Sträcktider Luffarligan Edsbergs sportfält                                                              
  2019-11-06       Svarta tider är sträcktider     Blå tider är från start     Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                              
                                                                           
Plac Bana A - 5,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   Mål  
1 Jonas Nordström Tullinge SK 35:59 02:31 (1) 01:55 (1) 01:14 (1) 01:23 (1) 02:51 (1) 02:58 (1) 02:39 (1) 02:02 (4) 02:51 (1) 01:45 (1) 02:45 (2) 01:55 (2) 02:52 (3) 01:56 (1) 02:11 (1) 00:54 (1) 01:17 (4)
        02:31 (1) 04:26 (1) 05:40 (1) 07:03 (1) 09:54 (1) 12:52 (1) 15:31 (1) 17:33 (1) 20:24 (1) 22:09 (1) 24:54 (1) 26:49 (1) 29:41 (1) 31:37 (1) 33:48 (1) 34:42 (1) 35:59 (1)
2 Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 38:02 02:57 (3) 02:20 (4) 01:18 (3) 01:29 (2) 03:29 (4) 03:30 (3) 02:47 (4) 01:50 (2) 03:07 (2) 01:46 (2) 02:37 (1) 02:01 (3) 02:33 (1) 01:56 (1) 02:18 (2) 00:58 (3) 01:06 (1)
        02:57 (3) 05:17 (4) 06:35 (4) 08:04 (3) 11:33 (4) 15:03 (4) 17:50 (4) 19:40 (3) 22:47 (3) 24:33 (3) 27:10 (2) 29:11 (2) 31:44 (2) 33:40 (2) 35:58 (2) 36:56 (2) 38:02 (2)
3 Niklas Wrane Söders-Tyresö 39:27 02:46 (2) 02:08 (3) 01:26 (4) 01:30 (3) 03:27 (3) 03:31 (4) 02:45 (2) 01:28 (1) 03:18 (3) 01:50 (3) 03:10 (5) 02:31 (8) 02:52 (3) 02:05 (4) 02:29 (3) 00:57 (2) 01:14 (2)
        02:46 (2) 04:54 (2) 06:20 (2) 07:50 (2) 11:17 (3) 14:48 (3) 17:33 (3) 19:01 (2) 22:19 (2) 24:09 (2) 27:19 (3) 29:50 (3) 32:42 (3) 34:47 (3) 37:16 (3) 38:13 (3) 39:27 (3)
4 Mårten Frendelius Kamrat och IF KIF 40:04 03:08 (4) 02:03 (2) 01:17 (2) 01:49 (4) 02:58 (2) 03:06 (2) 02:45 (2) 02:44 (11) 03:45 (5) 02:05 (4) 02:58 (3) 02:02 (4) 02:37 (2) 01:57 (3) 02:34 (4) 01:00 (4) 01:16 (3)
        03:08 (4) 05:11 (3) 06:28 (3) 08:17 (4) 11:15 (2) 14:21 (2) 17:06 (2) 19:50 (4) 23:35 (4) 25:40 (4) 28:38 (4) 30:40 (4) 33:17 (4) 35:14 (4) 37:48 (4) 38:48 (4) 40:04 (4)
5 Ulf Burman Gustavsbergs OK 44:52 03:42 (9) 02:33 (5) 01:30 (5) 02:04 (8) 03:31 (6) 03:46 (6) 02:59 (5) 02:12 (5) 03:42 (4) 02:27 (7) 02:59 (4) 01:43 (1) 03:30 (7) 02:41 (7) 02:57 (5) 01:17 (9) 01:19 (5)
        03:42 (9) 06:15 (7) 07:45 (5) 09:49 (5) 13:20 (5) 17:06 (5) 20:05 (5) 22:17 (5) 25:59 (5) 28:26 (5) 31:25 (5) 33:08 (5) 36:38 (5) 39:19 (5) 42:16 (5) 43:33 (5) 44:52 (5)
6 Arne Back Eksjö SOK 47:32 03:24 (6) 02:37 (6) 01:56 (9) 02:08 (9) 03:29 (4) 03:45 (5) 03:05 (6) 02:25 (8) 03:55 (6) 02:28 (8) 03:42 (8) 02:10 (5) 03:16 (5) 03:34 (11) 02:59 (6) 01:08 (5) 01:31 (9)
        03:24 (6) 06:01 (5) 07:57 (6) 10:05 (6) 13:34 (6) 17:19 (6) 20:24 (6) 22:49 (6) 26:44 (6) 29:12 (6) 32:54 (6) 35:04 (6) 38:20 (6) 41:54 (6) 44:53 (6) 46:01 (6) 47:32 (6)
7 Niklas Wansölin OK Ravinen 50:26 03:14 (5) 02:55 (7) 02:05 (11) 02:08 (9) 04:49 (12) 04:33 (7) 03:45 (10) 02:26 (10) 03:58 (7) 02:24 (5) 03:25 (6) 02:24 (6) 03:30 (7) 02:40 (6) 03:16 (9) 01:15 (8) 01:39 (10)
        03:14 (5) 06:09 (6) 08:14 (7) 10:22 (7) 15:11 (8) 19:44 (8) 23:29 (8) 25:55 (9) 29:53 (7) 32:17 (7) 35:42 (7) 38:06 (7) 41:36 (7) 44:16 (7) 47:32 (7) 48:47 (7) 50:26 (7)
8 Janne Nilsson Centrum OK 52:13 03:34 (7) 02:57 (8) 01:59 (10) 02:00 (6) 04:22 (9) 04:34 (8) 03:33 (9) 02:17 (6) 05:12 (13) 02:45 (10) 03:48 (9) 03:38 (14) 03:20 (6) 02:31 (5) 03:05 (8) 01:12 (7) 01:26 (7)
        03:34 (7) 06:31 (8) 08:30 (8) 10:30 (8) 14:52 (7) 19:26 (7) 22:59 (7) 25:16 (7) 30:28 (9) 33:13 (9) 37:01 (9) 40:39 (10) 43:59 (10) 46:30 (9) 49:35 (8) 50:47 (8) 52:13 (8)
9 Stefan Gustafsson Klubblösa 52:47 05:17 (15) 03:07 (11) 01:50 (6) 01:49 (4) 03:33 (7) 05:32 (12) 03:11 (8) 02:19 (7) 04:26 (9) 02:32 (9) 03:27 (7) 02:50 (12) 03:53 (10) 03:02 (8) 02:59 (6) 01:32 (14) 01:28 (8)
        05:17 (15) 08:24 (13) 10:14 (13) 12:03 (12) 15:36 (10) 21:08 (11) 24:19 (11) 26:38 (11) 31:04 (10) 33:36 (10) 37:03 (10) 39:53 (9) 43:46 (9) 46:48 (10) 49:47 (9) 51:19 (10) 52:47 (9)
10 Björn Jakobsson Täby OK 53:31 04:07 (10) 03:14 (13) 01:54 (7) 02:25 (13) 04:11 (8) 04:45 (10) 03:08 (7) 02:01 (3) 04:16 (8) 02:26 (6) 03:57 (10) 02:28 (7) 03:44 (9) 03:49 (13) 03:34 (10) 01:10 (6) 02:22 (14)
        04:07 (10) 07:21 (10) 09:15 (10) 11:40 (10) 15:51 (11) 20:36 (10) 23:44 (9) 25:45 (8) 30:01 (8) 32:27 (8) 36:24 (8) 38:52 (8) 42:36 (8) 46:25 (8) 49:59 (10) 51:09 (9) 53:31 (10)
11 Sven-Anders Olsson Attunda OK 56:43 03:39 (8) 03:12 (12) 01:54 (7) 02:18 (11) 04:24 (10) 04:41 (9) 03:48 (11) 02:25 (8) 05:25 (14) 03:01 (12) 04:13 (13) 02:33 (9) 04:27 (12) 04:13 (16) 03:40 (11) 01:25 (11) 01:25 (6)
        03:39 (8) 06:51 (9) 08:45 (9) 11:03 (9) 15:27 (9) 20:08 (9) 23:56 (10) 26:21 (10) 31:46 (11) 34:47 (11) 39:00 (11) 41:33 (11) 46:00 (11) 50:13 (12) 53:53 (11) 55:18 (11) 56:43 (11)
12 Gunnar Svanberg Järfälla OK 59:29 04:35 (12) 03:04 (9) 02:21 (13) 02:03 (7) 04:24 (10) 04:59 (11) 03:55 (12) 03:02 (14) 04:33 (10) 02:54 (11) 04:05 (11) 02:43 (11) 04:05 (11) 03:12 (9) 04:22 (13) 02:47 (17) 02:25 (15)
        04:35 (12) 07:39 (12) 10:00 (12) 12:03 (12) 16:27 (12) 21:26 (12) 25:21 (12) 28:23 (12) 32:56 (12) 35:50 (12) 39:55 (12) 42:38 (12) 46:43 (12) 49:55 (11) 54:17 (12) 57:04 (12) 59:29 (12)
13 Henrik Spovin Klubblös 61:52 04:17 (11) 03:06 (10) 02:11 (12) 02:19 (12) 04:50 (13) 06:15 (16) 04:28 (13) 03:09 (15) 04:38 (11) 03:05 (13) 04:09 (12) 04:17 (17) 04:28 (13) 03:17 (10) 04:10 (12) 01:24 (10) 01:49 (11)
        04:17 (11) 07:23 (11) 09:34 (11) 11:53 (11) 16:43 (13) 22:58 (13) 27:26 (13) 30:35 (13) 35:13 (13) 38:18 (13) 42:27 (13) 46:44 (13) 51:12 (13) 54:29 (13) 58:39 (13) 60:03 (13) 61:52 (13)
14 Lars Boudrie Väsby OK 68:35 05:24 (16) 04:03 (14) 02:21 (13) 02:51 (15) 05:41 (15) 05:50 (14) 04:53 (15) 02:46 (12) 06:38 (16) 03:23 (14) 04:48 (14) 02:38 (10) 05:16 (15) 03:41 (12) 04:27 (14) 01:30 (13) 02:25 (15)
        05:24 (16) 09:27 (14) 11:48 (14) 14:39 (14) 20:20 (14) 26:10 (14) 31:03 (14) 33:49 (14) 40:27 (15) 43:50 (15) 48:38 (14) 51:16 (14) 56:32 (14) 60:13 (14) 64:40 (14) 66:10 (14) 68:35 (14)
15 Kurt Eriksson Vandrarringen 69:28 04:41 (13) 05:34 (15) 02:53 (15) 02:35 (14) 05:01 (14) 06:05 (15) 04:41 (14) 03:56 (16) 04:58 (12) 03:25 (15) 05:13 (16) 03:31 (13) 04:33 (14) 03:50 (14) 04:33 (15) 01:38 (15) 02:21 (13)
        04:41 (13) 10:15 (15) 13:08 (15) 15:43 (15) 20:44 (15) 26:49 (15) 31:30 (15) 35:26 (15) 40:24 (14) 43:49 (14) 49:02 (15) 52:33 (15) 57:06 (15) 60:56 (15) 65:29 (15) 67:07 (15) 69:28 (15)
16 Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK 77:53 05:04 (14) 06:48 (17) 03:39 (16) 03:22 (16) 07:48 (16) 05:43 (13) 04:59 (16) 02:59 (13) 06:15 (15) 03:29 (16) 04:57 (15) 04:10 (16) 05:26 (16) 03:58 (15) 05:57 (17) 01:26 (12) 01:53 (12)
        05:04 (14) 11:52 (16) 15:31 (16) 18:53 (16) 26:41 (16) 32:24 (16) 37:23 (16) 40:22 (16) 46:37 (16) 50:06 (16) 55:03 (16) 59:13 (16) 64:39 (16) 68:37 (16) 74:34 (16) 76:00 (16) 77:53 (16)
17 Christina Nordström Bodens BK 91:31 06:19 (17) 05:37 (16) 03:44 (17) 04:31 (17) 07:53 (17) 08:59 (17) 06:07 (17) 04:29 (17) 07:43 (17) 04:28 (17) 05:48 (17) 03:58 (15) 06:55 (17) 04:34 (17) 04:48 (16) 01:47 (16) 03:51 (17)
        06:19 (17) 11:56 (17) 15:40 (17) 20:11 (17) 28:04 (17) 37:03 (17) 43:10 (17) 47:39 (17) 55:22 (17) 59:50 (17) 65:38 (17) 69:36 (17) 76:31 (17) 81:05 (17) 85:53 (17) 87:40 (17) 91:31 (17)
- Leif Åkerblom OK Österåker 53:49 03:37   02:51   01:58   02:18   04:02   04:58   04:00   02:20   04:35   02:34   03:52   02:21   03:49   03:04   03:47   02:05   01:38  
        03:37   06:28   08:26   10:44   14:46   19:44   23:44   26:04   30:39   33:13   37:05   39:26   43:15   46:19   50:06   52:11   53:49  
                                                                           
                                                                           
Plac Bana B - 4,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11                       Mål  
1 Tommy Holmér Väsby OK 37:08 03:54 (1) 01:17 (1) 01:29 (1) 02:15 (7) 03:57 (4) 04:30 (6) 03:07 (1) 04:25 (5) 01:51 (1) 05:35 (2) 03:22 (1)                     01:26 (2)
        03:54 (1) 05:11 (1) 06:40 (1) 08:55 (1) 12:52 (1) 17:22 (2) 20:29 (2) 24:54 (2) 26:45 (1) 32:20 (1) 35:42 (1)                     37:08 (1)
2 P-O Ivarsson Haninge SOK 37:25 04:01 (2) 01:27 (5) 02:08 (15) 01:40 (1) 03:39 (1) 03:50 (1) 03:32 (4) 04:27 (6) 02:11 (7) 05:27 (1) 03:39 (2)                     01:24 (1)
        04:01 (2) 05:28 (2) 07:36 (4) 09:16 (2) 12:55 (2) 16:45 (1) 20:17 (1) 24:44 (1) 26:55 (2) 32:22 (2) 36:01 (2)                     37:25 (2)
3 Öyvind Michelsen Järfälla OK 39:04 04:20 (3) 01:25 (4) 01:48 (4) 02:04 (2) 03:52 (3) 04:45 (9) 03:37 (5) 04:01 (1) 02:02 (4) 05:56 (3) 03:45 (3)                     01:29 (4)
        04:20 (3) 05:45 (3) 07:33 (3) 09:37 (3) 13:29 (3) 18:14 (5) 21:51 (5) 25:52 (4) 27:54 (4) 33:50 (4) 37:35 (3)                     39:04 (3)
4 Per Ove Wallén Täby OK 39:36 04:34 (6) 01:35 (6) 01:46 (3) 02:05 (3) 03:47 (2) 04:18 (4) 03:13 (2) 04:21 (2) 02:10 (5) 05:59 (4) 03:56 (7)                     01:52 (11)
        04:34 (6) 06:09 (6) 07:55 (6) 10:00 (5) 13:47 (4) 18:05 (4) 21:18 (3) 25:39 (3) 27:49 (3) 33:48 (3) 37:44 (4)                     39:36 (4)
5 Jan Gottfridsson Norbergs OK 41:26 04:31 (5) 01:23 (2) 01:34 (2) 03:36 (37) 04:21 (10) 04:11 (2) 03:31 (3) 04:31 (7) 01:57 (2) 06:16 (5) 03:46 (4)                     01:49 (10)
        04:31 (5) 05:54 (5) 07:28 (2) 11:04 (8) 15:25 (6) 19:36 (6) 23:07 (6) 27:38 (6) 29:35 (6) 35:51 (6) 39:37 (6)                     41:26 (5)
6 Jan Lundbäck Järfälla OK 42:28 04:26 (4) 01:24 (3) 01:48 (4) 02:05 (3) 04:04 (6) 04:17 (3) 03:37 (5) 04:22 (3) 01:59 (3) 07:21 (11) 03:55 (6)                     03:10 (37)
        04:26 (4) 05:50 (4) 07:38 (5) 09:43 (4) 13:47 (4) 18:04 (3) 21:41 (4) 26:03 (5) 28:02 (5) 35:23 (5) 39:18 (5)                     42:28 (6)
7 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 43:53 04:53 (7) 01:37 (9) 02:38 (27) 02:36 (21) 04:13 (8) 04:44 (8) 03:55 (11) 04:44 (9) 02:32 (12) 06:34 (6) 03:59 (8)                     01:28 (3)
        04:53 (7) 06:30 (7) 09:08 (13) 11:44 (14) 15:57 (11) 20:41 (8) 24:36 (8) 29:20 (8) 31:52 (8) 38:26 (7) 42:25 (7)                     43:53 (7)
8 Per Helen Söders SOL 45:52 04:54 (8) 01:50 (15) 02:05 (14) 02:17 (9) 04:21 (10) 04:29 (5) 03:49 (8) 04:23 (4) 03:14 (30) 07:56 (17) 04:26 (11)                     02:08 (19)
        04:54 (8) 06:44 (9) 08:49 (9) 11:06 (9) 15:27 (7) 19:56 (7) 23:45 (7) 28:08 (7) 31:22 (7) 39:18 (8) 43:44 (8)                     45:52 (8)
9 Lars Grankvist Täby OK 47:18 04:54 (8) 04:03 (38) 03:34 (36) 02:28 (16) 04:09 (7) 04:46 (10) 03:59 (12) 04:36 (8) 02:10 (5) 06:54 (8) 04:10 (10)                     01:35 (5)
        04:54 (8) 08:57 (30) 12:31 (33) 14:59 (29) 19:08 (25) 23:54 (20) 27:53 (17) 32:29 (16) 34:39 (13) 41:33 (11) 45:43 (11)                     47:18 (9)
10 Marie Malmborg Söders-Tyresö 47:25 05:24 (17) 01:37 (9) 01:51 (6) 02:16 (8) 04:24 (12) 06:14 (27) 03:38 (7) 05:58 (28) 03:13 (29) 07:14 (10) 03:52 (5)                     01:44 (7)
        05:24 (17) 07:01 (13) 08:52 (10) 11:08 (10) 15:32 (9) 21:46 (12) 25:24 (10) 31:22 (11) 34:35 (12) 41:49 (12) 45:41 (10)                     47:25 (10)
11 Peter Rasmussen Nyköpings OK 47:28 05:02 (11) 01:42 (11) 02:03 (13) 02:14 (6) 04:39 (14) 05:23 (15) 04:07 (14) 05:27 (17) 02:31 (10) 07:53 (15) 04:31 (14)                     01:56 (12)
        05:02 (11) 06:44 (9) 08:47 (8) 11:01 (7) 15:40 (10) 21:03 (9) 25:10 (9) 30:37 (9) 33:08 (9) 41:01 (9) 45:32 (9)                     47:28 (11)
12 Per Öhlund Gustavsbergs OK 47:55 05:13 (14) 02:29 (30) 03:47 (37) 02:34 (19) 05:23 (30) 04:58 (11) 03:54 (10) 04:44 (9) 02:23 (9) 06:50 (7) 04:01 (9)                     01:39 (6)
        05:13 (14) 07:42 (20) 11:29 (28) 14:03 (26) 19:26 (27) 24:24 (22) 28:18 (19) 33:02 (17) 35:25 (17) 42:15 (13) 46:16 (12)                     47:55 (12)
13 Lotta Valentin Gustavsbergs OK 49:35 05:47 (21) 01:35 (6) 01:56 (8) 02:07 (5) 04:03 (5) 05:39 (18) 04:33 (21) 05:41 (21) 02:18 (8) 07:47 (14) 06:10 (39)                     01:59 (14)
        05:47 (21) 07:22 (15) 09:18 (14) 11:25 (12) 15:28 (8) 21:07 (10) 25:40 (11) 31:21 (10) 33:39 (10) 41:26 (10) 47:36 (13)                     49:35 (13)
14 Eva Elnerud Sigtuna OK 49:39 05:38 (20) 01:57 (18) 02:14 (18) 02:38 (22) 04:44 (15) 05:15 (13) 04:24 (17) 05:24 (14) 02:34 (14) 07:33 (12) 05:33 (37)                     01:45 (9)
        05:38 (20) 07:35 (17) 09:49 (17) 12:27 (18) 17:11 (15) 22:26 (13) 26:50 (14) 32:14 (13) 34:48 (14) 42:21 (14) 47:54 (14)                     49:39 (14)
15 Bengt Kärrström Tullinge SK 50:06 05:27 (18) 02:10 (26) 02:00 (12) 02:23 (14) 05:14 (25) 05:25 (16) 04:33 (21) 05:53 (26) 03:22 (34) 07:07 (9) 04:48 (21)                     01:44 (7)
        05:27 (18) 07:37 (18) 09:37 (16) 12:00 (16) 17:14 (16) 22:39 (15) 27:12 (16) 33:05 (18) 36:27 (19) 43:34 (16) 48:22 (18)                     50:06 (15)
16 Paul Norén OK Södertörn 50:10 05:07 (12) 01:55 (17) 01:59 (10) 02:21 (13) 04:46 (16) 06:29 (31) 04:02 (13) 05:36 (18) 02:44 (19) 08:25 (22) 04:45 (16)                     02:01 (18)
        05:07 (12) 07:02 (14) 09:01 (12) 11:22 (11) 16:08 (12) 22:37 (14) 26:39 (13) 32:15 (14) 34:59 (15) 43:24 (15) 48:09 (16)                     50:10 (16)
17 Elisabeth Tollemark Skogsluffarnas OK 50:20 05:07 (12) 01:51 (16) 02:33 (26) 02:23 (14) 04:18 (9) 05:14 (12) 05:01 (31) 05:16 (12) 02:46 (22) 09:10 (30) 04:29 (13)                     02:12 (22)
        05:07 (12) 06:58 (11) 09:31 (15) 11:54 (15) 16:12 (14) 21:26 (11) 26:27 (12) 31:43 (12) 34:29 (11) 43:39 (18) 48:08 (15)                     50:20 (17)
18 Miriam Larsson Gustavsbergs OK 50:38 05:14 (15) 01:44 (12) 01:56 (8) 02:49 (27) 06:03 (36) 05:55 (23) 04:21 (16) 05:23 (13) 02:39 (16) 07:43 (13) 04:52 (23)                     01:59 (14)
        05:14 (15) 06:58 (11) 08:54 (11) 11:43 (13) 17:46 (18) 23:41 (19) 28:02 (18) 33:25 (19) 36:04 (18) 43:47 (19) 48:39 (19)                     50:38 (18)
18 Leif Mörkfors Järfälla OK 50:38 04:56 (10) 01:35 (6) 01:59 (10) 02:20 (11) 05:18 (27) 06:37 (34) 04:24 (17) 05:08 (11) 02:44 (19) 08:35 (24) 04:45 (16)                     02:17 (27)
        04:56 (10) 06:31 (8) 08:30 (7) 10:50 (6) 16:08 (12) 22:45 (16) 27:09 (15) 32:17 (15) 35:01 (16) 43:36 (17) 48:21 (17)                     50:38 (18)
20 Svante Frid Enebybergs IF 51:40 06:20 (29) 02:11 (27) 02:11 (17) 02:34 (19) 05:12 (23) 05:45 (20) 04:35 (24) 05:36 (18) 02:31 (10) 07:55 (16) 04:26 (11)                     02:24 (28)
        06:20 (29) 08:31 (27) 10:42 (24) 13:16 (22) 18:28 (21) 24:13 (21) 28:48 (21) 34:24 (21) 36:55 (20) 44:50 (20) 49:16 (20)                     51:40 (20)
21 Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK 52:42 06:01 (26) 03:29 (35) 02:41 (30) 02:18 (10) 04:51 (17) 05:27 (17) 04:29 (19) 05:41 (21) 02:40 (17) 07:59 (18) 04:57 (28)                     02:09 (21)
        06:01 (26) 09:30 (33) 12:11 (31) 14:29 (27) 19:20 (26) 24:47 (26) 29:16 (24) 34:57 (23) 37:37 (22) 45:36 (21) 50:33 (21)                     52:42 (21)
22 Kjell Jansson Långhundra IF 53:03 05:23 (16) 02:14 (28) 02:29 (25) 02:43 (24) 05:20 (28) 06:32 (32) 04:37 (26) 05:24 (14) 02:49 (23) 08:34 (23) 04:58 (30)                     02:00 (17)
        05:23 (16) 07:37 (18) 10:06 (19) 12:49 (19) 18:09 (20) 24:41 (25) 29:18 (25) 34:42 (22) 37:31 (21) 46:05 (22) 51:03 (22)                     53:03 (22)
23 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 54:06 06:07 (27) 02:05 (21) 02:23 (22) 02:58 (31) 05:15 (26) 05:52 (21) 04:35 (24) 05:57 (27) 03:03 (27) 08:21 (21) 04:56 (27)                     02:34 (32)
        06:07 (27) 08:12 (23) 10:35 (21) 13:33 (23) 18:48 (23) 24:40 (24) 29:15 (23) 35:12 (25) 38:15 (23) 46:36 (23) 51:32 (23)                     54:06 (23)
24 Anders Karlsson Tullinge SK 55:04 06:35 (33) 01:45 (13) 02:09 (16) 02:29 (17) 04:53 (18) 05:20 (14) 06:09 (38) 05:47 (25) 03:18 (31) 08:53 (25) 04:59 (31)                     02:47 (35)
        06:35 (33) 08:20 (25) 10:29 (20) 12:58 (20) 17:51 (19) 23:11 (17) 29:20 (26) 35:07 (24) 38:25 (24) 47:18 (24) 52:17 (24)                     55:04 (24)
25 Per-Erik Jansson IF Thor 55:28 05:49 (23) 03:19 (34) 03:06 (34) 02:54 (29) 05:12 (23) 05:59 (24) 04:32 (20) 06:05 (29) 02:35 (15) 09:08 (29) 04:36 (15)                     02:13 (23)
        05:49 (23) 09:08 (32) 12:14 (32) 15:08 (31) 20:20 (30) 26:19 (30) 30:51 (28) 36:56 (28) 39:31 (26) 48:39 (26) 53:15 (26)                     55:28 (25)
26 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 56:13 05:53 (24) 02:05 (21) 02:38 (27) 02:31 (18) 05:25 (31) 05:52 (21) 04:34 (23) 06:44 (35) 02:43 (18) 09:28 (31) 04:52 (24)                     03:28 (39)
        05:53 (24) 07:58 (21) 10:36 (22) 13:07 (21) 18:32 (22) 24:24 (22) 28:58 (22) 35:42 (26) 38:25 (24) 47:53 (25) 52:45 (25)                     56:13 (26)
27 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 56:52 06:00 (25) 02:00 (20) 02:49 (31) 02:55 (30) 06:05 (37) 06:15 (28) 05:01 (31) 07:33 (38) 02:56 (25) 08:13 (20) 04:57 (28)                     02:08 (19)
        06:00 (25) 08:00 (22) 10:49 (25) 13:44 (25) 19:49 (28) 26:04 (29) 31:05 (29) 38:38 (30) 41:34 (29) 49:47 (27) 54:44 (27)                     56:52 (27)
28 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 57:56 05:35 (19) 01:57 (18) 02:22 (20) 02:20 (11) 05:00 (21) 06:09 (25) 04:55 (30) 05:46 (24) 06:23 (39) 09:36 (32) 05:54 (38)                     01:59 (14)
        05:35 (19) 07:32 (16) 09:54 (18) 12:14 (17) 17:14 (16) 23:23 (18) 28:18 (19) 34:04 (20) 40:27 (27) 50:03 (28) 55:57 (29)                     57:56 (28)
29 Matts Björke Söders-Tyresö 59:14 06:09 (28) 02:20 (29) 02:57 (33) 03:57 (39) 04:56 (19) 05:43 (19) 04:45 (27) 05:44 (23) 06:08 (38) 08:04 (19) 04:52 (23)                     03:39 (40)
        06:09 (28) 08:29 (26) 11:26 (27) 15:23 (32) 20:19 (29) 26:02 (28) 30:47 (27) 36:31 (27) 42:39 (30) 50:43 (29) 55:35 (28)                     59:14 (29)
30 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 59:55 05:47 (21) 02:58 (32) 02:15 (19) 02:41 (23) 05:21 (29) 06:13 (26) 07:12 (40) 05:37 (20) 02:45 (21) 11:39 (39) 05:14 (34)                     02:13 (23)
        05:47 (21) 08:45 (29) 11:00 (26) 13:41 (24) 19:02 (24) 25:15 (27) 32:27 (30) 38:04 (29) 40:49 (28) 52:28 (30) 57:42 (30)                     59:55 (30)
31 Ann-Marie Holmström Gustavsbergs OK 60:43 06:21 (30) 04:11 (39) 02:40 (29) 03:19 (34) 05:56 (35) 06:18 (29) 05:10 (33) 06:23 (32) 02:59 (26) 09:54 (35) 04:46 (18)                     02:46 (34)
        06:21 (30) 10:32 (36) 13:12 (36) 16:31 (36) 22:27 (34) 28:45 (34) 33:55 (33) 40:18 (33) 43:17 (31) 53:11 (31) 57:57 (31)                     60:43 (31)
32 Tommy Wåhlin Västerås SOK 61:22 07:05 (36) 02:59 (33) 02:27 (24) 03:11 (33) 05:39 (34) 06:42 (35) 06:47 (39) 06:35 (34) 02:52 (24) 09:50 (33) 05:00 (32)                     02:15 (25)
        07:05 (36) 10:04 (34) 12:31 (33) 15:42 (33) 21:21 (32) 28:03 (33) 34:50 (34) 41:25 (34) 44:17 (33) 54:07 (33) 59:07 (32)                     61:22 (32)
33 Eva Svanberg Järfälla OK 61:52 06:26 (32) 02:05 (21) 03:19 (35) 02:47 (25) 06:43 (38) 06:33 (33) 05:35 (35) 06:18 (31) 03:43 (35) 10:18 (38) 05:32 (36)                     02:33 (31)
        06:26 (32) 08:31 (27) 11:50 (29) 14:37 (28) 21:20 (31) 27:53 (32) 33:28 (32) 39:46 (32) 43:29 (32) 53:47 (32) 59:19 (33)                     61:52 (33)
34 Matz Larsson Gustavsbergs OK 63:53 15:59 (40) 04:42 (40) 01:55 (7) 02:47 (25) 04:37 (13) 04:38 (7) 03:50 (9) 06:31 (33) 02:32 (12) 09:04 (26) 04:47 (20)                     02:31 (30)
        15:59 (40) 20:41 (40) 22:36 (40) 25:23 (40) 30:00 (40) 34:38 (38) 38:28 (38) 44:59 (37) 47:31 (34) 56:35 (34) 61:22 (34)                     63:53 (34)
35 Anders Johnson Järfälla OK 65:04 09:34 (39) 02:06 (24) 04:24 (39) 03:26 (36) 04:57 (20) 09:08 (38) 04:20 (15) 05:24 (15) 05:37 (37) 09:06 (27) 04:46 (18)                     02:16 (26)
        09:34 (39) 11:40 (39) 16:04 (39) 19:30 (39) 24:27 (39) 33:35 (37) 37:55 (37) 43:19 (35) 48:56 (37) 58:02 (36) 62:48 (36)                     65:04 (35)
36 Sven Setterqvist OK Södertörn 65:32 06:25 (31) 01:48 (14) 02:25 (23) 05:20 (40) 05:26 (32) 06:20 (30) 04:52 (29) 06:13 (30) 09:29 (40) 09:07 (28) 05:18 (35)                     02:49 (36)
        06:25 (31) 08:13 (24) 10:38 (23) 15:58 (34) 21:24 (33) 27:44 (31) 32:36 (31) 38:49 (31) 48:18 (35) 57:25 (35) 62:43 (35)                     65:32 (36)
37 Stefan Olsson Klubblös 67:26 07:24 (38) 02:47 (31) 04:43 (40) 03:50 (38) 05:10 (22) 07:27 (37) 06:00 (37) 07:02 (36) 03:57 (36) 11:41 (40) 04:49 (22)                     02:36 (33)
        07:24 (38) 10:11 (35) 14:54 (37) 18:44 (38) 23:54 (37) 31:21 (36) 37:21 (36) 44:23 (36) 48:20 (36) 60:01 (37) 64:50 (37)                     67:26 (37)
38 Bo Winander Järfälla OK 68:28 07:06 (37) 03:31 (36) 04:21 (38) 02:52 (28) 05:28 (33) 12:07 (39) 05:29 (34) 07:36 (39) 03:19 (32) 09:51 (34) 04:52 (25)                     01:56 (12)
        07:06 (37) 10:37 (37) 14:58 (38) 17:50 (37) 23:18 (35) 35:25 (39) 40:54 (39) 48:30 (39) 51:49 (39) 61:40 (39) 66:32 (39)                     68:28 (38)
39 Ove Eriksson Nyköpings OK 68:53 07:00 (35) 03:43 (37) 02:22 (20) 03:23 (35) 06:56 (39) 07:12 (36) 04:51 (28) 11:46 (40) 03:04 (28) 10:13 (37) 05:02 (33)                     03:21 (38)
        07:00 (35) 10:43 (38) 13:05 (35) 16:28 (35) 23:24 (36) 30:36 (35) 35:27 (35) 47:13 (38) 50:17 (38) 60:30 (38) 65:32 (38)                     68:53 (39)
40 Lars Olavi Peldan Enebybergs IF 72:48 06:56 (34) 02:07 (25) 02:55 (32) 03:08 (32) 09:10 (40) 13:04 (40) 05:48 (36) 07:18 (37) 03:19 (32) 10:09 (36) 06:30 (40)                     02:24 (28)
        06:56 (34) 09:03 (31) 11:58 (30) 15:06 (30) 24:16 (38) 37:20 (40) 43:08 (40) 50:26 (40) 53:45 (40) 63:54 (40) 70:24 (40)                     72:48 (40)
- Roland Löwgren Spårvägens OK 386:29 07:47   01:55   02:28   04:15   06:54   06:58   15:45   07:16   03:02                               330:09  
        07:47   09:42   12:10   16:25   23:19   30:17   46:02   53:18   56:20                               386:29  
                                                                           
                                                                           
Plac Bana C - 3,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11                       Mål  
1 Mats Herbert Täby OK 32:08 04:35 (2) 01:21 (1) 02:01 (6) 01:52 (4) 01:50 (1) 04:10 (2) 02:03 (2) 01:59 (7) 03:54 (2) 02:35 (2) 04:09 (15)                     01:39 (6)
        04:35 (2) 05:56 (2) 07:57 (2) 09:49 (2) 11:39 (2) 15:49 (2) 17:52 (2) 19:51 (1) 23:45 (1) 26:20 (1) 30:29 (1)                     32:08 (1)
2 Anders Lillstrand SNO 32:56 04:27 (1) 01:25 (2) 01:39 (1) 01:44 (2) 01:51 (2) 04:06 (1) 01:57 (1) 03:13 (77) 04:36 (13) 02:26 (1) 03:50 (7)                     01:42 (11)
        04:27 (1) 05:52 (1) 07:31 (1) 09:15 (1) 11:06 (1) 15:12 (1) 17:09 (1) 20:22 (2) 24:58 (2) 27:24 (2) 31:14 (2)                     32:56 (2)
3 Per Ljung Centrum OK 33:42 04:49 (3) 01:38 (6) 01:48 (2) 01:56 (8) 03:42 (79) 04:49 (5) 02:25 (12) 01:57 (5) 03:28 (1) 02:45 (3) 03:06 (1)                     01:19 (2)
        04:49 (3) 06:27 (3) 08:15 (3) 10:11 (3) 13:53 (10) 18:42 (9) 21:07 (7) 23:04 (7) 26:32 (4) 29:17 (4) 32:23 (3)                     33:42 (3)
4 Tommy Lindberg Haninge SOK 35:17 05:03 (7) 01:39 (8) 01:51 (3) 02:08 (21) 02:17 (7) 04:56 (8) 02:18 (8) 02:39 (48) 04:16 (6) 03:13 (13) 03:37 (3)                     01:20 (3)
        05:03 (7) 06:42 (5) 08:33 (4) 10:41 (6) 12:58 (4) 17:54 (5) 20:12 (5) 22:51 (6) 27:07 (6) 30:20 (5) 33:57 (4)                     35:17 (4)
5 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 36:11 04:55 (4) 01:34 (5) 02:04 (9) 02:00 (12) 02:00 (4) 04:38 (4) 02:21 (10) 01:58 (6) 04:07 (5) 03:02 (5) 05:52 (65)                     01:40 (8)
        04:55 (4) 06:29 (4) 08:33 (4) 10:33 (4) 12:33 (3) 17:11 (3) 19:32 (3) 21:30 (3) 25:37 (3) 28:39 (3) 34:31 (5)                     36:11 (5)
6 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 37:18 05:32 (20) 01:52 (22) 03:30 (90) 02:06 (18) 02:32 (17) 04:52 (6) 02:14 (5) 02:05 (13) 04:06 (4) 03:13 (12) 03:41 (5)                     01:35 (4)
        05:32 (20) 07:24 (19) 10:54 (37) 13:00 (31) 15:32 (29) 20:24 (21) 22:38 (17) 24:43 (16) 28:49 (9) 32:02 (9) 35:43 (6)                     37:18 (6)
7 Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL 37:19 04:56 (5) 01:51 (20) 02:04 (9) 01:45 (3) 02:43 (30) 05:01 (10) 02:16 (6) 01:59 (7) 05:04 (24) 03:05 (7) 04:59 (40)                     01:36 (5)
        04:56 (5) 06:47 (7) 08:51 (6) 10:36 (5) 13:19 (7) 18:20 (6) 20:36 (6) 22:35 (5) 27:39 (7) 30:44 (7) 35:43 (6)                     37:19 (7)
8 Sören Andersson OK Loch ness 37:58 05:13 (10) 01:41 (9) 02:01 (6) 02:22 (46) 03:02 (50) 05:16 (13) 02:31 (16) 01:51 (2) 04:19 (7) 03:09 (9) 04:39 (26)                     01:54 (21)
        05:13 (10) 06:54 (9) 08:55 (7) 11:17 (10) 14:19 (17) 19:35 (15) 22:06 (12) 23:57 (10) 28:16 (8) 31:25 (8) 36:04 (8)                     37:58 (8)
9 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 38:01 05:40 (27) 01:43 (10) 02:08 (15) 02:00 (11) 02:59 (44) 05:26 (22) 02:17 (7) 02:08 (16) 04:32 (11) 03:24 (17) 03:58 (9)                     01:46 (13)
        05:40 (27) 07:23 (17) 09:31 (15) 11:31 (14) 14:30 (19) 19:56 (18) 22:13 (13) 24:21 (11) 28:53 (10) 32:17 (10) 36:15 (11)                     38:01 (9)
10 Leo Larsson MIK 38:02 05:55 (35) 01:54 (25) 02:04 (10) 01:52 (4) 02:18 (8) 05:08 (12) 03:04 (54) 02:08 (16) 04:32 (11) 03:40 (30) 03:39 (4)                     01:48 (15)
        05:55 (35) 07:49 (31) 09:53 (21) 11:45 (16) 14:03 (12) 19:11 (10) 22:15 (14) 24:23 (12) 28:55 (11) 32:35 (11) 36:14 (10)                     38:02 (10)
11 Dan Klang Hellas Orientering 38:08 05:14 (11) 01:32 (4) 02:25 (35) 01:39 (1) 02:20 (10) 04:22 (3) 02:13 (4) 01:51 (2) 05:25 (36) 03:28 (21) 05:36 (57)                     02:03 (34)
        05:14 (11) 06:46 (6) 09:11 (12) 10:50 (7) 13:10 (5) 17:32 (4) 19:45 (4) 21:36 (4) 27:01 (5) 30:29 (6) 36:05 (9)                     38:08 (11)
12 Leif Nordlund Länna IF 38:31 05:32 (20) 02:08 (47) 01:57 (5) 02:11 (25) 02:07 (5) 05:24 (21) 02:57 (45) 02:25 (32) 04:52 (19) 03:08 (8) 04:02 (12)                     01:48 (15)
        05:32 (20) 07:40 (26) 09:37 (18) 11:48 (19) 13:55 (11) 19:19 (12) 22:16 (15) 24:41 (15) 29:33 (15) 32:41 (12) 36:43 (13)                     38:31 (12)
13 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 38:35 05:12 (9) 01:43 (10) 02:02 (8) 02:06 (18) 02:37 (22) 04:57 (9) 02:38 (25) 02:39 (48) 05:56 (50) 02:55 (4) 03:52 (8)                     01:58 (23)
        05:12 (9) 06:55 (11) 08:57 (8) 11:03 (8) 13:40 (8) 18:37 (7) 21:15 (9) 23:54 (9) 29:50 (17) 32:45 (14) 36:37 (12)                     38:35 (13)
14 Per-Johan Vikfors OK Österåker 39:07 05:20 (13) 01:57 (31) 02:11 (19) 02:21 (43) 03:19 (59) 05:19 (15) 02:18 (8) 02:04 (12) 04:28 (10) 03:38 (26) 04:03 (13)                     02:09 (40)
        05:20 (13) 07:17 (14) 09:28 (14) 11:49 (20) 15:08 (25) 20:27 (22) 22:45 (19) 24:49 (18) 29:17 (13) 32:55 (15) 36:58 (14)                     39:07 (14)
15 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 39:19 05:21 (14) 02:17 (58) 02:40 (54) 02:04 (16) 02:36 (20) 05:40 (32) 02:25 (12) 02:59 (64) 04:20 (8) 03:12 (11) 04:06 (14)                     01:39 (6)
        05:21 (14) 07:38 (25) 10:18 (29) 12:22 (25) 14:58 (23) 20:38 (25) 23:03 (23) 26:02 (24) 30:22 (19) 33:34 (19) 37:40 (16)                     39:19 (15)
16 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 39:33 05:31 (19) 01:31 (3) 02:08 (15) 02:10 (24) 02:46 (35) 05:21 (17) 02:32 (18) 02:35 (40) 04:26 (9) 03:41 (31) 04:50 (32)                     02:02 (33)
        05:31 (19) 07:02 (12) 09:10 (11) 11:20 (12) 14:06 (13) 19:27 (14) 21:59 (11) 24:34 (14) 29:00 (12) 32:41 (12) 37:31 (15)                     39:33 (16)
17 Kjell Holmberg OK Södertörn 39:34 05:51 (32) 01:58 (33) 02:14 (24) 02:15 (29) 02:43 (31) 05:20 (16) 02:29 (15) 02:09 (18) 04:47 (18) 03:11 (10) 04:45 (30)                     01:52 (19)
        05:51 (32) 07:49 (31) 10:03 (25) 12:18 (24) 15:01 (24) 20:21 (20) 22:50 (21) 24:59 (20) 29:46 (16) 32:57 (16) 37:42 (17)                     39:34 (17)
18 Bengt Eriksson Väsby OK 40:17 05:27 (17) 01:56 (30) 02:18 (28) 02:20 (38) 02:42 (29) 05:21 (17) 02:44 (30) 02:20 (26) 04:44 (17) 03:37 (24) 04:38 (24)                     02:10 (42)
        05:27 (17) 07:23 (17) 09:41 (20) 12:01 (22) 14:43 (21) 20:04 (19) 22:48 (20) 25:08 (21) 29:52 (18) 33:29 (18) 38:07 (18)                     40:17 (18)
19 Claes Landqvist Vallentuna-Össeby OL 40:25 05:00 (6) 01:54 (25) 02:08 (15) 02:15 (31) 02:54 (39) 05:31 (25) 02:43 (28) 02:01 (9) 04:58 (20) 03:46 (34) 05:14 (49)                     02:01 (29)
        05:00 (6) 06:54 (9) 09:02 (9) 11:17 (10) 14:11 (14) 19:42 (17) 22:25 (16) 24:26 (13) 29:24 (14) 33:10 (17) 38:24 (19)                     40:25 (19)
20 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 41:01 07:50 (84) 01:48 (16) 02:11 (19) 01:56 (8) 05:24 (100) 04:53 (7) 02:06 (3) 01:54 (4) 03:59 (3) 03:02 (5) 04:00 (11)                     01:58 (23)
        07:50 (84) 09:38 (69) 11:49 (59) 13:45 (45) 19:09 (74) 24:02 (50) 26:08 (42) 28:02 (39) 32:01 (24) 35:03 (23) 39:03 (21)                     41:01 (20)
21 Anders Gärderud Enebybergs IF 41:22 05:05 (8) 01:46 (13) 02:12 (22) 02:01 (14) 02:10 (6) 05:23 (19) 02:32 (17) 02:17 (21) 07:25 (82) 03:45 (32) 03:58 (9)                     02:48 (80)
        05:05 (8) 06:51 (8) 09:03 (10) 11:04 (9) 13:14 (6) 18:37 (7) 21:09 (8) 23:26 (8) 30:51 (21) 34:36 (22) 38:34 (20)                     41:22 (21)
22 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 41:31 06:06 (40) 01:47 (14) 02:19 (29) 02:26 (54) 02:43 (31) 05:38 (29) 02:37 (23) 02:03 (10) 05:12 (27) 03:21 (16) 05:12 (48)                     02:07 (37)
        06:06 (40) 07:53 (33) 10:12 (26) 12:38 (28) 15:21 (26) 20:59 (27) 23:36 (26) 25:39 (23) 30:51 (21) 34:12 (21) 39:24 (22)                     41:31 (22)
23 Jonny Hansson Bromma-Vällingby SOK 41:50 05:22 (15) 01:59 (34) 02:05 (13) 02:04 (16) 02:54 (39) 06:06 (41) 02:34 (22) 02:06 (14) 05:12 (27) 03:38 (27) 05:37 (59)                     02:13 (47)
        05:22 (15) 07:21 (16) 09:26 (13) 11:30 (13) 14:24 (18) 20:30 (23) 23:04 (24) 25:10 (22) 30:22 (19) 34:00 (20) 39:37 (23)                     41:50 (23)
24 Per-Åke Holm Sigtuna OK 41:57 06:05 (39) 02:00 (37) 02:20 (30) 02:31 (66) 03:14 (54) 05:51 (35) 03:05 (57) 02:18 (23) 04:41 (15) 03:38 (26) 04:34 (22)                     01:40 (8)
        06:05 (39) 08:05 (35) 10:25 (30) 12:56 (30) 16:10 (37) 22:01 (33) 25:06 (34) 27:24 (31) 32:05 (25) 35:43 (24) 40:17 (24)                     41:57 (24)
25 Anneli Lindqvist Gustavsbergs OK 43:05 05:36 (23) 02:11 (49) 02:30 (38) 02:18 (35) 02:47 (37) 05:36 (27) 02:43 (28) 02:31 (36) 04:59 (21) 05:07 (72) 04:29 (20)                     02:18 (56)
        05:36 (23) 07:47 (30) 10:17 (28) 12:35 (27) 15:22 (27) 20:58 (26) 23:41 (27) 26:12 (25) 31:11 (23) 36:18 (25) 40:47 (26)                     43:05 (25)
26 Lars Westin Vallentuna-Össeby OL 43:23 05:36 (23) 01:44 (12) 02:33 (42) 02:15 (29) 02:32 (17) 06:22 (51) 02:49 (36) 03:00 (67) 05:31 (38) 03:56 (41) 04:23 (18)                     02:42 (77)
        05:36 (23) 07:20 (15) 09:53 (21) 12:08 (23) 14:40 (20) 21:02 (28) 23:51 (28) 26:51 (29) 32:22 (26) 36:18 (25) 40:41 (25)                     43:23 (26)
27 Jan Olsson Bromma-Vällingby SOK 43:25 05:54 (34) 01:51 (20) 03:48 (97) 02:06 (18) 02:47 (37) 06:10 (43) 02:38 (25) 02:45 (53) 05:14 (30) 03:26 (19) 04:41 (27)                     02:05 (35)
        05:54 (34) 07:45 (28) 11:33 (50) 13:39 (43) 16:26 (39) 22:36 (41) 25:14 (37) 27:59 (37) 33:13 (32) 36:39 (29) 41:20 (28)                     43:25 (27)
28 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 43:35 05:51 (32) 01:54 (26) 03:28 (88) 02:23 (49) 02:31 (16) 06:04 (40) 02:44 (30) 02:36 (42) 05:00 (22) 04:06 (46) 04:18 (17)                     02:40 (76)
        05:51 (32) 07:45 (28) 11:13 (41) 13:36 (40) 16:07 (35) 22:11 (34) 24:55 (33) 27:31 (32) 32:31 (28) 36:37 (28) 40:55 (27)                     43:35 (28)
29 Göran Larbo Attunda OK 43:58 05:40 (27) 02:01 (40) 02:16 (26) 02:29 (61) 03:25 (66) 05:28 (23) 03:59 (92) 02:39 (48) 05:23 (35) 03:37 (24) 04:51 (33)                     02:10 (41)
        05:40 (27) 07:41 (27) 09:57 (24) 12:26 (26) 15:51 (31) 21:19 (30) 25:18 (39) 27:57 (36) 33:20 (34) 36:57 (30) 41:48 (29)                     43:58 (29)
30 Uno Adolfsson IBM Club Sweden 44:16 06:52 (63) 01:59 (34) 03:31 (91) 02:08 (21) 03:00 (45) 06:15 (47) 02:45 (32) 02:35 (40) 05:07 (26) 03:18 (15) 04:56 (35)                     01:50 (17)
        06:52 (63) 08:51 (54) 12:22 (66) 14:30 (59) 17:30 (48) 23:45 (46) 26:30 (43) 29:05 (43) 34:12 (38) 37:30 (34) 42:26 (31)                     44:16 (30)
31 Göran Andersson Attunda OK 44:33 06:17 (46) 01:59 (34) 02:34 (44) 02:17 (34) 02:24 (14) 05:36 (27) 02:57 (45) 02:30 (35) 07:07 (76) 03:56 (41) 04:57 (37)                     01:59 (26)
        06:17 (46) 08:16 (37) 10:50 (34) 13:07 (34) 15:31 (28) 21:07 (29) 24:04 (29) 26:34 (27) 33:41 (36) 37:37 (35) 42:34 (32)                     44:33 (31)
32 Anders Eriksson Vallentuna-Össeby OL 44:55 05:57 (36) 02:04 (43) 03:13 (81) 02:38 (72) 02:18 (8) 06:09 (42) 02:32 (17) 01:49 (1) 05:46 (46) 05:13 (75) 04:58 (39)                     02:18 (56)
        05:57 (36) 08:01 (34) 11:14 (42) 13:52 (46) 16:10 (37) 22:19 (36) 24:51 (32) 26:40 (28) 32:26 (27) 37:39 (37) 42:37 (33)                     44:55 (32)
33 Urban Boström Solna OK 45:11 05:46 (30) 01:38 (6) 02:07 (14) 02:15 (29) 01:57 (3) 05:34 (26) 02:33 (20) 06:09 (101) 05:26 (37) 03:55 (39) 04:44 (29)                     03:07 (91)
        05:46 (30) 07:24 (19) 09:31 (15) 11:46 (17) 13:43 (9) 19:17 (11) 21:50 (10) 27:59 (37) 33:25 (35) 37:20 (32) 42:04 (30)                     45:11 (33)
34 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 45:25 05:28 (18) 02:54 (88) 03:15 (82) 01:59 (10) 03:01 (48) 05:58 (38) 02:37 (23) 02:24 (30) 05:34 (40) 03:26 (18) 06:48 (85)                     02:01 (29)
        05:28 (18) 08:22 (42) 11:37 (53) 13:36 (40) 16:37 (43) 22:35 (40) 25:12 (36) 27:36 (33) 33:10 (31) 36:36 (27) 43:24 (34)                     45:25 (34)
35 Kjell Lindblom Järfälla OK 45:31 06:21 (49) 01:57 (31) 02:26 (36) 02:47 (83) 02:38 (23) 06:23 (53) 03:01 (50) 02:29 (34) 05:03 (23) 04:24 (56) 06:15 (73)                     01:47 (14)
        06:21 (49) 08:18 (38) 10:44 (32) 13:31 (39) 16:09 (36) 22:32 (39) 25:33 (40) 28:02 (39) 33:05 (30) 37:29 (33) 43:44 (38)                     45:31 (35)
36 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 45:38 06:07 (41) 02:21 (61) 02:23 (32) 02:09 (23) 03:39 (77) 05:45 (33) 02:51 (37) 02:24 (30) 05:37 (42) 04:22 (54) 05:55 (67)                     02:05 (35)
        06:07 (41) 08:28 (45) 10:51 (36) 13:00 (31) 16:39 (44) 22:24 (37) 25:15 (38) 27:39 (34) 33:16 (33) 37:38 (36) 43:33 (35)                     45:38 (36)
37 Reijo Korhonen Haninge SOK 45:57 06:19 (48) 02:00 (37) 02:13 (23) 02:12 (28) 03:45 (83) 05:17 (14) 02:42 (27) 03:44 (87) 06:25 (63) 04:43 (65) 04:36 (23)                     02:01 (29)
        06:19 (48) 08:19 (41) 10:32 (31) 12:44 (29) 16:29 (40) 21:46 (31) 24:28 (30) 28:12 (42) 34:37 (39) 39:20 (42) 43:56 (39)                     45:57 (37)
38 Tomas Pettersson Haninge SOK 46:44 06:17 (46) 02:07 (45) 02:26 (36) 02:30 (64) 02:38 (23) 06:17 (48) 02:52 (39) 02:37 (45) 06:20 (61) 03:13 (12) 06:22 (77)                     03:05 (89)
        06:17 (46) 08:24 (43) 10:50 (34) 13:20 (35) 15:58 (33) 22:15 (35) 25:07 (35) 27:44 (35) 34:04 (37) 37:17 (31) 43:39 (36)                     46:44 (38)
39 Leif Nordin Turebergs IF 46:46 05:46 (30) 03:52 (101) 02:33 (42) 02:37 (71) 02:56 (42) 06:03 (39) 03:05 (56) 02:16 (19) 05:31 (38) 04:05 (45) 04:56 (35)                     03:06 (90)
        05:46 (30) 09:38 (69) 12:11 (63) 14:48 (64) 17:44 (56) 23:47 (47) 26:52 (48) 29:08 (44) 34:39 (40) 38:44 (38) 43:40 (37)                     46:46 (39)
39 Leif Jonsson Gustavsbergs OK 46:46 06:15 (45) 02:03 (42) 03:16 (83) 02:25 (52) 03:32 (71) 06:20 (49) 03:23 (70) 02:48 (55) 05:15 (31) 04:15 (50) 04:57 (37)                     02:17 (51)
        06:15 (45) 08:18 (38) 11:34 (51) 13:59 (50) 17:31 (49) 23:51 (49) 27:14 (53) 30:02 (49) 35:17 (42) 39:32 (43) 44:29 (40)                     46:46 (39)
41 Jan Lindgren OK Södertörn 46:50 06:14 (43) 02:21 (61) 02:35 (45) 02:20 (38) 02:22 (13) 05:56 (37) 02:48 (35) 02:42 (52) 05:16 (32) 07:16 (99) 05:00 (42)                     02:00 (27)
        06:14 (43) 08:35 (47) 11:10 (39) 13:30 (38) 15:52 (32) 21:48 (32) 24:36 (31) 27:18 (30) 32:34 (29) 39:50 (45) 44:50 (41)                     46:50 (41)
42 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 46:53 07:11 (70) 01:47 (14) 02:24 (34) 02:20 (39) 02:21 (11) 07:44 (88) 02:56 (44) 02:36 (42) 05:49 (47) 04:04 (44) 05:40 (61)                     02:01 (29)
        07:11 (70) 08:58 (57) 11:22 (46) 13:42 (44) 16:03 (34) 23:47 (47) 26:43 (45) 29:19 (45) 35:08 (41) 39:12 (40) 44:52 (42)                     46:53 (42)
43 Ing-Marie Back Eksjö SOK 46:56 06:14 (43) 01:55 (28) 03:27 (87) 02:53 (88) 03:19 (59) 05:51 (35) 02:53 (41) 05:36 (99) 04:42 (16) 03:47 (35) 04:25 (19)                     01:54 (21)
        06:14 (43) 08:09 (36) 11:36 (52) 14:29 (58) 17:48 (58) 23:39 (45) 26:32 (44) 32:08 (65) 36:50 (53) 40:37 (50) 45:02 (44)                     46:56 (43)
44 Tommy Höglund Långhundra IF 47:13 06:01 (37) 02:25 (68) 02:46 (62) 02:16 (33) 03:43 (80) 07:39 (85) 02:51 (37) 02:22 (29) 05:16 (32) 04:42 (64) 04:53 (34)                     02:19 (59)
        06:01 (37) 08:26 (44) 11:12 (40) 13:28 (37) 17:11 (47) 24:50 (61) 27:41 (58) 30:03 (50) 35:19 (43) 40:01 (47) 44:54 (43)                     47:13 (44)
45 Anna Blomgren Tullinge SK 47:37 06:26 (52) 02:17 (58) 02:43 (57) 02:32 (68) 03:37 (72) 06:56 (70) 02:58 (47) 02:37 (45) 06:16 (60) 03:35 (23) 05:32 (56)                     02:08 (38)
        06:26 (52) 08:43 (48) 11:26 (47) 13:58 (48) 17:35 (52) 24:31 (57) 27:29 (55) 30:06 (51) 36:22 (51) 39:57 (46) 45:29 (46)                     47:37 (45)
46 Ulf Stridh Snättringe SK 47:49 06:31 (54) 02:28 (73) 02:21 (31) 02:18 (36) 03:14 (54) 07:21 (80) 03:16 (63) 03:33 (82) 05:17 (34) 04:10 (47) 05:01 (43)                     02:19 (59)
        06:31 (54) 08:59 (58) 11:20 (43) 13:38 (42) 16:52 (46) 24:13 (52) 27:29 (55) 31:02 (60) 36:19 (50) 40:29 (48) 45:30 (47)                     47:49 (46)
47 Olle Arman Nyköpings OK 47:51 06:34 (56) 02:29 (76) 02:45 (60) 02:26 (55) 03:38 (73) 06:25 (54) 03:09 (60) 02:33 (37) 05:57 (53) 04:36 (62) 05:09 (46)                     02:10 (41)
        06:34 (56) 09:03 (60) 11:48 (57) 14:14 (54) 17:52 (60) 24:17 (54) 27:26 (54) 29:59 (48) 35:56 (48) 40:32 (49) 45:41 (49)                     47:51 (47)
48 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 48:10 06:48 (61) 02:12 (51) 02:43 (57) 02:45 (80) 03:07 (53) 06:32 (58) 02:59 (49) 02:34 (39) 06:05 (56) 03:55 (39) 05:55 (67)                     02:35 (72)
        06:48 (61) 09:00 (59) 11:43 (54) 14:28 (57) 17:35 (52) 24:07 (51) 27:06 (50) 29:40 (47) 35:45 (46) 39:40 (44) 45:35 (48)                     48:10 (48)
49 Willy Ljungdell Täby OK 49:01 05:36 (23) 01:49 (18) 02:15 (25) 02:00 (11) 03:03 (52) 05:50 (34) 02:21 (10) 02:03 (10) 15:05 (101) 03:39 (29) 03:30 (2)                     01:50 (17)
        05:36 (23) 07:25 (21) 09:40 (19) 11:40 (15) 14:43 (21) 20:33 (24) 22:54 (22) 24:57 (19) 40:02 (70) 43:41 (62) 47:11 (53)                     49:01 (49)
50 Göran Frisk Attunda OK 49:03 05:22 (15) 02:07 (45) 04:42 (103) 02:02 (15) 02:32 (17) 05:39 (31) 03:22 (68) 02:17 (21) 10:54 (98) 03:26 (18) 04:30 (21)                     02:10 (42)
        05:22 (15) 07:29 (23) 12:11 (63) 14:13 (53) 16:45 (45) 22:24 (37) 25:46 (41) 28:03 (41) 38:57 (64) 42:23 (59) 46:53 (50)                     49:03 (50)
51 Christer Andén Södertälje-Nykvarn OF 49:09 05:39 (26) 01:55 (28) 02:41 (55) 03:12 (95) 03:02 (50) 06:21 (50) 04:01 (93) 03:25 (79) 05:13 (29) 03:28 (21) 08:20 (97)                     01:52 (19)
        05:39 (26) 07:34 (24) 10:15 (27) 13:27 (36) 16:29 (40) 22:50 (42) 26:51 (47) 30:16 (52) 35:29 (45) 38:57 (39) 47:17 (54)                     49:09 (51)
52 Bengt Friberg Järfälla OK 49:26 06:56 (67) 02:42 (85) 03:05 (76) 02:40 (75) 03:16 (58) 06:39 (62) 02:58 (47) 02:59 (64) 06:27 (64) 03:49 (36) 05:39 (60)                     02:16 (50)
        06:56 (67) 09:38 (69) 12:43 (73) 15:23 (74) 18:39 (71) 25:18 (64) 28:16 (62) 31:15 (62) 37:42 (58) 41:31 (52) 47:10 (52)                     49:26 (52)
53 John Östlund Sundbybergs IK 49:27 07:55 (86) 02:13 (54) 02:35 (45) 02:24 (51) 02:41 (28) 06:27 (55) 02:52 (39) 02:26 (33) 05:49 (47) 03:53 (38) 05:54 (66)                     04:18 (98)
        07:55 (86) 10:08 (81) 12:43 (73) 15:07 (69) 17:48 (58) 24:15 (53) 27:07 (51) 29:33 (46) 35:22 (44) 39:15 (41) 45:09 (45)                     49:27 (53)
54 Maria Ehn Tullinge SK 49:45 06:34 (56) 03:19 (93) 05:37 (106) 02:21 (43) 03:22 (63) 06:14 (46) 02:46 (33) 02:20 (26) 05:05 (25) 04:10 (47) 05:30 (55)                     02:27 (68)
        06:34 (56) 09:53 (77) 15:30 (95) 17:51 (91) 21:13 (89) 27:27 (81) 30:13 (74) 32:33 (68) 37:38 (57) 41:48 (54) 47:18 (55)                     49:45 (54)
55 Hans Sylvan Järfälla OK 50:04 07:20 (74) 02:28 (73) 02:36 (48) 02:32 (68) 03:00 (45) 06:52 (68) 03:37 (83) 02:49 (56) 06:12 (58) 04:35 (61) 05:01 (43)                     03:02 (88)
        07:20 (74) 09:48 (72) 12:24 (67) 14:56 (65) 17:56 (62) 24:48 (60) 28:25 (64) 31:14 (61) 37:26 (55) 42:01 (56) 47:02 (51)                     50:04 (55)
56 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 50:20 06:33 (55) 02:10 (48) 03:44 (96) 02:18 (35) 02:46 (35) 07:00 (72) 03:03 (53) 02:49 (56) 05:45 (45) 05:02 (69) 06:57 (90)                     02:13 (45)
        06:33 (55) 08:43 (48) 12:27 (68) 14:45 (63) 17:31 (49) 24:31 (57) 27:34 (57) 30:23 (54) 36:08 (49) 41:10 (51) 48:07 (57)                     50:20 (56)
57 Ulla Gummeson Väsby OK 50:32 06:37 (58) 02:20 (60) 02:31 (40) 02:26 (55) 02:38 (23) 06:37 (60) 03:36 (80) 03:42 (86) 06:42 (69) 04:30 (59) 06:39 (81)                     02:14 (49)
        06:37 (58) 08:57 (56) 11:28 (48) 13:54 (47) 16:32 (42) 23:09 (43) 26:45 (46) 30:27 (55) 37:09 (54) 41:39 (53) 48:18 (58)                     50:32 (57)
57 Monika Högberg OK Södertörn 50:32 06:53 (64) 02:24 (64) 02:35 (45) 02:46 (82) 02:55 (41) 06:44 (65) 02:54 (42) 03:50 (90) 06:33 (65) 04:31 (60) 05:44 (64)                     02:43 (79)
        06:53 (64) 09:17 (61) 11:52 (60) 14:38 (61) 17:33 (51) 24:17 (54) 27:11 (52) 31:01 (59) 37:34 (56) 42:05 (57) 47:49 (56)                     50:32 (57)
59 Helena Korhonen Haninge SOK 50:57 07:08 (69) 02:26 (70) 02:09 (18) 03:27 (100) 04:06 (89) 06:11 (45) 02:33 (20) 02:20 (26) 07:50 (85) 06:03 (90) 04:46 (31)                     01:58 (23)
        07:08 (69) 09:34 (66) 11:43 (55) 15:10 (70) 19:16 (76) 25:27 (68) 28:00 (60) 30:20 (53) 38:10 (60) 44:13 (65) 48:59 (61)                     50:57 (59)
60 Bengt-Olov Törnqvist Sigtuna OK 51:10 06:44 (59) 02:04 (43) 02:32 (41) 02:38 (72) 03:57 (85) 07:31 (82) 03:53 (89) 02:58 (63) 06:40 (68) 05:04 (71) 05:09 (46)                     02:00 (27)
        06:44 (59) 08:48 (51) 11:20 (43) 13:58 (48) 17:55 (61) 25:26 (66) 29:19 (67) 32:17 (66) 38:57 (64) 44:01 (63) 49:10 (62)                     51:10 (60)
61 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 51:18 07:25 (75) 02:24 (64) 03:26 (86) 02:23 (49) 02:40 (27) 06:44 (65) 03:05 (56) 02:51 (59) 07:23 (80) 04:19 (52) 06:00 (70)                     02:38 (74)
        07:25 (75) 09:49 (74) 13:15 (80) 15:38 (78) 18:18 (67) 25:02 (62) 28:07 (61) 30:58 (58) 38:21 (61) 42:40 (60) 48:40 (59)                     51:18 (61)
62 Leif Wallenbro Väsby OK 51:35 06:21 (49) 02:28 (73) 02:39 (51) 02:31 (65) 03:38 (75) 07:40 (86) 03:04 (54) 02:19 (25) 07:04 (75) 04:11 (49) 06:50 (86)                     02:50 (84)
        06:21 (49) 08:49 (53) 11:28 (48) 13:59 (50) 17:37 (54) 25:17 (63) 28:21 (63) 30:40 (56) 37:44 (59) 41:55 (55) 48:45 (60)                     51:35 (62)
63 Anne Lundmark Järfälla OK 51:39 07:31 (76) 02:26 (70) 02:39 (51) 02:29 (62) 04:06 (89) 06:49 (67) 04:47 (100) 02:16 (19) 06:10 (57) 05:14 (76) 04:59 (40)                     02:13 (45)
        07:31 (76) 09:57 (78) 12:36 (70) 15:05 (67) 19:11 (75) 26:00 (71) 30:47 (81) 33:03 (72) 39:13 (67) 44:27 (66) 49:26 (63)                     51:39 (63)
64 Bo Romson Hellas Orientering 52:04 07:17 (73) 02:31 (81) 02:48 (64) 02:43 (79) 02:43 (31) 06:34 (59) 03:17 (64) 02:52 (60) 05:54 (49) 05:29 (80) 07:43 (95)                     02:13 (45)
        07:17 (73) 09:48 (72) 12:36 (70) 15:19 (73) 18:02 (63) 24:36 (59) 27:53 (59) 30:45 (57) 36:39 (52) 42:08 (58) 49:51 (65)                     52:04 (64)
65 Göran Kron KSIF 52:18 10:12 (100) 01:50 (19) 02:30 (38) 02:29 (61) 03:14 (54) 06:10 (43) 03:01 (50) 02:36 (42) 06:42 (69) 04:25 (57) 06:52 (88)                     02:17 (54)
        10:12 (100) 12:02 (94) 14:32 (89) 17:01 (86) 20:15 (83) 26:25 (73) 29:26 (69) 32:02 (64) 38:44 (62) 43:09 (61) 50:01 (66)                     52:18 (65)
66 Leif Lundquist Enebybergs IF 52:54 06:54 (65) 02:30 (79) 02:56 (67) 02:40 (75) 03:22 (63) 07:03 (73) 03:54 (90) 03:06 (72) 06:22 (62) 06:04 (91) 05:28 (52)                     02:35 (72)
        06:54 (65) 09:24 (63) 12:20 (65) 15:00 (66) 18:22 (68) 25:25 (65) 29:19 (67) 32:25 (67) 38:47 (63) 44:51 (67) 50:19 (67)                     52:54 (66)
67 Sune Sisell OK Södertörn 53:04 05:33 (22) 01:52 (22) 02:11 (19) 02:11 (25) 02:29 (15) 05:03 (11) 03:21 (67) 02:06 (14) 17:02 (106) 04:25 (57) 04:43 (28)                     02:08 (38)
        05:33 (22) 07:25 (21) 09:36 (17) 11:47 (18) 14:16 (16) 19:19 (12) 22:40 (18) 24:46 (17) 41:48 (74) 46:13 (72) 50:56 (69)                     53:04 (67)
68 Ingrid Graneli Haninge SOK 53:33 07:36 (77) 02:41 (84) 02:46 (62) 02:27 (58) 02:57 (43) 08:22 (93) 03:46 (87) 03:10 (76) 05:56 (50) 05:11 (74) 06:15 (74)                     02:26 (65)
        07:36 (77) 10:17 (84) 13:03 (78) 15:30 (77) 18:27 (70) 26:49 (78) 30:35 (77) 33:45 (77) 39:41 (69) 44:52 (68) 51:07 (70)                     53:33 (68)
69 Jonas Esbjörnsson Frösö IF 53:38 08:06 (88) 03:33 (98) 01:56 (4) 01:54 (6) 02:36 (20) 05:23 (19) 03:31 (78) 04:18 (94) 04:37 (14) 11:10 (104) 05:19 (51)                     01:15 (1)
        08:06 (88) 11:39 (91) 13:35 (84) 15:29 (76) 18:05 (64) 23:28 (44) 26:59 (49) 31:17 (63) 35:54 (47) 47:04 (75) 52:23 (72)                     53:38 (69)
70 Linnea Carlsson Skarpnäcks OL 53:45 07:46 (82) 02:11 (49) 03:06 (77) 02:21 (43) 04:21 (93) 06:58 (71) 04:02 (94) 02:38 (47) 05:38 (43) 05:02 (69) 05:29 (53)                     04:13 (97)
        07:46 (82) 09:57 (78) 13:03 (78) 15:24 (75) 19:45 (78) 26:43 (76) 30:45 (79) 33:23 (76) 39:01 (66) 44:03 (64) 49:32 (64)                     53:45 (70)
71 Ove Forsberg Turebergs IF SOK 54:06 07:39 (81) 02:24 (64) 02:37 (49) 02:26 (54) 03:01 (48) 07:19 (79) 04:26 (96) 03:05 (71) 06:34 (66) 05:37 (84) 05:40 (61)                     03:18 (93)
        07:39 (81) 10:03 (80) 12:40 (72) 15:06 (68) 18:07 (66) 25:26 (66) 29:52 (72) 32:57 (70) 39:31 (68) 45:08 (70) 50:48 (68)                     54:06 (71)
72 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 54:21 07:50 (84) 02:02 (41) 02:56 (67) 02:25 (52) 03:48 (84) 07:36 (84) 03:46 (87) 02:59 (64) 08:36 (92) 04:22 (54) 05:02 (45)                     02:59 (87)
        07:50 (84) 09:52 (76) 12:48 (76) 15:13 (71) 19:01 (72) 26:37 (75) 30:23 (75) 33:22 (75) 41:58 (76) 46:20 (73) 51:22 (71)                     54:21 (72)
73 Ingemar Bengtsson Söders-Tyresö 54:57 05:14 (11) 02:00 (37) 02:42 (56) 01:55 (7) 02:21 (11) 05:28 (23) 03:37 (83) 03:13 (77) 16:43 (105) 05:16 (77) 04:11 (16)                     02:17 (51)
        05:14 (11) 07:14 (13) 09:56 (23) 11:51 (21) 14:12 (15) 19:40 (16) 23:17 (25) 26:30 (26) 43:13 (81) 48:29 (80) 52:40 (73)                     54:57 (73)
74 Bo Källström OK Milan 55:53 07:49 (83) 02:26 (70) 03:18 (84) 02:45 (80) 03:25 (66) 07:05 (75) 05:07 (105) 03:08 (74) 07:20 (79) 04:16 (51) 06:44 (82)                     02:30 (69)
        07:49 (83) 10:15 (83) 13:33 (83) 16:18 (81) 19:43 (77) 26:48 (77) 31:55 (85) 35:03 (80) 42:23 (78) 46:39 (74) 53:23 (75)                     55:53 (74)
75 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 56:15 05:41 (29) 03:13 (92) 02:04 (10) 03:46 (102) 03:00 (45) 17:22 (107) 02:25 (12) 02:18 (23) 05:35 (41) 03:50 (37) 04:38 (24)                     02:23 (64)
        05:41 (29) 08:54 (55) 10:58 (38) 14:44 (62) 17:44 (56) 35:06 (100) 37:31 (100) 39:49 (97) 45:24 (87) 49:14 (81) 53:52 (76)                     56:15 (75)
76 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 56:19 07:04 (68) 02:31 (81) 03:52 (98) 02:53 (88) 03:29 (69) 06:37 (60) 03:02 (52) 03:47 (89) 08:37 (93) 05:36 (83) 06:33 (80)                     02:18 (57)
        07:04 (68) 09:35 (67) 13:27 (82) 16:20 (82) 19:49 (79) 26:26 (74) 29:28 (70) 33:15 (74) 41:52 (75) 47:28 (77) 54:01 (77)                     56:19 (76)
77 Jan Lindqvist Mälarö SOK 56:55 07:14 (72) 02:22 (63) 02:58 (71) 02:39 (74) 04:44 (97) 07:54 (91) 03:36 (80) 04:22 (95) 08:16 (89) 04:19 (52) 06:50 (86)                     01:41 (10)
        07:14 (72) 09:36 (68) 12:34 (69) 15:13 (71) 19:57 (81) 27:51 (83) 31:27 (83) 35:49 (83) 44:05 (84) 48:24 (79) 55:14 (79)                     56:55 (77)
78 Klas Langels Skarpnäcks OL 57:15 08:42 (93) 02:30 (79) 03:06 (77) 02:35 (70) 04:05 (88) 07:16 (77) 03:23 (70) 03:07 (73) 05:59 (54) 04:40 (63) 07:17 (93)                     04:35 (101)
        08:42 (93) 11:12 (88) 14:18 (87) 16:53 (85) 20:58 (86) 28:14 (85) 31:37 (84) 34:44 (79) 40:43 (72) 45:23 (71) 52:40 (73)                     57:15 (78)
79 Bengt Mattiasson Södertälje-Nykvarn OF 57:56 06:44 (59) 03:28 (97) 04:08 (100) 03:14 (96) 04:58 (98) 07:09 (76) 03:42 (85) 03:37 (85) 05:56 (50) 05:21 (78) 07:22 (94)                     02:17 (51)
        06:44 (59) 10:12 (82) 14:20 (88) 17:34 (89) 22:32 (94) 29:41 (90) 33:23 (89) 37:00 (86) 42:56 (79) 48:17 (78) 55:39 (80)                     57:56 (79)
80 Mats Lundblad Täby OK 58:40 06:26 (52) 03:54 (103) 03:03 (74) 02:53 (88) 04:21 (93) 09:43 (98) 03:54 (90) 03:01 (69) 06:01 (55) 06:17 (95) 06:29 (79)                     02:38 (74)
        06:26 (52) 10:20 (85) 13:23 (81) 16:16 (80) 20:37 (84) 30:20 (92) 34:14 (91) 37:15 (87) 43:16 (82) 49:33 (82) 56:02 (81)                     58:40 (80)
81 Kristina Klang Hellas Orientering 58:43 06:49 (62) 02:29 (76) 02:44 (59) 02:22 (46) 05:31 (101) 06:28 (56) 03:36 (80) 03:00 (67) 07:38 (83) 06:41 (97) 06:45 (83)                     04:40 (102)
        06:49 (62) 09:18 (62) 12:02 (62) 14:24 (55) 19:55 (80) 26:23 (72) 29:59 (73) 32:59 (71) 40:37 (71) 47:18 (76) 54:03 (78)                     58:43 (81)
82 Åsa Lindqvist Rodell Mälarö SOK 59:01 07:37 (79) 01:48 (16) 02:23 (32) 02:47 (83) 03:31 (70) 07:35 (83) 03:29 (75) 03:46 (88) 15:39 (103) 04:56 (67) 03:45 (6)                     01:45 (12)
        07:37 (79) 09:25 (64) 11:48 (57) 14:35 (60) 18:06 (65) 25:41 (69) 29:10 (66) 32:56 (69) 48:35 (95) 53:31 (95) 57:16 (84)                     59:01 (82)
83 Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn 59:09 06:03 (38) 02:15 (56) 03:03 (74) 13:10 (107) 03:24 (65) 05:38 (29) 03:07 (59) 02:33 (37) 06:34 (66) 04:54 (66) 05:57 (69)                     02:31 (71)
        06:03 (38) 08:18 (38) 11:21 (45) 24:31 (104) 27:55 (101) 33:33 (98) 36:40 (98) 39:13 (95) 45:47 (89) 50:41 (84) 56:38 (82)                     59:09 (83)
84 Per Lennart Karlsson Järfälla OK 59:14 07:36 (77) 02:13 (54) 02:54 (65) 03:58 (104) 04:14 (92) 07:30 (81) 04:40 (98) 03:54 (91) 07:52 (86) 06:13 (92) 05:40 (61)                     02:30 (69)
        07:36 (77) 09:49 (74) 12:43 (73) 16:41 (84) 20:55 (85) 28:25 (86) 33:05 (88) 36:59 (85) 44:51 (86) 51:04 (85) 56:44 (83)                     59:14 (84)
85 Ylva Nilsson Vallentuna-Össeby OL 60:06 10:08 (99) 02:58 (90) 03:33 (93) 02:59 (92) 05:23 (99) 07:44 (88) 03:13 (62) 02:50 (58) 08:26 (90) 04:57 (68) 05:36 (57)                     02:19 (59)
        10:08 (99) 13:06 (99) 16:39 (100) 19:38 (98) 25:01 (99) 32:45 (95) 35:58 (96) 38:48 (93) 47:14 (94) 52:11 (91) 57:47 (85)                     60:06 (85)
86 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 60:40 07:37 (79) 03:20 (94) 04:03 (99) 02:22 (46) 02:39 (26) 07:04 (74) 03:18 (65) 07:48 (104) 08:09 (88) 06:15 (94) 05:16 (50)                     02:49 (83)
        07:37 (79) 10:57 (87) 15:00 (91) 17:22 (88) 20:01 (82) 27:05 (79) 30:23 (75) 38:11 (91) 46:20 (91) 52:35 (92) 57:51 (86)                     60:40 (86)
87 Ewa Nordlund Länna IF 61:06 08:26 (91) 03:05 (91) 02:45 (60) 03:05 (94) 03:43 (80) 08:56 (96) 05:03 (104) 03:08 (74) 08:35 (91) 05:10 (73) 06:15 (73)                     02:55 (86)
        08:26 (91) 11:31 (90) 14:16 (86) 17:21 (87) 21:04 (87) 30:00 (91) 35:03 (93) 38:11 (91) 46:46 (92) 51:56 (88) 58:11 (88)                     61:06 (87)
88 Tomas Bruce Skogsluffarnas OK 61:13 08:25 (90) 03:23 (95) 03:31 (91) 03:15 (97) 05:50 (102) 07:40 (86) 03:30 (76) 03:25 (79) 07:13 (78) 05:48 (86) 06:25 (78)                     02:48 (80)
        08:25 (90) 11:48 (93) 15:19 (93) 18:34 (96) 24:24 (98) 32:04 (94) 35:34 (94) 38:59 (94) 46:12 (90) 52:00 (89) 58:25 (89)                     61:13 (88)
89 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 63:05 07:12 (71) 02:15 (56) 03:29 (89) 02:52 (87) 03:15 (57) 06:53 (69) 03:12 (61) 03:58 (92) 15:49 (104) 05:53 (87) 05:29 (53)                     02:48 (80)
        07:12 (71) 09:27 (65) 12:56 (77) 15:48 (79) 19:03 (73) 25:56 (70) 29:08 (65) 33:06 (73) 48:55 (96) 54:48 (96) 60:17 (91)                     63:05 (89)
90 Stefan Pettersson Klubblös 63:43 09:00 (96) 03:34 (99) 03:00 (72) 02:40 (75) 03:21 (61) 07:49 (90) 03:34 (79) 02:52 (60) 07:09 (77) 10:30 (102) 07:07 (92)                     03:07 (91)
        09:00 (96) 12:34 (96) 15:34 (96) 18:14 (94) 21:35 (92) 29:24 (89) 32:58 (87) 35:50 (84) 42:59 (80) 53:29 (94) 60:36 (92)                     63:43 (90)
91 Kurt Kisslig Waxholms OK 65:00 08:37 (92) 02:51 (87) 03:11 (80) 03:20 (99) 03:25 (66) 09:10 (97) 04:10 (95) 02:55 (62) 06:53 (72) 05:46 (85) 07:48 (96)                     06:54 (104)
        08:37 (92) 11:28 (89) 14:39 (90) 17:59 (93) 21:24 (90) 30:34 (93) 34:44 (92) 37:39 (90) 44:32 (85) 50:18 (83) 58:06 (87)                     65:00 (91)
92 Harriet Tiderman Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK 65:08 09:07 (97) 02:34 (83) 03:43 (95) 02:20 (39) 03:21 (61) 06:41 (63) 03:18 (65) 02:41 (51) 11:54 (99) 05:32 (82) 11:15 (103)                     02:42 (77)
        09:07 (97) 11:41 (92) 15:24 (94) 17:44 (90) 21:05 (88) 27:46 (82) 31:04 (82) 33:45 (77) 45:39 (88) 51:11 (86) 62:26 (95)                     65:08 (92)
93 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 65:12 10:13 (101) 02:12 (51) 02:39 (51) 02:47 (83) 03:38 (73) 06:30 (57) 02:47 (34) 04:47 (97) 05:39 (44) 03:45 (32) 16:34 (107)                     03:41 (94)
        10:13 (101) 12:25 (95) 15:04 (92) 17:51 (91) 21:29 (91) 27:59 (84) 30:46 (80) 35:33 (82) 41:12 (73) 44:57 (69) 61:31 (93)                     65:12 (93)
94 Andris Rozenbachs TK IF 66:13 10:00 (98) 02:54 (88) 02:57 (69) 02:41 (78) 04:03 (87) 06:22 (51) 03:25 (74) 03:02 (70) 06:55 (73) 10:34 (103) 06:02 (71)                     07:18 (106)
        10:00 (98) 12:54 (98) 15:51 (97) 18:32 (95) 22:35 (95) 28:57 (87) 32:22 (86) 35:24 (81) 42:19 (77) 52:53 (93) 58:55 (90)                     66:13 (94)
95 Carin Runqvist Järfälla OK 66:29 14:20 (107) 02:12 (51) 02:54 (65) 02:27 (58) 03:44 (82) 07:17 (78) 03:23 (70) 05:50 (100) 07:24 (81) 05:25 (79) 06:53 (89)                     04:40 (102)
        14:20 (107) 16:32 (105) 19:26 (103) 21:53 (101) 25:37 (100) 32:54 (97) 36:17 (97) 42:07 (99) 49:31 (98) 54:56 (97) 61:49 (94)                     66:29 (95)
96 Jan-Erik Jonsson IBM-Club Sweden 66:32 06:23 (51) 02:25 (68) 03:06 (77) 02:31 (65) 03:57 (85) 08:43 (95) 03:30 (76) 06:43 (102) 06:43 (71) 07:59 (100) 12:10 (105)                     02:22 (62)
        06:23 (51) 08:48 (51) 11:54 (61) 14:25 (56) 18:22 (68) 27:05 (79) 30:35 (77) 37:18 (88) 44:01 (83) 52:00 (89) 64:10 (96)                     66:32 (96)
97 Per Geijer FM IF 66:40 06:54 (65) 01:52 (22) 02:57 (69) 02:20 (39) 03:40 (78) 15:04 (105) 02:55 (43) 03:33 (82) 07:56 (87) 04:01 (43) 13:11 (106)                     02:17 (51)
        06:54 (65) 08:46 (50) 11:43 (54) 14:03 (52) 17:43 (55) 32:47 (96) 35:42 (95) 39:15 (96) 47:11 (93) 51:12 (87) 64:23 (97)                     66:40 (97)
98 Ulf Lundström Haninge SOK 69:26 06:09 (42) 02:24 (64) 02:16 (26) 02:11 (25) 02:43 (30) 08:36 (94) 05:12 (106) 12:48 (107) 06:57 (74) 06:02 (89) 09:49 (101)                     04:19 (99)
        06:09 (42) 08:33 (46) 10:49 (33) 13:00 (31) 15:43 (30) 24:19 (56) 29:31 (71) 42:19 (100) 49:16 (97) 55:18 (98) 65:07 (98)                     69:26 (98)
99 Gunnar Hellström Haninge SOK 70:50 08:09 (89) 02:29 (76) 03:34 (94) 02:27 (58) 05:52 (103) 06:41 (63) 04:40 (98) 03:35 (84) 15:27 (102) 06:40 (96) 08:50 (99)                     02:26 (65)
        08:09 (89) 10:38 (86) 14:12 (85) 16:39 (83) 22:31 (93) 29:12 (88) 33:52 (90) 37:27 (89) 52:54 (99) 59:34 (99) 68:24 (99)                     70:50 (99)
100 Kurt Zander Västerås SOK 72:38 08:48 (94) 03:52 (101) 03:19 (85) 03:00 (93) 03:38 (73) 10:58 (100) 03:22 (68) 05:05 (98) 14:15 (100) 06:54 (98) 07:05 (91)                     02:22 (62)
        08:48 (94) 12:40 (97) 15:59 (98) 18:59 (97) 22:37 (96) 33:35 (99) 36:57 (99) 42:02 (98) 56:17 (101) 63:11 (100) 70:16 (100)                     72:38 (100)
101 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 73:25 07:57 (87) 08:06 (106) 02:38 (50) 02:54 (91) 09:57 (106) 14:26 (104) 03:24 (73) 02:45 (53) 06:13 (59) 05:58 (88) 06:17 (76)                     02:50 (84)
        07:57 (87) 16:03 (104) 18:41 (102) 21:35 (100) 31:32 (104) 45:58 (106) 49:22 (106) 52:07 (104) 58:20 (102) 64:18 (101) 70:35 (101)                     73:25 (101)
102 Jan Ernberg Täby OK 75:17 10:47 (102) 02:42 (85) 03:02 (73) 03:15 (97) 04:36 (96) 13:17 (103) 03:42 (85) 09:04 (105) 09:34 (95) 05:29 (80) 06:07 (72)                     03:42 (95)
        10:47 (102) 13:29 (100) 16:31 (99) 19:46 (99) 24:22 (97) 37:39 (102) 41:21 (101) 50:25 (102) 59:59 (104) 65:28 (102) 71:35 (102)                     75:17 (102)
103 Lennart Lagerström Gustavsbergs OK 82:43 08:53 (95) 09:15 (107) 04:13 (101) 02:49 (86) 04:11 (91) 07:57 (92) 04:56 (101) 03:27 (81) 07:38 (83) 20:11 (107) 06:47 (84)                     02:26 (65)
        08:53 (95) 18:08 (107) 22:21 (106) 25:10 (105) 29:21 (103) 37:18 (101) 42:14 (102) 45:41 (101) 53:19 (100) 73:30 (105) 80:17 (104)                     82:43 (103)
104 Anita Lindbohm Skarpnäcks OL 84:45 11:00 (104) 04:06 (104) 05:13 (105) 03:45 (101) 04:26 (95) 13:01 (102) 05:00 (103) 04:00 (93) 09:18 (94) 09:29 (101) 08:26 (98)                     07:01 (105)
        11:00 (104) 15:06 (102) 20:19 (104) 24:04 (103) 28:30 (102) 41:31 (103) 46:31 (104) 50:31 (103) 59:49 (103) 69:18 (103) 77:44 (103)                     84:45 (104)
105 Ingemar Johnsson OK Södertörn 86:08 10:51 (103) 03:27 (96) 04:19 (102) 03:51 (103) 09:20 (105) 09:54 (99) 04:38 (97) 07:13 (103) 10:37 (97) 06:14 (93) 11:52 (104)                     03:52 (96)
        10:51 (103) 14:18 (101) 18:37 (101) 22:28 (102) 31:48 (106) 41:42 (104) 46:20 (103) 53:33 (106) 64:10 (106) 70:24 (104) 82:16 (105)                     86:08 (105)
106 Ingvar Oskarsson Solna OK 94:24 12:18 (105) 03:40 (100) 04:55 (104) 04:29 (105) 06:20 (104) 12:23 (101) 04:57 (102) 04:22 (95) 09:52 (96) 17:36 (106) 08:59 (100)                     04:33 (100)
        12:18 (105) 15:58 (103) 20:53 (105) 25:22 (106) 31:42 (105) 44:05 (105) 49:02 (105) 53:24 (105) 63:16 (105) 80:52 (106) 89:51 (106)                     94:24 (106)
107 Christina Bertilsson Klubblös 138:31 13:22 (106) 04:08 (105) 06:10 (107) 04:38 (106) 16:53 (107) 17:11 (106) 07:32 (107) 11:55 (106) 24:17 (107) 12:42 (105) 10:49 (102)                     08:54 (107)
        13:22 (106) 17:30 (106) 23:40 (107) 28:18 (107) 45:11 (107) 62:22 (107) 69:54 (107) 81:49 (107) 106:06 (107) 118:48 (107) 129:37 (107)                     138:31 (107)
- Bengt Andersson Söders-Tyresö 31:51 05:48   02:04                                                           23:59  
        05:48   07:52                                                           31:51  
- Lars Englund Järla Orientering 42:58 06:49   02:10   02:14   02:05   08:52   02:57   02:08   04:33   03:04   06:03                           02:03  
        06:49   08:59   11:13   13:18   22:10   25:07   27:15   31:48   34:52   40:55                           42:58  
- Greger Wedin Södertälje SNO 44:39 06:22   02:08   02:41   02:17   03:15   06:30   02:50   02:24   09:47   04:46                           01:39  
        06:22   08:30   11:11   13:28   16:43   23:13   26:03   28:27   38:14   43:00                           44:39  
- Göran Andersson Enebybergs IF 44:49 07:16   01:55   02:13   02:19   01:58   06:23   03:49   06:44   03:38   06:35                           01:59  
        07:16   09:11   11:24   13:43   15:41   22:04   25:53   32:37   36:15   42:50                           44:49  
- Gösta Guteland Snättringe SK 50:15 05:55   02:03   02:27   02:38   04:01   08:10   03:46   07:52   03:54   07:21                           02:08  
        05:55   07:58   10:25   13:03   17:04   25:14   29:00   36:52   40:46   48:07                           50:15  
- Bo Sundén Karlsbyhedens OK 51:24 06:34   02:06   02:36   03:15   02:44   07:04   03:54   02:39   05:41   04:25   07:16                       03:10  
        06:34   08:40   11:16   14:31   17:15   24:19   28:13   30:52   36:33   40:58   48:14                       51:24  
- Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 52:34 07:53   02:18   02:31   02:37   04:11   08:09   03:53   07:44   03:57   06:56                           02:25  
        07:53   10:11   12:42   15:19   19:30   27:39   31:32   39:16   43:13   50:09                           52:34  
- Leif Hermundstad Snättringe SK 62:07 08:05   02:34   02:48   03:16   04:23   10:04   03:17   04:02   07:40   05:45   07:05                       03:08  
        08:05   10:39   13:27   16:43   21:06   31:10   34:27   38:29   46:09   51:54   58:59                       62:07  
- Stig Jaremalm Vallentuna-Össeby OL 69:07 06:16   02:15   02:16   02:23   02:36   08:33   05:13   25:40   04:48   05:06                           04:01  
        06:16   08:31   10:47   13:10   15:46   24:19   29:32   55:12   60:00   65:06                           69:07  
- Lars Forsstedt Söders-Tyresö 398:45 07:08   02:05   02:22   02:01   02:15   02:53                                           380:01  
        07:08   09:13   11:35   13:36   15:51   18:44                                           398:45  
                                                                           
                                                                           
Plac Bana D - 2,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6                                           Mål  
1 Susanne Holmberg OK Södertörn 29:09 08:02 (1) 01:52 (2) 02:19 (1) 06:15 (3) 04:07 (6) 04:49 (1)                                         01:45 (2)
        08:02 (1) 09:54 (1) 12:13 (1) 18:28 (1) 22:35 (1) 27:24 (1)                                         29:09 (1)
2 Sven Hedman Attunda OK 30:24 09:09 (5) 01:48 (1) 02:51 (5) 05:51 (1) 03:33 (2) 05:03 (3)                                         02:09 (7)
        09:09 (5) 10:57 (4) 13:48 (4) 19:39 (2) 23:12 (2) 28:15 (2)                                         30:24 (2)
3 Mats Holmgren IFK Enskede 31:22 08:06 (2) 02:07 (5) 03:27 (14) 06:00 (2) 04:25 (8) 05:25 (5)                                         01:52 (3)
        08:06 (2) 10:13 (2) 13:40 (3) 19:40 (3) 24:05 (3) 29:30 (3)                                         31:22 (3)
4 Rune Carlsson Sundbybergs IK 34:25 08:42 (3) 02:03 (3) 02:33 (2) 08:20 (13) 03:29 (1) 06:18 (24)                                         03:00 (33)
        08:42 (3) 10:45 (3) 13:18 (2) 21:38 (5) 25:07 (4) 31:25 (4)                                         34:25 (4)
5 Ulf Carnby Täby OK 35:06 09:02 (4) 02:05 (4) 02:49 (4) 07:05 (4) 04:06 (5) 07:20 (38)                                         02:39 (19)
        09:02 (4) 11:07 (5) 13:56 (5) 21:01 (4) 25:07 (4) 32:27 (5)                                         35:06 (5)
6 Håkan Boije Attunda OK 36:05 09:58 (9) 02:28 (12) 03:31 (16) 08:08 (8) 03:57 (3) 05:36 (7)                                         02:27 (10)
        09:58 (9) 12:26 (9) 15:57 (9) 24:05 (9) 28:02 (7) 33:38 (6)                                         36:05 (6)
7 Maria Kärrström Tullinge SK 36:17 09:48 (8) 02:34 (16) 03:00 (7) 08:22 (14) 04:19 (7) 05:46 (11)                                         02:28 (11)
        09:48 (8) 12:22 (8) 15:22 (6) 23:44 (6) 28:03 (8) 33:49 (7)                                         36:17 (7)
8 Lars Persson Väsby OK 36:45 09:40 (7) 02:24 (11) 03:26 (13) 08:27 (15) 04:03 (4) 06:00 (17)                                         02:45 (22)
        09:40 (7) 12:04 (6) 15:30 (7) 23:57 (7) 28:00 (6) 34:00 (8)                                         36:45 (8)
9 Jan Falk Hellas Orientering 37:13 09:16 (6) 03:03 (34) 05:18 (55) 07:13 (5) 04:37 (13) 05:40 (10)                                         02:06 (5)
        09:16 (6) 12:19 (7) 17:37 (18) 24:50 (12) 29:27 (10) 35:07 (11)                                         37:13 (9)
9 Bengt Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK 37:13 11:19 (22) 02:08 (6) 03:07 (8) 08:05 (7) 05:17 (25) 05:09 (4)                                         02:08 (6)
        11:19 (22) 13:27 (17) 16:34 (11) 24:39 (11) 29:56 (11) 35:05 (10)                                         37:13 (9)
11 Martin Eriksson OK Södertörn 38:21 10:28 (13) 03:04 (35) 03:22 (11) 08:37 (17) 04:28 (10) 05:47 (12)                                         02:35 (16)
        10:28 (13) 13:32 (19) 16:54 (13) 25:31 (13) 29:59 (12) 35:46 (12)                                         38:21 (11)
12 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 38:50 10:01 (11) 02:32 (14) 03:44 (22) 07:55 (6) 04:43 (17) 05:48 (13)                                         04:07 (50)
        10:01 (11) 12:33 (10) 16:17 (10) 24:12 (10) 28:55 (9) 34:43 (9)                                         38:50 (12)
13 Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 39:36 11:10 (20) 02:20 (9) 04:10 (33) 08:13 (10) 04:32 (11) 05:55 (15)                                         03:16 (37)
        11:10 (20) 13:30 (18) 17:40 (20) 25:53 (15) 30:25 (13) 36:20 (13)                                         39:36 (13)
14 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 39:42 12:12 (31) 02:18 (7) 03:12 (9) 08:14 (12) 05:21 (27) 05:36 (7)                                         02:49 (26)
        12:12 (31) 14:30 (24) 17:42 (21) 25:56 (16) 31:17 (15) 36:53 (14)                                         39:42 (14)
15 Ronny Hedlund OK Södertörn 41:10 10:28 (13) 02:45 (24) 02:38 (3) 08:13 (10) 06:24 (46) 07:57 (44)                                         02:45 (22)
        10:28 (13) 13:13 (13) 15:51 (8) 24:04 (8) 30:28 (14) 38:25 (15)                                         41:10 (15)
16 Christer Andersson ATG 41:31 12:15 (33) 02:22 (10) 02:58 (6) 11:30 (42) 05:28 (29) 04:49 (1)                                         02:09 (7)
        12:15 (33) 14:37 (26) 17:35 (17) 29:05 (25) 34:33 (26) 39:22 (17)                                         41:31 (16)
17 Rolf Andersson Rimbo SOK 41:32 10:59 (19) 02:35 (17) 03:34 (17) 09:28 (28) 05:53 (35) 06:07 (19)                                         02:56 (31)
        10:59 (19) 13:34 (20) 17:08 (15) 26:36 (17) 32:29 (18) 38:36 (16)                                         41:32 (17)
18 Hans Holmberg Vallentuna-Össeby OL 42:31 12:44 (38) 02:39 (22) 04:00 (24) 08:55 (22) 04:35 (12) 06:35 (26)                                         03:03 (34)
        12:44 (38) 15:23 (33) 19:23 (32) 28:18 (21) 32:53 (19) 39:28 (18)                                         42:31 (18)
19 Eva von Heijne Sigtuna OK 42:41 10:57 (18) 02:29 (13) 04:11 (35) 09:34 (29) 04:42 (16) 08:13 (49)                                         02:35 (16)
        10:57 (18) 13:26 (16) 17:37 (18) 27:11 (18) 31:53 (17) 40:06 (21)                                         42:41 (19)
20 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 42:43 10:43 (17) 02:42 (23) 04:36 (45) 09:10 (25) 04:41 (15) 08:05 (47)                                         02:46 (24)
        10:43 (17) 13:25 (15) 18:01 (22) 27:11 (18) 31:52 (16) 39:57 (19)                                         42:43 (20)
21 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 42:47 10:21 (12) 02:18 (7) 04:25 (38) 08:45 (20) 07:20 (52) 06:49 (28)                                         02:49 (26)
        10:21 (12) 12:39 (11) 17:04 (14) 25:49 (14) 33:09 (20) 39:58 (20)                                         42:47 (21)
22 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 43:18 12:14 (32) 04:05 (49) 04:39 (47) 08:11 (9) 04:46 (18) 06:49 (28)                                         02:34 (15)
        12:14 (32) 16:19 (38) 20:58 (39) 29:09 (27) 33:55 (21) 40:44 (22)                                         43:18 (22)
23 Bertil Rydgren IFK Enskede 43:51 11:20 (23) 02:53 (28) 04:30 (40) 09:07 (24) 06:18 (44) 07:00 (34)                                         02:43 (21)
        11:20 (23) 14:13 (22) 18:43 (24) 27:50 (20) 34:08 (23) 41:08 (23)                                         43:51 (23)
24 Norman Thulin Täby OK 44:06 13:26 (43) 02:52 (26) 03:37 (18) 08:39 (18) 06:09 (43) 06:55 (32)                                         02:28 (11)
        13:26 (43) 16:18 (37) 19:55 (33) 28:34 (23) 34:43 (28) 41:38 (26)                                         44:06 (24)
25 Tord Jonsson Attunda OK 44:08 13:01 (40) 02:52 (26) 04:05 (28) 09:15 (27) 06:25 (47) 05:52 (14)                                         02:38 (18)
        13:01 (40) 15:53 (35) 19:58 (34) 29:13 (29) 35:38 (30) 41:30 (25)                                         44:08 (25)
26 Lars Roos Attunda OK 44:41 11:13 (21) 04:00 (46) 04:02 (26) 09:13 (26) 05:28 (29) 07:33 (40)                                         03:12 (35)
        11:13 (21) 15:13 (30) 19:15 (31) 28:28 (22) 33:56 (22) 41:29 (24)                                         44:41 (26)
27 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 44:55 11:39 (25) 02:33 (15) 04:34 (42) 10:28 (34) 06:00 (38) 06:49 (28)                                         02:52 (28)
        11:39 (25) 14:12 (21) 18:46 (26) 29:14 (30) 35:14 (29) 42:03 (28)                                         44:55 (27)
28 Carl Carlin Söders-Tyresö 45:17 11:40 (26) 03:35 (42) 04:45 (49) 09:43 (31) 04:39 (14) 07:36 (41)                                         03:19 (38)
        11:40 (26) 15:15 (31) 20:00 (35) 29:43 (32) 34:22 (25) 41:58 (27)                                         45:17 (28)
29 Johan Sjölin KS IF 45:50 13:46 (44) 04:56 (55) 04:59 (50) 08:54 (21) 05:08 (22) 05:35 (6)                                         02:32 (14)
        13:46 (44) 18:42 (49) 23:41 (48) 32:35 (40) 37:43 (35) 43:18 (31)                                         45:50 (29)
30 Staffan Gantelius Vallentuna-Össeby OL 46:05 11:45 (28) 02:53 (28) 05:57 (60) 08:35 (16) 08:02 (55) 06:00 (17)                                         02:53 (29)
        11:45 (28) 14:38 (27) 20:35 (37) 29:10 (28) 37:12 (33) 43:12 (30)                                         46:05 (30)
31 Inger Pahlén Söders-Tyresö 46:33 12:00 (29) 02:36 (18) 04:35 (43) 10:41 (37) 06:03 (41) 07:45 (43)                                         02:53 (29)
        12:00 (29) 14:36 (25) 19:11 (29) 29:52 (34) 35:55 (31) 43:40 (33)                                         46:33 (31)
32 Kenneth Berglund Hellas Orientering 46:38 11:22 (24) 03:02 (33) 04:09 (32) 11:14 (39) 04:48 (19) 08:17 (50)                                         03:46 (46)
        11:22 (24) 14:24 (23) 18:33 (23) 29:47 (33) 34:35 (27) 42:52 (29)                                         46:38 (32)
33 Björn Stolt OK Ravinen 47:06 12:25 (36) 02:55 (30) 03:41 (19) 09:39 (30) 09:31 (62) 06:14 (21)                                         02:41 (20)
        12:25 (36) 15:20 (32) 19:01 (28) 28:40 (24) 38:11 (38) 44:25 (34)                                         47:06 (33)
34 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 47:23 12:17 (34) 03:19 (40) 03:15 (10) 10:14 (33) 05:16 (24) 10:38 (60)                                         02:24 (9)
        12:17 (34) 15:36 (34) 18:51 (27) 29:05 (25) 34:21 (24) 44:59 (37)                                         47:23 (34)
35 Mats Törngren OK Linné 47:47 11:42 (27) 05:22 (58) 06:03 (62) 08:44 (19) 06:04 (42) 06:55 (32)                                         02:57 (32)
        11:42 (27) 17:04 (41) 23:07 (46) 31:51 (38) 37:55 (37) 44:50 (36)                                         47:47 (35)
36 Kristina Wåhlin Västerås SOK 48:16 14:20 (46) 02:38 (20) 04:12 (36) 10:33 (35) 04:58 (20) 09:07 (54)                                         02:28 (11)
        14:20 (46) 16:58 (40) 21:10 (41) 31:43 (37) 36:41 (32) 45:48 (39)                                         48:16 (36)
37 Lars Nordin Solna OK 49:07 14:05 (45) 03:13 (39) 03:42 (20) 11:31 (43) 05:15 (23) 07:02 (36)                                         04:19 (55)
        14:05 (45) 17:18 (43) 21:00 (40) 32:31 (39) 37:46 (36) 44:48 (35)                                         49:07 (37)
38 Håkan Beijar Gustavsbergs OK 49:22 12:39 (37) 03:37 (43) 04:06 (30) 08:57 (23) 09:06 (58) 06:46 (27)                                         04:11 (51)
        12:39 (37) 16:16 (36) 20:22 (36) 29:19 (31) 38:25 (39) 45:11 (38)                                         49:22 (38)
39 Thomas Fehrm Solna OK 49:56 10:00 (10) 03:11 (37) 03:23 (12) 14:18 (50) 07:33 (53) 08:45 (53)                                         02:46 (24)
        10:00 (10) 13:11 (12) 16:34 (11) 30:52 (35) 38:25 (39) 47:10 (40)                                         49:56 (39)
40 Anki Landarv Klubblös 50:48 10:42 (16) 03:56 (45) 04:05 (28) 12:59 (47) 05:42 (34) 06:11 (20)                                         07:13 (64)
        10:42 (16) 14:38 (27) 18:43 (24) 31:42 (36) 37:24 (34) 43:35 (32)                                         50:48 (40)
41 Jan Brundell Solna OK 52:09 12:01 (30) 02:38 (20) 04:33 (41) 14:57 (54) 06:01 (39) 08:37 (52)                                         03:22 (40)
        12:01 (30) 14:39 (29) 19:12 (30) 34:09 (43) 40:10 (41) 48:47 (43)                                         52:09 (41)
42 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 52:13 13:18 (42) 04:40 (53) 05:58 (61) 11:18 (40) 05:25 (28) 07:21 (39)                                         04:13 (53)
        13:18 (42) 17:58 (45) 23:56 (50) 35:14 (45) 40:39 (43) 48:00 (41)                                         52:13 (42)
43 Bo Eklund Fredrikshofs IF Skid & OK 52:59 12:19 (35) 04:03 (47) 04:20 (37) 15:12 (57) 05:28 (29) 07:01 (35)                                         04:36 (56)
        12:19 (35) 16:22 (39) 20:42 (38) 35:54 (47) 41:22 (45) 48:23 (42)                                         52:59 (43)
44 Lars Dyrhage Järfälla OK 54:15 16:11 (53) 03:00 (32) 04:41 (48) 10:33 (35) 06:52 (48) 09:31 (57)                                         03:27 (41)
        16:11 (53) 19:11 (50) 23:52 (49) 34:25 (44) 41:17 (44) 50:48 (45)                                         54:15 (44)
45 Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK 54:19 16:27 (55) 02:58 (31) 04:00 (24) 17:42 (62) 05:41 (33) 05:37 (9)                                         01:54 (4)
        16:27 (55) 19:25 (51) 23:25 (47) 41:07 (52) 46:48 (50) 52:25 (48)                                         54:19 (45)
46 Göran Andersson Täby OK 54:26 17:10 (58) 03:12 (38) 04:04 (27) 11:32 (44) 05:59 (37) 09:14 (55)                                         03:15 (36)
        17:10 (58) 20:22 (52) 24:26 (52) 35:58 (48) 41:57 (47) 51:11 (46)                                         54:26 (46)
47 Hugo Isgren IFK Enskede 55:12 15:49 (51) 02:37 (19) 04:10 (33) 12:41 (46) 05:17 (25) 10:55 (61)                                         03:43 (45)
        15:49 (51) 18:26 (46) 22:36 (45) 35:17 (46) 40:34 (42) 51:29 (47)                                         55:12 (47)
48 Ulf Åström OK Roslagen 55:23 13:03 (41) 04:12 (50) 05:01 (51) 16:14 (60) 04:26 (9) 06:16 (23)                                         06:11 (63)
        13:03 (41) 17:15 (42) 22:16 (43) 38:30 (51) 42:56 (48) 49:12 (44)                                         55:23 (48)
49 Anders Hallgren Gustavsbergs OK 58:13 15:11 (48) 03:28 (41) 05:19 (56) 14:28 (51) 08:30 (57) 07:42 (42)                                         03:35 (42)
        15:11 (48) 18:39 (48) 23:58 (51) 38:26