Luffarligan   2020 08 26  Värmdö Marknad, Värmdö
Arrangör: Gustavsbergs OK    Banläggare: Magnus Haraldsson
123 startande
Plac Bana A - 4,4 km 21 startande Sluttid Född år
1 Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 38:34 68
2 Tommy Holmér Väsby OK 39:37 59
3 Sverker Lenas Centrum OK 39:54 74
4 P-O Ivarsson Haninge SOK 44:48 51
5 Nick Barrable OK Ravinen 44:55 74
6 Björn Reger Söders-Tyresö 49:14 59
7 Göran Hillgren OK Södertörn 51:24 55
8 Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF 52:28 54
9 Christer Hördell Söders-Tyresö 53:26 56
10 Hans-Christian Höie Skogsluffarnas OK 57:26 69
11 Per Helén Söders-Tyresö 58:05 52
12 Paul Norén OK Södertörn 58:24 49
13 Lena Jansson Järla Orientering 66:27 54
14 Torbjörn Eriksson Snättringe SK 66:42 55
15 Kenneth Pettersson Järfälla OK 69:44 57
16 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 70:23 44
17 Harald Bauer IFK Lidingö SOK 74:41 57
18 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 76:40 59
19 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 81:07 51
20 Arne Martinsson Söders OL 81:22  
21 Annika Lundström Väsby OK 90:07 61
Plac Bana B - 3,6 km 53 startande Sluttid Född år
1 Dan Klang Hellas 41:27  
2 Tapani Mattus IFK Lidingö SOK 41:32 58
3 Marie Malmborg Söders-Tyresö 43:57 60
4 Malin Samuelsson Järla Orientering 44:26 74
5 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 44:40 50
6 Thomas Wester Gustavsbergs OK 44:57 53
7 Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 46:04 55
8 Peter Sundgren Vallentuna-Össeby OL 46:24 53
9 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 47:07 49
10 Tommy Lindberg Haninge SOK 47:28 50
11 Lars Öhrman Stockholms OK 47:33 60
12 Bo Davidsson Solna 48:30  
13 Yvette Hermundstad Snättringe SK 48:50 72
14 Nicklas Hermundstad Snättringe SK 48:55 66
15 Anders Hallmén Attunda OK 49:04 52
16 Kjell Holmberg OK Södertörn 49:37 50
17 Håkan Svensson HVSS 50:05 71
17 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 50:05 53
19 Jan Lindgren OK Södertörn 50:38 54
20 Roger Larsson SSK 51:40  
21 Börje Wahlgren Sundbybergs IK 52:16 48
22 Nina Wallander Umara SC 52:29 97
23 Gunnar Ehn Tullinge SK 53:58 47
24 Göran Forsberg Nyköpings OK 54:07 48
25 Göran Larbo Attunda OK 55:43 45
26 Hillevi Ekstrand Gustavsbergs OK 55:57 71
27 Lars Englund Järla Orientering 56:12 43
28 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 58:36 56
29 Lars Westin Vallentuna-Össeby OL 60:03 49
30 Lars Segerqvist Skarpnäcks OL 61:05 54
31 Mona Forsberg Nyköpings OK 62:19 50
32 Aila Halttunen Haninge SOK 64:31 49
33 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 64:55 46
34 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 65:48 48
35 Anne Lundmark Järfälla OK 66:27 49
36 Gösta Guteland Snättringe SK 67:56 38
37 Monika Högberg OK Södertörn 67:57 55
38 Ingrid Graneli Haninge SOK 68:38 51
39 Lilian Lagerström Gustavsbergs OK 69:25 55
40 Per-Åke Eriksson Klubblös 69:43  
41 Kurt Andersson Enebybergs IF 70:24 42
42 Tommy Peterson Helsingborgs SOK 70:59 48
43 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 71:48 56
44 Håkan Falk OK Ravinen 75:51 62
45 Linnea Carlsson Skarpnäcks OL 76:37 55
46 Martin Eriksson OK Södertörn 76:45 50
47 Gunnar Hellström Haninge SOK 80:33 44
48 Bo Winander Järfälla OK 93:14 48
49 Lennart Lagerström Gustavsbergs OK 95:56 50
50 Mikael Engver OK Älvsjö-Örby 96:46 77
- Tommy Svensson Hellas Orientering ej godkänd 43
- Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö ej godkänd 47
- Staffan Elmhagen Söders-Tyresö ej godkänd 42
Plac Bana C - 2,9 km 40 startande Sluttid Född år
1 Per Ljung Centrum OK 36:35 60
2 Lars Waernulf Skarpnäcks OL 39:56 72
3 Sven Hedman Attunda OK 42:42 54
4 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 43:20 46
5 Reijo Korhonen Haninge SOK 43:38 53
6 Rune Carlsson Sundbybergs IK 44:30 36
7 Rune Rådström Snättringe SK 46:09 43
8 Lars Olavi Peldan Enebybergs IF 46:40 49
9 Olle Arman Nyköpings OK 47:05 49
10 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 47:52 53
11 Håkan Boije Attunda OK 48:09 44
12 Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK 48:21 50
13 Maria Ehn Tullinge SK 49:20 46
13 Inga Johansson Nyköpings OK 49:20 45
15 Helena Korhonen Haninge SOK 49:45 51
16 Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 51:05 50
17 Jan Olof Norén Järla Orientering 51:56 44
18 Tina Klang Hellas Orientering 57:29 64
19 John Östlund Sundbybergs IK 58:04 45
20 Kalle Högberg OK Södertörn 60:43 56
21 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 61:47 41
22 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 62:02 38
23 Lennart Sjöstål Klubblös 63:08 44
24 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 64:14 34
25 Jan Larsson Tullinge SK 64:39 43
26 Roland Löwgren Spårvägens OK 65:13 38
27 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 65:54 42
28 Ronny Hedlund OK Södertörn 65:56 43
29 Carin Runqvist Järfälla OK 69:25 47
30 Per Geijer FM IF 71:49 56
31 Margareta Granberg OK Älvsjö-Örby 72:45 55
32 Björn Stolt OK Ravinen 73:16 39
33 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 78:37 47
34 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 81:14 51
35 Björn Simons Sundbybergs IK 81:16 47
36 Kenneth Berglund Hellas Orientering 86:39 43
37 Annika Hillgren OK Södertörn 93:09 54
37 Margaretha Nylund OK Södertörn 93:09 50
39 Margareta Hallmén Attunda OK 105:48 53
- Anki Landarv Klubblös ej godkänd 66
Plac Bana D- 1,6 km 40 startande Sluttid Född år
1 Hans Eriksson Hellas Orientering 31:18 44
2 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 35:14 44
3 Berit Lindunger Haninge SOK 36:36 40
4 Olof Rudin Tumba-Mälarhöjden OK 39:02 34
5 Errol Wicksell Hellas Orientering 45:30 39
6 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 46:50 40
7 Anders Johansson Nyköpings OK 50:24 40
8 Mats Halvarez Klubblös 73:15 41
- Pyttan Asplund OK Södertörn ej godkänd 45