30) 05:51 (28) 01:51 (8) 03:33 (16) 02:15 (22) 02:25 (18) 08:43 (21) 01:12 (10) 03:34 (29) 02:40 (26) 03:13 (26)         02:14 (18)
        04:42 (24) 05:59 (20) 08:56 (23) 14:47 (22) 16:38 (21) 20:11 (21) 22:26 (20) 24:51 (20) 33:34 (18) 34:46 (18) 38:20 (18) 41:00 (18) 44:13 (18)         46:27 (18)
19 Anders Lindgren Vallentuna-Össeby OL 46:57 04:20 (19) 01:20 (21) 02:31 (19) 04:34 (14) 02:37 (32) 03:25 (11) 02:10 (19) 02:02 (7) 10:47 (29) 01:06 (5) 05:26 (39) 02:14 (8) 02:32 (7)         01:53 (5)
        04:20 (19) 05:40 (17) 08:11 (14) 12:45 (13) 15:22 (16) 18:47 (15) 20:57 (15) 22:59 (14) 33:46 (19) 34:52 (19) 40:18 (22) 42:32 (21) 45:04 (19)         46:57 (19)
20 Anders Eriksson Vallentuna-Össeby OL 47:48 04:53 (26) 01:14 (14) 02:12 (11) 05:43 (26) 02:22 (26) 04:15 (27) 02:27 (26) 02:33 (24) 09:47 (25) 01:25 (23) 02:58 (18) 02:30 (16) 03:06 (19)         02:23 (26)
        04:53 (26) 06:07 (22) 08:19 (16) 14:02 (21) 16:24 (20) 20:39 (22) 23:06 (21) 25:39 (21) 35:26 (22) 36:51 (22) 39:49 (20) 42:19 (20) 45:25 (20)         47:48 (20)
21 Eva Elnerud Sigtuna OK 48:17 04:50 (25) 02:13 (40) 02:28 (17) 05:51 (28) 02:16 (23) 04:20 (31) 02:02 (13) 02:21 (15) 07:58 (14) 01:26 (24) 02:47 (11) 02:34 (23) 05:05 (41)         02:06 (14)
        04:50 (25) 07:03 (32) 09:31 (27) 15:22 (28) 17:38 (25) 21:58 (25) 24:00 (23) 26:21 (23) 34:19 (20) 35:45 (20) 38:32 (19) 41:06 (19) 46:11 (22)         48:17 (21)
22 Leif Nordlund Länna IF 48:31 04:56 (29) 01:21 (22) 02:20 (13) 05:01 (19) 02:01 (17) 03:47 (19) 02:21 (24) 02:23 (16) 11:03 (32) 02:35 (41) 02:30 (6) 02:40 (26) 02:57 (14)         02:36 (30)
        04:56 (29) 06:17 (24) 08:37 (20) 13:38 (20) 15:39 (18) 19:26 (18) 21:47 (16) 24:10 (17) 35:13 (21) 37:48 (24) 40:18 (22) 42:58 (22) 45:55 (21)         48:31 (22)
23 Paul Norén OK Södertörn 48:41 04:35 (20) 01:14 (14) 02:54 (27) 04:42 (16) 01:51 (8) 03:49 (21) 06:12 (43) 02:55 (32) 07:14 (8) 01:23 (20) 03:25 (24) 02:55 (30) 03:08 (23)         02:24 (27)
        04:35 (20) 05:49 (18) 08:43 (22) 13:25 (17) 15:16 (15) 19:05 (16) 25:17 (28) 28:12 (28) 35:26 (22) 36:49 (21) 40:14 (21) 43:09 (23) 46:17 (23)         48:41 (23)
24 Svante Frid Enebybergs IF 48:48 05:38 (36) 01:41 (32) 02:27 (15) 05:24 (22) 03:05 (38) 03:56 (25) 02:14 (21) 02:42 (29) 09:38 (24) 01:22 (19) 02:50 (12) 02:30 (16) 03:06 (19)         02:15 (19)
        05:38 (36) 07:19 (33) 09:46 (28) 15:10 (27) 18:15 (27) 22:11 (26) 24:25 (24) 27:07 (24) 36:45 (26) 38:07 (25) 40:57 (24) 43:27 (24) 46:33 (24)         48:48 (24)
25 Anneli Lindqvist Gustavsbergs OK 49:20 04:18 (17) 01:13 (13) 05:39 (43) 04:47 (17) 02:19 (24) 04:19 (29) 02:21 (24) 02:40 (27) 09:14 (23) 01:37 (27) 02:51 (13) 02:38 (25) 03:06 (19)         02:18 (21)
        04:18 (17) 05:31 (15) 11:10 (36) 15:57 (30) 18:16 (28) 22:35 (29) 24:56 (27) 27:36 (25) 36:50 (27) 38:27 (27) 41:18 (26) 43:56 (26) 47:02 (26)         49:20 (25)
26 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 49:26 04:35 (20) 01:35 (26) 02:49 (25) 06:09 (32) 02:46 (37) 04:32 (34) 02:29 (28) 02:50 (31) 08:16 (18) 01:37 (27) 03:28 (26) 02:32 (19) 03:20 (29)         02:28 (28)
        04:35 (20) 06:10 (23) 08:59 (24) 15:08 (26) 17:54 (26) 22:26 (28) 24:55 (26) 27:45 (26) 36:01 (24) 37:38 (23) 41:06 (25) 43:38 (25) 46:58 (25)         49:26 (26)
27 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 49:31 04:55 (27) 01:40 (30) 02:36 (22) 05:40 (24) 02:28 (28) 03:43 (18) 02:10 (18) 02:34 (25) 10:48 (30) 01:48 (32) 03:08 (22) 02:47 (28) 03:04 (17)         02:10 (16)
        04:55 (27) 06:35 (27) 09:11 (25) 14:51 (23) 17:19 (24) 21:02 (23) 23:12 (22) 25:46 (22) 36:34 (25) 38:22 (26) 41:30 (27) 44:17 (27) 47:21 (27)         49:31 (27)
28 Andreas Pettersson klubblös 50:02 03:41 (9) 08:03 (43) 03:07 (34) 06:06 (31) 02:34 (30) 03:09 (6) 02:10 (18) 02:26 (20) 07:45 (12) 01:10 (6) 02:54 (15) 01:59 (3) 02:59 (15)         01:59 (10)
        03:41 (9) 11:44 (43) 14:51 (43) 20:57 (41) 23:31 (38) 26:40 (37) 28:50 (37) 31:16 (35) 39:01 (29) 40:11 (29) 43:05 (29) 45:04 (28) 48:03 (28)         50:02 (28)
29 Per-Erik Jansson IF Thor 51:10 04:16 (15) 01:38 (29) 02:31 (19) 05:01 (19) 05:21 (43) 04:48 (38) 02:07 (16) 02:31 (22) 08:38 (19) 01:59 (37) 03:00 (20) 03:17 (38) 03:45 (33)         02:18 (21)
        04:16 (15) 05:54 (19) 08:25 (17) 13:26 (18) 18:47 (31) 23:35 (31) 25:42 (31) 28:13 (29) 36:51 (28) 38:50 (28) 41:50 (28) 45:07 (29) 48:52 (29)         51:10 (29)
30 Arne Kaijser Klubblös 52:21 07:38 (43) 01:17 (18) 02:59 (31) 04:29 (8) 01:59 (15) 03:52 (23) 03:09 (35) 02:28 (21) 11:25 (34) 01:26 (24) 03:24 (23) 02:47 (28) 03:06 (19)         02:22 (25)
        07:38 (43) 08:55 (41) 11:54 (38) 16:23 (31) 18:22 (30) 22:14 (27) 25:23 (29) 27:51 (27) 39:16 (30) 40:42 (30) 44:06 (30) 46:53 (30) 49:59 (30)         52:21 (30)
31 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 55:27 04:38 (22) 01:26 (23) 03:07 (34) 05:41 (25) 02:20 (25) 04:07 (26) 03:29 (39) 03:57 (42) 11:48 (36) 01:42 (30) 03:40 (30) 03:08 (34) 03:43 (31)         02:41 (32)
        04:38 (22) 06:04 (21) 09:11 (25) 14:52 (24) 17:12 (23) 21:19 (24) 24:48 (25) 28:45 (31) 40:33 (31) 42:15 (31) 45:55 (31) 49:03 (31) 52:46 (31)         55:27 (31)
32 Anna Blomgren Tullinge SK 56:05 06:07 (40) 01:35 (26) 02:42 (23) 06:19 (33) 02:44 (36) 04:19 (29) 02:41 (33) 03:28 (40) 11:39 (35) 01:52 (35) 03:30 (28) 03:10 (36) 03:14 (27)         02:45 (34)
        06:07 (40) 07:42 (37) 10:24 (31) 16:43 (33) 19:27 (33) 23:46 (32) 26:27 (33) 29:55 (34) 41:34 (32) 43:26 (32) 46:56 (32) 50:06 (32) 53:20 (32)         56:05 (32)
33 Göran Kron KSIF 56:18 05:21 (33) 01:30 (25) 03:02 (33) 05:59 (30) 02:27 (27) 04:33 (35) 02:39 (31) 02:46 (30) 14:21 (41) 01:28 (26) 02:57 (17) 03:05 (32) 03:29 (30)         02:41 (32)
        05:21 (33) 06:51 (30) 09:53 (30) 15:52 (29) 18:19 (29) 22:52 (30) 25:31 (30) 28:17 (30) 42:38 (34) 44:06 (33) 47:03 (33) 50:08 (33) 53:37 (33)         56:18 (33)
34 Matts Björke Söders-Tyresö 57:16 04:41 (23) 01:56 (37) 05:20 (42) 05:28 (23) 02:07 (19) 05:03 (39) 02:20 (23) 02:58 (33) 13:04 (40) 01:24 (21) 04:01 (35) 03:06 (33) 03:15 (28)         02:33 (29)
        04:41 (23) 06:37 (28) 11:57 (39) 17:25 (35) 19:32 (34) 24:35 (34) 26:55 (34) 29:53 (33) 42:57 (35) 44:21 (34) 48:22 (34) 51:28 (34) 54:43 (34)         57:16 (34)
35 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 61:31 06:14 (41) 01:40 (30) 02:55 (29) 06:20 (34) 02:38 (33) 05:22 (41) 03:25 (38) 03:47 (41) 12:44 (39) 01:39 (29) 03:59 (34) 03:23 (39) 04:33 (39)         02:52 (36)
        06:14 (41) 07:54 (38) 10:49 (34) 17:09 (34) 19:47 (35) 25:09 (35) 28:34 (36) 32:21 (37) 45:05 (37) 46:44 (37) 50:43 (35) 54:06 (35) 58:39 (35)         61:31 (35)
36 Tommy Wåhlin Västerås SOK 62:29 05:11 (32) 02:52 (42) 02:29 (18) 07:47 (38) 02:29 (29) 04:35 (36) 02:57 (34) 03:09 (34) 12:21 (38) 01:20 (15) 08:46 (43) 02:32 (19) 03:44 (32)         02:17 (20)
        05:11 (32) 08:03 (39) 10:32 (32) 18:19 (37) 20:48 (36) 25:23 (36) 28:20 (35) 31:29 (36) 43:50 (36) 45:10 (36) 53:56 (39) 56:28 (39) 60:12 (38)         62:29 (36)
37 Roland Löwgren Spårvägens OK 62:39 05:49 (37) 01:47 (36) 04:45 (41) 14:01 (43) 02:41 (34) 04:28 (33) 02:29 (28) 02:24 (17) 10:02 (26) 01:21 (16) 03:27 (25) 02:34 (23) 03:52 (35)         02:59 (38)
        05:49 (37) 07:36 (35) 12:21 (42) 26:22 (43) 29:03 (43) 33:31 (43) 36:00 (43) 38:24 (42) 48:26 (41) 49:47 (41) 53:14 (38) 55:48 (36) 59:40 (36)         62:39 (37)
38 Ann-Marie Holmström Gustavsbergs OK 63:00 05:08 (31) 01:44 (35) 02:59 (31) 06:37 (35) 02:43 (35) 04:36 (37) 02:39 (31) 03:23 (37) 12:15 (37) 02:51 (42) 06:47 (42) 04:07 (43) 03:57 (36)         03:14 (40)
        05:08 (31) 06:52 (31) 09:51 (29) 16:28 (32) 19:11 (32) 23:47 (33) 26:26 (32) 29:49 (32) 42:04 (33) 44:55 (35) 51:42 (36) 55:49 (37) 59:46 (37)         63:00 (38)
39 Karin Edström Skogsluffarnas OK 63:31 04:58 (30) 01:42 (33) 03:52 (38) 09:59 (41) 03:37 (40) 04:17 (28) 05:03 (42) 03:12 (36) 10:11 (27) 01:54 (36) 04:26 (37) 03:15 (37) 04:15 (38)         02:50 (35)
        04:58 (30) 06:40 (29) 10:32 (32) 20:31 (39) 24:08 (41) 28:25 (39) 33:28 (41) 36:40 (41) 46:51 (39) 48:45 (38) 53:11 (37) 56:26 (38) 60:41 (39)         63:31 (39)
40 Christina Nordström Bodens BK 65:32 07:01 (42) 01:57 (38) 02:54 (27) 07:51 (39) 04:20 (41) 05:14 (40) 03:11 (36) 03:25 (38) 10:53 (31) 02:22 (40) 06:08 (40) 03:36 (40) 03:47 (34)         02:53 (37)
        07:01 (42) 08:58 (42) 11:52 (37) 19:43 (38) 24:03 (40) 29:17 (40) 32:28 (39) 35:53 (39) 46:46 (38) 49:08 (39) 55:16 (41) 58:52 (41) 62:39 (41)         65:32 (40)
41 Ove Eriksson Nyköpings OK 65:55 05:28 (35) 02:07 (39) 04:29 (40) 10:59 (42) 02:36 (31) 04:25 (32) 03:20 (37) 03:09 (34) 11:18 (33) 01:47 (31) 04:41 (38) 02:56 (31) 05:15 (42)         03:25 (42)
        05:28 (35) 07:35 (34) 12:04 (40) 23:03 (42) 25:39 (42) 30:04 (41) 33:24 (40) 36:33 (40) 47:51 (40) 49:38 (40) 54:19 (40) 57:15 (40) 62:30 (40)         65:55 (41)
42 Hans Sylvan Järfälla OK 69:07 05:53 (38) 01:43 (34) 03:32 (36) 06:45 (36) 04:46 (42) 05:26 (42) 04:21 (41) 03:26 (39) 15:53 (42) 01:49 (33) 04:17 (36) 04:02 (42) 03:58 (37)         03:16 (41)
        05:53 (38) 07:36 (35) 11:08 (35) 17:53 (36) 22:39 (37) 28:05 (38) 32:26 (38) 35:52 (38) 51:45 (42) 53:34 (42) 57:51 (42) 61:53 (42) 65:51 (42)         69:07 (42)
43 Gustaf Richert Skogsluffarnas OK 76:57 05:59 (39) 02:33 (41) 03:41 (37) 08:20 (40) 03:22 (39) 06:44 (43) 04:06 (40) 04:27 (43) 15:58 (43) 02:17 (39) 06:22 (41) 03:45 (41) 05:19 (43)         04:04 (43)
        05:59 (39) 08:32 (40) 12:13 (41) 20:33 (40) 23:55 (39) 30:39 (42) 34:45 (42) 39:12 (43) 55:10 (43) 57:27 (43) 63:49 (43) 67:34 (43) 72:53 (43)         76:57 (43)
- Åke Andreasson Gustavsbergs OK 61:39 04:53   02:01   04:38   08:31   02:53   06:20   03:08   03:02   10:01   01:47   04:29   07:08               02:48  
        04:53   06:54   11:32   20:03   22:56   29:16   32:24   35:26   45:27   47:14   51:43   58:51               61:39  
- Ingemar Gard Söders-Tyresö 354:36 03:33   01:16   01:54   04:19   01:42   03:45   02:03   02:24                               333:40  
        03:33   04:49   06:43   11:02   12:44   16:29   18:32   20:56                               354:36  
- Eva Svanberg Järfälla OK 359:29 08:41   01:53   03:43   08:47   03:46                                           332:39  
        08:41   10:34   14:17   23:04   26:50                                           359:29  
                                                                       
                                                                       
Plac Bana C - 3,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10                       Mål  
1 Frida Junegard Tullinge SK 29:48 02:49 (1) 01:28 (32) 06:01 (80) 02:36 (1) 01:37 (2) 03:08 (1) 01:22 (1) 01:46 (1) 03:41 (1) 03:40 (1)                     01:40 (1)
        02:49 (1) 04:17 (1) 10:18 (41) 12:54 (18) 14:31 (12) 17:39 (10) 19:01 (7) 20:47 (3) 24:28 (1) 28:08 (1)                     29:48 (1)
2 Mats Herbert Täby OK 31:31 03:41 (7) 00:59 (1) 02:28 (5) 04:12 (26) 01:39 (3) 03:19 (7) 01:45 (3) 02:06 (5) 05:14 (12) 04:02 (3)                     02:06 (15)
        03:41 (7) 04:40 (2) 07:08 (2) 11:20 (5) 12:59 (4) 16:18 (2) 18:03 (1) 20:09 (1) 25:23 (2) 29:25 (2)                     31:31 (2)
3 Elisabeth Tollemark Skogsluffarnas OK 32:07 04:14 (18) 01:32 (36) 02:15 (3) 03:31 (9) 01:51 (7) 03:22 (8) 01:53 (6) 02:17 (11) 04:34 (4) 04:32 (8)                     02:06 (15)
        04:14 (18) 05:46 (19) 08:01 (7) 11:32 (7) 13:23 (7) 16:45 (6) 18:38 (4) 20:55 (5) 25:29 (3) 30:01 (3)                     32:07 (3)
4 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 32:11 03:43 (8) 01:08 (4) 02:29 (6) 03:40 (12) 01:52 (9) 03:34 (12) 02:04 (10) 02:22 (16) 04:53 (9) 04:26 (5)                     02:00 (7)
        03:43 (8) 04:51 (3) 07:20 (3) 11:00 (3) 12:52 (2) 16:26 (3) 18:30 (3) 20:52 (4) 25:45 (4) 30:11 (4)                     32:11 (4)
5 Claes Vallin IFK Lidingö SOK 32:39 03:53 (9) 01:22 (22) 02:47 (14) 03:13 (3) 01:50 (6) 03:28 (9) 01:51 (4) 02:18 (12) 05:16 (13) 04:27 (6)                     02:14 (22)
        03:53 (9) 05:15 (9) 08:02 (8) 11:15 (4) 13:05 (5) 16:33 (4) 18:24 (2) 20:42 (2) 25:58 (5) 30:25 (5)                     32:39 (5)
6 Tina Junegard Tullinge SK 32:50 03:26 (3) 04:00 (83) 02:06 (1) 03:37 (10) 01:39 (3) 03:17 (6) 01:37 (2) 01:52 (2) 04:25 (3) 04:43 (12)                     02:08 (18)
        03:26 (3) 07:26 (60) 09:32 (28) 13:09 (22) 14:48 (15) 18:05 (11) 19:42 (10) 21:34 (9) 25:59 (6) 30:42 (6)                     32:50 (6)
7 Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF 32:59 07:32 (79) 01:00 (2) 02:16 (4) 03:04 (2) 01:34 (1) 03:09 (2) 02:14 (16) 01:57 (3) 04:35 (5) 03:54 (2)                     01:44 (2)
        07:32 (79) 08:32 (74) 10:48 (53) 13:52 (32) 15:26 (23) 18:35 (15) 20:49 (13) 22:46 (12) 27:21 (11) 31:15 (9)                     32:59 (7)
8 Bo Davidsson Solna OK 33:03 04:10 (15) 01:01 (3) 02:59 (20) 03:23 (5) 01:51 (7) 03:43 (15) 01:56 (7) 02:32 (26) 04:38 (6) 04:47 (13)                     02:03 (11)
        04:10 (15) 05:11 (8) 08:10 (10) 11:33 (8) 13:24 (8) 17:07 (8) 19:03 (8) 21:35 (10) 26:13 (8) 31:00 (7)                     33:03 (8)
9 Anders Gärderud Enebybergs IF 33:18 04:39 (34) 01:18 (14) 02:49 (16) 03:18 (4) 01:54 (13) 03:14 (5) 02:07 (13) 02:09 (6) 05:07 (11) 04:36 (10)                     02:07 (17)
        04:39 (34) 05:57 (26) 08:46 (17) 12:04 (10) 13:58 (9) 17:12 (9) 19:19 (9) 21:28 (8) 26:35 (9) 31:11 (8)                     33:18 (9)
10 Sören Andersson Centrum OK 33:24 03:30 (4) 01:27 (31) 02:30 (7) 03:28 (6) 02:01 (16) 03:44 (16) 02:01 (9) 02:36 (28) 05:25 (16) 04:40 (11)                     02:02 (9)
        03:30 (4) 04:57 (5) 07:27 (4) 10:55 (2) 12:56 (3) 16:40 (5) 18:41 (5) 21:17 (6) 26:42 (10) 31:22 (10)                     33:24 (10)
11 Tommy Lindberg Haninge SOK 34:15 04:12 (17) 01:19 (17) 02:32 (9) 03:28 (6) 01:48 (5) 03:30 (11) 02:05 (11) 02:26 (19) 04:41 (7) 06:18 (49)                     01:56 (5)
        04:12 (17) 05:31 (15) 08:03 (9) 11:31 (6) 13:19 (6) 16:49 (7) 18:54 (6) 21:20 (7) 26:01 (7) 32:19 (11)                     34:15 (11)
12 Ingemar Bengtsson Söders Tyresö 34:29 03:38 (5) 01:19 (17) 02:37 (10) 05:01 (53) 02:12 (25) 03:37 (13) 02:22 (23) 02:16 (10) 04:55 (10) 04:32 (8)                     02:00 (7)
        03:38 (5) 04:57 (5) 07:34 (5) 12:35 (12) 14:47 (14) 18:24 (14) 20:46 (12) 23:02 (13) 27:57 (12) 32:29 (12)                     34:29 (12)
13 Karl-Gunnar Karnebäck Attunda OK 35:04 03:38 (5) 01:13 (6) 04:09 (66) 04:29 (35) 02:10 (24) 03:11 (3) 02:40 (46) 02:34 (27) 04:50 (8) 04:07 (4)                     02:03 (11)
        03:38 (5) 04:51 (3) 09:00 (21) 13:29 (25) 15:39 (27) 18:50 (18) 21:30 (17) 24:04 (19) 28:54 (15) 33:01 (13)                     35:04 (13)
14 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 35:17 04:18 (23) 01:14 (8) 03:04 (22) 03:59 (17) 01:53 (12) 03:48 (17) 01:56 (7) 02:20 (13) 05:31 (18) 05:09 (19)                     02:05 (14)
        04:18 (23) 05:32 (16) 08:36 (15) 12:35 (12) 14:28 (11) 18:16 (13) 20:12 (11) 22:32 (11) 28:03 (13) 33:12 (14)                     35:17 (14)
15 Roland Jansson OK Linné 35:53 03:23 (2) 01:35 (46) 02:07 (2) 03:29 (8) 01:52 (9) 03:13 (4) 07:32 (81) 02:02 (4) 04:20 (2) 04:29 (7)                     01:51 (3)
        03:23 (2) 04:58 (7) 07:05 (1) 10:34 (1) 12:26 (1) 15:39 (1) 23:11 (29) 25:13 (26) 29:33 (17) 34:02 (15)                     35:53 (15)
16 Anders Sohlberg OK Södertörn 36:26 04:09 (14) 01:24 (25) 02:39 (11) 04:46 (43) 02:01 (16) 03:40 (14) 02:21 (20) 02:27 (20) 05:26 (17) 05:24 (26)                     02:09 (20)
        04:09 (14) 05:33 (17) 08:12 (11) 12:58 (19) 14:59 (18) 18:39 (17) 21:00 (15) 23:27 (15) 28:53 (14) 34:17 (16)                     36:26 (16)
17 Sven Hedman Attunda OK 37:00 04:14 (18) 01:13 (6) 02:31 (8) 03:57 (15) 02:05 (20) 04:05 (26) 02:55 (60) 02:41 (33) 06:11 (31) 04:51 (15)                     02:17 (24)
        04:14 (18) 05:27 (13) 07:58 (6) 11:55 (9) 14:00 (10) 18:05 (11) 21:00 (15) 23:41 (16) 29:52 (19) 34:43 (17)                     37:00 (17)
18 Willy Ljungdell Täby OK 37:04 04:08 (13) 01:11 (5) 04:53 (76) 03:59 (17) 02:07 (23) 03:29 (10) 01:51 (4) 02:09 (6) 05:22 (15) 05:44 (35)                     02:11 (21)
        04:08 (13) 05:19 (11) 10:12 (38) 14:11 (34) 16:18 (33) 19:47 (25) 21:38 (19) 23:47 (17) 29:09 (16) 34:53 (18)                     37:04 (18)
19 Leo Larsson MIK 38:14 04:38 (33) 01:38 (50) 03:37 (49) 03:38 (11) 02:25 (41) 03:51 (19) 02:05 (11) 02:20 (13) 05:21 (14) 06:08 (45)                     02:33 (45)
        04:38 (33) 06:16 (32) 09:53 (35) 13:31 (26) 15:56 (29) 19:47 (25) 21:52 (21) 24:12 (20) 29:33 (17) 35:41 (19)                     38:14 (19)
20 Jan Olsson Bromma-Vällingby SOK 38:58 04:28 (25) 01:55 (65) 02:51 (17) 04:11 (24) 02:03 (18) 04:05 (26) 03:19 (69) 03:01 (48) 05:44 (24) 04:56 (16)                     02:25 (30)
        04:28 (25) 06:23 (35) 09:14 (26) 13:25 (24) 15:28 (24) 19:33 (24) 22:52 (26) 25:53 (27) 31:37 (25) 36:33 (21)                     38:58 (20)
21 Claes Landqvist Vallentuna-Össeby OL 39:01 04:11 (16) 01:19 (17) 02:59 (20) 04:05 (20) 02:00 (15) 04:04 (24) 02:21 (20) 02:23 (17) 08:00 (64) 05:08 (17)                     02:31 (40)
        04:11 (16) 05:30 (14) 08:29 (13) 12:34 (11) 14:34 (13) 18:38 (16) 20:59 (14) 23:22 (14) 31:22 (24) 36:30 (20)                     39:01 (21)
22 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 39:29 04:17 (21) 01:33 (38) 02:47 (14) 04:08 (21) 02:14 (27) 05:13 (69) 02:24 (26) 02:14 (8) 05:31 (18) 07:13 (61)                     01:55 (4)
        04:17 (21) 05:50 (22) 08:37 (16) 12:45 (14) 14:59 (18) 20:12 (29) 22:36 (25) 24:50 (23) 30:21 (20) 37:34 (25)                     39:29 (22)
23 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 39:35 05:41 (61) 01:32 (36) 02:39 (11) 03:56 (14) 03:09 (71) 04:32 (41) 02:21 (20) 02:14 (8) 05:54 (26) 05:11 (21)                     02:26 (32)
        05:41 (61) 07:13 (55) 09:52 (34) 13:48 (31) 16:57 (37) 21:29 (37) 23:50 (34) 26:04 (30) 31:58 (26) 37:09 (22)                     39:35 (23)
24 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 39:40 04:25 (24) 01:34 (42) 03:06 (26) 04:12 (26) 02:14 (27) 06:03 (78) 02:07 (13) 02:30 (24) 05:53 (25) 05:13 (23)                     02:23 (26)
        04:25 (24) 05:59 (27) 09:05 (24) 13:17 (23) 15:31 (25) 21:34 (38) 23:41 (32) 26:11 (31) 32:04 (27) 37:17 (24)                     39:40 (24)
25 Kjell Holmberg OK Södertörn 39:48 04:15 (20) 01:40 (54) 02:56 (18) 04:09 (22) 01:58 (14) 04:18 (36) 02:35 (39) 02:31 (25) 06:09 (30) 06:45 (55)                     02:32 (43)
        04:15 (20) 05:55 (24) 08:51 (18) 13:00 (20) 14:58 (17) 19:16 (20) 21:51 (20) 24:22 (21) 30:31 (21) 37:16 (23)                     39:48 (25)
26 Jan-Olof Wåhlberg IBM Club Sweden 40:20 04:46 (38) 01:19 (17) 02:46 (13) 04:01 (19) 02:04 (19) 04:04 (24) 02:31 (32) 02:25 (18) 08:27 (72) 05:34 (32)                     02:23 (26)
        04:46 (38) 06:05 (28) 08:51 (18) 12:52 (16) 14:56 (16) 19:00 (19) 21:31 (18) 23:56 (18) 32:23 (30) 37:57 (28)                     40:20 (26)
27 Sune Sisell OK Södertörn 40:26 03:56 (10) 01:59 (67) 03:09 (28) 04:41 (41) 01:52 (9) 03:49 (18) 04:31 (79) 02:29 (23) 05:43 (23) 05:42 (34)                     02:35 (49)
        03:56 (10) 05:55 (24) 09:04 (23) 13:45 (29) 15:37 (26) 19:26 (23) 23:57 (35) 26:26 (32) 32:09 (28) 37:51 (27)                     40:26 (27)
28 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 40:33 05:23 (51) 01:24 (26) 02:58 (19) 04:34 (37) 02:15 (29) 04:42 (47) 02:54 (59) 03:00 (47) 06:13 (32) 04:47 (13)                     02:23 (26)
        05:23 (51) 06:47 (45) 09:45 (31) 14:19 (35) 16:34 (34) 21:16 (35) 24:10 (36) 27:10 (38) 33:23 (34) 38:10 (30)                     40:33 (28)
29 Göran Larbo Attunda OK 40:36 03:56 (10) 01:22 (22) 03:05 (24) 04:27 (34) 02:23 (40) 04:08 (28) 02:42 (49) 03:06 (54) 07:10 (50) 05:31 (29)                     02:46 (61)
        03:56 (10) 05:18 (10) 08:23 (12) 12:50 (15) 15:13 (21) 19:21 (21) 22:03 (23) 25:09 (25) 32:19 (29) 37:50 (26)                     40:36 (29)
30 Bengt Andersson Söders-Tyresö 40:39 04:05 (12) 01:18 (14) 03:12 (30) 04:17 (28) 02:19 (36) 04:42 (47) 02:14 (16) 02:39 (30) 06:05 (28) 07:09 (60)                     02:39 (51)
        04:05 (12) 05:23 (12) 08:35 (14) 12:52 (16) 15:11 (20) 19:53 (27) 22:07 (24) 24:46 (22) 30:51 (22) 38:00 (29)                     40:39 (30)
31 Leif Nordin Turebergs IF 41:28 04:17 (21) 01:26 (29) 03:09 (28) 04:10 (23) 02:16 (30) 04:03 (23) 02:35 (39) 02:59 (46) 06:08 (29) 07:40 (68)                     02:45 (59)
        04:17 (21) 05:43 (18) 08:52 (20) 13:02 (21) 15:18 (22) 19:21 (21) 21:56 (22) 24:55 (24) 31:03 (23) 38:43 (31)                     41:28 (31)
32 Ulla Clevnert Spårvägens OK 41:30 04:47 (39) 01:49 (62) 03:28 (40) 04:23 (30) 02:18 (35) 04:12 (33) 02:31 (32) 03:08 (55) 06:40 (39) 05:47 (37)                     02:27 (34)
        04:47 (39) 06:36 (41) 10:04 (37) 14:27 (36) 16:45 (36) 20:57 (32) 23:28 (30) 26:36 (34) 33:16 (33) 39:03 (32)                     41:30 (32)
33 Kjell Lindblom Järfälla OK 41:41 04:32 (27) 01:43 (58) 04:04 (64) 04:37 (38) 02:17 (32) 04:15 (35) 02:47 (56) 03:09 (56) 06:41 (40) 05:10 (20)                     02:26 (32)
        04:32 (27) 06:15 (31) 10:19 (42) 14:56 (41) 17:13 (38) 21:28 (36) 24:15 (38) 27:24 (39) 34:05 (39) 39:15 (34)                     41:41 (33)
34 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 41:47 04:59 (42) 01:25 (28) 03:22 (37) 04:11 (24) 02:12 (25) 04:44 (50) 02:15 (18) 02:53 (43) 06:28 (36) 06:40 (52)                     02:38 (50)
        04:59 (42) 06:24 (36) 09:46 (32) 13:57 (33) 16:09 (32) 20:53 (31) 23:08 (28) 26:01 (28) 32:29 (31) 39:09 (33)                     41:47 (34)
35 Helena Korhonen Haninge SOK 41:49 05:45 (62) 01:19 (17) 03:22 (37) 04:32 (36) 02:44 (56) 04:55 (56) 02:26 (28) 02:44 (35) 06:01 (27) 06:04 (42)                     01:57 (6)
        05:45 (62) 07:04 (52) 10:26 (47) 14:58 (42) 17:42 (41) 22:37 (43) 25:03 (42) 27:47 (40) 33:48 (36) 39:52 (36)                     41:49 (35)
36 Anne Lundmark Järfälla OK 42:02 05:14 (47) 01:29 (33) 03:05 (24) 04:52 (46) 02:38 (50) 04:20 (37) 02:36 (42) 02:50 (41) 06:46 (42) 05:30 (28)                     02:42 (55)
        05:14 (47) 06:43 (43) 09:48 (33) 14:40 (39) 17:18 (39) 21:38 (39) 24:14 (37) 27:04 (36) 33:50 (37) 39:20 (35)                     42:02 (36)
37 Bo Sundén Karlsbyhedens OK 42:22 04:31 (26) 01:34 (44) 03:07 (27) 05:17 (60) 02:06 (21) 04:38 (44) 02:31 (32) 03:18 (62) 06:43 (41) 06:14 (47)                     02:23 (26)
        04:31 (26) 06:05 (28) 09:12 (25) 14:29 (38) 16:35 (35) 21:13 (34) 23:44 (33) 27:02 (35) 33:45 (35) 39:59 (37)                     42:22 (37)
38 Henrik Nyström Attunda OK 42:37 05:35 (59) 01:41 (56) 03:31 (44) 04:23 (30) 02:57 (66) 05:23 (70) 02:23 (25) 02:41 (33) 05:40 (22) 05:58 (39)                     02:25 (30)
        05:35 (59) 07:16 (58) 10:47 (52) 15:10 (44) 18:07 (48) 23:30 (54) 25:53 (51) 28:34 (50) 34:14 (40) 40:12 (39)                     42:37 (38)
39 Bo Winander Järfälla OK 42:38 04:42 (35) 01:24 (25) 03:34 (47) 03:58 (16) 02:16 (30) 05:11 (68) 02:30 (30) 02:55 (44) 07:29 (56) 06:07 (44)                     02:32 (43)
        04:42 (35) 06:06 (30) 09:40 (30) 13:38 (27) 15:54 (28) 21:05 (33) 23:35 (31) 26:30 (33) 33:59 (38) 40:06 (38)                     42:38 (39)
40 Per-Johan Vikfors OK Österåker 43:18 05:46 (63) 02:25 (77) 03:59 (62) 04:22 (29) 02:06 (21) 04:08 (28) 02:38 (43) 02:45 (37) 07:32 (58) 05:08 (17)                     02:29 (37)
        05:46 (63) 08:11 (70) 12:10 (70) 16:32 (62) 18:38 (51) 22:46 (46) 25:24 (45) 28:09 (44) 35:41 (50) 40:49 (40)                     43:18 (40)
41 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 43:31 05:04 (45) 01:23 (24) 03:59 (62) 05:15 (57) 02:39 (52) 04:54 (55) 02:34 (35) 02:49 (39) 06:28 (36) 05:45 (36)                     02:41 (52)
        05:04 (45) 06:27 (39) 10:26 (47) 15:41 (50) 18:20 (49) 23:14 (53) 25:48 (50) 28:37 (51) 35:05 (48) 40:50 (41)                     43:31 (41)
42 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 43:42 05:13 (46) 01:33 (38) 03:34 (47) 05:16 (58) 02:17 (32) 04:42 (47) 02:30 (30) 02:49 (39) 07:01 (46) 06:18 (49)                     02:29 (37)
        05:13 (46) 06:46 (44) 10:20 (44) 15:36 (48) 17:53 (44) 22:35 (42) 25:05 (43) 27:54 (42) 34:55 (46) 41:13 (42)                     43:42 (42)
43 Per-Åke Holm Sigtuna OK 43:45 04:58 (41) 01:18 (13) 03:19 (35) 04:52 (46) 04:32 (78) 03:58 (22) 03:18 (68) 02:50 (41) 05:33 (20) 06:40 (52)                     02:27 (34)
        04:58 (41) 06:16 (32) 09:35 (29) 14:27 (36) 18:59 (58) 22:57 (48) 26:15 (53) 29:05 (53) 34:38 (42) 41:18 (43)                     43:45 (43)
44 Jörgen Ahlqvist Sundbybergs IK 44:00 04:32 (27) 01:18 (13) 03:32 (45) 06:27 (78) 02:17 (32) 04:55 (56) 02:34 (35) 02:39 (30) 07:33 (59) 05:32 (30)                     02:41 (52)
        04:32 (27) 05:50 (22) 09:22 (27) 15:49 (52) 18:06 (47) 23:01 (50) 25:35 (48) 28:14 (47) 35:47 (51) 41:19 (44)                     44:00 (44)
45 Olle Arman Nyköpings OK 44:40 04:34 (31) 02:28 (78) 03:22 (37) 04:24 (32) 02:46 (59) 04:32 (41) 02:44 (53) 03:19 (63) 08:06 (68) 05:33 (31)                     02:52 (67)
        04:34 (31) 07:02 (50) 10:24 (46) 14:48 (40) 17:34 (40) 22:06 (40) 24:50 (40) 28:09 (44) 36:15 (52) 41:48 (45)                     44:40 (45)
46 John Östlund Sundbybergs IK 44:48 06:16 (71) 01:40 (54) 03:17 (32) 04:50 (44) 02:37 (49) 04:27 (39) 03:35 (73) 03:15 (59) 06:19 (34) 06:04 (42)                     02:28 (36)
        06:16 (71) 07:56 (66) 11:13 (62) 16:03 (56) 18:40 (53) 23:07 (52) 26:42 (56) 29:57 (57) 36:16 (53) 42:20 (46)                     44:48 (46)
47 Tommy Höglund Långhundra IF 45:18 04:37 (32) 01:48 (61) 04:11 (67) 05:00 (51) 03:21 (73) 04:09 (31) 02:35 (39) 02:44 (35) 07:08 (49) 07:16 (62)                     02:29 (38)
        04:37 (32) 06:25 (37) 10:36 (50) 15:36 (48) 18:57 (57) 23:06 (51) 25:41 (49) 28:25 (48) 35:33 (49) 42:49 (49)                     45:18 (47)
48 Margareta Hallmén Attunda OK 45:23 05:23 (51) 01:57 (66) 04:07 (65) 05:17 (60) 02:42 (54) 04:29 (40) 03:24 (71) 03:25 (65) 06:17 (33) 05:49 (38)                     02:33 (45)
        05:23 (51) 07:20 (59) 11:27 (64) 16:44 (66) 19:26 (61) 23:55 (57) 27:19 (61) 30:44 (62) 37:01 (55) 42:50 (50)                     45:23 (48)
49 Lars Olavi Peldan Enebybergs IF 45:27 06:00 (66) 01:33 (38) 03:28 (40) 05:16 (58) 02:30 (46) 04:08 (28) 02:34 (35) 02:40 (32) 06:28 (36) 07:52 (70)                     02:58 (69)
        06:00 (66) 07:33 (61) 11:01 (57) 16:17 (59) 18:47 (55) 22:55 (47) 25:29 (47) 28:09 (44) 34:37 (41) 42:29 (47)                     45:27 (49)
50 Per Geijer FM IF 45:34 06:08 (67) 01:39 (52) 03:29 (42) 04:55 (48) 02:27 (42) 07:07 (81) 02:39 (45) 02:45 (37) 07:05 (47) 05:12 (22)                     02:08 (18)
        06:08 (67) 07:47 (63) 11:16 (63) 16:11 (58) 18:38 (51) 25:45 (68) 28:24 (65) 31:09 (64) 38:14 (58) 43:26 (54)                     45:34 (50)
51 Bernt Eriksson Spårvägens OK 45:36 05:24 (55) 01:33 (38) 03:18 (34) 05:09 (56) 02:20 (38) 04:47 (53) 02:24 (26) 03:05 (52) 06:54 (43) 07:50 (69)                     02:52 (67)
        05:24 (55) 06:57 (48) 10:15 (39) 15:24 (46) 17:44 (42) 22:31 (41) 24:55 (41) 28:00 (43) 34:54 (45) 42:44 (48)                     45:36 (51)
52 Göran Frisk Attunda OK 45:52 04:43 (36) 01:39 (52) 03:32 (45) 03:51 (13) 02:19 (36) 03:51 (19) 04:49 (80) 02:21 (15) 11:16 (80) 05:16 (25)                     02:15 (23)
        04:43 (36) 06:22 (34) 09:54 (36) 13:45 (29) 16:04 (31) 19:55 (28) 24:44 (39) 27:05 (37) 38:21 (61) 43:37 (55)                     45:52 (52)
53 Göran Andersson Enebybergs IF 45:56 04:32 (27) 01:14 (8) 04:59 (77) 04:50 (44) 02:28 (45) 04:38 (44) 02:34 (35) 02:36 (28) 07:07 (48) 08:14 (73)                     02:44 (57)
        04:32 (27) 05:46 (19) 10:45 (51) 15:35 (47) 18:03 (46) 22:41 (44) 25:15 (44) 27:51 (41) 34:58 (47) 43:12 (53)                     45:56 (53)
54 Kurt Andersson Enebybergs IF 46:01 05:21 (50) 01:34 (42) 03:40 (52) 04:26 (33) 02:44 (56) 04:56 (59) 02:43 (51) 03:01 (48) 06:25 (35) 08:12 (72)                     02:59 (70)
        05:21 (50) 06:55 (47) 10:35 (49) 15:01 (43) 17:45 (43) 22:41 (44) 25:24 (45) 28:25 (48) 34:50 (44) 43:02 (51)                     46:01 (54)
55 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 46:12 05:31 (58) 01:31 (35) 03:17 (32) 04:56 (50) 02:39 (52) 05:06 (66) 02:59 (62) 03:25 (65) 07:26 (54) 06:17 (48)                     03:05 (74)
        05:31 (58) 07:02 (50) 10:19 (42) 15:15 (45) 17:54 (45) 23:00 (49) 25:59 (52) 29:24 (55) 36:50 (54) 43:07 (52)                     46:12 (55)
56 Karin Ivarsson Haninge SOK 46:39 06:40 (74) 01:59 (67) 03:20 (36) 04:38 (39) 02:33 (47) 05:06 (66) 02:47 (56) 03:02 (51) 08:25 (71) 05:36 (33)                     02:33 (45)
        06:40 (74) 08:39 (75) 11:59 (69) 16:37 (64) 19:10 (59) 24:16 (60) 27:03 (59) 30:05 (58) 38:30 (62) 44:06 (56)                     46:39 (56)
57 Clas Göran Herrgård Gustavsberg OK 47:24 05:19 (49) 01:14 (8) 04:29 (71) 04:42 (42) 04:06 (77) 04:11 (32) 02:18 (19) 02:27 (20) 09:31 (76) 07:05 (58)                     02:02 (9)
        05:19 (49) 06:33 (40) 11:02 (58) 15:44 (51) 19:50 (65) 24:01 (58) 26:19 (54) 28:46 (52) 38:17 (59) 45:22 (59)                     47:24 (57)
58 Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL 47:42 05:03 (44) 02:12 (73) 03:38 (50) 05:03 (54) 02:27 (42) 05:24 (71) 02:38 (43) 03:12 (57) 07:27 (55) 07:22 (63)                     03:16 (77)
        05:03 (44) 07:15 (57) 10:53 (54) 15:56 (54) 18:23 (50) 23:47 (55) 26:25 (55) 29:37 (56) 37:04 (56) 44:26 (57)                     47:42 (58)
59 Bo Källström OK Milan 48:04 05:01 (43) 01:35 (46) 04:24 (68) 04:55 (48) 02:50 (60) 05:05 (64) 02:58 (61) 03:20 (64) 07:11 (51) 07:57 (71)                     02:48 (66)
        05:01 (43) 06:36 (41) 11:00 (56) 15:55 (53) 18:45 (54) 23:50 (56) 26:48 (58) 30:08 (59) 37:19 (57) 45:16 (58)                     48:04 (59)
60 Maria Ehn Tullinge SK 48:26 08:23 (80) 01:16 (11) 03:04 (22) 05:00 (51) 02:56 (65) 03:53 (21) 02:11 (15) 02:28 (22) 05:36 (21) 10:54 (80)                     02:45 (59)
        08:23 (80) 09:39 (79) 12:43 (73) 17:43 (69) 20:39 (69) 24:32 (64) 26:43 (57) 29:11 (54) 34:47 (43) 45:41 (60)                     48:26 (60)
61 Bengt Friberg Järfälla OK 48:53 05:29 (57) 01:42 (57) 03:51 (56) 05:29 (64) 02:45 (58) 05:04 (63) 03:21 (70) 03:01 (48) 08:07 (69) 07:33 (65)                     02:31 (40)
        05:29 (57) 07:11 (53) 11:02 (58) 16:31 (61) 19:16 (60) 24:20 (61) 27:41 (64) 30:42 (61) 38:49 (63) 46:22 (61)                     48:53 (61)
62 Stig Jaremalm Vallentuna-Össeby OL 49:08 04:32 (27) 01:16 (11) 03:12 (30) 04:38 (39) 02:21 (39) 04:35 (43) 02:22 (23) 03:05 (52) 06:59 (44) 13:25 (82)                     02:43 (56)
        04:32 (27) 05:48 (21) 09:00 (21) 13:38 (27) 15:59 (30) 20:34 (30) 22:56 (27) 26:01 (28) 33:00 (32) 46:25 (62)                     49:08 (62)
63 Ingrid Graneli Haninge SOK 49:34 07:18 (77) 01:26 (29) 03:38 (50) 07:18 (80) 02:38 (50) 04:55 (56) 02:41 (48) 03:31 (70) 07:35 (60) 06:01 (40)                     02:33 (45)
        07:18 (77) 08:44 (76) 12:22 (71) 19:40 (77) 22:18 (73) 27:13 (72) 29:54 (68) 33:25 (68) 41:00 (66) 47:01 (63)                     49:34 (63)
64 Åsa Lindqvist Mälarö SOK 49:54 05:23 (51) 01:30 (34) 03:30 (43) 05:59 (71) 03:22 (75) 04:45 (51) 02:40 (46) 03:27 (69) 11:03 (78) 06:12 (46)                     02:03 (11)
        05:23 (51) 06:53 (46) 10:23 (45) 16:22 (60) 19:44 (64) 24:29 (62) 27:09 (60) 30:36 (60) 41:39 (68) 47:51 (66)                     49:54 (64)
65 Liljan Lagerström Gustavsberg OK 50:30 05:23 (53) 01:49 (62) 03:50 (55) 05:03 (54) 02:42 (54) 06:19 (79) 03:28 (72) 03:13 (58) 07:15 (52) 08:41 (75)                     02:47 (63)
        05:23 (53) 07:12 (54) 11:02 (58) 16:05 (57) 18:47 (55) 25:06 (66) 28:34 (66) 31:47 (66) 39:02 (64) 47:43 (65)                     50:30 (65)
66 Hugo Isgren IFK Enskede 50:47 06:22 (72) 01:34 (42) 03:52 (57) 05:28 (63) 02:55 (64) 05:43 (75) 02:42 (49) 03:33 (71) 07:40 (61) 07:39 (67)                     03:19 (78)
        06:22 (72) 07:56 (66) 11:48 (67) 17:16 (67) 20:11 (67) 25:54 (69) 28:36 (67) 32:09 (67) 39:49 (65) 47:28 (64)                     50:47 (66)
67 Per Lennart Karlsson Järfälla OK 52:11 06:13 (69) 02:03 (69) 04:27 (69) 06:08 (74) 04:50 (80) 05:02 (61) 03:37 (75) 02:57 (45) 07:24 (53) 06:43 (54)                     02:47 (64)
        06:13 (69) 08:16 (71) 12:43 (73) 18:51 (73) 23:41 (77) 28:43 (76) 32:20 (75) 35:17 (73) 42:41 (72) 49:24 (69)                     52:11 (67)
68 Ewa Nordlund Länna IF 52:12 07:00 (76) 02:11 (72) 04:31 (72) 05:56 (69) 02:53 (61) 05:02 (61) 03:16 (66) 03:25 (65) 08:05 (67) 07:07 (59)                     02:46 (61)
        07:00 (76) 09:11 (77) 13:42 (78) 19:38 (76) 22:31 (74) 27:33 (74) 30:49 (72) 34:14 (72) 42:19 (70) 49:26 (70)                     52:12 (68)
69 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 52:19 05:37 (60) 01:36 (48) 03:53 (60) 05:33 (65) 03:01 (69) 04:51 (54) 03:01 (63) 03:16 (60) 07:29 (56) 10:59 (81)                     03:03 (71)
        05:37 (60) 07:13 (55) 11:06 (61) 16:39 (65) 19:40 (63) 24:31 (63) 27:32 (62) 30:48 (63) 38:17 (59) 49:16 (68)                     52:19 (69)
70 Gunnar Hellström Haninge SOK 53:03 04:43 (36) 01:43 (58) 03:49 (54) 05:43 (68) 04:04 (76) 05:35 (73) 04:19 (78) 03:44 (75) 08:56 (73) 06:02 (41)                     04:25 (82)
        04:43 (36) 06:26 (38) 10:15 (39) 15:58 (55) 20:02 (66) 25:37 (67) 29:56 (69) 33:40 (70) 42:36 (71) 48:38 (67)                     53:03 (70)
70 Leif Lundquist Enebybergs IF 53:03 05:25 (56) 01:36 (48) 03:53 (60) 05:42 (66) 02:59 (67) 04:26 (38) 08:52 (83) 04:06 (78) 07:00 (45) 06:20 (51)                     02:44 (57)
        05:25 (56) 07:01 (49) 10:54 (55) 16:36 (63) 19:35 (62) 24:01 (58) 32:53 (76) 36:59 (76) 43:59 (74) 50:19 (71)                     53:03 (70)
72 Bengt-Olov Törnqvist Sigtuna OK 53:51 05:57 (65) 02:04 (71) 03:47 (53) 06:08 (74) 02:53 (61) 05:37 (74) 03:36 (74) 03:37 (73) 08:02 (65) 08:57 (77)                     03:13 (76)
        05:57 (65) 08:01 (69) 11:48 (67) 17:56 (71) 20:49 (70) 26:26 (71) 30:02 (70) 33:39 (69) 41:41 (69) 50:38 (72)                     53:51 (72)
73 Tomas Bruce Skogsluffarnas OK 54:38 06:29 (73) 01:49 (62) 04:34 (73) 06:12 (76) 02:53 (62) 06:23 (80) 03:08 (64) 04:26 (81) 08:03 (66) 07:37 (66)                     03:04 (72)
        06:29 (73) 08:18 (72) 12:52 (75) 19:04 (74) 21:57 (72) 28:20 (75) 31:28 (73) 35:54 (74) 43:57 (73) 51:34 (73)                     54:38 (73)
74 Carin Runqvist Järfälla OK 56:26 05:48 (64) 02:03 (69) 03:52 (57) 06:16 (77) 03:02 (70) 05:05 (64) 07:32 (81) 03:26 (68) 09:09 (75) 07:32 (64)                     02:41 (52)
        05:48 (64) 07:51 (65) 11:43 (66) 17:59 (72) 21:01 (71) 26:06 (70) 33:38 (77) 37:04 (77) 46:13 (76) 53:45 (74)                     56:26 (74)
75 Jan Larsson Tullinge SK 57:57 05:14 (47) 02:31 (79) 03:52 (57) 05:42 (66) 10:48 (83) 05:25 (72) 02:51 (58) 03:33 (71) 07:59 (63) 06:57 (57)                     03:05 (74)
        05:14 (47) 07:45 (62) 11:37 (65) 17:19 (68) 28:07 (78) 33:32 (78) 36:23 (78) 39:56 (78) 47:55 (77) 54:52 (75)                     57:57 (75)
76 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 58:29 04:57 (40) 02:51 (81) 05:43 (79) 15:31 (83) 02:36 (48) 04:12 (33) 02:29 (29) 04:11 (79) 08:15 (70) 05:13 (23)                     02:31 (40)
        04:57 (40) 07:48 (64) 13:31 (77) 29:02 (82) 31:38 (81) 35:50 (80) 38:19 (80) 42:30 (80) 50:45 (79) 55:58 (79)                     58:29 (76)
77 Leif Hermundstad Snättringe SK 58:35 06:45 (75) 02:35 (80) 04:39 (75) 06:07 (72) 02:59 (67) 05:58 (77) 03:16 (66) 04:18 (80) 08:56 (73) 09:37 (79)                     03:25 (79)
        06:45 (75) 09:20 (78) 13:59 (79) 20:06 (78) 23:05 (76) 29:03 (77) 32:19 (74) 36:37 (75) 45:33 (75) 55:10 (77)                     58:35 (77)
78 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 58:40 06:10 (68) 01:47 (60) 04:27 (69) 05:26 (62) 02:27 (42) 04:39 (46) 02:43 (51) 04:02 (77) 09:39 (77) 13:46 (83)                     03:34 (80)
        06:10 (68) 07:57 (68) 12:24 (72) 17:50 (70) 20:17 (68) 24:56 (65) 27:39 (63) 31:41 (65) 41:20 (67) 55:06 (76)                     58:40 (78)
79 Kurt Kisslig Waxholms OK 58:45 08:23 (80) 03:57 (82) 06:25 (82) 06:07 (72) 03:21 (73) 05:52 (76) 03:12 (65) 03:38 (74) 07:56 (62) 06:50 (56)                     03:04 (72)
        08:23 (80) 12:20 (82) 18:45 (82) 24:52 (79) 28:13 (79) 34:05 (79) 37:17 (79) 40:55 (79) 48:51 (78) 55:41 (78)                     58:45 (79)
80 Jan Lindqvist Mälarö SOK 60:13 06:15 (70) 02:12 (73) 04:35 (74) 06:28 (79) 03:11 (72) 04:45 (51) 02:44 (53) 03:53 (76) 17:54 (82) 05:29 (27)                     02:47 (63)
        06:15 (70) 08:27 (73) 13:02 (76) 19:30 (75) 22:41 (75) 27:26 (73) 30:10 (71) 34:03 (71) 51:57 (80) 57:26 (80)                     60:13 (80)
81 Anita Lindbohm Skarpnäcks OL 73:36 08:40 (82) 02:23 (75) 06:01 (80) 08:30 (82) 07:27 (81) 07:14 (82) 04:06 (76) 05:23 (83) 11:07 (79) 08:56 (76)                     03:49 (81)
        08:40 (82) 11:03 (81) 17:04 (81) 25:34 (81) 33:01 (82) 40:15 (81) 44:21 (81) 49:44 (81) 60:51 (81) 69:47 (81)                     73:36 (81)
82 Tommy Svensson Hellas Orientering 82:44 16:45 (83) 01:38 (50) 05:27 (78) 05:58 (70) 09:04 (82) 04:59 (60) 02:44 (53) 03:17 (61) 22:14 (83) 08:18 (74)                     02:20 (25)
        16:45 (83) 18:23 (83) 23:50 (83) 29:48 (83) 38:52 (83) 43:51 (82) 46:35 (82) 49:52 (82) 72:06 (83) 80:24 (83)                     82:44 (82)
83 Ingemar Johnsson OK Södertörn 83:30 07:25 (78) 02:23 (75) 06:43 (83) 08:24 (81) 04:47 (79) 17:36 (83) 04:15 (77) 04:42 (82) 13:46 (81) 09:04 (78)                     04:25 (82)
        07:25 (78) 09:48 (80) 16:31 (80) 24:55 (80) 29:42 (80) 47:18 (83) 51:33 (83) 56:15 (83) 70:01 (82) 79:05 (82)                     83:30 (83)
- Göran Andersson Attunda OK 39:36 04:27   01:26   10:10   04:09   02:46   02:42   06:08   05:25                               02:23  
        04:27   05:53   16:03   20:12   22:58   25:40   31:48   37:13                               39:36  
- Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 60:05 04:42   01:27   03:11   05:10   05:19   03:57   02:50   03:47   16:28   03:43                       09:31  
        04:42   06:09   09:20   14:30   19:49   23:46   26:36   30:23   46:51   50:34                       60:05  
- Lennart Lagerström Gustavsbergs OK 70:16 08:13   06:38   04:55   08:40   03:25   06:24   10:50   10:21   07:34                           03:16  
        08:13   14:51   19:46   28:26   31:51   38:15   49:05   59:26   67:00                           70:16  
                                                                       
                                                                       
Plac Bana D - 2,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7                                   Mål  
1 Per Ljung Centrum OK 20:26 03:13 (1) 01:14 (2) 02:20 (1) 03:48 (1) 03:14 (1) 02:01 (2) 02:57 (1)                                 01:39 (1)
        03:13 (1) 04:27 (1) 06:47 (1) 10:35 (1) 13:49 (1) 15:50 (1) 18:47 (1)                                 20:26 (1)
2 Caroline Magnusson Täby OK 23:01 03:37 (2) 01:05 (1) 02:54 (4) 04:56 (6) 03:22 (2) 01:46 (1) 03:17 (3)                                 02:04 (2)
        03:37 (2) 04:42 (2) 07:36 (2) 12:32 (3) 15:54 (2) 17:40 (2) 20:57 (2)                                 23:01 (2)
3 Ulf Carnby Täby OK 24:18 04:02 (3) 01:18 (3) 02:33 (2) 04:11 (2) 04:17 (7) 02:06 (3) 03:37 (5)                                 02:14 (5)
        04:02 (3) 05:20 (3) 07:53 (3) 12:04 (2) 16:21 (3) 18:27 (3) 22:04 (3)                                 24:18 (3)
4 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 25:02 04:44 (9) 01:18 (3) 02:46 (3) 04:22 (3) 03:46 (4) 02:26 (6) 03:28 (4)                                 02:12 (3)
        04:44 (9) 06:02 (4) 08:48 (4) 13:10 (4) 16:56 (4) 19:22 (4) 22:50 (4)                                 25:02 (4)
5 Anders Kihlström Tullinge SK 28:05 04:41 (8) 01:32 (6) 03:09 (6) 05:02 (7) 04:36 (8) 02:49 (12) 04:03 (9)                                 02:13 (4)
        04:41 (8) 06:13 (7) 09:22 (5) 14:24 (5) 19:00 (5) 21:49 (5) 25:52 (5)                                 28:05 (5)
6 Klara Junegard Tullinge SK 28:08 05:28 (14) 03:48 (57) 03:12 (7) 04:27 (4) 03:41 (3) 02:08 (4) 03:08 (2)                                 02:16 (8)
        05:28 (14) 09:16 (40) 12:28 (27) 16:55 (11) 20:36 (9) 22:44 (8) 25:52 (5)                                 28:08 (6)
7 Rune Carlsson Sundbybergs IK 28:19 04:35 (7) 01:30 (5) 04:40 (34) 04:55 (5) 04:07 (5) 02:17 (5) 04:01 (8)                                 02:14 (5)
        04:35 (7) 06:05 (5) 10:45 (10) 15:40 (7) 19:47 (6) 22:04 (6) 26:05 (7)                                 28:19 (7)
8 Christer Andersson ATG 28:30 04:20 (4) 02:06 (32) 03:05 (5) 06:15 (12) 04:10 (6) 02:27 (7) 03:53 (7)                                 02:14 (5)
        04:20 (4) 06:26 (8) 09:31 (6) 15:46 (8) 19:56 (7) 22:23 (7) 26:16 (8)                                 28:30 (8)
9 Pheabe Thulin Täby OK 31:16 05:11 (12) 01:49 (17) 04:18 (30) 06:06 (11) 04:59 (9) 02:31 (8) 03:51 (6)                                 02:31 (10)
        05:11 (12) 07:00 (11) 11:18 (14) 17:24 (14) 22:23 (13) 24:54 (10) 28:45 (10)                                 31:16 (9)
10 Evert Sandahl Täby OK 31:21 05:36 (17) 01:42 (12) 03:29 (9) 05:32 (9) 04:59 (9) 02:35 (9) 04:36 (13)                                 02:52 (16)
        05:36 (17) 07:18 (14) 10:47 (11) 16:19 (10) 21:18 (10) 23:53 (9) 28:29 (9)                                 31:21 (10)
11 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 32:04 04:33 (6) 01:37 (7) 04:00 (24) 05:14 (8) 05:11 (15) 04:39 (41) 04:12 (10)                                 02:38 (12)
        04:33 (6) 06:10 (6) 10:10 (8) 15:24 (6) 20:35 (8) 25:14 (11) 29:26 (11)                                 32:04 (11)
12 Björn Stolt OK Ravinen 33:28 05:09 (11) 01:38 (8) 03:41 (16) 06:32 (15) 05:05 (12) 03:32 (28) 04:30 (12)                                 03:21 (32)
        05:09 (11) 06:47 (10) 10:28 (9) 17:00 (12) 22:05 (12) 25:37 (12) 30:07 (12)                                 33:28 (12)
13 Jan Bojling Solna OK 34:22 06:17 (28) 01:41 (10) 03:48 (18) 06:41 (22) 05:26 (19) 02:47 (11) 04:47 (18)                                 02:55 (17)
        06:17 (28) 07:58 (25) 11:46 (19) 18:27 (18) 23:53 (18) 26:40 (17) 31:27 (14)                                 34:22 (13)
14 Bertil Rydgren IFK Enskede 34:34 04:49 (10) 02:20 (37) 04:14 (29) 05:57 (10) 05:30 (20) 03:41 (31) 04:46 (17)                                 03:17 (29)
        04:49 (10) 07:09 (12) 11:23 (17) 17:20 (13) 22:50 (14) 26:31 (15) 31:17 (13)                                 34:34 (14)
15 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 34:45 05:37 (18) 01:53 (22) 03:37 (13) 06:40 (20) 05:30 (20) 03:05 (16) 05:08 (23)                                 03:15 (26)
        05:37 (18) 07:30 (18) 11:07 (12) 17:47 (15) 23:17 (16) 26:22 (13) 31:30 (15)                                 34:45 (15)
16 Anders Stenback Bromma-Vällingby SOK 35:01 05:55 (24) 01:42 (12) 03:42 (17) 06:35 (18) 05:20 (17) 03:14 (21) 05:25 (32)                                 03:08 (21)
        05:55 (24) 07:37 (20) 11:19 (15) 17:54 (16) 23:14 (15) 26:28 (14) 31:53 (16)                                 35:01 (16)
17 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 35:46 04:24 (5) 02:11 (33) 03:21 (8) 06:21 (13) 05:02 (11) 06:07 (54) 05:23 (29)                                 02:57 (18)
        04:24 (5) 06:35 (9) 09:56 (7) 16:17 (9) 21:19 (11) 27:26 (18) 32:49 (17)                                 35:46 (17)
18 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 35:54 05:30 (15) 01:44 (14) 03:59 (22) 07:10 (27) 05:18 (16) 02:54 (13) 06:37 (41)                                 02:42 (13)
        05:30 (15) 07:14 (13) 11:13 (13) 18:23 (17) 23:41 (17) 26:35 (16) 33:12 (19)                                 35:54 (18)
19 Lars Nordin Solna OK 36:45 05:42 (21) 01:51 (21) 04:23 (31) 07:25 (34) 05:20 (17) 03:12 (20) 05:16 (28)                                 03:36 (37)
        05:42 (21) 07:33 (19) 11:56 (22) 19:21 (24) 24:41 (21) 27:53 (19) 33:09 (18)                                 36:45 (19)
20 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 37:13 06:39 (38) 02:26 (40) 04:08 (26) 08:13 (46) 05:06 (13) 03:10 (18) 05:02 (21)                                 02:29 (9)
        06:39 (38) 09:05 (37) 13:13 (32) 21:26 (33) 26:32 (26) 29:42 (24) 34:44 (24)                                 37:13 (20)
21 Lars Dyrhage Järfälla OK 37:26 05:57 (25) 01:44 (14) 03:40 (14) 07:17 (30) 05:49 (27) 03:29 (26) 05:38 (34)                                 03:52 (47)
        05:57 (25) 07:41 (21) 11:21 (16) 18:38 (21) 24:27 (19) 27:56 (20) 33:34 (20)                                 37:26 (21)
22 Hans Holmberg Vallentuna-Össeby OL 37:44 05:33 (16) 01:55 (23) 04:37 (33) 07:43 (36) 05:36 (25) 03:21 (23) 05:13 (26)                                 03:46 (44)
        05:33 (16) 07:28 (16) 12:05 (23) 19:48 (27) 25:24 (23) 28:45 (21) 33:58 (21)                                 37:44 (22)
23 Inger Andersson Söders-Tyresö 37:49 05:22 (13) 02:00 (26) 05:20 (44) 06:26 (14) 08:15 (48) 03:05 (16) 04:50 (19)                                 02:31 (10)
        05:22 (13) 07:22 (15) 12:42 (30) 19:08 (23) 27:23 (29) 30:28 (25) 35:18 (25)                                 37:49 (23)
24 Carl Carlin Söders-Tyresö 37:57 06:34 (36) 02:00 (26) 03:40 (14) 07:18 (32) 06:23 (36) 03:21 (23) 05:24 (31)                                 03:17 (29)
        06:34 (36) 08:34 (28) 12:14 (25) 19:32 (26) 25:55 (25) 29:16 (23) 34:40 (23)                                 37:57 (24)
25 Norman Thulin Täby OK 38:03 06:32 (34) 01:47 (16) 03:32 (10) 06:40 (20) 06:22 (34) 04:08 (36) 05:29 (33)                                 03:33 (35)
        06:32 (34) 08:19 (26) 11:51 (20) 18:31 (20) 24:53 (22) 29:01 (22) 34:30 (22)                                 38:03 (25)
26 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 38:55 07:06 (44) 01:49 (17) 04:08 (26) 07:51 (42) 06:37 (42) 03:11 (19) 04:58 (20)                                 03:15 (26)
        07:06 (44) 08:55 (35) 13:03 (31) 20:54 (30) 27:31 (32) 30:42 (26) 35:40 (26)                                 38:55 (26)
27 Anki Landarv Klubblös 39:34 06:25 (31) 03:51 (58) 03:54 (20) 07:21 (33) 05:06 (13) 05:10 (45) 04:38 (14)                                 03:09 (22)
        06:25 (31) 10:16 (47) 14:10 (37) 21:31 (34) 26:37 (27) 31:47 (30) 36:25 (28)                                 39:34 (27)
28 Ove Forsberg Turebergs IF SOK 39:36 06:35 (37) 02:47 (51) 05:08 (41) 07:05 (25) 05:58 (30) 03:43 (32) 05:03 (22)                                 03:17 (29)
        06:35 (37) 09:22 (42) 14:30 (43) 21:35 (35) 27:33 (33) 31:16 (29) 36:19 (27)                                 39:36 (28)
29 Torsten Jansson Skogsluffarna 39:47 06:17 (28) 02:22 (39) 05:36 (46) 06:58 (23) 06:16 (32) 03:45 (33) 05:23 (29)                                 03:10 (24)
        06:17 (28) 08:39 (31) 14:15 (39) 21:13 (31) 27:29 (31) 31:14 (28) 36:37 (29)                                 39:47 (29)
30 Ylva Nilsson Vallentuna-Össeby OL 40:26 06:26 (32) 03:06 (55) 03:58 (21) 06:38 (19) 05:34 (23) 07:36 (55) 04:25 (11)                                 02:43 (14)
        06:26 (32) 09:32 (43) 13:30 (33) 20:08 (28) 25:42 (24) 33:18 (37) 37:43 (34)                                 40:26 (30)
31 Lars Roos Attunda OK 40:45 06:41 (40) 05:15 (59) 04:05 (25) 07:07 (26) 05:34 (23) 03:16 (22) 05:15 (27)                                 03:32 (34)
        06:41 (40) 11:56 (55) 16:01 (46) 23:08 (44) 28:42 (36) 31:58 (31) 37:13 (31)                                 40:45 (31)
32 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 40:53 07:20 (46) 01:59 (25) 05:05 (40) 07:50 (41) 06:31 (40) 03:30 (27) 05:11 (25)                                 03:27 (33)
        07:20 (46) 09:19 (41) 14:24 (40) 22:14 (38) 28:45 (37) 32:15 (32) 37:26 (32)                                 40:53 (32)
33 Åke Wansölin Söders-Tyresö 40:54 06:03 (26) 02:32 (43) 03:53 (19) 07:57 (43) 06:58 (45) 03:34 (29) 05:45 (36)                                 04:12 (50)
        06:03 (26) 08:35 (29) 12:28 (27) 20:25 (29) 27:23 (29) 30:57 (27) 36:42 (30)                                 40:54 (33)
34 Kenneth Berglund Hellas Orientering 40:58 07:01 (43) 01:39 (9) 03:36 (12) 07:13 (28) 10:03 (52) 03:02 (14) 05:08 (23)                                 03:16 (28)
        07:01 (43) 08:40 (32) 12:16 (26) 19:29 (25) 29:32 (40) 32:34 (36) 37:42 (33)                                 40:58 (34)
35 Ann-Marie Grankvist Väsby OK 41:45 09:28 (55) 02:02 (28) 04:40 (34) 06:58 (23) 05:57 (29) 03:22 (25) 05:44 (35)                                 03:34 (36)
        09:28 (55) 11:30 (52) 16:10 (47) 23:08 (44) 29:05 (39) 32:27 (34) 38:11 (35)                                 41:45 (35)
36 Ronny Hedlund OK Södertörn 42:19 05:40 (20) 01:49 (17) 04:25 (32) 06:33 (16) 10:23 (55) 05:44 (50) 04:42 (16)                                 03:03 (19)
        05:40 (20) 07:29 (17) 11:54 (21) 18:27 (18) 28:50 (38) 34:34 (40) 39:16 (37)                                 42:19 (36)
37 Bo Eklund Fredrikshofs IF Skid & OK 43:26 05:46 (22) 01:57 (24) 04:46 (37) 06:34 (17) 05:36 (25) 07:54 (56) 06:42 (43)                                 04:11 (49)
        05:46 (22) 07:43 (22) 12:29 (29) 19:03 (22) 24:39 (20) 32:33 (35) 39:15 (36)                                 43:26 (37)
38 Lars Löthman Järfälla OK 44:52 05:37 (18) 03:11 (56) 05:39 (47) 07:17 (30) 06:24 (37) 05:42 (49) 06:20 (40)                                 04:42 (54)
        05:37 (18) 08:48 (34) 14:27 (41) 21:44 (37) 28:08 (35) 33:50 (39) 40:10 (38)                                 44:52 (38)
39 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 46:19 08:47 (51) 02:29 (42) 05:17 (43) 07:43 (36) 06:30 (39) 04:07 (35) 07:43 (47)                                 03:43 (42)
        08:47 (51) 11:16 (50) 16:33 (50) 24:16 (47) 30:46 (44) 34:53 (41) 42:36 (40)                                 46:19 (39)
40 Britt Eriksson Hammarby IF OF 46:25 08:56 (52) 02:26 (40) 05:08 (41) 07:46 (38) 06:22 (34) 04:19 (37) 07:38 (45)                                 03:50 (46)
        08:56 (52) 11:22 (51) 16:30 (49) 24:16 (47) 30:38 (43) 34:57 (42) 42:35 (39)                                 46:25 (40)
41 Jan Brundell Solna OK 46:53 06:13 (27) 01:41 (10) 04:12 (28) 10:32 (54) 07:12 (47) 08:14 (57) 04:39 (15)                                 04:10 (48)
        06:13 (27) 07:54 (23) 12:06 (24) 22:38 (41) 29:50 (42) 38:04 (46) 42:43 (41)                                 46:53 (41)
42 Lars Fridén FMV 48:07 09:34 (57) 02:32 (43) 05:53 (49) 07:49 (40) 07:00 (46) 05:21 (46) 06:12 (37)                                 03:46 (44)
        09:34 (57) 12:06 (57) 17:59 (54) 25:48 (51) 32:48 (47) 38:09 (47) 44:21 (43)                                 48:07 (42)
43 Eva von Heijne Sigtuna OK 49:04 06:49 (41) 02:19 (36) 04:42 (36) 07:47 (39) 06:15 (31) 04:29 (39) 10:53 (54)                                 05:50 (58)
        06:49 (41) 09:08 (38) 13:50 (34) 21:37 (36) 27:52 (34) 32:21 (33) 43:14 (42)                                 49:04 (43)
44 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 49:24 08:03 (49) 02:47 (51) 06:18 (52) 08:29 (49) 06:36 (41) 06:03 (53) 06:19 (39)                                 04:49 (56)
        08:03 (49) 10:50 (48) 17:08 (52) 25:37 (50) 32:13 (46) 38:16 (48) 44:35 (44)                                 49:24 (44)
45 Bo Winald Hellas Orientering 49:29 06:55 (42) 02:18 (35) 04:58 (38) 09:37 (51) 08:17 (49) 04:48 (42) 08:58 (51)                                 03:38 (39)
        06:55 (42) 09:13 (39) 14:11 (38) 23:48 (46) 32:05 (45) 36:53 (44) 45:51 (45)                                 49:29 (45)
46 Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 49:36 06:23 (30) 02:04 (31) 06:29 (54) 08:06 (45) 06:42 (44) 03:40 (30) 12:35 (57)                                 03:37 (38)
        06:23 (30) 08:27 (27) 14:56 (44) 23:02 (43) 29:44 (41) 33:24 (38) 45:59 (46)                                 49:36 (46)
47 Lennart Sjöstål Klubblös 49:56 06:39 (38) 02:20 (37) 05:03 (39) 07:15 (29) 05:32 (22) 08:51 (58) 11:05 (55)                                 03:11 (25)
        06:39 (38) 08:59 (36) 14:02 (36) 21:17 (32) 26:49 (28) 35:40 (43) 46:45 (48)                                 49:56 (47)
48 Anders Hallgren Gustavsbergs OK 50:07 06:29 (33) 02:11 (33) 05:49 (48) 08:03 (44) 11:19 (56) 04:51 (43) 07:41 (46)                                 03:44 (43)
        06:29 (33) 08:40 (32) 14:29 (42) 22:32 (40) 33:51 (48) 38:42 (49) 46:23 (47)                                 50:07 (48)
49 Heidi Bjerkhaug OK Ravinen 51:17 07:16 (45) 02:35 (49) 06:43 (55) 13:15 (57) 06:28 (38) 04:37 (40) 06:44 (44)                                 03:39 (40)
        07:16 (45) 09:51 (44) 16:34 (51) 29:49 (56) 36:17 (53) 40:54 (52) 47:38 (50)                                 51:17 (49)
50 Åke Lewander Skarpnäcks OL 51:44 08:01 (48) 01:50 (20) 03:59 (22) 08:25 (47) 12:21 (57) 04:24 (38) 08:31 (50)                                 04:13 (51)
        08:01 (48) 09:51 (44) 13:50 (34) 22:15 (39) 34:36 (50) 39:00 (50) 47:31 (49)                                 51:44 (50)
51 Ove Kjjllberg Klubblös 51:57 07:25 (47) 02:32 (44) 10:30 (59) 10:08 (53) 05:55 (28) 05:32 (47) 06:15 (38)                                 03:40 (41)
        07:25 (47) 09:57 (46) 20:27 (58) 30:35 (58) 36:30 (54) 42:02 (54) 48:17 (51)                                 51:57 (51)
52 Jan Burell OK Enen 55:54 08:58 (53) 02:32 (44) 06:23 (53) 11:06 (56) 06:38 (43) 05:54 (51) 09:49 (53)                                 04:34 (52)
        08:58 (53) 11:30 (52) 17:53 (53) 28:59 (55) 35:37 (51) 41:31 (53) 51:20 (53)                                 55:54 (52)
53 Siv Frölund Haninge SOK 55:57 06:32 (34) 02:03 (29) 06:50 (56) 07:25 (34) 12:48 (58) 03:49 (34) 13:25 (58)                                 03:05 (20)
        06:32 (34) 08:35 (29) 15:25 (45) 22:50 (42) 35:38 (52) 39:27 (51) 52:52 (56)                                 55:57 (53)
54 Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK 56:05 09:07 (54) 02:45 (50) 07:28 (57) 10:42 (55) 09:37 (51) 05:00 (44) 06:37 (41)                                 04:49 (56)
        09:07 (54) 11:52 (54) 19:20 (57) 30:02 (57) 39:39 (57) 44:39 (57) 51:16 (52)                                 56:05 (54)
55 Bo Eklind Klubblös 56:37 09:31 (56) 02:34 (47) 06:14 (51) 09:49 (52) 10:06 (53) 06:01 (52) 07:44 (48)                                 04:38 (53)
        09:31 (56) 12:05 (56) 18:19 (55) 28:08 (53) 38:14 (55) 44:15 (56) 51:59 (54)                                 56:37 (55)
56 Mats Halvarez Klubblös 56:45 09:51 (58) 02:52 (53) 05:56 (50) 09:31 (50) 10:21 (54) 05:40 (48) 07:48 (49)                                 04:46 (55)
        09:51 (58) 12:43 (58) 18:39 (56) 28:10 (54) 38:31 (56) 44:11 (55) 51:59 (54)                                 56:45 (56)
57 Bengt Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK 58:50 05:53 (23) 02:03 (29) 03:32 (10) 16:09 (58) 06:21 (33) 03:03 (15) 19:05 (59)                                 02:44 (15)
        05:53 (23) 07:56 (24) 11:28 (18) 27:37 (52) 33:58 (49) 37:01 (45) 56:06 (57)                                 58:50 (57)
58 Ulla Karnebäck Attunda OK 60:06 08:23 (50) 02:34 (47) 05:20 (44) 08:25 (47) 17:45 (59) 02:46 (10) 11:44 (56)                                 03:09 (22)
        08:23 (50) 10:57 (49) 16:17 (48) 24:42 (49) 42:27 (58) 45:13 (58) 56:57 (58)                                 60:06 (58)
59 Christina Bertilson Klubblös 86:15 09:55 (59) 02:52 (53) 09:38 (58) 19:44 (59) 08:58 (50) 19:40 (59) 09:22 (52)                                 06:06 (59)
        09:55 (59) 12:47 (59) 22:25 (59) 42:09 (59) 51:07 (59) 70:47 (59) 80:09 (59)                                 86:15 (59)
                                                                       
                                                                       
Plac Bana E - 1,9 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6                                       Mål  
1 Jan Bengtsson klubblös 32:30 07:03 (1) 02:42 (10) 04:01 (1) 03:28 (3) 07:36 (3) 04:13 (5)                                     03:27 (4)
        07:03 (1) 09:45 (4) 13:46 (1) 17:14 (1) 24:50 (1) 29:03 (1)                                     32:30 (1)
2 Hans Eriksson Hellas Orientering 33:48 07:22 (2) 02:16 (3) 05:57 (11) 03:36 (4) 07:18 (2) 04:01 (2)                                     03:18 (2)
        07:22 (2) 09:38 (2) 15:35 (4) 19:11 (3) 26:29 (3) 30:30 (3)                                     33:48 (2)
3 Christina Larsson Söders SOL Tyresö 33:59 07:28 (3) 02:04 (1) 04:39 (5) 03:06 (2) 09:01 (7) 04:08 (3)                                     03:33 (5)
        07:28 (3) 09:32 (1) 14:11 (2) 17:17 (2) 26:18 (2) 30:26 (2)                                     33:59 (3)
4 Lars-Olov Andersson Sigtuna OK 37:20 08:00 (9) 03:12 (18) 04:53 (7) 03:38 (5) 09:28 (9) 03:58 (1)                                     04:11 (11)
        08:00 (9) 11:12 (12) 16:05 (8) 19:43 (4) 29:11 (4) 33:09 (4)                                     37:20 (4)
5 Torsten Lundborg Hammarby IF OF 40:06 07:31 (5) 02:08 (2) 11:03 (18) 04:08 (8) 05:47 (1) 07:11 (16)                                     02:18 (1)
        07:31 (5) 09:39 (3) 20:42 (15) 24:50 (12) 30:37 (6) 37:48 (8)                                     40:06 (5)
6 Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK 40:29 07:36 (6) 02:18 (4) 05:56 (10) 06:06 (16) 08:00 (4) 06:51 (15)                                     03:42 (8)
        07:36 (6) 09:54 (5) 15:50 (5) 21:56 (5) 29:56 (5) 36:47 (6)                                     40:29 (6)
7 Bror Wahlberg Haninge SOK 40:39 09:40 (17) 03:03 (15) 05:32 (9) 03:58 (6) 08:58 (6) 04:40 (7)                                     04:48 (14)
        09:40 (17) 12:43 (17) 18:15 (11) 22:13 (6) 31:11 (7) 35:51 (5)                                     40:39 (7)
8 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 43:17 08:54 (15) 03:09 (17) 06:03 (12) 04:14 (9) 10:06 (11) 05:02 (9)                                     05:49 (18)
        08:54 (15) 12:03 (15) 18:06 (10) 22:20 (7) 32:26 (8) 37:28 (7)                                     43:17 (8)
9 Sonja Perneby Tullinge SK 43:51 08:04 (10) 02:26 (7) 10:07 (17) 05:01 (14) 09:51 (10) 04:22 (6)                                     04:00 (9)
        08:04 (10) 10:30 (8) 20:37 (14) 25:38 (15) 35:29 (13) 39:51 (10)                                     43:51 (9)
10 Errol Wicksell Hellas Orientering 43:56 10:17 (18) 02:29 (8) 04:37 (4) 07:10 (17) 09:04 (8) 05:26 (11)                                     04:53 (16)
        10:17 (18) 12:46 (18) 17:23 (9) 24:33 (11) 33:37 (9) 39:03 (9)                                     43:56 (10)
11 Berit Lindunger Haninge SOK 45:05 07:57 (8) 02:24 (6) 11:08 (19) 03:00 (1) 10:28 (14) 06:30 (13)                                     03:38 (6)
        07:57 (8) 10:21 (7) 21:29 (16) 24:29 (10) 34:57 (12) 41:27 (11)                                     45:05 (11)
12 Alf Persson OK Österåker 48:17 15:25 (23) 03:17 (19) 06:13 (13) 04:06 (7) 10:22 (12) 04:11 (4)                                     04:43 (13)
        15:25 (23) 18:42 (22) 24:55 (20) 29:01 (18) 39:23 (14) 43:34 (12)                                     48:17 (12)
13 Ulf Eskilsson OK Södertörn 49:25 07:29 (4) 02:42 (10) 13:48 (22) 04:56 (12) 10:51 (17) 04:48 (8)                                     04:51 (15)
        07:29 (4) 10:11 (6) 23:59 (19) 28:55 (17) 39:46 (15) 44:34 (15)                                     49:25 (13)
14 Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK 50:23 08:37 (13) 02:44 (13) 04:31 (2) 07:46 (18) 10:26 (13) 09:35 (19)                                     06:44 (21)
        08:37 (13) 11:21 (13) 15:52 (6) 23:38 (8) 34:04 (10) 43:39 (13)                                     50:23 (14)
15 Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK 50:26 08:41 (14) 02:43 (12) 04:34 (3) 07:51 (20) 10:30 (15) 10:02 (20)                                     06:05 (20)
        08:41 (14) 11:24 (14) 15:58 (7) 23:49 (9) 34:19 (11) 44:21 (14)                                     50:26 (15)
16 Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 51:49 08:18 (12) 02:21 (5) 04:52 (6) 16:37 (24) 08:43 (5) 07:36 (17)                                     03:22 (3)
        08:18 (12) 10:39 (9) 15:31 (3) 32:08 (19) 40:51 (16) 48:27 (16)                                     51:49 (16)
17 Gunvor Granath Nynäshamns OK 54:16 08:13 (11) 02:50 (14) 12:21 (21) 04:47 (11) 14:23 (19) 08:04 (18)                                     03:38 (6)
        08:13 (11) 11:03 (11) 23:24 (18) 28:11 (16) 42:34 (17) 50:38 (18)                                     54:16 (17)
18 Ulla-Britta Hall Järla Orientering 54:43 07:36 (6) 03:04 (16) 09:55 (16) 04:57 (13) 17:32 (21) 06:30 (13)                                     05:09 (17)
        07:36 (6) 10:40 (10) 20:35 (13) 25:32 (14) 43:04 (19) 49:34 (17)                                     54:43 (18)
19 Yvonne Roos Attunda OK 58:15 12:38 (21) 04:02 (21) 16:26 (23) 04:44 (10) 10:46 (16) 05:14 (10)                                     04:25 (12)
        12:38 (21) 16:40 (21) 33:06 (21) 37:50 (21) 48:36 (20) 53:50 (20)                                     58:15 (19)
20 Ingrid Gunnarsson Täby OK 62:55 10:40 (19) 04:32 (22) 07:19 (14) 09:43 (21) 21:00 (23) 05:33 (12)                                     04:08 (10)
        10:40 (19) 15:12 (20) 22:31 (17) 32:14 (20) 53:14 (21) 58:47 (21)                                     62:55 (20)
21 Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 64:00 11:28 (20) 02:38 (9) 05:13 (8) 06:04 (15) 17:38 (22) 10:44 (21)                                     10:15 (24)
        11:28 (20) 14:06 (19) 19:19 (12) 25:23 (13) 43:01 (18) 53:45 (19)                                     64:00 (21)
22 Gösta Hansson Bromma-Vällingby SOK 82:50 09:00 (16) 03:18 (20) 23:47 (24) 07:49 (19) 14:44 (20) 18:10 (24)                                     06:02 (19)
        09:00 (16) 12:18 (16) 36:05 (22) 43:54 (22) 58:38 (22) 76:48 (23)                                     82:50 (22)
23 Åsa Norell Skogsluffarnas OK 83:47 14:38 (22) 12:32 (24) 09:24 (15) 14:07 (23) 12:59 (18) 12:15 (22)                                     07:52 (22)
        14:38 (22) 27:10 (24) 36:34 (23) 50:41 (24) 63:40 (23) 75:55 (22)                                     83:47 (23)
24 Göran Rastborg Bromma-Vällingby SOK 107:17 18:59 (24) 05:57 (23) 11:48 (20) 10:40 (22) 36:03 (24) 14:07 (23)                                     09:43 (23)
        18:59 (24) 24:56 (23) 36:44 (24) 47:24 (23) 83:27 (24) 97:34 (24)