Sträcktider Luffarligan Rudan                                                                    
  2020-03-11       Svarta tider är sträcktider     Blå tider är från start     Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                              
                                                                           
Plac Bana A - 5,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   Mål  
1 Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK 50:15 01:54 (3) 00:59 (4) 02:41 (1) 01:26 (1) 01:12 (1) 01:04 (1) 05:43 (1) 02:16 (1) 03:11 (1) 02:09 (2) 02:40 (2) 01:51 (2) 04:37 (3) 05:32 (4) 09:18 (1) 01:30 (1) 02:12 (4)
        01:54 (3) 02:53 (4) 05:34 (3) 07:00 (3) 08:12 (2) 09:16 (1) 14:59 (1) 17:15 (1) 20:26 (1) 22:35 (2) 25:15 (2) 27:06 (1) 31:43 (1) 37:15 (2) 46:33 (1) 48:03 (1) 50:15 (1)
2 Peter Lundberg Järfälla OK 50:31 01:55 (4) 00:46 (1) 02:41 (1) 01:32 (3) 01:12 (1) 01:11 (3) 05:44 (2) 02:25 (2) 03:13 (2) 01:50 (1) 02:45 (3) 02:13 (7) 04:19 (1) 04:44 (1) 10:03 (3) 01:53 (3) 02:05 (2)
        01:55 (4) 02:41 (2) 05:22 (1) 06:54 (2) 08:06 (1) 09:17 (2) 15:01 (2) 17:26 (2) 20:39 (2) 22:29 (1) 25:14 (1) 27:27 (2) 31:46 (2) 36:30 (1) 46:33 (1) 48:26 (2) 50:31 (2)
3 P-O Ivarsson Haninge SOK 54:01 01:50 (1) 00:46 (1) 02:47 (3) 01:29 (2) 01:20 (4) 01:05 (2) 06:12 (4) 02:28 (3) 03:22 (3) 02:12 (3) 02:34 (1) 01:25 (1) 04:35 (2) 05:16 (2) 12:46 (6) 01:52 (2) 02:02 (1)
        01:50 (1) 02:36 (1) 05:23 (2) 06:52 (1) 08:12 (2) 09:17 (2) 15:29 (3) 17:57 (3) 21:19 (3) 23:31 (3) 26:05 (3) 27:30 (3) 32:05 (3) 37:21 (3) 50:07 (3) 51:59 (3) 54:01 (3)
4 Niklas Wansölin OK Ravinen 55:45 02:06 (6) 01:12 (7) 04:15 (7) 01:35 (4) 01:16 (3) 01:14 (4) 06:05 (3) 02:52 (4) 03:39 (4) 02:28 (4) 02:59 (4) 01:56 (3) 04:54 (4) 05:26 (3) 09:43 (2) 01:55 (4) 02:10 (3)
        02:06 (6) 03:18 (6) 07:33 (6) 09:08 (6) 10:24 (6) 11:38 (6) 17:43 (5) 20:35 (5) 24:14 (4) 26:42 (4) 29:41 (4) 31:37 (4) 36:31 (4) 41:57 (4) 51:40 (4) 53:35 (4) 55:45 (4)
5 Claes Andersson OK Södertörn 64:34 01:52 (2) 01:00 (5) 03:28 (5) 01:37 (5) 01:40 (8) 01:20 (5) 06:54 (6) 04:58 (12) 04:01 (6) 02:29 (5) 04:08 (9) 02:12 (6) 05:52 (5) 06:29 (5) 11:28 (5) 02:19 (7) 02:47 (6)
        01:52 (2) 02:52 (3) 06:20 (5) 07:57 (5) 09:37 (5) 10:57 (4) 17:51 (6) 22:49 (6) 26:50 (6) 29:19 (6) 33:27 (6) 35:39 (6) 41:31 (6) 48:00 (6) 59:28 (5) 61:47 (5) 64:34 (5)
6 Björn Axelsson Haninge SOK 65:48 02:01 (5) 00:57 (3) 03:13 (4) 01:40 (6) 01:29 (7) 01:47 (7) 06:15 (5) 02:58 (5) 04:19 (7) 03:22 (11) 03:41 (6) 02:04 (4) 06:28 (7) 07:08 (7) 13:21 (7) 02:09 (6) 02:56 (7)
        02:01 (5) 02:58 (5) 06:11 (4) 07:51 (4) 09:20 (4) 11:07 (5) 17:22 (4) 20:20 (4) 24:39 (5) 28:01 (5) 31:42 (5) 33:46 (5) 40:14 (5) 47:22 (5) 60:43 (6) 62:52 (6) 65:48 (6)
7 Sven-Anders Olsson Attunda OK 69:59 02:47 (10) 01:32 (10) 04:45 (9) 02:06 (8) 01:42 (9) 01:23 (6) 07:41 (7) 03:20 (6) 04:41 (10) 02:40 (6) 03:47 (7) 05:25 (12) 06:11 (6) 06:40 (6) 10:56 (4) 02:06 (5) 02:17 (5)
        02:47 (10) 04:19 (9) 09:04 (8) 11:10 (8) 12:52 (8) 14:15 (8) 21:56 (8) 25:16 (7) 29:57 (8) 32:37 (7) 36:24 (7) 41:49 (8) 48:00 (8) 54:40 (8) 65:36 (7) 67:42 (7) 69:59 (7)
8 Jan Retsloff Hellas Orientering 74:22 02:54 (11) 01:10 (6) 03:49 (6) 02:39 (10) 01:28 (6) 01:51 (8) 07:58 (8) 03:28 (7) 04:36 (9) 02:52 (9) 03:39 (5) 02:26 (9) 06:57 (8) 08:19 (8) 13:54 (8) 03:17 (9) 03:05 (9)
        02:54 (11) 04:04 (7) 07:53 (7) 10:32 (7) 12:00 (7) 13:51 (7) 21:49 (7) 25:17 (8) 29:53 (7) 32:45 (8) 36:24 (7) 38:50 (7) 45:47 (7) 54:06 (7) 68:00 (8) 71:17 (8) 74:22 (8)
9 Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK 85:06 02:46 (9) 01:24 (8) 05:56 (11) 02:12 (9) 01:50 (11) 02:08 (12) 08:45 (9) 03:46 (8) 04:54 (11) 03:20 (10) 04:38 (11) 02:17 (8) 11:08 (12) 08:49 (9) 15:04 (10) 02:57 (8) 03:12 (10)
        02:46 (9) 04:10 (8) 10:06 (10) 12:18 (9) 14:08 (9) 16:16 (10) 25:01 (9) 28:47 (9) 33:41 (9) 37:01 (9) 41:39 (9) 43:56 (9) 55:04 (11) 63:53 (9) 78:57 (9) 81:54 (9) 85:06 (9)
10 Kurt Eriksson Vandrarringen 86:07 02:59 (12) 01:26 (9) 04:41 (8) 03:19 (12) 01:44 (10) 01:56 (9) 09:08 (10) 03:59 (11) 05:32 (12) 02:50 (7) 04:37 (10) 02:06 (5) 08:05 (10) 12:32 (11) 14:36 (9) 03:19 (10) 03:18 (11)
        02:59 (12) 04:25 (10) 09:06 (9) 12:25 (10) 14:09 (10) 16:05 (9) 25:13 (10) 29:12 (10) 34:44 (11) 37:34 (10) 42:11 (10) 44:17 (10) 52:22 (9) 64:54 (11) 79:30 (11) 82:49 (10) 86:07 (10)
11 Peter Edelsvärd Centrum OK 86:32 02:18 (7) 02:52 (12) 04:59 (10) 02:45 (11) 01:24 (5) 02:06 (11) 09:45 (11) 03:58 (10) 04:22 (8) 04:05 (12) 04:01 (8) 02:26 (9) 09:24 (11) 09:38 (10) 15:07 (11) 04:21 (12) 03:01 (8)
        02:18 (7) 05:10 (12) 10:09 (11) 12:54 (11) 14:18 (11) 16:24 (11) 26:09 (11) 30:07 (11) 34:29 (10) 38:34 (11) 42:35 (11) 45:01 (11) 54:25 (10) 64:03 (10) 79:10 (10) 83:31 (11) 86:32 (11)
12 Torbjörn Thufvesson Centrum OK 114:00 02:19 (8) 02:09 (11) 10:37 (12) 02:00 (7) 08:20 (12) 02:03 (10) 21:40 (12) 03:57 (9) 03:49 (5) 02:51 (8) 06:17 (12) 02:39 (11) 07:26 (9) 12:43 (12) 15:32 (12) 03:28 (11) 06:10 (12)
        02:19 (8) 04:28 (11) 15:05 (12) 17:05 (12) 25:25 (12) 27:28 (12) 49:08 (12) 53:05 (12) 56:54 (12) 59:45 (12) 66:02 (12) 68:41 (12) 76:07 (12) 88:50 (12) 104:22 (12) 107:50 (12) 114:00 (12)
                                                                           
                                                                           
Plac Bana B - 4,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14           Mål  
1 Moa Leijon Lind Södertälje-Nykvarn OF 39:43 01:46 (2) 01:49 (2) 03:10 (14) 02:54 (2) 02:03 (15) 02:17 (2) 04:02 (1) 04:24 (1) 02:11 (1) 03:08 (1) 01:53 (11) 04:40 (2) 02:02 (1) 01:32 (1)         01:52 (1)
        01:46 (2) 03:35 (1) 06:45 (5) 09:39 (3) 11:42 (4) 13:59 (3) 18:01 (2) 22:25 (2) 24:36 (1) 27:44 (1) 29:37 (2) 34:17 (2) 36:19 (2) 37:51 (2)         39:43 (1)
2 Henrik Sjögren Haninge SOK 39:50 01:34 (1) 02:43 (16) 02:04 (1) 02:51 (1) 01:34 (2) 02:15 (1) 04:15 (2) 04:41 (2) 02:40 (3) 03:12 (2) 01:26 (1) 04:23 (1) 02:37 (2) 01:35 (2)         02:00 (2)
        01:34 (1) 04:17 (6) 06:21 (2) 09:12 (1) 10:46 (1) 13:01 (1) 17:16 (1) 21:57 (1) 24:37 (2) 27:49 (2) 29:15 (1) 33:38 (1) 36:15 (1) 37:50 (1)         39:50 (2)
3 Eidar Lindgren OK Ravinen 44:27 01:59 (5) 02:01 (4) 02:33 (3) 03:18 (3) 01:38 (4) 02:51 (7) 04:30 (3) 05:03 (3) 02:48 (5) 03:30 (4) 01:37 (3) 05:05 (4) 02:46 (5) 01:52 (7)         02:56 (17)
        01:59 (5) 04:00 (2) 06:33 (3) 09:51 (4) 11:29 (2) 14:20 (4) 18:50 (3) 23:53 (3) 26:41 (3) 30:11 (3) 31:48 (3) 36:53 (3) 39:39 (3) 41:31 (3)         44:27 (3)
4 Johan Redtzer Attunda OK 45:06 01:46 (2) 02:16 (8) 02:11 (2) 03:20 (4) 02:00 (13) 02:25 (3) 05:39 (9) 05:21 (5) 02:37 (2) 03:36 (5) 01:41 (7) 05:22 (6) 02:42 (4) 01:53 (8)         02:17 (4)
        01:46 (2) 04:02 (4) 06:13 (1) 09:33 (2) 11:33 (3) 13:58 (2) 19:37 (4) 24:58 (4) 27:35 (4) 31:11 (4) 32:52 (4) 38:14 (4) 40:56 (4) 42:49 (4)         45:06 (4)
5 Ola Malmqvist Järfälla OK 49:10 02:05 (7) 02:00 (3) 02:42 (5) 03:32 (7) 01:39 (5) 04:16 (23) 05:50 (12) 05:39 (7) 02:41 (4) 03:56 (9) 01:44 (8) 05:05 (4) 03:55 (15) 01:50 (6)         02:16 (3)
        02:05 (7) 04:05 (5) 06:47 (6) 10:19 (6) 11:58 (6) 16:14 (9) 22:04 (10) 27:43 (8) 30:24 (7) 34:20 (7) 36:04 (8) 41:09 (8) 45:04 (6) 46:54 (6)         49:10 (5)
6 Mats Sandin Haninge SOK 49:17 02:03 (6) 02:31 (12) 02:42 (5) 03:36 (8) 01:39 (5) 03:06 (11) 05:04 (5) 05:38 (6) 03:06 (10) 04:15 (14) 01:54 (13) 05:31 (8) 03:18 (9) 02:13 (13)         02:41 (12)
        02:03 (6) 04:34 (11) 07:16 (9) 10:52 (8) 12:31 (7) 15:37 (8) 20:41 (7) 26:19 (6) 29:25 (6) 33:40 (6) 35:34 (6) 41:05 (7) 44:23 (5) 46:36 (5)         49:17 (6)
7 Jan Gottfridsson Norbergs OK 49:24 02:25 (14) 02:05 (6) 02:42 (5) 03:51 (10) 01:29 (1) 02:41 (4) 04:46 (4) 07:41 (18) 02:50 (6) 03:50 (6) 01:38 (5) 04:55 (3) 04:12 (17) 01:58 (9)         02:21 (5)
        02:25 (14) 04:30 (9) 07:12 (8) 11:03 (9) 12:32 (8) 15:13 (6) 19:59 (5) 27:40 (7) 30:30 (8) 34:20 (7) 35:58 (7) 40:53 (6) 45:05 (7) 47:03 (7)         49:24 (7)
8 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 51:55 02:16 (12) 02:19 (9) 02:46 (9) 04:40 (17) 01:56 (9) 02:54 (9) 05:12 (6) 07:04 (14) 02:58 (7) 03:51 (7) 01:55 (14) 06:21 (14) 03:28 (11) 01:49 (5)         02:26 (8)
        02:16 (12) 04:35 (12) 07:21 (11) 12:01 (13) 13:57 (13) 16:51 (13) 22:03 (9) 29:07 (10) 32:05 (9) 35:56 (9) 37:51 (9) 44:12 (10) 47:40 (8) 49:29 (8)         51:55 (8)
9 Ingemar Gard Söders-Tyresö 52:49 02:18 (13) 02:58 (18) 02:48 (10) 04:03 (12) 01:52 (8) 02:51 (7) 05:37 (8) 06:34 (10) 03:15 (13) 04:03 (11) 01:58 (16) 05:53 (9) 03:45 (14) 01:58 (9)         02:56 (16)
        02:18 (13) 05:16 (15) 08:04 (14) 12:07 (14) 13:59 (14) 16:50 (12) 22:27 (12) 29:01 (9) 32:16 (10) 36:19 (11) 38:17 (11) 44:10 (9) 47:55 (9) 49:53 (9)         52:49 (9)
10 Thomas Wester Gustavsbergs OK 53:09 02:33 (16) 02:04 (5) 02:42 (5) 04:01 (11) 02:20 (19) 03:06 (11) 05:59 (15) 06:24 (8) 03:09 (11) 03:59 (10) 01:53 (11) 06:45 (15) 03:28 (11) 02:14 (14)         02:32 (10)
        02:33 (16) 04:37 (13) 07:19 (10) 11:20 (11) 13:40 (12) 16:46 (11) 22:45 (13) 29:09 (11) 32:18 (11) 36:17 (10) 38:10 (10) 44:55 (11) 48:23 (10) 50:37 (10)         53:09 (10)
11 Per Ove Wallén Täby OK 53:51 02:14 (10) 02:05 (6) 02:49 (11) 03:31 (6) 02:08 (16) 02:46 (5) 05:46 (11) 10:23 (23) 03:03 (9) 04:27 (15) 01:37 (3) 06:17 (13) 02:40 (3) 01:44 (3)         02:21 (5)
        02:14 (10) 04:19 (8) 07:08 (7) 10:39 (7) 12:47 (9) 15:33 (7) 21:19 (8) 31:42 (15) 34:45 (13) 39:12 (13) 40:49 (13) 47:06 (13) 49:46 (12) 51:30 (11)         53:51 (11)
12 Per Ljung Centrum OK 54:25 01:57 (4) 02:20 (10) 03:15 (15) 04:11 (15) 01:41 (7) 03:35 (17) 05:50 (12) 06:44 (11) 03:28 (15) 03:54 (8) 01:49 (10) 07:00 (17) 03:00 (6) 03:16 (23)         02:25 (7)
        01:57 (4) 04:17 (6) 07:32 (12) 11:43 (12) 13:24 (11) 16:59 (14) 22:49 (14) 29:33 (12) 33:01 (12) 36:55 (12) 38:44 (12) 45:44 (12) 48:44 (11) 52:00 (12)         54:25 (12)
13 Öyvind Michelsen Järfälla OK 54:33 02:15 (11) 01:46 (1) 02:39 (4) 03:28 (5) 01:37 (3) 02:47 (6) 05:34 (7) 05:03 (3) 03:12 (12) 03:26 (3) 01:35 (2) 05:26 (7) 11:31 (24) 01:45 (4)         02:29 (9)
        02:15 (11) 04:01 (3) 06:40 (4) 10:08 (5) 11:45 (5) 14:32 (5) 20:06 (6) 25:09 (5) 28:21 (5) 31:47 (5) 33:22 (5) 38:48 (5) 50:19 (13) 52:04 (13)         54:33 (13)
14 Mette Brolinson Centrum OK 56:54 02:11 (9) 02:22 (11) 02:59 (12) 03:44 (9) 01:58 (12) 03:06 (11) 06:02 (16) 09:26 (21) 03:02 (8) 04:52 (17) 01:44 (8) 05:59 (10) 04:30 (20) 02:06 (12)         02:53 (14)
        02:11 (9) 04:33 (10) 07:32 (12) 11:16 (10) 13:14 (10) 16:20 (10) 22:22 (11) 31:48 (16) 34:50 (14) 39:42 (15) 41:26 (14) 47:25 (14) 51:55 (14) 54:01 (14)         56:54 (14)
15 Lars Öhrman Stockholms OK 57:18 02:05 (7) 03:22 (20) 05:31 (23) 04:29 (16) 01:57 (11) 02:56 (10) 05:50 (12) 06:45 (12) 03:17 (14) 04:13 (13) 01:55 (14) 06:06 (11) 04:12 (17) 02:03 (11)         02:37 (11)
        02:05 (7) 05:27 (18) 10:58 (21) 15:27 (20) 17:24 (20) 20:20 (18) 26:10 (17) 32:55 (17) 36:12 (17) 40:25 (17) 42:20 (17) 48:26 (15) 52:38 (16) 54:41 (16)         57:18 (15)
16 Mikael Sundqvist Tullinge SK 57:53 02:55 (20) 02:39 (15) 03:40 (18) 04:03 (12) 02:09 (18) 03:08 (14) 06:08 (17) 06:24 (8) 03:45 (18) 04:49 (16) 02:24 (18) 06:57 (16) 03:08 (7) 02:31 (16)         03:13 (21)
        02:55 (20) 05:34 (19) 09:14 (18) 13:17 (16) 15:26 (16) 18:34 (16) 24:42 (16) 31:06 (13) 34:51 (16) 39:40 (14) 42:04 (15) 49:01 (16) 52:09 (15) 54:40 (15)         57:53 (16)
17 Paul Norén OK Södertörn 59:19 02:40 (19) 02:36 (13) 03:27 (16) 04:09 (14) 02:00 (13) 03:11 (15) 06:11 (18) 06:58 (13) 03:38 (17) 04:55 (19) 02:24 (18) 07:04 (18) 04:15 (19) 02:58 (20)         02:53 (14)
        02:40 (19) 05:16 (15) 08:43 (15) 12:52 (15) 14:52 (15) 18:03 (15) 24:14 (15) 31:12 (14) 34:50 (14) 39:45 (16) 42:09 (16) 49:13 (17) 53:28 (17) 56:26 (17)         59:19 (17)
18 Per Öhlund Gustavsbergs OK 62:37 04:17 (24) 03:27 (21) 03:45 (19) 04:53 (19) 03:50 (23) 03:43 (19) 05:40 (10) 08:31 (20) 03:50 (19) 04:05 (12) 01:40 (6) 06:16 (12) 03:20 (10) 02:24 (15)         02:56 (16)
        04:17 (24) 07:44 (23) 11:29 (22) 16:22 (22) 20:12 (23) 23:55 (23) 29:35 (20) 38:06 (20) 41:56 (20) 46:01 (19) 47:41 (19) 53:57 (19) 57:17 (19) 59:41 (18)         62:37 (18)
19 Leif strandberg Gustavsberg 63:28 02:39 (17) 03:35 (23) 03:06 (13) 04:43 (18) 01:56 (9) 03:34 (16) 06:57 (20) 07:06 (15) 03:57 (20) 05:33 (21) 02:25 (20) 08:25 (21) 03:15 (8) 02:42 (18)         03:35 (24)
        02:39 (17) 06:14 (21) 09:20 (19) 14:03 (19) 15:59 (17) 19:33 (17) 26:30 (18) 33:36 (18) 37:33 (18) 43:06 (18) 45:31 (18) 53:56 (18) 57:11 (18) 59:53 (19)         63:28 (19)
20 Per-Erik Jansson Sundbybrgs IK 70:16 02:58 (22) 03:32 (22) 03:58 (22) 05:25 (24) 02:22 (20) 03:39 (18) 07:44 (21) 09:50 (22) 04:20 (22) 05:55 (23) 02:40 (23) 07:14 (19) 04:45 (21) 02:37 (17)         03:17 (23)
        02:58 (22) 06:30 (22) 10:28 (20) 15:53 (21) 18:15 (21) 21:54 (20) 29:38 (21) 39:28 (21) 43:48 (21) 49:43 (22) 52:23 (22) 59:37 (21) 64:22 (20) 66:59 (20)         70:16 (20)
21 Reijo Korhonen Haninge SOK 70:24 02:39 (17) 02:45 (17) 03:27 (16) 05:02 (22) 02:51 (22) 03:56 (20) 06:26 (19) 08:12 (19) 03:59 (21) 07:02 (24) 02:25 (20) 08:14 (20) 07:39 (23) 03:02 (21)         02:45 (13)
        02:39 (17) 05:24 (17) 08:51 (16) 13:53 (17) 16:44 (19) 20:40 (19) 27:06 (19) 35:18 (19) 39:17 (19) 46:19 (20) 48:44 (20) 56:58 (20) 64:37 (21) 67:39 (21)         70:24 (21)
22 Bo Norbäck Tullinge SK 71:13 02:55 (20) 03:10 (19) 05:49 (24) 04:56 (20) 02:08 (16) 03:57 (21) 09:06 (23) 07:38 (17) 04:31 (23) 04:54 (18) 03:05 (24) 08:38 (22) 04:06 (16) 03:05 (22)         03:15 (22)
        02:55 (20) 06:05 (20) 11:54 (24) 16:50 (23) 18:58 (22) 22:55 (22) 32:01 (22) 39:39 (22) 44:10 (22) 49:04 (21) 52:09 (21) 60:47 (22) 64:53 (22) 67:58 (22)         71:13 (22)
23 Martin Englund OK Södertörn 80:12 02:27 (15) 02:38 (14) 03:51 (21) 04:59 (21) 02:39 (21) 05:43 (24) 20:07 (24) 07:20 (16) 03:35 (16) 04:55 (19) 02:13 (17) 10:20 (23) 03:35 (13) 02:47 (19)         03:03 (19)
        02:27 (15) 05:05 (14) 08:56 (17) 13:55 (18) 16:34 (18) 22:17 (21) 42:24 (24) 49:44 (23) 53:19 (23) 58:14 (23) 60:27 (23) 70:47 (23) 74:22 (23) 77:09 (23)         80:12 (23)
24 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 89:15 03:10 (23) 04:50 (24) 03:49 (20) 05:16 (23) 10:08 (24) 04:08 (22) 08:35 (22) 12:16 (24) 04:46 (24) 05:37 (22) 02:31 (22) 11:00 (24) 05:45 (22) 04:13 (24)         03:11 (20)
        03:10 (23) 08:00 (24) 11:49 (23) 17:05 (24) 27:13 (24) 31:21 (24) 39:56 (23) 52:12 (24) 56:58 (24) 62:35 (24) 65:06 (24) 76:06 (24) 81:51 (24) 86:04 (24)         89:15 (24)
                                                                           
                                                                           
Plac Bana C - 3,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11                       Mål  
1 Tommy Holmér Väsby OK 31:39 02:08 (6) 00:47 (1) 03:22 (4) 03:12 (1) 02:35 (1) 02:35 (5) 02:26 (1) 03:34 (1) 04:56 (1) 02:22 (1) 01:41 (1)                     02:01 (1)
        02:08 (6) 02:55 (1) 06:17 (3) 09:29 (3) 12:04 (2) 14:39 (2) 17:05 (2) 20:39 (1) 25:35 (1) 27:57 (1) 29:38 (1)                     31:39 (1)
2 Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF 33:26 02:02 (2) 00:54 (3) 02:52 (1) 03:24 (2) 02:43 (2) 02:13 (1) 02:39 (2) 04:01 (4) 05:51 (4) 02:44 (2) 01:52 (3)                     02:11 (2)
        02:02 (2) 02:56 (2) 05:48 (1) 09:12 (1) 11:55 (1) 14:08 (1) 16:47 (1) 20:48 (2) 26:39 (2) 29:23 (2) 31:15 (2)                     33:26 (2)
3 Nicklas Hermundstad Snättringe SK 36:14 02:15 (11) 00:50 (2) 02:56 (2) 03:26 (3) 03:26 (11) 02:33 (4) 03:04 (6) 04:36 (23) 06:02 (7) 02:47 (3) 01:55 (4)                     02:24 (3)
        02:15 (11) 03:05 (3) 06:01 (2) 09:27 (2) 12:53 (3) 15:26 (3) 18:30 (3) 23:06 (3) 29:08 (3) 31:55 (3) 33:50 (3)                     36:14 (3)
4 Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 37:54 02:31 (19) 00:55 (4) 04:07 (22) 04:04 (12) 02:55 (3) 02:55 (15) 02:56 (4) 04:02 (5) 05:44 (3) 02:52 (5) 02:05 (9)                     02:48 (17)
        02:31 (19) 03:26 (8) 07:33 (12) 11:37 (10) 14:32 (5) 17:27 (5) 20:23 (5) 24:25 (5) 30:09 (4) 33:01 (4) 35:06 (4)                     37:54 (4)
5 Per Helén Söders-Tyresö 38:00 02:05 (3) 01:06 (10) 03:26 (5) 03:43 (5) 03:24 (10) 02:31 (2) 03:14 (10) 04:04 (7) 07:04 (22) 03:01 (7) 01:47 (2)                     02:35 (8)
        02:05 (3) 03:11 (5) 06:37 (4) 10:20 (4) 13:44 (4) 16:15 (4) 19:29 (4) 23:33 (4) 30:37 (5) 33:38 (5) 35:25 (5)                     38:00 (5)
6 Håkan Berglund Lake Snättringe SK 38:49 02:19 (13) 01:33 (48) 03:41 (9) 04:12 (18) 03:26 (11) 02:51 (10) 03:15 (11) 04:28 (16) 05:34 (2) 02:51 (4) 02:00 (6)                     02:39 (12)
        02:19 (13) 03:52 (23) 07:33 (12) 11:45 (13) 15:11 (12) 18:02 (9) 21:17 (8) 25:45 (8) 31:19 (7) 34:10 (7) 36:10 (6)                     38:49 (6)
7 Stefan Persson Södertälje-Nykvarn OF 38:58 02:28 (18) 01:58 (74) 03:41 (9) 03:42 (4) 03:10 (5) 02:53 (13) 02:54 (3) 03:52 (2) 06:11 (11) 03:06 (9) 02:28 (19)                     02:35 (8)
        02:28 (18) 04:26 (41) 08:07 (21) 11:49 (15) 14:59 (7) 17:52 (7) 20:46 (6) 24:38 (6) 30:49 (6) 33:55 (6) 36:23 (7)                     38:58 (7)
8 Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL 40:24 02:35 (25) 01:04 (8) 04:48 (40) 03:48 (8) 03:01 (4) 02:51 (10) 03:51 (34) 04:23 (13) 05:51 (4) 03:28 (17) 02:16 (13)                     02:28 (5)
        02:35 (25) 03:39 (17) 08:27 (29) 12:15 (19) 15:16 (13) 18:07 (11) 21:58 (11) 26:21 (10) 32:12 (8) 35:40 (9) 37:56 (8)                     40:24 (8)
9 UlF Brosjö Järla 40:57 02:06 (4) 01:38 (55) 03:42 (11) 04:07 (14) 03:28 (15) 03:04 (23) 03:16 (12) 04:31 (19) 06:30 (14) 03:10 (10) 02:49 (32)                     02:36 (10)
        02:06 (4) 03:44 (18) 07:26 (10) 11:33 (9) 15:01 (9) 18:05 (10) 21:21 (9) 25:52 (9) 32:22 (9) 35:32 (8) 38:21 (10)                     40:57 (9)
10 Leif Magnusson Skogsluffarnas OK 41:02 02:21 (14) 01:09 (12) 03:55 (16) 03:52 (9) 05:27 (71) 02:42 (7) 02:59 (5) 04:45 (28) 06:05 (9) 02:52 (5) 02:09 (11)                     02:46 (16)
        02:21 (14) 03:30 (10) 07:25 (9) 11:17 (6) 16:44 (24) 19:26 (19) 22:25 (13) 27:10 (13) 33:15 (11) 36:07 (10) 38:16 (9)                     41:02 (10)
11 Tommy Lindberg Haninge SOK 41:16 02:00 (1) 01:09 (12) 03:55 (16) 04:06 (13) 04:28 (45) 02:59 (17) 03:28 (16) 04:21 (12) 06:33 (15) 03:46 (27) 02:05 (9)                     02:26 (4)
        02:00 (1) 03:09 (4) 07:04 (6) 11:10 (5) 15:38 (16) 18:37 (14) 22:05 (12) 26:26 (11) 32:59 (10) 36:45 (11) 38:50 (11)                     41:16 (11)
12 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 41:24 02:10 (8) 01:22 (34) 05:45 (61) 04:13 (19) 03:15 (6) 02:58 (16) 03:11 (8) 04:37 (24) 06:05 (9) 03:18 (13) 02:00 (6)                     02:30 (6)
        02:10 (8) 03:32 (13) 09:17 (37) 13:30 (30) 16:45 (25) 19:43 (23) 22:54 (16) 27:31 (16) 33:36 (12) 36:54 (12) 38:54 (12)                     41:24 (12)
13 Leo Larsson MIK 42:33 02:15 (11) 01:21 (32) 03:27 (6) 04:23 (23) 03:37 (19) 02:47 (9) 03:11 (8) 04:23 (13) 08:23 (50) 03:45 (24) 02:19 (14)                     02:42 (13)
        02:15 (11) 03:36 (15) 07:03 (5) 11:26 (8) 15:03 (10) 17:50 (6) 21:01 (7) 25:24 (7) 33:47 (14) 37:32 (14) 39:51 (15)                     42:33 (13)
14 Jan Lindgren OK Södertörn 42:39 03:15 (65) 01:02 (5) 03:46 (12) 04:52 (38) 03:27 (13) 03:17 (31) 03:33 (18) 04:10 (8) 06:14 (12) 03:40 (22) 02:33 (23)                     02:50 (19)
        03:15 (65) 04:17 (34) 08:03 (20) 12:55 (26) 16:22 (21) 19:39 (22) 23:12 (20) 27:22 (15) 33:36 (12) 37:16 (13) 39:49 (14)                     42:39 (14)
15 Anders Kärrström Tullinge SK 42:40 02:32 (22) 01:18 (28) 03:50 (13) 04:21 (21) 03:29 (16) 02:54 (14) 04:31 (65) 05:10 (44) 06:03 (8) 03:33 (19) 01:58 (5)                     03:01 (26)
        02:32 (22) 03:50 (21) 07:40 (15) 12:01 (18) 15:30 (14) 18:24 (13) 22:55 (17) 28:05 (18) 34:08 (16) 37:41 (15) 39:39 (13)                     42:40 (15)
16 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 45:33 02:49 (37) 01:22 (34) 05:41 (60) 04:43 (33) 04:10 (38) 03:18 (32) 03:44 (29) 04:35 (22) 06:33 (15) 03:26 (14) 02:28 (19)                     02:44 (14)
        02:49 (37) 04:11 (30) 09:52 (47) 14:35 (39) 18:45 (37) 22:03 (36) 25:47 (34) 30:22 (32) 36:55 (23) 40:21 (19) 42:49 (18)                     45:33 (16)
17 Kjell Holmberg OK Södertörn 46:21 02:46 (36) 01:25 (41) 05:38 (56) 05:07 (44) 03:33 (18) 03:05 (24) 04:05 (47) 04:29 (17) 07:08 (23) 03:35 (20) 02:35 (26)                     02:55 (23)
        02:46 (36) 04:11 (30) 09:49 (45) 14:56 (43) 18:29 (35) 21:34 (34) 25:39 (33) 30:08 (31) 37:16 (25) 40:51 (21) 43:26 (20)                     46:21 (17)
18 Leif Carlsson Skarpnäck OL 46:28 02:42 (34) 01:02 (6) 04:35 (34) 04:13 (19) 03:27 (13) 03:22 (34) 03:47 (30) 05:01 (34) 08:11 (42) 03:58 (33) 02:50 (34)                     03:20 (45)
        02:42 (34) 03:44 (18) 08:19 (27) 12:32 (22) 15:59 (18) 19:21 (17) 23:08 (19) 28:09 (19) 36:20 (21) 40:18 (18) 43:08 (19)                     46:28 (18)
19 Lars Boudrie Väsby OK 47:01 03:13 (59) 01:33 (48) 04:04 (20) 05:11 (47) 03:52 (24) 03:03 (22) 03:41 (23) 04:39 (25) 06:54 (19) 03:35 (20) 03:03 (46)                     04:13 (80)
        03:13 (59) 04:46 (52) 08:50 (31) 14:01 (33) 17:53 (33) 20:56 (30) 24:37 (27) 29:16 (26) 36:10 (19) 39:45 (17) 42:48 (17)                     47:01 (19)
20 Arne Johansson OK Ravinen 47:30 03:24 (68) 01:11 (15) 03:18 (3) 03:45 (6) 03:19 (8) 03:13 (28) 03:38 (20) 05:06 (39) 06:55 (20) 07:23 (84) 03:13 (54)                     03:05 (30)
        03:24 (68) 04:35 (44) 07:53 (17) 11:38 (11) 14:57 (6) 18:10 (12) 21:48 (10) 26:54 (12) 33:49 (15) 41:12 (22) 44:25 (21)                     47:30 (20)
21 Torsten Pettersson Långhundra IF 47:50 02:54 (41) 01:51 (66) 04:07 (22) 04:35 (28) 05:02 (62) 03:13 (27) 03:38 (20) 04:34 (21) 08:37 (55) 03:14 (11) 02:41 (28)                     03:24 (48)
        02:54 (41) 04:45 (51) 08:52 (32) 13:27 (29) 18:29 (35) 21:42 (35) 25:20 (31) 29:54 (29) 38:31 (31) 41:45 (24) 44:26 (22)                     47:50 (21)
22 Sven Hedman Attunda OK 47:53 02:25 (17) 01:13 (19) 06:47 (78) 04:36 (29) 04:06 (34) 02:59 (17) 03:20 (14) 04:32 (20) 07:28 (26) 04:09 (37) 03:05 (48)                     03:13 (36)
        02:25 (17) 03:38 (16) 10:25 (56) 15:01 (46) 19:07 (41) 22:06 (38) 25:26 (32) 29:58 (30) 37:26 (26) 41:35 (23) 44:40 (23)                     47:53 (22)
23 Anders Larsson Skarpnäcks OL 48:22 02:39 (27) 01:52 (68) 04:15 (26) 05:02 (43) 03:56 (27) 02:59 (19) 03:42 (25) 04:53 (31) 08:09 (41) 04:34 (46) 02:45 (30)                     03:36 (53)
        02:39 (27) 04:31 (43) 08:46 (30) 13:48 (32) 17:44 (30) 20:43 (28) 24:25 (26) 29:18 (27) 37:27 (27) 42:01 (25) 44:46 (24)                     48:22 (23)
24 Bo Hedlund IFK Enskede 48:44 02:31 (19) 01:21 (32) 04:18 (28) 04:49 (37) 04:02 (32) 04:07 (68) 03:52 (35) 06:31 (75) 08:12 (44) 03:45 (24) 02:32 (21)                     02:44 (14)
        02:31 (19) 03:52 (23) 08:10 (25) 12:59 (27) 17:01 (27) 21:08 (31) 25:00 (30) 31:31 (37) 39:43 (33) 43:28 (29) 46:00 (27)                     48:44 (24)
25 Knut-Åke Hallebro OK Klemmingen 48:48 03:01 (49) 01:17 (25) 03:50 (13) 04:28 (25) 04:46 (54) 03:00 (21) 03:43 (27) 05:06 (39) 08:22 (49) 05:34 (67) 02:33 (23)                     03:08 (32)
        03:01 (49) 04:18 (35) 08:08 (22) 12:36 (23) 17:22 (28) 20:22 (27) 24:05 (25) 29:11 (25) 37:33 (29) 43:07 (27) 45:40 (26)                     48:48 (25)
26 Anders Gärderud Enebyberg 49:35 02:08 (6) 01:15 (21) 04:17 (27) 03:58 (11) 03:21 (9) 02:59 (17) 12:42 (90) 03:54 (3) 06:40 (18) 03:01 (7) 02:27 (18)                     02:53 (21)
        02:08 (6) 03:23 (7) 07:40 (15) 11:38 (11) 14:59 (7) 17:58 (8) 30:40 (65) 34:34 (48) 41:14 (39) 44:15 (30) 46:42 (28)                     49:35 (26)
27 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 49:45 03:26 (72) 01:30 (45) 06:07 (69) 04:22 (22) 03:41 (20) 03:13 (27) 04:02 (42) 04:52 (29) 09:42 (69) 04:03 (35) 02:15 (12)                     02:32 (7)
        03:26 (72) 04:56 (59) 11:03 (68) 15:25 (49) 19:06 (40) 22:19 (39) 26:21 (37) 31:13 (35) 40:55 (36) 44:58 (32) 47:13 (31)                     49:45 (27)
28 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 50:16 02:12 (9) 01:18 (27) 06:04 (68) 04:29 (26) 03:49 (23) 03:33 (40) 03:18 (13) 04:12 (9) 10:50 (80) 04:49 (51) 02:32 (21)                     03:10 (34)
        02:12 (9) 03:30 (10) 09:34 (40) 14:03 (35) 17:52 (32) 21:25 (32) 24:43 (29) 28:55 (23) 39:45 (34) 44:34 (31) 47:06 (30)                     50:16 (28)
29 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 50:42 02:39 (27) 01:39 (57) 03:50 (13) 04:41 (31) 03:30 (17) 03:42 (49) 03:41 (23) 05:04 (35) 06:19 (13) 05:29 (64) 06:08 (89)                     04:00 (73)
        02:39 (27) 04:18 (35) 08:08 (23) 12:49 (25) 16:19 (20) 20:01 (25) 23:42 (24) 28:46 (22) 35:05 (18) 40:34 (20) 46:42 (28)                     50:42 (29)
30 Ingemar Bengtsson Söders-Tyresö 50:52 02:22 (16) 01:12 (16) 03:40 (8) 04:09 (16) 04:09 (37) 03:14 (30) 04:35 (68) 04:15 (10) 08:49 (57) 09:13 (87) 02:21 (15)                     02:53 (21)
        02:22 (16) 03:34 (14) 07:14 (8) 11:23 (7) 15:32 (15) 18:46 (16) 23:21 (21) 27:36 (17) 36:25 (22) 45:38 (35) 47:59 (33)                     50:52 (30)
31 Olle Blomgren OK Södertörn 51:01 02:56 (43) 01:02 (5) 04:12 (25) 03:47 (7) 03:54 (26) 02:52 (12) 03:54 (36) 05:46 (57) 09:13 (62) 05:28 (63) 05:20 (87)                     02:37 (11)
        02:56 (43) 03:58 (27) 08:10 (25) 11:57 (16) 15:51 (17) 18:43 (15) 22:37 (14) 28:23 (20) 37:36 (30) 43:04 (26) 48:24 (34)                     51:01 (31)
32 Kerstin Ohlsson Haninge SOK 51:45 02:51 (40) 01:12 (16) 04:05 (21) 05:13 (48) 04:55 (58) 03:47 (52) 03:59 (41) 04:30 (18) 06:58 (21) 08:00 (85) 02:58 (42)                     03:17 (43)
        02:51 (40) 04:03 (28) 08:08 (22) 13:21 (28) 18:16 (34) 22:03 (36) 26:02 (36) 30:32 (33) 37:30 (28) 45:30 (34) 48:28 (35)                     51:45 (32)
33 Ann-Marie Holmström Gustavsbergs OK 51:58 02:42 (34) 03:06 (91) 05:14 (52) 05:20 (52) 03:57 (28) 03:36 (43) 04:08 (49) 05:35 (53) 08:06 (39) 03:56 (31) 03:02 (43)                     03:16 (40)
        02:42 (34) 05:48 (84) 11:02 (67) 16:22 (63) 20:19 (49) 23:55 (49) 28:03 (44) 33:38 (44) 41:44 (42) 45:40 (36) 48:42 (36)                     51:58 (33)
34 Roger Larsson Snättringe SK 52:15 02:06 (4) 01:05 (9) 04:22 (29) 04:27 (24) 04:07 (35) 03:29 (38) 03:07 (7) 06:53 (82) 07:29 (27) 08:52 (86) 02:00 (6)                     04:18 (81)
        02:06 (4) 03:11 (5) 07:33 (12) 12:00 (17) 16:07 (19) 19:36 (21) 22:43 (15) 29:36 (28) 37:05 (24) 45:57 (37) 47:57 (32)                     52:15 (34)
35 Leif Jonsson Gustavsbergs OK 52:18 03:13 (59) 01:15 (21) 04:29 (31) 05:25 (55) 04:39 (52) 03:39 (45) 04:11 (53) 06:29 (72) 08:11 (42) 03:56 (31) 03:30 (66)                     03:21 (46)
        03:13 (59) 04:28 (42) 08:57 (34) 14:22 (37) 19:01 (39) 22:40 (40) 26:51 (39) 33:20 (43) 41:31 (41) 45:27 (33) 48:57 (37)                     52:18 (35)
36 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 52:33 03:14 (63) 01:22 (34) 04:43 (37) 05:34 (60) 04:00 (30) 04:00 (63) 04:03 (44) 05:49 (59) 08:26 (51) 05:04 (55) 03:10 (52)                     03:08 (32)
        03:14 (63) 04:36 (45) 09:19 (38) 14:53 (42) 18:53 (38) 22:53 (41) 26:56 (41) 32:45 (40) 41:11 (38) 46:15 (38) 49:25 (39)                     52:33 (36)
37 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 52:38 02:35 (25) 02:18 (84) 05:02 (43) 04:40 (30) 06:03 (75) 04:09 (70) 04:04 (46) 04:52 (29) 09:48 (70) 03:30 (18) 02:40 (27)                     02:57 (24)
        02:35 (25) 04:53 (58) 09:55 (48) 14:35 (39) 20:38 (54) 24:47 (57) 28:51 (51) 33:43 (45) 43:31 (49) 47:01 (43) 49:41 (40)                     52:38 (37)
38 Helena Korhonen Haninge SOK 53:08 04:02 (85) 01:15 (21) 04:46 (39) 05:43 (68) 04:59 (61) 03:53 (58) 03:54 (36) 04:43 (26) 08:07 (40) 05:06 (58) 02:56 (40)                     03:44 (60)
        04:02 (85) 05:17 (68) 10:03 (51) 15:46 (56) 20:45 (56) 24:38 (54) 28:32 (47) 33:15 (42) 41:22 (40) 46:28 (40) 49:24 (38)                     53:08 (38)
39 Arne Kaijser Klubblös 53:22 02:13 (10) 01:14 (20) 03:38 (7) 04:43 (33) 03:17 (7) 04:20 (72) 03:57 (39) 12:29 (91) 07:29 (27) 03:16 (12) 03:43 (74)                     03:03 (27)
        02:13 (10) 03:27 (9) 07:05 (7) 11:48 (14) 15:05 (11) 19:25 (18) 23:22 (22) 35:51 (64) 43:20 (48) 46:36 (41) 50:19 (45)                     53:22 (39)
40 birger Karlsson Haninge SOK 53:27 02:39 (27) 01:35 (51) 06:41 (77) 05:19 (51) 06:47 (84) 03:07 (25) 03:48 (33) 05:34 (52) 08:19 (48) 03:51 (29) 02:34 (25)                     03:13 (36)
        02:39 (27) 04:14 (32) 10:55 (63) 16:14 (60) 23:01 (75) 26:08 (67) 29:56 (59) 35:30 (59) 43:49 (54) 47:40 (46) 50:14 (44)                     53:27 (40)
41 Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL 53:38 02:50 (39) 01:30 (45) 04:50 (41) 05:49 (71) 05:06 (65) 03:39 (45) 04:52 (72) 06:06 (63) 08:54 (58) 03:27 (16) 02:48 (31)                     03:47 (63)
        02:50 (39) 04:20 (38) 09:10 (36) 14:59 (44) 20:05 (46) 23:44 (45) 28:36 (48) 34:42 (51) 43:36 (50) 47:03 (44) 49:51 (41)                     53:38 (41)
42 Maria Ehn Tullinge SK 53:43 03:01 (49) 01:24 (40) 04:30 (32) 06:04 (80) 07:03 (87) 03:32 (39) 04:19 (56) 04:53 (31) 07:54 (34) 03:45 (24) 03:45 (76)                     03:33 (51)
        03:01 (49) 04:25 (39) 08:55 (33) 14:59 (44) 22:02 (65) 25:34 (62) 29:53 (57) 34:46 (52) 42:40 (44) 46:25 (39) 50:10 (43)                     53:43 (42)
43 Lars Segerqvist Skarpnäcks OL 53:56 02:59 (46) 01:17 (25) 05:13 (51) 04:34 (27) 03:42 (21) 03:42 (49) 04:26 (60) 05:05 (37) 10:09 (77) 05:56 (73) 03:40 (70)                     03:13 (36)
        02:59 (46) 04:16 (33) 09:29 (39) 14:03 (35) 17:45 (31) 21:27 (33) 25:53 (35) 30:58 (34) 41:07 (37) 47:03 (44) 50:43 (46)                     53:56 (43)
44 Urban Johansson Gustavsbergs OK 54:02 03:25 (70) 01:26 (42) 05:38 (56) 04:58 (42) 05:07 (66) 03:42 (49) 03:47 (30) 05:05 (37) 07:22 (25) 07:11 (82) 03:03 (46)                     03:18 (44)
        03:25 (70) 04:51 (57) 10:29 (58) 15:27 (50) 20:34 (53) 24:16 (50) 28:03 (44) 33:08 (41) 40:30 (35) 47:41 (48) 50:44 (47)                     54:02 (44)
45 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 54:04 03:01 (49) 01:37 (54) 04:57 (42) 05:39 (65) 04:47 (55) 03:40 (47) 04:45 (70) 05:52 (61) 08:15 (45) 04:12 (39) 03:13 (55)                     04:06 (78)
        03:01 (49) 04:38 (47) 09:35 (41) 15:14 (47) 20:01 (45) 23:41 (44) 28:26 (46) 34:18 (46) 42:33 (43) 46:45 (42) 49:58 (42)                     54:04 (45)
46 Bo Winander Järfälla OK 54:18 03:44 (80) 01:34 (50) 04:22 (29) 05:09 (46) 04:32 (47) 06:03 (89) 04:03 (44) 05:56 (62) 08:16 (46) 04:01 (34) 03:32 (67)                     03:06 (31)
        03:44 (80) 05:18 (69) 09:40 (42) 14:49 (41) 19:21 (42) 25:24 (61) 29:27 (55) 35:23 (58) 43:39 (51) 47:40 (46) 51:12 (50)                     54:18 (46)
47 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 54:26 02:57 (44) 02:41 (89) 07:01 (81) 05:14 (49) 04:44 (53) 03:28 (37) 04:08 (49) 05:20 (49) 07:42 (31) 04:37 (48) 03:18 (59)                     03:16 (40)
        02:57 (44) 05:38 (78) 12:39 (80) 17:53 (76) 22:37 (70) 26:05 (66) 30:13 (62) 35:33 (61) 43:15 (47) 47:52 (49) 51:10 (49)                     54:26 (47)
48 Per-Johan Vikfors OK Österåker 54:53 02:33 (23) 01:12 (16) 04:09 (24) 07:53 (90) 03:59 (29) 04:01 (65) 03:42 (25) 05:08 (42) 10:05 (75) 05:38 (69) 02:49 (32)                     03:44 (60)
        02:33 (23) 03:45 (20) 07:54 (18) 15:47 (57) 19:46 (43) 23:47 (46) 27:29 (42) 32:37 (39) 42:42 (45) 48:20 (51) 51:09 (48)                     54:53 (48)
49 Sven-Inge Nylund Järfälla OK 54:54 02:40 (30) 01:56 (71) 06:09 (70) 04:56 (40) 04:10 (38) 03:20 (33) 03:39 (22) 05:07 (41) 06:37 (17) 10:03 (89) 03:13 (54)                     03:04 (28)
        02:40 (30) 04:36 (45) 10:45 (61) 15:41 (54) 19:51 (44) 23:11 (43) 26:50 (38) 31:57 (38) 38:34 (32) 48:37 (54) 51:50 (54)                     54:54 (49)
50 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 55:11 02:57 (44) 01:22 (34) 06:39 (76) 05:37 (64) 04:07 (35) 04:00 (63) 04:05 (47) 05:42 (55) 09:11 (61) 04:51 (52) 03:08 (50)                     03:32 (50)
        02:57 (44) 04:19 (37) 10:58 (65) 16:35 (65) 20:42 (55) 24:42 (55) 28:47 (49) 34:29 (47) 43:40 (52) 48:31 (53) 51:39 (53)                     55:11 (50)
51 Göran Kron KSIF 55:30 04:19 (87) 03:03 (90) 04:36 (35) 05:29 (56) 05:22 (70) 03:41 (48) 03:57 (39) 04:44 (27) 07:57 (36) 05:04 (55) 03:16 (57)                     04:02 (74)
        04:19 (87) 07:22 (91) 11:58 (74) 17:27 (73) 22:49 (73) 26:30 (70) 30:27 (64) 35:11 (54) 43:08 (46) 48:12 (50) 51:28 (51)                     55:30 (51)
52 Catrin Johnson Skogsluffarnas OK 55:33 02:41 (31) 01:22 (34) 05:02 (43) 04:56 (40) 06:29 (79) 03:24 (35) 04:56 (73) 06:12 (66) 09:50 (71) 04:10 (38) 02:57 (41)                     03:34 (52)
        02:41 (31) 04:03 (28) 09:05 (35) 14:01 (33) 20:30 (52) 23:54 (48) 28:50 (50) 35:02 (53) 44:52 (60) 49:02 (56) 51:59 (55)                     55:33 (52)
53 Tomas Pettersson Haninge SOK 55:59 03:02 (52) 01:38 (55) 05:08 (49) 07:04 (88) 04:55 (58) 03:34 (41) 03:43 (27) 06:12 (66) 09:09 (60) 04:33 (45) 03:23 (60)                     03:38 (55)
        03:02 (52) 04:40 (49) 09:48 (44) 16:52 (68) 21:47 (63) 25:21 (60) 29:04 (52) 35:16 (56) 44:25 (58) 48:58 (55) 52:21 (57)                     55:59 (53)
54 Aila Halttunen Haninge SOK 56:13 03:07 (56) 01:57 (72) 07:41 (85) 04:45 (35) 05:13 (69) 04:02 (66) 04:10 (52) 05:08 (42) 07:40 (29) 04:46 (50) 03:02 (43)                     04:42 (86)
        03:07 (56) 05:04 (61) 12:45 (83) 17:30 (75) 22:43 (72) 26:45 (72) 30:55 (69) 36:03 (65) 43:43 (53) 48:29 (52) 51:31 (52)                     56:13 (54)
54 Åke Lewander Skarpnäcks OL 56:13 03:00 (48) 02:28 (87) 06:24 (74) 05:34 (59) 05:07 (66) 03:25 (36) 03:55 (38) 05:19 (47) 10:57 (82) 03:26 (14) 02:41 (28)                     03:57 (72)
        03:00 (48) 05:28 (76) 11:52 (73) 17:26 (72) 22:33 (69) 25:58 (65) 29:53 (57) 35:12 (55) 46:09 (64) 49:35 (58) 52:16 (56)                     56:13 (54)
56 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 56:17 02:21 (14) 01:10 (14) 03:59 (18) 04:53 (39) 04:13 (40) 03:10 (26) 03:37 (19) 05:36 (54) 07:12 (24) 07:03 (80) 02:22 (16)                     10:41 (91)
        02:21 (14) 03:31 (12) 07:30 (11) 12:23 (20) 16:36 (23) 19:46 (24) 23:23 (23) 28:59 (24) 36:11 (20) 43:14 (28) 45:36 (25)                     56:17 (56)
57 Svante Frid Enebybergs IF 56:22 02:41 (31) 01:16 (24) 05:48 (63) 03:53 (10) 04:00 (30) 02:32 (3) 04:32 (66) 04:02 (5) 05:55 (6) 04:07 (36) 02:26 (17)                     15:10 (92)
        02:41 (31) 03:57 (26) 09:45 (43) 13:38 (31) 17:38 (29) 20:10 (26) 24:42 (28) 28:44 (21) 34:39 (17) 38:46 (16) 41:12 (16)                     56:22 (57)
58 Anne Lundmark Järfälla OK 56:47 03:25 (70) 01:57 (72) 05:53 (66) 06:08 (83) 04:20 (43) 03:53 (58) 04:25 (59) 05:19 (47) 09:29 (65) 04:53 (53) 03:23 (60)                     03:42 (59)
        03:25 (70) 05:22 (73) 11:15 (69) 17:23 (70) 21:43 (62) 25:36 (63) 30:01 (61) 35:20 (57) 44:49 (59) 49:42 (59) 53:05 (58)                     56:47 (58)
59 Ulla Gummeson Väsby OK 57:23 03:06 (55) 01:44 (59) 05:46 (62) 05:53 (75) 04:38 (49) 04:34 (78) 04:16 (54) 06:41 (80) 07:41 (30) 06:17 (78) 02:54 (38)                     03:53 (70)
        03:06 (55) 04:50 (55) 10:36 (60) 16:29 (64) 21:07 (61) 25:41 (64) 29:57 (60) 36:38 (67) 44:19 (57) 50:36 (60) 53:30 (59)                     57:23 (59)
60 Tommy Svensson Hellas Orientering 57:51 02:59 (46) 02:13 (81) 06:20 (73) 05:17 (50) 05:02 (62) 04:30 (77) 04:21 (57) 06:31 (75) 07:58 (37) 06:10 (77) 02:52 (36)                     03:38 (55)
        02:59 (46) 05:12 (66) 11:32 (72) 16:49 (66) 21:51 (64) 26:21 (68) 30:42 (66) 37:13 (69) 45:11 (61) 51:21 (62) 54:13 (60)                     57:51 (60)
61 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 58:03 03:30 (73) 01:31 (47) 05:06 (47) 05:59 (78) 04:17 (42) 03:57 (61) 06:22 (83) 06:08 (64) 08:45 (56) 06:00 (76) 03:12 (53)                     03:16 (40)
        03:30 (73) 05:01 (60) 10:07 (53) 16:06 (59) 20:23 (51) 24:20 (51) 30:42 (66) 36:50 (68) 45:35 (63) 51:35 (64) 54:47 (62)                     58:03 (61)
62 Kurt Andersson Enebybergs IF 58:16 02:54 (41) 02:26 (85) 04:40 (36) 05:22 (53) 04:51 (57) 04:23 (73) 05:08 (77) 05:51 (60) 09:38 (67) 05:34 (67) 03:40 (71)                     03:49 (67)
        02:54 (41) 05:20 (71) 10:00 (50) 15:22 (48) 20:13 (47) 24:36 (53) 29:44 (56) 35:35 (62) 45:13 (62) 50:47 (61) 54:27 (61)                     58:16 (62)
63 Anna Blomgren Tullinge SK 58:22 03:12 (58) 01:54 (69) 05:26 (55) 05:07 (44) 06:34 (82) 04:29 (76) 04:26 (60) 06:56 (85) 09:39 (68) 03:55 (30) 03:33 (68)                     03:11 (35)
        03:12 (58) 05:06 (63) 10:32 (59) 15:39 (53) 22:13 (66) 26:42 (71) 31:08 (71) 38:04 (71) 47:43 (67) 51:38 (65) 55:11 (65)                     58:22 (63)
64 Ingrid Graneli Haninge SOK 58:52 03:50 (82) 01:50 (64) 04:44 (38) 05:51 (73) 04:50 (56) 03:48 (54) 04:32 (66) 05:14 (46) 11:39 (87) 05:07 (60) 03:39 (69)                     03:48 (65)
        03:50 (82) 05:40 (79) 10:24 (55) 16:15 (61) 21:05 (59) 24:53 (58) 29:25 (54) 34:39 (50) 46:18 (65) 51:25 (63) 55:04 (64)                     58:52 (64)
65 Leif Wallenbro Väsby OK 59:36 03:46 (81) 01:19 (31) 05:49 (64) 05:24 (54) 04:38 (49) 03:49 (55) 05:30 (80) 05:24 (50) 10:57 (82) 05:30 (65) 02:53 (37)                     04:37 (84)
        03:46 (81) 05:05 (62) 10:54 (62) 16:18 (62) 20:56 (57) 24:45 (56) 30:15 (63) 35:39 (63) 46:36 (66) 52:06 (66) 54:59 (63)                     59:36 (65)
66 Klas Langels Skarpnäcks OL 59:52 03:38 (75) 01:49 (62) 06:35 (75) 05:57 (76) 04:38 (49) 04:41 (83) 04:26 (60) 06:30 (73) 09:31 (66) 05:02 (54) 03:25 (63)                     03:40 (58)
        03:38 (75) 05:27 (75) 12:02 (77) 17:59 (78) 22:37 (70) 27:18 (73) 31:44 (72) 38:14 (73) 47:45 (68) 52:47 (68) 56:12 (66)                     59:52 (66)
67 Monika Högberg OK Södertörn 60:13 03:05 (54) 02:13 (81) 07:26 (83) 05:46 (69) 07:02 (86) 03:50 (56) 04:09 (51) 05:04 (35) 09:58 (73) 03:41 (23) 04:03 (81)                     03:56 (71)
        03:05 (54) 05:18 (69) 12:44 (82) 18:30 (80) 25:32 (84) 29:22 (80) 33:31 (75) 38:35 (74) 48:33 (70) 52:14 (67) 56:17 (67)                     60:13 (67)
68 Sven Setterqvist OK Södertörn 60:46 03:42 (77) 01:29 (44) 07:15 (82) 05:31 (57) 10:46 (92) 03:57 (61) 04:02 (42) 06:24 (69) 07:53 (33) 03:48 (28) 02:55 (39)                     03:04 (28)
        03:42 (77) 05:11 (65) 12:26 (79) 17:57 (77) 28:43 (86) 32:40 (86) 36:42 (83) 43:06 (82) 50:59 (76) 54:47 (72) 57:42 (69)                     60:46 (68)
69 Olle Arman Nyköpings OK 60:56 03:03 (53) 01:35 (52) 05:12 (50) 05:51 (73) 06:42 (83) 04:06 (67) 04:23 (58) 07:12 (87) 10:49 (79) 04:43 (49) 03:41 (73)                     03:39 (57)
        03:03 (53) 04:38 (47) 09:50 (46) 15:41 (54) 22:23 (67) 26:29 (69) 30:52 (68) 38:04 (71) 48:53 (71) 53:36 (69) 57:17 (68)                     60:56 (69)
70 Martin Eriksson OK Södertörn 61:23 03:40 (76) 01:50 (64) 05:52 (65) 05:34 (60) 04:03 (33) 03:35 (42) 12:08 (89) 05:42 (55) 07:42 (31) 04:16 (41) 03:40 (70)                     03:21 (46)
        03:40 (76) 05:30 (77) 11:22 (71) 16:56 (69) 20:59 (58) 24:34 (52) 36:42 (83) 42:24 (80) 50:06 (74) 54:22 (70) 58:02 (70)                     61:23 (70)
71 Göran Andersson Enebybergs IF 61:48 03:14 (63) 01:26 (42) 05:40 (58) 04:10 (17) 05:52 (72) 02:44 (8) 03:47 (30) 04:23 (13) 19:58 (89) 04:36 (47) 03:09 (51)                     02:49 (18)
        03:14 (63) 04:40 (49) 10:20 (54) 14:30 (38) 20:22 (50) 23:06 (42) 26:53 (40) 31:16 (36) 51:14 (77) 55:50 (75) 58:59 (72)                     61:48 (71)
72 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 62:33 03:52 (83) 01:59 (75) 05:04 (45) 06:34 (86) 06:31 (80) 06:10 (90) 05:17 (79) 06:09 (65) 07:54 (34) 05:04 (55) 03:56 (78)                     04:03 (75)
        03:52 (83) 05:51 (85) 10:55 (63) 17:29 (74) 24:00 (80) 30:10 (84) 35:27 (79) 41:36 (78) 49:30 (72) 54:34 (71) 58:30 (71)                     62:33 (72)
73 Kjell Jansson Långhundra IF 63:28 02:33 (23) 01:18 (28) 04:33 (33) 04:07 (14) 04:16 (41) 02:41 (6) 03:31 (17) 04:20 (11) 22:44 (91) 06:59 (79) 03:26 (64)                     03:00 (25)
        02:33 (23) 03:51 (22) 08:24 (28) 12:31 (21) 16:47 (26) 19:28 (20) 22:59 (18) 27:19 (14) 50:03 (73) 57:02 (77) 60:28 (76)                     63:28 (73)
74 Sara Hektor Järla Orientering 63:41 03:07 (56) 01:18 (27) 06:54 (79) 05:32 (58) 06:00 (74) 04:37 (81) 05:03 (75) 05:30 (51) 10:12 (78) 07:05 (81) 04:19 (84)                     04:04 (76)
        03:07 (56) 04:25 (39) 11:19 (70) 16:51 (67) 22:51 (74) 27:28 (74) 32:31 (73) 38:01 (70) 48:13 (69) 55:18 (74) 59:37 (74)                     63:41 (74)
75 Hans Carlsson Hellas Orientering 63:42 03:54 (84) 01:48 (60) 06:17 (72) 06:04 (80) 06:32 (81) 04:24 (74) 05:39 (81) 06:26 (70) 10:52 (81) 04:13 (40) 03:02 (44)                     04:31 (83)
        03:54 (84) 05:42 (80) 11:59 (75) 18:03 (79) 24:35 (81) 28:59 (79) 34:38 (77) 41:04 (76) 51:56 (79) 56:09 (76) 59:11 (73)                     63:42 (75)
76 Lilian Lagerström Gustavsbergs OK 64:11 02:41 (31) 02:09 (78) 05:05 (46) 05:42 (66) 06:50 (85) 05:29 (87) 05:07 (76) 07:46 (89) 09:54 (72) 04:25 (43) 04:58 (85)                     04:05 (77)
        02:41 (31) 04:50 (55) 09:55 (48) 15:37 (51) 22:27 (68) 27:56 (76) 33:03 (74) 40:49 (75) 50:43 (75) 55:08 (73) 60:06 (75)                     64:11 (76)
77 Sören Johansson Sala OK 64:47 04:32 (91) 01:41 (58) 06:56 (80) 05:42 (66) 04:57 (60) 04:11 (71) 08:19 (87) 06:59 (86) 08:26 (51) 05:53 (71) 03:24 (62)                     03:47 (63)
        04:32 (91) 06:13 (87) 13:09 (85) 18:51 (83) 23:48 (77) 27:59 (77) 36:18 (81) 43:17 (84) 51:43 (78) 57:36 (78) 61:00 (77)                     64:47 (77)
78 Elisabeth Bengtsson Tullinge SK 66:52 03:24 (68) 01:51 (66) 09:11 (88) 06:01 (79) 06:13 (77) 05:25 (86) 06:35 (84) 06:26 (70) 09:27 (64) 05:06 (58) 03:27 (65)                     03:46 (62)
        03:24 (68) 05:15 (67) 14:26 (87) 20:27 (87) 26:40 (85) 32:05 (85) 38:40 (86) 45:06 (86) 54:33 (85) 59:39 (81) 63:06 (78)                     66:52 (78)
79 Hans Sylvan Järfälla 66:59 03:13 (61) 02:09 (78) 05:06 (47) 05:34 (59) 05:03 (64) 03:51 (57) 04:16 (54) 06:19 (68) 08:33 (54) 05:12 (61) 13:52 (91)                     03:51 (68)
        03:13 (61) 05:22 (73) 10:28 (57) 16:02 (58) 21:05 (59) 24:56 (59) 29:12 (53) 35:31 (60) 44:04 (55) 49:16 (57) 63:08 (79)                     66:59 (79)
80 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 67:04 03:23 (67) 01:23 (39) 05:17 (53) 05:35 (63) 04:36 (48) 03:37 (44) 15:20 (92) 06:49 (81) 08:17 (47) 05:54 (72) 03:16 (57)                     03:37 (54)
        03:23 (67) 04:46 (52) 10:03 (51) 15:38 (52) 20:14 (48) 23:51 (47) 39:11 (87) 46:00 (87) 54:17 (84) 60:11 (83) 63:27 (81)                     67:04 (80)
81 Göran Reinholdsson Järfälla OK 67:32 04:27 (90) 02:10 (80) 05:22 (54) 06:55 (87) 05:58 (73) 04:35 (79) 07:09 (86) 06:34 (77) 10:04 (74) 05:42 (70) 04:16 (82)                     04:20 (82)
        04:27 (90) 06:37 (89) 11:59 (75) 18:54 (84) 24:52 (82) 29:27 (81) 36:36 (82) 43:10 (83) 53:14 (83) 58:56 (79) 63:12 (80)                     67:32 (81)
82 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 68:51 03:13 (59) 01:54 (69) 07:32 (84) 05:58 (77) 05:07 (66) 05:59 (88) 04:57 (74) 06:38 (79) 11:09 (85) 07:15 (83) 04:17 (83)                     04:52 (87)
        03:13 (59) 05:07 (64) 12:39 (80) 18:37 (82) 23:44 (76) 29:43 (82) 34:40 (78) 41:18 (77) 52:27 (80) 59:42 (82) 63:59 (82)                     68:51 (82)
83 Leif Hermundstad Snättringe SK 69:38 03:33 (74) 01:48 (60) 05:40 (58) 06:24 (85) 06:23 (78) 04:51 (84) 05:10 (78) 08:16 (90) 11:05 (84) 05:59 (75) 05:35 (88)                     04:54 (88)
        03:33 (74) 05:21 (72) 11:01 (66) 17:25 (71) 23:48 (77) 28:39 (78) 33:49 (76) 42:05 (79) 53:10 (82) 59:09 (80) 64:44 (83)                     69:38 (83)
84 Christer Hedin IFK Enskede 70:14 04:17 (86) 01:35 (51) 18:30 (92) 05:48 (70) 04:30 (46) 03:54 (60) 04:30 (63) 04:54 (33) 09:21 (63) 04:22 (42) 03:56 (78)                     04:37 (84)
        04:17 (86) 05:52 (86) 24:22 (92) 30:10 (91) 34:40 (90) 38:34 (89) 43:04 (88) 47:58 (88) 57:19 (86) 61:41 (84) 65:37 (84)                     70:14 (84)
85 Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn 71:53 02:31 (19) 02:17 (83) 10:30 (89) 04:45 (35) 03:53 (25) 03:47 (52) 03:23 (15) 05:11 (45) 07:58 (37) 21:07 (91) 03:07 (49)                     03:24 (48)
        02:31 (19) 04:48 (54) 15:18 (89) 20:03 (86) 23:56 (79) 27:43 (75) 31:06 (70) 36:17 (66) 44:15 (56) 65:22 (85) 68:29 (85)                     71:53 (85)
86 Tomas Norlén Södertälje-Nykvarn OF 73:54 02:49 (37) 01:07 (11) 04:01 (19) 04:41 (31) 03:44 (22) 04:26 (75) 06:52 (85) 06:54 (83) 23:55 (92) 09:43 (88) 02:51 (35)                     02:51 (20)
        02:49 (37) 03:56 (25) 07:57 (19) 12:38 (24) 16:22 (21) 20:48 (29) 27:40 (43) 34:34 (48) 58:29 (87) 68:12 (88) 71:03 (87)                     73:54 (86)
87 Ronny Hedlund OK Södertörn 74:17 04:26 (89) 02:27 (86) 06:09 (70) 06:04 (80) 06:06 (76) 04:40 (82) 06:08 (82) 06:55 (84) 18:29 (88) 05:18 (62) 03:47 (77)                     03:48 (65)
        04:26 (89) 06:53 (90) 13:02 (84) 19:06 (85) 25:12 (83) 29:52 (83) 36:00 (80) 42:55 (81) 61:24 (89) 66:42 (87) 70:29 (86)                     74:17 (87)
88 Lennart Lagerström Gustavsbergs OK 76:40 03:43 (78) 02:00 (76) 07:48 (86) 07:34 (89) 08:21 (88) 04:36 (80) 14:33 (91) 06:30 (73) 10:08 (76) 04:29 (44) 03:43 (74)                     03:15 (39)
        03:43 (78) 05:43 (81) 13:31 (86) 21:05 (88) 29:26 (89) 34:02 (88) 48:35 (91) 55:05 (90) 65:13 (90) 69:42 (89) 73:25 (88)                     76:40 (88)
89 Per Lennart Karlsson Järfälla OK 78:53 04:24 (88) 01:49 (62) 05:59 (67) 06:22 (84) 10:17 (91) 04:51 (84) 04:35 (68) 05:48 (58) 08:57 (59) 18:01 (90) 03:58 (80)                     03:52 (69)
        04:24 (88) 06:13 (87) 12:12 (78) 18:34 (81) 28:51 (87) 33:42 (87) 38:17 (85) 44:05 (85) 53:02 (81) 71:03 (90) 75:01 (89)                     78:53 (89)
90 Börje Borgström Sundbybergs IK 80:41 03:17 (66) 02:28 (87) 08:44 (87) 10:35 (91) 04:20 (43) 11:43 (91) 04:30 (63) 06:34 (77) 08:31 (53) 05:58 (74) 09:55 (90)                     04:06 (78)
        03:17 (66) 05:45 (83) 14:29 (88) 25:04 (89) 29:24 (88) 41:07 (90) 45:37 (89) 52:11 (89) 60:42 (88) 66:40 (86) 76:35 (90)                     80:41 (90)
91 Svenåke Svensson Snättringe SK 86:07 03:43 (78) 02:00 (76) 18:04 (91) 05:50 (72) 09:52 (90) 04:07 (68) 04:50 (71) 07:21 (88) 11:09 (85) 05:33 (66) 05:09 (86)                     08:29 (89)
        03:43 (78) 05:43 (81) 23:47 (91) 29:37 (90) 39:29 (91) 43:36 (91) 48:26 (90) 55:47 (91) 66:56 (91) 72:29 (91) 77:38 (91)                     86:07 (91)
92 Christina Bertilson #SAKNAS! 171:06 06:10 (92) 03:39 (92) 11:04 (90) 11:21 (92) 09:47 (89) 13:16 (92) 09:20 (88) 13:27 (92) 22:06 (90) 23:42 (92) 36:59 (92)                     10:15 (90)
        06:10 (92) 09:49 (92) 20:53 (90) 32:14 (92) 42:01 (92) 55:17 (92) 64:37 (92) 78:04 (92) 100:10 (92) 123:52 (92) 160:51 (92)                     171:06 (92)
- Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 35:43 03:13   01:29   04:59   04:32   04:15   03:11   03:38   05:00                                   05:26  
        03:13   04:42   09:41   14:13   18:28   21:39   25:17   30:17                                   35:43  
- Gunnar Ehn Tullinge SK 44:42 04:26   01:01   06:10   04:42   03:50   04:53                                           19:40  
        04:26   05:27   11:37   16:19   20:09   25:02                                           44:42  
- Willy Ljungdell Täby OK 56:50 02:30   01:22   05:06   04:18   03:19   02:47   03:49   10:07   12:46   04:48                           05:58  
        02:30   03:52   08:58   13:16   16:35   19:22   23:11   33:18   46:04   50:52                           56:50  
- Gudrun Elvhage Klubblös 384:00 03:18   03:46   05:02   05:56   27:17   10:58                                           327:43  
        03:18   07:04   12:06   18:02   45:19   56:17                                           384:00  
                                                                           
                                                                           
Plac Bana D - 2,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9                               Mål  
1 Peter Karlberg Snättringe SK 24:37 02:16 (1) 00:58 (1) 03:05 (1) 03:20 (20) 03:09 (1) 02:11 (1) 02:36 (1) 03:46 (3) 01:37 (1)                             01:39 (1)
        02:16 (1) 03:14 (1) 06:19 (1) 09:39 (1) 12:48 (1) 14:59 (1) 17:35 (1) 21:21 (1) 22:58 (1)                             24:37 (1)
2 Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK 30:04 02:31 (2) 01:12 (3) 04:00 (2) 02:09 (1) 05:05 (5) 03:15 (2) 03:38 (4) 03:49 (4) 02:10 (2)                             02:15 (4)
        02:31 (2) 03:43 (2) 07:43 (2) 09:52 (2) 14:57 (2) 18:12 (2) 21:50 (2) 25:39 (2) 27:49 (2)                             30:04 (2)
3 Lars Englund Järla Orientering 31:41 02:49 (5) 01:43 (19) 04:27 (5) 02:17 (2) 04:57 (4) 04:06 (12) 03:19 (2) 03:35 (1) 02:18 (4)                             02:10 (3)
        02:49 (5) 04:32 (8) 08:59 (6) 11:16 (5) 16:13 (4) 20:19 (4) 23:38 (4) 27:13 (3) 29:31 (3)                             31:41 (3)
4 Åke Wansölin Söders-Tyresö 33:26 02:57 (7) 01:22 (4) 04:29 (6) 02:17 (2) 05:48 (12) 03:56 (10) 03:31 (3) 04:29 (14) 02:14 (3)                             02:23 (6)
        02:57 (7) 04:19 (5) 08:48 (5) 11:05 (3) 16:53 (5) 20:49 (5) 24:20 (5) 28:49 (4) 31:03 (4)                             33:26 (4)
5 Susanne Holmberg OK Södertörn 33:33 02:46 (4) 01:07 (2) 04:19 (3) 04:52 (37) 04:21 (2) 03:39 (5) 04:08 (8) 03:41 (2) 02:33 (12)                             02:07 (2)
        02:46 (4) 03:53 (3) 08:12 (3) 13:04 (11) 17:25 (6) 21:04 (6) 25:12 (6) 28:53 (5) 31:26 (5)                             33:33 (5)
6 Rune Rådeström Snättringe SK 35:33 02:45 (3) 01:25 (6) 04:23 (4) 02:39 (8) 04:50 (3) 03:26 (3) 03:44 (5) 06:57 (41) 02:43 (17)                             02:41 (13)
        02:45 (3) 04:10 (4) 08:33 (4) 11:12 (4) 16:02 (3) 19:28 (3) 23:12 (3) 30:09 (6) 32:52 (6)                             35:33 (6)
7 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 35:45 03:17 (16) 01:29 (8) 04:40 (8) 02:30 (6) 06:04 (16) 03:56 (10) 04:19 (11) 04:22 (12) 02:28 (9)                             02:40 (11)
        03:17 (16) 04:46 (10) 09:26 (8) 11:56 (6) 18:00 (7) 21:56 (8) 26:15 (7) 30:37 (7) 33:05 (7)                             35:45 (7)
8 Leif Lundquist Enebybergs IF 35:58 03:03 (10) 02:35 (41) 04:44 (9) 03:06 (15) 05:35 (10) 03:46 (6) 04:02 (6) 04:09 (9) 02:25 (6)                             02:33 (10)
        03:03 (10) 05:38 (24) 10:22 (16) 13:28 (13) 19:03 (11) 22:49 (11) 26:51 (9) 31:00 (10) 33:25 (8)                             35:58 (8)
9 Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK 36:03 03:22 (19) 01:41 (17) 05:06 (16) 02:36 (7) 05:40 (11) 04:10 (14) 04:22 (12) 04:00 (6) 02:36 (13)                             02:30 (8)
        03:22 (19) 05:03 (16) 10:09 (12) 12:45 (9) 18:25 (9) 22:35 (10) 26:57 (10) 30:57 (9) 33:33 (10)                             36:03 (9)
10 John Östlund Sundbybergs IK 36:44 03:18 (18) 01:41 (17) 04:46 (11) 02:50 (10) 06:04 (16) 03:53 (8) 04:03 (7) 04:08 (8) 02:48 (21)                             03:13 (28)
        03:18 (18) 04:59 (13) 09:45 (9) 12:35 (7) 18:39 (10) 22:32 (9) 26:35 (8) 30:43 (8) 33:31 (9)                             36:44 (10)
11 Björn Ekblom Skogsluffarnas OK 37:22 03:55 (31) 01:36 (11) 04:45 (10) 03:06 (15) 05:51 (13) 04:06 (12) 04:22 (12) 04:13 (10) 02:43 (17)                             02:45 (15)
        03:55 (31) 05:31 (23) 10:16 (14) 13:22 (12) 19:13 (12) 23:19 (12) 27:41 (11) 31:54 (11) 34:37 (12)                             37:22 (11)
12 Evy Nord Södertälje IF 37:23 03:31 (22) 01:40 (14) 04:58 (13) 02:27 (4) 05:29 (8) 03:47 (7) 06:15 (39) 03:51 (5) 02:32 (11)                             02:53 (18)
        03:31 (22) 05:11 (19) 10:09 (12) 12:36 (8) 18:05 (8) 21:52 (7) 28:07 (13) 31:58 (12) 34:30 (11)                             37:23 (12)
13 Ulf Stridh Snättringe SK 38:58 03:28 (21) 02:17 (36) 05:01 (14) 02:44 (9) 05:58 (14) 03:54 (9) 05:03 (18) 04:34 (15) 02:40 (14)                             03:19 (31)
        03:28 (21) 05:45 (27) 10:46 (20) 13:30 (14) 19:28 (13) 23:22 (13) 28:25 (14) 32:59 (14) 35:39 (13)                             38:58 (13)
14 Christer Andersson ATG 39:31 03:11 (13) 01:37 (12) 05:09 (17) 04:42 (35) 06:17 (21) 04:29 (18) 05:03 (18) 04:04 (7) 02:29 (10)                             02:30 (8)
        03:11 (13) 04:48 (11) 09:57 (11) 14:39 (20) 20:56 (20) 25:25 (19) 30:28 (18) 34:32 (16) 37:01 (16)                             39:31 (14)
15 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 39:32 03:07 (11) 02:02 (30) 05:23 (18) 02:29 (5) 06:33 (25) 05:42 (35) 04:13 (10) 04:18 (11) 02:50 (22)                             02:55 (21)
        03:07 (11) 05:09 (17) 10:32 (18) 13:01 (10) 19:34 (14) 25:16 (18) 29:29 (15) 33:47 (15) 36:37 (14)                             39:32 (15)
16 Jan Bojling Solna OK 39:40 03:14 (14) 01:26 (7) 04:39 (7) 04:44 (36) 06:13 (19) 03:30 (4) 04:10 (9) 05:02 (23) 03:45 (39)                             02:57 (22)
        03:14 (14) 04:40 (9) 09:19 (7) 14:03 (15) 20:16 (16) 23:46 (14) 27:56 (12) 32:58 (13) 36:43 (15)                             39:40 (16)
17 Hugo Isgren IFK Enskede 41:23 03:47 (28) 01:40 (14) 05:30 (19) 03:10 (17) 06:10 (18) 04:32 (19) 04:52 (14) 05:23 (28) 02:50 (22)                             03:29 (32)
        03:47 (28) 05:27 (22) 10:57 (22) 14:07 (17) 20:17 (17) 24:49 (16) 29:41 (16) 35:04 (18) 37:54 (17)                             41:23 (17)
18 Björn Stolt OK Ravinen 41:28 03:32 (23) 01:48 (23) 06:25 (33) 02:56 (11) 06:20 (23) 05:04 (28) 05:11 (22) 04:53 (19) 02:51 (24)                             02:28 (7)
        03:32 (23) 05:20 (21) 11:45 (24) 14:41 (21) 21:01 (21) 26:05 (23) 31:16 (23) 36:09 (20) 39:00 (18)                             41:28 (18)
19 Lars Persson Väsby OK 41:46 03:17 (16) 01:43 (19) 05:38 (21) 03:28 (24) 06:03 (15) 04:12 (15) 06:14 (37) 05:44 (34) 02:41 (15)                             02:46 (16)
        03:17 (16) 05:00 (14) 10:38 (19) 14:06 (16) 20:09 (15) 24:21 (15) 30:35 (19) 36:19 (21) 39:00 (18)                             41:46 (19)
20 Christer Andersson klubblös 41:53 02:57 (7) 01:23 (5) 06:04 (30) 05:46 (43) 05:18 (6) 04:16 (16) 05:24 (27) 05:34 (29) 02:27 (8)                             02:44 (14)
        02:57 (7) 04:20 (6) 10:24 (17) 16:10 (30) 21:28 (23) 25:44 (22) 31:08 (22) 36:42 (23) 39:09 (22)                             41:53 (20)
21 Clas Tärnrot Tullinge SK 42:01 02:51 (6) 01:31 (9) 05:55 (27) 05:46 (43) 05:22 (7) 04:17 (17) 05:20 (26) 05:39 (30) 02:26 (7)                             02:54 (19)
        02:51 (6) 04:22 (7) 10:17 (15) 16:03 (29) 21:25 (22) 25:42 (21) 31:02 (21) 36:41 (22) 39:07 (20)                             42:01 (21)
22 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 42:13 03:24 (20) 01:45 (21) 05:47 (22) 03:15 (19) 06:16 (20) 04:33 (20) 05:02 (17) 04:52 (18) 04:21 (44)                             02:58 (23)
        03:24 (20) 05:09 (17) 10:56 (21) 14:11 (19) 20:27 (18) 25:00 (17) 30:02 (17) 34:54 (17) 39:15 (23)                             42:13 (22)
23 Carl Carlin Söders-Tyresö 42:48 03:33 (24) 01:46 (22) 05:50 (24) 03:01 (14) 06:29 (24) 04:58 (26) 05:19 (25) 05:00 (21) 03:12 (27)                             03:40 (34)
        03:33 (24) 05:19 (20) 11:09 (23) 14:10 (18) 20:39 (19) 25:37 (20) 30:56 (20) 35:56 (19) 39:08 (21)                             42:48 (23)
24 Bertil Rydgren IFK Enskede 43:35 03:02 (9) 03:45 (48) 05:02 (15) 03:46 (29) 06:19 (22) 05:11 (30) 06:05 (34) 05:40 (31) 02:24 (5)                             02:21 (5)
        03:02 (9) 06:47 (39) 11:49 (25) 15:35 (24) 21:54 (24) 27:05 (24) 33:10 (25) 38:50 (27) 41:14 (25)                             43:35 (24)
25 Tomas Bruce Skogsluffarnas OK 44:00 04:07 (34) 02:04 (31) 06:36 (35) 02:56 (11) 06:58 (28) 05:01 (27) 05:04 (20) 05:21 (27) 02:46 (19)                             03:07 (25)
        04:07 (34) 06:11 (31) 12:47 (32) 15:43 (26) 22:41 (26) 27:42 (26) 32:46 (24) 38:07 (24) 40:53 (24)                             44:00 (25)
26 Göran Johansson Snättringe SK 45:20 03:45 (27) 01:54 (26) 06:10 (32) 03:47 (30) 08:08 (38) 04:42 (22) 05:13 (23) 05:09 (24) 03:16 (28)                             03:16 (30)
        03:45 (27) 05:39 (25) 11:49 (25) 15:36 (25) 23:44 (29) 28:26 (27) 33:39 (26) 38:48 (25) 42:04 (26)                             45:20 (26)
27 Jan Larsson Tullinge SK 45:24 03:53 (30) 01:58 (28) 06:01 (29) 03:54 (31) 08:02 (37) 04:39 (21) 05:45 (31) 04:37 (16) 03:21 (30)                             03:14 (29)
        03:53 (30) 05:51 (29) 11:52 (28) 15:46 (27) 23:48 (31) 28:27 (28) 34:12 (27) 38:49 (26) 42:10 (27)                             45:24 (27)
28 Håkan Beijar Gustavsbergs OK 46:42 03:09 (12) 01:52 (25) 04:52 (12) 05:10 (39) 07:10 (32) 04:56 (25) 07:44 (43) 06:16 (37) 02:41 (15)                             02:52 (17)
        03:09 (12) 05:01 (15) 09:53 (10) 15:03 (22) 22:13 (25) 27:09 (25) 34:53 (30) 41:09 (30) 43:50 (30)                             46:42 (28)
29 Linnea Carlsson Skarpnäcks OL 47:00 03:37 (25) 02:48 (42) 05:47 (22) 03:13 (18) 07:52 (36) 05:38 (34) 05:28 (28) 04:27 (13) 04:24 (45)                             03:46 (39)
        03:37 (25) 06:25 (35) 12:12 (30) 15:25 (23) 23:17 (27) 28:55 (29) 34:23 (28) 38:50 (27) 43:14 (28)                             47:00 (29)
30 Inger Pahlén Spårvägens OK 47:26 05:24 (45) 02:13 (34) 05:50 (24) 03:34 (26) 07:44 (34) 04:42 (22) 05:13 (23) 05:41 (32) 03:18 (29)                             03:47 (40)
        05:24 (45) 07:37 (42) 13:27 (35) 17:01 (33) 24:45 (32) 29:27 (30) 34:40 (29) 40:21 (29) 43:39 (29)                             47:26 (30)
31 Britt Eriksson Hammarby IF OF 49:45 03:47 (28) 02:31 (40) 06:49 (38) 03:27 (23) 07:03 (30) 06:51 (42) 06:14 (37) 05:43 (33) 03:37 (37)                             03:43 (35)
        03:47 (28) 06:18 (33) 13:07 (33) 16:34 (31) 23:37 (28) 30:28 (31) 36:42 (32) 42:25 (31) 46:02 (31)                             49:45 (31)
32 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 49:52 03:55 (31) 02:27 (39) 06:54 (39) 03:25 (22) 07:03 (30) 06:49 (40) 06:13 (36) 05:47 (35) 03:34 (33)                             03:45 (38)
        03:55 (31) 06:22 (34) 13:16 (34) 16:41 (32) 23:44 (29) 30:33 (32) 36:46 (33) 42:33 (32) 46:07 (32)                             49:52 (32)
33 Britt-Louise Edlund IFK Lidingö SOK 50:28 04:26 (38) 01:40 (14) 08:58 (46) 07:36 (48) 06:54 (27) 04:54 (24) 04:58 (15) 05:17 (26) 02:46 (19)                             02:59 (24)
        04:26 (38) 06:06 (30) 15:04 (39) 22:40 (42) 29:34 (40) 34:28 (37) 39:26 (34) 44:43 (34) 47:29 (33)                             50:28 (33)
34 Bengt Fahlin IBM Club Sweden 51:42 06:17 (50) 03:54 (49) 06:36 (35) 02:57 (13) 08:29 (42) 05:47 (36) 05:44 (30) 04:42 (17) 04:07 (43)                             03:09 (27)
        06:17 (50) 10:11 (49) 16:47 (44) 19:44 (36) 28:13 (36) 34:00 (35) 39:44 (36) 44:26 (33) 48:33 (34)                             51:42 (34)
35 Anki Landarv Klubblös 53:34 04:48 (42) 01:37 (12) 05:31 (20) 04:01 (33) 14:54 (51) 05:51 (37) 05:55 (32) 05:10 (25) 02:53 (25)                             02:54 (19)
        04:48 (42) 06:25 (35) 11:56 (29) 15:57 (28) 30:51 (41) 36:42 (39) 42:37 (39) 47:47 (38) 50:40 (37)                             53:34 (35)
36 Kenneth Berglund Hellas Orientering 54:08 04:40 (41) 01:48 (23) 05:54 (26) 12:26 (50) 06:50 (26) 05:27 (32) 05:04 (20) 04:55 (20) 03:09 (26)                             03:55 (42)
        04:40 (41) 06:28 (37) 12:22 (31) 24:48 (46) 31:38 (42) 37:05 (40) 42:09 (38) 47:04 (36) 50:13 (36)                             54:08 (36)
37 Gunnel Balck IFK Lidingö SOK 55:06 05:25 (46) 02:21 (37) 06:38 (37) 05:30 (42) 08:31 (43) 05:34 (33) 05:42 (29) 06:21 (38) 03:43 (38)                             05:21 (50)
        05:25 (46) 07:46 (43) 14:24 (37) 19:54 (37) 28:25 (37) 33:59 (34) 39:41 (35) 46:02 (35) 49:45 (35)                             55:06 (37)
38 Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 55:51 04:23 (37) 03:07 (45) 06:27 (34) 05:18 (40) 08:26 (41) 06:35 (39) 06:53 (40) 06:34 (39) 03:57 (41)                             04:11 (45)
        04:23 (37) 07:30 (41) 13:57 (36) 19:15 (35) 27:41 (35) 34:16 (36) 41:09 (37) 47:43 (37) 51:40 (38)                             55:51 (38)
39 Thomas Svedin Bromma-Vällingby SOK 56:53 04:53 (43) 07:20 (51) 05:56 (28) 03:22 (21) 10:40 (48) 05:08 (29) 06:05 (34) 06:10 (36) 03:36 (35)                             03:43 (35)
        04:53 (43) 12:13 (51) 18:09 (47) 21:31 (41) 32:11 (43) 37:19 (41) 43:24 (40) 49:34 (39) 53:10 (39)                             56:53 (39)
40 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 62:39 04:38 (39) 03:22 (47) 07:39 (41) 04:27 (34) 09:10 (45) 07:05 (44) 11:03 (48) 06:52 (40) 04:54 (47)                             03:29 (32)
        04:38 (39) 08:00 (44) 15:39 (41) 20:06 (38) 29:16 (39) 36:21 (38) 47:24 (41) 54:16 (41) 59:10 (40)                             62:39 (40)
41 Sonja Perneby Tullinge SK 66:56 05:04 (44) 02:22 (38) 18:00 (50) 03:33 (25) 07:46 (35) 06:05 (38) 07:38 (42) 08:49 (49) 03:36 (35)                             04:03 (43)
        05:04 (44) 07:26 (40) 25:26 (50) 28:59 (49) 36:45 (48) 42:50 (46) 50:28 (43) 59:17 (45) 62:53 (41)                             66:56 (41)
42 Sixten Westerlund Södertälje IF 68:27 04:07 (34) 02:10 (33) 08:25 (45) 03:45 (28) 06:59 (29) 05:25 (31) 05:01 (16) 16:42 (51) 12:03 (51)                             03:50 (41)
        04:07 (34) 06:17 (32) 14:42 (38) 18:27 (34) 25:26 (33) 30:51 (33) 35:52 (31) 52:34 (40) 64:37 (43)                             68:27 (42)
43 Bo Eklind Klubblös 69:50 05:50 (49) 03:05 (43) 07:56 (43) 05:57 (45) 10:10 (46) 07:10 (46) 10:31 (46) 08:18 (45) 05:19 (48)                             05:34 (51)
        05:50 (49) 08:55 (46) 16:51 (45) 22:48 (44) 32:58 (44) 40:08 (42) 50:39 (44) 58:57 (43) 64:16 (42)                             69:50 (43)
43 Mats Halvarez Klubblös 69:50 05:48 (48) 03:16 (46) 07:42 (42) 05:58 (46) 10:39 (47) 06:50 (41) 10:37 (47) 08:20 (46) 05:37 (49)                             05:03 (49)
        05:48 (48) 09:04 (48) 16:46 (43) 22:44 (43) 33:23 (45) 40:13 (43) 50:50 (45) 59:10 (44) 64:47 (44)                             69:50 (43)
45 Iris Wallsten IFK Lidingös Skid o OK 70:09 03:42 (26) 02:00 (29) 06:08 (31) 09:29 (49) 07:43 (33) 13:47 (50) 07:34 (41) 05:00 (21) 11:38 (50)                             03:08 (26)
        03:42 (26) 05:42 (26) 11:50 (27) 21:19 (40) 29:02 (38) 42:49 (45) 50:23 (42) 55:23 (42) 67:01 (46)                             70:09 (45)
46 Berit Lindunger Haninge SOK 70:21 04:21 (36) 06:17 (50) 12:04 (48) 05:26 (41) 08:19 (40) 09:38 (48) 08:28 (45) 08:01 (43) 03:34 (33)                             04:13 (46)
        04:21 (36) 10:38 (50) 22:42 (48) 28:08 (48) 36:27 (46) 46:05 (48) 54:33 (46) 62:34 (46) 66:08 (45)                             70:21 (46)
47 Aija Sadurskis Centrum OK 71:27 06:42 (51) 02:16 (35) 08:03 (44) 07:03 (47) 12:31 (50) 07:05 (44) 11:52 (49) 08:25 (47) 03:46 (40)                             03:44 (37)
        06:42 (51) 08:58 (47) 17:01 (46) 24:04 (45) 36:35 (47) 43:40 (47) 55:32 (48) 63:57 (47) 67:43 (47)                             71:27 (47)
48 Jan Burell OK Enen 73:25 05:40 (47) 03:06 (44) 07:31 (40) 13:53 (51) 08:52 (44) 10:19 (49) 05:55 (32) 08:45 (48) 04:48 (46)                             04:36 (48)
        05:40 (47) 08:46 (45) 16:17 (42) 30:10 (50) 39:02 (49) 49:21 (50) 55:16 (47) 64:01 (48) 68:49 (48)                             73:25 (48)
49 Lars Nordin Solna OK 79:16 03:56 (33) 01:54 (26) 30:47 (51) 03:41 (27) 08:14 (39) 07:04 (43) 07:49 (44) 07:16 (42) 04:01 (42)                             04:34 (47)
        03:56 (33) 05:50 (28) 36:37 (51) 40:18 (51) 48:32 (51) 55:36 (51) 63:25 (49) 70:41 (49) 74:42 (49)                             79:16 (49)
50 Bengt Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK 83:12 03:14 (14) 01:35 (10) 10:39 (47) 04:57 (38) 05:31 (9) 16:48 (51) 22:17 (51) 12:04 (50) 03:27 (31)                             02:40 (11)
        03:14 (14) 04:49 (12) 15:28 (40) 20:25 (39) 25:56 (34) 42:44 (44) 65:01 (50) 77:05 (51) 80:32 (51)                             83:12 (50)
51 Anita Lindbohm Skarpnäcks OL 84:32 04:39 (40) 02:05 (32) 17:08 (49) 03:54 (31) 11:18 (49) 08:24 (47) 21:18 (50) 08:09 (44) 03:33 (32)                             04:04 (44)
        04:39 (40) 06:44 (38) 23:52 (49) 27:46 (47) 39:04 (50) 47:28 (49) 68:46 (51) 76:55 (50) 80:28 (50)                             84:32 (51)
- Lars Nord Södertälje IF 39:31 03:28   01:49   05:17   10:24   04:02   04:02   04:18   02:49                                   03:22  
        03:28   05:17   10:34   20:58   25:00   29:02   33:20   36:09                                   39:31  
- Carl Lang OK Österåker 51:32 04:18   03:29   31:44   04:25                                                   07:36  
        04:18   07:47   39:31   43:56                                                   51:32  
- Bo Eklund Fredrikshofs IF Skid & OK 61:48 03:44   01:51   11:58   05:26   06:59   05:14   06:02                                       20:34  
        03:44   05:35   17:33   22:59   29:58   35:12   41:14                                       61:48  
- Annika Carlsson Sundyberg 88:54 08:28   02:49   08:12   19:56   10:20                                               39:09  
        08:28   11:17   19:29   39:25   49:45                                               88:54  
- Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 420:57 03:37   02:32   06:55   03:31   05:53                                               398:29  
        03:37   06:09   13:04   16:35   22:28                                               420:57  
                                                                           
                                                                           
Plac Bana E 1,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7                                       Mål  
1 Jan-Åke Björklund Visborgs OK 24:43 03:38 (3) 01:41 (1) 05:20 (1) 01:09 (1) 02:37 (1) 03:49 (3) 04:04 (1)                                     02:25 (3)
        03:38 (3) 05:19 (2) 10:39 (2) 11:48 (1) 14:25 (1) 18:14 (1) 22:18 (1)                                     24:43 (1)
2 Hans Eriksson Hellas Orientering 28:22 03:56 (5) 02:17 (5) 06:12 (4) 01:36 (4) 02:58 (2) 03:46 (2) 04:52 (2)                                     02:45 (6)
        03:56 (5) 06:13 (4) 12:25 (3) 14:01 (3) 16:59 (3) 20:45 (2) 25:37 (2)                                     28:22 (2)
3 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 32:07 03:22 (2) 03:45 (13) 07:59 (9) 01:30 (3) 03:07 (4) 04:28 (5) 05:32 (6)                                     02:24 (2)
        03:22 (2) 07:07 (5) 15:06 (7) 16:36 (6) 19:43 (6) 24:11 (4) 29:43 (3)                                     32:07 (3)
4 Lars Löthman Järfälla OK 33:35 05:32 (14) 02:14 (4) 05:36 (3) 01:40 (8) 02:59 (3) 05:38 (9) 07:27 (17)                                     02:29 (4)
        05:32 (14) 07:46 (9) 13:22 (4) 15:02 (4) 18:01 (4) 23:39 (3) 31:06 (5)                                     33:35 (4)
5 Errol Wicksell Hellas Orientering 34:02 05:23 (11) 02:37 (10) 07:19 (6) 01:39 (7) 03:41 (6) 03:52 (4) 06:03 (9)                                     03:28 (12)
        05:23 (11) 08:00 (11) 15:19 (9) 16:58 (8) 20:39 (7) 24:31 (5) 30:34 (4)                                     34:02 (5)
6 Torsten Lundborg Hammarby IF OF 34:36 03:03 (1) 01:57 (3) 05:34 (2) 01:52 (12) 04:19 (12) 10:50 (16) 05:04 (4)                                     01:57 (1)
        03:03 (1) 05:00 (1) 10:34 (1) 12:26 (2) 16:45 (2) 27:35 (6) 32:39 (6)                                     34:36 (6)
7 Gunvor Granath Nynäshamns OK 37:26 05:24 (12) 02:20 (6) 07:28 (7) 01:43 (10) 04:03 (10) 07:02 (11) 05:55 (8)                                     03:31 (14)
        05:24 (12) 07:44 (8) 15:12 (8) 16:55 (7) 20:58 (8) 28:00 (7) 33:55 (7)                                     37:26 (7)
8 Jan Bengtsson Klubblös 40:19 04:44 (10) 02:31 (8) 06:53 (5) 01:36 (4) 03:57 (7) 12:23 (18) 04:57 (3)                                     03:18 (7)
        04:44 (10) 07:15 (7) 14:08 (5) 15:44 (5) 19:41 (5) 32:04 (11) 37:01 (9)                                     40:19 (8)
9 Alf Persson OK Österåker 40:24 05:43 (17) 02:55 (11) 08:45 (13) 02:58 (18) 05:17 (14) 04:33 (6) 06:33 (12)                                     03:40 (16)
        05:43 (17) 08:38 (13) 17:23 (12) 20:21 (13) 25:38 (13) 30:11 (9) 36:44 (8)                                     40:24 (9)
10 Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 40:29 04:37 (8) 03:53 (14) 08:19 (10) 01:25 (2) 05:50 (16) 08:21 (14) 05:23 (5)                                     02:41 (5)
        04:37 (8) 08:30 (12) 16:49 (11) 18:14 (10) 24:04 (10) 32:25 (12) 37:48 (11)                                     40:29 (10)
11 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 41:19 06:47 (19) 02:30 (7) 09:58 (15) 01:36 (4) 04:03 (10) 05:07 (8) 07:13 (15)                                     04:05 (18)
        06:47 (19) 09:17 (16) 19:15 (14) 20:51 (14) 24:54 (11) 30:01 (8) 37:14 (10)                                     41:19 (11)
12 Bror Wahlberg Haninge SOK 42:32 04:35 (7) 04:36 (17) 07:35 (8) 01:41 (9) 06:57 (17) 07:20 (12) 06:25 (11)                                     03:23 (10)
        04:35 (7) 09:11 (15) 16:46 (10) 18:27 (11) 25:24 (12) 32:44 (13) 39:09 (12)                                     42:32 (12)
13 Sture Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK 46:27 04:02 (6) 01:51 (2) 08:43 (12) 02:28 (14) 04:01 (9) 15:10 (19) 06:45 (14)                                     03:27 (11)
        04:02 (6) 05:53 (3) 14:36 (6) 17:04 (9) 21:05 (9) 36:15 (14) 43:00 (15)                                     46:27 (13)
13 Olle Öberg Skogsluffarnas OK 46:27 05:26 (13) 03:26 (12) 08:37 (11) 01:57 (13) 07:35 (18) 09:33 (15) 06:05 (10)                                     03:48 (17)
        05:26 (13) 08:52 (14) 17:29 (13) 19:26 (12) 27:01 (15) 36:34 (15) 42:39 (14)                                     46:27 (13)
15 Ulla-Britta Hall Järla Orientering 46:40 05:42 (16) 04:54 (18) 08:48 (14) 02:43 (17) 04:20 (13) 04:57 (7) 07:57 (18)                                     07:19 (19)
        05:42 (16) 10:36 (18) 19:24 (15) 22:07 (15) 26:27 (14) 31:24 (10) 39:21 (13)                                     46:40 (15)
16 Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK 47:50 03:48 (4) 04:08 (16) 13:34 (18) 04:24 (19) 03:59 (8) 07:43 (13) 06:41 (13)                                     03:33 (15)
        03:48 (4) 07:56 (10) 21:30 (18) 25:54 (18) 29:53 (17) 37:36 (16) 44:17 (16)                                     47:50 (16)
17 Ulla-Britt Åleberg Attunda OK 48:59 06:12 (18) 03:55 (15) 10:33 (16) 02:33 (15) 08:47 (19) 05:40 (10) 08:00 (19)                                     03:19 (8)
        06:12 (18) 10:07 (17) 20:40 (16) 23:13 (16) 32:00 (18) 37:40 (17) 45:40 (17)                                     48:59 (17)
18 Ebbalisa Flygar Tullinge SK 51:41 04:40 (9) 02:34 (9) 26:46 (19) 01:51 (11) 03:31 (5) 03:23 (1) 05:37 (7)                                     03:19 (8)
        04:40 (9) 07:14 (6) 34:00 (19) 35:51 (19) 39:22 (19) 42:45 (19) 48:22 (18)                                     51:41 (18)
19 Ingrid Gunnarsson Täby OK 52:15 05:39 (15) 05:09 (19) 10:34 (17) 02:36 (16) 05:38 (15) 11:54 (17) 07:16 (16)                                     03:29 (13)
        05:39 (15) 10:48 (19) 21:22 (17) 23:58 (17) 29:36 (16) 41:30 (18) 48:46 (19)                                     52:15 (19)