Sträcktider Luffarligan Kanaaanbadet, Grimsta                                                      
  2020-09-02 Svarta tider är sträcktider                                                            
    Blå tider är från start                                                                  
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                            
                                                                       
Plac Bana A - 5,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   Mål  
1 Casper Giding KIF 34:40 01:52 (1) 01:54 (1) 03:08 (1) 00:38 (1) 03:11 (1) 01:49 (1) 03:36 (1) 03:39 (1) 00:59 (1) 02:04 (1) 01:14 (1) 05:34 (1) 01:12 (1) 02:02 (2) 01:23 (1) 00:25 (2)
        01:52 (1) 03:46 (1) 06:54 (1) 07:32 (1) 10:43 (1) 12:32 (1) 16:08 (1) 19:47 (1) 20:46 (1) 22:50 (1) 24:04 (1) 29:38 (1) 30:50 (1) 32:52 (1) 34:15 (1) 34:40 (1)
2 Anders Back Klubblös 41:20 02:36 (9) 03:10 (9) 04:21 (4) 00:57 (9) 03:56 (3) 01:59 (2) 03:43 (2) 03:47 (2) 01:14 (5) 02:26 (3) 01:25 (3) 06:37 (5) 01:27 (5) 01:51 (1) 01:27 (2) 00:24 (1)
        02:36 (9) 05:46 (8) 10:07 (4) 11:04 (6) 15:00 (5) 16:59 (2) 20:42 (2) 24:29 (2) 25:43 (2) 28:09 (2) 29:34 (2) 36:11 (2) 37:38 (2) 39:29 (2) 40:56 (2) 41:20 (2)
3 Mattias Berglund Bromma-Vällingby SOK 42:57 01:55 (3) 02:36 (2) 04:51 (6) 00:55 (7) 04:25 (6) 02:28 (3) 04:04 (4) 04:22 (5) 01:09 (3) 02:40 (4) 01:42 (5) 05:42 (2) 01:32 (6) 02:21 (6) 01:48 (5) 00:27 (3)
        01:55 (3) 04:31 (2) 09:22 (3) 10:17 (3) 14:42 (3) 17:10 (3) 21:14 (3) 25:36 (3) 26:45 (3) 29:25 (3) 31:07 (4) 36:49 (3) 38:21 (3) 40:42 (3) 42:30 (3) 42:57 (3)
4 Fredrik Tarberg Bromma-Vällingby SOK 43:43 01:52 (1) 02:42 (3) 04:15 (3) 01:00 (10) 03:45 (2) 04:29 (10) 04:02 (3) 04:11 (3) 01:06 (2) 02:21 (2) 01:17 (2) 06:35 (4) 01:21 (3) 02:14 (3) 02:03 (6) 00:30 (4)
        01:52 (1) 04:34 (3) 08:49 (2) 09:49 (2) 13:34 (2) 18:03 (5) 22:05 (4) 26:16 (4) 27:22 (4) 29:43 (4) 31:00 (3) 37:35 (4) 38:56 (4) 41:10 (4) 43:13 (4) 43:43 (4)
5 Nick Barrable OK Ravinen 44:48 02:28 (7) 03:08 (7) 04:32 (5) 00:43 (2) 03:59 (5) 02:42 (4) 04:51 (7) 04:17 (4) 01:12 (4) 02:47 (5) 01:51 (7) 06:22 (3) 01:24 (4) 02:14 (3) 01:42 (3) 00:36 (9)
        02:28 (7) 05:36 (7) 10:08 (5) 10:51 (4) 14:50 (4) 17:32 (4) 22:23 (5) 26:40 (5) 27:52 (5) 30:39 (5) 32:30 (5) 38:52 (5) 40:16 (5) 42:30 (5) 44:12 (5) 44:48 (5)
6 Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF 49:43 02:20 (4) 02:50 (4) 05:37 (9) 00:46 (3) 04:35 (7) 02:42 (4) 04:37 (6) 04:54 (8) 01:25 (7) 02:57 (6) 02:21 (11) 07:22 (7) 02:06 (10) 02:26 (7) 02:11 (7) 00:34 (6)
        02:20 (4) 05:10 (4) 10:47 (9) 11:33 (9) 16:08 (7) 18:50 (7) 23:27 (7) 28:21 (7) 29:46 (6) 32:43 (6) 35:04 (6) 42:26 (6) 44:32 (6) 46:58 (6) 49:09 (6) 49:43 (6)
7 Mattias Skeppling OK Södertörn 50:20 02:21 (5) 02:53 (6) 04:58 (7) 00:48 (4) 05:13 (9) 03:13 (8) 05:04 (8) 04:40 (6) 01:22 (6) 03:05 (7) 01:48 (6) 07:19 (6) 01:50 (8) 02:59 (9) 02:13 (8) 00:34 (6)
        02:21 (5) 05:14 (5) 10:12 (6) 11:00 (5) 16:13 (8) 19:26 (8) 24:30 (8) 29:10 (8) 30:32 (7) 33:37 (7) 35:25 (7) 42:44 (7) 44:34 (7) 47:33 (7) 49:46 (7) 50:20 (7)
8 P-O Ivarsson Haninge SOK 52:20 03:41 (11) 02:51 (5) 03:58 (2) 00:56 (8) 03:58 (4) 03:11 (7) 04:21 (5) 04:50 (7) 04:45 (12) 04:59 (12) 01:35 (4) 07:28 (8) 01:15 (2) 02:15 (5) 01:42 (3) 00:35 (8)
        03:41 (11) 06:32 (10) 10:30 (7) 11:26 (8) 15:24 (6) 18:35 (6) 22:56 (6) 27:46 (6) 32:31 (8) 37:30 (8) 39:05 (8) 46:33 (8) 47:48 (8) 50:03 (8) 51:45 (8) 52:20 (8)
9 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 56:29 02:22 (6) 03:08 (7) 05:02 (8) 00:52 (6) 05:09 (8) 03:08 (6) 07:34 (12) 05:20 (9) 02:36 (11) 03:14 (8) 02:00 (9) 08:16 (9) 01:43 (7) 03:10 (10) 02:14 (10) 00:41 (12)
        02:22 (6) 05:30 (6) 10:32 (8) 11:24 (7) 16:33 (9) 19:41 (9) 27:15 (9) 32:35 (9) 35:11 (9) 38:25 (9) 40:25 (9) 48:41 (9) 50:24 (9) 53:34 (9) 55:48 (9) 56:29 (9)
10 Per Helén Söders-Tyresö 64:54 02:32 (8) 04:24 (12) 06:25 (10) 00:48 (4) 05:41 (10) 04:36 (11) 05:19 (10) 10:10 (12) 01:44 (9) 04:12 (11) 01:57 (8) 09:14 (10) 02:14 (12) 02:52 (8) 02:13 (8) 00:33 (5)
        02:32 (8) 06:56 (11) 13:21 (10) 14:09 (10) 19:50 (10) 24:26 (10) 29:45 (10) 39:55 (10) 41:39 (10) 45:51 (10) 47:48 (10) 57:02 (10) 59:16 (10) 62:08 (10) 64:21 (10) 64:54 (10)
11 Christer Hördell Söders-Tyresö 67:38 03:01 (10) 03:25 (10) 13:23 (12) 01:03 (11) 05:45 (11) 04:10 (9) 05:12 (9) 05:30 (10) 02:29 (10) 03:30 (9) 02:09 (10) 09:36 (11) 02:04 (9) 03:23 (11) 02:18 (11) 00:40 (11)
        03:01 (10) 06:26 (9) 19:49 (12) 20:52 (12) 26:37 (12) 30:47 (12) 35:59 (11) 41:29 (11) 43:58 (11) 47:28 (11) 49:37 (11) 59:13 (11) 61:17 (11) 64:40 (11) 66:58 (11) 67:38 (11)
12 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 76:01 04:08 (12) 04:02 (11) 06:52 (11) 01:17 (12) 06:54 (12) 07:23 (12) 06:07 (11) 09:00 (11) 01:42 (8) 03:45 (10) 02:27 (12) 10:30 (12) 02:08 (11) 03:40 (12) 05:27 (12) 00:39 (10)
        04:08 (12) 08:10 (12) 15:02 (11) 16:19 (11) 23:13 (11) 30:36 (11) 36:43 (12) 45:43 (12) 47:25 (12) 51:10 (12) 53:37 (12) 64:07 (12) 66:15 (12) 69:55 (12) 75:22 (12) 76:01 (12)
                                                                       
                                                                       
Plac Bana B - 4,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   Mål  
1 Tommy Holmér Väsby OK 31:59 01:47 (1) 02:45 (2) 04:02 (1) 00:48 (6) 03:42 (1) 03:00 (6) 04:25 (1) 03:46 (1) 01:09 (1) 02:20 (1) 02:15 (1) 01:19 (3)             00:41 (1)
        01:47 (1) 04:32 (1) 08:34 (1) 09:22 (1) 13:04 (1) 16:04 (1) 20:29 (1) 24:15 (1) 25:24 (1) 27:44 (1) 29:59 (1) 31:18 (1)             31:59 (1)
2 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 35:10 02:08 (2) 03:00 (6) 04:21 (3) 00:42 (1) 04:02 (2) 02:50 (2) 04:38 (2) 04:11 (2) 01:34 (15) 03:09 (7) 02:28 (2) 01:13 (1)             00:54 (3)
        02:08 (2) 05:08 (2) 09:29 (2) 10:11 (2) 14:13 (2) 17:03 (2) 21:41 (2) 25:52 (2) 27:26 (2) 30:35 (2) 33:03 (2) 34:16 (2)             35:10 (2)
3 Björn Reger Söders-Tyresö 38:34 02:25 (4) 02:55 (3) 04:49 (4) 00:44 (4) 05:16 (9) 03:09 (8) 04:39 (3) 05:02 (5) 01:20 (5) 03:09 (7) 02:30 (3) 01:38 (14)             00:58 (4)
        02:25 (4) 05:20 (4) 10:09 (3) 10:53 (3) 16:09 (3) 19:18 (3) 23:57 (3) 28:59 (3) 30:19 (3) 33:28 (3) 35:58 (3) 37:36 (3)             38:34 (3)
4 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 39:29 02:46 (11) 04:08 (19) 04:50 (5) 00:48 (6) 05:23 (12) 02:30 (1) 05:16 (7) 04:22 (3) 01:25 (7) 02:58 (3) 02:57 (10) 01:13 (1)             00:53 (2)
        02:46 (11) 06:54 (17) 11:44 (9) 12:32 (9) 17:55 (10) 20:25 (5) 25:41 (5) 30:03 (4) 31:28 (4) 34:26 (4) 37:23 (4) 38:36 (4)             39:29 (4)
5 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 41:16 02:48 (12) 02:58 (5) 05:15 (9) 01:08 (18) 05:28 (15) 02:53 (3) 04:57 (4) 05:37 (12) 01:24 (6) 03:12 (9) 03:04 (16) 01:29 (9)             01:03 (11)
        02:48 (12) 05:46 (7) 11:01 (6) 12:09 (7) 17:37 (7) 20:30 (6) 25:27 (4) 31:04 (5) 32:28 (5) 35:40 (5) 38:44 (5) 40:13 (5)             41:16 (5)
6 Lars Öhrman Stockholms OK 42:07 02:38 (7) 03:06 (7) 05:16 (10) 00:42 (1) 05:17 (10) 03:14 (12) 05:30 (10) 05:43 (15) 01:39 (18) 03:43 (17) 02:50 (5) 01:28 (8)             01:01 (7)
        02:38 (7) 05:44 (6) 11:00 (5) 11:42 (5) 16:59 (5) 20:13 (4) 25:43 (6) 31:26 (6) 33:05 (6) 36:48 (7) 39:38 (6) 41:06 (6)             42:07 (6)
7 Marie Malmborg Söders-Tyresö 42:54 02:55 (16) 03:34 (12) 06:00 (14) 00:48 (6) 05:33 (17) 02:57 (4) 05:00 (6) 05:32 (10) 01:19 (2) 03:01 (4) 03:42 (20) 01:25 (5)             01:08 (18)
        02:55 (16) 06:29 (9) 12:29 (12) 13:17 (12) 18:50 (12) 21:47 (11) 26:47 (8) 32:19 (7) 33:38 (7) 36:39 (6) 40:21 (7) 41:46 (7)             42:54 (7)
8 Jan Kihl Sundbybergs IK 43:30 02:22 (3) 02:57 (4) 05:04 (6) 00:52 (9) 04:54 (4) 05:28 (27) 04:59 (5) 05:52 (19) 01:30 (13) 03:39 (16) 02:45 (4) 02:04 (23)             01:04 (12)
        02:22 (3) 05:19 (3) 10:23 (4) 11:15 (4) 16:09 (3) 21:37 (9) 26:36 (7) 32:28 (8) 33:58 (8) 37:37 (8) 40:22 (8) 42:26 (8)             43:30 (8)
9 Lennart Hävrén Tullinge SK 44:25 02:39 (8) 03:17 (10) 05:14 (8) 01:03 (16) 05:34 (18) 03:12 (9) 05:53 (11) 06:12 (23) 01:41 (19) 03:48 (20) 02:58 (13) 01:45 (18)             01:09 (20)
        02:39 (8) 05:56 (8) 11:10 (7) 12:13 (8) 17:47 (9) 20:59 (8) 26:52 (9) 33:04 (9) 34:45 (9) 38:33 (10) 41:31 (10) 43:16 (9)             44:25 (9)
10 Stefan Persson Södertälje-Nykvarn OF 44:46 03:00 (18) 03:36 (13) 05:34 (12) 00:53 (10) 05:01 (6) 03:38 (19) 06:33 (20) 05:11 (6) 01:34 (15) 03:20 (12) 03:01 (14) 02:20 (26)             01:05 (14)
        03:00 (18) 06:36 (13) 12:10 (10) 13:03 (10) 18:04 (11) 21:42 (10) 28:15 (10) 33:26 (10) 35:00 (10) 38:20 (9) 41:21 (9) 43:41 (10)             44:46 (10)
11 Leo Larsson Mälarhöjden 44:50 02:52 (14) 03:52 (15) 06:26 (20) 00:44 (4) 05:13 (8) 03:33 (17) 06:37 (22) 05:32 (10) 01:25 (7) 03:20 (12) 02:50 (5) 01:25 (5)             01:01 (7)
        02:52 (14) 06:44 (15) 13:10 (18) 13:54 (14) 19:07 (14) 22:40 (14) 29:17 (14) 34:49 (12) 36:14 (13) 39:34 (13) 42:24 (11) 43:49 (11)             44:50 (11)
12 Carl-Johan Roubert FK Finn 45:15 02:31 (6) 03:59 (17) 06:04 (15) 00:55 (11) 05:32 (16) 03:04 (7) 06:33 (20) 05:44 (16) 01:26 (9) 03:43 (17) 02:56 (9) 01:39 (16)             01:09 (21)
        02:31 (6) 06:30 (10) 12:34 (14) 13:29 (13) 19:01 (13) 22:05 (12) 28:38 (11) 34:22 (11) 35:48 (11) 39:31 (12) 42:27 (12) 44:06 (12)             45:15 (12)
13 Bo Davidsson  Solna 47:21 02:49 (13) 04:37 (27) 05:05 (7) 01:40 (27) 05:17 (10) 02:58 (5) 06:14 (16) 06:10 (22) 01:19 (2) 03:17 (10) 04:51 (28) 01:48 (19)             01:16 (24)
        02:49 (13) 07:26 (21) 12:31 (13) 14:11 (16) 19:28 (15) 22:26 (13) 28:40 (12) 34:50 (13) 36:09 (12) 39:26 (11) 44:17 (13) 46:05 (13)             47:21 (13)
14 Leif Magnusson Skogsluffarnas OK 48:25 03:56 (27) 03:16 (9) 06:20 (17) 01:09 (19) 05:23 (12) 03:13 (11) 06:19 (18) 05:51 (18) 01:49 (22) 04:11 (26) 03:50 (23) 01:59 (22)             01:09 (20)
        03:56 (27) 07:12 (18) 13:32 (19) 14:41 (18) 20:04 (17) 23:17 (16) 29:36 (15) 35:27 (15) 37:16 (15) 41:27 (15) 45:17 (14) 47:16 (14)             48:25 (14)
15 Lotta Valentin Gustavsbergs OK 49:07 04:02 (29) 04:05 (18) 06:21 (18) 01:15 (22) 05:51 (21) 03:32 (15) 05:26 (9) 06:35 (26) 01:42 (20) 04:57 (29) 02:51 (7) 01:31 (10)             00:59 (5)
        04:02 (29) 08:07 (25) 14:28 (23) 15:43 (21) 21:34 (20) 25:06 (18) 30:32 (16) 37:07 (17) 38:49 (17) 43:46 (17) 46:37 (15) 48:08 (15)             49:07 (15)
16 Arne Johansson Ravinen 50:30 02:45 (10) 03:46 (14) 06:28 (21) 01:39 (26) 07:08 (29) 07:26 (28) 05:23 (8) 05:20 (8) 01:51 (24) 03:07 (6) 02:57 (10) 01:38 (14)             01:02 (9)
        02:45 (10) 06:31 (11) 12:59 (15) 14:38 (17) 21:46 (21) 29:12 (25) 34:35 (22) 39:55 (19) 41:46 (19) 44:53 (18) 47:50 (16) 49:28 (16)             50:30 (16)
17 Harald Bauer IFK Lidingö SOK 50:58 03:04 (20) 03:33 (11) 06:31 (22) 00:59 (13) 05:25 (14) 03:12 (9) 06:05 (15) 06:24 (24) 01:28 (11) 03:48 (20) 07:29 (30) 01:52 (20)             01:08 (18)
        03:04 (20) 06:37 (14) 13:08 (17) 14:07 (15) 19:32 (16) 22:44 (15) 28:49 (13) 35:13 (14) 36:41 (14) 40:29 (14) 47:58 (17) 49:50 (17)             50:58 (17)
18 Svante Sandberg Södertälje-Nykvarn OF 51:19 02:44 (9) 04:30 (25) 06:24 (19) 04:09 (32) 06:02 (23) 03:32 (15) 07:02 (27) 06:06 (21) 02:15 (29) 03:04 (5) 02:55 (8) 01:32 (11)             01:04 (12)
        02:44 (9) 07:14 (19) 13:38 (20) 17:47 (27) 23:49 (25) 27:21 (22) 34:23 (21) 40:29 (21) 42:44 (21) 45:48 (20) 48:43 (18) 50:15 (18)             51:19 (18)
19 Peter Sundgren Vallentuna-Össeby OL 52:37 02:30 (5) 03:11 (8) 05:30 (11) 00:56 (12) 05:11 (7) 03:31 (13) 15:35 (32) 05:17 (7) 01:29 (12) 03:31 (15) 03:14 (18) 01:37 (12)             01:05 (14)
        02:30 (5) 05:41 (5) 11:11 (8) 12:07 (6) 17:18 (6) 20:49 (7) 36:24 (27) 41:41 (26) 43:10 (23) 46:41 (22) 49:55 (19) 51:32 (19)             52:37 (19)
20 Lena Jansson Järla Orientering 54:07 03:15 (22) 04:23 (23) 08:12 (30) 01:10 (20) 05:42 (19) 03:31 (13) 06:21 (19) 06:49 (27) 02:02 (27) 04:07 (24) 04:55 (29) 02:23 (27)             01:17 (25)
        03:15 (22) 07:38 (22) 15:50 (26) 17:00 (24) 22:42 (23) 26:13 (19) 32:34 (18) 39:23 (18) 41:25 (18) 45:32 (19) 50:27 (20) 52:50 (20)             54:07 (20)
21 Håkan Svensson HVSS 54:44 03:00 (18) 04:18 (21) 06:51 (24) 01:06 (17) 05:42 (19) 03:34 (18) 06:37 (22) 05:38 (13) 01:46 (21) 03:49 (22) 09:51 (31) 01:25 (5)             01:07 (16)
        03:00 (18) 07:18 (20) 14:09 (22) 15:15 (20) 20:57 (19) 24:31 (17) 31:08 (17) 36:46 (16) 38:32 (16) 42:21 (16) 52:12 (24) 53:37 (22)             54:44 (21)
22 Lars Boudrie Väsby OK 55:01 04:08 (31) 04:29 (24) 06:37 (23) 01:29 (25) 06:20 (25) 04:14 (23) 06:41 (25) 07:16 (30) 01:50 (23) 04:25 (28) 03:39 (19) 02:09 (24)             01:44 (31)
        04:08 (31) 08:37 (26) 15:14 (25) 16:43 (23) 23:03 (24) 27:17 (21) 33:58 (20) 41:14 (23) 43:04 (22) 47:29 (24) 51:08 (21) 53:17 (21)             55:01 (22)
23 Anders Kärrström Tullinge SK 55:06 06:19 (32) 04:12 (20) 07:49 (28) 01:02 (14) 06:17 (24) 03:43 (21) 05:57 (12) 05:57 (20) 02:13 (28) 03:46 (19) 04:10 (26) 02:24 (28)             01:17 (25)
        06:19 (32) 10:31 (31) 18:20 (31) 19:22 (30) 25:39 (29) 29:22 (26) 35:19 (24) 41:16 (24) 43:29 (24) 47:15 (23) 51:25 (22) 53:49 (23)             55:06 (23)
24 Jonas Pålsson FMTM 55:12 03:55 (26) 02:36 (1) 05:56 (13) 00:43 (3) 04:30 (3) 16:58 (32) 06:00 (14) 04:59 (4) 01:19 (2) 02:54 (2) 03:01 (14) 01:22 (4)             00:59 (5)
        03:55 (26) 06:31 (11) 12:27 (11) 13:10 (11) 17:40 (8) 34:38 (31) 40:38 (30) 45:37 (30) 46:56 (29) 49:50 (28) 52:51 (26) 54:13 (24)             55:12 (24)
25 Annika Lundström Väsby OK 55:15 03:12 (21) 05:36 (30) 06:18 (16) 02:05 (29) 06:38 (27) 03:42 (20) 07:37 (30) 06:50 (28) 01:36 (17) 05:42 (32) 03:04 (16) 01:53 (21)             01:02 (9)
        03:12 (21) 08:48 (27) 15:06 (24) 17:11 (25) 23:49 (25) 27:31 (23) 35:08 (23) 41:58 (27) 43:34 (25) 49:16 (26) 52:20 (25) 54:13 (24)             55:15 (25)
26 Kenneth Pettersson Järfälla OK 55:47 04:01 (28) 05:24 (29) 08:29 (31) 01:52 (28) 06:22 (26) 04:35 (25) 07:23 (28) 05:45 (17) 01:30 (13) 03:26 (14) 02:57 (10) 02:41 (30)             01:22 (29)
        04:01 (28) 09:25 (30) 17:54 (30) 19:46 (31) 26:08 (30) 30:43 (28) 38:06 (28) 43:51 (28) 45:21 (27) 48:47 (25) 51:44 (23) 54:25 (26)             55:47 (26)
27 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 57:39 02:59 (17) 03:54 (16) 07:05 (26) 01:02 (14) 07:36 (31) 03:51 (22) 06:39 (24) 07:19 (31) 04:44 (31) 04:16 (27) 03:53 (24) 02:40 (29)             01:41 (30)
        02:59 (17) 06:53 (16) 13:58 (21) 15:00 (19) 22:36 (22) 26:27 (20) 33:06 (19) 40:25 (20) 45:09 (26) 49:25 (27) 53:18 (27) 55:58 (27)             57:39 (27)
28 Siv Ekberg Söders-Tyresö 58:32 03:31 (23) 04:30 (25) 08:48 (32) 01:26 (24) 05:51 (21) 07:53 (30) 06:16 (17) 06:24 (24) 03:16 (30) 04:01 (23) 03:46 (21) 01:41 (17)             01:09 (22)
        03:31 (23) 08:01 (23) 16:49 (29) 18:15 (29) 24:06 (27) 31:59 (29) 38:15 (29) 44:39 (29) 47:55 (30) 51:56 (30) 55:42 (28) 57:23 (28)             58:32 (28)
29 Åsa Nylén Bromma-Vällingby SOK 60:52 03:43 (24) 04:20 (22) 08:07 (29) 01:13 (21) 07:06 (28) 04:27 (24) 06:41 (25) 05:41 (14) 05:13 (32) 05:24 (31) 04:25 (27) 03:11 (32)             01:21 (28)
        03:43 (24) 08:03 (24) 16:10 (27) 17:23 (26) 24:29 (28) 28:56 (24) 35:37 (25) 41:18 (25) 46:31 (28) 51:55 (29) 56:20 (29) 59:31 (29)             60:52 (29)
30 Ingvar Svensson Almby IK 64:09 04:04 (30) 05:14 (28) 07:27 (27) 01:19 (23) 08:25 (32) 07:49 (29) 07:26 (29) 06:56 (29) 02:01 (26) 05:08 (30) 03:49 (22) 02:18 (25)             02:13 (32)
        04:04 (30) 09:18 (29) 16:45 (28) 18:04 (28) 26:29 (31) 34:18 (30) 41:44 (31) 48:40 (31) 50:41 (31) 55:49 (31) 59:38 (30) 61:56 (30)             64:09 (30)
31 Tommy Wåhlin Västerås SOK 66:32 03:46 (25) 09:17 (32) 07:02 (25) 03:31 (31) 07:18 (30) 04:35 (25) 09:07 (31) 07:52 (32) 01:51 (24) 04:09 (25) 03:53 (24) 02:54 (31)             01:17 (25)
        03:46 (25) 13:03 (32) 20:05 (32) 23:36 (32) 30:54 (32) 35:29 (32) 44:36 (32) 52:28 (32) 54:19 (32) 58:28 (32) 62:21 (31) 65:15 (31)             66:32 (31)
32 Mikael Engver Ok Älvsjö Äörby 72:18 02:53 (15) 06:02 (31) 04:12 (2) 02:41 (30) 05:00 (5) 08:57 (31) 05:57 (12) 05:28 (9) 01:27 (10) 03:18 (11) 23:39 (32) 01:37 (12)             01:07 (16)
        02:53 (15) 08:55 (28) 13:07 (16) 15:48 (22) 20:48 (18) 29:45 (27) 35:42 (26) 41:10 (22) 42:37 (20) 45:55 (21) 69:34 (32) 71:11 (32)             72:18 (32)
- Per Molin Södertälje Nykvarn 55:13 02:50   08:42   10:42   05:42   04:06   06:40   06:01   02:49   02:46   02:29   01:21                   01:05  
        02:50   11:32   22:14   27:56   32:02   38:42   44:43   47:32   50:18   52:47   54:08                   55:13  
- Jan Gottfridsson Norbergs OK 334:14 03:32   04:24                                                       326:18  
        03:32   07:56                                                       334:14  
                                                                       
                                                                       
Plac Bana C - 3,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   Mål  
1 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 33:41 02:54 (7) 03:24 (2) 02:12 (3) 02:59 (5) 05:11 (1) 06:01 (7) 01:41 (10) 03:22 (2) 02:54 (2) 01:38 (2) 00:51 (1)                 00:34 (5)
        02:54 (7) 06:18 (2) 08:30 (2) 11:29 (2) 16:40 (1) 22:41 (2) 24:22 (1) 27:44 (1) 30:38 (1) 32:16 (1) 33:07 (1)                 33:41 (1)
2 Per Ljung Centrum OK 34:43 02:42 (5) 03:23 (1) 02:14 (4) 02:58 (4) 05:31 (2) 05:11 (1) 03:34 (41) 03:24 (5) 02:48 (1) 01:41 (3) 00:52 (3)                 00:25 (1)
        02:42 (5) 06:05 (1) 08:19 (1) 11:17 (1) 16:48 (2) 21:59 (1) 25:33 (3) 28:57 (2) 31:45 (2) 33:26 (2) 34:18 (2)                 34:43 (2)
3 Anders Hallmén Attunda OK 36:49 02:37 (3) 04:08 (12) 02:52 (22) 03:54 (16) 06:14 (11) 05:28 (4) 01:17 (1) 03:23 (3) 02:58 (3) 02:26 (20) 00:56 (7)                 00:36 (9)
        02:37 (3) 06:45 (6) 09:37 (9) 13:31 (11) 19:45 (11) 25:13 (5) 26:30 (5) 29:53 (4) 32:51 (3) 35:17 (4) 36:13 (4)                 36:49 (3)
4 Torbjörn Eriksson Snättringe SK 36:51 02:27 (1) 03:54 (8) 02:46 (17) 04:00 (17) 05:48 (4) 05:25 (3) 01:34 (3) 03:34 (6) 03:48 (17) 01:53 (10) 01:01 (12)                 00:41 (16)
        02:27 (1) 06:21 (3) 09:07 (4) 13:07 (8) 18:55 (5) 24:20 (4) 25:54 (4) 29:28 (3) 33:16 (4) 35:09 (3) 36:10 (3)                 36:51 (4)
5 Anders Gärderud Enebybergs IF 37:36 04:26 (37) 04:00 (10) 02:03 (2) 02:56 (3) 06:26 (15) 06:52 (18) 01:36 (7) 03:17 (1) 03:06 (5) 01:29 (1) 00:55 (6)                 00:30 (2)
        04:26 (37) 08:26 (22) 10:29 (15) 13:25 (9) 19:51 (12) 26:43 (11) 28:19 (10) 31:36 (7) 34:42 (6) 36:11 (5) 37:06 (5)                 37:36 (5)
6 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 38:10 03:19 (14) 04:21 (14) 02:24 (7) 03:23 (9) 06:14 (11) 05:58 (6) 01:34 (3) 03:36 (7) 03:52 (18) 01:43 (5) 01:11 (22)                 00:35 (6)
        03:19 (14) 07:40 (14) 10:04 (12) 13:27 (10) 19:41 (9) 25:39 (6) 27:13 (6) 30:49 (5) 34:41 (5) 36:24 (6) 37:35 (6)                 38:10 (6)
7 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 38:35 02:53 (6) 03:53 (7) 02:49 (19) 03:29 (13) 06:20 (14) 06:31 (15) 01:51 (14) 03:52 (11) 03:30 (11) 01:50 (7) 00:57 (9)                 00:40 (14)
        02:53 (6) 06:46 (7) 09:35 (8) 13:04 (7) 19:24 (7) 25:55 (8) 27:46 (9) 31:38 (8) 35:08 (7) 36:58 (7) 37:55 (7)                 38:35 (7)
8 Kjell Holmberg OK Södertörn 39:08 03:13 (13) 04:00 (10) 02:57 (25) 03:28 (12) 05:51 (5) 06:14 (13) 01:47 (11) 04:01 (13) 03:40 (16) 02:12 (16) 00:58 (11)                 00:47 (23)
        03:13 (13) 07:13 (11) 10:10 (13) 13:38 (12) 19:29 (8) 25:43 (7) 27:30 (7) 31:31 (6) 35:11 (8) 37:23 (8) 38:21 (8)                 39:08 (8)
9 Lars Hörnström Centrum OK 39:20 03:19 (14) 03:55 (9) 02:40 (16) 03:53 (15) 05:56 (6) 07:09 (20) 01:36 (7) 04:20 (16) 03:05 (4) 01:46 (6) 00:56 (7)                 00:45 (21)
        03:19 (14) 07:14 (12) 09:54 (11) 13:47 (13) 19:43 (10) 26:52 (12) 28:28 (11) 32:48 (11) 35:53 (10) 37:39 (9) 38:35 (9)                 39:20 (9)
10 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 39:26 02:40 (4) 03:49 (5) 02:15 (5) 03:08 (7) 06:00 (7) 05:57 (5) 01:35 (5) 06:26 (34) 03:26 (10) 02:35 (21) 01:03 (16)                 00:32 (3)
        02:40 (4) 06:29 (4) 08:44 (3) 11:52 (3) 17:52 (3) 23:49 (3) 25:24 (2) 31:50 (9) 35:16 (9) 37:51 (10) 38:54 (10)                 39:26 (10)
11 Sven Hedman Attunda OK 41:06 02:30 (2) 04:29 (17) 02:26 (8) 03:26 (11) 06:15 (13) 06:51 (17) 01:35 (5) 05:04 (27) 04:22 (25) 02:00 (11) 01:01 (12)                 01:07 (40)
        02:30 (2) 06:59 (10) 09:25 (7) 12:51 (5) 19:06 (6) 25:57 (9) 27:32 (8) 32:36 (10) 36:58 (11) 38:58 (11) 39:59 (11)                 41:06 (11)
12 Ingemar Bengtsson Söders Tyresö 41:21 07:24 (41) 05:41 (37) 02:21 (6) 02:52 (2) 05:39 (3) 05:20 (2) 02:00 (23) 03:40 (9) 03:13 (6) 01:42 (4) 00:53 (4)                 00:36 (9)
        07:24 (41) 13:05 (41) 15:26 (39) 18:18 (33) 23:57 (22) 29:17 (17) 31:17 (17) 34:57 (14) 38:10 (13) 39:52 (12) 40:45 (12)                 41:21 (12)
13 Rune Rådström Snättringe SK 43:11 03:11 (11) 04:09 (13) 02:50 (21) 04:05 (19) 06:29 (16) 07:52 (27) 01:47 (11) 04:30 (19) 04:10 (24) 02:06 (14) 01:12 (23)                 00:50 (27)
        03:11 (11) 07:20 (13) 10:10 (13) 14:15 (16) 20:44 (14) 28:36 (15) 30:23 (14) 34:53 (13) 39:03 (15) 41:09 (14) 42:21 (13)                 43:11 (13)
14 Tommy Lindberg Haninge SOK 43:29 03:06 (8) 03:49 (5) 02:49 (19) 03:00 (6) 06:01 (8) 11:26 (42) 01:38 (9) 03:39 (8) 03:21 (7) 01:52 (9) 02:13 (40)                 00:35 (7)
        03:06 (8) 06:55 (9) 09:44 (10) 12:44 (4) 18:45 (4) 30:11 (20) 31:49 (18) 35:28 (15) 38:49 (14) 40:41 (13) 42:54 (14)                 43:29 (14)
15 Håkan Boije Attunda OK 44:40 03:19 (14) 05:06 (27) 02:56 (24) 04:17 (22) 07:07 (23) 07:24 (25) 01:57 (21) 04:38 (22) 04:02 (21) 02:08 (15) 01:07 (19)                 00:39 (11)
        03:19 (14) 08:25 (21) 11:21 (21) 15:38 (20) 22:45 (19) 30:09 (18) 32:06 (19) 36:44 (18) 40:46 (19) 42:54 (17) 44:01 (16)                 44:40 (15)
16 Lars Segerqvist Skarpnäcks OL 44:42 03:10 (10) 03:32 (4) 02:28 (12) 06:12 (40) 06:34 (18) 06:07 (10) 01:51 (14) 06:54 (35) 04:08 (22) 02:04 (13) 01:01 (12)                 00:41 (16)
        03:10 (10) 06:42 (5) 09:10 (5) 15:22 (18) 21:56 (16) 28:03 (13) 29:54 (13) 36:48 (19) 40:56 (20) 43:00 (18) 44:01 (16)                 44:42 (16)
17 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 44:51 03:23 (18) 04:53 (24) 02:36 (14) 04:22 (23) 06:39 (19) 08:42 (35) 01:47 (11) 04:21 (17) 04:00 (20) 02:18 (18) 01:03 (16)                 00:47 (23)
        03:23 (18) 08:16 (18) 10:52 (17) 15:14 (17) 21:53 (15) 30:35 (21) 32:22 (20) 36:43 (17) 40:43 (18) 43:01 (19) 44:04 (18)                 44:51 (17)
18 Lars Englund Järla Orientering 44:57 03:21 (17) 04:52 (22) 04:27 (39) 03:24 (10) 06:08 (10) 06:45 (16) 01:55 (20) 04:36 (21) 04:32 (27) 02:21 (19) 01:25 (32)                 01:11 (41)
        03:21 (17) 08:13 (17) 12:40 (28) 16:04 (25) 22:12 (17) 28:57 (16) 30:52 (16) 35:28 (15) 40:00 (16) 42:21 (15) 43:46 (15)                 44:57 (18)
19 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 45:07 03:11 (11) 05:06 (27) 02:39 (15) 04:33 (29) 06:45 (20) 06:06 (9) 02:08 (24) 03:45 (10) 03:39 (15) 04:46 (41) 01:47 (39)                 00:42 (18)
        03:11 (11) 08:17 (19) 10:56 (19) 15:29 (19) 22:14 (18) 28:20 (14) 30:28 (15) 34:13 (12) 37:52 (12) 42:38 (16) 44:25 (19)                 45:07 (19)
20 Helena Korhonen Haninge SOK 45:45 03:51 (25) 05:13 (30) 02:53 (23) 04:00 (17) 07:48 (26) 07:19 (24) 02:52 (37) 04:09 (15) 03:38 (14) 02:39 (23) 00:51 (1)                 00:32 (3)
        03:51 (25) 09:04 (28) 11:57 (25) 15:57 (23) 23:45 (21) 31:04 (23) 33:56 (25) 38:05 (21) 41:43 (21) 44:22 (20) 45:13 (20)                 45:45 (20)
21 Ulf Carnby Täby OK 46:17 03:58 (29) 05:10 (29) 04:34 (40) 04:44 (32) 06:32 (17) 06:03 (8) 01:52 (16) 04:02 (14) 03:31 (12) 04:01 (39) 00:57 (9)                 00:53 (33)
        03:58 (29) 09:08 (29) 13:42 (34) 18:26 (34) 24:58 (29) 31:01 (22) 32:53 (22) 36:55 (20) 40:26 (17) 44:27 (21) 45:24 (21)                 46:17 (21)
22 Anne Lundmark Järfälla OK 46:44 03:34 (22) 04:30 (18) 02:48 (18) 05:17 (36) 08:05 (29) 07:14 (22) 02:12 (25) 04:57 (26) 03:59 (19) 02:17 (17) 01:06 (18)                 00:45 (21)
        03:34 (22) 08:04 (15) 10:52 (17) 16:09 (26) 24:14 (25) 31:28 (26) 33:40 (24) 38:37 (22) 42:36 (22) 44:53 (22) 45:59 (22)                 46:44 (22)
23 Stefan Ohlsson Klubblös 47:22 03:09 (9) 06:17 (41) 03:27 (34) 04:08 (20) 07:01 (22) 06:07 (10) 02:24 (30) 06:58 (37) 03:37 (13) 02:00 (11) 01:26 (33)                 00:48 (25)
        03:09 (9) 09:26 (34) 12:53 (30) 17:01 (29) 24:02 (23) 30:09 (18) 32:33 (21) 39:31 (26) 43:08 (23) 45:08 (23) 46:34 (23)                 47:22 (23)
24 Jonas Esbjörnsson Frösö IF 48:44 03:36 (23) 05:05 (26) 02:31 (13) 02:50 (1) 06:03 (9) 06:10 (12) 02:20 (28) 10:38 (41) 05:54 (37) 01:51 (8) 01:02 (15)                 00:44 (20)
        03:36 (23) 08:41 (23) 11:12 (20) 14:02 (15) 20:05 (13) 26:15 (10) 28:35 (12) 39:13 (24) 45:07 (26) 46:58 (25) 48:00 (24)                 48:44 (24)
25 Leif Wallenbro Väsby OK 49:18 03:51 (25) 04:26 (16) 03:11 (29) 04:22 (23) 07:48 (26) 07:45 (26) 01:59 (22) 05:26 (29) 05:13 (33) 02:48 (31) 01:27 (35)                 01:02 (38)
        03:51 (25) 08:17 (19) 11:28 (23) 15:50 (21) 23:38 (20) 31:23 (25) 33:22 (23) 38:48 (23) 44:01 (25) 46:49 (24) 48:16 (25)                 49:18 (25)
26 Tommy Peterson Helsngborg sok 50:22 04:14 (34) 05:40 (36) 03:15 (30) 04:22 (23) 08:53 (32) 08:16 (31) 01:54 (19) 04:29 (18) 04:28 (26) 02:41 (26) 01:14 (24)                 00:56 (34)
        04:14 (34) 09:54 (37) 13:09 (32) 17:31 (31) 26:24 (31) 34:40 (31) 36:34 (30) 41:03 (29) 45:31 (27) 48:12 (27) 49:26 (26)                 50:22 (26)
27 Marita Samuelsson Sundbybergs IK 51:22 04:36 (38) 04:21 (14) 03:06 (26) 04:52 (33) 07:32 (24) 08:10 (30) 01:52 (16) 04:49 (25) 04:09 (23) 04:19 (40) 02:32 (41)                 01:04 (39)
        04:36 (38) 08:57 (26) 12:03 (26) 16:55 (27) 24:27 (27) 32:37 (28) 34:29 (26) 39:18 (25) 43:27 (24) 47:46 (26) 50:18 (27)                 51:22 (27)
28 Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK 51:37 03:23 (18) 03:29 (3) 02:27 (11) 03:37 (14) 11:11 (39) 07:10 (21) 05:38 (42) 03:55 (12) 06:28 (39) 02:46 (30) 00:53 (4)                 00:40 (13)
        03:23 (18) 06:52 (8) 09:19 (6) 12:56 (6) 24:07 (24) 31:17 (24) 36:55 (31) 40:50 (28) 47:18 (28) 50:04 (28) 50:57 (28)                 51:37 (28)
29 Claes Landqvist Vallentuna-Össeby OL 54:18 04:25 (36) 04:49 (21) 04:17 (38) 05:28 (39) 08:35 (30) 06:58 (19) 01:52 (16) 06:55 (36) 06:32 (40) 02:39 (23) 01:08 (20)                 00:40 (13)
        04:25 (36) 09:14 (31) 13:31 (33) 18:59 (35) 27:34 (33) 34:32 (30) 36:24 (29) 43:19 (31) 49:51 (32) 52:30 (32) 53:38 (29)                 54:18 (29)
30 Petra Ericson Ok Södertörn 54:33 04:10 (33) 05:00 (25) 02:26 (8) 04:23 (26) 11:52 (41) 10:55 (41) 02:20 (28) 04:46 (23) 03:24 (9) 03:11 (34) 01:27 (35)                 00:39 (11)
        04:10 (33) 09:10 (30) 11:36 (24) 15:59 (24) 27:51 (35) 38:46 (36) 41:06 (35) 45:52 (35) 49:16 (31) 52:27 (31) 53:54 (31)                 54:33 (30)
30 Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn 54:33 04:09 (32) 04:52 (22) 02:26 (8) 04:23 (26) 11:51 (40) 10:41 (40) 02:31 (33) 04:48 (24) 03:22 (8) 03:22 (38) 01:19 (26)                 00:49 (26)
        04:09 (32) 09:01 (27) 11:27 (22) 15:50 (21) 27:41 (34) 38:22 (35) 40:53 (34) 45:41 (34) 49:03 (29) 52:25 (30) 53:44 (30)                 54:33 (30)
32 Lilian Lagerström Gustavsbergs OK 55:48 03:59 (30) 05:15 (32) 03:07 (27) 04:54 (34) 09:08 (33) 08:31 (33) 02:30 (32) 07:56 (39) 05:43 (36) 02:40 (25) 01:14 (24)                 00:51 (28)
        03:59 (30) 09:14 (31) 12:21 (27) 17:15 (30) 26:23 (30) 34:54 (32) 37:24 (32) 45:20 (33) 51:03 (35) 53:43 (34) 54:57 (32)                 55:48 (32)
33 Ingrid Graneli Haninge SOK 56:00 03:44 (24) 05:58 (39) 04:06 (37) 05:16 (35) 07:49 (28) 08:04 (28) 02:33 (34) 05:26 (29) 07:23 (41) 03:16 (35) 01:28 (37)                 00:57 (36)
        03:44 (24) 09:42 (36) 13:48 (35) 19:04 (36) 26:53 (32) 34:57 (33) 37:30 (33) 42:56 (30) 50:19 (33) 53:35 (33) 55:03 (33)                 56:00 (33)
34 Aila Halttunen Haninge SOK 56:46 03:57 (28) 05:28 (35) 03:40 (35) 04:27 (28) 06:54 (21) 08:51 (36) 02:41 (36) 08:35 (40) 04:32 (27) 02:43 (29) 04:07 (42)                 00:51 (28)
        03:57 (28) 09:25 (33) 13:05 (31) 17:32 (32) 24:26 (26) 33:17 (29) 35:58 (28) 44:33 (32) 49:05 (30) 51:48 (29) 55:55 (34)                 56:46 (34)
35 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 57:15 03:53 (27) 05:41 (37) 03:10 (28) 04:11 (21) 07:45 (25) 07:18 (23) 02:52 (37) 05:11 (28) 12:04 (42) 03:05 (33) 01:22 (29)                 00:43 (19)
        03:53 (27) 09:34 (35) 12:44 (29) 16:55 (27) 24:40 (28) 31:58 (27) 34:50 (27) 40:01 (27) 52:05 (36) 55:10 (35) 56:32 (35)                 57:15 (35)
36 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 57:48 04:01 (31) 04:45 (20) 07:27 (42) 04:34 (30) 09:17 (34) 08:09 (29) 03:14 (40) 04:35 (20) 04:36 (29) 04:59 (42) 01:20 (27)                 00:51 (28)
        04:01 (31) 08:46 (25) 16:13 (40) 20:47 (38) 30:04 (37) 38:13 (34) 41:27 (36) 46:02 (36) 50:38 (34) 55:37 (36) 56:57 (36)                 57:48 (36)
37 Jan Larsson Tullinge SK 58:22 05:44 (39) 05:26 (34) 03:26 (33) 06:15 (41) 09:49 (38) 09:16 (37) 02:19 (27) 05:33 (31) 05:00 (32) 03:17 (37) 01:21 (28)                 00:56 (34)
        05:44 (39) 11:10 (39) 14:36 (37) 20:51 (39) 30:40 (38) 39:56 (38) 42:15 (38) 47:48 (37) 52:48 (37) 56:05 (37) 57:26 (37)                 58:22 (37)
38 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 59:36 03:26 (20) 04:41 (19) 07:11 (41) 04:39 (31) 09:24 (36) 10:27 (39) 02:16 (26) 06:20 (33) 05:55 (38) 02:56 (32) 01:09 (21)                 01:12 (42)
        03:26 (20) 08:07 (16) 15:18 (38) 19:57 (37) 29:21 (36) 39:48 (37) 42:04 (37) 48:24 (38) 54:19 (38) 57:15 (38) 58:24 (38)                 59:36 (38)
39 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 59:57 04:15 (35) 06:16 (40) 03:21 (32) 08:49 (42) 09:25 (37) 08:21 (32) 03:09 (39) 05:52 (32) 04:56 (31) 03:16 (35) 01:26 (33)                 00:51 (30)
        04:15 (35) 10:31 (38) 13:52 (36) 22:41 (41) 32:06 (41) 40:27 (39) 43:36 (40) 49:28 (39) 54:24 (39) 57:40 (39) 59:06 (39)                 59:57 (39)
40 Mats Olsson Lindquist Järfälla OK 60:08 03:30 (21) 05:14 (31) 01:55 (1) 03:17 (8) 25:08 (42) 06:28 (14) 01:28 (2) 03:23 (3) 05:13 (33) 02:35 (21) 01:22 (29)                 00:35 (6)
        03:30 (21) 08:44 (24) 10:39 (16) 13:56 (14) 39:04 (42) 45:32 (42) 47:00 (42) 50:23 (40) 55:36 (40) 58:11 (40) 59:33 (40)                 60:08 (40)
41 Lennart Lagerström Gustavsbergs OK 61:36 06:49 (40) 07:49 (42) 03:18 (31) 05:22 (38) 08:44 (31) 08:39 (34) 02:29 (31) 07:53 (38) 05:37 (35) 02:41 (26) 01:23 (31)                 00:52 (32)
        06:49 (40) 14:38 (42) 17:56 (42) 23:18 (42) 32:02 (40) 40:41 (40) 43:10 (39) 51:03 (41) 56:40 (41) 59:21 (41) 60:44 (41)                 61:36 (41)
42 Carin Runqvist Järfälla OK 73:43 07:33 (42) 05:23 (33) 04:02 (36) 05:20 (37) 09:19 (35) 09:39 (38) 02:38 (35) 19:28 (42) 04:55 (30) 02:42 (28) 01:46 (38)                 00:58 (37)
        07:33 (42) 12:56 (40) 16:58 (41) 22:18 (40) 31:37 (39) 41:16 (41) 43:54 (41) 63:22 (42) 68:17 (42) 70:59 (42) 72:45 (42)                 73:43 (42)
- Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 38:53 03:28   04:56   02:47   03:18   07:15   06:08   01:31   03:28   03:11   01:40                       01:11  
        03:28   08:24   11:11   14:29   21:44   27:52   29:23   32:51   36:02   37:42                       38:53  
- Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 39:00 03:58   04:17   02:45   04:18   05:54   06:14   01:30   03:55   03:16   01:44                       01:09  
        03:58   08:15   11:00   15:18   21:12   27:26   28:56   32:51   36:07   37:51                       39:00  
- Göran Frisk Attunda OK 42:21 03:34   04:23   02:47   04:40   07:02   06:13   01:54   04:32   03:56   02:05                       01:15  
        03:34   07:57   10:44   15:24   22:26   28:39   30:33   35:05   39:01   41:06                       42:21  
- Roland Pettersson Söders-Tyresö 42:43 03:08   03:58   02:52   03:44   07:06   18:39   01:50                                   01:26  
        03:08   07:06   09:58   13:42   20:48   39:27   41:17                                   42:43  
- Lars Westin Vallentuna-Össeby OL 44:15 03:06   05:07   02:47   03:44   06:48   06:24   02:11   04:16   06:07   02:08                       01:37  
        03:06   08:13   11:00   14:44   21:32   27:56   30:07   34:23   40:30   42:38                       44:15  
- Leif Jonsson Gustavsbergs OK 50:13 03:07   03:50   02:54   06:10   07:10   10:20   02:06   04:38   06:11   02:07                       01:40  
        03:07   06:57   09:51   16:01   23:11   33:31   35:37   40:15   46:26   48:33                       50:13  
- John Östlund Sundbybergs IK 50:56 04:05   05:03   03:17   05:06   10:20   09:21   02:08   04:23   03:44   02:05                       01:24  
        04:05   09:08   12:25   17:31   27:51   37:12   39:20   43:43   47:27   49:32                       50:56  
- Reijo Korhonen Haninge SOK 51:45 03:17   04:08   02:33   03:53   17:38   06:07   02:02   04:11   03:45   02:56                       01:15  
        03:17   07:25   09:58   13:51   31:29   37:36   39:38   43:49   47:34   50:30                       51:45  
- Gösta Guteland Snättringe SK 61:30 04:03   04:27   03:23   06:04   21:00   07:54   02:47   04:32   04:15   01:56                       01:09  
        04:03   08:30   11:53   17:57   38:57   46:51   49:38   54:10   58:25   60:21                       61:30  
- Martin Eriksson OK Södertörn 62:42 03:52   04:22   02:50   05:00   14:23   07:30   03:31   04:38   11:31   03:19                       01:46  
        03:52   08:14   11:04   16:04   30:27   37:57   41:28   46:06   57:37   60:56                       62:42  
- Margareta Hallmén Attunda OK 93:47 03:54   20:40   03:31   04:43   09:15   10:58   02:44   04:59   28:28   02:49                       01:46  
        03:54   24:34   28:05   32:48   42:03   53:01   55:45   60:44   89:12   92:01                       93:47  
- Stig Thurén Skarpnäcks OL 130:52 05:11   17:01   07:48   33:18   10:59   17:19   02:13   30:50   02:44   01:40                       01:49  
        05:11   22:12   30:00   63:18   74:17   91:36   93:49   124:39   127:23   129:03                       130:52  
                                                                       
                                                                       
Plac Bana D - 2,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   Mål  
1 Sören Andersson OK Locknäs 27:18 06:30 (23) 02:23 (1) 02:38 (1) 02:53 (1) 04:48 (1) 04:26 (1) 02:50 (1)                                 00:50 (6)
        06:30 (23) 08:53 (12) 11:31 (7) 14:24 (3) 19:12 (1) 23:38 (1) 26:28 (1)                                 27:18 (1)
2 Mats Lundblad Täby OK 30:13 03:45 (5) 03:41 (8) 03:03 (2) 03:31 (2) 06:08 (3) 06:25 (11) 02:58 (2)                                 00:42 (3)
        03:45 (5) 07:26 (6) 10:29 (4) 14:00 (2) 20:08 (2) 26:33 (3) 29:31 (2)                                 30:13 (2)
3 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 30:48 03:31 (4) 03:20 (5) 03:03 (2) 03:49 (4) 06:50 (10) 05:34 (6) 03:49 (7)                                 00:52 (9)
        03:31 (4) 06:51 (3) 09:54 (1) 13:43 (1) 20:33 (3) 26:07 (2) 29:56 (3)                                 30:48 (3)
4 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 32:07 03:45 (5) 03:23 (6) 05:19 (17) 03:52 (5) 06:15 (4) 05:24 (5) 03:35 (5)                                 00:34 (1)
        03:45 (5) 07:08 (4) 12:27 (10) 16:19 (7) 22:34 (6) 27:58 (4) 31:33 (4)                                 32:07 (4)
5 Jonas Berglund Bromma-Vällingby SOK 32:52 03:05 (2) 03:33 (7) 05:10 (15) 05:20 (14) 06:21 (5) 04:38 (2) 03:52 (8)                                 00:53 (12)
        03:05 (2) 06:38 (2) 11:48 (8) 17:08 (10) 23:29 (8) 28:07 (6) 31:59 (5)                                 32:52 (5)
6 Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 33:50 04:14 (8) 03:42 (9) 03:10 (5) 03:45 (3) 06:22 (6) 06:48 (16) 04:59 (18)                                 00:50 (6)
        04:14 (8) 07:56 (9) 11:06 (6) 14:51 (5) 21:13 (5) 28:01 (5) 33:00 (6)                                 33:50 (6)
7 Leif Nordin Tureberg 33:59 02:50 (1) 04:23 (15) 03:04 (4) 06:21 (18) 06:22 (6) 05:48 (7) 04:20 (12)                                 00:51 (8)
        02:50 (1) 07:13 (5) 10:17 (3) 16:38 (8) 23:00 (7) 28:48 (7) 33:08 (7)                                 33:59 (7)
8 Anki Landarv Klubblös 34:49 04:22 (10) 03:14 (4) 03:15 (6) 08:29 (23) 06:07 (2) 04:51 (4) 03:47 (6)                                 00:44 (4)
        04:22 (10) 07:36 (7) 10:51 (5) 19:20 (15) 25:27 (11) 30:18 (9) 34:05 (8)                                 34:49 (8)
9 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 35:21 04:23 (11) 04:21 (14) 03:56 (8) 04:12 (7) 06:46 (9) 06:29 (12) 04:22 (13)                                 00:52 (10)
        04:23 (11) 08:44 (11) 12:40 (11) 16:52 (9) 23:38 (9) 30:07 (8) 34:29 (9)                                 35:21 (9)
10 Bo Eklund Fredrikshofs IF Skid & OK 37:31 04:16 (9) 04:03 (12) 03:41 (7) 04:18 (9) 09:28 (18) 06:41 (14) 04:09 (10)                                 00:55 (13)
        04:16 (9) 08:19 (10) 12:00 (9) 16:18 (6) 25:46 (12) 32:27 (10) 36:36 (10)                                 37:31 (10)
11 Björn Stolt OK Ravinen 39:07 04:26 (12) 04:32 (16) 04:25 (12) 04:50 (11) 08:24 (15) 06:31 (13) 04:49 (16)                                 01:10 (22)
        04:26 (12) 08:58 (13) 13:23 (12) 18:13 (12) 26:37 (14) 33:08 (11) 37:57 (11)                                 39:07 (11)
12 Ronny Hedlund OK Södertörn 40:22 04:11 (7) 03:42 (9) 05:50 (21) 04:54 (12) 07:54 (13) 07:46 (21) 04:59 (18)                                 01:06 (18)
        04:11 (7) 07:53 (8) 13:43 (13) 18:37 (14) 26:31 (13) 34:17 (12) 39:16 (12)                                 40:22 (12)
13 Christina Sälgblad Vallentuna-Össeby OL 40:24 05:35 (21) 04:01 (11) 04:19 (11) 04:34 (10) 10:24 (20) 06:15 (8) 04:27 (14)                                 00:49 (5)
        05:35 (21) 09:36 (15) 13:55 (14) 18:29 (13) 28:53 (16) 35:08 (14) 39:35 (13)                                 40:24 (13)
14 Rune Carlsson Sundbybergs IK 40:57 03:11 (3) 03:05 (2) 03:59 (9) 04:17 (8) 06:28 (8) 14:27 (26) 04:53 (17)                                 00:37 (2)
        03:11 (3) 06:16 (1) 10:15 (2) 14:32 (4) 21:00 (4) 35:27 (16) 40:20 (14)                                 40:57 (14)
15 Kristina Nygren Frisk Attunda OK 42:01 05:04 (17) 04:50 (20) 04:03 (10) 04:08 (6) 07:08 (11) 09:18 (23) 06:38 (23)                                 00:52 (9)
        05:04 (17) 09:54 (17) 13:57 (15) 18:05 (11) 25:13 (10) 34:31 (13) 41:09 (15)                                 42:01 (15)
16 Kenneth Berglund Hellas Orientering 42:28 04:41 (14) 05:12 (22) 05:46 (19) 05:23 (15) 09:11 (17) 06:47 (15) 04:19 (11)                                 01:09 (21)
        04:41 (14) 09:53 (16) 15:39 (18) 21:02 (18) 30:13 (17) 37:00 (17) 41:19 (16)                                 42:28 (16)
17 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 44:32 05:33 (20) 04:35 (17) 04:38 (13) 05:16 (13) 08:20 (14) 06:56 (18) 08:08 (25)                                 01:06 (18)
        05:33 (20) 10:08 (20) 14:46 (16) 20:02 (16) 28:22 (15) 35:18 (15) 43:26 (17)                                 44:32 (17)
18 Eva-Stina Svärd Haninge SOK 45:17 05:14 (19) 04:04 (13) 05:46 (19) 05:49 (17) 11:32 (24) 06:51 (17) 05:02 (20)                                 00:59 (16)
        05:14 (19) 09:18 (14) 15:04 (17) 20:53 (17) 32:25 (18) 39:16 (18) 44:18 (18)                                 45:17 (18)
19 Åke Linderoth Sundbybergs IK 48:59 05:07 (18) 04:49 (19) 09:55 (23) 06:27 (19) 08:41 (16) 06:17 (9) 06:41 (24)                                 01:02 (17)
        05:07 (18) 09:56 (18) 19:51 (20) 26:18 (19) 34:59 (19) 41:16 (19) 47:57 (19)                                 48:59 (19)
20 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 52:38 04:54 (16) 08:20 (24) 14:13 (24) 05:45 (16) 07:35 (12) 06:22 (10) 04:33 (15)                                 00:56 (14)
        04:54 (16) 13:14 (23) 27:27 (23) 33:12 (23) 40:47 (23) 47:09 (22) 51:42 (21)                                 52:38 (20)
21 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 53:09 04:48 (15) 05:09 (21) 06:36 (22) 12:15 (26) 10:25 (21) 07:23 (20) 04:05 (9)                                 02:28 (26)
        04:48 (15) 09:57 (19) 16:33 (19) 28:48 (21) 39:13 (21) 46:36 (21) 50:41 (20)                                 53:09 (21)
22 Kerstin Magnusson Skogsluffarnas OK 59:05 04:40 (13) 11:26 (25) 05:11 (16) 08:02 (22) 11:27 (23) 10:54 (25) 06:04 (21)                                 01:21 (23)
        04:40 (13) 16:06 (25) 21:17 (22) 29:19 (22) 40:46 (22) 51:40 (23) 57:44 (22)                                 59:05 (22)
23 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 65:13 08:44 (25) 03:10 (3) 21:45 (25) 09:41 (25) 12:49 (26) 04:44 (3) 03:12 (3)                                 01:08 (20)
        08:44 (25) 11:54 (22) 33:39 (25) 43:20 (26) 56:09 (26) 60:53 (24) 64:05 (23)                                 65:13 (23)
24 Lars  Nordin Solna 65:41 10:56 (26) 04:42 (18) 04:55 (14) 07:02 (20) 10:16 (19) 07:13 (19) 19:14 (26)                                 01:23 (24)
        10:56 (26) 15:38 (24) 20:33 (21) 27:35 (20) 37:51 (20) 45:04 (20) 64:18 (24)                                 65:41 (24)
25 Lennart Sjöstål Klubblös 66:25 06:12 (22) 05:38 (23) 23:09 (26) 07:36 (21) 11:07 (22) 08:25 (22) 03:20 (4)                                 00:58 (15)
        06:12 (22) 11:50 (21) 34:59 (26) 42:35 (25) 53:42 (24) 62:07 (25) 65:27 (25)                                 66:25 (25)
26 Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK 71:52 07:04 (24) 19:58 (26) 05:27 (18) 08:57 (24) 12:37 (25) 09:57 (24) 06:22 (22)                                 01:30 (25)
        07:04 (24) 27:02 (26) 32:29 (24) 41:26 (24) 54:03 (25) 64:00 (26) 70:22 (26)                                 71:52 (26)
- Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 61:42 04:54   06:15   05:01   07:10   36:53                                           01:29  
        04:54   11:09   16:10   23:20   60:13                                           61:42  
- Britt Eriksson Hammarby IF OF 61:49 04:58   06:08   05:05   07:12   36:46                                           01:40  
        04:58   11:06   16:11   23:23   60:09                                           61:49  
                                                                       
                                                                       
Plac Bana E - 1,3 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   Mål  
1 Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK 22:57 05:52 (2) 04:45 (1) 04:19 (2) 03:11 (1) 02:58 (2)                                         01:52 (2)
        05:52 (2) 10:37 (1) 14:56 (1) 18:07 (1) 21:05 (1)                                         22:57 (1)
2 Janne Bengtsson Klubblös 24:40 05:47 (1) 07:08 (4) 04:13 (1) 03:13 (2) 02:34 (1)                                         01:45 (1)
        05:47 (1) 12:55 (2) 17:08 (2) 20:21 (2) 22:55 (2)                                         24:40 (2)
3 Saga Mård BVSOK 29:17 06:35 (3) 06:47 (3) 04:29 (3) 05:27 (3) 03:40 (4)                                         02:19 (3)
        06:35 (3) 13:22 (3) 17:51 (3) 23:18 (3) 26:58 (3)                                         29:17 (3)
4 Rune Thurén Vallentuna-Össeby OL 60:02 23:22 (4) 04:51 (2) 04:52 (4) 21:20 (4) 03:04 (3)                                         02:33 (4)
        23:22 (4) 28:13 (4) 33:05 (4) 54:25 (4) 57:29 (4)                                         60:02 (4)
- Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 39:37 05:17   06:24   25:43                                                   02:13  
        05:17   11:41   37:24                                                   39:37