Sträcktider Luffarligan Källbrinks IP                                                                                    
  2020-03-04 Svarta tider är sträcktider                                                                                    
    Blå tider är från start                                                                                          
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                                    
                                                                                               
Plac Bana A - 5,3 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   --18   --19   --20   --21   Mål  
1 Alexander Frolov OK Södertörn 39:35 01:43 (1) 01:54 (1) 02:18 (1) 01:40 (1) 02:37 (1) 00:55 (1) 02:12 (1) 02:20 (1) 01:07 (1) 01:40 (1) 04:59 (3) 00:52 (1) 01:33 (1) 02:01 (1) 00:53 (1) 01:43 (1) 01:43 (1) 01:51 (1) 01:52 (1) 00:34 (1) 01:19 (1) 01:49 (1)
        01:43 (1) 03:37 (1) 05:55 (1) 07:35 (1) 10:12 (1) 11:07 (1) 13:19 (1) 15:39 (1) 16:46 (1) 18:26 (1) 23:25 (1) 24:17 (1) 25:50 (1) 27:51 (1) 28:44 (1) 30:27 (1) 32:10 (1) 34:01 (1) 35:53 (1) 36:27 (1) 37:46 (1) 39:35 (1)
2 Niklas Wansölin OK Ravinen 50:24 02:11 (2) 02:43 (2) 03:45 (4) 02:02 (2) 03:31 (2) 01:05 (2) 03:33 (5) 03:01 (2) 01:28 (2) 02:13 (2) 04:34 (2) 00:59 (2) 02:19 (2) 02:24 (2) 01:17 (3) 02:19 (2) 01:45 (2) 02:23 (2) 02:24 (2) 00:45 (2) 01:34 (2) 02:09 (2)
        02:11 (2) 04:54 (2) 08:39 (2) 10:41 (2) 14:12 (2) 15:17 (2) 18:50 (2) 21:51 (2) 23:19 (2) 25:32 (2) 30:06 (2) 31:05 (2) 33:24 (2) 35:48 (2) 37:05 (2) 39:24 (2) 41:09 (2) 43:32 (2) 45:56 (2) 46:41 (2) 48:15 (2) 50:24 (2)
3 Lars Gerhardsson Attunda OK 62:37 02:37 (5) 02:52 (4) 07:26 (9) 02:15 (4) 04:15 (3) 01:19 (3) 03:23 (2) 03:05 (4) 01:40 (6) 02:33 (3) 05:15 (4) 01:09 (3) 03:33 (7) 03:21 (4) 01:15 (2) 02:33 (4) 02:36 (3) 03:00 (4) 02:46 (3) 01:15 (5) 01:58 (5) 02:31 (3)
        02:37 (5) 05:29 (4) 12:55 (6) 15:10 (5) 19:25 (4) 20:44 (4) 24:07 (4) 27:12 (3) 28:52 (3) 31:25 (3) 36:40 (3) 37:49 (3) 41:22 (3) 44:43 (3) 45:58 (3) 48:31 (3) 51:07 (3) 54:07 (3) 56:53 (3) 58:08 (3) 60:06 (3) 62:37 (3)
4 Lars Boudrie Väsby OK 72:17 04:02 (9) 03:33 (6) 04:58 (5) 02:39 (6) 05:03 (6) 01:37 (6) 04:09 (6) 04:26 (7) 01:49 (7) 02:49 (6) 06:00 (5) 01:35 (7) 02:41 (3) 03:45 (6) 01:58 (7) 03:24 (8) 03:03 (5) 03:54 (7) 03:34 (5) 01:15 (5) 02:16 (7) 03:47 (8)
        04:02 (9) 07:35 (6) 12:33 (5) 15:12 (6) 20:15 (6) 21:52 (6) 26:01 (5) 30:27 (5) 32:16 (5) 35:05 (5) 41:05 (6) 42:40 (6) 45:21 (5) 49:06 (5) 51:04 (5) 54:28 (5) 57:31 (5) 61:25 (4) 64:59 (4) 66:14 (4) 68:30 (4) 72:17 (4)
5 Albin Grahn Centrum OK 72:33 02:36 (4) 03:15 (5) 03:15 (2) 02:36 (5) 08:24 (8) 01:28 (4) 05:09 (7) 03:01 (2) 01:37 (4) 02:39 (4) 06:00 (5) 01:54 (8) 07:44 (9) 03:00 (3) 01:41 (4) 02:20 (3) 03:35 (9) 02:39 (3) 04:14 (8) 01:11 (4) 01:41 (4) 02:34 (4)
        02:36 (4) 05:51 (5) 09:06 (4) 11:42 (4) 20:06 (5) 21:34 (5) 26:43 (6) 29:44 (4) 31:21 (4) 34:00 (4) 40:00 (4) 41:54 (4) 49:38 (6) 52:38 (6) 54:19 (6) 56:39 (6) 60:14 (6) 62:53 (6) 67:07 (6) 68:18 (5) 69:59 (5) 72:33 (5)
6 Claes Andersson Klubblös 76:27 02:40 (6) 02:44 (3) 03:18 (3) 02:09 (3) 04:22 (4) 03:20 (9) 03:24 (3) 10:19 (9) 01:39 (5) 02:54 (7) 04:03 (1) 01:32 (6) 02:45 (4) 03:31 (5) 01:41 (4) 02:34 (5) 03:18 (7) 05:22 (8) 04:14 (8) 05:41 (9) 02:05 (6) 02:52 (5)
        02:40 (6) 05:24 (3) 08:42 (3) 10:51 (3) 15:13 (3) 18:33 (3) 21:57 (3) 32:16 (6) 33:55 (6) 36:49 (6) 40:52 (5) 42:24 (5) 45:09 (4) 48:40 (4) 50:21 (4) 52:55 (4) 56:13 (4) 61:35 (5) 65:49 (5) 71:30 (6) 73:35 (6) 76:27 (6)
7 Sven-Anders Olsson Attunda OK 79:00 02:29 (3) 09:41 (9) 05:40 (7) 04:34 (9) 04:50 (5) 02:01 (8) 03:30 (4) 03:28 (5) 01:33 (3) 02:40 (5) 06:17 (7) 01:30 (4) 03:18 (5) 07:53 (9) 01:47 (6) 02:45 (6) 03:34 (8) 03:02 (5) 02:50 (4) 01:04 (3) 01:40 (3) 02:54 (6)
        02:29 (3) 12:10 (9) 17:50 (9) 22:24 (9) 27:14 (9) 29:15 (9) 32:45 (8) 36:13 (8) 37:46 (8) 40:26 (8) 46:43 (7) 48:13 (7) 51:31 (7) 59:24 (7) 61:11 (7) 63:56 (7) 67:30 (7) 70:32 (7) 73:22 (7) 74:26 (7) 76:06 (7) 79:00 (7)
8 Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK 85:51 03:19 (8) 04:58 (8) 05:57 (8) 02:56 (7) 08:28 (9) 01:56 (7) 05:11 (8) 04:29 (8) 02:30 (9) 03:36 (9) 06:22 (8) 03:28 (9) 03:21 (6) 04:10 (8) 02:11 (9) 03:17 (7) 03:01 (4) 05:32 (9) 03:39 (6) 01:21 (7) 02:44 (8) 03:25 (7)
        03:19 (8) 08:17 (8) 14:14 (8) 17:10 (8) 25:38 (8) 27:34 (8) 32:45 (8) 37:14 (9) 39:44 (9) 43:20 (9) 49:42 (9) 53:10 (9) 56:31 (9) 60:41 (9) 62:52 (9) 66:09 (8) 69:10 (8) 74:42 (9) 78:21 (9) 79:42 (8) 82:26 (8) 85:51 (8)
9 Kurt Eriksson Vandrarringen 90:46 03:09 (7) 04:40 (7) 05:09 (6) 03:08 (8) 06:37 (7) 01:36 (5) 06:49 (9) 03:51 (6) 02:06 (8) 02:58 (8) 09:06 (9) 01:30 (4) 05:40 (8) 04:00 (7) 02:06 (8) 04:27 (9) 03:08 (6) 03:17 (6) 03:45 (7) 05:27 (8) 03:58 (9) 04:19 (9)
        03:09 (7) 07:49 (7) 12:58 (7) 16:06 (7) 22:43 (7) 24:19 (7) 31:08 (7) 34:59 (7) 37:05 (7) 40:03 (7) 49:09 (8) 50:39 (8) 56:19 (8) 60:19 (8) 62:25 (8) 66:52 (9) 70:00 (9) 73:17 (8) 77:02 (8) 82:29 (9) 86:27 (9) 90:46 (9)
                                                                                               
                                                                                               
Plac Bana B - 4,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17                   Mål  
1 P-O Ivarsson Haninge SOK 41:03 02:17 (1) 02:13 (1) 04:38 (16) 01:19 (2) 02:46 (3) 02:47 (1) 00:55 (1) 03:45 (2) 03:37 (2) 01:21 (1) 00:58 (1) 02:15 (1) 01:47 (1) 02:25 (5) 01:39 (1) 02:02 (1) 01:59 (1)                 02:20 (3)
        02:17 (1) 04:30 (1) 09:08 (10) 10:27 (6) 13:13 (5) 16:00 (3) 16:55 (2) 20:40 (1) 24:17 (1) 25:38 (1) 26:36 (1) 28:51 (1) 30:38 (1) 33:03 (1) 34:42 (1) 36:44 (1) 38:43 (1)                 41:03 (1)
2 Fredrik Hedin IFK Enskede 44:16 02:17 (1) 04:22 (16) 02:08 (2) 01:59 (12) 02:44 (2) 03:07 (2) 01:46 (15) 03:53 (4) 03:45 (3) 01:48 (5) 01:02 (3) 02:20 (2) 01:51 (2) 02:08 (1) 02:32 (9) 02:18 (2) 01:59 (1)                 02:17 (2)
        02:17 (1) 06:39 (13) 08:47 (8) 10:46 (7) 13:30 (6) 16:37 (4) 18:23 (4) 22:16 (4) 26:01 (3) 27:49 (2) 28:51 (2) 31:11 (2) 33:02 (2) 35:10 (2) 37:42 (2) 40:00 (2) 41:59 (2)                 44:16 (2)
3 Janne Nilsson Centrum OK 45:25 02:25 (4) 02:48 (6) 04:20 (15) 01:24 (7) 03:36 (8) 03:12 (3) 01:04 (3) 03:44 (1) 04:04 (6) 01:44 (4) 01:01 (2) 02:30 (3) 02:03 (7) 02:27 (7) 01:47 (3) 02:34 (6) 02:20 (5)                 02:22 (4)
        02:25 (4) 05:13 (5) 09:33 (12) 10:57 (9) 14:33 (8) 17:45 (6) 18:49 (6) 22:33 (5) 26:37 (5) 28:21 (3) 29:22 (3) 31:52 (3) 33:55 (3) 36:22 (3) 38:09 (3) 40:43 (3) 43:03 (3)                 45:25 (3)
4 Göran Hellgren OK Södertörn 46:36 02:18 (3) 02:52 (8) 02:08 (2) 01:22 (4) 05:27 (17) 04:28 (12) 01:00 (2) 03:58 (5) 03:33 (1) 02:19 (9) 01:09 (6) 02:32 (4) 01:54 (4) 02:16 (3) 01:40 (2) 02:19 (3) 02:23 (6)                 02:58 (12)
        02:18 (3) 05:10 (4) 07:18 (3) 08:40 (2) 14:07 (7) 18:35 (9) 19:35 (9) 23:33 (8) 27:06 (7) 29:25 (7) 30:34 (7) 33:06 (5) 35:00 (5) 37:16 (4) 38:56 (4) 41:15 (4) 43:38 (4)                 46:36 (4)
5 Johan Redtzer Attunda OK 47:46 02:38 (8) 02:16 (2) 02:21 (5) 01:08 (1) 02:39 (1) 06:43 (18) 01:26 (10) 03:49 (3) 04:22 (8) 01:29 (2) 01:37 (15) 03:24 (12) 01:58 (5) 02:09 (2) 02:38 (10) 02:29 (4) 02:09 (4)                 02:31 (7)
        02:38 (8) 04:54 (2) 07:15 (2) 08:23 (1) 11:02 (1) 17:45 (6) 19:11 (7) 23:00 (7) 27:22 (8) 28:51 (5) 30:28 (6) 33:52 (6) 35:50 (6) 37:59 (6) 40:37 (6) 43:06 (6) 45:15 (5)                 47:46 (5)
6 Jan Gottfridsson Norbergs OK 48:18 02:40 (9) 02:18 (3) 02:04 (1) 01:41 (9) 03:59 (13) 04:15 (10) 01:30 (13) 04:27 (9) 03:49 (5) 01:49 (6) 01:16 (8) 02:46 (6) 02:21 (10) 02:52 (10) 02:13 (7) 02:33 (5) 03:02 (15)                 02:43 (9)
        02:40 (9) 04:58 (3) 07:02 (1) 08:43 (3) 12:42 (4) 16:57 (5) 18:27 (5) 22:54 (6) 26:43 (6) 28:32 (4) 29:48 (4) 32:34 (4) 34:55 (4) 37:47 (5) 40:00 (5) 42:33 (5) 45:35 (6)                 48:18 (6)
7 Lars Forsberg OK Ravinen 48:54 02:31 (5) 02:47 (5) 02:15 (4) 01:22 (4) 02:59 (4) 03:49 (7) 01:08 (4) 03:59 (6) 04:16 (7) 03:56 (15) 01:08 (5) 04:30 (16) 01:53 (3) 03:02 (15) 01:51 (4) 03:05 (10) 02:00 (3)                 02:23 (5)
        02:31 (5) 05:18 (6) 07:33 (4) 08:55 (4) 11:54 (2) 15:43 (1) 16:51 (1) 20:50 (2) 25:06 (2) 29:02 (6) 30:10 (5) 34:40 (8) 36:33 (7) 39:35 (8) 41:26 (7) 44:31 (7) 46:31 (7)                 48:54 (7)
8 Anders Holmqvist Snättringe SK 49:43 02:33 (6) 02:50 (7) 02:25 (7) 01:20 (3) 03:18 (5) 03:20 (4) 01:28 (11) 04:27 (9) 04:24 (9) 04:21 (16) 01:21 (10) 02:34 (5) 02:12 (9) 02:23 (4) 03:05 (16) 02:58 (8) 02:44 (10)                 02:00 (1)
        02:33 (6) 05:23 (7) 07:48 (5) 09:08 (5) 12:26 (3) 15:46 (2) 17:14 (3) 21:41 (3) 26:05 (4) 30:26 (9) 31:47 (9) 34:21 (7) 36:33 (7) 38:56 (7) 42:01 (8) 44:59 (8) 47:43 (8)                 49:43 (8)
9 Marie Malmborg Söders-Tyresö 51:47 02:59 (11) 03:13 (10) 02:31 (9) 02:18 (13) 03:36 (8) 04:19 (11) 01:28 (11) 04:18 (7) 03:47 (4) 01:54 (7) 01:14 (7) 04:26 (15) 02:25 (13) 02:26 (6) 02:13 (7) 03:28 (14) 02:29 (7)                 02:43 (9)
        02:59 (11) 06:12 (10) 08:43 (7) 11:01 (10) 14:37 (10) 18:56 (10) 20:24 (10) 24:42 (10) 28:29 (9) 30:23 (8) 31:37 (8) 36:03 (9) 38:28 (9) 40:54 (9) 43:07 (9) 46:35 (9) 49:04 (9)                 51:47 (9)
10 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 53:37 03:02 (13) 02:39 (4) 05:03 (17) 01:23 (6) 03:54 (12) 03:50 (8) 01:12 (5) 05:55 (14) 05:06 (14) 01:38 (3) 01:04 (4) 03:59 (14) 01:59 (6) 02:53 (11) 01:56 (5) 02:50 (7) 02:36 (9)                 02:38 (8)
        03:02 (13) 05:41 (8) 10:44 (14) 12:07 (13) 16:01 (13) 19:51 (11) 21:03 (11) 26:58 (11) 32:04 (11) 33:42 (10) 34:46 (10) 38:45 (10) 40:44 (10) 43:37 (10) 45:33 (10) 48:23 (10) 50:59 (10)                 53:37 (10)
11 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 57:15 02:59 (11) 02:56 (9) 02:23 (6) 02:45 (17) 03:33 (6) 03:32 (5) 01:18 (6) 04:24 (8) 08:36 (18) 03:46 (14) 01:19 (9) 03:12 (9) 02:21 (10) 02:43 (8) 02:45 (11) 03:15 (13) 02:33 (8)                 02:55 (11)
        02:59 (11) 05:55 (9) 08:18 (6) 11:03 (11) 14:36 (9) 18:08 (8) 19:26 (8) 23:50 (9) 32:26 (12) 36:12 (12) 37:31 (12) 40:43 (12) 43:04 (12) 45:47 (12) 48:32 (12) 51:47 (12) 54:20 (11)                 57:15 (11)
12 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 57:32 03:25 (16) 03:16 (11) 02:25 (7) 01:41 (9) 04:05 (14) 06:10 (16) 01:25 (9) 04:52 (11) 04:43 (10) 02:10 (8) 01:32 (14) 03:21 (11) 02:29 (14) 02:56 (12) 02:05 (6) 03:14 (12) 04:38 (17)                 03:05 (13)
        03:25 (16) 06:41 (14) 09:06 (9) 10:47 (8) 14:52 (11) 21:02 (12) 22:27 (12) 27:19 (12) 32:02 (10) 34:12 (11) 35:44 (11) 39:05 (11) 41:34 (11) 44:30 (11) 46:35 (11) 49:49 (11) 54:27 (12)                 57:32 (12)
13 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 60:42 02:57 (10) 03:35 (13) 02:51 (10) 03:42 (18) 03:44 (11) 06:24 (17) 01:49 (16) 04:57 (12) 04:44 (12) 03:41 (13) 01:23 (11) 03:01 (7) 02:38 (16) 03:01 (14) 02:56 (12) 03:09 (11) 02:55 (13)                 03:15 (16)
        02:57 (10) 06:32 (11) 09:23 (11) 13:05 (14) 16:49 (14) 23:13 (16) 25:02 (16) 29:59 (14) 34:43 (14) 38:24 (14) 39:47 (14) 42:48 (13) 45:26 (14) 48:27 (13) 51:23 (13) 54:32 (13) 57:27 (13)                 60:42 (13)
14 Mette Brolinson Centrum OK 62:41 02:33 (6) 04:36 (17) 03:58 (13) 02:26 (15) 04:35 (16) 03:45 (6) 01:23 (7) 06:07 (15) 05:03 (13) 03:37 (12) 01:26 (13) 03:46 (13) 02:09 (8) 04:15 (18) 04:05 (17) 03:37 (16) 02:50 (12)                 02:30 (6)
        02:33 (6) 07:09 (15) 11:07 (15) 13:33 (16) 18:08 (16) 21:53 (14) 23:16 (14) 29:23 (13) 34:26 (13) 38:03 (13) 39:29 (13) 43:15 (14) 45:24 (13) 49:39 (14) 53:44 (14) 57:21 (14) 60:11 (14)                 62:41 (14)
15 Harald Bauer IFK Lidingö 66:49 03:09 (14) 04:10 (15) 02:53 (11) 01:54 (11) 03:34 (7) 05:30 (14) 01:23 (7) 10:23 (18) 05:20 (16) 05:20 (17) 01:53 (17) 03:08 (8) 02:34 (15) 02:57 (13) 03:03 (15) 03:32 (15) 03:00 (14)                 03:06 (14)
        03:09 (14) 07:19 (16) 10:12 (13) 12:06 (12) 15:40 (12) 21:10 (13) 22:33 (13) 32:56 (16) 38:16 (16) 43:36 (16) 45:29 (16) 48:37 (15) 51:11 (15) 54:08 (15) 57:11 (15) 60:43 (15) 63:43 (15)                 66:49 (15)
16 Anders Kärrström Tullinge SK 69:04 03:15 (15) 03:23 (12) 09:21 (18) 01:37 (8) 03:37 (10) 03:52 (9) 05:50 (18) 05:34 (13) 04:43 (10) 06:06 (18) 01:24 (12) 03:13 (10) 02:24 (12) 02:50 (9) 02:57 (13) 03:01 (9) 02:46 (11)                 03:11 (15)
        03:15 (15) 06:38 (12) 15:59 (18) 17:36 (18) 21:13 (17) 25:05 (17) 30:55 (18) 36:29 (17) 41:12 (17) 47:18 (18) 48:42 (18) 51:55 (17) 54:19 (17) 57:09 (17) 60:06 (17) 63:07 (16) 65:53 (16)                 69:04 (16)
17 Bo Norbäck Tullinge SK 70:52 03:47 (17) 04:04 (14) 03:19 (12) 02:19 (14) 04:23 (15) 05:01 (13) 01:40 (14) 06:10 (16) 05:15 (15) 02:30 (10) 01:44 (16) 08:32 (18) 03:13 (17) 03:33 (16) 02:58 (14) 04:54 (18) 04:06 (16)                 03:24 (17)
        03:47 (17) 07:51 (17) 11:10 (16) 13:29 (15) 17:52 (15) 22:53 (15) 24:33 (15) 30:43 (15) 35:58 (15) 38:28 (15) 40:12 (15) 48:44 (16) 51:57 (16) 55:30 (16) 58:28 (16) 63:22 (17) 67:28 (17)                 70:52 (17)
18 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 79:10 04:22 (18) 04:37 (18) 04:15 (14) 02:39 (16) 05:33 (18) 05:57 (15) 02:03 (17) 07:18 (17) 06:31 (17) 02:54 (11) 02:08 (18) 04:56 (17) 03:49 (18) 03:50 (17) 04:15 (18) 04:51 (17) 04:41 (18)                 04:31 (18)
        04:22 (18) 08:59 (18) 13:14 (17) 15:53 (17) 21:26 (18) 27:23 (18) 29:26 (17) 36:44 (18) 43:15 (18) 46:09 (17) 48:17 (17) 53:13 (18) 57:02 (18) 60:52 (18) 65:07 (18) 69:58 (18) 74:39 (18)                 79:10 (18)
                                                                                               
                                                                                               
Plac Bana C - 3,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13                                   Mål  
1 Per Helén Söders-Tyresö 40:49 02:50 (5) 03:38 (11) 02:03 (33) 01:22 (2) 05:02 (4) 03:24 (3) 01:16 (5) 03:38 (2) 04:33 (5) 01:31 (7) 05:55 (3) 02:17 (1) 02:08 (1)                                 01:12 (3)
        02:50 (5) 06:28 (7) 08:31 (11) 09:53 (8) 14:55 (4) 18:19 (4) 19:35 (4) 23:13 (3) 27:46 (2) 29:17 (2) 35:12 (1) 37:29 (1) 39:37 (1)                                 40:49 (1)
2 Stefan Persson Södertälje-Nykvarn OF 42:08 02:41 (2) 03:28 (6) 01:28 (7) 01:25 (6) 05:04 (5) 03:44 (10) 01:39 (21) 04:02 (8) 04:49 (8) 01:13 (1) 06:17 (5) 02:34 (4) 02:17 (4)                                 01:27 (11)
        02:41 (2) 06:09 (3) 07:37 (4) 09:02 (4) 14:06 (3) 17:50 (2) 19:29 (3) 23:31 (4) 28:20 (3) 29:33 (3) 35:50 (2) 38:24 (2) 40:41 (2)                                 42:08 (2)
3 Kjell Jansson Långhundra IF 44:01 03:10 (13) 03:46 (16) 01:25 (5) 01:22 (2) 05:32 (10) 03:42 (6) 01:25 (12) 04:05 (10) 05:00 (10) 01:44 (19) 06:20 (6) 02:51 (10) 02:20 (6)                                 01:19 (5)
        03:10 (13) 06:56 (12) 08:21 (8) 09:43 (6) 15:15 (5) 18:57 (6) 20:22 (6) 24:27 (5) 29:27 (4) 31:11 (4) 37:31 (4) 40:22 (4) 42:42 (3)                                 44:01 (3)
4 Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL 45:14 02:51 (6) 03:29 (7) 01:35 (9) 01:26 (8) 04:38 (1) 04:16 (20) 01:13 (2) 03:14 (1) 04:00 (1) 01:48 (22) 09:23 (28) 03:19 (23) 02:10 (2)                                 01:52 (26)
        02:51 (6) 06:20 (6) 07:55 (5) 09:21 (5) 13:59 (2) 18:15 (3) 19:28 (2) 22:42 (2) 26:42 (1) 28:30 (1) 37:53 (5) 41:12 (6) 43:22 (5)                                 45:14 (4)
5 Håkan Berglund Lake Snättringe SK 45:18 02:51 (6) 03:54 (18) 01:35 (9) 02:00 (33) 04:57 (2) 03:06 (1) 01:41 (26) 04:40 (21) 05:50 (21) 01:14 (2) 05:34 (1) 02:45 (8) 02:37 (10)                                 02:34 (35)
        02:51 (6) 06:45 (9) 08:20 (7) 10:20 (13) 15:17 (6) 18:23 (5) 20:04 (5) 24:44 (6) 30:34 (7) 31:48 (5) 37:22 (3) 40:07 (3) 42:44 (4)                                 45:18 (5)
6 Lars Öhrman Stockholms OK 46:48 02:41 (2) 03:01 (1) 01:24 (4) 01:27 (9) 05:00 (3) 03:06 (1) 01:55 (35) 03:47 (4) 08:44 (40) 01:32 (8) 05:47 (2) 02:31 (2) 04:42 (39)                                 01:11 (1)
        02:41 (2) 05:42 (1) 07:06 (1) 08:33 (1) 13:33 (1) 16:39 (1) 18:34 (1) 22:21 (1) 31:05 (9) 32:37 (9) 38:24 (6) 40:55 (5) 45:37 (8)                                 46:48 (6)
7 Anders Gärderud Enebybergs IF 46:50 02:47 (4) 03:20 (3) 01:26 (6) 01:22 (2) 07:23 (27) 03:25 (4) 01:19 (8) 04:02 (8) 05:42 (19) 01:22 (3) 07:14 (10) 03:11 (17) 03:00 (22)                                 01:17 (4)
        02:47 (4) 06:07 (2) 07:33 (3) 08:55 (2) 16:18 (12) 19:43 (8) 21:02 (8) 25:04 (7) 30:46 (8) 32:08 (8) 39:22 (8) 42:33 (9) 45:33 (7)                                 46:50 (7)
8 Ingemar Bengtsson Söders-Tyresö 47:08 02:32 (1) 03:39 (12) 01:20 (1) 01:30 (11) 07:26 (29) 03:47 (13) 01:36 (18) 04:00 (7) 04:28 (2) 01:39 (13) 06:54 (9) 02:34 (4) 02:17 (4)                                 03:26 (39)
        02:32 (1) 06:11 (4) 07:31 (2) 09:01 (3) 16:27 (13) 20:14 (12) 21:50 (12) 25:50 (11) 30:18 (6) 31:57 (7) 38:51 (7) 41:25 (7) 43:42 (6)                                 47:08 (8)
9 Tommy Höglund Långhundra IF 49:57 03:38 (24) 04:06 (23) 01:20 (1) 01:24 (5) 05:29 (9) 03:47 (13) 01:19 (7) 04:29 (19) 04:41 (6) 01:43 (16) 09:44 (32) 03:30 (31) 02:53 (18)                                 01:54 (28)
        03:38 (24) 07:44 (20) 09:04 (15) 10:28 (15) 15:57 (8) 19:44 (9) 21:03 (9) 25:32 (9) 30:13 (5) 31:56 (6) 41:40 (10) 45:10 (10) 48:03 (9)                                 49:57 (9)
10 Anders Larsson Skarpnäcks OL 49:58 03:15 (16) 03:42 (13) 01:53 (24) 01:31 (12) 05:44 (12) 03:47 (13) 01:35 (17) 04:14 (15) 06:18 (26) 01:53 (27) 08:56 (26) 02:58 (12) 02:29 (8)                                 01:43 (21)
        03:15 (16) 06:57 (13) 08:50 (13) 10:21 (14) 16:05 (10) 19:52 (11) 21:27 (10) 25:41 (10) 31:59 (11) 33:52 (11) 42:48 (12) 45:46 (11) 48:15 (10)                                 49:58 (10)
11 Kjell Holmberg OK Södertörn 50:07 03:31 (22) 03:34 (9) 01:45 (18) 01:25 (6) 05:32 (10) 03:46 (11) 01:25 (12) 04:11 (13) 09:51 (41) 01:38 (12) 06:09 (4) 03:01 (13) 02:47 (12)                                 01:32 (16)
        03:31 (22) 07:05 (14) 08:50 (13) 10:15 (12) 15:47 (7) 19:33 (7) 20:58 (7) 25:09 (8) 35:00 (21) 36:38 (21) 42:47 (11) 45:48 (12) 48:35 (11)                                 50:07 (11)
12 Jan Lindgren OK Södertörn 50:42 02:52 (8) 05:23 (32) 01:23 (3) 01:43 (22) 09:45 (37) 03:55 (16) 01:22 (11) 03:52 (5) 04:32 (3) 01:48 (22) 07:34 (14) 02:46 (9) 02:26 (7)                                 01:21 (7)
        02:52 (8) 08:15 (28) 09:38 (22) 11:21 (20) 21:06 (30) 25:01 (28) 26:23 (26) 30:15 (22) 34:47 (20) 36:35 (20) 44:09 (16) 46:55 (15) 49:21 (12)                                 50:42 (12)
13 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 51:09 04:05 (35) 03:49 (17) 01:42 (16) 01:39 (18) 06:00 (16) 04:21 (22) 01:36 (18) 05:03 (28) 06:03 (24) 01:51 (25) 07:27 (11) 03:15 (19) 02:50 (15)                                 01:28 (12)
        04:05 (35) 07:54 (23) 09:36 (20) 11:15 (18) 17:15 (15) 21:36 (14) 23:12 (14) 28:15 (17) 34:18 (18) 36:09 (18) 43:36 (14) 46:51 (14) 49:41 (13)                                 51:09 (13)
13 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 51:09 02:56 (9) 03:42 (13) 01:43 (17) 01:49 (29) 10:31 (40) 03:27 (5) 01:14 (3) 03:39 (3) 05:38 (18) 01:24 (4) 07:33 (13) 03:22 (28) 02:52 (17)                                 01:19 (5)
        02:56 (9) 06:38 (8) 08:21 (8) 10:10 (11) 20:41 (28) 24:08 (23) 25:22 (22) 29:01 (20) 34:39 (19) 36:03 (17) 43:36 (14) 46:58 (16) 49:50 (15)                                 51:09 (13)
15 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 51:32 03:42 (26) 04:28 (26) 01:41 (14) 01:44 (23) 05:48 (14) 04:20 (21) 01:43 (27) 04:22 (17) 05:55 (22) 01:43 (16) 08:00 (16) 03:16 (21) 03:07 (26)                                 01:43 (21)
        03:42 (26) 08:10 (26) 09:51 (24) 11:35 (24) 17:23 (16) 21:43 (15) 23:26 (17) 27:48 (15) 33:43 (14) 35:26 (14) 43:26 (13) 46:42 (13) 49:49 (14)                                 51:32 (15)
16 Anders Sohlberg OK Södertörn 51:45 02:59 (10) 03:17 (2) 01:54 (26) 01:54 (31) 09:48 (38) 03:43 (8) 01:14 (3) 03:58 (6) 04:45 (7) 01:34 (10) 09:46 (33) 02:44 (7) 02:37 (10)                                 01:32 (16)
        02:59 (10) 06:16 (5) 08:10 (6) 10:04 (9) 19:52 (24) 23:35 (20) 24:49 (19) 28:47 (18) 33:32 (13) 35:06 (13) 44:52 (20) 47:36 (17) 50:13 (16)                                 51:45 (16)
17 Göran Frisk Attunda OK 51:51 03:06 (12) 03:44 (15) 01:45 (18) 01:29 (10) 06:03 (19) 03:42 (6) 01:40 (25) 04:22 (17) 08:14 (37) 01:43 (16) 08:24 (21) 03:41 (33) 02:33 (9)                                 01:25 (9)
        03:06 (12) 06:50 (10) 08:35 (12) 10:04 (9) 16:07 (11) 19:49 (10) 21:29 (11) 25:51 (12) 34:05 (15) 35:48 (16) 44:12 (17) 47:53 (19) 50:26 (17)                                 51:51 (17)
18 Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK 52:48 03:55 (31) 03:32 (8) 01:40 (13) 01:34 (13) 05:16 (7) 05:30 (39) 01:33 (15) 04:16 (16) 04:50 (9) 02:40 (43) 09:53 (34) 03:03 (14) 03:43 (33)                                 01:23 (8)
        03:55 (31) 07:27 (17) 09:07 (17) 10:41 (16) 15:57 (8) 21:27 (13) 23:00 (13) 27:16 (13) 32:06 (12) 34:46 (12) 44:39 (18) 47:42 (18) 51:25 (19)                                 52:48 (18)
19 Torsten Pettersson Långhundra IF 52:57 03:21 (19) 04:02 (21) 01:41 (14) 03:32 (41) 07:15 (26) 03:43 (8) 01:21 (10) 04:05 (10) 06:37 (27) 01:44 (19) 07:28 (12) 03:20 (26) 03:04 (23)                                 01:44 (23)
        03:21 (19) 07:23 (15) 09:04 (15) 12:36 (27) 19:51 (23) 23:34 (19) 24:55 (20) 29:00 (19) 35:37 (22) 37:21 (22) 44:49 (19) 48:09 (20) 51:13 (18)                                 52:57 (19)
20 Nina Karlsson IFK Lidingö SOK 55:51 04:20 (37) 03:23 (5) 01:48 (20) 01:48 (27) 06:49 (23) 03:46 (11) 01:18 (6) 04:08 (12) 04:32 (3) 01:36 (11) 06:25 (7) 02:33 (3) 12:14 (43)                                 01:11 (1)
        04:20 (37) 07:43 (19) 09:31 (19) 11:19 (19) 18:08 (20) 21:54 (17) 23:12 (14) 27:20 (14) 31:52 (10) 33:28 (10) 39:53 (9) 42:26 (8) 54:40 (20)                                 55:51 (20)
21 Leif Wallenbro Väsby OK 57:55 03:55 (31) 04:19 (25) 01:38 (11) 01:35 (15) 05:58 (15) 04:23 (23) 02:24 (39) 05:00 (26) 05:04 (12) 02:03 (38) 12:15 (39) 03:19 (23) 03:26 (32)                                 02:36 (36)
        03:55 (31) 08:14 (27) 09:52 (25) 11:27 (22) 17:25 (17) 21:48 (16) 24:12 (18) 29:12 (21) 34:16 (17) 36:19 (19) 48:34 (21) 51:53 (21) 55:19 (21)                                 57:55 (21)
22 Bengt Jönsson Åkers IF 57:57 04:38 (41) 04:53 (28) 01:50 (21) 02:05 (37) 09:34 (36) 04:30 (24) 01:39 (21) 05:49 (37) 05:21 (14) 01:51 (25) 07:39 (15) 03:16 (21) 03:12 (29)                                 01:40 (18)
        04:38 (41) 09:31 (31) 11:21 (29) 13:26 (30) 23:00 (36) 27:30 (36) 29:09 (34) 34:58 (34) 40:19 (31) 42:10 (30) 49:49 (24) 53:05 (23) 56:17 (23)                                 57:57 (22)
23 Olle Arman Nyköpings OK 58:31 03:46 (27) 04:15 (24) 01:53 (24) 02:03 (34) 06:01 (18) 06:18 (41) 01:50 (33) 04:49 (24) 05:47 (20) 02:28 (42) 09:38 (31) 04:03 (37) 03:15 (30)                                 02:25 (32)
        03:46 (27) 08:01 (24) 09:54 (27) 11:57 (26) 17:58 (19) 24:16 (24) 26:06 (25) 30:55 (24) 36:42 (23) 39:10 (24) 48:48 (22) 52:51 (22) 56:06 (22)                                 58:31 (23)
24 Martin Eriksson OK Södertörn 58:49 03:52 (29) 03:59 (20) 02:02 (32) 03:32 (41) 06:52 (24) 04:42 (27) 01:34 (16) 04:12 (14) 06:50 (30) 01:57 (32) 09:32 (30) 04:31 (41) 03:43 (33)                                 01:31 (15)
        03:52 (29) 07:51 (22) 09:53 (26) 13:25 (29) 20:17 (26) 24:59 (27) 26:33 (27) 30:45 (23) 37:35 (25) 39:32 (25) 49:04 (23) 53:35 (24) 57:18 (25)                                 58:49 (24)
25 Tomas Norlén Södertälje-Nykvarn OF 58:56 03:13 (14) 05:18 (31) 01:39 (12) 01:40 (19) 05:12 (6) 04:53 (31) 01:19 (7) 04:49 (24) 06:12 (25) 01:27 (5) 14:40 (40) 03:46 (34) 03:19 (31)                                 01:29 (14)
        03:13 (14) 08:31 (29) 10:10 (28) 11:50 (25) 17:02 (14) 21:55 (18) 23:14 (16) 28:03 (16) 34:15 (16) 35:42 (15) 50:22 (25) 54:08 (26) 57:27 (29)                                 58:56 (25)
26 Bo Källström OK Milan 58:59 03:57 (33) 05:54 (34) 02:25 (39) 01:47 (25) 06:53 (25) 05:26 (38) 01:29 (14) 04:48 (23) 07:34 (32) 01:39 (13) 08:55 (25) 03:11 (17) 03:04 (23)                                 01:57 (29)
        03:57 (33) 09:51 (34) 12:16 (36) 14:03 (34) 20:56 (29) 26:22 (31) 27:51 (30) 32:39 (29) 40:13 (29) 41:52 (27) 50:47 (27) 53:58 (25) 57:02 (24)                                 58:59 (26)
27 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 59:09 06:22 (43) 05:01 (29) 02:09 (35) 01:36 (16) 06:00 (16) 04:09 (18) 01:52 (34) 05:11 (30) 07:34 (32) 01:59 (33) 09:15 (27) 03:19 (23) 02:54 (19)                                 01:48 (24)
        06:22 (43) 11:23 (38) 13:32 (37) 15:08 (37) 21:08 (31) 25:17 (30) 27:09 (29) 32:20 (27) 39:54 (27) 41:53 (28) 51:08 (29) 54:27 (28) 57:21 (26)                                 59:09 (27)
28 Gösta Guteland Snättringe SK 59:28 03:14 (15) 06:00 (35) 02:30 (40) 02:24 (39) 06:07 (20) 04:39 (26) 01:39 (22) 05:25 (33) 06:46 (28) 01:53 (27) 09:59 (35) 03:55 (35) 02:55 (21)                                 02:02 (30)
        03:14 (15) 09:14 (30) 11:44 (32) 14:08 (36) 20:15 (25) 24:54 (26) 26:33 (27) 31:58 (26) 38:44 (26) 40:37 (26) 50:36 (26) 54:31 (30) 57:26 (28)                                 59:28 (28)
29 Bo Hedlund IFK Enskede 59:45 03:29 (21) 03:55 (19) 01:51 (22) 01:47 (25) 07:41 (30) 05:24 (37) 01:43 (27) 10:59 (43) 05:16 (13) 01:54 (29) 08:14 (19) 03:15 (19) 02:49 (14)                                 01:28 (12)
        03:29 (21) 07:24 (16) 09:15 (18) 11:02 (17) 18:43 (21) 24:07 (22) 25:50 (23) 36:49 (36) 42:05 (34) 43:59 (34) 52:13 (31) 55:28 (31) 58:17 (30)                                 59:45 (29)
30 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 59:46 04:00 (34) 06:09 (36) 01:55 (28) 02:03 (34) 07:23 (27) 05:10 (34) 01:59 (36) 04:47 (22) 06:49 (29) 02:02 (36) 08:36 (23) 03:25 (30) 03:07 (26)                                 02:21 (31)
        04:00 (34) 10:09 (35) 12:04 (34) 14:07 (35) 21:30 (33) 26:40 (35) 28:39 (32) 33:26 (30) 40:15 (30) 42:17 (31) 50:53 (28) 54:18 (27) 57:25 (27)                                 59:46 (30)
31 Tommy Lindberg Haninge SOK 60:37 03:18 (17) 03:37 (10) 01:33 (8) 01:19 (1) 07:55 (31) 06:20 (42) 01:11 (1) 07:22 (41) 12:03 (43) 02:25 (40) 06:42 (8) 02:55 (11) 02:16 (3)                                 01:41 (19)
        03:18 (17) 06:55 (11) 08:28 (10) 09:47 (7) 17:42 (18) 24:02 (21) 25:13 (21) 32:35 (28) 44:38 (37) 47:03 (37) 53:45 (34) 56:40 (32) 58:56 (31)                                 60:37 (31)
32 Leo Larsson MIK 61:26 04:14 (36) 05:26 (33) 01:57 (30) 02:19 (38) 06:28 (22) 04:46 (28) 08:40 (43) 04:32 (20) 05:34 (17) 01:40 (15) 08:01 (17) 03:07 (15) 02:51 (16)                                 01:51 (25)
        04:14 (36) 09:40 (33) 11:37 (31) 13:56 (33) 20:24 (27) 25:10 (29) 33:50 (39) 38:22 (37) 43:56 (36) 45:36 (36) 53:37 (33) 56:44 (34) 59:35 (32)                                 61:26 (32)
33 Ingrid Graneli Haninge SOK 62:06 03:46 (27) 04:02 (21) 01:51 (22) 01:42 (20) 10:00 (39) 05:16 (35) 01:45 (30) 05:11 (30) 07:44 (35) 02:25 (40) 08:45 (24) 04:14 (40) 02:54 (19)                                 02:31 (34)
        03:46 (27) 07:48 (21) 09:39 (23) 11:21 (20) 21:21 (32) 26:37 (34) 28:22 (31) 33:33 (31) 41:17 (32) 43:42 (33) 52:27 (32) 56:41 (33) 59:35 (32)                                 62:06 (33)
34 Christer Hedin IFK Enskede 63:21 03:53 (30) 09:04 (40) 02:03 (33) 01:42 (20) 05:47 (13) 04:07 (17) 02:51 (40) 05:26 (34) 05:03 (11) 02:00 (34) 12:14 (38) 03:20 (26) 03:11 (28)                                 02:40 (37)
        03:53 (30) 12:57 (39) 15:00 (39) 16:42 (39) 22:29 (35) 26:36 (33) 29:27 (35) 34:53 (33) 39:56 (28) 41:56 (29) 54:10 (36) 57:30 (35) 60:41 (34)                                 63:21 (34)
35 Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn 63:46 03:31 (22) 07:51 (38) 02:35 (41) 01:56 (32) 08:26 (33) 04:14 (19) 01:37 (20) 05:55 (38) 05:21 (14) 01:28 (6) 08:27 (22) 03:07 (15) 07:52 (41)                                 01:26 (10)
        03:31 (22) 11:22 (37) 13:57 (38) 15:53 (38) 24:19 (38) 28:33 (37) 30:10 (36) 36:05 (35) 41:26 (33) 42:54 (32) 51:21 (30) 54:28 (29) 62:20 (35)                                 63:46 (35)
36 Aila Halttunen Haninge SOK 64:18 03:38 (24) 04:28 (26) 03:26 (43) 01:46 (24) 06:10 (21) 04:50 (30) 01:44 (29) 05:45 (36) 05:24 (16) 01:47 (21) 14:57 (41) 03:58 (36) 04:32 (38)                                 01:53 (27)
        03:38 (24) 08:06 (25) 11:32 (30) 13:18 (28) 19:28 (22) 24:18 (25) 26:02 (24) 31:47 (25) 37:11 (24) 38:58 (23) 53:55 (35) 57:53 (36) 62:25 (36)                                 64:18 (36)
37 Svante Frid Enebybergs IF 67:30 03:01 (11) 11:05 (43) 02:15 (38) 02:03 (34) 05:22 (8) 05:07 (33) 05:00 (41) 05:16 (32) 08:07 (36) 01:55 (31) 10:51 (36) 02:42 (6) 03:04 (23)                                 01:42 (20)
        03:01 (11) 14:06 (43) 16:21 (42) 18:24 (42) 23:46 (37) 28:53 (38) 33:53 (40) 39:09 (39) 47:16 (39) 49:11 (39) 60:02 (39) 62:44 (38) 65:48 (38)                                 67:30 (37)
38 Erika Hörnfeldt Centrum OK 69:08 04:20 (37) 03:22 (4) 01:55 (28) 01:52 (30) 15:04 (42) 04:38 (25) 01:39 (22) 06:13 (39) 06:58 (31) 01:32 (8) 08:08 (18) 03:33 (32) 05:17 (40)                                 04:37 (43)
        04:20 (37) 07:42 (18) 09:37 (21) 11:29 (23) 26:33 (39) 31:11 (39) 32:50 (37) 39:03 (38) 46:01 (38) 47:33 (38) 55:41 (37) 59:14 (37) 64:31 (37)                                 69:08 (38)
39 Sören Johansson Sala OK 71:37 04:24 (40) 05:15 (30) 02:12 (37) 01:38 (17) 08:10 (32) 04:49 (29) 02:19 (38) 05:09 (29) 08:24 (39) 02:02 (36) 15:34 (42) 04:56 (43) 04:15 (37)                                 02:30 (33)
        04:24 (40) 09:39 (32) 11:51 (33) 13:29 (31) 21:39 (34) 26:28 (32) 28:47 (33) 33:56 (32) 42:20 (35) 44:22 (35) 59:56 (38) 64:52 (39) 69:07 (39)                                 71:37 (39)
40 Åke Lewander Skarpnäcks OL 74:38 03:23 (20) 06:58 (37) 01:54 (26) 01:34 (13) 20:05 (43) 05:17 (36) 01:48 (31) 05:00 (26) 07:39 (34) 01:50 (24) 08:20 (20) 03:22 (28) 03:54 (35)                                 03:34 (41)
        03:23 (20) 10:21 (36) 12:15 (35) 13:49 (32) 33:54 (43) 39:11 (43) 40:59 (42) 45:59 (41) 53:38 (41) 55:28 (41) 63:48 (40) 67:10 (40) 71:04 (40)                                 74:38 (40)
41 Jan Larsson Tullinge SK 77:08 04:20 (37) 09:19 (41) 02:01 (31) 02:26 (40) 13:26 (41) 05:37 (40) 02:12 (37) 08:59 (42) 06:01 (23) 02:19 (39) 09:23 (28) 04:12 (39) 04:02 (36)                                 02:51 (38)
        04:20 (37) 13:39 (42) 15:40 (40) 18:06 (41) 31:32 (42) 37:09 (42) 39:21 (41) 48:20 (42) 54:21 (42) 56:40 (42) 66:03 (41) 70:15 (41) 74:17 (41)                                 77:08 (41)
42 Lilian Lagerström Gustavsbergs OK 81:17 03:18 (17) 10:19 (42) 02:09 (35) 01:48 (27) 09:23 (35) 04:54 (32) 01:48 (31) 05:30 (35) 11:05 (42) 01:54 (29) 18:36 (43) 04:10 (38) 02:48 (13)                                 03:35 (42)
        03:18 (17) 13:37 (41) 15:46 (41) 17:34 (40) 26:57 (40) 31:51 (40) 33:39 (38) 39:09 (39) 50:14 (40) 52:08 (40) 70:44 (42) 74:54 (42) 77:42 (42)                                 81:17 (42)
43 Lennart Lagerström Gustavsbergs OK 90:54 04:50 (42) 08:21 (39) 03:16 (42) 03:49 (43) 08:39 (34) 06:54 (43) 06:06 (42) 07:03 (40) 08:22 (38) 02:01 (35) 12:01 (37) 04:34 (42) 11:29 (42)                                 03:29 (40)
        04:50 (42) 13:11 (40) 16:27 (43) 20:16 (43) 28:55 (41) 35:49 (41) 41:55 (43) 48:58 (43) 57:20 (43) 59:21 (43) 71:22 (43) 75:56 (43) 87:25 (43)                                 90:54 (43)
- Leif Carlsson Skarpnäck OL 51:02 02:57   04:07   01:48   01:23   07:13   04:13   03:46   04:24   04:53   01:40   07:18   02:57   02:57                                   01:26  
        02:57   07:04   08:52   10:15   17:28   21:41   25:27   29:51   34:44   36:24   43:42   46:39   49:36                                   51:02  
- Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 56:05 03:41   05:05   01:51   01:28   06:09   04:25   04:20   04:43   07:09   01:34   07:45   03:11   03:10                                   01:34  
        03:41   08:46   10:37   12:05   18:14   22:39   26:59   31:42   38:51   40:25   48:10   51:21   54:31                                   56:05  
- Sten Eriksson Strängnäs-Malmby OL 68:44 03:14   03:40   01:44   01:56   25:04   04:17   01:40   03:28   04:09   01:51   08:14   03:25   03:24                                   02:38  
        03:14   06:54   08:38   10:34   35:38   39:55   41:35   45:03   49:12   51:03   59:17   62:42   66:06                                   68:44  
- Ulla Gummeson Väsby OK 76:20 07:35   08:05   02:00   01:46   08:52   03:34   06:29   01:46   15:30   01:52   09:26   04:24   03:09                                   01:52  
        07:35   15:40   17:40   19:26   28:18   31:52   38:21   40:07   55:37   57:29   66:55   71:19   74:28                                   76:20  
- Maria Marquez TMOK 117:03 06:47   37:52   02:25   03:01   16:21   06:18   08:05                                                           36:14  
        06:47   44:39   47:04   50:05   66:26   72:44   80:49                                                           117:03  
                                                                                               
                                                                                               
Plac Bana D - 2,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10                                               Mål  
1 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 35:31 04:14 (17) 03:45 (1) 01:58 (4) 03:48 (7) 03:37 (2) 03:47 (6) 05:09 (5) 01:36 (2) 04:05 (2) 01:36 (2)                                             01:56 (9)
        04:14 (17) 07:59 (4) 09:57 (4) 13:45 (4) 17:22 (1) 21:09 (2) 26:18 (1) 27:54 (1) 31:59 (1) 33:35 (1)                                             35:31 (1)
2 Anna Blomgren Tullinge SK 36:59 03:07 (2) 04:29 (4) 01:39 (2) 03:24 (4) 04:47 (9) 03:21 (2) 06:26 (17) 01:48 (3) 04:22 (3) 01:34 (1)                                             02:02 (11)
        03:07 (2) 07:36 (2) 09:15 (1) 12:39 (1) 17:26 (2) 20:47 (1) 27:13 (5) 29:01 (4) 33:23 (4) 34:57 (2)                                             36:59 (2)
3 Stig Thorsson Södertälje-Nykvarn OF 37:33 02:50 (1) 06:34 (19) 03:28 (17) 02:25 (1) 03:33 (1) 02:59 (1) 04:34 (2) 02:25 (11) 04:24 (5) 02:36 (15)                                             01:45 (4)
        02:50 (1) 09:24 (11) 12:52 (14) 15:17 (7) 18:50 (6) 21:49 (5) 26:23 (2) 28:48 (2) 33:12 (2) 35:48 (4)                                             37:33 (3)
4 Leif Thorsson OK Grip 38:01 03:30 (6) 04:44 (7) 01:27 (1) 03:49 (8) 04:33 (6) 03:30 (3) 05:33 (9) 01:51 (4) 04:25 (6) 02:09 (5)                                             02:30 (15)
        03:30 (6) 08:14 (5) 09:41 (2) 13:30 (2) 18:03 (4) 21:33 (3) 27:06 (4) 28:57 (3) 33:22 (3) 35:31 (3)                                             38:01 (4)
5 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 39:12 03:23 (4) 04:02 (2) 02:35 (10) 03:38 (5) 04:00 (3) 04:10 (9) 06:48 (19) 03:00 (16) 04:02 (1) 01:58 (4)                                             01:36 (3)
        03:23 (4) 07:25 (1) 10:00 (5) 13:38 (3) 17:38 (3) 21:48 (4) 28:36 (6) 31:36 (6) 35:38 (6) 37:36 (5)                                             39:12 (5)
6 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 40:04 03:27 (5) 04:31 (5) 01:58 (4) 04:11 (14) 04:17 (4) 04:10 (9) 04:30 (1) 02:23 (10) 04:35 (8) 04:16 (23)                                             01:46 (6)
        03:27 (5) 07:58 (3) 09:56 (3) 14:07 (5) 18:24 (5) 22:34 (6) 27:04 (3) 29:27 (5) 34:02 (5) 38:18 (6)                                             40:04 (6)
7 Kristina Nygren Frisk Attunda OK 45:36 03:51 (10) 06:43 (21) 02:02 (6) 03:57 (9) 05:07 (11) 04:39 (13) 05:33 (9) 02:46 (14) 05:37 (13) 01:53 (3)                                             03:28 (24)
        03:51 (10) 10:34 (20) 12:36 (12) 16:33 (13) 21:40 (10) 26:19 (9) 31:52 (8) 34:38 (8) 40:15 (7) 42:08 (7)                                             45:36 (7)
8 Kenneth Berglund Hellas Orientering 47:08 04:08 (16) 04:15 (3) 02:29 (8) 03:57 (9) 04:36 (7) 07:19 (26) 07:24 (20) 03:26 (22) 05:18 (12) 02:25 (12)                                             01:51 (8)
        04:08 (16) 08:23 (6) 10:52 (6) 14:49 (6) 19:25 (7) 26:44 (10) 34:08 (12) 37:34 (12) 42:52 (8) 45:17 (8)                                             47:08 (8)
9 Åke Wansölin Söders-Tyresö 47:24 03:52 (11) 04:42 (6) 02:51 (13) 08:59 (25) 04:32 (5) 03:35 (4) 05:58 (12) 02:26 (12) 06:17 (17) 02:25 (12)                                             01:47 (7)
        03:52 (11) 08:34 (8) 11:25 (7) 20:24 (16) 24:56 (15) 28:31 (14) 34:29 (13) 36:55 (11) 43:12 (9) 45:37 (9)                                             47:24 (9)
10 Lennart Sjöstål Klubblös 48:30 04:32 (20) 05:52 (15) 01:45 (3) 03:44 (6) 05:47 (17) 03:55 (8) 06:01 (14) 02:56 (15) 08:51 (23) 02:20 (9)                                             02:47 (18)
        04:32 (20) 10:24 (15) 12:09 (9) 15:53 (8) 21:40 (10) 25:35 (8) 31:36 (7) 34:32 (7) 43:23 (10) 45:43 (10)                                             48:30 (10)
11 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 48:37 04:05 (14) 05:17 (13) 02:53 (14) 03:58 (11) 04:41 (8) 07:27 (27) 07:44 (23) 02:21 (8) 05:39 (14) 02:32 (14)                                             02:00 (10)
        04:05 (14) 09:22 (10) 12:15 (10) 16:13 (9) 20:54 (8) 28:21 (13) 36:05 (15) 38:26 (14) 44:05 (11) 46:37 (11)                                             48:37 (11)
12 Clas Tärnrot Tullinge SK 50:47 03:45 (8) 06:45 (22) 02:29 (8) 03:15 (3) 06:49 (21) 04:44 (15) 05:31 (8) 03:02 (18) 08:53 (24) 02:12 (6)                                             03:22 (23)
        03:45 (8) 10:30 (17) 12:59 (15) 16:14 (10) 23:03 (13) 27:47 (11) 33:18 (10) 36:20 (9) 45:13 (14) 47:25 (12)                                             50:47 (12)
13 Christer Andersson Klubblös 50:54 03:53 (12) 06:38 (20) 02:36 (11) 03:14 (2) 06:18 (19) 05:10 (18) 05:36 (11) 03:01 (17) 08:54 (25) 02:18 (8)                                             03:16 (21)
        03:53 (12) 10:31 (18) 13:07 (16) 16:21 (11) 22:39 (12) 27:49 (12) 33:25 (11) 36:26 (10) 45:20 (15) 47:38 (13)                                             50:54 (13)
14 Lars Nord Södertälje IF 51:15 03:47 (9) 05:05 (11) 06:20 (24) 04:16 (15) 07:34 (23) 04:57 (16) 05:16 (6) 05:14 (24) 04:22 (3) 02:16 (7)                                             02:08 (12)
        03:47 (9) 08:52 (9) 15:12 (21) 19:28 (15) 27:02 (16) 31:59 (16) 37:15 (16) 42:29 (17) 46:51 (16) 49:07 (14)                                             51:15 (14)
15 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 53:25 04:49 (22) 06:20 (17) 02:53 (14) 04:08 (13) 05:15 (13) 05:28 (20) 06:07 (16) 03:11 (19) 06:09 (16) 06:12 (25)                                             02:53 (19)
        04:49 (22) 11:09 (22) 14:02 (17) 18:10 (14) 23:25 (14) 28:53 (15) 35:00 (14) 38:11 (13) 44:20 (12) 50:32 (15)                                             53:25 (15)
16 Helena Korhonen Haninge SOK 53:58 03:13 (3) 05:12 (12) 04:13 (18) 08:38 (24) 08:46 (25) 03:39 (5) 04:44 (3) 01:28 (1) 05:11 (11) 07:49 (27)                                             01:05 (1)
        03:13 (3) 08:25 (7) 12:38 (13) 21:16 (19) 30:02 (19) 33:41 (17) 38:25 (17) 39:53 (15) 45:04 (13) 52:53 (16)                                             53:58 (16)
17 Björn Stolt OK Ravinen 56:10 03:56 (13) 05:29 (14) 07:34 (25) 07:57 (23) 05:37 (15) 04:17 (11) 05:22 (7) 02:15 (6) 04:34 (7) 06:55 (26)                                             02:14 (13)
        03:56 (13) 09:25 (12) 16:59 (23) 24:56 (22) 30:33 (20) 34:50 (19) 40:12 (18) 42:27 (16) 47:01 (17) 53:56 (18)                                             56:10 (17)
18 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 57:19 04:37 (21) 04:56 (9) 02:46 (12) 04:07 (12) 05:08 (12) 03:49 (7) 06:36 (18) 14:19 (27) 05:09 (10) 02:24 (10)                                             03:28 (24)
        04:37 (21) 09:33 (14) 12:19 (11) 16:26 (12) 21:34 (9) 25:23 (7) 31:59 (9) 46:18 (19) 51:27 (19) 53:51 (17)                                             57:19 (18)
19 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 57:44 04:23 (19) 05:03 (10) 02:20 (7) 12:28 (26) 05:41 (16) 04:39 (13) 07:24 (20) 02:22 (9) 05:56 (15) 04:09 (20)                                             03:19 (22)
        04:23 (19) 09:26 (13) 11:46 (8) 24:14 (21) 29:55 (18) 34:34 (18) 41:58 (19) 44:20 (18) 50:16 (18) 54:25 (19)                                             57:44 (19)
20 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 59:39 04:06 (15) 06:20 (17) 04:33 (21) 13:21 (27) 05:57 (18) 05:04 (17) 06:06 (15) 02:07 (5) 06:18 (18) 04:15 (22)                                             01:32 (2)
        04:06 (15) 10:26 (16) 14:59 (19) 28:20 (24) 34:17 (23) 39:21 (23) 45:27 (21) 47:34 (20) 53:52 (20) 58:07 (20)                                             59:39 (20)
21 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 62:00 03:42 (7) 21:46 (27) 04:20 (20) 05:03 (17) 04:52 (10) 04:22 (12) 04:58 (4) 02:16 (7) 04:42 (9) 04:14 (21)                                             01:45 (4)
        03:42 (7) 25:28 (27) 29:48 (26) 34:51 (26) 39:43 (26) 44:05 (26) 49:03 (24) 51:19 (23) 56:01 (21) 60:15 (21)                                             62:00 (21)
22 Lars Nordin Solna OK 65:37 05:38 (27) 04:54 (8) 04:14 (19) 06:26 (20) 08:13 (24) 07:00 (24) 07:39 (22) 05:55 (25) 07:05 (20) 06:00 (24)                                             02:33 (16)
        05:38 (27) 10:32 (19) 14:46 (18) 21:12 (18) 29:25 (17) 36:25 (20) 44:04 (20) 49:59 (22) 57:04 (22) 63:04 (23)                                             65:37 (22)
23 Sixten Westerlund Södertälje IF 66:36 04:51 (23) 06:17 (16) 05:22 (23) 05:25 (18) 08:46 (25) 07:05 (25) 07:50 (24) 03:15 (20) 10:51 (26) 02:50 (16)                                             04:04 (26)
        04:51 (23) 11:08 (21) 16:30 (22) 21:55 (20) 30:41 (21) 37:46 (21) 45:36 (22) 48:51 (21) 59:42 (23) 62:32 (22)                                             66:36 (23)
24 Heidi Bjerkhaug OK Ravinen 69:39 05:27 (26) 10:14 (24) 08:08 (26) 06:31 (21) 07:19 (22) 05:29 (21) 08:16 (25) 03:16 (21) 08:27 (22) 03:48 (19)                                             02:44 (17)
        05:27 (26) 15:41 (24) 23:49 (25) 30:20 (25) 37:39 (25) 43:08 (25) 51:24 (25) 54:40 (24) 63:07 (24) 66:55 (25)                                             69:39 (24)
25 Carl Lang OK Österåker 69:42 04:56 (24) 06:52 (23) 03:16 (16) 05:28 (19) 11:24 (27) 06:41 (23) 08:56 (26) 08:37 (26) 07:35 (21) 03:04 (17)                                             02:53 (19)
        04:56 (24) 11:48 (23) 15:04 (20) 20:32 (17) 31:56 (22) 38:37 (22) 47:33 (23) 56:10 (26) 63:45 (25) 66:49 (24)                                             69:42 (25)
26 Tomas Bruce Skogsluffarnas OK 70:52 04:14 (17) 15:07 (26) 16:24 (27) 04:59 (16) 05:16 (14) 05:16 (19) 05:59 (13) 02:32 (13) 06:25 (19) 02:24 (10)                                             02:16 (14)
        04:14 (17) 19:21 (26) 35:45 (27) 40:44 (27) 46:00 (27) 51:16 (27) 57:15 (27) 59:47 (27) 66:12 (26) 68:36 (26)                                             70:52 (26)
27 Anita Lindbohm Skarpnäcks OL 78:07 05:03 (25) 10:47 (25) 05:12 (22) 07:01 (22) 06:24 (20) 06:30 (22) 10:28 (27) 04:16 (23) 14:48 (27) 03:32 (18)                                             04:06 (27)
        05:03 (25) 15:50 (25) 21:02 (24) 28:03 (23) 34:27 (24) 40:57 (24) 51:25 (26) 55:41 (25) 70:29 (27) 74:01 (27)                                             78:07 (27)
- Inge Gustafsson Strängnäs-Malmby OL 39:45 03:58   04:41   04:33   04:51   05:48   05:14   01:56   04:06   02:38                                                   02:00  
        03:58   08:39   13:12   18:03   23:51   29:05   31:01   35:07   37:45                                                   39:45  
                                                                                               
                                                                                               
Plac Bana E - 1,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6                                                               Mål  
1 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 26:24 02:55 (3) 04:51 (1) 02:27 (2) 03:36 (1) 04:37 (1) 05:12 (1)                                                             02:46 (3)
        02:55 (3) 07:46 (2) 10:13 (1) 13:49 (1) 18:26 (1) 23:38 (1)                                                             26:24 (1)
2 Kjell Edlund klubblös 33:28 03:37 (6) 05:35 (2) 02:25 (1) 04:52 (2) 07:32 (5) 07:18 (7)                                                             02:09 (1)
        03:37 (6) 09:12 (4) 11:37 (3) 16:29 (2) 24:01 (2) 31:19 (2)                                                             33:28 (2)
3 Alf Persson OK Österåker 36:12 02:39 (2) 06:18 (5) 02:52 (4) 05:01 (3) 08:57 (6) 06:55 (6)                                                             03:30 (5)
        02:39 (2) 08:57 (3) 11:49 (4) 16:50 (3) 25:47 (3) 32:42 (3)                                                             36:12 (3)
4 Berit Lindunger Haninge SOK 37:29 04:45 (8) 06:04 (4) 02:48 (3) 06:33 (4) 07:25 (4) 06:43 (5)                                                             03:11 (4)
        04:45 (8) 10:49 (5) 13:37 (5) 20:10 (4) 27:35 (4) 34:18 (5)                                                             37:29 (4)
5 Jan-Åke Björklund Visborgs OK 39:22 01:57 (1) 05:41 (3) 03:27 (7) 11:43 (8) 05:07 (2) 05:30 (3)                                                             05:57 (8)
        01:57 (1) 07:38 (1) 11:05 (2) 22:48 (6) 27:55 (5) 33:25 (4)                                                             39:22 (5)
6 Bror Wahlberg Haninge SOK 40:19 02:59 (4) 09:10 (7) 03:01 (5) 10:23 (7) 06:25 (3) 05:36 (4)                                                             02:45 (2)
        02:59 (4) 12:09 (7) 15:10 (7) 25:33 (7) 31:58 (6) 37:34 (6)                                                             40:19 (6)
7 Gunvor Granath Nynäshamns OK 47:30 03:12 (5) 07:58 (6) 03:19 (6) 06:44 (5) 17:05 (8) 05:24 (2)                                                             03:48 (6)
        03:12 (5) 11:10 (6) 14:29 (6) 21:13 (5) 38:18 (7) 43:42 (7)                                                             47:30 (7)
8 Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 60:12 03:56 (7) 12:42 (8) 04:06 (8) 09:50 (6) 13:01 (7) 11:37 (8)                                                             05:00 (7)
        03:56 (7) 16:38 (8) 20:44 (8) 30:34 (8) 43:35 (8) 55:12 (8)                                                             60:12 (8)