Sträcktider Vinterserien Alby, Tyresö                                                                            
  2020-03-01 Svarta tider är sträcktider                                                                            
    Blå tider är från start                                                                                  
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                              
                                                                                       
Plac Bana A - 7,3 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   --18       Mål  
1 Flavio Poltéra Snättringe SK 59:48 02:57 (1) 01:29 (1) 01:23 (1) 02:15 (1) 05:42 (2) 02:34 (1) 04:02 (11) 03:31 (1) 01:20 (1) 06:30 (1) 04:06 (3) 02:14 (2) 05:12 (1) 03:33 (1) 04:31 (1) 02:54 (1) 01:43 (1) 02:03 (8)     01:49 (1)
        02:57 (1) 04:26 (1) 05:49 (1) 08:04 (1) 13:46 (1) 16:20 (1) 20:22 (1) 23:53 (1) 25:13 (1) 31:43 (1) 35:49 (1) 38:03 (1) 43:15 (1) 46:48 (1) 51:19 (1) 54:13 (1) 55:56 (1) 57:59 (1)     59:48 (1)
2 Linus Rispling Centrum 67:19 03:31 (5) 01:45 (4) 01:57 (10) 02:52 (7) 06:24 (5) 03:21 (7) 02:35 (3) 04:15 (4) 01:26 (2) 07:07 (5) 03:51 (1) 02:40 (3) 06:26 (5) 04:31 (3) 04:48 (5) 03:44 (7) 02:23 (7) 01:43 (3)     02:00 (2)
        03:31 (5) 05:16 (4) 07:13 (5) 10:05 (5) 16:29 (5) 19:50 (6) 22:25 (5) 26:40 (5) 28:06 (5) 35:13 (3) 39:04 (3) 41:44 (3) 48:10 (3) 52:41 (2) 57:29 (2) 61:13 (2) 63:36 (2) 65:19 (2)     67:19 (2)
3 Per-Åke Olsson OK Ravinen 67:42 03:21 (3) 01:53 (7) 01:48 (5) 02:46 (5) 06:04 (3) 03:11 (5) 02:15 (1) 05:04 (7) 01:35 (5) 06:49 (2) 04:09 (6) 02:43 (5) 06:25 (4) 04:49 (6) 05:03 (9) 03:26 (5) 02:35 (9) 01:42 (2)     02:04 (3)
        03:21 (3) 05:14 (3) 07:02 (4) 09:48 (4) 15:52 (4) 19:03 (4) 21:18 (2) 26:22 (4) 27:57 (4) 34:46 (2) 38:55 (2) 41:38 (2) 48:03 (2) 52:52 (3) 57:55 (3) 61:21 (3) 63:56 (3) 65:38 (3)     67:42 (3)
4 Sverker Lenas Centrum OK 69:21 03:36 (7) 01:42 (2) 01:34 (2) 02:40 (3) 06:11 (4) 03:15 (6) 02:27 (2) 04:05 (3) 01:46 (9) 09:04 (12) 04:11 (7) 02:41 (4) 06:03 (3) 04:46 (5) 05:59 (12) 03:12 (2) 02:06 (2) 01:47 (5)     02:16 (5)
        03:36 (7) 05:18 (5) 06:52 (3) 09:32 (3) 15:43 (3) 18:58 (3) 21:25 (3) 25:30 (2) 27:16 (2) 36:20 (5) 40:31 (4) 43:12 (4) 49:15 (4) 54:01 (4) 60:00 (5) 63:12 (4) 65:18 (4) 67:05 (5)     69:21 (4)
5 Jacob Lindstam OK Ravinen 69:27 03:31 (5) 02:14 (14) 01:56 (9) 02:43 (4) 06:32 (7) 02:53 (2) 02:42 (4) 04:28 (5) 01:59 (14) 06:57 (3) 04:36 (9) 02:53 (8) 07:01 (8) 04:50 (7) 04:31 (1) 03:41 (6) 02:07 (3) 01:27 (1)     02:26 (9)
        03:31 (5) 05:45 (7) 07:41 (9) 10:24 (7) 16:56 (6) 19:49 (5) 22:31 (6) 26:59 (6) 28:58 (6) 35:55 (4) 40:31 (4) 43:24 (5) 50:25 (5) 55:15 (5) 59:46 (4) 63:27 (5) 65:34 (5) 67:01 (4)     69:27 (5)
6 David Hector Snättringe SK 73:44 03:22 (4) 02:05 (9) 01:54 (7) 02:59 (8) 06:44 (8) 03:26 (8) 05:00 (13) 04:43 (6) 01:48 (10) 07:54 (8) 04:08 (4) 02:52 (7) 06:26 (5) 04:51 (8) 04:57 (7) 04:04 (9) 02:19 (6) 01:48 (6)     02:24 (8)
        03:22 (4) 05:27 (6) 07:21 (6) 10:20 (6) 17:04 (7) 20:30 (7) 25:30 (8) 30:13 (7) 32:01 (7) 39:55 (7) 44:03 (6) 46:55 (6) 53:21 (7) 58:12 (6) 63:09 (6) 67:13 (6) 69:32 (6) 71:20 (6)     73:44 (6)
7 Sergiu Fala OK Ravinen 74:45 03:07 (2) 01:45 (4) 01:42 (3) 02:28 (2) 05:36 (1) 02:59 (3) 04:42 (12) 03:58 (2) 01:28 (3) 11:49 (17) 05:25 (16) 02:08 (1) 05:44 (2) 06:59 (18) 04:50 (6) 03:19 (3) 02:14 (5) 02:22 (14)     02:10 (4)
        03:07 (2) 04:52 (2) 06:34 (2) 09:02 (2) 14:38 (2) 17:37 (2) 22:19 (4) 26:17 (3) 27:45 (3) 39:34 (6) 44:59 (7) 47:07 (7) 52:51 (6) 59:50 (7) 64:40 (7) 67:59 (7) 70:13 (7) 72:35 (7)     74:45 (7)
8 Peter Lundberg Järfälla OK 77:07 04:03 (12) 02:09 (11) 02:03 (12) 04:02 (20) 07:16 (10) 03:31 (9) 03:23 (8) 06:55 (12) 01:39 (8) 07:05 (4) 04:01 (2) 03:06 (10) 06:53 (7) 04:59 (9) 04:37 (4) 04:05 (10) 03:00 (16) 01:53 (7)     02:27 (10)
        04:03 (12) 06:12 (12) 08:15 (12) 12:17 (13) 19:33 (10) 23:04 (10) 26:27 (9) 33:22 (8) 35:01 (8) 42:06 (8) 46:07 (8) 49:13 (8) 56:06 (8) 61:05 (8) 65:42 (8) 69:47 (8) 72:47 (8) 74:40 (8)     77:07 (8)
9 Urban Selander Skarpnäcks OL 78:28 04:03 (12) 01:43 (3) 01:52 (6) 03:13 (9) 07:10 (9) 03:34 (10) 02:46 (5) 10:33 (16) 01:33 (4) 08:09 (9) 04:12 (8) 02:59 (9) 07:39 (9) 04:28 (2) 04:31 (1) 03:45 (8) 02:13 (4) 01:45 (4)     02:20 (6)
        04:03 (12) 05:46 (8) 07:38 (7) 10:51 (9) 18:01 (9) 21:35 (9) 24:21 (7) 34:54 (10) 36:27 (10) 44:36 (10) 48:48 (9) 51:47 (9) 59:26 (9) 63:54 (9) 68:25 (9) 72:10 (9) 74:23 (9) 76:08 (9)     78:28 (9)
10 Niklas Wansölin OK Ravinen 83:55 04:51 (19) 02:18 (17) 02:15 (17) 03:28 (12) 08:05 (13) 03:45 (13) 03:45 (10) 05:31 (8) 02:04 (15) 08:19 (10) 05:04 (13) 03:35 (14) 08:25 (15) 05:22 (11) 05:24 (10) 04:07 (11) 02:40 (10) 02:14 (12)     02:43 (12)
        04:51 (19) 07:09 (16) 09:24 (16) 12:52 (16) 20:57 (14) 24:42 (12) 28:27 (11) 33:58 (9) 36:02 (9) 44:21 (9) 49:25 (10) 53:00 (10) 61:25 (10) 66:47 (10) 72:11 (10) 76:18 (10) 78:58 (10) 81:12 (10)     83:55 (10)
11 Thomas Eriksson Tumba-Mälarhöjden OK 87:20 04:37 (18) 03:07 (20) 02:25 (19) 04:10 (21) 08:43 (16) 04:23 (17) 02:53 (6) 06:36 (11) 01:55 (12) 07:31 (6) 04:08 (4) 03:51 (16) 09:01 (17) 05:30 (12) 05:39 (11) 04:54 (15) 02:50 (13) 02:06 (10)     03:01 (18)
        04:37 (18) 07:44 (19) 10:09 (18) 14:19 (19) 23:02 (18) 27:25 (18) 30:18 (13) 36:54 (13) 38:49 (13) 46:20 (11) 50:28 (11) 54:19 (11) 63:20 (11) 68:50 (11) 74:29 (11) 79:23 (11) 82:13 (11) 84:19 (11)     87:20 (11)
12 Mattias Berglund Bromma-Vällingby SOK 91:08 04:22 (17) 02:48 (19) 02:01 (11) 03:20 (10) 07:34 (11) 03:41 (11) 03:19 (7) 08:31 (14) 02:49 (19) 11:05 (16) 05:05 (14) 03:26 (12) 08:05 (12) 05:48 (15) 06:23 (14) 04:41 (12) 02:51 (14) 02:28 (15)     02:51 (15)
        04:22 (17) 07:10 (17) 09:11 (15) 12:31 (15) 20:05 (12) 23:46 (11) 27:05 (10) 35:36 (11) 38:25 (11) 49:30 (12) 54:35 (12) 58:01 (12) 66:06 (12) 71:54 (12) 78:17 (12) 82:58 (12) 85:49 (12) 88:17 (12)     91:08 (12)
13 Jesper Lagerberg OK Södertörn 100:10 04:01 (10) 01:50 (6) 01:47 (4) 03:47 (17) 06:26 (6) 03:07 (4) 17:02 (21) 05:46 (9) 01:37 (7) 07:48 (7) 05:03 (12) 02:49 (6) 17:58 (21) 04:32 (4) 05:02 (8) 03:19 (3) 03:08 (17) 02:34 (16)     02:34 (11)
        04:01 (10) 05:51 (9) 07:38 (7) 11:25 (10) 17:51 (8) 20:58 (8) 38:00 (16) 43:46 (15) 45:23 (15) 53:11 (13) 58:14 (13) 61:03 (13) 79:01 (16) 83:33 (15) 88:35 (14) 91:54 (13) 95:02 (13) 97:36 (13)     100:10 (13)
14 Emil Helander Tullinge SK 101:03 04:03 (12) 03:21 (21) 02:11 (16) 03:38 (14) 07:44 (12) 05:13 (20) 03:26 (9) 07:05 (13) 01:55 (12) 19:11 (21) 05:28 (17) 03:48 (15) 08:05 (12) 05:41 (14) 06:49 (15) 05:42 (18) 02:42 (11) 02:09 (11)     02:52 (16)
        04:03 (12) 07:24 (18) 09:35 (17) 13:13 (17) 20:57 (14) 26:10 (17) 29:36 (12) 36:41 (12) 38:36 (12) 57:47 (15) 63:15 (15) 67:03 (14) 75:08 (13) 80:49 (13) 87:38 (13) 93:20 (14) 96:02 (14) 98:11 (14)     101:03 (14)
15 MORIO Pereverzina Centrum 108:08 04:15 (15) 02:09 (11) 02:15 (17) 03:21 (11) 09:15 (18) 03:59 (14) 09:01 (15) 13:08 (18) 03:28 (21) 08:55 (11) 05:02 (11) 03:20 (11) 07:45 (10) 08:39 (21) 09:03 (19) 05:26 (17) 02:47 (12) 03:27 (18)     02:53 (17)
        04:15 (15) 06:24 (14) 08:39 (14) 12:00 (12) 21:15 (16) 25:14 (15) 34:15 (15) 47:23 (16) 50:51 (17) 59:46 (16) 64:48 (16) 68:08 (15) 75:53 (14) 84:32 (16) 93:35 (15) 99:01 (15) 101:48 (15) 105:15 (15)     108:08 (15)
16 Einar Bodström Kamrat och IF KIF 108:53 04:02 (11) 02:15 (15) 04:24 (21) 03:39 (15) 10:24 (20) 04:56 (18) 11:27 (16) 06:29 (10) 02:18 (17) 10:23 (13) 05:08 (15) 03:28 (13) 09:05 (18) 05:19 (10) 10:30 (20) 05:25 (16) 04:22 (19) 02:34 (16)     02:45 (14)
        04:02 (11) 06:17 (13) 10:41 (20) 14:20 (20) 24:44 (21) 29:40 (20) 41:07 (18) 47:36 (17) 49:54 (16) 60:17 (17) 65:25 (17) 68:53 (16) 77:58 (15) 83:17 (14) 93:47 (16) 99:12 (16) 103:34 (16) 106:08 (16)     108:53 (16)
17 Arnau Requena Fernández Centrum OK 113:40 03:46 (8) 02:17 (16) 01:54 (7) 02:49 (6) 10:48 (21) 03:44 (12) 07:23 (14) 08:53 (15) 02:29 (18) 10:30 (14) 08:07 (21) 14:44 (21) 07:53 (11) 06:03 (16) 07:25 (17) 07:35 (20) 02:31 (8) 02:05 (9)     02:44 (13)
        03:46 (8) 06:03 (11) 07:57 (10) 10:46 (8) 21:34 (17) 25:18 (16) 32:41 (14) 41:34 (14) 44:03 (14) 54:33 (14) 62:40 (14) 77:24 (18) 85:17 (18) 91:20 (18) 98:45 (18) 106:20 (18) 108:51 (18) 110:56 (17)     113:40 (17)
18 Staffan Zilling OK Södertörn 114:28 04:18 (16) 02:12 (13) 02:08 (15) 03:52 (19) 08:19 (15) 04:20 (16) 16:16 (19) 10:39 (17) 01:53 (11) 12:36 (19) 05:33 (18) 04:09 (19) 08:38 (16) 06:16 (17) 06:08 (13) 06:25 (19) 03:12 (18) 04:20 (20)     03:14 (19)
        04:18 (16) 06:30 (15) 08:38 (13) 12:30 (14) 20:49 (13) 25:09 (14) 41:25 (19) 52:04 (18) 53:57 (18) 66:33 (18) 72:06 (18) 76:15 (17) 84:53 (17) 91:09 (17) 97:17 (17) 103:42 (17) 106:54 (17) 111:14 (18)     114:28 (18)
19 Aleksandr Manoilov Järfälla OK 120:16 03:51 (9) 02:06 (10) 02:03 (12) 03:36 (13) 08:10 (14) 05:10 (19) 14:05 (18) 15:17 (19) 02:10 (16) 15:59 (20) 04:39 (10) 03:58 (17) 13:58 (19) 05:36 (13) 07:20 (16) 04:48 (14) 02:51 (14) 02:19 (13)     02:20 (6)
        03:51 (9) 05:57 (10) 08:00 (11) 11:36 (11) 19:46 (11) 24:56 (13) 39:01 (17) 54:18 (19) 56:28 (19) 72:27 (19) 77:06 (19) 81:04 (19) 95:02 (19) 100:38 (19) 107:58 (19) 112:46 (19) 115:37 (19) 117:56 (19)     120:16 (19)
20 Axel Dumont Klubblös 137:37 07:02 (21) 02:04 (8) 02:03 (12) 03:51 (18) 09:42 (19) 04:03 (15) 13:49 (17) 24:08 (21) 01:35 (5) 12:23 (18) 05:33 (18) 04:02 (18) 08:24 (14) 07:29 (19) 08:14 (18) 04:45 (13) 11:23 (21) 03:33 (19)     03:34 (20)
        07:02 (21) 09:06 (21) 11:09 (21) 15:00 (21) 24:42 (20) 28:45 (19) 42:34 (20) 66:42 (20) 68:17 (20) 80:40 (20) 86:13 (20) 90:15 (20) 98:39 (20) 106:08 (20) 114:22 (20) 119:07 (20) 130:30 (20) 134:03 (20)     137:37 (20)
21 Matthieu Desponds Klubblös 178:02 05:12 (20) 02:41 (18) 02:37 (20) 03:43 (16) 09:12 (17) 23:32 (21) 16:30 (20) 18:41 (20) 03:09 (20) 10:31 (15) 05:48 (20) 04:45 (20) 14:18 (20) 08:09 (20) 10:51 (21) 20:03 (21) 04:42 (20) 05:39 (21)     07:59 (21)
        05:12 (20) 07:53 (20) 10:30 (19) 14:13 (18) 23:25 (19) 46:57 (21) 63:27 (21) 82:08 (21) 85:17 (21) 95:48 (21) 101:36 (21) 106:21 (21) 120:39 (21) 128:48 (21) 139:39 (21) 159:42 (21) 164:24 (21) 170:03 (21)     178:02 (21)
- Klas Johansson Kif Minustid 326:59   02:32   02:32   04:43   07:43   06:18   03:01   07:49   16:51   01:47   12:57   06:17   03:38   09:13   05:47   Minustid   06:03   05:02   04:15      
        326:59   329:31   332:03   336:46   344:29   350:47   353:48   361:37   378:28   380:15   393:12   399:29   403:07   412:20   418:07   Ej tid  ----->               Minustid  
- Karin Hagwall IFK Lidingö SOK 82:27 04:10   03:04   02:14   02:55   07:04   03:46   06:40   24:14   05:22                                           22:58  
        04:10   07:14   09:28   12:23   19:27   23:13   29:53   54:07   59:29                                           82:27  
- Gustav Melander Centrum OK 320:27 04:49   01:57   01:51   02:57   06:53   03:20                                                       298:40  
        04:49   06:46   08:37   11:34   18:27   21:47                                                       320:27  
- Martin Lindskog Ravinen 355:11 03:27   02:26   01:49   02:41   06:53   03:21   05:45   05:37   01:48   06:50   04:25   02:55                               307:14  
        03:27   05:53   07:42   10:23   17:16   20:37   26:22   31:59   33:47   40:37   45:02   47:57                               355:11  
- Hugo Lindskog Ravinen 357:16 03:42   02:03   02:39   03:40   10:43   08:23                                                       326:06  
        03:42   05:45   08:24   12:04   22:47   31:10                                                       357:16  
- Fredrik Grimborg Skarpnäcks OL 430:00 04:34   01:53   02:24   07:08   10:53   02:39   03:05                                                   397:24  
        04:34   06:27   08:51   15:59   26:52   29:31   32:36                                                   430:00  
- Laurent Cazor Klubblös                                                                                  
                                                                                       
                                                                                       
                                                                                       
Plac Bana B - 5,3 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13                           Mål  
1 Tomas Holmberg OK Södertörn 48:27 03:25 (6) 01:50 (1) 01:37 (2) 02:39 (2) 06:16 (2) 02:52 (2) 03:56 (5) 03:13 (10) 06:08 (1) 04:26 (1) 04:59 (1) 02:06 (7) 02:58 (4)                         02:02 (2)
        03:25 (6) 05:15 (2) 06:52 (1) 09:31 (1) 15:47 (1) 18:39 (2) 22:35 (2) 25:48 (2) 31:56 (2) 36:22 (2) 41:21 (2) 43:27 (1) 46:25 (1)                         48:27 (1)
2 Stefan Svensson Gelius Snättringe SK 49:20 03:23 (3) 01:59 (7) 01:48 (3) 02:53 (6) 05:59 (1) 02:27 (1) 03:46 (3) 02:46 (5) 06:20 (3) 04:51 (3) 05:04 (3) 02:43 (26) 02:51 (2)                         02:30 (11)
        03:23 (3) 05:22 (5) 07:10 (3) 10:03 (4) 16:02 (2) 18:29 (1) 22:15 (1) 25:01 (1) 31:21 (1) 36:12 (1) 41:16 (1) 43:59 (2) 46:50 (2)                         49:20 (2)
3 Olle Tyrland Centrum OK 51:25 03:14 (1) 02:06 (13) 01:36 (1) 02:52 (5) 06:16 (2) 03:53 (22) 03:32 (1) 03:16 (13) 07:34 (12) 04:53 (5) 05:00 (2) 01:57 (3) 03:01 (6)                         02:15 (3)
        03:14 (1) 05:20 (4) 06:56 (2) 09:48 (2) 16:04 (3) 19:57 (3) 23:29 (3) 26:45 (3) 34:19 (3) 39:12 (3) 44:12 (3) 46:09 (3) 49:10 (3)                         51:25 (3)
4 Henrik Lundfors IFK Enskede 51:49 03:18 (2) 01:50 (1) 02:17 (28) 02:38 (1) 06:21 (5) 04:21 (26) 04:44 (18) 03:16 (13) 06:27 (4) 04:48 (2) 05:06 (4) 01:48 (1) 02:54 (3)                         02:01 (1)
        03:18 (2) 05:08 (1) 07:25 (5) 10:03 (4) 16:24 (4) 20:45 (5) 25:29 (5) 28:45 (7) 35:12 (6) 40:00 (6) 45:06 (4) 46:54 (4) 49:48 (4)                         51:49 (4)
5 Anders Back Klubblös 53:59 03:37 (9) 01:58 (6) 02:21 (34) 03:05 (12) 06:30 (6) 03:36 (16) 04:31 (10) 02:42 (3) 06:38 (5) 04:56 (7) 05:54 (20) 02:36 (23) 03:06 (7)                         02:29 (10)
        03:37 (9) 05:35 (7) 07:56 (11) 11:01 (10) 17:31 (7) 21:07 (6) 25:38 (6) 28:20 (5) 34:58 (5) 39:54 (5) 45:48 (5) 48:24 (5) 51:30 (5)                         53:59 (5)
6 Isak Gelius Snättringe SK 55:28 03:23 (3) 01:55 (3) 02:00 (7) 02:41 (3) 08:39 (27) 03:27 (12) 03:44 (2) 02:35 (1) 06:17 (2) 05:00 (10) 07:16 (35) 03:15 (38) 02:58 (4)                         02:18 (4)
        03:23 (3) 05:18 (3) 07:18 (4) 09:59 (3) 18:38 (10) 22:05 (10) 25:49 (7) 28:24 (6) 34:41 (4) 39:41 (4) 46:57 (7) 50:12 (7) 53:10 (6)                         55:28 (6)
7 P-O Ivarsson Haninge SOK 55:40 03:51 (13) 01:56 (4) 02:05 (14) 03:01 (8) 06:16 (2) 03:24 (8) 04:29 (8) 02:38 (2) 07:54 (16) 05:30 (20) 05:18 (9) 02:19 (12) 04:34 (31)                         02:25 (8)
        03:51 (13) 05:47 (9) 07:52 (9) 10:53 (8) 17:09 (5) 20:33 (4) 25:02 (4) 27:40 (4) 35:34 (7) 41:04 (7) 46:22 (6) 48:41 (6) 53:15 (7)                         55:40 (7)
8 Per Franzén OK Södertörn 56:13 03:53 (14) 02:14 (20) 01:54 (5) 03:13 (18) 07:11 (11) 03:10 (4) 04:42 (15) 03:14 (11) 07:43 (15) 05:16 (15) 05:21 (12) 02:21 (15) 03:30 (12)                         02:31 (12)
        03:53 (14) 06:07 (13) 08:01 (13) 11:14 (12) 18:25 (9) 21:35 (8) 26:17 (8) 29:31 (8) 37:14 (8) 42:30 (8) 47:51 (8) 50:12 (7) 53:42 (8)                         56:13 (8)
9 Torbjörn Persson Nässjö OK 56:50 03:35 (7) 02:16 (23) 02:02 (10) 03:02 (9) 07:10 (10) 03:14 (7) 05:01 (25) 03:28 (19) 07:38 (14) 05:25 (18) 05:26 (14) 02:36 (23) 03:25 (10)                         02:32 (13)
        03:35 (7) 05:51 (11) 07:53 (10) 10:55 (9) 18:05 (8) 21:19 (7) 26:20 (9) 29:48 (9) 37:26 (9) 42:51 (9) 48:17 (9) 50:53 (10) 54:18 (9)                         56:50 (9)
10 Emelie Holmström KIF 57:15 04:23 (24) 02:03 (10) 02:15 (26) 03:05 (12) 06:56 (7) 03:35 (14) 04:54 (22) 04:19 (27) 07:05 (8) 05:01 (12) 05:12 (7) 02:04 (5) 03:55 (23)                         02:28 (9)
        04:23 (24) 06:26 (21) 08:41 (22) 11:46 (19) 18:42 (11) 22:17 (11) 27:11 (13) 31:30 (14) 38:35 (11) 43:36 (10) 48:48 (10) 50:52 (9) 54:47 (10)                         57:15 (10)
11 Kristoffer Edshage Centrum OK 57:40 04:26 (26) 02:06 (13) 02:02 (10) 03:07 (14) 07:05 (9) 03:09 (3) 05:17 (29) 04:55 (38) 06:55 (6) 05:08 (13) 05:07 (6) 02:19 (12) 03:22 (9)                         02:42 (18)
        04:26 (26) 06:32 (22) 08:34 (19) 11:41 (18) 18:46 (12) 21:55 (9) 27:12 (14) 32:07 (17) 39:02 (14) 44:10 (13) 49:17 (11) 51:36 (11) 54:58 (11)                         57:40 (11)
12 Sofia Persson Snättringe SK 58:05 04:12 (20) 02:10 (17) 02:04 (12) 03:04 (10) 08:00 (23) 03:24 (8) 04:30 (9) 02:57 (6) 08:26 (21) 05:15 (14) 05:18 (9) 02:18 (11) 03:32 (14)                         02:55 (27)
        04:12 (20) 06:22 (18) 08:26 (16) 11:30 (15) 19:30 (17) 22:54 (15) 27:24 (15) 30:21 (11) 38:47 (13) 44:02 (12) 49:20 (12) 51:38 (12) 55:10 (12)                         58:05 (12)
13 Jan Frödin IFK Enskede 58:42 03:36 (8) 02:13 (18) 01:52 (4) 02:46 (4) 07:00 (8) 07:40 (42) 05:09 (27) 02:43 (4) 07:04 (7) 06:19 (29) 05:06 (4) 02:17 (10) 02:36 (1)                         02:21 (5)
        03:36 (8) 05:49 (10) 07:41 (7) 10:27 (6) 17:27 (6) 25:07 (24) 30:16 (23) 32:59 (20) 40:03 (17) 46:22 (19) 51:28 (16) 53:45 (16) 56:21 (13)                         58:42 (13)
14 Peter Landén Gustavsbergs OK 58:49 05:02 (36) 02:13 (18) 02:06 (16) 03:37 (26) 07:31 (15) 03:26 (11) 04:55 (24) 04:20 (28) 07:06 (9) 04:58 (9) 05:13 (8) 02:05 (6) 03:53 (22)                         02:24 (7)
        05:02 (36) 07:15 (32) 09:21 (30) 12:58 (27) 20:29 (24) 23:55 (20) 28:50 (19) 33:10 (21) 40:16 (18) 45:14 (15) 50:27 (14) 52:32 (13) 56:25 (14)                         58:49 (14)
15 Björn Rundström OK Ravinen 60:26 03:44 (11) 02:38 (33) 02:18 (30) 03:40 (29) 07:14 (12) 05:59 (35) 05:01 (25) 03:20 (16) 07:54 (16) 04:56 (7) 05:18 (9) 02:00 (4) 03:26 (11)                         02:58 (30)
        03:44 (11) 06:22 (18) 08:40 (20) 12:20 (24) 19:34 (18) 25:33 (25) 30:34 (25) 33:54 (22) 41:48 (22) 46:44 (20) 52:02 (18) 54:02 (17) 57:28 (15)                         60:26 (15)
16 Karl Bengtson Sol Tranås 60:48 03:40 (10) 02:03 (10) 02:01 (8) 03:33 (23) 07:39 (19) 03:24 (9) 04:43 (17) 03:00 (7) 09:55 (32) 05:23 (17) 05:59 (23) 02:22 (16) 04:07 (26)                         02:59 (31)
        03:40 (10) 05:43 (8) 07:44 (8) 11:17 (14) 18:56 (14) 22:20 (12) 27:03 (11) 30:03 (10) 39:58 (16) 45:21 (16) 51:20 (15) 53:42 (15) 57:49 (16)                         60:48 (16)
17 Filip Lindqvist Täby OK 61:24 03:24 (5) 02:08 (15) 02:08 (18) 03:00 (7) 08:38 (26) 03:12 (5) 04:35 (11) 05:12 (40) 09:00 (28) 06:03 (25) 05:58 (21) 01:55 (2) 03:16 (8)                         02:55 (27)
        03:24 (5) 05:32 (6) 07:40 (6) 10:40 (7) 19:18 (16) 22:30 (13) 27:05 (12) 32:17 (18) 41:17 (20) 47:20 (22) 53:18 (22) 55:13 (20) 58:29 (17)                         61:24 (17)
18 Henrik Morast Haninge SOK 61:30 04:08 (19) 02:17 (24) 02:15 (26) 03:33 (23) 07:30 (14) 03:44 (20) 04:46 (19) 03:03 (8) 07:20 (11) 06:23 (30) 06:30 (29) 03:43 (41) 03:31 (13)                         02:47 (23)
        04:08 (19) 06:25 (20) 08:40 (20) 12:13 (23) 19:43 (20) 23:27 (17) 28:13 (16) 31:16 (13) 38:36 (12) 44:59 (14) 51:29 (17) 55:12 (19) 58:43 (18)                         61:30 (18)
19 Gunnar Langs Skarpnäcks OL 61:49 04:36 (30) 02:41 (34) 02:31 (37) 03:46 (33) 07:34 (17) 03:37 (17) 04:27 (7) 04:43 (34) 07:11 (10) 05:00 (10) 06:26 (28) 02:32 (20) 03:41 (16)                         03:04 (33)
        04:36 (30) 07:17 (33) 09:48 (34) 13:34 (33) 21:08 (26) 24:45 (23) 29:12 (20) 33:55 (23) 41:06 (19) 46:06 (17) 52:32 (19) 55:04 (18) 58:45 (19)                         61:49 (19)
20 Johan Lindqvist Täby OK 62:41 03:57 (15) 02:02 (9) 01:59 (6) 03:14 (19) 08:30 (25) 03:13 (6) 06:27 (37) 03:36 (22) 08:40 (23) 06:05 (26) 05:58 (21) 02:19 (13) 03:52 (21)                         02:49 (24)
        03:57 (15) 05:59 (12) 07:58 (12) 11:12 (11) 19:42 (19) 22:55 (16) 29:22 (21) 32:58 (19) 41:38 (21) 47:43 (23) 53:41 (23) 56:00 (23) 59:52 (20)                         62:41 (20)
21 Tomas Mattsson OK Södertörn 63:12 04:03 (18) 02:04 (12) 02:04 (12) 03:04 (10) 07:34 (17) 04:46 (29) 04:39 (14) 03:21 (17) 10:18 (35) 05:19 (16) 05:33 (16) 03:02 (34) 04:31 (28)                         02:54 (26)
        04:03 (18) 06:07 (13) 08:11 (14) 11:15 (13) 18:49 (13) 23:35 (19) 28:14 (17) 31:35 (15) 41:53 (23) 47:12 (21) 52:45 (20) 55:47 (22) 60:18 (21)                         63:12 (21)
22 Ove Oksvold Centrum OK 63:39 04:27 (27) 02:14 (20) 02:14 (25) 04:20 (39) 07:50 (22) 03:37 (17) 05:18 (30) 05:09 (39) 08:45 (25) 04:54 (6) 06:04 (24) 02:10 (8) 03:51 (20)                         02:46 (22)
        04:27 (27) 06:41 (24) 08:55 (24) 13:15 (30) 21:05 (25) 24:42 (22) 30:00 (22) 35:09 (27) 43:54 (26) 48:48 (24) 54:52 (24) 57:02 (24) 60:53 (22)                         63:39 (22)
23 Ingrid Andre Tumba-Mälarhöjden 64:57 03:50 (12) 02:27 (29) 02:09 (20) 03:08 (16) 07:26 (13) 03:35 (14) 03:55 (4) 04:11 (25) 07:34 (12) 05:36 (23) 06:12 (27) 02:45 (27) 09:28 (46)                         02:41 (17)
        03:50 (12) 06:17 (16) 08:26 (16) 11:34 (17) 19:00 (15) 22:35 (14) 26:30 (10) 30:41 (12) 38:15 (10) 43:51 (11) 50:03 (13) 52:48 (14) 62:16 (23)                         64:57 (23)
24 Jan Lavén Gustavsbergs OK 65:21 03:59 (16) 02:09 (16) 02:05 (14) 03:18 (20) 09:37 (35) 06:34 (38) 04:23 (6) 04:18 (26) 09:13 (29) 05:42 (24) 05:23 (13) 02:14 (9) 03:41 (16)                         02:45 (21)
        03:59 (16) 06:08 (15) 08:13 (15) 11:31 (16) 21:08 (26) 27:42 (32) 32:05 (28) 36:23 (31) 45:36 (29) 51:18 (26) 56:41 (25) 58:55 (25) 62:36 (24)                         65:21 (24)
25 Niklas Erlandsson OK Södertörn 65:48 04:01 (17) 02:52 (39) 02:01 (8) 03:07 (14) 07:47 (21) 03:40 (19) 04:49 (20) 03:31 (20) 08:03 (18) 06:26 (32) 06:42 (30) 02:32 (20) 07:37 (43)                         02:40 (16)
        04:01 (17) 06:53 (27) 08:54 (23) 12:01 (21) 19:48 (21) 23:28 (18) 28:17 (18) 31:48 (16) 39:51 (15) 46:17 (18) 52:59 (21) 55:31 (21) 63:08 (25)                         65:48 (25)
26 Anna-Karin Sundqvist Tullinge SK 66:20 05:17 (38) 02:27 (29) 02:17 (28) 03:34 (25) 08:54 (29) 05:10 (32) 05:25 (32) 03:14 (11) 08:55 (27) 06:08 (27) 05:53 (19) 02:31 (19) 04:01 (25)                         02:34 (14)
        05:17 (38) 07:44 (35) 10:01 (35) 13:35 (34) 22:29 (30) 27:39 (31) 33:04 (33) 36:18 (30) 45:13 (28) 51:21 (27) 57:14 (26) 59:45 (26) 63:46 (26)                         66:20 (26)
27 Anders Mattsson OK Älvsjö-Örby 67:08 04:20 (22) 02:20 (26) 02:20 (32) 03:12 (17) 07:45 (20) 04:02 (23) 06:30 (39) 04:25 (29) 08:40 (23) 08:26 (41) 05:50 (17) 02:38 (25) 03:48 (18)                         02:52 (25)
        04:20 (22) 06:40 (23) 09:00 (25) 12:12 (22) 19:57 (22) 23:59 (21) 30:29 (24) 34:54 (25) 43:34 (24) 52:00 (28) 57:50 (28) 60:28 (27) 64:16 (27)                         67:08 (27)
28 Monica Hatlen Snättringe SK 68:10 07:48 (45) 02:19 (25) 02:08 (18) 03:44 (30) 08:22 (24) 03:30 (13) 04:54 (22) 04:52 (37) 08:24 (20) 06:15 (28) 06:10 (26) 02:50 (29) 03:48 (18)                         03:06 (35)
        07:48 (45) 10:07 (44) 12:15 (44) 15:59 (40) 24:21 (36) 27:51 (33) 32:45 (32) 37:37 (33) 46:01 (31) 52:16 (30) 58:26 (29) 61:16 (29) 65:04 (28)                         68:10 (28)
29 Börje Persson OK Ravinen 69:53 04:20 (22) 02:00 (8) 02:09 (20) 03:28 (21) 11:37 (40) 03:50 (21) 04:36 (12) 03:07 (9) 08:35 (22) 06:57 (39) 06:51 (32) 03:10 (36) 05:35 (38)                         03:38 (41)
        04:20 (22) 06:20 (17) 08:29 (18) 11:57 (20) 23:34 (34) 27:24 (28) 32:00 (27) 35:07 (26) 43:42 (25) 50:39 (25) 57:30 (27) 60:40 (28) 66:15 (29)                         69:53 (29)
30 Malin Lindskog Ravinen 71:03 04:36 (30) 02:31 (32) 02:12 (23) 03:44 (30) 08:46 (28) 06:14 (36) 04:38 (13) 03:23 (18) 08:21 (19) 09:19 (43) 07:09 (34) 02:35 (22) 05:12 (36)                         02:23 (6)
        04:36 (30) 07:07 (30) 09:19 (29) 13:03 (29) 21:49 (28) 28:03 (34) 32:41 (31) 36:04 (28) 44:25 (27) 53:44 (32) 60:53 (33) 63:28 (32) 68:40 (32)                         71:03 (30)
31 Mikael Sundqvist Tullinge SK 71:28 04:35 (29) 02:27 (29) 02:20 (32) 03:39 (28) 09:31 (33) 04:16 (24) 05:52 (34) 04:32 (30) 09:56 (33) 06:38 (36) 06:57 (33) 02:54 (33) 04:36 (32)                         03:15 (36)
        04:35 (29) 07:02 (29) 09:22 (31) 13:01 (28) 22:32 (31) 26:48 (27) 32:40 (30) 37:12 (32) 47:08 (32) 53:46 (33) 60:43 (32) 63:37 (33) 68:13 (31)                         71:28 (31)
32 Nina Eriksson Söders SOL 71:36 04:31 (28) 02:15 (22) 02:26 (36) 04:19 (38) 09:30 (31) 04:30 (27) 04:52 (21) 03:49 (23) 09:29 (30) 06:32 (34) 07:17 (36) 02:53 (31) 05:45 (39)                         03:28 (40)
        04:31 (28) 06:46 (25) 09:12 (28) 13:31 (32) 23:01 (33) 27:31 (29) 32:23 (29) 36:12 (29) 45:41 (30) 52:13 (29) 59:30 (30) 62:23 (30) 68:08 (30)                         71:36 (32)
33 Fredrik Morast Haninge SOK 72:50 04:25 (25) 02:43 (37) 02:36 (39) 03:44 (30) 09:25 (30) 04:38 (28) 05:35 (33) 05:50 (42) 11:22 (36) 06:23 (30) 05:52 (18) 03:39 (40) 03:56 (24)                         02:42 (19)
        04:25 (25) 07:08 (31) 09:44 (33) 13:28 (31) 22:53 (32) 27:31 (29) 33:06 (34) 38:56 (35) 50:18 (34) 56:41 (34) 62:33 (34) 66:12 (34) 70:08 (33)                         72:50 (33)
34 Jan Stridh Skogsluffarnas OK 75:42 04:54 (35) 01:57 (5) 02:13 (24) 03:47 (34) 07:33 (16) 05:35 (34) 05:13 (28) 03:16 (13) 13:37 (41) 05:28 (19) 06:43 (31) 02:51 (30) 08:11 (45)                         04:24 (42)
        04:54 (35) 06:51 (26) 09:04 (26) 12:51 (26) 20:24 (23) 25:59 (26) 31:12 (26) 34:28 (24) 48:05 (33) 53:33 (31) 60:16 (31) 63:07 (31) 71:18 (34)                         75:42 (34)
35 Vendela Rundström OK Ravinen 78:22 04:37 (32) 03:14 (43) 02:51 (43) 04:45 (42) 09:30 (31) 04:18 (25) 08:09 (44) 04:43 (34) 12:49 (40) 06:37 (35) 07:43 (38) 02:24 (17) 03:37 (15)                         03:05 (34)
        04:37 (32) 07:51 (37) 10:42 (38) 15:27 (38) 24:57 (38) 29:15 (35) 37:24 (36) 42:07 (37) 54:56 (37) 61:33 (37) 69:16 (37) 71:40 (37) 75:17 (35)                         78:22 (35)
36 Pontus Fulke OK Älvsjö-Örby 79:13 04:47 (33) 02:41 (34) 02:06 (16) 04:08 (36) 10:20 (37) 06:41 (39) 07:07 (42) 03:51 (24) 11:22 (36) 06:26 (32) 05:32 (15) 04:44 (46) 06:32 (40)                         02:56 (29)
        04:47 (33) 07:28 (34) 09:34 (32) 13:42 (35) 24:02 (35) 30:43 (37) 37:50 (38) 41:41 (36) 53:03 (35) 59:29 (35) 65:01 (35) 69:45 (35) 76:17 (37)                         79:13 (36)
37 Petter Schaffer Centrum OK 79:17 07:52 (46) 02:23 (27) 02:23 (35) 05:45 (45) 11:12 (39) 04:52 (31) 05:22 (31) 04:36 (31) 09:40 (31) 06:40 (37) 07:48 (39) 02:49 (28) 04:31 (28)                         03:24 (38)
        07:52 (46) 10:15 (45) 12:38 (45) 18:23 (45) 29:35 (42) 34:27 (40) 39:49 (39) 44:25 (39) 54:05 (36) 60:45 (36) 68:33 (36) 71:22 (36) 75:53 (36)                         79:17 (37)
38 Karolina Bergh Papasikas Skarpnäcks OL 81:05 04:18 (21) 02:41 (34) 02:11 (22) 03:37 (26) 09:36 (34) 07:49 (43) 04:42 (15) 03:32 (21) 21:22 (45) 05:32 (21) 06:04 (24) 02:28 (18) 04:36 (32)                         02:37 (15)
        04:18 (21) 06:59 (28) 09:10 (27) 12:47 (25) 22:23 (29) 30:12 (36) 34:54 (35) 38:26 (34) 59:48 (40) 65:20 (39) 71:24 (39) 73:52 (38) 78:28 (38)                         81:05 (38)
39 Anders Holmqvist Snättringe SK 82:11 06:37 (43) 02:55 (41) 02:35 (38) 04:50 (43) 09:50 (36) 06:14 (36) 07:02 (41) 06:39 (44) 09:57 (34) 05:35 (22) 08:58 (41) 02:53 (31) 04:46 (35)                         03:20 (37)
        06:37 (43) 09:32 (43) 12:07 (43) 16:57 (43) 26:47 (39) 33:01 (39) 40:03 (40) 46:42 (41) 56:39 (38) 62:14 (38) 71:12 (38) 74:05 (39) 78:51 (39)                         82:11 (39)
40 Patrik Wendelius IFK Lidingö SOK 83:29 05:57 (41) 02:25 (28) 02:18 (30) 03:31 (22) 10:27 (38) 07:10 (40) 05:54 (35) 04:50 (36) 18:28 (42) 04:51 (3) 07:26 (37) 03:05 (35) 04:08 (27)                         02:59 (31)
        05:57 (41) 08:22 (38) 10:40 (37) 14:11 (36) 24:38 (37) 31:48 (38) 37:42 (37) 42:32 (38) 61:00 (41) 65:51 (40) 73:17 (40) 76:22 (40) 80:30 (40)                         83:29 (40)
41 Daniel Helander Tullinge SK 91:11 04:53 (34) 02:52 (39) 02:49 (42) 04:24 (40) 13:15 (43) 08:00 (44) 06:27 (37) 06:32 (43) 08:53 (26) 11:12 (45) 09:25 (43) 03:50 (42) 05:15 (37)                         03:24 (38)
        04:53 (34) 07:45 (36) 10:34 (36) 14:58 (37) 28:13 (40) 36:13 (43) 42:40 (43) 49:12 (43) 58:05 (39) 69:17 (41) 78:42 (41) 82:32 (41) 87:47 (41)                         91:11 (41)
42 Carin Homann Järfälla OK 92:40 05:07 (37) 04:13 (46) 02:36 (39) 04:04 (35) 14:28 (44) 04:50 (30) 06:22 (36) 04:38 (33) 19:49 (44) 06:44 (38) 09:18 (42) 03:17 (39) 04:32 (30)                         02:42 (18)
        05:07 (37) 09:20 (42) 11:56 (41) 16:00 (41) 30:28 (44) 35:18 (41) 41:40 (41) 46:18 (40) 66:07 (42) 72:51 (42) 82:09 (42) 85:26 (42) 89:58 (42)                         92:40 (42)
43 Katarina Lindbärg OK Södertörn 98:45 05:42 (39) 02:56 (42) 02:53 (45) 04:43 (41) 12:18 (41) 08:21 (45) 07:35 (43) 10:09 (46) 11:35 (38) 07:55 (40) 08:56 (40) 04:17 (43) 06:41 (42)                         04:44 (43)
        05:42 (39) 08:38 (39) 11:31 (39) 16:14 (42) 28:32 (41) 36:53 (44) 44:28 (44) 54:37 (44) 66:12 (43) 74:07 (43) 83:03 (43) 87:20 (43) 94:01 (43)                         98:45 (43)
44 Per Westerlund Skogsluffarnas OK 104:08 05:45 (40) 03:30 (44) 02:51 (43) 04:55 (44) 12:36 (42) 09:54 (46) 11:00 (46) 05:26 (41) 12:05 (39) 09:11 (42) 10:55 (45) 04:31 (44) 06:38 (41)                         04:51 (44)
        05:45 (40) 09:15 (41) 12:06 (42) 17:01 (44) 29:37 (43) 39:31 (45) 50:31 (45) 55:57 (45) 68:02 (44) 77:13 (44) 88:08 (44) 92:39 (44) 99:17 (44)                         104:08 (44)
45 Louise Nilsson Järfälla OK 108:59 06:15 (42) 02:50 (38) 02:36 (39) 04:12 (37) 14:40 (45) 05:32 (33) 06:31 (40) 04:36 (31) 29:39 (46) 09:44 (44) 09:28 (44) 03:11 (37) 04:38 (34)                         05:07 (45)
        06:15 (42) 09:05 (40) 11:41 (40) 15:53 (39) 30:33 (45) 36:05 (42) 42:36 (42) 47:12 (42) 76:51 (45) 86:35 (45) 96:03 (45) 99:14 (45) 103:52 (45)                         108:59 (45)
46 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 125:12 07:15 (44) 04:10 (45) 03:31 (46) 05:54 (46) 15:38 (46) 07:23 (41) 08:26 (45) 09:20 (45) 18:46 (43) 12:24 (46) 14:41 (46) 04:32 (45) 07:38 (44)                         05:34 (46)
        07:15 (44) 11:25 (46) 14:56 (46) 20:50 (46) 36:28 (46) 43:51 (46) 52:17 (46) 61:37 (46) 80:23 (46) 92:47 (46) 107:28 (46) 112:00 (46) 119:38 (46)                         125:12 (46)
- Johan Anemyr Nässjö OK 73:26 04:02   02:18   02:53   03:03   09:48   03:51   05:39   03:14   21:03   08:05   02:22   04:02                               03:06  
        04:02   06:20   09:13   12:16   22:04   25:55   31:34   34:48   55:51   63:56   66:18   70:20                               73:26  
- Johan Sköld Järfälla OK 80:56 05:12   02:54   02:34   03:55   09:56   04:38   07:08   17:37   06:45   07:49   03:10   05:04                               04:14  
        05:12   08:06   10:40   14:35   24:31   29:09   36:17   53:54   60:39   68:28   71:38   76:42                               80:56  
- Magnus Kjellstrand Tumba-Mälarhöjden OK 329:41 04:19   02:31   02:31   03:23                                                               316:57  
        04:19   06:50   09:21   12:44                                                               329:41  
                                                                                       
                                                                                       
Plac Bana C - 3,8 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13                           Mål  
1 Ludvig Ferdman Tullinge SK 40:51 01:10 (16) 05:09 (29) 02:29 (11) 03:50 (20) 02:28 (2) 01:26 (1) 02:29 (2) 03:06 (7) 05:37 (3) 02:23 (3) 02:35 (10) 02:49 (5) 02:17 (4)                         03:03 (23)
        01:10 (16) 06:19 (24) 08:48 (17) 12:38 (18) 15:06 (11) 16:32 (8) 19:01 (2) 22:07 (3) 27:44 (2) 30:07 (2) 32:42 (2) 35:31 (1) 37:48 (1)                         40:51 (1)
2 Kristina Bergstrand Söders-Tyresö 41:10 01:16 (22) 04:18 (7) 02:12 (1) 03:22 (3) 02:34 (5) 01:31 (2) 02:28 (1) 03:04 (5) 05:31 (2) 02:29 (5) 02:33 (8) 04:16 (42) 03:19 (37)                         02:17 (1)
        01:16 (22) 05:34 (9) 07:46 (4) 11:08 (2) 13:42 (1) 15:13 (1) 17:41 (1) 20:45 (1) 26:16 (1) 28:45 (1) 31:18 (1) 35:34 (2) 38:53 (2)                         41:10 (2)
3 Ingemar Gard Söders-Tyresö 41:47 01:10 (16) 03:53 (1) 02:36 (16) 03:58 (25) 03:01 (22) 01:50 (6) 02:42 (4) 03:12 (12) 06:39 (16) 02:59 (26) 02:27 (4) 02:39 (2) 02:03 (2)                         02:38 (8)
        01:10 (16) 05:03 (1) 07:39 (3) 11:37 (6) 14:38 (6) 16:28 (4) 19:10 (4) 22:22 (4) 29:01 (7) 32:00 (6) 34:27 (5) 37:06 (5) 39:09 (4)                         41:47 (3)
4 Stefan Persson Södertälje-Nykvarn OF 42:05 01:14 (20) 04:30 (13) 02:32 (13) 03:40 (13) 02:34 (5) 01:50 (7) 02:57 (11) 03:09 (11) 06:13 (6) 02:35 (9) 02:37 (13) 02:53 (7) 02:20 (7)                         03:01 (22)
        01:14 (20) 05:44 (13) 08:16 (8) 11:56 (7) 14:30 (5) 16:20 (3) 19:17 (5) 22:26 (5) 28:39 (4) 31:14 (3) 33:51 (4) 36:44 (4) 39:04 (3)                         42:05 (4)
5 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 42:30 00:59 (2) 04:20 (10) 02:52 (25) 03:57 (22) 02:40 (10) 01:54 (11) 02:50 (6) 03:08 (10) 06:18 (9) 03:07 (33) 02:36 (11) 03:02 (10) 02:17 (5)                         02:30 (2)
        00:59 (2) 05:19 (5) 08:11 (7) 12:08 (10) 14:48 (10) 16:42 (9) 19:32 (9) 22:40 (7) 28:58 (5) 32:05 (7) 34:41 (6) 37:43 (6) 40:00 (5)                         42:30 (5)
6 Marie Malmborg Söders-Tyresö 43:05 01:53 (54) 04:13 (5) 02:40 (19) 03:21 (2) 02:36 (8) 02:02 (17) 02:54 (8) 03:04 (5) 06:16 (8) 02:36 (10) 03:26 (39) 02:44 (3) 02:15 (3)                         03:05 (25)
        01:53 (54) 06:06 (22) 08:46 (16) 12:07 (8) 14:43 (8) 16:45 (10) 19:39 (10) 22:43 (8) 28:59 (6) 31:35 (5) 35:01 (8) 37:45 (7) 40:00 (5)                         43:05 (6)
7 Ileana von Melen IFK Enskede 43:08 01:07 (12) 04:27 (11) 02:24 (3) 03:29 (6) 02:34 (5) 01:57 (12) 03:22 (19) 02:44 (1) 06:30 (13) 02:44 (12) 02:22 (2) 03:01 (9) 03:30 (43)                         02:57 (17)
        01:07 (12) 05:34 (9) 07:58 (5) 11:27 (4) 14:01 (2) 15:58 (2) 19:20 (7) 22:04 (2) 28:34 (3) 31:18 (4) 33:40 (3) 36:41 (3) 40:11 (7)                         43:08 (7)
8 Johnny Junegard Tullinge SK 44:33 01:23 (32) 04:32 (15) 02:26 (6) 03:46 (16) 02:32 (4) 01:50 (6) 02:48 (5) 03:28 (22) 06:32 (14) 03:01 (28) 02:54 (24) 03:14 (13) 02:38 (19)                         03:29 (41)
        01:23 (32) 05:55 (15) 08:21 (11) 12:07 (8) 14:39 (7) 16:29 (7) 19:17 (5) 22:45 (9) 29:17 (9) 32:18 (10) 35:12 (9) 38:26 (8) 41:04 (8)                         44:33 (8)
9 Gunnar Svanberg Järfälla OK 44:51 02:19 (61) 04:19 (8) 02:16 (2) 04:18 (41) 02:30 (3) 01:47 (4) 03:29 (24) 03:51 (43) 06:02 (4) 02:49 (16) 02:22 (2) 02:48 (4) 03:24 (39)                         02:37 (5)
        02:19 (61) 06:38 (29) 08:54 (18) 13:12 (24) 15:42 (16) 17:29 (13) 20:58 (14) 24:49 (16) 30:51 (12) 33:40 (12) 36:02 (10) 38:50 (9) 42:14 (9)                         44:51 (9)
10 Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 45:41 01:03 (6) 04:33 (16) 02:43 (20) 03:49 (18) 02:39 (9) 01:41 (3) 02:41 (3) 03:30 (25) 06:33 (15) 02:55 (21) 02:38 (14) 05:16 (59) 03:02 (29)                         02:38 (7)
        01:03 (6) 05:36 (11) 08:19 (9) 12:08 (10) 14:47 (9) 16:28 (4) 19:09 (3) 22:39 (6) 29:12 (8) 32:07 (9) 34:45 (7) 40:01 (11) 43:03 (11)                         45:41 (10)
11 Frida Hector Snättringe SK 45:50 01:24 (33) 04:54 (22) 02:45 (21) 04:02 (28) 02:24 (1) 01:53 (10) 03:29 (25) 03:30 (25) 06:13 (6) 02:42 (11) 02:54 (24) 03:18 (15) 03:30 (43)                         02:52 (12)
        01:24 (33) 06:18 (23) 09:03 (22) 13:05 (22) 15:29 (14) 17:22 (12) 20:51 (12) 24:21 (12) 30:34 (11) 33:16 (11) 36:10 (12) 39:28 (10) 42:58 (10)                         45:50 (11)
12 Tina Junegard Tullinge SK 46:18 00:59 (2) 04:08 (3) 02:25 (5) 03:41 (14) 06:57 (66) 03:33 (65) 02:53 (7) 03:17 (16) 07:01 (20) 02:12 (1) 02:09 (1) 02:28 (1) 01:58 (1)                         02:37 (5)
        00:59 (2) 05:07 (3) 07:32 (2) 11:13 (3) 18:10 (32) 21:43 (33) 24:36 (26) 27:53 (25) 34:54 (24) 37:06 (22) 39:15 (19) 41:43 (15) 43:41 (12)                         46:18 (12)
13 Mikael Svartz Centrum OK 46:41 01:17 (24) 05:32 (38) 02:29 (11) 03:46 (16) 02:44 (12) 01:51 (9) 03:20 (17) 03:43 (36) 08:00 (34) 03:13 (36) 02:31 (7) 03:04 (12) 02:35 (15)                         02:36 (4)
        01:17 (24) 06:49 (31) 09:18 (23) 13:04 (21) 15:48 (18) 17:39 (15) 20:59 (15) 24:42 (14) 32:42 (17) 35:55 (17) 38:26 (16) 41:30 (14) 44:05 (14)                         46:41 (13)
14 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 47:23 01:05 (8) 04:58 (26) 02:27 (7) 03:58 (25) 03:14 (30) 02:07 (24) 03:20 (17) 03:36 (31) 06:46 (18) 02:50 (17) 02:33 (8) 04:17 (43) 02:39 (21)                         03:33 (46)
        01:05 (8) 06:03 (19) 08:30 (12) 12:28 (14) 15:42 (16) 17:49 (16) 21:09 (16) 24:45 (15) 31:31 (13) 34:21 (13) 36:54 (13) 41:11 (12) 43:50 (13)                         47:23 (14)
15 Anders Gärderud Enebyberg 47:59 01:59 (56) 05:09 (29) 03:03 (35) 03:56 (21) 03:20 (31) 02:24 (33) 02:55 (10) 03:18 (17) 06:18 (9) 02:54 (20) 02:43 (16) 04:07 (38) 02:31 (12)                         03:22 (38)
        01:59 (56) 07:08 (39) 10:11 (33) 14:07 (30) 17:27 (25) 19:51 (24) 22:46 (21) 26:04 (20) 32:22 (15) 35:16 (15) 37:59 (15) 42:06 (17) 44:37 (15)                         47:59 (15)
16 Ola Nyqvist OK Södertörn 48:26 01:10 (16) 04:54 (22) 02:27 (8) 04:06 (30) 02:53 (17) 02:03 (18) 02:59 (12) 04:04 (51) 07:59 (32) 03:06 (32) 02:49 (20) 03:50 (26) 02:31 (12)                         03:35 (47)
        01:10 (16) 06:04 (21) 08:31 (13) 12:37 (16) 15:30 (15) 17:33 (14) 20:32 (11) 24:36 (13) 32:35 (16) 35:41 (16) 38:30 (17) 42:20 (18) 44:51 (16)                         48:26 (16)
17 Ulf Bråsjö Järla Orientering 49:00 01:05 (8) 04:48 (19) 02:51 (24) 03:49 (18) 03:31 (38) 02:30 (34) 03:28 (23) 03:13 (14) 07:54 (31) 02:48 (15) 02:56 (26) 03:02 (10) 03:48 (56)                         03:17 (33)
        01:05 (8) 05:53 (14) 08:44 (15) 12:33 (15) 16:04 (20) 18:34 (20) 22:02 (18) 25:15 (18) 33:09 (19) 35:57 (18) 38:53 (18) 41:55 (16) 45:43 (18)                         49:00 (17)
18 Per Öhlund Gustavsbergs OK 49:09 01:18 (25) 04:45 (18) 02:52 (25) 04:11 (34) 02:44 (12) 02:01 (15) 04:14 (47) 03:06 (7) 08:42 (45) 03:01 (28) 02:43 (16) 02:58 (8) 03:35 (47)                         02:59 (19)
        01:18 (25) 06:03 (19) 08:55 (19) 13:06 (23) 15:50 (19) 17:51 (18) 22:05 (19) 25:11 (17) 33:53 (20) 36:54 (21) 39:37 (21) 42:35 (19) 46:10 (19)                         49:09 (18)
19 Tommy Lindberg Haninge SOK 49:47 00:57 (1) 04:31 (14) 02:52 (25) 04:06 (30) 02:44 (12) 02:40 (40) 03:05 (14) 03:06 (7) 07:33 (25) 02:57 (24) 02:59 (29) 03:52 (29) 05:33 (66)                         02:52 (12)
        00:57 (1) 05:28 (7) 08:20 (10) 12:26 (13) 15:10 (12) 17:50 (17) 20:55 (13) 24:01 (11) 31:34 (14) 34:31 (14) 37:30 (14) 41:22 (13) 46:55 (20)                         49:47 (19)
20 Bo Davidsson Solna OK 49:55 01:09 (14) 04:28 (12) 03:02 (33) 03:34 (10) 02:58 (20) 01:58 (13) 09:00 (74) 02:55 (4) 05:27 (1) 02:21 (2) 02:42 (15) 03:34 (22) 02:28 (11)                         04:19 (61)
        01:09 (14) 05:37 (12) 08:39 (14) 12:13 (12) 15:11 (13) 17:09 (11) 26:09 (32) 29:04 (31) 34:31 (21) 36:52 (20) 39:34 (20) 43:08 (20) 45:36 (17)                         49:55 (20)
21 Gustav Netz Järla Orientering 50:09 01:08 (13) 04:19 (8) 03:32 (49) 03:38 (12) 05:24 (56) 01:49 (5) 03:40 (33) 02:44 (1) 08:33 (43) 02:34 (7) 03:27 (40) 03:58 (34) 02:35 (15)                         02:48 (10)
        01:08 (13) 05:27 (6) 08:59 (20) 12:37 (16) 18:01 (31) 19:50 (23) 23:30 (22) 26:14 (21) 34:47 (22) 37:21 (23) 40:48 (24) 44:46 (23) 47:21 (22)                         50:09 (21)
22 Örjan Ahnoff Centrum OK 50:14 01:04 (7) 04:12 (4) 02:46 (22) 03:33 (8) 02:44 (12) 04:50 (68) 03:36 (30) 02:45 (3) 07:35 (27) 02:55 (21) 04:09 (60) 04:08 (39) 02:58 (26)                         02:59 (19)
        01:04 (7) 05:16 (4) 08:02 (6) 11:35 (5) 14:19 (4) 19:09 (21) 22:45 (20) 25:30 (19) 33:05 (18) 36:00 (19) 40:09 (22) 44:17 (21) 47:15 (21)                         50:14 (22)
23 Ingemar Bengtsson Söders-Tyresö 50:48 01:01 (4) 04:55 (24) 03:33 (50) 04:08 (32) 05:34 (57) 02:11 (27) 03:26 (21) 03:40 (32) 06:39 (16) 02:57 (24) 04:00 (55) 03:28 (20) 02:38 (18)                         02:38 (7)
        01:01 (4) 05:56 (16) 09:29 (26) 13:37 (26) 19:11 (37) 21:22 (31) 24:48 (28) 28:28 (27) 35:07 (25) 38:04 (25) 42:04 (28) 45:32 (26) 48:10 (24)                         50:48 (23)
24 Hans-Christian Höie Skogsluffarnas OK 51:10 03:13 (67) 05:09 (29) 03:00 (32) 03:35 (11) 06:52 (64) 02:03 (18) 03:02 (13) 03:22 (19) 06:19 (11) 02:30 (6) 02:28 (5) 03:24 (17) 02:32 (14)                         03:41 (51)
        03:13 (67) 08:22 (55) 11:22 (49) 14:57 (37) 21:49 (51) 23:52 (48) 26:54 (41) 30:16 (37) 36:35 (31) 39:05 (29) 41:33 (26) 44:57 (25) 47:29 (23)                         51:10 (24)
25 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 51:17 01:11 (19) 04:48 (19) 03:29 (48) 03:57 (22) 02:42 (11) 02:12 (28) 03:32 (27) 04:29 (60) 09:23 (57) 02:51 (18) 02:46 (19) 03:26 (18) 03:38 (50)                         02:53 (14)
        01:11 (19) 05:59 (17) 09:28 (25) 13:25 (25) 16:07 (21) 18:19 (19) 21:51 (17) 26:20 (22) 35:43 (26) 38:34 (27) 41:20 (25) 44:46 (23) 48:24 (25)                         51:17 (25)
26 Svante Frid Enebybergs IF 52:34 02:57 (66) 04:56 (25) 02:58 (30) 04:10 (33) 02:57 (18) 02:05 (22) 03:29 (24) 03:35 (29) 07:43 (29) 03:05 (30) 02:30 (6) 06:07 (61) 02:44 (22)                         03:18 (34)
        02:57 (66) 07:53 (49) 10:51 (44) 15:01 (39) 17:58 (30) 20:03 (25) 23:32 (23) 27:07 (23) 34:50 (23) 37:55 (24) 40:25 (23) 46:32 (29) 49:16 (26)                         52:34 (26)
27 Anders Larsson Skarpnäcks OL 52:53 01:19 (29) 05:47 (45) 03:25 (46) 04:24 (46) 02:57 (18) 02:20 (30) 04:29 (52) 03:50 (41) 08:02 (35) 03:25 (44) 02:50 (21) 03:17 (14) 03:29 (42)                         03:19 (36)
        01:19 (29) 07:06 (36) 10:31 (36) 14:55 (36) 17:52 (29) 20:12 (27) 24:41 (27) 28:31 (28) 36:33 (30) 39:58 (31) 42:48 (31) 46:05 (27) 49:34 (27)                         52:53 (27)
28 Douglas Ott Söders-Tyresö 53:02 01:06 (11) 04:00 (2) 02:24 (3) 03:24 (4) 03:13 (28) 02:21 (31) 02:54 (8) 03:41 (33) 06:28 (12) 02:34 (7) 03:57 (54) 11:55 (71) 02:17 (4)                         02:48 (10)
        01:06 (11) 05:06 (2) 07:30 (1) 10:54 (1) 14:07 (3) 16:28 (5) 19:22 (8) 23:03 (10) 29:31 (10) 32:05 (7) 36:02 (10) 47:57 (33) 50:14 (30)                         53:02 (28)
29 Mats Karlsson Snättringe SK 53:05 03:28 (69) 05:04 (27) 02:39 (18) 04:11 (34) 03:08 (25) 02:46 (44) 03:36 (30) 04:02 (50) 07:53 (30) 03:19 (40) 02:43 (16) 03:32 (21) 03:41 (51)                         03:03 (23)
        03:28 (69) 08:32 (56) 11:11 (47) 15:22 (46) 18:30 (34) 21:16 (29) 24:52 (29) 28:54 (30) 36:47 (32) 40:06 (32) 42:49 (32) 46:21 (28) 50:02 (28)                         53:05 (29)
30 Kenneth Pettersson Järfälla OK 53:12 01:16 (22) 05:16 (34) 03:37 (52) 04:19 (42) 03:04 (23) 02:53 (48) 03:42 (36) 03:31 (27) 08:20 (39) 02:53 (19) 03:48 (52) 04:57 (57) 02:38 (18)                         02:58 (18)
        01:16 (22) 06:32 (27) 10:09 (31) 14:28 (33) 17:32 (27) 20:25 (28) 24:07 (24) 27:38 (24) 35:58 (28) 38:51 (28) 42:39 (29) 47:36 (32) 50:14 (30)                         53:12 (30)
31 Jan Lindgren OK Södertörn 53:48 01:31 (39) 05:35 (40) 03:26 (47) 04:45 (56) 03:13 (28) 03:27 (62) 04:32 (55) 03:55 (46) 07:05 (21) 03:19 (40) 02:50 (21) 03:56 (30) 02:37 (17)                         03:37 (49)
        01:31 (39) 07:06 (36) 10:32 (37) 15:17 (44) 18:30 (34) 21:57 (35) 26:29 (40) 30:24 (39) 37:29 (34) 40:48 (34) 43:38 (33) 47:34 (31) 50:11 (29)                         53:48 (31)
32 Ann Franzén OK Södertörn 54:45 01:18 (25) 04:15 (6) 06:15 (72) 03:18 (1) 02:44 (12) 03:27 (62) 04:05 (44) 03:14 (15) 07:30 (23) 02:25 (4) 03:21 (35) 02:50 (6) 06:58 (71)                         03:05 (25)
        01:18 (25) 05:33 (8) 11:48 (51) 15:06 (40) 17:50 (28) 21:17 (30) 25:22 (30) 28:36 (29) 36:06 (29) 38:31 (26) 41:52 (27) 44:42 (22) 51:40 (32)                         54:45 (32)
33 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 55:28 04:35 (73) 04:33 (16) 02:53 (29) 04:14 (37) 04:48 (49) 02:04 (20) 03:12 (16) 03:20 (18) 06:11 (5) 03:16 (37) 03:41 (46) 04:03 (37) 05:44 (67)                         02:54 (15)
        04:35 (73) 09:08 (60) 12:01 (52) 16:15 (50) 21:03 (46) 23:07 (41) 26:19 (37) 29:39 (33) 35:50 (27) 39:06 (30) 42:47 (30) 46:50 (30) 52:34 (33)                         55:28 (33)
34 Lucas Chavda Söders-Tyresö 55:56 01:20 (30) 05:07 (28) 04:06 (59) 04:05 (29) 05:04 (53) 02:08 (25) 04:23 (50) 05:47 (73) 08:04 (36) 02:45 (13) 02:52 (23) 03:56 (30) 03:11 (30)                         03:08 (28)
        01:20 (30) 06:27 (26) 10:33 (38) 14:38 (34) 19:42 (39) 21:50 (34) 26:13 (35) 32:00 (45) 40:04 (44) 42:49 (41) 45:41 (40) 49:37 (38) 52:48 (35)                         55:56 (34)
35 Magnus Ericson Järla Orientering 56:20 01:05 (9) 10:22 (72) 02:38 (17) 04:20 (43) 03:23 (33) 01:59 (14) 03:35 (28) 03:25 (20) 07:07 (22) 03:17 (38) 04:16 (62) 03:44 (23) 03:43 (54)                         03:26 (39)
        01:05 (9) 11:27 (69) 14:05 (65) 18:25 (62) 21:48 (50) 23:47 (46) 27:22 (44) 30:47 (41) 37:54 (36) 41:11 (35) 45:27 (39) 49:11 (36) 52:54 (36)                         56:20 (35)
36 Gustaf Ericson Järla Orientering 56:24 01:01 (4) 10:32 (74) 02:28 (10) 04:31 (47) 03:12 (27) 02:09 (26) 03:06 (15) 03:55 (46) 06:58 (19) 03:25 (44) 04:03 (57) 03:50 (26) 03:37 (48)                         03:37 (49)
        01:01 (4) 11:33 (70) 14:01 (64) 18:32 (64) 21:44 (49) 23:53 (49) 26:59 (42) 30:54 (42) 37:52 (35) 41:17 (36) 45:20 (38) 49:10 (35) 52:47 (34)                         56:24 (36)
37 Bo Hedlund IFK Enskede 56:30 02:18 (60) 05:45 (44) 04:34 (66) 04:52 (58) 03:30 (37) 02:21 (31) 04:30 (53) 03:51 (43) 07:33 (25) 03:26 (46) 03:04 (31) 05:04 (58) 02:48 (23)                         02:54 (15)
        02:18 (60) 08:03 (51) 12:37 (57) 17:29 (57) 20:59 (45) 23:20 (43) 27:50 (46) 31:41 (44) 39:14 (43) 42:40 (40) 45:44 (41) 50:48 (40) 53:36 (38)                         56:30 (37)
38 Petra Hellberg OK Södertörn 57:47 01:18 (25) 05:19 (36) 03:11 (40) 05:11 (61) 06:27 (63) 02:06 (23) 05:14 (63) 03:35 (29) 08:27 (41) 03:55 (56) 03:14 (32) 04:18 (44) 02:23 (9)                         03:09 (29)
        01:18 (25) 06:37 (28) 09:48 (27) 14:59 (38) 21:26 (47) 23:32 (45) 28:46 (48) 32:21 (46) 40:48 (45) 44:43 (45) 47:57 (44) 52:15 (42) 54:38 (42)                         57:47 (38)
39 Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK 57:55 01:30 (38) 05:53 (46) 03:13 (43) 04:35 (49) 03:09 (26) 03:16 (59) 04:36 (57) 04:14 (58) 07:59 (32) 03:35 (47) 03:14 (32) 04:09 (40) 05:03 (64)                         03:29 (41)
        01:30 (38) 07:23 (40) 10:36 (40) 15:11 (41) 18:20 (33) 21:36 (32) 26:12 (34) 30:26 (40) 38:25 (38) 42:00 (39) 45:14 (36) 49:23 (37) 54:26 (39)                         57:55 (39)
40 Lovisa Göstas Källman Söders-Tyresö 57:58 01:41 (51) 06:11 (54) 03:54 (57) 05:24 (62) 03:36 (39) 02:33 (37) 04:58 (61) 04:51 (65) 08:56 (52) 02:59 (26) 03:29 (42) 03:27 (19) 02:27 (10)                         03:32 (45)
        01:41 (51) 07:52 (48) 11:46 (50) 17:10 (55) 20:46 (44) 23:19 (42) 28:17 (47) 33:08 (51) 42:04 (49) 45:03 (47) 48:32 (47) 51:59 (41) 54:26 (39)                         57:58 (40)
41 Torbjörn Eriksson Snättringe SK 58:18 01:09 (14) 05:14 (33) 03:47 (54) 04:17 (40) 03:04 (23) 02:32 (36) 05:47 (67) 03:46 (38) 07:36 (28) 02:55 (21) 03:46 (49) 04:25 (46) 06:17 (68)                         03:43 (52)
        01:09 (14) 06:23 (25) 10:10 (32) 14:27 (32) 17:31 (26) 20:03 (25) 25:50 (31) 29:36 (32) 37:12 (33) 40:07 (33) 43:53 (34) 48:18 (34) 54:35 (41)                         58:18 (41)
42 Olof Persson Snättringe SK 59:31 01:18 (27) 05:41 (43) 03:03 (35) 05:09 (60) 03:52 (41) 06:15 (71) 04:12 (46) 03:28 (22) 10:02 (66) 03:38 (48) 02:58 (28) 03:51 (28) 02:51 (25)                         03:13 (32)
        01:18 (27) 06:59 (35) 10:02 (30) 15:11 (41) 19:03 (36) 25:18 (53) 29:30 (54) 32:58 (50) 43:00 (54) 46:38 (52) 49:36 (50) 53:27 (45) 56:18 (44)                         59:31 (42)
43 Pär Dahlström Tullinge SK 59:36 01:27 (36) 05:18 (35) 03:07 (38) 04:22 (45) 05:18 (55) 03:06 (53) 03:38 (32) 04:07 (54) 08:40 (44) 04:33 (64) 05:12 (73) 04:39 (48) 03:00 (28)                         03:09 (29)
        01:27 (36) 06:45 (30) 09:52 (29) 14:14 (31) 19:32 (38) 22:38 (38) 26:16 (36) 30:23 (38) 39:03 (42) 43:36 (44) 48:48 (48) 53:27 (45) 56:27 (45)                         59:36 (43)
44 Tomas Netz Järla Orientering 59:37 01:14 (20) 04:48 (19) 02:59 (31) 03:44 (15) 04:10 (43) 02:53 (48) 04:31 (54) 03:56 (48) 09:48 (64) 03:19 (40) 03:01 (30) 09:31 (70) 02:22 (8)                         03:21 (37)
        01:14 (20) 06:02 (18) 09:01 (21) 12:45 (19) 16:55 (22) 19:48 (22) 24:19 (25) 28:15 (26) 38:03 (37) 41:22 (37) 44:23 (35) 53:54 (49) 56:16 (43)                         59:37 (44)
45 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 60:36 01:20 (30) 05:37 (41) 04:24 (63) 04:21 (44) 04:40 (48) 03:02 (52) 05:31 (66) 04:13 (56) 08:22 (40) 03:17 (38) 03:31 (43) 05:23 (60) 03:24 (39)                         03:31 (44)
        01:20 (30) 06:57 (32) 11:21 (48) 15:42 (47) 20:22 (42) 23:24 (44) 28:55 (50) 33:08 (51) 41:30 (46) 44:47 (46) 48:18 (46) 53:41 (47) 57:05 (47)                         60:36 (45)
46 Elisabeth Schylander OK Älvsjö-Örby 61:08 01:46 (52) 05:12 (32) 02:52 (25) 03:57 (22) 10:47 (71) 02:04 (20) 04:58 (61) 03:44 (37) 07:30 (23) 02:46 (14) 02:36 (11) 04:42 (50) 05:14 (65)                         03:00 (21)
        01:46 (52) 06:58 (33) 09:50 (28) 13:47 (27) 24:34 (62) 26:38 (61) 31:36 (60) 35:20 (59) 42:50 (53) 45:36 (50) 48:12 (45) 52:54 (43) 58:08 (51)                         61:08 (46)
47 Therese Holmström OK Ravinen 61:22 02:26 (62) 06:25 (57) 03:34 (51) 04:40 (54) 03:22 (32) 03:22 (60) 03:57 (42) 04:38 (64) 09:20 (56) 03:39 (49) 04:20 (65) 04:00 (36) 03:14 (32)                         04:25 (65)
        02:26 (62) 08:51 (59) 12:25 (54) 17:05 (54) 20:27 (43) 23:49 (47) 27:46 (45) 32:24 (47) 41:44 (48) 45:23 (49) 49:43 (51) 53:43 (48) 56:57 (46)                         61:22 (47)
48 Karin Rådenman OK Älvsjö-Örby 61:26 01:36 (46) 05:59 (47) 03:12 (42) 04:00 (27) 05:00 (52) 02:39 (39) 04:51 (60) 03:42 (34) 10:34 (68) 03:43 (51) 03:47 (51) 03:57 (32) 04:31 (59)                         03:55 (54)
        01:36 (46) 07:35 (42) 10:47 (41) 14:47 (35) 19:47 (40) 22:26 (36) 27:17 (43) 30:59 (43) 41:33 (47) 45:16 (48) 49:03 (49) 53:00 (44) 57:31 (49)                         61:26 (48)
49 Christer Hedin IFK Enskede 61:33 02:08 (59) 06:05 (51) 03:51 (56) 04:37 (51) 06:22 (62) 02:52 (47) 03:55 (41) 03:50 (41) 09:40 (62) 03:47 (54) 03:24 (37) 03:46 (24) 03:11 (30)                         04:05 (56)
        02:08 (59) 08:13 (54) 12:04 (53) 16:41 (52) 23:03 (56) 25:55 (56) 29:50 (55) 33:40 (55) 43:20 (55) 47:07 (55) 50:31 (54) 54:17 (50) 57:28 (48)                         61:33 (49)
50 Anna Perneby Tullinge SK 61:53 02:04 (58) 06:07 (53) 02:50 (23) 05:24 (62) 03:45 (40) 02:43 (41) 03:27 (22) 03:48 (39) 08:19 (38) 03:05 (30) 03:43 (48) 04:52 (54) 02:50 (24)                         08:56 (74)
        02:04 (58) 08:11 (53) 11:01 (46) 16:25 (51) 20:10 (41) 22:53 (40) 26:20 (38) 30:08 (36) 38:27 (39) 41:32 (38) 45:15 (37) 50:07 (39) 52:57 (37)                         61:53 (50)
51 Helena Korhonen Haninge SOK 62:31 03:16 (68) 06:01 (48) 04:15 (62) 04:36 (50) 03:28 (35) 02:38 (38) 06:31 (70) 03:42 (34) 09:44 (63) 06:13 (71) 02:56 (26) 03:23 (16) 03:17 (36)                         02:31 (3)
        03:16 (68) 09:17 (61) 13:32 (62) 18:08 (59) 21:36 (48) 24:14 (51) 30:45 (57) 34:27 (58) 44:11 (58) 50:24 (58) 53:20 (57) 56:43 (54) 60:00 (54)                         62:31 (51)
52 Eva Svanberg Järfälla OK 62:34 01:33 (41) 06:03 (50) 03:21 (44) 04:49 (57) 06:52 (64) 02:47 (45) 03:40 (33) 04:29 (60) 09:15 (55) 03:54 (55) 03:24 (37) 04:43 (51) 03:37 (48)                         04:07 (57)
        01:33 (41) 07:36 (43) 10:57 (45) 15:46 (49) 22:38 (55) 25:25 (54) 29:05 (51) 33:34 (54) 42:49 (52) 46:43 (53) 50:07 (52) 54:50 (52) 58:27 (52)                         62:34 (52)
53 Erika Hörnfeldt Centrum OK 62:40 01:39 (49) 08:10 (68) 03:09 (39) 04:16 (39) 05:54 (58) 03:14 (58) 03:48 (38) 03:54 (45) 09:30 (58) 03:09 (34) 04:05 (58) 04:14 (41) 03:31 (46)                         04:07 (57)
        01:39 (49) 09:49 (64) 12:58 (59) 17:14 (56) 23:08 (57) 26:22 (58) 30:10 (56) 34:04 (56) 43:34 (57) 46:43 (53) 50:48 (55) 55:02 (53) 58:33 (53)                         62:40 (53)
54 Ingrid Mattsson OK Älvsjö-Örby 63:13 01:33 (41) 06:16 (55) 04:37 (68) 04:37 (51) 05:10 (54) 02:43 (41) 03:53 (39) 04:06 (52) 09:37 (61) 03:39 (49) 04:18 (63) 04:18 (44) 03:16 (35)                         05:10 (70)
        01:33 (41) 07:49 (46) 12:26 (55) 17:03 (53) 22:13 (53) 24:56 (52) 28:49 (49) 32:55 (49) 42:32 (51) 46:11 (51) 50:29 (53) 54:47 (51) 58:03 (50)                         63:13 (54)
55 Hanna Mair Söders-Tyresö 65:23 01:58 (55) 08:02 (67) 04:06 (59) 04:15 (38) 04:59 (51) 02:57 (51) 04:43 (58) 03:26 (21) 09:02 (53) 04:10 (58) 03:27 (40) 08:02 (67) 02:58 (26)                         03:18 (34)
        01:58 (55) 10:00 (65) 14:06 (66) 18:21 (61) 23:20 (59) 26:17 (57) 31:00 (59) 34:26 (57) 43:28 (56) 47:38 (56) 51:05 (56) 59:07 (56) 62:05 (55)                         65:23 (55)
56 Aila Halttunen Haninge SOK 67:36 01:33 (41) 07:00 (62) 03:54 (57) 05:51 (72) 05:58 (59) 03:07 (54) 04:35 (56) 04:07 (54) 08:46 (47) 04:55 (67) 04:48 (70) 03:57 (32) 04:42 (62)                         04:23 (63)
        01:33 (41) 08:33 (57) 12:27 (56) 18:18 (60) 24:16 (61) 27:23 (62) 31:58 (61) 36:05 (60) 44:51 (59) 49:46 (57) 54:34 (58) 58:31 (55) 63:13 (56)                         67:36 (56)
57 Reinhold Lennebo IF Thor 70:01 01:32 (40) 05:34 (39) 03:41 (53) 04:31 (47) 12:42 (72) 02:45 (43) 04:22 (49) 04:21 (59) 08:27 (41) 05:35 (68) 03:36 (45) 04:56 (56) 03:41 (51)                         04:18 (60)
        01:32 (40) 07:06 (36) 10:47 (41) 15:18 (45) 28:00 (68) 30:45 (66) 35:07 (64) 39:28 (63) 47:55 (61) 53:30 (62) 57:06 (61) 62:02 (58) 65:43 (57)                         70:01 (57)
58 Gösta Guteland Snättringe SK 70:09 01:47 (53) 06:54 (61) 04:32 (65) 05:32 (65) 06:14 (60) 07:31 (72) 04:04 (43) 03:59 (49) 08:04 (36) 07:04 (73) 03:16 (34) 03:46 (24) 03:15 (33)                         04:11 (59)
        01:47 (53) 08:41 (58) 13:13 (61) 18:45 (65) 24:59 (63) 32:30 (70) 36:34 (69) 40:33 (67) 48:37 (63) 55:41 (66) 58:57 (64) 62:43 (59) 65:58 (58)                         70:09 (58)
59 Ingrid Graneli Haninge SOK 70:59 02:54 (65) 09:08 (71) 03:47 (54) 05:37 (70) 06:15 (61) 02:54 (50) 04:50 (59) 04:13 (56) 08:46 (47) 04:32 (63) 04:48 (69) 03:58 (34) 04:53 (63)                         04:24 (64)
        02:54 (65) 12:02 (72) 15:49 (71) 21:26 (71) 27:41 (67) 30:35 (65) 35:25 (66) 39:38 (64) 48:24 (62) 52:56 (61) 57:44 (63) 61:42 (57) 66:35 (59)                         70:59 (59)
60 Bo Winander Järfälla OK 72:14 01:37 (47) 06:29 (60) 05:05 (70) 04:40 (54) 10:38 (70) 02:47 (45) 04:28 (51) 05:22 (70) 08:52 (50) 04:16 (61) 03:22 (36) 06:22 (62) 04:40 (61)                         03:36 (48)
        01:37 (47) 08:06 (52) 13:11 (60) 17:51 (58) 28:29 (69) 31:16 (67) 35:44 (67) 41:06 (69) 49:58 (64) 54:14 (63) 57:36 (62) 63:58 (60) 68:38 (61)                         72:14 (60)
61 Christer Askerblom Klubblös 72:46 01:37 (47) 06:25 (57) 07:22 (73) 05:35 (69) 04:20 (44) 08:09 (74) 03:42 (36) 04:31 (62) 08:44 (46) 05:50 (70) 03:42 (47) 04:39 (48) 03:44 (55)                         04:26 (66)
        01:37 (47) 08:02 (50) 15:24 (70) 20:59 (70) 25:19 (66) 33:28 (71) 37:10 (70) 41:41 (70) 50:25 (65) 56:15 (68) 59:57 (66) 64:36 (62) 68:20 (60)                         72:46 (61)
62 Anna Chavda Söders-Tyresö 72:59 01:27 (36) 06:05 (51) 03:02 (33) 04:39 (53) 08:53 (68) 02:30 (34) 04:14 (47) 05:35 (72) 10:07 (67) 05:42 (69) 03:46 (49) 08:46 (68) 04:23 (57)                         03:50 (53)
        01:27 (36) 07:32 (41) 10:34 (39) 15:13 (43) 24:06 (60) 26:36 (60) 30:50 (58) 36:25 (61) 46:32 (60) 52:14 (60) 56:00 (60) 64:46 (63) 69:09 (62)                         72:59 (62)
63 Arvid Rundström OK Ravinen 74:01 03:58 (71) 05:38 (42) 03:04 (37) 05:46 (71) 14:30 (74) 02:13 (29) 03:53 (39) 03:28 (22) 09:07 (54) 03:10 (35) 04:13 (61) 07:02 (64) 03:15 (33)                         04:44 (67)
        03:58 (71) 09:36 (63) 12:40 (58) 18:26 (63) 32:56 (74) 35:09 (73) 39:02 (72) 42:30 (71) 51:37 (67) 54:47 (64) 59:00 (65) 66:02 (66) 69:17 (63)                         74:01 (63)
64 Thomas Westerström OK Ravinen 76:10 02:37 (63) 07:56 (65) 04:36 (67) 05:27 (64) 04:26 (47) 03:24 (61) 06:37 (71) 05:10 (67) 12:28 (71) 03:43 (51) 04:48 (69) 04:43 (51) 06:45 (69)                         03:30 (43)
        02:37 (63) 10:33 (66) 15:09 (67) 20:36 (68) 25:02 (64) 28:26 (63) 35:03 (63) 40:13 (65) 52:41 (69) 56:24 (69) 61:12 (69) 65:55 (64) 72:40 (67)                         76:10 (64)
65 Sandra Westerström OK Ravinen 76:16 02:43 (64) 07:59 (66) 04:30 (64) 05:32 (65) 04:23 (46) 03:29 (64) 06:42 (72) 05:05 (66) 12:23 (70) 03:45 (53) 04:45 (67) 04:44 (53) 06:49 (70)                         03:27 (40)
        02:43 (64) 10:42 (67) 15:12 (68) 20:44 (69) 25:07 (65) 28:36 (64) 35:18 (65) 40:23 (66) 52:46 (70) 56:31 (70) 61:16 (70) 66:00 (65) 72:49 (68)                         76:16 (65)
66 Hans Sylvan Järfälla 76:32 03:57 (70) 07:03 (63) 05:53 (71) 05:33 (67) 07:51 (67) 04:49 (67) 05:51 (68) 05:19 (69) 09:35 (59) 04:08 (57) 03:34 (44) 04:55 (55) 03:19 (37)                         04:45 (68)
        03:57 (70) 11:00 (68) 16:53 (72) 22:26 (72) 30:17 (72) 35:06 (72) 40:57 (73) 46:16 (73) 55:51 (73) 59:59 (72) 63:33 (72) 68:28 (69) 71:47 (65)                         76:32 (66)
67 Lena Hellström OK Ravinen 77:03 01:35 (44) 06:02 (49) 03:11 (40) 04:57 (59) 12:49 (73) 03:37 (66) 04:06 (45) 04:37 (63) 09:57 (65) 04:27 (62) 05:04 (72) 07:37 (66) 03:41 (51)                         05:23 (72)
        01:35 (44) 07:37 (44) 10:48 (43) 15:45 (48) 28:34 (70) 32:11 (69) 36:17 (68) 40:54 (68) 50:51 (66) 55:18 (65) 60:22 (67) 67:59 (67) 71:40 (64)                         77:03 (67)
68 ANTOINE LOCCAISANO Klubblös 77:36 01:39 (49) 05:19 (36) 02:27 (7) 03:33 (8) 09:03 (69) 02:01 (15) 05:27 (65) 03:12 (12) 09:36 (60) 08:48 (74) 04:18 (63) 08:52 (69) 08:59 (74)                         04:22 (62)
        01:39 (49) 06:58 (33) 09:25 (24) 12:58 (20) 22:01 (52) 24:02 (50) 29:29 (53) 32:41 (48) 42:17 (50) 51:05 (59) 55:23 (59) 64:15 (61) 73:14 (69)                         77:36 (68)
69 Jan Larsson Tullinge SK 77:59 02:01 (57) 07:25 (64) 04:07 (61) 05:33 (67) 04:08 (42) 03:10 (56) 06:43 (73) 05:11 (68) 13:20 (73) 04:35 (65) 05:14 (74) 06:44 (63) 04:28 (58)                         05:20 (71)
        02:01 (57) 09:26 (62) 13:33 (63) 19:06 (66) 23:14 (58) 26:24 (59) 33:07 (62) 38:18 (62) 51:38 (68) 56:13 (67) 61:27 (71) 68:11 (68) 72:39 (66)                         77:59 (69)
70 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 80:44 04:19 (72) 08:11 (69) 04:41 (69) 06:56 (73) 04:52 (50) 03:09 (55) 05:23 (64) 05:32 (71) 12:22 (69) 04:43 (66) 03:52 (53) 07:02 (64) 04:35 (60)                         05:07 (69)
        04:19 (72) 12:30 (73) 17:11 (73) 24:07 (73) 28:59 (71) 32:08 (68) 37:31 (71) 43:03 (72) 55:25 (72) 60:08 (73) 64:00 (73) 71:02 (70) 75:37 (70)                         80:44 (70)
71 Olle Oswald Klubblös 83:10 01:26 (35) 06:18 (56) 02:33 (14) 03:32 (7) 03:27 (34) 05:13 (69) 03:41 (35) 03:48 (39) 08:47 (49) 04:10 (58) 04:45 (67) 28:54 (73) 03:30 (44)                         03:06 (27)
        01:26 (35) 07:44 (45) 10:17 (34) 13:49 (28) 17:16 (23) 22:29 (37) 26:10 (33) 29:58 (35) 38:45 (40) 42:55 (42) 47:40 (43) 76:34 (71) 80:04 (72)                         83:10 (71)
72 Ella von Melen IFK Enskede 83:13 01:24 (33) 06:25 (57) 02:35 (15) 03:28 (5) 03:28 (35) 05:28 (70) 03:35 (28) 03:31 (27) 08:54 (51) 04:13 (60) 04:33 (66) 29:04 (74) 03:25 (41)                         03:10 (31)
        01:24 (33) 07:49 (46) 10:24 (35) 13:52 (29) 17:20 (24) 22:48 (39) 26:23 (39) 29:54 (34) 38:48 (41) 43:01 (43) 47:34 (42) 76:38 (72) 80:03 (71)                         83:13 (72)
73 Nikiforos Papasikas Skarpnäcks OL 91:31 01:35 (44) 10:22 (72) 03:21 (44) 04:13 (36) 02:59 (21) 03:12 (57) 03:25 (20) 04:06 (52) 20:09 (74) 03:21 (43) 04:02 (56) 18:21 (72) 08:23 (73)                         04:02 (55)
        01:35 (44) 11:57 (71) 15:18 (69) 19:31 (67) 22:30 (54) 25:42 (55) 29:07 (52) 33:13 (53) 53:22 (71) 56:43 (71) 60:45 (68) 79:06 (73) 87:29 (74)                         91:31 (73)
74 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 93:46 04:38 (74) 08:28 (70) 07:26 (74) 07:19 (74) 04:21 (45) 07:37 (73) 06:15 (69) 05:51 (74) 12:37 (72) 06:38 (72) 04:05 (58) 04:31 (47) 07:29 (72)                         06:31 (73)
        04:38 (74) 13:06 (74) 20:32 (74) 27:51 (74) 32:12 (73) 39:49 (74) 46:04 (74) 51:55 (74) 64:32 (74) 71:10 (74) 75:15 (74) 79:46 (74) 87:15 (73)                         93:46 (74)
- Camilla Göstas Söders-Tyresö 42:34 01:10   04:22   02:20   03:19   02:23   02:38   02:51   03:13   07:37   01:53   02:29   03:05   02:21                           02:53  
        01:10   05:32   07:52   11:11   13:34   16:12   19:03   22:16   29:53   31:46   34:15   37:20   39:41                           42:34  
- Stefan Ferdman Tullinge SK 43:23 01:47   04:09   02:37   03:31   03:57   05:23   03:05   05:46   02:29   02:38   02:38   02:10                               03:13  
        01:47   05:56   08:33   12:04   16:01   21:24   24:29   30:15   32:44   35:22   38:00   40:10                               43:23  
- Daniel Ekenstedt Tullinge SK 43:37 01:49   04:10   02:37   03:32   04:02   05:16   03:07   05:46   02:27   02:41   02:42   02:09                               03:19  
        01:49   05:59   08:36   12:08   16:10   21:26   24:33   30:19   32:46   35:27   38:09   40:18                               43:37  
- Karin Gillberg Centrum OK 58:51 02:52   05:15   02:55   04:26   06:07   02:34   04:15   03:48   08:33   06:08   04:21   04:05                               03:32  
        02:52   08:07   11:02   15:28   21:35   24:09   28:24   32:12   40:45   46:53   51:14   55:19                               58:51  
- Ella Lindqvist Täby 299:43 01:28   05:23   00:01   05:09   03:52                                                           283:50  
        01:28   06:51   06:52   12:01   15:53                                                           299:43  
- Klara Junegard Tullinge SK 1007:59 01:00   04:12   02:27   04:24   06:13   03:31   02:59   04:20                                               978:53  
        01:00   05:12   07:39   12:03   18:16   21:47   24:46   29:06                                               1007:59  
- Johanna Jonsson IK Ganvik                                                                                  
                                                                                       
                                                                                       
                                                                                       
Plac Bana D - 3,0 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9                                           Mål  
1 Per Ljung Centrum OK 30:57 03:05 (3) 03:21 (1) 03:32 (1) 02:47 (1) 03:09 (1) 04:18 (1) 04:12 (1) 01:55 (2) 03:48 (1)                                         00:50 (2)
        03:05 (3) 06:26 (1) 09:58 (1) 12:45 (1) 15:54 (1) 20:12 (1) 24:24 (1) 26:19 (1) 30:07 (1)                                         30:57 (1)
2 Sören Andersson OK nLoch Ness 35:23 03:26 (4) 03:50 (2) 04:15 (3) 03:01 (2) 03:13 (2) 05:23 (4) 04:51 (2) 02:02 (3) 04:10 (2)                                         01:12 (5)
        03:26 (4) 07:16 (2) 11:31 (3) 14:32 (2) 17:45 (2) 23:08 (2) 27:59 (2) 30:01 (2) 34:11 (2)                                         35:23 (2)
3 Rune Carlsson Sundbybergs IK 41:07 03:58 (7) 04:09 (4) 04:22 (6) 06:00 (17) 03:32 (5) 04:55 (2) 05:15 (3) 02:31 (5) 04:21 (3)                                         02:04 (24)
        03:58 (7) 08:07 (6) 12:29 (6) 18:29 (8) 22:01 (8) 26:56 (4) 32:11 (3) 34:42 (3) 39:03 (3)                                         41:07 (3)
4 Molly Gelius Snättringe 42:55 02:48 (1) 04:31 (7) 03:38 (2) 05:52 (16) 04:53 (14) 06:29 (12) 05:52 (7) 02:08 (4) 05:16 (13)                                         01:28 (12)
        02:48 (1) 07:19 (3) 10:57 (2) 16:49 (3) 21:42 (6) 28:11 (7) 34:03 (5) 36:11 (4) 41:27 (4)                                         42:55 (4)
5 Åke Lewander Skarpnäcks OL 43:14 03:56 (6) 04:03 (3) 04:22 (6) 05:37 (14) 03:36 (7) 05:15 (3) 06:58 (12) 03:05 (13) 04:44 (7)                                         01:38 (17)
        03:56 (6) 07:59 (5) 12:21 (5) 17:58 (6) 21:34 (4) 26:49 (3) 33:47 (4) 36:52 (5) 41:36 (5)                                         43:14 (5)
6 Isak Gelius Snättringe SK 43:51 03:46 (5) 06:06 (16) 04:16 (4) 03:06 (3) 03:31 (4) 07:13 (19) 07:08 (13) 02:35 (7) 04:43 (5)                                         01:27 (11)
        03:46 (5) 09:52 (12) 14:08 (7) 17:14 (5) 20:45 (3) 27:58 (6) 35:06 (6) 37:41 (6) 42:24 (6)                                         43:51 (6)
7 Rune Rådeström Snättringe SK 44:57 04:26 (10) 05:00 (10) 05:21 (14) 03:40 (4) 04:40 (13) 06:52 (16) 05:55 (8) 02:31 (5) 04:58 (10)                                         01:34 (15)
        04:26 (10) 09:26 (9) 14:47 (11) 18:27 (7) 23:07 (10) 29:59 (9) 35:54 (8) 38:25 (7) 43:23 (7)                                         44:57 (7)
8 Martin Eriksson OK Södertörn 46:11 04:28 (11) 04:51 (9) 05:23 (17) 04:10 (6) 03:57 (8) 07:05 (18) 06:09 (9) 02:43 (9) 05:50 (20)                                         01:35 (16)
        04:28 (11) 09:19 (8) 14:42 (10) 18:52 (11) 22:49 (9) 29:54 (8) 36:03 (9) 38:46 (8) 44:36 (8)                                         46:11 (8)
9 Turen Lindskog Ravinen 47:38 02:58 (2) 04:22 (5) 04:17 (5) 05:36 (13) 04:28 (9) 06:03 (8) 07:38 (14) 06:01 (27) 05:18 (14)                                         00:57 (3)
        02:58 (2) 07:20 (4) 11:37 (4) 17:13 (4) 21:41 (5) 27:44 (5) 35:22 (7) 41:23 (10) 46:41 (10)                                         47:38 (9)
10 Anne Lundmark Järfälla OK 48:15 04:38 (13) 05:13 (12) 05:12 (13) 04:32 (9) 04:39 (12) 06:59 (17) 06:23 (10) 02:57 (12) 05:50 (20)                                         01:52 (19)
        04:38 (13) 09:51 (11) 15:03 (12) 19:35 (12) 24:14 (11) 31:13 (10) 37:36 (10) 40:33 (9) 46:23 (9)                                         48:15 (10)
11 Mattias Adler Skogsluffarnas OK 51:17 04:36 (12) 04:50 (8) 04:42 (9) 04:36 (10) 06:09 (20) 06:34 (13) 08:57 (22) 03:40 (19) 05:51 (22)                                         01:22 (8)
        04:36 (12) 09:26 (9) 14:08 (7) 18:44 (10) 24:53 (12) 31:27 (11) 40:24 (11) 44:04 (11) 49:55 (11)                                         51:17 (11)
12 Ronny Hedlund OK Södertörn 52:38 04:46 (16) 07:00 (24) 05:31 (18) 06:41 (19) 05:06 (15) 06:43 (14) 06:40 (11) 03:26 (18) 05:22 (16)                                         01:23 (9)
        04:46 (16) 11:46 (21) 17:17 (21) 23:58 (20) 29:04 (18) 35:47 (17) 42:27 (15) 45:53 (13) 51:15 (13)                                         52:38 (12)
13 Lars Cedérus Snättringe SK 52:46 05:39 (24) 06:36 (21) 05:51 (21) 03:53 (5) 05:56 (18) 06:21 (10) 07:59 (18) 02:53 (11) 05:38 (18)                                         02:00 (22)
        05:39 (24) 12:15 (24) 18:06 (23) 21:59 (14) 27:55 (15) 34:16 (16) 42:15 (14) 45:08 (12) 50:46 (12)                                         52:46 (13)
14 Johanna Almlund Haninge SOK 52:56 04:59 (18) 05:02 (11) 05:10 (12) 07:35 (21) 04:33 (11) 06:48 (15) 07:53 (17) 04:27 (23) 04:56 (9)                                         01:33 (14)
        04:59 (18) 10:01 (13) 15:11 (13) 22:46 (18) 27:19 (13) 34:07 (14) 42:00 (12) 46:27 (14) 51:23 (14)                                         52:56 (14)
15 Hanna Jonsson Söders-Tyresö 53:18 04:09 (8) 07:33 (26) 05:00 (11) 05:33 (11) 05:31 (17) 06:27 (11) 09:23 (23) 03:14 (15) 05:13 (11)                                         01:15 (6)
        04:09 (8) 11:42 (19) 16:42 (17) 22:15 (15) 27:46 (14) 34:13 (15) 43:36 (16) 46:50 (15) 52:03 (15)                                         53:18 (15)
16 Bo Källström OK Milan 53:46 06:07 (26) 05:46 (14) 04:46 (10) 05:51 (15) 05:26 (16) 05:56 (7) 08:12 (20) 04:55 (24) 05:15 (12)                                         01:32 (13)
        06:07 (26) 11:53 (22) 16:39 (16) 22:30 (16) 27:56 (16) 33:52 (13) 42:04 (13) 46:59 (16) 52:14 (16)                                         53:46 (16)
17 Leif Lundquist Enebybergs IF 57:20 04:42 (14) 06:43 (22) 12:41 (28) 08:29 (23) 04:28 (9) 05:47 (6) 05:50 (6) 02:41 (8) 04:44 (7)                                         01:15 (6)
        04:42 (14) 11:25 (17) 24:06 (27) 32:35 (27) 37:03 (23) 42:50 (20) 48:40 (18) 51:21 (18) 56:05 (17)                                         57:20 (17)
18 Klas Langels Skarpnäcks OL 59:45 05:23 (21) 06:19 (18) 05:21 (14) 06:50 (20) 06:08 (19) 09:06 (22) 10:29 (24) 02:51 (10) 05:20 (15)                                         01:58 (20)
        05:23 (21) 11:42 (19) 17:03 (19) 23:53 (19) 30:01 (19) 39:07 (19) 49:36 (19) 52:27 (19) 57:47 (18)                                         59:45 (18)
19 Johan Pihlström Sörsjöns IF 61:06 04:25 (9) 04:29 (6) 05:21 (14) 04:23 (8) 03:14 (3) 10:59 (26) 19:45 (28) 01:53 (1) 05:49 (19)                                         00:48 (1)
        04:25 (9) 08:54 (7) 14:15 (9) 18:38 (9) 21:52 (7) 32:51 (12) 52:36 (21) 54:29 (20) 60:18 (20)                                         61:06 (19)
20 Eeva Europe OK Älvsjö-Örby 61:40 05:13 (20) 06:03 (15) 05:45 (20) 05:34 (12) 06:09 (20) 07:19 (20) 08:42 (21) 05:01 (25) 10:10 (27)                                         01:44 (18)
        05:13 (20) 11:16 (16) 17:01 (18) 22:35 (17) 28:44 (17) 36:03 (18) 44:45 (17) 49:46 (17) 59:56 (19)                                         61:40 (20)
21 Anna Werner Klubblös 62:21 04:48 (17) 05:21 (13) 05:57 (22) 14:28 (27) 11:31 (27) 05:40 (5) 05:17 (4) 03:12 (14) 04:43 (5)                                         01:24 (10)
        04:48 (17) 10:09 (14) 16:06 (14) 30:34 (23) 42:05 (27) 47:45 (25) 53:02 (23) 56:14 (21) 60:57 (21)                                         62:21 (21)
22 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 65:43 04:45 (15) 06:23 (19) 06:19 (23) 04:22 (7) 09:20 (25) 14:46 (28) 07:39 (15) 03:24 (17) 06:43 (23)                                         02:02 (23)
        04:45 (15) 11:08 (15) 17:27 (22) 21:49 (13) 31:09 (20) 45:55 (23) 53:34 (24) 56:58 (23) 63:41 (22)                                         65:43 (22)
23 Erland Ljungström Gustavsbergs OK 66:14 06:14 (27) 06:30 (20) 09:47 (27) 06:22 (18) 06:27 (23) 09:36 (24) 08:05 (19) 03:52 (21) 06:56 (24)                                         02:25 (27)
        06:14 (27) 12:44 (25) 22:31 (24) 28:53 (22) 35:20 (21) 44:56 (22) 53:01 (22) 56:53 (22) 63:49 (23)                                         66:14 (23)
24 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 67:12 05:11 (19) 06:43 (22) 04:29 (8) 15:31 (28) 03:34 (6) 10:49 (25) 05:42 (5) 07:28 (28) 05:33 (17)                                         02:12 (25)
        05:11 (19) 11:54 (23) 16:23 (15) 31:54 (26) 35:28 (22) 46:17 (24) 51:59 (20) 59:27 (24) 65:00 (24)                                         67:12 (24)
25 Leif Hermundstad Snättringe SK 70:43 05:31 (23) 08:38 (27) 08:23 (25) 09:00 (24) 06:14 (22) 11:31 (27) 07:49 (16) 03:42 (20) 07:56 (25)                                         01:59 (21)
        05:31 (23) 14:09 (26) 22:32 (25) 31:32 (24) 37:46 (24) 49:17 (27) 57:06 (26) 60:48 (25) 68:44 (25)                                         70:43 (25)
26 Viola Holmström OK Ravinen 76:22 09:47 (28) 07:14 (25) 06:29 (24) 09:44 (25) 10:07 (26) 09:09 (23) 14:48 (27) 03:16 (16) 04:40 (4)                                         01:08 (4)
        09:47 (28) 17:01 (28) 23:30 (26) 33:14 (28) 43:21 (28) 52:30 (28) 67:18 (28) 70:34 (28) 75:14 (28)                                         76:22 (26)
27 Madeleine Cassel IFK Lidingö 76:40 05:29 (22) 06:08 (17) 05:32 (19) 09:46 (26) 11:33 (28) 06:14 (9) 11:50 (26) 04:25 (22) 12:16 (28)                                         03:27 (28)
        05:29 (22) 11:37 (18) 17:09 (20) 26:55 (21) 38:28 (25) 44:42 (21) 56:32 (25) 60:57 (26) 73:13 (26)                                         76:40 (27)
28 Anita Lindbohm Skarpnäcks OL 76:59 05:42 (25) 09:13 (28) 09:15 (26) 07:35 (21) 08:53 (24) 08:24 (21) 11:42 (25) 05:02 (26) 08:50 (26)                                         02:23 (26)
        05:42 (25) 14:55 (27) 24:10 (28) 31:45 (25) 40:38 (26) 49:02 (26) 60:44 (27) 65:46 (27) 74:36 (27)                                         76:59 (28)
- Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK 64:29 12:59   08:03   20:55                                                                   22:32  
        12:59   21:02   41:57                                                                   64:29  
- Helena Puranen Söders SOL 370:41 07:12   06:25   05:43   07:36   05:10   05:23                                                       333:12  
        07:12   13:37   19:20   26:56   32:06   37:29                                                       370:41  
- Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 382:22 09:08   08:58   03:22   06:28   07:23   09:51   05:16                                                   331:56  
        09:08   18:06   21:28   27:56   35:19   45:10   50:26                                                   382:22  
- Maria Marquez TMOK                                                                                  
                                                                                       
                                                                                       
                                                                                       
Plac Bana E - 2,0 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8                                               Mål  
1 Max Lindqvist Täby OK 35:07 01:21 (1) 02:46 (1) 03:26 (1) 04:30 (2) 04:56 (2) 04:53 (1) 06:45 (2) 03:25 (1)