Sträcktider Luffarligan Värmdö Marknad                                                              
  2020-08-26 Svarta tider är sträcktider                                                            
    Blå tider är från start                                                                  
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                
                                                                       
Plac Bana A - 4,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   Mål  
1 Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 38:34 03:22 (17) 01:23 (1) 04:36 (1) 01:50 (4) 03:57 (2) 02:26 (1) 03:00 (1) 02:42 (1) 03:17 (1) 01:03 (1) 01:59 (1) 00:51 (2) 02:28 (1) 02:20 (3) 02:19 (3) 01:01 (3)
        03:22 (17) 04:45 (10) 09:21 (3) 11:11 (3) 15:08 (3) 17:34 (3) 20:34 (3) 23:16 (1) 26:33 (1) 27:36 (1) 29:35 (1) 30:26 (1) 32:54 (1) 35:14 (1) 37:33 (1) 38:34 (1)
2 Tommy Holmér Väsby OK 39:37 01:49 (1) 02:24 (14) 04:56 (2) 01:27 (1) 03:59 (3) 02:36 (2) 03:18 (3) 03:13 (3) 04:08 (3) 01:09 (2) 02:02 (2) 00:56 (3) 02:50 (3) 01:56 (1) 01:54 (2) 01:00 (2)
        01:49 (1) 04:13 (4) 09:09 (2) 10:36 (2) 14:35 (2) 17:11 (2) 20:29 (2) 23:42 (2) 27:50 (3) 28:59 (3) 31:01 (2) 31:57 (2) 34:47 (2) 36:43 (2) 38:37 (2) 39:37 (2)
3 Sverker Lenas Centrum OK 39:54 01:53 (2) 01:31 (2) 05:12 (4) 01:56 (5) 03:37 (1) 02:55 (3) 03:21 (4) 03:28 (5) 03:47 (2) 01:09 (2) 02:34 (5) 00:50 (1) 02:39 (2) 02:28 (5) 01:45 (1) 00:49 (1)
        01:53 (2) 03:24 (1) 08:36 (1) 10:32 (1) 14:09 (1) 17:04 (1) 20:25 (1) 23:53 (3) 27:40 (2) 28:49 (2) 31:23 (3) 32:13 (3) 34:52 (3) 37:20 (3) 39:05 (3) 39:54 (3)
4 P-O Ivarsson Haninge SOK 44:48 03:18 (16) 01:41 (4) 05:04 (3) 01:35 (2) 04:19 (4) 02:59 (4) 03:29 (5) 03:06 (2) 04:44 (8) 01:39 (11) 02:12 (3) 00:59 (5) 03:28 (9) 02:20 (3) 02:35 (7) 01:20 (13)
        03:18 (16) 04:59 (11) 10:03 (5) 11:38 (4) 15:57 (4) 18:56 (4) 22:25 (4) 25:31 (4) 30:15 (4) 31:54 (4) 34:06 (4) 35:05 (4) 38:33 (4) 40:53 (4) 43:28 (4) 44:48 (4)
5 Nick Barrable OK Ravinen 44:55 02:29 (5) 01:34 (3) 05:50 (5) 01:57 (6) 05:47 (11) 03:12 (5) 03:09 (2) 03:21 (4) 04:17 (4) 01:23 (4) 02:14 (4) 01:03 (6) 02:55 (4) 02:03 (2) 02:28 (4) 01:13 (7)
        02:29 (5) 04:03 (2) 09:53 (4) 11:50 (5) 17:37 (6) 20:49 (5) 23:58 (5) 27:19 (5) 31:36 (5) 32:59 (5) 35:13 (5) 36:16 (5) 39:11 (5) 41:14 (5) 43:42 (5) 44:55 (5)
6 Björn Reger Söders-Tyresö 49:14 02:32 (6) 01:52 (7) 06:21 (6) 02:00 (7) 05:50 (12) 03:44 (8) 03:58 (6) 03:41 (7) 04:24 (5) 01:25 (7) 02:35 (8) 01:07 (7) 03:11 (5) 02:51 (10) 02:36 (8) 01:07 (5)
        02:32 (6) 04:24 (6) 10:45 (6) 12:45 (7) 18:35 (9) 22:19 (9) 26:17 (7) 29:58 (6) 34:22 (6) 35:47 (6) 38:22 (6) 39:29 (6) 42:40 (6) 45:31 (6) 48:07 (6) 49:14 (6)
7 Göran Hillgren OK Södertörn 51:24 02:24 (3) 01:45 (5) 07:07 (12) 02:03 (8) 05:15 (7) 03:36 (7) 04:47 (10) 03:51 (9) 04:38 (7) 01:29 (9) 03:10 (11) 01:07 (7) 03:11 (5) 03:14 (13) 02:31 (5) 01:16 (9)
        02:24 (3) 04:09 (3) 11:16 (9) 13:19 (9) 18:34 (8) 22:10 (8) 26:57 (8) 30:48 (7) 35:26 (7) 36:55 (7) 40:05 (7) 41:12 (7) 44:23 (7) 47:37 (7) 50:08 (7) 51:24 (7)
8 Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF 52:28 02:25 (4) 01:54 (8) 06:38 (8) 02:14 (11) 05:07 (6) 03:27 (6) 05:39 (15) 04:16 (10) 05:06 (9) 01:26 (8) 02:34 (6) 01:11 (11) 03:22 (8) 02:39 (8) 03:08 (13) 01:22 (14)
        02:25 (4) 04:19 (5) 10:57 (8) 13:11 (8) 18:18 (7) 21:45 (7) 27:24 (9) 31:40 (8) 36:46 (8) 38:12 (8) 40:46 (8) 41:57 (8) 45:19 (8) 47:58 (8) 51:06 (8) 52:28 (8)
9 Christer Hördell Söders-Tyresö 53:26 02:43 (9) 01:56 (9) 07:03 (10) 02:54 (19) 05:36 (8) 06:15 (18) 04:08 (7) 03:39 (6) 04:24 (5) 01:24 (5) 02:34 (5) 01:08 (9) 03:12 (7) 02:48 (9) 02:36 (8) 01:06 (4)
        02:43 (9) 04:39 (8) 11:42 (10) 14:36 (11) 20:12 (11) 26:27 (12) 30:35 (11) 34:14 (11) 38:38 (9) 40:02 (9) 42:36 (9) 43:44 (9) 46:56 (9) 49:44 (9) 52:20 (9) 53:26 (9)
10 Hans-Christian Höie Skogsluffarnas OK 57:26 03:00 (12) 02:17 (12) 06:56 (9) 02:27 (13) 05:36 (9) 04:22 (11) 05:25 (12) 03:45 (8) 06:44 (14) 01:32 (10) 03:33 (17) 01:15 (13) 04:02 (11) 02:33 (6) 02:34 (6) 01:25 (16)
        03:00 (12) 05:17 (13) 12:13 (12) 14:40 (12) 20:16 (12) 24:38 (11) 30:03 (10) 33:48 (10) 40:32 (10) 42:04 (10) 45:37 (10) 46:52 (10) 50:54 (10) 53:27 (10) 56:01 (10) 57:26 (10)
11 Per Helén Söders-Tyresö 58:05 02:38 (7) 01:49 (6) 06:25 (7) 01:46 (3) 04:53 (5) 03:46 (9) 04:24 (9) 06:05 (18) 09:50 (20) 01:24 (5) 03:13 (14) 00:57 (4) 04:13 (12) 02:36 (7) 02:56 (12) 01:10 (6)
        02:38 (7) 04:27 (7) 10:52 (7) 12:38 (6) 17:31 (5) 21:17 (6) 25:41 (6) 31:46 (9) 41:36 (12) 43:00 (11) 46:13 (11) 47:10 (11) 51:23 (12) 53:59 (11) 56:55 (11) 58:05 (11)
12 Paul Norén OK Södertörn 58:24 02:41 (8) 02:01 (10) 07:03 (10) 02:04 (9) 05:36 (8) 04:26 (12) 07:11 (21) 04:36 (11) 05:35 (10) 02:18 (20) 03:07 (10) 01:15 (13) 03:28 (9) 03:11 (12) 02:37 (10) 01:15 (8)
        02:41 (8) 04:42 (9) 11:45 (11) 13:49 (10) 19:25 (10) 23:51 (10) 31:02 (13) 35:38 (12) 41:13 (11) 43:31 (12) 46:38 (12) 47:53 (12) 51:21 (11) 54:32 (12) 57:09 (12) 58:24 (12)
13 Lena Jansson Järla Orientering 66:27 03:06 (14) 02:49 (18) 09:56 (18) 02:39 (14) 07:23 (18) 04:37 (13) 05:25 (12) 05:43 (14) 06:23 (13) 02:13 (18) 03:11 (12) 01:10 (10) 04:26 (15) 03:14 (13) 02:53 (11) 01:19 (10)
        03:06 (14) 05:55 (17) 15:51 (17) 18:30 (17) 25:53 (16) 30:30 (15) 35:55 (15) 41:38 (15) 48:01 (14) 50:14 (14) 53:25 (14) 54:35 (14) 59:01 (14) 62:15 (14) 65:08 (13) 66:27 (13)
14 Torbjörn Eriksson Snättringe SK 66:42 02:46 (10) 02:22 (13) 07:40 (14) 02:47 (16) 06:36 (14) 04:21 (10) 04:22 (8) 05:20 (13) 11:23 (21) 01:50 (12) 03:00 (9) 01:18 (15) 04:18 (14) 03:42 (17) 03:32 (16) 01:25 (16)
        02:46 (10) 05:08 (12) 12:48 (13) 15:35 (13) 22:11 (13) 26:32 (13) 30:54 (12) 36:14 (13) 47:37 (13) 49:27 (13) 52:27 (13) 53:45 (13) 58:03 (13) 61:45 (13) 65:17 (14) 66:42 (14)
15 Kenneth Pettersson Järfälla OK 69:44 03:51 (20) 02:27 (15) 07:30 (13) 02:59 (20) 08:21 (21) 04:47 (15) 05:27 (14) 05:44 (15) 07:27 (17) 01:55 (15) 04:18 (20) 01:28 (18) 04:13 (12) 03:21 (15) 04:37 (21) 01:19 (10)
        03:51 (20) 06:18 (19) 13:48 (14) 16:47 (14) 25:08 (15) 29:55 (14) 35:22 (14) 41:06 (14) 48:33 (15) 50:28 (15) 54:46 (15) 56:14 (16) 60:27 (15) 63:48 (15) 68:25 (15) 69:44 (15)
16 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 70:23 03:25 (18) 02:12 (11) 12:16 (19) 02:10 (10) 06:54 (16) 04:38 (14) 06:27 (20) 05:47 (16) 05:41 (11) 01:54 (14) 03:24 (15) 01:13 (12) 05:22 (20) 04:04 (18) 03:32 (16) 01:24 (15)
        03:25 (18) 05:37 (15) 17:53 (18) 20:03 (18) 26:57 (18) 31:35 (16) 38:02 (17) 43:49 (16) 49:30 (16) 51:24 (16) 54:48 (16) 56:01 (15) 61:23 (16) 65:27 (16) 68:59 (16) 70:23 (16)
17 Harald Bauer IFK Lidingö SOK 74:41 02:57 (11) 02:29 (16) 15:48 (21) 02:22 (12) 06:24 (13) 09:01 (19) 04:59 (11) 04:56 (12) 05:56 (12) 01:51 (13) 03:11 (12) 01:24 (16) 05:10 (17) 03:00 (11) 03:15 (14) 01:58 (20)
        02:57 (11) 05:26 (14) 21:14 (20) 23:36 (19) 30:00 (19) 39:01 (20) 44:00 (20) 48:56 (19) 54:52 (19) 56:43 (19) 59:54 (19) 61:18 (19) 66:28 (19) 69:28 (18) 72:43 (17) 74:41 (17)
18 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 76:40 03:01 (13) 03:05 (19) 09:13 (16) 02:53 (18) 08:12 (19) 05:30 (17) 05:56 (18) 07:49 (21) 06:56 (16) 01:58 (16) 03:49 (19) 01:33 (19) 05:13 (18) 05:16 (21) 04:19 (20) 01:57 (19)
        03:01 (13) 06:06 (18) 15:19 (16) 18:12 (16) 26:24 (17) 31:54 (17) 37:50 (16) 45:39 (17) 52:35 (17) 54:33 (17) 58:22 (17) 59:55 (17) 65:08 (17) 70:24 (19) 74:43 (19) 76:40 (18)
19 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 81:07 03:29 (19) 03:34 (20) 14:21 (20) 03:28 (21) 07:17 (17) 04:53 (16) 06:23 (19) 06:45 (20) 08:13 (18) 01:59 (17) 04:27 (21) 01:27 (17) 05:04 (16) 05:00 (19) 03:19 (15) 01:28 (18)
        03:29 (19) 07:03 (20) 21:24 (21) 24:52 (21) 32:09 (20) 37:02 (19) 43:25 (19) 50:10 (20) 58:23 (20) 60:22 (20) 64:49 (20) 66:16 (20) 71:20 (20) 76:20 (20) 79:39 (20) 81:07 (19)
20 Arne Martinsson Söders OL 81:22 03:11 (15) 02:31 (17) 09:36 (17) 02:40 (15) 06:38 (15) 09:10 (20) 05:48 (16) 06:32 (19) 06:47 (15) 02:14 (19) 03:30 (16) 01:33 (19) 05:19 (19) 03:26 (16) 04:05 (19) 08:22 (21)
        03:11 (15) 05:42 (16) 15:18 (15) 17:58 (15) 24:36 (14) 33:46 (18) 39:34 (18) 46:06 (18) 52:53 (18) 55:07 (18) 58:37 (18) 60:10 (18) 65:29 (18) 68:55 (17) 73:00 (18) 81:22 (20)
21 Annika Lundström Väsby OK 90:07 08:02 (21) 04:19 (21) 08:43 (15) 02:49 (17) 08:17 (20) 12:41 (21) 05:49 (17) 05:58 (17) 08:16 (19) 02:21 (21) 03:47 (18) 01:54 (21) 07:06 (21) 05:14 (20) 03:32 (16) 01:19 (11)
        08:02 (21) 12:21 (21) 21:04 (19) 23:53 (20) 32:10 (21) 44:51 (21) 50:40 (21) 56:38 (21) 64:54 (21) 67:15 (21) 71:02 (21) 72:56 (21) 80:02 (21) 85:16 (21) 88:48 (21) 90:07 (21)
                                                                       
                                                                       
Plac Bana B - 3,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14       Mål  
1 Dan Klang Hellas 41:27 02:30 (2) 02:09 (19) 06:29 (4) 01:53 (3) 05:24 (5) 01:46 (7) 03:18 (7) 01:49 (4) 02:04 (5) 02:39 (3) 01:12 (10) 03:23 (2) 03:15 (18) 02:27 (4)     01:09 (8)
        02:30 (2) 04:39 (5) 11:08 (2) 13:01 (2) 18:25 (2) 20:11 (2) 23:29 (2) 25:18 (2) 27:22 (2) 30:01 (2) 31:13 (2) 34:36 (1) 37:51 (1) 40:18 (1)     41:27 (1)
2 Tapani Mattus IFK Lidingö SOK 41:32 03:39 (28) 02:06 (13) 06:26 (3) 01:48 (1) 04:40 (1) 01:43 (2) 03:05 (3) 01:44 (1) 02:04 (5) 02:41 (5) 01:11 (9) 03:40 (8) 03:11 (15) 02:27 (4)     01:07 (3)
        03:39 (28) 05:45 (25) 12:11 (6) 13:59 (4) 18:39 (3) 20:22 (3) 23:27 (1) 25:11 (1) 27:15 (1) 29:56 (1) 31:07 (1) 34:47 (2) 37:58 (2) 40:25 (2)     41:32 (2)
3 Marie Malmborg Söders-Tyresö 43:57 06:00 (42) 02:08 (17) 06:53 (5) 01:51 (2) 05:00 (3) 01:48 (8) 02:29 (1) 02:00 (8) 02:03 (4) 02:58 (13) 00:57 (1) 03:04 (1) 03:11 (15) 02:26 (2)     01:09 (8)
        06:00 (42) 08:08 (41) 15:01 (27) 16:52 (20) 21:52 (11) 23:40 (10) 26:09 (7) 28:09 (7) 30:12 (5) 33:10 (5) 34:07 (4) 37:11 (4) 40:22 (3) 42:48 (3)     43:57 (3)
4 Malin Samuelsson Järla Orientering 44:26 02:30 (2) 01:56 (5) 06:59 (7) 03:08 (30) 06:02 (11) 03:22 (38) 03:24 (10) 02:03 (11) 02:05 (7) 02:40 (4) 00:59 (2) 03:32 (3) 02:18 (1) 02:21 (1)     01:07 (3)
        02:30 (2) 04:26 (2) 11:25 (3) 14:33 (5) 20:35 (5) 23:57 (13) 27:21 (11) 29:24 (9) 31:29 (9) 34:09 (9) 35:08 (8) 38:40 (7) 40:58 (6) 43:19 (4)     44:26 (4)
5 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 44:40 03:03 (19) 02:02 (10) 06:25 (2) 02:10 (9) 06:10 (13) 01:55 (13) 03:28 (11) 02:32 (24) 02:38 (26) 02:50 (8) 01:23 (19) 03:37 (5) 02:36 (2) 02:32 (7)     01:19 (21)
        03:03 (19) 05:05 (12) 11:30 (4) 13:40 (3) 19:50 (4) 21:45 (4) 25:13 (4) 27:45 (4) 30:23 (6) 33:13 (6) 34:36 (6) 38:13 (6) 40:49 (5) 43:21 (5)     44:40 (5)
6 Thomas Wester Gustavsbergs OK 44:57 02:34 (4) 01:57 (6) 06:20 (1) 01:59 (4) 05:07 (4) 01:42 (1) 05:23 (40) 01:57 (7) 01:57 (2) 02:52 (10) 01:23 (19) 03:44 (12) 03:49 (29) 02:53 (17)     01:20 (22)
        02:34 (4) 04:31 (3) 10:51 (1) 12:50 (1) 17:57 (1) 19:39 (1) 25:02 (3) 26:59 (3) 28:56 (3) 31:48 (3) 33:11 (3) 36:55 (3) 40:44 (4) 43:37 (6)     44:57 (6)
7 Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 46:04 02:42 (7) 01:54 (4) 08:05 (18) 02:40 (22) 05:31 (6) 01:51 (10) 03:07 (4) 02:08 (13) 02:02 (3) 02:46 (6) 01:25 (21) 03:32 (3) 04:40 (38) 02:30 (6)     01:11 (10)
        02:42 (7) 04:36 (4) 12:41 (9) 15:21 (8) 20:52 (6) 22:43 (5) 25:50 (5) 27:58 (6) 30:00 (4) 32:46 (4) 34:11 (5) 37:43 (5) 42:23 (7) 44:53 (7)     46:04 (7)
8 Peter Sundgren Vallentuna-Össeby OL 46:24 02:16 (1) 01:52 (2) 10:38 (38) 02:07 (7) 04:46 (2) 01:51 (10) 03:23 (9) 02:30 (22) 01:56 (1) 02:34 (2) 01:02 (4) 04:50 (31) 03:05 (10) 02:26 (2)     01:08 (6)
        02:16 (1) 04:08 (1) 14:46 (26) 16:53 (21) 21:39 (9) 23:30 (8) 26:53 (8) 29:23 (8) 31:19 (8) 33:53 (7) 34:55 (7) 39:45 (8) 42:50 (8) 45:16 (8)     46:24 (8)
9 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 47:07 02:56 (14) 02:13 (23) 07:30 (13) 02:17 (11) 07:00 (26) 01:43 (3) 03:32 (12) 02:52 (33) 02:13 (9) 03:15 (21) 01:14 (13) 03:37 (5) 02:56 (5) 02:41 (12)     01:08 (5)
        02:56 (14) 05:09 (14) 12:39 (7) 14:56 (6) 21:56 (12) 23:39 (9) 27:11 (9) 30:03 (11) 32:16 (11) 35:31 (11) 36:45 (11) 40:22 (11) 43:18 (10) 45:59 (9)     47:07 (9)
10 Tommy Lindberg Haninge SOK 47:28 02:40 (5) 02:06 (13) 08:27 (21) 02:02 (5) 05:37 (9) 01:56 (15) 03:14 (5) 01:52 (6) 02:32 (24) 03:41 (28) 01:07 (5) 04:40 (29) 03:21 (21) 03:01 (21)     01:12 (11)
        02:40 (5) 04:46 (7) 13:13 (12) 15:15 (7) 20:52 (6) 22:48 (6) 26:02 (6) 27:54 (5) 30:26 (7) 34:07 (8) 35:14 (9) 39:54 (9) 43:15 (9) 46:16 (10)     47:28 (10)
11 Lars Öhrman Stockholms OK 47:33 02:56 (14) 02:02 (10) 07:56 (17) 02:40 (22) 06:40 (20) 01:43 (2) 03:17 (6) 02:24 (19) 02:25 (19) 02:58 (13) 01:10 (7) 03:43 (11) 03:47 (28) 02:36 (9)     01:16 (14)
        02:56 (14) 04:58 (10) 12:54 (10) 15:34 (10) 22:14 (14) 23:57 (13) 27:14 (10) 29:38 (10) 32:03 (10) 35:01 (10) 36:11 (10) 39:54 (9) 43:41 (11) 46:17 (11)     47:33 (11)
12 Bo Davidsson Solna 48:30 05:27 (41) 01:50 (1) 07:13 (9) 02:27 (15) 06:07 (12) 02:45 (33) 03:18 (7) 02:01 (9) 03:24 (35) 02:29 (1) 01:00 (3) 03:45 (13) 02:49 (3) 02:34 (8)     01:21 (23)
        05:27 (41) 07:17 (39) 14:30 (21) 16:57 (22) 23:04 (19) 25:49 (21) 29:07 (18) 31:08 (16) 34:32 (20) 37:01 (18) 38:01 (17) 41:46 (14) 44:35 (13) 47:09 (12)     48:30 (12)
13 Yvette Hermundstad Snättringe SK 48:50 02:49 (11) 02:39 (35) 07:45 (15) 02:40 (23) 05:50 (10) 02:04 (20) 03:47 (17) 02:58 (37) 02:23 (16) 03:02 (15) 01:32 (27) 04:02 (17) 03:14 (17) 02:47 (14)     01:18 (17)
        02:49 (11) 05:28 (22) 13:13 (12) 15:53 (14) 21:43 (10) 23:47 (11) 27:34 (13) 30:32 (13) 32:55 (13) 35:57 (13) 37:29 (13) 41:31 (13) 44:45 (14) 47:32 (15)     48:50 (13)
14 Nicklas Hermundstad Snättringe SK 48:55 02:41 (6) 02:36 (34) 07:23 (11) 03:08 (30) 05:32 (7) 02:03 (19) 04:04 (23) 02:56 (35) 02:21 (14) 02:53 (12) 01:45 (39) 03:52 (16) 03:08 (13) 02:56 (19)     01:37 (34)
        02:41 (6) 05:17 (17) 12:40 (8) 15:48 (13) 21:20 (8) 23:23 (7) 27:27 (12) 30:23 (12) 32:44 (12) 35:37 (12) 37:22 (12) 41:14 (12) 44:22 (12) 47:18 (13)     48:55 (14)
15 Anders Hallmén Attunda OK 49:04 03:14 (22) 02:00 (8) 08:45 (24) 02:34 (20) 06:17 (15) 01:53 (12) 04:07 (25) 02:31 (23) 02:19 (13) 02:48 (7) 01:15 (14) 04:05 (20) 03:04 (9) 02:36 (9)     01:36 (33)
        03:14 (22) 05:14 (16) 13:59 (19) 16:33 (17) 22:50 (16) 24:43 (16) 28:50 (17) 31:21 (19) 33:40 (17) 36:28 (17) 37:43 (15) 41:48 (15) 44:52 (15) 47:28 (14)     49:04 (15)
16 Kjell Holmberg OK Södertörn 49:37 03:18 (24) 02:09 (19) 07:31 (14) 02:39 (21) 06:42 (22) 02:08 (22) 03:56 (21) 02:18 (14) 02:27 (22) 03:14 (19) 01:25 (21) 04:20 (25) 03:15 (18) 02:54 (18)     01:21 (23)
        03:18 (24) 05:27 (21) 12:58 (11) 15:37 (11) 22:19 (15) 24:27 (15) 28:23 (15) 30:41 (15) 33:08 (15) 36:22 (14) 37:47 (16) 42:07 (18) 45:22 (16) 48:16 (16)     49:37 (16)
17 Håkan Svensson HVSS 50:05 02:42 (7) 01:57 (6) 08:43 (23) 02:08 (8) 06:32 (16) 01:49 (9) 03:52 (19) 02:57 (36) 02:21 (14) 03:23 (25) 01:40 (33) 03:45 (13) 03:57 (31) 03:01 (21)     01:18 (16)
        02:42 (7) 04:39 (5) 13:22 (16) 15:30 (9) 22:02 (13) 23:51 (12) 27:43 (14) 30:40 (14) 33:01 (14) 36:24 (16) 38:04 (18) 41:49 (16) 45:46 (18) 48:47 (17)     50:05 (17)
17 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 50:05 03:06 (20) 02:19 (26) 07:48 (16) 03:15 (34) 06:32 (16) 02:13 (23) 04:06 (24) 01:50 (5) 02:23 (16) 02:50 (8) 01:15 (14) 04:23 (26) 03:41 (26) 03:11 (25)     01:13 (12)
        03:06 (20) 05:25 (20) 13:13 (12) 16:28 (16) 23:00 (17) 25:13 (17) 29:19 (19) 31:09 (17) 33:32 (16) 36:22 (14) 37:37 (14) 42:00 (17) 45:41 (17) 48:52 (18)     50:05 (17)
19 Jan Lindgren OK Södertörn 50:38 02:43 (9) 02:03 (12) 09:52 (33) 02:41 (25) 06:12 (14) 01:45 (5) 03:33 (14) 02:23 (17) 02:58 (29) 03:53 (32) 02:05 (47) 03:42 (9) 02:50 (4) 02:40 (11)     01:18 (18)
        02:43 (9) 04:46 (7) 14:38 (23) 17:19 (25) 23:31 (21) 25:16 (18) 28:49 (16) 31:12 (18) 34:10 (18) 38:03 (19) 40:08 (20) 43:50 (19) 46:40 (19) 49:20 (19)     50:38 (19)
20 Roger Larsson SSK 51:40 04:31 (38) 01:52 (2) 07:11 (8) 02:28 (16) 07:00 (26) 02:32 (29) 03:54 (20) 02:32 (24) 02:17 (12) 03:52 (30) 01:29 (24) 04:17 (23) 03:31 (22) 02:52 (16)     01:22 (25)
        04:31 (38) 06:23 (30) 13:34 (17) 16:02 (15) 23:02 (18) 25:34 (19) 29:28 (20) 32:00 (20) 34:17 (19) 38:09 (20) 39:38 (19) 43:55 (20) 47:26 (20) 50:18 (20)     51:40 (20)
21 Börje Wahlgren Sundbybergs IK 52:16 02:45 (10) 02:10 (21) 08:23 (20) 02:24 (14) 07:36 (33) 05:56 (49) 03:34 (15) 01:46 (3) 02:14 (11) 03:20 (24) 01:09 (6) 03:37 (5) 03:01 (7) 03:13 (27)     01:08 (5)
        02:45 (10) 04:55 (9) 13:18 (15) 15:42 (12) 23:18 (20) 29:14 (26) 32:48 (26) 34:34 (23) 36:48 (23) 40:08 (23) 41:17 (23) 44:54 (22) 47:55 (22) 51:08 (22)     52:16 (21)
22 Nina Wallander Umara SC 52:29 03:37 (26) 02:07 (15) 08:49 (25) 02:32 (19) 06:41 (21) 02:02 (18) 03:51 (18) 02:39 (26) 02:36 (25) 03:39 (27) 01:50 (42) 04:17 (23) 03:06 (12) 03:20 (29)     01:23 (26)
        03:37 (26) 05:44 (24) 14:33 (22) 17:05 (23) 23:46 (22) 25:48 (20) 29:39 (21) 32:18 (21) 34:54 (21) 38:33 (21) 40:23 (22) 44:40 (21) 47:46 (21) 51:06 (21)     52:29 (22)
23 Gunnar Ehn Tullinge SK 53:58 02:52 (13) 02:19 (26) 09:27 (31) 02:10 (9) 08:02 (35) 03:44 (40) 03:42 (16) 02:28 (21) 03:20 (34) 03:07 (16) 01:16 (16) 04:02 (17) 02:58 (6) 03:08 (24)     01:23 (26)
        02:52 (13) 05:11 (15) 14:38 (23) 16:48 (19) 24:50 (25) 28:34 (25) 32:16 (24) 34:44 (24) 38:04 (25) 41:11 (24) 42:27 (24) 46:29 (23) 49:27 (23) 52:35 (23)     53:58 (23)
24 Göran Forsberg Nyköpings OK 54:07 04:49 (39) 02:10 (21) 07:28 (12) 02:18 (12) 07:10 (30) 04:17 (44) 04:21 (28) 02:26 (20) 02:26 (20) 03:57 (34) 01:35 (29) 04:07 (21) 03:03 (8) 02:45 (13)     01:15 (13)
        04:49 (39) 06:59 (36) 14:27 (20) 16:45 (18) 23:55 (23) 28:12 (24) 32:33 (25) 34:59 (26) 37:25 (24) 41:22 (25) 42:57 (25) 47:04 (24) 50:07 (24) 52:52 (24)     54:07 (24)
25 Göran Larbo Attunda OK 55:43 04:13 (36) 02:17 (25) 08:57 (26) 02:44 (26) 07:01 (28) 02:33 (30) 04:19 (27) 02:43 (28) 03:27 (39) 04:07 (37) 01:20 (17) 03:49 (15) 03:39 (24) 03:16 (28)     01:18 (16)
        04:13 (36) 06:30 (33) 15:27 (30) 18:11 (27) 25:12 (26) 27:45 (23) 32:04 (23) 34:47 (25) 38:14 (26) 42:21 (26) 43:41 (26) 47:30 (25) 51:09 (25) 54:25 (25)     55:43 (25)
26 Hillevi Ekstrand Gustavsbergs OK 55:57 02:59 (18) 02:07 (15) 06:54 (6) 08:55 (50) 06:57 (25) 05:17 (47) 03:32 (12) 01:45 (2) 02:13 (9) 02:52 (10) 01:13 (11) 04:03 (19) 03:05 (10) 02:59 (20)     01:06 (2)
        02:59 (18) 05:06 (13) 12:00 (5) 20:55 (34) 27:52 (31) 33:09 (37) 36:41 (33) 38:26 (29) 40:39 (28) 43:31 (27) 44:44 (27) 48:47 (26) 51:52 (26) 54:51 (26)     55:57 (26)
27 Lars Englund Järla Orientering 56:12 02:57 (16) 02:22 (29) 09:25 (30) 02:30 (18) 07:07 (29) 02:04 (20) 04:22 (29) 02:23 (17) 02:24 (18) 03:14 (19) 01:27 (23) 08:33 (49) 03:19 (20) 02:49 (15)     01:16 (14)
        02:57 (16) 05:19 (18) 14:44 (25) 17:14 (24) 24:21 (24) 26:25 (22) 30:47 (22) 33:10 (22) 35:34 (22) 38:48 (22) 40:15 (21) 48:48 (27) 52:07 (27) 54:56 (27)     56:12 (27)
28 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 58:36 03:15 (23) 02:19 (27) 15:22 (50) 02:06 (6) 06:52 (24) 05:00 (46) 02:57 (2) 02:05 (12) 02:06 (8) 03:09 (17) 01:22 (18) 03:42 (9) 03:52 (30) 03:11 (25)     01:18 (18)
        03:15 (23) 05:34 (23) 20:56 (44) 23:02 (41) 29:54 (37) 34:54 (39) 37:51 (36) 39:56 (33) 42:02 (30) 45:11 (29) 46:33 (29) 50:15 (29) 54:07 (28) 57:18 (28)     58:36 (28)
29 Lars Westin Vallentuna-Össeby OL 60:03 03:49 (33) 02:24 (30) 10:42 (39) 03:56 (40) 06:50 (23) 01:57 (16) 04:33 (31) 02:48 (31) 03:15 (32) 03:30 (26) 01:32 (27) 04:32 (28) 04:25 (33) 03:48 (32)     02:02 (47)
        03:49 (33) 06:13 (29) 16:55 (33) 20:51 (33) 27:41 (29) 29:38 (27) 34:11 (27) 36:59 (27) 40:14 (27) 43:44 (28) 45:16 (28) 49:48 (28) 54:13 (29) 58:01 (29)     60:03 (29)
30 Lars Segerqvist Skarpnäcks OL 61:05 02:57 (16) 02:24 (30) 08:31 (22) 03:32 (37) 08:11 (37) 05:43 (48) 04:36 (33) 03:00 (38) 03:25 (36) 03:19 (23) 01:31 (26) 04:23 (26) 04:33 (36) 03:35 (30)     01:25 (29)
        02:57 (16) 05:21 (19) 13:52 (18) 17:24 (26) 25:35 (27) 31:18 (32) 35:54 (29) 38:54 (31) 42:19 (32) 45:38 (30) 47:09 (30) 51:32 (30) 56:05 (30) 59:40 (30)     61:05 (30)
31 Mona Forsberg Nyköpings OK 62:19 07:21 (47) 02:39 (35) 08:14 (19) 04:05 (41) 07:19 (32) 02:23 (26) 04:25 (30) 02:54 (34) 02:42 (27) 03:48 (29) 01:35 (29) 05:08 (36) 04:44 (40) 03:38 (31)     01:24 (28)
        07:21 (47) 10:00 (47) 18:14 (39) 22:19 (39) 29:38 (35) 32:01 (34) 36:26 (32) 39:20 (32) 42:02 (30) 45:50 (31) 47:25 (31) 52:33 (31) 57:17 (31) 60:55 (31)     62:19 (31)
32 Aila Halttunen Haninge SOK 64:31 13:03 (48) 02:32 (32) 09:05 (27) 03:11 (32) 07:15 (31) 02:16 (25) 04:11 (26) 02:01 (9) 02:26 (20) 03:09 (17) 01:30 (25) 04:53 (33) 03:09 (14) 04:07 (38)     01:43 (39)
        13:03 (48) 15:35 (48) 24:40 (48) 27:51 (48) 35:06 (45) 37:22 (44) 41:33 (40) 43:34 (40) 46:00 (38) 49:09 (34) 50:39 (34) 55:32 (35) 58:41 (32) 62:48 (32)     64:31 (32)
33 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 64:55 16:59 (49) 02:08 (17) 07:13 (9) 02:21 (13) 06:38 (19) 01:58 (17) 04:36 (33) 02:19 (15) 02:31 (23) 03:15 (21) 01:10 (7) 04:08 (22) 04:47 (41) 03:07 (23)     01:45 (41)
        16:59 (49) 19:07 (49) 26:20 (49) 28:41 (49) 35:19 (46) 37:17 (43) 41:53 (42) 44:12 (41) 46:43 (41) 49:58 (37) 51:08 (35) 55:16 (33) 60:03 (33) 63:10 (33)     64:55 (33)
34 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 65:48 03:47 (30) 03:00 (43) 09:35 (32) 03:04 (28) 08:21 (40) 02:58 (37) 04:43 (36) 02:39 (26) 03:25 (36) 06:31 (49) 01:58 (45) 04:52 (32) 05:11 (44) 03:54 (33)     01:50 (43)
        03:47 (30) 06:47 (34) 16:22 (31) 19:26 (29) 27:47 (30) 30:45 (31) 35:28 (28) 38:07 (28) 41:32 (29) 48:03 (33) 50:01 (33) 54:53 (32) 60:04 (34) 63:58 (34)     65:48 (34)
35 Anne Lundmark Järfälla OK 66:27 03:47 (30) 03:03 (44) 11:10 (41) 03:47 (38) 08:15 (38) 02:30 (28) 05:32 (42) 04:27 (46) 03:42 (44) 04:00 (35) 01:38 (31) 05:15 (37) 03:40 (25) 04:10 (39)     01:31 (32)
        03:47 (30) 06:50 (35) 18:00 (38) 21:47 (37) 30:02 (38) 32:32 (35) 38:04 (38) 42:31 (38) 46:13 (39) 50:13 (39) 51:51 (38) 57:06 (37) 60:46 (35) 64:56 (35)     66:27 (35)
36 Gösta Guteland Snättringe SK 67:56 03:59 (34) 03:16 (48) 09:24 (29) 04:05 (41) 08:16 (39) 02:24 (27) 04:34 (32) 02:49 (32) 03:44 (45) 04:36 (41) 01:45 (39) 06:24 (47) 06:49 (50) 04:11 (40)     01:40 (37)
        03:59 (34) 07:15 (38) 16:39 (32) 20:44 (32) 29:00 (34) 31:24 (33) 35:58 (31) 38:47 (30) 42:31 (33) 47:07 (32) 48:52 (32) 55:16 (33) 62:05 (37) 66:16 (37)     67:56 (36)
37 Monika Högberg OK Södertörn 67:57 03:47 (30) 03:13 (47) 10:58 (40) 03:29 (35) 06:37 (18) 02:15 (24) 07:43 (48) 04:27 (46) 03:00 (30) 04:08 (38) 01:40 (33) 05:59 (43) 03:57 (31) 04:39 (49)     02:05 (48)
        03:47 (30) 07:00 (37) 17:58 (37) 21:27 (36) 28:04 (32) 30:19 (29) 38:02 (37) 42:29 (37) 45:29 (37) 49:37 (36) 51:17 (37) 57:16 (38) 61:13 (36) 65:52 (36)     67:57 (37)
38 Ingrid Graneli Haninge SOK 68:38 04:18 (37) 03:05 (45) 10:05 (35) 05:13 (48) 09:02 (43) 04:11 (43) 06:01 (44) 03:12 (40) 03:17 (33) 04:02 (36) 01:42 (36) 05:07 (35) 03:37 (23) 04:05 (36)     01:41 (38)
        04:18 (37) 07:23 (40) 17:28 (35) 22:41 (40) 31:43 (39) 35:54 (41) 41:55 (43) 45:07 (44) 48:24 (43) 52:26 (42) 54:08 (42) 59:15 (41) 62:52 (38) 66:57 (38)     68:38 (38)
39 Lilian Lagerström Gustavsbergs OK 69:25 03:33 (25) 02:56 (42) 10:27 (37) 03:06 (29) 09:51 (46) 02:50 (35) 05:01 (37) 03:06 (39) 04:09 (48) 04:33 (40) 01:43 (37) 05:43 (38) 06:19 (49) 04:29 (43)     01:39 (36)
        03:33 (25) 06:29 (32) 16:56 (34) 20:02 (31) 29:53 (36) 32:43 (36) 37:44 (35) 40:50 (36) 44:59 (36) 49:32 (35) 51:15 (36) 56:58 (36) 63:17 (39) 67:46 (39)     69:25 (39)
40 Per-Åke Eriksson Klubblös 69:43 03:08 (21) 02:48 (39) 09:07 (28) 03:14 (33) 07:45 (34) 03:54 (41) 05:59 (43) 04:37 (48) 03:33 (42) 05:56 (47) 02:07 (48) 06:00 (44) 05:43 (47) 03:57 (35)     01:55 (44)
        03:08 (21) 05:56 (26) 15:03 (28) 18:17 (28) 26:02 (28) 29:56 (28) 35:55 (30) 40:32 (34) 44:05 (35) 50:01 (38) 52:08 (39) 58:08 (39) 63:51 (40) 67:48 (40)     69:43 (40)
41 Kurt Andersson Enebybergs IF 70:24 03:38 (27) 02:47 (38) 13:01 (47) 02:52 (27) 10:29 (48) 02:35 (31) 06:50 (47) 02:45 (30) 03:25 (36) 03:52 (30) 01:46 (41) 04:49 (30) 05:33 (46) 04:35 (47)     01:27 (31)
        03:38 (27) 06:25 (31) 19:26 (41) 22:18 (38) 32:47 (41) 35:22 (40) 42:12 (44) 44:57 (42) 48:22 (42) 52:14 (41) 54:00 (41) 58:49 (40) 64:22 (41) 68:57 (42)     70:24 (41)
42 Tommy Peterson Helsingborgs SOK 70:59 06:46 (46) 03:12 (46) 13:35 (48) 03:51 (39) 08:49 (42) 03:23 (39) 04:00 (22) 02:44 (29) 03:09 (31) 03:55 (33) 01:44 (38) 05:49 (40) 03:45 (27) 04:05 (36)     02:12 (50)
        06:46 (46) 09:58 (46) 23:33 (47) 27:24 (47) 36:13 (47) 39:36 (48) 43:36 (45) 46:20 (45) 49:29 (44) 53:24 (43) 55:08 (43) 60:57 (43) 64:42 (42) 68:47 (41)     70:59 (42)
43 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 71:48 03:40 (29) 02:32 (32) 11:37 (44) 03:30 (36) 10:31 (49) 02:55 (36) 04:40 (35) 03:30 (43) 03:31 (41) 05:01 (44) 02:03 (46) 05:55 (42) 05:51 (48) 04:34 (46)     01:58 (46)
        03:40 (29) 06:12 (28) 17:49 (36) 21:19 (35) 31:50 (40) 34:45 (38) 39:25 (39) 42:55 (39) 46:26 (40) 51:27 (40) 53:30 (40) 59:25 (42) 65:16 (43) 69:50 (43)     71:48 (43)
44 Håkan Falk OK Ravinen 75:51 02:49 (11) 02:15 (24) 10:09 (36) 04:35 (45) 17:24 (50) 01:55 (13) 05:16 (38) 03:54 (45) 06:07 (49) 04:59 (43) 01:13 (11) 04:54 (34) 04:40 (38) 04:37 (48)     01:04 (1)
        02:49 (11) 05:04 (11) 15:13 (29) 19:48 (30) 37:12 (49) 39:07 (47) 44:23 (46) 48:17 (46) 54:24 (47) 59:23 (46) 60:36 (46) 65:30 (45) 70:10 (44) 74:47 (44)     75:51 (44)
45 Linnea Carlsson Skarpnäcks OL 76:37 06:31 (44) 03:22 (50) 11:27 (42) 04:13 (44) 08:06 (36) 02:39 (32) 05:26 (41) 03:20 (42) 07:20 (50) 05:04 (45) 01:53 (43) 05:51 (41) 05:16 (45) 04:32 (45)     01:37 (34)
        06:31 (44) 09:53 (45) 21:20 (45) 25:33 (45) 33:39 (43) 36:18 (42) 41:44 (41) 45:04 (43) 52:24 (45) 57:28 (44) 59:21 (44) 65:12 (44) 70:28 (46) 75:00 (46)     76:37 (45)
46 Martin Eriksson OK Södertörn 76:45 06:37 (45) 02:43 (37) 12:46 (46) 04:05 (41) 10:05 (47) 02:49 (34) 05:18 (39) 05:40 (49) 03:37 (43) 04:16 (39) 01:41 (35) 06:21 (46) 04:28 (34) 04:22 (41)     01:57 (45)
        06:37 (45) 09:20 (44) 22:06 (46) 26:11 (46) 36:16 (48) 39:05 (46) 44:23 (46) 50:03 (47) 53:40 (46) 57:56 (45) 59:37 (45) 65:58 (46) 70:26 (45) 74:48 (45)     76:45 (46)
47 Gunnar Hellström Haninge SOK 80:33 06:21 (43) 02:48 (39) 09:56 (34) 05:10 (47) 09:18 (44) 04:26 (45) 10:44 (49) 02:21 (16) 03:46 (46) 04:43 (42) 01:39 (32) 08:07 (48) 05:05 (43) 04:23 (42)     01:46 (42)
        06:21 (43) 09:09 (43) 19:05 (40) 24:15 (43) 33:33 (42) 37:59 (45) 48:43 (48) 51:04 (48) 54:50 (48) 59:33 (47) 61:12 (47) 69:19 (47) 74:24 (47) 78:47 (47)     80:33 (47)
48 Bo Winander Järfälla OK 93:14 18:30 (50) 02:51 (41) 12:40 (45) 04:58 (46) 08:27 (41) 04:09 (42) 06:28 (46) 06:11 (50) 04:07 (47) 06:13 (48) 01:53 (43) 06:13 (45) 04:54 (42) 03:56 (34)     01:44 (40)
        18:30 (50) 21:21 (50) 34:01 (50) 38:59 (50) 47:26 (50) 51:35 (50) 58:03 (49) 64:14 (49) 68:21 (49) 74:34 (49) 76:27 (49) 82:40 (48) 87:34 (49) 91:30 (48)     93:14 (48)
49 Lennart Lagerström Gustavsbergs OK 95:56 05:00 (40) 03:16 (48) 11:34 (43) 05:21 (49) 09:33 (45) 12:08 (50) 17:51 (50) 03:15 (41) 03:30 (40) 05:18 (46) 02:08 (49) 05:46 (39) 04:37 (37) 04:30 (44)     02:09 (49)
        05:00 (40) 08:16 (42) 19:50 (42) 25:11 (44) 34:44 (44) 46:52 (49) 64:43 (50) 67:58 (50) 71:28 (50) 76:46 (50) 78:54 (50) 84:40 (50) 89:17 (50) 93:47 (49)     95:56 (49)
50 Mikael Engver OK Älvsjö-Örby 96:46 04:04 (35) 02:01 (9) 14:39 (49) 02:29 (17) 05:32 (7) 01:45 (5) 06:17 (45) 03:48 (44) 02:48 (28) 23:16 (50) 02:55 (50) 13:30 (50) 04:29 (35) 07:48 (50)     01:25 (29)
        04:04 (35) 06:05 (27) 20:44 (43) 23:13 (42) 28:45 (33) 30:30 (30) 36:47 (34) 40:35 (35) 43:23 (34) 66:39 (48) 69:34 (48) 83:04 (49) 87:33 (48) 95:21 (50)     96:46 (50)
- Tommy Svensson Hellas Orientering 80:44 04:08   02:47   21:09   03:42   08:46   02:39   05:31   06:12   03:54   04:37   01:51   06:43   06:40           02:05  
        04:08   06:55   28:04   31:46   40:32   43:11   48:42   54:54   58:48   63:25   65:16   71:59   78:39           80:44  
- Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 81:02 14:40   12:04   06:02   08:06   02:33   05:46   02:54   05:07   04:22   01:48   06:17   05:14   04:31           01:38  
        14:40   26:44   32:46   40:52   43:25   49:11   52:05   57:12   61:34   63:22   69:39   74:53   79:24           81:02  
- Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 388:46 04:25   03:46   14:35   03:58                                               362:02  
        04:25   08:11   22:46   26:44                                               388:46  
                                                                       
                                                                       
Plac Bana C - 2,9 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10                       Mål  
1 Per Ljung Centrum OK 36:35 03:02 (6) 02:08 (1) 01:49 (1) 06:16 (4) 05:40 (4) 02:45 (1) 04:13 (1) 03:35 (1) 03:36 (3) 02:36 (1)                     00:55 (1)
        03:02 (6) 05:10 (2) 06:59 (1) 13:15 (1) 18:55 (1) 21:40 (1) 25:53 (1) 29:28 (1) 33:04 (1) 35:40 (1)                     36:35 (1)
2 Lars Waernulf Skarpnäcks OL 39:56 02:17 (1) 02:20 (2) 02:41 (6) 07:02 (9) 06:10 (10) 02:57 (3) 04:16 (2) 04:26 (4) 03:46 (7) 02:52 (3)                     01:09 (2)
        02:17 (1) 04:37 (1) 07:18 (2) 14:20 (3) 20:30 (4) 23:27 (2) 27:43 (2) 32:09 (2) 35:55 (2) 38:47 (2)                     39:56 (2)
3 Sven Hedman Attunda OK 42:42 02:37 (3) 02:51 (3) 02:25 (3) 06:42 (6) 05:52 (7) 04:10 (22) 04:34 (4) 04:12 (2) 03:56 (9) 03:22 (4)                     02:01 (29)
        02:37 (3) 05:28 (4) 07:53 (4) 14:35 (5) 20:27 (3) 24:37 (4) 29:11 (3) 33:23 (3) 37:19 (3) 40:41 (3)                     42:42 (3)
4 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 43:20 02:46 (4) 02:58 (5) 02:31 (4) 06:12 (3) 06:40 (18) 03:27 (8) 05:11 (8) 04:34 (5) 04:13 (14) 03:24 (5)                     01:24 (7)
        02:46 (4) 05:44 (5) 08:15 (5) 14:27 (4) 21:07 (5) 24:34 (3) 29:45 (4) 34:19 (4) 38:32 (5) 41:56 (4)                     43:20 (4)
5 Reijo Korhonen Haninge SOK 43:38 03:02 (6) 03:01 (6) 02:33 (5) 06:59 (8) 05:43 (5) 03:33 (10) 05:19 (11) 04:59 (14) 03:16 (2) 03:42 (9)                     01:31 (12)
        03:02 (6) 06:03 (6) 08:36 (6) 15:35 (6) 21:18 (6) 24:51 (5) 30:10 (5) 35:09 (5) 38:25 (4) 42:07 (5)                     43:38 (5)
6 Rune Carlsson Sundbybergs IK 44:30 02:56 (5) 03:29 (10) 04:36 (33) 05:54 (1) 06:11 (11) 03:41 (14) 04:52 (5) 04:57 (12) 03:39 (5) 02:50 (2)                     01:25 (8)
        02:56 (5) 06:25 (7) 11:01 (17) 16:55 (9) 23:06 (7) 26:47 (8) 31:39 (6) 36:36 (7) 40:15 (7) 43:05 (6)                     44:30 (6)
7 Rune Rådström Snättringe SK 46:09 03:03 (8) 04:27 (26) 03:02 (12) 07:09 (10) 05:28 (1) 03:34 (11) 05:22 (12) 04:39 (7) 04:04 (13) 03:27 (6)                     01:54 (24)
        03:03 (8) 07:30 (16) 10:32 (13) 17:41 (12) 23:09 (8) 26:43 (7) 32:05 (8) 36:44 (8) 40:48 (8) 44:15 (7)                     46:09 (7)
8 Lars Olavi Peldan Enebybergs IF 46:40 03:46 (18) 03:17 (8) 02:58 (11) 06:37 (5) 07:44 (26) 02:47 (2) 04:33 (3) 04:19 (3) 03:58 (11) 05:13 (26)                     01:28 (10)
        03:46 (18) 07:03 (11) 10:01 (9) 16:38 (7) 24:22 (11) 27:09 (9) 31:42 (7) 36:01 (6) 39:59 (6) 45:12 (8)                     46:40 (8)
9 Olle Arman Nyköpings OK 47:05 03:07 (9) 03:53 (20) 03:11 (14) 07:29 (12) 05:52 (7) 03:38 (12) 05:36 (13) 04:58 (13) 03:54 (8) 03:46 (11)                     01:41 (16)
        03:07 (9) 07:00 (10) 10:11 (11) 17:40 (11) 23:32 (10) 27:10 (10) 32:46 (10) 37:44 (9) 41:38 (9) 45:24 (9)                     47:05 (9)
10 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 47:52 03:41 (16) 03:30 (11) 03:21 (17) 07:20 (11) 06:37 (15) 04:23 (23) 05:15 (10) 04:49 (10) 03:59 (12) 03:37 (8)                     01:20 (6)
        03:41 (16) 07:11 (13) 10:32 (13) 17:52 (13) 24:29 (12) 28:52 (13) 34:07 (12) 38:56 (12) 42:55 (11) 46:32 (10)                     47:52 (10)
11 Håkan Boije Attunda OK 48:09 03:09 (10) 03:31 (12) 02:46 (8) 08:01 (15) 05:58 (9) 03:11 (5) 06:05 (20) 05:10 (16) 04:56 (17) 03:48 (12)                     01:34 (15)
        03:09 (10) 06:40 (8) 09:26 (7) 17:27 (10) 23:25 (9) 26:36 (6) 32:41 (9) 37:51 (10) 42:47 (10) 46:35 (11)                     48:09 (11)
12 Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK 48:21 02:31 (2) 02:55 (4) 02:06 (2) 06:11 (2) 05:36 (3) 09:27 (38) 05:40 (15) 04:36 (6) 04:30 (16) 03:32 (7)                     01:17 (4)
        02:31 (2) 05:26 (3) 07:32 (3) 13:43 (2) 19:19 (2) 28:46 (12) 34:26 (13) 39:02 (13) 43:32 (12) 47:04 (12)                     48:21 (12)
13 Maria Ehn Tullinge SK 49:20 03:19 (13) 03:58 (22) 02:46 (8) 08:14 (17) 06:35 (14) 03:14 (6) 05:43 (16) 04:47 (9) 05:12 (20) 04:07 (16)                     01:25 (8)
        03:19 (13) 07:17 (15) 10:03 (10) 18:17 (14) 24:52 (13) 28:06 (11) 33:49 (11) 38:36 (11) 43:48 (14) 47:55 (14)                     49:20 (13)
13 Inga Johansson Nyköpings OK 49:20 04:04 (23) 03:12 (7) 02:42 (7) 06:53 (7) 10:10 (32) 03:32 (9) 05:12 (9) 04:46 (8) 03:10 (1) 04:09 (17)                     01:30 (11)
        04:04 (23) 07:16 (14) 09:58 (8) 16:51 (8) 27:01 (17) 30:33 (17) 35:45 (16) 40:31 (16) 43:41 (13) 47:50 (13)                     49:20 (13)
15 Helena Korhonen Haninge SOK 49:45 05:19 (30) 03:33 (13) 02:52 (10) 08:06 (16) 05:51 (6) 03:40 (13) 05:54 (19) 05:03 (15) 03:43 (6) 04:02 (15)                     01:42 (17)
        05:19 (30) 08:52 (24) 11:44 (21) 19:50 (19) 25:41 (15) 29:21 (15) 35:15 (15) 40:18 (15) 44:01 (15) 48:03 (15)                     49:45 (15)
16 Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 51:05 03:22 (14) 03:44 (16) 03:45 (24) 07:51 (14) 06:38 (16) 03:49 (16) 05:38 (14) 04:51 (11) 04:58 (18) 04:43 (22)                     01:46 (18)
        03:22 (14) 07:06 (12) 10:51 (15) 18:42 (15) 25:20 (14) 29:09 (14) 34:47 (14) 39:38 (14) 44:36 (16) 49:19 (16)                     51:05 (16)
17 Jan Olof Norén Järla Orientering 51:56 03:29 (15) 04:06 (23) 03:33 (23) 08:33 (20) 06:18 (12) 03:54 (18) 06:15 (21) 05:27 (18) 04:21 (15) 04:01 (14)                     01:59 (27)
        03:29 (15) 07:35 (17) 11:08 (19) 19:41 (17) 25:59 (16) 29:53 (16) 36:08 (17) 41:35 (17) 45:56 (17) 49:57 (17)                     51:56 (17)
18 Tina Klang Hellas Orientering 57:29 04:01 (22) 05:48 (35) 03:58 (28) 10:08 (31) 06:29 (13) 03:52 (17) 05:03 (6) 05:14 (17) 06:53 (29) 04:17 (20)                     01:46 (19)
        04:01 (22) 09:49 (30) 13:47 (30) 23:55 (30) 30:24 (23) 34:16 (20) 39:19 (18) 44:33 (18) 51:26 (18) 55:43 (18)                     57:29 (18)
19 John Östlund Sundbybergs IK 58:04 05:27 (32) 09:42 (39) 03:30 (22) 08:25 (19) 05:35 (2) 05:29 (27) 05:05 (7) 05:29 (19) 03:56 (9) 03:54 (13)                     01:32 (13)
        05:27 (32) 15:09 (38) 18:39 (37) 27:04 (33) 32:39 (30) 38:08 (31) 43:13 (24) 48:42 (21) 52:38 (19) 56:32 (19)                     58:04 (19)
20 Kalle Högberg OK Södertörn 60:43 07:42 (37) 03:44 (16) 06:13 (38) 09:10 (25) 06:58 (19) 04:04 (20) 05:47 (18) 06:24 (26) 05:07 (19) 04:15 (19)                     01:19 (5)
        07:42 (37) 11:26 (34) 17:39 (34) 26:49 (32) 33:47 (31) 37:51 (29) 43:38 (27) 50:02 (25) 55:09 (23) 59:24 (20)                     60:43 (20)
21 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 61:47 03:14 (11) 03:38 (15) 03:20 (16) 11:03 (34) 06:39 (17) 07:34 (37) 06:54 (25) 05:30 (20) 06:59 (30) 04:56 (25)                     02:00 (28)
        03:14 (11) 06:52 (9) 10:12 (12) 21:15 (21) 27:54 (18) 35:28 (23) 42:22 (21) 47:52 (20) 54:51 (22) 59:47 (21)                     61:47 (21)
22 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 62:02 04:19 (25) 04:19 (25) 03:27 (20) 09:57 (28) 07:19 (22) 04:59 (26) 07:28 (29) 07:48 (30) 05:42 (23) 04:53 (23)                     01:51 (21)
        04:19 (25) 08:38 (22) 12:05 (22) 22:02 (23) 29:21 (20) 34:20 (21) 41:48 (20) 49:36 (24) 55:18 (24) 60:11 (22)                     62:02 (22)
23 Lennart Sjöstål Klubblös 63:08 04:45 (28) 04:40 (28) 03:28 (21) 10:00 (29) 07:22 (23) 04:58 (24) 07:31 (30) 07:49 (31) 05:36 (21) 04:54 (24)                     02:05 (30)
        04:45 (28) 09:25 (27) 12:53 (24) 22:53 (26) 30:15 (22) 35:13 (22) 42:44 (23) 50:33 (26) 56:09 (25) 61:03 (23)                     63:08 (23)
24 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 64:14 04:40 (27) 04:30 (27) 03:54 (27) 10:07 (30) 07:25 (25) 04:58 (24) 07:44 (32) 06:09 (24) 06:46 (27) 05:55 (32)                     02:06 (31)
        04:40 (27) 09:10 (25) 13:04 (26) 23:11 (29) 30:36 (24) 35:34 (24) 43:18 (25) 49:27 (23) 56:13 (26) 62:08 (24)                     64:14 (24)
25 Jan Larsson Tullinge SK 64:39 04:39 (26) 03:48 (19) 03:48 (26) 10:50 (33) 08:51 (30) 05:54 (30) 06:36 (23) 07:12 (28) 06:32 (26) 04:33 (21)                     01:56 (26)
        04:39 (26) 08:27 (21) 12:15 (23) 23:05 (27) 31:56 (27) 37:50 (27) 44:26 (28) 51:38 (28) 58:10 (27) 62:43 (25)                     64:39 (25)
26 Roland Löwgren Spårvägens OK 65:13 03:18 (12) 06:21 (36) 03:19 (15) 08:43 (22) 07:24 (24) 04:05 (21) 08:04 (34) 05:52 (23) 07:12 (31) 08:27 (37)                     02:28 (35)
        03:18 (12) 09:39 (29) 12:58 (25) 21:41 (22) 29:05 (19) 33:10 (18) 41:14 (19) 47:06 (19) 54:18 (20) 62:45 (26)                     65:13 (26)
27 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 65:54 03:55 (19) 05:27 (32) 04:00 (30) 09:22 (27) 08:48 (29) 06:18 (32) 07:03 (27) 05:49 (21) 07:42 (34) 05:15 (27)                     02:15 (34)
        03:55 (19) 09:22 (26) 13:22 (27) 22:44 (24) 31:32 (26) 37:50 (27) 44:53 (29) 50:42 (27) 58:24 (28) 63:39 (27)                     65:54 (27)
28 Ronny Hedlund OK Södertörn 65:56 04:00 (20) 05:30 (34) 03:58 (28) 09:19 (26) 07:09 (21) 05:59 (31) 06:38 (24) 06:20 (25) 05:37 (22) 09:35 (38)                     01:51 (21)
        04:00 (20) 09:30 (28) 13:28 (29) 22:47 (25) 29:56 (21) 35:55 (26) 42:33 (22) 48:53 (22) 54:30 (21) 64:05 (28)                     65:56 (28)
29 Carin Runqvist Järfälla OK 69:25 04:00 (20) 03:46 (18) 03:10 (13) 08:52 (23) 24:13 (39) 03:54 (18) 05:44 (17) 05:49 (21) 03:38 (4) 04:12 (18)                     02:07 (32)
        04:00 (20) 07:46 (20) 10:56 (16) 19:48 (18) 44:01 (34) 47:55 (34) 53:39 (33) 59:28 (32) 63:06 (31) 67:18 (29)                     69:25 (29)
30 Per Geijer FM IF 71:49 04:13 (24) 03:26 (9) 03:26 (19) 08:17 (18) 11:17 (34) 03:05 (4) 13:32 (39) 08:23 (33) 06:31 (25) 07:44 (36)                     01:55 (25)
        04:13 (24) 07:39 (18) 11:05 (18) 19:22 (16) 30:39 (25) 33:44 (19) 47:16 (31) 55:39 (30) 62:10 (30) 69:54 (30)                     71:49 (30)
31 Margareta Granberg OK Älvsjö-Örby 72:45 05:29 (33) 04:50 (30) 04:42 (34) 12:15 (37) 08:02 (27) 06:35 (33) 08:14 (35) 07:26 (29) 07:23 (33) 05:16 (28)                     02:33 (36)
        05:29 (33) 10:19 (31) 15:01 (31) 27:16 (34) 35:18 (32) 41:53 (32) 50:07 (32) 57:33 (31) 64:56 (32) 70:12 (31)                     72:45 (31)
32 Björn Stolt OK Ravinen 73:16 03:44 (17) 03:55 (21) 03:46 (25) 11:45 (36) 09:08 (31) 05:43 (28) 07:41 (31) 08:18 (32) 05:48 (24) 11:14 (39)                     02:14 (33)
        03:44 (17) 07:39 (18) 11:25 (20) 23:10 (28) 32:18 (29) 38:01 (30) 45:42 (30) 54:00 (29) 59:48 (29) 71:02 (32)                     73:16 (32)
33 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 78:37 05:17 (29) 03:34 (14) 04:31 (31) 07:50 (13) 23:21 (38) 03:21 (7) 07:25 (28) 08:35 (34) 09:25 (37) 03:45 (10)                     01:33 (14)
        05:17 (29) 08:51 (23) 13:22 (27) 21:12 (20) 44:33 (35) 47:54 (33) 55:19 (34) 63:54 (34) 73:19 (34) 77:04 (33)                     78:37 (33)
34 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 81:14 07:03 (36) 04:17 (24) 04:45 (35) 08:53 (24) 07:01 (20) 03:47 (15) 07:44 (32) 16:34 (39) 12:56 (39) 06:28 (34)                     01:46 (18)
        07:03 (36) 11:20 (33) 16:05 (32) 24:58 (31) 31:59 (28) 35:46 (25) 43:30 (26) 60:04 (33) 73:00 (33) 79:28 (34)                     81:14 (34)
35 Björn Simons Sundbybergs IK 81:16 09:15 (38) 05:27 (32) 08:58 (39) 10:29 (32) 11:27 (35) 05:49 (29) 06:55 (26) 08:55 (35) 06:51 (28) 05:57 (33)                     01:13 (3)
        09:15 (38) 14:42 (37) 23:40 (38) 34:09 (38) 45:36 (38) 51:25 (36) 58:20 (35) 67:15 (35) 74:06 (35) 80:03 (35)                     81:16 (35)
36 Kenneth Berglund Hellas Orientering 86:39 05:49 (35) 04:41 (29) 06:01 (37) 11:37 (35) 10:30 (33) 10:25 (39) 10:21 (36) 09:46 (36) 08:00 (35) 06:42 (35)                     02:47 (39)
        05:49 (35) 10:30 (32) 16:31 (33) 28:08 (35) 38:38 (33) 49:03 (35) 59:24 (36) 69:10 (36) 77:10 (36) 83:52 (36)                     86:39 (36)
37 Annika Hillgren OK Södertörn 93:09 05:20 (31) 08:26 (38) 04:49 (36) 13:42 (38) 12:41 (37) 07:16 (35) 11:05 (38) 11:03 (37) 10:31 (38) 05:33 (30)                     02:43 (38)
        05:20 (31) 13:46 (35) 18:35 (36) 32:17 (36) 44:58 (36) 52:14 (37) 63:19 (37) 74:22 (37) 84:53 (38) 90:26 (37)                     93:09 (37)
37 Margaretha Nylund OK Södertörn 93:09 05:29 (33) 08:23 (37) 04:34 (32) 14:09 (39) 12:30 (36) 07:18 (36) 11:01 (37) 12:06 (38) 09:22 (36) 05:38 (31)                     02:39 (37)
        05:29 (33) 13:52 (36) 18:26 (35) 32:35 (37) 45:05 (37) 52:23 (38) 63:24 (38) 75:30 (38) 84:52 (37) 90:30 (38)                     93:09 (37)
39 Margareta Hallmén Attunda OK 105:48 46:01 (39) 04:53 (31) 03:21 (17) 08:40 (21) 08:23 (28) 06:37 (34) 06:30 (22) 06:45 (27) 07:21 (32) 05:25 (29)                     01:52 (23)
        46:01 (39) 50:54 (39) 54:15 (39) 62:55 (39) 71:18 (39) 77:55 (39) 84:25 (39) 91:10 (39) 98:31 (39) 103:56 (39)                     105:48 (39)
- Anki Landarv Klubblös 62:39 03:50   19:15   09:51   07:29   07:06   04:45   04:16   04:12                               01:55  
        03:50   23:05   32:56   40:25   47:31   52:16   56:32   60:44                               62:39  
                                                                       
                                                                       
Plac Bana D - 1,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5                                           Mål  
1 Hans Eriksson Hellas Orientering 31:18 07:32 (1) 07:02 (1) 04:22 (1) 06:01 (1) 03:15 (1)                                         03:06 (4)
        07:32 (1) 14:34 (1) 18:56 (1) 24:57 (1) 28:12 (1)                                         31:18 (1)
2 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 35:14 10:44 (5) 07:31 (2) 04:28 (2) 06:35 (3) 03:22 (2)                                         02:34 (1)
        10:44 (5) 18:15 (4) 22:43 (3) 29:18 (2) 32:40 (2)                                         35:14 (2)
3 Berit Lindunger Haninge SOK 36:36 08:47 (3) 08:01 (3) 05:09 (3) 07:38 (4) 04:08 (4)                                         02:53 (3)
        08:47 (3) 16:48 (2) 21:57 (2) 29:35 (3) 33:43 (3)                                         36:36 (3)
4 Olof Rudin Tumba-Mälarhöjden OK 39:02 08:03 (2) 09:37 (5) 06:42 (5) 06:26 (2) 04:32 (5)                                         03:42 (6)
        08:03 (2) 17:40 (3) 24:22 (4) 30:48 (4) 35:20 (4)                                         39:02 (4)
5 Errol Wicksell Hellas Orientering 45:30 10:41 (4) 09:56 (6) 05:43 (4) 10:09 (7) 05:00 (6)                                         04:01 (7)
        10:41 (4) 20:37 (5) 26:20 (5) 36:29 (5) 41:29 (5)                                         45:30 (5)
6 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 46:50 13:10 (7) 08:51 (4) 09:51 (8) 08:12 (6) 04:03 (3)                                         02:43 (2)
        13:10 (7) 22:01 (6) 31:52 (6) 40:04 (6) 44:07 (6)                                         46:50 (6)
7 Anders Johansson Nyköpings OK 50:24 11:07 (6) 12:56 (7) 09:46 (7) 07:48 (5) 05:08 (7)                                         03:39 (5)
        11:07 (6) 24:03 (7) 33:49 (7) 41:37 (7) 46:45 (7)                                         50:24 (7)
8 Mats Halvarez Klubblös 73:15 17:11 (8) 13:29 (8) 07:41 (6) 23:33 (8) 06:18 (8)                                         05:03 (8)
        17:11 (8) 30:40 (8) 38:21 (8) 61:54 (8) 68:12 (8)                                         73:15 (8)
- Pyttan Asplund OK Södertörn 358:43 45:09   09:38                                                       303:56  
        45:09   54:47                                                       358:43