Sträcktider Luffarligan Torvalla                                                                        
  2019-11-20       Svarta tider är sträcktider     Blå tider är från start     Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                  
                                                                               
Plac Bana A - 5,3 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   Mål  
1 Nick Barrable OK Ravinen 41:47 02:59 (2) 01:54 (4) 03:53 (5) 02:19 (1) 01:10 (2) 02:02 (1) 01:24 (1) 06:24 (4) 03:13 (1) 01:51 (2) 01:20 (1) 00:38 (1) 04:25 (1) 01:42 (1) 01:26 (1) 01:53 (1) 02:29 (1) 00:45 (2)
        02:59 (2) 04:53 (2) 08:46 (3) 11:05 (2) 12:15 (2) 14:17 (1) 15:41 (1) 22:05 (3) 25:18 (3) 27:09 (3) 28:29 (3) 29:07 (3) 33:32 (2) 35:14 (2) 36:40 (2) 38:33 (1) 41:02 (1) 41:47 (1)
2 Niklas Wrane Söders-Tyresö 42:43 02:55 (1) 01:45 (2) 03:31 (2) 02:24 (3) 01:55 (10) 02:02 (1) 01:28 (3) 05:17 (1) 03:25 (3) 01:46 (1) 01:26 (2) 00:40 (2) 04:30 (2) 01:45 (2) 01:42 (2) 02:35 (10) 02:47 (3) 00:50 (4)
        02:55 (1) 04:40 (1) 08:11 (1) 10:35 (1) 12:30 (3) 14:32 (3) 16:00 (3) 21:17 (1) 24:42 (1) 26:28 (1) 27:54 (1) 28:34 (1) 33:04 (1) 34:49 (1) 36:31 (1) 39:06 (2) 41:53 (2) 42:43 (2)
3 Henrik Sjögren Haninge SOK 47:32 03:29 (4) 01:56 (6) 03:19 (1) 02:21 (2) 01:09 (1) 02:13 (3) 01:24 (1) 05:45 (2) 03:13 (1) 01:57 (3) 01:27 (3) 00:43 (3) 08:52 (20) 02:13 (12) 01:51 (5) 02:03 (2) 02:44 (2) 00:53 (8)
        03:29 (4) 05:25 (4) 08:44 (2) 11:05 (2) 12:14 (1) 14:27 (2) 15:51 (2) 21:36 (2) 24:49 (2) 26:46 (2) 28:13 (2) 28:56 (2) 37:48 (3) 40:01 (4) 41:52 (4) 43:55 (3) 46:39 (3) 47:32 (3)
4 Sverker Lenas Centrum OK 47:55 03:23 (3) 01:52 (3) 04:01 (7) 02:38 (4) 02:55 (18) 02:13 (3) 01:44 (5) 06:10 (3) 03:32 (4) 02:08 (6) 01:38 (7) 00:47 (6) 05:01 (5) 01:56 (5) 01:45 (3) 02:16 (5) 03:05 (6) 00:51 (6)
        03:23 (3) 05:15 (3) 09:16 (4) 11:54 (4) 14:49 (6) 17:02 (6) 18:46 (6) 24:56 (4) 28:28 (4) 30:36 (4) 32:14 (4) 33:01 (4) 38:02 (4) 39:58 (3) 41:43 (3) 43:59 (4) 47:04 (4) 47:55 (4)
5 Rickard Andersson Tullinge SK 49:55 03:37 (8) 02:03 (9) 04:45 (13) 03:03 (10) 01:36 (5) 02:40 (7) 01:51 (9) 06:34 (5) 03:40 (6) 02:31 (12) 01:31 (4) 00:44 (4) 05:02 (6) 02:09 (10) 01:47 (4) 02:18 (6) 03:21 (11) 00:43 (1)
        03:37 (8) 05:40 (8) 10:25 (10) 13:28 (9) 15:04 (8) 17:44 (8) 19:35 (8) 26:09 (5) 29:49 (5) 32:20 (5) 33:51 (5) 34:35 (5) 39:37 (5) 41:46 (5) 43:33 (5) 45:51 (5) 49:12 (5) 49:55 (5)
6 Niklas Wansölin OK Ravinen 51:44 03:34 (7) 02:00 (8) 03:51 (4) 03:11 (11) 02:25 (14) 02:31 (5) 01:49 (8) 07:05 (6) 04:29 (10) 02:21 (9) 01:44 (8) 00:55 (12) 05:00 (4) 01:58 (6) 02:05 (8) 02:36 (11) 03:17 (10) 00:53 (8)
        03:34 (7) 05:34 (6) 09:25 (5) 12:36 (6) 15:01 (7) 17:32 (7) 19:21 (7) 26:26 (6) 30:55 (6) 33:16 (6) 35:00 (6) 35:55 (6) 40:55 (6) 42:53 (6) 44:58 (6) 47:34 (6) 50:51 (6) 51:44 (6)
7 Ulf Burman Gustavsbergs OK 52:09 03:29 (4) 02:07 (12) 03:53 (5) 02:54 (8) 01:37 (6) 02:41 (9) 01:53 (11) 08:17 (10) 04:30 (11) 02:20 (8) 02:06 (11) 00:55 (12) 05:20 (7) 02:03 (8) 01:51 (5) 02:13 (3) 03:04 (5) 00:56 (11)
        03:29 (4) 05:36 (7) 09:29 (6) 12:23 (5) 14:00 (4) 16:41 (4) 18:34 (4) 26:51 (7) 31:21 (7) 33:41 (7) 35:47 (7) 36:42 (7) 42:02 (8) 44:05 (8) 45:56 (7) 48:09 (7) 51:13 (7) 52:09 (7)
8 John Hartley Söders-Tyresö 52:28 04:09 (12) 01:44 (1) 05:12 (14) 02:43 (6) 01:51 (9) 03:14 (16) 01:32 (4) 07:56 (8) 04:22 (9) 02:04 (4) 01:35 (5) 00:44 (4) 04:38 (3) 02:08 (9) 02:10 (9) 02:19 (7) 03:06 (7) 01:01 (15)
        04:09 (12) 05:53 (9) 11:05 (12) 13:48 (11) 15:39 (11) 18:53 (11) 20:25 (11) 28:21 (10) 32:43 (10) 34:47 (8) 36:22 (8) 37:06 (8) 41:44 (7) 43:52 (7) 46:02 (8) 48:21 (8) 51:27 (8) 52:28 (8)
9 Anders Back Klubblös 54:00 03:33 (6) 01:55 (5) 04:40 (11) 02:41 (5) 01:12 (3) 02:44 (12) 01:54 (12) 11:26 (18) 03:37 (5) 02:06 (5) 01:37 (6) 00:49 (8) 05:34 (9) 01:50 (4) 02:01 (7) 02:29 (8) 03:03 (4) 00:49 (3)
        03:33 (6) 05:28 (5) 10:08 (8) 12:49 (8) 14:01 (5) 16:45 (5) 18:39 (5) 30:05 (12) 33:42 (11) 35:48 (11) 37:25 (11) 38:14 (10) 43:48 (10) 45:38 (10) 47:39 (9) 50:08 (9) 53:11 (9) 54:00 (9)
10 Stefan Gustavsson Legendariska grupp 69 54:33 04:08 (11) 02:06 (11) 03:41 (3) 02:53 (7) 02:25 (14) 02:40 (7) 01:44 (5) 08:37 (12) 04:09 (8) 02:27 (11) 01:47 (9) 00:50 (9) 05:54 (11) 01:48 (3) 02:46 (15) 02:33 (9) 03:15 (9) 00:50 (4)
        04:08 (11) 06:14 (11) 09:55 (7) 12:48 (7) 15:13 (9) 17:53 (9) 19:37 (9) 28:14 (9) 32:23 (9) 34:50 (9) 36:37 (9) 37:27 (9) 43:21 (9) 45:09 (9) 47:55 (10) 50:28 (10) 53:43 (10) 54:33 (10)
11 Björn Jakobsson Täby OK 56:31 03:50 (9) 02:04 (10) 04:29 (10) 03:11 (11) 01:59 (12) 02:35 (6) 02:05 (14) 07:28 (7) 04:36 (12) 02:38 (13) 02:16 (15) 01:11 (19) 06:00 (12) 02:09 (10) 02:34 (13) 03:01 (16) 03:28 (12) 00:57 (12)
        03:50 (9) 05:54 (10) 10:23 (9) 13:34 (10) 15:33 (10) 18:08 (10) 20:13 (10) 27:41 (8) 32:17 (8) 34:55 (10) 37:11 (10) 38:22 (11) 44:22 (11) 46:31 (11) 49:05 (11) 52:06 (11) 55:34 (11) 56:31 (11)
12 Lars Gerhardsson Attunda OK 60:22 04:50 (15) 02:14 (13) 05:12 (14) 02:55 (9) 01:57 (11) 02:45 (13) 01:47 (7) 13:18 (20) 03:58 (7) 02:15 (7) 02:16 (15) 00:51 (10) 05:31 (8) 01:58 (6) 02:10 (9) 02:13 (3) 03:12 (8) 01:00 (13)
        04:50 (15) 07:04 (15) 12:16 (15) 15:11 (14) 17:08 (14) 19:53 (13) 21:40 (13) 34:58 (15) 38:56 (15) 41:11 (14) 43:27 (14) 44:18 (14) 49:49 (14) 51:47 (13) 53:57 (12) 56:10 (12) 59:22 (12) 60:22 (12)
13 Mette Brolinson Centrum OK 61:55 04:23 (13) 02:24 (15) 04:44 (12) 04:25 (18) 02:12 (13) 02:43 (11) 02:14 (16) 08:34 (11) 05:06 (15) 02:45 (14) 02:10 (13) 00:48 (7) 07:16 (18) 02:21 (16) 02:22 (12) 02:57 (14) 03:37 (13) 00:54 (10)
        04:23 (13) 06:47 (14) 11:31 (14) 15:56 (15) 18:08 (15) 20:51 (15) 23:05 (15) 31:39 (13) 36:45 (13) 39:30 (13) 41:40 (13) 42:28 (13) 49:44 (13) 52:05 (14) 54:27 (14) 57:24 (14) 61:01 (13) 61:55 (13)
14 Leif Åkerblom OK Österåker 62:08 04:02 (10) 02:21 (14) 04:15 (8) 03:24 (14) 02:54 (17) 02:41 (9) 01:52 (10) 08:00 (9) 06:41 (20) 03:03 (15) 02:17 (18) 00:53 (11) 07:03 (17) 02:15 (13) 02:17 (11) 03:15 (17) 03:49 (14) 01:06 (16)
        04:02 (10) 06:23 (12) 10:38 (11) 14:02 (12) 16:56 (12) 19:37 (12) 21:29 (12) 29:29 (11) 36:10 (12) 39:13 (12) 41:30 (12) 42:23 (12) 49:26 (12) 51:41 (12) 53:58 (13) 57:13 (13) 61:02 (14) 62:08 (14)
15 Albin Grahn Centrum OK 63:37 04:49 (14) 01:56 (6) 04:25 (9) 03:17 (13) 02:37 (16) 02:57 (14) 01:55 (13) 10:08 (16) 06:02 (19) 03:15 (17) 02:08 (12) 01:00 (14) 05:45 (10) 02:20 (15) 03:00 (17) 02:42 (13) 04:21 (17) 01:00 (13)
        04:49 (14) 06:45 (13) 11:10 (13) 14:27 (13) 17:04 (13) 20:01 (14) 21:56 (14) 32:04 (14) 38:06 (14) 41:21 (15) 43:29 (15) 44:29 (15) 50:14 (15) 52:34 (15) 55:34 (15) 58:16 (15) 62:37 (15) 63:37 (15)
16 Sven-Anders Olsson Attunda OK 66:08 04:51 (16) 02:31 (16) 07:49 (19) 03:52 (16) 01:35 (4) 03:03 (15) 02:12 (15) 09:25 (15) 04:47 (14) 02:26 (10) 02:13 (14) 01:07 (16) 06:14 (14) 02:15 (13) 03:59 (19) 02:39 (12) 04:19 (16) 00:51 (6)
        04:51 (16) 07:22 (16) 15:11 (19) 19:03 (19) 20:38 (19) 23:41 (16) 25:53 (16) 35:18 (16) 40:05 (16) 42:31 (16) 44:44 (16) 45:51 (16) 52:05 (16) 54:20 (16) 58:19 (16) 60:58 (16) 65:17 (16) 66:08 (16)
17 Jan Retsloff Hellas Orientering 69:00 04:59 (18) 02:49 (18) 05:22 (16) 03:45 (15) 03:15 (20) 03:31 (17) 02:20 (17) 12:37 (19) 04:37 (13) 03:08 (16) 01:59 (10) 01:02 (15) 06:03 (13) 02:25 (17) 02:35 (14) 02:57 (14) 04:13 (15) 01:23 (19)
        04:59 (18) 07:48 (18) 13:10 (16) 16:55 (16) 20:10 (17) 23:41 (16) 26:01 (17) 38:38 (19) 43:15 (19) 46:23 (18) 48:22 (18) 49:24 (18) 55:27 (18) 57:52 (17) 60:27 (17) 63:24 (17) 67:37 (17) 69:00 (17)
18 Lars Boudrie Väsby OK 70:51 05:10 (19) 02:53 (19) 05:32 (17) 05:05 (20) 01:44 (7) 03:34 (18) 02:37 (19) 09:11 (14) 05:55 (18) 03:20 (18) 02:18 (19) 01:12 (20) 06:50 (15) 02:49 (20) 02:49 (16) 03:37 (18) 04:43 (20) 01:32 (20)
        05:10 (19) 08:03 (19) 13:35 (18) 18:40 (18) 20:24 (18) 23:58 (19) 26:35 (19) 35:46 (17) 41:41 (17) 45:01 (17) 47:19 (17) 48:31 (17) 55:21 (17) 58:10 (18) 60:59 (18) 64:36 (18) 69:19 (18) 70:51 (18)
19 Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK 73:20 04:54 (17) 02:53 (19) 05:45 (18) 04:38 (19) 01:49 (8) 03:44 (19) 02:32 (18) 10:59 (17) 05:37 (17) 03:53 (19) 02:47 (20) 01:07 (16) 06:57 (16) 02:37 (18) 03:48 (18) 03:39 (19) 04:33 (18) 01:08 (17)
        04:54 (17) 07:47 (17) 13:32 (17) 18:10 (17) 19:59 (16) 23:43 (18) 26:15 (18) 37:14 (18) 42:51 (18) 46:44 (19) 49:31 (19) 50:38 (19) 57:35 (19) 60:12 (19) 64:00 (19) 67:39 (19) 72:12 (19) 73:20 (19)
20 Kurt Eriksson Vandrarringen 84:15 05:42 (20) 02:41 (17) 11:20 (22) 04:24 (17) 02:55 (18) 05:23 (21) 02:40 (20) 09:02 (13) 05:14 (16) 05:57 (21) 02:16 (15) 01:10 (18) 07:51 (19) 02:41 (19) 04:50 (20) 04:19 (20) 04:35 (19) 01:15 (18)
        05:42 (20) 08:23 (20) 19:43 (20) 24:07 (20) 27:02 (20) 32:25 (20) 35:05 (20) 44:07 (20) 49:21 (20) 55:18 (20) 57:34 (20) 58:44 (20) 66:35 (20) 69:16 (20) 74:06 (20) 78:25 (20) 83:00 (20) 84:15 (20)
21 Christer Hördell Söders-Tyresö 105:47 06:59 (21) 03:44 (21) 09:00 (21) 05:36 (21) 04:19 (22) 05:01 (20) 03:01 (21) 13:58 (21) 08:16 (21) 04:48 (20) 03:13 (21) 01:30 (21) 09:47 (21) 04:01 (21) 06:01 (21) 04:48 (21) 09:22 (22) 02:23 (22)
        06:59 (21) 10:43 (21) 19:43 (20) 25:19 (21) 29:38 (21) 34:39 (21) 37:40 (21) 51:38 (21) 59:54 (21) 64:42 (21) 67:55 (21) 69:25 (21) 79:12 (21) 83:13 (21) 89:14 (21) 94:02 (21) 103:24 (21) 105:47 (21)
22 Christina Nordström Bodens BK 120:42 08:11 (22) 04:03 (22) 08:34 (20) 06:08 (22) 03:16 (21) 05:23 (21) 03:37 (22) 18:12 (22) 09:02 (22) 08:05 (22) 04:04 (22) 01:38 (22) 14:19 (22) 05:00 (22) 08:06 (22) 05:37 (22) 05:53 (21) 01:34 (21)
        08:11 (22) 12:14 (22) 20:48 (22) 26:56 (22) 30:12 (22) 35:35 (22) 39:12 (22) 57:24 (22) 66:26 (22) 74:31 (22) 78:35 (22) 80:13 (22) 94:32 (22) 99:32 (22) 107:38 (22) 113:15 (22) 119:08 (22) 120:42 (22)
                                                                               
                                                                               
Plac Bana B - 4,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14               Mål  
1 P-O Ivarsson Haninge SOK 36:08 02:33 (1) 01:15 (1) 01:26 (2) 02:17 (4) 01:47 (1) 04:19 (3) 03:40 (1) 01:29 (8) 02:00 (1) 01:33 (1) 05:09 (1) 01:40 (1) 03:30 (2) 02:39 (2)             00:51 (4)
        02:33 (1) 03:48 (1) 05:14 (1) 07:31 (2) 09:18 (1) 13:37 (2) 17:17 (1) 18:46 (1) 20:46 (1) 22:19 (1) 27:28 (1) 29:08 (1) 32:38 (1) 35:17 (1)             36:08 (1)
2 Johan Forsstedt Söders-Tyresö 36:56 02:38 (2) 01:21 (2) 01:25 (1) 02:03 (1) 01:56 (2) 03:37 (1) 04:55 (5) 01:41 (15) 02:04 (2) 01:33 (1) 05:19 (2) 01:47 (2) 03:24 (1) 02:26 (1)             00:47 (2)
        02:38 (2) 03:59 (2) 05:24 (2) 07:27 (1) 09:23 (2) 13:00 (1) 17:55 (2) 19:36 (2) 21:40 (2) 23:13 (2) 28:32 (2) 30:19 (2) 33:43 (2) 36:09 (2)             36:56 (2)
3 Per Ove Wallén Täby OK 41:15 03:05 (11) 01:24 (4) 01:39 (5) 02:07 (2) 02:03 (4) 04:25 (4) 04:43 (4) 01:05 (1) 02:15 (4) 01:47 (3) 06:02 (4) 01:52 (3) 05:15 (16) 02:39 (2)             00:54 (6)
        03:05 (11) 04:29 (6) 06:08 (6) 08:15 (5) 10:18 (3) 14:43 (3) 19:26 (3) 20:31 (3) 22:46 (3) 24:33 (3) 30:35 (3) 32:27 (3) 37:42 (3) 40:21 (3)             41:15 (3)
4 Jan Gottfridsson Norbergs OK 44:17 02:39 (3) 01:25 (5) 01:49 (13) 02:20 (5) 02:05 (5) 04:52 (7) 04:56 (6) 02:13 (27) 02:25 (7) 01:56 (5) 06:30 (6) 02:12 (4) 04:18 (6) 03:34 (15)             01:03 (13)
        02:39 (3) 04:04 (3) 05:53 (4) 08:13 (4) 10:18 (3) 15:10 (5) 20:06 (5) 22:19 (7) 24:44 (7) 26:40 (7) 33:10 (7) 35:22 (7) 39:40 (4) 43:14 (4)             44:17 (4)
5 Alicia Schandl OK Södertörn 44:18 02:48 (5) 01:33 (7) 01:40 (6) 02:08 (3) 02:20 (10) 05:13 (15) 04:34 (2) 01:13 (2) 02:36 (8) 02:05 (10) 06:36 (8) 02:16 (7) 04:58 (11) 03:24 (11)             00:54 (6)
        02:48 (5) 04:21 (5) 06:01 (5) 08:09 (3) 10:29 (6) 15:42 (7) 20:16 (6) 21:29 (4) 24:05 (5) 26:10 (5) 32:46 (5) 35:02 (5) 40:00 (5) 43:24 (5)             44:18 (5)
6 Ola Malmqvist Klubblös 44:47 02:49 (6) 01:22 (3) 01:33 (4) 02:31 (8) 02:05 (5) 04:27 (5) 05:40 (10) 01:43 (18) 02:15 (4) 01:49 (4) 06:39 (9) 02:13 (5) 05:52 (22) 02:52 (4)             00:57 (8)
        02:49 (6) 04:11 (4) 05:44 (3) 08:15 (5) 10:20 (5) 14:47 (4) 20:27 (7) 22:10 (6) 24:25 (6) 26:14 (6) 32:53 (6) 35:06 (6) 40:58 (6) 43:50 (6)             44:47 (6)
7 Stefan Norlin Klubblös 45:11 02:44 (4) 01:52 (20) 01:32 (3) 02:53 (21) 02:11 (7) 04:02 (2) 04:42 (3) 01:45 (19) 02:06 (3) 01:59 (8) 05:46 (3) 02:37 (14) 07:16 (27) 02:57 (5)             00:49 (3)
        02:44 (4) 04:36 (10) 06:08 (6) 09:01 (9) 11:12 (7) 15:14 (6) 19:56 (4) 21:41 (5) 23:47 (4) 25:46 (4) 31:32 (4) 34:09 (4) 41:25 (8) 44:22 (7)             45:11 (7)
8 Marie Malmborg Söders-Tyresö 45:58 03:07 (12) 01:39 (10) 01:57 (15) 02:26 (7) 02:18 (9) 04:57 (10) 06:13 (16) 01:18 (3) 02:49 (18) 01:58 (6) 06:09 (5) 02:15 (6) 04:13 (5) 03:42 (18)             00:57 (8)
        03:07 (12) 04:46 (11) 06:43 (11) 09:09 (10) 11:27 (8) 16:24 (8) 22:37 (9) 23:55 (8) 26:44 (10) 28:42 (8) 34:51 (8) 37:06 (8) 41:19 (7) 45:01 (8)             45:58 (8)
9 Tommy Eriksson Tullinge SK 46:49 03:21 (17) 01:41 (11) 01:53 (14) 02:35 (11) 02:13 (8) 05:08 (14) 06:08 (15) 01:23 (4) 02:18 (6) 02:08 (12) 07:17 (13) 02:22 (8) 04:11 (4) 03:03 (7)             01:08 (17)
        03:21 (17) 05:02 (14) 06:55 (13) 09:30 (12) 11:43 (9) 16:51 (10) 22:59 (11) 24:22 (10) 26:40 (8) 28:48 (9) 36:05 (10) 38:27 (9) 42:38 (9) 45:41 (9)             46:49 (9)
10 Tindra Jonsson Skarpnäcks OL 47:05 03:54 (29) 01:30 (6) 03:16 (32) 02:21 (6) 02:35 (14) 04:56 (8) 05:12 (7) 01:26 (6) 02:37 (9) 01:58 (6) 06:34 (7) 02:34 (12) 03:56 (3) 03:23 (10)             00:53 (5)
        03:54 (29) 05:24 (21) 08:40 (29) 11:01 (24) 13:36 (22) 18:32 (17) 23:44 (13) 25:10 (13) 27:47 (13) 29:45 (12) 36:19 (12) 38:53 (11) 42:49 (10) 46:12 (10)             47:05 (10)
11 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 47:58 02:54 (9) 01:38 (8) 01:45 (9) 02:33 (9) 03:03 (22) 04:46 (6) 05:16 (8) 02:08 (24) 02:40 (13) 02:13 (14) 06:49 (11) 02:50 (21) 05:21 (17) 03:02 (6)             01:00 (12)
        02:54 (9) 04:32 (8) 06:17 (9) 08:50 (8) 11:53 (10) 16:39 (9) 21:55 (8) 24:03 (9) 26:43 (9) 28:56 (10) 35:45 (9) 38:35 (10) 43:56 (11) 46:58 (11)             47:58 (11)
12 Lars Landström Långhundra IF 49:01 03:02 (10) 01:50 (17) 01:57 (15) 02:43 (17) 03:04 (24) 04:58 (11) 05:18 (9) 01:45 (19) 02:41 (14) 02:19 (16) 06:40 (10) 03:43 (29) 05:05 (13) 03:10 (8)             00:46 (1)
        03:02 (10) 04:52 (12) 06:49 (12) 09:32 (13) 12:36 (16) 17:34 (13) 22:52 (10) 24:37 (11) 27:18 (11) 29:37 (11) 36:17 (11) 40:00 (12) 45:05 (12) 48:15 (12)             49:01 (12)
13 Elisabeth Tollemark Skogsluffarnas OK 50:55 02:50 (7) 01:43 (13) 01:46 (10) 02:50 (19) 03:00 (21) 05:00 (12) 05:58 (13) 01:41 (15) 02:43 (15) 02:25 (21) 09:12 (27) 02:24 (9) 04:41 (8) 03:38 (17)             01:04 (14)
        02:50 (7) 04:33 (9) 06:19 (10) 09:09 (10) 12:09 (12) 17:09 (12) 23:07 (12) 24:48 (12) 27:31 (12) 29:56 (13) 39:08 (14) 41:32 (14) 46:13 (13) 49:51 (13)             50:55 (13)
14 Bo Davidsson Solna OK 51:31 03:41 (24) 01:41 (11) 01:47 (11) 02:44 (18) 02:02 (3) 05:00 (12) 07:38 (22) 01:33 (11) 02:51 (19) 01:59 (8) 07:41 (16) 02:35 (13) 05:24 (18) 03:50 (20)             01:05 (15)
        03:41 (24) 05:22 (19) 07:09 (18) 09:53 (17) 11:55 (11) 16:55 (11) 24:33 (14) 26:06 (14) 28:57 (14) 30:56 (14) 38:37 (13) 41:12 (13) 46:36 (14) 50:26 (14)             51:31 (14)
15 Lennart Hävrén Tullinge SK 52:22 03:15 (14) 01:50 (17) 02:02 (18) 02:53 (21) 02:25 (11) 05:31 (19) 07:11 (21) 01:28 (7) 02:38 (11) 02:23 (20) 08:10 (23) 03:04 (24) 04:55 (10) 03:24 (11)             01:13 (24)
        03:15 (14) 05:05 (15) 07:07 (16) 10:00 (18) 12:25 (15) 17:56 (14) 25:07 (15) 26:35 (15) 29:13 (15) 31:36 (15) 39:46 (15) 42:50 (15) 47:45 (15) 51:09 (15)             52:22 (15)
16 Paul Norén OK Södertörn 53:18 03:15 (14) 01:53 (21) 02:13 (20) 02:50 (19) 02:40 (16) 06:06 (25) 06:36 (18) 01:42 (17) 03:12 (27) 02:29 (23) 08:15 (25) 02:39 (15) 04:44 (9) 03:33 (14)             01:11 (21)
        03:15 (14) 05:08 (16) 07:21 (19) 10:11 (19) 12:51 (17) 18:57 (18) 25:33 (18) 27:15 (16) 30:27 (16) 32:56 (17) 41:11 (18) 43:50 (18) 48:34 (16) 52:07 (16)             53:18 (16)
17 Lotta Valentin Gustavsbergs OK 53:49 03:17 (16) 02:06 (26) 01:44 (8) 02:42 (14) 03:36 (27) 04:56 (8) 07:39 (23) 02:05 (23) 02:38 (11) 02:11 (13) 08:10 (23) 02:41 (17) 05:32 (19) 03:34 (15)             00:58 (10)
        03:17 (16) 05:23 (20) 07:07 (16) 09:49 (16) 13:25 (20) 18:21 (16) 26:00 (19) 28:05 (18) 30:43 (18) 32:54 (16) 41:04 (16) 43:45 (16) 49:17 (17) 52:51 (17)             53:49 (17)
18 Anders Karlsson Tullinge SK 54:22 03:28 (20) 02:04 (25) 02:22 (24) 03:02 (23) 02:53 (18) 05:32 (20) 05:57 (12) 02:34 (30) 02:45 (17) 02:29 (24) 08:01 (22) 02:40 (16) 05:49 (21) 03:27 (13)             01:19 (28)
        03:28 (20) 05:32 (24) 07:54 (21) 10:56 (23) 13:49 (24) 19:21 (21) 25:18 (17) 27:52 (17) 30:37 (17) 33:06 (18) 41:07 (17) 43:47 (17) 49:36 (18) 53:03 (18)             54:22 (18)
19 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 56:46 03:31 (21) 02:19 (31) 02:15 (21) 02:42 (14) 02:57 (19) 05:27 (16) 09:47 (27) 01:40 (14) 02:52 (20) 02:21 (18) 07:47 (18) 02:58 (22) 05:00 (12) 03:55 (23)             01:15 (26)
        03:31 (21) 05:50 (26) 08:05 (23) 10:47 (21) 13:44 (23) 19:11 (19) 28:58 (22) 30:38 (21) 33:30 (21) 35:51 (20) 43:38 (20) 46:36 (20) 51:36 (19) 55:31 (19)             56:46 (19)
20 Per Molin Sörertälje-Nykvarn OF 57:05 02:51 (8) 01:38 (8) 01:41 (7) 02:37 (12) 04:27 (33) 11:42 (35) 06:33 (17) 02:33 (29) 02:37 (9) 02:22 (19) 06:52 (12) 02:25 (10) 04:37 (7) 03:11 (9)             00:59 (11)
        02:51 (8) 04:29 (6) 06:10 (8) 08:47 (7) 13:14 (19) 24:56 (31) 31:29 (24) 34:02 (23) 36:39 (23) 39:01 (23) 45:53 (23) 48:18 (23) 52:55 (21) 56:06 (20)             57:05 (20)
21 Matz Larsson Gustavsbergs OK 57:19 03:08 (13) 01:51 (19) 02:02 (18) 02:42 (15) 02:41 (17) 07:47 (32) 06:51 (20) 01:24 (5) 04:23 (34) 02:20 (17) 07:50 (19) 02:31 (11) 06:22 (24) 04:16 (29)             01:11 (21)
        03:08 (13) 04:59 (13) 07:01 (15) 09:43 (15) 12:24 (14) 20:11 (23) 27:02 (20) 28:26 (19) 32:49 (19) 35:09 (19) 42:59 (19) 45:30 (19) 51:52 (20) 56:08 (21)             57:19 (21)
22 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 59:34 03:39 (23) 02:16 (30) 02:23 (25) 03:16 (25) 05:56 (35) 05:30 (17) 05:41 (11) 01:37 (13) 03:06 (25) 02:29 (23) 08:00 (21) 03:57 (31) 06:32 (25) 04:07 (26)             01:05 (15)
        03:39 (23) 05:55 (27) 08:18 (25) 11:34 (26) 17:30 (30) 23:00 (27) 28:41 (21) 30:18 (20) 33:24 (20) 35:53 (21) 43:53 (21) 47:50 (21) 54:22 (22) 58:29 (22)             59:34 (22)
23 Per Öhlund Gustavsbergs OK 62:38 04:13 (31) 01:46 (15) 01:57 (15) 02:33 (9) 02:29 (12) 11:40 (34) 08:05 (25) 01:32 (9) 04:04 (32) 02:17 (15) 08:22 (26) 03:12 (27) 05:06 (14) 04:13 (27)             01:09 (18)
        04:13 (31) 05:59 (28) 07:56 (22) 10:29 (20) 12:58 (18) 24:38 (29) 32:43 (26) 34:15 (24) 38:19 (26) 40:36 (26) 48:58 (26) 52:10 (27) 57:16 (23) 61:29 (23)             62:38 (23)
24 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 62:40 03:50 (28) 01:58 (24) 02:20 (23) 03:20 (26) 02:57 (19) 05:34 (21) 12:26 (33) 02:54 (32) 03:00 (22) 02:51 (31) 07:59 (20) 02:43 (19) 05:48 (20) 03:50 (20)             01:10 (19)
        03:50 (28) 05:48 (25) 08:08 (24) 11:28 (25) 14:25 (25) 19:59 (22) 32:25 (25) 35:19 (28) 38:19 (26) 41:10 (28) 49:09 (27) 51:52 (26) 57:40 (24) 61:30 (24)             62:40 (24)
25 Börje Wahlgren Sundbybergs IK 63:37 03:27 (19) 01:43 (13) 01:48 (12) 02:40 (13) 02:33 (13) 05:53 (23) 11:12 (31) 05:10 (34) 03:05 (24) 02:31 (26) 07:29 (14) 03:02 (23) 07:51 (28) 03:59 (24)             01:14 (25)
        03:27 (19) 05:10 (17) 06:58 (14) 09:38 (14) 12:11 (13) 18:04 (15) 29:16 (23) 34:26 (25) 37:31 (24) 40:02 (24) 47:31 (24) 50:33 (24) 58:24 (25) 62:23 (25)             63:37 (25)
26 Britt-Marie Hellgren OK Älvsjö-Örby 63:41 03:36 (22) 01:54 (22) 02:53 (31) 03:52 (32) 03:57 (30) 05:30 (17) 11:54 (32) 01:32 (9) 03:00 (22) 02:34 (28) 09:43 (28) 03:04 (24) 05:08 (15) 03:53 (22)             01:11 (22)
        03:36 (22) 05:30 (22) 08:23 (26) 12:15 (29) 16:12 (29) 21:42 (24) 33:36 (28) 35:08 (26) 38:08 (25) 40:42 (27) 50:25 (28) 53:29 (28) 58:37 (26) 62:30 (26)             63:41 (26)
27 Svante Frid Enebybergs IF 64:28 03:21 (17) 01:56 (23) 09:18 (35) 03:23 (27) 03:09 (25) 06:04 (24) 06:50 (19) 01:36 (12) 02:43 (15) 02:06 (11) 07:43 (17) 02:41 (17) 08:36 (30) 03:44 (19)             01:18 (27)
        03:21 (17) 05:17 (18) 14:35 (35) 17:58 (35) 21:07 (34) 27:11 (34) 34:01 (29) 35:37 (29) 38:20 (28) 40:26 (25) 48:09 (25) 50:50 (25) 59:26 (27) 63:10 (27)             64:28 (27)
28 Eva Elnerud Sigtuna OK 68:19 03:43 (25) 01:48 (16) 02:15 (21) 03:05 (24) 02:36 (15) 05:45 (22) 05:58 (13) 06:57 (35) 03:09 (26) 02:28 (22) 07:35 (15) 02:49 (20) 14:46 (34) 04:15 (28)             01:10 (19)
        03:43 (25) 05:31 (23) 07:46 (20) 10:51 (22) 13:27 (21) 19:12 (20) 25:10 (16) 32:07 (22) 35:16 (22) 37:44 (22) 45:19 (22) 48:08 (22) 62:54 (28) 67:09 (28)             68:19 (28)
29 Matts Björke Söders-Tyresö 69:03 03:45 (26) 02:20 (32) 02:29 (27) 03:27 (28) 04:10 (32) 06:44 (27) 11:08 (30) 02:10 (26) 02:58 (21) 02:33 (27) 10:25 (30) 04:34 (35) 06:57 (26) 04:00 (25)             01:23 (30)
        03:45 (26) 06:05 (30) 08:34 (28) 12:01 (27) 16:11 (28) 22:55 (26) 34:03 (30) 36:13 (30) 39:11 (30) 41:44 (29) 52:09 (29) 56:43 (29) 63:40 (29) 67:40 (29)             69:03 (29)
30 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 70:32 05:09 (34) 02:41 (34) 02:39 (29) 03:33 (29) 03:40 (28) 07:23 (31) 08:02 (24) 02:08 (24) 03:47 (31) 03:08 (32) 11:37 (33) 03:53 (30) 06:18 (23) 05:02 (33)             01:32 (32)
        05:09 (34) 07:50 (34) 10:29 (32) 14:02 (31) 17:42 (32) 25:05 (32) 33:07 (27) 35:15 (27) 39:02 (29) 42:10 (30) 53:47 (30) 57:40 (30) 63:58 (30) 69:00 (30)             70:32 (30)
31 Göran Kron KSIF 75:40 04:19 (32) 02:15 (29) 02:37 (28) 03:45 (31) 03:03 (22) 07:05 (29) 12:29 (34) 02:03 (22) 03:18 (30) 02:44 (29) 11:10 (32) 03:09 (26) 07:51 (28) 08:21 (35)             01:31 (31)
        04:19 (32) 06:34 (32) 09:11 (30) 12:56 (30) 15:59 (26) 23:04 (28) 35:33 (32) 37:36 (31) 40:54 (31) 43:38 (31) 54:48 (31) 57:57 (31) 65:48 (31) 74:09 (31)             75:40 (31)
32 Bo Winander Järfälla OK 75:57 03:48 (27) 02:13 (28) 02:23 (25) 03:39 (30) 04:02 (31) 06:41 (26) 13:57 (35) 02:19 (28) 03:16 (29) 02:45 (30) 10:46 (31) 03:30 (28) 10:20 (32) 04:59 (32)             01:19 (28)
        03:48 (27) 06:01 (29) 08:24 (27) 12:03 (28) 16:05 (27) 22:46 (25) 36:43 (34) 39:02 (34) 42:18 (34) 45:03 (33) 55:49 (33) 59:19 (32) 69:39 (32) 74:38 (32)             75:57 (32)
33 Sara Hektor Järla Orientering 76:17 04:00 (30) 02:09 (27) 05:07 (34) 04:31 (34) 03:49 (29) 06:56 (28) 09:36 (26) 02:02 (21) 03:14 (28) 03:17 (33) 11:54 (34) 04:03 (32) 09:37 (31) 04:27 (30)             01:35 (33)
        04:00 (30) 06:09 (31) 11:16 (33) 15:47 (33) 19:36 (33) 26:32 (33) 36:08 (33) 38:10 (33) 41:24 (32) 44:41 (32) 56:35 (34) 60:38 (34) 70:15 (33) 74:42 (33)             76:17 (33)
34 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 80:52 04:36 (33) 02:38 (33) 02:50 (30) 04:11 (33) 03:16 (26) 07:19 (30) 10:00 (29) 02:49 (31) 04:07 (33) 03:55 (35) 09:54 (29) 04:09 (33) 14:59 (35) 04:31 (31)             01:38 (34)
        04:36 (33) 07:14 (33) 10:04 (31) 14:15 (32) 17:31 (31) 24:50 (30) 34:50 (31) 37:39 (32) 41:46 (33) 45:41 (34) 55:35 (32) 59:44 (33) 74:43 (34) 79:14 (34)             80:52 (34)
35 Gustaf Richert Skogsluffarnas OK 92:08 05:41 (35) 03:13 (35) 03:32 (33) 04:47 (35) 04:39 (34) 08:32 (33) 09:51 (28) 03:17 (33) 04:51 (35) 03:37 (34) 12:38 (35) 04:28 (34) 13:17 (33) 07:36 (34)             02:09 (35)
        05:41 (35) 08:54 (35) 12:26 (34) 17:13 (34) 21:52 (35) 30:24 (35) 40:15 (35) 43:32 (35) 48:23 (35) 52:00 (35) 64:38 (35) 69:06 (35) 82:23 (35) 89:59 (35)             92:08 (35)
                                                                               
                                                                               
Plac Bana C - 3,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14               Mål  
1 Eidar Lindgren OK Ravinen 31:50 03:04 (8) 01:45 (1) 01:12 (8) 04:15 (1) 00:49 (1) 01:56 (1) 02:11 (19) 01:37 (3) 03:29 (1) 02:18 (2) 01:08 (1) 03:40 (1) 02:03 (2) 01:30 (1)             00:53 (1)
        03:04 (8) 04:49 (1) 06:01 (1) 10:16 (1) 11:05 (1) 13:01 (1) 15:12 (1) 16:49 (1) 20:18 (1) 22:36 (1) 23:44 (1) 27:24 (1) 29:27 (1) 30:57 (1)             31:50 (1)
2 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 34:42 02:39 (2) 02:16 (6) 01:06 (3) 04:42 (3) 01:02 (15) 02:39 (26) 01:50 (2) 01:32 (1) 03:31 (2) 02:34 (11) 01:10 (2) 05:01 (4) 02:08 (4) 01:33 (3)             00:59 (5)
        02:39 (2) 04:55 (3) 06:01 (1) 10:43 (2) 11:45 (2) 14:24 (2) 16:14 (2) 17:46 (2) 21:17 (2) 23:51 (2) 25:01 (2) 30:02 (2) 32:10 (2) 33:43 (2)             34:42 (2)
3 Janne Nilsson Centrum OK 36:04 03:20 (18) 02:13 (5) 01:50 (64) 05:15 (6) 00:50 (2) 02:11 (5) 01:52 (4) 01:46 (4) 03:50 (4) 02:41 (14) 01:18 (3) 04:16 (2) 02:12 (6) 01:32 (2)             00:58 (4)
        03:20 (18) 05:33 (10) 07:23 (13) 12:38 (8) 13:28 (7) 15:39 (7) 17:31 (7) 19:17 (7) 23:07 (6) 25:48 (6) 27:06 (6) 31:22 (4) 33:34 (4) 35:06 (3)             36:04 (3)
4 Dan Klang Hellas Orientering 36:14 02:45 (4) 02:08 (3) 01:15 (10) 05:12 (5) 00:59 (7) 02:08 (4) 01:55 (8) 01:53 (8) 04:20 (11) 02:18 (2) 01:23 (5) 04:32 (3) 02:44 (26) 01:38 (5)             01:04 (15)
        02:45 (4) 04:53 (2) 06:08 (3) 11:20 (3) 12:19 (3) 14:27 (3) 16:22 (3) 18:15 (3) 22:35 (4) 24:53 (4) 26:16 (3) 30:48 (3) 33:32 (3) 35:10 (4)             36:14 (4)
5 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 36:34 02:59 (6) 01:57 (2) 02:43 (92) 04:40 (2) 00:51 (3) 02:06 (2) 01:47 (1) 01:32 (1) 03:34 (3) 02:11 (1) 02:01 (59) 05:24 (8) 02:05 (3) 01:40 (6)             01:04 (16)
        02:59 (6) 04:56 (4) 07:39 (19) 12:19 (6) 13:10 (6) 15:16 (6) 17:03 (6) 18:35 (4) 22:09 (3) 24:20 (3) 26:21 (4) 31:45 (5) 33:50 (5) 35:30 (5)             36:34 (5)
6 Leif Mörkfors Järfälla OK 39:50 03:10 (11) 02:19 (7) 01:00 (2) 05:01 (4) 00:59 (7) 02:21 (7) 01:59 (11) 02:09 (24) 04:37 (18) 03:09 (29) 01:34 (10) 05:44 (18) 02:39 (21) 02:03 (24)             01:06 (20)
        03:10 (11) 05:29 (8) 06:29 (6) 11:30 (4) 12:29 (4) 14:50 (4) 16:49 (4) 18:58 (6) 23:35 (7) 26:44 (7) 28:18 (7) 34:02 (6) 36:41 (6) 38:44 (6)             39:50 (6)
7 Tommy Lindberg Haninge SOK 40:54 02:58 (5) 02:19 (8) 01:10 (5) 05:22 (8) 00:54 (4) 02:27 (12) 01:52 (4) 01:46 (4) 04:08 (7) 02:33 (8) 01:25 (6) 08:57 (77) 02:01 (1) 01:58 (19)             01:04 (16)
        02:58 (5) 05:17 (6) 06:27 (5) 11:49 (5) 12:43 (5) 15:10 (5) 17:02 (5) 18:48 (5) 22:56 (5) 25:29 (5) 26:54 (5) 35:51 (7) 37:52 (7) 39:50 (7)             40:54 (7)
8 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 41:12 03:10 (11) 02:12 (4) 01:56 (69) 05:17 (7) 00:59 (7) 02:07 (3) 02:32 (49) 03:41 (91) 04:12 (8) 02:56 (18) 01:36 (13) 05:29 (12) 02:11 (5) 01:47 (9)             01:07 (22)
        03:10 (11) 05:22 (7) 07:18 (11) 12:35 (7) 13:34 (8) 15:41 (8) 18:13 (9) 21:54 (16) 26:06 (11) 29:02 (12) 30:38 (12) 36:07 (11) 38:18 (8) 40:05 (8)             41:12 (8)
9 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 41:21 04:08 (50) 02:42 (20) 01:10 (5) 05:51 (18) 01:00 (11) 02:24 (9) 01:50 (2) 01:59 (15) 04:03 (6) 03:11 (32) 01:58 (51) 05:38 (15) 02:44 (27) 01:48 (10)             00:55 (2)
        04:08 (50) 06:50 (34) 08:00 (27) 13:51 (21) 14:51 (19) 17:15 (16) 19:05 (12) 21:04 (10) 25:07 (8) 28:18 (8) 30:16 (9) 35:54 (8) 38:38 (11) 40:26 (10)             41:21 (9)
10 Ulf Bråsjö Järla Orientering 41:38 03:20 (18) 02:45 (24) 01:22 (17) 05:55 (20) 01:01 (13) 02:33 (16) 02:14 (22) 01:56 (11) 04:34 (16) 02:57 (20) 01:38 (21) 05:44 (18) 02:28 (14) 02:04 (27)             01:07 (21)
        03:20 (18) 06:05 (15) 07:27 (15) 13:22 (15) 14:23 (14) 16:56 (12) 19:10 (13) 21:06 (11) 25:40 (10) 28:37 (9) 30:15 (8) 35:59 (9) 38:27 (9) 40:31 (11)             41:38 (10)
11 Sune Sisell OK Södertörn 41:39 04:30 (62) 02:42 (20) 01:22 (17) 05:40 (13) 01:05 (24) 02:28 (13) 02:08 (16) 02:23 (34) 04:15 (10) 02:26 (6) 01:35 (11) 05:30 (13) 02:25 (10) 01:53 (14)             01:17 (42)
        04:30 (62) 07:12 (41) 08:34 (35) 14:14 (23) 15:19 (22) 17:47 (19) 19:55 (17) 22:18 (22) 26:33 (15) 28:59 (11) 30:34 (10) 36:04 (10) 38:29 (10) 40:22 (9)             41:39 (11)
12 Anders Kärrström Tullinge SK 41:47 03:44 (38) 02:33 (14) 01:22 (17) 06:44 (36) 01:11 (46) 02:37 (21) 01:53 (6) 02:09 (24) 04:49 (25) 02:20 (5) 01:36 (13) 05:22 (7) 02:30 (15) 01:44 (7)             01:13 (34)
        03:44 (38) 06:17 (24) 07:39 (19) 14:23 (24) 15:34 (24) 18:11 (24) 20:04 (20) 22:13 (20) 27:02 (20) 29:22 (14) 30:58 (14) 36:20 (12) 38:50 (12) 40:34 (12)             41:47 (12)
13 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 42:07 03:20 (18) 02:45 (24) 01:18 (12) 05:27 (9) 00:55 (5) 02:25 (10) 01:53 (6) 01:53 (8) 07:02 (77) 02:18 (3) 01:31 (9) 05:40 (16) 02:32 (16) 02:00 (20)             01:08 (25)
        03:20 (18) 06:05 (15) 07:23 (13) 12:50 (10) 13:45 (10) 16:10 (9) 18:03 (8) 19:56 (8) 26:58 (19) 29:16 (13) 30:47 (13) 36:27 (13) 38:59 (13) 40:59 (13)             42:07 (13)
14 Anders Sohlberg OK Södertörn 42:26 03:11 (13) 05:03 (94) 01:40 (49) 05:50 (17) 01:04 (21) 02:31 (14) 02:18 (26) 01:52 (6) 04:12 (8) 02:33 (8) 01:37 (17) 05:25 (9) 02:18 (7) 01:50 (11)             01:02 (7)
        03:11 (13) 08:14 (62) 09:54 (56) 15:44 (39) 16:48 (37) 19:19 (32) 21:37 (28) 23:29 (26) 27:41 (24) 30:14 (19) 31:51 (18) 37:16 (18) 39:34 (15) 41:24 (15)             42:26 (14)
15 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 42:28 03:16 (17) 02:45 (24) 01:29 (31) 05:55 (20) 01:00 (11) 02:55 (40) 02:00 (13) 02:14 (31) 04:35 (17) 03:26 (42) 01:37 (17) 05:49 (22) 02:25 (10) 01:54 (16)             01:08 (24)
        03:16 (17) 06:01 (14) 07:30 (17) 13:25 (16) 14:25 (15) 17:20 (18) 19:20 (14) 21:34 (13) 26:09 (12) 29:35 (15) 31:12 (15) 37:01 (14) 39:26 (14) 41:20 (14)             42:28 (15)
16 Kjell Holmberg OK Södertörn 42:53 03:27 (26) 02:54 (33) 01:32 (36) 06:08 (23) 01:20 (63) 02:37 (21) 02:10 (18) 02:01 (18) 04:40 (20) 02:48 (16) 02:01 (59) 05:25 (9) 02:39 (21) 02:00 (20)             01:11 (29)
        03:27 (26) 06:21 (26) 07:53 (25) 14:01 (22) 15:21 (23) 17:58 (23) 20:08 (22) 22:09 (19) 26:49 (18) 29:37 (16) 31:38 (17) 37:03 (15) 39:42 (16) 41:42 (16)             42:53 (16)
17 Anders Gärderud Enebybergs IF 43:27 03:21 (21) 02:37 (17) 01:19 (14) 05:33 (11) 01:05 (24) 03:53 (82) 03:08 (75) 01:52 (6) 05:17 (40) 02:46 (15) 01:41 (26) 05:49 (22) 02:19 (9) 01:50 (11)             00:57 (3)
        03:21 (21) 05:58 (13) 07:17 (10) 12:50 (10) 13:55 (11) 17:48 (20) 20:56 (23) 22:48 (23) 28:05 (25) 30:51 (24) 32:32 (24) 38:21 (19) 40:40 (19) 42:30 (18)             43:27 (17)
18 Lars-Göran Herrgård Gustavsbergs OK 43:32 03:28 (27) 02:39 (18) 01:28 (29) 05:45 (15) 01:10 (44) 02:38 (23) 02:24 (36) 02:01 (18) 04:54 (26) 03:33 (48) 01:51 (35) 05:17 (6) 03:15 (61) 02:06 (31)             01:03 (11)
        03:28 (27) 06:07 (18) 07:35 (18) 13:20 (14) 14:30 (16) 17:08 (15) 19:32 (15) 21:33 (12) 26:27 (14) 30:00 (18) 31:51 (18) 37:08 (16) 40:23 (17) 42:29 (17)             43:32 (18)
19 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 44:12 03:25 (24) 02:44 (22) 01:13 (9) 06:14 (25) 01:08 (32) 03:44 (79) 02:31 (47) 02:10 (26) 04:23 (12) 03:19 (38) 01:44 (31) 05:48 (21) 02:27 (12) 02:07 (35)             01:15 (38)
        03:25 (24) 06:09 (19) 07:22 (12) 13:36 (18) 14:44 (18) 18:28 (25) 20:59 (24) 23:09 (25) 27:32 (23) 30:51 (24) 32:35 (25) 38:23 (20) 40:50 (20) 42:57 (19)             44:12 (19)
20 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 44:22 03:22 (23) 02:23 (10) 01:11 (7) 05:44 (14) 00:59 (7) 02:38 (23) 02:05 (15) 02:11 (28) 05:04 (30) 03:07 (28) 01:52 (38) 06:35 (44) 03:28 (68) 02:20 (60)             01:23 (63)
        03:22 (23) 05:45 (11) 06:56 (7) 12:40 (9) 13:39 (9) 16:17 (10) 18:22 (10) 20:33 (9) 25:37 (9) 28:44 (10) 30:36 (11) 37:11 (17) 40:39 (18) 42:59 (20)             44:22 (20)
21 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 44:39 03:26 (25) 03:15 (55) 02:14 (83) 06:12 (24) 01:05 (24) 02:52 (38) 02:14 (22) 02:11 (27) 04:38 (19) 02:40 (12) 01:41 (26) 06:23 (36) 02:34 (17) 02:02 (23)             01:12 (31)
        03:26 (25) 06:41 (32) 08:55 (43) 15:07 (31) 16:12 (31) 19:04 (28) 21:18 (26) 23:29 (26) 28:07 (26) 30:47 (23) 32:28 (22) 38:51 (22) 41:25 (21) 43:27 (21)             44:39 (21)
22 Anne-Christine Schunnesson Attunda OK 44:50 03:06 (10) 03:18 (58) 01:24 (20) 05:37 (12) 01:09 (39) 02:31 (14) 02:56 (64) 01:56 (11) 04:44 (23) 03:10 (30) 01:35 (11) 07:59 (68) 02:18 (7) 02:03 (24)             01:04 (15)
        03:06 (10) 06:24 (29) 07:48 (23) 13:25 (16) 14:34 (17) 17:05 (13) 20:01 (19) 21:57 (17) 26:41 (17) 29:51 (17) 31:26 (16) 39:25 (24) 41:43 (22) 43:46 (22)             44:50 (22)
23 Jan Lindgren OK Södertörn 45:16 05:15 (82) 02:36 (15) 01:31 (35) 05:57 (22) 01:08 (32) 02:35 (18) 01:58 (10) 01:55 (10) 04:26 (14) 03:00 (21) 01:37 (17) 06:26 (39) 04:03 (92) 01:37 (4)             01:12 (31)
        05:15 (82) 07:51 (58) 09:22 (50) 15:19 (34) 16:27 (33) 19:02 (27) 21:00 (25) 22:55 (24) 27:21 (22) 30:21 (21) 31:58 (20) 38:24 (21) 42:27 (24) 44:04 (23)             45:16 (23)
24 Sören Andersson OK LochNESS 45:26 05:20 (84) 02:19 (7) 01:20 (15) 05:32 (10) 01:04 (20) 02:21 (7) 01:59 (11) 02:03 (21) 04:40 (20) 04:34 (75) 01:19 (4) 06:52 (50) 02:27 (12) 02:21 (63)             01:15 (39)
        05:20 (84) 07:39 (54) 08:59 (45) 14:31 (27) 15:35 (25) 17:56 (22) 19:55 (17) 21:58 (18) 26:38 (16) 31:12 (26) 32:31 (23) 39:23 (23) 41:50 (23) 44:11 (24)             45:26 (24)
25 Torbjörn Bergman Snättringe SK 46:09 02:43 (3) 02:28 (12) 01:07 (4) 06:42 (34) 01:02 (15) 02:35 (18) 06:02 (103) 01:59 (15) 04:02 (5) 03:59 (57) 01:36 (13) 05:50 (24) 02:34 (17) 02:25 (66)             01:05 (19)
        02:43 (3) 05:11 (5) 06:18 (4) 13:00 (12) 14:02 (12) 16:37 (11) 22:39 (39) 24:38 (33) 28:40 (27) 32:39 (30) 34:15 (29) 40:05 (25) 42:39 (25) 45:04 (25)             46:09 (25)
26 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 46:14 03:13 (14) 03:02 (41) 01:26 (25) 06:48 (38) 01:25 (76) 03:23 (64) 02:50 (58) 03:08 (79) 04:43 (22) 02:32 (7) 01:37 (17) 06:27 (40) 02:44 (26) 01:55 (17)             01:01 (6)
        03:13 (14) 06:15 (23) 07:41 (21) 14:29 (26) 15:54 (28) 19:17 (31) 22:07 (35) 25:15 (38) 29:58 (33) 32:30 (29) 34:07 (28) 40:34 (27) 43:18 (26) 45:13 (26)             46:14 (26)
27 Gunnar Hedlund Södertälje-Nykvarn OF 47:27 04:25 (59) 02:58 (37) 01:26 (25) 06:52 (39) 01:09 (39) 03:09 (55) 02:19 (27) 02:30 (44) 05:10 (35) 03:02 (22) 01:40 (23) 05:54 (27) 02:52 (32) 02:41 (80)             01:20 (53)
        04:25 (59) 07:23 (46) 08:49 (40) 15:41 (38) 16:50 (38) 19:59 (40) 22:18 (36) 24:48 (35) 29:58 (33) 33:00 (31) 34:40 (31) 40:34 (27) 43:26 (27) 46:07 (27)             47:27 (27)
28 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 47:33 03:37 (31) 03:01 (40) 01:25 (22) 07:20 (55) 01:11 (46) 02:42 (29) 02:31 (47) 02:29 (42) 05:09 (33) 02:33 (8) 02:07 (66) 06:14 (32) 03:46 (88) 02:07 (35)             01:21 (57)
        03:37 (31) 06:38 (30) 08:03 (28) 15:23 (36) 16:34 (35) 19:16 (30) 21:47 (30) 24:16 (31) 29:25 (30) 31:58 (28) 34:05 (27) 40:19 (26) 44:05 (28) 46:12 (28)             47:33 (28)
29 Kjell Jansson Långhundra IF 47:55 03:34 (29) 02:36 (15) 01:18 (12) 05:46 (16) 01:02 (15) 03:02 (45) 02:28 (41) 01:56 (11) 04:30 (15) 04:06 (64) 01:52 (38) 10:11 (90) 02:46 (30) 01:46 (8)             01:02 (7)
        03:34 (29) 06:10 (20) 07:28 (16) 13:14 (13) 14:16 (13) 17:18 (17) 19:46 (16) 21:42 (14) 26:12 (13) 30:18 (20) 32:10 (21) 42:21 (32) 45:07 (31) 46:53 (30)             47:55 (29)
30 Greger Wedin Södertälje-Nykvarn OF 48:09 03:37 (31) 02:41 (19) 02:00 (76) 06:30 (30) 01:17 (55) 03:15 (58) 02:25 (38) 02:07 (23) 05:15 (37) 04:07 (65) 01:54 (42) 05:43 (17) 03:40 (82) 02:20 (57)             01:18 (48)
        03:37 (31) 06:18 (25) 08:18 (32) 14:48 (30) 16:05 (30) 19:20 (34) 21:45 (29) 23:52 (28) 29:07 (28) 33:14 (34) 35:08 (33) 40:51 (29) 44:31 (29) 46:51 (29)             48:09 (30)
31 Ulla Gummeson Väsby OK 48:43 03:47 (42) 03:22 (61) 01:28 (29) 07:46 (64) 01:17 (55) 02:55 (40) 02:30 (46) 02:40 (57) 05:15 (37) 03:14 (33) 01:38 (21) 06:24 (37) 02:52 (32) 02:14 (47)             01:21 (58)
        03:47 (42) 07:09 (38) 08:37 (36) 16:23 (47) 17:40 (47) 20:35 (45) 23:05 (43) 25:45 (42) 31:00 (38) 34:14 (37) 35:52 (36) 42:16 (31) 45:08 (32) 47:22 (31)             48:43 (31)
32 Göran Frisk Attunda OK 48:44 03:02 (7) 02:53 (32) 01:16 (11) 06:26 (27) 01:38 (85) 02:36 (20) 02:13 (21) 02:11 (27) 04:47 (24) 03:30 (47) 03:11 (96) 08:42 (74) 03:09 (52) 02:08 (37)             01:02 (7)
        03:02 (7) 05:55 (12) 07:11 (9) 13:37 (19) 15:15 (21) 17:51 (21) 20:04 (20) 22:15 (21) 27:02 (20) 30:32 (22) 33:43 (26) 42:25 (33) 45:34 (33) 47:42 (32)             48:44 (32)
33 Anneli Lindqvist Gustavsbergs OK 48:51 03:05 (9) 02:25 (11) 01:27 (28) 09:50 (84) 01:17 (55) 02:48 (34) 02:15 (24) 02:00 (17) 05:01 (27) 02:56 (18) 01:59 (56) 06:34 (43) 03:28 (68) 02:43 (82)             01:03 (11)
        03:05 (9) 05:30 (9) 06:57 (8) 16:47 (50) 18:04 (49) 20:52 (48) 23:07 (44) 25:07 (36) 30:08 (36) 33:04 (32) 35:03 (32) 41:37 (30) 45:05 (30) 47:48 (33)             48:51 (33)
34 Ingrid Graneli Haninge SOK 49:19 04:19 (53) 03:19 (59) 01:34 (39) 07:37 (60) 01:25 (76) 02:58 (43) 02:28 (41) 02:29 (42) 05:19 (44) 03:19 (38) 01:52 (38) 06:16 (34) 02:54 (36) 02:11 (42)             01:19 (51)
        04:19 (53) 07:38 (52) 09:12 (49) 16:49 (51) 18:14 (52) 21:12 (49) 23:40 (47) 26:09 (43) 31:28 (39) 34:47 (40) 36:39 (39) 42:55 (36) 45:49 (35) 48:00 (34)             49:19 (34)
35 Jan-Olof Wåhlberg IBM Club Sweden 49:21 03:45 (40) 03:21 (60) 01:26 (25) 07:17 (53) 01:04 (21) 02:26 (11) 03:14 (77) 02:06 (22) 05:19 (44) 04:10 (66) 02:08 (68) 06:30 (41) 03:09 (52) 02:16 (51)             01:10 (27)
        03:45 (40) 07:06 (37) 08:32 (34) 15:49 (41) 16:53 (40) 19:19 (32) 22:33 (38) 24:39 (34) 29:58 (33) 34:08 (36) 36:16 (37) 42:46 (35) 45:55 (36) 48:11 (35)             49:21 (35)
36 Jan Olsson Bromma-Vällingby SOK 49:41 03:44 (38) 02:58 (37) 01:24 (20) 07:02 (47) 01:24 (73) 03:04 (48) 02:11 (19) 02:13 (30) 05:17 (41) 02:40 (12) 02:34 (83) 08:09 (70) 02:56 (39) 02:46 (84)             01:19 (51)
        03:44 (38) 06:42 (33) 08:06 (31) 15:08 (32) 16:32 (34) 19:36 (37) 21:47 (30) 24:00 (29) 29:17 (29) 31:57 (27) 34:31 (30) 42:40 (34) 45:36 (34) 48:22 (36)             49:41 (36)
37 Maria Ehn Tullinge SK 50:10 05:55 (92) 03:46 (75) 01:40 (49) 06:38 (32) 01:06 (29) 03:23 (64) 02:29 (43) 02:23 (34) 05:43 (60) 03:17 (37) 01:40 (23) 06:04 (28) 02:57 (41) 02:06 (31)             01:03 (11)
        05:55 (92) 09:41 (88) 11:21 (78) 17:59 (57) 19:05 (55) 22:28 (57) 24:57 (55) 27:20 (53) 33:03 (47) 36:20 (44) 38:00 (44) 44:04 (39) 47:01 (38) 49:07 (38)             50:10 (37)
38 Leif Wallenbro Väsby OK 50:18 04:59 (77) 04:02 (79) 01:25 (22) 07:40 (62) 01:10 (43) 02:55 (40) 02:37 (54) 02:40 (57) 05:15 (37) 03:20 (40) 01:40 (23) 06:08 (31) 02:55 (37) 02:12 (45)             01:20 (53)
        04:59 (77) 09:01 (76) 10:26 (66) 18:06 (58) 19:16 (56) 22:11 (56) 24:48 (53) 27:28 (54) 32:43 (45) 36:03 (43) 37:43 (42) 43:51 (38) 46:46 (37) 48:58 (37)             50:18 (38)
39 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 50:57 05:37 (88) 03:05 (44) 01:20 (15) 09:03 (78) 00:58 (6) 02:43 (31) 02:02 (14) 02:01 (18) 07:55 (84) 02:51 (17) 01:25 (6) 06:05 (29) 02:42 (24) 02:03 (24)             01:07 (21)
        05:37 (88) 08:42 (69) 10:02 (59) 19:05 (67) 20:03 (64) 22:46 (58) 24:48 (53) 26:49 (48) 34:44 (59) 37:35 (50) 39:00 (48) 45:05 (43) 47:47 (43) 49:50 (42)             50:57 (39)
40 Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn 51:02 03:38 (33) 05:38 (96) 01:42 (56) 06:44 (36) 01:03 (19) 02:46 (33) 02:08 (16) 02:30 (44) 05:30 (51) 03:06 (26) 01:58 (51) 07:53 (65) 03:07 (50) 02:09 (39)             01:10 (27)
        03:38 (33) 09:16 (80) 10:58 (72) 17:42 (55) 18:45 (54) 21:31 (52) 23:39 (46) 26:09 (43) 31:39 (40) 34:45 (39) 36:43 (40) 44:36 (40) 47:43 (42) 49:52 (43)             51:02 (40)
41 Per Helen Söders SOL 51:04 06:24 (97) 03:33 (65) 01:39 (47) 06:52 (39) 01:06 (29) 02:34 (17) 02:24 (36) 02:25 (38) 05:08 (31) 03:14 (33) 01:47 (32) 07:33 (62) 02:45 (29) 01:57 (18)             01:43 (93)
        06:24 (97) 09:57 (90) 11:36 (81) 18:28 (63) 19:34 (59) 22:08 (55) 24:32 (52) 26:57 (51) 32:05 (41) 35:19 (41) 37:06 (41) 44:39 (41) 47:24 (40) 49:21 (39)             51:04 (41)
42 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 51:13 04:22 (55) 02:48 (27) 01:30 (34) 07:06 (48) 01:05 (24) 02:39 (26) 02:22 (32) 02:22 (33) 05:18 (43) 03:36 (49) 02:02 (62) 09:39 (86) 02:38 (20) 02:06 (31)             01:40 (91)
        04:22 (55) 07:10 (40) 08:40 (38) 15:46 (40) 16:51 (39) 19:30 (35) 21:52 (32) 24:14 (30) 29:32 (31) 33:08 (33) 35:10 (34) 44:49 (42) 47:27 (41) 49:33 (40)             51:13 (42)
43 Tommy Höglund Långhundra IF 51:39 03:15 (16) 03:07 (49) 01:35 (40) 06:27 (28) 01:12 (49) 03:33 (75) 02:21 (30) 03:50 (92) 04:25 (13) 04:02 (61) 01:49 (34) 10:05 (89) 02:47 (31) 01:53 (14)             01:18 (46)
        03:15 (16) 06:22 (27) 07:57 (26) 14:24 (25) 15:36 (26) 19:09 (29) 21:30 (27) 25:20 (39) 29:45 (32) 33:47 (35) 35:36 (35) 45:41 (46) 48:28 (44) 50:21 (44)             51:39 (43)
44 Monika Högberg OK Södertörn 51:40 04:19 (53) 02:54 (33) 01:37 (42) 07:17 (53) 01:16 (54) 02:49 (36) 02:44 (57) 02:31 (48) 05:26 (49) 03:43 (52) 02:01 (59) 07:02 (51) 03:33 (74) 02:35 (78)             01:53 (96)
        04:19 (53) 07:13 (42) 08:50 (41) 16:07 (44) 17:23 (44) 20:12 (42) 22:56 (42) 25:27 (40) 30:53 (37) 34:36 (38) 36:37 (38) 43:39 (37) 47:12 (39) 49:47 (41)             51:40 (44)
45 Kurt Andersson Enebybergs IF 51:59 04:23 (56) 02:51 (29) 01:40 (49) 06:56 (42) 01:30 (83) 02:38 (23) 02:21 (30) 04:07 (93) 05:39 (55) 03:45 (53) 02:09 (69) 07:22 (58) 03:09 (52) 02:06 (31)             01:23 (63)
        04:23 (56) 07:14 (43) 08:54 (42) 15:50 (42) 17:20 (43) 19:58 (39) 22:19 (37) 26:26 (46) 32:05 (41) 35:50 (42) 37:59 (43) 45:21 (45) 48:30 (45) 50:36 (45)             51:59 (45)
46 Anne Lundmark Järfälla OK 52:05 05:55 (92) 03:57 (76) 01:38 (45) 06:59 (44) 01:21 (66) 03:03 (46) 02:36 (53) 02:30 (44) 05:08 (31) 03:27 (43) 02:00 (58) 06:32 (42) 03:29 (70) 02:08 (37)             01:22 (62)
        05:55 (92) 09:52 (89) 11:30 (80) 18:29 (64) 19:50 (63) 22:53 (61) 25:29 (58) 27:59 (55) 33:07 (48) 36:34 (45) 38:34 (45) 45:06 (44) 48:35 (46) 50:43 (46)             52:05 (46)
47 Kajsa Hagstrand Lerums SOK 52:42 03:40 (34) 03:36 (70) 01:46 (58) 11:15 (94) 01:09 (39) 02:42 (29) 02:16 (25) 02:46 (67) 05:13 (36) 04:49 (80) 01:43 (29) 05:26 (11) 02:40 (23) 02:16 (51)             01:25 (70)
        03:40 (34) 07:16 (44) 09:02 (46) 20:17 (77) 21:26 (74) 24:08 (66) 26:24 (62) 29:10 (62) 34:23 (55) 39:12 (59) 40:55 (57) 46:21 (47) 49:01 (47) 51:17 (47)             52:42 (47)
48 Roland Löwgren Spårvägens OK 52:52 04:40 (68) 03:05 (44) 01:37 (42) 06:42 (34) 01:09 (39) 02:52 (38) 02:38 (55) 02:25 (38) 08:36 (91) 04:54 (84) 01:54 (42) 05:52 (26) 03:04 (48) 02:21 (62)             01:03 (11)
        04:40 (68) 07:45 (56) 09:22 (50) 16:04 (43) 17:13 (42) 20:05 (41) 22:43 (40) 25:08 (37) 33:44 (53) 38:38 (56) 40:32 (55) 46:24 (48) 49:28 (48) 51:49 (48)             52:52 (48)
49 Lars Olavi Peldan Enebybergs IF 53:16 04:53 (74) 04:28 (90) 01:33 (37) 09:42 (83) 01:07 (31) 02:41 (28) 02:32 (49) 02:19 (32) 05:42 (58) 03:28 (44) 01:56 (47) 06:14 (32) 03:05 (49) 02:11 (42)             01:25 (70)
        04:53 (74) 09:21 (84) 10:54 (70) 20:36 (82) 21:43 (79) 24:24 (70) 26:56 (66) 29:15 (63) 34:57 (62) 38:25 (54) 40:21 (53) 46:35 (49) 49:40 (49) 51:51 (49)             53:16 (49)
50 Olle Blomgren OK Södertörn 54:10 06:40 (99) 02:44 (22) 01:40 (49) 07:20 (55) 01:01 (13) 04:34 (96) 02:29 (43) 01:57 (14) 05:01 (27) 03:29 (46) 01:43 (29) 09:31 (83) 02:34 (18) 02:16 (51)             01:11 (29)
        06:40 (99) 09:24 (85) 11:04 (73) 18:24 (62) 19:25 (58) 23:59 (64) 26:28 (63) 28:25 (57) 33:26 (51) 36:55 (46) 38:38 (46) 48:09 (56) 50:43 (51) 52:59 (50)             54:10 (50)
51 Leif Nordin Turebergs IF 54:41 04:24 (57) 03:34 (66) 02:09 (80) 08:13 (68) 01:25 (76) 04:01 (86) 03:16 (79) 02:37 (51) 05:20 (46) 03:53 (55) 02:14 (73) 06:40 (45) 03:03 (46) 02:29 (69)             01:23 (63)
        04:24 (57) 07:58 (60) 10:07 (60) 18:20 (60) 19:45 (61) 23:46 (63) 27:02 (68) 29:39 (66) 34:59 (63) 38:52 (58) 41:06 (58) 47:46 (52) 50:49 (52) 53:18 (51)             54:41 (51)
52 Ulf Stridh Snättringe SK 55:02 04:42 (70) 03:42 (72) 02:22 (86) 08:20 (70) 01:41 (86) 03:37 (77) 02:53 (59) 02:37 (51) 05:44 (62) 04:02 (61) 01:56 (47) 06:24 (37) 03:21 (64) 02:15 (50)             01:26 (75)
        04:42 (70) 08:24 (65) 10:46 (69) 19:06 (68) 20:47 (69) 24:24 (70) 27:17 (70) 29:54 (68) 35:38 (65) 39:40 (63) 41:36 (62) 48:00 (54) 51:21 (53) 53:36 (52)             55:02 (52)
53 Linnea Carlsson Skarpnäcks OL 55:21 04:59 (77) 03:06 (47) 01:37 (43) 07:07 (49) 01:20 (63) 03:36 (76) 02:40 (56) 02:31 (48) 05:36 (52) 04:37 (77) 01:51 (35) 08:57 (77) 03:45 (85) 02:22 (65)             01:17 (42)
        04:59 (77) 08:05 (61) 09:42 (55) 16:49 (51) 18:09 (50) 21:45 (53) 24:25 (51) 26:56 (50) 32:32 (44) 37:09 (48) 39:00 (48) 47:57 (53) 51:42 (56) 54:04 (54)             55:21 (53)
54 Annemarie Gustavsbergs OK 55:32 08:01 (102) 02:57 (36) 01:59 (73) 07:09 (50) 01:18 (58) 03:24 (66) 03:00 (70) 02:27 (41) 06:25 (71) 03:05 (25) 01:58 (51) 06:44 (46) 03:35 (76) 02:17 (54)             01:13 (34)
        08:01 (102) 10:58 (96) 12:57 (93) 20:06 (75) 21:24 (73) 24:48 (74) 27:48 (71) 30:15 (69) 36:40 (68) 39:45 (64) 41:43 (64) 48:27 (57) 52:02 (57) 54:19 (56)             55:32 (54)
54 Leif Jonsson Gustavsbergs OK 55:32 03:41 (36) 03:11 (50) 01:48 (62) 07:40 (62) 01:08 (32) 03:17 (59) 02:33 (52) 02:24 (37) 06:24 (70) 04:58 (86) 01:54 (42) 07:56 (66) 03:26 (67) 03:34 (97)             01:38 (89)
        03:41 (36) 06:52 (35) 08:40 (38) 16:20 (46) 17:28 (45) 20:45 (47) 23:18 (45) 25:42 (41) 32:06 (43) 37:04 (47) 38:58 (47) 46:54 (50) 50:20 (50) 53:54 (53)             55:32 (54)
56 Björn Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 55:40 03:40 (34) 03:12 (52) 01:39 (47) 07:00 (45) 01:22 (69) 03:27 (69) 05:42 (101) 02:39 (55) 06:03 (66) 03:48 (54) 02:09 (69) 07:19 (54) 03:30 (71) 02:46 (83)             01:24 (68)
        03:40 (34) 06:52 (35) 08:31 (33) 15:31 (37) 16:53 (40) 20:20 (43) 26:02 (61) 28:41 (61) 34:44 (59) 38:32 (55) 40:41 (56) 48:00 (54) 51:30 (54) 54:16 (55)             55:40 (56)
57 Tomas Pettersson Haninge SOK 55:56 05:06 (79) 03:11 (50) 01:53 (66) 06:56 (42) 01:20 (63) 03:04 (48) 02:19 (27) 04:43 (99) 05:51 (63) 05:10 (88) 01:55 (46) 07:21 (57) 03:37 (79) 02:10 (41)             01:20 (53)
        05:06 (79) 08:17 (63) 10:10 (62) 17:06 (54) 18:26 (53) 21:30 (51) 23:49 (48) 28:32 (59) 34:23 (55) 39:33 (61) 41:28 (60) 48:49 (58) 52:26 (60) 54:36 (57)             55:56 (57)
58 Mats Lundblad Täby OK 56:04 04:01 (48) 03:23 (62) 02:02 (78) 07:15 (52) 01:21 (66) 03:17 (59) 02:55 (61) 02:38 (53) 05:54 (64) 05:02 (87) 02:10 (71) 07:04 (52) 04:36 (96) 03:05 (92)             01:21 (57)
        04:01 (48) 07:24 (47) 09:26 (52) 16:41 (48) 18:02 (48) 21:19 (50) 24:14 (50) 26:52 (49) 32:46 (46) 37:48 (52) 39:58 (52) 47:02 (51) 51:38 (55) 54:43 (58)             56:04 (58)
59 Olle Arman Nyköpings OK 56:08 03:14 (15) 02:52 (30) 01:40 (49) 06:54 (41) 01:24 (73) 03:26 (67) 02:22 (32) 02:45 (64) 08:55 (94) 04:48 (79) 02:07 (66) 08:30 (72) 03:25 (66) 02:25 (66)             01:21 (58)
        03:14 (15) 06:06 (17) 07:46 (22) 14:40 (29) 16:04 (29) 19:30 (35) 21:52 (32) 24:37 (32) 33:32 (52) 38:20 (53) 40:27 (54) 48:57 (59) 52:22 (59) 54:47 (59)             56:08 (59)
60 Jonas Esbjörnsson Frösö IF 57:07 03:42 (37) 02:32 (13) 01:38 (45) 05:53 (19) 01:08 (32) 02:14 (6) 01:56 (9) 02:45 (64) 18:19 (104) 03:06 (26) 01:54 (44) 05:11 (5) 02:43 (25) 02:54 (89)             01:12 (32)
        03:42 (37) 06:14 (22) 07:52 (24) 13:45 (20) 14:53 (20) 17:07 (14) 19:03 (11) 21:48 (15) 40:07 (79) 43:13 (77) 45:07 (76) 50:18 (64) 53:01 (62) 55:55 (60)             57:07 (60)
61 Stefan Ladufjäll Gustavsbergs OK 57:17 05:42 (90) 02:55 (35) 01:35 (40) 06:39 (33) 01:18 (58) 03:55 (84) 06:00 (102) 05:15 (101) 06:32 (73) 03:02 (22) 01:36 (13) 05:34 (14) 03:34 (75) 02:20 (57)             01:20 (53)
        05:42 (90) 08:37 (67) 10:12 (63) 16:51 (53) 18:09 (50) 22:04 (54) 28:04 (76) 33:19 (85) 39:51 (78) 42:53 (75) 44:29 (72) 50:03 (63) 53:37 (64) 55:57 (61)             57:17 (61)
62 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 57:41 04:06 (49) 03:16 (57) 02:35 (89) 08:17 (69) 01:10 (43) 03:22 (63) 02:56 (64) 02:46 (67) 07:55 (84) 03:14 (33) 02:04 (65) 07:20 (56) 03:12 (57) 04:05 (100)             01:23 (66)
        04:06 (49) 07:22 (45) 09:57 (57) 18:14 (59) 19:24 (57) 22:46 (58) 25:42 (59) 28:28 (58) 36:23 (67) 39:37 (62) 41:41 (63) 49:01 (60) 52:13 (58) 56:18 (63)             57:41 (62)
63 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 57:43 06:34 (98) 03:05 (44) 01:29 (32) 07:21 (57) 01:14 (50) 03:06 (52) 02:32 (49) 02:43 (60) 05:09 (33) 07:38 (99) 01:59 (56) 06:49 (49) 02:55 (37) 03:41 (98)             01:28 (79)
        06:34 (98) 09:39 (86) 11:08 (75) 18:29 (64) 19:43 (60) 22:49 (60) 25:21 (56) 28:04 (56) 33:13 (49) 40:51 (67) 42:50 (67) 49:39 (62) 52:34 (61) 56:15 (62)             57:43 (63)
64 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 57:51 04:36 (65) 03:02 (41) 01:25 (22) 06:17 (26) 01:05 (24) 03:11 (56) 02:23 (34) 04:29 (98) 06:51 (74) 04:27 (72) 02:03 (64) 11:00 (94) 03:13 (58) 02:31 (73)             01:18 (46)
        04:36 (65) 07:38 (52) 09:03 (47) 15:20 (35) 16:25 (32) 19:36 (37) 21:59 (34) 26:28 (47) 33:19 (50) 37:46 (51) 39:49 (51) 50:49 (65) 54:02 (65) 56:33 (65)             57:51 (64)
65 John Östlund Sundbybergs IK 57:58 04:43 (71) 03:04 (43) 02:36 (90) 09:11 (80) 01:15 (51) 03:20 (61) 03:05 (74) 02:25 (38) 05:41 (56) 04:10 (66) 02:02 (62) 09:22 (82) 03:30 (71) 02:05 (29)             01:29 (80)
        04:43 (71) 07:47 (57) 10:23 (64) 19:34 (72) 20:49 (70) 24:09 (68) 27:14 (69) 29:39 (66) 35:20 (64) 39:30 (60) 41:32 (61) 50:54 (66) 54:24 (68) 56:29 (64)             57:58 (65)
66 Kristina Klang Hellas Orientering 58:01 03:32 (28) 02:50 (28) 01:43 (57) 07:13 (51) 01:29 (82) 03:53 (82) 03:23 (81) 03:08 (79) 07:17 (80) 04:12 (69) 02:31 (81) 08:07 (69) 04:09 (95) 03:17 (95)             01:17 (44)
        03:32 (28) 06:22 (27) 08:05 (30) 15:18 (33) 16:47 (36) 20:40 (46) 24:03 (49) 27:11 (52) 34:28 (57) 38:40 (57) 41:11 (59) 49:18 (61) 53:27 (63) 56:44 (67)             58:01 (66)
67 Hans Gustavsson Nyköpings OK 58:07 04:12 (51) 03:31 (64) 03:11 (97) 08:03 (66) 01:37 (84) 03:27 (69) 02:58 (67) 04:27 (97) 05:41 (56) 03:16 (36) 01:58 (51) 08:34 (73) 03:24 (65) 02:19 (56)             01:29 (81)
        04:12 (51) 07:43 (55) 10:54 (70) 18:57 (66) 20:34 (65) 24:01 (65) 26:59 (67) 31:26 (76) 37:07 (71) 40:23 (65) 42:21 (65) 50:55 (67) 54:19 (67) 56:38 (66)             58:07 (67)
68 Gösta Guteland Snättringe SK 58:16 04:24 (57) 04:48 (93) 02:37 (91) 08:03 (66) 01:15 (51) 03:46 (81) 02:57 (66) 03:36 (89) 05:23 (48) 03:38 (50) 01:57 (49) 09:35 (85) 02:53 (35) 02:09 (39)             01:15 (38)
        04:24 (57) 09:12 (78) 11:49 (83) 19:52 (73) 21:07 (72) 24:53 (76) 27:50 (72) 31:26 (76) 36:49 (69) 40:27 (66) 42:24 (66) 51:59 (74) 54:52 (70) 57:01 (69)             58:16 (68)
69 Leif Lundquist Enebybergs IF 58:25 04:25 (59) 06:11 (98) 01:47 (60) 07:01 (46) 01:19 (62) 04:30 (94) 03:04 (73) 02:39 (55) 06:01 (65) 04:00 (58) 02:50 (88) 07:31 (61) 03:35 (76) 02:18 (55)             01:14 (36)
        04:25 (59) 10:36 (95) 12:23 (92) 19:24 (71) 20:43 (68) 25:13 (80) 28:17 (78) 30:56 (74) 36:57 (70) 40:57 (68) 43:47 (70) 51:18 (69) 54:53 (71) 57:11 (71)             58:25 (69)
70 Bo Romson Hellas Orientering 58:30 05:22 (85) 03:13 (53) 02:10 (81) 07:36 (59) 01:26 (79) 03:08 (54) 02:26 (39) 05:19 (102) 08:22 (90) 04:52 (82) 01:53 (41) 06:05 (29) 02:59 (43) 02:14 (47)             01:25 (70)
        05:22 (85) 08:35 (66) 10:45 (68) 18:21 (61) 19:47 (62) 22:55 (62) 25:21 (56) 30:40 (70) 39:02 (77) 43:54 (79) 45:47 (77) 51:52 (73) 54:51 (69) 57:05 (70)             58:30 (70)
71 Helena Korhonen Haninge SOK 58:37 03:52 (43) 03:35 (68) 01:29 (31) 10:27 (92) 01:15 (51) 03:30 (72) 02:23 (34) 02:49 (69) 11:02 (101) 04:15 (71) 01:47 (32) 05:47 (20) 03:13 (58) 02:11 (42)             01:02 (7)
        03:52 (43) 07:27 (48) 08:56 (44) 19:23 (70) 20:38 (67) 24:08 (66) 26:31 (64) 29:20 (65) 40:22 (82) 44:37 (81) 46:24 (80) 52:11 (76) 55:24 (74) 57:35 (73)             58:37 (71)
72 Per Geijer FM IF 58:47 05:39 (89) 04:20 (87) 01:53 (66) 08:34 (74) 01:02 (15) 03:03 (46) 03:31 (82) 02:38 (53) 05:22 (47) 08:14 (103) 01:41 (26) 05:51 (25) 03:16 (62) 02:20 (57)             01:23 (63)
        05:39 (89) 09:59 (91) 11:52 (85) 20:26 (80) 21:28 (75) 24:31 (73) 28:02 (74) 30:40 (70) 36:02 (66) 44:16 (80) 45:57 (78) 51:48 (72) 55:04 (72) 57:24 (72)             58:47 (72)
73 Tommy Peterson Helsingborgs SOK 58:52 04:39 (67) 03:59 (77) 02:03 (79) 09:59 (87) 01:08 (32) 03:01 (44) 03:16 (79) 02:43 (60) 06:22 (69) 04:36 (76) 02:25 (78) 06:45 (48) 03:08 (51) 02:50 (87)             01:58 (98)
        04:39 (67) 08:38 (68) 10:41 (67) 20:40 (83) 21:48 (80) 24:49 (75) 28:05 (77) 30:48 (72) 37:10 (72) 41:46 (72) 44:11 (71) 50:56 (68) 54:04 (66) 56:54 (68)             58:52 (73)
74 Christer Andén Södertälje-Nykvarn OF 59:04 03:21 (21) 02:52 (30) 01:50 (64) 06:36 (31) 01:08 (32) 03:04 (48) 06:56 (104) 02:50 (70) 05:27 (50) 09:08 (104) 01:30 (8) 07:19 (54) 03:41 (83) 02:04 (27)             01:18 (48)
        03:21 (21) 06:13 (21) 08:03 (28) 14:39 (28) 15:47 (27) 18:51 (26) 25:47 (60) 28:37 (60) 34:04 (54) 43:12 (76) 44:42 (74) 52:01 (75) 55:42 (76) 57:46 (75)             59:04 (74)
75 Göran Andersson Enebybergs IF 59:09 04:54 (75) 02:58 (37) 01:47 (60) 06:29 (29) 01:26 (79) 02:49 (36) 02:20 (29) 03:38 (90) 08:10 (89) 03:03 (24) 01:51 (35) 13:20 (101) 03:10 (56) 02:00 (20)             01:14 (36)
        04:54 (75) 07:52 (59) 09:39 (54) 16:08 (45) 17:34 (46) 20:23 (44) 22:43 (40) 26:21 (45) 34:31 (58) 37:34 (49) 39:25 (50) 52:45 (77) 55:55 (77) 57:55 (76)             59:09 (75)
76 Aila Halttunen Haninge SOK 59:30 08:03 (103) 03:59 (77) 01:40 (49) 07:47 (65) 01:22 (69) 03:14 (57) 02:55 (61) 03:05 (78) 05:42 (58) 04:11 (68) 02:58 (91) 06:44 (46) 03:32 (73) 02:33 (76)             01:45 (95)
        08:03 (103) 12:02 (99) 13:42 (96) 21:29 (89) 22:51 (88) 26:05 (82) 29:00 (81) 32:05 (81) 37:47 (75) 41:58 (73) 44:56 (75) 51:40 (70) 55:12 (73) 57:45 (74)             59:30 (76)
76 Liljan Lagerström Gustavsbergs OK 59:30 04:33 (63) 04:43 (92) 01:59 (73) 08:50 (76) 01:24 (74) 03:26 (67) 02:59 (69) 03:09 (81) 07:01 (76) 03:10 (30) 02:18 (75) 08:10 (71) 03:48 (89) 02:29 (69)             01:31 (84)
        04:33 (63) 09:16 (80) 11:15 (76) 20:05 (74) 21:29 (76) 24:55 (77) 27:54 (73) 31:03 (75) 38:04 (76) 41:14 (70) 43:32 (69) 51:42 (71) 55:30 (75) 57:59 (77)             59:30 (76)
78 Bo Sundén Karlsbyhedens OK 60:14 03:34 (29) 03:06 (47) 01:58 (71) 11:39 (95) 01:23 (71) 02:48 (34) 04:22 (93) 02:44 (63) 06:05 (68) 03:25 (41) 02:14 (73) 10:25 (91) 02:52 (33) 02:14 (47)             01:25 (70)
        03:34 (29) 06:40 (31) 08:38 (37) 20:17 (77) 21:40 (78) 24:28 (72) 28:50 (80) 31:34 (78) 37:39 (73) 41:04 (69) 43:18 (68) 53:43 (78) 56:35 (78) 58:49 (78)             60:14 (78)
79 Bo Källström OK Milan 60:51 05:29 (86) 03:23 (62) 01:33 (37) 07:28 (58) 03:09 (102) 03:21 (62) 02:26 (39) 02:30 (44) 05:37 (54) 06:43 (97) 06:13 (103) 06:21 (35) 02:56 (39) 02:05 (29)             01:37 (88)
        05:29 (86) 08:52 (74) 10:25 (65) 17:53 (56) 21:02 (71) 24:23 (69) 26:49 (65) 29:19 (64) 34:56 (61) 41:39 (71) 47:52 (83) 54:13 (79) 57:09 (79) 59:14 (79)             60:51 (79)
80 Magnus Areskoug Enebyberg IF 62:17 03:58 (47) 03:37 (71) 01:53 (66) 16:23 (100) 01:11 (46) 03:06 (52) 03:02 (72) 02:43 (60) 05:17 (40) 04:01 (60) 02:45 (86) 07:30 (60) 03:03 (46) 02:30 (72)             01:18 (46)
        03:58 (47) 07:35 (51) 09:28 (53) 25:51 (96) 27:02 (96) 30:08 (93) 33:10 (92) 35:53 (91) 41:10 (85) 45:11 (83) 47:56 (84) 55:26 (82) 58:29 (81) 60:59 (81)             62:17 (80)
81 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 62:36 06:00 (95) 03:15 (55) 02:26 (87) 08:31 (72) 01:21 (66) 03:32 (74) 02:58 (67) 02:45 (64) 06:55 (75) 04:38 (78) 02:13 (72) 09:57 (88) 03:49 (90) 02:20 (57)             01:56 (97)
        06:00 (95) 09:15 (79) 11:41 (82) 20:12 (76) 21:33 (77) 25:05 (79) 28:03 (75) 30:48 (72) 37:43 (74) 42:21 (74) 44:34 (73) 54:31 (80) 58:20 (80) 60:40 (80)             62:36 (81)
82 Lennart Lagerström Gustavsbergs OK 63:03 04:37 (66) 04:14 (84) 02:16 (84) 10:23 (90) 01:44 (90) 04:35 (97) 02:54 (60) 03:02 (76) 06:28 (72) 03:28 (44) 02:30 (79) 08:52 (76) 03:45 (85) 02:48 (86)             01:27 (77)
        04:37 (66) 08:51 (73) 11:07 (74) 21:30 (90) 23:14 (89) 27:49 (89) 30:43 (88) 33:45 (87) 40:13 (80) 43:41 (78) 46:11 (79) 55:03 (81) 58:48 (82) 61:36 (82)             63:03 (82)
83 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 64:44 03:53 (44) 04:27 (89) 01:48 (62) 10:25 (91) 01:18 (58) 04:23 (91) 03:09 (76) 02:41 (59) 09:34 (95) 04:00 (58) 01:58 (51) 11:06 (96) 03:02 (45) 01:52 (13)             01:08 (24)
        03:53 (44) 08:20 (64) 10:08 (61) 20:33 (81) 21:51 (81) 26:14 (85) 29:23 (82) 32:04 (80) 41:38 (86) 45:38 (84) 47:36 (81) 58:42 (84) 61:44 (84) 63:36 (83)             64:44 (83)
84 Carin Runqvist Järfälla OK 65:10 05:44 (91) 05:22 (95) 01:58 (71) 10:06 (88) 01:43 (88) 04:02 (87) 03:00 (70) 03:19 (85) 05:43 (60) 05:45 (93) 03:01 (92) 07:51 (64) 03:35 (76) 02:31 (73)             01:30 (83)
        05:44 (91) 11:06 (97) 13:04 (94) 23:10 (92) 24:53 (92) 28:55 (91) 31:55 (90) 35:14 (89) 40:57 (84) 46:42 (86) 49:43 (85) 57:34 (83) 61:09 (83) 63:40 (84)             65:10 (84)
85 Per Lennart Karlsson Järfälla OK 67:20 04:47 (72) 04:33 (91) 01:59 (73) 09:37 (82) 01:54 (97) 03:44 (79) 03:51 (87) 02:56 (73) 07:04 (78) 04:31 (74) 02:51 (89) 11:17 (98) 03:55 (91) 02:54 (89)             01:27 (77)
        04:47 (72) 09:20 (83) 11:19 (77) 20:56 (87) 22:50 (87) 26:34 (86) 30:25 (87) 33:21 (86) 40:25 (83) 44:56 (82) 47:47 (82) 59:04 (86) 62:59 (86) 65:53 (86)             67:20 (85)
86 Leif Hermundstad Snättringe SK 67:27 06:06 (96) 04:14 (84) 01:56 (69) 08:29 (71) 01:44 (90) 03:43 (78) 03:31 (82) 03:11 (82) 10:40 (96) 04:03 (63) 02:30 (79) 08:48 (75) 03:38 (80) 02:50 (87)             02:04 (100)
        06:06 (96) 10:20 (94) 12:16 (91) 20:45 (84) 22:29 (85) 26:12 (84) 29:43 (85) 32:54 (82) 43:34 (88) 47:37 (87) 50:07 (86) 58:55 (85) 62:33 (85) 65:23 (85)             67:27 (86)
87 Ove Forsberg Turebergs IF SOK 68:17 03:46 (41) 03:43 (74) 02:32 (88) 09:05 (79) 01:28 (81) 04:21 (90) 03:52 (88) 03:03 (77) 11:46 (102) 04:53 (83) 02:55 (90) 09:08 (79) 03:13 (59) 03:03 (91)             01:29 (80)
        03:46 (41) 07:29 (50) 10:01 (58) 19:06 (68) 20:34 (65) 24:55 (77) 28:47 (79) 31:50 (79) 43:36 (89) 48:29 (88) 51:24 (88) 60:32 (87) 63:45 (87) 66:48 (87)             68:17 (87)
88 Per Södersten Gustavsbergs OK 69:18 08:39 (104) 06:41 (101) 04:31 (101) 13:21 (98) 01:08 (32) 03:04 (48) 02:29 (43) 02:32 (50) 05:36 (52) 03:42 (51) 03:07 (93) 07:33 (62) 02:57 (41) 02:34 (77)             01:24 (68)
        08:39 (104) 15:20 (103) 19:51 (103) 33:12 (101) 34:20 (100) 37:24 (99) 39:53 (99) 42:25 (99) 48:01 (98) 51:43 (94) 54:50 (94) 62:23 (90) 65:20 (88) 67:54 (88)             69:18 (88)
89 Gunnar Hellström Haninge SOK 69:29 04:16 (52) 05:57 (97) 01:46 (58) 08:49 (75) 01:23 (71) 03:56 (85) 04:12 (92) 02:56 (73) 07:05 (79) 05:43 (92) 08:37 (104) 07:24 (59) 03:38 (80) 02:31 (73)             01:16 (41)
        04:16 (52) 10:13 (93) 11:59 (89) 20:48 (85) 22:11 (83) 26:07 (83) 30:19 (86) 33:15 (84) 40:20 (81) 46:03 (85) 54:40 (93) 62:04 (89) 65:42 (89) 68:13 (89)             69:29 (89)
90 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 70:41 03:54 (45) 03:34 (66) 01:41 (55) 07:37 (60) 05:20 (104) 03:27 (69) 04:07 (91) 06:45 (104) 08:40 (92) 06:02 (94) 03:21 (98) 07:58 (67) 04:08 (93) 02:42 (81)             01:25 (70)
        03:54 (45) 07:28 (49) 09:09 (48) 16:46 (49) 22:06 (82) 25:33 (81) 29:40 (84) 36:25 (92) 45:05 (92) 51:07 (91) 54:28 (92) 62:26 (91) 66:34 (91) 69:16 (91)             70:41 (90)
91 Stefan Pettersson Klubblös 71:06 05:11 (80) 03:35 (68) 03:08 (95) 17:35 (103) 01:18 (58) 03:30 (72) 03:14 (77) 02:56 (73) 06:04 (67) 05:36 (91) 03:32 (99) 07:13 (53) 03:45 (86) 02:28 (68)             02:01 (99)
        05:11 (80) 08:46 (71) 11:54 (88) 29:29 (99) 30:47 (99) 34:17 (98) 37:31 (97) 40:27 (97) 46:31 (96) 52:07 (95) 55:39 (96) 62:52 (92) 66:37 (92) 69:05 (90)             71:06 (91)
92 Kurt Kisslig Waxholms OK 71:56 04:27 (61) 06:58 (102) 02:01 (77) 12:40 (97) 01:41 (86) 04:10 (88) 03:52 (88) 03:16 (84) 07:21 (81) 04:27 (72) 02:32 (82) 09:46 (87) 04:08 (93) 03:06 (93)             01:31 (84)
        04:27 (61) 11:25 (98) 13:26 (95) 26:06 (97) 27:47 (97) 31:57 (96) 35:49 (96) 39:05 (95) 46:26 (95) 50:53 (90) 53:25 (89) 63:11 (93) 67:19 (93) 70:25 (92)             71:56 (92)
93 Klas Langels Skarpnäcks OL 72:31 04:41 (69) 04:02 (79) 03:09 (96) 08:31 (72) 01:59 (99) 04:19 (89) 02:55 (61) 03:25 (86) 12:44 (103) 05:23 (89) 02:18 (75) 11:06 (96) 03:42 (84) 02:46 (83)             01:31 (84)
        04:41 (69) 08:43 (70) 11:52 (85) 20:23 (79) 22:22 (84) 26:41 (87) 29:36 (83) 33:01 (83) 45:45 (93) 51:08 (92) 53:26 (90) 64:32 (94) 68:14 (94) 71:00 (93)             72:31 (93)
94 Kurt Zander Västerås SOK 74:11 05:30 (87) 04:09 (83) 04:39 (102) 10:54 (93) 01:48 (93) 04:29 (93) 03:56 (90) 04:21 (96) 08:01 (87) 04:50 (81) 03:40 (100) 09:16 (81) 04:44 (99) 02:37 (79)             01:17 (42)
        05:30 (87) 09:39 (86) 14:18 (98) 25:12 (95) 27:00 (94) 31:29 (95) 35:25 (95) 39:46 (96) 47:47 (97) 52:37 (97) 56:17 (97) 65:33 (95) 70:17 (95) 72:54 (94)             74:11 (94)
95 Staffan Wikström Klubblös 74:43 05:58 (94) 04:06 (82) 03:52 (100) 09:51 (85) 01:57 (98) 04:25 (92) 04:32 (95) 03:11 (82) 08:06 (88) 07:38 (99) 03:12 (97) 10:44 (92) 03:09 (52) 02:29 (69)             01:33 (87)
        05:58 (94) 10:04 (92) 13:56 (97) 23:47 (93) 25:44 (93) 30:09 (94) 34:41 (94) 37:52 (94) 45:58 (94) 53:36 (98) 56:48 (99) 67:32 (96) 70:41 (96) 73:10 (95)             74:43 (95)
96 Heino Ots Kalmar OK 74:49 03:56 (46) 03:13 (53) 04:43 (103) 09:00 (77) 01:45 (92) 04:58 (99) 03:37 (86) 02:54 (71) 10:54 (98) 06:28 (96) 02:19 (77) 14:02 (102) 03:18 (63) 02:21 (62)             01:21 (58)
        03:56 (46) 07:09 (38) 11:52 (86) 20:52 (86) 22:37 (86) 27:35 (88) 31:12 (89) 34:06 (88) 45:00 (91) 51:28 (93) 53:47 (91) 67:49 (98) 71:07 (97) 73:28 (97)             74:49 (96)
97 Ingemar Johnsson OK Södertörn 75:01 04:58 (76) 04:18 (86) 02:13 (82) 10:14 (89) 01:43 (88) 05:07 (100) 03:36 (84) 03:33 (88) 07:50 (83) 04:57 (85) 02:41 (84) 09:33 (84) 05:27 (100) 07:10 (104)             01:41 (92)
        04:58 (76) 09:16 (80) 11:29 (79) 21:43 (91) 23:26 (91) 28:33 (90) 32:09 (91) 35:42 (90) 43:32 (87) 48:29 (88) 51:10 (87) 60:43 (88) 66:10 (90) 73:20 (96)             75:01 (97)
98 Erland Ljungström Gustavsbergs OK 77:25 05:12 (81) 09:38 (103) 02:18 (85) 09:52 (86) 01:48 (93) 04:31 (95) 04:54 (98) 03:28 (87) 07:57 (86) 04:14 (70) 02:49 (87) 11:04 (95) 04:39 (97) 03:22 (96)             01:39 (90)
        05:12 (81) 14:50 (102) 17:08 (102) 27:00 (98) 28:48 (98) 33:19 (97) 38:13 (98) 41:41 (98) 49:38 (99) 53:52 (99) 56:41 (98) 67:45 (97) 72:24 (98) 75:46 (98)             77:25 (98)
99 Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK 81:14 04:47 (72) 04:03 (81) 03:00 (93) 09:26 (81) 02:06 (100) 06:21 (101) 04:38 (96) 02:54 (71) 07:40 (82) 07:31 (98) 02:41 (84) 16:54 (103) 04:39 (97) 03:08 (94)             01:26 (75)
        04:47 (72) 08:50 (72) 11:50 (84) 21:16 (88) 23:22 (90) 29:43 (92) 34:21 (93) 37:15 (93) 44:55 (90) 52:26 (96) 55:07 (95) 72:01 (99) 76:40 (99) 79:48 (99)             81:14 (99)
100 Anita Lindbohm Skarpnäcks OL 94:24 05:19 (83) 03:42 (72) 03:04 (94) 12:03 (96) 02:52 (101) 14:23 (104) 04:53 (97) 05:27 (103) 10:53 (97) 05:26 (90) 03:10 (95) 10:54 (93) 05:36 (101) 04:21 (101)             02:21 (102)
        05:19 (83) 09:01 (76) 12:05 (90) 24:08 (94) 27:00 (94) 41:23 (101) 46:16 (101) 51:43 (103) 62:36 (103) 68:02 (101) 71:12 (101) 82:06 (100) 87:42 (100) 92:03 (100)             94:24 (100)
101 Robert Puusta OK Älvsjö-Örby 99:33 04:33 (63) 04:25 (88) 06:11 (104) 15:49 (99) 04:18 (103) 04:35 (97) 04:27 (94) 04:47 (100) 08:43 (93) 06:07 (95) 03:08 (94) 21:03 (104) 05:41 (102) 03:42 (99)             02:04 (100)
        04:33 (63) 08:58 (75) 15:09 (99) 30:58 (100) 35:16 (103) 39:51 (100) 44:18 (100) 49:05 (100) 57:48 (100) 63:55 (100) 67:03 (100) 88:06 (103) 93:47 (101) 97:29 (101)             99:33 (101)
102 Ingvar Oskarsson Solna OK 101:16 07:20 (100) 06:12 (99) 03:16 (98) 16:25 (101) 01:51 (95) 07:05 (102) 05:08 (99) 04:14 (94) 10:55 (99) 08:01 (101) 03:52 (101) 12:22 (99) 07:11 (103) 04:26 (102)             02:58 (103)
        07:20 (100) 13:32 (100) 16:48 (100) 33:13 (102) 35:04 (101) 42:09 (102) 47:17 (102) 51:31 (101) 62:26 (101) 70:27 (102) 74:19 (102) 86:41 (101) 93:52 (102) 98:18 (102)             101:16 (102)
102 Bertil Gelius Snättringe SK 101:16 07:20 (100) 06:12 (99) 03:16 (98) 16:25 (101) 01:51 (95) 07:05 (102) 05:08 (99) 04:14 (94) 10:55 (99) 08:01 (101) 03:52 (101) 12:22 (99) 07:11 (103) 04:26 (102)             02:58 (103)
        07:20 (100) 13:32 (100) 16:48 (100) 33:13 (102) 35:04 (101) 42:09 (102) 47:17 (102) 51:31 (101) 62:26 (101) 70:27 (102) 74:19 (102) 86:41 (101) 93:52 (102) 98:18 (102)             101:16 (102)
104 Birger Karlsson Klubblös 217:33 00:59 (1) Minustid   00:08 (1) 179:35 (104) 01:04 (20) 02:45 (32) 03:36 (84) 02:23 (34) 05:01 (27) 03:55 (56) 01:57 (49) 09:13 (80) 03:01 (44) 02:13 (46)                
        00:59 (1) Ej tid  ----->                                                               217:33 (104)
- Tommy Holmer Väsby OK 38:10 02:16   03:37   01:54   04:13   00:40   01:53   01:33   01:31   03:12   04:19   01:09   07:02   01:53   01:27               01:31  
        02:16   05:53   07:47   12:00   12:40   14:33   16:06   17:37   20:49   25:08   26:17   33:19   35:12   36:39               38:10  
- Per-Johan Vikfors OK Österåker 56:48 03:21   02:25   01:29   04:01   02:33   00:53   08:37   17:45   01:47   06:22   02:46   03:29                       01:20  
        03:21   05:46   07:15   11:16   13:49   14:42   23:19   41:04   42:51   49:13   51:59   55:28                       56:48  
- Svenåke Svensson Snättringe SK 75:33 05:04   03:04   01:56   14:57   01:13   03:45   03:18   02:35   08:49   02:16   13:55                           14:41  
        05:04   08:08   10:04   25:01   26:14   29:59   33:17   35:52   44:41   46:57   60:52                           75:33  
- Christina Bertilson Klubblös 178:50 18:20   09:11   06:12   40:22   02:58   19:29   08:03   06:29   15:11                                   52:35  
        18:20   27:31   33:43   74:05   77:03   96:32   104:35   111:04   126:15                                   178:50  
- Johanna Jonsson IK Gandvik                                                                          
                                                                               
- Göran Larbo Attunda OK                                                                          
                                                                               
                                                                               
                                                                               
Plac Bana D - 2,3 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8                                       Mål  
1 Per Ljung Centrum OK 22:05 04:30 (1) 01:37 (11) 01:14 (1) 04:50 (1) 01:13 (6) 01:52 (1) 04:15 (1) 01:50 (2)                                     00:44 (1)
        04:30 (1) 06:07 (1) 07:21 (1) 12:11 (1) 13:24 (1) 15:16 (1) 19:31 (1) 21:21 (1)                                     22:05 (1)
2 Caroline Magnusson Täby OK 26:25 06:08 (5) 01:14 (1) 03:16 (36) 05:37 (2) 00:48 (1) 01:52 (1) 04:45 (2) 01:42 (1)                                     01:03 (4)
        06:08 (5) 07:22 (3) 10:38 (7) 16:15 (4) 17:03 (4) 18:55 (2) 23:40 (2) 25:22 (2)                                     26:25 (2)
3 Lars Englund Järla Orientering 28:40 06:43 (11) 01:33 (8) 01:46 (3) 05:44 (4) 01:10 (4) 02:23 (4) 05:50 (4) 02:09 (5)                                     01:22 (10)
        06:43 (11) 08:16 (8) 10:02 (4) 15:46 (3) 16:56 (3) 19:19 (4) 25:09 (4) 27:18 (3)                                     28:40 (3)
4 Martin Eriksson OK Södertörn 28:44 05:39 (2) 01:21 (2) 01:53 (5) 06:24 (7) 01:11 (5) 02:40 (5) 05:58 (5) 02:16 (8)                                     01:22 (10)
        05:39 (2) 07:00 (2) 08:53 (2) 15:17 (2) 16:28 (2) 19:08 (3) 25:06 (3) 27:22 (4)                                     28:44 (4)
5 Susanne Holmberg OK Södertörn 30:38 08:46 (40) 01:26 (4) 01:38 (2) 05:42 (3) 00:59 (2) 02:08 (3) 06:00 (6) 02:34 (16)                                     01:25 (14)
        08:46 (40) 10:12 (29) 11:50 (17) 17:32 (7) 18:31 (6) 20:39 (5) 26:39 (5) 29:13 (5)                                     30:38 (5)
6 Ronny Hedlund OK Södertörn 32:33 05:51 (3) 01:35 (9) 03:29 (40) 06:37 (9) 01:15 (9) 03:12 (14) 06:26 (7) 02:45 (26)                                     01:23 (12)
        05:51 (3) 07:26 (4) 10:55 (11) 17:32 (7) 18:47 (7) 21:59 (6) 28:25 (6) 31:10 (6)                                     32:33 (6)
7 Kristina Nygren Frisk Attunda OK 32:56 07:07 (17) 01:32 (7) 02:13 (10) 07:48 (19) 01:16 (10) 02:46 (7) 06:32 (10) 02:12 (6)                                     01:30 (21)
        07:07 (17) 08:39 (12) 10:52 (10) 18:40 (14) 19:56 (13) 22:42 (10) 29:14 (8) 31:26 (8)                                     32:56 (7)
8 Sven Hedman Attunda OK 33:03 08:02 (27) 01:27 (5) 02:12 (8) 06:41 (10) 01:13 (6) 02:45 (6) 06:30 (9) 02:30 (14)                                     01:43 (33)
        08:02 (27) 09:29 (21) 11:41 (15) 18:22 (11) 19:35 (10) 22:20 (8) 28:50 (7) 31:20 (7)                                     33:03 (8)
9 Lars Cedérus Snättringe SK 33:08 06:10 (6) 02:59 (50) 03:13 (34) 06:07 (5) 01:25 (19) 02:54 (9) 06:27 (8) 02:35 (18)                                     01:18 (8)
        06:10 (6) 09:09 (17) 12:22 (21) 18:29 (12) 19:54 (12) 22:48 (12) 29:15 (9) 31:50 (9)                                     33:08 (9)
10 Rune Carlsson Sundbybergs IK 33:44 06:51 (13) 01:21 (2) 01:47 (4) 06:34 (8) 01:05 (3) 07:13 (54) 05:44 (3) 01:53 (3)                                     01:16 (6)
        06:51 (13) 08:12 (7) 09:59 (3) 16:33 (5) 17:38 (5) 24:51 (16) 30:35 (12) 32:28 (11)                                     33:44 (10)
11 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 33:58 06:36 (9) 01:30 (6) 02:06 (6) 07:48 (19) 01:14 (8) 03:04 (11) 07:02 (14) 02:54 (32)                                     01:44 (35)
        06:36 (9) 08:06 (6) 10:12 (5) 18:00 (10) 19:14 (8) 22:18 (7) 29:20 (10) 32:14 (10)                                     33:58 (11)
12 Jan-Erik Jonsson IBM-Club Sweden 34:13 06:24 (8) 02:11 (32) 02:12 (8) 07:47 (18) 01:17 (13) 02:47 (8) 07:39 (24) 02:30 (14)                                     01:26 (18)
        06:24 (8) 08:35 (11) 10:47 (8) 18:34 (13) 19:51 (11) 22:38 (9) 30:17 (11) 32:47 (12)                                     34:13 (12)
13 Inger Andersson Söders-Tyresö 34:52 06:10 (6) 01:50 (21) 02:23 (17) 08:45 (28) 01:18 (14) 03:10 (12) 07:12 (17) 02:43 (24)                                     01:21 (9)
        06:10 (6) 08:00 (5) 10:23 (6) 19:08 (15) 20:26 (14) 23:36 (13) 30:48 (13) 33:31 (13)                                     34:52 (13)
14 Norman Thulin Täby OK 35:34 07:02 (15) 01:37 (11) 02:08 (7) 07:04 (11) 01:29 (21) 03:24 (25) 08:22 (36) 02:37 (20)                                     01:51 (37)
        07:02 (15) 08:39 (12) 10:47 (8) 17:51 (9) 19:20 (9) 22:44 (11) 31:06 (14) 33:43 (14)                                     35:34 (14)
15 Lars Nord Södertälje IF 35:48 08:17 (33) 01:41 (14) 02:15 (11) 08:04 (23) 01:16 (10) 03:22 (21) 06:48 (12) 02:26 (12)                                     01:39 (27)
        08:17 (33) 09:58 (24) 12:13 (20) 20:17 (20) 21:33 (17) 24:55 (17) 31:43 (15) 34:09 (15)                                     35:48 (15)
16 Pheabe Thulin Täby OK 35:51 07:28 (23) 01:43 (16) 02:24 (18) 08:01 (21) 01:49 (38) 03:14 (15) 07:25 (20) 02:20 (9)                                     01:27 (19)
        07:28 (23) 09:11 (18) 11:35 (14) 19:36 (17) 21:25 (16) 24:39 (14) 32:04 (17) 34:24 (16)                                     35:51 (16)
17 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 36:17 07:27 (22) 01:36 (10) 02:40 (25) 08:54 (31) 01:36 (28) 03:14 (15) 06:35 (11) 02:38 (21)                                     01:37 (25)
        07:27 (22) 09:03 (16) 11:43 (16) 20:37 (22) 22:13 (22) 25:27 (21) 32:02 (16) 34:40 (17)                                     36:17 (17)
18 Björn Stolt OK Ravinen 37:38 07:03 (16) 01:55 (24) 03:07 (32) 07:28 (15) 01:42 (34) 03:48 (33) 08:02 (27) 03:08 (40)                                     01:25 (14)
        07:03 (16) 08:58 (15) 12:05 (19) 19:33 (16) 21:15 (15) 25:03 (18) 33:05 (18) 36:13 (18)                                     37:38 (18)
19 Hugo Isgren IFK Enskede 37:57 08:11 (30) 03:16 (53) 02:38 (24) 07:24 (13) 01:21 (16) 03:20 (19) 07:21 (19) 02:43 (24)                                     01:43 (33)
        08:11 (30) 11:27 (41) 14:05 (35) 21:29 (28) 22:50 (26) 26:10 (23) 33:31 (21) 36:14 (19)                                     37:57 (19)
20 Kenneth Berglund Hellas Orientering 38:11 08:13 (31) 01:49 (20) 02:31 (21) 08:03 (22) 01:36 (28) 03:20 (19) 07:50 (25) 02:58 (36)                                     01:51 (37)
        08:13 (31) 10:02 (26) 12:33 (25) 20:36 (21) 22:12 (21) 25:32 (22) 33:22 (19) 36:20 (20)                                     38:11 (20)
21 Göran Johansson Snättringe SK 38:14 07:25 (21) 01:59 (28) 02:59 (29) 07:26 (14) 02:04 (44) 03:22 (21) 08:12 (33) 02:55 (34)                                     01:52 (39)
        07:25 (21) 09:24 (20) 12:23 (23) 19:49 (18) 21:53 (19) 25:15 (19) 33:27 (20) 36:22 (21)                                     38:14 (21)
22 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 38:24 07:33 (25) 03:21 (54) 02:54 (28) 07:23 (12) 01:40 (31) 03:43 (31) 07:35 (23) 02:40 (22)                                     01:35 (22)
        07:33 (25) 10:54 (38) 13:48 (32) 21:11 (26) 22:51 (27) 26:34 (25) 34:09 (24) 36:49 (23)                                     38:24 (22)
23 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 38:34 06:55 (14) 01:54 (23) 02:18 (13) 06:16 (6) 05:26 (57) 04:55 (46) 06:53 (13) 02:40 (22)                                     01:17 (7)
        06:55 (14) 08:49 (14) 11:07 (12) 17:23 (6) 22:49 (25) 27:44 (29) 34:37 (25) 37:17 (25)                                     38:34 (23)
24 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 38:39 08:53 (41) 01:47 (18) 02:36 (23) 08:39 (26) 01:35 (26) 03:23 (24) 07:09 (16) 03:02 (37)                                     01:35 (22)
        08:53 (41) 10:40 (35) 13:16 (29) 21:55 (29) 23:30 (29) 26:53 (26) 34:02 (23) 37:04 (24)                                     38:39 (24)
25 Lars Dyrhage Järfälla OK 38:41 07:40 (26) 01:56 (25) 02:19 (14) 08:51 (29) 01:24 (18) 03:10 (12) 08:15 (34) 02:54 (32)                                     02:12 (53)
        07:40 (26) 09:36 (22) 11:55 (18) 20:46 (23) 22:10 (20) 25:20 (20) 33:35 (22) 36:29 (22)                                     38:41 (25)
26 Lars Persson Väsby OK 39:14 07:31 (24) 03:03 (51) 02:16 (12) 08:32 (25) 01:34 (25) 03:33 (27) 08:35 (38) 02:28 (13)                                     01:42 (31)
        07:31 (24) 10:34 (33) 12:50 (28) 21:22 (27) 22:56 (28) 26:29 (24) 35:04 (27) 37:32 (26)                                     39:14 (26)
27 Tord Jonsson Attunda OK 39:15 08:19 (34) 01:56 (25) 02:33 (22) 08:08 (24) 01:31 (23) 04:42 (44) 07:32 (22) 03:10 (41)                                     01:24 (13)
        08:19 (34) 10:15 (30) 12:48 (27) 20:56 (24) 22:27 (23) 27:09 (27) 34:41 (26) 37:51 (27)                                     39:15 (27)
28 Bertil Rydgren IFK Enskede 40:12 06:43 (11) 01:40 (13) 02:53 (27) 08:41 (27) 01:51 (39) 03:01 (10) 11:53 (54) 02:20 (9)                                     01:10 (5)
        06:43 (11) 08:23 (9) 11:16 (13) 19:57 (19) 21:48 (18) 24:49 (15) 36:42 (30) 39:02 (29)                                     40:12 (28)
29 Bengt Fahlin IBM Club Sweden 40:24 07:12 (18) 02:03 (29) 03:16 (36) 10:19 (43) 01:33 (24) 03:31 (26) 08:06 (30) 02:46 (27)                                     01:38 (26)
        07:12 (18) 09:15 (19) 12:31 (24) 22:50 (32) 24:23 (32) 27:54 (30) 36:00 (28) 38:46 (28)                                     40:24 (29)
30 Lennart Sjöstål Klubblös 41:25 08:09 (28) 02:09 (30) 03:41 (42) 09:09 (32) 02:10 (47) 03:51 (36) 08:01 (26) 02:36 (19)                                     01:39 (27)
        08:09 (28) 10:18 (31) 13:59 (33) 23:08 (34) 25:18 (34) 29:09 (32) 37:10 (32) 39:46 (31)                                     41:25 (30)
31 Thomas Svedin Bromma-Vällingby SOK 41:31 08:09 (28) 01:47 (18) 02:26 (19) 10:39 (45) 01:21 (16) 03:17 (17) 08:43 (39) 03:13 (42)                                     01:56 (44)
        08:09 (28) 09:56 (23) 12:22 (21) 23:01 (33) 24:22 (31) 27:39 (28) 36:22 (29) 39:35 (30)                                     41:31 (31)
32 Jan Larsson Tullinge SK 41:35 06:42 (10) 06:25 (56) 02:26 (19) 09:40 (40) 01:20 (15) 03:43 (31) 07:05 (15) 02:34 (16)                                     01:40 (29)
        06:42 (10) 13:07 (44) 15:33 (39) 25:13 (38) 26:33 (38) 30:16 (35) 37:21 (33) 39:55 (32)                                     41:35 (32)
33 Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK 42:43 11:18 (49) 02:19 (35) 02:20 (15) 09:34 (39) 01:40 (31) 03:33 (27) 08:05 (29) 02:25 (11)                                     01:29 (20)
        11:18 (49) 13:37 (48) 15:57 (41) 25:31 (39) 27:11 (39) 30:44 (37) 38:49 (35) 41:14 (33)                                     42:43 (33)
34 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 42:57 06:01 (4) 02:30 (40) 04:56 (50) 07:42 (17) 01:26 (20) 07:07 (53) 07:18 (18) 04:15 (51)                                     01:42 (31)
        06:01 (4) 08:31 (10) 13:27 (30) 21:09 (25) 22:35 (24) 29:42 (33) 37:00 (31) 41:15 (34)                                     42:57 (34)
35 Susanne Lind Haninge SOK 43:49 07:23 (20) 02:40 (43) 06:29 (53) 09:51 (42) 01:30 (22) 03:56 (38) 08:20 (35) 02:15 (7)                                     01:25 (14)
        07:23 (20) 10:03 (27) 16:32 (43) 26:23 (45) 27:53 (42) 31:49 (40) 40:09 (38) 42:24 (36)                                     43:49 (35)
36 Bo Winald Hellas Orientering 44:03 07:12 (18) 02:57 (49) 03:19 (38) 10:33 (44) 01:59 (42) 03:50 (35) 08:09 (32) 04:24 (55)                                     01:40 (29)
        07:12 (18) 10:09 (28) 13:28 (31) 24:01 (36) 26:00 (35) 29:50 (34) 37:59 (34) 42:23 (35)                                     44:03 (36)
37 Åke Linderoth Sundbybergs IK 45:05 10:09 (44) 02:50 (46) 02:51 (26) 09:48 (41) 01:41 (33) 03:39 (30) 08:04 (28) 04:03 (50)                                     02:00 (49)
        10:09 (44) 12:59 (43) 15:50 (40) 25:38 (40) 27:19 (40) 30:58 (38) 39:02 (36) 43:05 (37)                                     45:05 (37)
38 Björn Simons Sundbybergs IK 45:25 08:57 (42) 02:20 (36) 03:33 (41) 07:33 (16) 02:08 (46) 04:08 (39) 12:47 (57) 03:07 (39)                                     00:52 (2)
        08:57 (42) 11:17 (40) 14:50 (37) 22:23 (31) 24:31 (33) 28:39 (31) 41:26 (41) 44:33 (40)                                     45:25 (38)
39 Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 45:40 09:44 (43) 02:10 (31) 03:05 (31) 09:10 (33) 01:56 (40) 04:11 (41) 09:13 (41) 04:15 (51)                                     01:56 (44)
        09:44 (43) 11:54 (42) 14:59 (38) 24:09 (37) 26:05 (36) 30:16 (35) 39:29 (37) 43:44 (38)                                     45:40 (39)
40 Lars Nordin Solna OK 45:59 08:14 (32) 02:44 (44) 07:23 (57) 09:17 (36) 01:39 (30) 03:34 (29) 08:22 (36) 02:46 (27)                                     02:00 (49)
        08:14 (32) 10:58 (39) 18:21 (49) 27:38 (46) 29:17 (46) 32:51 (42) 41:13 (40) 43:59 (39)                                     45:59 (40)
41 Christina Larsson Söders SOL Tyresö 47:23 11:48 (51) 01:58 (27) 02:59 (29) 09:14 (34) 01:58 (41) 03:51 (36) 09:17 (42) 04:23 (54)                                     01:55 (42)
        11:48 (51) 13:46 (49) 16:45 (44) 25:59 (42) 27:57 (43) 31:48 (39) 41:05 (39) 45:28 (41)                                     47:23 (41)
42 Britt-Louise Edlund IFK Lidingö SOK 48:17 08:28 (37) 02:23 (37) 03:13 (34) 12:02 (48) 02:14 (50) 03:48 (33) 11:30 (51) 02:53 (31)                                     01:46 (36)
        08:28 (37) 10:51 (37) 14:04 (34) 26:06 (43) 28:20 (44) 32:08 (41) 43:38 (42) 46:31 (42)                                     48:17 (42)
43 Gunnel Balck IFK Lidingö SOK 49:41 10:44 (46) 02:31 (41) 03:10 (33) 09:15 (35) 02:01 (43) 07:54 (55) 09:21 (43) 02:52 (30)                                     01:53 (40)
        10:44 (46)