Luffarligan   2020 09 09    HSOK Klubbstuga   Rudan   Haninge
Arrangör: Haninge SOK   Banläggare:Tommy Peterson
144 startande
Plac Bana A - 5,5 km 7 startande Sluttid Född år
1 Mattias Hovmöller Söders-Tyresö 48:46 72
2 Sverker Lenas Centrum OK 50:52 74
3 Jan Kihl Sundbybergs IK 78:42 58
4 Claes Ögren OK Nalle 78:54 52
5 Christer Hördell Söders-Tyresö 78:57 56
6 Per Helén Söders-Tyresö 80:30 52
- Mårten Frendelius Kamrat och IF KIF 61:59 79
Plac Bana B - 4,7 km 22 startande Sluttid Född år
1 Johnny Junegard Tullinge SK 60:16 59
2 Johan Palmgren Täby OK 61:29 61
3 Arne Back Eksjö SOK 64:48 54
4 Åsa Pahlén Söders-Tyresö 65:26 79
5 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 68:34 61
6 Dan Klang Hellas OK 69:43 53
7 Leo Larsson MIK 69:59 56
8 Marie Malmborg Söders-Tyresö 71:01 60
9 Anders Karlsson Tullinge SK 75:05 52
10 Lennart Hävrén Tullinge SK 81:31 52
11 Paul Norén OK Södertörn 84:38 49
12 Per Öhlund Gustavsbergs OK 84:57 52
13 Lotta Valentin Gustavsbergs OK 86:03 57
14 Kenneth Pettersson Järfälla OK 98:33 57
15 Lars-Åke Aspelin Klubblös 108:30 58
16 Gustaf Richert Skogsluffarnas OK 133:22 37
- Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL ej godk 55
- Jonas Pålsson FMTM ej godk 67
- Per Molin Sörertälje-Nykvarn OF ej godk 54
- Harald Bauer IFK Lidingö SOK ej godk 57
- Arne Johansson OK Ravinen ej godk 50
- Mette Brolinson Centrum OK ej godk 75
Plac Bana C - 3,6 km 66 startande Sluttid Född år
1 Per Ljung Centrum OK 49:27 60
2 Stefan Persson Södertälje-Nykvarn OF 50:49 58
3 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 54:09 50
4 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 55:02 56
5 Ingemar Bengtsson Söders-Tyresö 57:25 59
6 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 57:39 56
7 Anders Hallmén Attunda OK 57:54 52
8 Kjell Holmberg OK Södertörn 58:01 50
9 Anders Gärderud Enebybergs IF 58:54 46
10 Roger Larsson Snättringe SK 59:13 57
11 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 59:48 50
12 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 59:56 49
13 Jan Lindgren OK Södertörn 61:59 54
14 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 62:23 44
15 Lena Jansson Järla Orientering 62:53 54
16 Pia-Lena Putkonen Tullinge SK 66:00 56
17 Håkan Tärnrot Hellas Orientering 66:08 57
18 Britt-Marie Hellgren OK Älvsjö-Örby 66:25 58
19 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 68:02 46
20 Torbjörn Eriksson Snättringe SK 68:06 55
21 Göran Larbo Attunda OK 68:26 45
22 Jonas Esbjörnsson Frösö IF 68:46 70
23 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 69:05 51
24 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 69:06 53
25 Göran Andersson Enebybergs IF 70:44 48
26 Lars Segerqvist Skarpnäcks OL 72:12 54
27 Svante Frid Enebybergs IF 72:14 51
28 Gösta Guteland Snättringe SK 72:41 38
29 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 72:45 42
30 Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK 72:46 50
31 Rune Rådström Snättringe SK 72:54 43
32 Kurt Andersson Enebybergs IF 73:15 42
33 John Östlund Sundbybergs IK 76:12 45
34 Monika Högberg OK Södertörn 77:50 55
35 Anne Lundmark Järfälla OK 77:51 49
36 Helena Korhonen Haninge SOK 78:01 51
37 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 80:29 53
38 Kerstin Ohlsson Haninge SOK 81:21 60
39 Christian Perneby Tullinge SK 81:33  
40 Anna Perneby Tullinge SK 81:39 65
40 Per Niring Skarpnäcks OL 81:39 70
42 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 82:18 42
43 Tina Klang Hellas OK 82:49 64
44 Jonas Björklund Söders-Tyresö 82:58 78
45 Ingrid Graneli Haninge SOK 84:00 51
46 Annmarie Holmström Gustavsberg OK 84:08 49
47 Lars Waernulf Skarpnäcks OL 86:29 72
48 Bo Winander Järfälla OK 87:09 48
49 Lars Olavi Peldan Enebybergs IF 87:14 49
50 Bo Hedlund IFK Enskede 88:37 41
51 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 89:07 47
52 Leif Jonsson Gustavsbergs OK 92:38 50
53 Anders Lavfors Centrum OK 92:53 56
54 Martin Eriksson OK Södertörn 97:03 50
55 Stefan Pettersson Klubblös 108:38 54
56 Mikael Engver OK Älvsjö-Örby 110:33 77
57 Olle Arman Nyköpings OK 119:15 49
58 Jan Larsson Tullinge SK 119:20 43
- Bo Davidsson Solna OK ej godk 53
- Håkan Berglund Lake Snättringe SK ej godk 53
- Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF ej godk 44
- Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL ej godk 48
- Ing-Marie Back Eksjö SOK ej godk 53
- Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK ej godk 49
- Thomas Pettersson HSOK ej godk  
- Stig Thurén Skarpnäcks OL ej godk 47
Plac Bana D - 2,6 km 38 startande Sluttid Född år
1 Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 59:41 50
2 Håkan Boije Attunda OK 61:01 44
3 Claes Hedlund Trosabygdens OK 61:51 44
4 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 62:12 41
5 Rune Carlsson Sundbybergs IK 66:00 36
6 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 67:32 56
7 Lars Englund Järla Orientering 68:01 43
8 Roland Löwgren Södertörns OK 73:34 38
9 Margareta Hallmén Attunda OK 74:42 53
10 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 76:17 47
11 Börje Pahlén Söders-Tyresö 77:02 42
12 Klas Langels Skarpnäcks OL 80:39 45
13 Åke Lewander SOL 81:17 45
14 Inger Jansson Nynäshamns OK 81:24 45
15 Leif Nordin Turebergs IF 83:52 47
16 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 87:28 44
17 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 88:47 42
18 Inger Pahlén Söders-Tyresö 89:37 43
19 Ronny Hedlund OK Södertörn 90:45 43
20 Åke Linderoth Sundbybergs IK 90:53 42
21 Margareta Granberg OK Älvsjö-Örby 94:36 55
22 Anita Lindbohm Skarpnäcks OL 97:48 53
23 Bo Romson Hellas Orientering 97:57 43
24 Lars Nordin Solna OK 114:49 44
- Caroline Magnusson Täby OK ej godk 56
- Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK ej godk 38
- Jonas Berglund Bromma-Vällingby SOK ej godk 64
- Björn Stolt OK Ravinen ej godk 39
- Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK ej godk 34
- Per Geijer FM IF ej godk 56
- Bo Eklund Fredrikshofs IF Skid & OK ej godk 44
- Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK ej godk 39
- Kristina Hedren OK Älvsjö-Örby ej godk 78
- Jan-Erik Wiberg Järla Orientering ej godk 44
- Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK ej godk 34
- Göran Johansson Snättringe SK ej godk 41
- Thomas Svedin Bromma-Vällingby SOK ej godk 45
- Lennart Sjöstål Klubblös ej godk 44
Plac Bana E - 1,7 km 11 startande Sluttid Född år
1 Gunnel Junegard OK Södertörn 58:40 36
2 Per Arnesson Skarpnäcks OL 69:55 58
3 Roland Bolin Snättringe SK 75:31 33
4 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 84:10 43
- Albert Mård Bromma-Vällingby SOK ej godk 35
- Sonja Perneby Tullinge SK ej godk 43
- Rigmor Breidemalm Trosabygdens OK ej godk 45
- Bo Eklind Klubblös ej godk 47
- Mats Halvarez Klubblös ej godk 41
- Saga Mård Bromma-Vällingby SOK ej godk 40
- Hans Eriksson Hellas Orientering ej godk 44