Sträcktider Luffarligan Ursvik                                                                            
  2019-11-27 Svarta tider är sträcktider                                                                          
    Blå tider är från start                                                                              
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                        
Plac Bana A - 5,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   --18   Mål  
1 Ulf Burman Gustavsbergs OK 41:29 02:38 (1) 01:00 (6) 02:18 (5) 02:01 (2) 03:38 (2) 01:46 (2) 02:29 (2) 01:38 (2) 01:33 (3) 02:35 (1) 00:55 (1) 01:29 (1) 02:51 (1) 03:21 (1) 02:44 (1) 02:10 (11) 03:31 (1) 00:38 (1) 02:14 (1)
        02:38 (1) 03:38 (2) 05:56 (3) 07:57 (2) 11:35 (1) 13:21 (1) 15:50 (1) 17:28 (1) 19:01 (1) 21:36 (1) 22:31 (1) 24:00 (1) 26:51 (1) 30:12 (1) 32:56 (1) 35:06 (1) 38:37 (1) 39:15 (1) 41:29 (1)
2 Stefan Gustavsson Klubblös 43:50 02:49 (3) 01:04 (9) 02:20 (7) 02:15 (8) 03:29 (1) 01:47 (3) 03:00 (7) 01:37 (1) 01:26 (2) 02:42 (2) 01:05 (3) 02:47 (12) 03:04 (2) 03:45 (2) 02:55 (3) 01:15 (4) 03:32 (2) 00:40 (2) 02:18 (2)
        02:49 (3) 03:53 (4) 06:13 (5) 08:28 (7) 11:57 (2) 13:44 (2) 16:44 (3) 18:21 (3) 19:47 (3) 22:29 (2) 23:34 (2) 26:21 (3) 29:25 (3) 33:10 (2) 36:05 (2) 37:20 (2) 40:52 (2) 41:32 (2) 43:50 (2)
3 Karin Skogholm Tumba-Mälarhöjden OK 45:17 03:06 (6) 00:47 (1) 02:00 (2) 02:04 (3) 04:03 (3) 01:48 (4) 02:26 (1) 01:43 (3) 01:36 (4) 03:04 (4) 01:06 (4) 01:35 (3) 03:22 (4) 05:20 (10) 02:58 (4) 01:10 (2) 03:47 (4) 00:48 (3) 02:34 (6)
        03:06 (6) 03:53 (4) 05:53 (2) 07:57 (2) 12:00 (3) 13:48 (3) 16:14 (2) 17:57 (2) 19:33 (2) 22:37 (3) 23:43 (3) 25:18 (2) 28:40 (2) 34:00 (3) 36:58 (3) 38:08 (3) 41:55 (3) 42:43 (3) 45:17 (3)
4 Jenny Hallman Attunda OK 48:43 02:51 (4) 00:59 (5) 02:13 (4) 02:13 (7) 04:19 (5) 01:56 (6) 02:41 (3) 01:53 (6) 02:08 (7) 03:34 (7) 01:13 (7) 01:52 (5) 04:22 (9) 04:16 (4) 03:20 (7) 01:20 (5) 04:03 (6) 00:52 (5) 02:38 (7)
        02:51 (4) 03:50 (3) 06:03 (4) 08:16 (4) 12:35 (4) 14:31 (5) 17:12 (5) 19:05 (4) 21:13 (5) 24:47 (5) 26:00 (5) 27:52 (5) 32:14 (5) 36:30 (5) 39:50 (5) 41:10 (4) 45:13 (4) 46:05 (4) 48:43 (4)
5 Lars Gerhardsson Attunda OK 49:08 03:06 (6) 01:01 (8) 02:08 (3) 02:06 (4) 04:21 (6) 01:58 (7) 02:41 (3) 01:48 (5) 02:35 (9) 03:18 (6) 02:46 (13) 01:56 (6) 03:32 (5) 04:05 (3) 03:14 (6) 01:13 (3) 03:57 (5) 00:55 (6) 02:28 (4)
        03:06 (6) 04:07 (7) 06:15 (6) 08:21 (5) 12:42 (5) 14:40 (6) 17:21 (6) 19:09 (5) 21:44 (6) 25:02 (6) 27:48 (7) 29:44 (7) 33:16 (7) 37:21 (7) 40:35 (6) 41:48 (6) 45:45 (6) 46:40 (6) 49:08 (5)
6 Leif Åkerblom OK Österåker 49:18 03:04 (5) 00:53 (3) 02:19 (6) 02:11 (5) 04:18 (4) 01:43 (1) 02:42 (5) 02:01 (8) 01:42 (5) 03:13 (5) 01:11 (5) 02:20 (9) 03:36 (6) 04:39 (6) 03:13 (5) 02:19 (12) 04:15 (9) 00:57 (7) 02:42 (9)
        03:04 (5) 03:57 (6) 06:16 (7) 08:27 (6) 12:45 (6) 14:28 (4) 17:10 (4) 19:11 (6) 20:53 (4) 24:06 (4) 25:17 (4) 27:37 (4) 31:13 (4) 35:52 (4) 39:05 (4) 41:24 (5) 45:39 (5) 46:36 (5) 49:18 (6)
7 Gunnar Svanberg Järfälla OK 49:57 03:24 (8) 00:54 (4) 02:24 (9) 02:11 (5) 04:22 (7) 01:49 (5) 02:59 (6) 01:59 (7) 01:47 (6) 03:34 (7) 01:11 (5) 01:51 (4) 04:00 (8) 04:44 (7) 03:26 (8) 01:24 (6) 04:11 (8) 01:08 (9) 02:39 (8)
        03:24 (8) 04:18 (8) 06:42 (8) 08:53 (8) 13:15 (7) 15:04 (7) 18:03 (7) 20:02 (7) 21:49 (7) 25:23 (7) 26:34 (6) 28:25 (6) 32:25 (6) 37:09 (6) 40:35 (6) 41:59 (7) 46:10 (7) 47:18 (7) 49:57 (7)
8 Peter Lundberg Järfälla OK 50:53 02:39 (2) 00:49 (2) 01:42 (1) 01:56 (1) 06:33 (11) 06:50 (13) 03:18 (9) 01:47 (4) 01:20 (1) 02:50 (3) 01:04 (2) 01:32 (2) 03:15 (3) 04:25 (5) 02:54 (2) 01:07 (1) 03:42 (3) 00:49 (4) 02:21 (3)
        02:39 (2) 03:28 (1) 05:10 (1) 07:06 (1) 13:39 (8) 20:29 (9) 23:47 (9) 25:34 (8) 26:54 (8) 29:44 (8) 30:48 (8) 32:20 (8) 35:35 (8) 40:00 (8) 42:54 (8) 44:01 (8) 47:43 (8) 48:32 (8) 50:53 (8)
9 Henrik Spovin Klubblös 62:11 03:38 (9) 02:41 (13) 02:21 (8) 02:41 (9) 04:42 (8) 03:05 (9) 04:11 (13) 02:42 (12) 02:08 (7) 04:36 (12) 02:29 (12) 02:10 (7) 04:26 (10) 06:08 (12) 03:57 (10) 01:27 (7) 04:41 (11) 01:10 (10) 02:58 (12)
        03:38 (9) 06:19 (12) 08:40 (10) 11:21 (10) 16:03 (9) 19:08 (8) 23:19 (8) 26:01 (9) 28:09 (9) 32:45 (9) 35:14 (9) 37:24 (9) 41:50 (9) 47:58 (9) 51:55 (9) 53:22 (9) 58:03 (9) 59:13 (9) 62:11 (9)
10 Anders Svensson Klubblös 67:40 04:08 (11) 04:55 (14) 03:31 (11) 02:54 (11) 06:21 (10) 03:16 (11) 03:20 (10) 02:35 (11) 02:48 (10) 04:43 (13) 01:39 (9) 02:52 (13) 04:40 (11) 04:48 (9) 04:02 (12) 01:34 (8) 05:07 (12) 01:30 (11) 02:57 (11)
        04:08 (11) 09:03 (14) 12:34 (14) 15:28 (13) 21:49 (13) 25:05 (12) 28:25 (12) 31:00 (12) 33:48 (12) 38:31 (12) 40:10 (12) 43:02 (12) 47:42 (12) 52:30 (11) 56:32 (11) 58:06 (11) 63:13 (10) 64:43 (10) 67:40 (10)
11 Kurt Eriksson Vandrarringen 68:22 04:19 (13) 01:18 (10) 05:07 (14) 03:36 (13) 06:35 (12) 02:49 (8) 03:16 (8) 02:29 (10) 03:38 (13) 04:32 (10) 02:07 (11) 02:29 (11) 05:26 (13) 05:21 (11) 04:22 (13) 01:55 (10) 04:24 (10) 01:47 (13) 02:52 (10)
        04:19 (13) 05:37 (10) 10:44 (12) 14:20 (12) 20:55 (12) 23:44 (11) 27:00 (11) 29:29 (11) 33:07 (11) 37:39 (11) 39:46 (11) 42:15 (11) 47:41 (11) 53:02 (12) 57:24 (12) 59:19 (12) 63:43 (12) 65:30 (12) 68:22 (11)
12 Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK 68:30 04:09 (12) 01:44 (11) 03:32 (12) 02:46 (10) 05:58 (9) 03:11 (10) 03:26 (11) 02:56 (13) 02:50 (11) 04:35 (11) 01:43 (10) 02:20 (9) 05:16 (12) 07:17 (13) 04:01 (11) 01:38 (9) 06:10 (13) 01:36 (12) 03:22 (13)
        04:09 (12) 05:53 (11) 09:25 (11) 12:11 (11) 18:09 (10) 21:20 (10) 24:46 (10) 27:42 (10) 30:32 (10) 35:07 (10) 36:50 (10) 39:10 (10) 44:26 (10) 51:43 (10) 55:44 (10) 57:22 (10) 63:32 (11) 65:08 (11) 68:30 (12)
13 Sven-Anders Olsson Attunda OK 73:55 03:40 (10) 01:00 (6) 02:37 (10) 03:22 (12) 07:43 (14) 16:14 (14) 03:55 (12) 02:16 (9) 03:35 (12) 03:50 (9) 01:21 (8) 02:10 (7) 03:45 (7) 04:47 (8) 03:26 (8) 02:40 (13) 04:03 (6) 00:59 (8) 02:32 (5)
        03:40 (10) 04:40 (9) 07:17 (9) 10:39 (9) 18:22 (11) 34:36 (14) 38:31 (14) 40:47 (14) 44:22 (14) 48:12 (14) 49:33 (13) 51:43 (13) 55:28 (13) 60:15 (13) 63:41 (13) 66:21 (13) 70:24 (13) 71:23 (13) 73:55 (13)
14 Christina Nordström Bodens BK 90:40 05:13 (14) 01:54 (12) 05:01 (13) 03:43 (14) 07:23 (13) 04:51 (12) 04:29 (14) 03:42 (14) 05:22 (14) 06:32 (14) 03:31 (14) 03:23 (14) 06:28 (14) 08:33 (14) 04:43 (14) 02:42 (14) 07:29 (14) 02:02 (14) 03:39 (14)
        05:13 (14) 07:07 (13) 12:08 (13) 15:51 (14) 23:14 (14) 28:05 (13) 32:34 (13) 36:16 (13) 41:38 (13) 48:10 (13) 51:41 (14) 55:04 (14) 61:32 (14) 70:05 (14) 74:48 (14) 77:30 (14) 84:59 (14) 87:01 (14) 90:40 (14)
- Christer Hördell Söders-Tyresö 105:47 06:59   03:44   09:00   05:36   04:19   05:01   03:01   13:58   08:16   04:48   03:13   01:30   09:47   04:01   06:01   04:48   09:22       02:23  
        06:59   10:43   19:43   25:19   29:38   34:39   37:40   51:38   59:54   64:42   67:55   69:25   79:12   83:13   89:14   94:02   103:24       105:47  
- Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 119:52 05:28   01:52   05:38   03:42   10:52   04:57   04:29   05:57   03:41   17:30   07:40   19:04   06:09   07:46   07:27   03:19           04:21  
        05:28   07:20   12:58   16:40   27:32   32:29   36:58   42:55   46:36   64:06   71:46   90:50   96:59   104:45   112:12   115:31           119:52  
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana B - 4,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14                   Mål  
1 Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 28:10 01:09 (1) 02:22 (1) 01:23 (8) 03:08 (1) 01:30 (1) 03:13 (1) 01:25 (1) 00:47 (1) 02:30 (1) 01:48 (1) 01:27 (1) 02:49 (1) 00:33 (5) 02:52 (1)                 01:14 (1)
        01:09 (1) 03:31 (1) 04:54 (1) 08:02 (1) 09:32 (1) 12:45 (1) 14:10 (1) 14:57 (1) 17:27 (1) 19:15 (1) 20:42 (1) 23:31 (1) 24:04 (1) 26:56 (1)                 28:10 (1)
2 P-O Ivarsson Haninge SOK 33:59 01:22 (2) 02:39 (2) 01:10 (3) 03:22 (2) 01:49 (4) 04:17 (5) 01:47 (4) 02:03 (23) 02:46 (2) 03:03 (25) 01:35 (2) 03:20 (3) 00:24 (1) 03:01 (2)                 01:21 (4)
        01:22 (2) 04:01 (2) 05:11 (2) 08:33 (2) 10:22 (2) 14:39 (2) 16:26 (2) 18:29 (2) 21:15 (2) 24:18 (4) 25:53 (4) 29:13 (3) 29:37 (3) 32:38 (2)                 33:59 (2)
3 Ola Malmqvist Klubblös 34:25 01:31 (6) 03:04 (9) 01:07 (1) 03:45 (6) 01:55 (6) 04:21 (6) 01:46 (3) 01:18 (8) 02:55 (4) 02:07 (4) 01:37 (3) 03:21 (4) 00:31 (4) 03:40 (7)                 01:27 (6)
        01:31 (6) 04:35 (7) 05:42 (4) 09:27 (4) 11:22 (4) 15:43 (4) 17:29 (3) 18:47 (3) 21:42 (3) 23:49 (2) 25:26 (2) 28:47 (2) 29:18 (2) 32:58 (3)                 34:25 (3)
4 Janne Nilsson Centrum OK 35:24 01:25 (3) 02:51 (3) 02:21 (34) 03:37 (3) 01:40 (3) 04:15 (4) 01:38 (2) 01:03 (2) 03:08 (6) 01:57 (2) 01:42 (6) 04:02 (13) 00:41 (9) 03:38 (5)                 01:26 (5)
        01:25 (3) 04:16 (3) 06:37 (11) 10:14 (9) 11:54 (8) 16:09 (6) 17:47 (4) 18:50 (4) 21:58 (4) 23:55 (3) 25:37 (3) 29:39 (4) 30:20 (4) 33:58 (4)                 35:24 (4)
5 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 36:19 01:34 (7) 03:00 (8) 01:09 (2) 03:40 (5) 01:33 (2) 04:04 (2) 04:14 (33) 01:14 (6) 02:49 (3) 02:01 (3) 01:49 (8) 03:18 (2) 00:46 (11) 03:35 (4)                 01:33 (8)
        01:34 (7) 04:34 (6) 05:43 (5) 09:23 (3) 10:56 (3) 15:00 (3) 19:14 (9) 20:28 (9) 23:17 (6) 25:18 (5) 27:07 (6) 30:25 (5) 31:11 (5) 34:46 (5)                 36:19 (5)
6 Claes Ögren OK Nalle 36:55 01:28 (5) 02:52 (4) 01:14 (6) 03:53 (10) 01:55 (6) 05:10 (13) 02:28 (18) 01:11 (3) 03:27 (13) 02:18 (7) 01:45 (7) 03:44 (7) 00:26 (2) 03:29 (3)                 01:35 (11)
        01:28 (5) 04:20 (4) 05:34 (3) 09:27 (4) 11:22 (4) 16:32 (7) 19:00 (7) 20:11 (7) 23:38 (9) 25:56 (8) 27:41 (8) 31:25 (7) 31:51 (7) 35:20 (6)                 36:55 (6)
7 Per Ove Wallén Täby OK 37:24 01:38 (8) 02:59 (6) 01:13 (4) 03:48 (7) 01:59 (10) 05:21 (17) 01:48 (5) 01:19 (9) 03:06 (5) 02:12 (5) 01:40 (5) 04:12 (15) 00:30 (3) 04:01 (11)                 01:38 (14)
        01:38 (8) 04:37 (8) 05:50 (7) 09:38 (7) 11:37 (6) 16:58 (8) 18:46 (6) 20:05 (6) 23:11 (5) 25:23 (6) 27:03 (5) 31:15 (6) 31:45 (6) 35:46 (7)                 37:24 (7)
8 Per Ljung Centrum OK 37:31 01:27 (4) 02:54 (5) 01:23 (8) 03:49 (9) 02:11 (13) 04:14 (3) 02:16 (12) 01:43 (15) 03:40 (19) 02:30 (9) 02:06 (14) 03:36 (5) 00:38 (7) 03:47 (8)                 01:17 (3)
        01:27 (4) 04:21 (5) 05:44 (6) 09:33 (6) 11:44 (7) 15:58 (5) 18:14 (5) 19:57 (5) 23:37 (8) 26:07 (9) 28:13 (9) 31:49 (9) 32:27 (9) 36:14 (8)                 37:31 (8)
9 Jan Gottfridsson Norbergs OK 38:01 01:43 (9) 03:05 (10) 01:13 (4) 03:38 (4) 03:08 (28) 04:24 (7) 01:50 (6) 01:12 (5) 03:14 (7) 02:13 (6) 01:56 (11) 03:54 (10) 00:42 (10) 04:12 (15)                 01:37 (13)
        01:43 (9) 04:48 (9) 06:01 (8) 09:39 (8) 12:47 (11) 17:11 (9) 19:01 (8) 20:13 (8) 23:27 (7) 25:40 (7) 27:36 (7) 31:30 (8) 32:12 (8) 36:24 (9)                 38:01 (9)
10 Marie Malmborg Söders-Tyresö 39:52 01:48 (12) 03:39 (17) 01:21 (7) 03:55 (11) 02:06 (12) 05:20 (16) 02:09 (10) 01:15 (7) 03:33 (14) 02:53 (18) 01:39 (4) 03:46 (8) 01:06 (22) 03:49 (9)                 01:33 (8)
        01:48 (12) 05:27 (15) 06:48 (13) 10:43 (12) 12:49 (12) 18:09 (14) 20:18 (11) 21:33 (11) 25:06 (11) 27:59 (11) 29:38 (10) 33:24 (10) 34:30 (10) 38:19 (10)                 39:52 (10)
11 Per Öhlund Gustavsbergs OK 40:44 03:03 (35) 03:25 (14) 01:58 (27) 04:17 (17) 01:55 (6) 04:33 (8) 01:58 (7) 01:19 (9) 03:23 (12) 02:47 (16) 01:51 (10) 03:40 (6) 01:05 (21) 03:51 (10)                 01:39 (15)
        03:03 (35) 06:28 (31) 08:26 (30) 12:43 (25) 14:38 (18) 19:11 (15) 21:09 (13) 22:28 (13) 25:51 (13) 28:38 (13) 30:29 (12) 34:09 (11) 35:14 (11) 39:05 (11)                 40:44 (11)
12 Mats Rönnlund Järfälla OK 41:05 02:09 (21) 03:08 (12) 01:23 (8) 04:06 (14) 01:58 (9) 05:03 (11) 02:03 (8) 01:20 (11) 03:36 (15) 02:57 (23) 02:19 (19) 04:50 (21) 00:37 (6) 04:01 (11)                 01:35 (11)
        02:09 (21) 05:17 (13) 06:40 (12) 10:46 (13) 12:44 (10) 17:47 (10) 19:50 (10) 21:10 (10) 24:46 (10) 27:43 (10) 30:02 (11) 34:52 (13) 35:29 (12) 39:30 (12)                 41:05 (12)
13 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 42:22 01:52 (13) 03:26 (15) 01:32 (15) 04:11 (16) 02:05 (11) 04:55 (10) 02:20 (14) 01:51 (17) 03:21 (10) 02:36 (11) 02:33 (25) 03:55 (12) 01:02 (20) 04:32 (21)                 02:11 (31)
        01:52 (13) 05:18 (14) 06:50 (14) 11:01 (14) 13:06 (14) 18:01 (12) 20:21 (12) 22:12 (12) 25:33 (12) 28:09 (12) 30:42 (13) 34:37 (12) 35:39 (13) 40:11 (13)                 42:22 (13)
14 Thomas Wester Gustavsbergs OK 42:54 01:45 (11) 03:17 (13) 01:31 (14) 04:06 (14) 02:19 (17) 05:03 (11) 06:13 (36) 01:11 (3) 03:17 (9) 02:32 (10) 01:49 (8) 03:54 (10) 00:40 (8) 03:38 (5)                 01:39 (15)
        01:45 (11) 05:02 (11) 06:33 (10) 10:39 (11) 12:58 (13) 18:01 (12) 24:14 (22) 25:25 (19) 28:42 (17) 31:14 (16) 33:03 (15) 36:57 (14) 37:37 (14) 41:15 (14)                 42:54 (14)
15 Harald Bauer IFK Lidingö SOK 45:16 02:07 (19) 03:59 (29) 01:44 (22) 04:32 (21) 02:47 (22) 04:44 (9) 02:43 (23) 01:50 (16) 03:54 (28) 02:53 (18) 01:56 (11) 04:51 (23) 01:00 (18) 04:21 (17)                 01:55 (25)
        02:07 (19) 06:06 (25) 07:50 (22) 12:22 (20) 15:09 (23) 19:53 (16) 22:36 (15) 24:26 (15) 28:20 (15) 31:13 (15) 33:09 (16) 38:00 (15) 39:00 (15) 43:21 (15)                 45:16 (15)
16 Lotta Valentin Gustavsbergs OK 45:59 02:49 (34) 03:07 (11) 01:24 (12) 03:48 (7) 02:34 (19) 06:38 (29) 03:57 (31) 01:40 (14) 03:47 (23) 02:42 (14) 03:13 (32) 03:47 (9) 00:53 (12) 04:06 (14)                 01:34 (10)
        02:49 (34) 05:56 (22) 07:20 (15) 11:08 (15) 13:42 (15) 20:20 (18) 24:17 (23) 25:57 (21) 29:44 (21) 32:26 (20) 35:39 (22) 39:26 (19) 40:19 (17) 44:25 (16)                 45:59 (16)
17 Paul Norén OK Södertörn 46:40 02:05 (18) 03:54 (27) 01:41 (21) 04:36 (22) 02:48 (23) 05:27 (19) 03:10 (27) 02:05 (25) 03:38 (17) 02:56 (22) 02:27 (24) 04:04 (14) 01:10 (27) 04:49 (27)                 01:50 (21)
        02:05 (18) 05:59 (23) 07:40 (20) 12:16 (18) 15:04 (22) 20:31 (20) 23:41 (20) 25:46 (20) 29:24 (19) 32:20 (19) 34:47 (19) 38:51 (16) 40:01 (16) 44:50 (17)                 46:40 (17)
18 Lars Landström Långhundra IF 46:44 01:43 (9) 03:26 (15) 01:23 (8) 04:05 (13) 01:52 (5) 05:22 (18) 07:36 (38) 02:00 (21) 03:16 (8) 02:27 (8) 02:02 (13) 04:38 (20) 00:56 (14) 04:42 (26)                 01:16 (2)
        01:43 (9) 05:09 (12) 06:32 (9) 10:37 (10) 12:29 (9) 17:51 (11) 25:27 (24) 27:27 (24) 30:43 (24) 33:10 (22) 35:12 (20) 39:50 (21) 40:46 (20) 45:28 (20)                 46:44 (18)
19 Leif Mörkfors Järfälla OK 46:51 01:55 (15) 03:39 (17) 02:19 (32) 05:34 (35) 02:22 (18) 05:11 (14) 02:38 (21) 01:37 (13) 04:12 (34) 02:45 (15) 02:16 (16) 04:50 (21) 01:08 (23) 04:35 (22)                 01:50 (21)
        01:55 (15) 05:34 (16) 07:53 (23) 13:27 (29) 15:49 (26) 21:00 (24) 23:38 (19) 25:15 (18) 29:27 (20) 32:12 (18) 34:28 (17) 39:18 (18) 40:26 (18) 45:01 (18)                 46:51 (19)
20 Anders Larsson Skarpnäcks OL 47:05 02:07 (19) 03:44 (20) 01:48 (25) 04:46 (25) 02:17 (15) 05:46 (23) 02:22 (16) 01:54 (20) 04:11 (33) 03:07 (28) 02:34 (27) 05:02 (25) 00:59 (16) 04:26 (18)                 02:02 (28)
        02:07 (19) 05:51 (19) 07:39 (19) 12:25 (22) 14:42 (19) 20:28 (19) 22:50 (17) 24:44 (16) 28:55 (18) 32:02 (17) 34:36 (18) 39:38 (20) 40:37 (19) 45:03 (19)                 47:05 (20)
21 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 47:35 02:14 (24) 04:22 (35) 01:38 (18) 05:00 (29) 02:54 (25) 05:18 (15) 02:30 (19) 02:15 (26) 03:55 (29) 02:55 (21) 02:26 (23) 04:31 (17) 00:59 (16) 04:40 (25)                 01:58 (26)
        02:14 (24) 06:36 (33) 08:14 (29) 13:14 (27) 16:08 (27) 21:26 (25) 23:56 (21) 26:11 (22) 30:06 (23) 33:01 (21) 35:27 (21) 39:58 (22) 40:57 (21) 45:37 (21)                 47:35 (21)
22 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 47:51 02:12 (23) 03:40 (19) 01:40 (20) 04:42 (24) 02:39 (20) 06:00 (26) 02:40 (22) 02:40 (27) 03:46 (22) 03:37 (31) 02:24 (21) 04:23 (16) 01:09 (25) 04:30 (20)                 01:49 (20)
        02:12 (23) 05:52 (20) 07:32 (18) 12:14 (17) 14:53 (21) 20:53 (23) 23:33 (18) 26:13 (23) 29:59 (22) 33:36 (23) 36:00 (23) 40:23 (23) 41:32 (22) 46:02 (22)                 47:51 (22)
23 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 48:18 01:52 (13) 02:59 (6) 03:13 (38) 04:19 (19) 02:12 (14) 05:29 (21) 02:16 (12) 01:32 (12) 03:22 (11) 02:38 (12) 02:39 (28) 06:39 (35) 03:35 (39) 04:02 (13)                 01:31 (7)
        01:52 (13) 04:51 (10) 08:04 (27) 12:23 (21) 14:35 (17) 20:04 (17) 22:20 (14) 23:52 (14) 27:14 (14) 29:52 (14) 32:31 (14) 39:10 (17) 42:45 (23) 46:47 (23)                 48:18 (23)
24 Anders Johnson Järfälla OK 50:24 02:22 (29) 03:48 (25) 01:59 (28) 04:18 (18) 02:17 (15) 05:47 (24) 02:13 (11) 02:00 (21) 03:38 (17) 06:47 (39) 02:07 (15) 04:32 (18) 01:49 (35) 04:39 (24)                 02:08 (30)
        02:22 (29) 06:10 (26) 08:09 (28) 12:27 (23) 14:44 (20) 20:31 (20) 22:44 (16) 24:44 (16) 28:22 (16) 35:09 (24) 37:16 (24) 41:48 (24) 43:37 (24) 48:16 (24)                 50:24 (24)
25 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 52:26 02:01 (17) 03:44 (20) 01:35 (16) 04:57 (27) 03:07 (27) 05:28 (20) 08:06 (39) 02:44 (29) 03:37 (16) 02:47 (16) 02:17 (18) 04:36 (19) 01:09 (25) 04:18 (16)                 02:00 (27)
        02:01 (17) 05:45 (18) 07:20 (15) 12:17 (19) 15:24 (24) 20:52 (22) 28:58 (32) 31:42 (30) 35:19 (29) 38:06 (29) 40:23 (29) 44:59 (25) 46:08 (25) 50:26 (25)                 52:26 (25)
26 Ann-Marie Holmström Gustavsbergs OK 53:07 02:22 (29) 04:14 (34) 02:10 (31) 04:55 (26) 04:04 (32) 06:09 (27) 02:58 (24) 02:59 (33) 04:10 (32) 03:30 (30) 02:24 (21) 05:30 (32) 01:20 (33) 04:38 (23)                 01:44 (18)
        02:22 (29) 06:36 (33) 08:46 (34) 13:41 (30) 17:45 (30) 23:54 (28) 26:52 (28) 29:51 (28) 34:01 (28) 37:31 (28) 39:55 (27) 45:25 (27) 46:45 (27) 51:23 (26)                 53:07 (26)
27 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 53:45 02:25 (31) 04:24 (36) 01:38 (18) 04:57 (27) 02:51 (24) 07:11 (32) 03:06 (26) 02:54 (31) 03:52 (26) 03:06 (27) 03:33 (36) 05:05 (27) 01:10 (27) 05:11 (29)                 02:22 (34)
        02:25 (31) 06:49 (35) 08:27 (31) 13:24 (28) 16:15 (28) 23:26 (27) 26:32 (27) 29:26 (27) 33:18 (26) 36:24 (26) 39:57 (28) 45:02 (26) 46:12 (26) 51:23 (26)                 53:45 (27)
28 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 54:30 02:14 (24) 03:56 (28) 01:46 (23) 04:38 (23) 03:06 (26) 06:15 (28) 03:56 (30) 02:47 (30) 04:20 (35) 02:54 (20) 02:42 (29) 07:47 (37) 01:08 (23) 04:58 (28)                 02:03 (29)
        02:14 (24) 06:10 (26) 07:56 (24) 12:34 (24) 15:40 (25) 21:55 (26) 25:51 (25) 28:38 (25) 32:58 (25) 35:52 (25) 38:34 (25) 46:21 (29) 47:29 (29) 52:27 (28)                 54:30 (28)
29 Anneli Lindqvist Gustavsbergs OK 55:12 03:57 (38) 04:02 (30) 02:58 (37) 04:03 (12) 03:14 (29) 05:51 (25) 02:08 (9) 05:26 (37) 03:42 (20) 04:40 (36) 02:16 (16) 05:29 (31) 01:14 (29) 04:29 (19)                 01:43 (17)
        03:57 (38) 07:59 (36) 10:57 (37) 15:00 (34) 18:14 (33) 24:05 (29) 26:13 (26) 31:39 (29) 35:21 (30) 40:01 (31) 42:17 (30) 47:46 (31) 49:00 (30) 53:29 (29)                 55:12 (29)
30 Sara Hektor Järla Orientering 56:14 02:16 (26) 04:07 (32) 02:20 (33) 05:01 (31) 04:25 (35) 06:44 (30) 02:21 (15) 01:53 (19) 04:24 (36) 03:26 (29) 02:48 (31) 06:15 (34) 01:18 (31) 06:14 (35)                 02:42 (38)
        02:16 (26) 06:23 (29) 08:43 (33) 13:44 (32) 18:09 (32) 24:53 (31) 27:14 (29) 29:07 (26) 33:31 (27) 36:57 (27) 39:45 (26) 46:00 (28) 47:18 (28) 53:32 (30)                 56:14 (30)
31 Per-Erik Jansson IF Thor 56:32 01:55 (15) 03:48 (25) 01:37 (17) 04:29 (20) 02:39 (20) 14:30 (39) 02:34 (20) 01:51 (17) 03:42 (20) 02:41 (13) 02:33 (25) 04:52 (24) 01:52 (36) 05:43 (33)                 01:46 (19)
        01:55 (15) 05:43 (17) 07:20 (15) 11:49 (16) 14:28 (16) 28:58 (34) 31:32 (34) 33:23 (31) 37:05 (31) 39:46 (30) 42:19 (31) 47:11 (30) 49:03 (31) 54:46 (31)                 56:32 (31)
32 Matts Björke Söders-Tyresö 59:37 02:25 (31) 04:08 (33) 02:04 (29) 05:04 (32) 03:21 (30) 07:29 (33) 04:23 (35) 04:30 (36) 04:09 (31) 03:37 (31) 02:42 (29) 05:49 (33) 02:06 (38) 06:00 (34)                 01:50 (21)
        02:25 (31) 06:33 (32) 08:37 (32) 13:41 (30) 17:02 (29) 24:31 (30) 28:54 (30) 33:24 (32) 37:33 (33) 41:10 (33) 43:52 (32) 49:41 (32) 51:47 (32) 57:47 (32)                 59:37 (32)
33 Eva Elnerud Sigtuna OK 62:37 02:21 (28) 04:02 (30) 01:26 (13) 07:55 (38) 04:43 (36) 13:31 (38) 02:25 (17) 02:58 (32) 03:48 (24) 04:03 (33) 02:20 (20) 05:03 (26) 00:53 (12) 05:16 (30)                 01:53 (24)
        02:21 (28) 06:23 (29) 07:49 (21) 15:44 (35) 20:27 (35) 33:58 (38) 36:23 (38) 39:21 (37) 43:09 (36) 47:12 (36) 49:32 (35) 54:35 (35) 55:28 (35) 60:44 (34)                 62:37 (33)
34 Reijo Korhonen Haninge SOK 62:56 02:30 (33) 03:46 (23) 01:47 (24) 14:33 (39) 04:15 (34) 05:37 (22) 03:21 (28) 02:42 (28) 03:50 (25) 03:03 (25) 03:21 (33) 05:06 (28) 01:15 (30) 05:34 (31)                 02:16 (32)
        02:30 (33) 06:16 (28) 08:03 (25) 22:36 (38) 26:51 (38) 32:28 (37) 35:49 (37) 38:31 (36) 42:21 (35) 45:24 (35) 48:45 (34) 53:51 (34) 55:06 (34) 60:40 (33)                 62:56 (34)
35 Svante Frid Enebybergs IF 65:22 02:10 (22) 03:44 (20) 02:09 (30) 05:00 (29) 06:27 (38) 07:35 (34) 04:21 (34) 02:03 (23) 04:02 (30) 03:02 (24) 07:42 (38) 05:27 (30) 01:01 (19) 08:18 (38)                 02:21 (33)
        02:10 (22) 05:54 (21) 08:03 (25) 13:03 (26) 19:30 (34) 27:05 (33) 31:26 (33) 33:29 (33) 37:31 (32) 40:33 (32) 48:15 (33) 53:42 (33) 54:43 (33) 63:01 (35)                 65:22 (35)
36 Hans Sylvan Järfälla OK 67:32 03:46 (37) 04:58 (37) 01:52 (26) 05:32 (34) 05:24 (37) 09:57 (37) 03:52 (29) 03:04 (35) 04:50 (37) 04:11 (35) 03:21 (33) 07:09 (36) 01:28 (34) 05:39 (32)                 02:29 (35)
        03:46 (37) 08:44 (37) 10:36 (36) 16:08 (36) 21:32 (36) 31:29 (36) 35:21 (36) 38:25 (35) 43:15 (37) 47:26 (37) 50:47 (36) 57:56 (36) 59:24 (36) 65:03 (36)                 67:32 (36)
37 Tomas Norlén Södertälje-Nykvarn OF 73:39 02:16 (26) 03:46 (23) 03:19 (39) 05:05 (33) 03:39 (31) 07:51 (35) 03:01 (25) 07:52 (38) 03:52 (26) 04:06 (34) 09:26 (39) 05:18 (29) 00:56 (14) 10:34 (39)                 02:38 (37)
        02:16 (26) 06:02 (24) 09:21 (35) 14:26 (33) 18:05 (31) 25:56 (32) 28:57 (31) 36:49 (34) 40:41 (34) 44:47 (34) 54:13 (37) 59:31 (37) 60:27 (37) 71:01 (37)                 73:39 (37)
38 Henrik Bergman OK Linné 79:15 08:39 (39) 05:39 (39) 02:49 (35) 05:41 (36) 07:19 (39) 07:00 (31) 06:25 (37) 03:00 (34) 04:59 (38) 05:07 (38) 03:49 (37) 08:30 (38) 01:18 (31) 06:23 (36)                 02:37 (36)
        08:39 (39) 14:18 (39) 17:07 (39) 22:48 (39) 30:07 (39) 37:07 (39) 43:32 (39) 46:32 (39) 51:31 (39) 56:38 (39) 60:27 (39) 68:57 (39) 70:15 (39) 76:38 (39)                 79:15 (38)
39 Gustaf Richert Skogsluffarnas OK 80:40 03:23 (36) 05:38 (38) 02:52 (36) 06:43 (37) 04:06 (33) 08:04 (36) 04:01 (32) 07:58 (39) 06:17 (39) 04:49 (37) 03:27 (35) 10:33 (39) 01:56 (37) 06:49 (37)                 04:04 (39)
        03:23 (36) 09:01 (38) 11:53 (38) 18:36 (37) 22:42 (37) 30:46 (35) 34:47 (35) 42:45 (38) 49:02 (38) 53:51 (38) 57:18 (38) 67:51 (38) 69:47 (38) 76:36 (38)                 80:40 (39)
- Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 42:07 03:20   02:45   01:18   05:27   00:55   02:25   01:53   01:53   07:02   02:18   01:31   05:40   02:32   02:00                   01:08  
        03:20   06:05   07:23   12:50   13:45   16:10   18:03   19:56   26:58   29:16   30:47   36:27   38:59   40:59                   42:07  
- Roland Löwgren Spårvägens OK 48:45 02:15   04:13   02:42   05:24   03:45   06:56   03:37   03:41   05:50   01:58   06:19                               02:05  
        02:15   06:28   09:10   14:34   18:19   25:15   28:52   32:33   38:23   40:21   46:40                               48:45  
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana C - 3,7 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12                           Mål  
1 Tommy Holmer Väsby OK 26:41 02:37 (1) 00:47 (1) 01:01 (1) 02:38 (1) 00:59 (1) 03:17 (1) 04:36 (2) 01:00 (1) 01:32 (1) 03:16 (9) 00:16 (1) 03:26 (1)                         01:16 (1)
        02:37 (1) 03:24 (1) 04:25 (1) 07:03 (1) 08:02 (1) 11:19 (1) 15:55 (1) 16:55 (1) 18:27 (1) 21:43 (1) 21:59 (1) 25:25 (1)                         26:41 (1)
2 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 33:18 03:14 (8) 01:05 (5) 01:36 (7) 03:17 (3) 02:06 (32) 03:43 (2) 04:54 (3) 01:29 (6) 02:17 (4) 02:56 (3) 00:58 (16) 04:05 (3)                         01:38 (4)
        03:14 (8) 04:19 (8) 05:55 (8) 09:12 (4) 11:18 (7) 15:01 (3) 19:55 (3) 21:24 (3) 23:41 (3) 26:37 (3) 27:35 (3) 31:40 (2)                         33:18 (2)
3 Anders Gärderud Enebybergs IF 33:30 02:53 (2) 01:08 (12) 01:32 (4) 03:12 (2) 01:54 (24) 04:06 (3) 05:08 (5) 01:28 (5) 02:14 (2) 02:49 (1) 00:48 (5) 04:44 (21)                         01:34 (3)
        02:53 (2) 04:01 (2) 05:33 (2) 08:45 (2) 10:39 (2) 14:45 (2) 19:53 (2) 21:21 (2) 23:35 (2) 26:24 (2) 27:12 (2) 31:56 (3)                         33:30 (3)
4 Claes Vallin IFK Lidingö SOK 33:58 03:22 (10) 01:05 (5) 01:23 (2) 03:33 (11) 01:20 (2) 05:04 (12) 04:31 (1) 01:27 (3) 02:23 (8) 02:52 (2) 00:56 (12) 04:18 (5)                         01:44 (10)
        03:22 (10) 04:27 (10) 05:50 (6) 09:23 (8) 10:43 (4) 15:47 (5) 20:18 (4) 21:45 (4) 24:08 (4) 27:00 (4) 27:56 (4) 32:14 (4)                         33:58 (4)
5 Tommy Lindberg Haninge SOK 34:26 03:05 (5) 01:07 (8) 01:32 (4) 03:36 (14) 01:21 (3) 04:24 (5) 06:11 (18) 01:27 (3) 02:16 (3) 03:05 (5) 00:46 (4) 03:53 (2)                         01:43 (9)
        03:05 (5) 04:12 (5) 05:44 (3) 09:20 (6) 10:41 (3) 15:05 (4) 21:16 (5) 22:43 (5) 24:59 (5) 28:04 (5) 28:50 (5) 32:43 (5)                         34:26 (5)
6 Anne-Christine Schunnesson Attunda OK 36:59 03:09 (7) 01:16 (16) 01:41 (10) 03:28 (6) 01:32 (8) 04:51 (10) 05:58 (14) 01:52 (26) 02:27 (11) 03:15 (8) 01:06 (18) 04:44 (21)                         01:40 (7)
        03:09 (7) 04:25 (9) 06:06 (11) 09:34 (9) 11:06 (6) 15:57 (7) 21:55 (6) 23:47 (6) 26:14 (6) 29:29 (6) 30:35 (6) 35:19 (6)                         36:59 (6)
7 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 37:25 03:14 (8) 01:04 (4) 01:30 (3) 03:29 (7) 02:54 (49) 04:44 (9) 05:26 (10) 01:33 (10) 02:37 (19) 03:25 (17) 01:22 (34) 04:20 (6)                         01:47 (15)
        03:14 (8) 04:18 (7) 05:48 (5) 09:17 (5) 12:11 (12) 16:55 (10) 22:21 (8) 23:54 (7) 26:31 (7) 29:56 (8) 31:18 (8) 35:38 (7)                         37:25 (7)
8 Erik Hallgren Finspångs SOK 38:00 03:26 (13) 01:09 (13) 01:44 (12) 03:42 (15) 01:25 (5) 05:10 (16) 06:40 (22) 01:31 (8) 02:21 (7) 03:42 (24) 00:54 (7) 04:15 (4)                         02:01 (26)
        03:26 (13) 04:35 (13) 06:19 (13) 10:01 (13) 11:26 (9) 16:36 (9) 23:16 (10) 24:47 (9) 27:08 (9) 30:50 (10) 31:44 (9) 35:59 (8)                         38:00 (8)
9 Sören Andersson Centrum OK 38:05 03:26 (13) 01:02 (2) 01:35 (6) 04:24 (36) 01:27 (7) 04:38 (7) 07:14 (36) 01:38 (14) 02:19 (6) 03:09 (6) 00:55 (8) 04:23 (8)                         01:55 (18)
        03:26 (13) 04:28 (11) 06:03 (9) 10:27 (14) 11:54 (11) 16:32 (8) 23:46 (11) 25:24 (12) 27:43 (11) 30:52 (11) 31:47 (10) 36:10 (9)                         38:05 (9)
10 Göran Larbo Attunda OK 38:11 03:28 (16) 01:21 (23) 02:06 (20) 03:59 (21) 01:35 (11) 05:18 (20) 05:23 (9) 01:41 (19) 02:24 (10) 03:24 (16) 01:09 (25) 04:39 (16)                         01:44 (10)
        03:28 (16) 04:49 (17) 06:55 (16) 10:54 (18) 12:29 (13) 17:47 (12) 23:10 (9) 24:51 (10) 27:15 (10) 30:39 (9) 31:48 (11) 36:27 (10)                         38:11 (10)
11 Claes Landqvist Vallentuna-Össeby OL 38:29 03:26 (13) 01:03 (3) 01:36 (7) 03:33 (11) 01:54 (25) 04:18 (4) 07:56 (41) 01:31 (8) 02:32 (17) 03:21 (14) 00:52 (6) 04:46 (23)                         01:41 (8)
        03:26 (13) 04:29 (12) 06:05 (10) 09:38 (10) 11:32 (10) 15:50 (6) 23:46 (11) 25:17 (11) 27:49 (12) 31:10 (12) 32:02 (12) 36:48 (11)                         38:29 (11)
12 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 39:37 03:24 (11) 01:16 (16) 01:45 (13) 03:33 (11) 01:21 (3) 05:43 (29) 05:13 (7) 01:55 (28) 02:23 (8) 03:12 (7) 01:06 (18) 07:08 (60)                         01:38 (4)
        03:24 (11) 04:40 (16) 06:25 (14) 09:58 (12) 11:19 (8) 17:02 (11) 22:15 (7) 24:10 (8) 26:33 (8) 29:45 (7) 30:51 (7) 37:59 (13)                         39:37 (12)
13 Jan-Olof Wåhlberg IBM Club Sweden 39:41 03:43 (20) 01:24 (27) 02:16 (28) 03:30 (9) 02:03 (31) 05:28 (25) 05:54 (12) 01:38 (13) 02:18 (5) 03:32 (20) 01:07 (20) 04:46 (23)                         02:02 (29)
        03:43 (20) 05:07 (22) 07:23 (22) 10:53 (17) 12:56 (15) 18:24 (13) 24:18 (13) 25:56 (13) 28:14 (13) 31:46 (13) 32:53 (13) 37:39 (12)                         39:41 (13)
14 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 40:01 04:35 (48) 01:23 (25) 02:37 (46) 03:56 (20) 01:43 (15) 05:10 (16) 05:40 (11) 01:35 (11) 02:30 (14) 03:18 (11) 01:02 (17) 04:37 (15)                         01:55 (18)
        04:35 (48) 05:58 (41) 08:35 (41) 12:31 (33) 14:14 (23) 19:24 (19) 25:04 (14) 26:39 (14) 29:09 (14) 32:27 (14) 33:29 (14) 38:06 (14)                         40:01 (14)
15 Helena Korhonen Haninge SOK 40:09 03:29 (18) 01:06 (7) 02:15 (26) 03:44 (16) 04:10 (60) 05:21 (22) 05:09 (6) 01:40 (16) 02:31 (16) 03:25 (17) 01:08 (23) 04:33 (13)                         01:38 (4)
        03:29 (18) 04:35 (13) 06:50 (15) 10:34 (16) 14:44 (28) 20:05 (24) 25:14 (17) 26:54 (16) 29:25 (15) 32:50 (15) 33:58 (15) 38:31 (15)                         40:09 (15)
16 Göran Frisk Attunda OK 40:14 03:25 (12) 01:11 (14) 02:27 (36) 03:30 (9) 04:19 (63) 05:15 (19) 05:06 (4) 01:40 (16) 02:45 (24) 03:23 (15) 01:08 (23) 04:36 (14)                         01:29 (2)
        03:25 (12) 04:36 (15) 07:03 (17) 10:33 (15) 14:52 (29) 20:07 (25) 25:13 (16) 26:53 (15) 29:38 (16) 33:01 (16) 34:09 (16) 38:45 (16)                         40:14 (16)
17 Ulf Bråsjö Järla Orientering 40:50 03:03 (3) 01:07 (8) 01:37 (9) 03:21 (4) 04:43 (67) 04:40 (8) 07:10 (34) 01:41 (19) 02:51 (32) 03:00 (4) 00:56 (12) 04:55 (26)                         01:46 (14)
        03:03 (3) 04:10 (3) 05:47 (4) 09:08 (3) 13:51 (21) 18:31 (15) 25:41 (18) 27:22 (17) 30:13 (17) 33:13 (17) 34:09 (16) 39:04 (17)                         40:50 (17)
18 Lars Boudrie Väsby OK 41:39 04:11 (39) 01:29 (33) 02:02 (19) 04:24 (36) 01:37 (13) 05:09 (15) 07:12 (35) 01:42 (21) 02:47 (26) 03:16 (9) 00:55 (8) 04:20 (6)                         02:35 (51)
        04:11 (39) 05:40 (32) 07:42 (26) 12:06 (28) 13:43 (20) 18:52 (17) 26:04 (19) 27:46 (18) 30:33 (18) 33:49 (18) 34:44 (18) 39:04 (17)                         41:39 (18)
19 Jan Lindgren OK Södertörn 42:24 03:43 (20) 01:33 (42) 02:57 (53) 04:36 (41) 01:33 (9) 05:41 (28) 06:08 (16) 01:40 (17) 02:56 (35) 04:10 (38) 00:57 (15) 04:29 (11)                         02:01 (26)
        03:43 (20) 05:16 (26) 08:13 (35) 12:49 (35) 14:22 (25) 20:03 (22) 26:11 (20) 27:51 (19) 30:47 (19) 34:57 (19) 35:54 (19) 40:23 (19)                         42:24 (19)
20 Per-Åke Holm Sigtuna OK 42:45 03:50 (27) 01:13 (15) 02:13 (25) 04:10 (28) 01:36 (12) 05:22 (23) 06:43 (23) 04:07 (65) 02:28 (13) 03:43 (25) 00:55 (8) 04:26 (10)                         01:59 (24)
        03:50 (27) 05:03 (19) 07:16 (20) 11:26 (21) 13:02 (17) 18:24 (13) 25:07 (15) 29:14 (23) 31:42 (21) 35:25 (20) 36:20 (20) 40:46 (20)                         42:45 (20)
21 Christer Andén Södertälje-Nykvarn OF 43:10 03:28 (16) 01:23 (25) 02:41 (49) 04:19 (31) 01:26 (6) 05:28 (25) 08:59 (48) 01:49 (25) 02:43 (23) 03:34 (22) 00:56 (12) 04:39 (16)                         01:45 (12)
        03:28 (16) 04:51 (18) 07:32 (25) 11:51 (25) 13:17 (18) 18:45 (16) 27:44 (27) 29:33 (26) 32:16 (23) 35:50 (23) 36:46 (21) 41:25 (21)                         43:10 (21)
22 Bo Hedlund IFK Enskede 43:29 03:47 (23) 01:16 (18) 02:16 (28) 04:07 (26) 04:25 (64) 04:33 (6) 06:52 (26) 01:37 (12) 02:32 (17) 04:08 (37) 01:19 (32) 04:43 (20)                         01:54 (17)
        03:47 (23) 05:03 (19) 07:19 (21) 11:26 (21) 15:51 (40) 20:24 (26) 27:16 (24) 28:53 (21) 31:25 (20) 35:33 (21) 36:52 (22) 41:35 (22)                         43:29 (22)
23 Anders Sohlberg OK Södertörn 45:14 03:04 (4) 01:07 (8) 01:42 (11) 03:29 (7) 01:34 (10) 14:36 (69) 05:21 (8) 01:23 (2) 02:27 (11) 03:26 (19) 00:55 (8) 04:25 (9)                         01:45 (12)
        03:04 (4) 04:11 (4) 05:53 (7) 09:22 (7) 10:56 (5) 25:32 (57) 30:53 (43) 32:16 (38) 34:43 (33) 38:09 (29) 39:04 (28) 43:29 (24)                         45:14 (23)
24 Leif Wallenbro Väsby OK 45:16 04:28 (46) 01:30 (37) 02:36 (44) 04:47 (46) 01:57 (27) 05:20 (21) 05:59 (15) 02:01 (35) 03:26 (49) 03:38 (23) 01:10 (26) 05:18 (39)                         03:06 (66)
        04:28 (46) 05:58 (41) 08:34 (40) 13:21 (39) 15:18 (35) 20:38 (28) 26:37 (21) 28:38 (20) 32:04 (22) 35:42 (22) 36:52 (22) 42:10 (23)                         45:16 (24)
25 Linnea Carlsson Skarpnäcks OL 45:47 04:09 (36) 01:29 (33) 02:09 (23) 06:02 (62) 02:15 (41) 05:26 (24) 06:15 (19) 02:07 (38) 02:37 (19) 04:04 (36) 01:24 (38) 05:33 (46)                         02:17 (43)
        04:09 (36) 05:38 (30) 07:47 (28) 13:49 (43) 16:04 (41) 21:30 (37) 27:45 (28) 29:52 (27) 32:29 (24) 36:33 (24) 37:57 (25) 43:30 (25)                         45:47 (25)
26 Roland Pettersson Söders SOL 45:53 04:09 (36) 01:39 (47) 02:08 (22) 04:01 (22) 02:56 (50) 05:38 (27) 08:00 (42) 01:56 (29) 02:39 (21) 04:10 (38) 01:14 (28) 05:09 (33)                         02:14 (41)
        04:09 (36) 05:48 (36) 07:56 (30) 11:57 (27) 14:53 (30) 20:31 (27) 28:31 (30) 30:27 (30) 33:06 (27) 37:16 (26) 38:30 (26) 43:39 (26)                         45:53 (26)
27 Leif Nordin Turebergs IF 46:03 03:57 (32) 01:59 (56) 01:46 (14) 04:09 (27) 01:49 (18) 06:23 (43) 07:25 (39) 02:00 (34) 03:33 (53) 03:33 (21) 01:07 (21) 06:25 (56)                         01:57 (21)
        03:57 (32) 05:56 (40) 07:42 (26) 11:51 (25) 13:40 (19) 20:03 (22) 27:28 (26) 29:28 (25) 33:01 (26) 36:34 (25) 37:41 (24) 44:06 (27)                         46:03 (27)
28 Anne Lundmark Järfälla OK 46:45 04:02 (34) 01:27 (31) 02:31 (40) 04:26 (40) 01:51 (23) 05:44 (30) 06:46 (25) 03:37 (61) 02:48 (27) 04:14 (41) 01:48 (55) 05:22 (42)                         02:09 (35)
        04:02 (34) 05:29 (29) 08:00 (32) 12:26 (32) 14:17 (24) 20:01 (21) 26:47 (22) 30:24 (29) 33:12 (28) 37:26 (27) 39:14 (29) 44:36 (29)                         46:45 (28)
29 Per Helen Söders SOL 47:11 03:48 (24) 01:24 (27) 02:16 (28) 03:54 (18) 01:37 (13) 06:13 (39) 10:58 (59) 01:48 (24) 04:19 (65) 03:18 (11) 01:17 (30) 04:31 (12)                         01:48 (16)
        03:48 (24) 05:12 (25) 07:28 (24) 11:22 (20) 12:59 (16) 19:12 (18) 30:10 (37) 31:58 (35) 36:17 (39) 39:35 (37) 40:52 (36) 45:23 (31)                         47:11 (29)
30 Maria Ehn Tullinge SK 47:19 04:06 (35) 01:35 (43) 02:29 (39) 04:14 (29) 02:46 (48) 05:47 (31) 08:30 (44) 01:43 (22) 02:50 (30) 04:14 (41) 01:23 (36) 04:52 (25)                         02:50 (62)
        04:06 (35) 05:41 (33) 08:10 (34) 12:24 (31) 15:10 (32) 20:57 (29) 29:27 (33) 31:10 (33) 34:00 (30) 38:14 (30) 39:37 (31) 44:29 (28)                         47:19 (30)
31 Leif Kling Ockelbo OK 47:26 05:06 (62) 01:16 (16) 01:54 (15) 04:04 (24) 02:10 (35) 05:06 (13) 09:32 (52) 01:56 (29) 03:32 (52) 04:01 (33) 00:43 (3) 05:56 (49)                         02:10 (37)
        05:06 (62) 06:22 (48) 08:16 (38) 12:20 (30) 14:30 (26) 19:36 (20) 29:08 (32) 31:04 (32) 34:36 (31) 38:37 (31) 39:20 (30) 45:16 (30)                         47:26 (31)
32 Lars Rönnols Täby OK 47:37 03:08 (6) 01:07 (10) 01:59 (16) 03:24 (5) 03:14 (55) 09:36 (66) 05:56 (13) 01:30 (7) 05:49 (68) 03:19 (13) 01:22 (34) 05:01 (30)                         02:12 (39)
        03:08 (6) 04:15 (6) 06:14 (12) 09:38 (10) 12:52 (14) 22:28 (40) 28:24 (29) 29:54 (28) 35:43 (38) 39:02 (34) 40:24 (32) 45:25 (32)                         47:37 (32)
33 Greger Wedin Södertälje-Nykvarn OF 48:11 03:50 (27) 01:29 (34) 02:06 (20) 04:22 (34) 04:17 (61) 05:58 (36) 06:43 (23) 02:02 (36) 03:51 (62) 04:02 (35) 01:47 (54) 05:32 (45)                         02:12 (39)
        03:50 (27) 05:19 (27) 07:25 (23) 11:47 (23) 16:04 (41) 22:02 (39) 28:45 (31) 30:47 (31) 34:38 (32) 38:40 (32) 40:27 (34) 45:59 (33)                         48:11 (33)
34 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 48:37 04:20 (44) 01:35 (43) 02:22 (34) 05:13 (53) 01:59 (28) 05:47 (31) 08:39 (47) 02:14 (43) 02:46 (25) 04:31 (50) 01:07 (20) 06:01 (50)                         02:03 (31)
        04:20 (44) 05:55 (38) 08:17 (39) 13:30 (42) 15:29 (36) 21:16 (35) 29:55 (35) 32:09 (36) 34:55 (35) 39:26 (36) 40:33 (35) 46:34 (34)                         48:37 (34)
35 Kurt Andersson Enebybergs IF 49:09 03:49 (25) 01:17 (20) 01:59 (16) 04:43 (43) 02:13 (39) 07:08 (53) 10:48 (58) 02:08 (39) 02:56 (35) 03:45 (26) 01:23 (36) 05:05 (31)                         01:55 (18)
        03:49 (25) 05:06 (21) 07:05 (18) 11:48 (24) 14:01 (22) 21:09 (34) 31:57 (47) 34:05 (44) 37:01 (41) 40:46 (39) 42:09 (39) 47:14 (38)                         49:09 (35)
35 Tomas Pettersson Haninge SOK 49:09 06:17 (66) 01:32 (40) 02:59 (55) 04:06 (25) 01:50 (21) 06:37 (48) 07:02 (28) 02:11 (42) 03:07 (39) 04:29 (48) 01:18 (31) 05:19 (40)                         02:22 (44)
        06:17 (66) 07:49 (63) 10:48 (60) 14:54 (52) 16:44 (47) 23:21 (45) 30:23 (38) 32:34 (39) 35:41 (37) 40:10 (38) 41:28 (37) 46:47 (35)                         49:09 (35)
37 Per Södersten Gustavsbergs OK 49:16 03:49 (25) 01:50 (53) 02:34 (41) 04:23 (35) 02:35 (46) 05:55 (35) 06:08 (16) 02:09 (41) 03:11 (42) 06:41 (66) 01:11 (27) 06:35 (58)                         02:15 (42)
        03:49 (25) 05:39 (31) 08:13 (35) 12:36 (34) 15:11 (33) 21:06 (32) 27:14 (23) 29:23 (24) 32:34 (25) 39:15 (35) 40:26 (33) 47:01 (36)                         49:16 (37)
38 Mats Lundblad Täby OK 49:17 03:57 (32) 04:09 (68) 02:24 (35) 04:25 (38) 02:30 (45) 05:06 (13) 07:05 (30) 01:59 (32) 03:15 (44) 04:01 (33) 03:04 (67) 05:14 (37)                         02:08 (34)
        03:57 (32) 08:06 (64) 10:30 (57) 14:55 (53) 17:25 (53) 22:31 (41) 29:36 (34) 31:35 (34) 34:50 (34) 38:51 (33) 41:55 (38) 47:09 (37)                         49:17 (38)
39 Håkan Boije Attunda OK 49:23 04:39 (50) 01:27 (31) 02:43 (50) 04:25 (38) 01:49 (18) 06:04 (38) 08:59 (48) 03:49 (62) 03:10 (41) 03:47 (27) 01:27 (43) 05:00 (29)                         02:04 (32)
        04:39 (50) 06:06 (43) 08:49 (44) 13:14 (37) 15:03 (31) 21:07 (33) 30:06 (36) 33:55 (42) 37:05 (42) 40:52 (40) 42:19 (40) 47:19 (39)                         49:23 (39)
40 Kjell Lindblom Järfälla OK 49:33 05:03 (59) 01:17 (20) 02:21 (33) 06:40 (66) 01:54 (24) 06:00 (37) 09:39 (55) 01:56 (29) 02:30 (14) 04:00 (31) 01:33 (47) 04:39 (16)                         02:01 (26)
        05:03 (59) 06:20 (47) 08:41 (42) 15:21 (55) 17:15 (51) 23:15 (43) 32:54 (52) 34:50 (46) 37:20 (44) 41:20 (42) 42:53 (42) 47:32 (40)                         49:33 (40)
41 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 49:44 04:16 (42) 02:02 (58) 03:07 (58) 04:55 (47) 02:12 (38) 07:58 (58) 07:09 (33) 03:06 (59) 02:54 (33) 03:50 (28) 01:25 (40) 04:40 (19)                         02:10 (37)
        04:16 (42) 06:18 (45) 09:25 (51) 14:20 (47) 16:32 (44) 24:30 (55) 31:39 (46) 34:45 (45) 37:39 (46) 41:29 (43) 42:54 (43) 47:34 (41)                         49:44 (41)
42 Åke Lewander Skarpnäcks OL 49:47 03:46 (22) 01:21 (23) 02:01 (18) 03:54 (18) 05:02 (68) 04:55 (11) 06:24 (20) 01:43 (22) 04:22 (66) 04:00 (31) 01:20 (33) 09:02 (65)                         01:57 (21)
        03:46 (22) 05:07 (22) 07:08 (19) 11:02 (19) 16:04 (42) 20:59 (31) 27:23 (25) 29:06 (22) 33:28 (29) 37:28 (28) 38:48 (27) 47:50 (42)                         49:47 (42)
43 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 51:34 05:04 (60) 01:46 (52) 02:36 (44) 05:03 (51) 02:10 (35) 06:14 (40) 08:34 (46) 02:34 (52) 03:07 (39) 04:41 (53) 01:50 (56) 05:19 (40)                         02:36 (53)
        05:04 (60) 06:50 (53) 09:26 (52) 14:29 (48) 16:39 (45) 22:53 (42) 31:27 (45) 34:01 (43) 37:08 (43) 41:49 (44) 43:39 (45) 48:58 (43)                         51:34 (43)
44 Carin Runqvist Järfälla OK 51:49 04:41 (51) 01:38 (46) 02:43 (50) 05:33 (59) 03:02 (51) 06:46 (49) 07:36 (40) 03:51 (63) 02:54 (33) 04:18 (44) 01:31 (46) 05:14 (37)                         02:02 (29)
        04:41 (51) 06:19 (46) 09:02 (48) 14:35 (50) 17:37 (54) 24:23 (53) 31:59 (48) 35:50 (50) 38:44 (49) 43:02 (46) 44:33 (46) 49:47 (45)                         51:49 (44)
45 Jan Larsson Tullinge SK 52:07 04:33 (47) 01:43 (49) 02:39 (47) 06:08 (63) 02:09 (34) 06:29 (45) 07:08 (31) 03:02 (56) 03:38 (56) 04:38 (51) 01:25 (40) 05:53 (48)                         02:42 (57)
        04:33 (47) 06:16 (44) 08:55 (46) 15:03 (54) 17:12 (49) 23:41 (47) 30:49 (42) 33:51 (41) 37:29 (45) 42:07 (45) 43:32 (44) 49:25 (44)                         52:07 (45)
46 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 53:18 03:51 (30) 03:32 (66) 02:10 (24) 03:47 (17) 03:34 (56) 06:21 (42) 09:10 (50) 02:28 (50) 03:21 (46) 05:08 (57) 01:53 (58) 05:22 (42)                         02:41 (56)
        03:51 (30) 07:23 (60) 09:33 (53) 13:20 (38) 16:54 (48) 23:15 (43) 32:25 (50) 34:53 (47) 38:14 (47) 43:22 (47) 45:15 (47) 50:37 (46)                         53:18 (46)
47 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 53:27 05:07 (63) 01:25 (29) 02:39 (47) 04:16 (30) 01:49 (18) 06:17 (41) 14:57 (66) 01:53 (27) 02:50 (30) 03:51 (29) 01:24 (38) 04:59 (28)                         02:00 (25)
        05:07 (63) 06:32 (49) 09:11 (49) 13:27 (40) 15:16 (34) 21:33 (38) 36:30 (56) 38:23 (54) 41:13 (54) 45:04 (52) 46:28 (50) 51:27 (47)                         53:27 (47)
48 Ulla Gummeson Väsby OK 53:57 03:55 (31) 01:25 (29) 02:35 (42) 04:21 (33) 02:26 (44) 08:45 (64) 06:59 (27) 07:08 (68) 02:49 (29) 04:22 (46) 01:57 (62) 05:09 (33)                         02:06 (33)
        03:55 (31) 05:20 (28) 07:55 (29) 12:16 (29) 14:42 (27) 23:27 (46) 30:26 (39) 37:34 (53) 40:23 (53) 44:45 (50) 46:42 (52) 51:51 (48)                         53:57 (48)
49 Olle Arman Nyköpings OK 54:16 04:12 (40) 03:24 (64) 02:57 (53) 04:20 (32) 01:50 (21) 07:06 (52) 06:38 (21) 05:42 (67) 02:42 (22) 04:44 (54) 01:43 (52) 06:33 (57)                         02:25 (46)
        04:12 (40) 07:36 (61) 10:33 (58) 14:53 (51) 16:43 (46) 23:49 (50) 30:27 (40) 36:09 (52) 38:51 (50) 43:35 (48) 45:18 (48) 51:51 (48)                         54:16 (49)
50 Aila Halttunen Haninge SOK 54:51 04:19 (43) 01:35 (44) 02:51 (52) 05:48 (61) 02:45 (47) 06:28 (44) 07:23 (38) 02:29 (51) 03:20 (45) 04:11 (40) 01:43 (52) 08:59 (64)                         03:00 (65)
        04:19 (43) 05:54 (37) 08:45 (43) 14:33 (49) 17:18 (52) 23:46 (49) 31:09 (44) 33:38 (40) 36:58 (40) 41:09 (41) 42:52 (41) 51:51 (48)                         54:51 (50)
51 Stefan Ladufjäll Gustavsbergs OK 55:33 03:37 (19) 03:59 (67) 02:20 (32) 04:02 (23) 01:46 (16) 05:13 (18) 09:34 (53) 01:38 (13) 03:04 (37) 10:36 (69) 00:42 (2) 07:05 (59)                         01:57 (21)
        03:37 (19) 07:36 (61) 09:56 (54) 13:58 (46) 15:44 (38) 20:57 (29) 30:31 (41) 32:09 (36) 35:13 (36) 45:49 (53) 46:31 (51) 53:36 (52)                         55:33 (51)
52 Leif Hermundstad Snättringe SK 55:42 05:20 (65) 01:43 (49) 02:59 (55) 05:28 (58) 02:11 (37) 06:30 (46) 09:28 (51) 02:14 (43) 03:59 (64) 04:28 (47) 01:29 (44) 06:22 (55)                         03:31 (68)
        05:20 (65) 07:03 (56) 10:02 (55) 15:30 (57) 17:41 (56) 24:11 (51) 33:39 (53) 35:53 (51) 39:52 (52) 44:20 (49) 45:49 (49) 52:11 (51)                         55:42 (52)
53 Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL 56:33 04:23 (45) 01:32 (40) 02:18 (31) 05:14 (54) 02:02 (30) 05:53 (34) 16:19 (67) 01:59 (32) 03:11 (42) 03:55 (30) 01:37 (50) 05:25 (44)                         02:45 (61)
        04:23 (45) 05:55 (38) 08:13 (35) 13:27 (40) 15:29 (36) 21:22 (36) 37:41 (58) 39:40 (57) 42:51 (57) 46:46 (55) 48:23 (54) 53:48 (53)                         56:33 (53)
54 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 56:55 06:47 (67) 01:31 (38) 02:27 (36) 04:44 (44) 03:03 (52) 06:36 (47) 07:16 (37) 02:58 (55) 03:52 (63) 07:49 (68) 01:15 (29) 06:01 (50)                         02:36 (53)
        06:47 (67) 08:18 (66) 10:45 (59) 15:29 (56) 18:32 (58) 25:08 (56) 32:24 (49) 35:22 (49) 39:14 (51) 47:03 (56) 48:18 (53) 54:19 (54)                         56:55 (54)
55 Per Geijer FM IF 57:00 04:38 (49) 02:05 (59) 02:35 (42) 04:39 (42) 01:48 (17) 08:29 (61) 08:24 (43) 02:43 (54) 03:04 (37) 06:29 (65) 04:29 (69) 05:12 (36)                         02:25 (46)
        04:38 (49) 06:43 (51) 09:18 (50) 13:57 (44) 15:45 (39) 24:14 (52) 32:38 (51) 35:21 (48) 38:25 (48) 44:54 (51) 49:23 (57) 54:35 (56)                         57:00 (55)
56 Bo Källström OK Milan 57:10 05:19 (64) 01:44 (51) 03:14 (60) 05:18 (56) 04:31 (66) 07:03 (51) 07:08 (31) 04:18 (66) 03:33 (53) 05:14 (59) 01:58 (63) 05:07 (32)                         02:43 (59)
        05:19 (64) 07:03 (56) 10:17 (56) 15:35 (58) 20:06 (59) 27:09 (59) 34:17 (54) 38:35 (55) 42:08 (55) 47:22 (57) 49:20 (56) 54:27 (55)                         57:10 (56)
57 Tommy Peterson Helsingborgs SOK 59:05 04:51 (56) 01:41 (48) 02:28 (38) 04:57 (48) 03:52 (57) 05:52 (33) 14:55 (65) 02:03 (37) 03:22 (48) 04:40 (52) 01:29 (44) 05:48 (47)                         03:07 (67)
        04:51 (56) 06:32 (49) 09:00 (47) 13:57 (44) 17:49 (57) 23:41 (47) 38:36 (59) 40:39 (59) 44:01 (59) 48:41 (58) 50:10 (58) 55:58 (57)                         59:05 (57)
57 Gunnar Mongård Skogsluffarnas OK 59:05 03:50 (27) 01:20 (22) 02:59 (55) 04:46 (45) 04:17 (61) 08:42 (63) 09:46 (56) 03:02 (56) 03:29 (50) 04:30 (49) 01:59 (64) 08:03 (63)                         02:22 (44)
        03:50 (27) 05:10 (24) 08:09 (33) 12:55 (36) 17:12 (49) 25:54 (58) 35:40 (55) 38:42 (56) 42:11 (56) 46:41 (54) 48:40 (55) 56:43 (58)                         59:05 (57)
59 Ove Forsberg Turebergs IF SOK 59:37 04:10 (38) 01:31 (38) 02:15 (26) 08:05 (69) 06:10 (69) 07:19 (54) 09:37 (54) 03:59 (64) 03:21 (46) 04:14 (41) 01:26 (42) 04:57 (27)                         02:33 (50)
        04:10 (38) 05:41 (33) 07:56 (30) 16:01 (60) 22:11 (61) 29:30 (61) 39:07 (60) 43:06 (60) 46:27 (60) 50:41 (60) 52:07 (60) 57:04 (59)                         59:37 (59)
60 Tomas Bruce Skogsluffarnas OK 59:48 04:45 (53) 02:01 (57) 05:06 (65) 05:17 (55) 03:57 (58) 07:56 (57) 08:30 (44) 02:22 (46) 03:31 (51) 06:02 (64) 01:34 (48) 06:15 (54)                         02:32 (49)
        04:45 (53) 06:46 (52) 11:52 (62) 17:09 (61) 21:06 (60) 29:02 (60) 37:32 (57) 39:54 (58) 43:25 (58) 49:27 (59) 51:01 (59) 57:16 (60)                         59:48 (60)
61 Birgitta Klang Långhundra IF 65:46 05:00 (57) 01:58 (55) 08:25 (66) 05:12 (52) 03:05 (53) 08:24 (60) 11:23 (61) 02:22 (46) 03:50 (61) 05:26 (61) 01:55 (61) 06:03 (52)                         02:43 (58)
        05:00 (57) 06:58 (54) 15:23 (64) 20:35 (64) 23:40 (64) 32:04 (64) 43:27 (64) 45:49 (64) 49:39 (64) 55:05 (63) 57:00 (62) 63:03 (61)                         65:46 (61)
62 Margareta Haraldsson Sigtuna OK 65:49 05:05 (61) 01:56 (54) 08:29 (67) 05:02 (50) 03:09 (54) 08:29 (61) 11:14 (60) 02:22 (46) 03:48 (60) 05:36 (63) 01:50 (56) 06:06 (53)                         02:43 (58)
        05:05 (61) 07:01 (55) 15:30 (65) 20:32 (63) 23:41 (65) 32:10 (65) 43:24 (63) 45:46 (63) 49:34 (63) 55:10 (64) 57:00 (62) 63:06 (62)                         65:49 (62)
63 Gunnar Hellström Haninge SOK 67:10 04:12 (40) 01:29 (34) 03:10 (59) 06:49 (67) 02:00 (29) 06:49 (50) 18:45 (69) 02:18 (45) 03:45 (59) 05:20 (60) 02:28 (66) 07:13 (62)                         02:52 (64)
        04:12 (40) 05:41 (33) 08:51 (45) 15:40 (59) 17:40 (55) 24:29 (54) 43:14 (62) 45:32 (61) 49:17 (61) 54:37 (62) 57:05 (64) 64:18 (63)                         67:10 (63)
64 Sören Johansson Sala OK 69:17 04:46 (54) 02:20 (61) 04:40 (64) 06:38 (65) 04:00 (59) 08:15 (59) 11:41 (63) 03:20 (60) 03:38 (56) 05:01 (55) 02:17 (65) 10:06 (67)                         02:35 (51)
        04:46 (54) 07:06 (58) 11:46 (61) 18:24 (62) 22:24 (62) 30:39 (62) 42:20 (61) 45:40 (62) 49:18 (62) 54:19 (61) 56:36 (61) 66:42 (64)                         69:17 (64)
65 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 69:42 04:46 (54) 03:24 (64) 13:45 (69) 05:47 (60) 02:16 (42) 09:13 (65) 07:02 (28) 07:09 (69) 02:48 (27) 04:21 (45) 01:53 (58) 05:09 (33)                         02:09 (35)
        04:46 (54) 08:10 (65) 21:55 (69) 27:42 (69) 29:58 (69) 39:11 (69) 46:13 (66) 53:22 (68) 56:10 (68) 60:31 (67) 62:24 (67) 67:33 (65)                         69:42 (65)
66 Kurt Kisslig Waxholms OK 71:49 04:44 (52) 07:18 (69) 03:49 (61) 05:23 (57) 02:13 (39) 07:21 (56) 18:08 (68) 02:37 (53) 03:34 (55) 05:12 (58) 01:54 (60) 07:09 (61)                         02:27 (48)
        04:44 (52) 12:02 (68) 15:51 (66) 21:14 (65) 23:27 (63) 30:48 (63) 48:56 (68) 51:33 (67) 55:07 (67) 60:19 (66) 62:13 (66) 69:22 (66)                         71:49 (66)
67 Lilian Lagerström Gustavsbergs OK 74:23 12:42 (69) 03:16 (63) 04:12 (62) 05:00 (49) 02:08 (33) 07:19 (54) 11:40 (62) 02:08 (39) 03:38 (56) 05:30 (62) 01:36 (49) 12:24 (68)                         02:50 (62)
        12:42 (69) 15:58 (69) 20:10 (68) 25:10 (67) 27:18 (67) 34:37 (66) 46:17 (67) 48:25 (65) 52:03 (65) 57:33 (65) 59:09 (65) 71:33 (67)                         74:23 (67)
68 Ingvar Oskarsson Solna OK 78:09 07:06 (68) 02:30 (62) 04:14 (63) 07:43 (68) 04:29 (65) 09:58 (67) 09:54 (57) 03:04 (58) 05:17 (67) 06:46 (67) 03:27 (68) 09:03 (66)                         04:38 (69)
        07:06 (68) 09:36 (67) 13:50 (63) 21:33 (66) 26:02 (66) 36:00 (67) 45:54 (65) 48:58 (66) 54:15 (66) 61:01 (68) 64:28 (68) 73:31 (68)                         78:09 (68)
69 Lennart Lagerström Gustavsbergs OK 84:56 05:00 (57) 02:19 (60) 12:46 (68) 06:29 (64) 02:21 (43) 10:12 (68) 14:25 (64) 02:24 (49) 07:08 (69) 05:03 (56) 01:40 (51) 12:30 (69)                         02:39 (55)
        05:00 (57) 07:19 (59) 20:05 (67) 26:34 (68) 28:55 (68) 39:07 (68) 53:32 (69) 55:56 (69) 63:04 (69) 68:07 (69) 69:47 (69) 82:17 (69)                         84:56 (69)
- Kjell Jansson Långhundra IF 41:36 03:33   05:35   02:15   03:39   03:23   04:29   05:52   01:30   02:53   01:10   04:55                               02:22  
        03:33   09:08   11:23   15:02   18:25   22:54   28:46   30:16   33:09   34:19   39:14                               41:36  
- Susanne Holmberg OK Södertörn 43:52 03:19   01:20   02:17   03:49   04:44   09:36   01:44   04:46   03:59   01:10   05:12                               01:56  
        03:19   04:39   06:56   10:45   15:29   25:05   26:49   31:35   35:34   36:44   41:56                               43:52  
- Ingrid Graneli Haninge SOK 44:10 04:30   01:38   03:03   04:29   03:30   05:41   04:20   02:46   04:25   01:24   05:48                               02:36  
        04:30   06:08   09:11   13:40   17:10   22:51   27:11   29:57   34:22   35:46   41:34                               44:10  
- Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn 45:49 06:36   01:30   02:58   03:30   01:40   05:10   11:28   02:31   02:42   01:28   04:29                               01:47  
        06:36   08:06   11:04   14:34   16:14   21:24   32:52   35:23   38:05   39:33   44:02                               45:49  
- Stig Turen Skarpnäcks OL 129:49 06:21   03:45   03:42   06:16   02:40   08:38   28:50   27:52   04:35                                       37:10  
        06:21   10:06   13:48   20:04   22:44   31:22   60:12   88:04   92:39                                       129:49  
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana D - 2,8 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8                                           Mål  
1 Christer Andersson ATG 31:07 02:01 (2) 04:57 (15) 02:15 (14) 04:47 (2) 04:18 (1) 01:17 (3) 04:46 (1) 03:49 (46)                                         02:57 (7)
        02:01 (2) 06:58 (7) 09:13 (4) 14:00 (2) 18:18 (1) 19:35 (1) 24:21 (1) 28:10 (1)                                         31:07 (1)
2 Sven Hedman Attunda OK 31:22 02:46 (13) 04:06 (2) 02:52 (30) 04:55 (3) 04:46 (2) 01:10 (1) 05:30 (3) 02:06 (13)                                         03:11 (11)
        02:46 (13) 06:52 (6) 09:44 (8) 14:39 (7) 19:25 (2) 20:35 (2) 26:05 (2) 28:11 (2)                                         31:22 (2)
3 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 32:09 02:22 (4) 04:14 (4) 02:00 (8) 04:59 (6) 05:54 (12) 01:37 (6) 05:37 (6) 02:20 (16)                                         03:06 (8)
        02:22 (4) 06:36 (3) 08:36 (3) 13:35 (1) 19:29 (3) 21:06 (3) 26:43 (3) 29:03 (3)                                         32:09 (3)
4 Jan Falk Hellas Orientering 32:25 02:16 (3) 04:11 (3) 03:12 (39) 04:32 (1) 05:40 (5) 02:45 (32) 05:04 (2) 01:50 (1)                                         02:55 (6)
        02:16 (3) 06:27 (2) 09:39 (7) 14:11 (4) 19:51 (4) 22:36 (5) 27:40 (5) 29:30 (4)                                         32:25 (4)
5 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 32:46 02:27 (8) 04:18 (6) 01:45 (3) 05:41 (11) 05:40 (5) 01:42 (7) 05:46 (7) 02:34 (25)                                         02:53 (5)
        02:27 (8) 06:45 (4) 08:30 (1) 14:11 (4) 19:51 (4) 21:33 (4) 27:19 (4) 29:53 (5)                                         32:46 (5)
6 Inger Andersson Söders-Tyresö 36:04 02:33 (9) 05:08 (19) 01:51 (5) 05:31 (9) 06:29 (20) 02:12 (21) 06:54 (28) 01:53 (2)                                         03:33 (18)
        02:33 (9) 07:41 (11) 09:32 (6) 15:03 (8) 21:32 (6) 23:44 (6) 30:38 (8) 32:31 (6)                                         36:04 (6)
7 Johan Claesson Klublös 36:40 01:29 (1) 03:32 (1) 03:30 (43) 05:35 (10) 08:23 (29) 03:12 (37) 06:29 (16) 01:59 (4)                                         02:31 (2)
        01:29 (1) 05:01 (1) 08:31 (2) 14:06 (3) 22:29 (13) 25:41 (16) 32:10 (14) 34:09 (11)                                         36:40 (7)
8 Björn Stolt OK Ravinen 37:11 03:03 (22) 04:44 (12) 02:20 (16) 06:00 (18) 05:58 (13) 01:53 (11) 06:34 (20) 03:28 (41)                                         03:11 (11)
        03:03 (22) 07:47 (13) 10:07 (11) 16:07 (11) 22:05 (10) 23:58 (7) 30:32 (7) 34:00 (9)                                         37:11 (8)
9 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 37:30 03:54 (39) 04:52 (14) 01:56 (6) 05:51 (15) 06:19 (18) 02:24 (23) 06:47 (26) 02:04 (12)                                         03:23 (16)
        03:54 (39) 08:46 (25) 10:42 (17) 16:33 (15) 22:52 (14) 25:16 (12) 32:03 (12) 34:07 (10)                                         37:30 (9)
10 Ronny Hedlund OK Södertörn 37:35 02:39 (11) 04:25 (7) 04:32 (50) 06:33 (31) 06:41 (23) 01:16 (2) 05:57 (12) 02:25 (21)                                         03:07 (9)
        02:39 (11) 07:04 (8) 11:36 (30) 18:09 (27) 24:50 (22) 26:06 (17) 32:03 (12) 34:28 (12)                                         37:35 (10)
11 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 37:46 03:19 (30) 05:29 (26) 02:52 (30) 05:45 (13) 06:40 (21) 01:32 (5) 06:19 (14) 02:03 (7)                                         03:47 (24)
        03:19 (30) 08:48 (26) 11:40 (31) 17:25 (22) 24:05 (17) 25:37 (14) 31:56 (11) 33:59 (8)                                         37:46 (11)
12 Jan-Erik Jonsson IBM-Club Sweden 37:55 02:22 (4) 05:52 (34) 01:37 (1) 05:57 (17) 06:21 (19) 02:10 (19) 07:27 (35) 02:55 (30)                                         03:14 (15)
        02:22 (4) 08:14 (17) 09:51 (9) 15:48 (9) 22:09 (12) 24:19 (9) 31:46 (10) 34:41 (13)                                         37:55 (12)
13 Bo Sundén Karlsbyhedens OK 37:58 02:53 (18) 05:44 (30) 01:41 (2) 05:41 (11) 05:48 (9) 03:50 (42) 05:30 (3) 03:42 (45)                                         03:09 (10)
        02:53 (18) 08:37 (23) 10:18 (14) 15:59 (10) 21:47 (7) 25:37 (14) 31:07 (9) 34:49 (14)                                         37:58 (13)
14 Bo Landarv Klubblös 38:14 02:26 (7) 04:25 (7) 04:24 (48) 07:32 (39) 05:42 (8) 03:09 (35) 05:46 (7) 02:00 (5)                                         02:50 (4)
        02:26 (7) 06:51 (5) 11:15 (25) 18:47 (31) 24:29 (21) 27:38 (20) 33:24 (16) 35:24 (16)                                         38:14 (14)
15 Inger Pahlén Söders-Tyresö 39:01 03:11 (26) 05:18 (22) 02:25 (21) 06:18 (26) 06:15 (17) 01:51 (10) 07:15 (32) 02:36 (26)                                         03:52 (27)
        03:11 (26) 08:29 (20) 10:54 (21) 17:12 (20) 23:27 (15) 25:18 (13) 32:33 (15) 35:09 (15)                                         39:01 (15)
16 Hugo Isgren IFK Enskede 39:54 03:14 (28) 04:49 (13) 02:02 (10) 06:15 (25) 05:48 (9) 02:02 (16) 06:08 (13) 02:33 (24)                                         07:03 (50)
        03:14 (28) 08:03 (15) 10:05 (10) 16:20 (14) 22:08 (11) 24:10 (8) 30:18 (6) 32:51 (7)                                         39:54 (16)
17 Lars Nordin Solna OK 40:52 03:25 (33) 05:33 (27) 04:06 (47) 06:37 (33) 06:08 (16) 02:01 (15) 06:34 (20) 02:20 (16)                                         04:08 (32)
        03:25 (33) 08:58 (32) 13:04 (37) 19:41 (34) 25:49 (26) 27:50 (23) 34:24 (20) 36:44 (20)                                         40:52 (17)
18 Lars Dyrhage Järfälla OK 40:53 03:08 (24) 05:48 (32) 02:07 (12) 06:29 (30) 06:40 (21) 01:56 (13) 07:49 (37) 02:25 (21)                                         04:31 (37)
        03:08 (24) 08:56 (30) 11:03 (23) 17:32 (24) 24:12 (19) 26:08 (18) 33:57 (17) 36:22 (17)                                         40:53 (18)
19 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 41:28 02:25 (6) 05:52 (34) 05:16 (52) 06:01 (19) 06:57 (24) 01:54 (12) 07:17 (33) 02:03 (7)                                         03:43 (22)
        02:25 (6) 08:17 (19) 13:33 (40) 19:34 (33) 26:31 (28) 28:25 (26) 35:42 (24) 37:45 (22)                                         41:28 (19)
20 Bengt Fahlin IBM Club Sweden 41:36 03:12 (27) 05:22 (23) 02:28 (22) 07:15 (36) 07:06 (26) 02:05 (17) 06:58 (30) 02:24 (19)                                         04:46 (39)
        03:12 (27) 08:34 (21) 11:02 (22) 18:17 (29) 25:23 (23) 27:28 (19) 34:26 (21) 36:50 (21)                                         41:36 (20)
21 Magnus Hjohlman ESIK 42:05 04:37 (46) 04:14 (4) 01:56 (6) 05:46 (14) 05:25 (4) 02:43 (30) 10:52 (49) 02:59 (32)                                         03:33 (18)
        04:37 (46) 08:51 (28) 10:47 (19) 16:33 (15) 21:58 (9) 24:41 (11) 35:33 (23) 38:32 (24)                                         42:05 (21)
22 Hans Holmberg Vallentuna-Össeby OL 42:23 03:20 (31) 05:44 (30) 03:32 (44) 06:28 (29) 09:23 (36) 01:56 (13) 05:47 (9) 02:16 (15)                                         03:57 (29)
        03:20 (31) 09:04 (33) 12:36 (35) 19:04 (32) 28:27 (33) 30:23 (29) 36:10 (26) 38:26 (23)                                         42:23 (22)
23 Lennart Sjöstål Klubblös 42:47 03:02 (20) 05:14 (21) 02:20 (16) 07:04 (35) 07:57 (28) 02:09 (18) 06:29 (16) 04:35 (50)                                         03:57 (29)
        03:02 (20) 08:16 (18) 10:36 (15) 17:40 (25) 25:37 (24) 27:46 (22) 34:15 (19) 38:50 (26)                                         42:47 (23)
24 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 43:00 03:26 (34) 05:09 (20) 02:16 (15) 06:11 (22) 07:25 (27) 03:17 (38) 06:29 (16) 02:23 (18)                                         06:24 (47)
        03:26 (34) 08:35 (22) 10:51 (20) 17:02 (18) 24:27 (20) 27:44 (21) 34:13 (18) 36:36 (18)                                         43:00 (24)
25 Thomas Fehrm Solna OK 43:27 02:35 (10) 06:30 (44) 02:10 (13) 04:55 (3) 05:41 (7) 02:37 (28) 12:06 (52) 02:03 (7)                                         04:50 (40)
        02:35 (10) 09:05 (34) 11:15 (25) 16:10 (12) 21:51 (8) 24:28 (10) 36:34 (28) 38:37 (25)                                         43:27 (25)
26 Anki Landarv Klubblös 43:30 04:40 (48) 04:26 (9) 04:41 (51) 06:12 (24) 05:48 (9) 02:20 (22) 08:09 (39) 03:16 (38)                                         03:58 (31)
        04:40 (48) 09:06 (35) 13:47 (42) 19:59 (37) 25:47 (25) 28:07 (24) 36:16 (27) 39:32 (27)                                         43:30 (26)
27 Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK 45:48 03:24 (32) 05:24 (25) 02:32 (23) 06:07 (20) 06:06 (15) 06:36 (48) 08:59 (41) 02:32 (23)                                         04:08 (32)
        03:24 (32) 08:48 (26) 11:20 (28) 17:27 (23) 23:33 (16) 30:09 (28) 39:08 (30) 41:40 (28)                                         45:48 (27)
28 Viveka Backman Tullinge SK 46:12 02:52 (17) 05:04 (17) 03:20 (40) 05:52 (16) 09:46 (40) 01:21 (4) 06:20 (15) 02:03 (7)                                         09:34 (53)
        02:52 (17) 07:56 (14) 11:16 (27) 17:08 (19) 26:54 (29) 28:15 (25) 34:35 (22) 36:38 (19)                                         46:12 (28)
29 Lars Persson Väsby OK 46:26 03:00 (19) 04:27 (10) 02:50 (29) 15:46 (53) 05:10 (3) 01:45 (8) 06:46 (25) 02:07 (14)                                         04:35 (38)
        03:00 (19) 07:27 (10) 10:17 (12) 26:03 (47) 31:13 (36) 32:58 (33) 39:44 (31) 41:51 (29)                                         46:26 (29)
30 Gunnel Balck IFK Lidingö SOK 47:35 03:28 (35) 05:56 (36) 04:04 (46) 07:32 (39) 09:09 (35) 02:11 (20) 06:38 (22) 04:28 (49)                                         04:09 (34)
        03:28 (35) 09:24 (39) 13:28 (38) 21:00 (39) 30:09 (34) 32:20 (32) 38:58 (29) 43:26 (30)                                         47:35 (30)
31 Ulf Åström OK Roslagen 47:45 03:10 (25) 05:57 (37) 02:52 (30) 06:11 (22) 09:07 (34) 01:48 (9) 06:50 (27) 07:58 (53)                                         03:52 (27)
        03:10 (25) 09:07 (37) 11:59 (32) 18:10 (28) 27:17 (30) 29:05 (27) 35:55 (25) 43:53 (32)                                         47:45 (31)
32 Staffan Wikström Söders SOL Tyresö 47:54 03:17 (29) 05:23 (24) 02:00 (8) 06:09 (21) 09:06 (33) 05:34 (46) 09:17 (43) 03:25 (40)                                         03:43 (22)
        03:17 (29) 08:40 (24) 10:40 (16) 16:49 (17) 25:55 (27) 31:29 (31) 40:46 (35) 44:11 (33)                                         47:54 (32)
33 Britt-Louise Edlund IFK Lidingö SOK 48:10 03:02 (20) 05:06 (18) 03:03 (36) 07:18 (38) 09:23 (36) 06:52 (50) 05:56 (11) 03:39 (44)                                         03:51 (26)
        03:02 (20) 08:08 (16) 11:11 (24) 18:29 (30) 27:52 (31) 34:44 (36) 40:40 (33) 44:19 (34)                                         48:10 (33)
34 Torsten Jansson Skogsluffarna 48:40 04:08 (43) 06:12 (40) 02:21 (18) 07:53 (42) 10:26 (43) 03:03 (33) 07:19 (34) 03:00 (33)                                         04:18 (35)
        04:08 (43) 10:20 (41) 12:41 (36) 20:34 (38) 31:00 (35) 34:03 (34) 41:22 (36) 44:22 (35)                                         48:40 (34)
35 Margareta Hallmén Attunda OK 48:52 03:04 (23) 05:51 (33) 02:39 (25) 06:34 (32) 06:02 (14) 11:36 (52) 06:55 (29) 02:37 (27)                                         03:34 (21)
        03:04 (23) 08:55 (29) 11:34 (29) 18:08 (26) 24:10 (18) 35:46 (40) 42:41 (38) 45:18 (36)                                         48:52 (35)
36 Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK 48:56 02:46 (13) 06:10 (39) 01:50 (4) 05:29 (8) 15:24 (52) 02:34 (27) 05:35 (5) 05:55 (52)                                         03:13 (14)
        02:46 (13) 08:56 (30) 10:46 (18) 16:15 (13) 31:39 (38) 34:13 (35) 39:48 (32) 45:43 (37)                                         48:56 (36)
37 Anita Lindbohm Skarpnäcks OL 48:58 03:30 (36) 05:36 (29) 03:20 (40) 07:15 (36) 08:27 (30) 02:32 (26) 10:05 (46) 02:46 (28)                                         05:27 (43)
        03:30 (36) 09:06 (35) 12:26 (34) 19:41 (34) 28:08 (32) 30:40 (30) 40:45 (34) 43:31 (31)                                         48:58 (37)
38 Stig Jaremalm Vallentuna-Össeby OL 49:41 02:39 (11) 04:41 (11) 02:03 (11) 04:58 (5) 21:12 (53) 02:26 (24) 06:43 (23) 02:24 (19)                                         02:35 (3)
        02:39 (11) 07:20 (9) 09:23 (5) 14:21 (6) 35:33 (45) 37:59 (43) 44:42 (40) 47:06 (41)                                         49:41 (38)
39 Bo Winald Hellas Orientering 50:04 03:54 (39) 06:56 (46) 03:55 (45) 10:16 (50) 06:57 (24) 03:10 (36) 06:30 (19) 04:36 (51)                                         03:50 (25)
        03:54 (39) 10:50 (42) 14:45 (45) 25:01 (46) 31:58 (40) 35:08 (38) 41:38 (37) 46:14 (38)                                         50:04 (39)
40 Ulf Hellerstedt IFK Lidingö SOK 50:24 02:51 (16) 06:16 (41) 02:53 (34) 07:56 (43) 12:25 (47) 03:08 (34) 08:19 (40) 03:08 (36)                                         03:28 (17)
        02:51 (16) 09:07 (37) 12:00 (33) 19:56 (36) 32:21 (41) 35:29 (39) 43:48 (39) 46:56 (39)                                         50:24 (40)
41 Björn Simons Sundbybergs IK 51:06 07:35 (53) 06:27 (43) 02:45 (26) 06:18 (26) 12:06 (46) 03:30 (40) 07:53 (38) 02:47 (29)                                         01:45 (1)
        07:35 (53) 14:02 (49) 16:47 (48) 23:05 (44) 35:11 (44) 38:41 (44) 46:34 (43) 49:21 (43)                                         51:06 (41)
42 Kurt Zander Västerås SOK 52:36 02:47 (15) 04:57 (15) 02:33 (24) 07:00 (34) 15:09 (51) 08:01 (51) 07:00 (31) 01:58 (3)                                         03:11 (11)
        02:47 (15) 07:44 (12) 10:17 (12) 17:17 (21) 32:26 (42) 40:27 (46) 47:27 (45) 49:25 (44)                                         52:36 (42)
43 Göran Grimvall Täby OK 54:02 05:17 (49) 05:57 (37) 02:46 (27) 08:01 (45) 09:32 (38) 03:21 (39) 10:59 (51) 02:56 (31)                                         05:13 (41)
        05:17 (49) 11:14 (46) 14:00 (44) 22:01 (41) 31:33 (37) 34:54 (37) 45:53 (42) 48:49 (42)                                         54:02 (43)
44 Lars-Erik Lindell Väsby OK 55:44 03:59 (41) 06:20 (42) 03:23 (42) 08:27 (46) 12:41 (48) 02:31 (25) 09:32 (45) 03:04 (34)                                         05:47 (45)
        03:59 (41) 10:19 (40) 13:42 (41) 22:09 (42) 34:50 (43) 37:21 (41) 46:53 (44) 49:57 (45)                                         55:44 (44)
45 Björn Eriksson OK Roslagen 56:48 03:36 (38) 09:57 (53) 03:11 (38) 06:18 (26) 08:37 (32) 05:53 (47) 07:29 (36) 02:03 (7)                                         09:44 (54)
        03:36 (38) 13:33 (48) 16:44 (47) 23:02 (43) 31:39 (38) 37:32 (42) 45:01 (41) 47:04 (40)                                         56:48 (45)
46 Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK 60:16 04:02 (42) 07:01 (47) 07:16 (54) 07:58 (44) 10:46 (44) 02:44 (31) 10:55 (50) 03:54 (47)                                         05:40 (44)
        04:02 (42) 11:03 (44) 18:19 (51) 26:17 (48) 37:03 (46) 39:47 (45) 50:42 (46) 54:36 (46)                                         60:16 (46)
47 Jan Burell OK Enen 61:45 04:12 (44) 06:45 (45) 02:52 (30) 09:21 (47) 14:06 (50) 06:38 (49) 09:29 (44) 03:05 (35)                                         05:17 (42)
        04:12 (44) 10:57 (43) 13:49 (43) 23:10 (45) 37:16 (47) 43:54 (49) 53:23 (49) 56:28 (49)                                         61:45 (47)
48 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 61:52 23:24 (54) 05:33 (27) 02:21 (18) 05:25 (7) 11:03 (45) 02:37 (28) 05:55 (10) 02:01 (6)                                         03:33 (18)
        23:24 (54) 28:57 (54) 31:18 (54) 36:43 (52) 47:46 (52) 50:23 (51) 56:18 (50) 58:19 (50)                                         61:52 (48)
49 Lars-göran Franson Gustavsbergs OK 62:50 05:27 (51) 08:50 (49) 03:01 (35) 10:15 (49) 10:01 (41) 04:06 (44) 10:26 (47) 03:31 (42)                                         07:13 (52)
        05:27 (51) 14:17 (50) 17:18 (49) 27:33 (50) 37:34 (49) 41:40 (48) 52:06 (48) 55:37 (47)                                         62:50 (49)
49 Urban Johanssong Gustavsbergs OK 62:50 05:26 (50) 08:56 (51) 03:04 (37) 09:41 (48) 10:17 (42) 04:05 (43) 10:35 (48) 03:34 (43)                                         07:12 (51)
        05:26 (50) 14:22 (52) 17:26 (50) 27:07 (49) 37:24 (48) 41:29 (47) 52:04 (47) 55:38 (48)                                         62:50 (49)
51 Gustav Grandin Järla Orientering 71:20 04:36 (45) 09:42 (52) 04:30 (49) 11:15 (51) 13:17 (49) 04:51 (45) 12:21 (53) 04:21 (48)                                         06:27 (48)
        04:36 (45) 14:18 (51) 18:48 (52) 30:03 (51) 43:20 (50) 48:11 (50) 60:32 (51) 64:53 (51)                                         71:20 (51)
52 Margaretha Nylund OK Södertörn 74:38 04:38 (47) 08:50 (49) 02:46 (27) 27:01 (54) 09:34 (39) 03:36 (41) 09:14 (42) 03:10 (37)                                         05:49 (46)
        04:38 (47) 13:28 (47) 16:14 (46) 43:15 (54) 52:49 (53) 56:25 (52) 65:39 (52) 68:49 (52)                                         74:38 (52)
53 Ann Sjöberg Enebybergs IF 76:01 05:27 (51) 12:53 (54) 07:14 (53) 11:42 (52) 08:29 (31) 15:39 (53) 06:45 (24) 03:22 (39)                                         04:30 (36)
        05:27 (51) 18:20 (53) 25:34 (53) 37:16 (53) 45:45 (51) 61:24 (53) 68:09 (53) 71:31 (53)                                         76:01 (53)
54 Anders Hallgren Gustavsbergs OK 110:26 03:33 (37) 07:33 (48) 02:23 (20) 07:38 (41) 35:51 (54) 18:47 (54) 19:41 (54) 08:04 (54)                                         06:56 (49)
        03:33 (37) 11:06 (45) 13:29 (39) 21:07 (40) 56:58 (54) 75:45 (54) 95:26 (54) 103:30 (54)                                         110:26 (54)
- Kristina Nygren Frisk Attunda OK 31:16 02:50   04:56   01:59   06:06   04:14   05:39   02:22                                               03:10  
        02:50   07:46   09:45   15:51   20:05   25:44   28:06                                               31:16  
- Bertil Rydgren IFK Enskede 32:41 02:21   04:47   01:56   05:48   07:28   01:31   05:18                                               03:32  
        02:21   07:08   09:04   14:52   22:20   23:51   29:09                                               32:41  
- Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 42:55 09:42   08:10   03:58   11:56                                                           09:09  
        09:42   17:52   21:50   33:46                                                           42:55  
- Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK 42:57 04:12   07:20   02:36   09:06   11:08   02:56                                                   05:39  
        04:12   11:32   14:08   23:14   34:22   37:18                                                   42:57  
- Britt Eriksson Hammarby IF OF 43:11 09:56   08:10   03:59   11:47                                                           09:19  
        09:56   18:06   22:05   33:52                                                           43:11  
- Eva von Heijne Sigtuna OK 47:09 02:57   05:56   03:47                                                               34:29  
        02:57   08:53   12:40                                                               47:09  
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana E - 1,8 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5                                                       Mål  
1 Torsten Lundborg Hammarby IF OF 22:48 02:56 (1) 04:28 (6) 05:02 (1) 04:25 (1) 02:40 (2)                                                     03:17 (2)
        02:56 (1) 07:24 (1) 12:26 (1) 16:51 (1) 19:31 (1)                                                     22:48 (1)
2 Christina Larsson Söders SOL Tyresö 28:46 04:27 (6) 04:02 (4) 07:39 (9) 05:17 (3) 03:03 (5)                                                     04:18 (4)
        04:27 (6) 08:29 (4) 16:08 (5) 21:25 (3) 24:28 (3)                                                     28:46 (2)
3 Alf Persson OK Österåker 29:20 04:30 (7) 04:30 (8) 06:55 (5) 05:23 (4) 03:16 (6)                                                     04:46 (7)
        04:30 (7) 09:00 (7) 15:55 (3) 21:18 (2) 24:34 (4)                                                     29:20 (3)
3 Lars-Olov Andersson Sigtuna OK 29:20 04:48 (13) 03:55 (3) 07:12 (8) 05:34 (5) 02:48 (3)                                                     05:03 (9)
        04:48 (13) 08:43 (5) 15:55 (3) 21:29 (4) 24:17 (2)                                                     29:20 (3)
5 Berit Lindunger Haninge SOK 29:45 03:53 (3) 03:43 (1) 05:54 (2) 08:21 (17) 03:21 (8)                                                     04:33 (6)
        03:53 (3) 07:36 (2) 13:30 (2) 21:51 (5) 25:12 (5)                                                     29:45 (5)
6 Lennart Hyllengren Tumba-Mälarhöjden OK 30:17 04:44 (11) 04:37 (10) 07:05 (7) 06:15 (8) 03:17 (7)                                                     04:19 (5)
        04:44 (11) 09:21 (9) 16:26 (6) 22:41 (7) 25:58 (6)                                                     30:17 (6)
7 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 32:36 04:58 (16) 05:12 (12) 07:39 (9) 05:48 (7) 03:32 (9)                                                     05:27 (13)
        04:58 (16) 10:10 (11) 17:49 (9) 23:37 (8) 27:09 (7)                                                     32:36 (7)
8 Kjell Isaksson 32:45 03:35 (2) 08:02 (19) 06:40 (4) 09:01 (18) 02:14 (1)                                                     03:13 (1)
        03:35 (2) 11:37 (18) 18:17 (12) 27:18 (15) 29:32 (10)                                                     32:45 (8)
9 Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 33:08 04:43 (10) 04:29 (7) 07:57 (11) 06:51 (11) 03:56 (12)                                                     05:12 (11)
        04:43 (10) 09:12 (8) 17:09 (7) 24:00 (9) 27:56 (8)                                                     33:08 (9)
10 Henrik Bruhn Fredrikshofs IF Skid & OK 33:28 04:00 (4) 03:54 (2) 09:59 (17) 07:09 (13) 03:32 (9)                                                     04:54 (8)