Sträcktider Luffarligan Alby, Tyresö                                                                          
  2020-02-26 Svarta tider är sträcktider                                                                        
    Blå tider är från start                                                                              
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                          
                                                                                   
Plac Bana A Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   --18   Mål  
1 Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 41:13 01:20 (1) 00:53 (1) 01:23 (1) 03:08 (1) 02:11 (7) 03:45 (1) 01:18 (1) 02:43 (1) 04:05 (6) 01:42 (1) 01:54 (1) 02:20 (1) 01:11 (1) 01:51 (1) 03:29 (1) 01:21 (1) 01:40 (1) 02:55 (1) 02:04 (1)
        01:20 (1) 02:13 (1) 03:36 (1) 06:44 (1) 08:55 (1) 12:40 (1) 13:58 (1) 16:41 (1) 20:46 (1) 22:28 (1) 24:22 (1) 26:42 (1) 27:53 (1) 29:44 (1) 33:13 (1) 34:34 (1) 36:14 (1) 39:09 (1) 41:13 (1)
2 Peter Lundberg Järfälla OK 49:14 01:38 (4) 01:07 (2) 02:06 (6) 03:36 (3) 01:37 (2) 03:46 (2) 01:43 (2) 02:57 (2) 03:02 (2) 02:00 (2) 03:29 (5) 03:01 (5) 01:31 (2) 02:14 (2) 05:03 (4) 01:42 (2) 03:02 (6) 03:14 (2) 02:26 (5)
        01:38 (4) 02:45 (3) 04:51 (4) 08:27 (4) 10:04 (4) 13:50 (2) 15:33 (2) 18:30 (2) 21:32 (2) 23:32 (2) 27:01 (2) 30:02 (2) 31:33 (2) 33:47 (2) 38:50 (2) 40:32 (2) 43:34 (2) 46:48 (2) 49:14 (2)
3 Ulf Burman Gustavsbergs OK 49:23 01:39 (5) 01:14 (4) 01:39 (2) 03:48 (4) 01:32 (1) 04:45 (4) 02:04 (6) 03:05 (4) 03:08 (3) 02:01 (3) 03:17 (4) 02:56 (4) 01:31 (2) 02:17 (4) 04:50 (3) 01:48 (4) 02:07 (2) 03:25 (3) 02:17 (3)
        01:39 (5) 02:53 (4) 04:32 (2) 08:20 (3) 09:52 (2) 14:37 (3) 16:41 (3) 19:46 (3) 22:54 (3) 24:55 (3) 28:12 (3) 31:08 (3) 32:39 (3) 34:56 (3) 39:46 (3) 41:34 (3) 43:41 (3) 47:06 (3) 49:23 (3)
4 Stefan Norin Söders-Tyresö 52:04 01:29 (2) 01:31 (5) 01:52 (4) 03:20 (2) 01:49 (5) 05:33 (5) 01:49 (4) 03:03 (3) 03:00 (1) 02:30 (5) 03:30 (6) 02:38 (2) 01:52 (6) 02:15 (3) 04:26 (2) 01:52 (5) 02:31 (3) 03:26 (4) 03:38 (7)
        01:29 (2) 03:00 (5) 04:52 (5) 08:12 (2) 10:01 (3) 15:34 (5) 17:23 (5) 20:26 (5) 23:26 (4) 25:56 (5) 29:26 (5) 32:04 (5) 33:56 (5) 36:11 (5) 40:37 (4) 42:29 (4) 45:00 (4) 48:26 (4) 52:04 (4)
5 Niklas Wansölin OK Ravinen 52:15 01:34 (3) 01:09 (3) 01:52 (4) 04:02 (5) 01:39 (3) 04:28 (3) 02:00 (5) 03:22 (5) 03:34 (4) 02:09 (4) 02:38 (2) 03:07 (6) 01:48 (5) 02:33 (6) 05:23 (5) 02:01 (6) 02:49 (5) 03:50 (5) 02:17 (3)
        01:34 (3) 02:43 (2) 04:35 (3) 08:37 (5) 10:16 (5) 14:44 (4) 16:44 (4) 20:06 (4) 23:40 (5) 25:49 (4) 28:27 (4) 31:34 (4) 33:22 (4) 35:55 (4) 41:18 (5) 43:19 (5) 46:08 (5) 49:58 (5) 52:15 (5)
6 Göran Hellgren OK Södertörn 54:57 01:45 (6) 01:47 (6) 01:42 (3) 04:37 (6) 01:45 (4) 05:47 (6) 01:43 (2) 03:45 (6) 03:38 (5) 02:37 (6) 02:51 (3) 02:45 (3) 01:47 (4) 02:25 (5) 05:26 (6) 01:45 (3) 02:44 (4) 03:59 (6) 02:09 (2)
        01:45 (6) 03:32 (6) 05:14 (6) 09:51 (6) 11:36 (6) 17:23 (6) 19:06 (6) 22:51 (6) 26:29 (6) 29:06 (6) 31:57 (6) 34:42 (6) 36:29 (6) 38:54 (6) 44:20 (6) 46:05 (6) 48:49 (6) 52:48 (6) 54:57 (6)
7 Christer Hördell Söders-Tyresö 78:52 03:02 (8) 01:47 (6) 03:39 (8) 05:42 (8) 02:06 (6) 07:40 (8) 03:08 (8) 06:53 (8) 04:45 (7) 03:13 (8) 03:53 (8) 04:44 (8) 02:32 (7) 04:04 (8) 07:43 (7) 02:24 (7) 03:17 (8) 04:35 (7) 03:45 (8)
        03:02 (8) 04:49 (7) 08:28 (8) 14:10 (8) 16:16 (8) 23:56 (8) 27:04 (8) 33:57 (8) 38:42 (8) 41:55 (8) 45:48 (8) 50:32 (8) 53:04 (7) 57:08 (7) 64:51 (7) 67:15 (7) 70:32 (7) 75:07 (7) 78:52 (7)
8 Kurt Eriksson Vandrarringen 80:44 02:33 (7) 02:54 (8) 02:30 (7) 05:15 (7) 02:33 (8) 06:31 (7) 02:25 (7) 04:56 (7) 09:01 (8) 02:58 (7) 03:52 (7) 03:56 (7) 04:18 (8) 03:52 (7) 09:02 (8) 02:25 (8) 03:12 (7) 05:19 (8) 03:12 (6)
        02:33 (7) 05:27 (8) 07:57 (7) 13:12 (7) 15:45 (7) 22:16 (7) 24:41 (7) 29:37 (7) 38:38 (7) 41:36 (7) 45:28 (7) 49:24 (7) 53:42 (8) 57:34 (8) 66:36 (8) 69:01 (8) 72:13 (8) 77:32 (8) 80:44 (8)
- Björn Jakobsson Täby OK 64:02 02:05   01:27   01:51   04:31   01:35   15:07   03:41   02:25   04:10   04:33   01:41   03:04   05:09   02:20   02:41   04:09           03:33  
        02:05   03:32   05:23   09:54   11:29   26:36   30:17   32:42   36:52   41:25   43:06   46:10   51:19   53:39   56:20   60:29           64:02  
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana B - 4,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   --18   Mål  
1 Björn-Ove Pettersson Attunda OK 41:13 02:03 (1) 02:01 (3) 03:36 (1) 01:25 (1) 04:07 (1) 01:35 (1) 03:27 (1) 03:10 (1) 01:44 (1) 01:46 (1) 02:20 (1) 02:45 (1) 01:44 (2) 01:38 (1) 02:33 (1) 03:17 (1)         02:02 (1)
        02:03 (1) 04:04 (1) 07:40 (1) 09:05 (1) 13:12 (1) 14:47 (1) 18:14 (1) 21:24 (1) 23:08 (1) 24:54 (1) 27:14 (1) 29:59 (1) 31:43 (1) 33:21 (1) 35:54 (1) 39:11 (1)         41:13 (1)
2 Johan Redtzer Attunda OK 49:48 02:36 (9) 02:18 (8) 04:22 (3) 02:00 (8) 05:58 (8) 01:43 (2) 04:05 (6) 03:31 (3) 02:08 (4) 02:16 (4) 02:47 (2) 03:30 (3) 01:35 (1) 01:55 (3) 02:56 (6) 03:43 (2)         02:25 (2)
        02:36 (9) 04:54 (8) 09:16 (5) 11:16 (6) 17:14 (6) 18:57 (6) 23:02 (6) 26:33 (5) 28:41 (5) 30:57 (4) 33:44 (2) 37:14 (2) 38:49 (2) 40:44 (2) 43:40 (2) 47:23 (2)         49:48 (2)
3 Ingemar Gard Söders-Tyresö 51:23 02:26 (4) 01:50 (1) 04:39 (6) 01:54 (5) 04:56 (2) 02:13 (7) 04:06 (7) 03:52 (8) 02:20 (6) 02:13 (3) 03:18 (5) 03:30 (3) 01:53 (4) 01:57 (4) 03:15 (11) 04:26 (5)         02:35 (5)
        02:26 (4) 04:16 (2) 08:55 (2) 10:49 (2) 15:45 (2) 17:58 (3) 22:04 (3) 25:56 (4) 28:16 (4) 30:29 (2) 33:47 (3) 37:17 (3) 39:10 (3) 41:07 (3) 44:22 (3) 48:48 (3)         51:23 (3)
4 Anna-Karin Sundqvist Tullinge SK 51:25 02:32 (8) 02:06 (6) 04:20 (2) 01:58 (7) 04:59 (3) 01:49 (3) 04:01 (4) 03:27 (2) 02:06 (3) 04:10 (16) 03:17 (4) 03:41 (6) 01:50 (3) 01:52 (2) 02:55 (5) 03:49 (3)         02:33 (4)
        02:32 (8) 04:38 (5) 08:58 (3) 10:56 (4) 15:55 (3) 17:44 (2) 21:45 (2) 25:12 (2) 27:18 (2) 31:28 (6) 34:45 (5) 38:26 (5) 40:16 (5) 42:08 (5) 45:03 (5) 48:52 (4)         51:25 (4)
5 Mikael Sundqvist Tullinge SK 51:49 02:26 (4) 01:56 (2) 04:40 (8) 01:50 (4) 05:33 (5) 02:06 (5) 03:39 (2) 03:43 (5) 02:13 (5) 02:27 (6) 03:21 (6) 03:38 (5) 02:19 (9) 02:06 (8) 03:01 (8) 04:26 (5)         02:25 (2)
        02:26 (4) 04:22 (3) 09:02 (4) 10:52 (3) 16:25 (5) 18:31 (5) 22:10 (4) 25:53 (3) 28:06 (3) 30:33 (3) 33:54 (4) 37:32 (4) 39:51 (4) 41:57 (4) 44:58 (4) 49:24 (5)         51:49 (5)
6 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 53:56 02:26 (5) 02:22 (10) 04:31 (4) 01:40 (2) 05:20 (4) 01:58 (4) 04:30 (10) 04:01 (10) 02:05 (2) 02:23 (5) 04:26 (11) 03:45 (7) 02:02 (7) 01:58 (5) 03:03 (10) 04:27 (7)         02:59 (9)
        02:26 (5) 04:48 (6) 09:19 (6) 10:59 (5) 16:19 (4) 18:17 (4) 22:47 (5) 26:48 (6) 28:53 (6) 31:16 (5) 35:42 (6) 39:27 (6) 41:29 (6) 43:27 (6) 46:30 (6) 50:57 (6)         53:56 (6)
7 Anders Hallmén Attunda OK 55:46 02:53 (15) 02:01 (3) 04:58 (11) 01:55 (6) 05:59 (9) 02:16 (8) 04:19 (8) 04:09 (11) 02:52 (14) 02:33 (7) 03:06 (3) 03:52 (8) 01:57 (5) 02:13 (9) 02:52 (4) 04:33 (10)         03:18 (13)
        02:53 (15) 04:54 (8) 09:52 (10) 11:47 (9) 17:46 (7) 20:02 (7) 24:21 (7) 28:30 (7) 31:22 (7) 33:55 (7) 37:01 (7) 40:53 (7) 42:50 (7) 45:03 (7) 47:55 (7) 52:28 (7)         55:46 (7)
8 Lars Grankvist Täby OK 56:38 02:25 (3) 02:23 (11) 04:31 (4) 02:08 (10) 09:06 (16) 02:12 (6) 04:01 (4) 03:57 (9) 02:26 (8) 02:08 (2) 03:59 (10) 03:26 (2) 02:05 (8) 02:00 (6) 03:18 (12) 03:49 (3)         02:44 (6)
        02:25 (3) 04:48 (6) 09:19 (6) 11:27 (7) 20:33 (11) 22:45 (10) 26:46 (8) 30:43 (8) 33:09 (8) 35:17 (8) 39:16 (8) 42:42 (8) 44:47 (8) 46:47 (8) 50:05 (8) 53:54 (8)         56:38 (8)
9 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 60:40 02:39 (11) 02:20 (9) 04:46 (9) 02:13 (11) 08:20 (13) 02:25 (9) 04:24 (9) 03:51 (7) 02:31 (9) 03:02 (10) 03:31 (7) 04:11 (10) 02:20 (10) 02:23 (13) 03:41 (16) 05:06 (14)         02:57 (8)
        02:39 (11) 04:59 (10) 09:45 (9) 11:58 (10) 20:18 (9) 22:43 (9) 27:07 (9) 30:58 (9) 33:29 (9) 36:31 (9) 40:02 (9) 44:13 (9) 46:33 (9) 48:56 (9) 52:37 (9) 57:43 (9)         60:40 (9)
10 Per Öhlund Gustavsbergs OK 61:27 02:24 (2) 02:03 (5) 04:59 (12) 02:07 (9) 08:31 (15) 02:26 (10) 04:40 (12) 04:48 (14) 02:20 (6) 02:58 (9) 04:52 (15) 04:15 (11) 02:31 (13) 02:21 (12) 02:49 (2) 04:35 (11)         02:48 (7)
        02:24 (2) 04:27 (4) 09:26 (8) 11:33 (8) 20:04 (8) 22:30 (8) 27:10 (10) 31:58 (10) 34:18 (10) 37:16 (10) 42:08 (10) 46:23 (10) 48:54 (10) 51:15 (10) 54:04 (10) 58:39 (10)         61:27 (10)
11 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 63:27 02:44 (13) 02:17 (7) 05:42 (16) 05:51 (19) 06:03 (10) 02:28 (11) 04:51 (14) 04:24 (12) 02:45 (12) 02:33 (7) 03:51 (9) 04:23 (12) 02:21 (12) 02:15 (11) 03:02 (9) 04:46 (12)         03:11 (12)
        02:44 (13) 05:01 (11) 10:43 (12) 16:34 (15) 22:37 (12) 25:05 (12) 29:56 (13) 34:20 (13) 37:05 (13) 39:38 (12) 43:29 (11) 47:52 (11) 50:13 (11) 52:28 (11) 55:30 (11) 60:16 (11)         63:27 (11)
12 Matz Larsson Gustavsbergs OK 64:49 02:42 (12) 02:47 (13) 04:48 (10) 04:16 (18) 08:27 (14) 02:38 (13) 03:55 (3) 03:35 (4) 02:31 (9) 06:18 (18) 04:28 (12) 03:56 (9) 02:01 (6) 02:01 (7) 02:58 (7) 04:29 (8)         02:59 (9)
        02:42 (12) 05:29 (13) 10:17 (11) 14:33 (11) 23:00 (14) 25:38 (14) 29:33 (12) 33:08 (12) 35:39 (12) 41:57 (14) 46:25 (14) 50:21 (13) 52:22 (12) 54:23 (12) 57:21 (12) 61:50 (12)         64:49 (12)
13 Paul Norén OK Södertörn 67:55 02:48 (14) 02:23 (11) 05:35 (15) 03:50 (17) 05:52 (7) 03:07 (18) 04:44 (13) 04:25 (13) 02:48 (13) 03:25 (15) 06:32 (17) 04:25 (13) 02:33 (14) 02:13 (9) 03:34 (14) 06:02 (16)         03:39 (14)
        02:48 (14) 05:11 (12) 10:46 (13) 14:36 (12) 20:28 (10) 23:35 (11) 28:19 (11) 32:44 (11) 35:32 (11) 38:57 (11) 45:29 (12) 49:54 (12) 52:27 (13) 54:40 (13) 58:14 (13) 64:16 (13)         67:55 (13)
14 Bo Norbäck Tullinge SK 69:28 03:34 (18) 05:45 (17) 05:13 (13) 01:48 (3) 06:19 (11) 02:45 (15) 05:02 (15) 05:07 (17) 03:02 (15) 03:04 (12) 04:28 (12) 04:55 (14) 02:55 (17) 02:46 (15) 03:45 (17) 05:14 (15)         03:46 (15)
        03:34 (18) 09:19 (17) 14:32 (17) 16:20 (14) 22:39 (13) 25:24 (13) 30:26 (14) 35:33 (14) 38:35 (14) 41:39 (13) 46:07 (13) 51:02 (14) 53:57 (14) 56:43 (14) 60:28 (14) 65:42 (14)         69:28 (14)
15 Lotta Valentin Gustavsbergs OK 73:10 02:38 (10) 09:17 (19) 04:39 (6) 03:07 (15) 05:42 (6) 02:29 (12) 05:36 (17) 03:49 (6) 02:43 (11) 03:22 (14) 07:39 (19) 06:25 (17) 02:20 (10) 03:02 (17) 02:50 (3) 04:29 (8)         03:03 (11)
        02:38 (10) 11:55 (19) 16:34 (18) 19:41 (18) 25:23 (15) 27:52 (15) 33:28 (15) 37:17 (15) 40:00 (15) 43:22 (15) 51:01 (15) 57:26 (15) 59:46 (15) 62:48 (15) 65:38 (15) 70:07 (15)         73:10 (15)
16 Martin Englund OK Södertörn 78:41 02:27 (7) 05:02 (16) 06:50 (18) 02:28 (13) 13:00 (18) 02:40 (14) 04:37 (11) 06:05 (19) 03:21 (16) 03:17 (13) 03:32 (8) 06:46 (18) 02:52 (16) 02:35 (14) 03:40 (15) 04:58 (13)         04:31 (18)
        02:27 (7) 07:29 (15) 14:19 (15) 16:47 (16) 29:47 (17) 32:27 (17) 37:04 (17) 43:09 (17) 46:30 (17) 49:47 (17) 53:19 (16) 60:05 (16) 62:57 (16) 65:32 (16) 69:12 (16) 74:10 (16)         78:41 (16)
17 Reijo Korhonen Haninge SOK 83:23 03:17 (16) 03:48 (14) 05:15 (14) 02:29 (14) 12:37 (17) 02:45 (15) 05:17 (16) 04:49 (15) 04:38 (18) 03:03 (11) 06:50 (18) 06:00 (16) 02:39 (15) 03:07 (18) 05:58 (18) 06:37 (18)         04:14 (17)
        03:17 (16) 07:05 (14) 12:20 (14) 14:49 (13) 27:26 (16) 30:11 (16) 35:28 (16) 40:17 (16) 44:55 (16) 47:58 (16) 54:48 (17) 60:48 (17) 63:27 (17) 66:34 (17) 72:32 (17) 79:09 (17)         83:23 (17)
18 Eva Elnerud Sigtuna OK 89:49 03:23 (17) 04:53 (15) 06:15 (17) 02:19 (12) 15:37 (19) 02:49 (17) 05:49 (18) 04:56 (16) 08:51 (19) 05:08 (17) 04:42 (14) 05:46 (15) 02:57 (18) 02:49 (16) 03:32 (13) 06:14 (17)         03:49 (16)
        03:23 (17) 08:16 (16) 14:31 (16) 16:50 (17) 32:27 (19) 35:16 (19) 41:05 (18) 46:01 (18) 54:52 (19) 00:00 (18) 64:42 (18) 70:28 (18) 73:25 (18) 76:14 (18) 79:46 (18) 86:00 (18)         89:49 (18)
19 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 101:36 04:26 (19) 05:49 (18) 08:00 (19) 03:22 (16) 08:18 (12) 04:34 (19) 07:19 (19) 05:49 (18) 03:57 (17) 08:47 (19) 06:09 (16) 09:11 (19) 03:34 (19) 03:37 (19) 06:10 (19) 07:02 (19)         05:32 (19)
        04:26 (19) 10:15 (18) 18:15 (19) 21:37 (19) 29:55 (18) 34:29 (18) 41:48 (19) 47:37 (19) 51:34 (18) 60:21 (19) 66:30 (19) 75:41 (19) 79:15 (19) 82:52 (19) 89:02 (19) 96:04 (19)         101:36 (19)
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana C - 3,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12                           Mål  
1 Tommy Holmér Väsby OK 32:17 01:30 (1) 01:11 (1) 02:15 (3) 03:46 (2) 01:19 (1) 04:02 (1) 01:46 (1) 03:55 (11) 03:19 (2) 01:38 (1) 02:11 (1) 03:01 (1)                         02:24 (2)
        01:30 (1) 02:41 (1) 04:56 (1) 08:42 (1) 10:01 (1) 14:03 (1) 15:49 (1) 19:44 (1) 23:03 (1) 24:41 (1) 26:52 (1) 29:53 (1)                         32:17 (1)
2 Eidar Lindgren OK Ravinen 35:04 02:17 (19) 01:32 (11) 02:28 (8) 03:27 (1) 01:38 (2) 04:11 (2) 01:55 (3) 03:28 (1) 03:04 (1) 01:42 (2) 02:57 (5) 03:39 (2)                         02:46 (8)
        02:17 (19) 03:49 (14) 06:17 (10) 09:44 (2) 11:22 (2) 15:33 (2) 17:28 (2) 20:56 (2) 24:00 (2) 25:42 (2) 28:39 (2) 32:18 (2)                         35:04 (2)
3 Per Ljung Centrum OK 37:57 01:58 (4) 01:18 (2) 02:08 (1) 04:28 (5) 01:52 (5) 04:56 (4) 02:11 (6) 03:46 (4) 03:35 (3) 02:05 (5) 03:01 (6) 04:07 (7)                         02:32 (5)
        01:58 (4) 03:16 (4) 05:24 (2) 09:52 (4) 11:44 (4) 16:40 (4) 18:51 (3) 22:37 (3) 26:12 (3) 28:17 (3) 31:18 (3) 35:25 (3)                         37:57 (3)
4 Janne Nilsson Centrum OK 38:00 01:41 (2) 01:26 (7) 02:41 (15) 04:02 (3) 01:40 (3) 05:05 (5) 02:39 (22) 03:49 (6) 03:36 (4) 01:56 (3) 02:49 (3) 04:06 (6)                         02:30 (4)
        01:41 (2) 03:07 (2) 05:48 (4) 09:50 (3) 11:30 (3) 16:35 (3) 19:14 (4) 23:03 (4) 26:39 (4) 28:35 (4) 31:24 (4) 35:30 (4)                         38:00 (4)
5 Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 39:50 02:10 (10) 01:29 (9) 02:14 (2) 04:36 (10) 01:47 (4) 05:29 (10) 01:50 (2) 03:38 (3) 04:00 (8) 02:27 (20) 03:29 (19) 03:57 (4)                         02:44 (7)
        02:10 (10) 03:39 (8) 05:53 (6) 10:29 (6) 12:16 (6) 17:45 (6) 19:35 (5) 23:13 (5) 27:13 (5) 29:40 (5) 33:09 (5) 37:06 (5)                         39:50 (5)
6 Lars Öhrman Stockholms OK 40:37 02:05 (6) 01:21 (5) 02:26 (6) 04:46 (13) 01:53 (6) 05:07 (6) 02:15 (11) 03:37 (2) 04:22 (18) 02:08 (7) 03:34 (22) 04:00 (5)                         03:03 (16)
        02:05 (6) 03:26 (5) 05:52 (5) 10:38 (7) 12:31 (7) 17:38 (5) 19:53 (6) 23:30 (6) 27:52 (6) 30:00 (6) 33:34 (6) 37:34 (6)                         40:37 (6)
7 Stefan Persson Södertälje-Nykvarn OF 41:41 02:06 (7) 01:35 (14) 02:40 (14) 04:39 (11) 02:25 (34) 05:13 (7) 02:18 (13) 03:55 (11) 04:30 (25) 02:05 (5) 02:48 (2) 04:11 (9)                         03:16 (21)
        02:06 (7) 03:41 (9) 06:21 (12) 11:00 (10) 13:25 (11) 18:38 (8) 20:56 (8) 24:51 (8) 29:21 (9) 31:26 (8) 34:14 (7) 38:25 (7)                         41:41 (7)
8 Torbjörn Eriksson Snättringe SK 42:11 02:06 (7) 01:20 (3) 02:38 (13) 05:06 (24) 02:06 (12) 05:19 (9) 02:11 (6) 03:53 (10) 04:22 (18) 02:35 (25) 03:21 (14) 04:26 (15)                         02:48 (9)
        02:06 (7) 03:26 (5) 06:04 (8) 11:10 (11) 13:16 (10) 18:35 (7) 20:46 (7) 24:39 (7) 29:01 (8) 31:36 (9) 34:57 (9) 39:23 (9)                         42:11 (8)
9 Bo Davidsson Solna OK 42:24 02:10 (10) 01:27 (8) 03:56 (54) 04:30 (7) 01:56 (9) 04:50 (3) 03:37 (57) 03:52 (9) 03:44 (5) 02:25 (17) 03:13 (9) 04:24 (13)                         02:20 (1)
        02:10 (10) 03:37 (7) 07:33 (27) 12:03 (17) 13:59 (14) 18:49 (9) 22:26 (12) 26:18 (11) 30:02 (11) 32:27 (11) 35:40 (11) 40:04 (11)                         42:24 (9)
10 Tommy Lindberg Haninge SOK 42:28 02:13 (14) 01:36 (15) 02:33 (10) 04:35 (9) 01:54 (8) 06:05 (19) 02:12 (8) 03:51 (7) 03:56 (6) 02:20 (13) 03:18 (11) 04:25 (14)                         03:30 (29)
        02:13 (14) 03:49 (14) 06:22 (13) 10:57 (9) 12:51 (8) 18:56 (10) 21:08 (9) 24:59 (9) 28:55 (7) 31:15 (7) 34:33 (8) 38:58 (8)                         42:28 (10)
11 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 42:39 02:11 (12) 01:31 (10) 02:15 (3) 04:44 (12) 02:23 (31) 06:53 (29) 01:57 (4) 03:51 (7) 04:00 (8) 02:12 (8) 03:27 (17) 04:27 (16)                         02:48 (9)
        02:11 (12) 03:42 (10) 05:57 (7) 10:41 (8) 13:04 (9) 19:57 (13) 21:54 (10) 25:45 (10) 29:45 (10) 31:57 (10) 35:24 (10) 39:51 (10)                         42:39 (11)
12 Ingemar Bengtsson Söders-Tyresö 43:08 01:49 (3) 01:20 (3) 02:18 (5) 04:26 (4) 02:10 (16) 08:57 (50) 02:12 (8) 03:58 (13) 03:59 (7) 02:16 (10) 03:12 (8) 04:07 (7)                         02:24 (2)
        01:49 (3) 03:09 (3) 05:27 (3) 09:53 (5) 12:03 (5) 21:00 (18) 23:12 (17) 27:10 (13) 31:09 (13) 33:25 (13) 36:37 (12) 40:44 (12)                         43:08 (12)
13 Jan Lindgren OK Södertörn 44:37 02:30 (31) 01:46 (23) 02:34 (11) 05:28 (35) 02:11 (18) 05:14 (8) 02:18 (13) 04:18 (15) 04:25 (23) 02:22 (15) 03:35 (23) 04:29 (17)                         03:27 (26)
        02:30 (31) 04:16 (24) 06:50 (16) 12:18 (20) 14:29 (19) 19:43 (12) 22:01 (11) 26:19 (12) 30:44 (12) 33:06 (12) 36:41 (13) 41:10 (13)                         44:37 (13)
14 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 46:35 03:15 (55) 02:24 (57) 02:37 (12) 04:46 (13) 01:53 (6) 08:21 (47) 03:12 (41) 04:15 (14) 04:01 (10) 02:03 (4) 03:32 (20) 03:42 (3)                         02:34 (6)
        03:15 (55) 05:39 (54) 08:16 (38) 13:02 (27) 14:55 (23) 23:16 (29) 26:28 (32) 30:43 (22) 34:44 (20) 36:47 (20) 40:19 (19) 44:01 (18)                         46:35 (14)
15 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 47:04 02:14 (15) 01:36 (15) 02:26 (6) 06:03 (47) 02:18 (25) 05:29 (10) 03:51 (58) 04:31 (18) 04:21 (17) 02:30 (23) 04:09 (32) 04:17 (11)                         03:19 (22)
        02:14 (15) 03:50 (16) 06:16 (9) 12:19 (21) 14:37 (21) 20:06 (15) 23:57 (21) 28:28 (17) 32:49 (17) 35:19 (16) 39:28 (15) 43:45 (14)                         47:04 (15)
16 Kjell Jansson Långhundra IF 47:20 02:21 (23) 01:25 (6) 02:32 (9) 05:04 (21) 02:10 (16) 06:57 (30) 02:33 (16) 06:05 (42) 04:41 (34) 02:15 (9) 03:39 (24) 04:11 (9)                         03:27 (26)
        02:21 (23) 03:46 (12) 06:18 (11) 11:22 (12) 13:32 (12) 20:29 (17) 23:02 (16) 29:07 (19) 33:48 (19) 36:03 (19) 39:42 (18) 43:53 (16)                         47:20 (16)
17 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 47:22 02:09 (9) 01:34 (13) 03:09 (30) 04:54 (16) 02:20 (27) 05:31 (12) 03:15 (47) 05:01 (25) 04:16 (15) 02:49 (38) 03:53 (27) 04:59 (24)                         03:32 (31)
        02:09 (9) 03:43 (11) 06:52 (18) 11:46 (14) 14:06 (15) 19:37 (11) 22:52 (15) 27:53 (14) 32:09 (15) 34:58 (14) 38:51 (14) 43:50 (15)                         47:22 (17)
18 Göran Frisk Attunda OK 47:37 02:12 (13) 01:40 (18) 02:48 (19) 05:35 (37) 02:06 (12) 05:46 (15) 02:37 (18) 05:14 (33) 04:10 (13) 03:43 (62) 03:40 (25) 04:23 (12)                         03:43 (35)
        02:12 (13) 03:52 (17) 06:40 (14) 12:15 (19) 14:21 (17) 20:07 (16) 22:44 (14) 27:58 (15) 32:08 (14) 35:51 (18) 39:31 (16) 43:54 (17)                         47:37 (18)
19 Anders Sohlberg OK Södertörn 48:34 02:15 (17) 01:32 (11) 03:03 (25) 05:08 (25) 02:31 (37) 06:37 (27) 02:15 (11) 04:43 (21) 04:33 (26) 02:40 (29) 04:24 (42) 05:57 (46)                         02:56 (13)
        02:15 (17) 03:47 (13) 06:50 (16) 11:58 (15) 14:29 (19) 21:06 (20) 23:21 (18) 28:04 (16) 32:37 (16) 35:17 (15) 39:41 (17) 45:38 (20)                         48:34 (19)
20 Torsten Pettersson Långhundra IF 49:20 02:16 (18) 01:55 (35) 04:19 (55) 05:01 (19) 01:58 (11) 08:01 (40) 02:44 (24) 04:52 (23) 04:27 (24) 02:16 (10) 02:54 (4) 04:41 (20)                         03:56 (42)
        02:16 (18) 04:11 (22) 08:30 (42) 13:31 (31) 15:29 (28) 23:30 (32) 26:14 (28) 31:06 (25) 35:33 (23) 37:49 (23) 40:43 (20) 45:24 (19)                         49:20 (20)
21 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 50:06 02:45 (43) 02:12 (50) 03:03 (25) 05:17 (28) 02:17 (24) 07:21 (34) 03:07 (36) 05:14 (33) 04:40 (32) 02:25 (17) 03:22 (15) 04:59 (24)                         03:24 (25)
        02:45 (43) 04:57 (48) 08:00 (35) 13:17 (29) 15:34 (29) 22:55 (27) 26:02 (26) 31:16 (27) 35:56 (27) 38:21 (25) 41:43 (22) 46:42 (21)                         50:06 (21)
22 Leo Larsson MIK 50:17 03:09 (54) 01:43 (20) 03:52 (52) 05:05 (22) 03:34 (59) 06:09 (21) 02:40 (23) 05:13 (32) 04:23 (20) 03:03 (46) 03:19 (12) 04:55 (22)                         03:12 (19)
        03:09 (54) 04:52 (46) 08:44 (45) 13:49 (35) 17:23 (42) 23:32 (33) 26:12 (27) 31:25 (29) 35:48 (26) 38:51 (27) 42:10 (25) 47:05 (24)                         50:17 (22)
23 Anders Larsson Skarpnäcks OL 50:18 02:30 (31) 01:51 (30) 02:55 (22) 05:15 (27) 02:22 (30) 06:11 (22) 02:49 (26) 06:25 (51) 04:33 (26) 02:41 (31) 04:08 (31) 05:02 (28)                         03:36 (33)
        02:30 (31) 04:21 (26) 07:16 (21) 12:31 (23) 14:53 (22) 21:04 (19) 23:53 (20) 30:18 (21) 34:51 (21) 37:32 (21) 41:40 (21) 46:42 (21)                         50:18 (23)
24 Göran Larbo Attunda OK 50:22 02:49 (45) 01:54 (33) 03:18 (36) 05:54 (42) 02:24 (32) 06:05 (19) 02:54 (28) 04:54 (24) 04:45 (36) 02:41 (31) 04:24 (42) 05:00 (26)                         03:20 (24)
        02:49 (45) 04:43 (40) 08:01 (36) 13:55 (36) 16:19 (33) 22:24 (23) 25:18 (23) 30:12 (20) 34:57 (22) 37:38 (22) 42:02 (24) 47:02 (23)                         50:22 (24)
25 Claes Vallin Attunda OK 50:57 02:25 (28) 01:40 (18) 02:42 (17) 04:51 (15) 02:11 (18) 08:57 (50) 04:30 (60) 04:40 (19) 05:04 (41) 02:42 (35) 03:28 (18) 04:51 (21)                         02:56 (13)
        02:25 (28) 04:05 (20) 06:47 (15) 11:38 (13) 13:49 (13) 22:46 (25) 27:16 (35) 31:56 (31) 37:00 (31) 39:42 (31) 43:10 (29) 48:01 (26)                         50:57 (25)
26 Kjell Holmberg OK Södertörn 51:05 02:22 (24) 01:47 (25) 03:06 (28) 04:55 (17) 02:06 (12) 05:44 (14) 02:38 (20) 06:05 (42) 04:19 (16) 02:25 (17) 07:05 (66) 05:39 (40)                         02:54 (12)
        02:22 (24) 04:09 (21) 07:15 (19) 12:10 (18) 14:16 (16) 20:00 (14) 22:38 (13) 28:43 (18) 33:02 (18) 35:27 (17) 42:32 (26) 48:11 (27)                         51:05 (26)
27 Anneli Lindqvist Gustavsbergs OK 51:09 02:18 (21) 01:53 (32) 04:32 (58) 05:18 (31) 03:02 (50) 06:37 (27) 02:12 (8) 05:07 (28) 04:38 (30) 02:36 (26) 03:33 (21) 05:30 (37)                         03:53 (39)
        02:18 (21) 04:11 (22) 08:43 (44) 14:01 (37) 17:03 (39) 23:40 (34) 25:52 (25) 30:59 (23) 35:37 (24) 38:13 (24) 41:46 (23) 47:16 (25)                         51:09 (27)
28 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 51:13 02:22 (24) 03:37 (70) 05:06 (60) 05:05 (22) 05:18 (64) 05:36 (13) 02:08 (5) 04:27 (16) 04:24 (22) 02:16 (10) 03:25 (16) 04:39 (19)                         02:50 (11)
        02:22 (24) 05:59 (59) 11:05 (62) 16:10 (56) 21:28 (60) 27:04 (47) 29:12 (42) 33:39 (36) 38:03 (35) 40:19 (35) 43:44 (32) 48:23 (28)                         51:13 (28)
29 Tomas Norlén Södertälje-Nykvarn OF 51:42 02:50 (46) 01:56 (38) 03:37 (47) 05:21 (32) 03:39 (60) 06:04 (17) 03:06 (35) 04:29 (17) 04:40 (32) 03:10 (49) 04:20 (39) 05:17 (33)                         03:13 (20)
        02:50 (46) 04:46 (44) 08:23 (40) 13:44 (33) 17:23 (42) 23:27 (30) 26:33 (33) 31:02 (24) 35:42 (25) 38:52 (28) 43:12 (30) 48:29 (29)                         51:42 (29)
30 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 52:36 02:44 (41) 02:38 (68) 02:44 (18) 05:56 (44) 02:24 (32) 06:17 (23) 02:55 (29) 06:58 (58) 04:49 (37) 02:40 (29) 04:18 (37) 05:14 (32)                         02:59 (15)
        02:44 (41) 05:22 (53) 08:06 (37) 14:02 (38) 16:26 (34) 22:43 (24) 25:38 (24) 32:36 (34) 37:25 (34) 40:05 (33) 44:23 (34) 49:37 (33)                         52:36 (30)
31 Leif Jonsson Gustavsbergs OK 52:40 02:42 (38) 01:45 (22) 04:24 (57) 06:01 (46) 02:07 (15) 06:29 (25) 02:50 (27) 05:06 (27) 04:53 (39) 02:48 (37) 04:33 (48) 05:27 (35)                         03:35 (32)
        02:42 (38) 04:27 (30) 08:51 (46) 14:52 (43) 16:59 (38) 23:28 (31) 26:18 (30) 31:24 (28) 36:17 (29) 39:05 (29) 43:38 (31) 49:05 (31)                         52:40 (31)
32 Lars Segerqvist Skarpnäcks OL 52:56 02:31 (33) 01:50 (27) 02:58 (23) 05:35 (37) 02:20 (27) 06:04 (17) 03:25 (50) 07:12 (61) 04:42 (35) 03:14 (52) 04:15 (34) 05:22 (34)                         03:28 (28)
        02:31 (33) 04:21 (26) 07:19 (22) 12:54 (26) 15:14 (25) 21:18 (22) 24:43 (22) 31:55 (30) 36:37 (30) 39:51 (32) 44:06 (33) 49:28 (32)                         52:56 (32)
33 Svante Frid Enebybergs IF 53:48 02:39 (36) 01:44 (21) 03:09 (30) 04:28 (5) 03:03 (52) 09:46 (56) 02:38 (20) 05:04 (26) 04:33 (27) 02:27 (20) 03:20 (13) 07:03 (64)                         03:54 (40)
        02:39 (36) 04:23 (29) 07:32 (25) 12:00 (16) 15:03 (24) 24:49 (40) 27:27 (37) 32:31 (33) 37:04 (32) 39:31 (30) 42:51 (28) 49:54 (34)                         53:48 (33)
34 Lars Olavi Peldan Enebybergs IF 54:37 02:43 (40) 01:59 (41) 03:02 (24) 05:47 (40) 02:12 (21) 08:08 (42) 02:27 (15) 04:49 (22) 04:51 (38) 02:39 (27) 04:04 (28) 05:53 (43)                         06:03 (61)
        02:43 (40) 04:42 (39) 07:44 (28) 13:31 (31) 15:43 (30) 23:51 (35) 26:18 (30) 31:07 (26) 35:58 (28) 38:37 (26) 42:41 (27) 48:34 (30)                         54:37 (34)
35 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 54:51 04:19 (62) 02:27 (61) 03:25 (41) 05:24 (34) 02:26 (35) 06:30 (26) 02:37 (17) 05:12 (31) 04:53 (39) 02:52 (40) 04:18 (37) 05:54 (44)                         04:34 (50)
        04:19 (62) 06:46 (63) 10:11 (56) 15:35 (49) 18:01 (46) 24:31 (37) 27:08 (34) 32:20 (32) 37:13 (33) 40:05 (33) 44:23 (34) 50:17 (35)                         54:51 (35)
36 Bo Hedlund IFK Enskede 55:02 02:22 (24) 02:06 (47) 06:04 (66) 05:23 (33) 02:31 (37) 08:17 (44) 04:31 (61) 05:10 (30) 05:13 (43) 02:21 (14) 03:07 (7) 04:38 (18)                         03:19 (22)
        02:22 (24) 04:28 (32) 10:32 (60) 15:55 (54) 18:26 (47) 26:43 (44) 31:14 (48) 36:24 (45) 41:37 (43) 43:58 (42) 47:05 (39) 51:43 (37)                         55:02 (36)
37 Lennart Brattgård IFK Lidingö SOK 55:39 02:04 (5) 02:30 (64) 02:51 (21) 05:00 (18) 01:56 (9) 14:51 (68) 03:07 (36) 03:46 (4) 04:12 (14) 02:57 (41) 04:09 (32) 05:08 (29)                         03:08 (17)
        02:04 (5) 04:34 (35) 07:25 (24) 12:25 (22) 14:21 (17) 29:12 (54) 32:19 (51) 36:05 (43) 40:17 (41) 43:14 (41) 47:23 (40) 52:31 (40)                         55:39 (37)
38 Håkan Boije Attunda OK 55:52 02:53 (47) 01:51 (29) 03:13 (33) 06:16 (51) 03:29 (57) 06:57 (30) 02:47 (25) 06:15 (45) 05:13 (43) 02:51 (39) 04:35 (49) 06:02 (47)                         03:30 (29)
        02:53 (47) 04:44 (42) 07:57 (33) 14:13 (40) 17:42 (44) 24:39 (39) 27:26 (36) 33:41 (37) 38:54 (36) 41:45 (36) 46:20 (38) 52:22 (39)                         55:52 (38)
39 Gösta Guteland Snättringe SK 56:04 02:24 (27) 01:55 (35) 03:32 (46) 05:17 (28) 02:12 (21) 10:39 (58) 02:56 (30) 05:53 (37) 04:35 (29) 02:24 (16) 04:22 (40) 05:28 (36)                         04:27 (47)
        02:24 (27) 04:19 (25) 07:51 (32) 13:08 (28) 15:20 (27) 25:59 (43) 28:55 (41) 34:48 (41) 39:23 (38) 41:47 (37) 46:09 (36) 51:37 (36)                         56:04 (39)
40 Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL 57:03 02:39 (36) 01:50 (27) 03:16 (35) 06:17 (52) 02:38 (41) 08:09 (43) 03:02 (32) 06:03 (41) 06:03 (59) 03:07 (47) 04:46 (57) 06:05 (48)                         03:08 (17)
        02:39 (36) 04:29 (33) 07:45 (29) 14:02 (38) 16:40 (37) 24:49 (40) 27:51 (40) 33:54 (38) 39:57 (40) 43:04 (40) 47:50 (41) 53:55 (41)                         57:03 (40)
41 Kjell Lindblom Järfälla OK 57:46 02:14 (15) 01:49 (26) 05:07 (61) 05:55 (43) 02:11 (18) 09:31 (55) 03:02 (32) 05:55 (38) 05:07 (42) 03:16 (53) 04:38 (52) 05:13 (31)                         03:48 (38)
        02:14 (15) 04:03 (18) 09:10 (49) 15:05 (48) 17:16 (40) 26:47 (45) 29:49 (43) 35:44 (42) 40:51 (42) 44:07 (43) 48:45 (42) 53:58 (42)                         57:46 (41)
42 Jörgen Ahlqvist Sundbybergs IK 59:22 02:44 (41) 01:54 (33) 03:07 (29) 06:34 (64) 02:12 (21) 08:01 (40) 03:14 (44) 06:32 (53) 04:38 (30) 02:59 (42) 04:16 (36) 05:54 (44)                         07:17 (65)
        02:44 (41) 04:38 (38) 07:45 (29) 14:19 (41) 16:31 (36) 24:32 (38) 27:46 (38) 34:18 (40) 38:56 (37) 41:55 (38) 46:11 (37) 52:05 (38)                         59:22 (42)
43 Ann-Marie Holmström Gustavsbergs OK 60:21 02:58 (52) 01:38 (17) 02:48 (19) 05:14 (26) 02:38 (40) 05:56 (16) 02:37 (17) 13:50 (69) 04:05 (12) 02:32 (24) 04:54 (58) 07:27 (67)                         03:44 (36)
        02:58 (52) 04:36 (36) 07:24 (23) 12:38 (24) 15:16 (26) 21:12 (21) 23:49 (19) 37:39 (50) 41:44 (44) 44:16 (44) 49:10 (43) 56:37 (45)                         60:21 (43)
44 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 60:46 02:55 (48) 02:18 (53) 03:21 (39) 06:25 (59) 03:29 (57) 08:31 (48) 03:12 (41) 06:48 (56) 06:10 (60) 03:13 (51) 04:15 (34) 06:05 (48)                         04:04 (45)
        02:55 (48) 05:13 (50) 08:34 (43) 14:59 (46) 18:28 (48) 26:59 (46) 30:11 (44) 36:59 (49) 43:09 (50) 46:22 (50) 50:37 (47) 56:42 (46)                         60:46 (44)
45 Leif Nordin Turebergs IF 60:59 02:26 (29) 01:55 (35) 03:28 (42) 05:41 (39) 02:19 (26) 11:57 (62) 02:59 (31) 05:23 (36) 05:42 (55) 03:40 (60) 04:54 (58) 06:07 (51)                         04:28 (48)
        02:26 (29) 04:21 (26) 07:49 (31) 13:30 (30) 15:49 (31) 27:46 (50) 30:45 (47) 36:08 (44) 41:50 (45) 45:30 (46) 50:24 (46) 56:31 (44)                         60:59 (45)
46 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 61:00 03:22 (57) 02:35 (67) 04:23 (56) 06:17 (52) 02:57 (49) 08:18 (45) 03:25 (50) 06:24 (50) 05:23 (46) 03:02 (45) 04:36 (50) 06:31 (56)                         03:47 (37)
        03:22 (57) 05:57 (58) 10:20 (58) 16:37 (60) 19:34 (55) 27:52 (51) 31:17 (49) 37:41 (51) 43:04 (49) 46:06 (48) 50:42 (49) 57:13 (48)                         61:00 (46)
47 Olle Arman Nyköpings OK 61:35 03:55 (60) 02:01 (43) 03:20 (37) 06:20 (54) 03:54 (62) 08:38 (49) 03:09 (38) 05:18 (35) 05:23 (46) 03:00 (44) 04:45 (56) 06:08 (53)                         05:44 (58)
        03:55 (60) 05:56 (57) 09:16 (50) 15:36 (50) 19:30 (54) 28:08 (53) 31:17 (49) 36:35 (47) 41:58 (46) 44:58 (45) 49:43 (44) 55:51 (43)                         61:35 (47)
48 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 61:46 03:15 (55) 02:29 (62) 03:24 (40) 06:33 (63) 03:47 (61) 07:40 (38) 03:34 (56) 05:58 (39) 05:50 (57) 03:26 (55) 05:00 (61) 06:49 (62)                         04:01 (43)
        03:15 (55) 05:44 (56) 09:08 (48) 15:41 (51) 19:28 (53) 27:08 (48) 30:42 (46) 36:40 (48) 42:30 (47) 45:56 (47) 50:56 (50) 57:45 (51)                         61:46 (48)
49 Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn 62:44 04:34 (64) 02:03 (44) 02:41 (15) 04:30 (7) 02:41 (43) 06:19 (24) 11:06 (70) 06:41 (54) 04:23 (20) 02:44 (36) 03:15 (10) 06:39 (59)                         05:08 (54)
        04:34 (64) 06:37 (62) 09:18 (51) 13:48 (34) 16:29 (35) 22:48 (26) 33:54 (56) 40:35 (54) 44:58 (51) 47:42 (51) 50:57 (51) 57:36 (50)                         62:44 (49)
50 Mats Lundblad Täby OK 63:11 02:48 (44) 01:56 (38) 03:15 (34) 06:27 (60) 02:53 (47) 07:00 (32) 03:28 (54) 06:17 (47) 05:31 (50) 03:09 (48) 07:32 (68) 07:17 (65)                         05:38 (57)
        02:48 (44) 04:44 (42) 07:59 (34) 14:26 (42) 17:19 (41) 24:19 (36) 27:47 (39) 34:04 (39) 39:35 (39) 42:44 (39) 50:16 (45) 57:33 (49)                         63:11 (50)
51 Ingrid Graneli Haninge SOK 63:34 03:49 (59) 02:34 (66) 03:31 (45) 06:23 (56) 02:43 (46) 11:34 (60) 03:25 (50) 06:42 (55) 05:21 (45) 03:22 (54) 03:41 (26) 06:24 (55)                         04:05 (46)
        03:49 (59) 06:23 (60) 09:54 (53) 16:17 (58) 19:00 (51) 30:34 (58) 33:59 (57) 40:41 (55) 46:02 (55) 49:24 (54) 53:05 (52) 59:29 (53)                         63:34 (51)
52 Ronny Hedlund OK Södertörn 63:55 02:55 (48) 01:57 (40) 03:30 (44) 07:32 (66) 03:02 (50) 11:27 (59) 03:10 (39) 06:23 (49) 05:33 (51) 03:33 (59) 04:36 (50) 06:23 (54)                         03:54 (40)
        02:55 (48) 04:52 (46) 08:22 (39) 15:54 (52) 18:56 (49) 30:23 (57) 33:33 (53) 39:56 (53) 45:29 (53) 49:02 (53) 53:38 (53) 60:01 (55)                         63:55 (52)
53 Helena Korhonen Haninge SOK 64:43 02:28 (30) 01:59 (41) 03:05 (27) 05:17 (28) 03:10 (54) 07:15 (33) 03:02 (33) 07:00 (60) 12:18 (69) 04:24 (68) 04:22 (40) 04:56 (23)                         05:27 (56)
        02:28 (30) 04:27 (30) 07:32 (25) 12:49 (25) 15:59 (32) 23:14 (28) 26:16 (29) 33:16 (35) 45:34 (54) 49:58 (55) 54:20 (55) 59:16 (52)                         64:43 (53)
54 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 65:38 03:05 (53) 02:12 (51) 04:42 (59) 06:20 (54) 03:22 (56) 07:28 (37) 03:14 (44) 06:09 (44) 06:28 (63) 03:12 (50) 04:29 (44) 06:07 (51)                         08:50 (70)
        03:05 (53) 05:17 (52) 09:59 (55) 16:19 (59) 19:41 (56) 27:09 (49) 30:23 (45) 36:32 (46) 43:00 (48) 46:12 (49) 50:41 (48) 56:48 (47)                         65:38 (54)
55 Margareta Huitfeldt Ahlqvist Sundbybergs IK 65:52 13:22 (69) 02:25 (59) 03:48 (51) 05:02 (20) 02:41 (43) 07:25 (35) 03:18 (48) 04:40 (19) 05:40 (53) 02:27 (21) 04:07 (29) 05:01 (27)                         05:56 (59)
        13:22 (69) 15:47 (70) 19:35 (69) 24:37 (68) 27:18 (67) 34:43 (64) 38:01 (62) 42:41 (58) 48:21 (58) 50:48 (57) 54:55 (56) 59:56 (54)                         65:52 (55)
56 Martin Eriksson OK Södertörn 66:10 02:42 (38) 01:51 (29) 03:52 (52) 06:29 (61) 02:55 (48) 07:27 (36) 07:12 (68) 06:53 (57) 05:40 (53) 03:27 (56) 05:40 (65) 06:48 (60)                         05:14 (55)
        02:42 (38) 04:33 (34) 08:25 (41) 14:54 (44) 17:49 (45) 25:16 (42) 32:28 (52) 39:21 (52) 45:01 (52) 48:28 (52) 54:08 (54) 60:56 (56)                         66:10 (56)
57 Urban Johansson Gustavsbergs OK 68:00 02:31 (33) 02:05 (45) 07:06 (69) 05:31 (36) 02:28 (36) 10:29 (57) 05:11 (63) 06:58 (58) 06:26 (62) 04:19 (66) 04:38 (52) 05:32 (39)                         04:46 (52)
        02:31 (33) 04:36 (36) 11:42 (63) 17:13 (62) 19:41 (56) 30:10 (56) 35:21 (58) 42:19 (57) 48:45 (59) 53:04 (59) 57:42 (59) 63:14 (58)                         68:00 (57)
58 Bo Sundén Karlsbyhedens OK 69:07 02:56 (50) 02:07 (48) 05:28 (63) 06:09 (50) 02:38 (40) 13:10 (65) 04:04 (59) 06:16 (46) 05:30 (49) 03:41 (61) 05:17 (63) 07:23 (66)                         04:28 (48)
        02:56 (50) 05:03 (49) 10:31 (59) 16:40 (61) 19:18 (52) 32:28 (61) 36:32 (61) 42:48 (59) 48:18 (57) 51:59 (58) 57:16 (58) 64:39 (59)                         69:07 (58)
59 Jan Larsson Tullinge SK 69:12 03:29 (58) 02:12 (50) 03:39 (48) 06:42 (65) 04:24 (63) 11:47 (61) 03:10 (39) 06:18 (48) 05:52 (58) 02:59 (42) 04:42 (54) 07:28 (68)                         06:30 (63)
        03:29 (58) 05:41 (55) 09:20 (52) 16:02 (55) 20:26 (58) 32:13 (60) 35:23 (59) 41:41 (56) 47:33 (56) 50:32 (56) 55:14 (57) 62:42 (57)                         69:12 (59)
60 Bo Källström OK Milan 70:16 04:25 (63) 02:32 (65) 03:20 (37) 05:53 (41) 06:39 (68) 09:13 (53) 03:26 (53) 09:02 (65) 08:50 (67) 02:41 (31) 04:07 (29) 05:31 (38)                         04:37 (51)
        04:25 (63) 06:57 (64) 10:17 (57) 16:10 (56) 22:49 (64) 32:02 (59) 35:28 (60) 44:30 (61) 53:20 (64) 56:01 (63) 60:08 (61) 65:39 (60)                         70:16 (60)
61 Carin Runqvist Järfälla OK 71:53 02:57 (51) 02:18 (53) 03:42 (49) 06:06 (49) 07:13 (69) 07:53 (39) 03:30 (55) 12:06 (68) 05:33 (51) 03:46 (63) 04:31 (45) 06:05 (48)                         06:13 (62)
        02:57 (51) 05:15 (51) 08:57 (47) 15:03 (47) 22:16 (63) 30:09 (55) 33:39 (54) 45:45 (64) 51:18 (61) 55:04 (61) 59:35 (60) 65:40 (61)                         71:53 (61)
62 Ulla Clevnert OK Södertörn 73:17 02:17 (19) 01:46 (23) 03:12 (32) 07:43 (67) 05:28 (65) 20:16 (70) 03:20 (49) 06:30 (52) 04:04 (11) 02:39 (27) 07:12 (67) 05:08 (29)                         03:42 (34)
        02:17 (19) 04:03 (18) 07:15 (19) 14:58 (45) 20:26 (58) 40:42 (67) 44:02 (67) 50:32 (67) 54:36 (66) 57:15 (64) 64:27 (66) 69:35 (64)                         73:17 (62)
63 Lilian Lagerström Gustavsbergs OK 73:35 08:06 (68) 02:10 (49) 05:59 (65) 06:23 (56) 02:21 (29) 08:20 (46) 05:13 (64) 05:59 (40) 07:55 (66) 03:28 (57) 04:42 (54) 05:42 (41)                         07:17 (65)
        08:06 (68) 10:16 (68) 16:15 (68) 22:38 (67) 24:59 (66) 33:19 (63) 38:32 (63) 44:31 (62) 52:26 (62) 55:54 (62) 60:36 (62) 66:18 (62)                         73:35 (63)
64 Tommy Svensson Hellas Orientering 76:41 02:19 (22) 02:24 (56) 09:35 (70) 06:03 (47) 02:42 (45) 09:28 (54) 06:10 (67) 05:07 (28) 09:30 (68) 04:13 (65) 04:31 (45) 06:53 (63)                         07:46 (67)
        02:19 (22) 04:43 (40) 14:18 (66) 20:21 (66) 23:03 (65) 32:31 (62) 38:41 (64) 43:48 (60) 53:18 (63) 57:31 (65) 62:02 (63) 68:55 (63)                         76:41 (64)
65 Hans Sylvan Järfälla 77:50 06:28 (67) 02:29 (62) 03:43 (50) 06:23 (56) 02:36 (39) 14:18 (67) 03:12 (41) 10:20 (66) 05:42 (55) 04:29 (69) 04:31 (45) 05:42 (41)                         07:57 (68)
        06:28 (67) 08:57 (66) 12:40 (64) 19:03 (64) 21:39 (61) 35:57 (66) 39:09 (65) 49:29 (66) 55:11 (67) 59:40 (67) 64:11 (65) 69:53 (65)                         77:50 (65)
66 Per Lennart Karlsson Järfälla OK 78:38 02:31 (33) 02:20 (55) 05:54 (64) 07:48 (69) 03:18 (55) 13:33 (66) 04:35 (62) 07:50 (64) 06:28 (63) 04:20 (67) 05:18 (64) 07:33 (69)                         07:10 (64)
        02:31 (33) 04:51 (45) 10:45 (61) 18:33 (63) 21:51 (62) 35:24 (65) 39:59 (66) 47:49 (65) 54:17 (65) 58:37 (66) 63:55 (64) 71:28 (66)                         78:38 (66)
67 Börje Borgström Sundbybergs IK 80:48 04:34 (64) 02:26 (60) 06:31 (68) 06:29 (61) 12:41 (70) 12:38 (63) 03:14 (44) 07:16 (63) 06:42 (65) 02:41 (31) 04:57 (60) 06:36 (57)                         04:03 (44)
        04:34 (64) 07:00 (65) 13:31 (65) 20:00 (65) 32:41 (69) 45:19 (69) 48:33 (68) 55:49 (68) 62:31 (68) 65:12 (68) 70:09 (67) 76:45 (67)                         80:48 (67)
68 Birgitta Klang Långhundra IF 82:39 04:04 (61) 02:24 (56) 03:29 (43) 05:57 (45) 03:03 (52) 09:04 (52) 05:42 (66) 11:52 (67) 05:26 (48) 03:31 (58) 16:24 (70) 06:36 (57)                         05:07 (53)
        04:04 (61) 06:28 (61) 09:57 (54) 15:54 (52) 18:57 (50) 28:01 (52) 33:43 (55) 45:35 (63) 51:01 (60) 54:32 (60) 70:56 (68) 77:32 (68)                         82:39 (68)
69 Lennart Lagerström Gustavsbergs OK 95:08 13:32 (70) 02:05 (45) 06:22 (67) 07:43 (67) 05:44 (66) 16:18 (69) 08:00 (69) 07:13 (62) 06:23 (61) 03:58 (64) 05:06 (62) 06:48 (60)                         05:56 (59)
        13:32 (70) 15:37 (69) 21:59 (70) 29:42 (70) 35:26 (70) 51:44 (70) 59:44 (70) 66:57 (70) 73:20 (69) 77:18 (69) 82:24 (69) 89:12 (69)                         95:08 (69)
70 Ingvar Oskarsson Solna OK 114:08 06:08 (66) 02:58 (69) 05:25 (62) 10:26 (70) 05:55 (67) 12:51 (64) 05:20 (65) 14:38 (70) 15:11 (70) 05:24 (70) 10:19 (69) 11:18 (70)                         08:15 (69)
        06:08 (66) 09:06 (67) 14:31 (67) 24:57 (69) 30:52 (68) 43:43 (68) 49:03 (69) 63:41 (69) 78:52 (70) 84:16 (70) 94:35 (70) 105:53 (70)                         114:08 (70)
- Peter Sjögren Stockholms OK 45:16 02:20   02:14   01:45   04:40   04:18   05:44   02:28   04:54   03:54   02:24   03:10   04:35                           02:50  
        02:20   04:34   06:19   10:59   15:17   21:01   23:29   28:23   32:17   34:41   37:51   42:26                           45:16  
- Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 52:43 03:12   01:21   02:45   05:51   03:16   06:28   02:59   06:57   04:21   02:36   04:28   05:29                           03:00  
        03:12   04:33   07:18   13:09   16:25   22:53   25:52   32:49   37:10   39:46   44:14   49:43                           52:43  
- Christer Hedin IFK Enskede 65:26 04:54   02:36   03:22   05:23   05:07   11:29   04:27   06:58   04:35   02:25   04:24   05:27                           04:19  
        04:54   07:30   10:52   16:15   21:22   32:51   37:18   44:16   48:51   51:16   55:40   61:07                           65:26  
- Leif Hermundstad Snättringe SK 419:56 03:39   02:15   04:03   08:26   05:21   20:43   04:05                                               371:24  
        03:39   05:54   09:57   18:23   23:44   44:27   48:32                                               419:56  
- Roger Larsson Snättringe SK                                                                              
                                                                                   
- Claes Göran Hergård Gustavsbergs OK                                                                              
                                                                                   
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana D - 2,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10                                   Mål  
1 Sören Andersson OK Loch Ness 29:13 03:26 (12) 00:59 (2) 02:11 (1) 04:56 (1) 02:36 (1) 02:28 (1) 02:41 (1) 02:11 (3) 02:25 (1) 02:36 (1)                                 02:44 (1)
        03:26 (12) 04:25 (4) 06:36 (3) 11:32 (1) 14:08 (1) 16:36 (1) 19:17 (1) 21:28 (1) 23:53 (1) 26:29 (1)                                 29:13 (1)
2 Susanne Holmberg OK Södertörn 35:46 02:33 (2) 01:02 (5) 02:37 (5) 05:43 (5) 04:02 (11) 02:56 (4) 03:09 (3) 03:15 (16) 03:15 (4) 03:16 (6)                                 03:58 (8)
        02:33 (2) 03:35 (1) 06:12 (2) 11:55 (2) 15:57 (5) 18:53 (3) 22:02 (2) 25:17 (2) 28:32 (2) 31:48 (2)                                 35:46 (2)
3 Rune Carlsson Sundbybergs IK 36:16 03:15 (9) 01:01 (4) 02:21 (3) 05:40 (4) 03:10 (5) 03:18 (8) 03:34 (5) 03:30 (23) 04:16 (16) 03:11 (4)                                 03:00 (4)
        03:15 (9) 04:16 (3) 06:37 (4) 12:17 (3) 15:27 (3) 18:45 (2) 22:19 (3) 25:49 (3) 30:05 (4) 33:16 (3)                                 36:16 (3)
4 Adrian Werner IFK Lidingö SOK 36:42 03:46 (18) 00:58 (1) 02:44 (6) 05:13 (2) 02:49 (3) 04:30 (31) 04:59 (21) 01:51 (1) 03:21 (7) 03:43 (12)                                 02:48 (2)
        03:46 (18) 04:44 (5) 07:28 (6) 12:41 (4) 15:30 (4) 20:00 (5) 24:59 (5) 26:50 (4) 30:11 (5) 33:54 (4)                                 36:42 (4)
5 Nina Karlsson IFK Lidingö SOK 36:46 03:50 (22) 00:59 (2) 02:33 (4) 05:23 (3) 02:41 (2) 04:31 (32) 04:51 (18) 02:09 (2) 03:01 (2) 04:00 (17)                                 02:48 (2)
        03:50 (22) 04:49 (8) 07:22 (5) 12:45 (5) 15:26 (2) 19:57 (4) 24:48 (4) 26:57 (5) 29:58 (3) 33:58 (5)                                 36:46 (5)
6 Ulf Carnby Täby OK 37:56 02:26 (1) 01:21 (7) 02:15 (2) 10:44 (46) 02:49 (3) 02:43 (2) 03:43 (7) 02:45 (7) 03:02 (3) 03:06 (3)                                 03:02 (5)
        02:26 (1) 03:47 (2) 06:02 (1) 16:46 (17) 19:35 (12) 22:18 (10) 26:01 (10) 28:46 (9) 31:48 (6) 34:54 (6)                                 37:56 (6)
7 Rune Rådeström Snättringe SK 40:12 03:13 (6) 01:41 (19) 02:58 (9) 06:43 (15) 04:00 (10) 03:02 (6) 03:41 (6) 03:11 (14) 03:22 (8) 03:40 (11)                                 04:41 (18)
        03:13 (6) 04:54 (11) 07:52 (9) 14:35 (10) 18:35 (9) 21:37 (9) 25:18 (6) 28:29 (6) 31:51 (7) 35:31 (7)                                 40:12 (7)
8 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 40:52 03:26 (12) 01:49 (25) 02:53 (7) 06:23 (9) 03:21 (6) 03:00 (5) 04:58 (20) 03:00 (10) 04:49 (22) 03:11 (4)                                 04:02 (9)
        03:26 (12) 05:15 (16) 08:08 (12) 14:31 (9) 17:52 (7) 20:52 (6) 25:50 (9) 28:50 (10) 33:39 (11) 36:50 (8)                                 40:52 (8)
9 Greger Wedin Södertälje-Nykvarn OF 42:14 05:05 (35) 01:16 (6) 03:42 (25) 06:15 (7) 03:57 (9) 03:16 (7) 03:31 (4) 02:41 (5) 03:53 (13) 03:43 (12)                                 04:55 (21)
        05:05 (35) 06:21 (26) 10:03 (20) 16:18 (14) 20:15 (14) 23:31 (13) 27:02 (11) 29:43 (11) 33:36 (10) 37:19 (10)                                 42:14 (9)
10 Christer Andersson ATG 43:02 03:08 (4) 01:36 (16) 03:05 (12) 06:15 (7) 03:51 (7) 03:41 (18) 03:50 (10) 03:06 (11) 04:05 (14) 04:54 (25)                                 05:31 (28)
        03:08 (4) 04:44 (5) 07:49 (8) 14:04 (7) 17:55 (8) 21:36 (8) 25:26 (7) 28:32 (8) 32:37 (8) 37:31 (11)                                 43:02 (10)
11 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 43:48 04:29 (30) 02:11 (35) 03:41 (24) 09:14 (39) 04:06 (13) 02:53 (3) 03:06 (2) 03:19 (17) 03:25 (9) 03:05 (2)                                 04:19 (12)
        04:29 (30) 06:40 (29) 10:21 (21) 19:35 (27) 23:41 (23) 26:34 (18) 29:40 (15) 32:59 (15) 36:24 (14) 39:29 (12)                                 43:48 (11)
12 Leif Thorsson OK Grip 45:51 03:32 (15) 01:29 (11) 02:56 (8) 06:33 (13) 04:33 (22) 03:31 (12) 04:56 (19) 02:44 (6) 03:15 (4) 03:21 (7)                                 09:01 (45)
        03:32 (15) 05:01 (12) 07:57 (10) 14:30 (8) 19:03 (10) 22:34 (11) 27:30 (12) 30:14 (12) 33:29 (9) 36:50 (8)                                 45:51 (12)
13 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 46:12 03:21 (10) 01:24 (8) 03:02 (10) 05:48 (6) 04:10 (15) 03:33 (13) 04:26 (16) 02:46 (8) 05:30 (34) 06:25 (32)                                 05:47 (29)
        03:21 (10) 04:45 (7) 07:47 (7) 13:35 (6) 17:45 (6) 21:18 (7) 25:44 (8) 28:30 (7) 34:00 (12) 40:25 (13)                                 46:12 (13)
14 Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK 47:00 03:28 (14) 01:34 (13) 03:36 (22) 09:09 (36) 04:08 (14) 05:00 (35) 03:45 (9) 04:59 (44) 03:15 (4) 04:33 (20)                                 03:33 (6)
        03:28 (14) 05:02 (13) 08:38 (15) 17:47 (21) 21:55 (18) 26:55 (19) 30:40 (16) 35:39 (19) 38:54 (16) 43:27 (16)                                 47:00 (14)
15 Sören Johansson Sala OK 47:50 03:23 (11) 01:28 (10) 03:09 (14) 06:38 (14) 04:35 (23) 03:46 (19) 05:23 (24) 03:07 (13) 04:08 (15) 06:49 (34)                                 05:24 (24)
        03:23 (11) 04:51 (10) 08:00 (11) 14:38 (11) 19:13 (11) 22:59 (12) 28:22 (13) 31:29 (13) 35:37 (13) 42:26 (15)                                 47:50 (15)
16 Björn Stolt OK Ravinen 48:05 03:13 (6) 01:37 (17) 03:21 (17) 06:45 (16) 05:02 (28) 03:38 (16) 05:30 (25) 03:32 (24) 05:23 (32) 03:57 (15)                                 06:07 (34)
        03:13 (6) 04:50 (9) 08:11 (13) 14:56 (12) 19:58 (13) 23:36 (14) 29:06 (14) 32:38 (14) 38:01 (15) 41:58 (14)                                 48:05 (16)
17 Klas Langels Skarpnäcks OL 48:31 03:14 (8) 03:16 (45) 03:23 (18) 06:26 (10) 09:07 (44) 03:22 (9) 04:09 (12) 03:12 (15) 04:33 (18) 03:38 (10)                                 04:11 (10)
        03:14 (8) 06:30 (28) 09:53 (19) 16:19 (15) 25:26 (31) 28:48 (27) 32:57 (23) 36:09 (23) 40:42 (20) 44:20 (17)                                 48:31 (17)
18 Inge Gustafsson Strängnäs-Malmby OL 48:47 03:56 (23) 01:35 (14) 03:32 (21) 08:12 (32) 06:49 (40) 04:15 (25) 03:54 (11) 03:06 (11) 03:49 (12) 05:19 (28)                                 04:20 (13)
        03:56 (23) 05:31 (18) 09:03 (17) 17:15 (19) 24:04 (26) 28:19 (26) 32:13 (20) 35:19 (17) 39:08 (17) 44:27 (18)                                 48:47 (18)
19 Lars Persson Väsby OK 49:57 03:47 (20) 01:43 (20) 03:18 (15) 07:48 (27) 04:15 (16) 03:30 (11) 07:54 (43) 03:32 (24) 04:56 (23) 04:42 (22)                                 04:32 (14)
        03:47 (20) 05:30 (17) 08:48 (16) 16:36 (16) 20:51 (16) 24:21 (16) 32:15 (21) 35:47 (20) 40:43 (21) 45:25 (20)                                 49:57 (19)
20 Håkan Beijar Gustavsbergs OK 50:03 03:11 (5) 01:58 (30) 03:02 (10) 07:49 (29) 04:43 (25) 03:35 (15) 06:38 (37) 04:28 (37) 04:47 (21) 04:42 (22)                                 05:10 (23)
        03:11 (5) 05:09 (15) 08:11 (13) 16:00 (13) 20:43 (15) 24:18 (15) 30:56 (18) 35:24 (18) 40:11 (19) 44:53 (19)                                 50:03 (20)
21 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 50:34 04:19 (26) 02:46 (42) 05:32 (38) 07:22 (21) 04:02 (11) 03:26 (10) 05:18 (23) 03:21 (19) 03:34 (10) 06:20 (31)                                 04:34 (15)
        04:19 (26) 07:05 (32) 12:37 (35) 19:59 (28) 24:01 (25) 27:27 (22) 32:45 (22) 36:06 (22) 39:40 (18) 46:00 (21)                                 50:34 (21)
22 Margareta Hallmén Attunda OK 51:28 03:46 (18) 03:56 (46) 07:10 (43) 06:27 (11) 03:55 (8) 04:50 (34) 03:44 (8) 03:59 (34) 04:45 (20) 04:21 (18)                                 04:35 (17)
        03:46 (18) 07:42 (37) 14:52 (43) 21:19 (35) 25:14 (30) 30:04 (30) 33:48 (25) 37:47 (25) 42:32 (24) 46:53 (23)                                 51:28 (22)
23 Roland Löwgren Södertörns OK 51:51 06:35 (41) 02:21 (37) 03:30 (19) 06:56 (18) 04:29 (21) 04:21 (29) 07:55 (44) 02:39 (4) 04:31 (17) 03:34 (8)                                 05:00 (22)
        06:35 (41) 08:56 (40) 12:26 (32) 19:22 (26) 23:51 (24) 28:12 (25) 36:07 (29) 38:46 (28) 43:17 (26) 46:51 (22)                                 51:51 (23)
24 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 52:38 04:20 (27) 01:59 (32) 04:25 (31) 07:37 (25) 04:20 (19) 04:15 (25) 05:15 (22) 03:43 (29) 06:51 (44) 05:11 (26)                                 04:42 (19)
        04:20 (27) 06:19 (25) 10:44 (26) 18:21 (22) 22:41 (20) 26:56 (20) 32:11 (19) 35:54 (21) 42:45 (25) 47:56 (25)                                 52:38 (24)
25 Jan-Olof Malm Sigtuna OK 52:53 07:50 (47) 01:24 (8) 03:20 (16) 07:26 (22) 04:21 (20) 06:10 (46) 04:24 (15) 03:25 (21) 05:13 (30) 04:33 (20)                                 04:47 (20)
        07:50 (47) 09:14 (42) 12:34 (33) 20:00 (29) 24:21 (27) 30:31 (31) 34:55 (27) 38:20 (27) 43:33 (28) 48:06 (26)                                 52:53 (25)
26 Lennart Sjöstål Klubblös 54:15 04:00 (24) 02:10 (34) 03:36 (22) 07:00 (19) 04:17 (17) 04:03 (21) 05:34 (28) 03:34 (26) 06:42 (43) 06:09 (30)                                 07:10 (38)
        04:00 (24) 06:10 (22) 09:46 (18) 16:46 (17) 21:03 (17) 25:06 (17) 30:40 (16) 34:14 (16) 40:56 (22) 47:05 (24)                                 54:15 (26)
27 Inger Pahlén Spårvägens OK 56:18 03:47 (20) 01:47 (22) 05:01 (37) 08:13 (33) 04:39 (24) 04:10 (24) 05:45 (29) 03:49 (30) 04:57 (25) 06:37 (33)                                 07:33 (39)
        03:47 (20) 05:34 (19) 10:35 (25) 18:48 (23) 23:27 (22) 27:37 (24) 33:22 (24) 37:11 (24) 42:08 (23) 48:45 (28)                                 56:18 (27)
28 Britt-Louise Edlund IFK Lidingö SOK 58:02 05:52 (39) 01:29 (11) 04:09 (28) 07:32 (23) 04:18 (18) 03:39 (17) 07:45 (42) 03:35 (27) 04:58 (26) 09:17 (45)                                 05:28 (26)
        05:52 (39) 07:21 (34) 11:30 (27) 19:02 (24) 23:20 (21) 26:59 (21) 34:44 (26) 38:19 (26) 43:17 (26) 52:34 (30)                                 58:02 (28)
29 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 58:52 04:39 (32) 01:45 (21) 04:10 (30) 09:54 (43) 06:56 (41) 04:47 (33) 05:33 (27) 04:10 (35) 05:05 (28) 05:15 (27)                                 06:38 (37)
        04:39 (32) 06:24 (27) 10:34 (24) 20:28 (32) 27:24 (34) 32:11 (32) 37:44 (31) 41:54 (32) 46:59 (30) 52:14 (29)                                 58:52 (29)
30 Anki Landarv Klubblös 58:58 05:15 (36) 01:48 (23) 03:30 (19) 06:46 (17) 04:56 (27) 05:18 (38) 09:52 (47) 03:20 (18) 03:40 (11) 03:59 (16)                                 10:34 (47)
        05:15 (36) 07:03 (31) 10:33 (23) 17:19 (20) 22:15 (19) 27:33 (23) 37:25 (30) 40:45 (30) 44:25 (29) 48:24 (27)                                 58:58 (30)
31 Tomas Bruce Skogsluffarnas OK 59:16 03:37 (17) 06:07 (48) 06:52 (42) 07:34 (24) 05:22 (32) 03:52 (20) 04:35 (17) 03:29 (22) 08:51 (45) 04:23 (19)                                 04:34 (15)
        03:37 (17) 09:44 (44) 16:36 (45) 24:10 (43) 29:32 (40) 33:24 (37) 37:59 (32) 41:28 (31) 50:19 (34) 54:42 (32)                                 59:16 (31)
32 Göran Andersson Täby OK 60:11 04:11 (25) 01:48 (23) 06:15 (39) 07:48 (27) 05:05 (29) 04:17 (27) 09:04 (45) 03:55 (32) 04:56 (23) 06:58 (35)                                 05:54 (31)
        04:11 (25) 05:59 (21) 12:14 (31) 20:02 (30) 25:07 (29) 29:24 (29) 38:28 (34) 42:23 (33) 47:19 (31) 54:17 (31)                                 60:11 (32)
33 Lars Nordin Solna OK 63:55 05:48 (38) 01:50 (26) 10:50 (48) 07:07 (20) 07:19 (42) 05:41 (41) 06:02 (33) 03:36 (28) 04:44 (19) 04:43 (24)                                 06:15 (35)
        05:48 (38) 07:38 (36) 18:28 (46) 25:35 (45) 32:54 (43) 38:35 (43) 44:37 (43) 48:13 (43) 52:57 (39) 57:40 (34)                                 63:55 (33)
34 Anita Lindbohm Skarpnäcks OL 64:02 07:15 (43) 02:24 (39) 04:27 (32) 09:44 (42) 05:26 (33) 05:13 (37) 05:52 (30) 04:53 (42) 05:23 (32) 07:58 (41)                                 05:27 (25)
        07:15 (43) 09:39 (43) 14:06 (38) 23:50 (40) 29:16 (39) 34:29 (40) 40:21 (39) 45:14 (38) 50:37 (36) 58:35 (35)                                 64:02 (34)
35 Lars Cedérus Snättringe SK 64:12 03:32 (15) 02:19 (36) 06:44 (41) 06:27 (11) 18:56 (48) 04:17 (27) 04:11 (13) 03:21 (19) 06:32 (42) 03:37 (9)                                 04:16 (11)
        03:32 (15) 05:51 (20) 12:35 (34) 19:02 (24) 37:58 (46) 42:15 (45) 46:26 (45) 49:47 (44) 56:19 (44) 59:56 (38)                                 64:12 (35)
36 Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 65:12 04:20 (27) 01:55 (28) 08:27 (46) 08:53 (35) 05:06 (30) 04:03 (21) 07:29 (41) 03:50 (31) 06:21 (39) 07:12 (38)                                 07:36 (40)
        04:20 (27) 06:15 (23) 14:42 (40) 23:35 (39) 28:41 (38) 32:44 (36) 40:13 (38) 44:03 (36) 50:24 (35) 57:36 (33)                                 65:12 (36)
37 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 66:18 04:45 (34) 02:05 (33) 04:40 (34) 09:11 (37) 06:17 (38) 05:39 (40) 09:30 (46) 04:33 (39) 05:07 (29) 08:07 (42)                                 06:24 (36)
        04:45 (34) 06:50 (30) 11:30 (27) 20:41 (33) 26:58 (33) 32:37 (35) 42:07 (40) 46:40 (40) 51:47 (38) 59:54 (37)                                 66:18 (37)
38 Lars Dyrhage Järfälla OK 67:05 04:22 (29) 01:56 (29) 04:06 (27) 11:23 (47) 05:43 (34) 06:00 (43) 06:40 (38) 06:16 (46) 05:15 (31) 09:28 (46)                                 05:56 (32)
        04:22 (29) 06:18 (24) 10:24 (22) 21:47 (37) 27:30 (35) 33:30 (38) 40:10 (37) 46:26 (39) 51:41 (37) 61:09 (41)                                 67:05 (38)
39 Linnea Carlsson Skarpnäcks OL 67:13 06:34 (40) 01:53 (27) 03:45 (26) 07:53 (30) 04:45 (26) 04:03 (21) 06:44 (39) 03:57 (33) 14:08 (46) 07:41 (40)                                 05:50 (30)
        06:34 (40) 08:27 (38) 12:12 (30) 20:05 (31) 24:50 (28) 28:53 (28) 35:37 (28) 39:34 (29) 53:42 (42) 61:23 (43)                                 67:13 (39)
40 Viviann Andersson Snättringe SK 68:02 07:23 (45) 02:23 (38) 04:59 (36) 09:13 (38) 06:01 (37) 06:04 (44) 06:27 (34) 04:28 (37) 06:24 (40) 07:00 (36)                                 07:40 (41)
        07:23 (45) 09:46 (45) 14:45 (42) 23:58 (41) 29:59 (41) 36:03 (41) 42:30 (41) 46:58 (42) 53:22 (40) 60:22 (39)                                 68:02 (40)
41 Claes Andersson Snättringe SK 68:07 07:22 (44) 02:27 (40) 04:53 (35) 09:24 (41) 05:54 (36) 06:08 (45) 06:28 (35) 04:20 (36) 06:29 (41) 07:02 (37)                                 07:40 (41)
        07:22 (44) 09:49 (46) 14:42 (40) 24:06 (42) 30:00 (42) 36:08 (42) 42:36 (42) 46:56 (41) 53:25 (41) 60:27 (40)                                 68:07 (41)
42 Sixten Westerlund Södertälje IF 69:04 04:32 (31) 02:53 (43) 07:13 (44) 10:28 (44) 09:24 (45) 05:00 (35) 05:31 (26) 04:47 (40) 06:07 (37) 05:22 (29)                                 07:47 (43)
        04:32 (31) 07:25 (35) 14:38 (39) 25:06 (44) 34:30 (44) 39:30 (44) 45:01 (44) 49:48 (45) 55:55 (43) 61:17 (42)                                 69:04 (42)
43 Jan Burell OK Enen 69:26 04:44 (33) 02:35 (41) 04:32 (33) 09:22 (40) 06:40 (39) 05:59 (42) 05:54 (31) 05:10 (45) 05:02 (27) 09:14 (44)                                 10:14 (46)
        04:44 (33) 07:19 (33) 11:51 (29) 21:13 (34) 27:53 (36) 33:52 (39) 39:46 (36) 44:56 (37) 49:58 (32) 59:12 (36)                                 69:26 (43)
44 Åke Linderoth Sundbybergs IK 69:35 07:34 (46) 01:35 (14) 04:09 (28) 08:49 (34) 05:49 (35) 04:27 (30) 06:32 (36) 04:58 (43) 06:14 (38) 13:22 (47)                                 06:06 (33)
        07:34 (46) 09:09 (41) 13:18 (36) 22:07 (38) 27:56 (37) 32:23 (34) 38:55 (35) 43:53 (35) 50:07 (33) 63:29 (44)                                 69:35 (44)
45 Maria Marquez TMOK 73:56 03:05 (3) 01:58 (30) 08:23 (45) 08:03 (31) 05:17 (31) 05:31 (39) 05:58 (32) 04:47 (40) 18:29 (47) 03:46 (14)                                 08:39 (44)
        03:05 (3) 05:03 (14) 13:26 (37) 21:29 (36) 26:46 (32) 32:17 (33) 38:15 (33) 43:02 (34) 61:31 (45) 65:17 (45)                                 73:56 (45)
46 Carl Lang OK Österåker 82:59 06:45 (42) 05:36 (47) 08:28 (47) 10:38 (45) 10:25 (46) 06:21 (47) 07:07 (40) 09:12 (48) 05:34 (35) 07:23 (39)                                 05:30 (27)
        06:45 (42) 12:21 (47) 20:49 (47) 31:27 (47) 41:52 (47) 48:13 (46) 55:20 (46) 64:32 (46) 70:06 (46) 77:29 (46)                                 82:59 (46)
47 Christin Bertilson Klubblös 124:03 05:40 (37) 03:04 (44) 06:22 (40) 13:58 (48) 08:23 (43) 22:40 (48) 10:48 (48) 07:21 (47) 25:00 (48) 09:06 (43)                                 11:41 (48)
        05:40 (37) 08:44 (39) 15:06 (44) 29:04 (46) 37:27 (45) 60:07 (47) 70:55 (47) 78:16 (47) 103:16 (47) 112:22 (47)                                 124:03 (47)
48 Eva von Heijne Sigtuna OK 385:45 322:52 (48) 01:38 (18) 03:05 (12) 07:44 (26) 13:46 (47) 03:34 (14) 04:23 (14) 02:51 (9) 05:38 (36) 16:38 (48)                                 03:36 (7)
        322:52 (48) 324:30 (48) 327:35 (48) 335:19 (48) 349:05 (48) 352:39 (48) 357:02 (48) 359:53 (48) 365:31 (48) 382:09 (48)                                 385:45 (48)
- Åke Lewander Skarpnäcks OL 47:59 02:37   01:01   01:18   04:46   07:42   04:59   08:05   03:26   02:33   05:24   03:14                               02:54  
        02:37   03:38   04:56   09:42   17:24   22:23   30:28   33:54   36:27   41:51   45:05                               47:59  
- Bertil Rydgren IFK Enskede 53:23 03:24   01:39   04:56   07:21   04:16   04:23   11:03   03:33   04:27   04:21                                   04:00  
        03:24   05:03   09:59   17:20   21:36   25:59   37:02   40:35   45:02   49:23                                   53:23  
- Gunnel Balck IFK Lidingö SOK 72:20 04:56   02:06   04:32   11:48   09:47   06:38   04:43   04:42   05:05   11:30                                   06:33  
        04:56   07:02   11:34   23:22   33:09   39:47   44:30   49:12   54:17   65:47                                   72:20  
- Sverre Jonsson OK Ravinen 342:36 04:00   01:52   03:25   06:45                                                           326:34  
        04:00   05:52   09:17   16:02                                                           342:36  
- Mats Holmgren IFK Enskede 350:52 02:59   01:59   02:25   04:59   03:27                                                       335:03  
        02:59   04:58   07:23   12:22   15:49                                                       350:52  
- Thomas Svedin Bromma-Vällingby SOK 388:14 03:25   02:07   06:50   07:56                                                           367:56  
        03:25   05:32   12:22   20:18                                                           388:14  
- Annika Carlsson SIK 406:57 07:49   04:36   08:45   10:02   41:20   14:36   15:00   07:20                                           297:29  
        07:49   12:25   21:10   31:12   72:32   87:08   102:08   109:28                                           406:57  
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana E - 1,8 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7                                               Mål  
1 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 34:46 03:33 (2) 02:59 (3) 06:06 (1) 05:20 (2) 05:05 (3) 05:14 (2) 03:21 (2)                                             03:08 (2)
        03:33 (2) 06:32 (2) 12:38 (1) 17:58 (1) 23:03 (3) 28:17 (1) 31:38 (1)                                             34:46 (1)
2 Eva-Stina Svärd Haninge SOK 34:48 04:09 (4) 02:50 (2) 06:18 (4) 05:44 (3) 03:56 (1) 05:46 (6) 03:30 (3)                                             02:35 (1)
        04:09 (4) 06:59 (4) 13:17 (3) 19:01 (3) 22:57 (1) 28:43 (3) 32:13 (3)                                             34:48 (2)
3 Alvin Nordin OK Älvsjö-Örby 34:49 03:32 (1) 03:02 (5) 06:07 (2) 05:18 (1) 04:59 (2) 05:28 (4) 03:12 (1)                                             03:11 (3)
        03:32 (1) 06:34 (3) 12:41 (2) 17:59 (2) 22:58 (2) 28:26 (2) 31:38 (1)                                             34:49 (3)
4 Jan-Åke Björklund Visborgs OK 45:52 04:01 (3) 02:30 (1) 07:16 (6) 11:14 (15) 06:05 (10) 04:29 (1) 05:48 (13)                                             04:29 (8)
        04:01 (3) 06:31 (1) 13:47 (4) 25:01 (7) 31:06 (5) 35:35 (4) 41:23 (6)                                             45:52 (4)
5 Bror Wahlberg Haninge SOK 46:42 05:26 (9) 03:25 (7) 08:02 (8) 07:26 (7) 05:18 (5) 06:01 (7) 05:20 (9)                                             05:44 (10)
        05:26 (9) 08:51 (6) 16:53 (7) 24:19 (5) 29:37 (4) 35:38 (5) 40:58 (4)                                             46:42 (5)
6 Margaretha Nylund OK Södertörn 48:37 05:43 (10) 03:05 (6) 06:07 (2) 06:20 (4) 10:58 (14) 05:17 (3) 03:51 (4)                                             07:16 (11)
        05:43 (10) 08:48 (5) 14:55 (5) 21:15 (4) 32:13 (7) 37:30 (6) 41:21 (5)                                             48:37 (6)
7 Lennart Hyllengren Tumba-Mälarhöjden OK 48:44 04:52 (5) 07:14 (13) 06:37 (5) 08:40 (11) 05:33 (7) 06:26 (8) 04:59 (6)                                             04:23 (7)
        04:52 (5) 12:06 (11) 18:43 (8) 27:23 (9) 32:56 (8) 39:22 (7) 44:21 (7)                                             48:44 (7)
8 Alf Persson OK Österåker 52:11 05:04 (6) 04:24 (9) 07:22 (7) 07:35 (8) 06:59 (12) 10:27 (14) 05:38 (12)                                             04:42 (9)
        05:04 (6) 09:28 (7) 16:50 (6) 24:25 (6) 31:24 (6) 41:51 (8) 47:29 (8)                                             52:11 (8)
9 Lars-Erik Lindell Väsby OK 53:11 05:07 (7) 07:03 (12) 09:56 (13) 07:20 (5) 06:44 (11) 07:30 (11) 05:29 (11)                                             04:02 (5)
        05:07 (7) 12:10 (12) 22:06 (12) 29:26 (12) 36:10 (10) 43:40 (10) 49:09 (9)                                             53:11 (9)
10 Jan Bengtsson Klubblös 56:29 07:02 (14) 02:59 (3) 08:59 (11) 07:24 (6) 14:17 (15) 06:39 (9) 05:14 (8)                                             03:55 (4)
        07:02 (14) 10:01 (9) 19:00 (10) 26:24 (8) 40:41 (14) 47:20 (14) 52:34 (13)                                             56:29 (10)
11 Gunvor Granath Nynäshamns OK 58:06 06:30 (12) 07:38 (14) 11:41 (15) 09:06 (12) 05:49 (9) 05:45 (5) 03:53 (5)                                             07:44 (12)
        06:30 (12) 14:08 (13) 25:49 (15) 34:55 (15) 40:44 (15) 46:29 (12) 50:22 (11)                                             58:06 (11)
12 Ulf Eskilsson OK Södertörn 59:50 09:12 (15) 05:00 (11) 10:46 (14) 07:41 (9) 05:06 (4) 06:58 (10) 05:26 (10)                                             09:41 (14)
        09:12 (15) 14:12 (14) 24:58 (13) 32:39 (13) 37:45 (12) 44:43 (11) 50:09 (10)                                             59:50 (12)
13 Ingrid Gunnarsson Täby OK 60:40 06:33 (13) 10:33 (15) 08:25 (9) 07:42 (10) 05:41 (8) 08:10 (12) 05:10 (7)                                             08:26 (13)
        06:33 (13) 17:06 (15) 25:31 (14) 33:13 (14) 38:54 (13) 47:04 (13) 52:14 (12)                                             60:40 (13)
14 Annika Olofsdotter Klubblös 68:23 05:12 (8) 04:37 (10) 08:54 (10) 09:26 (13) 05:18 (5) 09:53 (13) 20:58 (15)                                             04:05 (6)
        05:12 (8) 09:49 (8) 18:43 (8) 28:09 (10) 33:27 (9) 43:20 (9) 64:18 (14)                                             68:23 (14)
15 Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 96:41 06:00 (11) 04:18 (8) 09:10 (12) 09:41 (14) 08:35 (13) 24:15 (15) 09:31 (14)                                             25:11 (15)
        06:00 (11) 10:18 (10) 19:28 (11) 29:09 (11) 37:44 (11) 61:59 (15) 71:30 (15)                                             96:41 (15)
- Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 51:04 05:57   05:04   05:47   06:03   14:49   04:50                                                   08:34  
        05:57   11:01   16:48   22:51   37:40   42:30                                                   51:04  
- Berit Lindunger Haninge SOK 421:10 04:56   03:18   16:51                                                               396:05  
        04:56   08:14   25:05                                                               421:10