Sträcktider Luffarligan  Hanveden                                                      
  2019-12-04 Svarta tider är sträcktider                                                    
    Blå tider är från start                                                          
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                      
                                                               
Plac Bana A - 5,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   Mål  
1 Robert Wallstén Snättringe SK 34:44 05:12 (1) 02:26 (1) 01:50 (1) 02:00 (1) 03:20 (1) 03:22 (1) 00:38 (1) 02:48 (1) 02:01 (1) 01:27 (1) 05:14 (1) 01:50 (1) 02:03 (1) 00:33 (4)
        05:12 (1) 07:38 (1) 09:28 (1) 11:28 (1) 14:48 (1) 18:10 (1) 18:48 (1) 21:36 (1) 23:37 (1) 25:04 (1) 30:18 (1) 32:08 (1) 34:11 (1) 34:44 (1)
2 Peter Andersson Söders-Tyresö 41:05 06:21 (2) 02:34 (3) 01:53 (2) 02:33 (5) 03:21 (2) 04:45 (3) 00:38 (1) 03:05 (2) 02:35 (4) 01:47 (3) 05:59 (2) 02:33 (4) 02:26 (4) 00:35 (6)
        06:21 (2) 08:55 (2) 10:48 (2) 13:21 (2) 16:42 (2) 21:27 (2) 22:05 (2) 25:10 (2) 27:45 (2) 29:32 (2) 35:31 (2) 38:04 (2) 40:30 (2) 41:05 (2)
3 Juha Loenberg Skarpnäcks OL 42:45 06:46 (4) 02:43 (4) 01:53 (2) 02:13 (3) 03:43 (5) 04:43 (2) 00:56 (8) 03:23 (4) 02:33 (3) 01:44 (2) 06:26 (4) 02:25 (2) 02:38 (6) 00:39 (7)
        06:46 (4) 09:29 (5) 11:22 (4) 13:35 (4) 17:18 (4) 22:01 (3) 22:57 (3) 26:20 (3) 28:53 (3) 30:37 (3) 37:03 (3) 39:28 (3) 42:06 (3) 42:45 (3)
4 Henrik Sjögren Haninge SOK 43:11 06:34 (3) 02:50 (5) 01:59 (5) 02:06 (2) 03:36 (3) 06:06 (8) 00:55 (7) 03:22 (3) 02:24 (2) 01:58 (5) 06:11 (3) 02:26 (3) 02:15 (2) 00:29 (1)
        06:34 (3) 09:24 (3) 11:23 (5) 13:29 (3) 17:05 (3) 23:11 (5) 24:06 (5) 27:28 (5) 29:52 (4) 31:50 (4) 38:01 (4) 40:27 (4) 42:42 (4) 43:11 (4)
5 Peter Lundberg Järfälla OK 44:29 06:56 (5) 02:30 (2) 01:54 (4) 02:21 (4) 03:39 (4) 05:07 (4) 00:49 (5) 03:38 (5) 03:26 (8) 02:07 (6) 06:34 (5) 02:38 (5) 02:17 (3) 00:33 (4)
        06:56 (5) 09:26 (4) 11:20 (3) 13:41 (5) 17:20 (5) 22:27 (4) 23:16 (4) 26:54 (4) 30:20 (5) 32:27 (5) 39:01 (5) 41:39 (5) 43:56 (5) 44:29 (5)
6 Janne Nilsson Centrum OK 49:00 07:47 (7) 02:56 (6) 02:13 (8) 02:37 (7) 04:26 (8) 05:48 (6) 00:47 (4) 04:07 (6) 03:20 (7) 02:23 (8) 06:37 (6) 02:50 (7) 02:38 (6) 00:31 (2)
        07:47 (7) 10:43 (7) 12:56 (7) 15:33 (7) 19:59 (7) 25:47 (7) 26:34 (7) 30:41 (6) 34:01 (6) 36:24 (6) 43:01 (6) 45:51 (6) 48:29 (6) 49:00 (6)
7 Björn Jakobsson Täby OK 53:18 07:08 (6) 02:59 (7) 02:11 (6) 03:01 (9) 04:11 (7) 06:05 (7) 00:51 (6) 06:02 (13) 04:27 (12) 02:13 (7) 08:13 (9) 02:39 (6) 02:46 (8) 00:32 (3)
        07:08 (6) 10:07 (6) 12:18 (6) 15:19 (6) 19:30 (6) 25:35 (6) 26:26 (6) 32:28 (8) 36:55 (8) 39:08 (8) 47:21 (8) 50:00 (7) 52:46 (7) 53:18 (7)
8 Lars Gerhardsson Attunda OK 54:45 08:18 (10) 03:48 (11) 02:41 (12) 02:35 (6) 04:07 (6) 05:43 (5) 00:46 (3) 04:12 (7) 03:09 (5) 01:54 (4) 10:00 (13) 03:19 (9) 03:31 (12) 00:42 (8)
        08:18 (10) 12:06 (10) 14:47 (10) 17:22 (9) 21:29 (9) 27:12 (8) 27:58 (8) 32:10 (7) 35:19 (7) 37:13 (7) 47:13 (7) 50:32 (8) 54:03 (8) 54:45 (8)
9 Staffan Zilling OK Södertörn 55:48 08:13 (9) 03:14 (8) 02:28 (10) 03:56 (14) 04:51 (9) 07:14 (11) 01:20 (13) 04:23 (8) 03:10 (6) 02:23 (8) 08:00 (8) 02:53 (8) 03:01 (10) 00:42 (8)
        08:13 (9) 11:27 (9) 13:55 (9) 17:51 (10) 22:42 (10) 29:56 (10) 31:16 (10) 35:39 (10) 38:49 (9) 41:12 (9) 49:12 (9) 52:05 (9) 55:06 (9) 55:48 (9)
10 Leif Åkerblom OK Österåker 57:45 08:02 (8) 03:22 (9) 02:12 (7) 02:44 (8) 04:51 (9) 07:30 (12) 00:58 (9) 04:39 (9) 05:49 (17) 02:45 (12) 07:33 (7) 03:35 (11) 02:58 (9) 00:47 (11)
        08:02 (8) 11:24 (8) 13:36 (8) 16:20 (8) 21:11 (8) 28:41 (9) 29:39 (9) 34:18 (9) 40:07 (10) 42:52 (10) 50:25 (10) 54:00 (10) 56:58 (10) 57:45 (10)
11 Jan Retsloff Hellas Orientering 62:55 10:42 (14) 04:15 (14) 02:25 (9) 03:15 (10) 05:08 (11) 06:58 (9) 01:07 (10) 05:27 (10) 03:26 (8) 02:37 (10) 09:16 (12) 03:37 (12) 03:35 (13) 01:07 (16)
        10:42 (14) 14:57 (13) 17:22 (13) 20:37 (13) 25:45 (12) 32:43 (12) 33:50 (12) 39:17 (11) 42:43 (11) 45:20 (11) 54:36 (11) 58:13 (11) 61:48 (11) 62:55 (11)
12 Sven-Anders Olsson Attunda OK 63:41 09:07 (11) 03:27 (10) 02:39 (11) 03:18 (11) 06:21 (14) 06:58 (9) 01:30 (15) 06:39 (14) 05:17 (15) 02:47 (13) 08:41 (10) 03:34 (10) 02:37 (5) 00:46 (10)
        09:07 (11) 12:34 (11) 15:13 (11) 18:31 (11) 24:52 (11) 31:50 (11) 33:20 (11) 39:59 (12) 45:16 (13) 48:03 (13) 56:44 (12) 60:18 (12) 62:55 (12) 63:41 (12)
13 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 66:29 09:37 (12) 04:14 (13) 02:42 (13) 03:54 (13) 05:34 (12) 07:34 (13) 01:18 (11) 05:27 (10) 04:02 (10) 02:54 (14) 10:23 (14) 03:59 (15) 03:55 (14) 00:56 (13)
        09:37 (12) 13:51 (12) 16:33 (12) 20:27 (12) 26:01 (13) 33:35 (13) 34:53 (13) 40:20 (13) 44:22 (12) 47:16 (12) 57:39 (13) 61:38 (13) 65:33 (13) 66:29 (13)
14 Kurt Eriksson Vandrarringen 70:32 09:51 (13) 07:32 (17) 02:52 (14) 03:28 (12) 07:46 (16) 08:29 (15) 01:19 (12) 05:41 (12) 04:06 (11) 02:39 (11) 08:53 (11) 03:39 (13) 03:26 (11) 00:51 (12)
        09:51 (13) 17:23 (15) 20:15 (15) 23:43 (14) 31:29 (14) 39:58 (14) 41:17 (14) 46:58 (14) 51:04 (14) 53:43 (14) 62:36 (14) 66:15 (14) 69:41 (14) 70:32 (14)
15 Christer Hördell Söders-Tyresö 79:02 16:58 (17) 04:12 (12) 02:52 (14) 03:58 (15) 06:11 (13) 08:06 (14) 01:34 (17) 06:39 (14) 04:41 (13) 03:09 (15) 11:34 (15) 03:42 (14) 04:13 (16) 01:13 (18)
        16:58 (17) 21:10 (16) 24:02 (16) 28:00 (16) 34:11 (16) 42:17 (16) 43:51 (16) 50:30 (16) 55:11 (16) 58:20 (16) 69:54 (15) 73:36 (15) 77:49 (15) 79:02 (15)
16 Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK 79:48 11:26 (15) 05:12 (15) 03:13 (16) 04:24 (16) 07:23 (15) 08:45 (16) 01:20 (13) 07:14 (16) 04:48 (14) 03:46 (16) 12:43 (16) 04:35 (16) 04:03 (15) 00:56 (13)
        11:26 (15) 16:38 (14) 19:51 (14) 24:15 (15) 31:38 (15) 40:23 (15) 41:43 (15) 48:57 (15) 53:45 (15) 57:31 (15) 70:14 (16) 74:49 (16) 78:52 (16) 79:48 (16)
17 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 107:02 15:37 (16) 06:06 (16) 04:03 (17) 04:54 (17) 14:18 (18) 13:46 (18) 01:32 (16) 08:48 (17) 05:19 (16) 04:45 (17) 15:19 (17) 05:31 (18) 05:53 (18) 01:11 (17)
        15:37 (16) 21:43 (17) 25:46 (17) 30:40 (17) 44:58 (17) 58:44 (18) 60:16 (18) 69:04 (17) 74:23 (17) 79:08 (17) 94:27 (17) 99:58 (17) 105:51 (17) 107:02 (17)
18 Christina Nordström Bodens BK 108:39 17:02 (18) 07:53 (18) 04:05 (18) 05:34 (18) 11:07 (17) 12:05 (17) 02:17 (18) 09:17 (18) 06:21 (18) 04:53 (18) 17:45 (18) 04:44 (17) 04:31 (17) 01:05 (15)
        17:02 (18) 24:55 (18) 29:00 (18) 34:34 (18) 45:41 (18) 57:46 (17) 60:03 (17) 69:20 (18) 75:41 (18) 80:34 (18) 98:19 (18) 103:03 (18) 107:34 (18) 108:39 (18)
- Stefan Gustavsson Legendariska grupp 69 45:08 06:47   02:49   01:57   02:29   03:30   04:52   04:53   02:41   02:05   07:27   02:31   02:35       00:32  
        06:47   09:36   11:33   14:02   17:32   22:24   27:17   29:58   32:03   39:30   42:01   44:36       45:08  
                                                               
                                                               
Plac Bana B - 4,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   Mål  
1 Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 33:03 01:42 (1) 01:34 (2) 03:49 (1) 02:28 (1) 03:48 (1) 01:01 (1) 02:46 (1) 00:52 (1) 04:30 (1) 02:25 (1) 05:22 (1) 00:50 (1) 01:24 (1) 00:32 (1)
        01:42 (1) 03:16 (1) 07:05 (1) 09:33 (1) 13:21 (1) 14:22 (1) 17:08 (1) 18:00 (1) 22:30 (1) 24:55 (1) 30:17 (1) 31:07 (1) 32:31 (1) 33:03 (1)
2 P-O Ivarsson Haninge SOK 40:05 02:20 (8) 01:32 (1) 04:22 (2) 03:02 (3) 05:02 (3) 01:01 (1) 03:34 (4) 01:02 (2) 05:01 (5) 02:38 (2) 07:18 (8) 00:58 (2) 01:36 (3) 00:39 (5)
        02:20 (8) 03:52 (3) 08:14 (2) 11:16 (2) 16:18 (2) 17:19 (2) 20:53 (2) 21:55 (2) 26:56 (2) 29:34 (2) 36:52 (2) 37:50 (2) 39:26 (2) 40:05 (2)
3 Claes Ögren OK Nalle 40:42 02:12 (6) 01:46 (3) 05:00 (6) 03:00 (2) 05:02 (3) 01:16 (3) 03:43 (6) 01:06 (3) 04:47 (3) 02:48 (3) 06:41 (2) 01:06 (3) 01:35 (2) 00:40 (6)
        02:12 (6) 03:58 (4) 08:58 (4) 11:58 (3) 17:00 (3) 18:16 (3) 21:59 (3) 23:05 (3) 27:52 (3) 30:40 (3) 37:21 (3) 38:27 (3) 40:02 (3) 40:42 (3)
4 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 42:17 01:58 (2) 02:13 (9) 04:30 (3) 03:47 (11) 05:30 (5) 01:19 (4) 03:35 (5) 01:15 (4) 04:45 (2) 02:54 (4) 07:05 (3) 01:08 (4) 01:40 (4) 00:38 (3)
        01:58 (2) 04:11 (6) 08:41 (3) 12:28 (4) 17:58 (4) 19:17 (4) 22:52 (4) 24:07 (4) 28:52 (4) 31:46 (4) 38:51 (4) 39:59 (4) 41:39 (4) 42:17 (4)
5 Ola Malmqvist Klubblös 45:30 02:32 (13) 02:05 (6) 04:53 (5) 03:05 (4) 06:17 (9) 01:33 (9) 03:33 (3) 01:22 (9) 06:02 (9) 02:58 (6) 07:16 (6) 01:27 (15) 01:47 (7) 00:40 (6)
        02:32 (13) 04:37 (9) 09:30 (6) 12:35 (5) 18:52 (5) 20:25 (5) 23:58 (5) 25:20 (5) 31:22 (5) 34:20 (5) 41:36 (5) 43:03 (5) 44:50 (5) 45:30 (5)
6 Marie Malmborg Söders-Tyresö 46:19 02:30 (12) 02:21 (11) 06:01 (14) 03:20 (5) 06:03 (7) 01:30 (7) 03:55 (7) 01:16 (6) 05:19 (6) 03:12 (8) 07:07 (4) 01:18 (11) 01:49 (8) 00:38 (3)
        02:30 (12) 04:51 (11) 10:52 (11) 14:12 (7) 20:15 (8) 21:45 (8) 25:40 (7) 26:56 (6) 32:15 (6) 35:27 (7) 42:34 (6) 43:52 (6) 45:41 (6) 46:19 (6)
7 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 46:31 02:00 (3) 01:46 (3) 06:12 (17) 04:30 (19) 05:01 (2) 01:40 (12) 05:02 (18) 01:16 (6) 04:52 (4) 02:55 (5) 07:26 (9) 01:13 (7) 01:53 (9) 00:45 (14)
        02:00 (3) 03:46 (2) 09:58 (8) 14:28 (9) 19:29 (6) 21:09 (6) 26:11 (8) 27:27 (8) 32:19 (7) 35:14 (6) 42:40 (7) 43:53 (7) 45:46 (7) 46:31 (7)
8 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 47:56 02:11 (4) 02:13 (9) 05:26 (8) 03:41 (8) 06:25 (14) 01:40 (12) 04:03 (9) 01:28 (12) 06:01 (8) 03:23 (9) 07:13 (5) 01:30 (18) 01:58 (12) 00:44 (12)
        02:11 (4) 04:24 (7) 09:50 (7) 13:31 (6) 19:56 (7) 21:36 (7) 25:39 (6) 27:07 (7) 33:08 (8) 36:31 (8) 43:44 (8) 45:14 (8) 47:12 (8) 47:56 (8)
9 Per Öhlund Gustavsbergs OK 48:20 02:37 (15) 02:12 (8) 06:47 (22) 03:39 (7) 05:47 (6) 01:57 (20) 04:29 (10) 01:16 (6) 05:19 (6) 03:11 (7) 07:17 (7) 01:09 (5) 01:54 (10) 00:46 (16)
        02:37 (15) 04:49 (10) 11:36 (17) 15:15 (13) 21:02 (10) 22:59 (12) 27:28 (9) 28:44 (9) 34:03 (9) 37:14 (9) 44:31 (9) 45:40 (9) 47:34 (9) 48:20 (9)
10 Bengt Kärrström Tullinge SK 52:20 02:38 (17) 02:28 (12) 05:57 (13) 03:43 (10) 06:19 (10) 01:38 (10) 04:54 (14) 01:30 (17) 06:03 (10) 03:49 (15) 08:59 (18) 01:15 (9) 02:10 (15) 00:57 (28)
        02:38 (17) 05:06 (14) 11:03 (13) 14:46 (10) 21:05 (11) 22:43 (10) 27:37 (11) 29:07 (10) 35:10 (10) 38:59 (10) 47:58 (11) 49:13 (10) 51:23 (10) 52:20 (10)
11 Anders Hallmén Attunda OK 52:25 02:41 (18) 03:02 (22) 05:24 (7) 04:07 (14) 06:06 (8) 01:38 (10) 04:34 (11) 02:02 (32) 06:25 (11) 03:35 (11) 08:20 (13) 01:34 (19) 02:10 (15) 00:47 (19)
        02:41 (18) 05:43 (20) 11:07 (14) 15:14 (12) 21:20 (12) 22:58 (11) 27:32 (10) 29:34 (11) 35:59 (11) 39:34 (11) 47:54 (10) 49:28 (11) 51:38 (11) 52:25 (11)
12 Lars Grankvist Täby OK 53:11 02:11 (4) 01:56 (5) 04:51 (4) 09:12 (34) 06:21 (11) 01:30 (7) 03:57 (8) 01:15 (4) 06:52 (16) 03:38 (13) 07:51 (10) 01:11 (6) 01:44 (6) 00:42 (9)
        02:11 (4) 04:07 (5) 08:58 (4) 18:10 (22) 24:31 (22) 26:01 (20) 29:58 (15) 31:13 (15) 38:05 (14) 41:43 (14) 49:34 (12) 50:45 (12) 52:29 (12) 53:11 (12)
13 Mats Rönnlund Järfälla OK 54:21 02:15 (7) 02:36 (15) 05:26 (8) 05:42 (27) 07:25 (22) 01:28 (6) 05:39 (26) 01:29 (15) 06:28 (12) 03:28 (10) 07:58 (11) 01:14 (8) 02:26 (24) 00:47 (19)
        02:15 (7) 04:51 (11) 10:17 (9) 15:59 (17) 23:24 (17) 24:52 (16) 30:31 (18) 32:00 (17) 38:28 (15) 41:56 (15) 49:54 (13) 51:08 (13) 53:34 (13) 54:21 (13)
14 Per-Erik Jansson IF Thor 55:29 02:20 (8) 02:46 (17) 05:56 (12) 04:09 (15) 06:25 (14) 01:47 (17) 04:56 (16) 01:26 (10) 06:35 (13) 03:37 (12) 11:05 (29) 01:20 (12) 02:23 (22) 00:44 (12)
        02:20 (8) 05:06 (14) 11:02 (12) 15:11 (11) 21:36 (13) 23:23 (13) 28:19 (12) 29:45 (12) 36:20 (12) 39:57 (12) 51:02 (14) 52:22 (14) 54:45 (14) 55:29 (14)
15 Eva Elnerud Sigtuna OK 55:55 02:44 (19) 02:50 (18) 05:41 (10) 04:23 (17) 08:43 (29) 01:53 (19) 04:34 (11) 01:29 (15) 07:00 (17) 03:58 (17) 08:32 (14) 01:17 (10) 02:09 (14) 00:42 (8)
        02:44 (19) 05:34 (18) 11:15 (16) 15:38 (14) 24:21 (21) 26:14 (21) 30:48 (19) 32:17 (19) 39:17 (18) 43:15 (18) 51:47 (17) 53:04 (15) 55:13 (15) 55:55 (15)
16 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 56:10 02:26 (10) 03:06 (26) 06:27 (19) 03:49 (12) 06:24 (13) 02:22 (32) 04:43 (13) 01:28 (12) 06:50 (15) 03:59 (19) 09:58 (23) 01:55 (31) 01:57 (11) 00:46 (16)
        02:26 (10) 05:32 (17) 11:59 (19) 15:48 (16) 22:12 (15) 24:34 (15) 29:17 (13) 30:45 (13) 37:35 (13) 41:34 (13) 51:32 (15) 53:27 (16) 55:24 (16) 56:10 (16)
17 Anders Karlsson Tullinge SK 56:39 02:37 (15) 03:05 (25) 06:32 (21) 04:11 (16) 07:04 (19) 01:50 (18) 05:35 (24) 01:35 (18) 06:36 (14) 04:04 (21) 08:50 (16) 01:36 (20) 02:13 (18) 00:51 (22)
        02:37 (15) 05:42 (19) 12:14 (22) 16:25 (19) 23:29 (18) 25:19 (17) 30:54 (20) 32:29 (20) 39:05 (17) 43:09 (17) 51:59 (18) 53:35 (17) 55:48 (17) 56:39 (17)
18 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 56:52 02:56 (23) 03:00 (21) 05:45 (11) 04:03 (13) 06:25 (14) 02:07 (26) 05:02 (18) 01:47 (24) 07:23 (19) 03:58 (17) 09:11 (19) 02:03 (33) 02:19 (20) 00:53 (24)
        02:56 (23) 05:56 (23) 11:41 (18) 15:44 (15) 22:09 (14) 24:16 (14) 29:18 (14) 31:05 (14) 38:28 (15) 42:26 (16) 51:37 (16) 53:40 (18) 55:59 (18) 56:52 (18)
19 Anders Larsson Skarpnäcks OL 58:28 03:01 (26) 02:29 (13) 06:31 (20) 04:23 (17) 06:59 (18) 02:02 (22) 04:54 (14) 01:47 (24) 07:49 (23) 04:03 (20) 08:58 (17) 01:53 (30) 02:36 (26) 01:03 (31)
        03:01 (26) 05:30 (16) 12:01 (20) 16:24 (18) 23:23 (16) 25:25 (18) 30:19 (17) 32:06 (18) 39:55 (19) 43:58 (19) 52:56 (19) 54:49 (20) 57:25 (19) 58:28 (19)
20 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 58:42 02:56 (23) 02:52 (19) 06:13 (18) 04:33 (20) 07:35 (24) 02:10 (28) 05:18 (22) 01:42 (22) 08:04 (25) 03:39 (14) 08:18 (12) 01:23 (13) 03:05 (33) 00:54 (25)
        02:56 (23) 05:48 (21) 12:01 (20) 16:34 (20) 24:09 (19) 26:19 (22) 31:37 (22) 33:19 (22) 41:23 (21) 45:02 (21) 53:20 (20) 54:43 (19) 57:48 (20) 58:42 (20)
21 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 59:41 02:27 (11) 02:09 (7) 06:10 (16) 03:41 (8) 06:23 (12) 01:27 (5) 08:01 (33) 01:41 (21) 07:58 (24) 04:05 (22) 10:22 (24) 01:42 (25) 02:37 (28) 00:58 (30)
        02:27 (11) 04:36 (8) 10:46 (10) 14:27 (8) 20:50 (9) 22:17 (9) 30:18 (16) 31:59 (16) 39:57 (20) 44:02 (20) 54:24 (21) 56:06 (21) 58:43 (21) 59:41 (21)
22 Lennart Hävrén Tullinge SK 60:33 02:34 (14) 02:31 (14) 06:05 (15) 05:54 (29) 07:13 (20) 01:40 (12) 05:17 (21) 01:36 (19) 09:00 (29) 04:19 (23) 09:44 (21) 01:28 (17) 02:15 (19) 00:57 (28)
        02:34 (14) 05:05 (13) 11:10 (15) 17:04 (21) 24:17 (20) 25:57 (19) 31:14 (21) 32:50 (21) 41:50 (22) 46:09 (22) 55:53 (22) 57:21 (22) 59:36 (22) 60:33 (22)
23 Reijo Korhonen Haninge SOK 62:42 03:06 (28) 02:45 (16) 07:19 (25) 06:47 (32) 07:25 (22) 01:43 (16) 05:35 (24) 01:51 (27) 07:24 (20) 04:26 (25) 09:29 (20) 01:40 (24) 02:22 (21) 00:50 (21)
        03:06 (28) 05:51 (22) 13:10 (23) 19:57 (26) 27:22 (23) 29:05 (23) 34:40 (24) 36:31 (24) 43:55 (23) 48:21 (23) 57:50 (23) 59:30 (23) 61:52 (23) 62:42 (23)
24 Leif Jonsson Gustavsbergs OK 68:06 02:55 (22) 04:06 (35) 07:37 (27) 06:23 (31) 07:50 (26) 02:04 (23) 05:06 (20) 01:40 (20) 07:11 (18) 04:43 (27) 12:44 (33) 02:00 (32) 02:42 (29) 01:05 (32)
        02:55 (22) 07:01 (31) 14:38 (27) 21:01 (30) 28:51 (27) 30:55 (26) 36:01 (25) 37:41 (25) 44:52 (24) 49:35 (24) 62:19 (24) 64:19 (25) 67:01 (24) 68:06 (24)
25 Bernt Eriksson Spårvägens OK 68:16 05:15 (35) 03:03 (23) 07:15 (23) 04:52 (21) 07:20 (21) 02:06 (25) 07:27 (31) 01:47 (24) 07:42 (21) 04:40 (26) 10:57 (27) 01:37 (22) 03:02 (32) 01:13 (34)
        05:15 (35) 08:18 (35) 15:33 (31) 20:25 (27) 27:45 (25) 29:51 (25) 37:18 (26) 39:05 (26) 46:47 (25) 51:27 (25) 62:24 (25) 64:01 (24) 67:03 (25) 68:16 (25)
26 Tommy Wåhlin Västerås SOK 69:19 03:18 (29) 03:34 (30) 07:54 (29) 06:18 (30) 10:30 (33) 02:49 (33) 05:23 (23) 01:53 (28) 07:48 (22) 04:44 (28) 10:49 (26) 01:27 (15) 02:07 (13) 00:45 (14)
        03:18 (29) 06:52 (29) 14:46 (29) 21:04 (31) 31:34 (32) 34:23 (32) 39:46 (29) 41:39 (29) 49:27 (29) 54:11 (29) 65:00 (29) 66:27 (27) 68:34 (26) 69:19 (26)
27 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 69:27 03:00 (25) 02:56 (20) 08:02 (30) 05:10 (22) 09:59 (32) 02:15 (29) 07:00 (30) 01:53 (28) 08:37 (27) 04:55 (31) 11:00 (28) 01:46 (26) 02:11 (17) 00:43 (11)
        03:00 (25) 05:56 (23) 13:58 (25) 19:08 (23) 29:07 (28) 31:22 (28) 38:22 (27) 40:15 (27) 48:52 (27) 53:47 (27) 64:47 (28) 66:33 (29) 68:44 (27) 69:27 (27)
28 Svante Frid Enebybergs IF 69:49 03:01 (26) 03:04 (24) 07:25 (26) 05:38 (25) 08:24 (27) 01:41 (15) 04:56 (16) 01:28 (12) 12:44 (34) 04:55 (31) 11:20 (30) 01:36 (20) 02:55 (31) 00:42 (8)
        03:01 (26) 06:05 (26) 13:30 (24) 19:08 (23) 27:32 (24) 29:13 (24) 34:09 (23) 35:37 (23) 48:21 (26) 53:16 (26) 64:36 (26) 66:12 (26) 69:07 (29) 69:49 (28)
29 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 70:00 03:41 (31) 03:37 (31) 07:43 (28) 05:39 (26) 08:50 (31) 02:00 (21) 06:58 (29) 01:59 (31) 08:31 (26) 05:08 (33) 10:35 (25) 01:47 (27) 02:36 (26) 00:56 (26)
        03:41 (31) 07:18 (32) 15:01 (30) 20:40 (29) 29:30 (29) 31:30 (29) 38:28 (28) 40:27 (28) 48:58 (28) 54:06 (28) 64:41 (27) 66:28 (28) 69:04 (28) 70:00 (29)
30 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 73:37 03:37 (30) 03:12 (29) 07:16 (24) 05:33 (24) 10:42 (34) 02:17 (30) 07:50 (32) 01:42 (22) 08:37 (27) 04:44 (28) 12:20 (32) 01:49 (29) 02:52 (30) 01:06 (33)
        03:37 (30) 06:49 (28) 14:05 (26) 19:38 (25) 30:20 (30) 32:37 (30) 40:27 (31) 42:09 (30) 50:46 (30) 55:30 (30) 67:50 (30) 69:39 (30) 72:31 (30) 73:37 (30)
31 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 77:17 04:14 (34) 03:42 (32) 09:35 (32) 05:10 (22) 08:46 (30) 02:04 (23) 06:29 (27) 02:16 (34) 11:12 (33) 05:34 (34) 13:04 (34) 01:48 (28) 02:27 (25) 00:56 (26)
        04:14 (34) 07:56 (33) 17:31 (33) 22:41 (32) 31:27 (31) 33:31 (31) 40:00 (30) 42:16 (31) 53:28 (31) 59:02 (31) 72:06 (31) 73:54 (31) 76:21 (31) 77:17 (31)
32 Nina Karlsson IFK Lidingö SOK 82:30 02:49 (20) 03:08 (28) 23:40 (35) 03:35 (6) 06:50 (17) 02:17 (30) 12:27 (34) 01:26 (10) 09:51 (32) 03:56 (16) 08:48 (15) 01:25 (14) 01:42 (5) 00:36 (2)
        02:49 (20) 05:57 (25) 29:37 (35) 33:12 (35) 40:02 (34) 42:19 (34) 54:46 (35) 56:12 (34) 66:03 (34) 69:59 (34) 78:47 (34) 80:12 (34) 81:54 (32) 82:30 (32)
33 Roland Löwgren Spårvägens OK 83:11 03:46 (32) 03:06 (26) 10:11 (34) 11:42 (35) 12:12 (35) 02:07 (26) 06:36 (28) 01:55 (30) 09:36 (30) 04:54 (30) 11:36 (31) 02:20 (34) 02:24 (23) 00:46 (16)
        03:46 (32) 06:52 (29) 17:03 (32) 28:45 (34) 40:57 (35) 43:04 (35) 49:40 (33) 51:35 (32) 61:11 (32) 66:05 (32) 77:41 (32) 80:01 (33) 82:25 (33) 83:11 (33)
34 Ann-Marie Holmström Gustavsbergs OK 84:03 02:52 (21) 03:43 (33) 08:09 (31) 05:46 (28) 07:44 (25) 03:06 (34) 20:55 (35) 02:05 (33) 09:39 (31) 04:24 (24) 09:57 (22) 01:39 (23) 03:12 (34) 00:52 (23)
        02:52 (21) 06:35 (27) 14:44 (28) 20:30 (28) 28:14 (26) 31:20 (27) 52:15 (34) 54:20 (33) 63:59 (33) 68:23 (33) 78:20 (33) 79:59 (32) 83:11 (34) 84:03 (34)
35 Gustaf Richert Skogsluffarnas OK 433:04 03:55 (33) 04:05 (34) 10:05 (33) 07:54 (33) 08:36 (28) 04:55 (35) 03:06 (2)                         390:28 (35)
        03:55 (33) 08:00 (34) 18:05 (34) 25:59 (33) 34:35 (33) 39:30 (33) 42:36 (32)                         433:04 (35)
                                                               
                                                               
Plac Bana C - 3,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11           Mål  
1 Oskar Karlin Centrum OK 28:32 02:39 (3) 02:04 (2) 02:56 (2) 00:57 (3) 02:11 (1) 03:04 (2) 01:57 (1) 03:55 (2) 01:07 (1) 04:01 (3) 02:59 (5)         00:42 (6)
        02:39 (3) 04:43 (2) 07:39 (1) 08:36 (1) 10:47 (1) 13:51 (1) 15:48 (1) 19:43 (1) 20:50 (1) 24:51 (1) 27:50 (1)         28:32 (1)
2 Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF 30:34 02:27 (1) 02:29 (7) 02:57 (3) 00:55 (2) 02:19 (2) 03:03 (1) 02:51 (12) 03:44 (1) 01:07 (1) 04:01 (3) 02:50 (2)         01:51 (83)
        02:27 (1) 04:56 (4) 07:53 (2) 08:48 (2) 11:07 (2) 14:10 (2) 17:01 (2) 20:45 (2) 21:52 (2) 25:53 (2) 28:43 (2)         30:34 (2)
3 Per Ljung Centrum OK 31:12 02:29 (2) 02:09 (3) 03:39 (9) 01:08 (13) 03:08 (18) 03:18 (4) 02:22 (3) 04:37 (7) 01:08 (4) 03:44 (1) 03:02 (8)         00:28 (1)
        02:29 (2) 04:38 (1) 08:17 (3) 09:25 (3) 12:33 (5) 15:51 (4) 18:13 (3) 22:50 (4) 23:58 (4) 27:42 (3) 30:44 (3)         31:12 (3)
4 Dan Klang Hellas OK 31:24 02:44 (7) 02:09 (3) 03:57 (21) 01:01 (7) 02:24 (3) 03:21 (5) 02:39 (5) 04:05 (4) 01:21 (8) 04:02 (5) 03:02 (8)         00:39 (3)
        02:44 (7) 04:53 (3) 08:50 (6) 09:51 (5) 12:15 (3) 15:36 (3) 18:15 (4) 22:20 (3) 23:41 (3) 27:43 (4) 30:45 (4)         31:24 (4)
5 Björn Reger Söders-Tyresö 32:28 02:41 (6) 02:32 (9) 03:29 (6) 00:57 (3) 02:41 (4) 03:32 (10) 02:48 (10) 04:23 (5) 01:18 (7) 04:20 (7) 02:59 (5)         00:48 (23)
        02:41 (6) 05:13 (8) 08:42 (4) 09:39 (4) 12:20 (4) 15:52 (5) 18:40 (5) 23:03 (5) 24:21 (5) 28:41 (5) 31:40 (5)         32:28 (5)
6 Eidar Lindgren OK Ravinen 33:01 05:25 (77) 01:58 (1) 02:44 (1) 00:57 (3) 03:03 (15) 03:32 (10) 02:18 (2) 04:03 (3) 01:07 (2) 03:45 (2) 03:29 (22)         00:40 (4)
        05:25 (77) 07:23 (39) 10:07 (19) 11:04 (15) 14:07 (15) 17:39 (14) 19:57 (10) 24:00 (7) 25:07 (6) 28:52 (6) 32:21 (6)         33:01 (6)
7 Per Helen Söders SOL 33:49 03:11 (18) 02:34 (11) 03:18 (5) 01:03 (9) 02:51 (8) 03:35 (12) 02:44 (6) 04:31 (6) 01:36 (24) 04:27 (8) 03:11 (13)         00:48 (21)
        03:11 (18) 05:45 (12) 09:03 (9) 10:06 (7) 12:57 (8) 16:32 (8) 19:16 (7) 23:47 (6) 25:23 (7) 29:50 (7) 33:01 (7)         33:49 (7)
8 Willy Ljungdell Täby OK 34:38 03:07 (15) 03:00 (23) 03:33 (8) 01:04 (10) 02:52 (9) 03:39 (14) 02:37 (4) 04:41 (9) 01:29 (18) 04:49 (16) 03:04 (10)         00:43 (8)
        03:07 (15) 06:07 (19) 09:40 (15) 10:44 (12) 13:36 (9) 17:15 (9) 19:52 (9) 24:33 (9) 26:02 (9) 30:51 (9) 33:55 (8)         34:38 (8)
9 Anders Gärderud Enebyberg IF 34:40 03:00 (12) 02:35 (12) 03:15 (4) 01:13 (18) 02:44 (5) 03:41 (15) 03:04 (18) 04:58 (14) 01:27 (12) 04:53 (18) 03:10 (11)         00:40 (4)
        03:00 (12) 05:35 (10) 08:50 (5) 10:03 (6) 12:47 (6) 16:28 (7) 19:32 (8) 24:30 (8) 25:57 (8) 30:50 (8) 34:00 (9)         34:40 (9)
10 Lars Rönnols Täby OK 35:29 03:09 (17) 02:48 (19) 03:51 (15) 01:08 (13) 03:22 (29) 03:29 (8) 02:51 (12) 05:15 (16) 01:15 (5) 04:35 (12) 03:01 (7)         00:45 (13)
        03:09 (17) 05:57 (17) 09:48 (17) 10:56 (14) 14:18 (18) 17:47 (15) 20:38 (13) 25:53 (11) 27:08 (11) 31:43 (10) 34:44 (10)         35:29 (10)
11 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 36:06 02:39 (3) 02:31 (8) 03:52 (17) 01:40 (59) 03:19 (28) 05:04 (56) 03:01 (16) 04:45 (11) 01:26 (11) 04:18 (6) 02:49 (1)         00:42 (6)
        02:39 (3) 05:10 (7) 09:02 (8) 10:42 (11) 14:01 (13) 19:05 (20) 22:06 (20) 26:51 (15) 28:17 (15) 32:35 (12) 35:24 (11)         36:06 (11)
12 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 36:37 03:15 (22) 02:39 (14) 03:41 (11) 01:12 (17) 02:56 (10) 03:50 (20) 03:28 (26) 04:55 (13) 01:28 (15) 04:59 (20) 03:26 (21)         00:48 (21)
        03:15 (22) 05:54 (14) 09:35 (13) 10:47 (13) 13:43 (11) 17:33 (13) 21:01 (17) 25:56 (12) 27:24 (12) 32:23 (11) 35:49 (12)         36:37 (12)
13 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 37:15 03:23 (23) 02:32 (9) 03:31 (7) 01:02 (8) 03:12 (21) 03:47 (17) 03:18 (23) 05:13 (15) 01:36 (24) 05:37 (32) 03:15 (16)         00:49 (28)
        03:23 (23) 05:55 (16) 09:26 (11) 10:28 (10) 13:40 (10) 17:27 (11) 20:45 (14) 25:58 (13) 27:34 (13) 33:11 (13) 36:26 (13)         37:15 (13)
14 Tommy Lindberg Haninge SOK 37:46 02:59 (11) 02:55 (22) 04:09 (27) 02:50 (81) 04:16 (60) 03:15 (3) 03:01 (16) 04:37 (7) 01:27 (12) 04:36 (13) 02:52 (3)         00:49 (25)
        02:59 (11) 05:54 (14) 10:03 (18) 12:53 (30) 17:09 (35) 20:24 (24) 23:25 (22) 28:02 (17) 29:29 (17) 34:05 (16) 36:57 (14)         37:46 (14)
15 Torbjörn Eriksson Snättringe SK 37:47 02:40 (5) 02:23 (6) 04:18 (32) 00:54 (1) 03:58 (56) 03:37 (13) 03:08 (19) 06:28 (33) 01:45 (38) 04:36 (13) 03:14 (15)         00:46 (15)
        02:40 (5) 05:03 (5) 09:21 (10) 10:15 (9) 14:13 (16) 17:50 (16) 20:58 (16) 27:26 (16) 29:11 (16) 33:47 (15) 37:01 (15)         37:47 (15)
16 Svante Sandberg Södertälje-Nykvarn OF 38:14 03:01 (13) 02:46 (16) 03:51 (15) 01:30 (44) 03:06 (16) 03:47 (17) 03:34 (29) 04:43 (10) 01:46 (41) 05:42 (33) 03:40 (33)         00:48 (21)
        03:01 (13) 05:47 (13) 09:38 (14) 11:08 (16) 14:14 (17) 18:01 (17) 21:35 (18) 26:18 (14) 28:04 (14) 33:46 (14) 37:26 (16)         38:14 (16)
17 Jan Lindgren OK Södertörn 38:42 03:25 (25) 02:39 (14) 03:41 (11) 01:23 (29) 02:58 (13) 03:25 (6) 02:47 (9) 04:46 (12) 01:32 (21) 07:53 (72) 03:20 (19)         00:53 (38)
        03:25 (25) 06:04 (18) 09:45 (16) 11:08 (17) 14:06 (14) 17:31 (12) 20:18 (12) 25:04 (10) 26:36 (10) 34:29 (17) 37:49 (17)         38:42 (17)
18 Leif Magnusson Skogsluffarnas OK 38:45 02:57 (10) 02:35 (12) 03:57 (21) 01:39 (58) 02:49 (7) 03:29 (8) 02:46 (7) 08:35 (54) 01:24 (10) 04:33 (11) 03:12 (14)         00:49 (25)
        02:57 (10) 05:32 (9) 09:29 (12) 11:08 (16) 13:57 (12) 17:26 (10) 20:12 (11) 28:47 (18) 30:11 (18) 34:44 (18) 37:56 (18)         38:45 (18)
19 Ingemar Gard Söders-Tyresö 39:57 02:49 (8) 02:19 (5) 03:42 (13) 01:20 (25) 02:45 (6) 03:28 (7) 02:46 (7) 10:51 (66) 01:22 (9) 04:28 (9) 03:15 (16)         00:52 (34)
        02:49 (8) 05:08 (6) 08:50 (5) 10:10 (8) 12:55 (7) 16:23 (6) 19:09 (6) 30:00 (22) 31:22 (21) 35:50 (19) 39:05 (19)         39:57 (19)
20 Jan Olsson Bromma-Vällingby SOK 40:45 03:28 (27) 03:05 (24) 03:39 (9) 01:25 (36) 03:40 (41) 05:29 (63) 03:22 (24) 05:28 (20) 01:57 (52) 04:56 (19) 03:24 (20)         00:52 (34)
        03:28 (27) 06:33 (25) 10:12 (20) 11:37 (22) 15:17 (22) 20:46 (27) 24:08 (25) 29:36 (20) 31:33 (22) 36:29 (20) 39:53 (20)         40:45 (20)
21 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 40:58 03:06 (14) 03:48 (59) 04:40 (44) 01:15 (19) 03:16 (26) 04:23 (29) 03:14 (22) 05:42 (21) 01:35 (23) 05:30 (26) 03:38 (32)         00:51 (31)
        03:06 (14) 06:54 (30) 11:34 (33) 12:49 (29) 16:05 (27) 20:28 (25) 23:42 (23) 29:24 (19) 30:59 (19) 36:29 (20) 40:07 (21)         40:58 (21)
22 Anders Sohlberg OK Södertörn 41:24 02:54 (9) 02:49 (20) 04:32 (36) 00:59 (6) 03:07 (17) 03:47 (17) 02:48 (10) 10:31 (62) 01:28 (15) 04:30 (10) 03:10 (11)         00:49 (25)
        02:54 (9) 05:43 (11) 10:15 (21) 11:14 (19) 14:21 (19) 18:08 (18) 20:56 (15) 31:27 (27) 32:55 (27) 37:25 (23) 40:35 (22)         41:24 (22)
23 Catrin Johnson Skogsluffarnas OK 42:08 03:14 (21) 03:12 (29) 04:01 (24) 01:09 (15) 03:15 (23) 04:54 (47) 04:30 (58) 05:22 (18) 01:39 (28) 06:00 (38) 04:07 (52)         00:45 (13)
        03:14 (21) 06:26 (22) 10:27 (24) 11:36 (21) 14:51 (20) 19:45 (22) 24:15 (26) 29:37 (21) 31:16 (20) 37:16 (22) 41:23 (23)         42:08 (23)
24 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 42:38 03:54 (42) 03:18 (34) 04:35 (38) 01:09 (15) 03:15 (24) 04:17 (23) 03:51 (37) 06:14 (31) 01:46 (40) 05:23 (25) 04:03 (46)         00:53 (38)
        03:54 (42) 07:12 (35) 11:47 (35) 12:56 (31) 16:11 (28) 20:28 (25) 24:19 (27) 30:33 (23) 32:19 (23) 37:42 (24) 41:45 (24)         42:38 (24)
25 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 43:02 03:39 (32) 02:47 (17) 03:57 (21) 01:26 (39) 03:23 (30) 03:42 (16) 02:55 (15) 11:24 (70) 01:29 (18) 04:38 (15) 02:56 (4)         00:46 (15)
        03:39 (32) 06:26 (22) 10:23 (22) 11:49 (23) 15:12 (21) 18:54 (19) 21:49 (19) 33:13 (36) 34:42 (34) 39:20 (30) 42:16 (25)         43:02 (25)
26 Clas Herrgård Gustavsbergs OK 43:03 03:07 (15) 04:30 (72) 03:47 (14) 01:16 (20) 03:14 (22) 07:12 (74) 03:13 (21) 05:17 (17) 01:28 (15) 05:34 (30) 03:42 (35)         00:43 (10)
        03:07 (15) 07:37 (48) 11:24 (30) 12:40 (28) 15:54 (25) 23:06 (45) 26:19 (39) 31:36 (29) 33:04 (28) 38:38 (26) 42:20 (26)         43:03 (26)
27 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 43:19 03:43 (37) 03:09 (28) 05:24 (64) 01:04 (10) 03:32 (34) 04:19 (26) 03:48 (34) 06:06 (28) 01:48 (44) 05:36 (31) 03:56 (42)         00:54 (42)
        03:43 (37) 06:52 (28) 12:16 (41) 13:20 (36) 16:52 (33) 21:11 (30) 24:59 (29) 31:05 (25) 32:53 (26) 38:29 (25) 42:25 (27)         43:19 (27)
28 Kjell Lindblom Järfälla OK 43:54 04:03 (48) 03:16 (32) 04:13 (30) 01:33 (47) 03:32 (34) 04:20 (27) 04:07 (46) 06:01 (25) 01:42 (32) 06:08 (46) 04:08 (55)         00:51 (31)
        04:03 (48) 07:19 (38) 11:32 (32) 13:05 (34) 16:37 (31) 20:57 (29) 25:04 (30) 31:05 (25) 32:47 (25) 38:55 (27) 43:03 (28)         43:54 (28)
29 Bo Romson Hellas Orientering 44:07 04:06 (50) 03:48 (59) 04:44 (46) 01:26 (39) 03:33 (36) 04:45 (37) 03:41 (32) 05:45 (23) 01:53 (46) 05:32 (29) 03:55 (39)         00:59 (60)
        04:06 (50) 07:54 (54) 12:38 (48) 14:04 (46) 17:37 (42) 22:22 (40) 26:03 (36) 31:48 (30) 33:41 (30) 39:13 (28) 43:08 (29)         44:07 (29)
30 Ulla Gummeson Väsby OK 44:17 04:06 (50) 03:22 (35) 04:39 (43) 01:33 (47) 03:45 (46) 04:33 (34) 03:51 (37) 05:44 (22) 01:46 (40) 06:00 (38) 04:04 (48)         00:54 (42)
        04:06 (50) 07:28 (43) 12:07 (36) 13:40 (39) 17:25 (40) 21:58 (37) 25:49 (35) 31:33 (28) 33:19 (29) 39:19 (29) 43:23 (30)         44:17 (30)
31 Anne-Christine Schunnesson Attunda OK 44:50 03:11 (18) 03:14 (31) 05:50 (69) 01:24 (31) 02:56 (10) 04:37 (35) 02:54 (14) 08:52 (55) 01:27 (12) 05:02 (21) 04:31 (64)         00:52 (34)
        03:11 (18) 06:25 (21) 12:15 (40) 13:39 (38) 16:35 (29) 21:12 (31) 24:06 (24) 32:58 (34) 34:25 (32) 39:27 (31) 43:58 (31)         44:50 (31)
32 Tomas Pettersson Haninge SOK 45:06 03:44 (38) 03:07 (26) 03:54 (18) 01:24 (32) 03:15 (23) 04:02 (21) 03:23 (25) 09:47 (61) 01:42 (32) 06:21 (49) 03:41 (34)         00:46 (15)
        03:44 (38) 06:51 (27) 10:45 (25) 12:09 (24) 15:24 (23) 19:26 (21) 22:49 (21) 32:36 (31) 34:18 (31) 40:39 (34) 44:20 (32)         45:06 (32)
33 Anne Lundmark Järfälla OK 45:31 04:14 (59) 03:48 (59) 04:27 (34) 01:24 (32) 03:31 (33) 04:55 (48) 04:14 (54) 06:05 (27) 01:47 (43) 06:02 (42) 04:07 (52)         00:57 (54)
        04:14 (59) 08:02 (58) 12:29 (46) 13:53 (42) 17:24 (39) 22:19 (39) 26:33 (41) 32:38 (32) 34:25 (32) 40:27 (32) 44:34 (33)         45:31 (33)
34 Linnea Carlsson Skarpnäcks OL 46:04 04:07 (52) 03:38 (53) 05:10 (60) 01:54 (69) 03:55 (53) 04:50 (42) 03:49 (35) 06:08 (29) 01:50 (45) 05:56 (36) 03:51 (37)         00:56 (49)
        04:07 (52) 07:45 (51) 12:55 (52) 14:49 (54) 18:44 (53) 23:34 (50) 27:23 (47) 33:31 (38) 35:21 (40) 41:17 (36) 45:08 (34)         46:04 (34)
35 Leif Kling Ockelbo OK 46:08 03:41 (35) 02:47 (17) 03:56 (19) 01:07 (12) 05:52 (74) 07:29 (75) 03:29 (27) 05:24 (19) 01:33 (22) 05:15 (23) 04:38 (65)         00:57 (54)
        03:41 (35) 06:28 (24) 10:24 (23) 11:31 (20) 17:23 (38) 24:52 (56) 28:21 (53) 33:45 (41) 35:18 (39) 40:33 (33) 45:11 (35)         46:08 (35)
36 Kurt Andersson Enebybergs IF 46:14 03:39 (32) 03:22 (35) 03:56 (19) 01:25 (36) 03:36 (38) 04:50 (42) 04:29 (57) 08:02 (52) 01:54 (49) 05:58 (37) 04:04 (48)         00:59 (60)
        03:39 (32) 07:01 (32) 10:57 (26) 12:22 (25) 15:58 (26) 20:48 (28) 25:17 (32) 33:19 (37) 35:13 (37) 41:11 (35) 45:15 (36)         46:14 (36)
37 Kerstin Ohlsson Haninge SOK 46:24 03:41 (35) 03:57 (64) 04:48 (48) 01:42 (63) 03:27 (31) 05:14 (59) 03:58 (41) 06:46 (35) 01:44 (36) 06:18 (48) 03:57 (43)         00:52 (34)
        03:41 (35) 07:38 (50) 12:26 (45) 14:08 (47) 17:35 (41) 22:49 (44) 26:47 (43) 33:33 (39) 35:17 (38) 41:35 (38) 45:32 (37)         46:24 (37)
38 Per Geijer FM IF 46:44 03:40 (34) 03:33 (48) 04:08 (26) 01:44 (66) 04:00 (58) 04:29 (31) 03:53 (40) 07:44 (49) 01:36 (24) 07:31 (68) 03:37 (31)         00:49 (25)
        03:40 (34) 07:13 (36) 11:21 (29) 13:05 (34) 17:05 (34) 21:34 (34) 25:27 (33) 33:11 (35) 34:47 (35) 42:18 (40) 45:55 (39)         46:44 (38)
39 Leif Nordin Turebergs IF 46:47 03:23 (23) 03:30 (44) 04:38 (40) 01:25 (36) 03:39 (40) 04:52 (45) 04:06 (45) 07:06 (44) 02:11 (69) 06:42 (59) 04:12 (57)         01:03 (65)
        03:23 (23) 06:53 (29) 11:31 (31) 12:56 (31) 16:35 (29) 21:27 (32) 25:33 (34) 32:39 (33) 34:50 (36) 41:32 (37) 45:44 (38)         46:47 (39)
40 Tommy Svensson Hellas Orientering 47:01 03:55 (43) 03:30 (44) 04:09 (27) 01:27 (41) 03:45 (46) 04:52 (45) 04:30 (58) 08:01 (51) 01:59 (53) 06:28 (53) 03:34 (29)         00:51 (31)
        03:55 (43) 07:25 (40) 11:34 (33) 13:01 (33) 16:46 (32) 21:38 (35) 26:08 (38) 34:09 (43) 36:08 (43) 42:36 (42) 46:10 (40)         47:01 (40)
41 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 47:36 03:56 (44) 03:30 (44) 04:51 (50) 01:43 (64) 03:54 (52) 04:47 (38) 04:10 (49) 06:59 (41) 01:45 (38) 06:45 (62) 04:10 (56)         01:06 (66)
        03:56 (44) 07:26 (42) 12:17 (42) 14:00 (43) 17:54 (47) 22:41 (43) 26:51 (45) 33:50 (42) 35:35 (42) 42:20 (41) 46:30 (41)         47:36 (41)
42 Ingrid Graneli Haninge SOK 47:56 05:05 (74) 03:26 (38) 04:16 (31) 01:29 (42) 03:42 (45) 04:30 (33) 04:22 (55) 07:37 (48) 02:04 (61) 06:35 (58) 03:57 (43)         00:53 (40)
        05:05 (74) 08:31 (64) 12:47 (50) 14:16 (48) 17:58 (48) 22:28 (41) 26:50 (44) 34:27 (44) 36:31 (45) 43:06 (44) 47:03 (43)         47:56 (42)
43 Helena Korhonen Haninge SOK 48:21 03:56 (44) 03:33 (48) 04:38 (40) 01:16 (20) 04:30 (63) 05:34 (66) 03:38 (31) 08:52 (55) 01:37 (27) 06:00 (38) 04:04 (48)         00:43 (8)
        03:56 (44) 07:29 (45) 12:07 (36) 13:23 (37) 17:53 (46) 23:27 (48) 27:05 (46) 35:57 (50) 37:34 (48) 43:34 (47) 47:38 (45)         48:21 (43)
44 Aila Halttunen Haninge SOK 48:23 04:14 (59) 03:36 (52) 04:19 (33) 01:36 (50) 03:59 (57) 04:55 (48) 03:59 (43) 07:00 (42) 01:54 (48) 06:34 (55) 04:56 (69)         01:21 (73)
        04:14 (59) 07:50 (53) 12:09 (38) 13:45 (41) 17:44 (43) 22:39 (42) 26:38 (42) 33:38 (40) 35:32 (41) 42:06 (39) 47:02 (42)         48:23 (44)
45 Lars Boudrie Väsby OK 48:44 03:47 (40) 02:51 (21) 07:53 (76) 01:24 (32) 03:16 (26) 04:12 (22) 04:43 (66) 06:29 (34) 01:41 (31) 06:23 (50) 04:44 (66)         01:21 (73)
        03:47 (40) 06:38 (26) 14:31 (64) 15:55 (62) 19:11 (55) 23:23 (47) 28:06 (50) 34:35 (45) 36:16 (44) 42:39 (43) 47:23 (44)         48:44 (45)
46 Jan Larsson Tullinge SK 48:55 04:21 (62) 03:58 (65) 04:54 (52) 01:40 (59) 03:40 (41) 04:57 (50) 04:13 (53) 06:53 (38) 02:09 (66) 06:33 (54) 04:29 (63)         01:08 (69)
        04:21 (62) 08:19 (61) 13:13 (55) 14:53 (57) 18:33 (50) 23:30 (49) 27:43 (48) 34:36 (46) 36:45 (46) 43:18 (45) 47:47 (46)         48:55 (46)
47 Harriet Tiderman Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK 49:06 03:30 (29) 04:07 (68) 04:33 (37) 02:08 (76) 03:28 (32) 04:28 (30) 04:09 (48) 11:13 (68) 01:39 (28) 05:30 (26) 03:35 (30)         00:46 (15)
        03:30 (29) 07:37 (48) 12:10 (39) 14:18 (50) 17:46 (44) 22:14 (38) 26:23 (40) 37:36 (52) 39:15 (52) 44:45 (50) 48:20 (48)         49:06 (47)
48 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 49:18 03:57 (46) 03:34 (50) 11:38 (83) 01:24 (31) 03:11 (19) 04:18 (25) 03:34 (29) 06:03 (26) 02:01 (58) 05:07 (22) 03:32 (26)         00:59 (59)
        03:57 (46) 07:31 (46) 19:09 (77) 20:33 (76) 23:44 (73) 28:02 (67) 31:36 (64) 37:39 (53) 39:40 (53) 44:47 (51) 48:19 (47)         49:18 (48)
49 Ulf Bråsjö Järla Orientering 49:38 04:15 (61) 03:13 (30) 05:04 (56) 01:31 (45) 03:48 (48) 07:38 (76) 04:08 (47) 06:13 (30) 02:01 (58) 06:07 (45) 04:46 (67)         00:54 (42)
        04:15 (61) 07:28 (43) 12:32 (47) 14:03 (45) 17:51 (45) 25:29 (59) 29:37 (57) 35:50 (49) 37:51 (50) 43:58 (48) 48:44 (50)         49:38 (49)
50 Göran Johansson Snättringe SK 49:44 04:51 (71) 03:54 (63) 04:38 (41) 01:38 (54) 03:56 (54) 04:59 (52) 03:58 (41) 06:58 (40) 01:53 (46) 06:44 (61) 04:54 (68)         01:21 (73)
        04:51 (71) 08:45 (68) 13:23 (58) 15:01 (58) 18:57 (54) 23:56 (53) 27:54 (49) 34:52 (47) 36:45 (46) 43:29 (46) 48:23 (49)         49:44 (50)
51 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 50:12 04:13 (57) 03:48 (59) 05:28 (66) 01:23 (29) 03:50 (49) 05:03 (55) 04:37 (63) 07:21 (46) 02:06 (63) 06:12 (47) 05:15 (76)         00:56 (52)
        04:13 (57) 08:01 (57) 13:29 (59) 14:52 (56) 18:42 (52) 23:45 (52) 28:22 (54) 35:43 (48) 37:49 (49) 44:01 (49) 49:16 (51)         50:12 (51)
52 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 50:49 04:51 (71) 03:39 (54) 05:13 (61) 01:47 (67) 04:01 (59) 05:09 (58) 04:54 (70) 08:15 (53) 02:09 (66) 06:00 (38) 03:58 (45)         00:53 (38)
        04:51 (71) 08:30 (63) 13:43 (60) 15:30 (60) 19:31 (57) 24:40 (55) 29:34 (56) 37:49 (54) 39:58 (54) 45:58 (52) 49:56 (52)         50:49 (52)
53 Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn 52:24 03:33 (30) 03:35 (51) 04:06 (25) 01:19 (23) 03:02 (14) 04:29 (31) 04:30 (58) 17:20 (83) 01:40 (30) 04:49 (16) 03:18 (18)         00:43 (8)
        03:33 (30) 07:08 (33) 11:14 (28) 12:33 (27) 15:35 (24) 20:04 (23) 24:34 (28) 41:54 (62) 43:34 (59) 48:23 (56) 51:41 (54)         52:24 (53)
54 Leif Wallenbro Väsby OK 52:39 04:09 (54) 04:59 (77) 06:02 (71) 01:16 (20) 03:40 (41) 04:51 (44) 04:44 (67) 06:51 (37) 02:12 (71) 07:25 (66) 05:06 (72)         01:24 (77)
        04:09 (54) 09:08 (70) 15:10 (67) 16:26 (64) 20:06 (60) 24:57 (57) 29:41 (58) 36:32 (51) 38:44 (51) 46:09 (53) 51:15 (53)         52:39 (54)
55 Bo Winander Järfälla OK 52:46 04:02 (47) 03:08 (27) 08:13 (78) 01:58 (71) 04:35 (65) 06:17 (69) 04:23 (56) 07:26 (47) 02:11 (69) 05:54 (35) 03:53 (38)         00:46 (15)
        04:02 (47) 07:10 (34) 15:23 (70) 17:21 (68) 21:56 (65) 28:13 (68) 32:36 (68) 40:02 (57) 42:13 (57) 48:07 (55) 52:00 (55)         52:46 (55)
56 Ulf Stridh Snättringe SK 53:10 04:04 (49) 03:43 (56) 07:19 (73) 02:18 (79) 04:36 (66) 05:33 (65) 04:00 (44) 06:57 (39) 02:01 (58) 06:25 (51) 05:05 (71)         01:09 (71)
        04:04 (49) 07:47 (52) 15:06 (66) 17:24 (69) 22:00 (67) 27:33 (65) 31:33 (63) 38:30 (55) 40:31 (55) 46:56 (54) 52:01 (56)         53:10 (56)
57 Olle Arman Nyköpings OK 53:57 04:09 (54) 03:16 (32) 07:54 (77) 01:20 (25) 04:24 (61) 05:17 (61) 05:02 (73) 08:52 (55) 02:06 (63) 06:25 (51) 04:18 (60)         00:54 (42)
        04:09 (54) 07:25 (40) 15:19 (69) 16:39 (66) 21:03 (63) 26:20 (61) 31:22 (62) 40:14 (58) 42:20 (58) 48:45 (57) 53:03 (57)         53:57 (57)
58 Åke Lewander Skapnäcks OL 55:02 04:08 (53) 03:23 (37) 04:54 (52) 01:36 (50) 03:11 (19) 04:20 (27) 03:44 (33) 05:47 (24) 01:42 (33) 18:04 (84) 03:29 (22)         00:44 (12)
        04:08 (53) 07:31 (46) 12:25 (44) 14:01 (44) 17:12 (36) 21:32 (33) 25:16 (31) 31:03 (24) 32:45 (24) 50:49 (62) 54:18 (59)         55:02 (58)
59 John Östlund Sundbybergs IK 55:04 05:05 (74) 03:32 (47) 04:41 (45) 01:29 (42) 03:50 (49) 05:01 (54) 04:30 (58) 14:02 (75) 01:56 (51) 05:50 (34) 04:14 (58)         00:54 (42)
        05:05 (74) 08:37 (66) 13:18 (56) 14:47 (53) 18:37 (51) 23:38 (51) 28:08 (51) 42:10 (63) 44:06 (62) 49:56 (59) 54:10 (58)         55:04 (59)
60 Carin Runqvist Järfälla OK 55:43 04:37 (66) 03:44 (57) 04:35 (38) 01:38 (54) 03:41 (44) 04:59 (52) 05:39 (77) 14:02 (75) 01:44 (36) 06:02 (42) 04:06 (51)         00:56 (49)
        04:37 (66) 08:21 (62) 12:56 (53) 14:34 (52) 18:15 (49) 23:14 (46) 28:53 (55) 42:55 (65) 44:39 (64) 50:41 (60) 54:47 (61)         55:43 (60)
61 Monika Högberg OK Södertörn 56:14 04:47 (69) 03:27 (39) 04:27 (34) 01:35 (49) 09:16 (82) 04:48 (40) 04:12 (51) 06:49 (36) 02:18 (74) 07:30 (67) 05:30 (79)         01:35 (81)
        04:47 (69) 08:14 (60) 12:41 (49) 14:16 (48) 23:32 (71) 28:20 (70) 32:32 (67) 39:21 (56) 41:39 (56) 49:09 (58) 54:39 (60)         56:14 (61)
62 Tomas Bruce Skogsluffarnas OK 56:43 06:01 (78) 03:58 (65) 05:31 (67) 01:58 (71) 04:30 (63) 05:30 (64) 04:58 (71) 09:27 (58) 02:04 (61) 06:51 (64) 04:56 (69)         00:59 (59)
        06:01 (78) 09:59 (74) 15:30 (71) 17:28 (70) 21:58 (66) 27:28 (64) 32:26 (66) 41:53 (61) 43:57 (61) 50:48 (61) 55:44 (62)         56:43 (62)
63 Håkan Boije Attunda OK 56:48 03:46 (39) 03:28 (40) 05:04 (56) 01:22 (28) 03:34 (37) 04:39 (36) 04:11 (50) 17:33 (84) 02:00 (55) 06:04 (44) 04:07 (52)         01:00 (63)
        03:46 (39) 07:14 (37) 12:18 (43) 13:40 (39) 17:14 (37) 21:53 (36) 26:04 (37) 43:37 (68) 45:37 (67) 51:41 (63) 55:48 (63)         56:48 (63)
64 Gösta Guteland Snättringe SK 57:00 03:26 (26) 03:29 (42) 04:09 (27) 01:21 (27) 07:38 (80) 05:07 (57) 04:59 (72) 10:39 (63) 03:59 (81) 07:47 (71) 03:32 (26)         00:54 (42)
        03:26 (26) 06:55 (31) 11:04 (27) 12:25 (26) 20:03 (59) 25:10 (58) 30:09 (59) 40:48 (59) 44:47 (65) 52:34 (66) 56:06 (64)         57:00 (64)
65 Gunnar Hellström Haninge SOK 57:04 04:31 (65) 04:06 (67) 05:09 (59) 02:19 (80) 04:28 (62) 06:28 (71) 04:49 (68) 11:34 (71) 02:15 (73) 06:34 (55) 03:55 (39)         00:56 (49)
        04:31 (65) 08:37 (66) 13:46 (61) 16:05 (63) 20:33 (62) 27:01 (62) 31:50 (65) 43:24 (67) 45:39 (68) 52:13 (64) 56:08 (65)         57:04 (65)
66 Bo Hedlund IFK Enskede 58:31 03:29 (28) 17:42 (84) 05:17 (63) 01:38 (54) 03:38 (39) 04:47 (38) 03:52 (39) 06:25 (32) 01:42 (33) 05:16 (24) 03:48 (36)         00:57 (54)
        03:29 (28) 21:11 (84) 26:28 (83) 28:06 (83) 31:44 (79) 36:31 (79) 40:23 (78) 46:48 (74) 48:30 (72) 53:46 (69) 57:34 (67)         58:31 (66)
67 Göran Frisk Attunda OK 58:36 03:11 (18) 03:06 (25) 10:42 (82) 01:19 (23) 02:57 (12) 06:05 (68) 03:09 (20) 15:30 (78) 01:15 (5) 06:46 (63) 04:03 (46)         00:33 (2)
        03:11 (18) 06:17 (20) 16:59 (75) 18:18 (73) 21:15 (64) 27:20 (63) 30:29 (60) 45:59 (73) 47:14 (70) 54:00 (70) 58:03 (69)         58:36 (67)
68 Stefan Pettersson Klubblös 58:38 04:30 (64) 03:29 (42) 04:52 (51) 01:37 (52) 04:46 (69) 04:49 (41) 04:12 (51) 13:20 (74) 02:12 (71) 08:37 (77) 05:07 (73)         01:07 (68)
        04:30 (64) 07:59 (56) 12:51 (51) 14:28 (51) 19:14 (56) 24:03 (54) 28:15 (52) 41:35 (60) 43:47 (60) 52:24 (65) 57:31 (66)         58:38 (68)
69 Per Södersten Gustavsbergs OK 58:41 03:53 (41) 12:04 (82) 04:46 (47) 01:40 (59) 03:51 (51) 06:32 (72) 03:29 (27) 07:05 (43) 01:54 (48) 09:00 (79) 03:31 (24)         00:56 (49)
        03:53 (41) 15:57 (82) 20:43 (78) 22:23 (78) 26:14 (76) 32:46 (76) 36:15 (74) 43:20 (66) 45:14 (66) 54:14 (71) 57:45 (68)         58:41 (69)
70 Liselott Retsloff Hellas Orientering 59:45 04:46 (68) 04:20 (71) 07:39 (75) 01:43 (64) 04:41 (67) 06:25 (70) 04:51 (69) 07:57 (50) 02:00 (55) 09:01 (80) 05:08 (74)         01:14 (72)
        04:46 (68) 09:06 (69) 16:45 (74) 18:28 (74) 23:09 (70) 29:34 (72) 34:25 (70) 42:22 (64) 44:22 (63) 53:23 (67) 58:31 (70)         59:45 (70)
71 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 59:57 05:16 (76) 04:55 (74) 06:18 (72) 02:10 (77) 04:55 (70) 08:07 (81) 04:38 (64) 09:36 (59) 02:10 (68) 07:10 (65) 03:55 (39)         00:47 (20)
        05:16 (76) 10:11 (75) 16:29 (73) 18:39 (75) 23:34 (72) 31:41 (75) 36:19 (76) 45:55 (72) 48:05 (71) 55:15 (72) 59:10 (72)         59:57 (71)
72 Ove Forsberg Turebergs IF SOK 60:14 04:50 (70) 03:44 (57) 05:27 (65) 01:38 (54) 03:56 (54) 08:16 (82) 06:55 (80) 09:37 (60) 02:41 (76) 06:34 (55) 05:11 (75)         01:25 (78)
        04:50 (70) 08:34 (65) 14:01 (62) 15:39 (61) 19:35 (58) 27:51 (66) 34:46 (72) 44:23 (69) 47:04 (69) 53:38 (68) 58:49 (71)         60:14 (72)
73 Svenåke Svensson Snättringe SK 61:27 04:09 (54) 05:41 (78) 05:04 (57) 01:37 (52) 08:01 (81) 04:58 (51) 05:02 (73) 10:40 (64) 03:50 (80) 07:56 (73) 03:32 (25)         00:57 (54)
        04:09 (54) 09:50 (73) 14:54 (65) 16:31 (65) 24:32 (75) 29:30 (71) 34:32 (71) 45:12 (70) 49:02 (73) 56:58 (73) 60:30 (73)         61:27 (73)
74 Stefan Ladufjäll Gustavsbergs OK 62:45 03:37 (31) 13:35 (83) 05:45 (68) 03:25 (83) 04:44 (68) 04:17 (23) 03:49 (35) 12:11 (73) 01:30 (20) 05:30 (27) 03:32 (25)         00:50 (30)
        03:37 (31) 17:12 (83) 22:57 (80) 26:22 (80) 31:06 (78) 35:23 (78) 39:12 (77) 51:23 (76) 52:53 (76) 58:23 (74) 61:55 (74)         62:45 (74)
75 Hans Sylvan Järfälla OK 66:29 04:13 (57) 03:42 (55) 05:01 (55) 01:55 (70) 05:21 (73) 05:46 (67) 05:19 (75) 14:02 (75) 07:20 (84) 08:32 (76) 04:17 (59)         01:01 (64)
        04:13 (57) 07:55 (55) 12:56 (53) 14:51 (55) 20:12 (61) 25:58 (60) 31:17 (61) 45:19 (71) 52:39 (75) 61:11 (76) 65:28 (75)         66:29 (75)
76 Margareta Hallmén Attunda OK 67:13 04:25 (63) 04:55 (74) 04:58 (54) 03:46 (84) 04:55 (70) 05:15 (60) 05:55 (78) 15:59 (79) 02:00 (55) 06:42 (59) 07:28 (82)         00:55 (48)
        04:25 (63) 09:20 (72) 14:18 (63) 18:04 (72) 22:59 (69) 28:14 (69) 34:09 (69) 50:08 (75) 52:08 (74) 58:50 (75) 66:18 (76)         67:13 (76)
77 Hugo Isgren IFK Enskede 68:22 05:01 (73) 04:18 (70) 05:58 (70) 01:53 (68) 06:35 (78) 07:01 (73) 05:32 (76) 16:45 (82) 02:06 (63) 07:42 (69) 04:23 (61)         01:08 (69)
        05:01 (73) 09:19 (71) 15:17 (68) 17:10 (67) 23:45 (74) 30:46 (73) 36:18 (75) 53:03 (79) 55:09 (78) 62:51 (78) 67:14 (77)         68:22 (77)
78 Urban Johansson Gustavsberg 68:47 04:39 (67) 03:28 (40) 05:15 (62) 01:41 (62) 19:26 (84) 05:17 (61) 04:35 (62) 07:08 (45) 01:59 (53) 08:27 (75) 05:19 (78)         01:33 (79)
        04:39 (67) 08:07 (59) 13:22 (57) 15:03 (59) 34:29 (81) 39:46 (80) 44:21 (80) 51:29 (77) 53:28 (77) 61:55 (77) 67:14 (77)         68:47 (78)
79 Per Lennart Karlsson Järfälla OK 69:34 07:04 (82) 04:10 (69) 04:50 (49) 01:32 (46) 05:20 (72) 08:04 (80) 04:40 (65) 16:05 (80) 04:39 (83) 07:45 (70) 04:28 (62)         00:57 (57)
        07:04 (82) 11:14 (76) 16:04 (72) 17:36 (71) 22:56 (68) 31:00 (74) 35:40 (73) 51:45 (78) 56:24 (79) 64:09 (79) 68:37 (79)         69:34 (79)
80 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 73:38 07:02 (81) 04:40 (73) 07:25 (74) 02:12 (78) 06:05 (75) 07:47 (78) 07:13 (81) 11:19 (69) 03:19 (79) 08:43 (78) 06:31 (80)         01:22 (76)
        07:02 (81) 11:42 (77) 19:07 (76) 21:19 (77) 27:24 (77) 35:11 (77) 42:24 (79) 53:43 (80) 57:02 (80) 65:45 (80) 72:16 (80)         73:38 (80)
81 Stig Thuren Skarpnäcks OL 76:20 10:15 (84) 04:57 (76) 10:09 (81) 02:03 (74) 06:10 (76) 07:42 (77) 07:38 (82) 10:41 (65) 02:24 (75) 07:58 (74) 05:17 (77)         01:06 (66)
        10:15 (84) 15:12 (80) 25:21 (82) 27:24 (82) 33:34 (80) 41:16 (81) 48:54 (81) 59:35 (81) 61:59 (81) 69:57 (81) 75:14 (81)         76:20 (81)
82 Mats-Ola Öberg Sundbybergs IK 85:18 06:03 (79) 05:54 (79) 16:44 (84) 02:01 (73) 06:27 (77) 07:58 (79) 06:50 (79) 11:54 (72) 02:46 (77) 10:32 (81) 06:35 (81)         01:34 (80)
        06:03 (79) 11:57 (78) 28:41 (84) 30:42 (84) 37:09 (84) 45:07 (83) 51:57 (83) 63:51 (83) 66:37 (83) 77:09 (83) 83:44 (82)         85:18 (82)
83 Ingvar Oskarsson Solna OK 85:46 07:29 (83) 07:47 (81) 09:41 (80) 02:05 (75) 07:31 (79) 08:45 (83) 07:45 (83) 11:01 (67) 03:06 (78) 11:06 (82) 07:33 (83)         01:57 (84)
        07:29 (83) 15:16 (81) 24:57 (81) 27:02 (81) 34:33 (82) 43:18 (82) 51:03 (82) 62:04 (82) 65:10 (82) 76:16 (82) 83:49 (83)         85:46 (83)
84 Christina Bertilson Klubblös 117:23 06:48 (80) 07:12 (80) 08:31 (79) 03:08 (82) 10:00 (83) 28:40 (84) 08:17 (84) 16:38 (81) 04:03 (82) 12:27 (83) 10:01 (84)         01:38 (82)
        06:48 (80) 14:00 (79) 22:31 (79) 25:39 (79) 35:39 (83) 64:19 (84) 72:36 (84) 89:14 (84) 93:17 (84) 105:44 (84) 115:45 (84)         117:23 (84)
- Tommy Holmér Väsby OK 31:25 02:15   02:22   03:40   00:39   02:04   04:33   02:43   05:37   01:04   03:30   02:26           00:32  
        02:15   04:37   08:17   08:56   11:00   15:33   18:16   23:53   24:57   28:27   30:53           31:25  
- Roland Pettersson Söders SOL 43:10 02:54   03:16   04:12   01:24   03:48   04:35   03:37   06:32   01:42   06:05   04:06           00:59  
        02:54   06:10   10:22   11:46   15:34   20:09   23:46   30:18   32:00   38:05   42:11           43:10  
- Lars Forsstedt Söders-Tyresö 1004:59 03:03                                                   1001:56  
        03:03                                                   1004:59  
- Kerstin Ohlsson Haninge SOK                                                          
                                                               
                                                               
                                                               
Plac Bana D - 2,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9                   Mål  
1 Sören Andersson Centrum OK 23:29 03:35 (1) 01:27 (1) 03:32 (1) 02:40 (1) 02:04 (2) 02:06 (1) 03:52 (1) 01:27 (2) 01:58 (2)                 00:48 (7)
        03:35 (1) 05:02 (1) 08:34 (1) 11:14 (1) 13:18 (1) 15:24 (1) 19:16 (1) 20:43 (1) 22:41 (1)                 23:29 (1)
2 Christer Andersson ATG 29:19 04:41 (3) 01:51 (7) 04:36 (9) 03:24 (5) 02:46 (10) 02:36 (6) 04:33 (4) 01:45 (9) 02:12 (5)                 00:55 (13)
        04:41 (3) 06:32 (4) 11:08 (4) 14:32 (4) 17:18 (4) 19:54 (4) 24:27 (2) 26:12 (2) 28:24 (2)                 29:19 (2)
3 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 30:02 04:49 (5) 01:59 (12) 04:11 (4) 03:30 (6) 02:35 (5) 02:37 (8) 04:57 (9) 02:14 (29) 02:22 (9)                 00:48 (6)
        04:49 (5) 06:48 (5) 10:59 (3) 14:29 (3) 17:04 (3) 19:41 (3) 24:38 (3) 26:52 (3) 29:14 (3)                 30:02 (3)
4 Mats Holmgren IFK Enskede 30:43 03:49 (2) 01:38 (3) 03:49 (2) 03:14 (2) 02:49 (13) 03:04 (20) 07:57 (46) 01:43 (6) 01:56 (1)                 00:44 (2)
        03:49 (2) 05:27 (2) 09:16 (2) 12:30 (2) 15:19 (2) 18:23 (2) 26:20 (8) 28:03 (8) 29:59 (5)                 30:43 (4)
5 Martin Eriksson OK Södertörn 30:50 04:44 (4) 02:13 (21) 04:23 (8) 03:20 (3) 03:07 (24) 02:47 (14) 04:53 (8) 01:54 (15) 02:26 (12)                 01:03 (27)
        04:44 (4) 06:57 (7) 11:20 (6) 14:40 (5) 17:47 (6) 20:34 (6) 25:27 (4) 27:21 (4) 29:47 (4)                 30:50 (5)
5 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 30:50 04:52 (6) 01:38 (3) 04:39 (10) 05:18 (35) 02:39 (7) 02:37 (8) 04:32 (3) 01:41 (5) 02:07 (3)                 00:47 (4)
        04:52 (6) 06:30 (3) 11:09 (5) 16:27 (10) 19:06 (9) 21:43 (8) 26:15 (7) 27:56 (7) 30:03 (6)                 30:50 (5)
7 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 31:03 05:37 (14) 01:56 (9) 03:59 (3) 04:01 (10) 02:45 (9) 02:36 (6) 04:41 (5) 02:02 (17) 02:28 (13)                 00:58 (18)
        05:37 (14) 07:33 (12) 11:32 (8) 15:33 (7) 18:18 (7) 20:54 (7) 25:35 (6) 27:37 (6) 30:05 (7)                 31:03 (7)
8 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 31:46 05:10 (10) 01:58 (10) 04:22 (7) 03:20 (3) 02:43 (8) 02:45 (12) 05:14 (12) 01:53 (14) 03:03 (30)                 01:18 (39)
        05:10 (10) 07:08 (9) 11:30 (7) 14:50 (6) 17:33 (5) 20:18 (5) 25:32 (5) 27:25 (5) 30:28 (8)                 31:46 (8)
9 Ronny Hedlund OK Södertörn 33:00 05:08 (9) 01:55 (8) 04:49 (11) 04:07 (12) 02:58 (18) 02:46 (13) 04:51 (7) 02:30 (39) 02:51 (24)                 01:05 (29)
        05:08 (9) 07:03 (8) 11:52 (9) 15:59 (8) 18:57 (8) 21:43 (8) 26:34 (9) 29:04 (9) 31:55 (9)                 33:00 (9)
10 Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK 35:01 06:11 (20) 02:59 (46) 05:59 (31) 04:48 (28) 02:38 (6) 02:40 (10) 04:48 (6) 01:33 (3) 02:31 (14)                 00:54 (11)
        06:11 (20) 09:10 (24) 15:09 (25) 19:57 (21) 22:35 (20) 25:15 (19) 30:03 (11) 31:36 (11) 34:07 (10)                 35:01 (10)
11 Caroline Magnusson Täby OK 35:34 11:50 (51) 01:30 (2) 04:11 (4) 05:53 (40) 01:56 (1) 02:10 (2) 03:55 (2) 01:16 (1) 02:08 (4)                 00:45 (3)
        11:50 (51) 13:20 (50) 17:31 (33) 23:24 (31) 25:20 (26) 27:30 (24) 31:25 (16) 32:41 (12) 34:49 (12)                 35:34 (11)
12 Lars Nord Södertälje IF 36:02 05:39 (15) 02:25 (29) 05:04 (17) 03:49 (7) 04:20 (38) 02:43 (11) 05:40 (15) 01:52 (12) 03:15 (35)                 01:15 (37)
        05:39 (15) 08:04 (14) 13:08 (13) 16:57 (12) 21:17 (14) 24:00 (11) 29:40 (10) 31:32 (10) 34:47 (11)                 36:02 (12)
13 Maria Kärrström Tullinge SK 36:11 05:15 (11) 02:03 (14) 04:56 (12) 04:05 (11) 04:50 (41) 03:02 (18) 07:17 (41) 01:43 (6) 02:12 (5)                 00:48 (6)
        05:15 (11) 07:18 (11) 12:14 (10) 16:19 (9) 21:09 (12) 24:11 (13) 31:28 (17) 33:11 (16) 35:23 (13)                 36:11 (13)
14 Mats Lundblad Täby OK 36:47 04:54 (7) 02:02 (13) 05:46 (29) 05:11 (34) 03:32 (30) 03:24 (29) 05:56 (20) 02:10 (25) 02:56 (25)                 00:56 (15)
        04:54 (7) 06:56 (6) 12:42 (12) 17:53 (14) 21:25 (15) 24:49 (16) 30:45 (14) 32:55 (15) 35:51 (14)                 36:47 (14)
15 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 37:11 05:02 (8) 02:14 (23) 05:14 (22) 04:17 (17) 03:38 (32) 03:45 (35) 06:27 (28) 02:13 (28) 03:08 (32)                 01:13 (35)
        05:02 (8) 07:16 (10) 12:30 (11) 16:47 (11) 20:25 (10) 24:10 (12) 30:37 (12) 32:50 (14) 35:58 (15)                 37:11 (15)
16 Björn Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 37:23 05:59 (18) 02:25 (29) 05:16 (24) 04:08 (13) 02:47 (11) 03:16 (25) 07:16 (40) 02:05 (20) 02:59 (28)                 01:12 (34)
        05:59 (18) 08:24 (19) 13:40 (16) 17:48 (13) 20:35 (11) 23:51 (10) 31:07 (15) 33:12 (17) 36:11 (16)                 37:23 (16)
17 Kenneth Berglund Hellas Orientering 37:51 06:27 (23) 02:16 (24) 05:11 (19) 04:10 (14) 03:05 (23) 03:12 (23) 07:08 (39) 01:52 (12) 03:10 (33)                 01:20 (41)
        06:27 (23) 08:43 (21) 13:54 (17) 18:04 (15) 21:09 (12) 24:21 (14) 31:29 (18) 33:21 (18) 36:31 (17)                 37:51 (17)
18 Bertil Rydgren IFK Enskede 38:21 05:29 (12) 02:31 (34) 08:26 (46) 04:35 (22) 02:48 (12) 03:19 (28) 06:18 (26) 01:40 (4) 02:25 (11)                 00:50 (9)
        05:29 (12) 08:00 (13) 16:26 (31) 21:01 (25) 23:49 (22) 27:08 (22) 33:26 (23) 35:06 (23) 37:31 (21)                 38:21 (18)
19 Kjell Holmberg OK Södertörn 38:31 07:03 (28) 02:12 (19) 05:02 (16) 04:38 (23) 03:04 (22) 02:47 (14) 05:55 (19) 02:05 (20) 03:54 (46)                 01:51 (53)
        07:03 (28) 09:15 (26) 14:17 (18) 18:55 (17) 21:59 (18) 24:46 (15) 30:41 (13) 32:46 (13) 36:40 (18)                 38:31 (19)
20 Bengt Fahlin IBM Club Sweden 38:32 07:08 (29) 02:12 (19) 04:57 (13) 04:47 (26) 02:53 (16) 03:04 (19) 06:31 (29) 02:23 (35) 03:33 (40)                 01:04 (28)
        07:08 (29) 09:20 (27) 14:17 (18) 19:04 (20) 21:57 (17) 25:01 (17) 31:32 (19) 33:55 (19) 37:28 (20)                 38:32 (20)
21 Ann Sjöberg Enebybergs IF 38:35 07:21 (31) 02:11 (18) 05:15 (23) 04:15 (15) 03:14 (25) 03:51 (37) 06:33 (31) 02:11 (27) 02:44 (20)                 01:00 (21)
        07:21 (31) 09:32 (30) 14:47 (24) 19:02 (19) 22:16 (19) 26:07 (20) 32:40 (21) 34:51 (22) 37:35 (22)                 38:35 (21)
22 Norman Thulin Täby OK 38:47 07:25 (33) 02:16 (24) 05:04 (17) 04:16 (16) 02:52 (15) 03:15 (24) 06:54 (36) 02:09 (23) 03:13 (34)                 01:23 (44)
        07:25 (33) 09:41 (33) 14:45 (23) 19:01 (18) 21:53 (16) 25:08 (18) 32:02 (20) 34:11 (20) 37:24 (19)                 38:47 (22)
23 Tord Jonsson Attunda OK 39:01 05:58 (17) 02:24 (28) 08:01 (45) 04:17 (17) 04:11 (35) 03:04 (19) 05:54 (17) 02:10 (25) 02:15 (8)                 00:47 (4)
        05:58 (17) 08:22 (18) 16:23 (29) 20:40 (22) 24:51 (23) 27:55 (25) 33:49 (25) 35:59 (24) 38:14 (23)                 39:01 (23)
24 Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK 40:02 06:13 (22) 02:06 (15) 05:12 (20) 04:46 (25) 04:33 (39) 03:36 (31) 07:17 (41) 02:22 (34) 02:56 (25)                 01:01 (23)
        06:13 (22) 08:19 (17) 13:31 (15) 18:17 (16) 22:50 (21) 26:26 (21) 33:43 (24) 36:05 (25) 39:01 (24)                 40:02 (24)
25 Leif Lundquist Enebybergs IF 40:28 06:53 (26) 02:09 (16) 04:21 (6) 12:21 (51) 02:20 (3) 02:20 (5) 05:04 (10) 01:45 (9) 02:13 (7)                 01:02 (24)
        06:53 (26) 09:02 (23) 13:23 (14) 25:44 (42) 28:04 (32) 30:24 (29) 35:28 (27) 37:13 (27) 39:26 (26)                 40:28 (25)
26 Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK 40:33 06:12 (21) 02:19 (27) 07:02 (40) 05:26 (36) 04:16 (37) 02:56 (17) 06:03 (21) 02:01 (16) 02:58 (27)                 01:20 (41)
        06:12 (21) 08:31 (20) 15:33 (27) 20:59 (24) 25:15 (25) 28:11 (26) 34:14 (26) 36:15 (26) 39:13 (25)                 40:33 (26)
27 Pheabe Thulin Täby OK 41:07 11:02 (50) 01:48 (6) 05:16 (24) 04:30 (20) 02:31 (4) 02:14 (3) 05:22 (13) 01:44 (8) 05:38 (54)                 01:02 (25)
        11:02 (50) 12:50 (47) 18:06 (38) 22:36 (28) 25:07 (24) 27:21 (23) 32:43 (22) 34:27 (21) 40:05 (27)                 41:07 (27)
28 Evy Nord Södertälje IF 41:55 05:29 (12) 02:40 (38) 06:24 (34) 10:34 (49) 02:53 (16) 02:18 (4) 05:22 (13) 02:37 (40) 02:36 (16)                 01:02 (24)
        05:29 (12) 08:09 (15) 14:33 (20) 25:07 (37) 28:00 (31) 30:18 (28) 35:40 (28) 38:17 (28) 40:53 (28)                 41:55 (28)
29 Britt-Louise Edlund IFK Lidingö SOK 42:30 09:22 (46) 02:25 (29) 05:58 (30) 04:31 (21) 04:01 (34) 03:11 (22) 06:37 (33) 02:44 (43) 02:45 (21)                 00:56 (15)
        09:22 (46) 11:47 (43) 17:45 (35) 22:16 (26) 26:17 (27) 29:28 (27) 36:05 (29) 38:49 (29) 41:34 (29)                 42:30 (29)
30 Kristina Nygren Frisk Attunda OK 43:02 09:19 (45) 01:43 (5) 09:53 (50) 03:54 (9) 02:49 (13) 03:55 (40) 06:07 (22) 01:51 (11) 02:37 (17)                 00:54 (11)
        09:19 (45) 11:02 (39) 20:55 (46) 24:49 (35) 27:38 (30) 31:33 (31) 37:40 (31) 39:31 (30) 42:08 (30)                 43:02 (30)
31 Kristina Wåhlin Västerås SOK 44:35 10:54 (49) 01:58 (10) 04:58 (14) 07:36 (46) 02:58 (18) 03:16 (25) 06:07 (22) 02:14 (29) 03:34 (41)                 01:00 (21)
        10:54 (49) 12:52 (48) 17:50 (36) 25:26 (39) 28:24 (35) 31:40 (32) 37:47 (32) 40:01 (31) 43:35 (31)                 44:35 (31)
32 Björn Stolt OK Ravinen 45:10 10:13 (47) 02:39 (36) 05:28 (26) 07:18 (44) 03:18 (27) 03:39 (33) 06:48 (34) 02:02 (17) 02:47 (22)                 00:58 (18)
        10:13 (47) 12:52 (48) 18:20 (40) 25:38 (41) 28:56 (36) 32:35 (34) 39:23 (34) 41:25 (33) 44:12 (32)                 45:10 (32)
33 Håkan Beijar Gustavsbergs OK 45:27 05:52 (16) 03:21 (51) 08:55 (48) 04:41 (24) 05:25 (43) 04:14 (47) 06:19 (27) 03:07 (49) 02:37 (17)                 00:56 (16)
        05:52 (16) 09:13 (25) 18:08 (39) 22:49 (29) 28:14 (33) 32:28 (33) 38:47 (33) 41:54 (34) 44:31 (33)                 45:27 (33)
34 Björn Simons Sundbybergs IK 45:36 08:48 (41) 02:43 (41) 07:13 (41) 05:35 (37) 03:18 (27) 07:17 (53) 05:12 (11) 02:16 (31) 02:40 (19)                 00:34 (1)
        08:48 (41) 11:31 (41) 18:44 (41) 24:19 (34) 27:37 (29) 34:54 (38) 40:06 (36) 42:22 (36) 45:02 (35)                 45:36 (34)
35 Sigrid Blom Tullinge SK 46:14 08:01 (37) 02:39 (36) 07:18 (42) 04:58 (32) 04:15 (36) 03:51 (37) 06:34 (32) 03:22 (51) 03:46 (44)                 01:30 (47)
        08:01 (37) 10:40 (37) 17:58 (37) 22:56 (30) 27:11 (28) 31:02 (30) 37:36 (30) 40:58 (32) 44:44 (34)                 46:14 (35)
36 Dagny Tirén OK Ravinen 46:24 07:26 (34) 03:08 (48) 05:41 (27) 09:17 (48) 03:41 (33) 04:01 (43) 06:10 (24) 02:41 (41) 03:06 (31)                 01:13 (35)
        07:26 (34) 10:34 (35) 16:15 (28) 25:32 (40) 29:13 (39) 33:14 (36) 39:24 (35) 42:05 (35) 45:11 (36)                 46:24 (36)
37 Anita Lindbohm Skarpnäcks OL 47:16 08:06 (39) 03:14 (50) 07:36 (44) 04:48 (28) 05:27 (44) 04:07 (45) 07:05 (38) 02:28 (36) 03:15 (35)                 01:10 (32)
        08:06 (39) 11:20 (40) 18:56 (42) 23:44 (32) 29:11 (38) 33:18 (37) 40:23 (37) 42:51 (37) 46:06 (37)                 47:16 (37)
38 Carl Lang OK Österåker 49:37 07:32 (35) 02:44 (42) 08:51 (47) 05:52 (39) 03:16 (26) 04:22 (48) 09:26 (48) 02:17 (32) 03:51 (45)                 01:26 (46)
        07:32 (35) 10:16 (34) 19:07 (43) 24:59 (36) 28:15 (34) 32:37 (35) 42:03 (38) 44:20 (38) 48:11 (38)                 49:37 (38)
39 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 50:18 07:14 (30) 02:13 (21) 06:02 (32) 15:04 (52) 03:29 (29) 04:24 (49) 05:40 (15) 02:18 (33) 02:48 (23)                 01:06 (30)
        07:14 (30) 09:27 (29) 15:29 (26) 30:33 (45) 34:02 (42) 38:26 (43) 44:06 (42) 46:24 (40) 49:12 (39)                 50:18 (39)
40 Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 51:59 07:00 (27) 02:37 (35) 06:47 (37) 11:31 (50) 06:10 (45) 03:25 (30) 06:32 (30) 03:01 (48) 03:26 (39)                 01:30 (47)
        07:00 (27) 09:37 (31) 16:24 (30) 27:55 (44) 34:05 (43) 37:30 (41) 44:02 (41) 47:03 (41) 50:29 (41)                 51:59 (40)
41 Margaretha Nylund OK Södertörn 52:04 08:58 (42) 03:11 (49) 06:58 (38) 04:52 (30) 08:13 (50) 03:43 (34) 07:23 (43) 02:51 (46) 04:13 (50)                 01:42 (51)
        08:58 (42) 12:09 (44) 19:07 (43) 23:59 (33) 32:12 (40) 35:55 (40) 43:18 (40) 46:09 (39) 50:22 (40)                 52:04 (41)
42 Iris Wallsten IFK Lidingös Skid o OK 53:58 08:14 (40) 02:47 (44) 06:43 (36) 04:47 (26) 06:28 (46) 05:57 (51) 08:09 (47) 06:14 (54) 03:41 (43)                 00:58 (18)
        08:14 (40) 11:01 (38) 17:44 (34) 22:31 (27) 28:59 (37) 34:56 (39) 43:05 (39) 49:19 (42) 53:00 (42)                 53:58 (42)
43 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 55:25 07:24 (32) 02:16 (24) 05:01 (15) 06:01 (42) 14:44 (52) 08:31 (54) 05:54 (17) 02:04 (19) 02:35 (15)                 00:55 (13)
        07:24 (32) 09:40 (32) 14:41 (22) 20:42 (23) 35:26 (44) 43:57 (49) 49:51 (46) 51:55 (45) 54:30 (43)                 55:25 (43)
44 Carl Carlin Söders-Tyresö 56:18 06:50 (25) 02:30 (33) 05:13 (21) 21:44 (53) 02:58 (18) 03:17 (27) 06:15 (25) 02:47 (44) 03:23 (38)                 01:21 (43)
        06:50 (25) 09:20 (27) 14:33 (20) 36:17 (51) 39:15 (49) 42:32 (46) 48:47 (43) 51:34 (43) 54:57 (44)                 56:18 (44)
45 Tomas Möller OK Södertörn 56:34 13:34 (52) 02:41 (40) 07:00 (39) 07:18 (44) 08:12 (49) 03:52 (39) 07:03 (37) 02:28 (36) 03:16 (37)                 01:10 (32)
        13:34 (52) 16:15 (52) 23:15 (48) 30:33 (45) 38:45 (48) 42:37 (47) 49:40 (45) 52:08 (46) 55:24 (45)                 56:34 (45)
46 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 56:50 08:05 (38) 03:31 (53) 09:23 (49) 06:45 (43) 04:51 (42) 05:27 (50) 10:53 (52) 02:49 (45) 03:57 (47)                 01:09 (31)
        08:05 (38) 11:36 (42) 20:59 (47) 27:44 (43) 32:35 (41) 38:02 (42) 48:55 (44) 51:44 (44) 55:41 (46)                 56:50 (46)
47 Lars Dyrhage Järfälla OK 58:38 19:06 (53) 02:54 (45) 06:32 (35) 04:53 (31) 03:32 (30) 03:36 (31) 09:59 (50) 02:09 (23) 04:09 (48)                 01:48 (52)
        19:06 (53) 22:00 (53) 28:32 (51) 33:25 (49) 36:57 (46) 40:33 (44) 50:32 (48) 52:41 (47) 56:50 (47)                 58:38 (47)
48 Mats Halvarez Klubblös 59:16 10:48 (48) 03:24 (52) 10:55 (51) 06:00 (41) 06:55 (47) 04:10 (46) 07:42 (45) 03:33 (52) 04:11 (49)                 01:38 (50)
        10:48 (48) 14:12 (51) 25:07 (50) 31:07 (47) 38:02 (47) 42:12 (45) 49:54 (47) 53:27 (48) 57:38 (48)                 59:16 (48)
49 Leif Hermundstad Snättringe SK 63:17 09:10 (44) 03:05 (47) 07:29 (43) 05:35 (37) 14:48 (53) 04:01 (43) 09:39 (49) 03:11 (50) 04:28 (51)                 01:51 (53)
        09:10 (44) 12:15 (45) 19:44 (45) 25:19 (38) 40:07 (50) 44:08 (50) 53:47 (49) 56:58 (49) 61:26 (49)                 63:17 (49)
50 Jan Burell OK Enen 64:10 08:58 (42) 03:37 (54) 11:40 (52) 07:58 (47) 04:33 (39) 06:44 (52) 10:55 (53) 03:44 (53) 04:30 (53)                 01:31 (49)
        08:58 (42) 12:35 (46) 24:15 (49) 32:13 (48) 36:46 (45) 43:30 (48) 54:25 (50) 58:09 (50) 62:39 (50)                 64:10 (50)
51 Bengt Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK 64:48 06:05 (19) 02:09 (16) 23:45 (53) 03:50 (8) 09:36 (51) 03:59 (41) 10:05 (51) 02:06 (22) 02:23 (10)                 00:50 (9)
        06:05 (19) 08:14 (16) 31:59 (52) 35:49 (50) 45:25 (51) 49:24 (51) 59:29 (52) 61:35 (52) 63:58 (51)                 64:48 (51)
52 Lars Nordin Solna OK 65:57 06:35 (24) 02:26 (32) 24:06 (54) 05:02 (33) 07:59 (48) 03:47 (36) 07:34 (44) 02:41 (41) 04:28 (51)                 01:19 (40)
        06:35 (24) 09:01 (22) 33:07 (53) 38:09 (52) 46:08 (52) 49:55 (52) 57:29 (51) 60:10 (51) 64:38 (52)                 65:57 (52)
53 Anders Hallgren Gustavsbergs OK 78:26 07:54 (36) 02:40 (38) 06:13 (33) 22:31 (54) 16:34 (54) 04:00 (42) 11:02 (54) 02:29 (38) 03:40 (42)                 01:23 (44)
        07:54 (36) 10:34 (35) 16:47 (32) 39:18 (53) 55:52 (53) 59:52 (53) 70:54 (53) 73:23 (53) 77:03 (53)                 78:26 (53)
54 Inger Pahlén Söders-Tyresö 367:54 334:59 (54) 02:46 (43) 05:44 (28) 04:25 (19) 03:01 (21) 02:55 (16) 06:51 (35) 02:56 (47) 03:00 (29)                 01:17 (38)
        334:59 (54) 337:45 (54) 343:29 (54) 347:54 (54) 350:55 (54) 353:50 (54) 360:41 (54) 363:37 (54) 366:37 (54)                 367:54 (54)
- Kristina Skoglund Södertälje-Nykvarn OF Minustid 398:33   03:39   08:51   Minustid   09:11   08:04   08:19   03:27   03:59                      
        398:33   402:12   411:03   Ej tid  ----->                                       Minustid  
- Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK 47:05 07:25   02:51   07:24   04:43   02:36   06:32   07:32   03:12   03:32                   01:18  
        07:25   10:16   17:40   22:23   24:59   31:31   39:03   42:15   45:47                   47:05  
- Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 51:37 07:08   02:08   06:52   05:08   02:35   10:09   03:03   08:32   04:54                   01:08  
        07:08   09:16   16:08   21:16   23:51   34:00   37:03   45:35   50:29                   51:37  
- Lennart Sjöstål Klubblös 60:00 07:23   03:03   28:26   02:18   03:04   03:42   05:55   02:16   02:45                   01:08  
        07:23   10:26   38:52   41:10   44:14   47:56   53:51   56:07   58:52                   60:00  
- Gunnel Balck IFK Lidingö SOK 62:35 07:28   02:52   08:04   12:04   02:21   13:50   08:24   02:54   03:30                   01:08  
        07:28   10:20   18:24   30:28   32:49   46:39   55:03   57:57   61:27                   62:35  
- Sverker Tirén Hellas Orientering 62:43 11:01   03:28   13:41       32:46                                   01:47  
        11:01   14:29   28:10   28:10   60:56                                   62:43  
- Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 388:57 13:36   02:21                                               373:00  
        13:36   15:57                                               388:57  
- Riina Larsson Mämd Fredrikshofs IF Skid & OK                                                          
                                                               
                                                               
                                                               
Plac Bana E - 1,7 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7                           Mål  
1 Hans Eriksson Hellas Orientering 29:34 03:55 (6) 04:44 (1) 03:15 (2) 03:15 (2) 07:26 (5) 02:17 (1) 03:15 (2)                         01:27 (5)
        03:55 (6) 08:39 (1) 11:54 (1) 15:09 (1) 22:35 (1) 24:52 (1) 28:07 (1)                         29:34 (1)
2 Eva-Stina Svärd Haninge SOK 31:26 03:44 (2) 05:28 (3) 03:02 (1) 04:31 (11) 06:51 (3) 02:28 (4) 03:46 (5)                         01:36 (8)
        03:44 (2) 09:12 (3) 12:14 (2) 16:45 (2) 23:36 (2) 26:04 (2) 29:50 (2)                         31:26 (2)
3 Gunvor Granath Nynäshamns OK 32:44 03:50 (4) 05:49 (4) 04:30 (14) 03:35 (4) 07:15 (4) 02:34 (6) 03:49 (6)                         01:22 (4)
        03:50 (4) 09:39 (4) 14:09 (4) 17:44 (4) 24:59 (5) 27:33 (4) 31:22 (3)                         32:44 (3)
4 Rune Rådström Snättringe SK 33:26 03:40 (1) 05:17 (2) 04:07 (9) 03:53 (7) 07:41 (8) 02:44 (7) 04:19 (13)                         01:45 (13)
        03:40 (1) 08:57 (2) 13:04 (3) 16:57 (3) 24:38 (3) 27:22 (3) 31:41 (4)                         33:26 (4)
5 Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 33:59 04:25 (11) 06:21 (6) 03:51 (7) 03:48 (5) 06:30 (1) 03:14 (12) 04:02 (8)                         01:48 (16)
        04:25 (11) 10:46 (6) 14:37 (5) 18:25 (6) 24:55 (4) 28:09 (5) 32:11 (5)                         33:59 (5)
6 Erik-Olov Cloth Tullinge SK 38:42 04:02 (8) 07:20 (10) 04:27 (13) 05:05 (13) 08:23 (10) 03:07 (8) 04:32 (14)                         01:46 (15)
        04:02 (8) 11:22 (7) 15:49 (8) 20:54 (8) 29:17 (7) 32:24 (6) 36:56 (6)                         38:42 (6)
7 Errol Wicksell Hellas Orientering 40:42 04:23 (10) 08:33 (12) 03:56 (8) 05:22 (15) 09:18 (11) 03:08 (9) 04:17 (12)                         01:45 (13)
        04:23 (10) 12:56 (9) 16:52 (9) 22:14 (9) 31:32 (10) 34:40 (8) 38:57 (7)                         40:42 (7)
8 Bror Wahlberg Haninge SOK 40:55 03:55 (6) 06:45 (8) 04:18 (10) 05:30 (16) 10:05 (17) 03:49 (15) 04:56 (15)                         01:37 (10)
        03:55 (6) 10:40 (5) 14:58 (6) 20:28 (7) 30:33 (8) 34:22 (7) 39:18 (8)                         40:55 (8)
9 Torsten Lundborg Hammarby IF OF 42:44 03:44 (2) 16:26 (16) 04:23 (12) 05:17 (14) 07:28 (7) 02:18 (2) 02:21 (1)                         00:47 (1)
        03:44 (2) 20:10 (16) 24:33 (16) 29:50 (15) 37:18 (15) 39:36 (15) 41:57 (12)                         42:44 (9)
10 Kerstin Pettersson Tullinge SK 43:17 04:47 (15) 06:51 (9) 03:27 (4) 03:00 (1) 07:26 (5) 12:19 (18) 03:55 (7)                         01:32 (7)
        04:47 (15) 11:38 (8) 15:05 (7) 18:05 (5) 25:31 (6) 37:50 (11) 41:45 (10)                         43:17 (10)
11 Karl-Verner Andersson Snättringe SK 43:24 03:52 (5) 12:50 (14) 03:46 (6) 04:26 (9) 09:24 (12) 03:13 (11) 04:09 (10)                         01:44 (12)
        03:52 (5) 16:42 (14) 20:28 (13) 24:54 (13) 34:18 (12) 37:31 (10) 41:40 (9)                         43:24 (11)
12 Gunnel Junegard OK Södertörn 43:33 05:34 (16) 07:30 (11) 04:42 (15) 05:39 (17) 10:02 (16) 03:21 (13) 05:04 (16)                         01:41 (11)
        05:34 (16) 13:04 (10) 17:46 (10) 23:25 (11) 33:27 (11) 36:48 (9) 41:52 (11)                         43:33 (12)
13 Christina Larsson Söders SOL Tyresö 43:48 07:19 (18) 06:12 (5) 06:46 (18) 04:26 (9) 09:58 (15) 03:46 (14) 04:08 (9)                         01:13 (3)
        07:19 (18) 13:31 (12) 20:17 (12) 24:43 (12) 34:41 (13) 38:27 (13) 42:35 (13)                         43:48 (13)
14 Berit Lindunger Haninge SOK 43:53 06:42 (17) 06:27 (7) 05:02 (16) 04:41 (12) 08:00 (9) 08:15 (17) 03:38 (4)                         01:08 (2)
        06:42 (17) 13:09 (11) 18:11 (11) 22:52 (10) 30:52 (9) 39:07 (14) 42:45 (14)                         43:53 (14)
15 Alf Persson OK Österåker 45:18 04:08 (9) 12:31 (13) 04:20 (11) 04:19 (8) 09:34 (13) 03:08 (9) 05:29 (17)                         01:49 (17)
        04:08 (9) 16:39 (13) 20:59 (14) 25:18 (14) 34:52 (14) 38:00 (12) 43:29 (15)                         45:18 (15)
16 Lennart Hyllengren Tumba-Mälarhöjden OK 50:48 04:27 (12) 20:55 (17) 03:33 (5) 03:50 (6) 09:49 (14) 02:26 (3) 04:12 (11)                         01:36 (8)
        04:27 (12) 25:22 (17) 28:55 (17) 32:45 (17) 42:34 (16) 45:00 (16) 49:12 (16)                         50:48 (16)
17 Siv Frölund Haninge SOK 55:22 04:38 (14) 30:07 (18) 03:25 (3) 03:22 (3) 06:31 (2) 02:28 (4) 03:20 (3)                         01:31 (6)
        04:38 (14) 34:45 (18) 38:10 (18) 41:32 (18) 48:03 (17) 50:31 (17) 53:51 (17)                         55:22 (17)
18 Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 71:18 04:29 (13) 13:22 (15) 05:52 (17) 06:46 (18) 18:54 (18) 08:05 (16) 10:44 (18)                         03:06 (18)
        04:29 (13) 17:51 (15) 23:43 (15) 30:29 (16) 49:23 (18) 57:28 (18) 68:12 (18)                         71:18 (18)
- Jan-Åke Björklund Visborgs OK 38:47 03:07   04:00   16:35   07:43   03:15   02:50                               01:17  
        03:07   07:07   23:42   31:25   34:40   37:30                               38:47