<
  Sträcktider Luffarligan Linneaberg                                                  
  2020-08-12       Svarta tider är sträcktider     Blå tider är från start     Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid              
                                                           
Plac Bana A - 4,0 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   Mål                                                              
1 Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 30:01 03:45 (1) 01:47 (1) 02:08 (1) 01:31 (1) 02:35 (1) 01:30 (1) 05:16 (1) 02:49 (2) 00:45 (1) 02:22 (1) 01:53 (1) 02:40 (1) 01:00 (2)
        03:45 (1) 05:32 (1) 07:40 (1) 09:11 (1) 11:46 (1) 13:16 (1) 18:32 (1) 21:21 (1) 22:06 (1) 24:28 (1) 26:21 (1) 29:01 (1) 30:01 (1)                                                            
2 Sverker Lenas Centrum OK 33:38 04:08 (3) 02:03 (2) 02:32 (2) 01:31 (1) 02:46 (2) 02:00 (4) 05:40 (2) 03:15 (3) 00:49 (2) 02:56 (4) 02:02 (2) 02:51 (3) 01:05 (3)
        04:08 (3) 06:11 (2) 08:43 (2) 10:14 (2) 13:00 (2) 15:00 (2) 20:40 (2) 23:55 (2) 24:44 (2) 27:40 (2) 29:42 (2) 32:33 (2) 33:38 (2)                                                            
3 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 36:49 04:01 (2) 02:10 (3) 02:47 (4) 01:43 (4) 03:29 (10) 01:56 (3) 05:53 (3) 03:47 (8) 01:57 (34) 02:53 (2) 02:08 (3) 02:52 (4) 01:13 (6)
        04:01 (2) 06:11 (2) 08:58 (3) 10:41 (3) 14:10 (3) 16:06 (3) 21:59 (3) 25:46 (3) 27:43 (3) 30:36 (3) 32:44 (3) 35:36 (3) 36:49 (3)                                                            
4 Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF 38:32 04:57 (11) 02:19 (4) 02:55 (7) 01:53 (9) 03:35 (13) 02:13 (8) 05:57 (4) 03:39 (7) 01:16 (11) 03:03 (6) 02:28 (6) 03:03 (7) 01:14 (7)
        04:57 (11) 07:16 (6) 10:11 (6) 12:04 (7) 15:39 (7) 17:52 (7) 23:49 (6) 27:28 (5) 28:44 (4) 31:47 (4) 34:15 (4) 37:18 (4) 38:32 (4)                                                            
5 Jonathan Alm Järfälla OK 38:33 04:30 (5) 02:19 (4) 02:44 (3) 02:03 (17) 03:14 (5) 01:52 (2) 08:11 (21) 03:15 (4) 00:53 (4) 03:05 (7) 02:14 (5) 03:07 (8) 01:06 (4)
        04:30 (5) 06:49 (5) 09:33 (5) 11:36 (5) 14:50 (5) 16:42 (4) 24:53 (8) 28:08 (6) 29:01 (5) 32:06 (5) 34:20 (5) 37:27 (5) 38:33 (5)                                                            
6 Dan Klang Hellas Orientering 40:23 04:54 (10) 02:29 (10) 03:09 (12) 01:57 (13) 03:44 (15) 02:05 (6) 06:42 (8) 03:55 (12) 00:53 (4) 03:13 (8) 02:40 (13) 03:24 (12) 01:18 (11)
        04:54 (10) 07:23 (10) 10:32 (9) 12:29 (10) 16:13 (10) 18:18 (8) 25:00 (9) 28:55 (9) 29:48 (6) 33:01 (6) 35:41 (6) 39:05 (6) 40:23 (6)                                                            
7 Tommy Holmér Väsby OK 40:26 04:17 (4) 02:20 (6) 02:53 (6) 01:50 (7) 02:59 (3) 02:27 (17) 06:23 (7) 02:47 (1) 05:37 (40) 03:01 (5) 02:08 (3) 02:46 (2) 00:58 (1)
        04:17 (4) 06:37 (4) 09:30 (4) 11:20 (4) 14:19 (4) 16:46 (5) 23:09 (4) 25:56 (4) 31:33 (11) 34:34 (9) 36:42 (8) 39:28 (8) 40:26 (7)                                                            
8 Eidar Lindgren OK Ravinen 40:32 04:45 (7) 02:31 (11) 03:06 (11) 02:00 (15) 03:32 (12) 02:32 (22) 06:17 (6) 03:28 (6) 01:54 (33) 03:13 (8) 02:33 (10) 03:24 (12) 01:17 (10)
        04:45 (7) 07:16 (6) 10:22 (8) 12:22 (8) 15:54 (9) 18:26 (10) 24:43 (7) 28:11 (7) 30:05 (8) 33:18 (7) 35:51 (7) 39:15 (7) 40:32 (8)                                                            
9 Björn Reger Söders-Tyresö 41:59 04:57 (11) 02:24 (7) 03:15 (15) 01:50 (7) 03:51 (17) 02:14 (10) 07:36 (16) 03:53 (10) 01:14 (9) 03:19 (13) 02:46 (16) 03:19 (10) 01:21 (16)
        04:57 (11) 07:21 (8) 10:36 (10) 12:26 (9) 16:17 (11) 18:31 (11) 26:07 (13) 30:00 (11) 31:14 (10) 34:33 (8) 37:19 (9) 40:38 (9) 41:59 (9)                                                            
10 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 42:23 04:47 (8) 02:34 (12) 02:58 (8) 01:43 (4) 03:29 (10) 02:00 (4) 06:16 (5) 06:59 (37) 01:16 (10) 02:54 (3) 02:32 (9) 03:43 (18) 01:12 (5)
        04:47 (8) 07:21 (8) 10:19 (7) 12:02 (6) 15:31 (6) 17:31 (6) 23:47 (5) 30:46 (13) 32:02 (12) 34:56 (11) 37:28 (10) 41:11 (10) 42:23 (10)                                                            
11 Rickard Andersson Tullinge SK 42:43 05:12 (15) 02:44 (17) 02:52 (5) 01:44 (6) 03:17 (7) 02:30 (20) 07:13 (12) 03:15 (3) 01:04 (7) 06:01 (38) 02:38 (12) 02:59 (5) 01:14 (7)
        05:12 (15) 07:56 (14) 10:48 (11) 12:32 (11) 15:49 (8) 18:19 (9) 25:32 (11) 28:47 (8) 29:51 (7) 35:52 (12) 38:30 (12) 41:29 (11) 42:43 (11)                                                            
12 Stefan Persson Södertälje-Nykvarn OF 43:47 05:19 (17) 02:27 (9) 03:16 (16) 01:55 (10) 03:24 (9) 02:13 (8) 06:53 (10) 04:02 (14) 01:22 (16) 03:54 (21) 02:54 (21) 04:41 (30) 01:27 (22)
        05:19 (17) 07:46 (13) 11:02 (13) 12:57 (12) 16:21 (12) 18:34 (12) 25:27 (10) 29:29 (10) 30:51 (9) 34:45 (10) 37:39 (11) 42:20 (12) 43:47 (12)                                                            
13 Hans-Ove Eriksson Nyköpings OK 43:52 05:32 (19) 02:35 (14) 03:14 (14) 01:55 (10) 04:01 (18) 02:07 (7) 06:42 (8) 04:06 (16) 02:10 (36) 03:45 (19) 02:46 (17) 03:38 (16) 01:21 (16)
        05:32 (19) 08:07 (15) 11:21 (14) 13:16 (14) 17:17 (15) 19:24 (14) 26:06 (12) 30:12 (12) 32:22 (13) 36:07 (13) 38:53 (13) 42:31 (14) 43:52 (13)                                                            
14 Christer Hördell Söders SOL 45:47 05:08 (14) 02:35 (14) 03:43 (24) 02:10 (20) 03:46 (16) 02:17 (13) 07:58 (18) 03:53 (10) 01:41 (30) 03:23 (15) 02:44 (15) 04:47 (33) 01:42 (33)
        05:08 (14) 07:43 (12) 11:26 (15) 13:36 (16) 17:22 (16) 19:39 (16) 27:37 (14) 31:30 (14) 33:11 (14) 36:34 (14) 39:18 (14) 44:05 (15) 45:47 (14)                                                            
15 Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 45:57 06:49 (33) 02:25 (8) 03:04 (10) 02:08 (19) 03:41 (14) 02:31 (21) 07:22 (14) 04:31 (22) 01:24 (18) 04:20 (26) 02:40 (13) 03:42 (17) 01:20 (13)
        06:49 (33) 09:14 (21) 12:18 (19) 14:26 (20) 18:07 (19) 20:38 (18) 28:00 (15) 32:31 (15) 33:55 (16) 38:15 (17) 40:55 (17) 44:37 (16) 45:57 (15)                                                            
16 Jonas Pålsson FMTM 46:28 04:49 (9) 02:34 (12) 03:37 (22) 01:59 (14) 04:08 (21) 02:29 (19) 08:45 (26) 05:28 (34) 02:24 (37) 03:14 (10) 02:31 (8) 03:14 (9) 01:16 (9)
        04:49 (9) 07:23 (10) 11:00 (12) 12:59 (13) 17:07 (14) 19:36 (15) 28:21 (17) 33:49 (18) 36:13 (21) 39:27 (18) 41:58 (18) 45:12 (18) 46:28 (16)                                                            
17 Mattias Skeppling OK Södertörn 46:30 05:24 (18) 03:11 (25) 03:33 (21) 02:16 (23) 04:44 (29) 02:16 (12) 07:20 (13) 04:11 (17) 01:16 (12) 03:17 (12) 03:00 (24) 04:38 (29) 01:24 (19)
        05:24 (18) 08:35 (18) 12:08 (18) 14:24 (19) 19:08 (20) 21:24 (20) 28:44 (18) 32:55 (17) 34:11 (17) 37:28 (16) 40:28 (16) 45:06 (17) 46:30 (17)                                                            
18 Hans-Christian Höie Skogsluffarnas OK 47:49 06:23 (27) 03:37 (29) 03:32 (20) 02:20 (27) 04:30 (27) 02:50 (30) 07:42 (17) 03:58 (13) 01:16 (10) 03:21 (14) 02:50 (20) 03:57 (20) 01:33 (28)
        06:23 (27) 10:00 (27) 13:32 (25) 15:52 (24) 20:22 (24) 23:12 (25) 30:54 (22) 34:52 (21) 36:08 (20) 39:29 (19) 42:19 (19) 46:16 (19) 47:49 (18)                                                            
19 Ingemar Gard Söders-Tyresö 48:38 05:12 (15) 04:47 (39) 05:14 (36) 02:19 (26) 04:02 (19) 02:24 (16) 06:57 (11) 03:52 (9) 01:11 (8) 04:57 (32) 02:46 (16) 03:37 (15) 01:20 (13)
        05:12 (15) 09:59 (26) 15:13 (32) 17:32 (30) 21:34 (28) 23:58 (27) 30:55 (23) 34:47 (20) 35:58 (19) 40:55 (21) 43:41 (20) 47:18 (20) 48:38 (19)                                                            
20 Bengt Kärrström Tullinge SK 49:47 06:43 (31) 02:38 (16) 03:47 (25) 02:21 (28) 04:39 (28) 02:35 (24) 08:00 (19) 04:33 (24) 01:30 (24) 03:34 (16) 03:23 (30) 04:26 (24) 01:38 (30)
        06:43 (31) 09:21 (23) 13:08 (24) 15:29 (23) 20:08 (22) 22:43 (22) 30:43 (21) 35:16 (22) 36:46 (22) 40:20 (20) 43:43 (21) 48:09 (21) 49:47 (20)                                                            
21 Marie Malmborg Söders-Tyresö 52:33 05:47 (20) 03:32 (27) 03:28 (19) 02:16 (23) 05:05 (37) 03:01 (34) 08:52 (28) 04:44 (29) 01:28 (23) 05:18 (35) 02:48 (19) 04:50 (34) 01:24 (19)
        05:47 (20) 09:19 (22) 12:47 (22) 15:03 (21) 20:08 (22) 23:09 (24) 32:01 (26) 36:45 (25) 38:13 (25) 43:31 (25) 46:19 (22) 51:09 (22) 52:33 (21)                                                            
22 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 52:51 07:40 (38) 02:55 (20) 04:01 (29) 02:27 (31) 04:56 (33) 02:51 (32) 09:42 (32) 05:04 (31) 01:24 (18) 03:46 (20) 02:54 (21) 03:48 (19) 01:23 (18)
        07:40 (38) 10:35 (31) 14:36 (28) 17:03 (29) 21:59 (30) 24:50 (29) 34:32 (31) 39:36 (29) 41:00 (29) 44:46 (28) 47:40 (24) 51:28 (23) 52:51 (22)                                                            
23 Anders Kärrström Tullinge SK 53:29 06:16 (26) 02:51 (19) 03:47 (25) 02:15 (22) 04:19 (24) 02:51 (32) 07:31 (15) 04:03 (15) 01:25 (20) 07:11 (41) 06:10 (39) 03:22 (11) 01:28 (23)
        06:16 (26) 09:07 (20) 12:54 (23) 15:09 (22) 19:28 (21) 22:19 (21) 29:50 (19) 33:53 (19) 35:18 (18) 42:29 (23) 48:39 (28) 52:01 (25) 53:29 (23)                                                            
24 P-O Ivarsson Haninge SOK 53:48 04:36 (6) 03:36 (28) 03:16 (16) 02:01 (16) 03:15 (6) 02:15 (11) 11:27 (34) 10:27 (41) 01:02 (6) 03:57 (23) 02:28 (6) 03:25 (14) 02:03 (37)
        04:36 (6) 08:12 (16) 11:28 (16) 13:29 (15) 16:44 (13) 18:59 (13) 30:26 (20) 40:53 (30) 41:55 (30) 45:52 (29) 48:20 (26) 51:45 (24) 53:48 (24)                                                            
25 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 54:04 06:34 (28) 03:04 (21) 04:19 (32) 02:59 (38) 05:01 (36) 02:50 (30) 08:20 (23) 05:27 (32) 01:30 (24) 04:15 (25) 04:07 (36) 04:14 (22) 01:24 (19)
        06:34 (28) 09:38 (24) 13:57 (26) 16:56 (27) 21:57 (29) 24:47 (28) 33:07 (28) 38:34 (28) 40:04 (27) 44:19 (26) 48:26 (27) 52:40 (26) 54:04 (25)                                                            
26 Olle Blomgren OK Södertörn 54:14 06:03 (23) 04:37 (36) 04:16 (31) 02:43 (35) 04:48 (30) 02:27 (17) 09:03 (30) 04:35 (25) 01:43 (32) 04:25 (27) 03:23 (30) 04:42 (31) 01:29 (24)
        06:03 (23) 10:40 (32) 14:56 (29) 17:39 (31) 22:27 (32) 24:54 (30) 33:57 (30) 38:32 (27) 40:15 (28) 44:40 (27) 48:03 (25) 52:45 (27) 54:14 (26)                                                            
27 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 54:43 07:12 (35) 03:06 (22) 03:58 (28) 02:30 (32) 04:26 (26) 02:22 (14) 08:05 (20) 04:43 (28) 01:41 (30) 05:23 (37) 03:39 (32) 05:49 (39) 01:49 (35)
        07:12 (35) 10:18 (29) 14:16 (27) 16:46 (26) 21:12 (27) 23:34 (26) 31:39 (24) 36:22 (24) 38:03 (24) 43:26 (24) 47:05 (23) 52:54 (28) 54:43 (27)                                                            
28 Paul Norén OK Södertörn 56:50 06:10 (25) 03:54 (31) 05:28 (38) 02:25 (29) 04:17 (23) 02:49 (28) 08:20 (23) 04:37 (26) 01:35 (27) 07:00 (40) 03:08 (26) 05:36 (38) 01:31 (27)
        06:10 (25) 10:04 (28) 15:32 (34) 17:57 (33) 22:14 (31) 25:03 (32) 33:23 (29) 38:00 (26) 39:35 (26) 46:35 (30) 49:43 (29) 55:19 (30) 56:50 (28)                                                            
29 Britt-Marie Hellgren OK Älvsjö-Örby 57:04 06:41 (30) 04:04 (33) 04:26 (33) 02:35 (34) 04:54 (32) 03:03 (35) 09:48 (33) 05:37 (35) 01:34 (26) 04:28 (28) 03:47 (34) 04:18 (23) 01:49 (35)
        06:41 (30) 10:45 (33) 15:11 (31) 17:46 (32) 22:40 (33) 25:43 (34) 35:31 (32) 41:08 (31) 42:42 (31) 47:10 (31) 50:57 (30) 55:15 (29) 57:04 (29)                                                            
30 Fredrik Starenius Snättringe SK 57:07 06:56 (34) 04:32 (35) 03:37 (22) 01:56 (12) 03:23 (8) 02:34 (23) 08:43 (25) 04:27 (20) 01:18 (15) 03:54 (21) 10:01 (41) 04:27 (25) 01:19 (12)
        06:56 (34) 11:28 (37) 15:05 (30) 17:01 (28) 20:24 (25) 22:58 (23) 31:41 (25) 36:08 (23) 37:26 (23) 41:20 (22) 51:21 (31) 55:48 (31) 57:07 (30)                                                            
31 Siv Ekberg Söders-Tyresö 58:00 06:39 (29) 06:04 (41) 05:54 (39) 02:26 (30) 04:25 (25) 02:42 (25) 09:18 (31) 04:29 (21) 01:22 (16) 05:19 (36) 03:41 (33) 04:12 (21) 01:29 (24)
        06:39 (29) 12:43 (38) 18:37 (37) 21:03 (37) 25:28 (36) 28:10 (35) 37:28 (34) 41:57 (32) 43:19 (32) 48:38 (32) 52:19 (32) 56:31 (32) 58:00 (31)                                                            
32 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 58:52 07:26 (37) 03:07 (23) 09:34 (42) 02:18 (25) 04:53 (31) 02:49 (28) 08:50 (27) 04:22 (19) 02:08 (35) 04:02 (24) 03:20 (27) 04:33 (26) 01:30 (26)
        07:26 (37) 10:33 (30) 20:07 (39) 22:25 (39) 27:18 (38) 30:07 (38) 38:57 (35) 43:19 (34) 45:27 (33) 49:29 (33) 52:49 (33) 57:22 (33) 58:52 (32)                                                            
33 Lena Jansson Järla Orientering 59:49 07:21 (36) 03:54 (31) 04:05 (30) 02:58 (37) 04:57 (35) 05:04 (42) 09:02 (29) 04:55 (30) 03:21 (39) 04:50 (30) 03:06 (25) 04:35 (27) 01:41 (32)
        07:21 (36) 11:15 (35) 15:20 (33) 18:18 (35) 23:15 (35) 28:19 (36) 37:21 (33) 42:16 (33) 45:37 (34) 50:27 (36) 53:33 (35) 58:08 (34) 59:49 (33)                                                            
34 Per Helén Söders-Tyresö 60:48 05:49 (21) 02:44 (17) 03:11 (13) 02:11 (21) 04:05 (20) 02:43 (26) 11:43 (35) 12:34 (42) 01:37 (28) 03:43 (18) 03:22 (28) 05:20 (36) 01:46 (34)
        05:49 (21) 08:33 (17) 11:44 (17) 13:55 (17) 18:00 (18) 20:43 (19) 32:26 (27) 45:00 (36) 46:37 (36) 50:20 (35) 53:42 (36) 59:02 (35) 60:48 (34)                                                            
35 Håkan Tärnrot Hellas Orientering 63:24 06:06 (24) 04:44 (38) 05:05 (35) 02:06 (18) 04:56 (33) 02:43 (26) 13:20 (39) 05:50 (36) 01:26 (21) 03:40 (17) 02:55 (23) 08:05 (42) 02:28 (40)
        06:06 (24) 10:50 (34) 15:55 (35) 18:01 (34) 22:57 (34) 25:40 (33) 39:00 (36) 44:50 (35) 46:16 (35) 49:56 (34) 52:51 (34) 60:56 (36) 63:24 (35)                                                            
36 Per Molin Sörertälje-Nykvarn OF 63:52 05:53 (22) 03:08 (24) 03:23 (18) 04:00 (42) 04:16 (22) 04:14 (39) 16:26 (42) 04:21 (18) 01:17 (14) 04:35 (29) 06:24 (40) 04:35 (27) 01:20 (14)
        05:53 (22) 09:01 (19) 12:24 (20) 16:24 (25) 20:40 (26) 24:54 (30) 41:20 (37) 45:41 (37) 46:58 (37) 51:33 (37) 57:57 (37) 62:32 (37) 63:52 (36)                                                            
37 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 72:47 08:45 (40) 04:06 (34) 05:55 (40) 03:18 (40) 08:56 (41) 03:56 (38) 12:10 (36) 07:48 (38) 01:38 (29) 05:11 (33) 04:05 (35) 05:19 (35) 01:40 (31)
        08:45 (40) 12:51 (39) 18:46 (38) 22:04 (38) 31:00 (39) 34:56 (39) 47:06 (39) 54:54 (39) 56:32 (39) 61:43 (39) 65:48 (38) 71:07 (38) 72:47 (37)                                                            
38 Leif Jonsson Gustavsbergs OK 80:15 07:42 (39) 03:39 (30) 04:51 (34) 02:48 (36) 07:10 (39) 03:19 (37) 12:45 (37) 05:27 (32) 01:27 (22) 06:59 (39) 14:32 (42) 07:23 (41) 02:13 (38)
        07:42 (39) 11:21 (36) 16:12 (36) 19:00 (36) 26:10 (37) 29:29 (37) 42:14 (38) 47:41 (38) 49:08 (38) 56:07 (38) 70:39 (39) 78:02 (39) 80:15 (38)                                                            
39 Lars-Åke Aspelin Klubblös 81:45 09:55 (41) 05:03 (40) 06:33 (41) 03:06 (39) 09:34 (42) 04:46 (41) 14:03 (40) 08:01 (39) 03:04 (38) 05:16 (34) 04:45 (37) 05:21 (37) 02:18 (39)
        09:55 (41) 14:58 (40) 21:31 (40) 24:37 (40) 34:11 (40) 38:57 (40) 53:00 (40) 61:01 (40) 64:05 (40) 69:21 (40) 74:06 (40) 79:27 (40) 81:45 (39)                                                            
40 Per Niring Skarpnäcks OL 91:49 29:00 (42) 03:30 (26) 03:47 (25) 02:33 (33) 08:45 (40) 03:03 (35) 13:10 (38) 04:40 (27) 08:53 (42) 04:50 (30) 03:22 (28) 04:43 (32) 01:33 (28)
        29:00 (42) 32:30 (41) 36:17 (41) 38:50 (41) 47:35 (41) 50:38 (41) 63:48 (41) 68:28 (41) 77:21 (41) 82:11 (41) 85:33 (41) 90:16 (41) 91:49 (40)                                                            
41 Gunnar Hedlund Södertälje-Nykvarn OF 119:59 06:47 (32) 41:57 (42) 05:14 (36) 03:51 (41) 06:07 (38) 04:30 (40) 15:00 (41) 08:33 (40) 06:39 (41) 07:30 (42) 05:05 (38) 06:13 (40) 02:33 (41)
        06:47 (32) 48:44 (42) 53:58 (42) 57:49 (42) 63:56 (42) 68:26 (42) 83:26 (42) 91:59 (42) 98:38 (42) 106:08 (42) 111:13 (42) 117:26 (42) 119:59 (41)                                                            
42 Karl-Johan Karlberg Snättringe 330:49 04:59 (13) 04:43 (37) 02:59 (9) 01:40 (3) 03:10 (4) 02:22 (14) 08:18 (22) 04:32 (23) 00:52 (3) 03:14 (10) 02:37 (11) 03:00 (6) 288:23 (42)
        04:59 (13) 09:42 (25) 12:41 (21) 14:21 (18) 17:31 (17) 19:53 (17) 28:11 (16) 32:43 (16) 33:35 (15) 36:49 (15) 39:26 (15) 42:26 (13) 330:49 (42)                                                            
- Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 56:04 04:24   03:02   02:39   02:02   03:36   02:20   25:32   01:00   03:19   02:33   04:14       01:23  
        04:24   07:26   10:05   12:07   15:43   18:03   43:35   44:35   47:54   50:27   54:41       56:04                                                              
- Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 59:43 06:32   03:19   04:30   03:14   05:34   09:45   05:05   06:28   04:35   03:24   05:26       01:51  
        06:32   09:51   14:21   17:35   23:09   32:54   37:59   44:27   49:02   52:26   57:52       59:43                                                              
- Agnes Thor Centrum OK 60:57 11:12   03:47   02:25   04:39   03:04   08:11   05:35   02:42   08:42   04:47   04:04       01:49  
        11:12   14:59   17:24   22:03   25:07   33:18   38:53   41:35   50:17   55:04   59:08       60:57                                                              
- Kenneth Pettersson Järfälla OK 66:44 07:25   03:49   04:17   02:49   05:23   03:47   12:54   05:38   07:23   04:14   06:37       02:28  
        07:25   11:14   15:31   18:20   23:43   27:30   40:24   46:02   53:25   57:39   64:16       66:44                                                              
- Svante Sandberg SNO 74:59 10:33   02:45   03:00   02:13   11:05   02:33   11:06   04:18   01:20   07:10   17:22       01:34  
        10:33   13:18   16:18   18:31   29:36   32:09   43:15   47:33   48:53   56:03   73:25       74:59  
                                                                                                                       
                                                                                                                       
Plac Bana B - 3,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9               Mål                                                              
1 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 42:58 06:06 (2) 03:38 (1) 07:46 (10) 02:38 (4) 07:26 (2) 04:04 (2) 01:31 (4) 04:56 (2) 03:33 (1)             01:20 (2)
        06:06 (2) 09:44 (1) 17:30 (3) 20:08 (3) 27:34 (2) 31:38 (1) 33:09 (1) 38:05 (1) 41:38 (1)             42:58 (1)                                                            
2 Bengt Öqvist Fredrikshof 43:45 06:03 (1) 04:38 (5) 06:25 (2) 02:31 (1) 07:19 (1) 04:42 (3) 01:40 (7) 04:58 (4) 04:10 (3)             01:19 (1)
        06:03 (1) 10:41 (2) 17:06 (1) 19:37 (1) 26:56 (1) 31:38 (1) 33:18 (2) 38:16 (2) 42:26 (2)             43:45 (2)                                                            
3 Anders Sohlberg OK Södertörn 46:43 07:02 (6) 03:51 (2) 06:21 (1) 02:32 (3) 08:51 (5) 03:59 (1) 01:55 (11) 04:35 (1) 06:04 (13)             01:33 (4)
        07:02 (6) 10:53 (3) 17:14 (2) 19:46 (2) 28:37 (3) 32:36 (3) 34:31 (3) 39:06 (3) 45:10 (3)             46:43 (3)                                                            
4 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 53:38 10:06 (19) 06:28 (16) 09:27 (18) 03:01 (6) 08:11 (3) 05:00 (4) 01:24 (2) 05:02 (5) 03:38 (2)             01:21 (3)
        10:06 (19) 16:34 (18) 26:01 (16) 29:02 (16) 37:13 (12) 42:13 (10) 43:37 (9) 48:39 (7) 52:17 (4)             53:38 (4)                                                            
5 Lars Segerqvist Skarpnäcks OL 54:06 06:49 (5) 05:26 (12) 07:03 (5) 03:36 (12) 10:39 (11) 05:55 (12) 01:51 (10) 06:05 (11) 04:58 (9)             01:44 (5)
        06:49 (5) 12:15 (7) 19:18 (6) 22:54 (5) 33:33 (6) 39:28 (6) 41:19 (6) 47:24 (6) 52:22 (5)             54:06 (5)                                                            
6 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 55:48 08:11 (14) 05:25 (11) 07:56 (11) 02:31 (1) 08:45 (4) 05:22 (5) 01:32 (5) 05:57 (10) 08:24 (18)             01:45 (7)
        08:11 (14) 13:36 (10) 21:32 (10) 24:03 (9) 32:48 (5) 38:10 (4) 39:42 (4) 45:39 (4) 54:03 (6)             55:48 (6)                                                            
7 Kenneth Larsson Järfälla OK 56:27 08:06 (13) 04:55 (8) 07:37 (9) 02:59 (5) 10:11 (9) 07:35 (19) 01:37 (6) 06:24 (14) 04:57 (8)             02:06 (15)
        08:06 (13) 13:01 (9) 20:38 (8) 23:37 (7) 33:48 (7) 41:23 (9) 43:00 (8) 49:24 (8) 54:21 (7)             56:27 (7)                                                            
8 Sven Hedman Attunda OK 57:59 06:31 (3) 04:23 (4) 07:13 (6) 03:19 (9) 13:51 (17) 05:27 (6) 03:54 (20) 06:05 (11) 04:38 (4)             02:38 (18)
        06:31 (3) 10:54 (4) 18:07 (4) 21:26 (4) 35:17 (9) 40:44 (8) 44:38 (10) 50:43 (9) 55:21 (8)             57:59 (8)                                                            
9 John Östlund Sundbybergs IK 58:52 07:27 (9) 06:13 (15) 08:09 (12) 03:38 (13) 11:03 (12) 06:41 (14) 02:15 (15) 05:42 (6) 05:14 (12)             02:30 (17)
        07:27 (9) 13:40 (11) 21:49 (11) 25:27 (11) 36:30 (10) 43:11 (11) 45:26 (12) 51:08 (10) 56:22 (9)             58:52 (9)                                                            
10 Bengt Andersson Söders-Tyresö 59:08 06:43 (4) 07:53 (18) 07:17 (7) 03:03 (7) 13:20 (15) 05:29 (7) 03:00 (18) 05:46 (8) 04:53 (6)             01:44 (5)
        06:43 (4) 14:36 (14) 21:53 (12) 24:56 (10) 38:16 (13) 43:45 (13) 46:45 (13) 52:31 (13) 57:24 (10)             59:08 (10)                                                            
11 Bo Hedlund IFK Enskede 60:16 07:11 (8) 04:45 (7) 07:17 (7) 03:41 (14) 09:38 (7) 05:52 (11) 01:41 (8) 11:48 (20) 06:29 (16)             01:54 (11)
        07:11 (8) 11:56 (6) 19:13 (5) 22:54 (5) 32:32 (4) 38:24 (5) 40:05 (5) 51:53 (11) 58:22 (11)             60:16 (11)                                                            
12 Leif Mörkfors Järfälla OK 61:10 07:27 (9) 04:10 (3) 08:48 (17) 03:33 (11) 10:03 (8) 06:03 (13) 01:26 (3) 05:43 (7) 12:08 (20)             01:49 (9)
        07:27 (9) 11:37 (5) 20:25 (7) 23:58 (8) 34:01 (8) 40:04 (7) 41:30 (7) 47:13 (5) 59:21 (13)             61:10 (12)                                                            
13 Göran Reinholdsson Järfälla OK 61:16 08:16 (15) 05:35 (14) 08:18 (14) 03:57 (17) 10:25 (10) 06:55 (17) 01:44 (9) 07:09 (15) 06:18 (15)             02:39 (19)
        08:16 (15) 13:51 (13) 22:09 (13) 26:06 (14) 36:31 (11) 43:26 (12) 45:10 (11) 52:19 (12) 58:37 (12)             61:16 (13)                                                            
14 Aila Halttunen Haninge SOK 61:50 08:39 (16) 05:07 (9) 12:42 (19) 03:08 (8) 09:28 (6) 07:30 (18) 01:56 (12) 06:20 (13) 05:04 (10)             01:56 (13)
        08:39 (16) 13:46 (12) 26:28 (18) 29:36 (17) 39:04 (15) 46:34 (15) 48:30 (14) 54:50 (14) 59:54 (14)             61:50 (14)                                                            
15 Anna Blomgren Tullinge SK 64:29 10:01 (18) 05:31 (13) 08:14 (13) 03:56 (16) 16:19 (18) 05:35 (8) 02:09 (14) 05:52 (9) 04:48 (5)             02:04 (14)
        10:01 (18) 15:32 (17) 23:46 (15) 27:42 (15) 44:01 (17) 49:36 (17) 51:45 (17) 57:37 (15) 62:25 (15)             64:29 (15)                                                            
16 Reijo Korhonen Haninge SOK 65:37 15:39 (20) 04:41 (6) 07:00 (3) 05:58 (20) 13:30 (16) 05:44 (9) 01:18 (1) 04:57 (3) 04:56 (7)             01:54 (11)
        15:39 (20) 20:20 (20) 27:20 (19) 33:18 (20) 46:48 (18) 52:32 (18) 53:50 (18) 58:47 (17) 63:43 (16)             65:37 (16)                                                            
17 Tina Klang Hellas Orientering 66:11 08:48 (17) 08:56 (20) 08:19 (15) 04:07 (18) 11:37 (13) 05:44 (9) 02:21 (16) 08:20 (18) 06:06 (14)             01:53 (10)
        08:48 (17) 17:44 (19) 26:03 (17) 30:10 (18) 41:47 (16) 47:31 (16) 49:52 (16) 58:12 (16) 64:18 (17)             66:11 (17)                                                            
18 Nina Wallander Umara SportsClub 71:47 07:06 (7) 08:25 (19) 07:02 (4) 03:23 (10) 12:38 (14) 06:42 (15) 03:33 (19) 11:20 (19) 09:22 (19)             02:16 (16)
        07:06 (7) 15:31 (16) 22:33 (14) 25:56 (13) 38:34 (14) 45:16 (14) 48:49 (15) 60:09 (18) 69:31 (18)             71:47 (18)                                                            
19 Tommy Peterson Helsingborgs SOK 74:31 07:56 (12) 06:42 (17) 14:02 (20) 03:44 (15) 16:19 (18) 06:44 (16) 02:28 (17) 07:22 (17) 06:30 (17)             02:44 (20)
        07:56 (12) 14:38 (15) 28:40 (20) 32:24 (19) 48:43 (19) 55:27 (19) 57:55 (19) 65:17 (19) 71:47 (19)             74:31 (19)                                                            
20 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 80:30 07:51 (11) 05:08 (10) 08:28 (16) 04:07 (18) 31:11 (20) 07:37 (20) 01:56 (12) 07:19 (16) 05:07 (11)             01:46 (8)
        07:51 (11) 12:59 (8) 21:27 (9) 25:34 (12) 56:45 (20) 64:22 (20) 66:18 (20) 73:37 (20) 78:44 (20)             80:30 (20)                                                            
- Ingrid Graneli Haninge SOK 83:03 10:21   06:41   11:28   31:10   02:08   09:39   09:12                       02:24  
        10:21   17:02   28:30   59:40   61:48   71:27   80:39                       83:03                                                              
- Hugo Isgren IFK Enskede 364:24 09:28   17:00   19:32   04:53                                   313:31  
        09:28   26:28   46:00   50:53                                   364:24                                                              
- Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 387:50 10:11                                               377:39  
        10:11                                               387:50                                                              
- Anders Winell Tumba-Mälarhöjdens OK                                                      
                                                           
                                                                                                                       
                                                                                                                       
Plac Bana C - 3,0 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9               Mål                                                              
1 Håkan Svensson HVSS 39:19 04:12 (1) 03:33 (1) 02:20 (1) 06:54 (1) 04:33 (1) 01:21 (1) 07:22 (20) 03:08 (1) 04:13 (1)             01:43 (5)
        04:12 (1) 07:45 (1) 10:05 (1) 16:59 (1) 21:32 (1) 22:53 (1) 30:15 (1) 33:23 (1) 37:36 (1)             39:19 (1)                                                            
2 Sören Andersson Loch Ness 44:06 04:58 (2) 04:27 (3) 03:00 (5) 07:12 (3) 04:45 (2) 01:49 (7) 05:08 (8) 03:40 (8) 05:23 (7)             03:44 (25)
        04:58 (2) 09:25 (3) 12:25 (3) 19:37 (2) 24:22 (2) 26:11 (2) 31:19 (2) 34:59 (2) 40:22 (2)             44:06 (2)                                                            
3 Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK 44:45 05:16 (3) 04:02 (2) 02:49 (4) 10:00 (16) 05:03 (5) 03:14 (15) 04:43 (5) 03:24 (3) 04:43 (2)             01:31 (2)
        05:16 (3) 09:18 (2) 12:07 (2) 22:07 (4) 27:10 (4) 30:24 (4) 35:07 (6) 38:31 (4) 43:14 (4)             44:45 (3)                                                            
4 Lars Waernulf Skarpnäcks OL 44:51 06:51 (13) 05:05 (5) 03:03 (6) 07:00 (2) 05:00 (4) 03:32 (19) 04:26 (1) 03:23 (2) 04:48 (3)             01:43 (5)
        06:51 (13) 11:56 (8) 14:59 (7) 21:59 (3) 26:59 (3) 30:31 (6) 34:57 (4) 38:20 (3) 43:08 (3)             44:51 (4)                                                            
5 Olle Arman Nyköpings OK 45:47 05:49 (7) 05:32 (10) 03:37 (9) 07:41 (5) 06:08 (13) 01:34 (3) 04:35 (2) 03:49 (9) 05:03 (4)             01:59 (10)
        05:49 (7) 11:21 (7) 14:58 (6) 22:39 (6) 28:47 (6) 30:21 (3) 34:56 (3) 38:45 (5) 43:48 (5)             45:47 (5)                                                            
6 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 47:10 05:35 (5) 05:11 (6) 03:27 (8) 08:11 (8) 05:30 (7) 02:34 (11) 04:36 (3) 03:53 (10) 06:19 (8)             01:54 (8)
        05:35 (5) 10:46 (4) 14:13 (5) 22:24 (5) 27:54 (5) 30:28 (5) 35:04 (5) 38:57 (6) 45:16 (6)             47:10 (6)                                                            
7 Lars Olavi Peldan Enebybergs IF 51:26 06:19 (10) 04:47 (4) 02:40 (3) 10:04 (17) 04:59 (3) 02:54 (13) 06:01 (15) 03:30 (6) 08:24 (18)             01:48 (7)
        06:19 (10) 11:06 (6) 13:46 (4) 23:50 (7) 28:49 (7) 31:43 (7) 37:44 (7) 41:14 (7) 49:38 (7)             51:26 (7)                                                            
8 Bo Romson Hellas Orientering 51:56 05:39 (6) 05:11 (6) 04:37 (17) 08:51 (10) 05:47 (10) 03:40 (20) 07:19 (19) 03:39 (7) 05:11 (5)             02:02 (11)
        05:39 (6) 10:50 (5) 15:27 (8) 24:18 (8) 30:05 (8) 33:45 (9) 41:04 (10) 44:43 (9) 49:54 (8)             51:56 (8)                                                            
9 Helena Korhonen Haninge SOK 54:05 05:51 (8) 08:38 (21) 03:39 (10) 07:38 (4) 05:46 (9) 01:32 (2) 04:44 (6) 03:26 (4) 11:14 (23)             01:37 (3)
        05:51 (8) 14:29 (16) 18:08 (15) 25:46 (10) 31:32 (10) 33:04 (8) 37:48 (8) 41:14 (7) 52:28 (9)             54:05 (9)                                                            
10 Gösta Guteland Snättringe SK 54:53 05:29 (4) 06:35 (16) 03:24 (7) 13:57 (25) 07:46 (21) 01:36 (4) 05:37 (10) 03:27 (5) 05:20 (6)             01:42 (4)
        05:29 (4) 12:04 (9) 15:28 (9) 29:25 (16) 37:11 (17) 38:47 (15) 44:24 (15) 47:51 (12) 53:11 (10)             54:53 (10)                                                            
11 Ronny Hedlund OK Södertörn 56:27 06:24 (11) 05:52 (12) 05:18 (20) 08:30 (9) 05:57 (11) 03:27 (17) 07:16 (18) 04:15 (12) 07:12 (16)             02:16 (13)
        06:24 (11) 12:16 (11) 17:34 (13) 26:04 (11) 32:01 (11) 35:28 (10) 42:44 (12) 46:59 (10) 54:11 (12)             56:27 (11)                                                            
12 Rune Rådeström Snättringe SK 56:49 07:28 (20) 05:57 (13) 03:45 (13) 09:53 (15) 06:42 (15) 02:19 (10) 06:14 (16) 04:44 (15) 06:49 (12)             02:58 (21)
        07:28 (20) 13:25 (12) 17:10 (11) 27:03 (13) 33:45 (13) 36:04 (12) 42:18 (11) 47:02 (11) 53:51 (11)             56:49 (12)                                                            
13 Åke Lewander Skarpnäcks OL 56:59 06:13 (9) 07:19 (18) 05:41 (21) 07:56 (6) 05:14 (6) 05:35 (25) 05:55 (13) 04:08 (11) 07:02 (13)             01:56 (9)
        06:13 (9) 13:32 (13) 19:13 (17) 27:09 (14) 32:23 (12) 37:58 (14) 43:53 (13) 48:01 (13) 55:03 (13)             56:59 (13)                                                            
14 Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 57:53 06:26 (12) 05:44 (11) 03:40 (11) 08:57 (11) 06:13 (14) 05:06 (24) 04:52 (7) 08:09 (23) 06:19 (8)             02:27 (15)
        06:26 (12) 12:10 (10) 15:50 (10) 24:47 (9) 31:00 (9) 36:06 (13) 40:58 (9) 49:07 (15) 55:26 (14)             57:53 (14)                                                            
15 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 58:45 07:27 (18) 06:21 (14) 03:41 (12) 09:01 (12) 07:49 (22) 01:39 (5) 08:56 (25) 04:56 (19) 06:38 (11)             02:17 (14)
        07:27 (18) 13:48 (14) 17:29 (12) 26:30 (12) 34:19 (14) 35:58 (11) 44:54 (17) 49:50 (17) 56:28 (15)             58:45 (15)                                                            
16 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 61:30 07:25 (17) 06:32 (15) 04:07 (16) 09:46 (14) 07:21 (18) 03:48 (21) 05:44 (12) 04:40 (14) 09:31 (20)             02:36 (17)
        07:25 (17) 13:57 (15) 18:04 (14) 27:50 (15) 35:11 (15) 38:59 (16) 44:43 (16) 49:23 (16) 58:54 (16)             61:30 (16)                                                            
17 Jan Larsson Tullinge SK 62:37 06:54 (14) 09:48 (23) 04:04 (15) 10:15 (18) 09:06 (24) 01:57 (9) 05:57 (14) 04:58 (20) 07:10 (15)             02:28 (16)
        06:54 (14) 16:42 (20) 20:46 (20) 31:01 (19) 40:07 (20) 42:04 (19) 48:01 (18) 52:59 (18) 60:09 (17)             62:37 (17)                                                            
18 Per Lennart Karlsson Järfälla OK 63:26 11:12 (26) 05:31 (9) 08:22 (24) 09:45 (13) 06:50 (17) 01:49 (7) 05:24 (9) 04:51 (17) 07:33 (17)             02:09 (12)
        11:12 (26) 16:43 (21) 25:05 (22) 34:50 (22) 41:40 (22) 43:29 (20) 48:53 (20) 53:44 (19) 61:17 (18)             63:26 (18)                                                            
19 Eva-Stina Svärd Haninge SOK 68:10 07:20 (16) 08:06 (19) 03:57 (14) 11:05 (19) 06:45 (16) 03:28 (18) 07:56 (21) 10:21 (24) 06:36 (10)             02:36 (17)
        07:20 (16) 15:26 (18) 19:23 (18) 30:28 (17) 37:13 (18) 40:41 (18) 48:37 (19) 58:58 (20) 65:34 (19)             68:10 (19)                                                            
20 Åsa Nylén Bromma-Vällingby SOK 72:48 07:10 (15) 17:07 (25) 10:48 (25) 08:01 (7) 05:44 (8) 01:44 (6) 05:42 (11) 04:51 (17) 08:38 (19)             03:03 (22)
        07:10 (15) 24:17 (25) 35:05 (26) 43:06 (23) 48:50 (23) 50:34 (23) 56:16 (23) 61:07 (22) 69:45 (20)             72:48 (20)                                                            
21 Håkan Falk OK Ravinen 73:06 10:34 (25) 05:17 (8) 02:34 (2) 12:17 (22) 06:06 (12) 02:53 (12) 04:40 (4) 04:39 (13) 22:42 (26)             01:24 (1)
        10:34 (25) 15:51 (19) 18:25 (16) 30:42 (18) 36:48 (16) 39:41 (17) 44:21 (14) 49:00 (14) 71:42 (22)             73:06 (21)                                                            
22 Kenneth Berglund Hellas Orientering 73:38 07:49 (22) 09:36 (22) 04:41 (18) 11:05 (19) 07:45 (20) 04:26 (23) 07:58 (22) 06:01 (21) 10:49 (21)             03:28 (24)
        07:49 (22) 17:25 (23) 22:06 (21) 33:11 (21) 40:56 (21) 45:22 (21) 53:20 (21) 59:21 (21) 70:10 (21)             73:38 (22)                                                            
23 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 75:31 07:31 (21) 17:36 (26) 06:11 (23) 12:47 (23) 07:25 (19) 03:11 (14) 06:19 (17) 04:49 (16) 07:05 (14)             02:37 (19)
        07:31 (21) 25:07 (26) 31:18 (25) 44:05 (26) 51:30 (24) 54:41 (24) 61:00 (24) 65:49 (24) 72:54 (23)             75:31 (23)                                                            
24 Sture Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK 81:07 07:27 (18) 07:07 (17) 04:57 (19) 11:31 (21) 08:55 (23) 05:41 (26) 08:36 (24) 07:26 (22) 15:30 (25)             03:57 (26)
        07:27 (18) 14:34 (17) 19:31 (19) 31:02 (20) 39:57 (19) 45:38 (22) 54:14 (22) 61:40 (23) 77:10 (24)             81:07 (24)                                                            
25 Carl Lang OK Österåker 91:37 08:46 (23) 08:08 (20) 13:04 (26) 13:30 (24) 11:04 (26) 03:16 (16) 08:07 (23) 12:09 (26) 10:52 (22)             02:41 (20)
        08:46 (23) 16:54 (22) 29:58 (24) 43:28 (25) 54:32 (26) 57:48 (26) 65:55 (25) 78:04 (25) 88:56 (25)             91:37 (25)                                                            
26 Anita Lindbohm Skarpnäcks OL 100:02 10:27 (24) 10:58 (24) 05:43 (22) 15:59 (26) 09:26 (25) 03:54 (22) 17:17 (26) 11:32 (25) 11:28 (24)             03:18 (23)
        10:27 (24) 21:25 (24) 27:08 (23) 43:07 (24) 52:33 (25) 56:27 (25) 73:44 (26) 85:16 (26) 96:44 (26)             100:02 (26)                                                            
- Rune Carlsson Sundbybergs IK 44:44 05:15   04:22   03:07   08:16   05:17   05:58   03:58   06:48                   01:43  
        05:15   09:37   12:44   21:00   26:17   32:15   36:13   43:01                   44:44  
                                                                                                                       
                                                                                                                       
Plac Bana D - 2,1 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6                           Mål                                                              
1 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 39:16 06:18 (1) 04:37 (1) 06:15 (1) 04:37 (13) 07:06 (1) 08:11 (3)                         02:12 (3)                                                            
        06:18 (1) 10:55 (1) 17:10 (1) 21:47 (3) 28:53 (1) 37:04 (1)                         39:16 (1)                                                            
2 Hans Eriksson Hellas Orientering 39:58 06:58 (5) 05:21 (4) 06:56 (5) 02:05 (5) 07:40 (2) 08:30 (7)                         02:28 (5)
        06:58 (5) 12:19 (3) 19:15 (3) 21:20 (2) 29:00 (2) 37:30 (2)                         39:58 (2)                                                            
3 Bertil Rydgren IFK Enskede 44:00 06:37 (2) 05:01 (2) 06:59 (6) 02:00 (1) 15:08 (16) 06:23 (1)                         01:52 (1)
        06:37 (2) 11:38 (2) 18:37 (2) 20:37 (1) 35:45 (8) 42:08 (4)                         44:00 (3)                                                            
4 Björn Stolt OK Ravinen 44:31 08:43 (9) 06:11 (7) 07:07 (7) 02:28 (9) 08:33 (6) 08:49 (9)                         02:40 (7)
        08:43 (9) 14:54 (8) 22:01 (8) 24:29 (6) 33:02 (3) 41:51 (3)                         44:31 (4)                                                            
5 Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK 46:28 08:57 (11) 07:54 (14) 07:37 (10) 02:04 (4) 08:27 (5) 08:55 (10)                         02:34 (6)
        08:57 (11) 16:51 (14) 24:28 (11) 26:32 (8) 34:59 (5) 43:54 (5)                         46:28 (5)                                                            
6 Martina Mäkelä Haninge SOK 46:50 07:44 (6) 05:11 (3) 07:32 (9) 02:01 (2) 13:06 (14) 08:22 (5)                         02:54 (10)
        07:44 (6) 12:55 (5) 20:27 (6) 22:28 (5) 35:34 (7) 43:56 (6)                         46:50 (6)                                                            
7 Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK 46:52 06:57 (4) 06:25 (8) 06:22 (2) 06:36 (19) 08:25 (4) 09:59 (14)                         02:08 (2)
        06:57 (4) 13:22 (6) 19:44 (5) 26:20 (7) 34:45 (4) 44:44 (8)                         46:52 (7)                                                            
8 Inger Pahlén Spårvägens OK 46:57 08:29 (8) 05:55 (6) 06:23 (3) 06:19 (17) 08:19 (3) 09:05 (11)                         02:27 (4)
        08:29 (8) 14:24 (7) 20:47 (7) 27:06 (10) 35:25 (6) 44:30 (7)                         46:57 (8)                                                            
9 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 50:06 07:56 (7) 07:31 (13) 10:05 (18) 02:25 (8) 10:35 (10) 08:30 (7)                         03:04 (12)
        07:56 (7) 15:27 (10) 25:32 (14) 27:57 (11) 38:32 (10) 47:02 (9)                         50:06 (9)
10 Olof Rudin Tumba-Mälarhöjden OK 50:48 08:57 (11) 09:09 (15) 08:09 (15) 02:06 (6) 09:12 (7) 10:03 (15)                         03:12 (13)
        08:57 (11) 18:06 (15) 26:15 (15) 28:21 (12) 37:33 (9) 47:36 (10)                         50:48 (10)
11 Lennart Sjöstål Klubblös 51:37 11:21 (16) 10:20 (16) 07:07 (7) 02:08 (7) 11:14 (12) 06:41 (2)                         02:46 (8)
        11:21 (16) 21:41 (16) 28:48 (16) 30:56 (16) 42:10 (12) 48:51 (11)                         51:37 (11)
12 Errol Wicksell Hellas Orientering 54:12 10:01 (15) 06:34 (11) 07:59 (13) 05:02 (16) 09:41 (8) 11:01 (17)                         03:54 (20)
        10:01 (15) 16:35 (12) 24:34 (12) 29:36 (14) 39:17 (11) 50:18 (12)                         54:12 (12)
13 Börje Pahlén Spårvägens OK 55:50 06:53 (3) 05:52 (5) 06:47 (4) 02:38 (10) 20:39 (18) 10:13 (16)                         02:48 (9)
        06:53 (3) 12:45 (4) 19:32 (4) 22:10 (4) 42:49 (13) 53:02 (13)                         55:50 (13)
14 Berit Lindunger Haninge SOK 57:40 09:55 (14) 06:33 (10) 07:55 (12) 06:24 (18) 13:58 (15) 09:53 (13)                         03:02 (11)
        09:55 (14) 16:28 (11) 24:23 (10) 30:47 (15) 44:45 (14) 54:38 (14)                         57:40 (14)
15 Christina Larsson Söders SOL Tyresö 58:48 11:52 (18) 12:25 (19) 09:35 (17) 02:02 (3) 11:00 (11) 08:24 (6)                         03:30 (15)
        11:52 (18) 24:17 (18) 33:52 (17) 35:54 (17) 46:54 (15) 55:18 (15)                         58:48 (15)
16 Margaretha Nylund OK Södertörn 65:55 09:47 (13) 07:03 (12) 07:53 (11) 04:50 (14) 21:23 (19) 11:12 (18)                         03:47 (18)
        09:47 (13) 16:50 (13) 24:43 (13) 29:33 (13) 50:56 (16) 62:08 (16)                         65:55 (16)
17 Robert Puusta OK Älvsjö-Örby 70:00 11:47 (17) 10:35 (17) 21:41 (20) 02:55 (11) 09:55 (9) 09:25 (12)                         03:42 (17)
        11:47 (17) 22:22 (17) 44:03 (20) 46:58 (19) 56:53 (18) 66:18 (17)                         70:00 (17)
18 Karl-Verner Andersson Snättringe SK 71:12 08:45 (10) 06:27 (9) 07:59 (13) 03:29 (12) 28:01 (20) 12:50 (19)                         03:41 (16)
        08:45 (10) 15:12 (9) 23:11 (9) 26:40 (9) 54:41 (17) 67:31 (18)                         71:12 (18)
19 Jenny Magnvall OK Södertörn 72:48 13:38 (20) 12:13 (18) 15:20 (19) 07:27 (20) 12:32 (13) 08:18 (4)                         03:20 (14)
        13:38 (20) 25:51 (19) 41:11 (19) 48:38 (20) 61:10 (20) 69:28 (19)                         72:48 (19)
20 Mats Halvarez Klubblös 76:41 13:05 (19) 13:05 (20) 08:56 (16) 05:01 (15) 16:59 (17) 15:44 (20)                         03:51 (19)
        13:05 (19) 26:10 (20) 35:06 (18) 40:07 (18) 57:06 (19) 72:50 (20)                         76:41 (20)
- Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 64:02 11:50   06:54   14:14   04:13   09:12                               17:39  
        11:50   18:44   32:58   37:11   46:23                               64:02  
- Edda Nilsson Stockholmspolisens IF OK                                                      
                                                           
                                                           
                                                           
Plac Bana X - 4,8 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   Mål  
1 Jakob Jansson Järla Orientering 33:27 04:56 (1) 00:39 (1) 03:22 (2) 03:55 (1) 04:04 (4) 01:30 (1) 02:43 (5) 01:00 (1) 02:35 (3) 01:43 (1) 02:06 (1) 02:22 (2) 02:32 (1)
        04:56 (1) 05:35 (1) 08:57 (1) 12:52 (1) 16:56 (1) 18:26 (1) 21:09 (1) 22:09 (1) 24:44 (1) 26:27 (1) 28:33 (1) 30:55 (1) 33:27 (1)
2 Johan Strandberg Gustavsbergs OK 40:01 05:42 (2) 02:19 (5) 03:49 (3) 04:30 (2) 01:52 (1) 02:44 (2) 01:45 (3) 03:52 (3) 01:58 (1) 02:16 (2) 03:06 (2) 01:58 (1) 04:10 (4)
        05:42 (2) 08:01 (3) 11:50 (3) 16:20 (3) 18:12 (3) 20:56 (2) 22:41 (2) 26:33 (3) 28:31 (2) 30:47 (2) 33:53 (2) 35:51 (2) 40:01 (2)
3 Martin Bjurner BVOK 48:14 06:04 (3) 01:16 (2) 02:59 (1) 04:58 (3) 02:25 (2) 04:03 (3) 01:27 (1) 03:20 (2) 02:12 (2) 07:16 (6) 06:00 (4) 02:33 (3) 03:41 (2)
        06:04 (3) 07:20 (2) 10:19 (2) 15:17 (2) 17:42 (2) 21:45 (3) 23:12 (3) 26:32 (2) 28:44 (3) 36:00 (3) 42:00 (3) 44:33 (3) 48:14 (3)
4 Mattias Berglund Bromma-Vällingby SOK 70:37 08:22 (5) 02:23 (6) 05:30 (4) 11:47 (5) 05:10 (5) 07:20 (6) 01:31 (2) 05:45 (4) 06:44 (6) 03:25 (3) 05:59 (3) 02:53 (4) 03:48 (3)
        08:22 (5) 10:45 (5) 16:15 (4) 28:02 (5) 33:12 (4) 40:32 (4) 42:03 (4) 47:48 (4) 54:32 (4) 57:57 (4) 63:56 (4) 66:49 (4) 70:37 (4)
5 Torbjörn Eriksson Snättringe SK 77:46 08:00 (4) 01:24 (4) 06:52 (5) 09:47 (4) 10:24 (6) 04:56 (4) 02:37 (4) 10:04 (6) 03:29 (4) 03:38 (4) 08:24 (5) 03:40 (5) 04:31 (5)
        08:00 (4) 09:24 (4) 16:16 (5) 26:03 (4) 36:27 (5) 41:23 (5) 44:00 (5) 54:04 (5) 57:33 (5) 61:11 (5) 69:35 (5) 73:15 (5) 77:46 (5)
6 Catrin Johnson Skogsluffarnas OK 93:24 12:10 (6) 01:21 (3) 07:36 (6) 17:24 (6) 03:34 (3) 05:33 (5) 03:10 (6) 08:19 (5) 04:18 (5) 04:47 (5) 14:23 (6) 04:52 (6) 05:57 (6)
        12:10 (6) 13:31 (6) 21:07 (6) 38:31 (6) 42:05 (6) 47:38 (6) 50:48 (6) 59:07 (6) 63:25 (6) 68:12 (6) 82:35 (6) 87:27 (6) 93:24 (6)
- Claes Andersson OK Södertörn 56:51 11:30   01:47   05:10   11:47   02:41   08:44   04:10   05:04                   05:58  
        11:30   13:17   18:27   30:14   32:55   41:39   45:49   50:53                   56:51