Sträcktider Luffarligan Ursvik                                                                    
  2020-02-12       Svarta tider är sträcktider     Blå tider är från start     Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                              
                                                                        Sista-  
Plac Bana A - 5,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   Mål  
1 Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 32:35 00:37 (1) 01:20 (1) 00:58 (1) 00:51 (1) 02:28 (3) 01:26 (1) 03:18 (2) 02:47 (3) 01:51 (1) 02:23 (7) 00:47 (1) 01:29 (1) 01:59 (1) 06:28 (7) 00:32 (1) 01:59 (1) 01:22 (1)
        00:37 (1) 01:57 (1) 02:55 (1) 03:46 (1) 06:14 (1) 07:40 (1) 10:58 (1) 13:45 (1) 15:36 (1) 17:59 (1) 18:46 (1) 20:15 (1) 22:14 (1) 28:42 (1) 29:14 (1) 31:13 (1) 32:35 (1)
2 P-O Ivarsson Haninge SOK 40:55 00:48 (6) 01:40 (5) 01:10 (6) 01:04 (4) 02:43 (7) 01:55 (4) 04:05 (4) 03:42 (8) 01:58 (2) 02:56 (8) 01:04 (4) 01:49 (7) 02:47 (3) 08:01 (8) 00:45 (3) 02:41 (11) 01:47 (6)
        00:48 (6) 02:28 (5) 03:38 (4) 04:42 (3) 07:25 (2) 09:20 (2) 13:25 (2) 17:07 (2) 19:05 (2) 22:01 (2) 23:05 (2) 24:54 (2) 27:41 (2) 35:42 (2) 36:27 (2) 39:08 (2) 40:55 (2)
3 Peter Lundberg Järfälla OK 41:10 00:38 (2) 01:31 (2) 01:08 (4) 01:00 (2) 03:26 (18) 01:47 (2) 04:36 (9) 03:27 (5) 02:01 (3) 03:00 (10) 01:00 (2) 01:42 (3) 02:33 (2) 08:32 (9) 00:45 (3) 02:08 (2) 01:56 (15)
        00:38 (2) 02:09 (2) 03:17 (2) 04:17 (2) 07:43 (3) 09:30 (3) 14:06 (4) 17:33 (4) 19:34 (4) 22:34 (4) 23:34 (4) 25:16 (4) 27:49 (3) 36:21 (3) 37:06 (3) 39:14 (3) 41:10 (3)
4 Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK 41:30 00:43 (3) 03:23 (18) 01:01 (2) 02:21 (19) 01:44 (1) 04:07 (19) 03:15 (1) 02:27 (1) 02:53 (14) 01:00 (1) 01:34 (16) 02:01 (11) 10:11 (20) 00:48 (1) 02:08 (19)     01:54 (14)
        00:43 (3) 04:06 (17) 05:07 (16) 07:28 (17) 09:12 (12) 13:19 (14) 16:34 (12) 19:01 (7) 21:54 (7) 22:54 (5) 24:28 (5) 26:29 (5) 36:40 (13) 37:28 (5) 39:36 (5)     41:30 (4)
5 Niklas Wansölin OK Ravinen 41:50 00:48 (7) 01:39 (4) 01:37 (18) 01:00 (2) 02:42 (6) 01:48 (3) 04:09 (5) 03:30 (6) 02:14 (5) 02:56 (8) 01:04 (4) 01:43 (4) 02:51 (5) 08:45 (10) 00:47 (7) 02:30 (8) 01:47 (7)
        00:48 (7) 02:27 (4) 04:04 (8) 05:04 (7) 07:46 (5) 09:34 (4) 13:43 (3) 17:13 (3) 19:27 (3) 22:23 (3) 23:27 (3) 25:10 (3) 28:01 (4) 36:46 (4) 37:33 (4) 40:03 (4) 41:50 (5)
6 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 45:54 00:48 (7) 03:52 (20) 01:15 (8) 02:39 (20) 02:03 (2) 04:21 (20) 03:42 (3) 02:46 (2) 04:00 (19) 01:07 (2) 02:11 (21) 03:14 (19) 09:01 (19) 00:53 (2) 02:18 (20)     01:44 (3)
        00:48 (7) 04:40 (19) 05:55 (19) 08:34 (18) 10:37 (15) 14:58 (17) 18:40 (14) 21:26 (13) 25:26 (14) 26:33 (11) 28:44 (11) 31:58 (13) 40:59 (16) 41:52 (9) 44:10 (11)     45:54 (6)
7 Karin Skogholm Tumba-Mälarhöjden OK 46:00 00:54 (13) 01:47 (8) 01:13 (7) 01:08 (5) 02:53 (11) 02:09 (8) 06:01 (19) 04:11 (12) 02:17 (7) 03:05 (11) 01:05 (6) 01:38 (2) 03:12 (11) 09:19 (11) 00:45 (3) 02:36 (10) 01:47 (6)
        00:54 (13) 02:41 (7) 03:54 (6) 05:02 (6) 07:55 (6) 10:04 (7) 16:05 (8) 20:16 (8) 22:33 (8) 25:38 (8) 26:43 (8) 28:21 (7) 31:33 (7) 40:52 (6) 41:37 (6) 44:13 (5) 46:00 (7)
8 Claes Ögren OK Nalle 46:04 00:48 (6) 01:42 (6) 01:08 (4) 01:15 (9) 03:06 (14) 02:03 (6) 04:28 (7) 03:47 (9) 02:23 (8) 03:18 (14) 01:39 (17) 02:47 (17) 03:05 (7) 09:32 (13) 00:55 (12) 02:22 (6) 01:46 (5)
        00:48 (6) 02:30 (6) 03:38 (4) 04:53 (5) 07:59 (7) 10:02 (6) 14:30 (6) 18:17 (6) 20:40 (6) 23:58 (6) 25:37 (6) 28:24 (8) 31:29 (6) 41:01 (7) 41:56 (7) 44:18 (6) 46:04 (8)
9 Johan Lindqvist Täby OK 46:54 00:46 (4) 01:32 (3) 01:17 (9) 01:09 (6) 02:59 (12) 02:05 (7) 04:32 (8) 03:56 (10) 02:14 (5) 03:57 (16) 01:10 (7) 01:52 (8) 03:09 (9) 10:54 (17) 00:54 (10) 02:30 (8) 01:58 (17)
        00:46 (4) 02:18 (3) 03:35 (3) 04:44 (4) 07:43 (3) 09:48 (5) 14:20 (5) 18:16 (5) 20:30 (5) 24:27 (7) 25:37 (6) 27:29 (6) 30:38 (5) 41:32 (8) 42:26 (8) 44:56 (7) 46:54 (9)
10 Lars Gerhardsson Attunda OK 47:08 01:06 (19) 01:45 (7) 01:29 (12) 01:18 (11) 03:13 (16) 02:09 (8) 05:31 (17) 04:02 (11) 02:31 (9) 03:09 (12) 01:24 (13) 01:55 (9) 02:49 (4) 09:59 (14) 00:43 (2) 02:14 (4) 01:51 (11)
        01:06 (19) 02:51 (11) 04:20 (10) 05:38 (11) 08:51 (10) 11:00 (9) 16:31 (11) 20:33 (9) 23:04 (10) 26:13 (10) 27:37 (10) 29:32 (10) 32:21 (8) 42:20 (11) 43:03 (9) 45:17 (8) 47:08 (10)
11 Stuart Fell Centrum OK 47:10 01:09 (20) 01:49 (9) 01:05 (3) 01:15 (9) 02:52 (9) 02:39 (15) 04:12 (6) 05:45 (21) 02:11 (4) 03:10 (13) 01:01 (3) 02:00 (10) 03:32 (14) 09:30 (12) 01:03 (14) 02:12 (3) 01:45 (4)
        01:09 (20) 02:58 (12) 04:03 (7) 05:18 (8) 08:10 (8) 10:49 (8) 15:01 (7) 20:46 (10) 22:57 (9) 26:07 (9) 27:08 (9) 29:08 (9) 32:40 (9) 42:10 (10) 43:13 (10) 45:25 (9) 47:10 (11)
12 Marie Malmborg Söders-Tyresö 50:43 00:56 (14) 02:10 (14) 01:52 (22) 01:48 (17) 03:24 (17) 02:26 (13) 05:16 (15) 04:29 (14) 02:33 (10) 04:24 (19) 01:15 (10) 01:47 (5) 03:11 (10) 10:25 (16) 00:45 (3) 02:15 (5) 01:47 (7)
        00:56 (14) 03:06 (13) 04:58 (15) 06:46 (15) 10:10 (13) 12:36 (12) 17:52 (13) 22:21 (14) 24:54 (13) 29:18 (14) 30:33 (14) 32:20 (14) 35:31 (12) 45:56 (14) 46:41 (13) 48:56 (11) 50:43 (12)
13 Ingemar Gard Söders-Tyresö 50:49 00:50 (11) 01:59 (11) 01:34 (15) 01:12 (7) 03:12 (15) 02:20 (12) 05:12 (14) 04:44 (16) 03:01 (16) 04:07 (18) 01:18 (11) 02:13 (14) 03:07 (8) 10:11 (15) 00:50 (8) 02:59 (12) 02:00 (19)
        00:50 (11) 02:49 (9) 04:23 (11) 05:35 (10) 08:47 (9) 11:07 (10) 16:19 (9) 21:03 (12) 24:04 (12) 28:11 (13) 29:29 (13) 31:42 (12) 34:49 (11) 45:00 (12) 45:50 (12) 48:49 (10) 50:49 (13)
14 Per Ljung Centrum OK 53:38 00:50 (11) 01:59 (11) 01:50 (21) 01:23 (14) 03:01 (13) 02:16 (11) 05:07 (12) 04:25 (13) 02:40 (11) 03:54 (15) 01:29 (15) 02:09 (13) 03:40 (15) 11:08 (19) 00:53 (9) 03:18 (14) 03:36 (23)
        00:50 (11) 02:49 (9) 04:39 (12) 06:02 (12) 09:03 (11) 11:19 (11) 16:26 (10) 20:51 (11) 23:31 (11) 27:25 (12) 28:54 (12) 31:03 (11) 34:43 (10) 45:51 (13) 46:44 (14) 50:02 (12) 53:38 (14)
15 Sven-Anders Olsson Attunda OK 54:15 00:48 (7) 03:41 (19) 01:18 (10) 03:32 (21) 02:52 (9) 04:54 (21) 04:45 (11) 03:25 (4) 04:11 (20) 01:24 (3) 01:52 (18) 04:07 (24) 11:48 (21) 00:55 (3) 02:47 (21)     01:56 (15)
        00:48 (7) 04:29 (18) 05:47 (18) 09:19 (20) 12:11 (17) 17:05 (18) 21:50 (18) 25:15 (17) 29:26 (18) 30:50 (15) 32:42 (15) 36:49 (16) 48:37 (20) 49:32 (15) 52:19 (15)     54:15 (15)
16 Anders Holmqvist Snättringe SK 58:22 02:19 (24) 05:47 (24) 01:36 (17) 01:12 (7) 04:53 (21) 01:58 (5) 04:43 (10) 05:52 (23) 02:42 (12) 05:00 (21) 01:13 (8) 01:47 (5) 03:00 (6) 10:59 (18) 01:10 (15) 02:23 (7) 01:48 (10)
        02:19 (24) 08:06 (24) 09:42 (24) 10:54 (22) 15:47 (23) 17:45 (19) 22:28 (19) 28:20 (19) 31:02 (19) 36:02 (19) 37:15 (19) 39:02 (19) 42:02 (18) 53:01 (16) 54:11 (16) 56:34 (13) 58:22 (16)
17 Claes Andersson OK Södertörn 59:09 00:47 (5) 01:54 (10) 01:23 (11) 01:18 (11) 07:22 (23) 02:12 (10) 05:07 (12) 04:30 (15) 02:56 (15) 03:57 (16) 01:25 (14) 02:13 (14) 03:14 (12) 14:43 (22) 01:12 (16) 03:03 (13) 01:53 (13)
        00:47 (5) 02:41 (7) 04:04 (8) 05:22 (9) 12:44 (18) 14:56 (16) 20:03 (17) 24:33 (15) 27:29 (15) 31:26 (16) 32:51 (16) 35:04 (15) 38:18 (14) 53:01 (16) 54:13 (17) 57:16 (14) 59:09 (17)
18 Ulf Hellerstedt IFK Lidingö SOK 61:07 01:03 (16) 02:17 (15) 01:32 (14) 01:25 (15) 04:35 (20) 02:50 (16) 06:02 (20) 04:55 (17) 03:18 (18) 04:59 (20) 01:55 (19) 02:03 (12) 04:44 (17) 12:11 (20) 01:42 (18) 03:38 (16) 01:58 (17)
        01:03 (16) 03:20 (15) 04:52 (14) 06:17 (14) 10:52 (16) 13:42 (15) 19:44 (15) 24:39 (16) 27:57 (16) 32:56 (17) 34:51 (18) 36:54 (17) 41:38 (17) 53:49 (18) 55:31 (18) 59:09 (15) 61:07 (18)
19 Torbjörn Thufvesson Centrum OK 62:14 00:59 (15) 04:27 (21) 01:46 (20) 04:04 (23) 02:30 (4) 05:03 (22) 05:32 (18) 05:34 (19) 04:51 (23) 01:30 (5) 03:17 (23) 03:54 (22) 13:20 (23) 00:55 (3) 02:52 (22)     01:40 (2)
        00:59 (15) 05:26 (21) 07:12 (21) 11:16 (23) 13:46 (20) 18:49 (22) 24:21 (20) 29:55 (20) 34:46 (21) 36:16 (21) 39:33 (20) 43:27 (20) 56:47 (22) 57:42 (21) 60:34 (20)     62:14 (19)
20 Peter Edelsvärd Centrum OK 62:38 01:04 (18) 04:36 (23) 01:34 (15) 03:38 (22) 02:51 (8) 05:10 (23) 05:28 (16) 05:40 (20) 04:46 (22) 01:26 (4) 03:23 (24) 03:59 (23) 13:09 (22) 00:57 (5) 03:05 (23)     01:52 (12)
        01:04 (18) 05:40 (22) 07:14 (22) 10:52 (21) 13:43 (19) 18:53 (23) 24:21 (20) 30:01 (21) 34:47 (22) 36:13 (20) 39:36 (21) 43:35 (21) 56:44 (21) 57:41 (20) 60:46 (21)     62:38 (20)
21 Henrik Spovin Klubblös 63:30 01:03 (16) 02:09 (13) 01:30 (13) 01:20 (13) 04:30 (19) 02:26 (13) 06:54 (23) 05:26 (18) 02:52 (13) 05:25 (22) 01:14 (9) 02:13 (14) 03:27 (13) 16:15 (23) 00:54 (10) 03:39 (17) 02:13 (20)
        01:03 (16) 03:12 (14) 04:42 (13) 06:02 (12) 10:32 (14) 12:58 (13) 19:52 (16) 25:18 (18) 28:10 (17) 33:35 (18) 34:49 (17) 37:02 (18) 40:29 (15) 56:44 (19) 57:38 (19) 61:17 (16) 63:30 (21)
22 Christer Hördell Söders-Tyresö 68:08 01:10 (21) 02:32 (16) 01:40 (19) 01:39 (16) 07:49 (24) 02:58 (17) 06:53 (22) 05:50 (22) 03:04 (17) 06:32 (23) 01:22 (12) 02:57 (18) 03:47 (16) 12:52 (21) 01:00 (13) 03:35 (15) 02:28 (22)
        01:10 (21) 03:42 (16) 05:22 (17) 07:01 (16) 14:50 (22) 17:48 (20) 24:41 (22) 30:31 (22) 33:35 (20) 40:07 (23) 41:29 (22) 44:26 (22) 48:13 (19) 61:05 (22) 62:05 (22) 65:40 (17) 68:08 (22)
23 Kurt Eriksson Vandrarringen 68:26 01:15 (22) 04:33 (22) 01:56 (23) 06:30 (24) 02:31 (5) 06:37 (24) 06:45 (21) 03:35 (7) 04:41 (21) 01:35 (6) 02:07 (20) 03:47 (21) 15:10 (24) 01:39 (6) 03:32 (24)     02:13 (20)
        01:15 (22) 05:48 (23) 07:44 (23) 14:14 (24) 16:45 (24) 23:22 (24) 30:07 (24) 33:42 (23) 38:23 (23) 39:58 (22) 42:05 (23) 45:52 (23) 61:02 (23) 62:41 (23) 66:13 (23)     68:26 (23)
24 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 128:14 01:53 (23) 02:55 (17) 02:10 (24) 02:09 (18) 05:15 (22) 04:03 (18) 09:04 (24) 07:08 (24) 26:26 (24) 21:15 (24) 02:22 (22) 03:19 (20) 05:39 (18) 22:07 (24) 01:25 (17) 06:59 (18) 04:05 (24)
        01:53 (23) 04:48 (20) 06:58 (20) 09:07 (19) 14:22 (21) 18:25 (21) 27:29 (23) 34:37 (24) 61:03 (24) 82:18 (24) 84:40 (24) 87:59 (24) 93:38 (24) 115:45 (24) 117:10 (24) 124:09 (18) 128:14 (24)
- Gunnar Hedlund Södertälje-Nykvarn OF 60:58 01:11   09:31   05:34   07:02   07:23   04:28   04:00   04:11   04:10   09:43   01:29                       02:16  
        01:11   10:42   16:16   23:18   30:41   35:09   39:09   43:20   47:30   57:13   58:42                       60:58  
- Leif Åkerblom OK Österåker 364:59 314:26   01:45   01:17   01:11   03:35   02:20   05:08   05:35   02:28   04:04   01:46   01:55   02:58   10:41   01:01       04:49  
        314:26   316:11   317:28   318:39   322:14   324:34   329:42   335:17   337:45   341:49   343:35   345:30   348:28   359:09   360:10       364:59  
                                                                           
                                                                           
Plac Bana B - 4,3 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14           Mål  
1 Öyvind Michelsen Järfälla OK 32:35 03:16 (19) 05:21 (21) 01:37 (2) 01:22 (1) 03:00 (19) 03:07 (3) 01:42 (1) 02:08 (4) 02:50 (9) 01:05 (1) 04:04 (23) 00:41 (1) 01:41 (21)             00:41 (1)
        03:16 (19) 08:37 (20) 10:14 (1) 11:36 (1) 14:36 (3) 17:43 (2) 19:25 (1) 21:33 (1) 24:23 (1) 25:28 (1) 29:32 (1) 30:13 (1) 31:54 (1)             32:35 (1)
2 Eidar Lindgren OK Ravinen 34:02 03:37 (21) 05:50 (22) 01:29 (1) 01:34 (3) 02:53 (17) 02:59 (1) 02:06 (3) 01:59 (1) 03:55 (24) 01:09 (2) 03:17 (22) 00:48 (2) 01:41 (21)             00:45 (2)
        03:37 (21) 09:27 (21) 10:56 (6) 12:30 (4) 15:23 (8) 18:22 (5) 20:28 (2) 22:27 (2) 26:22 (4) 27:31 (2) 30:48 (2) 31:36 (2) 33:17 (2)             34:02 (2)
3 Jan Gottfridsson Norbergs OK 38:35 02:18 (1) 01:14 (1) 06:57 (14) 02:34 (24) 01:32 (1) 03:01 (2) 03:24 (8) 02:21 (8) 02:55 (11) 03:20 (9) 01:15 (3) 03:43 (8) 00:58 (3) 02:01 (4)         01:02 (22)
        02:18 (1) 03:32 (1) 10:29 (3) 13:03 (8) 14:35 (2) 17:36 (1) 21:00 (3) 23:21 (3) 26:16 (2) 29:36 (3) 30:51 (3) 34:34 (3) 35:32 (3) 37:33 (1)         38:35 (3)
4 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 38:57 02:33 (5) 01:30 (6) 07:13 (19) 01:47 (6) 01:42 (3) 03:15 (4) 03:35 (9) 02:17 (7) 02:24 (2) 03:22 (10) 01:22 (5) 04:09 (11) 00:55 (2) 02:00 (2)         00:53 (9)
        02:33 (5) 04:03 (6) 11:16 (10) 13:03 (8) 14:45 (4) 18:00 (4) 21:35 (4) 23:52 (4) 26:16 (2) 29:38 (4) 31:00 (4) 35:09 (4) 36:04 (4) 38:04 (2)         38:57 (4)
5 Bo Davidsson Solna OK 40:04 02:23 (2) 01:15 (2) 06:56 (13) 01:39 (4) 02:05 (8) 03:34 (5) 03:55 (11) 02:11 (5) 03:31 (20) 03:30 (14) 01:01 (1) 03:58 (10) 01:16 (18) 02:01 (4)         00:49 (5)
        02:23 (2) 03:38 (2) 10:34 (4) 12:13 (3) 14:18 (1) 17:52 (3) 21:47 (5) 23:58 (5) 27:29 (5) 30:59 (5) 32:00 (5) 35:58 (5) 37:14 (5) 39:15 (3)         40:04 (5)
6 Lena Larsson Sala OK 40:47 02:33 (5) 01:29 (5) 06:15 (9) 01:54 (9) 03:52 (23) 03:46 (9) 04:11 (16) 02:03 (3) 02:29 (3) 03:23 (11) 01:22 (5) 03:43 (8) 00:53 (1) 02:05 (8)         00:49 (5)
        02:33 (5) 04:02 (5) 10:17 (2) 12:11 (2) 16:03 (11) 19:49 (9) 24:00 (9) 26:03 (8) 28:32 (7) 31:55 (6) 33:17 (6) 37:00 (6) 37:53 (6) 39:58 (4)         40:47 (6)
7 Carl-Johan Roubert FK Finn 42:48 05:02 (23) 06:26 (23) 01:50 (3) 02:10 (18) 03:40 (21) 03:58 (13) 02:17 (5) 02:33 (16) 03:15 (18) 01:12 (3) 01:32 (13) 04:30 (13) 01:04 (7) 02:19 (16)         01:00 (20)
        05:02 (23) 11:28 (24) 13:18 (20) 15:28 (19) 19:08 (18) 23:06 (18) 25:23 (15) 27:56 (15) 31:11 (15) 32:23 (7) 33:55 (8) 38:25 (7) 39:29 (7) 41:48 (5)         42:48 (7)
8 Per Helén Söders-Tyresö 43:00 02:27 (3) 01:27 (4) 07:15 (20) 02:01 (13) 01:38 (2) 03:47 (10) 03:41 (10) 02:31 (14) 03:43 (21) 04:07 (20) 01:46 (17) 04:31 (15) 01:05 (10) 02:04 (6)         00:57 (15)
        02:27 (3) 03:54 (4) 11:09 (8) 13:10 (10) 14:48 (5) 18:35 (6) 22:16 (6) 24:47 (6) 28:30 (6) 32:37 (9) 34:23 (10) 38:54 (9) 39:59 (9) 42:03 (6)         43:00 (8)
9 Per Öhlund Gustavsbergs OK 43:03 02:39 (8) 01:51 (13) 06:33 (10) 01:49 (8) 02:06 (9) 04:12 (17) 04:09 (15) 02:25 (11) 03:01 (13) 03:53 (16) 01:29 (11) 04:40 (20) 01:04 (8) 02:17 (15)         00:55 (12)
        02:39 (8) 04:30 (8) 11:03 (7) 12:52 (6) 14:58 (7) 19:10 (8) 23:19 (7) 25:44 (7) 28:45 (9) 32:38 (10) 34:07 (9) 38:47 (8) 39:51 (8) 42:08 (7)         43:03 (9)
10 Bengt Eriksson Väsby OK 43:32 02:49 (12) 01:51 (13) 07:04 (17) 02:04 (16) 02:01 (7) 05:02 (24) 04:30 (17) 02:16 (6) 02:33 (4) 03:37 (15) 01:15 (3) 04:30 (13) 00:58 (3) 02:04 (6)         00:58 (17)
        02:49 (12) 04:40 (14) 11:44 (13) 13:48 (12) 15:49 (10) 20:51 (15) 25:21 (14) 27:37 (14) 30:10 (13) 33:47 (13) 35:02 (12) 39:32 (11) 40:30 (10) 42:34 (8)         43:32 (10)
11 Anders Hallmén Attunda OK 43:38 02:59 (15) 01:38 (8) 07:12 (18) 01:55 (10) 02:23 (13) 03:44 (8) 04:04 (13) 02:31 (14) 02:33 (4) 03:26 (12) 01:27 (9) 05:46 (24) 01:04 (7) 02:00 (2)         00:56 (14)
        02:59 (15) 04:37 (12) 11:49 (14) 13:44 (11) 16:07 (12) 19:51 (11) 23:55 (8) 26:26 (9) 28:59 (10) 32:25 (8) 33:52 (7) 39:38 (12) 40:42 (11) 42:42 (9)         43:38 (11)
12 Bengt Kärrström Tullinge SK 44:32 02:43 (9) 01:32 (7) 06:59 (16) 01:47 (6) 01:47 (4) 03:49 (11) 06:19 (25) 02:21 (8) 03:06 (16) 04:00 (18) 01:24 (7) 04:39 (19) 01:01 (5) 02:15 (13)         00:50 (7)
        02:43 (9) 04:15 (7) 11:14 (9) 13:01 (7) 14:48 (5) 18:37 (7) 24:56 (13) 27:17 (12) 30:23 (14) 34:23 (14) 35:47 (14) 40:26 (14) 41:27 (12) 43:42 (11)         44:32 (12)
13 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 44:33 03:04 (17) 01:48 (12) 07:26 (21) 02:02 (15) 02:36 (15) 03:34 (5) 04:06 (14) 02:25 (11) 02:43 (7) 03:56 (17) 02:02 (18) 04:37 (18) 01:09 (14) 02:11 (9)         00:54 (10)
        03:04 (17) 04:52 (15) 12:18 (16) 14:20 (14) 16:56 (16) 20:30 (14) 24:36 (11) 27:01 (11) 29:44 (11) 33:40 (12) 35:42 (13) 40:19 (13) 41:28 (13) 43:39 (10)         44:33 (13)
14 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 44:51 02:28 (4) 01:24 (3) 06:54 (12) 01:45 (5) 04:15 (26) 03:39 (7) 04:02 (12) 01:59 (1) 02:11 (1) 04:40 (24) 01:08 (2) 04:31 (15) 03:04 (26) 01:59 (1)         00:52 (8)
        02:28 (4) 03:52 (3) 10:46 (5) 12:31 (5) 16:46 (14) 20:25 (13) 24:27 (10) 26:26 (9) 28:37 (8) 33:17 (11) 34:25 (11) 38:56 (10) 42:00 (14) 43:59 (12)         44:51 (14)
15 Ulf Kjellin OK Hedströmmen 45:21 02:48 (11) 01:47 (11) 06:58 (15) 02:17 (19) 01:55 (5) 04:04 (15) 04:57 (20) 02:38 (20) 02:34 (6) 05:14 (26) 01:30 (12) 04:22 (12) 01:10 (15) 02:12 (10)         00:55 (12)
        02:48 (11) 04:35 (11) 11:33 (12) 13:50 (13) 15:45 (9) 19:49 (9) 24:46 (12) 27:24 (13) 29:58 (12) 35:12 (15) 36:42 (15) 41:04 (15) 42:14 (15) 44:26 (13)         45:21 (15)
16 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 45:29 02:56 (14) 08:15 (24) 02:02 (4) 02:31 (23) 04:02 (24) 04:37 (22) 02:15 (4) 02:52 (22) 04:22 (26) 01:35 (7) 05:45 (27) 01:07 (4) 02:12 (24)             00:58 (17)
        02:56 (14) 11:11 (23) 13:13 (19) 15:44 (20) 19:46 (21) 24:23 (21) 26:38 (17) 29:30 (18) 33:52 (18) 35:27 (16) 41:12 (19) 42:19 (16) 44:31 (16)             45:29 (16)
17 Paul Norén OK Södertörn 48:33 03:00 (16) 01:39 (9) 06:48 (11) 02:53 (26) 01:59 (6) 03:57 (12) 06:11 (24) 02:52 (22) 02:52 (10) 04:02 (19) 01:35 (15) 06:17 (26) 01:10 (15) 02:16 (14)         01:02 (22)
        03:00 (16) 04:39 (13) 11:27 (11) 14:20 (14) 16:19 (13) 20:16 (12) 26:27 (16) 29:19 (16) 32:11 (16) 36:13 (17) 37:48 (16) 44:05 (18) 45:15 (18) 47:31 (14)         48:33 (17)
17 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 48:33 06:16 (26) 08:36 (25) 02:23 (6) 02:00 (12) 03:50 (22) 04:16 (18) 02:45 (7) 03:00 (24) 03:46 (23) 01:31 (6) 04:51 (25) 01:18 (6) 03:04 (26)             00:57 (15)
        06:16 (26) 14:52 (25) 17:15 (23) 19:15 (23) 23:05 (23) 27:21 (23) 30:06 (21) 33:06 (22) 36:52 (22) 38:23 (19) 43:14 (22) 44:32 (19) 47:36 (20)             48:33 (17)
19 Lennart Brattgård IFK Lidingö SOK 49:21 02:46 (10) 02:19 (18) 07:54 (23) 01:55 (10) 02:11 (10) 04:06 (16) 08:48 (28) 02:22 (10) 03:03 (14) 03:27 (13) 01:34 (14) 04:36 (17) 01:05 (10) 02:14 (11)         01:01 (21)
        02:46 (10) 05:05 (16) 12:59 (18) 14:54 (17) 17:05 (17) 21:11 (16) 29:59 (20) 32:21 (20) 35:24 (20) 38:51 (20) 40:25 (18) 45:01 (20) 46:06 (19) 48:20 (15)         49:21 (19)
20 Stefan Norlin Klubblös 50:16 12:49 (28) 09:14 (26) 02:07 (5) 01:25 (2) 02:53 (17) 04:20 (19) 01:56 (2) 02:46 (21) 03:23 (19) 01:21 (5) 04:31 (24) 00:49 (3) 01:56 (23)             00:46 (3)
        12:49 (28) 22:03 (28) 24:10 (27) 25:35 (27) 28:28 (26) 32:48 (25) 34:44 (24) 37:30 (24) 40:53 (24) 42:14 (23) 46:45 (24) 47:34 (23) 49:30 (23)             50:16 (20)
21 Martin Englund OK Södertörn 50:20 02:37 (7) 01:57 (16) 07:43 (22) 02:17 (19) 02:17 (12) 04:30 (20) 05:37 (22) 02:26 (13) 02:58 (12) 04:19 (23) 01:28 (10) 05:47 (25) 01:18 (19) 04:20 (21)         00:46 (3)
        02:37 (7) 04:34 (10) 12:17 (15) 14:34 (16) 16:51 (15) 21:21 (17) 26:58 (18) 29:24 (17) 32:22 (17) 36:41 (18) 38:09 (17) 43:56 (17) 45:14 (17) 49:34 (16)         50:20 (21)
22 Per-Erik Jansson Sundbybrgs IK 51:25 02:52 (13) 01:41 (10) 08:22 (24) 02:20 (21) 04:07 (25) 04:02 (14) 06:49 (26) 02:34 (18) 03:05 (15) 04:11 (22) 02:18 (20) 04:54 (21) 01:02 (6) 02:14 (11)         00:54 (10)
        02:52 (13) 04:33 (9) 12:55 (17) 15:15 (18) 19:22 (20) 23:24 (19) 30:13 (22) 32:47 (21) 35:52 (21) 40:03 (21) 42:21 (21) 47:15 (21) 48:17 (21) 50:31 (17)         51:25 (22)
23 Leif Jonsson Gustavsbergs OK 52:28 03:07 (18) 02:18 (17) 09:09 (26) 02:27 (22) 02:12 (11) 04:35 (21) 04:36 (18) 02:33 (16) 03:14 (17) 06:12 (27) 01:40 (16) 05:13 (22) 01:06 (12) 02:49 (18)         01:17 (25)
        03:07 (18) 05:25 (18) 14:34 (21) 17:01 (21) 19:13 (19) 23:48 (20) 28:24 (19) 30:57 (19) 34:11 (19) 40:23 (22) 42:03 (20) 47:16 (22) 48:22 (22) 51:11 (18)         52:28 (23)
24 Svante Frid Enebybergs IF 55:51 06:03 (25) 09:46 (27) 02:36 (7) 02:09 (17) 09:48 (28) 04:48 (23) 02:30 (6) 03:09 (25) 03:55 (24) 01:20 (4) 05:12 (26) 01:14 (5) 02:22 (25)             00:59 (19)
        06:03 (25) 15:49 (26) 18:25 (24) 20:34 (24) 30:22 (27) 35:10 (26) 37:40 (25) 40:49 (26) 44:44 (26) 46:04 (25) 51:16 (26) 52:30 (24) 54:52 (25)             55:51 (24)
25 Rune Rådström Snättringe SK 58:09 03:43 (22) 02:33 (19) 09:05 (25) 02:44 (25) 02:33 (14) 05:27 (25) 06:00 (23) 03:11 (26) 03:45 (22) 04:54 (25) 02:12 (19) 06:23 (27) 01:14 (17) 03:02 (19)         01:23 (26)
        03:43 (22) 06:16 (19) 15:21 (22) 18:05 (22) 20:38 (22) 26:05 (22) 32:05 (23) 35:16 (23) 39:01 (23) 43:55 (24) 46:07 (23) 52:30 (24) 53:44 (24) 56:46 (19)         58:09 (25)
26 Eva Elnerud Sigtuna OK 58:37 03:29 (20) 01:55 (15) 14:12 (28) 02:01 (13) 02:43 (16) 08:26 (28) 04:59 (21) 02:36 (19) 02:44 (8) 04:10 (21) 01:24 (7) 05:14 (23) 01:06 (12) 02:35 (17)         01:03 (24)
        03:29 (20) 05:24 (17) 19:36 (25) 21:37 (25) 24:20 (24) 32:46 (24) 37:45 (26) 40:21 (25) 43:05 (25) 47:15 (26) 48:39 (25) 53:53 (26) 54:59 (26) 57:34 (20)         58:37 (26)
27 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 80:27 05:02 (23) 04:40 (20) 11:46 (27) 03:32 (27) 03:21 (20) 07:09 (26) 07:53 (27) 07:46 (28) 04:46 (27) 07:00 (28) 02:36 (21) 07:52 (28) 01:40 (20) 03:55 (20)         01:29 (27)
        05:02 (23) 09:42 (22) 21:28 (26) 25:00 (26) 28:21 (25) 35:30 (27) 43:23 (27) 51:09 (27) 55:55 (27) 62:55 (27) 65:31 (27) 73:23 (27) 75:03 (27) 78:58 (21)         80:27 (27)
28  Gustaf Richert Skogsluffarna 85:00 10:41 (27) 11:13 (28) 06:06 (8) 04:02 (28) 06:44 (27) 08:14 (27) 04:41 (19) 04:59 (27) 06:11 (28) 02:44 (8) 08:20 (28) 01:49 (7) 06:49 (28)             02:27 (28)
        10:41 (27) 21:54 (27) 28:00 (28) 32:02 (28) 38:46 (28) 47:00 (28) 51:41 (28) 56:40 (28) 62:51 (28) 65:35 (28) 73:55 (28) 75:44 (28) 82:33 (28)             85:00 (28)
- Per-Johan Vikfors OK Österåker 41:48 02:32   01:36   06:55   02:22   01:47   03:44   04:17   02:22   02:36   03:40   05:36   01:07   02:14               01:00  
        02:32   04:08   11:03   13:25   15:12   18:56   23:13   25:35   28:11   31:51   37:27   38:34   40:48               41:48  
- Svante Sandberg Södertälje-Nykvarn OF 49:54 05:00   09:34   02:21   01:55   08:22   03:41   02:21   03:30   03:27   01:35   04:56   02:12                   01:00  
        05:00   14:34   16:55   18:50   27:12   30:53   33:14   36:44   40:11   41:46   46:42   48:54                   49:54  
- Bo Winander Järfälla OK 54:12 04:28   08:34   02:50   02:32   06:16   06:59   03:34   03:48   05:00   01:42   05:17   02:18                   00:54  
        04:28   13:02   15:52   18:24   24:40   31:39   35:13   39:01   44:01   45:43   51:00   53:18                   54:12  
- Urban Boström Solna OK 59:30 02:31   01:23   07:02   01:47   01:48   23:46   02:21   03:44                                   15:08  
        02:31   03:54   10:56   12:43   14:31   38:17   40:38   44:22                                   59:30  
                                                                           
                                                                           
Plac Bana C - 3,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13               Mål  
1 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 28:51 00:57 (12) 02:19 (1) 00:53 (3) 03:38 (1) 02:34 (1) 02:14 (3) 03:32 (1) 01:43 (2) 01:40 (1) 01:12 (1) 01:50 (1) 04:17 (5) 00:44 (11)             01:18 (2)
        00:57 (12) 03:16 (4) 04:09 (3) 07:47 (1) 10:21 (1) 12:35 (1) 16:07 (1) 17:50 (1) 19:30 (1) 20:42 (1) 22:32 (1) 26:49 (1) 27:33 (1)             28:51 (1)
2 Ingemar Bengtsson Söders-Tyresö 31:44 00:48 (3) 02:25 (5) 01:21 (54) 03:55 (6) 03:01 (4) 02:11 (2) 04:11 (8) 02:17 (22) 02:17 (26) 01:13 (2) 01:55 (3) 04:12 (4) 00:43 (10)             01:15 (1)
        00:48 (3) 03:13 (3) 04:34 (9) 08:29 (7) 11:30 (6) 13:41 (4) 17:52 (3) 20:09 (3) 22:26 (3) 23:39 (3) 25:34 (3) 29:46 (2) 30:29 (2)             31:44 (2)
3 Anders Sohlberg OK Södertörn 32:52 00:55 (7) 02:38 (17) 00:58 (7) 03:44 (3) 03:13 (8) 02:22 (5) 04:56 (24) 01:41 (1) 02:07 (14) 01:58 (48) 02:10 (12) 03:57 (2) 00:42 (7)             01:31 (16)
        00:55 (7) 03:33 (11) 04:31 (8) 08:15 (5) 11:28 (5) 13:50 (5) 18:46 (6) 20:27 (5) 22:34 (4) 24:32 (4) 26:42 (4) 30:39 (4) 31:21 (4)             32:52 (3)
4 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 33:00 00:54 (6) 02:30 (9) 01:03 (15) 03:58 (7) 03:02 (5) 02:38 (15) 04:06 (6) 02:00 (4) 01:57 (8) 01:19 (6) 02:06 (8) 04:46 (17) 00:40 (5)             02:01 (58)
        00:54 (6) 03:24 (6) 04:27 (7) 08:25 (6) 11:27 (4) 14:05 (6) 18:11 (5) 20:11 (4) 22:08 (2) 23:27 (2) 25:33 (2) 30:19 (3) 30:59 (3)             33:00 (4)
5 Anders Gärderud Enebybergs IF 33:11 00:55 (7) 02:27 (7) 00:57 (5) 03:43 (2) 02:58 (3) 02:32 (10) 03:34 (2) 02:07 (10) 04:33 (77) 01:25 (11) 02:02 (6) 03:52 (1) 00:47 (17)             01:19 (3)
        00:55 (7) 03:22 (5) 04:19 (5) 08:02 (2) 11:00 (2) 13:32 (2) 17:06 (2) 19:13 (2) 23:46 (5) 25:11 (5) 27:13 (5) 31:05 (5) 31:52 (5)             33:11 (5)
6 Leif Mörkfors Järfälla OK 34:23 01:08 (32) 02:48 (28) 01:56 (74) 04:02 (9) 03:08 (7) 02:19 (4) 04:08 (7) 02:13 (17) 02:44 (55) 01:21 (9) 02:04 (7) 04:22 (8) 00:42 (7)             01:28 (13)
        01:08 (32) 03:56 (28) 05:52 (51) 09:54 (26) 13:02 (19) 15:21 (15) 19:29 (8) 21:42 (6) 24:26 (9) 25:47 (8) 27:51 (7) 32:13 (6) 32:55 (6)             34:23 (6)
7 Göran Larsson Sala OK 34:41 00:59 (15) 02:52 (30) 01:04 (18) 04:24 (20) 02:56 (2) 02:45 (25) 04:43 (19) 02:17 (22) 02:09 (16) 01:20 (7) 02:54 (47) 04:22 (8) 00:32 (2)             01:24 (9)
        00:59 (15) 03:51 (25) 04:55 (17) 09:19 (20) 12:15 (9) 15:00 (9) 19:43 (9) 22:00 (8) 24:09 (7) 25:29 (6) 28:23 (9) 32:45 (8) 33:17 (7)             34:41 (7)
8 Kjell Jansson Långhundra IF 35:25 01:09 (36) 02:26 (6) 01:16 (45) 04:15 (13) 03:35 (20) 02:39 (18) 05:02 (29) 01:59 (3) 01:45 (4) 01:27 (13) 02:08 (10) 05:25 (40) 00:51 (23)             01:28 (13)
        01:09 (36) 03:35 (16) 04:51 (16) 09:06 (13) 12:41 (14) 15:20 (14) 20:22 (15) 22:21 (11) 24:06 (6) 25:33 (7) 27:41 (6) 33:06 (9) 33:57 (8)             35:25 (8)
9 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 35:33 01:00 (17) 02:33 (10) 01:44 (68) 04:16 (14) 03:17 (11) 03:07 (40) 04:37 (17) 02:03 (6) 01:43 (3) 01:41 (29) 01:52 (2) 04:40 (14) 01:26 (73)             01:34 (20)
        01:00 (17) 03:33 (11) 05:17 (31) 09:33 (22) 12:50 (16) 15:57 (19) 20:34 (16) 22:37 (13) 24:20 (8) 26:01 (9) 27:53 (8) 32:33 (7) 33:59 (9)             35:33 (9)
10 Peter Sjögren Stockholms OK 35:46 00:55 (7) 02:33 (10) 00:57 (5) 04:39 (28) 04:21 (51) 02:31 (8) 04:52 (22) 02:04 (8) 02:15 (22) 01:39 (27) 01:59 (5) 04:33 (11) 00:53 (27)             01:35 (25)
        00:55 (7) 03:28 (8) 04:25 (6) 09:04 (11) 13:25 (22) 15:56 (18) 20:48 (17) 22:52 (15) 25:07 (14) 26:46 (13) 28:45 (11) 33:18 (10) 34:11 (10)             35:46 (10)
11 Sven Hedman Attunda OK 36:20 01:00 (18) 02:33 (10) 01:04 (18) 04:28 (22) 03:24 (13) 02:47 (26) 05:00 (26) 02:04 (8) 02:07 (14) 01:35 (22) 02:31 (21) 05:05 (27) 00:48 (19)             01:54 (53)
        01:00 (18) 03:33 (14) 04:37 (11) 09:05 (12) 12:29 (11) 15:16 (12) 20:16 (12) 22:20 (10) 24:27 (10) 26:02 (10) 28:33 (10) 33:38 (11) 34:26 (11)             36:20 (11)
12 Stefan Gustafsson Skarpnäcks OL 36:29 00:47 (2) 02:22 (2) 00:53 (3) 04:01 (8) 03:28 (16) 02:36 (13) 04:01 (4) 03:38 (72) 03:58 (73) 01:21 (9) 02:41 (31) 04:36 (13) 00:44 (11)             01:23 (7)
        00:47 (2) 03:09 (2) 04:02 (2) 08:03 (4) 11:31 (7) 14:07 (7) 18:08 (4) 21:46 (7) 25:44 (19) 27:05 (17) 29:46 (17) 34:22 (14) 35:06 (13)             36:29 (12)
13 Leif Magnusson Skogsluffarnas OK 36:34 01:03 (21) 02:28 (8) 01:10 (26) 03:50 (5) 04:01 (40) 02:38 (15) 05:50 (48) 02:13 (17) 02:53 (62) 01:20 (7) 02:23 (17) 04:17 (5) 00:53 (27)             01:35 (25)
        01:03 (21) 03:31 (9) 04:41 (12) 08:31 (8) 12:32 (12) 15:10 (11) 21:00 (21) 23:13 (19) 26:06 (21) 27:26 (19) 29:49 (18) 34:06 (12) 34:59 (12)             36:34 (13)
14 Kjell Holmberg OK Södertörn 36:42 01:00 (17) 02:41 (21) 01:00 (10) 04:19 (16) 03:25 (15) 02:36 (13) 04:03 (5) 04:08 (78) 02:16 (24) 01:30 (17) 02:20 (15) 04:51 (21) 00:59 (38)             01:34 (22)
        01:00 (17) 03:41 (18) 04:41 (12) 09:00 (10) 12:25 (10) 15:01 (10) 19:04 (7) 23:12 (18) 25:28 (16) 26:58 (14) 29:18 (13) 34:09 (13) 35:08 (14)             36:42 (14)
15 Lars Öhrman Stockholms OK 36:56 01:01 (20) 02:24 (4) 00:50 (1) 03:47 (4) 03:03 (6) 02:31 (8) 08:16 (75) 02:00 (4) 01:49 (5) 01:18 (5) 01:56 (4) 06:09 (65) 00:27 (1)             01:25 (11)
        01:01 (20) 03:25 (7) 04:15 (4) 08:02 (2) 11:05 (3) 13:36 (3) 21:52 (25) 23:52 (22) 25:41 (18) 26:59 (15) 28:55 (12) 35:04 (18) 35:31 (16)             36:56 (15)
16 Ann-Marie Holmström Gustavsbergs OK 37:00 01:10 (38) 02:34 (14) 01:01 (11) 04:31 (23) 03:36 (23) 02:42 (20) 04:32 (14) 02:11 (14) 02:19 (30) 01:54 (45) 02:53 (44) 05:02 (24) 00:55 (35)             01:40 (33)
        01:10 (38) 03:44 (20) 04:45 (14) 09:16 (16) 12:52 (17) 15:34 (17) 20:06 (11) 22:17 (9) 24:36 (11) 26:30 (12) 29:23 (14) 34:25 (15) 35:20 (15)             37:00 (16)
17 Håkan Berglund Lake Kovlands IF 37:01 00:45 (1) 02:23 (3) 00:52 (2) 04:37 (27) 03:35 (20) 02:06 (1) 07:38 (71) 03:38 (72) 01:41 (2) 01:14 (3) 02:13 (13) 04:19 (7) 00:37 (3)             01:23 (7)
        00:45 (1) 03:08 (1) 04:00 (1) 08:37 (9) 12:12 (8) 14:18 (8) 21:56 (26) 25:34 (33) 27:15 (29) 28:29 (27) 30:42 (23) 35:01 (17) 35:38 (17)             37:01 (17)
18 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 37:33 00:56 (10) 02:37 (15) 01:43 (67) 04:16 (14) 04:17 (47) 02:32 (10) 03:57 (3) 04:37 (81) 01:57 (8) 01:31 (19) 02:17 (14) 04:34 (12) 00:46 (16)             01:33 (18)
        00:56 (10) 03:33 (11) 05:16 (29) 09:32 (21) 13:49 (30) 16:21 (22) 20:18 (13) 24:55 (30) 26:52 (27) 28:23 (26) 30:40 (21) 35:14 (22) 36:00 (20)             37:33 (18)
19 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 37:35 00:51 (4) 02:59 (37) 01:11 (28) 05:08 (47) 03:28 (16) 02:51 (28) 04:24 (12) 02:08 (12) 02:14 (19) 01:46 (37) 02:53 (44) 05:15 (33) 00:50 (22)             01:37 (30)
        00:51 (4) 03:50 (24) 05:01 (22) 10:09 (30) 13:37 (26) 16:28 (24) 20:52 (19) 23:00 (16) 25:14 (15) 27:00 (16) 29:53 (19) 35:08 (20) 35:58 (19)             37:35 (19)
20 Lars Segerqvist Skarpnäcks OL 37:36 01:23 (57) 02:38 (17) 01:01 (11) 04:10 (11) 03:37 (25) 02:42 (20) 04:50 (21) 02:17 (22) 02:19 (30) 02:56 (73) 02:48 (42) 04:32 (10) 00:54 (32)             01:29 (15)
        01:23 (57) 04:01 (32) 05:02 (23) 09:12 (15) 12:49 (15) 15:31 (16) 20:21 (14) 22:38 (14) 24:57 (13) 27:53 (21) 30:41 (22) 35:13 (21) 36:07 (21)             37:36 (20)
21 Lars Boudrie Väsby OK 37:42 01:15 (44) 03:12 (52) 01:14 (38) 04:52 (38) 03:13 (8) 02:43 (23) 04:22 (10) 02:18 (25) 02:30 (45) 01:28 (16) 02:28 (19) 05:06 (28) 01:00 (39)             02:01 (58)
        01:15 (44) 04:27 (47) 05:41 (43) 10:33 (37) 13:46 (27) 16:29 (25) 20:51 (18) 23:09 (17) 25:39 (17) 27:07 (18) 29:35 (15) 34:41 (16) 35:41 (18)             37:42 (21)
22 Jan Lindgren OK Södertörn 37:54 01:10 (37) 02:47 (26) 01:01 (11) 04:12 (12) 03:24 (13) 02:42 (20) 04:38 (18) 02:39 (45) 02:03 (11) 01:42 (32) 03:22 (67) 05:26 (41) 01:02 (45)             01:46 (39)
        01:10 (37) 03:57 (29) 04:58 (19) 09:10 (14) 12:34 (13) 15:16 (12) 19:54 (10) 22:33 (12) 24:36 (11) 26:18 (11) 29:40 (16) 35:06 (19) 36:08 (22)             37:54 (22)
23 Göran Larbo Attunda OK 37:55 01:17 (49) 02:52 (30) 01:13 (33) 04:46 (34) 03:16 (10) 03:41 (61) 04:16 (9) 02:22 (30) 02:15 (22) 01:37 (24) 02:57 (49) 05:18 (36) 00:45 (14)             01:20 (5)
        01:17 (49) 04:09 (36) 05:22 (32) 10:08 (28) 13:24 (21) 17:05 (29) 21:21 (23) 23:43 (21) 25:58 (20) 27:35 (20) 30:32 (20) 35:50 (25) 36:35 (24)             37:55 (23)
24 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 38:03 01:07 (29) 02:48 (27) 01:14 (38) 04:43 (31) 03:36 (23) 02:55 (32) 05:01 (27) 02:44 (49) 02:11 (17) 01:43 (33) 02:42 (33) 04:45 (16) 00:49 (21)             01:45 (36)
        01:07 (29) 03:55 (26) 05:09 (26) 09:52 (25) 13:28 (24) 16:23 (23) 21:24 (24) 24:08 (26) 26:19 (22) 28:02 (23) 30:44 (24) 35:29 (23) 36:18 (23)             38:03 (24)
25 Claes Landqvist Vallentuna-Össeby OL 38:10 00:53 (5) 02:44 (24) 01:21 (53) 04:20 (17) 05:03 (71) 03:15 (45) 05:03 (31) 02:13 (17) 01:51 (6) 01:27 (13) 02:35 (25) 05:04 (26) 00:47 (17)             01:34 (20)
        00:53 (5) 03:37 (17) 04:58 (19) 09:18 (19) 14:21 (33) 17:36 (37) 22:39 (32) 24:52 (29) 26:43 (26) 28:10 (24) 30:45 (25) 35:49 (24) 36:36 (25)             38:10 (25)
26 Uno Adolfsson IBM Club Sweden 38:44 01:06 (27) 03:07 (45) 01:15 (42) 04:40 (29) 03:40 (27) 03:01 (38) 05:45 (47) 02:21 (28) 02:11 (17) 01:43 (33) 02:20 (15) 05:07 (29) 00:54 (32)             01:34 (20)
        01:06 (27) 04:13 (37) 05:28 (36) 10:08 (28) 13:48 (29) 16:49 (28) 22:34 (31) 24:55 (30) 27:06 (28) 28:49 (30) 31:09 (28) 36:16 (26) 37:10 (26)             38:44 (26)
27 Göran Frisk Attunda OK 38:45 00:57 (12) 02:48 (27) 01:10 (26) 04:22 (19) 03:35 (20) 03:39 (57) 06:25 (61) 02:27 (34) 02:36 (49) 01:33 (21) 02:33 (22) 04:44 (15) 00:37 (3)             01:19 (3)
        00:57 (12) 03:45 (21) 04:55 (17) 09:17 (18) 12:52 (17) 16:31 (26) 22:56 (34) 25:23 (32) 27:59 (32) 29:32 (31) 32:05 (31) 36:49 (29) 37:26 (28)             38:45 (27)
28 Leif Nordin Turebergs IF 39:11 00:56 (10) 02:37 (15) 01:52 (72) 04:32 (25) 03:33 (19) 02:39 (17) 04:55 (23) 03:00 (57) 02:22 (37) 01:48 (40) 02:47 (40) 05:21 (39) 01:03 (47)             01:46 (39)
        00:56 (10) 03:33 (11) 05:25 (33) 09:57 (27) 13:30 (25) 16:09 (20) 21:04 (22) 24:04 (23) 26:26 (23) 28:14 (25) 31:01 (27) 36:22 (27) 37:25 (27)             39:11 (28)
29 Sven-Inge Nylund Järfälla OK 39:15 01:19 (53) 02:44 (24) 01:02 (14) 04:41 (30) 03:19 (12) 05:49 (81) 04:33 (15) 02:31 (37) 01:54 (7) 01:50 (43) 02:08 (10) 04:49 (20) 01:01 (43)             01:35 (25)
        01:19 (53) 04:03 (33) 05:05 (25) 09:46 (24) 13:05 (20) 18:54 (53) 23:27 (39) 25:58 (35) 27:52 (31) 29:42 (32) 31:50 (29) 36:39 (28) 37:40 (29)             39:15 (29)
30 Stefan Ladufjäll Gustavsbergs OK 39:21 00:59 (15) 03:42 (68) 00:58 (7) 04:45 (33) 03:58 (34) 03:13 (44) 04:25 (13) 02:07 (10) 02:21 (35) 02:19 (66) 03:13 (63) 04:55 (23) 00:53 (27)             01:33 (18)
        00:59 (15) 04:41 (59) 05:39 (41) 10:24 (36) 14:22 (34) 17:35 (36) 22:00 (27) 24:07 (25) 26:28 (25) 28:47 (28) 32:00 (30) 36:55 (30) 37:48 (30)             39:21 (30)
31 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 39:55 01:04 (25) 02:43 (22) 02:52 (81) 04:05 (10) 03:32 (18) 02:52 (30) 05:39 (43) 03:48 (76) 02:38 (51) 01:16 (4) 02:34 (23) 04:10 (3) 01:20 (66)             01:22 (6)
        01:04 (25) 03:47 (22) 06:39 (63) 10:44 (41) 14:16 (32) 17:08 (31) 22:47 (33) 26:35 (41) 29:13 (41) 30:29 (37) 33:03 (34) 37:13 (31) 38:33 (32)             39:55 (31)
32 Bo Hedlund IFK Enskede 40:02 01:03 (21) 02:39 (19) 01:03 (15) 04:31 (23) 04:31 (58) 03:39 (57) 04:36 (16) 02:03 (6) 04:11 (75) 01:41 (29) 02:58 (53) 04:46 (17) 00:45 (14)             01:36 (28)
        01:03 (21) 03:42 (19) 04:45 (14) 09:16 (16) 13:47 (28) 17:26 (34) 22:02 (28) 24:05 (24) 28:16 (34) 29:57 (33) 32:55 (33) 37:41 (33) 38:26 (31)             40:02 (32)
33 Leif Kling Ockelbo OK 40:42 01:25 (60) 03:06 (44) 01:04 (19) 05:00 (41) 03:58 (34) 02:58 (35) 06:06 (57) 02:32 (39) 02:18 (29) 01:37 (24) 02:40 (30) 05:19 (37) 01:03 (48)             01:36 (28)
        01:25 (60) 04:31 (50) 05:35 (37) 10:35 (39) 14:33 (37) 17:31 (35) 23:37 (40) 26:09 (38) 28:27 (35) 30:04 (34) 32:44 (32) 38:03 (34) 39:06 (33)             40:42 (33)
34 Ulla Gummeson Väsby OK 41:11 01:11 (40) 03:04 (43) 01:11 (28) 05:21 (55) 03:58 (34) 03:41 (61) 05:20 (35) 03:09 (63) 02:06 (12) 01:39 (27) 02:42 (33) 05:15 (33) 00:52 (25)             01:42 (34)
        01:11 (40) 04:15 (38) 05:26 (34) 10:47 (45) 14:45 (39) 18:26 (45) 23:46 (42) 26:55 (43) 29:01 (39) 30:40 (38) 33:22 (36) 38:37 (35) 39:29 (34)             41:11 (34)
35 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 41:57 01:21 (54) 03:25 (62) 01:21 (53) 04:48 (36) 03:46 (30) 02:59 (36) 05:41 (44) 02:45 (50) 02:25 (40) 01:55 (47) 02:51 (43) 05:50 (55) 01:00 (39)             01:50 (47)
        01:21 (54) 04:46 (62) 06:07 (58) 10:55 (50) 14:41 (38) 17:40 (38) 23:21 (36) 26:06 (36) 28:31 (36) 30:26 (36) 33:17 (35) 39:07 (36) 40:07 (35)             41:57 (35)
36 Urban Johansson Gustavsbergs OK 41:58 01:35 (74) 03:09 (49) 01:21 (54) 05:29 (62) 04:29 (56) 03:08 (41) 05:44 (46) 02:21 (28) 02:26 (41) 01:37 (25) 02:38 (26) 05:13 (31) 01:01 (43)             01:47 (42)
        01:35 (74) 04:44 (60) 06:05 (55) 11:34 (58) 16:03 (58) 19:11 (56) 24:55 (52) 27:16 (46) 29:42 (44) 31:19 (41) 33:57 (38) 39:10 (37) 40:11 (36)             41:58 (36)
37 Helena Korhonen Haninge SOK 42:14 01:04 (25) 03:02 (40) 00:58 (7) 05:06 (44) 04:02 (41) 02:26 (7) 05:35 (40) 02:11 (14) 02:57 (63) 01:27 (13) 05:26 (78) 05:27 (43) 01:09 (57)             01:24 (9)
        01:04 (25) 04:06 (35) 05:04 (24) 10:10 (31) 14:12 (31) 16:38 (27) 22:13 (30) 24:24 (27) 27:21 (30) 28:48 (29) 34:14 (39) 39:41 (39) 40:50 (39)             42:14 (37)
38 Göran Andersson Enebybergs IF 42:24 01:07 (29) 02:40 (20) 01:12 (31) 05:11 (53) 04:56 (66) 02:39 (17) 05:26 (37) 04:33 (80) 03:07 (67) 01:30 (17) 02:06 (8) 05:26 (41) 00:52 (25)             01:39 (32)
        01:07 (29) 03:47 (22) 04:59 (21) 10:10 (31) 15:06 (47) 17:45 (39) 23:11 (35) 27:44 (51) 30:51 (50) 32:21 (47) 34:27 (41) 39:53 (40) 40:45 (38)             42:24 (38)
39 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 42:44 01:17 (49) 03:20 (60) 01:19 (51) 05:08 (47) 03:59 (37) 03:31 (54) 05:37 (41) 02:23 (31) 02:41 (53) 01:47 (39) 02:42 (34) 05:50 (55) 01:04 (51)             02:06 (65)
        01:17 (49) 04:37 (57) 05:56 (53) 11:04 (51) 15:03 (45) 18:34 (47) 24:11 (43) 26:34 (40) 29:15 (42) 31:02 (39) 33:44 (37) 39:34 (38) 40:38 (37)             42:44 (39)
40 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 42:45 01:08 (32) 03:12 (52) 01:46 (69) 04:46 (34) 03:59 (37) 03:01 (38) 07:55 (73) 02:29 (35) 02:14 (19) 02:07 (54) 02:34 (23) 05:15 (33) 00:42 (7)             01:37 (30)
        01:08 (32) 04:20 (41) 06:06 (56) 10:52 (48) 14:51 (41) 17:52 (40) 25:47 (55) 28:16 (53) 30:30 (49) 32:37 (48) 35:11 (45) 40:26 (43) 41:08 (41)             42:45 (40)
41 Olle Arman Nyköpings OK 42:48 01:25 (60) 03:03 (42) 01:15 (42) 05:08 (48) 04:27 (54) 03:17 (47) 05:10 (34) 02:43 (47) 02:21 (34) 02:54 (72) 02:38 (27) 05:35 (45) 01:02 (45)             01:50 (47)
        01:25 (60) 04:28 (48) 05:43 (44) 10:51 (47) 15:18 (50) 18:35 (48) 23:45 (41) 26:28 (39) 28:49 (37) 31:43 (43) 34:21 (40) 39:56 (41) 40:58 (40)             42:48 (41)
42 Anne-Christine Schunnesson Attunda OK 42:58 00:58 (14) 02:33 (10) 01:04 (19) 06:10 (73) 04:02 (41) 02:22 (5) 05:01 (27) 02:16 (20) 02:00 (10) 01:31 (19) 02:57 (49) 06:34 (72) 03:43 (82)             01:47 (42)
        00:58 (14) 03:31 (9) 04:35 (10) 10:45 (43) 14:47 (40) 17:09 (32) 22:10 (29) 24:26 (28) 26:26 (23) 27:57 (22) 30:54 (26) 37:28 (32) 41:11 (42)             42:58 (42)
43 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 43:50 01:21 (54) 02:58 (35) 01:18 (48) 05:02 (42) 04:32 (59) 03:18 (48) 05:42 (45) 02:40 (46) 02:42 (54) 02:16 (64) 02:57 (50) 05:37 (47) 01:20 (68)             02:07 (67)
        01:21 (54) 04:19 (40) 05:37 (38) 10:39 (40) 15:11 (49) 18:29 (46) 24:11 (43) 26:51 (42) 29:33 (43) 31:49 (44) 34:46 (43) 40:23 (42) 41:43 (43)             43:50 (43)
44 Mats Lundblad Täby OK 44:11 01:12 (43) 03:12 (51) 01:16 (45) 06:23 (74) 04:44 (64) 03:16 (46) 05:02 (29) 03:43 (74) 02:34 (48) 01:49 (42) 02:47 (40) 05:19 (37) 01:09 (57)             01:45 (35)
        01:12 (43) 04:24 (44) 05:40 (42) 12:03 (63) 16:47 (64) 20:03 (61) 25:05 (53) 28:48 (56) 31:22 (55) 33:11 (49) 35:58 (46) 41:17 (45) 42:26 (44)             44:11 (44)
45 Maria Ehn Tullinge SK 44:42 01:25 (60) 03:11 (50) 01:13 (33) 04:44 (32) 05:00 (68) 03:44 (64) 06:09 (58) 02:12 (16) 02:24 (39) 02:10 (58) 02:29 (20) 07:34 (77) 01:00 (39)             01:27 (12)
        01:25 (60) 04:36 (55) 05:49 (48) 10:33 (37) 15:33 (53) 19:17 (57) 25:26 (54) 27:38 (50) 30:02 (48) 32:12 (46) 34:41 (42) 42:15 (49) 43:15 (47)             44:42 (45)
46 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 44:47 01:06 (27) 02:54 (33) 01:51 (71) 04:55 (39) 04:14 (45) 03:22 (50) 06:26 (62) 02:37 (43) 02:23 (38) 01:45 (35) 05:01 (77) 05:02 (24) 01:25 (71)             01:46 (39)
        01:06 (27) 04:00 (31) 05:51 (50) 10:46 (44) 15:00 (43) 18:22 (44) 24:48 (50) 27:25 (48) 29:48 (45) 31:33 (42) 36:34 (51) 41:36 (46) 43:01 (45)             44:47 (46)
47 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 45:11 02:19 (79) 03:28 (63) 01:08 (24) 05:07 (45) 04:30 (57) 03:47 (68) 05:59 (54) 02:29 (35) 02:20 (33) 02:14 (63) 02:59 (55) 06:08 (63) 00:53 (27)             01:50 (47)
        02:19 (79) 05:47 (72) 06:55 (67) 12:02 (62) 16:32 (61) 20:19 (63) 26:18 (57) 28:47 (55) 31:07 (51) 33:21 (50) 36:20 (48) 42:28 (50) 43:21 (48)             45:11 (47)
48 Ingrid Graneli Haninge OK 45:14 01:16 (47) 03:08 (47) 01:14 (38) 05:29 (62) 05:01 (69) 03:40 (60) 06:56 (66) 02:26 (33) 02:32 (47) 01:58 (48) 02:43 (37) 05:39 (49) 01:25 (71)             01:47 (42)
        01:16 (47) 04:24 (44) 05:38 (40) 11:07 (52) 16:08 (59) 19:48 (59) 26:44 (60) 29:10 (58) 31:42 (56) 33:40 (53) 36:23 (49) 42:02 (48) 43:27 (49)             45:14 (48)
49 Monika Högberg OK Södertörn 45:36 01:15 (44) 03:08 (47) 01:58 (76) 05:33 (65) 03:46 (30) 03:22 (50) 05:28 (38) 03:04 (59) 02:17 (26) 02:06 (52) 02:58 (53) 05:42 (50) 02:34 (80)             02:25 (74)
        01:15 (44) 04:23 (43) 06:21 (60) 11:54 (60) 15:40 (54) 19:02 (54) 24:30 (47) 27:34 (49) 29:51 (46) 31:57 (45) 34:55 (44) 40:37 (44) 43:11 (46)             45:36 (49)
50 Arne Martinsson Söders-Tyresö 45:38 01:03 (21) 02:52 (30) 01:14 (38) 06:03 (72) 03:52 (33) 02:57 (34) 05:22 (36) 02:31 (37) 02:16 (24) 02:13 (61) 07:21 (81) 05:13 (31) 00:54 (33)             01:47 (42)
        01:03 (21) 03:55 (26) 05:09 (26) 11:12 (54) 15:04 (46) 18:01 (41) 23:23 (38) 25:54 (34) 28:10 (33) 30:23 (35) 37:44 (55) 42:57 (52) 43:51 (51)             45:38 (50)
51 Ronny Hedlund OK Södertörn 45:41 01:11 (40) 03:07 (45) 01:09 (25) 05:17 (54) 03:45 (29) 02:50 (27) 06:02 (56) 02:45 (50) 02:47 (58) 04:33 (77) 02:41 (31) 05:47 (53) 01:45 (76)             02:02 (62)
        01:11 (40) 04:18 (39) 05:27 (35) 10:44 (41) 14:29 (35) 17:19 (33) 23:21 (36) 26:06 (36) 28:53 (38) 33:26 (51) 36:07 (47) 41:54 (47) 43:39 (50)             45:41 (51)
52 Leif Lundquist Enebybergs IF 46:02 01:24 (59) 03:12 (52) 01:13 (33) 05:05 (43) 04:35 (61) 03:20 (49) 07:52 (72) 02:32 (39) 02:38 (51) 02:10 (58) 02:38 (26) 06:27 (70) 01:08 (55)             01:48 (46)
        01:24 (59) 04:36 (55) 05:49 (48) 10:54 (49) 15:29 (52) 18:49 (51) 26:41 (58) 29:13 (59) 31:51 (57) 34:01 (55) 36:39 (52) 43:06 (53) 44:14 (53)             46:02 (52)
53 Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL 46:24 01:08 (33) 03:12 (51) 01:25 (58) 05:56 (71) 04:56 (66) 03:46 (66) 05:28 (38) 02:43 (47) 02:36 (49) 02:17 (65) 03:05 (60) 06:20 (66) 01:08 (55)             02:24 (71)
        01:08 (33) 04:20 (41) 05:45 (46) 11:41 (59) 16:37 (63) 20:23 (64) 25:51 (56) 28:34 (54) 31:10 (53) 33:27 (52) 36:32 (50) 42:52 (51) 44:00 (52)             46:24 (53)
54 Kurt Andersson Enebybergs IF 46:35 01:16 (47) 03:34 (66) 01:26 (60) 05:07 (45) 03:43 (28) 03:09 (42) 06:34 (65) 03:18 (68) 03:01 (64) 02:36 (70) 03:02 (56) 06:51 (76) 00:57 (37)             02:01 (58)
        01:16 (47) 04:50 (63) 06:16 (59) 11:23 (55) 15:06 (47) 18:15 (42) 24:49 (51) 28:07 (52) 31:08 (52) 33:44 (54) 36:46 (53) 43:37 (55) 44:34 (54)             46:35 (54)
55 Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn 46:50 01:27 (64) 03:02 (40) 01:24 (57) 04:21 (18) 04:18 (49) 02:34 (12) 10:30 (78) 02:20 (26) 05:13 (79) 01:48 (40) 02:53 (44) 04:48 (19) 00:41 (6)             01:31 (16)
        01:27 (64) 04:29 (49) 05:53 (52) 10:14 (34) 14:32 (36) 17:06 (30) 27:36 (66) 29:56 (62) 35:09 (65) 36:57 (62) 39:50 (59) 44:38 (57) 45:19 (57)             46:50 (55)
56 Tommy Höglund Långhundra IF 46:56 01:03 (21) 07:30 (78) 01:37 (65) 04:48 (36) 04:21 (51) 02:59 (36) 04:56 (24) 03:10 (64) 02:19 (30) 01:41 (29) 03:24 (68) 06:20 (66) 00:48 (19)             02:00 (56)
        01:03 (21) 08:33 (77) 10:10 (77) 14:58 (76) 19:19 (70) 22:18 (68) 27:14 (62) 30:24 (63) 32:43 (60) 34:24 (57) 37:48 (56) 44:08 (56) 44:56 (56)             46:56 (56)
57 Leif Wallenbro Väsby OK 47:12 01:31 (67) 03:41 (67) 01:13 (36) 05:38 (66) 04:05 (43) 03:45 (65) 07:12 (69) 02:38 (44) 02:30 (45) 02:07 (54) 03:02 (56) 06:08 (63) 01:10 (60)             02:32 (75)
        01:31 (67) 05:12 (66) 06:25 (61) 12:03 (63) 16:08 (59) 19:53 (60) 27:05 (61) 29:43 (61) 32:13 (59) 34:20 (56) 37:22 (54) 43:30 (54) 44:40 (55)             47:12 (57)
58 Lars Olavi Peldan Enebybergs IF 49:21 01:25 (60) 03:19 (59) 01:20 (52) 05:23 (56) 03:59 (37) 02:55 (32) 05:58 (53) 02:36 (42) 02:17 (26) 01:54 (45) 09:45 (82) 05:46 (52) 00:53 (27)             01:51 (50)
        01:25 (60) 04:44 (60) 06:04 (54) 11:27 (56) 15:26 (51) 18:21 (43) 24:19 (46) 26:55 (43) 29:12 (40) 31:06 (40) 40:51 (62) 46:37 (63) 47:30 (62)             49:21 (58)
59 Håkan Boije Attunda OK 49:22 01:10 (37) 03:21 (61) 01:12 (30) 05:28 (60) 04:48 (65) 03:23 (52) 05:08 (33) 04:22 (79) 02:21 (34) 06:47 (80) 02:55 (48) 05:32 (44) 01:10 (60)             01:45 (36)
        01:10 (37) 04:31 (50) 05:43 (44) 11:11 (53) 15:59 (55) 19:22 (58) 24:30 (47) 28:52 (57) 31:13 (54) 38:00 (63) 40:55 (63) 46:27 (62) 47:37 (63)             49:22 (59)
60 Åke Lewander Skarpnäcks OL 49:23 01:33 (72) 05:07 (74) 01:07 (22) 05:09 (51) 03:38 (26) 03:41 (61) 06:28 (64) 02:52 (56) 02:27 (42) 04:45 (78) 02:39 (29) 05:12 (30) 01:04 (51)             03:41 (81)
        01:33 (72) 06:40 (74) 07:47 (74) 12:56 (68) 16:34 (62) 20:15 (62) 26:43 (59) 29:35 (60) 32:02 (58) 36:47 (60) 39:26 (58) 44:38 (57) 45:42 (58)             49:23 (60)
61 Ove Forsberg Turebergs IF SOK 49:26 01:22 (56) 03:16 (57) 01:56 (74) 07:08 (77) 04:17 (47) 04:36 (77) 05:04 (32) 02:48 (55) 03:24 (70) 02:56 (73) 03:08 (61) 05:54 (57) 01:13 (64)             02:24 (71)
        01:22 (56) 04:38 (58) 06:34 (62) 13:42 (71) 17:59 (68) 22:35 (69) 27:39 (67) 30:27 (64) 33:51 (62) 36:47 (60) 39:55 (60) 45:49 (61) 47:02 (61)             49:26 (61)
61 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 49:26 01:15 (45) 02:43 (22) 01:18 (48) 04:25 (21) 03:46 (31) 02:43 (23) 04:43 (19) 02:24 (32) 13:21 (82) 01:45 (35) 02:26 (18) 04:53 (22) 01:11 (62)             02:33 (76)
        01:15 (45) 03:58 (30) 05:16 (29) 09:41 (23) 13:27 (23) 16:10 (21) 20:53 (20) 23:17 (20) 36:38 (68) 38:23 (65) 40:49 (61) 45:42 (60) 46:53 (60)             49:26 (61)
63 Claes Vallin IFK Lidingö SOK 49:35 01:32 (70) 03:59 (72) 01:27 (61) 05:48 (68) 04:40 (62) 04:05 (75) 05:56 (52) 03:04 (59) 02:45 (57) 02:00 (50) 03:36 (71) 06:44 (74) 01:09 (57)             02:50 (78)
        01:32 (70) 05:31 (70) 06:58 (68) 12:46 (67) 17:26 (66) 21:31 (66) 27:27 (63) 30:31 (65) 33:16 (61) 35:16 (59) 38:52 (57) 45:36 (59) 46:45 (59)             49:35 (63)
64 Linnea Carlsson Skarpnäcks OL 50:38 01:36 (75) 02:57 (34) 01:15 (42) 04:59 (40) 04:15 (46) 03:39 (57) 05:37 (41) 02:45 (50) 02:51 (59) 04:32 (76) 06:59 (79) 05:56 (58) 01:15 (65)             02:02 (62)
        01:36 (75) 04:33 (53) 05:48 (47) 10:47 (45) 15:02 (44) 18:41 (50) 24:18 (45) 27:03 (45) 29:54 (47) 34:26 (58) 41:25 (64) 47:21 (64) 48:36 (64)             50:38 (64)
65 Lars Westin Vallentuna-Össeby OL 50:51 01:08 (33) 03:17 (58) 01:12 (30) 04:34 (26) 16:04 (82) 02:51 (28) 04:23 (11) 02:16 (20) 02:06 (12) 01:25 (11) 02:42 (34) 06:35 (73) 00:44 (11)             01:34 (22)
        01:08 (33) 04:25 (46) 05:37 (38) 10:11 (33) 26:15 (79) 29:06 (79) 33:29 (77) 35:45 (76) 37:51 (74) 39:16 (70) 41:58 (65) 48:33 (69) 49:17 (65)             50:51 (65)
66 Kerstin Jensen Klubblös 51:21 01:11 (40) 07:59 (79) 01:03 (15) 05:38 (66) 06:41 (78) 03:25 (53) 05:54 (51) 02:47 (54) 03:01 (64) 02:06 (52) 02:45 (38) 06:00 (59) 00:55 (35)             01:56 (54)
        01:11 (40) 09:10 (78) 10:13 (78) 15:51 (78) 22:32 (78) 25:57 (77) 31:51 (73) 34:38 (73) 37:39 (73) 39:45 (72) 42:30 (70) 48:30 (68) 49:25 (66)             51:21 (66)
67 Bo Källström OK Milan 51:26 01:34 (73) 03:31 (64) 01:40 (66) 05:10 (52) 04:05 (43) 03:09 (42) 11:34 (79) 03:18 (68) 02:52 (61) 02:09 (57) 03:15 (64) 06:04 (61) 01:12 (63)             01:53 (52)
        01:34 (73) 05:05 (65) 06:45 (65) 11:55 (61) 16:00 (56) 19:09 (55) 30:43 (70) 34:01 (71) 36:53 (69) 39:02 (68) 42:17 (68) 48:21 (67) 49:33 (68)             51:26 (67)
68 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 51:29 01:18 (51) 03:14 (56) 03:06 (82) 06:35 (76) 05:55 (77) 03:31 (54) 06:11 (60) 03:55 (77) 02:27 (42) 02:25 (67) 03:30 (70) 05:42 (50) 01:49 (78)             01:51 (50)
        01:18 (51) 04:32 (52) 07:38 (72) 14:13 (73) 20:08 (74) 23:39 (72) 29:50 (68) 33:45 (68) 36:12 (66) 38:37 (66) 42:07 (66) 47:49 (65) 49:38 (70)             51:29 (68)
69 Carin Runqvist Järfälla OK 51:32 01:31 (67) 06:55 (77) 01:18 (48) 05:25 (57) 05:35 (76) 04:01 (74) 05:50 (48) 03:11 (65) 02:27 (42) 02:05 (51) 03:53 (74) 06:22 (69) 01:03 (47)             01:56 (54)
        01:31 (67) 08:26 (76) 09:44 (76) 15:09 (77) 20:44 (76) 24:45 (75) 30:35 (69) 33:46 (69) 36:13 (67) 38:18 (64) 42:11 (67) 48:33 (69) 49:36 (69)             51:32 (69)
70 Ylva Nilsson Vallentuna-Össeby OL 51:33 01:18 (51) 05:34 (75) 01:17 (47) 05:55 (70) 05:15 (73) 04:00 (72) 08:22 (76) 02:10 (13) 03:11 (68) 01:36 (23) 03:51 (73) 06:07 (62) 00:51 (23)             02:06 (65)
        01:18 (51) 06:52 (75) 08:09 (75) 14:04 (72) 19:19 (70) 23:19 (71) 31:41 (71) 33:51 (70) 37:02 (70) 38:38 (67) 42:29 (69) 48:36 (71) 49:27 (67)             51:33 (70)
71 Christer Hedin IFK Enskede 51:52 01:32 (70) 03:01 (39) 01:33 (64) 05:26 (58) 04:28 (55) 02:53 (31) 05:51 (50) 02:35 (41) 10:11 (81) 02:07 (54) 02:57 (50) 05:35 (45) 01:58 (79)             01:45 (35)
        01:32 (70) 04:33 (53) 06:06 (56) 11:32 (57) 16:00 (56) 18:53 (52) 24:44 (49) 27:19 (47) 37:30 (72) 39:37 (71) 42:34 (71) 48:09 (66) 50:07 (71)             51:52 (71)
72 Jan-Olof Malm Sigtuna OK 52:41 01:23 (57) 08:16 (80) 01:13 (33) 05:26 (58) 04:19 (50) 03:36 (56) 07:29 (70) 02:45 (50) 02:51 (59) 01:46 (37) 03:40 (72) 06:30 (71) 01:06 (53)             02:21 (70)
        01:23 (57) 09:39 (80) 10:52 (79) 16:18 (79) 20:37 (75) 24:13 (74) 31:42 (72) 34:27 (72) 37:18 (71) 39:04 (69) 42:44 (72) 49:14 (72) 50:20 (72)             52:41 (72)
73 Lilian Lagerström Gustavsbergs OK 53:30 02:44 (80) 03:00 (38) 01:48 (70) 07:14 (78) 04:41 (63) 05:48 (80) 07:08 (68) 02:20 (26) 03:59 (74) 02:50 (71) 03:04 (59) 05:49 (54) 01:00 (39)             02:05 (64)
        02:44 (80) 05:44 (71) 07:32 (70) 14:46 (74) 19:27 (72) 25:15 (76) 32:23 (75) 34:43 (74) 38:42 (75) 41:32 (73) 44:36 (73) 50:25 (73) 51:25 (73)             53:30 (73)
74 Martin Eriksson OK Södertörn 54:29 01:07 (29) 02:58 (35) 01:07 (22) 05:08 (48) 04:32 (59) 03:46 (66) 16:20 (81) 03:05 (62) 02:14 (19) 01:53 (44) 02:46 (39) 05:38 (48) 01:03 (48)             02:52 (79)
        01:07 (29) 04:05 (34) 05:12 (28) 10:20 (35) 14:52 (42) 18:38 (49) 34:58 (78) 38:03 (78) 40:17 (78) 42:10 (75) 44:56 (74) 50:34 (74) 51:37 (74)             54:29 (74)
74 Tomas Bruce Skogsluffarnas OK 54:29 01:31 (67) 03:33 (65) 02:05 (79) 06:30 (75) 08:43 (79) 03:57 (71) 07:01 (67) 03:12 (67) 03:15 (69) 02:12 (60) 03:02 (56) 06:21 (68) 01:07 (54)             02:00 (56)
        01:31 (67) 05:04 (64) 07:09 (69) 13:39 (70) 22:22 (77) 26:19 (78) 33:20 (76) 36:32 (77) 39:47 (77) 41:59 (74) 45:01 (75) 51:22 (75) 52:29 (75)             54:29 (74)
76 Klas Langels Skarpnäcks OL 58:10 01:37 (77) 04:41 (73) 01:25 (58) 05:54 (69) 05:22 (75) 03:48 (69) 14:22 (80) 03:02 (58) 02:44 (55) 02:26 (68) 03:16 (66) 06:02 (60) 01:30 (74)             02:01 (58)
        01:37 (77) 06:18 (73) 07:43 (73) 13:37 (69) 18:59 (69) 22:47 (70) 37:09 (79) 40:11 (79) 42:55 (79) 45:21 (79) 48:37 (79) 54:39 (76) 56:09 (77)             58:10 (76)
77 Leif Hermundstad Snättringe SK 58:42 01:36 (75) 03:44 (69) 02:14 (80) 07:22 (79) 05:05 (72) 04:00 (72) 07:55 (73) 03:04 (59) 04:29 (76) 04:07 (75) 03:24 (68) 07:44 (78) 01:20 (66)             02:38 (77)
        01:36 (75) 05:20 (69) 07:34 (71) 14:56 (75) 20:01 (73) 24:01 (73) 31:56 (74) 35:00 (75) 39:29 (76) 43:36 (76) 47:00 (76) 54:44 (77) 56:04 (76)             58:42 (77)
78 Birgitta Klang Långhundra IF 61:27 01:27 (64) 03:47 (70) 01:28 (62) 05:28 (60) 05:16 (74) 03:56 (70) 06:09 (58) 03:11 (65) 03:47 (72) 10:39 (82) 03:12 (62) 09:32 (80) 01:23 (70)             02:12 (68)
        01:27 (64) 05:14 (67) 06:42 (64) 12:10 (65) 17:26 (66) 21:22 (65) 27:31 (64) 30:42 (66) 34:29 (64) 45:08 (78) 48:20 (78) 57:52 (78) 59:15 (79)             61:27 (78)
79 Margareta Haraldsson Sigtuna OK 61:33 01:28 (66) 03:48 (71) 01:30 (63) 05:31 (64) 05:02 (70) 04:14 (76) 05:59 (54) 03:23 (71) 03:31 (71) 10:36 (81) 03:15 (64) 09:36 (81) 01:20 (66)             02:20 (69)
        01:28 (66) 05:16 (68) 06:46 (66) 12:17 (66) 17:19 (65) 21:33 (67) 27:32 (65) 30:55 (67) 34:26 (63) 45:02 (77) 48:17 (77) 57:53 (79) 59:13 (78)             61:33 (79)
80 Lennart Lagerström Gustavsbergs OK 66:46 04:35 (82) 10:44 (82) 01:53 (73) 09:57 (82) 04:23 (53) 04:47 (78) 06:27 (63) 03:20 (70) 03:05 (66) 02:13 (61) 04:41 (76) 06:44 (74) 01:33 (75)             02:24 (71)
        04:35 (82) 15:19 (82) 17:12 (82) 27:09 (82) 31:32 (81) 36:19 (81) 42:46 (80) 46:06 (80) 49:11 (80) 51:24 (80) 56:05 (80) 62:49 (80) 64:22 (80)             66:46 (80)
81 Ingvar Oskarsson Solna OK 74:42 03:28 (81) 06:06 (76) 01:58 (76) 08:50 (80) 09:28 (80) 05:23 (79) 08:22 (76) 03:46 (75) 05:10 (78) 02:35 (69) 04:26 (75) 09:25 (79) 01:48 (77)             03:57 (82)
        03:28 (81) 09:34 (79) 11:32 (80) 20:22 (80) 29:50 (80) 35:13 (80) 43:35 (81) 47:21 (81) 52:31 (81) 55:06 (81) 59:32 (81) 68:57 (81) 70:45 (81)             74:42 (81)
82 Christina Bertilson Klubblös 112:43 02:14 (78) 10:43 (81) 02:04 (78) 09:51 (81) 14:39 (81) 08:29 (82) 20:39 (82) 07:24 (82) 05:25 (80) 05:13 (79) 07:12 (80) 12:25 (82) 03:10 (81)             03:15 (80)
        02:14 (78) 12:57 (81) 15:01 (81) 24:52 (81) 39:31 (82) 48:00 (82) 68:39 (82) 76:03 (82) 81:28 (82) 86:41 (82) 93:53 (82) 106:18 (82) 109:28 (82)             112:43 (82)
- Leo Larsson MIK 39:06 00:50   02:17   00:57   03:39   03:36   02:28   03:43   03:15   02:09   01:47   02:24   04:14   01:30               06:17  
        00:50   03:07   04:04   07:43   11:19   13:47   17:30   20:45   22:54   24:41   27:05   31:19   32:49               39:06  
- Jan Larsson Tullinge SK 52:01 01:22   03:21   01:31   05:13   04:36   12:37   05:33   01:09   02:50   03:57   06:10   01:37                   02:05  
        01:22   04:43   06:14   11:27   16:03   28:40   34:13   35:22   38:12   42:09   48:19   49:56                   52:01  
                                                                           
                                                                           
Plac Bana D - 2,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10                           Mål  
1 Sören Andersson OK Lochness 23:46 00:51 (2) 01:55 (1) 01:27 (1) 03:36 (3) 03:48 (28) 00:48 (1) 01:57 (4) 01:34 (1) 02:49 (1) 03:32 (7)                         01:29 (2)
        00:51 (2) 02:46 (1) 04:13 (1) 07:49 (2) 11:37 (1) 12:25 (1) 14:22 (1) 15:56 (1) 18:45 (1) 22:17 (1)                         23:46 (1)
2 Karl-Gunnar Karnebäck Attunda OK 24:20 00:47 (1) 02:04 (3) 01:36 (3) 03:08 (1) 04:07 (30) 01:07 (10) 02:36 (18) 01:35 (2) 03:00 (4) 03:05 (5)                         01:15 (1)
        00:47 (1) 02:51 (2) 04:27 (2) 07:35 (1) 11:42 (2) 12:49 (3) 15:25 (3) 17:00 (2) 20:00 (2) 23:05 (2)                         24:20 (2)
3 Ulf Carnby Täby OK 25:45 00:57 (5) 02:04 (3) 01:31 (2) 03:43 (4) 03:33 (27) 00:53 (3) 02:16 (8) 02:26 (23) 03:10 (6) 03:38 (8)                         01:34 (4)
        00:57 (5) 03:01 (4) 04:32 (3) 08:15 (3) 11:48 (3) 12:41 (2) 14:57 (2) 17:23 (3) 20:33 (3) 24:11 (3)                         25:45 (3)
4 Susanne Holmberg OK Södertörn 27:37 00:54 (4) 02:03 (2) 01:47 (5) 04:12 (7) 05:19 (36) 01:06 (7) 02:16 (7) 01:41 (3) 02:58 (2) 03:42 (9)                         01:39 (7)
        00:54 (4) 02:57 (3) 04:44 (4) 08:56 (5) 14:15 (5) 15:21 (5) 17:37 (4) 19:18 (4) 22:16 (4) 25:58 (4)                         27:37 (4)
5 Bengt Andersson Söders-Tyresö 29:07 00:59 (7) 05:10 (49) 04:14 (44) 04:31 (9) 01:01 (2) 02:18 (47) 01:25 (1) 03:25 (35) 04:08 (31)                             01:56 (27)
        00:59 (7) 06:09 (43) 10:23 (44) 14:54 (31) 15:55 (8) 18:13 (10) 19:38 (7) 23:03 (8) 27:11 (9)                             29:07 (5)
6 Mats Holmgren IFK Enskede 31:02 00:51 (2) 02:41 (11) 01:37 (4) 03:27 (2) 04:23 (31) 01:13 (18) 05:14 (60) 01:46 (4) 02:58 (2) 05:15 (27)                         01:37 (6)
        00:51 (2) 03:32 (5) 05:09 (5) 08:36 (4) 12:59 (4) 14:12 (4) 19:26 (6) 21:12 (5) 24:10 (5) 29:25 (5)                         31:02 (6)
7 Tommy Holmér Väsby OK 31:32 01:27 (28) 02:41 (11) 02:14 (20) 04:23 (8) 05:18 (35) 01:21 (29) 02:15 (6) 01:55 (10) 04:01 (28) 04:01 (10)                         01:56 (27)
        01:27 (28) 04:08 (14) 06:22 (14) 10:45 (10) 16:03 (9) 17:24 (8) 19:39 (8) 21:34 (6) 25:35 (6) 29:36 (6)                         31:32 (7)
8 Håkan Sjökvist Söders OL 32:06 01:15 (13) 04:43 (45) 04:16 (45) 05:16 (25) 01:18 (9) 02:45 (51) 02:20 (12) 03:21 (34) 05:00 (51)                             01:52 (21)
        01:15 (13) 05:58 (37) 10:14 (43) 15:30 (35) 16:48 (12) 19:33 (20) 21:53 (14) 25:14 (15) 30:14 (17)                             32:06 (8)
9 Björn Ekblom Skogsluffarnas OK 32:18 01:17 (16) 02:25 (5) 02:03 (10) 04:53 (14) 04:56 (34) 01:06 (7) 03:10 (33) 01:52 (8) 03:53 (20) 04:34 (15)                         02:09 (42)
        01:17 (16) 03:42 (6) 05:45 (6) 10:38 (8) 15:34 (7) 16:40 (7) 19:50 (9) 21:42 (7) 25:35 (6) 30:09 (7)                         32:18 (9)
10 Anki Landarv Klubblös 32:56 01:03 (9) 05:58 (53) 04:23 (46) 05:02 (19) 01:23 (12) 02:47 (52) 02:24 (15) 03:31 (37) 04:45 (45)                             01:40 (9)
        01:03 (9) 07:01 (49) 11:24 (46) 16:26 (41) 17:49 (17) 20:36 (24) 23:00 (22) 26:31 (18) 31:16 (21)                             32:56 (10)
11 Bo Landarv Klubblös 32:59 01:00 (8) 06:07 (54) 04:25 (47) 05:02 (19) 01:20 (10) 02:40 (49) 02:22 (14) 03:42 (39) 04:32 (41)                             01:49 (19)
        01:00 (8) 07:07 (50) 11:32 (47) 16:34 (42) 17:54 (20) 20:34 (23) 22:56 (21) 26:38 (20) 31:10 (20)                             32:59 (11)
12 Åke Wansölin Söders-Tyresö 33:34 01:20 (20) 02:25 (5) 02:30 (28) 05:41 (34) 05:29 (38) 01:13 (18) 02:42 (20) 01:49 (7) 03:58 (22) 04:35 (17)                         01:52 (21)
        01:20 (20) 03:45 (7) 06:15 (12) 11:56 (18) 17:25 (15) 18:38 (12) 21:20 (12) 23:09 (9) 27:07 (8) 31:42 (8)                         33:34 (12)
13 Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK 33:57 02:13 (60) 02:44 (14) 01:58 (7) 05:08 (23) 05:52 (42) 01:10 (13) 02:39 (19) 01:55 (10) 03:45 (17) 04:50 (23)                         01:43 (14)
        02:13 (60) 04:57 (26) 06:55 (23) 12:03 (20) 17:55 (21) 19:05 (17) 21:44 (13) 23:39 (11) 27:24 (11) 32:14 (10)                         33:57 (13)
14 Thord Rådberg OK Roslagen 34:37 01:25 (27) 03:02 (25) 02:17 (23) 05:05 (21) 04:51 (32) 02:11 (46) 03:37 (39) 01:48 (6) 03:46 (18) 04:49 (22)                         01:46 (15)
        01:25 (27) 04:27 (19) 06:44 (19) 11:49 (17) 16:40 (11) 18:51 (15) 22:28 (17) 24:16 (12) 28:02 (12) 32:51 (11)                         34:37 (14)
15 Lennart Lundquist OK Nalle 35:07 01:32 (34) 03:11 (28) 02:08 (14) 04:53 (14) 05:24 (37) 01:12 (16) 02:47 (24) 02:10 (15) 04:03 (30) 04:36 (19)                         03:11 (64)
        01:32 (34) 04:43 (23) 06:51 (21) 11:44 (15) 17:08 (14) 18:20 (11) 21:07 (11) 23:17 (10) 27:20 (10) 31:56 (9)                         35:07 (15)
16 Björn Stolt OK Ravinen 35:21 01:36 (41) 04:52 (47) 05:42 (60) 05:58 (39) 01:16 (7) 03:06 (56) 01:52 (3) 04:01 (43) 05:04 (52)                             01:54 (25)
        01:36 (41) 06:28 (46) 12:10 (49) 18:08 (48) 19:24 (27) 22:30 (30) 24:22 (24) 28:23 (24) 33:27 (28)                             35:21 (16)
17 Jan Bojling Solna OK 35:57 01:09 (11) 02:39 (9) 02:02 (9) 04:03 (6) 04:53 (33) 01:01 (4) 03:02 (28) 06:14 (68) 03:42 (16) 05:11 (26)                         02:01 (32)
        01:09 (11) 03:48 (8) 05:50 (8) 09:53 (6) 14:46 (6) 15:47 (6) 18:49 (5) 25:03 (14) 28:45 (14) 33:56 (13)                         35:57 (17)
18 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 36:00 01:15 (13) 06:42 (58) 05:06 (53) 05:38 (32) 01:02 (4) 03:06 (56) 02:43 (21) 04:12 (47) 04:35 (43)                             01:41 (10)
        01:15 (13) 07:57 (54) 13:03 (51) 18:41 (49) 19:43 (28) 22:49 (33) 25:32 (29) 29:44 (31) 34:19 (32)                             36:00 (18)
18 Lars Cedérus Snättringe SK 36:00 01:27 (28) 02:59 (22) 02:09 (16) 05:23 (27) 06:34 (47) 01:18 (27) 02:59 (27) 03:10 (32) 03:30 (11) 04:35 (17)                         01:56 (27)
        01:27 (28) 04:26 (18) 06:35 (15) 11:58 (19) 18:32 (23) 19:50 (21) 22:49 (20) 25:59 (17) 29:29 (16) 34:04 (14)                         36:00 (18)
20 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 36:05 03:09 (70) 02:47 (17) 02:19 (24) 04:33 (11) 06:10 (44) 01:05 (6) 02:44 (22) 02:36 (24) 03:41 (15) 04:46 (21)                         02:15 (48)
        03:09 (70) 05:56 (36) 08:15 (31) 12:48 (23) 18:58 (24) 20:03 (22) 22:47 (19) 25:23 (16) 29:04 (15) 33:50 (12)                         36:05 (20)
21 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 36:32 01:30 (33) 05:19 (50) 05:17 (56) 05:45 (37) 01:20 (10) 03:22 (62) 02:26 (16) 04:18 (49) 05:15 (58)                             02:00 (31)
        01:30 (33) 06:49 (48) 12:06 (48) 17:51 (47) 19:11 (25) 22:33 (31) 24:59 (26) 29:17 (29) 34:32 (34)                             36:32 (21)
22 Kristina Nygren Frisk Attunda OK 36:51 02:20 (62) 06:21 (56) 05:08 (54) 06:21 (44) 01:08 (6) 03:04 (55) 02:21 (13) 03:58 (41) 04:19 (34)                             01:51 (20)
        02:20 (62) 08:41 (57) 13:49 (56) 20:10 (54) 21:18 (37) 24:22 (40) 26:43 (34) 30:41 (37) 35:00 (36)                             36:51 (22)
23 Maria Kärrström Tullinge SK 37:13 01:24 (24) 02:56 (20) 02:47 (32) 05:18 (26) 10:28 (65) 01:27 (34) 02:09 (5) 01:56 (12) 03:02 (5) 04:16 (12)                         01:30 (3)
        01:24 (24) 04:20 (15) 07:07 (24) 12:25 (22) 22:53 (41) 24:20 (37) 26:29 (32) 28:25 (25) 31:27 (22) 35:43 (17)                         37:13 (23)
24 Jan Olof Norén Järla Orientering 37:16 01:17 (16) 02:44 (14) 02:03 (10) 04:56 (17) 06:49 (49) 01:03 (5) 03:32 (36) 02:18 (18) 03:36 (13) 06:54 (42)                         02:04 (37)
        01:17 (16) 04:01 (13) 06:04 (9) 11:00 (12) 17:49 (17) 18:52 (16) 22:24 (16) 24:42 (13) 28:18 (13) 35:12 (15)                         37:16 (24)
25 Inger Pahlén Söders-Tyresö 37:32 01:37 (43) 05:42 (52) 05:56 (63) 06:40 (46) 01:05 (5) 03:01 (54) 01:47 (2) 04:22 (54) 05:20 (59)                             02:02 (34)
        01:37 (43) 07:19 (51) 13:15 (53) 19:55 (53) 21:00 (35) 24:01 (36) 25:48 (30) 30:10 (33) 35:30 (38)                             37:32 (25)
26 Jan Brundell Solna OK 37:43 01:34 (36) 06:26 (57) 05:35 (59) 05:42 (36) 01:37 (17) 03:06 (56) 02:16 (7) 04:16 (48) 04:59 (50)                             02:12 (46)
        01:34 (36) 08:00 (55) 13:35 (55) 19:17 (50) 20:54 (34) 24:00 (35) 26:16 (31) 30:32 (35) 35:31 (39)                             37:43 (26)
27 Bengt Friberg Järfälla OK 37:44 01:22 (21) 02:26 (7) 01:57 (6) 04:31 (9) 07:37 (56) 00:49 (2) 03:33 (37) 05:36 (67) 03:37 (14) 04:34 (15)                         01:42 (12)
        01:22 (21) 03:48 (8) 05:45 (6) 10:16 (7) 17:53 (19) 18:42 (13) 22:15 (15) 27:51 (22) 31:28 (23) 36:02 (18)                         37:44 (27)
28 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 38:06 01:17 (16) 02:35 (8) 02:15 (22) 04:41 (12) 05:34 (39) 01:21 (29) 03:03 (29) 07:56 (71) 03:18 (7) 04:25 (14)                         01:41 (10)
        01:17 (16) 03:52 (11) 06:07 (10) 10:48 (11) 16:22 (10) 17:43 (9) 20:46 (10) 28:42 (28) 32:00 (24) 36:25 (20)                         38:06 (28)
29 Hugo Isgren IFK Enskede 38:25 01:34 (37) 02:57 (21) 02:11 (18) 04:53 (14) 05:55 (43) 01:18 (27) 03:47 (41) 03:58 (41) 03:59 (24) 05:48 (32)                         02:05 (39)
        01:34 (37) 04:31 (20) 06:42 (17) 11:35 (14) 17:30 (16) 18:48 (14) 22:35 (18) 26:33 (19) 30:32 (18) 36:20 (19)                         38:25 (29)
30 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 38:34 01:24 (24) 08:22 (66) 05:18 (57) 05:23 (27) 01:48 (22) 03:12 (60) 02:17 (10) 03:51 (40) 05:04 (52)                             01:55 (26)
        01:24 (24) 09:46 (59) 15:04 (58) 20:27 (55) 22:15 (40) 25:27 (45) 27:44 (38) 31:35 (40) 36:39 (42)                             38:34 (30)
31 Sören Johansson Sala OK 39:26 01:18 (19) 06:58 (59) 04:25 (47) 07:11 (52) 01:41 (20) 03:27 (63) 02:47 (24) 04:08 (45) 05:28 (62)                             02:03 (36)
        01:18 (19) 08:16 (56) 12:41 (50) 19:52 (52) 21:33 (38) 25:00 (44) 27:47 (39) 31:55 (42) 37:23 (45)                             39:26 (31)
32 Christer Andersson ATG 39:40 00:58 (6) 04:36 (43) 04:30 (49) 04:58 (18) 05:36 (40) 02:09 (44) 02:19 (11) 02:24 (20) 03:20 (8) 04:24 (13) 02:25 (2)                     02:01 (32)
        00:58 (6) 05:34 (33) 10:04 (42) 15:02 (32) 20:38 (32) 22:47 (32) 25:06 (27) 27:30 (21) 30:50 (19) 35:14 (16) 37:39 (1)                     39:40 (32)
33 Mats Törngren OK Linné 40:02 01:27 (28) 04:31 (42) 02:09 (16) 05:26 (29) 05:41 (41) 01:27 (35) 06:02 (67) 01:52 (8) 04:30 (39) 04:52 (24)                         02:05 (39)
        01:27 (28) 05:58 (37) 08:07 (29) 13:33 (28) 19:14 (26) 20:41 (25) 26:43 (34) 28:35 (27) 33:05 (27) 37:57 (21)                         40:02 (33)
34 Ulf Rosberg OK Älvsjö-Örby 40:04 01:24 (24) 03:07 (27) 02:05 (13) 05:10 (24) 06:15 (45) 01:11 (14) 05:26 (63) 03:38 (38) 03:56 (21) 06:10 (36)                         01:42 (12)
        01:24 (24) 04:31 (20) 06:36 (16) 11:46 (16) 18:01 (22) 19:12 (18) 24:38 (25) 28:16 (23) 32:12 (25) 38:22 (24)                         40:04 (34)
35 Kenneth Berglund Hellas Orientering 40:28 01:43 (47) 06:07 (54) 05:23 (58) 06:05 (41) 01:27 (15) 03:35 (64) 03:07 (32) 04:21 (53) 04:47 (47) 01:29 (3)                         02:24 (51)
        01:43 (47) 07:50 (53) 13:13 (52) 19:18 (51) 20:45 (33) 24:20 (37) 27:27 (36) 31:48 (41) 36:35 (41) 38:04 (23)                         40:28 (35)
36 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 40:39 01:42 (46) 03:40 (35) 03:17 (36) 05:41 (34) 07:38 (57) 01:23 (33) 03:14 (34) 01:56 (12) 03:59 (26) 05:33 (30)                         02:36 (56)
        01:42 (46) 05:22 (32) 08:39 (33) 14:20 (30) 21:58 (39) 23:21 (34) 26:35 (33) 28:31 (26) 32:30 (26) 38:03 (22)                         40:39 (36)
37 Magnus Hjohlman ESIK 40:43 01:34 (37) 03:13 (29) 02:38 (31) 05:46 (38) 07:17 (53) 01:15 (23) 05:56 (65) 02:25 (21) 03:28 (10) 05:06 (25)                         02:05 (40)
        01:34 (37) 04:47 (24) 07:25 (26) 13:11 (25) 20:28 (31) 21:43 (28) 27:39 (37) 30:04 (32) 33:32 (29) 38:38 (25)                         40:43 (37)
38 Anders Kihlström Klubblös 41:33 01:27 (28) 09:37 (68) 05:04 (52) 07:10 (51) 00:42 (1) 02:44 (50) 04:36 (51) 04:09 (46) 04:29 (37)                             01:35 (5)
        01:27 (28) 11:04 (66) 16:08 (62) 23:18 (61) 24:00 (47) 26:44 (50) 31:20 (51) 35:29 (52) 39:58 (50)                             41:33 (38)
39 Margareta Hallmén Attunda OK 42:03 01:43 (47) 03:28 (31) 02:08 (14) 05:29 (30) 06:58 (50) 01:31 (37) 06:40 (68) 02:23 (19) 03:58 (22) 05:58 (34)                         01:47 (17)
        01:43 (47) 05:11 (28) 07:19 (25) 12:48 (23) 19:46 (29) 21:17 (26) 27:57 (40) 30:20 (34) 34:18 (31) 40:16 (26)                         42:03 (39)
40 Lennart Sjöstål Klubblös 42:29 01:29 (32) 09:11 (67) 05:53 (62) 07:17 (53) 01:16 (7) 03:20 (61) 02:28 (17) 04:22 (54) 05:11 (57)                             02:02 (34)
        01:29 (32) 10:40 (65) 16:33 (64) 23:50 (62) 25:06 (52) 28:26 (54) 30:54 (49) 35:16 (50) 40:27 (51)                             42:29 (40)
41 Jan-Erik Jonsson IBM-Club Sweden 42:46 01:22 (21) 04:48 (46) 02:00 (8) 07:47 (58) 07:11 (51) 01:13 (20) 03:59 (46) 02:37 (25) 03:31 (12) 06:25 (38)                         01:53 (24)
        01:22 (21) 06:10 (44) 08:10 (30) 15:57 (38) 23:08 (42) 24:21 (39) 28:20 (42) 30:57 (39) 34:28 (33) 40:53 (27)                         42:46 (41)
42 Carl Carlin Söders-Tyresö 43:42 01:34 (36) 03:24 (30) 02:32 (29) 08:23 (64) 07:29 (54) 01:15 (23) 03:57 (45) 02:12 (16) 04:15 (33) 06:02 (35)                         02:39 (59)
        01:34 (36) 04:58 (27) 07:30 (27) 15:53 (37) 23:22 (43) 24:37 (42) 28:34 (43) 30:46 (38) 35:01 (37) 41:03 (28)                         43:42 (42)
43 Bengt Fahlin IBM Club Sweden 44:06 01:56 (55) 03:59 (39) 03:19 (37) 06:20 (43) 07:49 (58) 01:06 (7) 05:57 (66) 01:47 (5) 03:59 (24) 05:50 (33)                         02:04 (37)
        01:56 (55) 05:55 (35) 09:14 (37) 15:34 (36) 23:23 (44) 24:29 (41) 30:26 (47) 32:13 (44) 36:12 (40) 42:02 (30)                         44:06 (43)
44 Norman Thulin Täby OK 44:17 01:32 (34) 02:49 (18) 02:25 (26) 05:37 (31) 08:40 (61) 01:09 (12) 03:04 (30) 04:05 (44) 04:37 (44) 07:52 (47)                         02:27 (53)
        01:32 (34) 04:21 (16) 06:46 (20) 12:23 (21) 21:03 (36) 22:12 (29) 25:16 (28) 29:21 (30) 33:58 (30) 41:50 (29)                         44:17 (44)
45 Tord Jonsson Attunda OK 45:10 01:41 (44) 08:08 (64) 05:15 (55) 07:23 (54) 01:59 (24) 03:00 (53) 05:11 (59) 04:29 (56) 05:04 (52) 01:04 (1)                         01:56 (27)
        01:41 (44) 09:49 (60) 15:04 (58) 22:27 (57) 24:26 (49) 27:26 (51) 32:37 (53) 37:06 (54) 42:10 (55) 43:14 (31)                         45:10 (45)
46 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 45:34 01:14 (12) 02:42 (13) 02:14 (20) 07:09 (50) 06:35 (48) 01:31 (37) 08:57 (71) 03:00 (30) 04:33 (42) 05:26 (29)                         02:13 (47)
        01:14 (12) 03:56 (12) 06:10 (11) 13:19 (26) 19:54 (30) 21:25 (27) 30:22 (46) 33:22 (46) 37:55 (47) 43:21 (32)                         45:34 (46)
47 Lars Persson Väsby OK 45:39 04:04 (72) 02:40 (10) 02:04 (12) 04:43 (13) 10:08 (64) 01:13 (18) 03:05 (31) 02:38 (26) 03:59 (24) 08:56 (50)                         02:09 (42)
        04:04 (72) 06:44 (47) 08:48 (34) 13:31 (27) 23:39 (45) 24:52 (43) 27:57 (40) 30:35 (36) 34:34 (35) 43:30 (33)                         45:39 (47)
48 Britt-Louise Edlund IFK Lidingö SOK 45:59 01:41 (44) 02:51 (19) 02:11 (18) 08:31 (67) 11:52 (68) 01:08 (11) 03:14 (34) 02:03 (14) 03:51 (19) 06:51 (40)                         01:46 (15)
        01:41 (44) 04:32 (22) 06:43 (18) 15:14 (33) 27:06 (57) 28:14 (53) 31:28 (52) 33:31 (47) 37:22 (44) 44:13 (34)                         45:59 (48)
49 Ulla Karnebäck Attunda OK 46:45 01:16 (15) 03:05 (26) 02:32 (29) 03:49 (5) 06:22 (46) 02:18 (47) 04:24 (49) 08:22 (72) 04:55 (49) 08:03 (49)                         01:39 (7)
        01:16 (15) 04:21 (16) 06:53 (22) 10:42 (9) 17:04 (13) 19:22 (19) 23:46 (23) 32:08 (43) 37:03 (43) 45:06 (36)                         46:45 (49)
50 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 47:07 02:34 (66) 07:24 (62) 07:00 (66) 06:03 (40) 01:54 (23) 01:14 (22) 03:48 (42) 03:08 (31) 04:46 (46) 06:52 (41)                         02:24 (51)
        02:34 (66) 09:58 (61) 16:58 (66) 23:01 (60) 24:55 (50) 26:09 (48) 29:57 (44) 33:05 (45) 37:51 (46) 44:43 (35)                         47:07 (50)
51 Britt Eriksson Hammarby IF OF 47:10 02:37 (68) 07:22 (60) 07:00 (66) 07:58 (60) 01:23 (12) 03:55 (66) 02:52 (26) 04:46 (58) 06:55 (67)                             02:22 (50)
        02:37 (68) 09:59 (63) 16:59 (67) 24:57 (66) 26:20 (55) 30:15 (57) 33:07 (56) 37:53 (56) 44:48 (60)                             47:10 (51)
52 Eva von Heijne Sigtuna OK 48:56 01:49 (51) 03:01 (24) 11:07 (71) 08:15 (62) 07:16 (52) 01:17 (25) 03:56 (44) 02:25 (21) 03:21 (9) 04:37 (20)                         01:52 (21)
        01:49 (51) 04:50 (25) 15:57 (61) 24:12 (63) 31:28 (66) 32:45 (63) 36:41 (61) 39:06 (60) 42:27 (56) 47:04 (39)                         48:56 (52)
53 Lars Nordin Solna OK 49:00 02:04 (57) 07:54 (63) 06:18 (64) 08:27 (66) 01:23 (12) 03:42 (65) 05:28 (64) 04:57 (62) 04:54 (48) 01:14 (2)                         02:39 (59)
        02:04 (57) 09:58 (61) 16:16 (63) 24:43 (65) 26:06 (53) 29:48 (56) 35:16 (58) 40:13 (61) 45:07 (61) 46:21 (38)                         49:00 (53)
54 Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 49:44 01:49 (51) 03:32 (32) 03:27 (41) 07:33 (57) 13:05 (72) 01:21 (29) 04:02 (47) 02:12 (16) 04:23 (35) 05:47 (31)                         02:33 (55)
        01:49 (51) 05:21 (31) 08:48 (34) 16:21 (40) 29:26 (62) 30:47 (59) 34:49 (57) 37:01 (53) 41:24 (53) 47:11 (40)                         49:44 (54)
55 Bertil Rydgren IFK Enskede 49:48 01:04 (10) 02:45 (16) 02:26 (27) 05:05 (21) 17:43 (74) 01:12 (16) 05:15 (61) 02:59 (29) 04:08 (31) 05:23 (28)                         01:48 (18)
        01:04 (10) 03:49 (10) 06:15 (12) 11:20 (13) 29:03 (59) 30:15 (57) 35:30 (60) 38:29 (59) 42:37 (57) 48:00 (43)                         49:48 (55)
56 Inge Gustafsson Strängnäs-Malmby OL 50:04 01:22 (21) 07:23 (61) 05:44 (61) 08:17 (63) 03:27 (26) 01:22 (32) 03:44 (40) 06:29 (69) 04:01 (28) 04:09 (11) 01:45 (1)                     02:21 (49)
        01:22 (21) 08:45 (58) 14:29 (57) 22:46 (59) 26:13 (54) 27:35 (52) 31:19 (50) 37:48 (55) 41:49 (54) 45:58 (37) 47:43 (2)                     50:04 (56)
57 Carl Lang OK Österåker 50:44 01:35 (40) 03:37 (33) 03:20 (38) 06:50 (48) 08:26 (60) 01:39 (40) 05:01 (56) 04:20 (51) 04:29 (37) 08:01 (48)                         03:26 (68)
        01:35 (40) 05:12 (29) 08:32 (32) 15:22 (34) 23:48 (46) 25:27 (45) 30:28 (48) 34:48 (48) 39:17 (48) 47:18 (41)                         50:44 (57)
58 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 50:47 02:09 (59) 03:55 (37) 03:14 (35) 07:28 (56) 08:11 (59) 01:27 (34) 03:34 (38) 04:53 (61) 05:47 (63) 06:54 (42)                         03:15 (66)
        02:09 (59) 06:04 (41) 09:18 (38) 16:46 (43) 24:57 (51) 26:24 (49) 29:58 (45) 34:51 (49) 40:38 (52) 47:32 (42)                         50:47 (58)
59 Staffan Wikström Söders SOL Tyresö 51:16 02:32 (65) 05:09 (48) 02:54 (34) 06:15 (42) 07:32 (55) 01:31 (37) 06:50 (69) 02:44 (27) 04:28 (36) 09:10 (51)                         02:11 (45)
        02:32 (65) 07:41 (52) 10:35 (45) 16:50 (44) 24:22 (48) 25:53 (47) 32:43 (54) 35:27 (51) 39:55 (49) 49:05 (44)                         51:16 (59)
60 Iris Wallsten IFK Lidingös Skid o OK 51:55 02:17 (61) 03:00 (23) 02:22 (25) 06:24 (45) 12:39 (71) 01:49 (41) 04:12 (48) 05:29 (66) 05:05 (55) 06:10 (36)                         02:28 (54)
        02:17 (61) 05:17 (30) 07:39 (28) 14:03 (29) 26:42 (56) 28:31 (55) 32:43 (54) 38:12 (57) 43:17 (58) 49:27 (45)                         51:55 (60)
61 Gunnel Balck IFK Lidingö SOK 53:19 01:36 (41) 04:39 (44) 02:49 (33) 07:04 (49) 14:12 (73) 01:11 (14) 03:54 (43) 02:52 (28) 05:06 (56) 07:20 (46)                         02:36 (56)
        01:36 (41) 06:15 (45) 09:04 (36) 16:08 (39) 30:20 (63) 31:31 (61) 35:25 (59) 38:17 (58) 43:23 (59) 50:43 (46)                         53:19 (61)
62 Heidi Bjerkhaug OK Ravinen 58:53 01:53 (53) 03:50 (36) 03:36 (43) 12:11 (73) 09:41 (63) 01:17 (25) 04:35 (50) 03:26 (36) 05:23 (60) 10:03 (54)                         02:58 (61)
        01:53 (53) 05:43 (34) 09:19 (39) 21:30 (56) 31:11 (64) 32:28 (62) 37:03 (62) 40:29 (62) 45:52 (62) 55:55 (47)                         58:53 (62)
63 Birgitta Nylund Järfälla OK 60:36 02:26 (63) 03:39 (34) 07:24 (69) 10:43 (71) 11:17 (66) 02:09 (44) 04:53 (53) 03:17 (33) 05:26 (61) 06:45 (39)                         02:37 (58)
        02:26 (63) 06:05 (42) 13:29 (54) 24:12 (63) 35:29 (69) 37:38 (66) 42:31 (65) 45:48 (63) 51:14 (63) 57:59 (49)                         60:36 (63)
64 Lars Dyrhage Järfälla OK 60:41 01:48 (49) 08:20 (65) 06:46 (65) 08:52 (68) 01:32 (16) 04:00 (67) 10:35 (73) 05:10 (64) 08:46 (72) 01:43 (4)                         03:09 (63)
        01:48 (49) 10:08 (64) 16:54 (65) 25:46 (67) 27:18 (58) 31:18 (60) 41:53 (64) 47:03 (65) 55:49 (65) 57:32 (48)                         60:41 (64)
65 Jan Burell OK Enen 61:41 01:48 (49) 09:47 (69) 08:48 (70) 09:11 (69) 01:45 (21) 04:38 (68) 10:27 (72) 05:05 (63) 07:08 (68)                             03:04 (62)
        01:48 (49) 11:35 (68) 20:23 (68) 29:34 (68) 31:19 (65) 35:57 (64) 46:24 (66) 51:29 (66) 58:37 (66)                             61:41 (65)
66 Sonja Perneby Tullinge SK 65:29 06:53 (73) 04:23 (41) 04:33 (50) 06:40 (46) 12:04 (70) 02:02 (43) 05:15 (61) 04:40 (57) 08:42 (71) 06:58 (44)                         03:19 (67)
        06:53 (73) 11:16 (67) 15:49 (60) 22:29 (58) 34:33 (67) 36:35 (65) 41:50 (63) 46:30 (64) 55:12 (64) 62:10 (50)                         65:29 (66)
67 Sören Hessel Vallentuna-Össeby OL 67:08 02:29 (64) 10:40 (70) 18:36 (74) 07:23 (54) 01:40 (19) 05:51 (70) 04:38 (52) 05:28 (65) 06:36 (65)                             03:47 (72)
        02:29 (64) 13:09 (69) 31:45 (73) 39:08 (71) 40:48 (70) 46:39 (69) 51:17 (68) 56:45 (67) 63:21 (67)                             67:08 (67)
68 Thomas Svedin Bromma-Vällingby SOK 72:01 01:55 (54) 12:20 (71) 07:23 (68) 10:32 (70) 02:25 (25) 07:08 (71) 11:03 (74) 04:52 (60) 07:09 (69) 03:17 (6)                         03:57 (73)
        01:55 (54) 14:15 (70) 21:38 (69) 32:10 (69) 34:35 (68) 41:43 (67) 52:46 (69) 57:38 (68) 64:47 (68) 68:04 (51)                         72:01 (68)
69 Anita Lindbohm Skarpnäcks OL 79:36 02:37 (68) 19:31 (74) 03:29 (42) 08:25 (65) 08:54 (62) 01:53 (42) 04:58 (55) 11:19 (73) 08:06 (70) 07:11 (45)                         03:13 (65)
        02:37 (68) 22:08 (73) 25:37 (70) 34:02 (70) 42:56 (71) 44:49 (68) 49:47 (67) 61:06 (69) 69:12 (69) 76:23 (52)                         79:36 (69)
70 Gunilla Schönning Järfälla OK 79:45 02:34 (66) 14:26 (73) 14:11 (72) 12:12 (74) 01:37 (17) 05:25 (69) 07:56 (70) 07:51 (70) 09:52 (73)                             03:41 (71)
        02:34 (66) 17:00 (71) 31:11 (71) 43:23 (72) 45:00 (72) 50:25 (70) 58:21 (70) 66:12 (70) 76:04 (70)                             79:45 (70)
71 Gustav Grandin Järla Orientering 89:15 03:12 (71) 13:58 (72) 14:32 (73) 12:09 (72) 04:02 (29) 07:24 (72) 05:09 (58) 13:33 (74) 11:05 (74)                             04:11 (74)
        03:12 (71) 17:10 (72) 31:42 (72) 43:51 (73) 47:53 (73) 55:17 (71) 60:26 (71) 73:59 (72) 85:04 (73)                             89:15 (71)
72 Bo Eklind Klubblös 93:20 01:58 (56) 04:05 (40) 03:26 (40) 07:59 (61) 11:42 (67) 35:18 (74) 04:53 (53) 04:19 (50) 06:52 (66) 09:14 (53)                         03:34 (69)
        01:58 (56) 06:03 (39) 09:29 (41) 17:28 (46) 29:10 (60) 64:28 (73) 69:21 (72) 73:40 (71) 80:32 (72) 89:46 (54)                         93:20 (72)
73 Mats Halvarez Klubblös 93:21 02:06 (58) 03:57 (38) 03:23 (39) 07:55 (59) 11:58 (69) 35:05 (73) 05:02 (57) 04:49 (59) 06:14 (64) 09:12 (52)                         03:40 (70)
        02:06 (58) 06:03 (39) 09:26 (40) 17:21 (45) 29:19 (61) 64:24 (72) 69:26 (73) 74:15 (73) 80:29 (71) 89:41 (53)                         93:21 (73)
74 Conny Husén OK Roslagen 337:46 304:05 (74) 05:24 (51) 04:45 (51) 05:38 (32) 01:01 (2) 03:08 (59) 02:44 (22) 04:20 (51) 04:31 (40)                             02:10 (44)
        304:05 (74) 309:29 (74) 314:14 (74) 319:52 (74) 320:53 (74) 324:01 (74) 326:45 (74) 331:05 (74) 335:36 (74)                             337:46 (74)
- Johan Claesson Klubblös 31:00 00:50   02:10   01:36   04:18   03:20   04:38   05:32   02:37   04:58                               01:01  
        00:50   03:00   04:36   08:54   12:14   16:52   22:24   25:01   29:59                               31:00  
- Pheabe Thulin Täby OK 34:20 01:32   02:40   01:51   04:17   05:49   01:10   03:24   06:56   04:38                               02:03  
        01:32   04:12   06:03   10:20   16:09   17:19   20:43   27:39   32:17                               34:20  
- Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK 35:36 01:50   09:29   07:09   06:41   07:17                                               03:10  
        01:50   11:19   18:28   25:09   32:26                                               35:36  
- Inger Andersson Söders-Tyresö 40:28 01:13   06:47   16:53   01:11   01:49   03:48   06:45                                       02:02  
        01:13   08:00   24:53   26:04   27:53   31:41   38:26                                       40:28  
- Margit Lundström OK Sänkan 103:08 02:14   05:30   03:53   16:02   11:04   03:25                                           61:00  
        02:14   07:44   11:37   27:39   38:43   42:08                                           103:08  
- Anders Hallgren Gustavsbergs OK 400:37 01:40   03:38   04:57   07:38