Luffarligan   2020 08 19   OK Ravinens Klubbstuga, Nacka
Arrangör: OK Ravinen   Banläggare: Nick Barrable
113 startande
Plac Bana A - 5,6 km 6 startande Sluttid Född år
1 Mattias Ågren Centrum OK 55:27 82
2 Sverker Lenas Centrum OK 57:01 74
3 Rickard Andersson Tullinge SK 63:49 74
4 Anders Back Klubblös 75:17 85
5 Pontus Axell IFK Enskede 76:31 2
- Per Helén Söders-Tyresö ej godkänd 52
Plac Bana B - 4,5 km 16 startande Sluttid Född år
1 P-O Ivarsson Haninge SOK 44:37 51
2 Jonas Pålsson FMTM 48:29 67
3 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 52:57 51
4 Einar Bodström Kamrat och IF KIF 55:11 82
5 Björn-Ove Pettersson Attunda OK 59:53 58
6 Jan Gottfridsson Norbergs OK 60:39 56
7 Arne Johansson OK Ravinen 61:54 50
8 Per Molin Sörertälje-Nykvarn OF 66:33 54
9 Lena Jansson Järla Orientering 69:08 54
10 Torbjörn Eriksson Snättringe SK 76:37 55
11 Siv Ekberg Söders-Tyresö 84:06 61
12 Kenneth Pettersson Järfälla OK 93:59 57
- Marie Malmborg Söders-Tyresö 49:06 60
- Ingvar Svensson Almby IK ej godkänd 61
- Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK ej godkänd 49
- Arne Martinsson Söders SOL ej godkänd 55
Plac Bana C - 3,5 km 52 startande Sluttid Född år
1 Tommy Holmér Väsby OK 30:23 59
2 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 34:47 61
3 Dan Klang Hellas Orientering 34:52 53
4 Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 37:22 55
5 Stefan Persson Södertälje-Nykvarn OF 37:58 58
6 Arne Karlsson Tumba-Mälarhöjden OK 38:10 58
7 Håkan Svensson Hvss 40:11 71
8 Magnus Haroldsson Gustavsbergs OK 41:48 50
9 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 41:54 56
10 Anders Sohlberg OK Södertörn 42:07 52
11 Anders Gärderud Enebybergs IF 42:18 46
12 Anders Hallmén Attunda OK 43:06 52
13 Helena Korhonen Haninge SOK 43:08 51
14 Lars Englund Järla Orientering 44:52 43
15 Mikael Engver OK Älvsjö-Örby 44:54 77
16 Kjell Holmberg OK Södertörn 45:02 50
17 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 46:33 50
18 Lars Hörnström Centrum OK 46:38 56
19 Sven Hedman Attunda OK 47:15 54
20 Anna Perneby Tullinge SK 47:53 65
21 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 48:27 53
22 Per-Åke Eriksson Klubblös 49:04 51
23 Tommy Lindberg Haninge SOK 49:07 50
24 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 49:10 46
25 Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK 50:29 50
26 Håkan Tärnrot Hellas Orientering 52:58 57
27 Bo Hedlund IFK Enskede 53:39 41
28 John Östlund Sundbybergs IK 55:09 45
29 Kerstin Ohlsson Haninge SOK 57:19 60
30 Rune Rådström Snättringe SK 58:38 43
31 Anne Lundmark Järfälla OK 58:42 49
32 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 58:52 51
33 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 59:19 46
34 Helen Glännefors OK Södertörn 59:41 61
35 Gösta Guteland Snättringe SK 59:51 38
36 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 62:21 47
37 Olle Arman Nyköpings OK 63:20 49
38 Per Geijer FM IF 66:25 56
39 Lars Olavi Peldan Enebybergs IF 67:49 49
40 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 69:05 56
41 Martin Eriksson OK Södertörn 69:33 50
42 Åke Lewander Skarpnäcks OL 73:12 45
43 Lars Segerqvist Skarpnäcks OL 75:35 54
44 Lilian Lagerström Gustavsbergs OK 77:04 55
45 Lennart Lagerström Gustavsbergs OK 77:20 50
46 Tina Klang Hellas Orientering 77:22 64
47 Tommy Svensson Hellas Orientering 77:59 43
48 Aila Halttunen Haninge SOK 79:43 49
49 Anders Winell TMOK 85:15 42
- Björn Reger Söders-Tyresö ej godkänd 59
- Tommy Peterson Helsingborgs SOK ej godkänd 48
- Ingrid Graneli Haninge SOK ej godkänd 51
Plac Bana D - 2,5 km 32 startande Sluttid Född år
1 Sören Andersson OK Loch Ness 31:22 59
2 Roland Pettersson Söders-Tyresö 36:33 55
3 Bertil Rydgren IFK Enskede 45:38 41
4 Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 46:14 50
5 Anki Landarv Klubblös 47:00 66
6 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 47:58 44
7 Bo Romson Hellas Orientering 49:01 43
8 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 50:46 51
9 Inger Pahlén Söders-Tyresö 53:36 43
10 Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK 54:34 35
11 Rune Carlsson Sundbybergs IK 55:17 36
12 Björn Stolt OK Ravinen 56:49 39
13 Kenneth Berglund Hellas Orientering 58:57 43
14 Inger Schwartz OK Södertörn 59:22 54
14 Margaretha Nylund OK Södertörn 59:22 50
16 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 62:23 42
17 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 63:09 40
18 Heidi Bjerkhaug OK Ravinen 65:22 55
19 Hugo Isgren IFK Enskede 68:43 39
20 Jan Larsson Tullinge SK 68:57 43
21 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 75:09 40
22 Anita Lindbohm Skarpnäcks OL 76:09 53
23 Åke Linderoth Sundbybergs IK 77:37 42
24 Sara Ström Järla IF  80:15 79
25 Elin Kjellberg Klubblös 80:17 77
26 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 340:23 41
27 Margareta Granberg OK Älvsjö-Örby 1008:10 55
- Börje Pahlén Söders-Tyresö ej godkänd 42
- Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK ej godkänd 34
- Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK ej godkänd 60
- Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF ej godkänd 39
- Margareta Hallmén Attunda OK ej godkänd 53
Plac Bana E - 1,5 km 7 startande Sluttid Född år
1 Andreas Hägg Klubblös 26:14 85
2 Ronny Hedlund OK Södertörn 26:38 43
3 Eeva Europe OK Älvsjö-Örby 36:16 54
4 Edda Nilsson Stockholmspolisens IF OF 38:55 38
5 Berit Lindunger Haninge SOK 43:36 40
6 Olof Rudin Tumba-Mälarhöjden OK 44:11 34
7 Sonja Perneby Tullinge SK 44:32 43