Luffarligan   2020 03 04   Källbrinks IP, Huddinge
Arrangör: Snättringe SK   Banläggare: Rune Rådeström
111 startande
Plac Bana A - 5,3 km 9 startande Sluttid Född år
1 Alexander Frolov OK Södertörn 39:35 96
2 Niklas Wansölin OK Ravinen 50:24 86
3 Lars Gerhardsson Attunda OK 62:37 60
4 Lars Boudrie Väsby OK 72:17 53
5 Albin Grahn Centrum OK 72:33 84
6 Claes Andersson Klubblös 76:27 65
7 Sven-Anders Olsson Attunda OK 79:00 56
8 Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK 85:51 50
9 Kurt Eriksson Vandrarringen 90:46 50
Plac Bana B - 4,5 km 18 startande Sluttid Född år
1 P-O Ivarsson Haninge SOK 41:03 51
2 Fredrik Hedin IFK Enskede 44:16 73
3 Janne Nilsson Centrum OK 45:25 62
4 Göran Hellgren OK Södertörn 46:36 64
5 Johan Redtzer Attunda OK 47:46 68
6 Jan Gottfridsson Norbergs OK 48:18 56
7 Lars Forsberg OK Ravinen 48:54 57
8 Anders Holmqvist Snättringe SK 49:43 66
9 Marie Malmborg Söders-Tyresö 51:47 60
10 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 53:37 51
11 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 57:15 57
12 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 57:32 56
13 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 60:42 51
14 Mette Brolinson Centrum OK 62:41 75
15 Harald Bauer IFK Lidingö 66:49 57
16 Anders Kärrström Tullinge SK 69:04 53
17 Bo Norbäck Tullinge SK 70:52 46
18 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 79:10 49
Plac Bana C - 3,6 km 48 startande Sluttid Född år
1 Per Helén Söders-Tyresö 40:49 52
2 Stefan Persson Södertälje-Nykvarn OF 42:08 58
3 Kjell Jansson Långhundra IF 44:01 51
4 Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL 45:14 48
5 Håkan Berglund Lake Snättringe SK 45:18 53
6 Lars Öhrman Stockholms OK 46:48 60
7 Anders Gärderud Enebybergs IF 46:50 46
8 Ingemar Bengtsson Söders-Tyresö 47:08 59
9 Tommy Höglund Långhundra IF 49:57 50
10 Anders Larsson Skarpnäcks OL 49:58 50
11 Kjell Holmberg OK Södertörn 50:07 50
12 Jan Lindgren OK Södertörn 50:42 54
13 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 51:09 56
13 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 51:09 44
15 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 51:32 42
16 Anders Sohlberg OK Södertörn 51:45 52
17 Göran Frisk Attunda OK 51:51 48
18 Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK 52:48 50
19 Torsten Pettersson Långhundra IF 52:57 47
20 Nina Karlsson IFK Lidingö SOK 55:51 68
21 Leif Wallenbro Väsby OK 57:55 49
22 Bengt Jönsson Åkers IF 57:57 43
23 Olle Arman Nyköpings OK 58:31 49
24 Martin Eriksson OK Södertörn 58:49 50
25 Tomas Norlén Södertälje-Nykvarn OF 58:56 48
26 Bo Källström OK Milan 58:59 39
27 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 59:09 47
28 Gösta Guteland Snättringe SK 59:28 38
29 Bo Hedlund IFK Enskede 59:45 41
30 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 59:46 46
31 Tommy Lindberg Haninge SOK 60:37 50
32 Leo Larsson MIK 61:26 56
33 Ingrid Graneli Haninge SOK 62:06 51
34 Christer Hedin IFK Enskede 63:21 47
35 Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn 63:46 55
36 Aila Halttunen Haninge SOK 64:18 49
37 Svante Frid Enebybergs IF 67:30 51
38 Erika Hörnfeldt Centrum OK 69:08 73
39 Sören Johansson Sala OK 71:37 43
40 Åke Lewander Skarpnäcks OL 74:38 45
41 Jan Larsson Tullinge SK 77:08 43
42 Lilian Lagerström Gustavsbergs OK 81:17 55
43 Lennart Lagerström Gustavsbergs OK 90:54 50
- Leif Carlsson Skarpnäck OL ej godk 46
- Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK ej godk 50
- Sten Eriksson Strängnäs-Malmby OL ej godk 46
- Ulla Gummeson Väsby OK ej godk 50
- Maria Marquez TMOK ej godk 69
Plac Bana D - 2,5 km 28 startande Sluttid Född år
1 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 35:31 49
2 Anna Blomgren Tullinge SK 36:59 48
3 Stig Thorsson Södertälje-Nykvarn OF 37:33 45
4 Leif Thorsson OK Grip 38:01 45
5 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 39:12 56
6 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 40:04 47
7 Kristina Nygren Frisk Attunda OK 45:36 46
8 Kenneth Berglund Hellas Orientering 47:08 43
9 Åke Wansölin Söders-Tyresö 47:24 48
10 Lennart Sjöstål Klubblös 48:30 44
11 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 48:37 38
12 Clas Tärnrot Tullinge SK 50:47 55
13 Christer Andersson Klubblös 50:54 55
14 Lars Nord Södertälje IF 51:15 40
15 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 53:25 44
16 Helena Korhonen Haninge SOK 53:58 51
17 Björn Stolt OK Ravinen 56:10 39
18 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 57:19 34
19 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 57:44 51
20 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 59:39 42
21 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 62:00 41
22 Lars Nordin Solna OK 65:37 44
23 Sixten Westerlund Södertälje IF 66:36 36
24 Heidi Bjerkhaug OK Ravinen 69:39 55
25 Carl Lang OK Österåker 69:42 36
26 Tomas Bruce Skogsluffarnas OK 70:52 44
27 Anita Lindbohm Skarpnäcks OL 78:07 53
- Inge Gustafsson Strängnäs-Malmby OL ej godk 39
Plac Bana E - 1,5 km 8 startande Sluttid Född år
1 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 26:24 35
2 Kjell Edlund klubblös 33:28 55
3 Alf Persson OK Österåker 36:12 34
4 Berit Lindunger Haninge SOK 37:29 40
5 Jan-Åke Björklund Visborgs OK 39:22 38
6 Bror Wahlberg Haninge SOK 40:19 35
7 Gunvor Granath Nynäshamns OK 47:30 39
8 Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 60:12 44