Sträcktider Luffarligan Ravinenstugan vid Hellasgården                                                            
  2020-08-19       Svarta tider är sträcktider     Blå tider är från start     Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                  
                                                                               
Plac Bana A - 5,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   Mål  
1 Mattias Ågren Centrum OK 55:27 01:44 (4) 02:38 (3) 01:31 (2) 00:44 (3) 03:28 (5) 10:42 (1) 00:52 (2) 02:58 (1) 03:46 (1) 04:54 (1) 01:38 (2) 01:46 (1) 09:51 (4) 01:54 (1) 02:46 (2) 01:32 (1) 01:31 (1) 01:12 (1)
        01:44 (4) 04:22 (4) 05:53 (3) 06:37 (3) 10:05 (3) 20:47 (3) 21:39 (3) 24:37 (2) 28:23 (1) 33:17 (1) 34:55 (1) 36:41 (1) 46:32 (1) 48:26 (1) 51:12 (1) 52:44 (1) 54:15 (1) 55:27 (1)
2 Sverker Lenas Centrum OK 57:01 01:30 (3) 02:47 (5) 01:25 (1) 00:51 (4) 01:40 (3) 10:55 (2) 00:53 (3) 03:55 (4) 05:48 (5) 07:41 (5) 01:31 (1) 03:16 (5) 04:26 (1) 02:11 (2) 02:51 (4) 02:07 (2) 01:50 (3) 01:24 (3)
        01:30 (3) 04:17 (3) 05:42 (2) 06:33 (2) 08:13 (2) 19:08 (1) 20:01 (1) 23:56 (1) 29:44 (2) 37:25 (3) 38:56 (3) 42:12 (3) 46:38 (2) 48:49 (2) 51:40 (2) 53:47 (2) 55:37 (2) 57:01 (2)
3 Rickard Andersson Tullinge SK 63:49 04:11 (5) 02:41 (4) 02:14 (4) 01:02 (5) 01:18 (1) 12:30 (4) 01:15 (5) 03:44 (2) 05:34 (3) 06:47 (3) 02:02 (4) 03:13 (4) 06:29 (3) 02:43 (4) 02:28 (1) 02:11 (3) 01:56 (4) 01:31 (4)
        04:11 (5) 06:52 (5) 09:06 (4) 10:08 (4) 11:26 (4) 23:56 (4) 25:11 (4) 28:55 (4) 34:29 (4) 41:16 (4) 43:18 (4) 46:31 (4) 53:00 (3) 55:43 (3) 58:11 (3) 60:22 (3) 62:18 (3) 63:49 (3)
4 Anders Back Klubblös 75:17 01:23 (1) 02:07 (2) 15:51 (5) 00:37 (1) 03:20 (4) 12:33 (5) 00:51 (1) 04:19 (5) 05:36 (4) 06:54 (4) 01:41 (3) 02:59 (3) 05:36 (2) 03:03 (5) 02:49 (3) 02:22 (5) 01:44 (2) 01:32 (5)
        01:23 (1) 03:30 (1) 19:21 (5) 19:58 (5) 23:18 (5) 35:51 (5) 36:42 (5) 41:01 (5) 46:37 (5) 53:31 (5) 55:12 (5) 58:11 (5) 63:47 (5) 66:50 (5) 69:39 (5) 72:01 (5) 73:45 (4) 75:17 (4)
5 Pontus Axell IFK Enskede 76:31 01:29 (2) 02:03 (1) 01:48 (3) 00:41 (2) 01:30 (2) 12:12 (3) 01:14 (4) 03:46 (3) 05:19 (2) 06:30 (2) 02:10 (5) 01:51 (2) 20:08 (5) 02:11 (2) 03:24 (5) 02:11 (3) 06:43 (5) 01:21 (2)
        01:29 (2) 03:32 (2) 05:20 (1) 06:01 (1) 07:31 (1) 19:43 (2) 20:57 (2) 24:43 (3) 30:02 (3) 36:32 (2) 38:42 (2) 40:33 (2) 60:41 (4) 62:52 (4) 66:16 (4) 68:27 (4) 75:10 (5) 76:31 (5)
- Per Helén Söders-Tyresö 100:16 02:47   02:21   03:12   00:47   01:25   15:00   07:20   04:09   06:28   06:28   02:02   02:47   30:41   03:47   03:01   03:09   02:58   01:54  
        02:47   05:08   08:20   09:07   10:32   25:32   32:52   37:01   43:29   49:57   51:59   54:46   85:27   89:14   92:15   95:24   98:22   100:16  
                                                                               
                                                                               
Plac Bana B - 4,8 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13                   Mål  
1 P-O Ivarsson Haninge SOK 44:37 03:03 (1) 01:32 (3) 08:28 (10) 00:47 (1) 03:25 (1) 07:19 (1) 02:07 (1) 02:21 (1) 01:19 (1) 05:57 (2) 02:26 (1) 02:18 (4) 02:07 (3)                 01:28 (3)
        03:03 (1) 04:35 (1) 13:03 (5) 13:50 (3) 17:15 (1) 24:34 (1) 26:41 (1) 29:02 (1) 30:21 (1) 36:18 (1) 38:44 (1) 41:02 (1) 43:09 (1)                 44:37 (1)
2 Jonas Pålsson FMTM 48:29 04:54 (7) 01:29 (1) 06:37 (4) 01:18 (7) 03:49 (4) 08:31 (3) 02:39 (4) 02:30 (2) 03:13 (10) 05:08 (1) 02:37 (2) 02:24 (5) 01:53 (1)                 01:27 (2)
        04:54 (7) 06:23 (6) 13:00 (4) 14:18 (5) 18:07 (4) 26:38 (2) 29:17 (2) 31:47 (2) 35:00 (2) 40:08 (2) 42:45 (2) 45:09 (2) 47:02 (2)                 48:29 (2)
3 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 52:57 03:47 (3) 02:01 (7) 06:17 (2) 01:16 (5) 04:12 (5) 10:33 (7) 02:59 (6) 02:52 (3) 02:00 (4) 07:57 (9) 02:45 (3) 02:24 (5) 02:12 (5)                 01:42 (5)
        03:47 (3) 05:48 (2) 12:05 (1) 13:21 (1) 17:33 (2) 28:06 (5) 31:05 (4) 33:57 (3) 35:57 (3) 43:54 (3) 46:39 (3) 49:03 (3) 51:15 (3)                 52:57 (3)
4 Einar Bodström Kamrat och IF KIF 55:11 03:53 (4) 04:18 (12) 06:34 (3) 01:17 (6) 03:48 (3) 08:12 (2) 04:20 (12) 05:17 (9) 01:45 (2) 06:24 (3) 03:51 (9) 02:03 (1) 02:11 (4)                 01:18 (1)
        03:53 (4) 08:11 (8) 14:45 (7) 16:02 (7) 19:50 (5) 28:02 (4) 32:22 (5) 37:39 (4) 39:24 (4) 45:48 (4) 49:39 (4) 51:42 (4) 53:53 (4)                 55:11 (4)
5 Björn-Ove Pettersson Attunda OK 59:53 08:41 (10) 01:30 (2) 05:43 (1) 00:51 (2) 03:35 (2) 14:40 (11) 02:29 (2) 03:35 (5) 02:45 (8) 06:39 (5) 02:58 (5) 02:29 (7) 02:17 (7)                 01:41 (4)
        08:41 (10) 10:11 (10) 15:54 (8) 16:45 (8) 20:20 (6) 35:00 (7) 37:29 (7) 41:04 (5) 43:49 (5) 50:28 (5) 53:26 (5) 55:55 (5) 58:12 (5)                 59:53 (5)
6 Jan Gottfridsson Norbergs OK 60:39 03:15 (2) 02:34 (8) 06:42 (5) 01:09 (3) 04:20 (6) 09:02 (4) 02:31 (3) 13:07 (12) 02:01 (5) 07:17 (6) 02:55 (4) 02:06 (2) 01:56 (2)                 01:44 (6)
        03:15 (2) 05:49 (3) 12:31 (2) 13:40 (2) 18:00 (3) 27:02 (3) 29:33 (3) 42:40 (7) 44:41 (7) 51:58 (7) 54:53 (7) 56:59 (7) 58:55 (6)                 60:39 (6)
7 Arne Johansson OK Ravinen 61:54 04:05 (6) 01:48 (4) 06:53 (6) 01:10 (4) 11:51 (12) 09:57 (5) 02:46 (5) 03:29 (4) 01:54 (3) 06:35 (4) 03:50 (8) 02:32 (8) 02:50 (9)                 02:14 (10)
        04:05 (6) 05:53 (4) 12:46 (3) 13:56 (4) 25:47 (10) 35:44 (8) 38:30 (8) 41:59 (6) 43:53 (6) 50:28 (5) 54:18 (6) 56:50 (6) 59:40 (7)                 61:54 (7)
8 Per Molin Sörertälje-Nykvarn OF 66:33 06:43 (9) 01:52 (5) 07:57 (9) 01:22 (9) 04:33 (8) 11:29 (9) 03:01 (7) 06:13 (10) 03:41 (11) 07:17 (6) 03:21 (7) 03:12 (10) 04:02 (11)                 01:50 (7)
        06:43 (9) 08:35 (9) 16:32 (9) 17:54 (9) 22:27 (7) 33:56 (6) 36:57 (6) 43:10 (8) 46:51 (8) 54:08 (8) 57:29 (8) 60:41 (8) 64:43 (8)                 66:33 (8)
9 Lena Jansson Järla Orientering 69:08 04:56 (8) 03:05 (9) 11:12 (12) 01:21 (8) 05:08 (9) 11:13 (8) 03:25 (10) 04:55 (8) 03:08 (9) 07:52 (8) 04:34 (11) 03:05 (9) 02:59 (10)                 02:15 (11)
        04:56 (8) 08:01 (7) 19:13 (10) 20:34 (10) 25:42 (9) 36:55 (9) 40:20 (9) 45:15 (9) 48:23 (9) 56:15 (9) 60:49 (9) 63:54 (9) 66:53 (9)                 69:08 (9)
10 Torbjörn Eriksson Snättringe SK 76:37 04:00 (5) 01:58 (6) 07:25 (8) 01:25 (11) 09:58 (11) 17:06 (12) 03:24 (9) 06:16 (11) 02:32 (7) 09:23 (11) 03:52 (10) 04:09 (12) 02:39 (8)                 02:30 (12)
        04:00 (5) 05:58 (5) 13:23 (6) 14:48 (6) 24:46 (8) 41:52 (10) 45:16 (10) 51:32 (10) 54:04 (10) 63:27 (10) 67:19 (10) 71:28 (10) 74:07 (10)                 76:37 (10)
11 Siv Ekberg Söders-Tyresö 84:06 27:05 (12) 03:36 (11) 07:20 (7) 01:22 (9) 04:24 (7) 10:19 (6) 03:23 (8) 03:45 (6) 04:53 (12) 08:33 (10) 03:05 (6) 02:12 (3) 02:15 (6)                 01:54 (9)
        27:05 (12) 30:41 (12) 38:01 (12) 39:23 (12) 43:47 (12) 54:06 (12) 57:29 (12) 61:14 (12) 66:07 (12) 74:40 (11) 77:45 (11) 79:57 (11) 82:12 (11)                 84:06 (11)
12 Kenneth Pettersson Järfälla OK 93:59 09:44 (11) 03:33 (10) 09:27 (11) 02:01 (12) 06:05 (10) 12:48 (10) 04:10 (11) 04:53 (7) 02:25 (6) 21:12 (12) 04:41 (12) 03:34 (11) 07:35 (12)                 01:51 (8)
        09:44 (11) 13:17 (11) 22:44 (11) 24:45 (11) 30:50 (11) 43:38 (11) 47:48 (11) 52:41 (11) 55:06 (11) 76:18 (12) 80:59 (12) 84:33 (12) 92:08 (12)                 93:59 (12)
- Marie Malmborg Söders-Tyresö 49:06 03:45   01:43   06:50   00:59   03:54   11:11   15:26                                           05:18  
        03:45   05:28   12:18   13:17   17:11   28:22   43:48                                           49:06  
- Ingvar Svensson Almby IK 71:19 04:18   09:33   17:44   01:49   07:28   20:24                                               10:03  
        04:18   13:51   31:35   33:24   40:52   61:16                                               71:19  
- Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 82:23 07:43   03:53   18:35   01:38   06:11   12:42   03:49   05:05   02:35                                   20:12  
        07:43   11:36   30:11   31:49   38:00   50:42   54:31   59:36   62:11                                   82:23  
- Arne Martinsson Söders SOL 85:47 05:11   03:36   08:36   01:36   05:36   12:31   04:05   11:01   02:11                                   31:24  
        05:11   08:47   17:23   18:59   24:35   37:06   41:11   52:12   54:23                                   85:47  
                                                                               
                                                                               
Plac Bana C - 3,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14               Mål  
1 Tommy Holmér Väsby OK 30:23 02:38 (1) 01:47 (1) 01:20 (1) 01:36 (1) 03:02 (1) 01:07 (1) 06:16 (35) 02:18 (1) 01:42 (2) 01:02 (1) 01:24 (1) 02:04 (1) 01:37 (1) 01:22 (1)             01:08 (1)
        02:38 (1) 04:25 (1) 05:45 (1) 07:21 (1) 10:23 (1) 11:30 (1) 17:46 (2) 20:04 (1) 21:46 (1) 22:48 (1) 24:12 (1) 26:16 (1) 27:53 (1) 29:15 (1)             30:23 (1)
2 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 34:47 03:21 (2) 03:47 (39) 01:27 (3) 02:01 (3) 03:03 (2) 02:33 (34) 02:44 (1) 03:53 (31) 01:46 (3) 01:18 (2) 01:29 (3) 02:20 (2) 02:06 (5) 01:34 (2)             01:25 (2)
        03:21 (2) 07:08 (13) 08:35 (7) 10:36 (6) 13:39 (4) 16:12 (5) 18:56 (4) 22:49 (5) 24:35 (4) 25:53 (4) 27:22 (4) 29:42 (3) 31:48 (3) 33:22 (3)             34:47 (2)
3 Dan Klang Hellas Orientering 34:52 03:38 (4) 02:12 (4) 01:41 (4) 02:11 (4) 04:22 (14) 01:39 (7) 03:09 (2) 02:26 (2) 02:12 (15) 01:24 (3) 01:42 (5) 02:36 (3) 02:04 (4) 01:59 (4)             01:37 (5)
        03:38 (4) 05:50 (4) 07:31 (4) 09:42 (3) 14:04 (5) 15:43 (4) 18:52 (3) 21:18 (3) 23:30 (3) 24:54 (3) 26:36 (3) 29:12 (2) 31:16 (2) 33:15 (2)             34:52 (3)
4 Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 37:22 03:42 (6) 02:02 (2) 01:41 (4) 02:22 (12) 03:44 (5) 01:35 (4) 05:53 (30) 02:35 (3) 01:54 (4) 01:51 (16) 01:44 (6) 02:40 (5) 02:12 (6) 01:56 (3)             01:31 (3)
        03:42 (6) 05:44 (3) 07:25 (3) 09:47 (4) 13:31 (3) 15:06 (3) 20:59 (7) 23:34 (6) 25:28 (6) 27:19 (6) 29:03 (6) 31:43 (6) 33:55 (5) 35:51 (4)             37:22 (4)
5 Stefan Persson Södertälje-Nykvarn OF 37:58 04:13 (9) 02:34 (9) 01:58 (16) 02:12 (5) 04:05 (8) 01:42 (8) 03:19 (3) 02:40 (5) 02:03 (9) 01:39 (6) 01:55 (8) 03:12 (12) 02:27 (11) 02:08 (6)             01:51 (15)
        04:13 (9) 06:47 (7) 08:45 (10) 10:57 (7) 15:02 (8) 16:44 (8) 20:03 (5) 22:43 (4) 24:46 (5) 26:25 (5) 28:20 (5) 31:32 (5) 33:59 (6) 36:07 (5)             37:58 (5)
6 Arne Karlsson Tumba-Mälarhöjden OK 38:10 03:40 (5) 02:03 (3) 01:25 (2) 01:46 (2) 03:07 (3) 01:34 (3) 03:36 (7) 03:17 (19) 01:38 (1) 02:00 (24) 01:26 (2) 05:12 (39) 01:55 (3) 03:39 (29)             01:52 (16)
        03:40 (5) 05:43 (2) 07:08 (2) 08:54 (2) 12:01 (2) 13:35 (2) 17:11 (1) 20:28 (2) 22:06 (2) 24:06 (2) 25:32 (2) 30:44 (4) 32:39 (4) 36:18 (6)             38:10 (6)
7 Håkan Svensson Hvss 40:11 03:37 (3) 02:25 (5) 01:51 (10) 02:15 (7) 04:20 (12) 01:52 (11) 04:07 (12) 03:23 (24) 02:06 (10) 01:54 (17) 02:01 (15) 03:19 (16) 02:39 (17) 02:28 (17)             01:54 (20)
        03:37 (3) 06:02 (5) 07:53 (5) 10:08 (5) 14:28 (6) 16:20 (7) 20:27 (6) 23:50 (7) 25:56 (7) 27:50 (7) 29:51 (7) 33:10 (7) 35:49 (7) 38:17 (7)             40:11 (7)
8 Magnus Haroldsson Gustavsbergs OK 41:48 04:43 (19) 02:46 (16) 01:53 (11) 02:27 (15) 04:30 (21) 01:36 (5) 04:04 (11) 03:19 (21) 02:27 (26) 01:57 (21) 02:12 (22) 03:01 (9) 02:49 (19) 02:16 (10)             01:48 (11)
        04:43 (19) 07:29 (15) 09:22 (12) 11:49 (12) 16:19 (10) 17:55 (10) 21:59 (9) 25:18 (10) 27:45 (11) 29:42 (11) 31:54 (11) 34:55 (11) 37:44 (11) 40:00 (8)             41:48 (8)
9 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 41:54 04:43 (19) 03:08 (27) 02:19 (25) 02:59 (28) 04:15 (9) 01:36 (5) 03:37 (8) 03:17 (19) 02:44 (34) 01:42 (7) 02:22 (26) 02:43 (6) 02:27 (11) 02:22 (13)             01:40 (7)
        04:43 (19) 07:51 (18) 10:10 (17) 13:09 (19) 17:24 (17) 19:00 (15) 22:37 (11) 25:54 (12) 28:38 (13) 30:20 (12) 32:42 (13) 35:25 (12) 37:52 (12) 40:14 (9)             41:54 (9)
10 Anders Sohlberg OK Södertörn 42:07 04:14 (11) 02:34 (9) 01:50 (9) 02:21 (10) 04:22 (14) 02:10 (22) 04:16 (15) 02:46 (7) 02:14 (17) 01:45 (11) 02:07 (19) 02:59 (8) 02:20 (7) 04:20 (34)             01:49 (13)
        04:14 (11) 06:48 (9) 08:38 (9) 10:59 (8) 15:21 (9) 17:31 (9) 21:47 (8) 24:33 (8) 26:47 (8) 28:32 (8) 30:39 (8) 33:38 (8) 35:58 (8) 40:18 (10)             42:07 (10)
11 Anders Gärderud Enebybergs IF 42:18 05:05 (24) 02:29 (8) 01:57 (13) 02:17 (8) 04:53 (25) 01:53 (12) 03:25 (4) 02:57 (10) 02:10 (13) 01:47 (14) 01:51 (7) 03:54 (26) 02:57 (23) 02:53 (23)             01:50 (14)
        05:05 (24) 07:34 (16) 09:31 (13) 11:48 (11) 16:41 (13) 18:34 (13) 21:59 (9) 24:56 (9) 27:06 (9) 28:53 (9) 30:44 (9) 34:38 (10) 37:35 (10) 40:28 (11)             42:18 (11)
12 Anders Hallmén Attunda OK 43:06 06:08 (36) 02:25 (5) 01:43 (6) 02:12 (5) 04:15 (9) 01:44 (9) 05:52 (29) 02:38 (4) 02:19 (21) 02:01 (25) 01:55 (8) 03:41 (20) 02:32 (14) 02:02 (5)             01:39 (6)
        06:08 (36) 08:33 (27) 10:16 (18) 12:28 (16) 16:43 (14) 18:27 (11) 24:19 (16) 26:57 (15) 29:16 (15) 31:17 (15) 33:12 (15) 36:53 (16) 39:25 (15) 41:27 (12)             43:06 (12)
13 Helena Korhonen Haninge SOK 43:08 04:57 (22) 02:40 (12) 02:00 (19) 02:27 (15) 04:24 (16) 02:04 (17) 04:10 (13) 02:47 (8) 02:15 (18) 01:56 (20) 01:58 (11) 02:56 (7) 02:28 (13) 04:26 (35)             01:40 (7)
        04:57 (22) 07:37 (17) 09:37 (14) 12:04 (14) 16:28 (12) 18:32 (12) 22:42 (12) 25:29 (11) 27:44 (10) 29:40 (10) 31:38 (10) 34:34 (9) 37:02 (9) 41:28 (13)             43:08 (13)
14 Lars Englund Järla Orientering 44:52 04:53 (21) 03:08 (27) 02:35 (32) 03:20 (35) 04:17 (11) 02:14 (25) 04:24 (17) 02:41 (6) 02:12 (15) 01:44 (10) 01:59 (12) 03:09 (11) 02:22 (10) 04:00 (32)             01:54 (20)
        04:53 (21) 08:01 (20) 10:36 (22) 13:56 (22) 18:13 (20) 20:27 (19) 24:51 (17) 27:32 (17) 29:44 (17) 31:28 (16) 33:27 (16) 36:36 (15) 38:58 (14) 42:58 (15)             44:52 (14)
15 Mikael Engver OK Älvsjö-Örby 44:54 10:39 (48) 02:50 (19) 01:55 (12) 02:52 (25) 04:28 (20) 02:03 (16) 03:30 (5) 03:07 (12) 01:56 (5) 01:46 (13) 01:34 (4) 02:37 (4) 01:51 (2) 02:10 (9)             01:36 (4)
        10:39 (48) 13:29 (45) 15:24 (44) 18:16 (42) 22:44 (36) 24:47 (33) 28:17 (25) 31:24 (24) 33:20 (23) 35:06 (23) 36:40 (21) 39:17 (19) 41:08 (18) 43:18 (16)             44:54 (15)
16 Kjell Holmberg OK Södertörn 45:02 05:30 (28) 02:41 (13) 02:19 (25) 02:28 (17) 04:26 (18) 01:59 (14) 04:01 (10) 03:03 (11) 02:08 (12) 01:57 (21) 02:28 (29) 03:35 (19) 03:06 (27) 03:03 (27)             02:18 (34)
        05:30 (28) 08:11 (25) 10:30 (21) 12:58 (18) 17:24 (17) 19:23 (17) 23:24 (13) 26:27 (13) 28:35 (12) 30:32 (14) 33:00 (14) 36:35 (14) 39:41 (16) 42:44 (14)             45:02 (16)
17 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 46:33 04:36 (15) 07:23 (46) 02:04 (20) 02:21 (10) 04:24 (16) 02:09 (20) 04:18 (16) 03:09 (13) 01:57 (6) 01:43 (8) 02:10 (20) 03:13 (14) 02:42 (18) 02:19 (11)             02:05 (26)
        04:36 (15) 11:59 (42) 14:03 (40) 16:24 (33) 20:48 (27) 22:57 (25) 27:15 (22) 30:24 (20) 32:21 (20) 34:04 (20) 36:14 (20) 39:27 (20) 42:09 (19) 44:28 (17)             46:33 (17)
18 Lars Hörnström Centrum OK 46:38 04:41 (17) 03:26 (32) 01:48 (8) 02:30 (19) 04:30 (21) 02:09 (20) 06:17 (36) 03:21 (22) 02:06 (10) 01:38 (5) 02:16 (24) 03:12 (12) 04:17 (43) 02:26 (16)             02:01 (24)
        04:41 (17) 08:07 (23) 09:55 (15) 12:25 (15) 16:55 (15) 19:04 (16) 25:21 (18) 28:42 (18) 30:48 (18) 32:26 (18) 34:42 (18) 37:54 (18) 42:11 (20) 44:37 (18)             46:38 (18)
19 Sven Hedman Attunda OK 47:15 04:23 (13) 02:41 (13) 01:58 (16) 03:00 (29) 04:58 (26) 03:21 (44) 03:50 (9) 03:12 (14) 02:20 (23) 02:14 (31) 02:02 (16) 03:25 (18) 02:52 (21) 04:31 (37)             02:28 (37)
        04:23 (13) 07:04 (10) 09:02 (11) 12:02 (13) 17:00 (16) 20:21 (18) 24:11 (15) 27:23 (16) 29:43 (16) 31:57 (17) 33:59 (17) 37:24 (17) 40:16 (17) 44:47 (19)             47:15 (19)
20 Anna Perneby Tullinge SK 47:53 09:09 (47) 02:37 (11) 01:57 (13) 02:20 (9) 04:26 (18) 02:15 (27) 04:11 (14) 02:53 (9) 02:17 (19) 01:55 (19) 02:04 (17) 03:45 (23) 03:28 (36) 02:31 (18)             02:05 (26)
        09:09 (47) 11:46 (41) 13:43 (39) 16:03 (29) 20:29 (26) 22:44 (24) 26:55 (21) 29:48 (19) 32:05 (19) 34:00 (19) 36:04 (19) 39:49 (21) 43:17 (21) 45:48 (20)             47:53 (20)
21 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 48:27 04:09 (8) 03:01 (25) 08:43 (49) 02:29 (18) 04:00 (7) 02:04 (17) 04:32 (18) 03:22 (23) 02:01 (8) 01:58 (23) 02:00 (14) 03:52 (25) 02:20 (7) 02:08 (6)             01:48 (10)
        04:09 (8) 07:10 (14) 15:53 (45) 18:22 (43) 22:22 (34) 24:26 (31) 28:58 (26) 32:20 (26) 34:21 (26) 36:19 (26) 38:19 (25) 42:11 (24) 44:31 (23) 46:39 (21)             48:27 (21)
22 Per-Åke Eriksson Klubblös 49:04 05:09 (26) 02:59 (23) 02:17 (24) 03:15 (34) 05:20 (30) 02:18 (29) 04:55 (21) 04:27 (40) 02:20 (23) 01:54 (17) 02:29 (31) 03:43 (21) 03:05 (25) 02:41 (19)             02:12 (31)
        05:09 (26) 08:08 (24) 10:25 (20) 13:40 (20) 19:00 (21) 21:18 (21) 26:13 (19) 30:40 (21) 33:00 (21) 34:54 (21) 37:23 (23) 41:06 (22) 44:11 (22) 46:52 (22)             49:04 (22)
23 Tommy Lindberg Haninge SOK 49:07 03:56 (7) 02:51 (20) 01:47 (7) 02:33 (20) 03:39 (4) 01:32 (2) 07:09 (41) 03:12 (14) 02:11 (14) 01:30 (4) 02:11 (21) 03:16 (15) 02:37 (16) 08:50 (49)             01:53 (19)
        03:56 (7) 06:47 (7) 08:34 (6) 11:07 (10) 14:46 (7) 16:18 (6) 23:27 (14) 26:39 (14) 28:50 (14) 30:20 (12) 32:31 (12) 35:47 (13) 38:24 (13) 47:14 (23)             49:07 (23)
24 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 49:10 04:16 (12) 02:49 (18) 04:04 (48) 09:18 (48) 03:52 (6) 01:57 (13) 03:33 (6) 03:13 (16) 01:58 (7) 01:49 (15) 02:05 (18) 03:23 (17) 02:36 (15) 02:23 (15)             01:54 (20)
        04:16 (12) 07:05 (11) 11:09 (26) 20:27 (45) 24:19 (39) 26:16 (35) 29:49 (30) 33:02 (27) 35:00 (27) 36:49 (27) 38:54 (27) 42:17 (25) 44:53 (24) 47:16 (24)             49:10 (24)
25 Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK 50:29 06:05 (35) 03:18 (29) 01:59 (18) 02:47 (24) 05:12 (28) 02:13 (23) 04:55 (21) 04:22 (39) 02:19 (21) 01:45 (11) 02:14 (23) 04:08 (30) 05:15 (45) 02:09 (8)             01:48 (9)
        06:05 (35) 09:23 (32) 11:22 (28) 14:09 (24) 19:21 (24) 21:34 (22) 26:29 (20) 30:51 (22) 33:10 (22) 34:55 (22) 37:09 (22) 41:17 (23) 46:32 (25) 48:41 (25)             50:29 (25)
26 Håkan Tärnrot Hellas Orientering 52:58 04:26 (14) 02:41 (13) 03:57 (47) 02:36 (21) 05:40 (35) 02:18 (29) 06:22 (38) 03:14 (18) 02:17 (19) 02:29 (34) 01:56 (10) 05:20 (40) 05:34 (47) 02:20 (12)             01:48 (9)
        04:26 (14) 07:07 (12) 11:04 (25) 13:40 (20) 19:20 (23) 21:38 (23) 28:00 (24) 31:14 (23) 33:31 (24) 36:00 (24) 37:56 (24) 43:16 (26) 48:50 (27) 51:10 (26)             52:58 (26)
27 Bo Hedlund IFK Enskede 53:39 04:41 (17) 03:21 (30) 02:36 (33) 05:34 (47) 04:39 (23) 02:08 (19) 04:34 (19) 03:54 (33) 02:42 (30) 02:01 (25) 02:25 (27) 06:00 (45) 02:50 (20) 04:11 (33)             02:03 (25)
        04:41 (17) 08:02 (21) 10:38 (23) 16:12 (30) 20:51 (28) 22:59 (26) 27:33 (23) 31:27 (25) 34:09 (25) 36:10 (25) 38:35 (26) 44:35 (27) 47:25 (26) 51:36 (27)             53:39 (27)
28 John Östlund Sundbybergs IK 55:09 05:54 (34) 05:17 (43) 02:24 (29) 03:20 (35) 05:28 (33) 02:17 (28) 04:47 (20) 03:48 (27) 02:43 (31) 02:16 (32) 03:28 (44) 04:46 (36) 03:24 (35) 02:50 (21)             02:27 (36)
        05:54 (34) 11:11 (39) 13:35 (38) 16:55 (37) 22:23 (35) 24:40 (32) 29:27 (28) 33:15 (28) 35:58 (28) 38:14 (28) 41:42 (28) 46:28 (28) 49:52 (28) 52:42 (28)             55:09 (28)
29 Kerstin Ohlsson Haninge SOK 57:19 06:59 (40) 03:28 (33) 02:37 (35) 03:33 (39) 04:45 (24) 02:31 (33) 05:51 (28) 05:09 (44) 03:03 (41) 02:26 (33) 03:09 (39) 05:21 (41) 03:08 (28) 02:47 (20)             02:32 (39)
        06:59 (40) 10:27 (35) 13:04 (33) 16:37 (35) 21:22 (30) 23:53 (29) 29:44 (29) 34:53 (29) 37:56 (29) 40:22 (29) 43:31 (31) 48:52 (31) 52:00 (30) 54:47 (29)             57:19 (29)
30 Rune Rådström Snättringe SK 58:38 06:40 (39) 03:38 (38) 02:50 (39) 03:14 (33) 05:17 (29) 02:45 (36) 05:29 (26) 05:17 (45) 02:58 (39) 02:30 (35) 02:26 (28) 04:21 (31) 03:10 (29) 05:04 (43)             02:59 (47)
        06:40 (39) 10:18 (34) 13:08 (34) 16:22 (32) 21:39 (32) 24:24 (30) 29:53 (31) 35:10 (30) 38:08 (30) 40:38 (30) 43:04 (29) 47:25 (29) 50:35 (29) 55:39 (30)             58:38 (30)
31 Anne Lundmark Järfälla OK 58:42 07:03 (41) 03:31 (35) 02:51 (41) 03:33 (39) 06:19 (37) 02:58 (39) 05:03 (24) 04:16 (38) 02:43 (31) 02:39 (39) 03:21 (41) 05:26 (42) 03:34 (37) 02:52 (22)             02:33 (40)
        07:03 (41) 10:34 (37) 13:25 (37) 16:58 (38) 23:17 (37) 26:15 (34) 31:18 (32) 35:34 (31) 38:17 (31) 40:56 (31) 44:17 (33) 49:43 (33) 53:17 (35) 56:09 (31)             58:42 (31)
32 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 58:52 05:17 (27) 02:48 (17) 02:11 (23) 09:37 (49) 06:32 (39) 01:48 (10) 05:37 (27) 04:28 (41) 03:06 (42) 02:05 (27) 02:45 (35) 03:46 (24) 02:52 (21) 03:51 (30)             02:09 (28)
        05:17 (27) 08:05 (22) 10:16 (18) 19:53 (44) 26:25 (43) 28:13 (42) 33:50 (37) 38:18 (38) 41:24 (36) 43:29 (35) 46:14 (35) 50:00 (34) 52:52 (31) 56:43 (32)             58:52 (32)
33 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 59:19 07:08 (42) 05:25 (44) 02:06 (22) 02:25 (14) 04:21 (13) 02:13 (23) 08:23 (44) 04:07 (35) 02:26 (25) 02:38 (37) 02:18 (25) 04:41 (35) 06:31 (48) 02:22 (13)             02:15 (32)
        07:08 (42) 12:33 (44) 14:39 (42) 17:04 (39) 21:25 (31) 23:38 (28) 32:01 (34) 36:08 (32) 38:34 (32) 41:12 (32) 43:30 (30) 48:11 (30) 54:42 (36) 57:04 (33)             59:19 (33)
34 Helen Glännefors OK Södertörn 59:41 04:13 (9) 02:27 (7) 01:57 (13) 02:22 (12) 05:25 (31) 02:14 (25) 18:48 (49) 04:12 (37) 02:27 (26) 01:43 (8) 01:59 (12) 03:07 (10) 02:21 (9) 04:34 (38)             01:52 (16)
        04:13 (9) 06:40 (6) 08:37 (8) 10:59 (8) 16:24 (11) 18:38 (14) 37:26 (44) 41:38 (41) 44:05 (39) 45:48 (38) 47:47 (36) 50:54 (36) 53:15 (34) 57:49 (34)             59:41 (34)
35 Gösta Guteland Snättringe SK 59:51 05:31 (29) 03:22 (31) 03:38 (46) 04:02 (45) 07:05 (44) 04:13 (46) 05:24 (25) 03:13 (16) 03:02 (40) 03:04 (45) 03:24 (43) 04:02 (28) 03:11 (30) 04:48 (42)             01:52 (16)
        05:31 (29) 08:53 (30) 12:31 (32) 16:33 (34) 23:38 (38) 27:51 (40) 33:15 (36) 36:28 (35) 39:30 (34) 42:34 (34) 45:58 (34) 50:00 (34) 53:11 (33) 57:59 (35)             59:51 (35)
36 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 62:21 05:35 (30) 03:33 (36) 02:28 (30) 03:33 (39) 10:45 (48) 02:01 (15) 06:14 (34) 03:54 (32) 03:37 (45) 02:50 (42) 03:44 (47) 04:01 (27) 03:15 (32) 04:42 (40)             02:09 (28)
        05:35 (30) 09:08 (31) 11:36 (30) 15:09 (28) 25:54 (42) 27:55 (41) 34:09 (38) 38:03 (37) 41:40 (37) 44:30 (37) 48:14 (37) 52:15 (37) 55:30 (37) 60:12 (36)             62:21 (36)
37 Olle Arman Nyköpings OK 63:20 05:08 (25) 03:30 (34) 02:21 (28) 03:29 (37) 06:28 (38) 06:30 (47) 04:59 (23) 03:51 (29) 02:47 (36) 02:12 (29) 02:42 (33) 05:03 (38) 04:06 (41) 07:28 (47)             02:46 (44)
        05:08 (25) 08:38 (29) 10:59 (24) 14:28 (25) 20:56 (29) 27:26 (38) 32:25 (35) 36:16 (33) 39:03 (33) 41:15 (33) 43:57 (32) 49:00 (32) 53:06 (32) 60:34 (37)             63:20 (37)
38 Per Geijer FM IF 66:25 05:47 (32) 04:49 (42) 02:44 (37) 03:30 (38) 10:25 (47) 03:01 (41) 06:35 (39) 03:44 (26) 02:50 (37) 02:56 (43) 03:12 (40) 07:28 (47) 03:23 (34) 03:02 (25)             02:59 (47)
        05:47 (32) 10:36 (38) 13:20 (35) 16:50 (36) 27:15 (44) 30:16 (44) 36:51 (43) 40:35 (39) 43:25 (38) 46:21 (39) 49:33 (39) 57:01 (40) 60:24 (40) 63:26 (38)             66:25 (38)
39 Lars Olavi Peldan Enebybergs IF 67:49 05:35 (30) 02:59 (22) 02:36 (33) 02:57 (27) 05:06 (27) 07:32 (49) 07:49 (42) 07:38 (47) 04:33 (47) 02:57 (44) 02:28 (29) 03:43 (21) 03:12 (31) 06:28 (45)             02:16 (33)
        05:35 (30) 08:34 (28) 11:10 (27) 14:07 (23) 19:13 (22) 26:45 (37) 34:34 (39) 42:12 (42) 46:45 (41) 49:42 (41) 52:10 (40) 55:53 (39) 59:05 (38) 65:33 (40)             67:49 (39)
40 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 69:05 05:04 (23) 02:51 (20) 02:05 (21) 02:36 (21) 05:27 (32) 02:55 (37) 10:53 (48) 04:58 (43) 04:05 (46) 03:20 (47) 04:05 (49) 06:01 (46) 05:32 (46) 04:26 (35)             04:47 (49)
        05:04 (23) 07:55 (19) 10:00 (16) 12:36 (17) 18:03 (19) 20:58 (20) 31:51 (33) 36:49 (36) 40:54 (35) 44:14 (36) 48:19 (38) 54:20 (38) 59:52 (39) 64:18 (39)             69:05 (40)
41 Martin Eriksson OK Södertörn 69:33 05:51 (33) 06:39 (45) 02:20 (27) 03:13 (32) 14:48 (49) 02:39 (35) 06:19 (37) 03:37 (25) 03:31 (44) 02:36 (36) 03:22 (42) 05:57 (44) 03:05 (25) 03:02 (25)             02:34 (41)
        05:51 (33) 12:30 (43) 14:50 (43) 18:03 (40) 32:51 (46) 35:30 (46) 41:49 (46) 45:26 (44) 48:57 (43) 51:33 (42) 54:55 (42) 60:52 (42) 63:57 (41) 66:59 (41)             69:33 (41)
42 Åke Lewander Skarpnäcks OL 73:12 06:24 (37) 03:03 (26) 02:34 (31) 02:43 (23) 09:36 (46) 02:20 (31) 09:49 (47) 04:11 (36) 07:57 (48) 04:27 (49) 02:49 (36) 08:33 (48) 03:38 (39) 03:12 (28)             01:56 (23)
        06:24 (37) 09:27 (33) 12:01 (31) 14:44 (27) 24:20 (40) 26:40 (36) 36:29 (42) 40:40 (40) 48:37 (42) 53:04 (44) 55:53 (43) 64:26 (45) 68:04 (44) 71:16 (42)             73:12 (42)
43 Lars Segerqvist Skarpnäcks OL 75:35 07:33 (44) 02:59 (22) 02:48 (38) 02:56 (26) 05:48 (36) 06:36 (48) 06:57 (40) 12:23 (49) 02:35 (28) 04:03 (48) 03:04 (38) 04:25 (32) 04:10 (42) 06:32 (46)             02:46 (43)
        07:33 (44) 10:32 (36) 13:20 (35) 16:16 (31) 22:04 (33) 28:40 (43) 35:37 (40) 48:00 (47) 50:35 (46) 54:38 (46) 57:42 (46) 62:07 (44) 66:17 (42) 72:49 (43)             75:35 (43)
44 Lilian Lagerström Gustavsbergs OK 77:04 16:55 (49) 03:50 (40) 02:51 (41) 03:56 (43) 06:48 (41) 03:24 (45) 06:05 (32) 03:49 (28) 02:44 (34) 02:45 (40) 03:33 (46) 04:47 (37) 05:05 (44) 07:46 (48)             02:46 (43)
        16:55 (49) 20:45 (47) 23:36 (47) 27:32 (47) 34:20 (47) 37:44 (47) 43:49 (47) 47:38 (46) 50:22 (45) 53:07 (45) 56:40 (45) 61:27 (43) 66:32 (43) 74:18 (44)             77:04 (44)
45 Lennart Lagerström Gustavsbergs OK 77:20 07:20 (43) 04:01 (41) 03:01 (43) 03:46 (42) 07:03 (43) 02:24 (32) 08:30 (45) 11:10 (48) 02:55 (38) 02:49 (41) 03:28 (44) 09:41 (49) 03:34 (37) 04:47 (41)             02:51 (46)
        07:20 (43) 11:21 (40) 14:22 (41) 18:08 (41) 25:11 (41) 27:35 (39) 36:05 (41) 47:15 (45) 50:10 (44) 52:59 (43) 56:27 (44) 66:08 (46) 69:42 (45) 74:29 (45)             77:20 (45)
46 Tina Klang Hellas Orientering 77:22 04:37 (16) 03:36 (37) 03:20 (45) 03:04 (30) 05:30 (34) 02:56 (38) 06:08 (33) 07:08 (46) 21:29 (49) 02:10 (28) 02:42 (33) 05:55 (43) 03:22 (33) 02:59 (24)             02:26 (35)
        04:37 (16) 08:13 (26) 11:33 (29) 14:37 (26) 20:07 (25) 23:03 (27) 29:11 (27) 36:19 (34) 57:48 (47) 59:58 (47) 62:40 (47) 68:35 (47) 71:57 (48) 74:56 (46)             77:22 (46)
47 Tommy Svensson Hellas Orientering 77:59 07:42 (45) 09:18 (47) 02:42 (36) 04:01 (44) 06:50 (42) 03:17 (43) 06:03 (31) 03:52 (30) 02:43 (32) 02:38 (37) 03:58 (48) 04:34 (33) 14:17 (49) 03:54 (31)             02:10 (30)
        07:42 (45) 17:00 (46) 19:42 (46) 23:43 (46) 30:33 (45) 33:50 (45) 39:53 (45) 43:45 (43) 46:28 (40) 49:06 (40) 53:04 (41) 57:38 (41) 71:55 (47) 75:49 (47)             77:59 (47)
48 Aila Halttunen Haninge SOK 79:43 08:34 (46) 20:29 (48) 02:50 (39) 03:04 (30) 06:38 (40) 02:58 (39) 08:45 (46) 03:54 (32) 02:39 (29) 02:12 (29) 02:32 (32) 04:03 (29) 03:01 (24) 05:36 (44)             02:28 (37)
        08:34 (46) 29:03 (49) 31:53 (49) 34:57 (49) 41:35 (48) 44:33 (48) 53:18 (48) 57:12 (48) 59:51 (48) 62:03 (48) 64:35 (48) 68:38 (48) 71:39 (46) 77:15 (48)             79:43 (48)
49 Anders Winell TMOK 85:15 06:25 (38) 20:34 (49) 03:16 (44) 04:12 (46) 09:31 (45) 03:08 (42) 08:05 (43) 04:57 (42) 03:27 (43) 03:06 (46) 02:55 (37) 04:34 (33) 03:52 (40) 04:34 (38)             02:39 (42)
        06:25 (38) 26:59 (48) 30:15 (48) 34:27 (48) 43:58 (49) 47:06 (49) 55:11 (49) 60:08 (49) 63:35 (49) 66:41 (49) 69:36 (49) 74:10 (49) 78:02 (49) 82:36 (49)             85:15 (49)
- Björn Reger Söders-Tyresö 44:09 03:14   02:23   01:27   01:49   09:58   01:38   02:56   02:34   03:16   01:42   02:46   05:08   03:21                   01:57  
        03:14   05:37   07:04   08:53   18:51   20:29   23:25   25:59   29:15   30:57   33:43   38:51   42:12                   44:09  
- Tommy Peterson Helsingborgs SOK 59:09 06:50   03:37   03:05   03:38   05:47   05:41   05:34                                           24:57  
        06:50   10:27   13:32   17:10   22:57   28:38   34:12                                           59:09  
- Ingrid Graneli Haninge SOK 67:36 06:18   11:28   03:42   07:02   02:37   05:54   04:27   03:24   02:41   03:22   05:50   04:11   03:39                   03:01  
        06:18   17:46   21:28   28:30   31:07   37:01   41:28   44:52   47:33   50:55   56:45   60:56   64:35                   67:36  
                                                                               
                                                                               
Plac Bana D - 2,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10                               Mål  
1 Sören Andersson OK Loch Ness 31:22 02:02 (1) 02:41 (1) 02:36 (1) 04:01 (1) 02:17 (3) 01:55 (1) 01:59 (1) 03:27 (1) 02:47 (1) 02:38 (1)                             04:59 (26)
        02:02 (1) 04:43 (1) 07:19 (1) 11:20 (1) 13:37 (1) 15:32 (1) 17:31 (1) 20:58 (1) 23:45 (1) 26:23 (1)                             31:22 (1)
2 Roland Pettersson Söders-Tyresö 36:33 03:05 (3) 04:26 (10) 02:44 (2) 05:00 (2) 02:10 (1) 01:56 (2) 02:26 (2) 05:45 (13) 02:57 (3) 03:46 (10)                             02:18 (2)
        03:05 (3) 07:31 (3) 10:15 (2) 15:15 (2) 17:25 (2) 19:21 (2) 21:47 (2) 27:32 (2) 30:29 (2) 34:15 (2)                             36:33 (2)
3 Bertil Rydgren IFK Enskede 45:38 03:57 (10) 04:26 (10) 04:28 (10) 07:05 (8) 03:28 (12) 03:23 (13) 03:12 (8) 04:42 (4) 04:51 (17) 03:39 (9)                             02:27 (4)
        03:57 (10) 08:23 (8) 12:51 (8) 19:56 (4) 23:24 (4) 26:47 (5) 29:59 (4) 34:41 (4) 39:32 (4) 43:11 (3)                             45:38 (3)
4 Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 46:14 04:40 (13) 03:48 (5) 07:24 (24) 06:30 (6) 03:04 (5) 02:37 (6) 02:53 (6) 04:51 (5) 03:53 (6) 03:38 (8)                             02:56 (7)
        04:40 (13) 08:28 (9) 15:52 (11) 22:22 (7) 25:26 (7) 28:03 (7) 30:56 (6) 35:47 (5) 39:40 (5) 43:18 (4)                             46:14 (4)
5 Anki Landarv Klubblös 47:00 06:36 (21) 03:39 (4) 03:26 (5) 06:19 (4) 03:24 (11) 02:40 (8) 04:58 (22) 06:40 (18) 04:02 (8) 02:46 (2)                             02:30 (6)
        06:36 (21) 10:15 (11) 13:41 (9) 20:00 (5) 23:24 (4) 26:04 (4) 31:02 (7) 37:42 (6) 41:44 (6) 44:30 (5)                             47:00 (5)
6 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 47:58 05:05 (17) 08:35 (22) 04:14 (7) 06:50 (7) 03:16 (9) 02:22 (5) 02:47 (4) 05:39 (11) 03:05 (4) 03:08 (4)                             02:57 (8)
        05:05 (17) 13:40 (18) 17:54 (16) 24:44 (9) 28:00 (10) 30:22 (9) 33:09 (9) 38:48 (8) 41:53 (7) 45:01 (6)                             47:58 (6)
7 Bo Romson Hellas Orientering 49:01 03:20 (4) 04:47 (13) 03:24 (4) 10:24 (16) 03:08 (7) 02:01 (3) 02:37 (3) 09:45 (24) 03:53 (6) 03:18 (5)                             02:24 (3)
        03:20 (4) 08:07 (6) 11:31 (4) 21:55 (6) 25:03 (6) 27:04 (6) 29:41 (3) 39:26 (10) 43:19 (10) 46:37 (7)                             49:01 (7)
8 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 50:46 03:38 (7) 04:16 (7) 04:20 (8) 06:09 (3) 03:18 (10) 03:45 (15) 04:38 (21) 04:27 (2) 04:39 (15) 07:39 (24)                             03:57 (20)
        03:38 (7) 07:54 (5) 12:14 (5) 18:23 (3) 21:41 (3) 25:26 (3) 30:04 (5) 34:31 (3) 39:10 (3) 46:49 (8)                             50:46 (8)
9 Inger Pahlén Söders-Tyresö 53:36 03:49 (8) 04:32 (12) 03:55 (6) 10:55 (19) 03:13 (8) 03:16 (12) 03:17 (9) 05:18 (7) 04:34 (14) 07:09 (23)                             03:38 (17)
        03:49 (8) 08:21 (7) 12:16 (7) 23:11 (8) 26:24 (8) 29:40 (8) 32:57 (8) 38:15 (7) 42:49 (9) 49:58 (9)                             53:36 (9)
10 Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK 54:34 03:23 (5) 04:14 (6) 04:37 (11) 14:39 (24) 03:05 (6) 03:12 (11) 03:30 (11) 05:22 (9) 04:18 (12) 04:34 (16)                             03:40 (18)
        03:23 (5) 07:37 (4) 12:14 (5) 26:53 (15) 29:58 (11) 33:10 (11) 36:40 (11) 42:02 (11) 46:20 (11) 50:54 (10)                             54:34 (10)
11 Rune Carlsson Sundbybergs IK 55:17 02:30 (2) 03:22 (2) 04:54 (13) 14:49 (25) 02:13 (2) 02:58 (9) 02:55 (7) 05:27 (10) 02:48 (2) 11:16 (26)                             02:05 (1)
        02:30 (2) 05:52 (2) 10:46 (3) 25:35 (10) 27:48 (9) 30:46 (10) 33:41 (10) 39:08 (9) 41:56 (8) 53:12 (11)                             55:17 (11)
12 Björn Stolt OK Ravinen 56:49 03:29 (6) 06:05 (16) 04:53 (12) 11:45 (23) 06:32 (20) 03:51 (17) 03:22 (10) 05:40 (12) 04:08 (10) 03:49 (11)                             03:15 (14)
        03:29 (6) 09:34 (10) 14:27 (10) 26:12 (11) 32:44 (16) 36:35 (16) 39:57 (16) 45:37 (14) 49:45 (12) 53:34 (12)                             56:49 (12)
13 Kenneth Berglund Hellas Orientering 58:57 04:53 (16) 11:05 (26) 06:18 (21) 08:05 (11) 02:59 (4) 03:58 (18) 04:15 (20) 05:19 (8) 04:10 (11) 03:51 (13)                             04:04 (22)
        04:53 (16) 15:58 (21) 22:16 (21) 30:21 (19) 33:20 (17) 37:18 (18) 41:33 (17) 46:52 (16) 51:02 (15) 54:53 (15)                             58:57 (13)
14 Inger Schwartz OK Södertörn 59:22 03:54 (9) 07:14 (20) 06:01 (19) 09:31 (14) 03:33 (13) 04:28 (25) 04:00 (17) 06:16 (17) 04:49 (16) 05:02 (18)                             04:34 (24)
        03:54 (9) 11:08 (14) 17:09 (12) 26:40 (14) 30:13 (13) 34:41 (14) 38:41 (13) 44:57 (13) 49:46 (13) 54:48 (13)                             59:22 (14)
14 Margaretha Nylund OK Södertörn 59:22 03:57 (10) 07:06 (18) 06:07 (20) 09:19 (13) 03:43 (14) 04:19 (22) 04:14 (19) 06:08 (16) 04:54 (18) 05:05 (19)                             04:30 (23)
        03:57 (10) 11:03 (13) 17:10 (13) 26:29 (13) 30:12 (12) 34:31 (13) 38:45 (14) 44:53 (12) 49:47 (14) 54:52 (14)                             59:22 (14)
16 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 62:23 07:06 (22) 04:20 (9) 08:11 (25) 07:28 (9) 04:14 (15) 02:38 (7) 03:39 (13) 11:47 (27) 05:59 (20) 03:49 (11)                             03:12 (12)
        07:06 (22) 11:26 (16) 19:37 (18) 27:05 (16) 31:19 (15) 33:57 (12) 37:36 (12) 49:23 (17) 55:22 (18) 59:11 (17)                             62:23 (16)
17 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 63:09 05:11 (18) 06:08 (17) 06:51 (22) 08:10 (12) 04:33 (16) 04:23 (24) 03:47 (14) 07:08 (19) 06:29 (23) 05:44 (20)                             04:45 (25)
        05:11 (18) 11:19 (15) 18:10 (17) 26:20 (12) 30:53 (14) 35:16 (15) 39:03 (15) 46:11 (15) 52:40 (16) 58:24 (16)                             63:09 (17)
18 Heidi Bjerkhaug OK Ravinen 65:22 04:38 (12) 07:12 (19) 05:51 (16) 11:00 (20) 04:44 (17) 03:46 (16) 05:55 (25) 08:41 (23) 06:27 (22) 03:32 (7)                             03:36 (15)
        04:38 (12) 11:50 (17) 17:41 (14) 28:41 (18) 33:25 (18) 37:11 (17) 43:06 (18) 51:47 (19) 58:14 (19) 61:46 (18)                             65:22 (18)
19 Hugo Isgren IFK Enskede 68:43 06:04 (19) 04:17 (8) 07:23 (23) 18:00 (26) 06:32 (20) 04:54 (26) 02:51 (5) 04:35 (3) 04:03 (9) 06:56 (22)                             03:08 (10)
        06:04 (19) 10:21 (12) 17:44 (15) 35:44 (23) 42:16 (23) 47:10 (23) 50:01 (22) 54:36 (20) 58:39 (20) 65:35 (19)                             68:43 (19)
20 Jan Larsson Tullinge SK 68:57 04:52 (15) 10:27 (25) 04:23 (9) 08:03 (10) 09:42 (27) 02:58 (9) 03:35 (12) 06:04 (15) 04:23 (13) 11:23 (27)                             03:07 (9)
        04:52 (15) 15:19 (20) 19:42 (19) 27:45 (17) 37:27 (19) 40:25 (19) 44:00 (19) 50:04 (18) 54:27 (17) 65:50 (20)                             68:57 (20)
21 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 75:09 04:46 (14) 12:46 (27) 05:44 (15) 11:38 (22) 05:22 (19) 04:03 (19) 05:25 (23) 09:50 (25) 05:18 (19) 06:20 (21)                             03:57 (20)
        04:46 (14) 17:32 (23) 23:16 (22) 34:54 (21) 40:16 (21) 44:19 (21) 49:44 (20) 59:34 (22) 64:52 (22) 71:12 (21)                             75:09 (21)
22 Anita Lindbohm Skarpnäcks OL 76:09 06:30 (20) 07:54 (21) 06:00 (18) 10:36 (17) 07:12 (23) 03:31 (14) 08:08 (26) 07:18 (20) 06:13 (21) 08:53 (25)                             03:54 (19)
        06:30 (20) 14:24 (19) 20:24 (20) 31:00 (20) 38:12 (20) 41:43 (20) 49:51 (21) 57:09 (21) 63:22 (21) 72:15 (22)                             76:09 (22)
23 Åke Linderoth Sundbybergs IK 77:37 14:42 (26) 05:04 (14) 05:30 (14) 09:41 (15) 07:12 (23) 04:59 (27) 03:48 (15) 11:13 (26) 08:24 (27) 03:27 (6)                             03:37 (16)
        14:42 (26) 19:46 (26) 25:16 (24) 34:57 (22) 42:09 (22) 47:08 (22) 50:56 (23) 62:09 (23) 70:33 (23) 74:00 (23)                             77:37 (23)
24 Sara Ström Järla IF  80:15 08:50 (23) 09:46 (24) 10:30 (26) 11:06 (21) 08:55 (25) 04:17 (21) 03:56 (16) 08:26 (22) 06:45 (26) 04:33 (15)                             03:11 (11)
        08:50 (23) 18:36 (25) 29:06 (25) 40:12 (25) 49:07 (24) 53:24 (24) 57:20 (24) 65:46 (24) 72:31 (24) 77:04 (24)                             80:15 (24)
25 Elin Kjellberg Klubblös 80:17 08:58 (24) 09:34 (23) 10:46 (27) 10:47 (18) 09:12 (26) 04:08 (20) 04:03 (18) 08:19 (21) 06:44 (25) 04:34 (16)                             03:12 (12)
        08:58 (24) 18:32 (24) 29:18 (26) 40:05 (24) 49:17 (25) 53:25 (25) 57:28 (25) 65:47 (25) 72:31 (24) 77:05 (25)                             80:17 (25)
26 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 340:23 292:01 (27) 03:37 (3) 03:22 (3) 06:21 (5) 07:00 (22) 02:13 (4) 11:21 (27) 05:17 (6) 03:37 (5) 03:06 (3)                             02:28 (5)
        292:01 (27) 295:38 (27) 299:00 (27) 305:21 (27) 312:21 (27) 314:34 (27) 325:55 (27) 331:12 (27) 334:49 (27) 337:55 (27)                             340:23 (26)
27 Margareta Granberg OK Älvsjö-Örby 1008:10 11:49 (25) 05:36 (15) 05:54 (17) 27:02 (27) 05:21 (18) 04:22 (23) 05:45 (24) 06:03 (14) 06:29 (23) 04:31 (14)                             925:18  
        11:49 (25) 17:25 (22) 23:19 (23) 50:21 (26) 55:42 (26) 60:04 (26) 65:49 (26) 71:52 (26) 78:21 (26) 82:52 (26)                             1008:10 (27)
- Börje Pahlén Söders-Tyresö 36:56 12:28   05:26   07:17   04:37   03:32                                                   03:36  
        12:28   17:54   25:11   29:48   33:20                                                   36:56  
- Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 53:14 04:10   05:28   04:25   06:46   12:02   06:18   05:16   04:43                                       04:06  
        04:10   09:38   14:03   20:49   32:51   39:09   44:25   49:08                                       53:14  
- Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK 55:08 03:25   03:48   08:59   07:13   06:05   02:56   11:08                                           11:34  
        03:25   07:13   16:12   23:25   29:30   32:26   43:34                                           55:08  
- Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF 61:10 07:27   09:48   05:09                                                           38:46  
        07:27   17:15   22:24                                                           61:10  
- Margareta Hallmén Attunda OK 1016:14 14:39   03:58   19:56   32:02                                                       945:39  
        14:39   18:37   38:33   70:35                                                       1016:14  
                                                                               
                                                                               
Plac Bana E - 1,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6                                               Mål  
1 Andreas Hägg Klubblös 26:14 09:22 (7) 06:10 (4) 02:42 (1) 01:25 (1) 01:54 (1) 02:55 (1)                                             01:46 (1)
        09:22 (7) 15:32 (7) 18:14 (5) 19:39 (2) 21:33 (2) 24:28 (2)                                             26:14 (1)
2 Ronny Hedlund OK Södertörn 26:38 02:46 (1) 04:54 (1) 04:53 (6) 02:32 (2) 02:55 (2) 05:33 (2)                                             03:05 (2)
        02:46 (1) 07:40 (1) 12:33 (1) 15:05 (1) 18:00 (1) 23:33 (1)                                             26:38 (2)
3 Eeva Europe OK Älvsjö-Örby 36:16 05:28 (3) 06:26 (5) 04:24 (4) 04:29 (6) 04:29 (3) 06:29 (3)                                             04:31 (4)
        05:28 (3) 11:54 (3) 16:18 (2) 20:47 (4) 25:16 (3) 31:45 (3)                                             36:16 (3)
4 Edda Nilsson Stockholmspolisens IF OF 38:55 06:12 (4) 06:26 (5) 03:45 (2) 04:11 (4) 06:41 (6) 06:49 (5)                                             04:51 (5)
        06:12 (4) 12:38 (4) 16:23 (3) 20:34 (3) 27:15 (4) 34:04 (4)                                             38:55 (4)
5 Berit Lindunger Haninge SOK 43:36 07:19 (6) 05:28 (2) 04:11 (3) 04:12 (5) 10:51 (7) 07:14 (6)                                             04:21 (3)
        07:19 (6) 12:47 (5) 16:58 (4) 21:10 (5) 32:01 (6) 39:15 (6)                                             43:36 (5)
6 Olof Rudin Tumba-Mälarhöjden OK 44:11 03:49 (2) 05:40 (3) 15:05 (7) 03:30 (3) 04:34 (4) 06:39 (4)                                             04:54 (6)
        03:49 (2) 09:29 (2) 24:34 (7) 28:04 (7) 32:38 (7) 39:17 (7)                                             44:11 (6)
7 Sonja Perneby Tullinge SK 44:32 06:21 (5) 07:33 (7) 04:36 (5) 04:30 (7) 05:33 (5) 09:24 (7)                                             06:35 (7)
        06:21 (5) 13:54 (6) 18:30 (6) 23:00 (6) 28:33 (5) 37:57 (5)                                             44:32 (7)