Sträcktider Luffarligan  Vallentuna IP                                                                
  2020-01-22       Svarta tider är sträcktider     Blå tider är från start     Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                              
                                                                        Sista-  
Plac Bana A - 5,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   Mål  
1 Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 37:25 01:58 (2) 02:30 (1) 02:51 (1) 02:05 (1) 02:46 (1) 03:21 (1) 03:22 (6) 04:21 (1) 03:17 (7) 01:53 (1) 01:47 (1) 01:45 (1) 01:02 (1) 01:23 (1) 00:44 (1) 01:11 (3) 01:09 (1)
        01:58 (2) 04:28 (1) 07:19 (1) 09:24 (1) 12:10 (1) 15:31 (1) 18:53 (1) 23:14 (1) 26:31 (1) 28:24 (1) 30:11 (1) 31:56 (1) 32:58 (1) 34:21 (1) 35:05 (1) 36:16 (1) 37:25 (1)
2 Niklas Wrane Söders-Tyresö 38:53 01:56 (1) 02:48 (2) 03:00 (2) 02:13 (2) 02:57 (2) 03:35 (3) 02:53 (1) 04:44 (2) 02:50 (1) 02:04 (2) 02:09 (4) 01:52 (2) 01:22 (2) 01:24 (2) 00:47 (2) 01:02 (1) 01:17 (2)
        01:56 (1) 04:44 (2) 07:44 (2) 09:57 (2) 12:54 (2) 16:29 (2) 19:22 (2) 24:06 (2) 26:56 (2) 29:00 (2) 31:09 (2) 33:01 (2) 34:23 (2) 35:47 (2) 36:34 (2) 37:36 (2) 38:53 (2)
3 Jens Rönnols Järla Orientering 43:52 03:03 (9) 03:08 (4) 03:18 (4) 02:26 (3) 03:47 (8) 03:47 (4) 03:05 (2) 05:42 (5) 02:55 (2) 02:04 (2) 01:56 (2) 02:03 (3) 01:29 (3) 01:32 (3) 00:55 (4) 01:13 (8) 01:29 (7)
        03:03 (9) 06:11 (8) 09:29 (8) 11:55 (7) 15:42 (6) 19:29 (5) 22:34 (4) 28:16 (4) 31:11 (4) 33:15 (4) 35:11 (4) 37:14 (3) 38:43 (3) 40:15 (3) 41:10 (3) 42:23 (3) 43:52 (3)
4 P-O Ivarsson Haninge SOK 45:05 02:27 (4) 03:24 (8) 03:27 (8) 02:32 (5) 03:19 (3) 03:34 (2) 03:13 (4) 04:55 (3) 03:05 (4) 02:44 (10) 02:19 (8) 02:22 (6) 01:45 (6) 02:26 (14) 00:59 (8) 01:09 (2) 01:25 (5)
        02:27 (4) 05:51 (6) 09:18 (7) 11:50 (6) 15:09 (4) 18:43 (3) 21:56 (3) 26:51 (3) 29:56 (3) 32:40 (3) 34:59 (3) 37:21 (4) 39:06 (4) 41:32 (4) 42:31 (4) 43:40 (4) 45:05 (4)
5 Niklas Wansölin OK Ravinen 46:35 02:28 (5) 03:14 (6) 03:21 (6) 02:43 (6) 03:45 (7) 04:15 (8) 03:43 (9) 05:28 (4) 03:24 (9) 02:38 (8) 02:12 (6) 02:09 (4) 02:09 (11) 01:37 (4) 00:54 (3) 01:11 (4) 01:24 (4)
        02:28 (5) 05:42 (5) 09:03 (5) 11:46 (5) 15:31 (5) 19:46 (6) 23:29 (8) 28:57 (5) 32:21 (5) 34:59 (6) 37:11 (6) 39:20 (5) 41:29 (6) 43:06 (6) 44:00 (6) 45:11 (6) 46:35 (5)
6 Jan Lundbrck Järfälla OK 46:59 02:28 (5) 02:58 (3) 03:18 (4) 02:54 (8) 04:06 (9) 04:09 (7) 03:20 (5) 06:03 (7) 03:23 (8) 02:10 (4) 02:10 (5) 02:30 (7) 01:40 (4) 01:40 (7) 01:09 (11) 01:12 (7) 01:49 (12)
        02:28 (5) 05:26 (3) 08:44 (3) 11:38 (4) 15:44 (7) 19:53 (8) 23:13 (7) 29:16 (6) 32:39 (6) 34:49 (5) 36:59 (5) 39:29 (6) 41:09 (5) 42:49 (5) 43:58 (5) 45:10 (5) 46:59 (6)
7 Öyvind Michelsen Järfälla OK 49:09 02:26 (3) 03:51 (10) 04:16 (13) 03:03 (10) 03:30 (4) 04:16 (9) 03:29 (7) 05:59 (6) 03:11 (6) 02:27 (7) 02:12 (6) 02:19 (5) 02:59 (16) 01:38 (6) 00:55 (4) 01:11 (3) 01:27 (6)
        02:26 (3) 06:17 (9) 10:33 (9) 13:36 (9) 17:06 (9) 21:22 (9) 24:51 (9) 30:50 (7) 34:01 (7) 36:28 (7) 38:40 (7) 40:59 (7) 43:58 (8) 45:36 (8) 46:31 (7) 47:42 (7) 49:09 (7)
8 Ulf Burman Gustafsberg OK 49:16 02:43 (8) 03:15 (7) 03:10 (3) 03:06 (11) 03:34 (5) 04:03 (6) 03:08 (3) 08:40 (13) 03:09 (5) 02:16 (6) 02:03 (3) 02:34 (8) 02:14 (12) 01:37 (4) 01:03 (9) 01:11 (4) 01:30 (8)
        02:43 (8) 05:58 (7) 09:08 (6) 12:14 (8) 15:48 (8) 19:51 (7) 22:59 (6) 31:39 (9) 34:48 (9) 37:04 (9) 39:07 (8) 41:41 (8) 43:55 (7) 45:32 (7) 46:35 (8) 47:46 (8) 49:16 (8)
9 Lars Landström Långhundra IF 54:51 03:47 (17) 03:44 (9) 03:44 (9) 03:07 (12) 04:37 (12) 05:30 (12) 03:48 (10) 06:08 (8) 03:47 (11) 03:06 (12) 03:01 (13) 02:50 (12) 01:51 (8) 02:04 (9) 01:03 (9) 01:26 (9) 01:18 (3)
        03:47 (17) 07:31 (12) 11:15 (11) 14:22 (11) 18:59 (11) 24:29 (11) 28:17 (11) 34:25 (10) 38:12 (10) 41:18 (10) 44:19 (10) 47:09 (10) 49:00 (9) 51:04 (9) 52:07 (9) 53:33 (9) 54:51 (9)
10 Leif Åkerblom OK Österåker 57:41 03:17 (12) 03:52 (11) 04:00 (10) 02:57 (9) 04:15 (10) 04:59 (10) 04:00 (12) 07:09 (10) 03:45 (10) 05:17 (18) 02:41 (11) 02:35 (9) 01:50 (7) 02:15 (12) 01:17 (15) 01:36 (13) 01:56 (14)
        03:17 (12) 07:09 (10) 11:09 (10) 14:06 (10) 18:21 (10) 23:20 (10) 27:20 (10) 34:29 (11) 38:14 (11) 43:31 (11) 46:12 (11) 48:47 (11) 50:37 (10) 52:52 (10) 54:09 (10) 55:45 (10) 57:41 (10)
11 Göran Nilsson Snättringe SK 58:18 02:29 (7) 03:11 (5) 03:21 (6) 02:28 (4) 03:39 (6) 04:00 (5) 03:38 (8) 08:50 (14) 03:02 (3) 02:14 (5) 02:20 (9) 04:44 (18) 07:44 (19) 02:23 (13) 00:55 (5) 01:32 (12) 01:48 (11)
        02:29 (7) 05:40 (4) 09:01 (4) 11:29 (3) 15:08 (3) 19:08 (4) 22:46 (5) 31:36 (8) 34:38 (8) 36:52 (8) 39:12 (9) 43:56 (9) 51:40 (11) 54:03 (12) 54:58 (11) 56:30 (11) 58:18 (11)
12 Sven-Anders Olsson Attunda OK 60:06 03:16 (11) 05:08 (18) 04:46 (14) 03:10 (13) 04:29 (11) 05:48 (13) 03:58 (11) 08:01 (11) 03:58 (13) 02:42 (9) 02:23 (10) 02:46 (10) 02:54 (15) 02:42 (16) 00:58 (7) 01:29 (11) 01:38 (10)
        03:16 (11) 08:24 (16) 13:10 (16) 16:20 (15) 20:49 (14) 26:37 (13) 30:35 (13) 38:36 (13) 42:34 (13) 45:16 (13) 47:39 (13) 50:25 (13) 53:19 (13) 56:01 (13) 56:59 (13) 58:28 (13) 60:06 (12)
13 Tomas Movin Snättringe SK 60:14 04:01 (18) 04:23 (15) 04:00 (10) 03:13 (14) 05:03 (15) 05:57 (15) 04:05 (13) 06:38 (9) 03:59 (14) 02:45 (11) 02:57 (12) 02:47 (11) 02:01 (9) 02:12 (11) 01:15 (13) 02:59 (19) 01:59 (15)
        04:01 (18) 08:24 (16) 12:24 (14) 15:37 (13) 20:40 (13) 26:37 (13) 30:42 (14) 37:20 (12) 41:19 (12) 44:04 (12) 47:01 (12) 49:48 (12) 51:49 (12) 54:01 (11) 55:16 (12) 58:15 (12) 60:14 (13)
14 Lotta Valentin Gustavsbergs OK 65:28 03:21 (13) 04:10 (14) 04:11 (12) 02:45 (7) 04:51 (14) 05:22 (11) 04:53 (15) 12:06 (18) 03:50 (12) 05:01 (17) 03:32 (17) 03:23 (13) 01:42 (5) 02:02 (8) 01:15 (13) 01:27 (10) 01:37 (9)
        03:21 (13) 07:31 (12) 11:42 (12) 14:27 (12) 19:18 (12) 24:40 (12) 29:33 (12) 41:39 (14) 45:29 (14) 50:30 (14) 54:02 (14) 57:25 (14) 59:07 (14) 61:09 (14) 62:24 (14) 63:51 (14) 65:28 (14)
15 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 70:02 03:15 (10) 04:07 (13) 05:00 (15) 03:52 (16) 04:48 (13) 05:49 (14) 04:51 (14) 11:18 (16) 04:30 (15) 03:49 (15) 03:13 (15) 03:41 (14) 03:39 (18) 02:31 (15) 01:12 (12) 01:44 (14) 02:43 (18)
        03:15 (10) 07:22 (11) 12:22 (13) 16:14 (14) 21:02 (15) 26:51 (15) 31:42 (15) 43:00 (15) 47:30 (15) 51:19 (15) 54:32 (15) 58:13 (15) 61:52 (16) 64:23 (15) 65:35 (15) 67:19 (15) 70:02 (15)
16 Christer Hördell Söders-Tyresö 70:46 03:38 (16) 04:50 (17) 05:06 (17) 04:00 (17) 05:30 (16) 06:32 (16) 05:07 (16) 08:38 (12) 04:49 (16) 03:36 (14) 03:28 (16) 04:17 (17) 02:16 (13) 03:04 (18) 01:23 (16) 02:11 (16) 02:21 (16)
        03:38 (16) 08:28 (18) 13:34 (18) 17:34 (18) 23:04 (17) 29:36 (17) 34:43 (16) 43:21 (16) 48:10 (16) 51:46 (16) 55:14 (16) 59:31 (16) 61:47 (15) 64:51 (16) 66:14 (16) 68:25 (16) 70:46 (16)
17 Kurt Eriksson Vandrarringen 71:05 03:26 (14) 04:06 (12) 05:22 (18) 03:37 (15) 05:31 (17) 06:35 (17) 06:22 (19) 10:28 (15) 04:52 (17) 03:35 (13) 03:05 (14) 03:50 (15) 02:08 (10) 02:08 (10) 01:35 (18) 02:36 (18) 01:49 (12)
        03:26 (14) 07:32 (14) 12:54 (15) 16:31 (16) 22:02 (16) 28:37 (16) 34:59 (17) 45:27 (17) 50:19 (17) 53:54 (17) 56:59 (17) 60:49 (17) 62:57 (17) 65:05 (17) 66:40 (17) 69:16 (17) 71:05 (17)
18 a Järla Orientering 77:36 03:37 (15) 04:31 (16) 05:03 (16) 04:18 (18) 06:25 (18) 06:41 (18) 05:40 (17) 11:25 (17) 06:13 (18) 04:04 (16) 04:33 (19) 03:59 (16) 02:21 (14) 02:50 (17) 01:29 (17) 01:52 (15) 02:35 (17)
        03:37 (15) 08:08 (15) 13:11 (17) 17:29 (17) 23:54 (18) 30:35 (18) 36:15 (18) 47:40 (18) 53:53 (18) 57:57 (18) 62:30 (18) 66:29 (18) 68:50 (18) 71:40 (18) 73:09 (18) 75:01 (18) 77:36 (18)
19 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 114:11 05:06 (19) 08:24 (19) 13:25 (19) 05:16 (19) 09:01 (19) 09:24 (19) 06:21 (18) 13:06 (19) 09:53 (19) 07:30 (19) 04:31 (18) 06:07 (19) 03:09 (17) 05:13 (19) 01:59 (19) 02:18 (17) 03:28 (19)
        05:06 (19) 13:30 (19) 26:55 (19) 32:11 (19) 41:12 (19) 50:36 (19) 56:57 (19) 70:03 (19) 79:56 (19) 87:26 (19) 91:57 (19) 98:04 (19) 101:13 (19) 106:26 (19) 108:25 (19) 110:43 (19) 114:11 (19)
                                                                           
                                                                           
Plac Bana B - 4,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12                   Mål  
1 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 38:41 02:56 (1) 03:05 (5) 02:35 (6) 02:57 (3) 05:21 (1) 03:47 (4) 04:17 (2) 05:00 (2) 02:48 (1) 01:57 (1) 01:03 (3) 01:16 (2)                 01:39 (4)
        02:56 (1) 06:01 (3) 08:36 (3) 11:33 (3) 16:54 (1) 20:41 (1) 24:58 (1) 29:58 (1) 32:46 (1) 34:43 (1) 35:46 (1) 37:02 (1)                 38:41 (1)
2 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 40:28 03:15 (6) 02:38 (2) 02:29 (4) 02:47 (1) 06:21 (8) 03:34 (2) 04:13 (1) 04:48 (1) 03:40 (12) 02:10 (2) 01:22 (19) 01:23 (4)                 01:48 (11)
        03:15 (6) 05:53 (2) 08:22 (2) 11:09 (1) 17:30 (3) 21:04 (3) 25:17 (2) 30:05 (2) 33:45 (2) 35:55 (2) 37:17 (2) 38:40 (2)                 40:28 (2)
3 Elisabeth Tollemark Skogsluffarnas OK 44:08 03:03 (2) 03:11 (7) 02:39 (9) 03:37 (19) 05:53 (3) 03:51 (5) 05:13 (11) 05:51 (6) 03:28 (7) 02:52 (13) 01:01 (2) 01:32 (9)                 01:57 (18)
        03:03 (2) 06:14 (4) 08:53 (4) 12:30 (6) 18:23 (5) 22:14 (5) 27:27 (5) 33:18 (3) 36:46 (3) 39:38 (4) 40:39 (4) 42:11 (3)                 44:08 (3)
4 Marie Malmborg Söders-Tyresö 44:21 03:13 (5) 03:37 (13) 02:39 (9) 02:53 (2) 05:59 (5) 03:46 (3) 04:22 (3) 06:55 (17) 03:24 (5) 02:24 (3) 01:21 (17) 01:48 (23)                 02:00 (23)
        03:13 (5) 06:50 (8) 09:29 (9) 12:22 (4) 18:21 (4) 22:07 (4) 26:29 (4) 33:24 (4) 36:48 (4) 39:12 (3) 40:33 (3) 42:21 (4)                 44:21 (4)
5 Janne Nilsson Centrum OK 44:52 04:02 (25) 03:02 (3) 03:11 (21) 03:01 (5) 06:22 (9) 04:23 (10) 04:47 (5) 06:13 (11) 03:08 (2) 02:48 (11) 01:00 (1) 01:21 (3)                 01:34 (1)
        04:02 (25) 07:04 (11) 10:15 (13) 13:16 (12) 19:38 (9) 24:01 (10) 28:48 (8) 35:01 (10) 38:09 (7) 40:57 (6) 41:57 (5) 43:18 (5)                 44:52 (5)
6 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 45:05 03:26 (9) 03:02 (3) 02:53 (13) 03:21 (11) 05:59 (5) 05:01 (21) 04:36 (4) 05:49 (5) 03:25 (6) 03:21 (23) 01:06 (7) 01:23 (4)                 01:43 (5)
        03:26 (9) 06:28 (6) 09:21 (8) 12:42 (9) 18:41 (6) 23:42 (7) 28:18 (7) 34:07 (6) 37:32 (5) 40:53 (5) 41:59 (6) 43:22 (6)                 45:05 (6)
7 Anna-Karin Sundqvist Tullinge SK 45:47 03:50 (18) 03:29 (11) 03:14 (23) 03:01 (5) 06:12 (7) 04:29 (14) 05:37 (18) 05:54 (7) 03:21 (4) 02:34 (4) 01:07 (8) 01:25 (8)                 01:34 (2)
        03:50 (18) 07:19 (13) 10:33 (15) 13:34 (14) 19:46 (10) 24:15 (12) 29:52 (12) 35:46 (12) 39:07 (11) 41:41 (9) 42:48 (9) 44:13 (8)                 45:47 (7)
8 Gunnar Svanberg Järfälla OK 45:56 03:37 (12) 03:14 (8) 02:24 (2) 03:13 (7) 07:33 (21) 03:59 (7) 04:57 (7) 05:43 (3) 03:55 (18) 02:46 (9) 01:17 (14) 01:32 (9)                 01:46 (9)
        03:37 (12) 06:51 (9) 09:15 (6) 12:28 (5) 20:01 (13) 24:00 (9) 28:57 (9) 34:40 (8) 38:35 (8) 41:21 (8) 42:38 (8) 44:10 (7)                 45:56 (8)
9 Peder Karlsson Rånäs OK 46:16 03:07 (3) 03:16 (9) 02:38 (7) 03:31 (17) 06:52 (17) 04:27 (13) 05:11 (10) 05:54 (7) 03:39 (11) 02:37 (5) 01:21 (17) 01:47 (20)                 01:56 (17)
        03:07 (3) 06:23 (5) 09:01 (5) 12:32 (7) 19:24 (8) 23:51 (8) 29:02 (10) 34:56 (9) 38:35 (8) 41:12 (7) 42:33 (7) 44:20 (9)                 46:16 (9)
10 Mikael Sundqvist Tullinge SK 46:21 03:27 (10) 03:06 (6) 02:46 (11) 03:15 (8) 06:39 (12) 03:58 (6) 05:01 (8) 06:01 (9) 04:42 (31) 02:46 (9) 01:20 (15) 01:37 (15)                 01:43 (5)
        03:27 (10) 06:33 (7) 09:19 (7) 12:34 (8) 19:13 (7) 23:11 (6) 28:12 (6) 34:13 (7) 38:55 (10) 41:41 (9) 43:01 (10) 44:38 (10)                 46:21 (10)
11 Jan Gottfridsson Norbergs OK 47:19 03:20 (7) 02:30 (1) 02:31 (5) 02:58 (4) 05:55 (4) 03:28 (1) 05:19 (13) 07:58 (28) 03:35 (8) 05:32 (35) 01:04 (4) 01:23 (4)                 01:46 (9)
        03:20 (7) 05:50 (1) 08:21 (1) 11:19 (2) 17:14 (2) 20:42 (2) 26:01 (3) 33:59 (5) 37:34 (6) 43:06 (11) 44:10 (11) 45:33 (11)                 47:19 (11)
12 Ingemar Gard Söders-Tyresö 48:35 03:21 (8) 03:30 (12) 02:56 (16) 03:20 (10) 06:50 (16) 04:12 (8) 05:04 (9) 06:06 (10) 05:46 (34) 03:00 (19) 01:05 (5) 01:35 (13)                 01:50 (12)
        03:21 (8) 06:51 (9) 09:47 (11) 13:07 (10) 19:57 (11) 24:09 (11) 29:13 (11) 35:19 (11) 41:05 (13) 44:05 (12) 45:10 (12) 46:45 (12)                 48:35 (12)
13 Anders Kärrström Tullinge SK 48:55 03:44 (15) 03:45 (17) 03:27 (27) 03:24 (13) 06:38 (11) 04:25 (11) 05:54 (21) 06:32 (14) 03:15 (3) 03:10 (21) 01:22 (19) 01:36 (14)                 01:43 (5)
        03:44 (15) 07:29 (15) 10:56 (19) 14:20 (17) 20:58 (16) 25:23 (13) 31:17 (14) 37:49 (13) 41:04 (12) 44:14 (13) 45:36 (13) 47:12 (13)                 48:55 (13)
14 Bo Davidsson Solna OK 50:43 04:06 (27) 04:58 (30) 03:02 (17) 03:56 (22) 06:40 (14) 04:26 (12) 04:55 (6) 06:16 (12) 04:03 (23) 02:56 (16) 01:46 (31) 01:32 (9)                 02:07 (27)
        04:06 (27) 09:04 (25) 12:06 (25) 16:02 (25) 22:42 (19) 27:08 (16) 32:03 (15) 38:19 (14) 42:22 (14) 45:18 (14) 47:04 (15) 48:36 (14)                 50:43 (14)
15 Per Helén Söders-Tyresö 50:46 03:28 (11) 04:33 (25) 02:38 (7) 03:34 (18) 05:48 (2) 07:28 (33) 05:22 (16) 05:46 (4) 05:16 (33) 02:50 (12) 01:05 (5) 01:24 (7)                 01:34 (1)
        03:28 (11) 08:01 (20) 10:39 (16) 14:13 (16) 20:01 (13) 27:29 (19) 32:51 (17) 38:37 (15) 43:53 (17) 46:43 (17) 47:48 (17) 49:12 (16)                 50:46 (15)
16 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 50:49 03:09 (4) 04:28 (24) 02:52 (12) 03:24 (13) 06:39 (12) 05:17 (26) 05:20 (15) 07:49 (25) 03:59 (19) 02:44 (8) 01:15 (12) 02:10 (30)                 01:43 (5)
        03:09 (4) 07:37 (18) 10:29 (14) 13:53 (15) 20:32 (15) 25:49 (14) 31:09 (13) 38:58 (16) 42:57 (16) 45:41 (15) 46:56 (14) 49:06 (15)                 50:49 (16)
17 Börje Wahlgren Sundbybergs IK 51:18 03:49 (17) 03:39 (15) 02:27 (3) 03:17 (9) 07:53 (23) 05:53 (29) 05:19 (13) 06:58 (19) 03:36 (9) 04:05 (28) 01:13 (11) 01:15 (1)                 01:54 (15)
        03:49 (17) 07:28 (14) 09:55 (12) 13:12 (11) 21:05 (17) 26:58 (15) 32:17 (16) 39:15 (17) 42:51 (15) 46:56 (18) 48:09 (18) 49:24 (17)                 51:18 (17)
18 Lars Boudrie Väsby OK 51:30 03:41 (13) 06:21 (34) 03:11 (21) 03:48 (20) 06:48 (15) 04:12 (8) 05:18 (12) 06:51 (16) 03:43 (14) 02:37 (5) 01:09 (9) 01:48 (23)                 02:03 (25)
        03:41 (13) 10:02 (31) 13:13 (28) 17:01 (28) 23:49 (25) 28:01 (21) 33:19 (18) 40:10 (18) 43:53 (17) 46:30 (16) 47:39 (16) 49:27 (18)                 51:30 (18)
19 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 52:51 03:53 (19) 03:55 (19) 02:53 (13) 04:44 (31) 08:00 (25) 05:01 (21) 05:51 (20) 06:47 (15) 03:42 (13) 02:52 (13) 01:20 (15) 01:53 (26)                 02:00 (23)
        03:53 (19) 07:48 (19) 10:41 (17) 15:25 (21) 23:25 (22) 28:26 (24) 34:17 (23) 41:04 (20) 44:46 (19) 47:38 (19) 48:58 (19) 50:51 (19)                 52:51 (19)
20 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 53:02 03:56 (20) 03:38 (14) 03:08 (20) 03:56 (22) 07:30 (20) 05:16 (25) 06:36 (24) 06:56 (18) 04:11 (24) 02:43 (7) 01:25 (23) 01:48 (23)                 01:59 (22)
        03:56 (20) 07:34 (16) 10:42 (18) 14:38 (18) 22:08 (18) 27:24 (17) 34:00 (20) 40:56 (19) 45:07 (20) 47:50 (20) 49:15 (20) 51:03 (20)                 53:02 (20)
21 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 53:30 04:00 (24) 04:03 (20) 03:36 (30) 04:01 (25) 07:36 (22) 04:44 (19) 06:03 (22) 07:49 (25) 03:37 (10) 02:56 (16) 01:24 (22) 01:43 (17)                 01:58 (20)
        04:00 (24) 08:03 (21) 11:39 (21) 15:40 (22) 23:16 (21) 28:00 (20) 34:03 (21) 41:52 (22) 45:29 (21) 48:25 (21) 49:49 (21) 51:32 (21)                 53:30 (21)
22 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 55:11 04:18 (28) 05:12 (31) 03:30 (29) 03:23 (12) 07:10 (19) 04:36 (18) 05:35 (17) 07:48 (24) 04:32 (29) 03:41 (26) 01:35 (28) 01:53 (26)                 01:58 (20)
        04:18 (28) 09:30 (27) 13:00 (27) 16:23 (26) 23:33 (23) 28:09 (22) 33:44 (19) 41:32 (21) 46:04 (22) 49:45 (22) 51:20 (22) 53:13 (22)                 55:11 (22)
23 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 56:11 03:57 (22) 04:21 (22) 03:28 (28) 04:06 (27) 08:00 (25) 04:32 (15) 05:42 (19) 08:22 (30) 03:59 (19) 04:44 (31) 01:33 (25) 01:34 (12)                 01:53 (14)
        03:57 (22) 08:18 (22) 11:46 (23) 15:52 (24) 23:52 (26) 28:24 (23) 34:06 (22) 42:28 (23) 46:27 (23) 51:11 (24) 52:44 (23) 54:18 (23)                 56:11 (23)
24 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 56:47 03:59 (23) 06:41 (36) 02:54 (15) 04:10 (28) 06:59 (18) 04:50 (20) 06:10 (23) 07:25 (21) 04:19 (27) 03:13 (22) 02:05 (34) 01:55 (28)                 02:07 (27)
        03:59 (23) 10:40 (33) 13:34 (30) 17:44 (29) 24:43 (28) 29:33 (25) 35:43 (25) 43:08 (25) 47:27 (25) 50:40 (23) 52:45 (24) 54:40 (24)                 56:47 (24)
25 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 58:35 04:03 (26) 04:27 (23) 03:20 (25) 03:56 (22) 08:20 (28) 05:42 (27) 06:58 (26) 09:20 (34) 04:00 (21) 02:58 (18) 01:40 (30) 01:46 (19)                 02:05 (26)
        04:03 (26) 08:30 (23) 11:50 (24) 15:46 (23) 24:06 (27) 29:48 (26) 36:46 (26) 46:06 (27) 50:06 (27) 53:04 (25) 54:44 (25) 56:30 (25)                 58:35 (25)
26 Gunnar Hedlund Södertälje-Nykvarn OF 60:05 04:57 (31) 04:49 (27) 03:39 (33) 04:37 (30) 08:41 (30) 05:11 (24) 07:03 (28) 07:41 (23) 04:00 (21) 04:07 (29) 01:16 (13) 01:47 (20)                 02:17 (30)
        04:57 (31) 09:46 (29) 13:25 (29) 18:02 (30) 26:43 (30) 31:54 (29) 38:57 (29) 46:38 (28) 50:38 (28) 54:45 (26) 56:01 (26) 57:48 (26)                 60:05 (26)
27 Sven Setterqvist OK Södertörn 60:31 04:54 (30) 04:11 (21) 03:19 (24) 04:33 (29) 07:57 (24) 05:42 (27) 06:57 (25) 07:54 (27) 04:16 (25) 05:23 (33) 01:22 (19) 01:43 (17)                 02:20 (31)
        04:54 (30) 09:05 (26) 12:24 (26) 16:57 (27) 24:54 (29) 30:36 (28) 37:33 (27) 45:27 (26) 49:43 (26) 55:06 (27) 56:28 (28) 58:11 (27)                 60:31 (27)
28 Lars Grankvist Täby OK 60:42 03:47 (16) 03:27 (10) 02:22 (1) 03:53 (21) 06:29 (10) 10:25 (36) 08:02 (33) 09:01 (33) 04:56 (32) 02:54 (15) 01:09 (9) 02:25 (33)                 01:52 (13)
        03:47 (16) 07:14 (12) 09:36 (10) 13:29 (13) 19:58 (12) 30:23 (27) 38:25 (28) 47:26 (29) 52:22 (29) 55:16 (28) 56:25 (27) 58:50 (28)                 60:42 (28)
29 Tomas Norlén Södertälje-Nykvarn OF 63:48 05:39 (34) 04:51 (28) 03:38 (32) 04:01 (25) 10:02 (32) 05:10 (23) 07:00 (27) 08:57 (32) 03:50 (17) 03:27 (24) 01:48 (33) 03:13 (36)                 02:12 (29)
        05:39 (34) 10:30 (32) 14:08 (33) 18:09 (31) 28:11 (31) 33:21 (31) 40:21 (30) 49:18 (30) 53:08 (30) 56:35 (29) 58:23 (29) 61:36 (29)                 63:48 (29)
30 Eva Elnerud Sigtuna OK 64:14 08:49 (36) 03:48 (18) 03:07 (19) 05:05 (33) 10:42 (35) 04:33 (16) 09:49 (34) 06:22 (13) 03:46 (15) 03:05 (20) 01:35 (28) 01:39 (16)                 01:54 (15)
        08:49 (36) 12:37 (35) 15:44 (35) 20:49 (35) 31:31 (35) 36:04 (34) 45:53 (35) 52:15 (33) 56:01 (32) 59:06 (31) 60:41 (31) 62:20 (30)                 64:14 (30)
31 Bo Nyberg IBMklubben 65:19 03:56 (20) 03:40 (16) 03:37 (31) 03:29 (15) 08:11 (27) 04:33 (16) 07:04 (29) 08:16 (29) 03:49 (16) 13:13 (36) 01:47 (32) 01:47 (20)                 01:57 (18)
        03:56 (20) 07:36 (17) 11:13 (20) 14:42 (19) 22:53 (20) 27:26 (18) 34:30 (24) 42:46 (24) 46:35 (24) 59:48 (32) 61:35 (32) 63:22 (32)                 65:19 (31)
32 Tommy Wåhlin Västerås SOK 66:09 05:10 (33) 06:16 (33) 03:22 (26) 05:44 (35) 08:49 (31) 06:26 (30) 07:46 (31) 07:21 (20) 04:24 (28) 03:37 (25) 01:25 (23) 02:06 (29)                 03:43 (35)
        05:10 (33) 11:26 (34) 14:48 (34) 20:32 (34) 29:21 (34) 35:47 (32) 43:33 (32) 50:54 (31) 55:18 (31) 58:55 (30) 60:20 (30) 62:26 (31)                 66:09 (32)
33 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 67:41 04:47 (29) 05:14 (32) 03:55 (34) 05:11 (34) 10:09 (33) 06:47 (31) 07:14 (30) 08:47 (31) 04:38 (30) 04:12 (30) 01:33 (25) 02:16 (31)                 02:58 (34)
        04:47 (29) 10:01 (30) 13:56 (32) 19:07 (33) 29:16 (33) 36:03 (33) 43:17 (31) 52:04 (32) 56:42 (34) 60:54 (33) 62:27 (33) 64:43 (33)                 67:41 (33)
34 Anneli Lindqvist Gustavsbergs OK 68:37 03:43 (14) 04:53 (29) 03:06 (18) 03:30 (16) 08:24 (29) 09:35 (35) 11:38 (36) 07:26 (22) 04:16 (25) 05:29 (34) 01:33 (25) 02:27 (34)                 02:37 (33)
        03:43 (14) 08:36 (24) 11:42 (22) 15:12 (20) 23:36 (24) 33:11 (30) 44:49 (34) 52:15 (33) 56:31 (33) 62:00 (34) 63:33 (34) 66:00 (34)                 68:37 (34)
35 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 84:27 05:07 (32) 04:33 (25) 04:12 (35) 04:55 (32) 10:24 (34) 07:26 (32) 07:46 (31) 21:49 (36) 07:30 (35) 03:56 (27) 02:07 (35) 02:21 (32)                 02:21 (32)
        05:07 (32) 09:40 (28) 13:52 (31) 18:47 (32) 29:11 (32) 36:37 (35) 44:23 (33) 66:12 (35) 73:42 (35) 77:38 (35) 79:45 (35) 82:06 (35)                 84:27 (35)
36 Gustaf Richert Skogsluffarnas OK 97:35 07:23 (35) 06:24 (35) 05:27 (36) 07:23 (36) 14:24 (36) 09:28 (34) 11:10 (35) 11:40 (35) 09:18 (36) 05:12 (32) 03:05 (36) 02:58 (35)                 03:43 (35)
        07:23 (35) 13:47 (36) 19:14 (36) 26:37 (36) 41:01 (36) 50:29 (36) 61:39 (36) 73:19 (36) 82:37 (36) 87:49 (36) 90:54 (36) 93:52 (36)                 97:35 (36)
                                                                           
                                                                           
Plac Bana C - 3,7 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12                   Mål  
1 Tommy Holmér Väsby OK 32:34 02:24 (1) 02:08 (2) 02:00 (1) 04:29 (83) 04:32 (2) 03:29 (4) 02:53 (3) 02:05 (1) 01:59 (1) 01:12 (1) 03:00 (13) 01:02 (1)                 01:21 (1)
        02:24 (1) 04:32 (1) 06:32 (1) 11:01 (6) 15:33 (3) 19:02 (3) 21:55 (3) 24:00 (2) 25:59 (2) 27:11 (1) 30:11 (1) 31:13 (1)                 32:34 (1)
2 Björn-Ove Pettersson Attunda OK 33:58 02:32 (2) 02:04 (1) 02:25 (2) 02:13 (4) 04:31 (1) 03:22 (3) 02:45 (1) 02:25 (3) 02:21 (3) 03:58 (82) 02:20 (2) 01:26 (7)                 01:36 (4)
        02:32 (2) 04:36 (2) 07:01 (2) 09:14 (1) 13:45 (1) 17:07 (1) 19:52 (1) 22:17 (1) 24:38 (1) 28:36 (2) 30:56 (2) 32:22 (2)                 33:58 (2)
3 Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF 34:15 02:56 (5) 02:20 (3) 02:38 (4) 02:40 (19) 04:39 (3) 03:45 (10) 02:52 (2) 02:50 (6) 02:40 (9) 01:37 (3) 02:29 (3) 01:15 (2)                 01:34 (3)
        02:56 (5) 05:16 (3) 07:54 (3) 10:34 (2) 15:13 (2) 18:58 (2) 21:50 (2) 24:40 (3) 27:20 (3) 28:57 (3) 31:26 (3) 32:41 (3)                 34:15 (3)
4 Mats Herbert Täby OK 35:23 04:22 (59) 02:41 (11) 02:33 (3) 01:55 (1) 05:08 (5) 03:04 (1) 02:58 (4) 02:29 (4) 02:26 (5) 02:06 (16) 02:40 (4) 01:20 (4)                 01:41 (10)
        04:22 (59) 07:03 (31) 09:36 (18) 11:31 (8) 16:39 (5) 19:43 (4) 22:41 (4) 25:10 (4) 27:36 (4) 29:42 (4) 32:22 (4) 33:42 (4)                 35:23 (4)
5 Tapani Mattus IFK Lidingö SOK 35:57 02:58 (7) 02:38 (9) 02:59 (12) 02:01 (2) 06:30 (30) 03:17 (2) 03:04 (5) 02:23 (2) 02:59 (19) 01:27 (2) 02:43 (5) 01:20 (4)                 01:38 (6)
        02:58 (7) 05:36 (6) 08:35 (6) 10:36 (3) 17:06 (6) 20:23 (6) 23:27 (6) 25:50 (5) 28:49 (5) 30:16 (5) 32:59 (5) 34:19 (5)                 35:57 (5)
6 Stefan Persson SNO 38:22 03:14 (19) 02:24 (4) 02:54 (9) 02:26 (6) 05:17 (6) 03:40 (9) 03:30 (7) 03:39 (27) 02:39 (8) 02:08 (20) 02:54 (7) 01:35 (19)                 02:02 (31)
        03:14 (19) 05:38 (7) 08:32 (5) 10:58 (5) 16:15 (4) 19:55 (5) 23:25 (5) 27:04 (6) 29:43 (6) 31:51 (6) 34:45 (6) 36:20 (6)                 38:22 (6)
7 Ulf Bråsjö Järla Orientering 40:04 02:46 (3) 02:39 (10) 03:02 (15) 02:27 (7) 06:15 (22) 04:01 (15) 03:27 (6) 03:14 (16) 03:36 (40) 02:00 (8) 03:22 (27) 01:36 (22)                 01:39 (8)
        02:46 (3) 05:25 (4) 08:27 (4) 10:54 (4) 17:09 (7) 21:10 (8) 24:37 (7) 27:51 (7) 31:27 (9) 33:27 (8) 36:49 (9) 38:25 (9)                 40:04 (7)
8 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 40:14 03:02 (10) 02:58 (20) 03:00 (13) 03:16 (45) 05:25 (7) 04:19 (19) 03:32 (9) 03:23 (18) 03:01 (20) 01:56 (4) 02:54 (7) 01:31 (13)                 01:57 (21)
        03:02 (10) 06:00 (13) 09:00 (8) 12:16 (18) 17:41 (9) 22:00 (13) 25:32 (11) 28:55 (9) 31:56 (10) 33:52 (10) 36:46 (7) 38:17 (7)                 40:14 (8)
9 Tommy Lindberg Haninge SOK 40:24 03:10 (16) 02:55 (18) 02:57 (11) 03:11 (41) 06:13 (20) 03:31 (5) 04:03 (27) 03:01 (9) 02:23 (4) 01:57 (6) 03:44 (40) 01:31 (13)                 01:48 (16)
        03:10 (16) 06:05 (16) 09:02 (10) 12:13 (16) 18:26 (17) 21:57 (12) 26:00 (13) 29:01 (10) 31:24 (8) 33:21 (7) 37:05 (10) 38:36 (10)                 40:24 (9)
10 Sören Andersson Centrum OK 40:37 02:58 (7) 02:59 (22) 03:08 (20) 02:41 (20) 05:36 (9) 03:36 (7) 03:50 (19) 03:36 (24) 02:53 (13) 02:16 (30) 03:14 (21) 01:35 (19)                 02:15 (47)
        02:58 (7) 05:57 (11) 09:05 (11) 11:46 (12) 17:22 (8) 20:58 (7) 24:48 (8) 28:24 (8) 31:17 (7) 33:33 (9) 36:47 (8) 38:22 (8)                 40:37 (10)
11 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 41:16 03:10 (16) 02:37 (8) 03:33 (37) 02:30 (10) 06:01 (12) 04:02 (16) 04:02 (26) 03:47 (36) 02:53 (13) 02:00 (8) 03:03 (15) 01:34 (17)                 02:04 (34)
        03:10 (16) 05:47 (8) 09:20 (17) 11:50 (14) 17:51 (12) 21:53 (11) 25:55 (12) 29:42 (11) 32:35 (12) 34:35 (12) 37:38 (12) 39:12 (11)                 41:16 (11)
12 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 41:29 03:07 (12) 02:54 (17) 03:04 (16) 02:29 (9) 06:13 (20) 06:06 (64) 03:36 (11) 03:07 (10) 02:57 (16) 01:57 (6) 02:52 (6) 01:30 (11)                 01:37 (5)
        03:07 (12) 06:01 (14) 09:05 (11) 11:34 (9) 17:47 (11) 23:53 (22) 27:29 (20) 30:36 (17) 33:33 (17) 35:30 (14) 38:22 (13) 39:52 (12)                 41:29 (12)
13 Bo Hedlund IFK Enskede 41:47 04:38 (67) 02:35 (7) 03:11 (22) 03:10 (40) 06:17 (24) 03:37 (8) 03:50 (19) 03:12 (15) 02:29 (6) 02:28 (45) 03:01 (14) 01:33 (15)                 01:46 (14)
        04:38 (67) 07:13 (35) 10:24 (30) 13:34 (27) 19:51 (26) 23:28 (20) 27:18 (18) 30:30 (15) 32:59 (13) 35:27 (13) 38:28 (14) 40:01 (13)                 41:47 (13)
14 Nicklas Hermundstad Snättringe SK 42:03 05:47 (82) 02:27 (5) 02:53 (8) 03:30 (60) 04:58 (4) 05:27 (48) 03:37 (12) 02:36 (5) 02:16 (2) 03:31 (78) 02:19 (1) 01:17 (3)                 01:25 (2)
        05:47 (82) 08:14 (58) 11:07 (38) 14:37 (44) 19:35 (23) 25:02 (27) 28:39 (25) 31:15 (20) 33:31 (15) 37:02 (19) 39:21 (18) 40:38 (16)                 42:03 (14)
15 Lars Rönnols Täby OK 42:08 03:06 (11) 02:55 (18) 03:05 (18) 02:31 (11) 06:24 (28) 03:31 (5) 03:47 (17) 05:00 (74) 03:16 (30) 02:14 (29) 03:11 (19) 01:27 (8)                 01:41 (10)
        03:06 (11) 06:01 (14) 09:06 (13) 11:37 (10) 18:01 (14) 21:32 (9) 25:19 (9) 30:19 (14) 33:35 (18) 35:49 (17) 39:00 (16) 40:27 (14)                 42:08 (15)
16 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 42:23 02:49 (4) 02:44 (13) 03:04 (16) 03:12 (43) 06:36 (31) 03:54 (12) 04:16 (39) 03:07 (10) 02:29 (6) 02:08 (20) 03:08 (18) 03:12 (88)                 01:44 (12)
        02:49 (4) 05:33 (5) 08:37 (7) 11:49 (13) 18:25 (16) 22:19 (14) 26:35 (14) 29:42 (11) 32:11 (11) 34:19 (11) 37:27 (11) 40:39 (17)                 42:23 (16)
17 Willy Ljungdell Täby OK 42:46 04:14 (53) 02:29 (6) 03:29 (34) 02:19 (5) 06:01 (12) 04:22 (21) 04:21 (40) 03:19 (17) 03:01 (20) 02:38 (55) 02:59 (11) 01:50 (34)                 01:44 (12)
        04:14 (53) 06:43 (23) 10:12 (25) 12:31 (20) 18:32 (18) 22:54 (16) 27:15 (17) 30:34 (16) 33:35 (18) 36:13 (18) 39:12 (17) 41:02 (18)                 42:46 (17)
18 Kjell Holmberg OK Södertörn 42:47 03:17 (23) 03:11 (30) 02:46 (6) 03:01 (38) 07:21 (43) 04:11 (18) 03:46 (16) 03:07 (10) 02:52 (12) 02:06 (16) 03:20 (23) 01:35 (19)                 02:14 (45)
        03:17 (23) 06:28 (20) 09:14 (16) 12:15 (17) 19:36 (24) 23:47 (21) 27:33 (21) 30:40 (18) 33:32 (16) 35:38 (15) 38:58 (15) 40:33 (15)                 42:47 (18)
19 Leif Magnusson Skogsluffarnas OK 43:03 03:08 (13) 03:11 (30) 02:50 (7) 02:11 (3) 06:22 (27) 04:07 (17) 03:37 (12) 04:37 (63) 03:24 (35) 02:19 (35) 03:40 (37) 01:39 (25)                 01:58 (22)
        03:08 (13) 06:19 (19) 09:09 (14) 11:20 (7) 17:42 (10) 21:49 (10) 25:26 (10) 30:03 (13) 33:27 (14) 35:46 (16) 39:26 (19) 41:05 (19)                 43:03 (19)
20 Bengt Eriksson Väsby OK 43:46 06:10 (84) 03:07 (26) 02:54 (9) 02:39 (17) 05:42 (10) 04:26 (24) 03:30 (7) 03:10 (14) 03:14 (28) 02:26 (42) 03:06 (17) 01:42 (28)                 01:40 (9)
        06:10 (84) 09:17 (77) 12:11 (55) 14:50 (48) 20:32 (29) 24:58 (26) 28:28 (24) 31:38 (22) 34:52 (22) 37:18 (21) 40:24 (21) 42:06 (20)                 43:46 (20)
21 Jan Lindgren OK Södertörn 44:20 04:06 (46) 03:45 (62) 03:22 (29) 02:38 (16) 07:02 (36) 03:47 (11) 04:00 (23) 02:59 (7) 03:13 (27) 02:10 (24) 03:14 (21) 02:03 (52)                 02:01 (28)
        04:06 (46) 07:51 (50) 11:13 (40) 13:51 (31) 20:53 (35) 24:40 (24) 28:40 (26) 31:39 (23) 34:52 (22) 37:02 (19) 40:16 (20) 42:19 (21)                 44:20 (21)
22 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 44:39 03:01 (9) 03:53 (66) 03:00 (13) 02:56 (30) 06:09 (18) 04:24 (23) 04:15 (38) 03:57 (42) 03:56 (54) 02:20 (39) 03:21 (24) 01:37 (23)                 01:50 (18)
        03:01 (9) 06:54 (29) 09:54 (22) 12:50 (23) 18:59 (21) 23:23 (19) 27:38 (22) 31:35 (21) 35:31 (25) 37:51 (23) 41:12 (23) 42:49 (23)                 44:39 (22)
23 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 44:45 03:43 (34) 03:09 (27) 04:01 (56) 03:24 (52) 06:15 (22) 04:50 (31) 03:49 (18) 03:23 (18) 02:46 (11) 02:11 (25) 03:11 (19) 01:55 (43)                 02:08 (37)
        03:43 (34) 06:52 (27) 10:53 (36) 14:17 (36) 20:32 (29) 25:22 (29) 29:11 (29) 32:34 (26) 35:20 (24) 37:31 (22) 40:42 (22) 42:37 (22)                 44:45 (23)
24 Kjell Jansson Långhundra IF 45:14 05:09 (74) 03:46 (63) 03:11 (22) 02:46 (23) 05:31 (8) 03:57 (13) 03:55 (22) 03:52 (40) 03:37 (42) 02:34 (51) 03:39 (36) 01:30 (11)                 01:47 (15)
        05:09 (74) 08:55 (70) 12:06 (54) 14:52 (49) 20:23 (28) 24:20 (23) 28:15 (23) 32:07 (25) 35:44 (26) 38:18 (24) 41:57 (25) 43:27 (24)                 45:14 (24)
25 Peter Sjögren Leksands OK 45:37 03:15 (21) 03:17 (36) 03:21 (27) 02:55 (28) 08:02 (56) 05:02 (34) 04:29 (44) 03:33 (21) 02:56 (15) 02:05 (15) 02:59 (10) 01:52 (39)                 01:51 (19)
        03:15 (21) 06:32 (21) 09:53 (21) 12:48 (22) 20:50 (34) 25:52 (33) 30:21 (32) 33:54 (30) 36:50 (28) 38:55 (25) 41:54 (24) 43:46 (25)                 45:37 (25)
26 Per-Johan Vikfors OK Österåker 46:04 06:22 (87) 02:46 (14) 03:26 (32) 02:35 (14) 06:19 (26) 04:23 (22) 04:14 (36) 03:36 (24) 03:29 (37) 02:00 (8) 02:59 (10) 01:54 (41)                 02:01 (26)
        06:22 (87) 09:08 (75) 12:34 (60) 15:09 (54) 21:28 (40) 25:51 (32) 30:05 (30) 33:41 (29) 37:10 (29) 39:10 (26) 42:09 (26) 44:03 (26)                 46:04 (26)
27 Göran Frisk Attunda OK 46:14 03:09 (15) 02:48 (15) 03:52 (49) 04:46 (86) 06:49 (32) 04:46 (30) 04:22 (41) 03:42 (29) 03:06 (23) 02:13 (27) 03:23 (28) 01:40 (26)                 01:38 (6)
        03:09 (15) 05:57 (11) 09:49 (20) 14:35 (43) 21:24 (37) 26:10 (36) 30:32 (35) 34:14 (33) 37:20 (31) 39:33 (30) 42:56 (27) 44:36 (27)                 46:14 (27)
28 Jörgen Ahlqvist Sundbybergs IK 46:59 03:20 (24) 04:01 (73) 04:13 (60) 02:59 (32) 06:02 (14) 05:04 (35) 04:42 (52) 03:43 (31) 03:11 (26) 02:08 (20) 03:51 (41) 01:49 (33)                 01:56 (20)
        03:20 (24) 07:21 (38) 11:34 (46) 14:33 (42) 20:35 (31) 25:39 (30) 30:21 (32) 34:04 (31) 37:15 (30) 39:23 (27) 43:14 (29) 45:03 (30)                 46:59 (28)
29 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 47:10 03:45 (36) 03:41 (54) 04:00 (55) 02:44 (21) 08:17 (62) 05:34 (51) 03:39 (14) 03:08 (13) 03:08 (25) 02:03 (13) 03:21 (25) 01:34 (17)                 02:16 (49)
        03:45 (36) 07:26 (41) 11:26 (42) 14:10 (34) 22:27 (45) 28:01 (47) 31:40 (40) 34:48 (37) 37:56 (35) 39:59 (32) 43:20 (30) 44:54 (28)                 47:10 (29)
30 Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK 47:23 04:10 (49) 02:48 (15) 02:43 (5) 02:49 (25) 06:18 (25) 06:55 (79) 04:54 (59) 03:33 (21) 03:40 (45) 02:16 (31) 03:21 (24) 01:33 (15)                 02:23 (58)
        04:10 (49) 06:58 (30) 09:41 (19) 12:30 (19) 18:48 (19) 25:43 (31) 30:37 (37) 34:10 (32) 37:50 (34) 40:06 (34) 43:27 (31) 45:00 (29)                 47:23 (30)
31 Urban Boström Solna OK 47:35 03:43 (33) 03:22 (39) 03:10 (21) 02:55 (28) 06:08 (16) 06:02 (63) 03:39 (14) 03:48 (38) 06:11 (90) 02:09 (23) 02:57 (9) 01:28 (9)                 02:03 (32)
        03:43 (33) 07:05 (32) 10:15 (27) 13:10 (25) 19:18 (22) 25:20 (28) 28:59 (27) 32:47 (27) 38:58 (38) 41:07 (37) 44:04 (35) 45:32 (32)                 47:35 (31)
32 Martin Englund OK Södertörn 47:36 02:56 (5) 02:58 (20) 03:06 (19) 02:56 (30) 06:24 (28) 05:01 (33) 04:03 (27) 03:46 (33) 03:17 (31) 05:00 (88) 04:30 (65) 01:28 (9)                 02:11 (43)
        02:56 (5) 05:54 (10) 09:00 (8) 11:56 (15) 18:20 (15) 23:21 (18) 27:24 (19) 31:10 (19) 34:27 (20) 39:27 (29) 43:57 (33) 45:25 (31)                 47:36 (32)
33 Svante Frid Enebybergs IF 48:08 03:28 (27) 03:37 (46) 03:34 (39) 06:33 (93) 06:04 (15) 04:35 (26) 04:42 (52) 03:42 (29) 03:03 (22) 02:18 (34) 03:04 (16) 01:40 (26)                 01:48 (16)
        03:28 (27) 07:05 (32) 10:39 (33) 17:12 (67) 23:16 (50) 27:51 (43) 32:33 (45) 36:15 (43) 39:18 (40) 41:36 (38) 44:40 (37) 46:20 (35)                 48:08 (33)
34 Carl-Johan Roubert FK Finn 48:19 03:08 (13) 02:41 (11) 03:22 (29) 02:34 (13) 06:08 (16) 05:21 (45) 03:34 (10) 06:11 (84) 02:57 (16) 03:29 (77) 03:32 (32) 02:39 (77)                 02:43 (72)
        03:08 (13) 05:49 (9) 09:11 (15) 11:45 (11) 17:53 (13) 23:14 (17) 26:48 (16) 32:59 (28) 35:56 (27) 39:25 (28) 42:57 (28) 45:36 (33)                 48:19 (34)
35 Anders Hallmén Attunda OK 48:26 04:01 (45) 03:20 (38) 04:16 (63) 02:54 (26) 06:55 (34) 04:41 (28) 04:12 (33) 04:15 (51) 02:58 (18) 02:19 (35) 04:08 (54) 01:46 (31)                 02:41 (70)
        04:01 (45) 07:21 (38) 11:37 (48) 14:31 (40) 21:26 (39) 26:07 (35) 30:19 (31) 34:34 (34) 37:32 (32) 39:51 (31) 43:59 (34) 45:45 (34)                 48:26 (35)
36 Kurt Andersson Enebybergs IF 48:56 03:34 (29) 03:16 (35) 03:50 (48) 03:16 (45) 06:50 (33) 05:25 (46) 04:24 (42) 04:00 (43) 03:36 (40) 02:19 (35) 04:06 (50) 01:54 (41)                 02:26 (60)
        03:34 (29) 06:50 (25) 10:40 (34) 13:56 (32) 20:46 (33) 26:11 (37) 30:35 (36) 34:35 (35) 38:11 (36) 40:30 (35) 44:36 (36) 46:30 (36)                 48:56 (36)
37 Anne-Christine Schunnesson Attunda OK 49:25 03:42 (32) 03:36 (44) 03:11 (22) 03:32 (62) 07:24 (44) 06:33 (73) 04:52 (57) 03:24 (20) 03:14 (28) 02:30 (46) 03:29 (29) 01:43 (29)                 02:15 (47)
        03:42 (32) 07:18 (37) 10:29 (31) 14:01 (33) 21:25 (38) 27:58 (45) 32:50 (46) 36:14 (42) 39:28 (41) 41:58 (39) 45:27 (38) 47:10 (37)                 49:25 (37)
38 Ann-Marie Holmström Gustafbergs OK 50:12 03:37 (31) 03:36 (44) 03:35 (40) 02:59 (32) 06:10 (19) 06:37 (75) 04:12 (33) 03:53 (41) 03:07 (24) 02:17 (33) 03:29 (29) 04:39 (95)                 02:01 (28)
        03:37 (31) 07:13 (35) 10:48 (35) 13:47 (29) 19:57 (27) 26:34 (38) 30:46 (38) 34:39 (36) 37:46 (33) 40:03 (33) 43:32 (32) 48:11 (38)                 50:12 (38)
39 Lars Segerqvist Skarpnäcks OL 50:18 03:11 (18) 03:04 (25) 03:54 (50) 02:33 (12) 06:59 (35) 05:15 (44) 04:13 (35) 06:55 (89) 04:34 (70) 02:33 (50) 03:32 (32) 01:37 (23)                 01:58 (22)
        03:11 (18) 06:15 (18) 10:09 (24) 12:42 (21) 19:41 (25) 24:56 (25) 29:09 (28) 36:04 (41) 40:38 (44) 43:11 (43) 46:43 (41) 48:20 (40)                 50:18 (39)
40 Kjell Lindblom Järfälla OK 50:31 03:14 (19) 02:59 (22) 03:42 (42) 03:37 (64) 07:11 (42) 05:14 (42) 04:24 (42) 04:41 (64) 04:02 (60) 02:00 (8) 04:29 (64) 02:39 (77)                 02:19 (52)
        03:14 (19) 06:13 (17) 09:55 (23) 13:32 (26) 20:43 (32) 25:57 (34) 30:21 (32) 35:02 (39) 39:04 (39) 41:04 (36) 45:33 (39) 48:12 (39)                 50:31 (40)
41 Eva Strandberg Järfälla Ok 50:34 03:52 (38) 03:53 (66) 04:12 (59) 02:35 (14) 08:08 (59) 04:40 (27) 04:39 (51) 04:01 (44) 04:35 (72) 02:06 (16) 03:41 (38) 02:05 (56)                 02:07 (35)
        03:52 (38) 07:45 (48) 11:57 (53) 14:32 (41) 22:40 (47) 27:20 (42) 31:59 (41) 36:00 (40) 40:35 (43) 42:41 (41) 46:22 (40) 48:27 (41)                 50:34 (41)
42 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 50:41 03:15 (21) 03:38 (47) 03:21 (27) 02:44 (21) 05:55 (11) 03:57 (13) 03:52 (21) 05:18 (80) 02:43 (10) 07:51 (93) 04:11 (55) 01:57 (45)                 01:59 (24)
        03:15 (21) 06:53 (28) 10:14 (26) 12:58 (24) 18:53 (20) 22:50 (15) 26:42 (15) 32:00 (24) 34:43 (21) 42:34 (40) 46:45 (42) 48:42 (42)                 50:41 (42)
43 Stefan Ladufjäll Gustavsbergs OK 50:50 03:36 (30) 03:11 (31) 03:32 (36) 04:02 (78) 08:05 (58) 06:26 (70) 04:33 (50) 03:33 (21) 03:33 (39) 02:13 (27) 04:15 (59) 01:50 (34)                 02:01 (26)
        03:36 (30) 06:47 (24) 10:19 (28) 14:21 (37) 22:26 (44) 28:52 (53) 33:25 (50) 36:58 (45) 40:31 (42) 42:44 (42) 46:59 (43) 48:49 (43)                 50:50 (43)
44 John Östlund Sundbybergs IK 51:15 04:13 (51) 03:13 (33) 03:43 (43) 02:39 (17) 07:05 (39) 06:21 (68) 04:01 (24) 03:39 (27) 03:54 (53) 04:39 (84) 03:51 (42) 01:48 (32)                 02:09 (39)
        04:13 (51) 07:26 (41) 11:09 (39) 13:48 (30) 20:53 (35) 27:14 (41) 31:15 (39) 34:54 (38) 38:48 (37) 43:27 (44) 47:18 (44) 49:06 (44)                 51:15 (44)
45 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 52:14 04:15 (55) 03:25 (40) 03:49 (47) 02:46 (23) 09:05 (76) 05:43 (56) 04:10 (32) 04:11 (48) 03:58 (56) 02:07 (19) 04:23 (62) 02:00 (50)                 02:22 (57)
        04:15 (55) 07:40 (45) 11:29 (44) 14:15 (35) 23:20 (52) 29:03 (54) 33:13 (48) 37:24 (46) 41:22 (48) 43:29 (45) 47:52 (47) 49:52 (47)                 52:14 (45)
46 Ulla Gummeson Väsby OK 52:24 03:58 (41) 03:43 (58) 03:55 (51) 03:26 (55) 07:02 (36) 04:45 (29) 05:37 (77) 04:19 (54) 04:22 (66) 02:38 (55) 03:57 (46) 01:58 (46)                 02:44 (73)
        03:58 (41) 07:41 (46) 11:36 (47) 15:02 (50) 22:04 (43) 26:49 (39) 32:26 (43) 36:45 (44) 41:07 (46) 43:45 (47) 47:42 (46) 49:40 (45)                 52:24 (46)
47 Marita Samuelsson Sundbybergs IK 52:33 04:19 (58) 03:10 (28) 03:47 (44) 03:23 (50) 08:52 (74) 05:10 (39) 05:01 (60) 03:45 (32) 03:44 (49) 02:21 (40) 03:54 (45) 02:23 (65)                 02:44 (73)
        04:19 (58) 07:29 (43) 11:16 (41) 14:39 (46) 23:31 (54) 28:41 (51) 33:42 (52) 37:27 (48) 41:11 (47) 43:32 (46) 47:26 (45) 49:49 (46)                 52:33 (47)
48 Bengt Friberg Järfälla OK 53:25 04:17 (56) 03:49 (64) 03:31 (35) 03:29 (58) 08:30 (64) 06:01 (60) 05:14 (68) 04:58 (73) 03:18 (32) 02:32 (47) 03:37 (35) 02:01 (51)                 02:08 (37)
        04:17 (56) 08:06 (54) 11:37 (48) 15:06 (53) 23:36 (55) 29:37 (60) 34:51 (60) 39:49 (60) 43:07 (57) 45:39 (56) 49:16 (55) 51:17 (52)                 53:25 (48)
49 Ingrid Graneli Haninge SOK 53:27 04:32 (63) 04:18 (83) 04:27 (72) 02:54 (26) 07:44 (49) 05:33 (50) 04:05 (30) 03:51 (39) 03:29 (37) 04:46 (87) 03:34 (34) 01:56 (44)                 02:18 (50)
        04:32 (63) 08:50 (68) 13:17 (68) 16:11 (61) 23:55 (59) 29:28 (57) 33:33 (51) 37:24 (46) 40:53 (45) 45:39 (56) 49:13 (52) 51:09 (49)                 53:27 (49)
50 Anne Lundmark Järfälla OK 53:30 04:30 (62) 03:39 (52) 04:15 (61) 03:29 (58) 08:03 (57) 05:42 (55) 04:31 (48) 04:16 (52) 03:41 (46) 02:19 (35) 04:48 (74) 01:59 (47)                 02:18 (50)
        04:30 (62) 08:09 (56) 12:24 (58) 15:53 (57) 23:56 (60) 29:38 (61) 34:09 (56) 38:25 (54) 42:06 (52) 44:25 (49) 49:13 (52) 51:12 (51)                 53:30 (50)
51 Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL 53:35 03:33 (28) 03:18 (37) 03:28 (33) 03:26 (55) 08:45 (70) 05:30 (49) 05:23 (72) 04:22 (57) 04:06 (62) 02:40 (58) 03:53 (44) 02:42 (79)                 02:29 (61)
        03:33 (28) 06:51 (26) 10:19 (28) 13:45 (28) 22:30 (46) 28:00 (46) 33:23 (49) 37:45 (49) 41:51 (50) 44:31 (50) 48:24 (48) 51:06 (48)                 53:35 (51)
52 Håkan Boije Attunda OK 53:41 03:53 (39) 03:40 (53) 03:59 (54) 04:55 (88) 07:53 (51) 06:01 (60) 04:30 (46) 03:46 (33) 03:24 (35) 02:44 (60) 04:14 (58) 02:21 (64)                 02:21 (56)
        03:53 (39) 07:33 (44) 11:32 (45) 16:27 (64) 24:20 (63) 30:21 (62) 34:51 (60) 38:37 (56) 42:01 (51) 44:45 (52) 48:59 (49) 51:20 (53)                 53:41 (52)
53 Bengt Andersson Söder SOL 53:49 04:00 (43) 03:44 (61) 03:15 (25) 03:39 (66) 07:04 (38) 05:12 (41) 07:06 (95) 04:17 (53) 04:04 (61) 02:03 (13) 04:43 (71) 02:17 (61)                 02:25 (59)
        04:00 (43) 07:44 (47) 10:59 (37) 14:38 (45) 21:42 (42) 26:54 (40) 34:00 (53) 38:17 (53) 42:21 (53) 44:24 (48) 49:07 (50) 51:24 (54)                 53:49 (53)
54 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 54:29 04:00 (43) 03:56 (70) 04:17 (65) 03:54 (71) 07:10 (41) 05:07 (36) 06:13 (91) 04:32 (62) 03:42 (47) 02:16 (30) 04:06 (50) 02:14 (59)                 03:02 (84)
        04:00 (43) 07:56 (51) 12:13 (56) 16:07 (60) 23:17 (51) 28:24 (49) 34:37 (59) 39:09 (58) 42:51 (55) 45:07 (54) 49:13 (52) 51:27 (55)                 54:29 (54)
55 Olle Arman Nyköpings OK 54:42 05:21 (76) 03:38 (47) 03:47 (44) 03:27 (57) 07:32 (45) 05:46 (57) 05:26 (73) 04:45 (68) 03:53 (51) 02:53 (68) 04:06 (50) 01:59 (48)                 02:09 (39)
        05:21 (76) 08:59 (71) 12:46 (65) 16:13 (62) 23:45 (58) 29:31 (58) 34:57 (62) 39:42 (59) 43:35 (59) 46:28 (58) 50:34 (57) 52:33 (57)                 54:42 (55)
56 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 54:43 03:26 (25) 03:41 (54) 04:35 (74) 03:00 (34) 09:18 (78) 05:08 (38) 05:14 (68) 03:46 (33) 03:42 (47) 02:53 (68) 05:17 (86) 02:29 (69)                 02:14 (45)
        03:26 (25) 07:07 (34) 11:42 (51) 14:42 (47) 24:00 (61) 29:08 (56) 34:22 (57) 38:08 (52) 41:50 (49) 44:43 (51) 50:00 (56) 52:29 (56)                 54:43 (56)
57 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 55:53 03:58 (41) 04:04 (77) 04:36 (75) 03:00 (34) 07:59 (54) 05:14 (42) 05:14 (68) 04:24 (59) 04:22 (66) 02:37 (54) 05:14 (84) 02:32 (72)                 02:39 (67)
        03:58 (41) 08:02 (52) 12:38 (62) 15:38 (56) 23:37 (56) 28:51 (52) 34:05 (54) 38:29 (55) 42:51 (55) 45:28 (55) 50:42 (58) 53:14 (58)                 55:53 (57)
58 Margareta Huitfeldt Ahlqvist Sundbybergs IK 56:07 08:04 (91) 03:15 (34) 03:37 (41) 03:22 (49) 10:34 (87) 05:38 (53) 05:05 (62) 03:38 (26) 03:18 (32) 02:02 (12) 04:06 (50) 01:25 (6)                 02:03 (32)
        08:04 (91) 11:19 (88) 14:56 (84) 18:18 (78) 28:52 (79) 34:30 (74) 39:35 (74) 43:13 (71) 46:31 (71) 48:33 (65) 52:39 (61) 54:04 (59)                 56:07 (58)
59 Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn 56:45 03:27 (26) 03:10 (28) 03:57 (53) 03:54 (71) 08:32 (65) 05:26 (47) 04:03 (27) 07:58 (94) 05:24 (86) 02:35 (53) 04:35 (69) 01:45 (30)                 01:59 (24)
        03:27 (26) 06:37 (22) 10:34 (32) 14:28 (39) 23:00 (49) 28:26 (50) 32:29 (44) 40:27 (63) 45:51 (66) 48:26 (63) 53:01 (63) 54:46 (63)                 56:45 (59)
60 Leif Nordin Turebergs IF 57:04 05:30 (79) 03:02 (24) 03:24 (31) 02:27 (7) 07:07 (40) 09:05 (90) 04:49 (55) 04:41 (64) 04:32 (68) 03:03 (72) 04:59 (79) 01:51 (37)                 02:34 (66)
        05:30 (79) 08:32 (65) 11:56 (52) 14:23 (38) 21:30 (41) 30:35 (64) 35:24 (63) 40:05 (62) 44:37 (60) 47:40 (61) 52:39 (61) 54:30 (60)                 57:04 (60)
61 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 57:13 03:50 (37) 03:32 (42) 04:05 (57) 03:38 (65) 07:36 (47) 05:10 (39) 04:30 (46) 06:20 (86) 04:34 (70) 03:54 (80) 05:14 (84) 02:17 (61)                 02:33 (64)
        03:50 (37) 07:22 (40) 11:27 (43) 15:05 (52) 22:41 (48) 27:51 (43) 32:21 (42) 38:41 (57) 43:15 (58) 47:09 (59) 52:23 (59) 54:40 (61)                 57:13 (61)
62 Per Lennart Karlsson Järfälla OK 57:17 03:43 (33) 04:02 (74) 03:56 (52) 03:23 (50) 08:26 (63) 06:01 (60) 05:05 (62) 05:16 (79) 05:19 (83) 02:52 (67) 04:58 (78) 02:06 (57)                 02:10 (42)
        03:43 (33) 07:45 (48) 11:41 (50) 15:04 (51) 23:30 (53) 29:31 (58) 34:36 (58) 39:52 (61) 45:11 (64) 48:03 (62) 53:01 (63) 55:07 (64)                 57:17 (62)
63 Ronny Hedlund OK Södertörn 57:24 08:04 (91) 03:49 (64) 03:18 (26) 03:01 (38) 07:50 (50) 06:11 (67) 05:15 (71) 03:47 (36) 03:37 (42) 02:44 (60) 04:54 (77) 02:15 (60)                 02:39 (67)
        08:04 (91) 11:53 (92) 15:11 (86) 18:12 (76) 26:02 (69) 32:13 (68) 37:28 (67) 41:15 (66) 44:52 (63) 47:36 (60) 52:30 (60) 54:45 (62)                 57:24 (63)
64 Sören Johansson Sala OK 57:27 04:59 (71) 03:38 (47) 04:21 (69) 03:00 (34) 07:43 (48) 04:32 (25) 05:53 (82) 04:01 (44) 04:38 (73) 02:21 (40) 04:01 (47) 02:03 (52)                 06:17 (97)
        04:59 (71) 08:37 (66) 12:58 (67) 15:58 (58) 23:41 (57) 28:13 (48) 34:06 (55) 38:07 (51) 42:45 (54) 45:06 (53) 49:07 (50) 51:10 (50)                 57:27 (64)
65 Bo Källström OK Milan 57:36 04:13 (51) 04:05 (78) 04:16 (63) 04:01 (75) 08:47 (71) 06:35 (74) 05:34 (76) 04:22 (57) 04:16 (65) 02:45 (62) 04:18 (61) 02:04 (54)                 02:20 (55)
        04:13 (51) 08:18 (61) 12:34 (60) 16:35 (65) 25:22 (66) 31:57 (67) 37:31 (68) 41:53 (68) 46:09 (68) 48:54 (66) 53:12 (65) 55:16 (65)                 57:36 (65)
66 Leif Lundquist Enebybergs IF 60:08 04:06 (46) 04:21 (84) 04:17 (65) 03:30 (60) 08:43 (69) 06:52 (78) 04:14 (36) 05:07 (76) 03:39 (44) 06:56 (92) 04:11 (55) 01:53 (40)                 02:19 (52)
        04:06 (46) 08:27 (62) 12:44 (64) 16:14 (63) 24:57 (64) 31:49 (66) 36:03 (64) 41:10 (65) 44:49 (62) 51:45 (69) 55:56 (69) 57:49 (67)                 60:08 (66)
67 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 60:20 04:39 (69) 04:33 (87) 04:34 (73) 04:03 (79) 08:51 (73) 05:38 (53) 05:57 (84) 04:10 (47) 03:59 (57) 03:56 (81) 05:06 (80) 02:12 (58)                 02:42 (71)
        04:39 (69) 09:12 (76) 13:46 (72) 17:49 (71) 26:40 (71) 32:18 (69) 38:15 (70) 42:25 (69) 46:24 (69) 50:20 (68) 55:26 (68) 57:38 (66)                 60:20 (67)
68 Lars Olavi Peldan Enebybergs IF 60:51 04:11 (50) 04:05 (78) 04:09 (58) 03:11 (41) 08:32 (65) 04:59 (32) 04:01 (24) 04:42 (66) 06:49 (92) 08:41 (97) 03:29 (29) 01:50 (34)                 02:12 (44)
        04:11 (50) 08:16 (60) 12:25 (59) 15:36 (55) 24:08 (62) 29:07 (55) 33:08 (47) 37:50 (50) 44:39 (61) 53:20 (75) 56:49 (70) 58:39 (68)                 60:51 (68)
69 Helena Korhonen Haninge SOK 62:30 04:26 (60) 03:42 (56) 05:09 (83) 04:47 (87) 08:16 (61) 09:27 (92) 05:07 (65) 04:53 (72) 03:59 (57) 02:11 (25) 06:28 (92) 02:04 (54)                 02:01 (26)
        04:26 (60) 08:08 (55) 13:17 (68) 18:04 (74) 26:20 (70) 35:47 (79) 40:54 (78) 45:47 (77) 49:46 (73) 51:57 (70) 58:25 (75) 60:29 (73)                 62:30 (69)
70 Aila Halttunen Haninge SOK 62:35 05:41 (81) 03:38 (50) 04:17 (65) 03:58 (74) 07:53 (51) 05:07 (36) 06:59 (94) 04:11 (48) 04:13 (64) 02:34 (51) 05:48 (89) 05:12 (98)                 03:04 (85)
        05:41 (81) 09:19 (78) 13:36 (70) 17:34 (68) 25:27 (67) 30:34 (63) 37:33 (69) 41:44 (67) 45:57 (67) 48:31 (64) 54:19 (66) 59:31 (69)                 62:35 (70)
71 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 62:38 05:24 (78) 03:42 (56) 03:33 (37) 03:19 (47) 12:29 (92) 07:03 (82) 05:11 (66) 04:28 (60) 05:01 (78) 02:50 (65) 04:25 (63) 02:18 (63)                 02:55 (80)
        05:24 (78) 09:06 (73) 12:39 (63) 15:58 (58) 28:27 (78) 35:30 (77) 40:41 (76) 45:09 (75) 50:10 (74) 53:00 (73) 57:25 (73) 59:43 (70)                 62:38 (71)
72 Carin Runqvist Järfälla OK 62:40 04:14 (53) 04:14 (82) 05:38 (90) 03:33 (63) 07:59 (54) 06:50 (77) 04:50 (56) 05:08 (77) 04:01 (59) 03:08 (73) 05:12 (82) 05:00 (96)                 02:53 (78)
        04:14 (53) 08:28 (63) 14:06 (75) 17:39 (69) 25:38 (68) 32:28 (70) 37:18 (66) 42:26 (70) 46:27 (70) 49:35 (67) 54:47 (67) 59:47 (71)                 62:40 (72)
73 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 63:30 06:20 (86) 03:43 (58) 04:17 (65) 03:55 (73) 08:35 (67) 05:50 (58) 05:44 (80) 06:49 (88) 05:08 (80) 02:57 (70) 04:01 (47) 03:16 (89)                 02:55 (80)
        06:20 (86) 10:03 (85) 14:20 (77) 18:15 (77) 26:50 (72) 32:40 (71) 38:24 (71) 45:13 (76) 50:21 (75) 53:18 (74) 57:19 (72) 60:35 (74)                 63:30 (73)
74 Monika Högberg OK Södertörn 63:32 04:17 (56) 03:57 (72) 04:40 (76) 03:52 (70) 10:23 (86) 06:43 (76) 05:26 (73) 05:00 (74) 05:20 (84) 03:21 (75) 04:17 (60) 02:35 (76)                 03:41 (90)
        04:17 (56) 08:14 (58) 12:54 (66) 16:46 (66) 27:09 (73) 33:52 (73) 39:18 (73) 44:18 (73) 49:38 (72) 52:59 (72) 57:16 (71) 59:51 (72)                 63:32 (74)
75 Gunnar Hellström Haninge SOK 63:39 04:35 (65) 03:29 (41) 04:15 (61) 05:34 (91) 10:06 (84) 05:34 (51) 05:01 (60) 04:50 (69) 06:58 (94) 02:32 (47) 04:48 (74) 03:26 (91)                 02:31 (62)
        04:35 (65) 08:04 (53) 12:19 (57) 17:53 (72) 27:59 (75) 33:33 (72) 38:34 (72) 43:24 (72) 50:22 (76) 52:54 (71) 57:42 (74) 61:08 (75)                 63:39 (75)
76 Birgitta Klang Långhundra IF 64:04 10:22 (96) 03:54 (69) 03:48 (46) 03:21 (48) 08:49 (72) 08:21 (88) 05:11 (66) 04:08 (46) 03:44 (49) 02:27 (43) 04:46 (73) 02:23 (65)                 02:50 (77)
        10:22 (96) 14:16 (94) 18:04 (92) 21:25 (89) 30:14 (84) 38:35 (85) 43:46 (84) 47:54 (81) 51:38 (78) 54:05 (77) 58:51 (77) 61:14 (76)                 64:04 (76)
76 Per Geijer FM IF 64:04 07:50 (90) 03:32 (42) 05:13 (86) 03:13 (44) 10:02 (81) 06:23 (69) 04:06 (31) 04:44 (67) 08:55 (97) 02:27 (43) 03:41 (38) 01:51 (37)                 02:07 (35)
        07:50 (90) 11:22 (89) 16:35 (89) 19:48 (83) 29:50 (82) 36:13 (81) 40:19 (75) 45:03 (74) 53:58 (82) 56:25 (79) 60:06 (78) 61:57 (78)                 64:04 (76)
78 Jan Larsson Tullinge SK 64:23 06:15 (85) 03:38 (47) 04:24 (71) 03:25 (54) 07:32 (45) 06:06 (64) 04:53 (58) 04:20 (56) 04:48 (75) 08:04 (94) 05:12 (82) 02:49 (83)                 02:57 (82)
        06:15 (85) 09:53 (83) 14:17 (76) 17:42 (70) 25:14 (65) 31:20 (65) 36:13 (65) 40:33 (64) 45:21 (65) 53:25 (76) 58:37 (76) 61:26 (77)                 64:23 (78)
79 Marita Berg Sigtuna OK 65:39 04:38 (67) 04:27 (86) 05:37 (89) 03:24 (52) 09:56 (80) 07:11 (83) 05:39 (78) 07:11 (92) 05:26 (87) 02:32 (47) 04:32 (67) 02:33 (73)                 02:33 (64)
        04:38 (67) 09:05 (72) 14:42 (80) 18:06 (75) 28:02 (77) 35:13 (75) 40:52 (77) 48:03 (82) 53:29 (81) 56:01 (78) 60:33 (79) 63:06 (79)                 65:39 (79)
80 Ingemar Johnsson OK Södertörn 67:33 05:05 (73) 04:25 (85) 04:22 (70) 05:03 (89) 10:16 (85) 06:56 (80) 05:59 (85) 06:34 (87) 05:21 (85) 02:41 (59) 05:08 (81) 02:49 (83)                 02:54 (79)
        05:05 (73) 09:30 (80) 13:52 (73) 18:55 (81) 29:11 (80) 36:07 (80) 42:06 (81) 48:40 (83) 54:01 (83) 56:42 (80) 61:50 (80) 64:39 (80)                 67:33 (80)
81 Lennart Lagerström Gustavsbergs OK 69:22 06:54 (89) 04:49 (88) 05:14 (87) 04:18 (81) 08:55 (75) 08:16 (87) 05:47 (81) 07:06 (91) 04:11 (63) 02:58 (71) 05:50 (90) 02:33 (73)                 02:31 (62)
        06:54 (89) 11:43 (90) 16:57 (90) 21:15 (88) 30:10 (83) 38:26 (84) 44:13 (85) 51:19 (86) 55:30 (86) 58:28 (83) 64:18 (83) 66:51 (82)                 69:22 (81)
82 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 70:51 08:39 (94) 03:53 (66) 07:37 (96) 03:00 (34) 10:05 (83) 13:02 (97) 04:29 (44) 04:12 (50) 03:23 (34) 01:56 (4) 03:51 (41) 04:25 (94)                 02:19 (52)
        08:39 (94) 12:32 (93) 20:09 (94) 23:09 (91) 33:14 (90) 46:16 (93) 50:45 (93) 54:57 (92) 58:20 (89) 60:16 (85) 64:07 (82) 68:32 (85)                 70:51 (82)
83 Leif Hermundstad Snättringe SK 71:22 05:48 (83) 04:57 (90) 04:59 (82) 04:42 (85) 10:03 (82) 06:56 (80) 05:39 (78) 06:56 (90) 04:42 (74) 02:50 (65) 05:34 (87) 02:48 (82)                 05:28 (96)
        05:48 (83) 10:45 (87) 15:44 (88) 20:26 (85) 30:29 (85) 37:25 (82) 43:04 (83) 50:00 (84) 54:42 (84) 57:32 (82) 63:06 (81) 65:54 (81)                 71:22 (83)
84 Tomas Bruce Skogsluffarnas OK 71:33 05:00 (72) 04:07 (80) 04:53 (79) 04:01 (75) 16:28 (96) 06:26 (70) 06:01 (86) 07:29 (93) 04:32 (68) 02:48 (64) 04:13 (57) 02:49 (83)                 02:46 (75)
        05:00 (72) 09:07 (74) 14:00 (74) 18:01 (73) 34:29 (91) 40:55 (89) 46:56 (88) 54:25 (90) 58:57 (90) 61:45 (87) 65:58 (85) 68:47 (86)                 71:33 (84)
85 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 72:29 06:34 (88) 05:17 (93) 05:09 (83) 04:13 (80) 11:27 (89) 06:10 (66) 06:01 (86) 05:22 (81) 04:57 (77) 04:04 (83) 05:43 (88) 03:20 (90)                 04:12 (93)
        06:34 (88) 11:51 (91) 17:00 (91) 21:13 (87) 32:40 (88) 38:50 (86) 44:51 (86) 50:13 (85) 55:10 (85) 59:14 (84) 64:57 (84) 68:17 (84)                 72:29 (85)
86 Ove Forsberg Turebergs IF SOK 72:33 13:39 (97) 06:32 (96) 05:47 (91) 04:01 (75) 07:57 (53) 06:32 (72) 05:27 (75) 04:52 (71) 04:51 (76) 02:38 (55) 04:51 (76) 02:28 (68)                 02:58 (83)
        13:39 (97) 20:11 (97) 25:58 (96) 29:59 (96) 37:56 (93) 44:28 (91) 49:55 (92) 54:47 (91) 59:38 (92) 62:16 (89) 67:07 (89) 69:35 (89)                 72:33 (86)
87 Gunnar Bergh Sigtuna OK 72:35 04:27 (61) 04:03 (75) 06:23 (93) 03:42 (67) 09:24 (79) 07:18 (84) 06:18 (92) 04:51 (70) 06:51 (93) 08:26 (96) 04:39 (70) 02:56 (87)                 03:17 (86)
        04:27 (61) 08:30 (64) 14:53 (83) 18:35 (79) 27:59 (75) 35:17 (76) 41:35 (80) 46:26 (78) 53:17 (79) 61:43 (86) 66:22 (87) 69:18 (88)                 72:35 (87)
88 Ingrid Bergh Sigtuna OK 72:40 04:34 (64) 04:13 (81) 06:04 (92) 03:51 (69) 09:12 (77) 07:43 (85) 05:56 (83) 05:22 (81) 06:29 (91) 08:22 (95) 04:45 (72) 02:45 (80)                 03:24 (88)
        04:34 (64) 08:47 (67) 14:51 (81) 18:42 (80) 27:54 (74) 35:37 (78) 41:33 (79) 46:55 (80) 53:24 (80) 61:46 (88) 66:31 (88) 69:16 (87)                 72:40 (88)
89 Bengt-Olov Törnqvist Sigtuna OK 73:07 04:06 (46) 04:03 (75) 07:17 (95) 08:13 (96) 08:09 (60) 05:57 (59) 04:31 (48) 04:19 (54) 03:53 (51) 06:17 (91) 09:25 (96) 01:59 (47)                 04:58 (95)
        04:06 (46) 08:09 (56) 15:26 (87) 23:39 (92) 31:48 (86) 37:45 (83) 42:16 (82) 46:35 (79) 50:28 (77) 56:45 (81) 66:10 (86) 68:09 (83)                 73:07 (89)
90 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 75:57 04:44 (70) 04:57 (90) 04:57 (81) 14:24 (98) 11:20 (88) 04:20 (20) 04:42 (52) 03:00 (8) 05:04 (79) 05:49 (90) 07:38 (93) 02:53 (86)                 02:09 (39)
        04:44 (70) 09:41 (81) 14:38 (78) 29:02 (94) 40:22 (95) 44:42 (92) 49:24 (91) 52:24 (88) 57:28 (88) 63:17 (91) 70:55 (91) 73:48 (91)                 75:57 (90)
91 Åke Lewander Skarpnäcks OL 76:33 05:31 (80) 03:56 (70) 09:36 (98) 03:47 (68) 14:22 (95) 11:58 (96) 05:05 (63) 04:29 (61) 03:57 (55) 03:37 (79) 04:03 (49) 02:31 (70)                 03:41 (90)
        05:31 (80) 09:27 (79) 19:03 (93) 22:50 (90) 37:12 (92) 49:10 (94) 54:15 (94) 58:44 (93) 62:41 (93) 66:18 (92) 70:21 (90) 72:52 (90)                 76:33 (91)
92 Hugo Isgren IFK Enskede 78:24 05:11 (75) 03:43 (58) 04:51 (78) 07:25 (95) 08:38 (68) 11:06 (94) 06:11 (89) 05:08 (77) 05:08 (80) 11:15 (98) 04:34 (68) 02:34 (75)                 02:40 (69)
        05:11 (75) 08:54 (69) 13:45 (71) 21:10 (86) 29:48 (81) 40:54 (88) 47:05 (89) 52:13 (87) 57:21 (87) 68:36 (93) 73:10 (92) 75:44 (92)                 78:24 (92)
93 Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK 81:01 03:57 (40) 05:44 (95) 05:10 (85) 04:20 (82) 13:50 (94) 08:05 (86) 06:21 (93) 06:07 (83) 05:27 (88) 03:24 (76) 10:46 (98) 05:03 (97)                 02:47 (76)
        03:57 (40) 09:41 (81) 14:51 (81) 19:11 (82) 33:01 (89) 41:06 (90) 47:27 (90) 53:34 (89) 59:01 (91) 62:25 (90) 73:11 (93) 78:14 (93)                 81:01 (93)
94 Ann Sjöberg Enebybergs IF 82:46 04:37 (66) 05:17 (93) 04:45 (77) 12:06 (97) 12:32 (93) 10:29 (93) 06:11 (89) 06:13 (85) 07:19 (95) 02:45 (62) 04:31 (66) 02:31 (70)                 03:30 (89)
        04:37 (66) 09:54 (84) 14:39 (79) 26:45 (93) 39:17 (94) 49:46 (95) 55:57 (95) 62:10 (95) 69:29 (95) 72:14 (95) 76:45 (94) 79:16 (94)                 82:46 (94)
95 Mats-Ola Öberg Sundbybergs IK 84:59 05:21 (76) 04:51 (89) 04:53 (79) 05:09 (90) 11:48 (90) 08:31 (89) 06:03 (88) 12:09 (98) 05:47 (89) 04:43 (86) 09:39 (97) 02:45 (80)                 03:20 (87)
        05:21 (76) 10:12 (86) 15:05 (85) 20:14 (84) 32:02 (87) 40:33 (87) 46:36 (87) 58:45 (94) 64:32 (94) 69:15 (94) 78:54 (95) 81:39 (95)                 84:59 (95)
96 Stig Thurén Skarpnäcks OL 92:26 17:45 (98) 05:04 (92) 05:17 (88) 04:30 (84) 12:27 (91) 09:11 (91) 07:26 (96) 09:44 (97) 05:16 (82) 03:11 (74) 06:24 (91) 02:23 (65)                 03:48 (92)
        17:45 (98) 22:49 (98) 28:06 (97) 32:36 (97) 45:03 (96) 54:14 (96) 61:40 (96) 71:24 (96) 76:40 (96) 79:51 (96) 86:15 (96) 88:38 (96)                 92:26 (96)
97 Ingvar Oskarsson Solna OK 112:15 08:38 (93) 07:50 (97) 06:37 (94) 06:50 (94) 21:02 (97) 11:54 (95) 07:35 (97) 08:11 (95) 12:03 (98) 04:39 (84) 08:21 (94) 03:55 (92)                 04:40 (94)
        08:38 (93) 16:28 (95) 23:05 (95) 29:55 (95) 50:57 (97) 62:51 (97) 70:26 (97) 78:37 (97) 90:40 (97) 95:19 (97) 103:40 (97) 107:35 (97)                 112:15 (97)
98 Christina Bertilsson Klöbblös 150:08 08:56 (95) 10:55 (98) 09:04 (97) 06:10 (92) 26:38 (98) 28:43 (98) 12:34 (98) 09:38 (96) 07:50 (96) 05:28 (89) 08:56 (95) 04:18 (93)                 10:58 (98)
        08:56 (95) 19:51 (96) 28:55 (98) 35:05 (98) 61:43 (98) 90:26 (98) 103:00 (98) 112:38 (98) 120:28 (98) 125:56 (98) 134:52 (98) 139:10 (98)                 150:08 (98)
- Catrin Johnson Skogsluffarnas OK Minustid 382:52   03:08   03:53   03:39   09:00   04:53   13:04   Minustid   03:16   01:50                              
        382:52   386:00   389:53   393:32   402:32   407:25   420:29   Ej tid  ----->                                   Minustid  
- Hans Sylvan Järfälla OK 57:49 04:10   03:35   04:17   03:41   08:33   05:16   04:43   09:51   02:47   06:06   01:56                       02:54  
        04:10   07:45   12:02   15:43   24:16   29:32   34:15   44:06   46:53   52:59   54:55                       57:49  
                                                                           
                                                                           
Plac Bana D - 2,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8                                   Mål  
1 Per Ljung Centrum OK 21:46 04:19 (1) 01:55 (1) 02:46 (1) 02:48 (1) 02:56 (1) 03:02 (1) 01:01 (1) 01:20 (1)                                 01:39 (2)
        04:19 (1) 06:14 (1) 09:00 (1) 11:48 (1) 14:44 (1) 17:46 (1) 18:47 (1) 20:07 (1)                                 21:46 (1)
2 Ingemar Bengtsson Söders-Tyresö 24:32 04:36 (3) 01:57 (3) 03:19 (5) 03:25 (4) 03:06 (2) 03:55 (3) 01:14 (4) 01:27 (2)                                 01:33 (1)
        04:36 (3) 06:33 (3) 09:52 (3) 13:17 (3) 16:23 (3) 20:18 (2) 21:32 (2) 22:59 (2)                                 24:32 (2)
3 Leo Larsson MIK 25:21 04:27 (2) 02:02 (4) 03:11 (3) 03:05 (2) 03:10 (3) 04:43 (9) 01:08 (2) 01:33 (4)                                 02:02 (6)
        04:27 (2) 06:29 (2) 09:40 (2) 12:45 (2) 15:55 (2) 20:38 (3) 21:46 (3) 23:19 (3)                                 25:21 (3)
4 Sven Hedman Attunda OK 26:10 04:49 (4) 02:13 (7) 03:16 (4) 03:23 (3) 03:17 (4) 03:55 (3) 01:36 (15) 01:40 (6)                                 02:01 (5)
        04:49 (4) 07:02 (4) 10:18 (4) 13:41 (4) 16:58 (4) 20:53 (4) 22:29 (4) 24:09 (4)                                 26:10 (4)
5 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 28:18 04:50 (5) 04:10 (60) 03:28 (6) 03:47 (6) 03:28 (6) 03:55 (3) 01:22 (8) 01:31 (3)                                 01:47 (4)
        04:50 (5) 09:00 (16) 12:28 (9) 16:15 (7) 19:43 (6) 23:38 (5) 25:00 (5) 26:31 (5)                                 28:18 (5)
6 Göran Andersson Attunda OK 29:36 05:58 (16) 02:23 (10) 04:22 (19) 04:01 (9) 03:19 (5) 04:09 (6) 01:21 (7) 01:56 (11)                                 02:07 (8)
        05:58 (16) 08:21 (12) 12:43 (10) 16:44 (10) 20:03 (7) 24:12 (6) 25:33 (6) 27:29 (6)                                 29:36 (6)
7 Ulf Carnby Täby OK 30:05 05:13 (7) 02:04 (5) 03:28 (6) 06:14 (59) 03:34 (7) 03:51 (2) 01:43 (23) 01:41 (7)                                 02:17 (13)
        05:13 (7) 07:17 (5) 10:45 (5) 16:59 (11) 20:33 (8) 24:24 (7) 26:07 (7) 27:48 (7)                                 30:05 (7)
8 Caroline Magnusson Täby OK 32:15 08:09 (50) 01:56 (2) 03:10 (2) 05:05 (38) 04:40 (32) 04:21 (7) 01:14 (4) 01:37 (5)                                 02:03 (7)
        08:09 (50) 10:05 (32) 13:15 (15) 18:20 (15) 23:00 (17) 27:21 (11) 28:35 (9) 30:12 (8)                                 32:15 (8)
9 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 32:30 05:37 (14) 02:37 (15) 04:04 (10) 04:06 (11) 04:23 (23) 06:18 (22) 01:19 (6) 01:58 (12)                                 02:08 (9)
        05:37 (14) 08:14 (11) 12:18 (8) 16:24 (8) 20:47 (9) 27:05 (9) 28:24 (8) 30:22 (9)                                 32:30 (9)
10 Mats Lundblad Täby OK 33:55 05:19 (8) 02:33 (13) 04:02 (9) 04:10 (13) 03:36 (8) 07:20 (35) 02:34 (62) 02:04 (16)                                 02:17 (13)
        05:19 (8) 07:52 (9) 11:54 (7) 16:04 (6) 19:40 (5) 27:00 (8) 29:34 (11) 31:38 (11)                                 33:55 (10)
11 Tommy Höglund Långhundra IF 34:06 05:19 (8) 02:20 (9) 05:13 (48) 03:50 (7) 04:39 (31) 05:56 (15) 01:43 (23) 02:12 (27)                                 02:54 (41)
        05:19 (8) 07:39 (7) 12:52 (12) 16:42 (9) 21:21 (10) 27:17 (10) 29:00 (10) 31:12 (10)                                 34:06 (11)
12 Thord Rådberg OK Roslagen 34:46 05:50 (15) 02:43 (22) 04:24 (20) 04:43 (19) 04:15 (17) 06:29 (23) 01:36 (15) 02:05 (18)                                 02:41 (25)
        05:50 (15) 08:33 (13) 12:57 (13) 17:40 (12) 21:55 (11) 28:24 (12) 30:00 (12) 32:05 (12)                                 34:46 (12)
13 Jan-Olof Wåhlberg IBM Club Sweden 34:57 05:10 (6) 02:11 (6) 04:18 (14) 03:28 (5) 06:57 (63) 07:18 (34) 01:36 (15) 01:50 (9)                                 02:09 (11)
        05:10 (6) 07:21 (6) 11:39 (6) 15:07 (5) 22:04 (12) 29:22 (13) 30:58 (13) 32:48 (13)                                 34:57 (13)
14 Jan Bojling Solna OK 36:00 06:25 (19) 02:40 (20) 04:30 (23) 04:58 (30) 04:17 (18) 06:52 (27) 01:47 (26) 02:05 (18)                                 02:26 (17)
        06:25 (19) 09:05 (17) 13:35 (18) 18:33 (17) 22:50 (16) 29:42 (14) 31:29 (15) 33:34 (14)                                 36:00 (14)
15 Rune Carlsson Sundbybergs IK 36:06 08:42 (54) 02:17 (8) 03:37 (8) 04:01 (9) 04:03 (12) 07:09 (30) 01:23 (9) 03:08 (64)                                 01:46 (3)
        08:42 (54) 10:59 (42) 14:36 (25) 18:37 (18) 22:40 (14) 29:49 (16) 31:12 (14) 34:20 (17)                                 36:06 (15)
16 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 36:51 05:22 (10) 02:28 (11) 05:23 (53) 05:29 (56) 04:35 (29) 08:16 (46) 01:23 (9) 01:47 (8)                                 02:08 (9)
        05:22 (10) 07:50 (8) 13:13 (14) 18:42 (19) 23:17 (21) 31:33 (27) 32:56 (26) 34:43 (23)                                 36:51 (16)
17 Göran Andersson Täby OK 36:57 06:24 (18) 02:53 (26) 04:07 (11) 04:49 (25) 04:12 (13) 07:33 (36) 01:48 (28) 02:24 (37)                                 02:47 (32)
        06:24 (18) 09:17 (19) 13:24 (16) 18:13 (13) 22:25 (13) 29:58 (17) 31:46 (16) 34:10 (15)                                 36:57 (17)
18 Bertil Rydgren IFK Enskede 37:02 05:30 (11) 03:29 (52) 05:05 (43) 04:11 (14) 04:52 (36) 08:05 (44) 01:11 (3) 02:17 (29)                                 02:22 (16)
        05:30 (11) 08:59 (15) 14:04 (20) 18:15 (14) 23:07 (19) 31:12 (25) 32:23 (21) 34:40 (21)                                 37:02 (18)
19 Kristina Nygren Frisk Attunda OK 37:11 06:00 (17) 02:56 (30) 04:38 (28) 04:46 (21) 04:20 (20) 07:37 (37) 02:01 (41) 02:05 (18)                                 02:48 (35)
        06:00 (17) 08:56 (14) 13:34 (17) 18:20 (15) 22:40 (14) 30:17 (19) 32:18 (20) 34:23 (18)                                 37:11 (19)
19 Lennart Lundquist OK Nalle 37:11 06:38 (22) 02:46 (23) 04:18 (14) 05:00 (33) 04:20 (20) 06:43 (26) 02:15 (54) 02:12 (27)                                 02:59 (42)
        06:38 (22) 09:24 (20) 13:42 (19) 18:42 (19) 23:02 (18) 29:45 (15) 32:00 (17) 34:12 (16)                                 37:11 (19)
21 Norman Thulin Täby OK 37:21 07:07 (29) 03:13 (43) 04:24 (20) 05:03 (36) 04:23 (23) 06:05 (19) 01:48 (28) 02:29 (41)                                 02:49 (37)
        07:07 (29) 10:20 (34) 14:44 (28) 19:47 (28) 24:10 (24) 30:15 (18) 32:03 (18) 34:32 (20)                                 37:21 (21)
22 Rolf Andersson Rimbo SOK 37:31 07:17 (38) 03:23 (47) 04:52 (35) 05:02 (35) 04:14 (16) 06:02 (18) 01:46 (25) 02:06 (21)                                 02:49 (37)
        07:17 (38) 10:40 (38) 15:32 (35) 20:34 (33) 24:48 (26) 30:50 (23) 32:36 (22) 34:42 (22)                                 37:31 (22)
23 Conny Husén OK Roslagen 37:36 11:00 (62) 02:28 (11) 04:48 (33) 04:18 (15) 03:40 (9) 04:35 (8) 01:28 (13) 02:11 (25)                                 03:08 (52)
        11:00 (62) 13:28 (52) 18:16 (49) 22:34 (44) 26:14 (36) 30:49 (22) 32:17 (19) 34:28 (19)                                 37:36 (23)
24 Lennart Jansson Häverödals SK 37:38 06:25 (19) 02:40 (20) 05:02 (41) 04:54 (27) 04:13 (14) 07:03 (29) 02:38 (67) 02:04 (15)                                 02:39 (24)
        06:25 (19) 09:05 (17) 14:07 (21) 19:01 (21) 23:14 (20) 30:17 (19) 32:55 (25) 34:59 (25)                                 37:38 (24)
25 Jan Brundell Solna OK 37:47 06:57 (27) 03:03 (35) 04:37 (26) 04:47 (22) 05:13 (47) 05:53 (13) 02:06 (51) 02:22 (36)                                 02:49 (37)
        06:57 (27) 10:00 (31) 14:37 (26) 19:24 (25) 24:37 (25) 30:30 (21) 32:36 (22) 34:58 (24)                                 37:47 (25)
26 Margareta Hallmén Attunda OK 38:20 07:14 (34) 02:37 (15) 04:20 (16) 05:16 (47) 04:38 (30) 07:59 (42) 01:25 (11) 02:06 (21)                                 02:45 (31)
        07:14 (34) 09:51 (27) 14:11 (22) 19:27 (26) 24:05 (23) 32:04 (29) 33:29 (28) 35:35 (27)                                 38:20 (26)
27 Kenneth Berglund Hellas Orientering 38:26 06:57 (27) 03:01 (32) 05:14 (50) 04:48 (23) 05:04 (44) 05:59 (17) 01:37 (18) 02:21 (34)                                 03:25 (59)
        06:57 (27) 09:58 (30) 15:12 (31) 20:00 (30) 25:04 (28) 31:03 (24) 32:40 (24) 35:01 (26)                                 38:26 (27)
28 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 38:35 06:37 (21) 03:01 (32) 05:58 (60) 04:48 (23) 05:25 (51) 05:34 (12) 02:05 (49) 02:25 (38)                                 02:42 (28)
        06:37 (21) 09:38 (21) 15:36 (38) 20:24 (32) 25:49 (35) 31:23 (26) 33:28 (27) 35:53 (28)                                 38:35 (28)
29 Jan-Olof Malm Sigtuna OK 39:18 06:48 (25) 02:58 (31) 05:37 (54) 04:30 (16) 05:13 (47) 06:38 (24) 02:03 (46) 02:31 (44)                                 03:00 (44)
        06:48 (25) 09:46 (23) 15:23 (33) 19:53 (29) 25:06 (29) 31:44 (28) 33:47 (29) 36:18 (29)                                 39:18 (29)
30 Christer Andersson ATG 39:25 05:32 (12) 02:38 (17) 04:38 (27) 09:39 (72) 03:54 (11) 06:06 (20) 02:04 (47) 02:34 (46)                                 02:20 (15)
        05:32 (12) 08:10 (10) 12:48 (11) 22:27 (42) 26:21 (40) 32:27 (32) 34:31 (32) 37:05 (32)                                 39:25 (30)
31 Linnea Carlsson Skarpnäcks OL 39:35 07:13 (33) 03:03 (35) 05:03 (42) 05:15 (44) 04:26 (26) 07:09 (30) 01:48 (28) 02:37 (47)                                 03:01 (46)
        07:13 (33) 10:16 (33) 15:19 (32) 20:34 (33) 25:00 (27) 32:09 (30) 33:57 (30) 36:34 (30)                                 39:35 (31)
32 Eva von Heijne Sigtuna OK 39:52 08:10 (52) 05:09 (63) 04:50 (34) 04:56 (29) 05:08 (46) 05:16 (10) 01:27 (12) 02:09 (24)                                 02:47 (32)
        08:10 (52) 13:19 (50) 18:09 (47) 23:05 (47) 28:13 (45) 33:29 (35) 34:56 (34) 37:05 (32)                                 39:52 (32)
33 Roine Mattsson Häverödals SK 39:55 07:31 (41) 03:05 (38) 04:56 (39) 05:23 (53) 05:23 (50) 05:56 (15) 01:56 (36) 02:45 (49)                                 03:00 (44)
        07:31 (41) 10:36 (36) 15:32 (35) 20:55 (38) 26:18 (37) 32:14 (31) 34:10 (31) 36:55 (31)                                 39:55 (33)
34 Eva Andersson OK Södertörn 40:34 07:14 (34) 02:34 (14) 04:33 (25) 04:53 (26) 06:29 (59) 07:16 (33) 01:49 (31) 02:19 (31)                                 03:27 (60)
        07:14 (34) 09:48 (26) 14:21 (24) 19:14 (23) 25:43 (33) 32:59 (33) 34:48 (33) 37:07 (34)                                 40:34 (34)
35 Jan-Erik Jonsson IBM-Club Sweden 40:53 05:35 (13) 04:20 (61) 04:44 (31) 04:40 (18) 04:13 (14) 10:47 (59) 02:01 (41) 02:02 (14)                                 02:31 (19)
        05:35 (13) 09:55 (29) 14:39 (27) 19:19 (24) 23:32 (22) 34:19 (37) 36:20 (36) 38:22 (35)                                 40:53 (35)
36 Lennart Sjöstål Klubblös 41:35 11:26 (65) 03:18 (44) 04:21 (18) 05:13 (43) 04:20 (20) 05:54 (14) 01:53 (33) 02:29 (41)                                 02:41 (25)
        11:26 (65) 14:44 (57) 19:05 (54) 24:18 (52) 28:38 (46) 34:32 (38) 36:25 (37) 38:54 (37)                                 41:35 (36)
37 Carl Carlin Söders-Tyresö 41:40 07:42 (46) 03:12 (42) 04:54 (37) 05:27 (55) 05:03 (42) 06:41 (25) 02:33 (61) 02:57 (59)                                 03:11 (54)
        07:42 (46) 10:54 (40) 15:48 (40) 21:15 (39) 26:18 (37) 32:59 (33) 35:32 (35) 38:29 (36)                                 41:40 (37)
38 Björn Stolt OK Ravinen 41:47 06:53 (26) 02:53 (26) 06:14 (62) 05:15 (45) 06:44 (61) 06:06 (20) 02:36 (65) 02:28 (40)                                 02:38 (23)
        06:53 (26) 09:46 (23) 16:00 (43) 21:15 (39) 27:59 (44) 34:05 (36) 36:41 (39) 39:09 (39)                                 41:47 (38)
39 Inger Andersson Söders-Tyresö 42:06 10:41 (60) 02:53 (26) 04:26 (22) 03:57 (8) 04:23 (23) 08:51 (49) 01:53 (33) 02:01 (13)                                 03:01 (46)
        10:41 (60) 13:34 (53) 18:00 (46) 21:57 (41) 26:20 (39) 35:11 (41) 37:04 (40) 39:05 (38)                                 42:06 (39)
40 Uno Adolfsson IBM Club Sweden 42:18 07:34 (45) 08:11 (70) 04:20 (16) 04:08 (12) 03:40 (9) 07:47 (40) 02:01 (41) 02:04 (15)                                 02:33 (21)
        07:34 (45) 15:45 (63) 20:05 (56) 24:13 (50) 27:53 (43) 35:40 (42) 37:41 (42) 39:45 (41)                                 42:18 (40)
41 Rune Rådström Snättringe SK 42:50 07:46 (47) 03:26 (49) 04:44 (31) 04:58 (30) 04:17 (18) 09:22 (52) 02:01 (41) 03:04 (61)                                 03:12 (55)
        07:46 (47) 11:12 (44) 15:56 (41) 20:54 (37) 25:11 (30) 34:33 (39) 36:34 (38) 39:38 (40)                                 42:50 (41)
42 Tord Jonsson Attunda OK 42:51 06:39 (23) 03:07 (39) 05:22 (52) 05:08 (41) 05:00 (40) 09:44 (54) 02:29 (59) 02:17 (29)                                 03:05 (49)
        06:39 (23) 09:46 (23) 15:08 (30) 20:16 (31) 25:16 (32) 35:00 (40) 37:29 (41) 39:46 (42)                                 42:51 (42)
43 Lars Nordin Solna OK 43:41 08:09 (50) 04:03 (59) 06:10 (61) 05:21 (51) 05:42 (53) 07:38 (38) 01:37 (18) 02:11 (25)                                 02:50 (40)
        08:09 (50) 12:12 (48) 18:22 (50) 23:43 (48) 29:25 (50) 37:03 (44) 38:40 (43) 40:51 (43)                                 43:41 (43)
44 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 44:49 07:07 (29) 03:25 (48) 05:00 (40) 05:20 (49) 04:54 (37) 11:37 (64) 02:04 (47) 02:47 (51)                                 02:35 (22)
        07:07 (29) 10:32 (35) 15:32 (35) 20:52 (36) 25:46 (34) 37:23 (45) 39:27 (44) 42:14 (44)                                 44:49 (44)
45 Jan Bengtsson Klubblös 45:45 10:45 (61) 03:01 (32) 04:55 (38) 05:03 (36) 05:07 (45) 09:51 (56) 02:02 (45) 02:20 (33)                                 02:41 (25)
        10:45 (61) 13:46 (54) 18:41 (52) 23:44 (49) 28:51 (47) 38:42 (49) 40:44 (49) 43:04 (47)                                 45:45 (45)
46 Mats Törngren OK Linné 45:55 12:41 (66) 02:49 (25) 04:14 (12) 04:30 (16) 04:56 (39) 08:35 (48) 01:55 (35) 03:07 (63)                                 03:08 (52)
        12:41 (66) 15:30 (62) 19:44 (55) 24:14 (51) 29:10 (49) 37:45 (46) 39:40 (45) 42:47 (45)                                 45:55 (46)
47 UC Lybert Eriksson Väsby OK 46:07 07:15 (36) 03:43 (56) 04:30 (23) 07:27 (67) 04:54 (37) 10:21 (57) 01:47 (26) 02:56 (57)                                 03:14 (56)
        07:15 (36) 10:58 (41) 15:28 (34) 22:55 (46) 27:49 (42) 38:10 (47) 39:57 (47) 42:53 (46)                                 46:07 (47)
48 Olov Jansson Häverödals SK 46:20 07:33 (44) 03:48 (58) 05:50 (58) 05:22 (52) 07:32 (65) 08:15 (45) 01:57 (37) 02:56 (57)                                 03:07 (51)
        07:33 (44) 11:21 (45) 17:11 (44) 22:33 (43) 30:05 (53) 38:20 (48) 40:17 (48) 43:13 (48)                                 46:20 (48)
49 Lars Dyrhage Järfälla OK 47:29 07:19 (39) 03:18 (44) 05:21 (51) 06:41 (64) 06:17 (57) 07:53 (41) 02:56 (69) 04:08 (70)                                 03:36 (65)
        07:19 (39) 10:37 (37) 15:58 (42) 22:39 (45) 28:56 (48) 36:49 (43) 39:45 (46) 43:53 (49)                                 47:29 (49)
50 Margaretha Nylund OK Södertörn 48:03 08:04 (49) 03:46 (57) 06:22 (63) 07:22 (66) 06:36 (60) 08:02 (43) 02:05 (49) 02:40 (48)                                 03:06 (50)
        08:04 (49) 11:50 (47) 18:12 (48) 25:34 (57) 32:10 (55) 40:12 (50) 42:17 (50) 44:57 (50)                                 48:03 (50)
51 Johan Sandwall Skarpnäcks OL 49:36 07:20 (40) 11:13 (71) 05:13 (48) 05:23 (53) 04:32 (27) 08:32 (47) 02:30 (60) 01:54 (10)                                 02:59 (42)
        07:20 (40) 18:33 (66) 23:46 (65) 29:09 (63) 33:41 (58) 42:13 (52) 44:43 (52) 46:37 (52)                                 49:36 (51)
52 Bo Sundén Karlsbyhedens OK 49:53 07:15 (36) 02:39 (19) 04:17 (13) 05:01 (34) 10:14 (72) 14:01 (68) 01:38 (20) 02:06 (21)                                 02:42 (29)
        07:15 (36) 09:54 (28) 14:11 (22) 19:12 (22) 29:26 (51) 43:27 (57) 45:05 (53) 47:11 (53)                                 49:53 (52)
53 Gunnel Balck IFK Lidingö SOK 49:56 09:17 (56) 05:39 (66) 06:30 (65) 05:40 (57) 05:53 (55) 09:04 (51) 01:59 (39) 02:21 (34)                                 03:33 (63)
        09:17 (56) 14:56 (60) 21:26 (60) 27:06 (58) 32:59 (56) 42:03 (51) 44:02 (51) 46:23 (51)                                 49:56 (53)
54 Margareta Wallen Täby OK 52:20 18:01 (69) 02:55 (29) 04:38 (27) 05:05 (39) 05:03 (42) 07:38 (38) 02:24 (58) 02:52 (54)                                 03:44 (67)
        18:01 (69) 20:56 (69) 25:34 (68) 30:39 (67) 35:42 (65) 43:20 (56) 45:44 (56) 48:36 (54)                                 52:20 (54)
55 Anita Lindbohm Skarpnäcks OL 52:24 07:11 (32) 03:37 (55) 06:42 (66) 07:50 (71) 08:07 (70) 09:47 (55) 02:35 (64) 03:19 (66)                                 03:16 (57)
        07:11 (32) 10:48 (39) 17:30 (45) 25:20 (55) 33:27 (57) 43:14 (54) 45:49 (57) 49:08 (55)                                 52:24 (55)
56 Marianne Hamilton Enebybergs IF 52:46 17:43 (68) 02:38 (17) 05:42 (55) 05:55 (58) 07:20 (64) 05:20 (11) 02:34 (62) 02:47 (51)                                 02:47 (32)
        17:43 (68) 20:21 (68) 26:03 (69) 31:58 (68) 39:18 (68) 44:38 (58) 47:12 (59) 49:59 (57)                                 52:46 (56)
57 Iris Wallsten IF Lidingö 53:13 09:20 (57) 05:19 (64) 06:25 (64) 07:43 (68) 05:59 (56) 10:41 (58) 02:12 (52) 02:31 (44)                                 03:03 (48)
        09:20 (57) 14:39 (56) 21:04 (59) 28:47 (62) 34:46 (61) 45:27 (60) 47:39 (60) 50:10 (58)                                 53:13 (57)
58 Britt-Louise Edlund IFK Lidingö SOK 53:22 15:02 (67) 03:27 (51) 04:53 (36) 05:20 (49) 05:02 (41) 11:17 (62) 02:00 (40) 02:54 (55)                                 03:27 (60)
        15:02 (67) 18:29 (65) 23:22 (64) 28:42 (61) 33:44 (60) 45:01 (59) 47:01 (58) 49:55 (56)                                 53:22 (58)
59 Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK 53:47 06:39 (23) 03:03 (35) 05:11 (47) 04:45 (20) 07:38 (66) 19:51 (71) 01:42 (22) 02:26 (39)                                 02:32 (20)
        06:39 (23) 09:42 (22) 14:53 (29) 19:38 (27) 27:16 (41) 47:07 (64) 48:49 (62) 51:15 (59)                                 53:47 (59)
60 Inger Pahlén Söders-Tyresö 54:50 07:09 (31) 05:31 (65) 05:42 (55) 06:14 (59) 05:43 (54) 12:57 (66) 02:18 (56) 05:47 (71)                                 03:29 (62)
        07:09 (31) 12:40 (49) 18:22 (50) 24:36 (53) 30:19 (54) 43:16 (55) 45:34 (55) 51:21 (60)                                 54:50 (60)
61 Göran Grimvall Täby OK 54:59 11:24 (64) 03:29 (52) 07:03 (68) 06:29 (61) 06:50 (62) 11:33 (63) 02:42 (68) 02:47 (51)                                 02:42 (28)
        11:24 (64) 14:53 (59) 21:56 (61) 28:25 (60) 35:15 (62) 46:48 (63) 49:30 (63) 52:17 (62)                                 54:59 (61)
62 Heidi Bjerkhaug OK Ravinen 55:17 07:32 (42) 05:47 (67) 07:04 (69) 07:18 (65) 07:42 (67) 10:50 (61) 02:23 (57) 02:54 (55)                                 03:47 (68)
        07:32 (42) 13:19 (50) 20:23 (58) 27:41 (59) 35:23 (64) 46:13 (61) 48:36 (61) 51:30 (61)                                 55:17 (62)
63 Maria Marquez Tumba-Mälarhöjden 55:21 07:32 (42) 11:55 (72) 05:47 (57) 04:54 (27) 05:13 (48) 12:16 (65) 03:10 (71) 02:19 (31)                                 02:15 (12)
        07:32 (42) 19:27 (67) 25:14 (67) 30:08 (65) 35:21 (63) 47:37 (66) 50:47 (66) 53:06 (64)                                 55:21 (63)
64 Thomas Svedin Bromma-Vällingby OK 56:02 23:19 (70) 02:48 (24) 05:05 (43) 05:16 (47) 04:41 (33) 06:54 (28) 01:38 (20) 03:33 (68)                                 02:48 (35)
        23:19 (70) 26:07 (70) 31:12 (70) 36:28 (70) 41:09 (70) 48:03 (67) 49:41 (64) 53:14 (65)                                 56:02 (64)
65 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 56:43 10:21 (58) 04:59 (62) 07:41 (70) 06:39 (63) 06:19 (58) 10:48 (60) 03:00 (70) 03:06 (62)                                 03:50 (70)
        10:21 (58) 15:20 (61) 23:01 (63) 29:40 (64) 35:59 (66) 46:47 (62) 49:47 (65) 52:53 (63)                                 56:43 (65)
66 Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK 58:26 08:59 (55) 05:49 (68) 07:57 (72) 07:43 (68) 07:46 (69) 09:03 (50) 03:36 (72) 03:43 (69)