Luffarligan    2020 10 28   Runby skola, Upplands-Väsby
Arr/Tl: Väsby OK/P-Å Carlenstam   Banläggare: Bengt Eriksson
224 Startande
Plac Bana A - 5,6 km 19 startande Sluttid Född år
1 Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 41:34 68
2 Oliver Lindblad Petersen Söders-Tyresö 41:46 90
3 Niklas Wrane Söders-Tyresö 44:28 73
4 Jonas Halai Kamrat och IF KIF 46:34 80
5 Peter Lundberg Järfälla OK 49:30 59
6 Moa Kjellstrand Centrum OK 49:49 90
7 Emil Håsteen Rånäs OK 50:44 84
8 Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF 52:31 54
9 Anders Holmqvist Snättringe SK 56:22 66
10 Lars Gerhardsson Attunda OK 56:29 60
11 Madeleine Limpar Attunda OK 61:30 66
12 Tapani Mattus IFK Lidingö SOK 62:52 58
13 Christer Hördell Söders-Tyresö 66:41 56
14 Ulf Hellerstedt IFK Lidingö SOK 74:42 65
15 Kurt Eriksson Vandrarringen 76:06 50
16 Rune Rådeström Snättringe SK 87:49 43
- Stefan Gullberg FoS ej godkänd  
- Thomas Jansson OK Roslagen ej godkänd 63
- Lars Brickstad Centrum OK ej godkänd 86
Plac Bana B - 4,4 km 39 startande Sluttid Född år
1 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 39:27 53
2 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 40:43 61
2 Eidar Lindgren OK Ravinen 40:43 53
4 Ulf Burman Gustavsberg Ok 42:47  
5 Per Helén Söders-Tyresö 42:49 52
6 Dan Klang Hellas Orientering 43:59 53
7 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 45:02 56
8 Marie Malmborg Söders-Tyresö 46:04 60
9 Claes Ögren OK Nalle 46:29 52
10 Mikael Sundqvist Tullinge SK 46:31 60
10 Thomas Wester Gustavsbergs OK 46:31 53
12 Lennart Hävrén Tullinge SK 47:46 52
13 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 50:59 51
14 Gunnar Svanberg Järfälla OK 51:11 58
15 Per-Johan Vikfors OK Österåker 51:12 48
16 Bengt Kärrström Tullinge SK 55:09 55
17 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 55:49 51
18 Eva Svanberg Järfälla OK 56:49 61
19 Lena Jansson Järla Orientering 56:56 54
20 Per Öhlund Gustavsbergs OK 57:07 52
21 Paul Norén OK Södertörn 60:29 49
22 Kenneth Pettersson Järfälla OK 60:53 57
23 Monica Roos Attunda OK 61:14 67
24 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 62:35 46
25 Siv Ekberg Söders-Tyresö 65:44 61
26 Harald Bauer IFK Lidingö SOK 66:47 57
27 Leif Jonsson Gustavsbergs OK 67:17 50
28 Regin Payne Järfälla OK 67:30 79
29 Tommy Wåhlin Västerås SOK 68:05 48
30 Eva Elnerud Sigtuna OK 68:15 56
31 Bo Winander Järfälla OK 69:00 48
32 Anna Blomgren Tullinge SK 69:49 48
33 Mikael Engver OK Älvsjö-Örby 70:07 77
34 Hans Sylvan Järfälla OK 70:31 44
35 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 73:28 49
36 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 74:00 59
37 Ingvar Svensson Almby IK 74:32 61
38 Gustaf Richert Skogsluffarnas OK 98:38 37
- Annmarie Holmström Gustavsbergs OK ej godkänd 45
Plac Bana C - 3,5 km 92 startande Sluttid Född år
1 Stefan Persson Södertälje-Nykvarn OF 37:02 58
2 Leo Larsson Tumba Mälarhöjden 37:59  
3 Tommy Lindberg Haninge SOK 38:27 50
4 Leif Tynong Tullinge SK 38:32 63
5 Ingemar Bengtsson Söders-Tyresö 38:37 59
6 Jan Lindgren OK Södertörn 39:59 54
7 Per Ljung Centrum OK 40:05 60
8 Lars Hörnström Centrum OK 40:11 56
9 Ulf Bråsjö Järla Orientering 41:16 49
10 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 41:33 50
11 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 41:58 46
12 Anders Gärderud Enebybergs IF 42:05 46
13 Kjell Jansson Långhundra IF 42:50 51
14 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 42:58 53
15 Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK 43:03 50
16 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 43:35 49
17 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 44:30  
18 Per-Johan Jansson Länna IF 44:35 51
19 Svante Frid Enebybergs IF 45:08 51
20 Lars Segerqvist Skarpnäcks OL 45:18 54
21 Sven Hedman Attunda OK 46:00 54
22 Göran Larbo Attunda OK 46:06  
23 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 46:33 42
24 Göran Andersson Enebybergs IF 47:00 48
25 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 47:17 50
26 Torsten Pettersson Långhundra IF 47:35 47
27 Stefan Olsson Klubblös 47:41  
28 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 47:44 47
29 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 47:48 56
30 Willy Ljungdell Täby OK 48:02 47
31 Anders Johnson Järfälla OK 48:03 66
32 Claes Landqvist Vallentuna-Össeby OL 48:15 57
33 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 48:28 44
34 Gösta Guteland Snättringe SK 48:47 38
35 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 48:58 57
36 Håkan Boije Attunda OK 49:03 44
37 Anneli Lindqvist Gustavsbergs OK 49:07 54
38 Stefan Hörnström 0 49:08 58
39 Lars Olavi Peldan Enebybergs IF 49:13 49
40 Ulla Clevnert OK Södertörn 49:18 50
41 Bonne Löfman Attunda OK 50:01 56
42 Anders Eriksson Vallentuna-Össeby OL 50:02 52
43 Leif Magnusson Skogsluffarnas OK 50:19 43
44 Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn 50:42 55
45 Anne Lundmark Järfälla OK 50:47 49
46 Reijo Korhonen Haninge SOK 50:53 53
47 Göran Frisk Attunda OK 51:19 48
48 Jan Lindqvist Mälarö SOK 51:33 59
49 John Östlund Sundbybergs IK 51:38 45
50 Tina Klang Hellas Orientering 52:00 64
51 Lars Westin Vallentuna-Össeby OL 52:26 49
52 Johan Stridh Attunda OK 53:03 64
53 Carina Nilsson Täby OK 53:42 66
54 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 53:44 48
55 Leif Nordin Turebergs IF 53:58 47
56 Tommy Höglund Långhundra IF 54:00 50
57 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 54:39 47
58 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 55:19 39
59 Helena Korhonen Haninge SOK 55:46 51
60 Olle Arman Nyköpings OK 56:07 49
61 Linnea Carlsson Skarpnäcks OL 56:14 55
62 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 56:20  
63 Bengt-Göran Stjerna Länna IF 56:53 49
64 Lilian Lagerström Gustavsbergs OK 58:44 55
65 Kurt Andersson Enebybergs IF 60:16 42
66 Bo Källström OK Milan 60:39 39
67 Ingrid Graneli Haninge SOK 61:28 51
68 Hans Gustavsson Nyköpings OK 62:40 49
69 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 62:58 42
70 Leif Lundquist Enebybergs IF 63:35 39
71 Carin Runqvist Järfälla OK 64:16 47
72 Aila Halttunen Haninge SOK 64:30 49
73 Helena Bachman Täby OK 65:25 56
74 Per Lennart Karlsson Järfälla OK 65:32 44
74 Åke Lewander Skarpnäcks OL 65:32 45
76 Birgitta Klang Långhundra IF 65:54 45
77 Gunnar Eriksson Järfälla OK 66:14 45
78 Roland Löwgren OK Södertörn 66:24 38
79 Per Geijer FM IF 69:33 56
80 Christina Nordström Bodens BK 73:39 59
81 Jan Falk Hellas Orientering 74:37 48
82 Björn Simons Sundbyberg 74:57  
83 Åsa Lindqvist Rodell Mälarö SOK 75:00 59
84 Margareta Hallmén Attunda OK 76:30 53
85 Gertrud Vilhelmsson Stigfinnarna 76:33 49
86 Kjell Bergman Stigfinnarna 82:50 43
87 Stefan Palm OK Roslagen 84:18 55
88 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 87:18 42
89 Magnus Areskoug Enebybergs IF 89:25 42
- Kjell Holmberg OK Södertörn ej godkänd 50
- Miss X Klubblös ej godkänd 53
- Tommy Peterson Helsingborgs SOK ej godkänd 48
Plac Bana D - 2,6 km 57 startande Sluttid Född år
1 Karl-Gunnar Karnebäck Attunda OK 32:35 55
2 Anders Nilsson Täby OK 34:17 63
3 Rune Carlsson Sundbybergs IK 35:22 36
4 Susanne Holmberg OK Södertörn 38:35 55
5 Bengt Eklund Fredrikshofs IF Skid & OK 38:53 47
6 Ulf Carnby Täby OK 42:46 53
7 Christer Andersson ATG 45:06 44
8 Rolf Andersson Rimbo SOK 45:17 34
9 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 45:21 41
10 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 47:48 44
11 Anki Landarv Klubblös 48:06 66
12 Bertil Rydgren IFK Enskede 48:43 41
13 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 48:55 38
14 Margareta Wallén Täby OK 49:43 38
15 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 51:51 34
16 Börje Pahlén Söders-Tyresö 51:52 42
17 Mats Lundblad Täby OK 52:15 47
18 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 52:47 43
19 Hans Holmberg Vallentuna-Össeby OL 52:53 43
20 Jan-Olof Malm Sigtuna OK 53:14 39
21 Björn Stolt OK Ravinen 53:19 39
22 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 53:50 47
23 Ulla Karnebäck Attunda OK 54:10 53
24 Lennart Sjöstål Klubblös 54:33 44
25 Sören Eriksson Länna IF 55:39 44
26 Mats Törngren OK Linné 55:51 45
27 Åke Linderoth Sundbybergs IK 56:01 42
28 Ronny Hedlund OK Södertörn 56:32 43
29 Martin Eriksson OK Södertörn 56:52 50
30 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 57:50 56
30 Alvin Nordin OK Älvsjö-Örby 57:50 8
32 Inger Pahlén Söders-Tyresö 58:05 43
33 Jan-Erik Holm Vallsta SK 58:59 44
34 Berit Edengren Nyköpings OK 60:46 45
35 Ingemar Jarlebring Väsby OK 62:10  
36 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 63:46 40
37 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 63:55 51
38 Kenneth Berglund Hellas Orientering 64:52 43
39 Jan Burell OK Enen 66:06 44
40 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 68:17 44
41 Jacob Engver OK Älvsjö-Örby 69:35 8
42 Tomas Bruce Skogsluffarnas OK 71:32 44
43 Kurt Zander Västerås SOK 73:02 38
44 Eva Nordin Gustavsbergs OK 73:16  
45 Gunnel Balck IFK Lidingö SOK 73:21 44
46 Anita Lindbohm Skarpnäcks OL 83:03 53
47 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 83:13 48
48 Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK 83:37 39
49 Carl Lang OK Österåker 87:42 36
50 Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby 91:56 32
51 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 92:09 39
51 Britt Eriksson Hammarby IF OF 92:09 39
53 Bengt Fahlen IBM 92:12  
54 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 95:09 40
- Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK ej godkänd 34
- Evert Sanddal Täby OK ej godkänd  
- Lars Nordin Solna OK ej godkänd  
Plac Bana E - 1,6 km 17 startande Sluttid Född år
1 Robert Rylander Stockholms OK 24:22 57
2 Jan-Åke Björklund Visborgs OK 29:52 38
3 Lennart Lagerström Gustavsbergs OK 35:43 50
4 Jan Bengtsson Klubblös 39:10  
5 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 42:46 43
6 Bror Wahlberg Haninge SOK 46:11 35
7 Olle Öberg Skogsluffarnas OK 47:00 42
8 Sivert Söderbärg OK Roslagen 47:26 37
9 Lars Löthman Järfälla OK 48:19 35
10 Alf Persson OK Österåker 48:50 34
11 Rune Thurén Vallentuna-Össeby OL 51:42 40
12 Berit Lindunger Haninge SOK 52:02 40
13 Pyttan Asplund OK Södertörn 61:46 45
14 Marie Heinrup Tullinge SK 61:52 56
15 Ingrid Jarlebring Väsby OK 63:30 44
16 Ingrid Gunnarsson Täby OK 72:04  
- Elisabeth Holmér Väsby OK ej godkänd