Luffarligan   2020 11 04   Edsbergs Sportfält   Sollentuna
Arrangör: Skogsluffarnas OK    Banläggare: Tommy Ljusenius
238 startande
Plac Bana A - 5,3 km 17 startande Sluttid Född år
1 Thomas Jansson OK Roslagen 47:19 63
2 Peter Lundberg Järfälla OK 50:28 59
3 Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF 52:50 54
4 Per Helén Söders-Tyresö 56:07 52
5 Björn Jakobsson Täby OK 58:41 59
6 Paul Norén OK Södertörn 58:50 49
7 Gunnar Svanberg Järfälla OK 58:53 58
8 Jeanette Larsson Fredriksofs OK 60:28  
9 Lotta Valentin Gustavsbergs OK 61:13 57
10 Anders Holmqvist Snättringe SK 61:56 66
11 Claes Andersson OK Södertörn 62:14 65
12 Madeleine Limpar Attunda OK 63:12 66
13 Lennart Hävrén Tullinge SK 63:41 52
14 Christer Hördell Söders-Tyresö 64:44 56
15 Sven-Anders Olsson Attunda OK 76:04 56
16 Kurt Eriksson Vandrarringen 78:23 50
- Lars Boudrie Väsby OK ej godk 53
Plac Bana B - 4,4 km 39 startande Sluttid Född år
1 Peter Enoksson OK Österåker 35:46 60
2 Johan Forsstedt Söders-Tyresö 38:33 82
3 Per Ove Wallén Täby OK 41:39 54
4 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 42:42 53
5 Lars Grankvist Täby OK 46:46 49
6 Stefan Persson Södertälje-Nykvarn OF 47:32 58
7 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 48:03 61
8 Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 48:26 55
9 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 48:28 56
10 Per-Anders Lindgren Centrum OK 48:35 63
11 Marie Malmborg Söders-Tyresö 49:26 60
12 Mikael Sundqvist Tullinge SK 50:22 60
13 Per-Johan Vikfors OK Österåker 54:21 48
14 Andreas Pettersson Nej 55:19  
15 Urban Boström Solna OK 56:09 49
16 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 57:27 51
17 Arne Johansson OK Ravinen 57:39 50
18 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 57:56 44
19 Anna-Karin Sundqvist Tullinge SK 58:24 61
20 Siv Ekberg Söders-Tyresö 59:09 61
21 Eva Svanberg Järfälla OK 60:16 61
22 Anders Johnson Järfälla OK 61:17 66
23 Anders Svensson klubblös 61:37 67
24 Anders Kärrström Tullinge SK 62:13 53
25 Monica Roos Attunda OK 63:01 67
26 Lena Jansson Järla Orientering 63:35 54
27 Reinhold Lennebo Järla Orientering 63:39 54
28 Arna Martinsson Söders OK 63:54  
29 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 65:08 49
30 Mikael Engver OK Älvsjö-Örby 67:14 77
31 Gunnar Hedlund Södertälje-Nykvarn OF 70:55 60
32 Kenneth Pettersson Järfälla OK 71:49 57
33 erik mattsson nej 72:02 93
34 Rune Rådeström Snättringe SK 73:44 43
35 Tommy Wåhlin Västerås SOK 75:31 48
36 Eva Elnerud Sigtuna OK 79:20 56
37 Ingvar Svensson Almby IK 81:52 61
38 Kurt Maxé Sundbybergs IK 97:19 54
39 Bengt Hansson Säterbygdens OK 99:48 53
- Hans Sylvan Järfälla OK ej godk 44
Plac Bana C - 3,5 km 108 startande Sluttid Född år
1 Tommy Holmer Väsby OK 25:56 59
2 Staffan Bråsjö Järla Orientering 32:56 89
3 Per Ljung Centrum OK 35:31 60
4 Mats Herbert TäbyOK 35:53  
5 Leif Tynong Tullinge SK 36:29 63
6 Leo Larsson MIK 36:32 56
7 Lars Öhrman Stockholms OK 36:40 60
8 Lars Hörnström Centrum OK 37:52 56
9 Kalle Wegerfelt Västerbergslagens OL 37:54 51
10 Willy Ljungdell Täby OK 38:01 47
11 Lars Rönnols Täby OK 38:12 57
12 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 38:17 57
13 Ingemar Bengtsson Söders-Tyresö 38:22 59
14 Tommy Lindberg Haninge SOK 38:35 50
15 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 38:59 44
16 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 39:11 53
17 Göran Larbo Attunda OK 39:52 45
18 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 39:59 49
19 Ulf Bråsjö Järla Orientering 40:00 49
20 Harald Bauer IFK Lidingö SOK 40:30 57
21 Nicklas Hermundstad Snättringe SK 41:01 66
22 Svante Sandberg Södertälje-Nykvarn OF 41:10 53
23 Kjell Jansson Långhundra IF 41:28 51
24 Jan Lindgren OK Södertörn 41:56 54
25 Per-Johan Jansson Länna IF 42:20 51
26 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 42:28 56
27 Bonne Löfman Attunda OK 42:57 56
28 Magnus Haraldsson Gustafsbergs OK 43:22 50
29 Claes Landqvist Vallentuna-Össeby OL 43:25 57
30 Per-Åke Holm Sigtuna OK 43:42 54
31 Johan Stridh Attunda OK 43:46 64
32 Lars Olavi Peldan Enebybergs IF 44:56 49
33 Kjell Holmberg OK Södertörn 44:57 50
34 Arne Kaijser Klubblös 45:04 50
35 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 45:09 47
36 Tommy Höglund Långhundra IF 45:22 50
37 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 45:33 46
38 Bo Mellerstedt Selånger SOK 45:41 55
39 Lars Westin Vallentuna-Össeby OL 46:15 49
40 Per Molin Södertälje-Nykvarn OF 46:56 54
41 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 46:59 50
42 Reijo Korhonen Haninge SOK 47:18 53
43 Lars Segerqvist Skarpnäcks OL 47:52 54
44 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 48:13 51
45 Carina Nilsson Täby OK 48:31 66
46 Björn Ljusenius Skogsluffarna 48:38 87
47 Kurt Andersson Enebybergs IF 48:43 42
48 Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF 48:58 49
49 Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK 49:04 50
50 Håkan Boije Attunda OK 49:19 44
51 Göran Frisk Attunda OK 49:21 48
52 Bengt-Göran Stjerna Länna IF 49:28 49
53 Margareta Hagstedt Väsby OK 49:29 47
54 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 49:30 42
55 Lars Englund Järla Orientering 49:34 43
56 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 49:35 42
57 Anders Eriksson Vallentuna-Össeby OL 49:37 52
58 Göran Reinholdsson Järfälla OK 49:40 56
59 Jörgen Ahlqvist Sundbybergs IK 50:13 47
60 Leif Wallenbro Väsby OK 50:45 49
61 Aila Halttunen Haninge SOK 50:51 49
62 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 51:08 48
63 Svante Frid Enebybergs IF 52:05 51
64 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 52:15 47
65 Olle Arman Nyköpings OK 53:01 49
66 Gösta Guteland Snättringe SK 53:17 38
67 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 53:23 46
68 Susanne Holmberg OK Södertörn 53:38 55
69 Anne Lundmark Järfälla OK 53:39 49
70 Lilian Lagerström Gustavsbergs OK 54:27 55
71 Leif Lundquist Enebybergs IF 54:50 39
72 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 55:50 56
73 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 55:59 51
74 Tommy Peterson Helsingborgs SOK 56:11 48
75 Annmarie Holmström Gustavsbergs OK 57:07 45
76 Anna Blomgren Tullinge SK 57:44 48
77 Leif Nordin Turebergs IF 58:08 47
78 Helena Korhonen Haninge SOK 58:25 51
79 Åsa Lindqvist Rodell Mälarö SOK 58:38 59
80 Gertrud Vilhelmsson Stigfinnarna 59:04 49
81 Birgitta Klang Långhundra IF 59:05 45
82 Lars Stålberg Nej 59:19  
83 Nadia Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 59:43 85
84 Anna Aarflot IFK Lidingö SOK 60:18 68
85 Bo Winander Järfälla OK 60:39 48
86 Roland Löwgren OK Södertörn 63:14 38
87 Åke Lewander Skarpnäcks OL 64:09 45
88 Ingrid Graneli Haninge SOK 64:29 51
89 Margareta Haraldsson Sigtuna OK 65:30 44
90 Carin Runqvist Järfälla OK 66:35 47
91 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 66:37 42
92 Christina Nordström Bodens BK 66:48 59
93 Björn Simons Sundbybergs IK 67:59 47
94 Per Lennart Karlsson Järfälla OK 68:30 44
95 Jan Lindqvist Mälarö SOK 69:30 59
96 Bengt Fahlin IBM 73:39  
97 Kjell Bergman Stigfinnarna 74:13 43
98 Bo Källström OK Milan 79:14 39
99 Anders Ahlqvist IBM 79:18 39
100 Margareta Hallmén Attunda OK 82:27 53
101 Ann Sjöberg Enebybergs IF 83:33 38
102 Margareta Huitfeldt Ahlqvist Sundbybergs IK 86:15 49
- Lena Stendahl Nejc ej godk  
- Peter Sundgren Vallentuna-Össeby OL ej godk 53
- Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK ej godk 50
- Stefan Hörnström 0 ej godk 58
- Per Geijer FM IF ej godk 56
Plac Bana D - 2,5 km 58 startande Sluttid Född år
1 Ulf Carnby Täby OK 28:47 53
2 Karl-Gunnar Karnebäck Attunda OK 28:59 55
3 Anders Nilsson Täby OK 29:16 63
4 Sören Andersson Centrum OK 29:38 59
5 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 37:16 56
6 Martin Eriksson OK Södertörn 38:28 50
7 Lars Vestergård Östra Almby FK 39:09 53
8 Jan-Olof Malm Sigtuna OK 39:11 39
9 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 39:30 43
10 Anki Landarv Klubblös 39:44 66
11 Rolf Andersson Rimbo SOK 39:55 34
12 Mats Lundblad Täby OK 40:43 47
13 Christer Andersson ATG 41:01 44
14 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 42:06 47
15 Ronny Hedlund OK Södertörn 42:22 43
16 Ingrid Wahlborn Centrum OK 42:57 60
17 Kristina Wåhlin Västerås SOK 43:30 52
18 Kurt Zander Västerås SOK 44:04 38
19 Mats Törngren OK Linné 44:07 45
20 Börje Pahlén Söders-Tyresö 44:12 42
21 Bengt Friberg Järfälla 44:16  
22 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 45:25 34
23 Jan Larsson Tullinge SK 45:37 43
24 Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK 45:54 34
25 Inger Pahlén Söders-Tyresö 46:47 43
26 Gunlög Petersson Järfälla OK 47:06 57
27 Garry Pettersson Stockholms OK 47:24  
28 Sören Eriksson Länna IF 48:35 44
29 Jan-Erik Holm Vallsta SK 48:46 44
30 Per Arnesson Skarpnäcks OL 49:07 58
31 Åke Linderoth Sundbybergs IK 49:10 42
32 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 49:11 44
33 Evert Sandahl Täby OK 49:58 44
34 Ann-Marie Grankvist Väsby OK 50:03 56
35 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 50:46 38
36 Rune Carlsson Sundbybergs IK 51:08 36
37 Hans Holmberg Vallentuna-Össeby OL 51:46 43
38 Anki Holmberg Järla Orientering 51:49 47
39 Stefan Palm OK Roslagen 53:33 55
40 Lennart Lagerström Gustavsbergs OK 54:18 50
41 Eva von Heijne Sigtuna OK 57:05 40
42 Kenneth Berglund Hellas Orientering 59:37 43
43 Ulla Karnebäck Attunda OK 60:06 53
44 Anita Lindbohm Skarpnäcks OL 60:40 53
45 Berit Edengren Nyköpings OK 61:42 45
46 Gunnel Balck IFK Lidingö SOK 63:43 44
47 Ove Kjjllberg Klubblös 67:31 39
48 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 68:00 43
49 Christina Sälgblad Vallentuna-Össeby OL 68:04 63
50 Klas Sjöblom Skogfsluffarnas OK 69:57 53
51 Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK 79:04 39
52 Lars Nordin Solna OK 85:56 44
53 Lotta Borg Klubblös 87:12 44
54 Stefan Gullberg klubblös 91:44 51
- Margareta Wallén Täby OK ej godk 38
- Ola Blomdin Vallentuna-Össeby OL ej godk 48
- Carl Lang OK Österåker ej godk 36
- Lennart Sjöstål Klubblös ej godk 44
Plac Bana E - 1,7 km 16 startande Sluttid Född år
1 Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK 33:34 37
2 Jan Bengtsson Klubblös 36:20 37
3 Jan-Åke Björklund Visborgs OK 40:28 38
4 Olle Öberg Skogsluffarnas OK 40:33 42
5 Rune Thurén Vallentuna-Össeby OL 42:50 40
6 Alf Persson OK Österåker 42:59 34
7 Sivert Söderbärg OK Roslagen 43:12 37
8 Lars Löthman Järfälla OK 43:42 35
9 Bror Wahlberg Haninge SOK 49:23 35
10 Ingrid Gunnarsson Täby OK 49:36 38
11 Marie Heinrup Tullinge SK 65:53 56
12 Pyttan Asplund OK Södertörn 65:59 45
13 Kristina Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 79:18 44
14 Alf Lindström Nej 113:20  
- Berit Lindunger Haninge SOK ej godk 40
- Birgitta Olofsson Täby OK ej godk 62