Sträcktider Luffarligan Harbrostugan                                                        
  2020-01-15       Svarta tider är sträcktider     Blå tider är från start     Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                      
                                                                Sista-  
Plac Bana A - 5,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   Mål  
1 Niklas Wansölin OK Ravinen 54:55 07:10 (1) 07:28 (1) 00:50 (1) 07:23 (1) 03:24 (1) 03:42 (1) 02:54 (1) 03:48 (1) 00:51 (1) 04:05 (1) 01:51 (1) 05:20 (1) 02:12 (2) 03:11 (1) 00:46 (3)
        07:10 (1) 14:38 (1) 15:28 (1) 22:51 (1) 26:15 (1) 29:57 (1) 32:51 (1) 36:39 (1) 37:30 (1) 41:35 (1) 43:26 (1) 48:46 (1) 50:58 (1) 54:09 (1) 54:55 (1)
2 Matz Larsson Gustavsbergs OK 68:41 10:13 (5) 08:43 (2) 00:57 (2) 09:28 (2) 04:11 (4) 04:12 (4) 04:07 (5) 04:19 (4) 01:07 (3) 04:34 (3) 02:56 (6) 06:56 (6) 02:10 (1) 03:53 (4) 00:55 (4)
        10:13 (5) 18:56 (4) 19:53 (4) 29:21 (3) 33:32 (2) 37:44 (2) 41:51 (3) 46:10 (3) 47:17 (3) 51:51 (2) 54:47 (3) 61:43 (3) 63:53 (2) 67:46 (2) 68:41 (2)
3 Lotta Valentin Gustavsbergs OK 70:30 07:47 (2) 08:55 (4) 02:03 (8) 10:25 (4) 04:57 (6) 05:15 (7) 06:20 (8) 04:44 (7) 01:17 (5) 04:08 (2) 02:16 (3) 05:55 (2) 02:13 (3) 03:31 (3) 00:44 (2)
        07:47 (2) 16:42 (2) 18:45 (2) 29:10 (2) 34:07 (4) 39:22 (4) 45:42 (5) 50:26 (5) 51:43 (5) 55:51 (4) 58:07 (4) 64:02 (4) 66:15 (4) 69:46 (4) 70:30 (3)
4 Jan Retsloff Hellas Orientering 70:33 08:59 (3) 08:54 (3) 01:02 (5) 10:58 (5) 03:45 (2) 04:06 (3) 03:30 (2) 04:15 (2) 00:56 (2) 05:35 (7) 02:35 (4) 06:36 (4) 03:21 (7) 04:59 (7) 01:02 (6)
        08:59 (3) 17:53 (3) 18:55 (3) 29:53 (4) 33:38 (3) 37:44 (2) 41:14 (2) 45:29 (2) 46:25 (2) 52:00 (3) 54:35 (2) 61:11 (2) 64:32 (3) 69:31 (3) 70:33 (4)
5 Sven-Anders Olsson Attunda OK 77:30 13:15 (8) 10:01 (6) 00:58 (3) 10:59 (6) 03:56 (3) 03:54 (2) 03:59 (3) 09:26 (8) 01:15 (4) 05:33 (6) 01:52 (2) 05:59 (3) 02:15 (5) 03:28 (2) 00:40 (1)
        13:15 (8) 23:16 (8) 24:14 (8) 35:13 (7) 39:09 (7) 43:03 (6) 47:02 (6) 56:28 (8) 57:43 (8) 63:16 (8) 65:08 (7) 71:07 (6) 73:22 (6) 76:50 (5) 77:30 (5)
6 Kurt Eriksson Vandrarringen 78:20 10:46 (7) 09:51 (5) 01:16 (7) 09:47 (3) 05:03 (7) 04:29 (5) 04:00 (4) 04:15 (2) 01:39 (6) 06:04 (8) 03:44 (7) 08:42 (7) 02:53 (6) 04:54 (6) 00:57 (5)
        10:46 (7) 20:37 (6) 21:53 (6) 31:40 (5) 36:43 (5) 41:12 (5) 45:12 (4) 49:27 (4) 51:06 (4) 57:10 (5) 60:54 (5) 69:36 (5) 72:29 (5) 77:23 (6) 78:20 (6)
7 Christer Hördell Söders-Tyresö 78:40 10:03 (4) 10:01 (6) 01:05 (6) 14:49 (8) 04:39 (5) 05:06 (6) 04:18 (6) 04:29 (5) 02:10 (8) 05:06 (4) 02:45 (5) 06:43 (5) 02:14 (4) 04:10 (5) 01:02 (6)
        10:03 (4) 20:04 (5) 21:09 (5) 35:58 (8) 40:37 (8) 45:43 (8) 50:01 (8) 54:30 (7) 56:40 (7) 61:46 (7) 64:31 (6) 71:14 (7) 73:28 (7) 77:38 (7) 78:40 (7)
8 Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK 85:37 10:40 (6) 10:39 (8) 01:01 (4) 11:33 (7) 05:13 (8) 05:25 (8) 05:12 (7) 04:41 (6) 01:59 (7) 05:09 (5) 04:36 (8) 08:42 (7) 04:40 (8) 05:01 (8) 01:06 (8)
        10:40 (6) 21:19 (7) 22:20 (7) 33:53 (6) 39:06 (6) 44:31 (7) 49:43 (7) 54:24 (6) 56:23 (6) 61:32 (6) 66:08 (8) 74:50 (8) 79:30 (8) 84:31 (8) 85:37 (8)
                                                                   
                                                                   
Plac Bana B - 4,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10                   Mål  
1 Henrik Sjögren Haninge SOK 35:13 01:54 (2) 01:25 (1) 05:34 (2) 06:50 (1) 00:37 (1) 07:12 (2) 03:03 (1) 01:04 (1) 04:41 (5) 02:15 (1)                 00:38 (2)
        01:54 (2) 03:19 (1) 08:53 (1) 15:43 (1) 16:20 (1) 23:32 (1) 26:35 (1) 27:39 (1) 32:20 (1) 34:35 (1)                 35:13 (1)
2 Eidar Lindgren OK Ravinen 38:42 01:57 (3) 01:51 (6) 05:26 (1) 07:19 (2) 00:40 (4) 06:59 (1) 03:56 (9) 01:21 (8) 04:42 (6) 03:43 (24)                 00:48 (11)
        01:57 (3) 03:48 (3) 09:14 (2) 16:33 (2) 17:13 (2) 24:12 (2) 28:08 (2) 29:29 (2) 34:11 (2) 37:54 (2)                 38:42 (2)
3 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 40:46 02:09 (4) 01:52 (7) 05:55 (4) 08:45 (5) 00:42 (6) 07:44 (4) 03:27 (3) 01:39 (18) 04:34 (4) 03:10 (9)                 00:49 (14)
        02:09 (4) 04:01 (4) 09:56 (4) 18:41 (3) 19:23 (3) 27:07 (3) 30:34 (3) 32:13 (3) 36:47 (3) 39:57 (3)                 40:46 (3)
4 Jan Lundbäck Järfälla OK 40:56 04:08 (34) 01:28 (2) 05:53 (3) 08:20 (3) 00:37 (2) 07:43 (3) 03:27 (3) 01:10 (2) 04:25 (3) 03:04 (6)                 00:41 (5)
        04:08 (34) 05:36 (16) 11:29 (6) 19:49 (6) 20:26 (6) 28:09 (5) 31:36 (5) 32:46 (5) 37:11 (4) 40:15 (4)                 40:56 (4)
5 Ola Malmqvist Järfälla OK 41:12 01:53 (1) 01:50 (5) 06:00 (5) 09:10 (7) 00:37 (1) 08:23 (9) 03:26 (2) 01:15 (5) 04:45 (7) 03:17 (12)                 00:36 (1)
        01:53 (1) 03:43 (2) 09:43 (3) 18:53 (4) 19:30 (4) 27:53 (4) 31:19 (4) 32:34 (4) 37:19 (5) 40:36 (5)                 41:12 (5)
6 Öyvind Michelsen Järfälla OK 41:30 02:17 (5) 01:48 (3) 06:14 (6) 09:13 (9) 00:43 (7) 08:00 (6) 04:03 (11) 01:17 (7) 04:15 (1) 03:02 (4)                 00:38 (2)
        02:17 (5) 04:05 (5) 10:19 (5) 19:32 (5) 20:15 (5) 28:15 (6) 32:18 (6) 33:35 (6) 37:50 (6) 40:52 (6)                 41:30 (6)
7 Lars Grankvist Täby OK 43:19 02:30 (10) 02:14 (11) 08:06 (18) 08:43 (4) 00:44 (9) 08:00 (6) 03:42 (5) 01:26 (11) 04:22 (2) 02:42 (2)                 00:50 (17)
        02:30 (10) 04:44 (8) 12:50 (12) 21:33 (10) 22:17 (9) 30:17 (8) 33:59 (7) 35:25 (7) 39:47 (7) 42:29 (7)                 43:19 (7)
8 Ingemar Gard Söders-Tyresö 44:51 02:27 (8) 02:32 (17) 07:02 (8) 08:52 (6) 00:51 (16) 08:30 (10) 04:18 (13) 01:22 (9) 05:03 (13) 03:05 (7)                 00:49 (14)
        02:27 (8) 04:59 (10) 12:01 (9) 20:53 (7) 21:44 (7) 30:14 (7) 34:32 (8) 35:54 (8) 40:57 (8) 44:02 (8)                 44:51 (8)
9 Per Helén Söders-Tyresö 44:57 02:24 (7) 02:10 (10) 07:14 (9) 09:10 (7) 01:05 (34) 09:22 (18) 03:44 (6) 01:12 (3) 04:51 (9) 03:05 (7)                 00:40 (4)
        02:24 (7) 04:34 (7) 11:48 (8) 20:58 (8) 22:03 (8) 31:25 (10) 35:09 (9) 36:21 (9) 41:12 (9) 44:17 (9)                 44:57 (9)
10 Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL 45:39 02:27 (8) 02:27 (14) 07:15 (10) 09:20 (12) 00:48 (12) 09:04 (12) 03:51 (8) 01:22 (9) 04:54 (11) 03:24 (14)                 00:47 (10)
        02:27 (8) 04:54 (9) 12:09 (10) 21:29 (9) 22:17 (9) 31:21 (9) 35:12 (10) 36:34 (10) 41:28 (10) 44:52 (10)                 45:39 (10)
11 Bengt Kärrström Tullinge SK 46:51 02:58 (18) 02:17 (12) 07:33 (14) 09:15 (10) 00:54 (23) 09:17 (14) 03:44 (6) 01:31 (15) 05:07 (14) 03:27 (17)                 00:48 (11)
        02:58 (18) 05:15 (11) 12:48 (11) 22:03 (11) 22:57 (11) 32:14 (11) 35:58 (11) 37:29 (11) 42:36 (11) 46:03 (11)                 46:51 (11)
12 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 47:01 04:48 (39) 01:58 (8) 07:15 (10) 09:16 (11) 00:47 (11) 08:35 (11) 04:29 (15) 01:15 (5) 04:47 (8) 03:03 (5)                 00:48 (11)
        04:48 (39) 06:46 (32) 14:01 (18) 23:17 (12) 24:04 (12) 32:39 (13) 37:08 (13) 38:23 (12) 43:10 (12) 46:13 (12)                 47:01 (12)
13 Jan Gottfridsson Norbergs OK 47:04 04:29 (35) 01:48 (3) 06:51 (7) 10:52 (22) 00:43 (7) 07:45 (5) 04:35 (18) 01:28 (13) 04:53 (10) 02:55 (3)                 00:45 (9)
        04:29 (35) 06:17 (29) 13:08 (13) 24:00 (14) 24:43 (14) 32:28 (12) 37:03 (12) 38:31 (13) 43:24 (13) 46:19 (13)                 47:04 (13)
14 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 50:02 02:58 (18) 02:45 (26) 07:31 (13) 10:53 (23) 00:40 (4) 09:07 (13) 04:38 (20) 01:43 (20) 05:20 (17) 03:35 (19)                 00:52 (20)
        02:58 (18) 05:43 (19) 13:14 (14) 24:07 (15) 24:47 (15) 33:54 (14) 38:32 (14) 40:15 (14) 45:35 (14) 49:10 (14)                 50:02 (14)
15 Bo Davidsson Solna OK 50:36 02:33 (11) 05:04 (39) 07:33 (14) 10:02 (16) 00:49 (13) 09:18 (16) 04:26 (14) 01:43 (20) 04:58 (12) 03:21 (13)                 00:49 (14)
        02:33 (11) 07:37 (35) 15:10 (25) 25:12 (22) 26:01 (18) 35:19 (17) 39:45 (17) 41:28 (16) 46:26 (15) 49:47 (15)                 50:36 (15)
16 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 52:23 02:42 (13) 02:37 (21) 07:56 (17) 11:18 (29) 00:45 (10) 09:30 (19) 04:32 (17) 01:54 (24) 06:19 (29) 03:54 (27)                 00:56 (24)
        02:42 (13) 05:19 (13) 13:15 (15) 24:33 (17) 25:18 (17) 34:48 (16) 39:20 (16) 41:14 (15) 47:33 (16) 51:27 (16)                 52:23 (16)
17 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 52:40 02:52 (16) 02:36 (20) 08:43 (23) 10:50 (21) 01:14 (38) 09:47 (21) 05:27 (29) 01:42 (19) 05:13 (15) 03:35 (19)                 00:41 (5)
        02:52 (16) 05:28 (15) 14:11 (20) 25:01 (18) 26:15 (22) 36:02 (19) 41:29 (19) 43:11 (19) 48:24 (17) 51:59 (18)                 52:40 (17)
18 Anders Karlsson Tullinge SK 53:00 02:55 (17) 03:15 (35) 07:50 (16) 09:25 (13) 01:00 (28) 09:39 (20) 04:49 (22) 03:16 (34) 06:17 (28) 03:31 (18)                 01:03 (31)
        02:55 (17) 06:10 (25) 14:00 (17) 23:25 (13) 24:25 (13) 34:04 (15) 38:53 (15) 42:09 (17) 48:26 (18) 51:57 (17)                 53:00 (18)
19 Paul Norén OK Södertörn 53:20 02:40 (12) 02:40 (24) 08:57 (25) 10:02 (16) 00:53 (22) 10:15 (24) 05:43 (32) 01:32 (16) 06:08 (25) 03:36 (21)                 00:54 (21)
        02:40 (12) 05:20 (14) 14:17 (22) 24:19 (16) 25:12 (16) 35:27 (18) 41:10 (18) 42:42 (18) 48:50 (19) 52:26 (19)                 53:20 (19)
20 Leif Mörkfors Järfälla OK 53:27 02:48 (15) 02:27 (14) 08:21 (20) 12:28 (30) 00:52 (17) 11:11 (30) 04:01 (10) 01:33 (17) 05:19 (16) 03:37 (22)                 00:50 (17)
        02:48 (15) 05:15 (11) 13:36 (16) 26:04 (23) 26:56 (23) 38:07 (26) 42:08 (20) 43:41 (20) 49:00 (20) 52:37 (20)                 53:27 (20)
21 Kenneth Näslund Klubblös 54:50 03:47 (32) 02:35 (19) 08:45 (24) 12:40 (31) 00:52 (17) 09:20 (17) 04:54 (24) 02:25 (29) 05:35 (18) 03:13 (10)                 00:44 (7)
        03:47 (32) 06:22 (30) 15:07 (24) 27:47 (28) 28:39 (27) 37:59 (25) 42:53 (25) 45:18 (23) 50:53 (23) 54:06 (22)                 54:50 (21)
22 Reijo Korhonen Haninge SOK 54:58 03:11 (23) 02:28 (16) 10:02 (31) 09:30 (14) 00:50 (14) 11:23 (33) 05:09 (27) 01:46 (22) 05:38 (19) 03:54 (27)                 01:07 (32)
        03:11 (23) 05:39 (18) 15:41 (27) 25:11 (21) 26:01 (18) 37:24 (21) 42:33 (24) 44:19 (22) 49:57 (21) 53:51 (21)                 54:58 (22)
23 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 56:25 03:13 (24) 02:51 (30) 08:11 (19) 10:55 (24) 00:54 (23) 11:21 (32) 04:55 (25) 01:26 (11) 06:52 (35) 04:11 (31)                 01:36 (39)
        03:13 (24) 06:04 (23) 14:15 (21) 25:10 (20) 26:04 (20) 37:25 (22) 42:20 (21) 43:46 (21) 50:38 (22) 54:49 (23)                 56:25 (23)
24 Jan Dahlin Hellas Orientering 57:06 03:18 (25) 02:57 (31) 09:31 (26) 10:22 (18) 00:52 (20) 10:35 (26) 04:49 (22) 04:22 (35) 05:43 (21) 03:39 (23)                 00:58 (27)
        03:18 (25) 06:15 (28) 15:46 (29) 26:08 (24) 27:00 (24) 37:35 (23) 42:24 (23) 46:46 (25) 52:29 (25) 56:08 (24)                 57:06 (24)
25 Bo Norbäck Tullinge SK 58:45 03:30 (30) 03:20 (36) 09:49 (29) 11:05 (25) 01:02 (31) 12:04 (35) 05:29 (30) 01:49 (23) 05:54 (24) 03:52 (26)                 00:51 (19)
        03:30 (30) 06:50 (33) 16:39 (30) 27:44 (27) 28:46 (28) 40:50 (31) 46:19 (29) 48:08 (27) 54:02 (26) 57:54 (25)                 58:45 (25)
26 Svante Frid Enebybergs IF 59:08 02:45 (14) 03:00 (33) 08:24 (21) 12:47 (32) 00:52 (17) 09:56 (22) 04:36 (19) 06:57 (38) 05:39 (20) 03:14 (11)                 00:58 (27)
        02:45 (14) 05:45 (21) 14:09 (19) 26:56 (26) 27:48 (26) 37:44 (24) 42:20 (21) 49:17 (28) 54:56 (28) 58:10 (26)                 59:08 (26)
27 Leif Åkerblom OK Österåker 59:43 02:19 (6) 02:05 (9) 07:17 (12) 23:08 (40) 00:50 (14) 08:16 (8) 04:12 (12) 01:14 (4) 06:14 (26) 03:24 (14)                 00:44 (7)
        02:19 (6) 04:24 (6) 11:41 (7) 34:49 (37) 35:39 (37) 43:55 (35) 48:07 (32) 49:21 (29) 55:35 (29) 58:59 (29)                 59:43 (27)
28 Bo Hedlund IFK Enskede 59:50 04:41 (38) 02:58 (32) 10:34 (35) 10:40 (19) 00:54 (23) 09:17 (14) 04:29 (15) 02:39 (33) 05:46 (22) 06:56 (39)                 00:56 (23)
        04:41 (38) 07:39 (36) 18:13 (35) 28:53 (31) 29:47 (31) 39:04 (28) 43:33 (27) 46:12 (24) 51:58 (24) 58:54 (28)                 59:50 (28)
29 Bernt Eriksson OK Södertörn 59:56 03:22 (26) 02:48 (29) 11:29 (37) 11:09 (28) 00:55 (26) 10:57 (28) 04:44 (21) 02:00 (26) 07:02 (36) 04:13 (32)                 01:17 (35)
        03:22 (26) 06:10 (26) 17:39 (33) 28:48 (30) 29:43 (30) 40:40 (30) 45:24 (28) 47:24 (26) 54:26 (27) 58:39 (27)                 59:56 (29)
30 Lennart Brattgård IFK Lidingö SOK 61:30 03:04 (21) 02:34 (18) 13:34 (39) 09:47 (15) 01:01 (29) 10:11 (23) 06:49 (37) 02:38 (32) 06:37 (32) 04:08 (30)                 01:07 (32)
        03:04 (21) 05:38 (17) 19:12 (36) 28:59 (32) 30:00 (32) 40:11 (29) 47:00 (30) 49:38 (30) 56:15 (30) 60:23 (30)                 61:30 (30)
31 Tommy Wåhlin Västerås SOK 61:42 03:26 (28) 02:25 (13) 09:39 (28) 11:08 (27) 00:52 (17) 11:11 (29) 10:28 (40) 01:29 (14) 06:26 (30) 03:43 (24)                 00:55 (22)
        03:26 (28) 05:51 (22) 15:30 (26) 26:38 (25) 27:30 (25) 38:41 (27) 49:09 (34) 50:38 (32) 57:04 (31) 60:47 (31)                 61:42 (31)
32 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 65:12 03:26 (28) 02:41 (25) 09:36 (27) 15:08 (36) 01:25 (39) 11:11 (29) 05:01 (26) 01:54 (24) 06:48 (34) 07:05 (40)                 00:57 (26)
        03:26 (28) 06:07 (24) 15:43 (28) 30:51 (34) 32:16 (34) 43:27 (34) 48:28 (33) 50:22 (31) 57:10 (32) 64:15 (33)                 65:12 (32)
33 Roland Löwgren OK Södertörn 65:15 03:43 (31) 03:00 (33) 09:57 (30) 11:07 (26) 01:05 (34) 13:30 (36) 05:36 (31) 07:01 (39) 05:50 (23) 03:25 (16)                 01:01 (29)
        03:43 (31) 06:43 (31) 16:40 (31) 27:47 (28) 28:52 (29) 42:22 (33) 47:58 (31) 54:59 (33) 60:49 (33) 64:14 (32)                 65:15 (33)
34 Ann-Marie Holmström Gustavsbergs OK 69:45 04:38 (36) 02:38 (23) 10:17 (34) 13:03 (33) 00:56 (27) 10:30 (25) 08:38 (39) 06:32 (37) 06:16 (27) 04:58 (34)                 01:19 (36)
        04:38 (36) 07:16 (34) 17:33 (32) 30:36 (33) 31:32 (33) 42:02 (32) 50:40 (35) 57:12 (35) 63:28 (34) 68:26 (34)                 69:45 (34)
35 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 71:07 03:23 (27) 02:47 (28) 13:15 (38) 13:10 (34) 01:06 (36) 13:44 (37) 06:06 (35) 02:12 (27) 08:05 (37) 06:03 (37)                 01:16 (34)
        03:23 (27) 06:10 (25) 19:25 (37) 32:35 (35) 33:41 (35) 47:25 (36) 53:31 (36) 55:43 (34) 63:48 (35) 69:51 (35)                 71:07 (35)
36 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 72:48 03:57 (33) 04:04 (37) 10:07 (33) 15:39 (37) 01:07 (37) 14:36 (40) 05:55 (33) 02:16 (28) 08:15 (39) 05:21 (36)                 01:31 (38)
        03:57 (33) 08:01 (37) 18:08 (34) 33:47 (36) 34:54 (36) 49:30 (37) 55:25 (38) 57:41 (36) 65:56 (36) 71:17 (36)                 72:48 (36)
37 Tomas Norlén Södertälje-Nykvarn OF 73:52 05:59 (40) 02:45 (26) 11:25 (36) 16:53 (38) 01:01 (29) 11:45 (34) 05:19 (28) 06:26 (36) 06:37 (32) 04:06 (29)                 01:36 (39)
        05:59 (40) 08:44 (38) 20:09 (38) 37:02 (38) 38:03 (38) 49:48 (38) 55:07 (37) 61:33 (38) 68:10 (37) 72:16 (37)                 73:52 (37)
38 Anneli Lindqvist Gustavsbergs OK 74:59 03:06 (22) 02:37 (21) 08:36 (22) 10:45 (20) 01:02 (31) 10:53 (27) 05:56 (34) 18:21 (40) 08:10 (38) 04:37 (33)                 00:56 (23)
        03:06 (22) 05:43 (19) 14:19 (23) 25:04 (19) 26:06 (21) 36:59 (20) 42:55 (26) 61:16 (37) 69:26 (38) 74:03 (38)                 74:59 (38)
39 Stefan Ladufjäll Gustavsbergs OK 78:13 03:02 (20) 09:15 (40) 10:03 (32) 18:08 (39) 01:02 (31) 13:44 (37) 07:54 (38) 02:26 (30) 06:30 (31) 05:07 (35)                 01:02 (30)
        03:02 (20) 12:17 (40) 22:20 (39) 40:28 (39) 41:30 (39) 55:14 (39) 63:08 (39) 65:34 (39) 72:04 (39) 77:11 (39)                 78:13 (39)
40 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 86:22 04:39 (37) 04:13 (38) 22:18 (40) 14:41 (35) 01:29 (40) 14:04 (39) 06:37 (36) 02:27 (31) 08:28 (40) 06:07 (38)                 01:19 (36)
        04:39 (37) 08:52 (39) 31:10 (40) 45:51 (40) 47:20 (40) 61:24 (40) 68:01 (40) 70:28 (40) 78:56 (40) 85:03 (40)                 86:22 (40)
- Bo Winander Järfälla OK 73:07 03:27   06:57   11:38   10:27   01:04   13:13   05:57   03:00   07:23   08:50                   01:11  
        03:27   10:24   22:02   32:29   33:33   46:46   52:43   55:43   63:06   71:56                   73:07  
                                                                   
                                                                   
Plac Bana C Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12           Mål  
1 Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 24:41 00:39 (2) 02:50 (1) 00:53 (1) 02:03 (1) 01:19 (1) 01:52 (1) 02:45 (2) 04:16 (2) 00:31 (1) 02:21 (1) 02:40 (1) 01:56 (2)         00:36 (4)
        00:39 (2) 03:29 (1) 04:22 (1) 06:25 (1) 07:44 (1) 09:36 (1) 12:21 (1) 16:37 (1) 17:08 (1) 19:29 (1) 22:09 (1) 24:05 (1)         24:41 (1)
2 Tommy Holmér Väsby OK 26:45 00:30 (1) 03:00 (2) 01:06 (2) 02:11 (3) 01:41 (2) 01:55 (2) 02:42 (1) 05:02 (3) 00:57 (6) 02:43 (2) 02:46 (2) 01:42 (1)         00:30 (1)
        00:30 (1) 03:30 (2) 04:36 (2) 06:47 (2) 08:28 (2) 10:23 (2) 13:05 (2) 18:07 (2) 19:04 (2) 21:47 (2) 24:33 (2) 26:15 (2)         26:45 (2)
3 Tommy Lindberg Haninge SOK 36:45 01:08 (24) 04:41 (14) 01:33 (6) 02:24 (5) 03:08 (70) 02:19 (4) 03:28 (3) 06:07 (4) 01:00 (11) 03:39 (7) 03:58 (12) 02:39 (31)         00:41 (5)
        01:08 (24) 05:49 (14) 07:22 (8) 09:46 (5) 12:54 (9) 15:13 (7) 18:41 (6) 24:48 (4) 25:48 (3) 29:27 (3) 33:25 (3) 36:04 (4)         36:45 (3)
4 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 36:50 01:00 (12) 04:42 (15) 01:44 (15) 02:29 (6) 02:10 (7) 02:28 (6) 03:30 (4) 06:20 (5) 01:30 (44) 03:59 (20) 03:41 (7) 02:24 (19)         00:53 (25)
        01:00 (12) 05:42 (11) 07:26 (10) 09:55 (7) 12:05 (5) 14:33 (3) 18:03 (3) 24:23 (3) 25:53 (4) 29:52 (4) 33:33 (4) 35:57 (3)         36:50 (4)
5 Anders Sohlberg OK Södertörn 37:48 01:07 (23) 04:51 (20) 01:54 (28) 02:33 (8) 01:57 (3) 02:16 (3) 03:38 (8) 06:37 (7) 02:29 (74) 03:38 (4) 03:39 (6) 02:23 (18)         00:46 (8)
        01:07 (23) 05:58 (20) 07:52 (15) 10:25 (9) 12:22 (7) 14:38 (4) 18:16 (4) 24:53 (5) 27:22 (5) 31:00 (5) 34:39 (5) 37:02 (5)         37:48 (5)
6 Jan Lindgren OK Södertörn 38:41 01:12 (28) 04:44 (16) 02:25 (67) 02:40 (11) 02:27 (29) 02:53 (21) 04:04 (13) 06:28 (6) 00:52 (3) 03:49 (17) 03:48 (10) 02:20 (13)         00:59 (42)
        01:12 (28) 05:56 (18) 08:21 (22) 11:01 (17) 13:28 (14) 16:21 (13) 20:25 (11) 26:53 (7) 27:45 (6) 31:34 (6) 35:22 (6) 37:42 (6)         38:41 (6)
7 Ingemar Bengtsson Söders-Tyresö 39:53 02:05 (71) 04:14 (6) 01:41 (10) 02:47 (14) 02:29 (32) 03:23 (53) 03:49 (10) 07:36 (20) 01:07 (22) 03:29 (3) 04:30 (34) 02:10 (3)         00:33 (2)
        02:05 (71) 06:19 (24) 08:00 (19) 10:47 (14) 13:16 (13) 16:39 (15) 20:28 (12) 28:04 (12) 29:11 (11) 32:40 (7) 37:10 (9) 39:20 (8)         39:53 (7)
8 Roger Larsson Snättringe SK 40:10 01:49 (64) 04:25 (11) 01:42 (12) 02:30 (7) 02:16 (16) 02:39 (11) 04:07 (15) 06:54 (10) 02:46 (78) 03:38 (4) 04:22 (29) 02:17 (6)         00:45 (7)
        01:49 (64) 06:14 (22) 07:56 (17) 10:26 (10) 12:42 (8) 15:21 (9) 19:28 (8) 26:22 (6) 29:08 (10) 32:46 (9) 37:08 (8) 39:25 (9)         40:10 (8)
9 Lars Boudrie Väsby OK 40:12 01:32 (51) 05:41 (44) 01:58 (33) 03:12 (38) 02:33 (36) 02:38 (10) 03:54 (12) 07:12 (14) 01:00 (11) 03:45 (11) 03:34 (4) 02:17 (6)         00:56 (32)
        01:32 (51) 07:13 (41) 09:11 (38) 12:23 (37) 14:56 (33) 17:34 (26) 21:28 (16) 28:40 (13) 29:40 (13) 33:25 (11) 36:59 (7) 39:16 (7)         40:12 (9)
10 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 40:38 00:59 (11) 04:55 (22) 01:27 (3) 02:36 (10) 02:12 (11) 02:32 (7) 03:37 (7) 08:44 (37) 01:17 (36) 04:45 (48) 04:22 (28) 02:22 (16)         00:50 (16)
        00:59 (11) 05:54 (16) 07:21 (7) 09:57 (8) 12:09 (6) 14:41 (5) 18:18 (5) 27:02 (8) 28:19 (8) 33:04 (10) 37:26 (10) 39:48 (10)         40:38 (10)
11 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 40:40 00:43 (3) 04:04 (4) 04:16 (86) 02:05 (2) 02:06 (5) 02:32 (7) 03:52 (11) 07:58 (28) 01:05 (19) 04:01 (21) 04:46 (48) 02:20 (10)         00:52 (23)
        00:43 (3) 04:47 (3) 09:03 (33) 11:08 (18) 13:14 (12) 15:46 (11) 19:38 (10) 27:36 (10) 28:41 (9) 32:42 (8) 37:28 (11) 39:48 (10)         40:40 (11)
12 Anders Hallmén Attunda OK 41:24 03:00 (80) 04:19 (8) 01:29 (4) 02:34 (9) 02:23 (22) 02:25 (5) 06:18 (73) 07:09 (13) 00:46 (2) 03:49 (17) 04:08 (16) 02:12 (4)         00:52 (20)
        03:00 (80) 07:19 (44) 08:48 (29) 11:22 (20) 13:45 (19) 16:10 (12) 22:28 (28) 29:37 (18) 30:23 (17) 34:12 (14) 38:20 (13) 40:32 (12)         41:24 (12)
13 Leif Magnusson Skogsluffarnas OK 41:26 00:54 (9) 04:20 (9) 01:39 (9) 02:54 (21) 02:16 (16) 02:39 (11) 04:46 (39) 07:46 (23) 00:59 (9) 06:29 (85) 03:36 (5) 02:21 (15)         00:47 (9)
        00:54 (9) 05:14 (6) 06:53 (3) 09:47 (6) 12:03 (4) 14:42 (6) 19:28 (8) 27:14 (9) 28:13 (7) 34:42 (18) 38:18 (12) 40:39 (13)         41:26 (13)
14 Susanne Holmberg OK Södertörn 41:43 01:15 (32) 06:04 (55) 01:42 (12) 03:08 (30) 02:07 (6) 02:42 (14) 04:12 (18) 07:37 (21) 00:57 (6) 03:48 (15) 04:55 (53) 02:22 (16)         00:54 (27)
        01:15 (32) 07:19 (44) 09:01 (32) 12:09 (31) 14:16 (24) 16:58 (18) 21:10 (14) 28:47 (14) 29:44 (14) 33:32 (12) 38:27 (14) 40:49 (14)         41:43 (14)
15 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 42:10 01:12 (28) 05:59 (53) 01:59 (35) 03:04 (28) 02:21 (21) 02:37 (9) 04:11 (17) 07:37 (21) 01:31 (47) 04:06 (24) 04:18 (22) 02:24 (19)         00:51 (19)
        01:12 (28) 07:11 (39) 09:10 (37) 12:14 (33) 14:35 (28) 17:12 (21) 21:23 (15) 29:00 (15) 30:31 (18) 34:37 (17) 38:55 (16) 41:19 (16)         42:10 (15)
16 Kjell Jansson Långhundra IF 42:24 01:15 (32) 04:18 (7) 03:10 (80) 02:49 (17) 02:11 (9) 03:15 (42) 03:35 (6) 07:03 (12) 01:50 (58) 04:39 (45) 04:22 (28) 02:38 (28)         01:19 (78)
        01:15 (32) 05:33 (8) 08:43 (26) 11:32 (22) 13:43 (18) 16:58 (18) 20:33 (13) 27:36 (10) 29:26 (12) 34:05 (13) 38:27 (14) 41:05 (15)         42:24 (16)
17 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 42:36 00:49 (4) 05:04 (25) 01:53 (26) 03:25 (54) 02:29 (32) 02:55 (24) 05:01 (50) 07:29 (17) 01:07 (23) 04:17 (32) 04:36 (40) 02:41 (35)         00:50 (15)
        00:49 (4) 05:53 (15) 07:46 (13) 11:11 (19) 13:40 (16) 16:35 (14) 21:36 (17) 29:05 (16) 30:12 (16) 34:29 (16) 39:05 (17) 41:46 (17)         42:36 (17)
18 Sten Eriksson Strängnäs-Malmby OL 42:50 01:05 (20) 05:42 (45) 03:29 (82) 03:16 (45) 02:11 (9) 03:29 (59) 04:39 (34) 06:42 (9) 01:07 (22) 03:47 (13) 04:08 (16) 02:27 (21)         00:48 (11)
        01:05 (20) 06:47 (33) 10:16 (57) 13:32 (52) 15:43 (45) 19:12 (43) 23:51 (39) 30:33 (24) 31:40 (22) 35:27 (20) 39:35 (19) 42:02 (18)         42:50 (18)
19 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 43:06 01:05 (20) 04:51 (20) 01:59 (35) 02:47 (14) 02:14 (14) 02:43 (15) 06:28 (75) 07:00 (11) 00:56 (5) 04:09 (27) 05:40 (73) 02:20 (10)         00:54 (28)
        01:05 (20) 05:56 (18) 07:55 (16) 10:42 (12) 12:56 (11) 15:39 (10) 22:07 (22) 29:07 (17) 30:03 (15) 34:12 (14) 39:52 (21) 42:12 (19)         43:06 (19)
20 Helena Korhonen Haninge SOK 43:13 01:23 (42) 05:06 (26) 01:49 (22) 05:41 (87) 02:26 (26) 02:52 (20) 04:34 (29) 06:40 (8) 00:52 (3) 04:05 (23) 04:03 (14) 02:50 (48)         00:52 (20)
        01:23 (42) 06:29 (28) 08:18 (20) 13:59 (54) 16:25 (53) 19:17 (46) 23:51 (39) 30:31 (23) 31:23 (21) 35:28 (21) 39:31 (18) 42:21 (20)         43:13 (20)
21 Knut-Åke Hallebro OK Klemmingen 43:17 02:28 (74) 05:29 (37) 01:36 (8) 03:01 (25) 02:28 (30) 02:53 (21) 04:07 (15) 07:47 (24) 00:59 (9) 04:23 (41) 04:39 (44) 02:38 (28)         00:49 (13)
        02:28 (74) 07:57 (59) 09:33 (44) 12:34 (41) 15:02 (34) 17:55 (28) 22:02 (20) 29:49 (19) 30:48 (19) 35:11 (19) 39:50 (20) 42:28 (21)         43:17 (21)
22 Kjell Holmberg OK Södertörn 43:46 01:14 (31) 05:03 (24) 01:33 (6) 03:38 (66) 02:12 (11) 04:39 (78) 04:16 (21) 07:31 (19) 01:00 (11) 04:29 (44) 04:38 (43) 02:34 (25)         00:59 (42)
        01:14 (31) 06:17 (23) 07:50 (14) 11:28 (21) 13:40 (16) 18:19 (32) 22:35 (29) 30:06 (21) 31:06 (20) 35:35 (22) 40:13 (22) 42:47 (22)         43:46 (22)
23 Lars Olavi Peldan Enebybergs IF 44:43 01:30 (47) 05:13 (30) 02:00 (39) 03:11 (33) 02:28 (30) 03:01 (27) 04:45 (38) 07:51 (26) 02:18 (69) 04:19 (35) 04:20 (24) 02:35 (26)         01:12 (70)
        01:30 (47) 06:43 (32) 08:43 (26) 11:54 (28) 14:22 (25) 17:23 (23) 22:08 (23) 29:59 (20) 32:17 (24) 36:36 (23) 40:56 (23) 43:31 (23)         44:43 (23)
24 Sven-Inge Nylund Järfälla OK 44:50 00:57 (10) 04:40 (13) 02:20 (61) 03:41 (67) 02:19 (19) 02:58 (26) 07:43 (82) 07:47 (24) 01:06 (20) 03:56 (19) 04:04 (15) 02:29 (22)         00:50 (16)
        00:57 (10) 05:37 (10) 07:57 (18) 11:38 (24) 13:57 (21) 16:55 (17) 24:38 (47) 32:25 (33) 33:31 (30) 37:27 (29) 41:31 (24) 44:00 (24)         44:50 (24)
25 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 45:12 01:16 (35) 05:11 (28) 02:08 (46) 03:02 (26) 02:23 (22) 04:35 (76) 04:26 (24) 08:14 (31) 01:44 (54) 04:07 (25) 04:30 (34) 02:39 (31)         00:57 (38)
        01:16 (35) 06:27 (27) 08:35 (24) 11:37 (23) 14:00 (22) 18:35 (36) 23:01 (32) 31:15 (26) 32:59 (26) 37:06 (25) 41:36 (25) 44:15 (25)         45:12 (25)
26 Göran Andersson Enebybergs IF 45:33 00:49 (4) 04:59 (23) 01:52 (25) 03:13 (39) 03:42 (80) 03:43 (68) 04:41 (35) 09:15 (46) 01:00 (11) 04:59 (57) 04:13 (20) 02:20 (10)         00:47 (9)
        00:49 (4) 05:48 (13) 07:40 (12) 10:53 (15) 14:35 (28) 18:18 (31) 22:59 (31) 32:14 (32) 33:14 (29) 38:13 (30) 42:26 (27) 44:46 (27)         45:33 (26)
27 Göran Larbo Attunda OK 45:48 01:04 (19) 05:22 (34) 02:02 (42) 03:11 (33) 02:13 (13) 06:27 (91) 04:06 (14) 07:27 (16) 01:13 (30) 04:20 (37) 04:48 (50) 02:32 (24)         01:03 (57)
        01:04 (19) 06:26 (26) 08:28 (23) 11:39 (26) 13:52 (20) 20:19 (53) 24:25 (45) 31:52 (27) 33:05 (27) 37:25 (28) 42:13 (26) 44:45 (26)         45:48 (27)
28 Rolf Jakobsson Alfta-Ösa OK 46:15 01:20 (41) 05:52 (48) 01:54 (28) 02:56 (22) 02:23 (22) 02:44 (17) 04:54 (43) 08:07 (29) 01:57 (60) 05:01 (59) 05:34 (68) 02:45 (39)         00:48 (11)
        01:20 (41) 07:12 (40) 09:06 (34) 12:02 (29) 14:25 (27) 17:09 (20) 22:03 (21) 30:10 (22) 32:07 (23) 37:08 (26) 42:42 (29) 45:27 (29)         46:15 (28)
29 Roland Petterson Söders SOL 46:18 01:03 (18) 05:06 (26) 02:09 (49) 03:24 (53) 02:32 (34) 03:04 (31) 05:07 (52) 08:37 (33) 01:24 (42) 04:42 (46) 05:28 (65) 02:41 (35)         01:01 (50)
        01:03 (18) 06:09 (21) 08:18 (20) 11:42 (27) 14:14 (23) 17:18 (22) 22:25 (27) 31:02 (25) 32:26 (25) 37:08 (26) 42:36 (28) 45:17 (28)         46:18 (29)
30 Leif Wallenbro Väsby OK 46:33 01:31 (49) 05:39 (43) 02:02 (42) 03:18 (48) 02:46 (51) 03:29 (59) 04:22 (23) 09:03 (42) 01:21 (40) 04:49 (52) 04:32 (36) 02:44 (38)         00:57 (38)
        01:31 (49) 07:10 (36) 09:12 (39) 12:30 (39) 15:16 (39) 18:45 (39) 23:07 (33) 32:10 (31) 33:31 (30) 38:20 (31) 42:52 (30) 45:36 (30)         46:33 (30)
31 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 46:48 00:53 (8) 04:21 (10) 01:49 (23) 03:29 (58) 02:57 (63) 03:25 (56) 05:19 (59) 09:56 (54) 00:57 (6) 03:44 (9) 06:48 (86) 02:18 (8)         00:52 (20)
        00:53 (8) 05:14 (6) 07:03 (5) 10:32 (11) 13:29 (15) 16:54 (16) 22:13 (25) 32:09 (30) 33:06 (28) 36:50 (24) 43:38 (34) 45:56 (31)         46:48 (31)
32 Ulla Gummeson Väsby OK 47:10 02:28 (74) 05:31 (40) 02:11 (51) 03:17 (46) 02:41 (43) 03:19 (48) 04:27 (26) 09:10 (44) 01:16 (34) 04:42 (46) 04:27 (33) 02:45 (40)         00:56 (31)
        02:28 (74) 07:59 (61) 10:10 (56) 13:27 (51) 16:08 (51) 19:27 (48) 23:54 (41) 33:04 (36) 34:20 (34) 39:02 (35) 43:29 (33) 46:14 (33)         47:10 (32)
33 Jan-Olof Wåhlberg IBM Club Sweden 47:16 01:29 (45) 06:10 (58) 01:56 (32) 03:28 (57) 02:45 (49) 02:57 (25) 04:38 (33) 08:37 (33) 02:21 (71) 04:20 (37) 04:36 (40) 02:56 (54)         01:03 (57)
        01:29 (45) 07:39 (55) 09:35 (46) 13:03 (46) 15:48 (46) 18:45 (39) 23:23 (36) 32:00 (29) 34:21 (35) 38:41 (33) 43:17 (31) 46:13 (32)         47:16 (33)
34 Anders Gärderud Enebybergs IF 47:20 00:51 (7) 04:45 (17) 01:48 (18) 03:34 (64) 04:39 (84) 02:47 (18) 03:44 (9) 12:55 (74) 01:01 (16) 03:44 (8) 04:08 (16) 02:35 (26)         00:49 (13)
        00:51 (7) 05:36 (9) 07:24 (9) 10:58 (16) 15:37 (43) 18:24 (34) 22:08 (23) 35:03 (44) 36:04 (40) 39:48 (38) 43:56 (35) 46:31 (35)         47:20 (34)
35 Rune Carlsson Sundbybergs IK 47:34 01:34 (53) 06:06 (56) 01:55 (31) 03:20 (51) 03:11 (72) 03:08 (32) 06:00 (68) 08:45 (38) 01:04 (17) 04:21 (39) 04:32 (36) 02:29 (22)         01:09 (65)
        01:34 (53) 07:40 (56) 09:35 (46) 12:55 (44) 16:06 (50) 19:14 (44) 25:14 (49) 33:59 (40) 35:03 (39) 39:24 (36) 43:56 (35) 46:25 (34)         47:34 (35)
36 Ove Forsberg Turebergs IF SOK 47:52 01:35 (55) 05:57 (52) 02:07 (45) 03:30 (61) 02:51 (57) 03:15 (42) 04:47 (40) 09:10 (44) 01:19 (38) 04:19 (35) 04:36 (40) 03:15 (69)         01:11 (68)
        01:35 (55) 07:32 (52) 09:39 (49) 13:09 (48) 16:00 (48) 19:15 (45) 24:02 (42) 33:12 (37) 34:31 (36) 38:50 (34) 43:26 (32) 46:41 (36)         47:52 (36)
37 Ulf Bråsjö Järla Orientering 48:00 00:49 (4) 04:06 (5) 01:59 (35) 02:42 (13) 02:00 (4) 03:37 (65) 03:32 (5) 17:15 (86) 01:00 (11) 03:47 (13) 03:57 (11) 02:20 (10)         00:56 (32)
        00:49 (4) 04:55 (4) 06:54 (4) 09:36 (4) 11:36 (3) 15:13 (7) 18:45 (7) 36:00 (47) 37:00 (45) 40:47 (44) 44:44 (39) 47:04 (37)         48:00 (37)
38 Bo Romson Hellas Orientering 48:32 01:49 (64) 05:32 (41) 02:20 (61) 03:09 (32) 02:43 (46) 03:12 (35) 04:41 (35) 09:33 (49) 01:18 (37) 04:21 (39) 05:37 (71) 03:04 (59)         01:13 (72)
        01:49 (64) 07:21 (46) 09:41 (50) 12:50 (42) 15:33 (42) 18:45 (40) 23:26 (37) 32:59 (35) 34:17 (33) 38:38 (32) 44:15 (37) 47:19 (38)         48:32 (38)
39 Lars-Gunnar Andén Södertälje-Nykvarn OF 48:41 01:06 (22) 04:49 (18) 05:57 (89) 02:40 (11) 03:43 (81) 02:51 (19) 05:08 (54) 08:07 (29) 02:15 (67) 04:01 (21) 04:26 (31) 02:40 (33)         00:58 (41)
        01:06 (22) 05:55 (17) 11:52 (62) 14:32 (58) 18:15 (59) 21:06 (56) 26:14 (54) 34:21 (41) 36:36 (44) 40:37 (41) 45:03 (42) 47:43 (40)         48:41 (39)
40 Olle Arman Nyköpings OK 48:44 01:18 (39) 06:35 (65) 02:10 (50) 03:15 (43) 02:58 (65) 03:20 (50) 05:18 (58) 08:40 (35) 01:20 (39) 04:52 (55) 04:42 (47) 03:05 (60)         01:11 (68)
        01:18 (39) 07:53 (58) 10:03 (55) 13:18 (50) 16:16 (52) 19:36 (49) 24:54 (48) 33:34 (38) 34:54 (38) 39:46 (37) 44:28 (38) 47:33 (39)         48:44 (40)
41 Lars Segerqvist Skarpnäcks OL 48:52 01:00 (12) 05:20 (33) 02:17 (58) 03:26 (55) 02:51 (57) 05:49 (89) 05:25 (62) 08:49 (39) 01:22 (41) 04:18 (33) 04:20 (24) 02:47 (46)         01:08 (64)
        01:00 (12) 06:20 (25) 08:37 (25) 12:03 (30) 14:54 (31) 20:43 (54) 26:08 (51) 34:57 (43) 36:19 (41) 40:37 (41) 44:57 (40) 47:44 (41)         48:52 (41)
42 Göran Kron KSIF 48:56 01:46 (63) 05:48 (46) 02:00 (39) 02:48 (16) 02:32 (34) 03:12 (35) 04:14 (20) 12:55 (74) 01:13 (29) 04:12 (29) 04:20 (24) 02:46 (43)         01:10 (66)
        01:46 (63) 07:34 (53) 09:34 (45) 12:22 (36) 14:54 (31) 18:06 (29) 22:20 (26) 35:15 (45) 36:28 (43) 40:40 (43) 45:00 (41) 47:46 (42)         48:56 (42)
43 Kurt Andersson Enebybergs IF 49:18 01:17 (36) 05:18 (32) 02:14 (55) 02:49 (17) 02:44 (47) 03:01 (27) 04:26 (24) 11:02 (66) 01:15 (33) 05:45 (75) 05:13 (58) 03:14 (67)         01:00 (45)
        01:17 (36) 06:35 (30) 08:49 (30) 11:38 (24) 14:22 (25) 17:23 (23) 21:49 (18) 32:51 (34) 34:06 (32) 39:51 (39) 45:04 (43) 48:18 (43)         49:18 (43)
44 Monika Högberg OK Södertörn 49:48 01:37 (57) 05:36 (42) 02:43 (75) 03:03 (27) 02:39 (40) 04:01 (71) 04:27 (26) 09:31 (47) 01:12 (28) 05:11 (64) 05:31 (66) 02:52 (50)         01:25 (84)
        01:37 (57) 07:13 (41) 09:56 (54) 12:59 (45) 15:38 (44) 19:39 (50) 24:06 (44) 33:37 (39) 34:49 (37) 40:00 (40) 45:31 (44) 48:23 (44)         49:48 (44)
45 Bengt Eriksson Väsby OK 49:59 01:17 (36) 12:42 (83) 01:30 (5) 03:51 (72) 02:18 (18) 02:41 (13) 05:14 (55) 07:29 (17) 01:09 (26) 03:48 (15) 04:16 (21) 02:54 (52)         00:50 (15)
        01:17 (36) 13:59 (80) 15:29 (76) 19:20 (74) 21:38 (70) 24:19 (68) 29:33 (65) 37:02 (49) 38:11 (49) 41:59 (46) 46:15 (45) 49:09 (45)         49:59 (45)
46 Leif Thorsson OK Grip 50:26 01:00 (12) 06:10 (58) 02:27 (69) 02:53 (20) 02:41 (43) 03:27 (57) 04:33 (28) 08:43 (36) 05:34 (87) 04:26 (42) 04:46 (48) 02:46 (43)         01:00 (45)
        01:00 (12) 07:10 (36) 09:37 (48) 12:30 (39) 15:11 (38) 18:38 (37) 23:11 (34) 31:54 (28) 37:28 (48) 41:54 (45) 46:40 (47) 49:26 (46)         50:26 (46)
47 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 50:35 01:11 (27) 06:16 (61) 01:48 (18) 02:56 (22) 02:26 (26) 03:09 (33) 04:13 (19) 14:01 (81) 01:04 (17) 05:13 (66) 04:12 (19) 03:01 (57)         01:05 (62)
        01:11 (27) 07:27 (48) 09:15 (40) 12:11 (32) 14:37 (30) 17:46 (27) 21:59 (19) 36:00 (47) 37:04 (46) 42:17 (47) 46:29 (46) 49:30 (47)         50:35 (47)
48 Martin Eriksson OK Södertörn 51:20 01:18 (39) 05:56 (51) 01:54 (28) 03:20 (51) 02:39 (40) 03:18 (47) 06:03 (69) 10:06 (58) 01:47 (57) 06:12 (83) 04:39 (44) 03:07 (61)         01:01 (50)
        01:18 (39) 07:14 (43) 09:08 (36) 12:28 (38) 15:07 (36) 18:25 (35) 24:28 (46) 34:34 (42) 36:21 (42) 42:33 (48) 47:12 (48) 50:19 (48)         51:20 (48)
49 Leif Nordin Turebergs IF 52:19 03:29 (84) 09:17 (76) 02:00 (39) 03:29 (58) 02:44 (47) 03:20 (50) 04:56 (46) 08:55 (41) 01:16 (34) 04:16 (30) 04:53 (52) 02:50 (48)         00:54 (27)
        03:29 (84) 12:46 (76) 14:46 (72) 18:15 (72) 20:59 (69) 24:19 (68) 29:15 (61) 38:10 (52) 39:26 (50) 43:42 (50) 48:35 (49) 51:25 (49)         52:19 (49)
50 Åke Lewander Skarpnäcks OL 52:59 01:41 (59) 05:48 (46) 02:17 (58) 05:11 (85) 09:45 (91) 04:16 (75) 08:54 (84) 01:07 (1) 04:19 (85) 05:48 (78) 02:52 (3)             01:01 (50)
        01:41 (59) 07:29 (49) 09:46 (52) 14:57 (59) 24:42 (77) 28:58 (77) 37:52 (79) 38:59 (56) 43:18 (59) 49:06 (62) 51:58 (55)             52:59 (50)
51 Linnea Carlsson Skarpnäcks OL 54:07 03:26 (83) 06:26 (63) 02:11 (51) 03:18 (47) 02:52 (61) 03:20 (50) 04:35 (31) 09:34 (50) 01:30 (44) 05:58 (82) 06:22 (81) 03:22 (74)         01:13 (72)
        03:26 (83) 09:52 (65) 12:03 (63) 15:21 (61) 18:13 (58) 21:33 (58) 26:08 (51) 35:42 (46) 37:12 (47) 43:10 (49) 49:32 (50) 52:54 (50)         54:07 (51)
52 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 55:16 01:35 (55) 09:09 (75) 02:08 (46) 03:44 (69) 02:57 (63) 03:14 (38) 04:59 (48) 09:49 (53) 01:51 (59) 05:48 (78) 05:22 (61) 03:15 (69)         01:25 (84)
        01:35 (55) 10:44 (69) 12:52 (67) 16:36 (67) 19:33 (64) 22:47 (61) 27:46 (57) 37:35 (50) 39:26 (50) 45:14 (52) 50:36 (51) 53:51 (51)         55:16 (52)
53 Frank Nordahl Strängnäs-Malmby OL 55:59 01:28 (44) 10:54 (81) 01:58 (33) 03:30 (60) 02:46 (51) 03:14 (38) 06:07 (70) 09:31 (47) 01:44 (54) 04:46 (49) 05:34 (68) 03:07 (61)         01:20 (81)
        01:28 (44) 12:22 (73) 14:20 (70) 17:50 (70) 20:36 (67) 23:50 (65) 29:57 (66) 39:28 (58) 41:12 (56) 45:58 (55) 51:32 (53) 54:39 (52)         55:59 (53)
54 Staffan Holmberg Södertälje-Nykvarn OF 56:36 01:01 (16) 05:30 (38) 02:23 (65) 05:26 (86) 02:26 (26) 03:02 (29) 04:16 (21) 13:51 (79) 01:32 (49) 04:51 (54) 06:28 (82) 04:38 (89)         01:12 (70)
        01:01 (16) 06:31 (29) 08:54 (31) 14:20 (56) 16:46 (54) 19:48 (51) 24:04 (43) 37:55 (51) 39:27 (52) 44:18 (51) 50:46 (52) 55:24 (54)         56:36 (54)
55 Tommy Peterson Helsingborgs SOK 56:38 02:24 (73) 08:06 (71) 01:59 (35) 03:14 (41) 02:47 (54) 05:13 (82) 04:51 (41) 09:42 (52) 01:14 (32) 05:47 (77) 06:17 (80) 03:38 (83)         01:26 (86)
        02:24 (73) 10:30 (68) 12:29 (66) 15:43 (63) 18:30 (61) 23:43 (63) 28:34 (58) 38:16 (53) 39:30 (53) 45:17 (53) 51:34 (54) 55:12 (53)         56:38 (55)
56 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 56:45 01:17 (36) 07:41 (70) 02:08 (46) 04:44 (83) 02:49 (56) 03:35 (63) 07:15 (79) 10:06 (58) 01:13 (29) 05:41 (73) 06:02 (78) 03:10 (64)         01:04 (60)
        01:17 (36) 08:58 (64) 11:06 (60) 15:50 (64) 18:39 (63) 22:14 (60) 29:29 (64) 39:35 (59) 40:48 (55) 46:29 (56) 52:31 (56) 55:41 (55)         56:45 (56)
57 Anne Lundmark Järfälla OK 56:51 01:41 (59) 11:03 (82) 01:48 (18) 02:50 (19) 06:29 (89) 03:16 (44) 04:52 (42) 09:03 (42) 01:59 (61) 04:52 (55) 04:55 (53) 03:07 (61)         00:56 (31)
        01:41 (59) 12:44 (75) 14:32 (71) 17:22 (68) 23:51 (73) 27:07 (73) 31:59 (70) 41:02 (61) 43:01 (58) 47:53 (57) 52:48 (57) 55:55 (56)         56:51 (57)
58 Olle Blomgren OK Södertörn 57:19 01:10 (25) 04:35 (12) 01:45 (16) 03:15 (43) 02:10 (7) 04:38 (77) 11:15 (87) 14:00 (80) 02:28 (73) 04:47 (50) 04:01 (13) 02:19 (9)         00:56 (32)
        01:10 (25) 05:45 (12) 07:30 (11) 10:45 (13) 12:55 (10) 17:33 (25) 28:48 (59) 42:48 (66) 45:16 (65) 50:03 (64) 54:04 (62) 56:23 (57)         57:19 (58)
59 Lars Cedérus Snättringe SK 57:23 01:31 (49) 07:07 (68) 02:34 (73) 03:49 (71) 03:34 (77) 05:13 (82) 07:18 (80) 09:59 (55) 02:37 (77) 04:47 (50) 04:33 (38) 03:21 (72)         01:00 (45)
        01:31 (49) 08:38 (63) 11:12 (61) 15:01 (60) 18:35 (62) 23:48 (64) 31:06 (69) 41:05 (62) 43:42 (61) 48:29 (59) 53:02 (59) 56:23 (57)         57:23 (59)
60 Marita Samuelsson Sundbybergs IK 57:57 02:29 (76) 10:32 (79) 01:49 (22) 03:18 (47) 02:36 (37) 03:14 (38) 05:25 (62) 08:54 (40) 02:15 (67) 05:09 (63) 07:16 (87) 03:43 (84)         01:17 (76)
        02:29 (76) 13:01 (78) 14:50 (73) 18:08 (71) 20:44 (68) 23:58 (66) 29:23 (62) 38:17 (54) 40:32 (54) 45:41 (54) 52:57 (58) 56:40 (59)         57:57 (60)
61 Ingrid Graneli Haninge SOK 58:20 04:04 (85) 06:08 (57) 02:15 (56) 03:11 (36) 02:41 (43) 05:07 (81) 05:23 (60) 11:55 (70) 02:03 (64) 05:21 (71) 05:34 (68) 03:36 (81)         01:02 (54)
        04:04 (85) 10:12 (67) 12:27 (65) 15:38 (62) 18:19 (60) 23:26 (62) 28:49 (60) 40:44 (60) 42:47 (57) 48:08 (58) 53:42 (60) 57:18 (61)         58:20 (61)
62 Sören Johansson Sala OK 58:27 01:32 (51) 05:52 (48) 03:05 (79) 06:05 (88) 03:29 (76) 04:01 (71) 05:23 (60) 12:28 (72) 01:45 (56) 05:04 (62) 05:11 (57) 03:13 (66)         01:19 (78)
        01:32 (51) 07:24 (47) 10:29 (59) 16:34 (66) 20:03 (66) 24:04 (67) 29:27 (63) 41:55 (63) 43:40 (60) 48:44 (60) 53:55 (61) 57:08 (60)         58:27 (62)
63 Åke Eriksson OK Grip 58:40 01:29 (45) 08:27 (72) 02:27 (69) 03:52 (73) 03:23 (75) 04:50 (80) 06:31 (76) 11:12 (68) 02:01 (63) 05:30 (72) 05:10 (56) 02:46 (43)         01:02 (54)
        01:29 (45) 09:56 (66) 12:23 (64) 16:15 (65) 19:38 (65) 24:28 (70) 30:59 (68) 42:11 (64) 44:12 (62) 49:42 (63) 54:52 (64) 57:38 (62)         58:40 (63)
64 Jonas Esbjörnsson Frösö IF 58:52 01:10 (25) 04:03 (3) 01:53 (26) 02:17 (4) 05:45 (88) 03:02 (29) 05:01 (50) 23:49 (88) 01:35 (50) 03:44 (8) 03:43 (9) 02:15 (5)         00:35 (3)
        01:10 (25) 05:13 (5) 07:06 (6) 09:23 (3) 15:08 (37) 18:10 (30) 23:11 (34) 47:00 (76) 48:35 (70) 52:19 (68) 56:02 (67) 58:17 (64)         58:52 (64)
65 Christer Hedin IFK Enskede 59:17 01:58 (68) 04:49 (18) 02:20 (61) 03:11 (33) 02:45 (49) 03:16 (45) 04:34 (29) 16:33 (85) 04:53 (86) 04:27 (43) 05:22 (61) 03:35 (80)         01:34 (87)
        01:58 (68) 06:47 (33) 09:07 (35) 12:18 (35) 15:03 (35) 18:19 (32) 22:53 (30) 39:26 (57) 44:19 (63) 48:46 (61) 54:08 (63) 57:43 (63)         59:17 (65)
66 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 59:21 01:13 (30) 05:53 (50) 02:25 (67) 03:36 (65) 02:51 (57) 05:43 (88) 09:09 (85) 13:17 (76) 03:08 (80) 04:08 (26) 04:18 (22) 02:40 (33)         01:00 (48)
        01:13 (30) 07:06 (35) 09:31 (43) 13:07 (47) 15:58 (47) 21:41 (59) 30:50 (67) 44:07 (69) 47:15 (68) 51:23 (67) 55:41 (65) 58:21 (65)         59:21 (66)
67 Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK 60:34 01:34 (53) 09:34 (77) 02:33 (72) 04:55 (84) 03:34 (77) 05:39 (86) 05:17 (57) 10:31 (61) 01:31 (47) 05:20 (70) 05:16 (60) 03:31 (76)         01:19 (78)
        01:34 (53) 11:08 (70) 13:41 (69) 18:36 (73) 22:10 (71) 27:49 (74) 33:06 (71) 43:37 (68) 45:08 (64) 50:28 (65) 55:44 (66) 59:15 (66)         60:34 (67)
68 Göran Frisk Attunda OK 61:09 01:00 (12) 06:35 (65) 01:48 (18) 04:35 (82) 03:07 (69) 02:54 (23) 06:43 (77) 15:35 (83) 06:39 (89) 05:01 (59) 03:42 (8) 02:49 (47)         00:41 (5)
        01:00 (12) 07:35 (54) 09:23 (41) 13:58 (53) 17:05 (56) 19:59 (52) 26:42 (55) 42:17 (65) 48:56 (72) 53:57 (72) 57:39 (69) 60:28 (67)         61:09 (68)
69 Maria Kärrström Tullinge SK 61:45 11:41 (90) 05:30 (38) 03:53 (84) 02:59 (24) 02:48 (55) 03:28 (58) 04:37 (32) 08:26 (32) 05:44 (88) 04:18 (33) 04:33 (38) 02:38 (28)         01:10 (66)
        11:41 (90) 17:11 (84) 21:04 (84) 24:03 (81) 26:51 (81) 30:19 (80) 34:56 (76) 43:22 (67) 49:06 (73) 53:24 (70) 57:57 (70) 60:35 (68)         61:45 (69)
70 Bo Källström OK Milan 62:29 06:57 (89) 07:26 (69) 02:42 (74) 04:08 (78) 02:46 (51) 05:39 (86) 04:54 (43) 09:38 (51) 01:40 (53) 04:50 (53) 06:43 (85) 03:53 (86)         01:13 (72)
        06:57 (89) 14:23 (81) 17:05 (79) 21:13 (78) 23:59 (74) 29:38 (78) 34:32 (74) 44:10 (70) 45:50 (66) 50:40 (66) 57:23 (68) 61:16 (69)         62:29 (70)
71 Bo Malmqvist OK Grip 63:59 01:30 (47) 06:01 (54) 02:13 (53) 04:29 (81) 03:19 (73) 03:35 (63) 12:30 (91) 10:38 (63) 02:31 (76) 05:49 (81) 06:28 (82) 03:36 (81)         01:20 (81)
        01:30 (47) 07:31 (51) 09:44 (51) 14:13 (55) 17:32 (57) 21:07 (57) 33:37 (72) 44:15 (71) 46:46 (67) 52:35 (69) 59:03 (71) 62:39 (70)         63:59 (71)
72 Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK 64:33 01:38 (58) 06:19 (62) 05:16 (88) 04:16 (79) 06:34 (90) 04:02 (73) 06:11 (72) 11:08 (67) 02:20 (70) 05:45 (75) 06:33 (84) 03:32 (78)         00:59 (42)
        01:38 (58) 07:57 (59) 13:13 (68) 17:29 (69) 24:03 (75) 28:05 (75) 34:16 (73) 45:24 (72) 47:44 (69) 53:29 (71) 60:02 (72) 63:34 (71)         64:33 (72)
73 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 64:38 02:22 (72) 13:12 (84) 02:46 (76) 03:57 (75) 03:39 (79) 05:23 (85) 04:58 (47) 13:47 (78) 01:30 (44) 04:09 (27) 04:26 (31) 03:32 (78)         00:57 (38)
        02:22 (72) 15:34 (82) 18:20 (80) 22:17 (80) 25:56 (79) 31:19 (81) 36:17 (77) 50:04 (79) 51:34 (78) 55:43 (75) 60:09 (73) 63:41 (72)         64:38 (73)
74 Leif Lundquist Enebybergs IF 64:47 04:35 (86) 17:15 (87) 02:16 (57) 03:11 (33) 02:38 (38) 03:16 (44) 05:07 (52) 10:31 (61) 01:29 (43) 05:41 (73) 04:48 (50) 02:55 (53)         01:05 (62)
        04:35 (86) 21:50 (86) 24:06 (85) 27:17 (84) 29:55 (83) 33:11 (82) 38:18 (80) 48:49 (78) 50:18 (75) 55:59 (76) 60:47 (74) 63:42 (73)         64:47 (74)
75 Per Geijer FM IF 65:00 01:23 (42) 05:16 (31) 02:05 (44) 03:30 (60) 03:04 (68) 03:23 (54) 08:44 (83) 11:28 (69) 11:56 (90) 05:13 (66) 04:58 (55) 02:57 (55)         01:03 (57)
        01:23 (42) 06:39 (31) 08:44 (28) 12:14 (33) 15:18 (40) 18:41 (38) 27:25 (56) 38:53 (55) 50:49 (77) 56:02 (77) 61:00 (75) 63:57 (74)         65:00 (75)
76 Per Lennart Karlsson Järfälla OK 65:33 02:02 (70) 05:28 (35) 02:22 (64) 03:19 (50) 02:51 (57) 03:19 (48) 06:22 (74) 20:16 (87) 02:48 (79) 06:48 (87) 05:27 (64) 03:31 (76)         01:00 (45)
        02:02 (70) 07:30 (50) 09:52 (53) 13:11 (49) 16:02 (49) 19:21 (47) 25:43 (50) 45:59 (74) 48:47 (71) 55:35 (74) 61:02 (76) 64:33 (76)         65:33 (76)
77 Jan Larsson Tullinge SK 65:46 05:01 (87) 06:54 (67) 04:15 (85) 04:18 (80) 05:32 (87) 03:49 (69) 06:50 (78) 10:25 (60) 03:15 (81) 05:12 (65) 05:45 (75) 03:12 (65)         01:18 (77)
        05:01 (87) 11:55 (72) 16:10 (77) 20:28 (77) 26:00 (80) 29:49 (79) 36:39 (78) 47:04 (77) 50:19 (76) 55:31 (73) 61:16 (77) 64:28 (75)         65:46 (77)
78 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 67:45 05:19 (88) 08:30 (73) 02:50 (78) 03:43 (68) 04:25 (83) 03:52 (70) 06:07 (70) 10:51 (65) 03:59 (84) 06:38 (86) 05:48 (76) 03:50 (85)         01:53 (90)
        05:19 (88) 13:49 (79) 16:39 (78) 20:22 (76) 24:47 (78) 28:39 (76) 34:46 (75) 45:37 (73) 49:36 (74) 56:14 (78) 62:02 (78) 65:52 (77)         67:45 (78)
79 Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF 68:02 01:41 (59) 06:10 (58) 02:31 (71) 04:02 (77) 02:40 (42) 03:40 (66) 05:27 (65) 24:45 (89) 03:30 (83) 04:16 (30) 05:43 (74) 02:45 (39)         00:52 (20)
        01:41 (59) 07:51 (57) 10:22 (58) 14:24 (57) 17:04 (55) 20:44 (55) 26:11 (53) 50:56 (80) 54:26 (80) 58:42 (80) 64:25 (80) 67:10 (78)         68:02 (79)
80 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 68:44 01:15 (32) 31:18 (91) 01:43 (14) 03:06 (29) 02:14 (14) 03:30 (61) 04:42 (37) 07:52 (27) 01:11 (27) 03:46 (12) 04:20 (24) 02:52 (50)         00:55 (30)
        01:15 (32) 32:33 (89) 34:16 (89) 37:22 (89) 39:36 (89) 43:06 (89) 47:48 (88) 55:40 (85) 56:51 (83) 60:37 (81) 64:57 (81) 67:49 (80)         68:44 (80)
81 Göran Johansson Snättringe SK 69:10 03:06 (82) 19:41 (88) 02:19 (60) 03:58 (76) 03:02 (67) 03:31 (62) 05:31 (66) 09:59 (55) 02:07 (66) 05:16 (68) 05:50 (77) 03:16 (71)         01:34 (87)
        03:06 (82) 22:47 (87) 25:06 (86) 29:04 (86) 32:06 (85) 35:37 (84) 41:08 (83) 51:07 (81) 53:14 (79) 58:30 (79) 64:20 (79) 67:36 (79)         69:10 (81)
82 Carin Runqvist Järfälla OK 70:13 02:57 (79) 22:02 (89) 02:23 (65) 03:45 (70) 02:56 (62) 03:41 (67) 05:32 (67) 10:00 (57) 02:03 (64) 05:19 (69) 05:31 (66) 03:00 (56)         01:04 (60)
        02:57 (79) 24:59 (88) 27:22 (87) 31:07 (87) 34:03 (87) 37:44 (87) 43:16 (85) 53:16 (82) 55:19 (81) 60:38 (82) 66:09 (82) 69:09 (81)         70:13 (82)
83 Willy Ljungdell Täby OK 72:01 01:02 (17) 15:41 (85) 01:45 (16) 03:27 (56) 02:24 (25) 02:43 (15) 12:21 (90) 07:25 (15) 13:18 (91) 03:38 (5) 04:40 (46) 02:41 (35)         00:56 (32)
        01:02 (17) 16:43 (83) 18:28 (81) 21:55 (79) 24:19 (76) 27:02 (72) 39:23 (82) 46:48 (75) 60:06 (86) 63:44 (83) 68:24 (83) 71:05 (82)         72:01 (83)
84 Kristina Wåhlin Västerås SOK 74:16 02:32 (77) 05:28 (35) 22:15 (91) 03:14 (41) 02:59 (66) 03:14 (40) 05:15 (56) 13:19 (77) 01:37 (52) 05:01 (59) 05:24 (63) 03:02 (58)         00:56 (32)
        02:32 (77) 08:00 (62) 30:15 (88) 33:29 (88) 36:28 (88) 39:42 (88) 44:57 (86) 58:16 (86) 59:53 (85) 64:54 (85) 70:18 (84) 73:20 (83)         74:16 (84)
85 Tommy Svensson Hellas Orientering 77:13 01:58 (68) 05:12 (29) 02:13 (53) 03:31 (63) 02:38 (38) 03:23 (53) 04:54 (44) 31:45 (91) 02:00 (62) 09:01 (90) 06:15 (79) 03:22 (74)         01:01 (50)
        01:58 (68) 07:10 (36) 09:23 (41) 12:54 (43) 15:32 (41) 18:55 (42) 23:49 (38) 55:34 (84) 57:34 (84) 66:35 (86) 72:50 (85) 76:12 (84)         77:13 (85)
86 Tommy Höglund Långhundra IF 77:48 01:45 (62) 31:17 (90) 01:41 (10) 03:08 (30) 02:19 (19) 03:13 (37) 04:59 (48) 14:21 (82) 01:06 (20) 04:59 (57) 05:13 (58) 02:45 (40)         01:02 (54)
        01:45 (62) 33:02 (90) 34:43 (90) 37:51 (90) 40:10 (90) 43:23 (90) 48:22 (89) 62:43 (88) 63:49 (87) 68:48 (87) 74:01 (86) 76:46 (85)         77:48 (86)
87 Ingemar Johnsson OK Södertörn 79:42 03:02 (81) 08:45 (74) 03:29 (82) 09:48 (91) 03:57 (82) 04:47 (79) 07:26 (81) 12:14 (71) 02:24 (72) 09:01 (90) 09:26 (89) 04:00 (87)         01:23 (83)
        03:02 (81) 11:47 (71) 15:16 (74) 25:04 (82) 29:01 (82) 33:48 (83) 41:14 (84) 53:28 (83) 55:52 (82) 64:53 (84) 74:19 (87) 78:19 (86)         79:42 (87)
88 Mats-Ola Öberg Sundbybergs IK 86:16 01:53 (67) 15:48 (86) 03:22 (81) 06:24 (89) 05:03 (86) 05:13 (83) 12:12 (89) 12:54 (73) 02:30 (75) 07:41 (88) 07:32 (88) 04:07 (88)         01:37 (89)
        01:53 (67) 17:41 (85) 21:03 (83) 27:27 (85) 32:30 (86) 37:43 (86) 49:55 (90) 62:49 (89) 65:19 (88) 73:00 (88) 80:32 (88) 84:39 (87)         86:16 (88)
89 Jan-Erik Jonsson IBM-Club Sweden 86:26 01:50 (66) 10:47 (80) 02:49 (77) 03:54 (74) 03:08 (70) 04:15 (74) 12:05 (88) 30:27 (90) 01:07 (23) 06:20 (84) 05:37 (71) 03:14 (67)         00:53 (25)
        01:50 (66) 12:37 (74) 15:26 (75) 19:20 (74) 22:28 (72) 26:43 (71) 38:48 (81) 69:15 (90) 70:22 (90) 76:42 (90) 82:19 (89) 85:33 (88)         86:26 (89)
90 Ingvar Oskarsson Solna OK 92:58 02:43 (78) 10:16 (78) 06:27 (90) 07:03 (90) 04:54 (85) 05:55 (90) 09:33 (86) 15:48 (84) 03:18 (82) 08:23 (89) 10:09 (90) 05:50 (90)         02:39 (91)
        02:43 (78) 12:59 (77) 19:26 (82) 26:29 (83) 31:23 (84) 37:18 (85) 46:51 (87) 62:39 (87) 65:57 (89) 74:20 (89) 84:29 (90) 90:19 (89)         92:58 (90)
91 Aila Halttunen Haninge SOK 93:36 32:14 (91) 06:32 (64) 05:06 (87) 03:13 (39) 03:20 (74) 03:11 (34) 05:26 (64) 10:45 (64) 01:36 (51) 05:48 (79) 11:49 (91) 03:21 (72)         01:15 (75)
        32:14 (91) 38:46 (91) 43:52 (91) 47:05 (91) 50:25 (91) 53:36 (91) 59:02 (91) 69:47 (91) 71:23 (91) 77:11 (91) 89:00 (91) 92:21 (90)         93:36 (91)
- Christina Bertilson Klubblös Minustid 336:06   16:52   06:22   14:12   07:01   26:26   Minustid   03:37   12:24   15:05   07:45                  
        336:06   352:58   359:20   373:32   380:33   406:59   Ej tid  ----->                               Minustid  
- Ronny Hedlund OK Södertörn 50:04 01:08   09:34   12:10   02:18   08:41                                       16:13  
        01:08   10:42   22:52   25:10   33:51                                       50:04  
- Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 83:56 08:35   03:49   05:52   03:51   26:28                                       35:21  
        08:35   12:24   18:16   22:07   48:35                                       83:56  
- Leo Larsson MIK 363:59 01:54   05:31   01:27   01:20   02:53   02:10   02:20                               346:24  
        01:54   07:25   08:52   10:12   13:05   15:15   17:35                               363:59  
- Stig Thurén Skarpnäcks OL 455:50 03:32   13:46   03:11   11:05   09:11                                       415:05  
        03:32   17:18   20:29   31:34   40:45                                       455:50  
                                                                   
                                                                   
Plac Bana D Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9                       Mål  
1 Moa Leijon Lind Södertälje-Nykvarn OF 22:16 02:04 (1) 02:35 (2) 02:07 (1) 01:43 (1) 02:39 (1) 02:04 (1) 01:04 (1) 03:51 (1) 03:23 (1)                     00:46 (2)
        02:04 (1) 04:39 (1) 06:46 (1) 08:29 (1) 11:08 (1) 13:12 (1) 14:16 (1) 18:07 (1) 21:30 (1)                     22:16 (1)
2 Sven Hedman Attunda OK 32:37 03:22 (4) 02:56 (6) 03:11 (3) 02:34 (3) 03:47 (2) 03:23 (3) 01:28 (4) 05:08 (2) 05:34 (16)                     01:14 (26)
        03:22 (4) 06:18 (4) 09:29 (3) 12:03 (3) 15:50 (3) 19:13 (2) 20:41 (2) 25:49 (2) 31:23 (2)                     32:37 (2)
3 Mats Holmgren IFK Enskede 34:51 03:12 (2) 02:27 (1) 03:09 (2) 02:59 (5) 03:47 (2) 04:13 (11) 01:28 (4) 08:24 (41) 04:29 (3)                     00:43 (1)
        03:12 (2) 05:39 (2) 08:48 (2) 11:47 (2) 15:34 (2) 19:47 (3) 21:15 (3) 29:39 (4) 34:08 (3)                     34:51 (3)
4 Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL 35:47 03:15 (3) 02:45 (3) 03:52 (9) 03:04 (7) 04:18 (5) 03:55 (7) 01:34 (8) 06:45 (14) 05:20 (9)                     00:59 (7)
        03:15 (3) 06:00 (3) 09:52 (4) 12:56 (4) 17:14 (4) 21:09 (4) 22:43 (4) 29:28 (3) 34:48 (4)                     35:47 (4)
5 Mats Lundblad Täby OK 37:42 04:51 (33) 02:59 (8) 03:41 (6) 02:46 (4) 04:51 (15) 03:48 (6) 01:37 (12) 06:25 (9) 05:34 (16)                     01:10 (21)
        04:51 (33) 07:50 (20) 11:31 (8) 14:17 (7) 19:08 (7) 22:56 (5) 24:33 (5) 30:58 (5) 36:32 (5)                     37:42 (5)
6 Håkan Boije Attunda OK 38:10 04:38 (29) 03:05 (11) 03:51 (8) 03:08 (8) 04:33 (9) 04:06 (10) 01:40 (14) 06:28 (10) 05:32 (15)                     01:09 (17)
        04:38 (29) 07:43 (18) 11:34 (10) 14:42 (9) 19:15 (8) 23:21 (7) 25:01 (6) 31:29 (6) 37:01 (6)                     38:10 (6)
7 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 39:03 04:12 (19) 02:57 (7) 04:21 (15) 03:09 (9) 04:24 (6) 04:04 (9) 02:05 (25) 07:15 (28) 05:27 (12)                     01:09 (17)
        04:12 (19) 07:09 (9) 11:30 (7) 14:39 (8) 19:03 (6) 23:07 (6) 25:12 (7) 32:27 (7) 37:54 (7)                     39:03 (7)
8 Monica Svärd OK Klemmingen 40:20 04:18 (23) 02:51 (4) 03:30 (5) 03:27 (15) 09:25 (55) 03:30 (4) 01:36 (11) 05:26 (3) 05:11 (7)                     01:06 (9)
        04:18 (23) 07:09 (9) 10:39 (5) 14:06 (6) 23:31 (23) 27:01 (14) 28:37 (14) 34:03 (11) 39:14 (9)                     40:20 (8)
9 Lennart Lundquist OK Nalle 40:26 03:45 (8) 03:06 (13) 03:48 (7) 03:16 (10) 04:45 (13) 06:23 (43) 01:34 (8) 06:49 (17) 05:40 (20)                     01:20 (29)
        03:45 (8) 06:51 (6) 10:39 (5) 13:55 (5) 18:40 (5) 25:03 (8) 26:37 (8) 33:26 (8) 39:06 (8)                     40:26 (9)
10 Karl-Gunnar Karnebäck Attunda OK 40:38 03:58 (11) 03:31 (22) 04:47 (26) 04:48 (42) 06:57 (48) 04:30 (14) 01:37 (12) 05:41 (5) 03:57 (2)                     00:52 (4)
        03:58 (11) 07:29 (13) 12:16 (18) 17:04 (18) 24:01 (27) 28:31 (24) 30:08 (19) 35:49 (15) 39:46 (11)                     40:38 (10)
11 Bertil Rydgren IFK Enskede 40:41 03:22 (4) 03:00 (9) 05:28 (38) 03:18 (11) 05:26 (26) 04:56 (29) 01:32 (7) 07:07 (25) 05:35 (18)                     00:57 (5)
        03:22 (4) 06:22 (5) 11:50 (13) 15:08 (12) 20:34 (9) 25:30 (10) 27:02 (9) 34:09 (12) 39:44 (10)                     40:41 (11)
12 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 41:10 04:00 (13) 03:05 (11) 05:02 (33) 05:32 (45) 04:38 (10) 04:00 (8) 01:43 (17) 05:42 (6) 06:24 (31)                     01:04 (8)
        04:00 (13) 07:05 (8) 12:07 (15) 17:39 (23) 22:17 (15) 26:17 (12) 28:00 (12) 33:42 (9) 40:06 (13)                     41:10 (12)
13 Jan Olof Norén Järla Orientering 41:12 03:51 (10) 03:34 (24) 05:01 (32) 03:21 (12) 04:50 (14) 04:32 (15) 02:14 (33) 06:38 (13) 05:50 (22)                     01:21 (31)
        03:51 (10) 07:25 (12) 12:26 (19) 15:47 (15) 20:37 (10) 25:09 (9) 27:23 (11) 34:01 (10) 39:51 (12)                     41:12 (13)
14 Per-Johan Vikfors OK Österåker 41:59 03:38 (6) 10:58 (59) 03:11 (3) 02:32 (2) 03:54 (4) 03:04 (2) 01:14 (2) 06:56 (19) 05:24 (10)                     01:08 (14)
        03:38 (6) 14:36 (58) 17:47 (47) 20:19 (36) 24:13 (30) 27:17 (16) 28:31 (13) 35:27 (13) 40:51 (14)                     41:59 (14)
15 Lars Nord Södertälje IF 43:56 04:10 (17) 02:54 (5) 04:44 (24) 03:29 (19) 05:28 (27) 04:47 (23) 01:31 (6) 08:26 (42) 07:01 (45)                     01:26 (36)
        04:10 (17) 07:04 (7) 11:48 (12) 15:17 (13) 20:45 (12) 25:32 (11) 27:03 (10) 35:29 (14) 42:30 (15)                     43:56 (15)
16 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 43:58 06:00 (53) 03:12 (14) 04:28 (16) 03:28 (17) 06:16 (40) 04:22 (12) 01:57 (22) 07:25 (32) 05:42 (21)                     01:08 (14)
        06:00 (53) 09:12 (34) 13:40 (26) 17:08 (19) 23:24 (21) 27:46 (17) 29:43 (16) 37:08 (19) 42:50 (16)                     43:58 (16)
17 Birgitta Klang Långhundra IF 44:26 03:46 (9) 03:47 (33) 04:06 (14) 03:25 (13) 07:51 (53) 05:17 (34) 02:09 (29) 06:33 (11) 06:10 (28)                     01:22 (33)
        03:46 (9) 07:33 (14) 11:39 (11) 15:04 (10) 22:55 (18) 28:12 (20) 30:21 (22) 36:54 (18) 43:04 (17)                     44:26 (17)
18 Ann Sjöberg Enebybergs IF 45:20 04:59 (34) 03:24 (17) 04:39 (22) 04:06 (28) 05:21 (23) 04:43 (19) 02:32 (43) 06:58 (20) 07:11 (48)                     01:27 (38)
        04:59 (34) 08:23 (24) 13:02 (23) 17:08 (19) 22:29 (17) 27:12 (15) 29:44 (17) 36:42 (16) 43:53 (19)                     45:20 (18)
19 Rune Rådström Snättringe SK 45:21 05:13 (44) 03:24 (17) 04:03 (13) 04:37 (35) 04:54 (16) 04:49 (25) 01:59 (23) 07:44 (35) 06:58 (42)                     01:40 (48)
        05:13 (44) 08:37 (26) 12:40 (21) 17:17 (21) 22:11 (14) 27:00 (13) 28:59 (15) 36:43 (17) 43:41 (18)                     45:21 (19)
19 Inge Gustafsson Strängnäs-Malmby OL 45:21 04:15 (22) 03:27 (20) 04:28 (16) 03:26 (14) 05:08 (19) 08:24 (54) 01:40 (14) 06:45 (14) 06:42 (32)                     01:06 (9)
        04:15 (22) 07:42 (17) 12:10 (16) 15:36 (14) 20:44 (11) 29:08 (28) 30:48 (25) 37:33 (20) 44:15 (20)                     45:21 (19)
21 Håkan Beijar Gustavsbergs OK 45:22 04:02 (15) 03:38 (26) 04:31 (19) 05:10 (44) 05:56 (34) 05:09 (31) 02:32 (43) 07:20 (30) 05:57 (25)                     01:07 (11)
        04:02 (15) 07:40 (16) 12:11 (17) 17:21 (22) 23:17 (19) 28:26 (23) 30:58 (26) 38:18 (23) 44:15 (20)                     45:22 (21)
22 Christer Andersson ATG 45:55 04:19 (25) 03:04 (10) 04:40 (23) 10:22 (52) 04:29 (7) 04:34 (16) 02:17 (36) 05:30 (4) 05:28 (13)                     01:12 (24)
        04:19 (25) 07:23 (11) 12:03 (14) 22:25 (43) 26:54 (39) 31:28 (32) 33:45 (29) 39:15 (26) 44:43 (22)                     45:55 (22)
23 Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK 45:59 03:59 (12) 03:39 (27) 03:54 (10) 03:34 (20) 09:30 (56) 03:47 (5) 01:43 (17) 10:14 (54) 04:49 (4)                     00:50 (3)
        03:59 (12) 07:38 (15) 11:32 (9) 15:06 (11) 24:36 (31) 28:23 (22) 30:06 (18) 40:20 (27) 45:09 (24)                     45:59 (23)
24 Kurt Kisslig Waxholms OK 46:23 04:18 (23) 03:32 (23) 04:49 (27) 03:54 (25) 05:51 (32) 05:35 (36) 02:23 (40) 07:48 (36) 06:46 (36)                     01:27 (39)
        04:18 (23) 07:50 (20) 12:39 (20) 16:33 (17) 22:24 (16) 27:59 (18) 30:22 (23) 38:10 (22) 44:56 (23)                     46:23 (24)
25 Carl Carlin Söders-Tyresö 46:38 04:11 (18) 04:29 (38) 05:28 (38) 03:46 (22) 05:30 (28) 06:06 (39) 02:09 (29) 07:23 (31) 06:10 (28)                     01:26 (36)
        04:11 (18) 08:40 (28) 14:08 (30) 17:54 (25) 23:24 (21) 29:30 (29) 31:39 (28) 39:02 (25) 45:12 (25)                     46:38 (25)
26 Hugo Isgren IFK Enskede 46:53 07:00 (59) 03:14 (15) 03:57 (11) 04:22 (31) 05:08 (19) 04:50 (26) 01:48 (20) 07:18 (29) 07:38 (52)                     01:38 (46)
        07:00 (59) 10:14 (42) 14:11 (32) 18:33 (29) 23:41 (25) 28:31 (24) 30:19 (21) 37:37 (21) 45:15 (26)                     46:53 (26)
27 Lennart Sjöstål Klubblös 47:27 05:11 (42) 03:45 (29) 05:21 (37) 04:37 (35) 05:13 (21) 04:42 (18) 02:23 (40) 07:07 (25) 07:26 (50)                     01:42 (49)
        05:11 (42) 08:56 (32) 14:17 (33) 18:54 (31) 24:07 (28) 28:49 (26) 31:12 (27) 38:19 (24) 45:45 (27)                     47:27 (27)
28 Jan-Olof Malm Sigtuna OK 48:43 05:00 (35) 05:10 (45) 06:09 (46) 04:05 (27) 06:03 (38) 04:55 (28) 02:38 (46) 07:38 (34) 05:57 (25)                     01:08 (14)
        05:00 (35) 10:10 (41) 16:19 (42) 20:24 (37) 26:27 (37) 31:22 (31) 34:00 (32) 41:38 (28) 47:35 (28)                     48:43 (28)
29 Björn Stolt OK Ravinen 49:51 05:21 (47) 07:38 (56) 07:09 (53) 03:48 (23) 05:30 (28) 05:10 (32) 01:50 (21) 06:35 (12) 05:29 (14)                     01:21 (30)
        05:21 (47) 12:59 (56) 20:08 (54) 23:56 (46) 29:26 (43) 34:36 (40) 36:26 (37) 43:01 (31) 48:30 (29)                     49:51 (29)
30 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 50:22 05:11 (42) 06:58 (53) 06:14 (49) 03:37 (21) 04:58 (17) 04:45 (21) 02:06 (28) 09:55 (52) 05:26 (11)                     01:12 (24)
        05:11 (42) 12:09 (54) 18:23 (50) 22:00 (41) 26:58 (40) 31:43 (33) 33:49 (31) 43:44 (32) 49:10 (30)                     50:22 (30)
31 Inger Andersson Söders-Tyresö 50:33 03:44 (7) 05:09 (44) 05:35 (40) 03:28 (17) 05:25 (25) 04:45 (21) 02:09 (29) 12:22 (58) 06:49 (38)                     01:07 (12)
        03:44 (7) 08:53 (31) 14:28 (35) 17:56 (26) 23:21 (20) 28:06 (19) 30:15 (20) 42:37 (30) 49:26 (31)                     50:33 (31)
32 Bo Winald Hellas Orientering 51:59 05:19 (45) 04:19 (37) 05:05 (35) 05:56 (49) 05:14 (22) 08:27 (55) 01:35 (10) 08:05 (39) 06:49 (38)                     01:10 (22)
        05:19 (45) 09:38 (38) 14:43 (36) 20:39 (38) 25:53 (36) 34:20 (39) 35:55 (35) 44:00 (35) 50:49 (32)                     51:59 (32)
33 Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK 52:18 04:13 (21) 05:36 (48) 05:52 (44) 04:02 (26) 05:46 (31) 06:14 (40) 02:03 (24) 07:59 (38) 09:26 (58)                     01:07 (11)
        04:13 (21) 09:49 (39) 15:41 (40) 19:43 (34) 25:29 (34) 31:43 (33) 33:46 (30) 41:45 (29) 51:11 (33)                     52:18 (33)
34 Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 53:13 05:21 (47) 03:46 (31) 06:00 (45) 04:09 (29) 06:03 (38) 06:56 (49) 02:46 (49) 08:56 (46) 07:22 (49)                     01:54 (57)
        05:21 (47) 09:07 (33) 15:07 (38) 19:16 (32) 25:19 (33) 32:15 (36) 35:01 (34) 43:57 (33) 51:19 (34)                     53:13 (34)
35 Lars Nordin Solna OK 53:16 05:24 (49) 03:52 (34) 04:36 (21) 04:34 (33) 06:46 (45) 07:01 (50) 02:40 (47) 09:05 (47) 07:36 (51)                     01:42 (49)
        05:24 (49) 09:16 (36) 13:52 (29) 18:26 (28) 25:12 (32) 32:13 (35) 34:53 (33) 43:58 (34) 51:34 (35)                     53:16 (35)
36 Kjell Bergman Stigfinnarna 53:33 04:02 (15) 06:20 (51) 13:00 (59) 03:49 (24) 05:01 (18) 05:12 (33) 02:05 (25) 06:47 (16) 05:55 (24)                     01:22 (33)
        04:02 (15) 10:22 (45) 23:22 (58) 27:11 (53) 32:12 (47) 37:24 (44) 39:29 (43) 46:16 (38) 52:11 (36)                     53:33 (36)
37 Gertrud Vilhelmsson Stigfinnarna 53:36 05:03 (37) 07:20 (55) 07:19 (54) 06:24 (50) 06:57 (48) 04:53 (27) 02:20 (38) 07:04 (23) 05:06 (6)                     01:10 (21)
        05:03 (37) 12:23 (55) 19:42 (53) 26:06 (50) 33:03 (49) 37:56 (46) 40:16 (44) 47:20 (41) 52:26 (38)                     53:36 (37)
38 Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK 53:45 05:01 (36) 03:45 (29) 07:05 (52) 03:27 (15) 04:38 (10) 05:01 (30) 07:39 (58) 07:27 (33) 08:21 (56)                     01:21 (30)
        05:01 (36) 08:46 (30) 15:51 (41) 19:18 (33) 23:56 (26) 28:57 (27) 36:36 (38) 44:03 (36) 52:24 (37)                     53:45 (38)
39 Britt-Marie Eriksson OK Grip 54:21 04:01 (14) 04:38 (39) 05:08 (36) 04:34 (33) 07:31 (51) 08:47 (56) 02:25 (42) 10:06 (53) 06:02 (27)                     01:09 (17)
        04:01 (14) 08:39 (27) 13:47 (28) 18:21 (27) 25:52 (35) 34:39 (41) 37:04 (40) 47:10 (40) 53:12 (39)                     54:21 (39)
40 Sonja Perneby Tullinge SK 54:43 05:07 (41) 04:12 (35) 06:12 (48) 04:47 (41) 06:19 (41) 06:21 (42) 03:00 (53) 10:20 (55) 06:58 (42)                     01:27 (38)
        05:07 (41) 09:19 (37) 15:31 (39) 20:18 (35) 26:37 (38) 32:58 (37) 35:58 (36) 46:18 (39) 53:16 (40)                     54:43 (40)
41 Inger Pahlén Söders-Tyresö 55:52 05:03 (37) 03:40 (28) 04:59 (31) 11:21 (56) 05:42 (30) 06:03 (38) 02:15 (35) 08:20 (40) 06:52 (40)                     01:37 (45)
        05:03 (37) 08:43 (29) 13:42 (27) 25:03 (49) 30:45 (44) 36:48 (43) 39:03 (42) 47:23 (42) 54:15 (41)                     55:52 (41)
42 Tord Jonsson Attunda OK 56:17 04:49 (32) 03:46 (31) 04:55 (29) 16:14 (59) 05:57 (35) 04:48 (24) 02:14 (33) 06:58 (20) 05:38 (19)                     00:58 (6)
        04:49 (32) 08:35 (25) 13:30 (25) 29:44 (55) 35:41 (51) 40:29 (49) 42:43 (46) 49:41 (44) 55:19 (43)                     56:17 (42)
43 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 56:33 06:54 (58) 04:52 (42) 05:50 (43) 04:27 (32) 06:49 (46) 06:45 (46) 03:09 (54) 09:11 (50) 07:08 (47)                     01:28 (42)
        06:54 (58) 11:46 (51) 17:36 (45) 22:03 (42) 28:52 (42) 35:37 (42) 38:46 (41) 47:57 (43) 55:05 (42)                     56:33 (43)
44 Margaretha Nylund OK Södertörn 57:04 05:03 (37) 05:12 (47) 06:10 (47) 04:44 (38) 06:23 (42) 06:39 (45) 02:41 (48) 08:50 (45) 09:40 (59)                     01:42 (49)
        05:03 (37) 10:15 (44) 16:25 (43) 21:09 (40) 27:32 (41) 34:11 (38) 36:52 (39) 45:42 (37) 55:22 (44)                     57:04 (44)
45 Kristina Nygren Frisk Attunda OK 57:05 04:12 (19) 14:11 (60) 03:58 (12) 11:18 (55) 04:31 (8) 04:43 (19) 01:42 (16) 05:56 (7) 05:16 (8)                     01:18 (28)
        04:12 (19) 18:23 (60) 22:21 (56) 33:39 (58) 38:10 (52) 42:53 (51) 44:35 (49) 50:31 (46) 55:47 (45)                     57:05 (45)
46 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 57:25 04:25 (27) 03:24 (17) 05:02 (33) 03:00 (6) 05:53 (33) 21:41 (60) 01:24 (3) 06:23 (8) 04:58 (5)                     01:15 (27)
        04:25 (27) 07:49 (19) 12:51 (22) 15:51 (16) 21:44 (13) 43:25 (52) 44:49 (50) 51:12 (47) 56:10 (46)                     57:25 (46)
47 Thomas Svedin Bromma-Vällingby SOK 60:59 05:04 (40) 03:17 (16) 04:44 (24) 04:40 (37) 06:23 (42) 06:29 (44) 15:46 (59) 07:05 (24) 06:22 (30)                     01:09 (17)
        05:04 (40) 08:21 (23) 13:05 (24) 17:45 (24) 24:08 (29) 30:37 (30) 46:23 (52) 53:28 (49) 59:50 (49)                     60:59 (47)
48 Jan Burell OK Enen 61:16 05:20 (46) 06:24 (52) 07:02 (51) 05:41 (46) 07:34 (52) 05:42 (37) 02:59 (52) 09:22 (51) 09:13 (57)                     01:59 (58)
        05:20 (46) 11:44 (50) 18:46 (52) 24:27 (48) 32:01 (46) 37:43 (45) 40:42 (45) 50:04 (45) 59:17 (47)                     61:16 (48)
49 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 61:36 05:37 (51) 04:17 (36) 04:30 (18) 12:14 (57) 06:54 (47) 06:51 (47) 02:53 (51) 08:31 (43) 07:49 (53)                     02:00 (59)
        05:37 (51) 09:54 (40) 14:24 (34) 26:38 (51) 33:32 (50) 40:23 (48) 43:16 (47) 51:47 (48) 59:36 (48)                     61:36 (49)
50 Barbro Cedérus Snättringe SK 62:37 07:33 (60) 03:27 (20) 11:49 (58) 10:35 (54) 05:58 (36) 05:31 (35) 02:13 (32) 07:02 (22) 06:45 (35)                     01:44 (53)
        07:33 (60) 11:00 (46) 22:49 (57) 33:24 (57) 39:22 (56) 44:53 (54) 47:06 (53) 54:08 (50) 60:53 (50)                     62:37 (50)
51 Jan Brundell Solna OK 63:29 04:45 (31) 07:16 (54) 05:35 (40) 15:21 (58) 05:22 (24) 08:16 (53) 01:44 (19) 06:54 (18) 06:46 (36)                     01:30 (43)
        04:45 (31) 12:01 (52) 17:36 (45) 32:57 (56) 38:19 (54) 46:35 (56) 48:19 (54) 55:13 (51) 61:59 (51)                     63:29 (51)
52 Anki Landarv Klubblös 64:29 04:34 (28) 04:38 (39) 04:56 (30) 04:45 (39) 04:39 (12) 04:41 (17) 02:34 (45) 25:14 (60) 06:42 (32)                     01:46 (54)
        04:34 (28) 09:12 (34) 14:08 (30) 18:53 (30) 23:32 (24) 28:13 (21) 30:47 (24) 56:01 (52) 62:43 (52)                     64:29 (52)
53 Karin Nordebo Näslund Tumba-Mälarhöjden OK 64:32 04:40 (30) 03:37 (25) 08:35 (56) 07:01 (51) 14:20 (57) 08:12 (52) 02:17 (36) 08:33 (44) 05:52 (23)                     01:25 (35)
        04:40 (30) 08:17 (22) 16:52 (44) 23:53 (45) 38:13 (53) 46:25 (55) 48:42 (55) 57:15 (53) 63:07 (53)                     64:32 (53)
54 Sixten Westerlund Södertälje IF 66:53 06:24 (56) 05:39 (50) 05:44 (42) 04:46 (40) 16:45 (58) 04:29 (13) 02:21 (39) 12:07 (57) 06:59 (44)                     01:39 (47)
        06:24 (56) 12:03 (53) 17:47 (47) 22:33 (44) 39:18 (55) 43:47 (53) 46:08 (51) 58:15 (54) 65:14 (54)                     66:53 (54)
55 Heidi Bjerkhaug OK Ravinen 70:47 05:56 (52) 05:37 (49) 06:59 (50) 05:46 (47) 06:44 (44) 07:57 (51) 04:43 (57) 15:33 (59) 09:46 (60)                     01:46 (54)
        05:56 (52) 11:33 (49) 18:32 (51) 24:18 (47) 31:02 (45) 38:59 (47) 43:42 (48) 59:15 (55) 69:01 (55)                     70:47 (55)
56 Gunnel Balck IFK Lidingö SOK 74:43 06:13 (54) 05:06 (43) 10:13 (57) 05:08 (43) 06:00 (37) 09:25 (57) 16:03 (60) 07:48 (36) 06:57 (41)                     01:50 (56)
        06:13 (54) 11:19 (47) 21:32 (55) 26:40 (52) 32:40 (48) 42:05 (50) 58:08 (59) 65:56 (57) 72:53 (56)                     74:43 (56)
57 Anders Hallgren Gustavsbergs OK 75:36 05:29 (50) 04:45 (41) 04:52 (28) 05:55 (48) 25:29 (60) 06:53 (48) 03:10 (55) 09:06 (48) 08:14 (55)                     01:43 (52)
        05:29 (50) 10:14 (42) 15:06 (37) 21:01 (39) 46:30 (58) 53:23 (57) 56:33 (56) 65:39 (56) 73:53 (57)                     75:36 (57)
58 Mats Halvarez Klubblös 77:16 06:21 (55) 05:10 (45) 14:17 (60) 10:30 (53) 07:08 (50) 11:13 (58) 03:17 (56) 09:07 (49) 08:02 (54)                     02:11 (60)
        06:21 (55) 11:31 (48) 25:48 (60) 36:18 (59) 43:26 (57) 54:39 (58) 57:56 (57) 67:03 (58) 75:05 (58)                     77:16 (58)
59 Bengt Fahlin IBM Club Sweden 78:08 04:20 (26) 09:21 (57) 04:32 (20) 22:42 (60) 08:06 (54) 06:18 (41) 02:46 (49) 11:28 (56) 07:05 (46)                     01:30 (43)
        04:20 (26) 13:41 (57) 18:13 (49) 40:55 (60) 49:01 (59) 55:19 (59) 58:05 (58) 69:33 (59) 76:38 (59)                     78:08 (59)
60 Ulla Karnebäck Attunda OK 85:33 06:38 (57) 10:23 (58) 07:20 (55) 04:20 (30) 22:37 (59) 16:52 (59) 02:05 (25) 07:08 (27) 06:43 (34)                     01:27 (39)
        06:38 (57) 17:01 (59) 24:21 (59) 28:41 (54) 51:18 (60) 68:10 (60) 70:15 (60) 77:23 (60) 84:06 (60)                     85:33 (60)
- UC Lybert Eriksson Väsby OK 54:57 04:04   03:57   04:12   05:12   09:40   10:47   01:48   07:00   06:50                       01:27  
        04:04   08:01   12:13   17:25   27:05   37:52   39:40   46:40   53:30                       54:57  
- Carl Lang OK Österåker 70:15 13:15   05:46   06:45   04:32   09:41   06:05   10:50   11:45                           01:36  
        13:15   19:01   25:46   30:18   39:59   46:04   56:54   68:39                           70:15  
- Maria Marquez Tumba Mälarhöjden OK 81:12 07:06   16:23   08:02   07:18   16:46   01:41   09:21   13:26                           01:09  
        07:06   23:29   31:31   38:49   55:35   57:16   66:37   80:03                           81:12  
- Margareta Hallmén Attunda OK 86:11 03:41   06:04   05:37   19:45   31:57   02:42   08:21   05:59                           02:05  
        03:41   09:45   15:22   35:07   67:04   69:46   78:07   84:06                           86:11  
- Per Ljung Centrum OK 377:03 02:17   02:03   02:34   02:41   02:53   06:34                                   358:01  
        02:17   04:20   06:54   09:35   12:28   19:02                                   377:03  
- Britt Eriksson Hammarby IF OF 403:10 05:39   04:08   04:37                                               388:46  
        05:39   09:47   14:24                                               403:10  
- Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 403:15 05:41   04:08   04:45                                               388:41  
        05:41   09:49   14:34                                               403:15 Y
                                                                   
                                                                   
Plac Bana E Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6                                   Mål  
1 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 28:00 03:55 (1) 04:46 (5) 01:49 (3) 07:37 (1) 04:24 (5) 04:15 (3)                                 01:14 (1)
        03:55 (1) 08:41 (2) 10:30 (2) 18:07 (1) 22:31 (1) 26:46 (1)                                 28:00 (1)
2 John Åke Björklund Visborgs OK 32:10 04:34 (2) 03:55 (1) 01:54 (4) 12:15 (12) 04:32 (6) 03:43 (2)                                 01:17 (2)
        04:34 (2) 08:29 (1) 10:23 (1) 22:38 (2) 27:10 (2) 30:53 (2)                                 32:10 (2)
3 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 34:45 07:38 (13) 04:50 (6) 02:24 (9) 10:36 (4) 03:48 (2) 03:37 (1)                                 01:52 (6)
        07:38 (13) 12:28 (8) 14:52 (8) 25:28 (6) 29:16 (5) 32:53 (3)                                 34:45 (3)
4 Gunnar Eriksson Södertälje IF 35:10 05:02 (5) 05:31 (10) 02:32 (11) 10:58 (6) 04:49 (7) 04:19 (4)                                 01:59 (11)
        05:02 (5) 10:33 (6) 13:05 (5) 24:03 (5) 28:52 (4) 33:11 (4)                                 35:10 (4)
5 Berit Lindunger Haninge SOK 35:35 04:55 (4) 04:04 (2) 04:44 (18) 09:54 (3) 05:03 (9) 05:06 (10)                                 01:49 (5)
        04:55 (4) 08:59 (3) 13:43 (6) 23:37 (4) 28:40 (3) 33:46 (5)                                 35:35 (5)
6 Sune Andersson Snättringe SK 37:49 05:56 (9) 07:59 (15) 02:07 (6) 11:03 (7) 04:23 (4) 04:27 (5)                                 01:54 (8)
        05:56 (9) 13:55 (13) 16:02 (12) 27:05 (10) 31:28 (7) 35:55 (6)                                 37:49 (6)
7 Hans Eriksson Hellas Orientering 38:04 04:45 (3) 11:33 (18) 01:56 (5) 08:44 (2) 03:44 (1) 05:51 (17)                                 01:31 (3)
        04:45 (3) 16:18 (16) 18:14 (15) 26:58 (9) 30:42 (6) 36:33 (7)                                 38:04 (7)
8 Olle Öberg Skogsluffarnas OK 38:35 06:43 (10) 06:02 (13) 02:09 (7) 12:03 (9) 05:25 (11) 04:33 (7)                                 01:40 (4)
        06:43 (10) 12:45 (9) 14:54 (9) 26:57 (8) 32:22 (9) 36:55 (8)                                 38:35 (8)
9 Karl-Verner Andersson Snättringe SK 38:54 05:28 (7) 04:23 (3) 02:12 (8) 10:48 (5) 09:42 (18) 04:29 (6)                                 01:52 (6)
        05:28 (7) 09:51 (4) 12:03 (4) 22:51 (3) 32:33 (10) 37:02 (9)                                 38:54 (9)
10 Errol Wicksell Hellas Orientering 40:00 06:55 (11) 05:07 (8) 02:35 (12) 12:10 (10) 05:11 (10) 05:44 (16)                                 02:18 (14)
        06:55 (11) 12:02 (7) 14:37 (7) 26:47 (7) 31:58 (8) 37:42 (10)                                 40:00 (10)
11 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 40:02 05:45 (8) 09:00 (16) 01:46 (2) 11:06 (8) 05:35 (14) 04:53 (8)                                 01:57 (10)
        05:45 (8) 14:45 (14) 16:31 (14) 27:37 (11) 33:12 (11) 38:05 (11)                                 40:02 (11)
12 Alf Persson OK Österåker 40:49 08:29 (16) 04:59 (7) 02:24 (9) 12:10 (10) 05:28 (12) 04:59 (9)                                 02:20 (17)
        08:29 (16) 13:28 (12) 15:52 (10) 28:02 (12) 33:30 (12) 38:29 (12)                                 40:49 (12)
13 Lars-Olov Andersson Sigtuna OK 41:23 07:35 (12) 05:47 (12) 02:59 (14) 12:29 (13) 05:00 (8) 05:15 (11)                                 02:18 (14)
        07:35 (12) 13:22 (10) 16:21 (13) 28:50 (13) 33:50 (13) 39:05 (13)                                 41:23 (13)
14 Gunvor Granath Nynäshamns OK 42:55 07:57 (15) 05:26 (9) 02:35 (12) 13:02 (14) 06:10 (16) 05:28 (13)                                 02:17 (13)
        07:57 (15) 13:23 (11) 15:58 (11) 29:00 (14) 35:10 (14) 40:38 (14)                                 42:55 (14)
15 Lars-Erik Lindell Väsby OK 45:56 10:12 (17) 05:33 (11) 03:01 (15) 13:21 (15) 05:51 (15) 05:39 (15)                                 02:19 (16)
        10:12 (17) 15:45 (15) 18:46 (16) 32:07 (15) 37:58 (15) 43:37 (15)                                 45:56 (15)
16 Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 50:51 05:24 (6) 04:40 (4) 01:43 (1) 22:14 (18) 04:05 (3) 10:50 (18)                                 01:55 (9)
        05:24 (6) 10:04 (5) 11:47 (3) 34:01 (16) 38:06 (16) 48:56 (16)                                 50:51 (16)
17 Ulla-Britta Hall Järla Orientering 51:27 10:29 (18) 06:58 (14) 03:28 (16) 17:03 (17) 05:32 (13) 05:36 (14)                                 02:21 (18)
        10:29 (18) 17:27 (18) 20:55 (17) 37:58 (18) 43:30 (17) 49:06 (17)                                 51:27 (17)
18 Ulla-Britt Åleberg Attunda OK 53:58 07:39 (14) 09:40 (17) 04:01 (17) 15:56 (16) 09:15 (17) 05:26 (12)                                 02:01 (12)
        07:39 (14) 17:19 (17) 21:20 (18) 37:16 (17) 46:31 (18) 51:57 (18)                                 53:58 (18)
- Roland Bolin Snättringe SK 34:59 04:36   03:28   01:52   08:25   09:11   06:06                                   01:21  
        04:36   08:04   09:56   18:21   27:32   33:38                                   34:59