Sträcktider Luffarligan Källbrinks IP                                                              
  2020-01-08       Svarta tider är sträcktider     Blå tider är från start     Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                          
                                                                       
Plac Bana A - 5,5 km  Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   Mål  
1 Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 39:09 02:03 (1) 02:48 (1) 03:10 (1) 01:14 (1) 04:03 (1) 03:13 (1) 02:27 (1) 00:44 (1) 04:02 (1) 00:59 (1) 02:58 (1) 03:08 (1) 03:14 (1) 02:15 (1) 01:26 (1) 01:25 (2)
        02:03 (1) 04:51 (1) 08:01 (1) 09:15 (1) 13:18 (1) 16:31 (1) 18:58 (1) 19:42 (1) 23:44 (1) 24:43 (1) 27:41 (1) 30:49 (1) 34:03 (1) 36:18 (1) 37:44 (1) 39:09 (1)
2 Ove Hedlund IFK Enskede 49:32 02:10 (4) 03:56 (5) 03:52 (3) 01:30 (2) 04:31 (2) 03:46 (2) 03:09 (3) 01:01 (4) 05:00 (3) 01:17 (5) 04:32 (5) 04:50 (4) 04:11 (4) 02:36 (2) 01:44 (3) 01:27 (3)
        02:10 (4) 06:06 (4) 09:58 (3) 11:28 (3) 15:59 (2) 19:45 (2) 22:54 (2) 23:55 (2) 28:55 (2) 30:12 (2) 34:44 (2) 39:34 (2) 43:45 (2) 46:21 (2) 48:05 (2) 49:32 (2)
3 Niklas Wansölin OK Ravinen 51:59 02:21 (5) 03:34 (3) 04:20 (6) 01:41 (5) 05:02 (3) 04:11 (5) 03:09 (3) 01:03 (5) 05:16 (4) 01:16 (4) 03:58 (2) 04:30 (3) 04:09 (3) 02:58 (4) 03:07 (9) 01:24 (1)
        02:21 (5) 05:55 (3) 10:15 (4) 11:56 (4) 16:58 (3) 21:09 (3) 24:18 (3) 25:21 (3) 30:37 (3) 31:53 (3) 35:51 (3) 40:21 (3) 44:30 (3) 47:28 (3) 50:35 (3) 51:59 (3)
4 Peter Lundberg Järfälla OK 53:55 02:05 (3) 04:47 (8) 03:39 (2) 01:33 (3) 07:18 (7) 04:05 (4) 02:59 (2) 00:57 (3) 05:41 (7) 01:07 (2) 04:26 (4) 04:50 (4) 03:55 (2) 02:46 (3) 01:59 (5) 01:48 (6)
        02:05 (3) 06:52 (7) 10:31 (5) 12:04 (5) 19:22 (5) 23:27 (5) 26:26 (5) 27:23 (5) 33:04 (5) 34:11 (5) 38:37 (5) 43:27 (4) 47:22 (4) 50:08 (4) 52:07 (4) 53:55 (4)
5 Henrik Sjögren Haninge SOK 63:51 02:03 (1) 02:49 (2) 04:12 (4) 01:40 (4) 18:31 (13) 04:37 (7) 03:20 (5) 00:45 (2) 04:46 (2) 01:09 (3) 04:01 (3) 04:21 (2) 04:57 (6) 03:02 (5) 01:56 (4) 01:42 (5)
        02:03 (1) 04:52 (2) 09:04 (2) 10:44 (2) 29:15 (13) 33:52 (13) 37:12 (10) 37:57 (9) 42:43 (7) 43:52 (7) 47:53 (7) 52:14 (6) 57:11 (6) 60:13 (6) 62:09 (5) 63:51 (5)
6 Göran Hellgren OK Södertörn 65:41 02:35 (7) 03:37 (4) 04:27 (7) 01:55 (7) 05:09 (4) 03:59 (3) 03:31 (6) 01:08 (6) 05:29 (5) 01:24 (6) 04:51 (6) 05:58 (7) 05:08 (7) 03:13 (7) 11:00 (13) 02:17 (9)
        02:35 (7) 06:12 (5) 10:39 (6) 12:34 (6) 17:43 (4) 21:42 (4) 25:13 (4) 26:21 (4) 31:50 (4) 33:14 (4) 38:05 (4) 44:03 (5) 49:11 (5) 52:24 (5) 63:24 (6) 65:41 (6)
7 Jan Retsloff Hellas Orientering 68:54 03:06 (9) 04:38 (7) 05:25 (8) 02:30 (9) 06:36 (5) 05:16 (9) 04:21 (8) 01:18 (8) 07:38 (8) 01:39 (9) 05:19 (9) 05:56 (6) 05:46 (8) 03:51 (9) 03:03 (8) 02:32 (11)
        03:06 (9) 07:44 (8) 13:09 (8) 15:39 (8) 22:15 (6) 27:31 (6) 31:52 (6) 33:10 (6) 40:48 (6) 42:27 (6) 47:46 (6) 53:42 (7) 59:28 (7) 63:19 (7) 66:22 (7) 68:54 (7)
8 Lars Gerhardsson Attunda OK 70:02 03:29 (10) 07:25 (13) 04:17 (5) 01:54 (6) 10:31 (12) 04:15 (6) 07:20 (13) 01:12 (7) 05:32 (6) 01:39 (9) 04:52 (7) 06:18 (8) 04:53 (5) 03:10 (6) 01:39 (2) 01:36 (4)
        03:29 (10) 10:54 (12) 15:11 (10) 17:05 (9) 27:36 (12) 31:51 (8) 39:11 (13) 40:23 (13) 45:55 (9) 47:34 (9) 52:26 (9) 58:44 (9) 63:37 (8) 66:47 (8) 68:26 (8) 70:02 (8)
9 Sven-Anders Olsson Attunda OK 77:33 02:30 (6) 04:04 (6) 05:45 (9) 03:15 (11) 10:03 (11) 04:58 (8) 04:28 (9) 01:46 (13) 08:11 (9) 01:34 (7) 04:59 (8) 07:08 (10) 09:22 (13) 03:40 (8) 03:36 (11) 02:14 (7)
        02:30 (6) 06:34 (6) 12:19 (7) 15:34 (7) 25:37 (7) 30:35 (7) 35:03 (7) 36:49 (7) 45:00 (8) 46:34 (8) 51:33 (8) 58:41 (8) 68:03 (9) 71:43 (9) 75:19 (9) 77:33 (9)
10 Christer Hördell Söders-Tyresö 78:31 03:36 (11) 06:59 (11) 06:20 (12) 02:24 (8) 07:34 (8) 06:00 (12) 04:52 (12) 01:27 (11) 09:28 (11) 01:37 (8) 05:50 (10) 06:33 (9) 07:06 (11) 04:03 (10) 02:27 (6) 02:15 (8)
        03:36 (11) 10:35 (11) 16:55 (12) 19:19 (11) 26:53 (10) 32:53 (11) 37:45 (11) 39:12 (11) 48:40 (11) 50:17 (11) 56:07 (11) 62:40 (10) 69:46 (10) 73:49 (10) 76:16 (10) 78:31 (10)
11 Lars Boudrie Väsby OK 79:51 03:48 (13) 05:05 (9) 06:17 (11) 03:24 (12) 07:43 (9) 06:11 (13) 04:43 (11) 01:34 (12) 08:18 (10) 03:00 (13) 05:51 (11) 07:28 (12) 06:28 (9) 04:13 (11) 02:56 (7) 02:52 (13)
        03:48 (13) 08:53 (10) 15:10 (9) 18:34 (10) 26:17 (8) 32:28 (10) 37:11 (9) 38:45 (10) 47:03 (10) 50:03 (10) 55:54 (10) 63:22 (11) 69:50 (11) 74:03 (11) 76:59 (11) 79:51 (11)
12 Anders Winald Hellas Orientering 84:48 03:05 (8) 05:32 (10) 06:52 (13) 04:03 (13) 07:46 (10) 05:53 (11) 04:42 (10) 01:19 (9) 09:48 (12) 01:49 (11) 06:26 (12) 09:08 (13) 06:51 (10) 05:28 (13) 03:28 (10) 02:38 (12)
        03:05 (8) 08:37 (9) 15:29 (11) 19:32 (12) 27:18 (11) 33:11 (12) 37:53 (12) 39:12 (11) 49:00 (12) 50:49 (12) 57:15 (12) 66:23 (12) 73:14 (12) 78:42 (12) 82:10 (12) 84:48 (12)
13 Kurt Eriksson Vandrarringen 86:30 03:41 (12) 07:14 (12) 06:05 (10) 03:01 (10) 06:41 (6) 05:39 (10) 04:08 (7) 01:26 (10) 11:44 (13) 02:34 (12) 07:57 (13) 07:12 (11) 07:07 (12) 05:27 (12) 04:05 (12) 02:29 (10)
        03:41 (12) 10:55 (13) 17:00 (13) 20:01 (13) 26:42 (9) 32:21 (9) 36:29 (8) 37:55 (8) 49:39 (13) 52:13 (13) 60:10 (13) 67:22 (13) 74:29 (13) 79:56 (13) 84:01 (13) 86:30 (13)
- Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 127:32 06:46   11:26   11:06   03:38   11:27   07:37   14:43   01:58   11:33   03:33   10:24   15:57               17:24  
        06:46   18:12   29:18   32:56   44:23   52:00   66:43   68:41   80:14   83:47   94:11   110:08               127:32  
                                                                       
                                                                       
Plac Bana B - 4,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14       Mål  
1 Tommy Holmér Väsby OK 42:29 01:21 (1) 00:49 (1) 02:51 (1) 02:32 (1) 01:54 (2) 01:51 (2) 03:46 (2) 04:52 (1) 01:16 (1) 01:05 (2) 06:19 (7) 06:12 (26) 00:51 (1) 05:25 (1)     01:25 (1)
        01:21 (1) 02:10 (1) 05:01 (1) 07:33 (1) 09:27 (1) 11:18 (1) 15:04 (1) 19:56 (1) 21:12 (1) 22:17 (1) 28:36 (1) 34:48 (1) 35:39 (1) 41:04 (1)     42:29 (1)
2 Lars Grankvist Täby OK 47:23 01:43 (3) 01:26 (11) 03:55 (12) 03:19 (5) 01:59 (3) 02:08 (8) 04:01 (3) 06:06 (7) 01:55 (15) 00:55 (1) 05:51 (4) 04:18 (4) 01:26 (9) 06:28 (3)     01:53 (3)
        01:43 (3) 03:09 (3) 07:04 (3) 10:23 (4) 12:22 (3) 14:30 (3) 18:31 (3) 24:37 (2) 26:32 (2) 27:27 (2) 33:18 (3) 37:36 (2) 39:02 (2) 45:30 (2)     47:23 (2)
3 Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF 48:50 01:54 (5) 01:38 (17) 03:32 (5) 03:09 (4) 02:13 (5) 02:09 (9) 04:19 (5) 05:55 (5) 01:52 (14) 01:09 (4) 05:27 (1) 05:53 (25) 01:11 (4) 06:35 (4)     01:54 (4)
        01:54 (5) 03:32 (7) 07:04 (3) 10:13 (3) 12:26 (4) 14:35 (4) 18:54 (4) 24:49 (3) 26:41 (3) 27:50 (3) 33:17 (2) 39:10 (3) 40:21 (3) 46:56 (3)     48:50 (3)
4 P-O Ivarsson Haninge SOK 49:58 01:24 (2) 01:09 (3) 03:17 (3) 02:58 (2) 01:48 (1) 01:41 (1) 03:24 (1) 12:01 (37) 01:28 (3) 02:30 (32) 05:28 (2) 03:24 (1) 01:54 (20) 05:46 (2)     01:46 (2)
        01:24 (2) 02:33 (2) 05:50 (2) 08:48 (2) 10:36 (2) 12:17 (2) 15:41 (2) 27:42 (8) 29:10 (8) 31:40 (9) 37:08 (9) 40:32 (6) 42:26 (5) 48:12 (4)     49:58 (4)
5 Marie Malmborg Söders-Tyresö 51:01 01:44 (4) 01:41 (20) 03:50 (10) 03:23 (6) 02:14 (6) 01:56 (3) 04:22 (6) 07:06 (15) 01:41 (6) 01:53 (31) 06:25 (9) 03:59 (2) 01:39 (12) 07:07 (10)     02:01 (6)
        01:44 (4) 03:25 (4) 07:15 (5) 10:38 (5) 12:52 (5) 14:48 (5) 19:10 (5) 26:16 (5) 27:57 (5) 29:50 (6) 36:15 (6) 40:14 (5) 41:53 (4) 49:00 (5)     51:01 (5)
6 Bengt Kärrström Tullinge SK 52:08 02:33 (12) 01:30 (12) 03:44 (8) 03:36 (10) 02:25 (15) 02:01 (4) 04:31 (9) 06:23 (10) 01:59 (16) 01:47 (29) 06:38 (11) 04:42 (11) 01:12 (5) 06:49 (5)     02:18 (14)
        02:33 (12) 04:03 (10) 07:47 (9) 11:23 (8) 13:48 (8) 15:49 (8) 20:20 (8) 26:43 (7) 28:42 (7) 30:29 (7) 37:07 (8) 41:49 (7) 43:01 (6) 49:50 (6)     52:08 (6)
7 Per Helén Söders-Tyresö 54:59 05:01 (29) 01:17 (5) 03:37 (6) 03:57 (18) 02:24 (14) 02:16 (10) 04:38 (12) 06:07 (8) 01:34 (4) 01:18 (13) 06:45 (12) 05:38 (22) 01:08 (3) 07:16 (11)     02:03 (8)
        05:01 (29) 06:18 (24) 09:55 (15) 13:52 (14) 16:16 (13) 18:32 (13) 23:10 (11) 29:17 (11) 30:51 (11) 32:09 (11) 38:54 (10) 44:32 (9) 45:40 (8) 52:56 (7)     54:59 (7)
8 Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL 55:16 01:58 (7) 01:31 (14) 04:11 (14) 03:39 (11) 02:21 (11) 02:04 (6) 04:28 (8) 06:28 (11) 01:49 (11) 01:12 (8) 05:55 (5) 07:46 (34) 01:51 (18) 07:47 (16)     02:16 (12)
        01:58 (7) 03:29 (6) 07:40 (7) 11:19 (7) 13:40 (7) 15:44 (7) 20:12 (7) 26:40 (6) 28:29 (6) 29:41 (5) 35:36 (5) 43:22 (8) 45:13 (7) 53:00 (8)     55:16 (8)
9 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 56:36 04:41 (28) 01:17 (5) 03:20 (4) 03:26 (7) 02:20 (9) 03:18 (33) 05:14 (18) 05:34 (2) 01:38 (5) 01:11 (7) 07:41 (18) 06:28 (31) 01:04 (2) 07:05 (9)     02:19 (15)
        04:41 (28) 05:58 (20) 09:18 (12) 12:44 (10) 15:04 (10) 18:22 (12) 23:36 (12) 29:10 (10) 30:48 (10) 31:59 (10) 39:40 (11) 46:08 (10) 47:12 (10) 54:17 (9)     56:36 (9)
10 Björn Reger Söders-Tyresö 56:41 02:33 (12) 01:24 (9) 03:47 (9) 03:30 (9) 02:20 (9) 02:02 (5) 04:12 (4) 06:08 (9) 01:41 (6) 01:36 (25) 05:32 (3) 04:31 (6) 07:46 (37) 07:27 (13)     02:12 (11)
        02:33 (12) 03:57 (9) 07:44 (8) 11:14 (6) 13:34 (6) 15:36 (6) 19:48 (6) 25:56 (4) 27:37 (4) 29:13 (4) 34:45 (4) 39:16 (4) 47:02 (9) 54:29 (10)     56:41 (10)
11 Anders Kärrström Tullinge SK 57:08 02:49 (14) 01:39 (18) 04:26 (18) 03:28 (8) 02:15 (7) 02:41 (23) 04:31 (9) 08:01 (21) 02:49 (26) 02:49 (36) 06:06 (6) 04:36 (9) 01:42 (15) 07:00 (6)     02:16 (12)
        02:49 (14) 04:28 (12) 08:54 (11) 12:22 (9) 14:37 (9) 17:18 (9) 21:49 (9) 29:50 (12) 32:39 (12) 35:28 (13) 41:34 (12) 46:10 (11) 47:52 (11) 54:52 (11)     57:08 (11)
12 Leif Åkerblom OK Österåker 60:27 05:06 (30) 01:10 (4) 03:15 (2) 03:50 (13) 02:16 (8) 02:06 (7) 04:24 (7) 05:54 (4) 01:24 (2) 01:15 (9) 06:23 (8) 12:26 (37) 01:25 (8) 07:04 (8)     02:29 (23)
        05:06 (30) 06:16 (23) 09:31 (13) 13:21 (12) 15:37 (12) 17:43 (10) 22:07 (10) 28:01 (9) 29:25 (9) 30:40 (8) 37:03 (7) 49:29 (15) 50:54 (12) 57:58 (12)     60:27 (12)
13 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 61:35 01:58 (7) 04:46 (32) 04:04 (13) 03:55 (17) 04:17 (36) 02:30 (12) 05:27 (21) 08:16 (24) 02:29 (24) 01:18 (13) 06:34 (10) 04:32 (8) 02:28 (27) 07:00 (6)     02:01 (6)
        01:58 (7) 06:44 (27) 10:48 (18) 14:43 (15) 19:00 (19) 21:30 (19) 26:57 (16) 35:13 (19) 37:42 (20) 39:00 (19) 45:34 (17) 50:06 (16) 52:34 (16) 59:34 (14)     61:35 (13)
14 Roger Larsson Snättringe SK 61:37 02:08 (10) 01:20 (7) 03:50 (10) 05:40 (35) 02:29 (16) 02:51 (28) 06:11 (28) 07:55 (19) 02:03 (19) 01:15 (9) 08:20 (26) 05:26 (19) 02:04 (22) 07:35 (14)     02:30 (24)
        02:08 (10) 03:28 (5) 07:18 (6) 12:58 (11) 15:27 (11) 18:18 (11) 24:29 (13) 32:24 (13) 34:27 (14) 35:42 (14) 44:02 (13) 49:28 (14) 51:32 (13) 59:07 (13)     61:37 (14)
15 Lotta Valentin Gustavsbergs OK 61:42 03:59 (24) 01:25 (10) 04:13 (16) 05:17 (33) 02:04 (4) 02:39 (20) 04:58 (14) 07:55 (19) 01:45 (9) 01:07 (3) 09:42 (32) 04:22 (5) 02:12 (24) 07:56 (18)     02:08 (9)
        03:59 (24) 05:24 (18) 09:37 (14) 14:54 (17) 16:58 (15) 19:37 (14) 24:35 (14) 32:30 (14) 34:15 (13) 35:22 (12) 45:04 (15) 49:26 (13) 51:38 (15) 59:34 (14)     61:42 (15)
16 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 63:07 03:47 (22) 01:35 (16) 05:06 (23) 04:24 (23) 02:41 (20) 02:38 (19) 06:59 (31) 07:22 (18) 03:27 (36) 01:27 (20) 07:12 (13) 04:53 (13) 01:45 (17) 07:23 (12)     02:28 (22)
        03:47 (22) 05:22 (17) 10:28 (16) 14:52 (16) 17:33 (16) 20:11 (15) 27:10 (18) 34:32 (16) 37:59 (21) 39:26 (20) 46:38 (18) 51:31 (19) 53:16 (18) 60:39 (16)     63:07 (16)
17 Paul Norén OK Södertörn 63:12 02:53 (17) 04:50 (34) 04:22 (17) 04:12 (22) 02:58 (26) 02:39 (20) 05:19 (19) 08:32 (27) 01:50 (13) 01:24 (17) 07:45 (19) 04:39 (10) 01:40 (13) 07:42 (15)     02:27 (21)
        02:53 (17) 07:43 (30) 12:05 (20) 16:17 (21) 19:15 (20) 21:54 (20) 27:13 (20) 35:45 (23) 37:35 (19) 38:59 (18) 46:44 (19) 51:23 (18) 53:03 (17) 60:45 (17)     63:12 (17)
18 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 64:06 02:00 (9) 01:50 (24) 04:52 (21) 04:51 (29) 02:58 (26) 04:18 (36) 05:22 (20) 06:59 (13) 01:59 (16) 01:19 (15) 08:07 (25) 04:31 (6) 02:29 (28) 09:47 (30)     02:44 (30)
        02:00 (9) 03:50 (8) 08:42 (10) 13:33 (13) 16:31 (14) 20:49 (18) 26:11 (15) 33:10 (15) 35:09 (15) 36:28 (15) 44:35 (14) 49:06 (12) 51:35 (14) 61:22 (18)     64:06 (18)
19 Olle Blomgren OK Södertörn 64:49 06:18 (32) 01:22 (8) 05:03 (22) 03:54 (15) 02:53 (24) 02:49 (27) 05:00 (15) 07:18 (17) 02:01 (18) 01:28 (21) 07:25 (15) 05:18 (18) 02:40 (30) 08:25 (20)     02:55 (32)
        06:18 (32) 07:40 (29) 12:43 (23) 16:37 (22) 19:30 (22) 22:19 (22) 27:19 (22) 34:37 (17) 36:38 (16) 38:06 (17) 45:31 (16) 50:49 (17) 53:29 (19) 61:54 (19)     64:49 (19)
20 Tapani Mattus IFK Lidingö SOK 66:06 01:57 (6) 02:35 (29) 07:41 (30) 03:44 (12) 04:16 (35) 02:37 (17) 05:09 (17) 06:42 (12) 02:08 (21) 01:10 (5) 11:00 (35) 05:34 (21) 01:12 (5) 08:02 (19)     02:19 (15)
        01:57 (6) 04:32 (13) 12:13 (22) 15:57 (20) 20:13 (23) 22:50 (24) 27:59 (23) 34:41 (18) 36:49 (17) 37:59 (16) 48:59 (20) 54:33 (21) 55:45 (20) 63:47 (20)     66:06 (20)
21 Bo Davidsson Solna OK 67:23 06:55 (34) 04:49 (33) 03:43 (7) 07:05 (36) 02:39 (19) 03:30 (35) 04:42 (13) 06:04 (6) 02:03 (19) 01:10 (5) 07:17 (14) 04:54 (14) 01:41 (14) 08:40 (22)     02:11 (10)
        06:55 (34) 11:44 (35) 15:27 (28) 22:32 (31) 25:11 (31) 28:41 (31) 33:23 (30) 39:27 (26) 41:30 (26) 42:40 (25) 49:57 (22) 54:51 (22) 56:32 (21) 65:12 (21)     67:23 (21)
22 Anneli Lindqvist Gustavsbergs OK 69:03 04:05 (25) 02:35 (29) 06:03 (29) 03:54 (15) 02:47 (23) 02:33 (14) 05:08 (16) 08:25 (25) 03:11 (33) 02:39 (35) 07:55 (22) 05:14 (17) 03:04 (34) 09:09 (27)     02:21 (18)
        04:05 (25) 06:40 (26) 12:43 (23) 16:37 (22) 19:24 (21) 21:57 (21) 27:05 (17) 35:30 (21) 38:41 (23) 41:20 (23) 49:15 (21) 54:29 (20) 57:33 (22) 66:42 (22)     69:03 (22)
23 Gunilla Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 69:15 03:32 (21) 07:46 (36) 04:35 (20) 03:50 (13) 03:02 (29) 02:37 (17) 06:10 (27) 09:20 (31) 01:42 (8) 01:43 (27) 07:57 (23) 05:27 (20) 01:20 (7) 07:54 (17)     02:20 (17)
        03:32 (21) 11:18 (33) 15:53 (29) 19:43 (27) 22:45 (28) 25:22 (28) 31:32 (27) 40:52 (29) 42:34 (28) 44:17 (28) 52:14 (26) 57:41 (25) 59:01 (23) 66:55 (23)     69:15 (23)
24 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 71:35 02:32 (11) 01:46 (23) 07:47 (32) 04:41 (27) 03:34 (34) 02:34 (16) 05:41 (22) 08:51 (28) 02:25 (23) 01:45 (28) 08:40 (28) 06:29 (32) 02:16 (25) 09:33 (29)     03:01 (34)
        02:32 (11) 04:18 (11) 12:05 (20) 16:46 (24) 20:20 (25) 22:54 (25) 28:35 (24) 37:26 (24) 39:51 (24) 41:36 (24) 50:16 (23) 56:45 (23) 59:01 (23) 68:34 (24)     71:35 (24)
25 Matz Larsson Gustavsbergs OK 73:14 03:28 (20) 06:56 (35) 04:12 (15) 04:57 (31) 02:33 (17) 03:03 (30) 07:04 (32) 07:17 (16) 01:46 (10) 01:32 (23) 07:53 (21) 09:08 (36) 02:17 (26) 08:29 (21)     02:39 (27)
        03:28 (20) 10:24 (32) 14:36 (27) 19:33 (26) 22:06 (26) 25:09 (27) 32:13 (28) 39:30 (27) 41:16 (25) 42:48 (26) 50:41 (24) 59:49 (27) 62:06 (26) 70:35 (25)     73:14 (25)
26 Bo Norbäck Tullinge SK 74:21 02:52 (15) 03:09 (31) 04:29 (19) 04:24 (23) 02:59 (28) 02:46 (25) 06:32 (29) 11:25 (36) 02:58 (30) 01:22 (16) 08:33 (27) 07:31 (33) 03:34 (35) 09:03 (25)     02:44 (30)
        02:52 (15) 06:01 (21) 10:30 (17) 14:54 (17) 17:53 (18) 20:39 (17) 27:11 (19) 38:36 (25) 41:34 (27) 42:56 (27) 51:29 (25) 59:00 (26) 62:34 (27) 71:37 (26)     74:21 (26)
27 Siv Ekberg Söders-Tyresö 75:38 03:52 (23) 01:43 (22) 05:49 (25) 03:58 (19) 02:22 (12) 02:30 (12) 07:04 (32) 08:26 (26) 02:20 (22) 01:26 (19) 14:12 (36) 08:19 (35) 01:53 (19) 09:04 (26)     02:40 (28)
        03:52 (23) 05:35 (19) 11:24 (19) 15:22 (19) 17:44 (17) 20:14 (16) 27:18 (21) 35:44 (22) 38:04 (22) 39:30 (21) 53:42 (28) 62:01 (29) 63:54 (29) 72:58 (27)     75:38 (27)
28 Kerstin Ohlsson Haninge SOK 77:11 05:23 (31) 01:51 (25) 05:54 (26) 07:15 (37) 03:02 (29) 03:03 (30) 06:34 (30) 08:11 (23) 03:00 (31) 01:35 (24) 08:43 (29) 06:18 (28) 02:54 (33) 10:33 (32)     02:55 (32)
        05:23 (31) 07:14 (28) 13:08 (25) 20:23 (29) 23:25 (29) 26:28 (29) 33:02 (29) 41:13 (30) 44:13 (30) 45:48 (30) 54:31 (29) 60:49 (28) 63:43 (28) 74:16 (28)     77:11 (28)
29 Stefan Norlin Klubblös 78:01 10:17 (36) 01:01 (2) 05:54 (26) 03:05 (3) 02:23 (13) 02:20 (11) 04:36 (11) 05:50 (3) 01:49 (11) 03:24 (37) 19:19 (37) 04:11 (3) 02:53 (32) 09:00 (24)     01:59 (5)
        10:17 (36) 11:18 (33) 17:12 (31) 20:17 (28) 22:40 (27) 25:00 (26) 29:36 (25) 35:26 (20) 37:15 (18) 40:39 (22) 59:58 (33) 64:09 (32) 67:02 (31) 76:02 (29)     78:01 (29)
30 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 78:52 14:32 (37) 01:30 (12) 05:25 (24) 04:39 (26) 02:45 (21) 02:39 (20) 06:05 (25) 08:04 (22) 02:53 (27) 01:16 (11) 07:40 (16) 04:48 (12) 05:09 (36) 08:54 (23)     02:33 (26)
        14:32 (37) 16:02 (36) 21:27 (35) 26:06 (35) 28:51 (35) 31:30 (35) 37:35 (34) 45:39 (32) 48:32 (32) 49:48 (32) 57:28 (30) 62:16 (30) 67:25 (32) 76:19 (30)     78:52 (30)
31 Tommy Wåhlin Västerås SOK 79:15 03:01 (18) 01:40 (19) 08:53 (33) 04:04 (21) 02:38 (18) 02:33 (14) 07:39 (35) 09:53 (34) 02:54 (28) 01:24 (17) 07:57 (23) 04:59 (15) 01:38 (11) 17:38 (37)     02:24 (20)
        03:01 (18) 04:41 (14) 13:34 (26) 17:38 (25) 20:16 (24) 22:49 (23) 30:28 (26) 40:21 (28) 43:15 (29) 44:39 (29) 52:36 (27) 57:35 (24) 59:13 (25) 76:51 (31)     79:15 (31)
32 Roland Löwgren Klubblös 80:54 04:40 (27) 01:56 (27) 11:24 (34) 04:49 (28) 03:22 (33) 04:43 (37) 06:09 (26) 09:03 (30) 02:57 (29) 01:29 (22) 07:40 (16) 05:44 (24) 02:03 (21) 12:24 (33)     02:31 (25)
        04:40 (27) 06:36 (25) 18:00 (33) 22:49 (33) 26:11 (32) 30:54 (33) 37:03 (33) 46:06 (33) 49:03 (33) 50:32 (33) 58:12 (31) 63:56 (31) 65:59 (30) 78:23 (32)     80:54 (32)
33 Reijo Korhonen Haninge SOK 83:27 03:01 (18) 02:06 (28) 19:09 (37) 04:02 (20) 02:46 (22) 03:06 (32) 05:59 (24) 07:00 (14) 05:47 (37) 02:36 (34) 07:50 (20) 06:13 (27) 01:43 (16) 09:28 (28)     02:41 (29)
        03:01 (18) 05:07 (16) 24:16 (36) 28:18 (36) 31:04 (36) 34:10 (36) 40:09 (36) 47:09 (35) 52:56 (36) 55:32 (36) 63:22 (36) 69:35 (36) 71:18 (36) 80:46 (33)     83:27 (33)
34 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 85:44 02:52 (15) 01:55 (26) 12:59 (36) 04:57 (31) 05:52 (37) 02:43 (24) 05:43 (23) 09:28 (32) 02:48 (25) 01:51 (30) 10:30 (33) 05:01 (16) 02:48 (31) 12:44 (34)     03:33 (36)
        02:52 (15) 04:47 (15) 17:46 (32) 22:43 (32) 28:35 (34) 31:18 (34) 37:01 (32) 46:29 (34) 49:17 (34) 51:08 (34) 61:38 (34) 66:39 (34) 69:27 (34) 82:11 (34)     85:44 (34)
35 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 86:46 04:26 (26) 01:42 (21) 12:37 (35) 05:24 (34) 02:57 (25) 03:00 (29) 09:26 (37) 09:36 (33) 03:22 (35) 01:39 (26) 08:48 (30) 06:23 (30) 01:32 (10) 12:51 (35)     03:03 (35)
        04:26 (26) 06:08 (22) 18:45 (34) 24:09 (34) 27:06 (33) 30:06 (32) 39:32 (35) 49:08 (36) 52:30 (35) 54:09 (35) 62:57 (35) 69:20 (35) 70:52 (35) 83:43 (35)     86:46 (35)
36 Ann-Marie Holmström Gustavsbergs OK 87:31 06:54 (33) 01:31 (14) 07:42 (31) 04:56 (30) 03:05 (31) 03:26 (34) 07:49 (36) 08:54 (29) 03:09 (32) 01:16 (11) 10:50 (34) 05:41 (23) 02:38 (29) 16:00 (36)     03:40 (37)
        06:54 (33) 08:25 (31) 16:07 (30) 21:03 (30) 24:08 (30) 27:34 (30) 35:23 (31) 44:17 (31) 47:26 (31) 48:42 (31) 59:32 (32) 65:13 (33) 67:51 (33) 83:51 (36)     87:31 (36)
37 Tomas Norlén Södertälje-Nykvarn OF 89:10 09:45 (35) 09:34 (37) 06:02 (28) 04:27 (25) 03:13 (32) 02:46 (25) 07:34 (34) 09:57 (35) 03:17 (34) 02:30 (32) 09:07 (31) 06:21 (29) 02:06 (23) 10:08 (31)     02:23 (19)
        09:45 (35) 19:19 (37) 25:21 (37) 29:48 (37) 33:01 (37) 35:47 (37) 43:21 (37) 53:18 (37) 56:35 (37) 59:05 (37) 68:12 (37) 74:33 (37) 76:39 (37) 86:47 (37)     89:10 (37)
- Börje Wahlgren Sundbybergs IK 66:16 04:40   01:06   03:56   03:20   02:12   02:32   05:00   07:36   01:48   03:36   12:11   06:10   01:19   07:38       03:12  
        04:40   05:46   09:42   13:02   15:14   17:46   22:46   30:22   32:10   35:46   47:57   54:07   55:26   63:04       66:16  
- Harald Bauer IFK Lidingö SOK 306:34 26:46                                                           279:48  
        26:46                                                           306:34  
                                                                       
                                                                       
Plac Bana C - 3,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10                       Mål  
1 Janne Nilsson Centrum OK 36:45 02:55 (5) 04:44 (4) 02:10 (3) 02:08 (6) 04:59 (8) 03:51 (2) 01:12 (2) 05:54 (1) 01:07 (3) 05:57 (3)                     01:48 (12)
        02:55 (5) 07:39 (4) 09:49 (3) 11:57 (3) 16:56 (3) 20:47 (2) 21:59 (3) 27:53 (1) 29:00 (1) 34:57 (1)                     36:45 (1)
2 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 37:38 03:15 (13) 04:31 (1) 02:10 (3) 02:04 (4) 04:56 (7) 03:54 (3) 01:08 (1) 06:11 (2) 01:14 (4) 06:36 (10)                     01:39 (3)
        03:15 (13) 07:46 (6) 09:56 (4) 12:00 (4) 16:56 (3) 20:50 (3) 21:58 (2) 28:09 (2) 29:23 (2) 35:59 (2)                     37:38 (2)
3 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 39:18 03:16 (14) 04:44 (4) 02:19 (7) 01:57 (2) 04:41 (1) 03:55 (4) 01:21 (5) 08:14 (17) 01:19 (9) 05:48 (2)                     01:44 (4)
        03:16 (14) 08:00 (7) 10:19 (6) 12:16 (5) 16:57 (5) 20:52 (4) 22:13 (4) 30:27 (6) 31:46 (4) 37:34 (3)                     39:18 (3)
4 Ingemar Gard Söders-Tyresö 40:06 04:07 (39) 04:36 (2) 02:11 (5) 02:04 (4) 04:44 (3) 04:00 (5) 01:34 (23) 06:44 (3) 01:27 (15) 06:29 (7)                     02:10 (28)
        04:07 (39) 08:43 (11) 10:54 (9) 12:58 (8) 17:42 (7) 21:42 (6) 23:16 (7) 30:00 (3) 31:27 (3) 37:56 (4)                     40:06 (4)
5 Leo Larsson MIK 40:43 02:58 (6) 04:42 (3) 02:28 (13) 02:16 (13) 05:04 (9) 04:19 (9) 01:24 (9) 07:35 (7) 01:04 (2) 06:46 (12)                     02:07 (27)
        02:58 (6) 07:40 (5) 10:08 (5) 12:24 (6) 17:28 (6) 21:47 (7) 23:11 (6) 30:46 (7) 31:50 (5) 38:36 (5)                     40:43 (5)
6 Anton Mörkfors Järfälla OK 42:05 02:36 (4) 04:57 (8) 02:04 (2) 02:12 (11) 04:53 (6) 03:36 (1) 01:33 (21) 08:13 (15) 01:51 (46) 08:13 (38)                     01:57 (19)
        02:36 (4) 07:33 (2) 09:37 (1) 11:49 (2) 16:42 (2) 20:18 (1) 21:51 (1) 30:04 (4) 31:55 (6) 40:08 (6)                     42:05 (6)
7 Nicklas Hermundstad Snättringe SK 42:56 02:35 (2) 05:03 (9) 02:03 (1) 01:47 (1) 04:49 (5) 05:04 (40) 01:18 (4) 07:42 (9) 05:05 (93) 05:43 (1)                     01:47 (11)
        02:35 (2) 07:38 (3) 09:41 (2) 11:28 (1) 16:17 (1) 21:21 (5) 22:39 (5) 30:21 (5) 35:26 (13) 41:09 (8)                     42:56 (7)
8 Leif Mörkfors Järfälla OK 43:41 03:01 (7) 05:37 (18) 02:19 (7) 02:19 (17) 05:14 (14) 04:20 (10) 01:26 (13) 08:25 (18) 01:52 (48) 06:35 (9)                     02:33 (54)
        03:01 (7) 08:38 (9) 10:57 (10) 13:16 (9) 18:30 (8) 22:50 (8) 24:16 (8) 32:41 (9) 34:33 (8) 41:08 (7)                     43:41 (8)
9 Anders Sohlberg OK Södertörn 44:03 03:34 (19) 05:20 (13) 02:41 (29) 02:16 (13) 04:43 (2) 04:32 (19) 01:33 (21) 07:16 (6) 01:45 (38) 08:39 (45)                     01:44 (4)
        03:34 (19) 08:54 (12) 11:35 (14) 13:51 (11) 18:34 (9) 23:06 (10) 24:39 (9) 31:55 (8) 33:40 (7) 42:19 (10)                     44:03 (9)
10 Leif Magnusson Skogsluffarnas OK 44:16 03:04 (8) 05:34 (15) 02:34 (20) 02:18 (16) 05:15 (16) 04:36 (22) 01:43 (38) 08:26 (21) 01:33 (23) 07:35 (26)                     01:38 (2)
        03:04 (8) 08:38 (9) 11:12 (11) 13:30 (10) 18:45 (11) 23:21 (11) 25:04 (11) 33:30 (10) 35:03 (9) 42:38 (12)                     44:16 (10)
11 Ingemar Bengtsson Söders-Tyresö 44:24 04:00 (35) 04:56 (7) 02:27 (11) 02:34 (29) 05:39 (21) 04:32 (19) 01:47 (45) 07:58 (12) 01:23 (13) 06:52 (13)                     02:16 (34)
        04:00 (35) 08:56 (13) 11:23 (12) 13:57 (13) 19:36 (13) 24:08 (13) 25:55 (12) 33:53 (11) 35:16 (12) 42:08 (9)                     44:24 (11)
12 Ulf Bråsjö Järla Orientering 44:39 02:31 (1) 04:46 (6) 03:13 (63) 04:21 (91) 05:12 (13) 04:40 (25) 01:36 (26) 07:47 (11) 01:53 (50) 06:30 (8)                     02:10 (28)
        02:31 (1) 07:17 (1) 10:30 (7) 14:51 (19) 20:03 (15) 24:43 (15) 26:19 (17) 34:06 (14) 35:59 (14) 42:29 (11)                     44:39 (12)
13 Bo Hedlund IFK Enskede 45:12 03:41 (22) 05:59 (23) 02:41 (29) 02:37 (34) 05:11 (12) 04:34 (21) 01:28 (16) 07:42 (9) 01:19 (9) 07:44 (30)                     02:16 (35)
        03:41 (22) 09:40 (19) 12:21 (21) 14:58 (21) 20:09 (18) 24:43 (15) 26:11 (14) 33:53 (11) 35:12 (11) 42:56 (13)                     45:12 (13)
14 Karl-Gunnar Karnebäck Attunda OK 45:28 04:15 (46) 05:17 (12) 02:42 (33) 02:41 (35) 06:32 (45) 04:21 (11) 01:25 (10) 08:09 (14) 01:37 (26) 06:27 (6)                     02:02 (22)
        04:15 (46) 09:32 (18) 12:14 (19) 14:55 (20) 21:27 (28) 25:48 (25) 27:13 (24) 35:22 (18) 36:59 (19) 43:26 (14)                     45:28 (14)
15 Kjell Jansson Långhundra IF 45:39 03:40 (21) 06:02 (25) 02:28 (13) 02:20 (18) 06:27 (40) 04:24 (13) 01:37 (28) 08:53 (35) 01:45 (38) 06:15 (4)                     01:48 (12)
        03:40 (21) 09:42 (20) 12:10 (18) 14:30 (17) 20:57 (23) 25:21 (20) 26:58 (18) 35:51 (23) 37:36 (21) 43:51 (16)                     45:39 (15)
16 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 46:06 03:50 (28) 05:28 (14) 02:37 (23) 02:24 (23) 05:47 (23) 04:24 (13) 01:25 (10) 08:50 (33) 01:53 (50) 07:08 (16)                     02:20 (39)
        03:50 (28) 09:18 (16) 11:55 (16) 14:19 (16) 20:06 (17) 24:30 (14) 25:55 (12) 34:45 (17) 36:38 (17) 43:46 (15)                     46:06 (16)
17 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 47:06 03:11 (12) 05:55 (21) 02:27 (11) 02:32 (28) 05:08 (10) 04:17 (7) 01:16 (3) 09:17 (40) 01:02 (1) 09:38 (58)                     02:23 (43)
        03:11 (12) 09:06 (14) 11:33 (13) 14:05 (14) 19:13 (12) 23:30 (12) 24:46 (10) 34:03 (13) 35:05 (10) 44:43 (17)                     47:06 (17)
18 Willy Ljungdell Täby OK 47:25 03:33 (18) 05:35 (16) 02:35 (21) 02:11 (9) 05:56 (30) 05:15 (42) 01:56 (57) 10:00 (54) 01:14 (4) 07:20 (20)                     01:50 (14)
        03:33 (18) 09:08 (15) 11:43 (15) 13:54 (12) 19:50 (14) 25:05 (19) 27:01 (19) 37:01 (25) 38:15 (23) 45:35 (18)                     47:25 (18)
19 Tommy Lindberg Haninge SOK 48:14 03:05 (9) 05:06 (10) 02:32 (18) 02:03 (3) 05:49 (25) 04:24 (12) 05:14 (95) 07:13 (5) 01:27 (15) 09:37 (57)                     01:44 (4)
        03:05 (9) 08:11 (8) 10:43 (8) 12:46 (7) 18:35 (10) 22:59 (9) 28:13 (28) 35:26 (19) 36:53 (18) 46:30 (21)                     48:14 (19)
20 Anders Hallmén Attunda OK 48:22 03:31 (17) 05:55 (21) 02:29 (16) 02:13 (12) 05:55 (29) 04:47 (32) 01:21 (5) 08:30 (23) 01:35 (25) 09:32 (55)                     02:34 (55)
        03:31 (17) 09:26 (17) 11:55 (16) 14:08 (15) 20:03 (15) 24:50 (17) 26:11 (14) 34:41 (16) 36:16 (16) 45:48 (19)                     48:22 (20)
21 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 48:23 03:07 (10) 07:49 (68) 02:16 (6) 02:25 (24) 06:12 (35) 05:39 (58) 01:42 (35) 09:30 (47) 01:19 (9) 06:22 (5)                     02:02 (22)
        03:07 (10) 10:56 (38) 13:12 (31) 15:37 (30) 21:49 (29) 27:28 (31) 29:10 (30) 38:40 (29) 39:59 (28) 46:21 (20)                     48:23 (21)
22 Torsten Pettersson Långhundra IF 49:02 04:14 (44) 05:35 (16) 02:26 (10) 03:09 (59) 05:47 (23) 04:45 (30) 01:29 (18) 08:25 (18) 01:50 (44) 09:00 (49)                     02:22 (40)
        04:14 (44) 09:49 (22) 12:15 (20) 15:24 (27) 21:11 (24) 25:56 (26) 27:25 (25) 35:50 (22) 37:40 (22) 46:40 (22)                     49:02 (22)
23 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 49:07 03:56 (32) 07:15 (54) 02:36 (22) 02:36 (32) 06:34 (47) 04:37 (23) 01:30 (19) 08:38 (28) 01:51 (46) 07:09 (17)                     02:25 (45)
        03:56 (32) 11:11 (40) 13:47 (38) 16:23 (36) 22:57 (34) 27:34 (32) 29:04 (29) 37:42 (28) 39:33 (27) 46:42 (23)                     49:07 (23)
24 Catrin Johnson Skogsluffarnas OK 49:34 04:23 (50) 05:38 (19) 02:46 (37) 02:26 (25) 06:08 (34) 04:42 (28) 01:30 (19) 09:44 (51) 01:18 (7) 08:31 (43)                     02:28 (50)
        04:23 (50) 10:01 (25) 12:47 (23) 15:13 (23) 21:21 (27) 26:03 (28) 27:33 (26) 37:17 (26) 38:35 (25) 47:06 (24)                     49:34 (24)
25 Svante Sandberg Södertälje-Nykvarn OF 50:16 03:25 (15) 06:57 (49) 02:29 (16) 02:31 (27) 05:53 (28) 04:26 (16) 01:25 (10) 08:26 (21) 03:36 (90) 09:15 (53)                     01:53 (17)
        03:25 (15) 10:22 (31) 12:51 (25) 15:22 (25) 21:15 (26) 25:41 (23) 27:06 (21) 35:32 (20) 39:08 (26) 48:23 (26)                     50:16 (25)
26 Per Öhlund Gustavsbergs OK 50:45 03:52 (29) 06:13 (32) 02:49 (42) 02:29 (26) 05:49 (25) 04:29 (17) 01:27 (14) 08:34 (24) 02:38 (79) 10:40 (71)                     01:45 (8)
        03:52 (29) 10:05 (26) 12:54 (28) 15:23 (26) 21:12 (25) 25:41 (23) 27:08 (22) 35:42 (21) 38:20 (24) 49:00 (29)                     50:45 (26)
27 Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 51:03 03:42 (23) 06:18 (38) 02:51 (43) 02:43 (36) 09:30 (86) 04:41 (27) 01:44 (39) 08:25 (18) 01:49 (42) 06:42 (11)                     02:38 (57)
        03:42 (23) 10:00 (24) 12:51 (25) 15:34 (29) 25:04 (50) 29:45 (44) 31:29 (43) 39:54 (35) 41:43 (35) 48:25 (27)                     51:03 (27)
28 Svante Frid Enebybergs IF 51:09 05:37 (72) 06:15 (35) 02:23 (9) 02:22 (20) 05:44 (22) 05:21 (43) 01:46 (43) 10:26 (59) 01:44 (35) 07:38 (27)                     01:53 (17)
        05:37 (72) 11:52 (53) 14:15 (43) 16:37 (39) 22:21 (31) 27:42 (33) 29:28 (32) 39:54 (35) 41:38 (34) 49:16 (31)                     51:09 (28)
29 Jörgen Ahlqvist Sundbybergs IK 51:26 03:49 (26) 06:23 (40) 02:37 (24) 03:12 (61) 06:04 (32) 05:03 (39) 02:04 (68) 10:41 (62) 02:07 (61) 06:56 (14)                     02:30 (52)
        03:49 (26) 10:12 (28) 12:49 (24) 16:01 (32) 22:05 (30) 27:08 (29) 29:12 (31) 39:53 (34) 42:00 (36) 48:56 (28)                     51:26 (29)
30 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 51:39 03:26 (16) 08:48 (85) 03:02 (55) 03:27 (78) 05:17 (17) 04:24 (12) 01:35 (24) 07:38 (8) 03:55 (91) 07:40 (29)                     02:27 (47)
        03:26 (16) 12:14 (60) 15:16 (57) 18:43 (58) 24:00 (43) 28:24 (37) 29:59 (34) 37:37 (27) 41:32 (32) 49:12 (30)                     51:39 (30)
31 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 51:44 06:10 (82) 05:06 (10) 02:41 (29) 02:10 (8) 04:47 (4) 04:45 (30) 01:22 (7) 07:10 (4) 01:57 (53) 12:14 (88)                     03:22 (84)
        06:10 (82) 11:16 (42) 13:57 (40) 16:07 (34) 20:54 (22) 25:39 (22) 27:01 (19) 34:11 (15) 36:08 (15) 48:22 (25)                     51:44 (31)
32 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 52:23 05:55 (78) 06:00 (24) 03:07 (58) 03:37 (81) 06:13 (36) 04:38 (24) 02:03 (67) 08:37 (26) 01:52 (48) 08:37 (44)                     01:44 (4)
        05:55 (78) 11:55 (56) 15:02 (52) 18:39 (57) 24:52 (47) 29:30 (43) 31:33 (44) 40:10 (38) 42:02 (37) 50:39 (37)                     52:23 (32)
33 Tommy Höglund Långhundra IF 52:32 04:04 (37) 07:21 (56) 02:39 (28) 02:22 (20) 06:43 (54) 05:05 (41) 01:48 (47) 09:20 (44) 01:34 (24) 09:05 (51)                     02:31 (53)
        04:04 (37) 11:25 (45) 14:04 (41) 16:26 (38) 23:09 (36) 28:14 (36) 30:02 (35) 39:22 (31) 40:56 (29) 50:01 (34)                     52:32 (33)
34 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 52:34 03:52 (29) 06:03 (27) 02:59 (52) 02:36 (32) 07:32 (67) 05:58 (67) 01:52 (52) 08:55 (36) 01:50 (44) 08:08 (36)                     02:49 (61)
        03:52 (29) 09:55 (23) 12:54 (28) 15:30 (28) 23:02 (35) 29:00 (40) 30:52 (40) 39:47 (33) 41:37 (33) 49:45 (32)                     52:34 (34)
35 Monica Svärd OK Klemmingen 52:40 04:48 (58) 05:49 (20) 03:01 (53) 02:45 (38) 06:02 (31) 05:01 (37) 02:41 (84) 11:18 (72) 01:44 (35) 07:12 (18)                     02:19 (37)
        04:48 (58) 10:37 (34) 13:38 (37) 16:23 (36) 22:25 (32) 27:26 (30) 30:07 (36) 41:25 (42) 43:09 (42) 50:21 (36)                     52:40 (35)
36 Monika Högberg OK Södertörn 52:54 04:11 (42) 06:34 (42) 02:46 (37) 03:21 (71) 05:50 (27) 05:27 (49) 01:58 (60) 08:50 (33) 02:05 (59) 08:52 (48)                     03:00 (71)
        04:11 (42) 10:45 (36) 13:31 (35) 16:52 (40) 22:42 (33) 28:09 (35) 30:07 (36) 38:57 (30) 41:02 (30) 49:54 (33)                     52:54 (36)
37 Knut-Åke Hallebro OK Klemmingen 52:59 03:39 (20) 06:03 (27) 02:46 (37) 02:20 (18) 11:20 (90) 05:33 (54) 01:27 (14) 08:02 (13) 01:27 (15) 07:34 (25)                     02:48 (60)
        03:39 (20) 09:42 (20) 12:28 (22) 14:48 (18) 26:08 (59) 31:41 (56) 33:08 (52) 41:10 (41) 42:37 (40) 50:11 (35)                     52:59 (37)
38 Anne Lundmark Järfälla OK 53:36 04:45 (57) 07:18 (55) 02:52 (45) 03:09 (59) 06:29 (41) 05:48 (64) 01:42 (35) 08:36 (25) 02:02 (58) 08:02 (35)                     02:53 (65)
        04:45 (57) 12:03 (58) 14:55 (50) 18:04 (48) 24:33 (45) 30:21 (46) 32:03 (45) 40:39 (40) 42:41 (41) 50:43 (38)                     53:36 (38)
39 Gösta Guteland Snättringe SK 53:45 03:10 (11) 08:27 (81) 02:56 (49) 02:48 (40) 06:38 (53) 04:40 (25) 01:47 (45) 09:44 (51) 02:06 (60) 09:39 (59)                     01:50 (14)
        03:10 (11) 11:37 (49) 14:33 (46) 17:21 (46) 23:59 (42) 28:39 (39) 30:26 (39) 40:10 (38) 42:16 (39) 51:55 (41)                     53:45 (39)
40 Göran Andersson Enebybergs IF 54:05 05:55 (78) 06:04 (29) 04:49 (91) 03:51 (86) 06:29 (41) 04:31 (18) 01:38 (29) 09:12 (39) 01:44 (35) 07:38 (27)                     02:14 (31)
        05:55 (78) 11:59 (57) 16:48 (73) 20:39 (75) 27:08 (66) 31:39 (55) 33:17 (54) 42:29 (50) 44:13 (47) 51:51 (40)                     54:05 (40)
41 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 54:12 05:29 (70) 06:57 (49) 02:51 (43) 03:03 (54) 07:09 (61) 05:21 (43) 01:52 (52) 09:17 (40) 01:40 (30) 08:29 (42)                     02:04 (25)
        05:29 (70) 12:26 (62) 15:17 (58) 18:20 (54) 25:29 (54) 30:50 (48) 32:42 (47) 41:59 (44) 43:39 (46) 52:08 (43)                     54:12 (41)
42 Kjell Holmberg OK Södertörn 54:28 03:57 (33) 06:15 (35) 02:41 (29) 02:17 (15) 05:33 (20) 04:51 (34) 01:38 (29) 08:40 (30) 01:14 (4) 13:52 (93)                     03:30 (90)
        03:57 (33) 10:12 (28) 12:53 (27) 15:10 (22) 20:43 (20) 25:34 (21) 27:12 (23) 35:52 (24) 37:06 (20) 50:58 (39)                     54:28 (42)
43 Göran Svärd OK Klemmingen 54:30 07:15 (89) 06:05 (30) 03:06 (57) 02:22 (20) 06:15 (37) 05:40 (59) 01:42 (35) 09:47 (53) 02:34 (78) 07:16 (19)                     02:28 (50)
        07:15 (89) 13:20 (75) 16:26 (70) 18:48 (60) 25:03 (48) 30:43 (47) 32:25 (46) 42:12 (48) 44:46 (53) 52:02 (42)                     54:30 (43)
44 Leif Kling Ockelbo OK 54:34 04:56 (62) 06:16 (37) 04:45 (90) 04:02 (89) 06:36 (50) 05:22 (45) 01:48 (47) 09:00 (37) 01:30 (19) 07:57 (33)                     02:22 (40)
        04:56 (62) 11:12 (41) 15:57 (64) 19:59 (69) 26:35 (63) 31:57 (58) 33:45 (56) 42:45 (51) 44:15 (48) 52:12 (44)                     54:34 (44)
45 Jan Lindgren OK Södertörn 54:45 05:04 (66) 06:14 (33) 03:27 (72) 03:20 (69) 05:29 (19) 04:59 (36) 01:45 (41) 09:18 (42) 02:33 (77) 10:50 (75)                     01:46 (10)
        05:04 (66) 11:18 (44) 14:45 (48) 18:05 (49) 23:34 (39) 28:33 (38) 30:18 (38) 39:36 (32) 42:09 (38) 52:59 (49)                     54:45 (45)
46 Kurt Andersson Enebybergs IF 55:26 04:42 (56) 07:05 (52) 03:58 (87) 03:25 (73) 06:29 (41) 05:43 (60) 01:58 (60) 09:06 (38) 02:19 (73) 07:50 (31)                     02:51 (62)
        04:42 (56) 11:47 (50) 15:45 (62) 19:10 (65) 25:39 (57) 31:22 (51) 33:20 (55) 42:26 (49) 44:45 (50) 52:35 (45)                     55:26 (46)
47 Per Geijer FM IF 55:40 05:01 (63) 08:17 (78) 02:46 (37) 02:44 (37) 06:36 (49) 05:28 (51) 01:50 (50) 10:45 (63) 01:43 (34) 07:33 (24)                     02:57 (69)
        05:01 (63) 13:18 (74) 16:04 (67) 18:48 (60) 25:24 (52) 30:52 (49) 32:42 (47) 43:27 (55) 45:10 (54) 52:43 (46)                     55:40 (47)
48 Leif Wallenbro Väsby OK 55:58 05:37 (72) 06:37 (45) 02:56 (49) 03:20 (69) 07:01 (60) 05:58 (67) 01:41 (34) 08:49 (32) 01:18 (7) 09:46 (61)                     02:55 (67)
        05:37 (72) 12:14 (60) 15:10 (55) 18:30 (56) 25:31 (55) 31:29 (53) 33:10 (53) 41:59 (44) 43:17 (43) 53:03 (50)                     55:58 (48)
48 Lars Olavi Peldan Enebybergs IF 55:58 04:26 (53) 06:35 (44) 03:40 (81) 03:19 (68) 07:38 (68) 06:21 (78) 01:55 (55) 09:23 (45) 01:28 (18) 08:10 (37)                     03:03 (74)
        04:26 (53) 11:01 (39) 14:41 (47) 18:00 (47) 25:38 (56) 31:59 (59) 33:54 (57) 43:17 (53) 44:45 (50) 52:55 (48)                     55:58 (48)
50 Tommy Peterson Helsingborgs SOK 56:10 05:14 (67) 06:40 (46) 03:09 (59) 03:13 (62) 06:54 (56) 06:15 (77) 01:39 (31) 08:48 (31) 01:37 (26) 09:17 (54)                     03:24 (86)
        05:14 (67) 11:54 (54) 15:03 (53) 18:16 (52) 25:10 (51) 31:25 (52) 33:04 (51) 41:52 (43) 43:29 (45) 52:46 (47)                     56:10 (50)
51 Ulla Clevnert OK Södertörn 56:16 04:37 (55) 08:14 (77) 05:11 (92) 02:48 (40) 05:23 (18) 04:55 (35) 01:50 (50) 11:01 (67) 02:13 (67) 08:19 (40)                     01:45 (8)
        04:37 (55) 12:51 (65) 18:02 (82) 20:50 (78) 26:13 (60) 31:08 (50) 32:58 (50) 43:59 (57) 46:12 (57) 54:31 (53)                     56:16 (51)
52 Göran Larbo Attunda OK 56:18 04:15 (46) 06:08 (31) 02:42 (33) 02:11 (9) 05:14 (14) 05:32 (53) 01:39 (31) 17:58 (90) 01:47 (41) 07:02 (15)                     01:50 (14)
        04:15 (46) 10:23 (32) 13:05 (30) 15:16 (24) 20:30 (19) 26:02 (27) 27:41 (27) 45:39 (64) 47:26 (63) 54:28 (52)                     56:18 (52)
53 Jan-Olof Wåhlberg IBM Club Sweden 56:55 04:16 (48) 08:56 (88) 02:47 (41) 02:53 (48) 06:33 (46) 07:03 (87) 02:13 (78) 09:19 (43) 02:53 (84) 07:23 (21)                     02:39 (58)
        04:16 (48) 13:12 (71) 15:59 (65) 18:52 (62) 25:25 (53) 32:28 (63) 34:41 (61) 44:00 (58) 46:53 (60) 54:16 (51)                     56:55 (53)
54 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 57:05 04:22 (49) 06:14 (33) 03:19 (67) 03:00 (50) 06:20 (38) 05:56 (66) 01:46 (43) 11:12 (71) 02:11 (65) 10:18 (68)                     02:27 (47)
        04:22 (49) 10:36 (33) 13:55 (39) 16:55 (41) 23:15 (37) 29:11 (41) 30:57 (41) 42:09 (47) 44:20 (49) 54:38 (54)                     57:05 (54)
55 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 57:41 06:15 (83) 09:13 (91) 02:42 (34) 02:46 (39) 06:37 (52) 05:33 (54) 01:39 (31) 08:37 (26) 02:13 (67) 10:00 (64)                     02:06 (26)
        06:15 (83) 15:28 (87) 18:10 (84) 20:56 (79) 27:33 (69) 33:06 (67) 34:45 (62) 43:22 (54) 45:35 (56) 55:35 (55)                     57:41 (55)
56 Leif Nordin Turebergs IF 57:59 04:10 (41) 07:06 (53) 03:10 (61) 02:49 (43) 06:34 (47) 06:07 (71) 03:00 (91) 10:19 (55) 01:30 (19) 11:01 (78)                     02:13 (30)
        04:10 (41) 11:16 (42) 14:26 (45) 17:15 (45) 23:49 (40) 29:56 (45) 32:56 (49) 43:15 (52) 44:45 (50) 55:46 (57)                     57:59 (56)
57 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 58:27 04:53 (61) 06:02 (25) 02:38 (27) 02:08 (6) 05:09 (11) 04:05 (6) 01:23 (8) 15:45 (89) 01:19 (9) 13:05 (90)                     02:00 (20)
        04:53 (61) 10:55 (37) 13:33 (36) 15:41 (31) 20:50 (21) 24:55 (18) 26:18 (16) 42:03 (46) 43:22 (44) 56:27 (61)                     58:27 (57)
58 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 58:31 05:02 (65) 08:10 (75) 03:04 (56) 03:16 (66) 06:58 (59) 06:34 (83) 02:01 (66) 10:25 (57) 01:41 (32) 08:28 (41)                     02:52 (64)
        05:02 (65) 13:12 (71) 16:16 (69) 19:32 (67) 26:30 (62) 33:04 (66) 35:05 (65) 45:30 (62) 47:11 (62) 55:39 (56)                     58:31 (58)
59 Eva Elnerud Sigtuna OK 58:33 03:49 (26) 07:37 (65) 02:42 (34) 02:48 (40) 06:20 (38) 04:49 (33) 01:36 (26) 14:06 (86) 01:31 (21) 10:56 (77)                     02:19 (37)
        03:49 (26) 11:26 (46) 14:08 (42) 16:56 (43) 23:16 (38) 28:05 (34) 29:41 (33) 43:47 (56) 45:18 (55) 56:14 (58)                     58:33 (59)
60 Bernt Eriksson OK Södertörn 58:47 06:59 (87) 06:56 (48) 02:37 (23) 04:46 (92) 07:45 (70) 05:27 (48) 01:45 (41) 09:39 (49) 01:38 (28) 08:49 (46)                     02:26 (46)
        06:59 (87) 13:55 (80) 16:32 (71) 21:18 (81) 29:03 (77) 34:30 (73) 36:15 (72) 45:54 (65) 47:32 (64) 56:21 (59)                     58:47 (60)
61 Olle Arman Nyköpings OK 59:22 03:43 (24) 06:34 (42) 02:55 (48) 02:51 (45) 08:03 (72) 08:57 (93) 02:05 (70) 09:32 (48) 02:10 (64) 09:39 (59)                     02:53 (65)
        03:43 (24) 10:17 (30) 13:12 (31) 16:03 (33) 24:06 (44) 33:03 (65) 35:08 (66) 44:40 (60) 46:50 (58) 56:29 (62)                     59:22 (61)
62 Aila Halttunen Haninge SOK 59:37 05:46 (74) 07:22 (58) 02:53 (46) 03:17 (67) 07:24 (66) 06:07 (71) 02:12 (76) 09:26 (46) 02:25 (76) 09:32 (55)                     03:13 (81)
        05:46 (74) 13:08 (69) 16:01 (66) 19:18 (66) 26:42 (64) 32:49 (64) 35:01 (64) 44:27 (59) 46:52 (59) 56:24 (60)                     59:37 (62)
63 Bo Winander Järfälla OK 60:32 04:13 (43) 06:31 (41) 02:37 (24) 02:56 (49) 07:41 (69) 05:30 (52) 01:59 (64) 08:38 (28) 01:23 (13) 16:05 (95)                     02:59 (70)
        04:13 (43) 10:44 (35) 13:21 (33) 16:17 (35) 23:58 (41) 29:28 (42) 31:27 (42) 40:05 (37) 41:28 (31) 57:33 (65)                     60:32 (63)
64 Lars Cedérus Snättringe SK 60:34 05:51 (76) 07:34 (63) 03:34 (79) 03:04 (56) 07:20 (64) 06:28 (81) 02:07 (72) 10:21 (56) 02:22 (75) 08:51 (47)                     03:02 (73)
        05:51 (76) 13:25 (76) 16:59 (76) 20:03 (72) 27:23 (67) 33:51 (70) 35:58 (70) 46:19 (67) 48:41 (67) 57:32 (64)                     60:34 (64)
65 Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL 60:41 03:44 (25) 06:22 (39) 03:16 (65) 03:33 (80) 08:45 (78) 06:38 (84) 01:58 (60) 10:53 (64) 02:00 (54) 10:04 (66)                     03:28 (89)
        03:44 (25) 10:06 (27) 13:22 (34) 16:55 (41) 25:40 (58) 32:18 (61) 34:16 (59) 45:09 (61) 47:09 (61) 57:13 (63)                     60:41 (65)
66 Bo Romson Hellas Orientering 61:22 05:19 (68) 08:32 (82) 03:30 (75) 03:25 (73) 07:12 (62) 05:54 (65) 01:57 (59) 10:36 (61) 02:00 (54) 09:51 (63)                     03:06 (76)
        05:19 (68) 13:51 (79) 17:21 (78) 20:46 (77) 27:58 (72) 33:52 (71) 35:49 (69) 46:25 (68) 48:25 (66) 58:16 (66)                     61:22 (66)
67 Martin Eriksson OK Södertörn 61:31 04:08 (40) 07:42 (67) 03:21 (70) 03:03 (54) 06:30 (44) 07:12 (88) 03:04 (92) 11:10 (70) 02:43 (81) 10:15 (67)                     02:23 (42)
        04:08 (40) 11:50 (52) 15:11 (56) 18:14 (51) 24:44 (46) 31:56 (57) 35:00 (63) 46:10 (66) 48:53 (68) 59:08 (68)                     61:31 (67)
68 Ronny Hedlund OK Södertörn 62:18 05:54 (77) 08:02 (72) 03:09 (59) 02:35 (30) 06:36 (49) 05:44 (62) 01:54 (54) 13:29 (83) 01:46 (40) 10:42 (72)                     02:27 (48)
        05:54 (77) 13:56 (81) 17:05 (77) 19:40 (68) 26:16 (61) 32:00 (60) 33:54 (57) 47:23 (69) 49:09 (69) 59:51 (69)                     62:18 (68)
69 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 63:06 04:49 (59) 06:59 (51) 03:20 (68) 03:01 (51) 06:54 (56) 06:32 (82) 02:55 (89) 11:08 (69) 02:14 (69) 11:02 (80)                     04:12 (95)
        04:49 (59) 11:48 (51) 15:08 (54) 18:09 (50) 25:03 (48) 31:35 (54) 34:30 (60) 45:38 (63) 47:52 (65) 58:54 (67)                     63:06 (69)
70 Göran Frisk Attunda OK 64:12 09:45 (94) 06:50 (47) 10:37 (95) 03:27 (78) 07:22 (65) 04:44 (29) 01:28 (16) 08:13 (15) 01:40 (30) 07:51 (32)                     02:15 (32)
        09:45 (94) 16:35 (93) 27:12 (94) 30:39 (94) 38:01 (91) 42:45 (90) 44:13 (89) 52:26 (78) 54:06 (76) 61:57 (70)                     64:12 (70)
71 Sören Johansson Sala OK 65:21 03:59 (34) 10:57 (94) 03:27 (73) 03:26 (77) 06:53 (55) 05:35 (57) 01:48 (47) 13:17 (81) 01:49 (42) 10:46 (74)                     03:24 (86)
        03:59 (34) 14:56 (85) 18:23 (85) 21:49 (84) 28:42 (74) 34:17 (72) 36:05 (71) 49:22 (70) 51:11 (70) 61:57 (70)                     65:21 (71)
72 Helena Korhonen Haninge SOK 65:38 08:17 (92) 07:33 (62) 02:54 (47) 02:35 (30) 06:06 (33) 05:02 (38) 05:00 (94) 13:30 (84) 01:39 (29) 11:28 (85)                     01:34 (1)
        08:17 (92) 15:50 (90) 18:44 (86) 21:19 (82) 27:25 (68) 32:27 (62) 37:27 (75) 50:57 (74) 52:36 (72) 64:04 (75)                     65:38 (72)
73 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 65:57 06:20 (84) 07:29 (59) 03:48 (84) 02:51 (45) 11:05 (89) 06:10 (74) 02:12 (76) 10:25 (57) 02:00 (54) 10:31 (70)                     03:06 (76)
        06:20 (84) 13:49 (78) 17:37 (79) 20:28 (74) 31:33 (83) 37:43 (81) 39:55 (81) 50:20 (71) 52:20 (71) 62:51 (72)                     65:57 (73)
74 Tina Klang Hellas Orientering 66:08 04:49 (59) 08:06 (73) 06:06 (93) 03:47 (85) 06:54 (57) 06:00 (69) 02:56 (90) 12:18 (78) 01:53 (51) 10:43 (73)                     02:36 (56)
        04:49 (59) 12:55 (67) 19:01 (88) 22:48 (86) 29:42 (79) 35:42 (78) 38:38 (78) 50:56 (73) 52:49 (73) 63:32 (73)                     66:08 (74)
75 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 66:55 06:00 (80) 09:11 (90) 03:46 (83) 03:23 (72) 08:28 (76) 06:04 (70) 02:46 (86) 10:57 (66) 02:56 (85) 10:29 (69)                     02:55 (67)
        06:00 (80) 15:11 (86) 18:57 (87) 22:20 (85) 30:48 (80) 36:52 (79) 39:38 (79) 50:35 (72) 53:31 (74) 64:00 (74)                     66:55 (75)
76 Bo Källström OK Milan 67:48 04:14 (44) 07:53 (69) 03:30 (75) 03:25 (73) 08:03 (72) 06:25 (80) 02:13 (78) 18:42 (93) 02:08 (63) 09:00 (49)                     02:15 (32)
        04:14 (44) 12:07 (59) 15:37 (61) 19:02 (64) 27:05 (65) 33:30 (69) 35:43 (68) 54:25 (83) 56:33 (81) 65:33 (76)                     67:48 (76)
77 Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK 69:30 04:23 (50) 08:54 (87) 03:27 (72) 03:15 (65) 09:07 (83) 06:22 (79) 02:16 (81) 13:50 (85) 02:15 (70) 12:18 (89)                     03:23 (85)
        04:23 (50) 13:17 (73) 16:44 (72) 19:59 (69) 29:06 (78) 35:28 (77) 37:44 (77) 51:34 (76) 53:49 (75) 66:07 (77)                     69:30 (77)
78 Carin Runqvist Järfälla OK 69:37 05:27 (69) 08:59 (89) 03:23 (71) 03:07 (58) 10:27 (88) 06:13 (75) 02:08 (73) 11:41 (75) 03:17 (88) 11:25 (84)                     03:30 (90)
        05:27 (69) 14:26 (83) 17:49 (80) 20:56 (79) 31:23 (81) 37:36 (80) 39:44 (80) 51:25 (75) 54:42 (77) 66:07 (77)                     69:37 (78)
79 Leif Lundquist Enebybergs IF 70:45 04:24 (52) 07:30 (60) 03:37 (80) 02:51 (45) 18:03 (93) 05:43 (60) 02:42 (85) 10:55 (65) 02:16 (71) 10:00 (64)                     02:44 (59)
        04:24 (52) 11:54 (54) 15:31 (59) 18:22 (55) 36:25 (89) 42:08 (89) 44:50 (90) 55:45 (85) 58:01 (84) 68:01 (82)                     70:45 (79)
80 Tommy Svensson Hellas Orientering 70:55 04:05 (38) 08:49 (86) 03:01 (53) 03:01 (51) 08:40 (77) 07:27 (89) 02:28 (83) 15:06 (88) 02:11 (65) 13:16 (91)                     02:51 (62)
        04:05 (38) 12:54 (66) 15:55 (63) 18:56 (63) 27:36 (70) 35:03 (75) 37:31 (76) 52:37 (79) 54:48 (78) 68:04 (83)                     70:55 (80)
81 Lennart Lundquist OK Nalle 70:59 04:27 (54) 08:23 (80) 03:15 (64) 04:12 (90) 07:47 (71) 06:53 (86) 02:00 (65) 14:47 (87) 04:44 (92) 11:01 (78)                     03:30 (90)
        04:27 (54) 12:50 (64) 16:05 (68) 20:17 (73) 28:04 (73) 34:57 (74) 36:57 (73) 51:44 (77) 56:28 (80) 67:29 (79)                     70:59 (81)
82 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 71:04 05:47 (75) 08:33 (83) 03:48 (84) 05:13 (93) 08:09 (74) 08:39 (92) 02:19 (82) 11:47 (76) 02:20 (74) 11:19 (82)                     03:10 (79)
        05:47 (75) 14:20 (82) 18:08 (83) 23:21 (89) 31:30 (82) 40:09 (84) 42:28 (85) 54:15 (82) 56:35 (82) 67:54 (81)                     71:04 (82)
83 Ulla Gummeson Väsby OK 71:26 07:14 (88) 08:21 (79) 04:35 (89) 03:01 (51) 09:09 (84) 07:35 (91) 02:05 (70) 11:05 (68) 02:49 (82) 11:37 (86)                     03:55 (94)
        07:14 (88) 15:35 (88) 20:10 (91) 23:11 (88) 32:20 (84) 39:55 (83) 42:00 (82) 53:05 (80) 55:54 (79) 67:31 (80)                     71:26 (83)
84 Margareta Huitfeldt Ahlqvist Sundbybergs IK 71:57 05:01 (63) 08:00 (71) 02:33 (19) 03:13 (62) 23:36 (95) 05:33 (55) 01:56 (57) 10:26 (59) 02:00 (54) 07:23 (21)                     02:16 (34)
        05:01 (63) 13:01 (68) 15:34 (60) 18:47 (59) 42:23 (94) 47:56 (93) 49:52 (93) 60:18 (89) 62:18 (88) 69:41 (88)                     71:57 (84)
85 Leif Hermundstad Snättringe SK 71:59 06:44 (86) 09:16 (92) 03:55 (86) 03:59 (88) 08:48 (80) 07:27 (89) 02:04 (68) 11:40 (74) 03:12 (87) 11:38 (87)                     03:16 (82)
        06:44 (86) 16:00 (92) 19:55 (90) 23:54 (90) 32:42 (85) 40:09 (84) 42:13 (83) 53:53 (81) 57:05 (83) 68:43 (84)                     71:59 (85)
86 Leif Jonsson Gustavsbergs OK 72:06 03:54 (31) 07:32 (61) 02:56 (49) 02:50 (44) 25:09 (96) 05:24 (47) 01:55 (55) 09:41 (50) 01:31 (21) 07:57 (33)                     03:17 (83)
        03:54 (31) 11:26 (46) 14:22 (44) 17:12 (44) 42:21 (92) 47:45 (92) 49:40 (92) 59:21 (88) 60:52 (87) 68:49 (85)                     72:06 (86)
87 Ingrid Graneli Haninge SOK 72:18 06:39 (85) 07:56 (70) 03:20 (68) 03:42 (83) 07:15 (63) 06:13 (75) 02:13 (79) 19:23 (94) 02:49 (82) 09:47 (62)                     03:01 (72)
        06:39 (85) 14:35 (84) 17:55 (81) 21:37 (83) 28:52 (75) 35:05 (76) 37:18 (74) 56:41 (87) 59:30 (86) 69:17 (86)                     72:18 (87)
88 Gunnar Hellström Haninge SOK 72:30 05:31 (71) 07:37 (65) 03:40 (81) 03:54 (87) 13:27 (92) 05:22 (45) 02:48 (87) 12:47 (80) 03:00 (86) 11:14 (81)                     03:10 (79)
        05:31 (71) 13:08 (69) 16:48 (73) 20:42 (76) 34:09 (86) 39:31 (82) 42:19 (84) 55:06 (84) 58:06 (85) 69:20 (87)                     72:30 (88)
89 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 72:38 04:00 (35) 07:36 (64) 03:18 (66) 03:25 (73) 09:22 (85) 05:27 (48) 02:08 (73) 25:24 (96) 01:42 (33) 08:13 (38)                     02:03 (24)
        04:00 (35) 11:36 (48) 14:54 (49) 18:19 (53) 27:41 (71) 33:08 (68) 35:16 (67) 60:40 (90) 62:22 (89) 70:35 (89)                     72:38 (89)
90 Svenåke Svensson Snättringe SK 75:22 09:01 (93) 11:07 (95) 03:11 (62) 03:13 (62) 08:47 (79) 06:38 (84) 01:44 (39) 18:02 (92) 02:07 (61) 09:09 (52)                     02:23 (42)
        09:01 (93) 20:08 (95) 23:19 (93) 26:32 (91) 35:19 (87) 41:57 (87) 43:41 (87) 61:43 (94) 63:50 (91) 72:59 (90)                     75:22 (90)
91 Jonas Esbjörnsson Frösö IF 76:58 02:35 (2) 09:57 (93) 02:28 (13) 12:37 (96) 10:02 (87) 04:18 (8) 01:35 (24) 17:58 (90) 06:04 (94) 07:24 (23)                     02:00 (20)
        02:35 (2) 12:32 (63) 15:00 (51) 27:37 (93) 37:39 (90) 41:57 (87) 43:32 (86) 61:30 (92) 67:34 (94) 74:58 (92)                     76:58 (91)
92 Hans Sylvan Järfälla OK 77:32 10:00 (95) 08:42 (84) 04:13 (88) 03:42 (83) 08:58 (82) 06:09 (73) 02:09 (75) 11:56 (77) 06:54 (96) 11:24 (83)                     03:25 (88)
        10:00 (95) 18:42 (94) 22:55 (92) 26:37 (92) 35:35 (88) 41:44 (86) 43:53 (88) 55:49 (86) 62:43 (90) 74:07 (91)                     77:32 (92)
93 Linnea Carlsson Skarpnäcks OL 78:57 07:32 (90) 08:06 (73) 03:32 (78) 03:40 (82) 19:31 (94) 05:45 (63) 01:58 (60) 11:33 (73) 03:18 (89) 10:55 (76)                     03:07 (78)
        07:32 (90) 15:38 (89) 19:10 (89) 22:50 (87) 42:21 (92) 48:06 (94) 50:04 (94) 61:37 (93) 64:55 (93) 75:50 (93)                     78:57 (93)
94 Göran Kron KSIF 80:20 06:04 (81) 07:21 (56) 03:30 (75) 03:06 (57) 08:57 (81) 13:49 (94) 05:55 (96) 12:39 (79) 02:39 (80) 13:16 (91)                     03:04 (75)
        06:04 (81) 13:25 (76) 16:55 (75) 20:01 (71) 28:58 (76) 42:47 (91) 48:42 (91) 61:21 (91) 64:00 (92) 77:16 (94)                     80:20 (94)
95 Margareta Hallmén Attunda OK 93:45 07:44 (91) 08:11 (76) 11:44 (96) 06:33 (95) 08:18 (75) 13:49 (94) 02:48 (87) 13:18 (82) 02:18 (72) 15:19 (94)                     03:43 (93)
        07:44 (91) 15:55 (91) 27:39 (95) 34:12 (95) 42:30 (95) 56:19 (95) 59:07 (95) 72:25 (95) 74:43 (95) 90:02 (95)                     93:45 (95)
96 Ingvar Oskarsson Solna OK 135:35 21:39 (96) 15:04 (96) 06:26 (94) 06:30 (94) 12:08 (91) 18:44 (96) 04:10 (93) 22:07 (95) 06:47 (95) 16:26 (96)                     05:34 (96)
        21:39 (96) 36:43 (96) 43:09 (96) 49:39 (96) 61:47 (96) 80:31 (96) 84:41 (96) 106:48 (96) 113:35 (96) 130:01 (96)                     135:35 (96)
- Dan Klang Hellas Orientering 40:41 03:29   05:16   02:01   02:24   04:44   04:11   01:20   05:52   01:44   07:36                       02:04  
        03:29   08:45   10:46   13:10   17:54   22:05   23:25   29:17   31:01   38:37                       40:41  
- Leo Larsson MIK 44:10 02:40   02:42   09:08   02:54   03:31   04:42   03:31   03:59   05:46   02:15                       03:02  
        02:40   05:22   14:30   17:24   20:55   25:37   29:08   33:07   38:53   41:08                       44:10  
- Anders Gärderud Enebybergs IF 45:16 02:53   05:16   02:45   02:35   05:15   04:39   01:24   07:11   01:22   09:51                       02:05  
        02:53   08:09   10:54   13:29   18:44   23:23   24:47   31:58   33:20   43:11                       45:16  
- Håkan Berglund Lake Kovlands IF 51:47 03:49   04:32   02:29   02:03   05:11   05:52   01:37   01:17   11:15   03:18                       10:24  
        03:49   08:21   10:50   12:53   18:04   23:56   25:33   26:50   38:05   41:23                       51:47  
- Mats Windstedt Södertälje-Nykvarn OF 60:23 03:45   04:10   01:59   01:50   04:14   03:16   08:46   01:08   20:36   09:02                       01:37  
        03:45   07:55   09:54   11:44   15:58   19:14   28:00   29:08   49:44   58:46                       60:23  
- Christer Andén Södertälje-Nykvarn OF 67:21 03:36   07:21   03:07   03:15   07:47   06:02   02:32   09:49   05:17   14:04                       04:31  
        03:36   10:57   14:04   17:19   25:06   31:08   33:40   43:29   48:46   62:50                       67:21  
- Jan Larsson Tullinge SK 69:52 05:15   09:54   03:31   03:07   07:49   06:35   01:54   11:40   02:11   15:19                       02:37  
        05:15   15:09   18:40   21:47   29:36   36:11   38:05   49:45   51:56   67:15                       69:52  
- Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 70:52 04:42   09:58   03:12   03:27   09:06   07:01   02:01   01:49   09:29   04:40   02:07   11:03               02:17  
        04:42   14:40   17:52   21:19   30:25   37:26   39:27   41:16   50:45   55:25   57:32   68:35               70:52  
- Mats-Ola Öberg Sundbybergs IK 78:13 07:29   21:10   06:03   05:54                                               37:37  
        07:29   28:39   34:42   40:36                                               78:13  
- Christer Hedin IFK Enskede 418:36 04:52   07:32   02:54   02:38   08:36   06:21   01:52   14:34   11:30                           357:47  
        04:52   12:24   15:18   17:56   26:32   32:53   34:45   49:19   60:49                           418:36  
- Sören Andersson Centrum OK 1003:56 04:02   05:15   02:46   02:20   05:29   04:23   01:29   07:26   01:12                           969:34  
        04:02   09:17   12:03   14:23   19:52   24:15   25:44   33:10   34:22                           1003:56  
                                                                       
                                                                       
Plac Bana D - 2,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7                                   Mål  
1 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 34:48 03:16 (1) 06:17 (2) 05:08 (1) 01:38 (2) 05:37 (1) 02:16 (3) 08:11 (1)                                 02:25 (2)
        03:16 (1) 09:33 (1) 14:41 (1) 16:19 (1) 21:56 (1) 24:12 (1) 32:23 (1)                                 34:48 (1)
2 Mats Lundblad Täby OK 40:23 03:32 (2) 06:49 (6) 06:04 (3) 02:32 (18) 06:23 (2) 03:05 (11) 09:16 (3)                                 02:42 (5)
        03:32 (2) 10:21 (3) 16:25 (2) 18:57 (2) 25:20 (2) 28:25 (2) 37:41 (2)                                 40:23 (2)
3 Mats Holmgren IFK Enskede 42:27 06:12 (29) 07:02 (8) 06:34 (5) 02:11 (10) 07:56 (10) 01:56 (1) 08:19 (2)                                 02:17 (1)
        06:12 (29) 13:14 (19) 19:48 (11) 21:59 (9) 29:55 (7) 31:51 (5) 40:10 (4)                                 42:27 (3)
4 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 43:08 03:36 (4) 07:36 (15) 06:53 (8) 02:01 (8) 06:31 (3) 03:00 (10) 10:23 (9)                                 03:08 (14)
        03:36 (4) 11:12 (5) 18:05 (6) 20:06 (6) 26:37 (3) 29:37 (4) 40:00 (3)                                 43:08 (4)
5 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 46:00 04:49 (12) 07:56 (22) 07:08 (13) 02:29 (16) 06:43 (4) 03:36 (26) 10:22 (8)                                 02:57 (11)
        04:49 (12) 12:45 (15) 19:53 (12) 22:22 (12) 29:05 (5) 32:41 (7) 43:03 (5)                                 46:00 (5)
6 Maria Kärrström Tullinge SK 47:08 04:24 (7) 07:07 (9) 07:51 (21) 01:53 (6) 07:59 (11) 03:12 (12) 12:04 (18)                                 02:38 (4)
        04:24 (7) 11:31 (8) 19:22 (9) 21:15 (8) 29:14 (6) 32:26 (6) 44:30 (6)                                 47:08 (6)
7 Leif Thorsson OK Grip 47:33 05:45 (25) 06:30 (4) 10:59 (45) 02:47 (31) 06:55 (5) 02:23 (5) 09:24 (4)                                 02:50 (9)
        05:45 (25) 12:15 (13) 23:14 (26) 26:01 (27) 32:56 (15) 35:19 (11) 44:43 (7)                                 47:33 (7)
8 Lars Vestergård Östra Almby FK 48:05 04:55 (14) 06:18 (3) 12:41 (50) 01:50 (5) 07:05 (6) 03:15 (15) 09:27 (5)                                 02:34 (3)
        04:55 (14) 11:13 (6) 23:54 (30) 25:44 (26) 32:49 (14) 36:04 (14) 45:31 (8)                                 48:05 (8)
9 Åke Lewander Skarpnäcks OL 48:14 04:55 (14) 07:11 (11) 05:42 (2) 01:48 (4) 10:30 (30) 02:56 (8) 12:29 (25)                                 02:43 (6)
        04:55 (14) 12:06 (12) 17:48 (5) 19:36 (3) 30:06 (8) 33:02 (8) 45:31 (8)                                 48:14 (9)
10 Per-Johan Vikfors OK Österåker 49:26 04:15 (6) 07:00 (7) 06:29 (4) 03:00 (35) 09:58 (25) 04:15 (39) 10:41 (10)                                 03:48 (30)
        04:15 (6) 11:15 (7) 17:44 (4) 20:44 (7) 30:42 (9) 34:57 (10) 45:38 (10)                                 49:26 (10)
11 Björn Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 49:27 04:09 (5) 07:39 (16) 08:07 (26) 02:52 (33) 08:09 (12) 03:39 (27) 11:26 (16)                                 03:26 (20)
        04:09 (5) 11:48 (9) 19:55 (13) 22:47 (13) 30:56 (10) 34:35 (9) 46:01 (11)                                 49:27 (11)
12 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 51:08 05:20 (20) 07:46 (19) 07:42 (17) 02:45 (29) 08:47 (21) 03:28 (22) 11:40 (17)                                 03:40 (24)
        05:20 (20) 13:06 (17) 20:48 (15) 23:33 (17) 32:20 (12) 35:48 (13) 47:28 (12)                                 51:08 (12)
13 Bo Malmqvist OK Grip 51:50 05:23 (22) 08:36 (29) 06:59 (10) 02:30 (17) 08:18 (13) 03:41 (28) 13:01 (28)                                 03:22 (19)
        05:23 (22) 13:59 (28) 20:58 (17) 23:28 (15) 31:46 (11) 35:27 (12) 48:28 (13)                                 51:50 (13)
14 Rune Carlsson Sundbybergs IK 52:59 05:12 (18) 05:48 (1) 07:13 (14) 01:30 (1) 07:07 (7) 02:15 (2) 20:56 (53)                                 02:58 (12)
        05:12 (18) 11:00 (4) 18:13 (7) 19:43 (4) 26:50 (4) 29:05 (3) 50:01 (16)                                 52:59 (14)
15 Hugo Isgren IFK Enskede 53:09 04:52 (13) 08:55 (33) 07:02 (11) 02:40 (23) 10:49 (31) 03:13 (13) 12:12 (21)                                 03:26 (20)
        04:52 (13) 13:47 (24) 20:49 (16) 23:29 (16) 34:18 (19) 37:31 (18) 49:43 (15)                                 53:09 (15)
16 Rune Rådström Snättringe SK 53:48 05:18 (19) 08:35 (28) 08:01 (24) 02:40 (23) 08:37 (18) 03:42 (29) 12:24 (24)                                 04:31 (45)
        05:18 (19) 13:53 (27) 21:54 (20) 24:34 (22) 33:11 (17) 36:53 (16) 49:17 (14)                                 53:48 (16)
17 Håkan Boije Attunda OK 54:20 06:12 (29) 07:33 (14) 09:25 (37) 03:10 (42) 10:28 (29) 02:58 (9) 11:14 (14)                                 03:20 (17)
        06:12 (29) 13:45 (23) 23:10 (25) 26:20 (28) 36:48 (26) 39:46 (22) 51:00 (17)                                 54:20 (17)
18 Lars Nord Södertälje IF 55:17 06:11 (28) 07:41 (18) 08:31 (30) 03:10 (42) 07:49 (9) 03:42 (29) 14:10 (33)                                 04:03 (39)
        06:11 (28) 13:52 (26) 22:23 (24) 25:33 (25) 33:22 (18) 37:04 (17) 51:14 (18)                                 55:17 (18)
19 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 56:04 04:44 (10) 08:22 (26) 10:08 (42) 04:33 (55) 07:48 (8) 03:51 (35) 12:52 (27)                                 03:46 (28)
        04:44 (10) 13:06 (17) 23:14 (26) 27:47 (33) 35:35 (23) 39:26 (21) 52:18 (19)                                 56:04 (19)
20 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 56:21 05:06 (17) 08:55 (33) 07:57 (23) 02:32 (18) 14:23 (47) 02:55 (7) 10:50 (11)                                 03:43 (26)
        05:06 (17) 14:01 (29) 21:58 (21) 24:30 (21) 38:53 (29) 41:48 (25) 52:38 (20)                                 56:21 (20)
21 Evy Nord Södertälje IF 56:29 05:36 (24) 07:23 (13) 07:06 (12) 02:16 (11) 10:24 (28) 09:33 (57) 10:54 (12)                                 03:17 (16)
        05:36 (24) 12:59 (16) 20:05 (14) 22:21 (11) 32:45 (13) 42:18 (27) 53:12 (22)                                 56:29 (21)
22 Per Lennart Karlsson Järfälla OK 56:37 04:33 (8) 08:11 (25) 06:45 (6) 02:37 (20) 18:00 (52) 03:15 (15) 09:56 (6)                                 03:20 (17)
        04:33 (8) 12:44 (14) 19:29 (10) 22:06 (10) 40:06 (32) 43:21 (29) 53:17 (23)                                 56:37 (22)
23 Kenneth Berglund Hellas Orientering 57:00 06:17 (32) 08:28 (27) 06:53 (8) 02:50 (32) 08:29 (17) 03:18 (17) 16:28 (42)                                 04:17 (42)
        06:17 (32) 14:45 (31) 21:38 (19) 24:28 (20) 32:57 (16) 36:15 (15) 52:43 (21)                                 57:00 (23)
24 Kristina Nygren Frisk Attunda OK 57:30 04:40 (9) 07:08 (10) 06:47 (7) 05:08 (58) 11:43 (37) 03:25 (20) 15:54 (40)                                 02:45 (7)
        04:40 (9) 11:48 (9) 18:35 (8) 23:43 (18) 35:26 (21) 38:51 (20) 54:45 (26)                                 57:30 (24)
25 Göran Johansson Snättringe SK 58:02 07:26 (44) 10:45 (49) 07:47 (19) 02:27 (14) 10:19 (27) 03:14 (14) 12:04 (18)                                 04:00 (36)
        07:26 (44) 18:11 (42) 25:58 (37) 28:25 (37) 38:44 (28) 41:58 (26) 54:02 (25)                                 58:02 (25)
26 Inger Pahlén Söders-Tyresö 58:22 06:40 (40) 09:52 (44) 07:44 (18) 02:52 (33) 08:25 (15) 04:51 (44) 13:16 (29)                                 04:42 (48)
        06:40 (40) 16:32 (35) 24:16 (33) 27:08 (32) 35:33 (22) 40:24 (23) 53:40 (24)                                 58:22 (26)
27 Jan Olof Norén Järla Orientering 59:47 06:18 (35) 10:47 (50) 07:50 (20) 03:06 (37) 12:52 (41) 03:27 (21) 11:16 (15)                                 04:11 (41)
        06:18 (35) 17:05 (40) 24:55 (35) 28:01 (35) 40:53 (36) 44:20 (33) 55:36 (27)                                 59:47 (27)
28 Ulla Karnebäck Attunda OK 60:00 06:17 (32) 09:34 (40) 08:48 (33) 03:15 (45) 11:25 (34) 04:56 (46) 12:40 (26)                                 03:05 (13)
        06:17 (32) 15:51 (33) 24:39 (34) 27:54 (34) 39:19 (31) 44:15 (32) 56:55 (29)                                 00:00 (28)
28 Barbro Cedérus Snättringe SK 60:00 06:26 (37) 08:36 (29) 12:22 (49) 03:07 (38) 08:40 (19) 04:34 (41) 12:17 (22)                                 03:58 (35)
        06:26 (37) 15:02 (32) 27:24 (39) 30:31 (38) 39:11 (30) 43:45 (30) 56:02 (28)                                 00:00 (28)
30 Carl Carlin Söders-Tyresö 61:44 05:59 (27) 07:52 (21) 08:12 (27) 02:40 (22) 15:49 (48) 03:35 (25) 13:44 (30)                                 03:53 (34)
        05:59 (27) 13:51 (25) 22:03 (22) 24:43 (23) 40:32 (34) 44:07 (31) 57:51 (30)                                 61:44 (30)
31 Lennart Sjöstål Klubblös 63:14 06:59 (41) 09:00 (35) 07:56 (22) 02:46 (30) 08:27 (16) 03:18 (17) 19:51 (51)                                 04:57 (53)
        06:59 (41) 15:59 (34) 23:55 (31) 26:41 (29) 35:08 (20) 38:26 (19) 58:17 (31)                                 63:14 (31)
32 Anki Landarv Klubblös 64:03 05:49 (26) 13:46 (57) 09:20 (36) 02:28 (15) 08:48 (22) 04:30 (40) 15:38 (39)                                 03:44 (27)
        05:49 (26) 19:35 (45) 28:55 (43) 31:23 (42) 40:11 (33) 44:41 (34) 60:19 (33)                                 64:03 (32)
33 Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 64:57 06:31 (38) 10:30 (47) 10:10 (43) 03:20 (49) 10:13 (26) 03:58 (36) 15:29 (36)                                 04:46 (50)
        06:31 (38) 17:01 (39) 27:11 (38) 30:31 (38) 40:44 (35) 44:42 (35) 60:11 (32)                                 64:57 (33)
34 Jan-Erik Jonsson IBM-Club Sweden 64:59 03:35 (3) 06:40 (5) 07:28 (15) 02:20 (12) 22:31 (54) 03:49 (34) 14:46 (34)                                 03:50 (31)
        03:35 (3) 10:15 (2) 17:43 (3) 20:03 (5) 42:34 (37) 46:23 (36) 61:09 (34)                                 64:59 (34)
35 Tord Jonsson Attunda OK 67:15 17:52 (58) 09:13 (37) 08:17 (29) 02:40 (23) 08:45 (20) 05:11 (49) 12:22 (23)                                 02:55 (10)
        17:52 (58) 27:05 (55) 35:22 (47) 38:02 (47) 46:47 (40) 51:58 (40) 64:20 (36)                                 67:15 (35)
36 Åke Eriksson OK Grip 67:25 06:34 (39) 08:05 (23) 07:30 (16) 02:09 (9) 23:20 (55) 04:58 (47) 10:59 (13)                                 03:50 (31)
        06:34 (39) 14:39 (30) 22:09 (23) 24:18 (19) 47:38 (42) 52:36 (42) 63:35 (35)                                 67:25 (36)
37 Gunnel Balck IFK Lidingö SOK 69:50 11:23 (53) 09:34 (40) 08:45 (32) 03:21 (51) 13:25 (43) 03:45 (32) 15:36 (37)                                 04:01 (38)
        11:23 (53) 20:57 (49) 29:42 (44) 33:03 (44) 46:28 (39) 50:13 (37) 65:49 (38)                                 69:50 (37)
38 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 69:58 05:21 (21) 08:07 (24) 10:31 (44) 02:44 (28) 11:36 (36) 03:59 (37) 23:02 (57)                                 04:38 (46)
        05:21 (21) 13:28 (21) 23:59 (32) 26:43 (30) 38:19 (27) 42:18 (27) 65:20 (37)                                 69:58 (38)
39 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 70:20 10:18 (49) 09:37 (42) 08:16 (28) 03:04 (36) 16:22 (49) 03:33 (24) 14:46 (34)                                 04:24 (43)
        10:18 (49) 19:55 (46) 28:11 (41) 31:15 (41) 47:37 (41) 51:10 (39) 65:56 (39)                                 70:20 (39)
40 Bo Kimstrand Södertälje-Nykvarn OF 70:26 10:35 (50) 09:25 (38) 16:34 (56) 02:37 (20) 09:57 (24) 03:47 (33) 13:49 (31)                                 03:42 (25)
        10:35 (50) 20:00 (48) 36:34 (53) 39:11 (50) 49:08 (44) 52:55 (43) 66:44 (40)                                 70:26 (40)
41 Christer Andersson ATG 71:18 05:31 (23) 07:51 (20) 10:05 (41) 01:43 (3) 29:54 (58) 02:52 (6) 10:12 (7)                                 03:10 (15)
        05:31 (23) 13:22 (20) 23:27 (28) 25:10 (24) 55:04 (51) 57:56 (51) 68:08 (41)                                 71:18 (41)
42 Johan Sandwall Skarpnäcks OL 73:48 09:08 (47) 07:40 (17) 09:06 (34) 02:21 (13) 08:21 (14) 15:59 (59) 17:47 (45)                                 03:26 (20)
        09:08 (47) 16:48 (37) 25:54 (36) 28:15 (36) 36:36 (25) 52:35 (41) 70:22 (42)                                 73:48 (42)
43 Birgitta Klang Långhundra IF 74:53 06:15 (31) 13:44 (56) 08:02 (25) 02:43 (27) 24:47 (57) 03:28 (22) 12:07 (20)                                 03:47 (29)
        06:15 (31) 19:59 (47) 28:01 (40) 30:44 (40) 55:31 (52) 58:59 (52) 71:06 (43)                                 74:53 (43)
44 Jan Burell OK Enen 75:47 07:10 (42) 11:07 (51) 11:46 (47) 04:11 (54) 11:27 (35) 05:27 (50) 20:00 (52)                                 04:39 (47)
        07:10 (42) 18:17 (43) 30:03 (45) 34:14 (45) 45:41 (38) 51:08 (38) 71:08 (44)                                 75:47 (44)
45 Anki Holmberg Järla Orientering 76:14 17:32 (57) 09:52 (44) 08:36 (31) 03:13 (44) 13:39 (45) 03:43 (31) 15:36 (37)                                 04:03 (39)
        17:32 (57) 27:24 (56) 36:00 (49) 39:13 (51) 52:52 (49) 56:35 (48) 72:11 (45)                                 76:14 (45)
46 Ingemar Johnsson OK Södertörn 76:22 06:17 (32) 10:35 (48) 17:02 (57) 03:56 (53) 10:51 (32) 04:40 (43) 19:01 (49)                                 04:00 (36)
        06:17 (32) 16:52 (38) 33:54 (46) 37:50 (46) 48:41 (43) 53:21 (44) 72:22 (46)                                 76:22 (46)
47 Björn Stolt OK Ravinen 77:32 04:58 (16) 08:44 (31) 09:53 (39) 03:08 (39) 09:47 (23) 04:34 (41) 32:38 (59)                                 03:50 (31)
        04:58 (16) 13:42 (22) 23:35 (29) 26:43 (30) 36:30 (24) 41:04 (24) 73:42 (47)                                 77:32 (47)
48 Margaretha Nylund OK Södertörn 78:16 07:23 (43) 09:43 (43) 11:08 (46) 04:41 (56) 17:37 (51) 04:55 (45) 18:19 (48)                                 04:30 (44)
        07:23 (43) 17:06 (41) 28:14 (42) 32:55 (43) 50:32 (46) 55:27 (46) 73:46 (48)                                 78:16 (48)
49 Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK 78:32 04:44 (10) 07:15 (12) 09:17 (35) 01:58 (7) 33:41 (59) 03:59 (37) 14:07 (32)                                 03:31 (23)
        04:44 (10) 11:59 (11) 21:16 (18) 23:14 (14) 56:55 (53) 60:54 (53) 75:01 (51)                                 78:32 (49)
50 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 79:10 09:43 (48) 09:11 (36) 18:07 (58) 03:08 (39) 12:54 (42) 02:18 (4) 21:01 (54)                                 02:48 (8)
        09:43 (48) 18:54 (44) 37:01 (54) 40:09 (54) 53:03 (50) 55:21 (45) 76:22 (52)                                 79:10 (50)
51 Viviann Andersson Snättringe SK 79:28 09:00 (45) 12:29 (54) 14:32 (54) 03:08 (39) 11:51 (38) 06:38 (53) 17:04 (44)                                 04:46 (50)
        09:00 (45) 21:29 (50) 36:01 (51) 39:09 (49) 51:00 (47) 57:38 (49) 74:42 (50)                                 79:28 (51)
52 Claes Andersson Snättringe SK 79:32 09:07 (46) 12:28 (53) 14:25 (53) 03:17 (46) 11:51 (38) 06:36 (52) 16:56 (43)                                 04:52 (52)
        09:07 (46) 21:35 (51) 36:00 (49) 39:17 (53) 51:08 (48) 57:44 (50) 74:40 (49)                                 79:32 (52)
53 Lars Nordin Solna OK 87:56 17:17 (56) 09:28 (39) 09:48 (38) 02:40 (22) 24:16 (56) 03:24 (19) 15:57 (41)                                 05:06 (54)
        17:17 (56) 26:45 (54) 36:33 (52) 39:13 (51) 63:29 (57) 66:53 (54) 82:50 (54)                                 87:56 (53)
54 Bengt Fahlin IBM Club Sweden 88:40 14:49 (54) 08:54 (32) 12:02 (48) 03:17 (46) 10:54 (33) 05:47 (51) 24:10 (58)                                 08:47 (59)
        14:49 (54) 23:43 (53) 35:45 (48) 39:02 (48) 49:56 (45) 55:43 (47) 79:53 (53)                                 88:40 (54)
55 Mats Halvarez Klubblös 90:01 15:03 (55) 13:05 (55) 13:48 (52) 04:48 (57) 14:01 (46) 06:38 (53) 17:56 (46)                                 04:42 (48)
        15:03 (55) 28:08 (57) 41:56 (56) 46:44 (57) 60:45 (54) 67:23 (55) 85:19 (55)                                 90:01 (55)
56 Heidi Bjerkhaug OK Ravinen 93:30 11:02 (52) 11:25 (52) 15:05 (55) 03:28 (52) 21:00 (53) 07:26 (56) 18:00 (47)                                 06:04 (58)
        11:02 (52) 22:27 (52) 37:32 (55) 41:00 (55) 62:00 (55) 69:26 (56) 87:26 (56)                                 93:30 (56)
57 Anita Lindbohm Skarpnäcks OL 94:23 06:20 (36) 10:20 (46) 30:46 (59) 03:20 (49) 13:32 (44) 05:09 (48) 19:10 (50)                                 05:46 (57)
        06:20 (36) 16:40 (36) 47:26 (59) 50:46 (58) 64:18 (58) 69:27 (57) 88:37 (57)                                 94:23 (57)
58 Bo Winald Hellas Orientering 97:48 10:42 (51) 21:24 (59) 09:56 (40) 03:18 (48) 16:58 (50) 07:18 (55) 22:28 (56)                                 05:44 (56)
        10:42 (51) 32:06 (58) 42:02 (57) 45:20 (56) 62:18 (56) 69:36 (58) 92:04 (58)                                 97:48 (58)
59 Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK 105:16 18:07 (59) 14:32 (58) 13:09 (51) 06:57 (59) 12:47 (40) 12:32 (58) 21:40 (55)                                 05:32 (55)
        18:07 (59) 32:39 (59) 45:48 (58) 52:45 (59) 65:32 (59) 78:04 (59) 99:44 (59)                                 105:16 (59)
- Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK 58:23 21:47                                                           36:36  
        21:47                                                           58:23  
- Thomas Svedin Bromma-Vällingby SOK 60:36 07:49   09:20   09:26   02:42   11:39   15:47                                       03:53  
        07:49   17:09   26:35   29:17   40:56   56:43                                       60:36  
- Anders Lövqvist Klubblös 61:43 15:18   08:11   09:00   04:45   09:22   02:20   10:04                                   02:43  
        15:18   23:29   32:29   37:14   46:36   48:56   59:00                                   61:43  
- Maria Marquez Tumba Mälarhöjden OK 78:11 07:03   20:59   10:12   04:21   18:12                                           17:24  
        07:03   28:02   38:14   42:35   60:47                                           78:11  
- Åke Linderoth Sundbybergs IK 86:33 06:56   09:12   10:03   10:54   02:40   16:38   05:10                                   25:00  
        06:56   16:08   26:11   37:05   39:45   56:23   61:33                                   86:33  
- Ann Sjöberg Enebybergs IF 92:38 29:57   23:31   10:45   03:29                                               24:56  
        29:57   53:28   64:13   67:42                                               92:38  
- Eva von Heijne Sigtuna OK 362:36 08:05   09:28   19:06   04:19                                               321:38  
        08:05   17:33   36:39   40:58                                               362:36  
- Jan Falk Hellas Orientering 399:04 04:13   08:14                                                       386:37  
        04:13   12:27                                                       399:04  
                                                                       
                                                                       
Plac Bana E - 1,7 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6                                       Mål  
1 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 38:55 05:04 (3) 03:22 (1) 06:28 (6) 04:38 (5) 07:59 (4) 08:28 (9)                                     02:56 (5)
        05:04 (3) 08:26 (1) 14:54 (1) 19:32 (1) 27:31 (1) 35:59 (1)                                     38:55 (1)
2 Hans Eriksson Hellas Orientering 39:18 04:50 (2) 05:44 (3) 05:00 (2) 04:31 (4) 09:43 (7) 06:35 (5)                                     02:55 (4)
        04:50 (2) 10:34 (2) 15:34 (2) 20:05 (2) 29:48 (2) 36:23 (2)                                     39:18 (2)
3 Britt-Marie Eriksson OK Grip 40:26 08:16 (11) 06:14 (6) 06:52 (8) 03:31 (2) 06:59 (1) 05:53 (3)                                     02:41 (3)
        08:16 (11) 14:30 (10) 21:22 (9) 24:53 (6) 31:52 (4) 37:45 (3)                                     40:26 (3)
4 Alf Persson OK Österåker 41:27 05:09 (4) 06:08 (5) 05:21 (3) 05:04 (7) 09:17 (6) 07:08 (6)                                     03:20 (8)
        05:09 (4) 11:17 (3) 16:38 (3) 21:42 (3) 30:59 (3) 38:07 (4)                                     41:27 (4)
5 Jan-Åke Björklund Visborgs OK 42:38 03:47 (1) 13:07 (15) 04:25 (1) 03:15 (1) 07:46 (3) 07:54 (8)                                     02:24 (2)