Sträcktider Luffarligan Rudan, Haninge                                                                    
  2020-09-09 Svarta tider är sträcktider                                                                    
    Blå tider är från start                                                                          
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                      
                                                                               
Plac Bana A - 5,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   Mål  
1 Mattias Hovmöller Söders-Tyresö 48:46 04:07 (3) 03:43 (2) 02:28 (1) 02:02 (2) 04:40 (1) 00:59 (1) 03:43 (1) 02:39 (1) 01:15 (1) 03:50 (1) 02:10 (1) 03:41 (1) 02:25 (1) 03:43 (1) 02:48 (1) 02:50 (2) 01:01 (2) 00:42 (2)
        04:07 (3) 07:50 (2) 10:18 (2) 12:20 (2) 17:00 (2) 17:59 (2) 21:42 (2) 24:21 (2) 25:36 (2) 29:26 (2) 31:36 (1) 35:17 (1) 37:42 (1) 41:25 (1) 44:13 (1) 47:03 (1) 48:04 (1) 48:46 (1)
2 Sverker Lenas Centrum OK 50:52 02:36 (1) 03:08 (1) 02:39 (2) 01:53 (1) 05:32 (2) 01:23 (2) 03:52 (2) 02:49 (2) 01:16 (2) 04:03 (2) 02:27 (2) 04:35 (2) 03:53 (6) 04:03 (2) 03:02 (2) 02:18 (1) 00:52 (1) 00:31 (1)
        02:36 (1) 05:44 (1) 08:23 (1) 10:16 (1) 15:48 (1) 17:11 (1) 21:03 (1) 23:52 (1) 25:08 (1) 29:11 (1) 31:38 (2) 36:13 (2) 40:06 (2) 44:09 (2) 47:11 (2) 49:29 (2) 50:21 (2) 50:52 (2)
3 Jan Kihl Sundbybergs IK 78:42 04:02 (2) 04:50 (4) 03:24 (3) 02:44 (4) 07:04 (3) 01:42 (3) 06:10 (3) 05:03 (6) 01:40 (4) 05:24 (3) 03:51 (6) 11:31 (6) 03:44 (5) 06:30 (5) 04:03 (3) 04:11 (6) 01:52 (5) 00:57 (6)
        04:02 (2) 08:52 (4) 12:16 (4) 15:00 (4) 22:04 (3) 23:46 (3) 29:56 (3) 34:59 (3) 36:39 (3) 42:03 (3) 45:54 (3) 57:25 (5) 61:09 (5) 67:39 (4) 71:42 (3) 75:53 (3) 77:45 (3) 78:42 (3)
4 Claes Ögren OK Nalle 78:54 04:19 (4) 04:12 (3) 03:31 (4) 02:43 (3) 08:02 (4) 02:17 (6) 06:37 (5) 03:38 (3) 01:50 (5) 07:27 (6) 03:21 (5) 04:59 (3) 03:30 (3) 05:13 (3) 11:25 (6) 03:26 (3) 01:38 (4) 00:46 (3)
        04:19 (4) 08:31 (3) 12:02 (3) 14:45 (3) 22:47 (4) 25:04 (4) 31:41 (4) 35:19 (4) 37:09 (4) 44:36 (4) 47:57 (4) 52:56 (3) 56:26 (3) 61:39 (3) 73:04 (5) 76:30 (5) 78:08 (5) 78:54 (4)
5 Christer Hördell Söders-Tyresö 78:57 05:31 (6) 05:18 (6) 03:41 (6) 02:53 (5) 09:30 (6) 02:12 (5) 06:34 (4) 04:21 (5) 01:53 (6) 06:08 (5) 03:19 (4) 05:10 (4) 03:29 (2) 08:13 (6) 04:06 (4) 03:55 (5) 01:53 (6) 00:51 (5)
        05:31 (6) 10:49 (6) 14:30 (6) 17:23 (5) 26:53 (5) 29:05 (5) 35:39 (5) 40:00 (5) 41:53 (5) 48:01 (5) 51:20 (5) 56:30 (4) 59:59 (4) 68:12 (5) 72:18 (4) 76:13 (4) 78:06 (4) 78:57 (5)
6 Per Helén Söders-Tyresö 80:30 05:22 (5) 05:03 (5) 03:35 (5) 07:03 (6) 08:25 (5) 01:56 (4) 07:34 (6) 03:43 (4) 01:31 (3) 06:07 (4) 03:08 (3) 06:43 (5) 03:31 (4) 06:12 (4) 04:35 (5) 03:37 (4) 01:35 (3) 00:50 (4)
        05:22 (5) 10:25 (5) 14:00 (5) 21:03 (6) 29:28 (6) 31:24 (6) 38:58 (6) 42:41 (6) 44:12 (6) 50:19 (6) 53:27 (6) 60:10 (6) 63:41 (6) 69:53 (6) 74:28 (6) 78:05 (6) 79:40 (6) 80:30 (6)
- Mårten Frendelius Kamrat och IF KIF 61:59 02:27   03:35   02:23   01:53   04:44   01:58   04:33   02:53   01:20   05:36   08:16   09:09   03:51   04:40   02:53   01:05       00:43  
        02:27   06:02   08:25   10:18   15:02   17:00   21:33   24:26   25:46   31:22   39:38   48:47   52:38   57:18   60:11   61:16       61:59  
                                                                               
                                                                               
Plac Bana B - 4,7 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   Mål  
1 Johnny Junegard Tullinge SK 60:16 02:45 (2) 01:40 (2) 02:56 (3) 02:54 (3) 04:07 (5) 01:39 (3) 05:10 (3) 03:29 (3) 01:30 (3) 06:05 (6) 05:39 (4) 03:50 (7) 03:26 (2) 03:26 (2) 04:01 (1) 04:33 (13) 02:00 (9) 01:06 (12)
        02:45 (2) 04:25 (1) 07:21 (2) 10:15 (1) 14:22 (2) 16:01 (3) 21:11 (3) 24:40 (3) 26:10 (2) 32:15 (1) 37:54 (2) 41:44 (2) 45:10 (1) 48:36 (1) 52:37 (1) 57:10 (1) 59:10 (1) 60:16 (1)
2 Johan Palmgren Täby OK 61:29 03:23 (5) 03:58 (14) 03:18 (4) 05:34 (13) 04:38 (10) 01:56 (9) 04:29 (1) 03:47 (4) 01:28 (2) 05:00 (1) 04:48 (2) 03:26 (4) 03:17 (1) 03:16 (1) 04:10 (2) 03:09 (3) 01:07 (1) 00:45 (2)
        03:23 (5) 07:21 (11) 10:39 (9) 16:13 (12) 20:51 (11) 22:47 (11) 27:16 (7) 31:03 (7) 32:31 (7) 37:31 (6) 42:19 (6) 45:45 (5) 49:02 (4) 52:18 (2) 56:28 (2) 59:37 (2) 60:44 (2) 61:29 (2)
3 Arne Back Eksjö SOK 64:48 02:38 (1) 03:08 (10) 02:54 (2) 02:47 (2) 03:06 (1) 01:16 (1) 04:39 (2) 03:10 (2) 01:23 (1) 07:25 (8) 04:35 (1) 04:24 (13) 08:59 (15) 03:47 (5) 04:16 (3) 03:15 (4) 02:13 (12) 00:53 (7)
        02:38 (1) 05:46 (5) 08:40 (4) 11:27 (3) 14:33 (3) 15:49 (2) 20:28 (1) 23:38 (1) 25:01 (1) 32:26 (2) 37:01 (1) 41:25 (1) 50:24 (5) 54:11 (3) 58:27 (3) 61:42 (3) 63:55 (3) 64:48 (3)
4 Åsa Pahlén Söders-Tyresö 65:26 04:05 (11) 01:50 (3) 03:23 (6) 02:46 (1) 03:29 (3) 01:43 (5) 05:46 (5) 04:18 (6) 01:30 (3) 05:10 (2) 07:45 (12) 03:02 (1) 03:27 (3) 06:30 (13) 05:28 (6) 03:16 (5) 01:17 (2) 00:41 (1)
        04:05 (11) 05:55 (6) 09:18 (5) 12:04 (4) 15:33 (4) 17:16 (4) 23:02 (4) 27:20 (4) 28:50 (4) 34:00 (3) 41:45 (4) 44:47 (4) 48:14 (3) 54:44 (4) 60:12 (4) 63:28 (4) 64:45 (4) 65:26 (4)
5 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 68:34 02:54 (3) 01:37 (1) 02:45 (1) 03:02 (4) 03:19 (2) 01:53 (8) 05:19 (4) 03:01 (1) 02:28 (13) 07:56 (10) 04:56 (3) 03:07 (2) 03:39 (4) 10:37 (16) 04:23 (4) 03:07 (2) 03:12 (16) 01:19 (15)
        02:54 (3) 04:31 (2) 07:16 (1) 10:18 (2) 13:37 (1) 15:30 (1) 20:49 (2) 23:50 (2) 26:18 (3) 34:14 (4) 39:10 (3) 42:17 (3) 45:56 (2) 56:33 (6) 60:56 (5) 64:03 (5) 67:15 (5) 68:34 (5)
6 Dan Klang Hellas OK 69:43 03:10 (4) 02:05 (6) 03:19 (5) 03:49 (8) 04:31 (8) 02:10 (11) 05:56 (6) 04:01 (5) 01:32 (5) 05:47 (5) 05:50 (5) 03:43 (6) 06:25 (11) 03:42 (4) 07:20 (13) 03:24 (6) 02:10 (11) 00:49 (3)
        03:10 (4) 05:15 (4) 08:34 (3) 12:23 (5) 16:54 (5) 19:04 (5) 25:00 (5) 29:01 (5) 30:33 (5) 36:20 (5) 42:10 (5) 45:53 (6) 52:18 (6) 56:00 (5) 63:20 (6) 66:44 (6) 68:54 (6) 69:43 (6)
7 Leo Larsson MIK 69:59 03:23 (5) 01:50 (3) 05:11 (14) 03:17 (5) 04:40 (12) 01:24 (2) 06:39 (8) 04:24 (10) 01:37 (6) 07:37 (9) 05:52 (6) 03:35 (5) 05:39 (10) 03:36 (3) 06:12 (10) 02:47 (1) 01:25 (4) 00:51 (5)
        03:23 (5) 05:13 (3) 10:24 (8) 13:41 (6) 18:21 (6) 19:45 (6) 26:24 (6) 30:48 (6) 32:25 (6) 40:02 (8) 45:54 (7) 49:29 (7) 55:08 (7) 58:44 (7) 64:56 (7) 67:43 (7) 69:08 (7) 69:59 (7)
8 Marie Malmborg Söders-Tyresö 71:01 04:42 (12) 02:04 (5) 03:34 (7) 03:48 (6) 04:38 (10) 01:50 (7) 07:02 (11) 04:32 (11) 01:41 (7) 05:36 (4) 06:55 (11) 04:08 (10) 04:44 (7) 04:41 (10) 05:11 (5) 03:39 (8) 01:26 (6) 00:50 (4)
        04:42 (12) 06:46 (9) 10:20 (6) 14:08 (7) 18:46 (8) 20:36 (7) 27:38 (8) 32:10 (8) 33:51 (8) 39:27 (7) 46:22 (8) 50:30 (8) 55:14 (8) 59:55 (8) 65:06 (8) 68:45 (8) 70:11 (8) 71:01 (8)
9 Anders Karlsson Tullinge SK 75:05 05:35 (15) 02:14 (7) 03:47 (9) 03:48 (6) 04:58 (13) 01:39 (3) 06:56 (10) 04:20 (7) 01:55 (9) 08:26 (11) 06:26 (9) 04:07 (9) 04:18 (5) 04:03 (6) 05:52 (9) 03:47 (9) 01:54 (8) 01:00 (10)
        05:35 (15) 07:49 (13) 11:36 (12) 15:24 (10) 20:22 (10) 22:01 (8) 28:57 (9) 33:17 (9) 35:12 (9) 43:38 (9) 50:04 (9) 54:11 (9) 58:29 (9) 62:32 (9) 68:24 (9) 72:11 (9) 74:05 (9) 75:05 (9)
10 Lennart Hävrén Tullinge SK 81:31 05:05 (14) 04:13 (16) 04:10 (11) 03:56 (10) 04:03 (4) 03:23 (14) 06:55 (9) 05:12 (13) 04:12 (15) 06:28 (7) 06:33 (10) 04:26 (14) 04:58 (8) 05:28 (12) 05:46 (8) 04:05 (11) 01:36 (7) 01:02 (11)
        05:05 (14) 09:18 (15) 13:28 (14) 17:24 (14) 21:27 (12) 24:50 (13) 31:45 (12) 36:57 (13) 41:09 (13) 47:37 (12) 54:10 (11) 58:36 (12) 63:34 (11) 69:02 (11) 74:48 (10) 78:53 (10) 80:29 (10) 81:31 (10)
11 Paul Norén OK Södertörn 84:38 03:30 (7) 02:51 (8) 05:01 (13) 05:48 (14) 04:27 (7) 01:49 (6) 08:38 (14) 04:21 (8) 02:05 (11) 05:33 (3) 06:23 (8) 03:54 (8) 13:57 (16) 04:26 (9) 05:31 (7) 03:55 (10) 01:23 (3) 01:06 (12)
        03:30 (7) 06:21 (7) 11:22 (11) 17:10 (13) 21:37 (13) 23:26 (12) 32:04 (13) 36:25 (12) 38:30 (12) 44:03 (10) 50:26 (10) 54:20 (10) 68:17 (12) 72:43 (12) 78:14 (12) 82:09 (11) 83:32 (11) 84:38 (11)
12 Per Öhlund Gustavsbergs OK 84:57 03:47 (10) 03:09 (11) 04:16 (12) 03:50 (9) 04:36 (9) 02:37 (12) 07:04 (12) 04:32 (11) 01:59 (10) 13:39 (16) 06:11 (7) 04:19 (12) 08:33 (14) 04:12 (8) 06:15 (11) 03:36 (7) 01:25 (4) 00:57 (9)
        03:47 (10) 06:56 (10) 11:12 (10) 15:02 (9) 19:38 (9) 22:15 (9) 29:19 (11) 33:51 (11) 35:50 (10) 49:29 (13) 55:40 (13) 59:59 (13) 68:32 (13) 72:44 (13) 78:59 (13) 82:35 (13) 84:00 (12) 84:57 (12)
13 Lotta Valentin Gustavsbergs OK 86:03 03:46 (9) 02:53 (9) 03:42 (8) 04:12 (11) 04:08 (6) 04:00 (15) 06:27 (7) 04:21 (8) 02:44 (14) 08:32 (12) 10:14 (15) 03:07 (2) 04:28 (6) 04:07 (7) 09:14 (15) 06:29 (16) 02:48 (15) 00:51 (5)
        03:46 (9) 06:39 (8) 10:21 (7) 14:33 (8) 18:41 (7) 22:41 (10) 29:08 (10) 33:29 (10) 36:13 (11) 44:45 (11) 54:59 (12) 58:06 (11) 62:34 (10) 66:41 (10) 75:55 (11) 82:24 (12) 85:12 (13) 86:03 (13)
14 Kenneth Pettersson Järfälla OK 98:33 03:44 (8) 03:43 (12) 04:09 (10) 04:19 (12) 07:26 (15) 07:00 (16) 10:05 (15) 07:20 (16) 01:45 (8) 11:04 (13) 08:29 (13) 04:12 (11) 05:24 (9) 05:15 (11) 06:50 (12) 04:20 (12) 02:32 (14) 00:56 (8)
        03:44 (8) 07:27 (12) 11:36 (12) 15:55 (11) 23:21 (14) 30:21 (15) 40:26 (15) 47:46 (15) 49:31 (15) 60:35 (15) 69:04 (14) 73:16 (14) 78:40 (14) 83:55 (14) 90:45 (14) 95:05 (14) 97:37 (14) 98:33 (14)
15 Lars-Åke Aspelin Klubblös 108:30 04:49 (13) 04:04 (15) 05:41 (15) 05:54 (15) 07:05 (14) 02:06 (10) 08:33 (13) 06:28 (14) 02:20 (12) 13:12 (15) 08:56 (14) 04:38 (15) 07:18 (12) 09:36 (15) 09:05 (14) 05:27 (14) 02:01 (10) 01:17 (14)
        04:49 (13) 08:53 (14) 14:34 (15) 20:28 (15) 27:33 (15) 29:39 (14) 38:12 (14) 44:40 (14) 47:00 (14) 60:12 (14) 69:08 (15) 73:46 (15) 81:04 (15) 90:40 (15) 99:45 (15) 105:12 (15) 107:13 (15) 108:30 (15)
16 Gustaf Richert Skogsluffarnas OK 133:22 06:09 (16) 03:50 (13) 07:05 (16) 07:45 (16) 11:30 (16) 03:17 (13) 11:37 (16) 06:54 (15) 07:26 (16) 12:33 (14) 13:30 (16) 07:24 (16) 08:01 (13) 06:43 (14) 09:45 (16) 05:47 (15) 02:16 (13) 01:50 (16)
        06:09 (16) 09:59 (16) 17:04 (16) 24:49 (16) 36:19 (16) 39:36 (16) 51:13 (16) 58:07 (16) 65:33 (16) 78:06 (16) 91:36 (16) 99:00 (16) 107:01 (16) 113:44 (16) 123:29 (16) 129:16 (16) 131:32 (16) 133:22 (16)
- Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 40:31 05:50   11:50                                                               22:51  
        05:50   17:40                                                               40:31  
- Jonas Pålsson FMTM 75:40 03:09   01:44   03:01   03:52   03:31   01:55   05:40   05:02   01:45   05:42   04:47   02:55   20:35                   12:02  
        03:09   04:53   07:54   11:46   15:17   17:12   22:52   27:54   29:39   35:21   40:08   43:03   63:38                   75:40  
- Per Molin Sörertälje-Nykvarn OF 80:03 03:34   03:00   04:51   04:00   26:25   04:24   01:47                                           32:02  
        03:34   06:34   11:25   15:25   41:50   46:14   48:01                                           80:03  
- Harald Bauer IFK Lidingö SOK 84:59 04:17   03:58   03:39   04:03   03:55   02:07   07:15   06:54   01:45   05:53   08:35   04:14   05:47   11:23   05:15   03:45   01:27   00:47  
        04:17   08:15   11:54   15:57   19:52   21:59   29:14   36:08   37:53   43:46   52:21   56:35   62:22   73:45   79:00   82:45   84:12   84:59  
- Arne Johansson OK Ravinen 90:37 06:03   04:41   04:53   03:48   04:02   01:53   06:58   04:02   01:43   11:17   12:14   04:46   05:34   04:41   07:13   03:51   01:53   01:05  
        06:03   10:44   15:37   19:25   23:27   25:20   32:18   36:20   38:03   49:20   61:34   66:20   71:54   76:35   83:48   87:39   89:32   90:37  
- Mette Brolinson Centrum OK 995:25 03:54   02:07   03:26   05:52   10:58   14:21   07:47   04:57   04:11   08:56   13:51   03:27                       911:38  
        03:54   06:01   09:27   15:19   26:17   40:38   48:25   53:22   57:33   66:29   80:20   83:47                       995:25  
                                                                               
                                                                               
Plac Bana C - 3,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15           Mål  
1 Per Ljung Centrum OK 49:27 03:53 (4) 01:40 (1) 03:40 (11) 04:42 (1) 02:47 (9) 02:05 (9) 03:17 (5) 03:21 (1) 03:13 (1) 03:08 (1) 04:36 (17) 03:30 (7) 04:22 (3) 02:58 (7) 01:40 (11)         00:35 (1)
        03:53 (4) 05:33 (2) 09:13 (2) 13:55 (1) 16:42 (1) 18:47 (1) 22:04 (1) 25:25 (1) 28:38 (1) 31:46 (1) 36:22 (1) 39:52 (1) 44:14 (1) 47:12 (1) 48:52 (1)         49:27 (1)
2 Stefan Persson Södertälje-Nykvarn OF 50:49 03:58 (5) 01:52 (2) 04:49 (36) 05:09 (4) 02:40 (3) 02:06 (11) 03:01 (1) 04:00 (8) 03:20 (2) 04:00 (16) 03:49 (2) 02:59 (1) 04:03 (1) 02:50 (5) 01:23 (1)         00:50 (9)
        03:58 (5) 05:50 (3) 10:39 (10) 15:48 (8) 18:28 (7) 20:34 (7) 23:35 (2) 27:35 (2) 30:55 (2) 34:55 (3) 38:44 (2) 41:43 (2) 45:46 (2) 48:36 (2) 49:59 (2)         50:49 (2)
3 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 54:09 04:15 (13) 02:16 (12) 03:30 (9) 05:31 (10) 02:48 (10) 02:02 (4) 03:37 (8) 03:36 (2) 03:42 (4) 03:34 (8) 04:05 (6) 04:25 (27) 05:24 (17) 03:01 (8) 01:33 (3)         00:50 (8)
        04:15 (13) 06:31 (9) 10:01 (7) 15:32 (5) 18:20 (5) 20:22 (5) 23:59 (4) 27:35 (2) 31:17 (3) 34:51 (2) 38:56 (3) 43:21 (3) 48:45 (3) 51:46 (3) 53:19 (3)         54:09 (3)
4 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 55:02 05:23 (38) 02:05 (4) 03:42 (13) 05:13 (5) 02:46 (8) 02:28 (24) 03:43 (11) 04:01 (10) 04:19 (19) 03:16 (3) 04:03 (5) 03:38 (8) 05:23 (15) 02:46 (3) 01:25 (2)         00:51 (12)
        05:23 (38) 07:28 (24) 11:10 (17) 16:23 (10) 19:09 (9) 21:37 (9) 25:20 (7) 29:21 (6) 33:40 (5) 36:56 (5) 40:59 (4) 44:37 (4) 50:00 (4) 52:46 (4) 54:11 (4)         55:02 (4)
5 Ingemar Bengtsson Söders-Tyresö 57:25 03:59 (6) 02:13 (11) 03:34 (10) 05:21 (8) 03:14 (19) 02:06 (11) 04:15 (22) 04:26 (26) 04:56 (31) 04:34 (26) 04:13 (8) 03:54 (10) 04:44 (7) 02:50 (5) 02:15 (33)         00:51 (12)
        03:59 (6) 06:12 (5) 09:46 (4) 15:07 (4) 18:21 (6) 20:27 (6) 24:42 (6) 29:08 (5) 34:04 (7) 38:38 (10) 42:51 (8) 46:45 (8) 51:29 (6) 54:19 (6) 56:34 (5)         57:25 (5)
6 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 57:39 03:48 (2) 03:30 (53) 03:10 (2) 05:17 (6) 02:25 (1) 01:54 (1) 05:59 (47) 04:23 (25) 04:05 (11) 03:11 (2) 03:44 (1) 04:28 (28) 04:12 (2) 03:19 (12) 03:23 (42)         00:51 (14)
        03:48 (2) 07:18 (20) 10:28 (9) 15:45 (7) 18:10 (4) 20:04 (4) 26:03 (9) 30:26 (8) 34:31 (9) 37:42 (6) 41:26 (5) 45:54 (5) 50:06 (5) 53:25 (5) 56:48 (6)         57:39 (6)
7 Anders Hallmén Attunda OK 57:54 04:17 (16) 02:26 (20) 03:28 (6) 05:27 (9) 02:58 (13) 02:22 (21) 03:09 (2) 03:45 (4) 04:14 (16) 03:48 (12) 05:54 (39) 04:09 (20) 05:40 (22) 03:25 (15) 01:58 (21)         00:54 (20)
        04:17 (16) 06:43 (10) 10:11 (8) 15:38 (6) 18:36 (8) 20:58 (8) 24:07 (5) 27:52 (4) 32:06 (4) 35:54 (4) 41:48 (6) 45:57 (6) 51:37 (7) 55:02 (7) 57:00 (7)         57:54 (7)
8 Kjell Holmberg OK Södertörn 58:01 04:36 (21) 02:32 (22) 03:44 (15) 06:38 (21) 03:00 (14) 02:31 (30) 03:33 (6) 04:00 (8) 03:47 (6) 03:47 (11) 04:21 (11) 04:08 (19) 05:23 (15) 03:25 (15) 01:36 (6)         01:00 (28)
        04:36 (21) 07:08 (16) 10:52 (12) 17:30 (14) 20:30 (13) 23:01 (12) 26:34 (11) 30:34 (9) 34:21 (8) 38:08 (7) 42:29 (7) 46:37 (7) 52:00 (9) 55:25 (8) 57:01 (8)         58:01 (8)
9 Anders Gärderud Enebybergs IF 58:54 03:51 (3) 02:24 (19) 03:22 (4) 05:08 (3) 02:48 (10) 02:04 (8) 06:12 (48) 03:40 (3) 04:31 (21) 04:15 (18) 05:06 (29) 04:11 (22) 06:07 (30) 02:47 (4) 01:33 (3)         00:55 (23)
        03:51 (3) 06:15 (6) 09:37 (3) 14:45 (2) 17:33 (2) 19:37 (2) 25:49 (8) 29:29 (7) 34:00 (6) 38:15 (8) 43:21 (10) 47:32 (11) 53:39 (11) 56:26 (9) 57:59 (9)         58:54 (9)
10 Roger Larsson Snättringe SK 59:13 05:00 (31) 02:03 (3) 03:51 (19) 05:20 (7) 04:20 (43) 03:24 (54) 03:14 (4) 03:54 (6) 04:09 (15) 03:22 (6) 04:24 (13) 04:21 (26) 04:37 (6) 04:32 (37) 01:52 (17)         00:50 (9)
        05:00 (31) 07:03 (15) 10:54 (13) 16:14 (9) 20:34 (14) 23:58 (16) 27:12 (12) 31:06 (11) 35:15 (11) 38:37 (9) 43:01 (9) 47:22 (10) 51:59 (8) 56:31 (10) 58:23 (10)         59:13 (10)
11 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 59:48 04:33 (19) 02:21 (15) 04:38 (31) 06:02 (15) 02:44 (7) 02:29 (27) 03:43 (11) 04:34 (32) 04:01 (10) 04:24 (23) 04:14 (9) 04:01 (14) 05:35 (20) 03:28 (19) 02:07 (28)         00:54 (21)
        04:33 (19) 06:54 (12) 11:32 (19) 17:34 (15) 20:18 (12) 22:47 (11) 26:30 (10) 31:04 (10) 35:05 (10) 39:29 (13) 43:43 (11) 47:44 (12) 53:19 (10) 56:47 (11) 58:54 (11)         59:48 (11)
12 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 59:56 04:07 (9) 03:03 (40) 03:29 (7) 05:44 (12) 03:17 (22) 02:14 (17) 05:51 (46) 05:24 (42) 03:45 (5) 04:29 (24) 04:00 (4) 03:19 (2) 05:38 (21) 03:14 (10) 01:37 (8)         00:45 (3)
        04:07 (9) 07:10 (17) 10:39 (10) 16:23 (10) 19:40 (10) 21:54 (10) 27:45 (15) 33:09 (17) 36:54 (16) 41:23 (16) 45:23 (16) 48:42 (14) 54:20 (13) 57:34 (12) 59:11 (12)         59:56 (12)
13 Jan Lindgren OK Södertörn 61:59 04:10 (12) 02:20 (14) 03:20 (3) 05:06 (2) 02:41 (5) 02:05 (9) 03:56 (17) 07:43 (58) 05:29 (41) 03:43 (10) 04:24 (13) 04:04 (16) 06:49 (39) 03:33 (21) 01:35 (5)         01:01 (34)
        04:10 (12) 06:30 (8) 09:50 (5) 14:56 (3) 17:37 (3) 19:42 (3) 23:38 (3) 31:21 (12) 36:50 (15) 40:33 (15) 44:57 (15) 49:01 (15) 55:50 (16) 59:23 (14) 60:58 (13)         61:59 (13)
14 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 62:23 04:24 (17) 02:27 (21) 04:44 (33) 06:17 (18) 03:12 (18) 02:35 (33) 03:50 (15) 04:04 (11) 04:06 (12) 03:48 (12) 05:06 (29) 04:06 (17) 06:21 (32) 04:18 (32) 01:58 (21)         01:07 (43)
        04:24 (17) 06:51 (11) 11:35 (20) 17:52 (18) 21:04 (17) 23:39 (14) 27:29 (14) 31:33 (13) 35:39 (12) 39:27 (12) 44:33 (13) 48:39 (13) 55:00 (14) 59:18 (13) 61:16 (14)         62:23 (14)
15 Lena Jansson Järla Orientering 62:53 04:52 (28) 03:01 (38) 04:00 (21) 06:28 (19) 03:07 (16) 02:49 (43) 03:33 (6) 04:10 (13) 03:49 (8) 03:59 (15) 04:46 (21) 04:28 (28) 06:35 (36) 04:06 (25) 02:18 (34)         00:52 (18)
        04:52 (28) 07:53 (31) 11:53 (24) 18:21 (19) 21:28 (18) 24:17 (18) 27:50 (16) 32:00 (15) 35:49 (13) 39:48 (14) 44:34 (14) 49:02 (16) 55:37 (15) 59:43 (15) 62:01 (15)         62:53 (15)
16 Pia-Lena Putkonen Tullinge SK 66:00 04:38 (24) 02:16 (12) 04:14 (23) 06:41 (22) 03:14 (19) 02:42 (37) 04:29 (32) 04:39 (34) 04:15 (18) 05:29 (42) 04:43 (20) 04:02 (15) 06:08 (31) 04:39 (40) 02:51 (40)         01:00 (29)
        04:38 (24) 06:54 (12) 11:08 (16) 17:49 (17) 21:03 (16) 23:45 (15) 28:14 (18) 32:53 (16) 37:08 (17) 42:37 (19) 47:20 (18) 51:22 (17) 57:30 (17) 62:09 (16) 65:00 (16)         66:00 (16)
17 Håkan Tärnrot Hellas Orientering 66:08 06:09 (46) 04:30 (57) 04:36 (30) 05:35 (11) 03:16 (21) 02:13 (16) 06:35 (50) 04:12 (15) 04:40 (23) 03:20 (5) 04:09 (7) 03:29 (6) 04:46 (8) 05:02 (45) 02:43 (39)         00:53 (19)
        06:09 (46) 10:39 (50) 15:15 (47) 20:50 (33) 24:06 (28) 26:19 (24) 32:54 (31) 37:06 (24) 41:46 (24) 45:06 (22) 49:15 (21) 52:44 (19) 57:30 (17) 62:32 (17) 65:15 (17)         66:08 (17)
18 Britt-Marie Hellgren OK Älvsjö-Örby 66:25 04:16 (15) 02:59 (37) 03:50 (18) 07:22 (31) 03:35 (27) 02:29 (27) 04:29 (32) 04:30 (28) 03:48 (7) 04:20 (21) 04:56 (26) 04:54 (35) 07:25 (44) 04:35 (38) 02:00 (23)         00:57 (26)
        04:16 (15) 07:15 (19) 11:05 (15) 18:27 (20) 22:02 (22) 24:31 (21) 29:00 (20) 33:30 (19) 37:18 (18) 41:38 (17) 46:34 (17) 51:28 (18) 58:53 (19) 63:28 (18) 65:28 (18)         66:25 (18)
19 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 68:02 04:15 (13) 04:12 (56) 05:12 (46) 05:44 (12) 02:40 (3) 02:03 (6) 03:11 (3) 04:28 (27) 04:07 (14) 03:28 (7) 04:25 (15) 03:27 (5) 06:39 (37) 11:33 (57) 01:38 (9)         01:00 (29)
        04:15 (13) 08:27 (36) 13:39 (37) 19:23 (24) 22:03 (23) 24:06 (17) 27:17 (13) 31:45 (14) 35:52 (14) 39:20 (11) 43:45 (12) 47:12 (9) 53:51 (12) 65:24 (21) 67:02 (19)         68:02 (19)
20 Torbjörn Eriksson Snättringe SK 68:06 06:51 (49) 02:22 (17) 03:46 (17) 06:07 (16) 02:55 (12) 02:28 (24) 08:24 (55) 05:08 (40) 04:14 (16) 04:42 (29) 04:55 (25) 04:58 (37) 05:49 (26) 03:01 (8) 01:36 (6)         00:50 (8)
        06:51 (49) 09:13 (44) 12:59 (32) 19:06 (23) 22:01 (21) 24:29 (20) 32:53 (30) 38:01 (31) 42:15 (25) 46:57 (25) 51:52 (23) 56:50 (24) 62:39 (24) 65:40 (23) 67:16 (21)         68:06 (20)
21 Göran Larbo Attunda OK 68:26 04:34 (20) 02:22 (17) 05:22 (49) 06:47 (23) 03:40 (28) 02:17 (18) 04:30 (34) 04:32 (30) 05:01 (33) 06:48 (54) 04:27 (16) 04:10 (21) 05:22 (14) 05:22 (48) 01:53 (18)         01:19 (53)
        04:34 (20) 06:56 (14) 12:18 (25) 19:05 (22) 22:45 (24) 25:02 (23) 29:32 (21) 34:04 (21) 39:05 (21) 45:53 (23) 50:20 (22) 54:30 (22) 59:52 (20) 65:14 (20) 67:07 (20)         68:26 (21)
22 Jonas Esbjörnsson Frösö IF 68:46 11:59 (53) 02:39 (27) 03:42 (13) 05:49 (14) 06:02 (54) 02:00 (2) 03:38 (9) 03:58 (7) 04:40 (23) 03:19 (4) 04:38 (18) 03:26 (3) 05:17 (12) 04:22 (35) 02:31 (35)         00:46 (4)
        11:59 (53) 14:38 (53) 18:20 (50) 24:09 (46) 30:11 (44) 32:11 (43) 35:49 (39) 39:47 (37) 44:27 (34) 47:46 (30) 52:24 (24) 55:50 (23) 61:07 (23) 65:29 (22) 68:00 (22)         68:46 (22)
23 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 69:05 05:50 (42) 02:39 (27) 03:53 (20) 08:07 (45) 03:23 (24) 02:41 (36) 04:26 (31) 04:14 (16) 04:06 (12) 04:16 (20) 05:06 (28) 05:02 (38) 06:46 (38) 03:27 (17) 04:05 (47)         01:04 (42)
        05:50 (42) 08:29 (38) 12:22 (28) 20:29 (27) 23:52 (25) 26:33 (25) 30:59 (22) 35:13 (22) 39:19 (22) 43:35 (21) 48:41 (20) 53:43 (20) 60:29 (21) 63:56 (19) 68:01 (23)         69:05 (23)
24 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 69:06 04:06 (8) 02:05 (4) 03:44 (15) 07:24 (33) 04:31 (45) 02:34 (32) 04:34 (35) 04:20 (20) 04:23 (20) 05:28 (41) 05:06 (28) 06:13 (48) 06:04 (29) 05:53 (51) 01:54 (19)         00:47 (5)
        04:06 (8) 06:11 (4) 09:55 (6) 17:19 (13) 21:50 (20) 24:24 (19) 28:58 (19) 33:18 (18) 37:41 (19) 43:09 (20) 48:15 (19) 54:28 (21) 60:32 (22) 66:25 (24) 68:19 (24)         69:06 (24)
25 Göran Andersson Enebybergs IF 70:44 04:36 (21) 02:38 (26) 04:26 (28) 06:07 (16) 03:08 (17) 02:27 (23) 04:44 (38) 05:26 (43) 04:36 (22) 03:35 (9) 13:12 (58) 03:26 (3) 04:54 (9) 04:57 (44) 01:45 (13)         00:47 (5)
        04:36 (21) 07:14 (18) 11:40 (21) 17:47 (16) 20:55 (15) 23:22 (13) 28:06 (17) 33:32 (20) 38:08 (20) 41:43 (18) 54:55 (30) 58:21 (28) 63:15 (25) 68:12 (26) 69:57 (25)         70:44 (25)
26 Lars Segerqvist Skarpnäcks OL 72:12 04:36 (21) 02:54 (33) 04:12 (22) 07:03 (27) 03:02 (15) 02:51 (44) 06:48 (52) 04:16 (18) 05:51 (49) 04:58 (35) 06:27 (42) 05:06 (39) 07:19 (42) 04:05 (24) 01:41 (12)         01:03 (41)
        04:36 (21) 07:30 (25) 11:42 (22) 18:45 (21) 21:47 (19) 24:38 (22) 31:26 (23) 35:42 (23) 41:33 (23) 46:31 (24) 52:58 (28) 58:04 (27) 65:23 (30) 69:28 (28) 71:09 (26)         72:12 (26)
27 Svante Frid Enebybergs IF 72:14 05:48 (40) 02:07 (6) 03:29 (7) 17:21 (58) 02:42 (6) 02:18 (19) 04:17 (23) 04:05 (12) 05:38 (45) 03:49 (14) 04:17 (10) 03:55 (11) 04:55 (10) 03:36 (23) 02:55 (41)         01:02 (36)
        05:48 (40) 07:55 (32) 11:24 (18) 28:45 (52) 31:27 (50) 33:45 (48) 38:02 (45) 42:07 (40) 47:45 (39) 51:34 (38) 55:51 (32) 59:46 (30) 64:41 (28) 68:17 (27) 71:12 (27)         72:14 (27)
28 Gösta Guteland Snättringe SK 72:41 06:19 (47) 03:01 (38) 04:22 (27) 08:22 (48) 03:20 (23) 03:03 (50) 03:55 (16) 05:33 (44) 05:23 (39) 04:05 (17) 11:13 (57) 06:29 (49) 04:36 (5) 01:59 (1)             01:01 (34)
        06:19 (47) 09:20 (46) 13:42 (40) 22:04 (40) 25:24 (35) 28:27 (34) 32:22 (28) 37:55 (30) 43:18 (31) 47:23 (28) 58:36 (39) 65:05 (41) 69:41 (36) 71:40 (31)             72:41 (28)
29 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 72:45 05:14 (37) 02:33 (23) 05:25 (50) 07:37 (35) 04:09 (40) 02:58 (46) 04:17 (23) 05:02 (39) 05:30 (42) 04:22 (22) 05:37 (37) 06:57 (51) 05:40 (22) 04:13 (30) 02:11 (30)         01:00 (28)
        05:14 (37) 07:47 (29) 13:12 (35) 20:49 (32) 24:58 (31) 27:56 (30) 32:13 (27) 37:15 (25) 42:45 (29) 47:07 (26) 52:44 (25) 59:41 (29) 65:21 (29) 69:34 (29) 71:45 (28)         72:45 (29)
30 Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK 72:46 07:09 (51) 02:41 (29) 05:06 (45) 07:57 (41) 03:52 (35) 02:12 (15) 03:48 (14) 04:30 (28) 05:07 (35) 05:44 (44) 04:40 (19) 04:15 (25) 06:58 (40) 04:07 (27) 03:45 (45)         00:55 (23)
        07:09 (51) 09:50 (47) 14:56 (44) 22:53 (43) 26:45 (39) 28:57 (37) 32:45 (29) 37:15 (25) 42:22 (26) 48:06 (32) 52:46 (26) 57:01 (25) 63:59 (27) 68:06 (25) 71:51 (29)         72:46 (30)
31 Rune Rådström Snättringe SK 72:54 05:41 (39) 03:18 (45) 04:41 (32) 06:53 (24) 04:47 (46) 02:42 (37) 05:09 (41) 04:38 (33) 04:44 (25) 04:46 (30) 10:58 (56) 06:36 (50) 04:25 (4) 02:28 (2)             01:08 (44)
        05:41 (39) 08:59 (42) 13:40 (39) 20:33 (30) 25:20 (34) 28:02 (31) 33:11 (32) 37:49 (29) 42:33 (27) 47:19 (27) 58:17 (38) 64:53 (40) 69:18 (34) 71:46 (32)             72:54 (31)
32 Kurt Andersson Enebybergs IF 73:15 04:43 (25) 02:36 (25) 05:02 (44) 07:43 (38) 03:51 (34) 02:51 (44) 04:50 (40) 05:44 (48) 05:43 (48) 04:49 (32) 05:00 (27) 04:52 (34) 05:46 (25) 06:57 (55) 01:46 (14)         01:02 (36)
        04:43 (25) 07:19 (22) 12:21 (27) 20:04 (25) 23:55 (26) 26:46 (26) 31:36 (24) 37:20 (27) 43:03 (30) 47:52 (31) 52:52 (27) 57:44 (26) 63:30 (26) 70:27 (30) 72:13 (30)         73:15 (32)
33 John Östlund Sundbybergs IK 76:12 05:04 (33) 03:21 (47) 05:13 (47) 06:33 (20) 03:52 (35) 03:07 (52) 04:39 (37) 06:41 (54) 05:23 (39) 05:00 (36) 05:36 (36) 08:01 (55) 06:30 (35) 04:43 (43) 01:38 (9)         00:51 (14)
        05:04 (33) 08:25 (35) 13:38 (36) 20:11 (26) 24:03 (27) 27:10 (27) 31:49 (26) 38:30 (33) 43:53 (32) 48:53 (34) 54:29 (29) 62:30 (37) 69:00 (33) 73:43 (35) 75:21 (31)         76:12 (33)
34 Monika Högberg OK Södertörn 77:50 04:50 (27) 03:26 (50) 04:51 (37) 09:56 (53) 03:24 (25) 02:42 (37) 04:19 (25) 07:16 (56) 04:58 (32) 05:09 (38) 05:33 (35) 04:47 (32) 07:28 (45) 05:32 (49) 02:06 (27)         01:33 (56)
        04:50 (27) 08:16 (34) 13:07 (34) 23:03 (44) 26:27 (38) 29:09 (38) 33:28 (34) 40:44 (39) 45:42 (37) 50:51 (36) 56:24 (33) 61:11 (32) 68:39 (32) 74:11 (36) 76:17 (32)         77:50 (34)
35 Anne Lundmark Järfälla OK 77:51 05:57 (43) 03:07 (42) 04:45 (34) 07:38 (37) 03:47 (33) 03:01 (48) 05:39 (45) 05:33 (44) 05:30 (42) 05:22 (40) 06:23 (41) 05:34 (45) 08:14 (49) 04:18 (32) 02:07 (28)         00:56 (25)
        05:57 (43) 09:04 (43) 13:49 (41) 21:27 (38) 25:14 (33) 28:15 (33) 33:54 (35) 39:27 (35) 44:57 (35) 50:19 (35) 56:42 (34) 62:16 (36) 70:30 (37) 74:48 (39) 76:55 (33)         77:51 (35)
36 Helena Korhonen Haninge SOK 78:01 11:16 (52) 02:21 (15) 04:51 (37) 07:08 (28) 05:15 (51) 02:28 (24) 04:37 (36) 04:16 (18) 06:57 (51) 07:18 (57) 04:46 (21) 04:13 (24) 05:34 (19) 03:35 (22) 02:35 (37)         00:51 (12)
        11:16 (52) 13:37 (52) 18:28 (51) 25:36 (47) 30:51 (45) 33:19 (45) 37:56 (42) 42:12 (41) 49:09 (46) 56:27 (49) 61:13 (46) 65:26 (43) 71:00 (38) 74:35 (38) 77:10 (34)         78:01 (36)
37 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 80:29 05:58 (44) 02:55 (34) 04:46 (35) 07:16 (29) 04:59 (50) 02:35 (33) 04:47 (39) 04:32 (30) 04:53 (30) 04:49 (32) 09:15 (54) 04:46 (31) 05:41 (24) 04:38 (39) 07:31 (54)         01:08 (44)
        05:58 (44) 08:53 (41) 13:39 (37) 20:55 (34) 25:54 (37) 28:29 (35) 33:16 (33) 37:48 (28) 42:41 (28) 47:30 (29) 56:45 (35) 61:31 (34) 67:12 (31) 71:50 (33) 79:21 (35)         80:29 (37)
38 Kerstin Ohlsson Haninge SOK 81:21 04:47 (26) 02:45 (30) 04:19 (26) 08:51 (50) 04:03 (37) 02:44 (40) 06:46 (51) 05:36 (46) 08:55 (52) 04:29 (24) 07:15 (47) 04:48 (33) 06:24 (34) 04:09 (29) 04:28 (48)         01:02 (39)
        04:47 (26) 07:32 (27) 11:51 (23) 20:42 (31) 24:45 (29) 27:29 (28) 34:15 (37) 39:51 (38) 48:46 (44) 53:15 (41) 60:30 (44) 65:18 (42) 71:42 (40) 75:51 (41) 80:19 (36)         81:21 (38)
39 Christian Perneby Tullinge SK 81:33 04:09 (11) 03:21 (47) 04:54 (39) 08:06 (44) 10:52 (57) 02:09 (14) 05:23 (43) 04:20 (20) 05:17 (37) 06:26 (52) 05:30 (33) 06:58 (52) 05:26 (18) 06:02 (52) 01:49 (16)         00:51 (14)
        04:09 (11) 07:30 (25) 12:24 (29) 20:30 (28) 31:22 (48) 33:31 (47) 38:54 (49) 43:14 (45) 48:31 (43) 54:57 (45) 60:27 (43) 67:25 (45) 72:51 (44) 78:53 (45) 80:42 (38)         81:33 (39)
40 Anna Perneby Tullinge SK 81:39 04:03 (7) 03:20 (46) 04:56 (42) 08:12 (47) 10:52 (57) 02:03 (6) 05:23 (43) 04:20 (20) 05:16 (36) 06:05 (48) 05:49 (38) 07:09 (53) 05:16 (11) 06:05 (53) 01:48 (15)         01:02 (38)
        04:03 (7) 07:23 (23) 12:19 (26) 20:31 (29) 31:23 (49) 33:26 (46) 38:49 (47) 43:09 (44) 48:25 (41) 54:30 (44) 60:19 (42) 67:28 (46) 72:44 (42) 78:49 (44) 80:37 (37)         81:39 (40)
40 Per Niring Skarpnäcks OL 81:39 05:11 (35) 02:07 (6) 03:41 (12) 11:07 (54) 08:51 (56) 02:01 (3) 04:08 (20) 07:00 (55) 04:52 (29) 04:15 (18) 04:23 (12) 03:58 (13) 09:31 (52) 03:19 (12) 06:21 (53)         00:54 (20)
        05:11 (35) 07:18 (20) 10:59 (14) 22:06 (41) 30:57 (47) 32:58 (44) 37:06 (40) 44:06 (49) 48:58 (45) 53:13 (40) 57:36 (37) 61:34 (35) 71:05 (39) 74:24 (37) 80:45 (39)         81:39 (40)
42 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 82:18 05:58 (44) 02:51 (32) 04:17 (25) 07:49 (40) 04:09 (40) 03:01 (48) 10:50 (58) 05:10 (41) 05:06 (34) 04:48 (31) 05:26 (32) 05:11 (41) 07:21 (43) 03:14 (10) 05:45 (52)         01:22 (55)
        05:58 (44) 08:49 (40) 13:06 (33) 20:55 (34) 25:04 (32) 28:05 (32) 38:55 (50) 44:05 (48) 49:11 (47) 53:59 (42) 59:25 (40) 64:36 (38) 71:57 (41) 75:11 (40) 80:56 (40)         82:18 (42)
43 Tina Klang Hellas OK 82:49 04:54 (29) 02:56 (35) 04:35 (29) 09:10 (52) 05:26 (52) 02:36 (35) 04:25 (30) 05:42 (47) 05:37 (44) 06:10 (50) 08:24 (50) 04:57 (36) 07:58 (48) 05:07 (47) 03:54 (46)         00:58 (27)
        04:54 (29) 07:50 (30) 12:25 (30) 21:35 (39) 27:01 (40) 29:37 (39) 34:02 (36) 39:44 (36) 45:21 (36) 51:31 (37) 59:55 (41) 64:52 (39) 72:50 (43) 77:57 (43) 81:51 (41)         82:49 (43)
44 Jonas Björklund Söders-Tyresö 82:58 04:07 (9) 02:09 (9) 02:47 (1) 08:04 (42) 02:37 (2) 15:25 (58) 03:44 (13) 04:21 (24) 03:30 (3) 04:50 (34) 03:59 (3) 05:11 (41) 08:56 (50) 03:24 (14) 09:06 (55)         00:48 (7)
        04:07 (9) 06:16 (7) 09:03 (1) 17:07 (12) 19:44 (11) 35:09 (51) 38:53 (48) 43:14 (45) 46:44 (38) 51:34 (38) 55:33 (31) 60:44 (31) 69:40 (35) 73:04 (34) 82:10 (42)         82:58 (44)
45 Ingrid Graneli Haninge SOK 84:00 05:12 (36) 03:33 (54) 08:56 (55) 08:09 (46) 03:40 (28) 02:30 (29) 08:29 (56) 04:56 (37) 05:42 (47) 04:34 (26) 05:30 (33) 05:39 (46) 07:01 (41) 03:30 (20) 05:24 (51)         01:15 (49)
        05:12 (36) 08:45 (39) 17:41 (49) 25:50 (48) 29:30 (43) 32:00 (42) 40:29 (51) 45:25 (53) 51:07 (49) 55:41 (48) 61:11 (45) 66:50 (44) 73:51 (45) 77:21 (42) 82:45 (43)         84:00 (45)
46 Annmariea Holmström Gustavsberg OK 84:08 05:09 (34) 04:04 (55) 04:55 (40) 06:54 (25) 03:44 (31) 02:46 (42) 04:11 (21) 06:22 (52) 05:52 (50) 04:41 (28) 08:37 (51) 04:11 (22) 15:33 (58) 04:06 (25) 02:03 (25)         01:00 (29)
        05:09 (34) 09:13 (44) 14:08 (42) 21:02 (36) 24:46 (30) 27:32 (29) 31:43 (25) 38:05 (32) 43:57 (33) 48:38 (33) 57:15 (36) 61:26 (33) 76:59 (48) 81:05 (48) 83:08 (44)         84:08 (46)
47 Lars Waernulf Skarpnäcks OL 86:29 17:15 (57) 02:33 (23) 03:23 (5) 07:37 (35) 03:32 (26) 02:20 (20) 03:57 (18) 03:50 (5) 03:52 (9) 06:52 (55) 08:49 (52) 05:23 (44) 05:21 (13) 05:32 (49) 05:04 (49)         01:09 (46)
        17:15 (57) 19:48 (57) 23:11 (55) 30:48 (54) 34:20 (54) 36:40 (54) 40:37 (52) 44:27 (51) 48:19 (40) 55:11 (46) 64:00 (48) 69:23 (47) 74:44 (46) 80:16 (46) 85:20 (45)         86:29 (47)
48 Bo Winander Järfälla OK 87:09 06:34 (48) 03:26 (50) 05:13 (47) 07:18 (30) 06:07 (55) 02:32 (31) 06:49 (53) 06:23 (53) 05:39 (46) 05:10 (39) 06:34 (43) 07:59 (54) 06:22 (33) 04:40 (41) 05:04 (49)         01:19 (53)
        06:34 (48) 10:00 (48) 15:13 (46) 22:31 (42) 28:38 (41) 31:10 (41) 37:59 (43) 44:22 (50) 50:01 (48) 55:11 (46) 61:45 (47) 69:44 (48) 76:06 (47) 80:46 (47) 85:50 (46)         87:09 (48)
49 Lars Olavi Peldan Enebybergs IF 87:14 12:03 (54) 02:45 (30) 04:15 (24) 08:05 (43) 03:44 (31) 03:15 (53) 04:03 (19) 04:40 (35) 11:54 (55) 07:35 (58) 06:17 (40) 04:29 (30) 05:58 (28) 04:42 (42) 02:11 (30)         01:18 (51)
        12:03 (54) 14:48 (54) 19:03 (52) 27:08 (50) 30:52 (46) 34:07 (49) 38:10 (46) 42:50 (42) 54:44 (51) 62:19 (53) 68:36 (52) 73:05 (52) 79:03 (49) 83:45 (49) 85:56 (47)         87:14 (49)
50 Bo Hedlund IFK Enskede 88:37 22:11 (58) 02:08 (8) 04:56 (42) 07:02 (26) 04:05 (39) 02:08 (13) 04:24 (29) 04:20 (20) 05:22 (38) 06:24 (51) 04:51 (23) 04:07 (18) 07:45 (47) 04:19 (34) 03:33 (44)         01:02 (37)
        22:11 (58) 24:19 (58) 29:15 (58) 36:17 (57) 40:22 (57) 42:30 (57) 46:54 (57) 51:14 (56) 56:36 (54) 63:00 (54) 67:51 (50) 71:58 (49) 79:43 (51) 84:02 (50) 87:35 (48)         88:37 (50)
51 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 89:07 13:17 (55) 03:14 (44) 08:23 (54) 07:22 (31) 04:30 (44) 03:52 (56) 04:20 (27) 07:19 (57) 04:47 (26) 06:38 (53) 04:54 (24) 03:55 (11) 07:42 (46) 04:24 (36) 03:30 (43)         01:00 (29)
        13:17 (55) 16:31 (55) 24:54 (56) 32:16 (56) 36:46 (56) 40:38 (56) 44:58 (56) 52:17 (57) 57:04 (55) 63:42 (55) 68:36 (52) 72:31 (51) 80:13 (52) 84:37 (51) 88:07 (49)         89:07 (51)
52 Leif Jonsson Gustavsbergs OK 92:38 05:48 (40) 05:27 (58) 11:30 (57) 07:24 (33) 03:43 (30) 02:45 (41) 04:23 (28) 04:15 (17) 11:01 (53) 05:44 (44) 06:34 (43) 05:08 (40) 05:56 (27) 09:45 (56) 01:57 (20)         01:18 (51)
        05:48 (40) 11:15 (51) 22:45 (54) 30:09 (53) 33:52 (53) 36:37 (53) 41:00 (53) 45:15 (52) 56:16 (53) 62:00 (52) 68:34 (51) 73:42 (53) 79:38 (50) 89:23 (53) 91:20 (50)         92:38 (52)
53 Anders Lavfors Centrum OK 92:53 04:24 (17) 03:10 (43) 11:33 (58) 07:46 (39) 04:57 (49) 02:23 (22) 03:38 (9) 05:49 (49) 04:47 (26) 05:50 (46) 10:37 (55) 08:54 (58) 10:42 (53) 05:02 (45) 02:12 (32)         01:09 (46)
        04:24 (17) 07:34 (28) 19:07 (53) 26:53 (49) 31:50 (51) 34:13 (50) 37:51 (41) 43:40 (47) 48:27 (42) 54:17 (43) 64:54 (49) 73:48 (54) 84:30 (53) 89:32 (54) 91:44 (51)         92:53 (53)
54 Martin Eriksson OK Södertörn 97:03 05:00 (31) 03:27 (52) 06:10 (53) 16:21 (57) 04:03 (37) 04:40 (57) 05:10 (42) 04:42 (36) 04:47 (26) 06:05 (48) 08:55 (53) 05:49 (47) 11:51 (54) 06:44 (54) 02:04 (26)         01:15 (49)
        05:00 (31) 08:27 (36) 14:37 (43) 30:58 (55) 35:01 (55) 39:41 (55) 44:51 (55) 49:33 (55) 54:20 (50) 60:25 (50) 69:20 (55) 75:09 (55) 87:00 (55) 93:44 (55) 95:48 (52)         97:03 (54)
55 Stefan Pettersson Klubblös 108:38 07:08 (50) 02:56 (35) 06:04 (52) 11:08 (55) 05:49 (53) 02:59 (47) 07:02 (54) 06:04 (50) 16:08 (56) 05:02 (37) 08:13 (49) 08:33 (56) 13:24 (56) 04:15 (31) 02:02 (24)         01:51 (58)
        07:08 (50) 10:04 (49) 16:08 (48) 27:16 (51) 33:05 (52) 36:04 (52) 43:06 (54) 49:10 (54) 65:18 (56) 70:20 (56) 78:33 (56) 87:06 (56) 100:30 (56) 104:45 (56) 106:47 (53)         108:38 (55)
56 Mikael Engver OK Älvsjö-Örby 110:33 03:20 (1) 02:10 (10) 09:30 (56) 08:51 (50) 04:48 (47) 02:02 (4) 04:19 (25) 04:10 (13) 17:04 (57) 05:32 (43) 06:52 (46) 03:50 (9) 13:15 (55) 03:27 (17) 20:39 (56)         00:44 (2)
        03:20 (1) 05:30 (1) 15:00 (45) 23:51 (45) 28:39 (42) 30:41 (40) 35:00 (38) 39:10 (34) 56:14 (52) 61:46 (51) 68:38 (54) 72:28 (50) 85:43 (54) 89:10 (52) 109:49 (54)         110:33 (56)
57 Olle Arman Nyköpings OK 119:15 04:54 (29) 03:03 (40) 04:55 (40) 08:30 (49) 04:17 (42) 03:03 (50) 09:17 (57) 05:01 (38) 34:09 (58) 07:05 (56) 06:37 (45) 05:21 (43) 15:10 (57) 04:08 (28) 02:32 (36)         01:13 (48)
        04:54 (29) 07:57 (33) 12:52 (31) 21:22 (37) 25:39 (36) 28:42 (36) 37:59 (43) 43:00 (43) 77:09 (58) 84:14 (58) 90:51 (58) 96:12 (58) 111:22 (58) 115:30 (58) 118:02 (56)         119:15 (57)
58 Jan Larsson Tullinge SK 119:20 16:11 (56) 03:23 (49) 05:59 (51) 13:05 (56) 04:50 (48) 03:28 (55) 06:26 (49) 06:12 (51) 11:24 (54) 05:55 (47) 08:01 (48) 08:33 (56) 09:09 (51) 12:24 (58) 02:37 (38)         01:43 (57)
        16:11 (56) 19:34 (56) 25:33 (57) 38:38 (58) 43:28 (58) 46:56 (58) 53:22 (58) 59:34 (58) 70:58 (57) 76:53 (57) 84:54 (57) 93:27 (57) 102:36 (57) 115:00 (57) 117:37 (55)         119:20 (58)
- Bo Davidsson Solna OK 54:56 119:00       54:56   78:26   98:46       107:37       68:23   89:55       110:26                          
        119:00                                                                   Ej tid  ----->  
- Håkan Berglund Lake Snättringe SK 60:14 07:40   01:35   03:50   05:36   02:27   03:57   02:45   03:41   02:53   04:24   04:46   06:27   04:26   03:15   01:20           01:12  
        07:40   09:15   13:05   18:41   21:08   25:05   27:50   31:31   34:24   38:48   43:34   50:01   54:27   57:42   59:02           60:14  
- Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 64:28 16:33   03:32   06:14   03:00   02:11   03:29   03:46   04:03   04:09   09:35                               07:56  
        16:33   20:05   26:19   29:19   31:30   34:59   38:45   42:48   46:57   56:32                               64:28  
- Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL 68:39 03:36   02:18   03:40   05:44   03:19   02:21   03:38   10:31   03:38   04:04   03:50   03:52   14:25   02:47               00:56  
        03:36   05:54   09:34   15:18   18:37   20:58   24:36   35:07   38:45   42:49   46:39   50:31   64:56   67:43               68:39  
- Ing-Marie Back Eksjö SOK 85:55 09:58   03:28   11:42   06:44   04:45   04:13   04:19   17:36                                       23:10  
        09:58   13:26   25:08   31:52   36:37   40:50   45:09   62:45                                       85:55  
- Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 105:37 06:47   02:41   05:58   15:01   03:34   02:30   06:07   04:05   04:23   03:53   06:31   14:15                       29:52  
        06:47   09:28   15:26   30:27   34:01   36:31   42:38   46:43   51:06   54:59   61:30   75:45                       105:37  
- Thomas Pettersson HSOK 133:59 05:44   15:11   05:32   08:58   04:51   03:57   09:58   10:16   12:22   06:39   24:22   07:41   07:26   06:13   02:52           01:57  
        05:44   20:55   26:27   35:25   40:16   44:13   54:11   64:27   76:49   83:28   107:50   115:31   122:57   129:10   132:02           133:59  
- Stig Thurén Skarpnäcks OL 421:50 32:37   03:48   18:00   17:46   07:45   03:58   05:57   18:38                                       313:21  
        32:37   36:25   54:25   72:11   79:56   83:54   89:51   108:29                                       421:50  
                                                                               
                                                                               
Plac Bana D - 2,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12                       Mål  
1 Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 59:41 03:29 (8) 04:37 (4) 02:57 (11) 08:02 (10) 03:46 (12) 07:54 (19) 04:34 (4) 02:23 (12) 06:11 (3) 06:15 (12) 05:40 (4) 02:35 (8)                     01:18 (12)
        03:29 (8) 08:06 (4) 11:03 (7) 19:05 (7) 22:51 (6) 30:45 (8) 35:19 (5) 37:42 (5) 43:53 (2) 50:08 (2) 55:48 (2) 58:23 (2)                     59:41 (1)
2 Håkan Boije Attunda OK 61:01 03:26 (7) 06:31 (15) 02:26 (5) 06:23 (3) 03:30 (10) 05:02 (6) 07:38 (11) 02:44 (14) 07:18 (7) 07:07 (15) 05:51 (7) 01:53 (3)                     01:12 (8)
        03:26 (7) 09:57 (12) 12:23 (10) 18:46 (6) 22:16 (5) 27:18 (4) 34:56 (4) 37:40 (4) 44:58 (3) 52:05 (4) 57:56 (3) 59:49 (3)                     61:01 (2)
3 Claes Hedlund Trosabygdens OK 61:51 02:35 (1) 04:06 (2) 02:38 (10) 08:02 (10) 02:56 (1) 04:28 (3) 03:50 (1) 03:08 (17) 08:42 (12) 05:55 (10) 05:44 (5) 02:33 (7)                     07:14 (24)
        02:35 (1) 06:41 (2) 09:19 (2) 17:21 (3) 20:17 (3) 24:45 (3) 28:35 (3) 31:43 (3) 40:25 (1) 46:20 (1) 52:04 (1) 54:37 (1)                     61:51 (3)
4 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 62:12 02:43 (2) 04:15 (3) 02:31 (6) 09:39 (19) 04:17 (13) 09:36 (23) 04:43 (6) 01:52 (6) 06:11 (3) 05:21 (5) 07:19 (13) 02:38 (9)                     01:07 (6)
        02:43 (2) 06:58 (3) 09:29 (3) 19:08 (8) 23:25 (7) 33:01 (10) 37:44 (6) 39:36 (6) 45:47 (4) 51:08 (3) 58:27 (4) 61:05 (4)                     62:12 (4)
5 Rune Carlsson Sundbybergs IK 66:00 02:55 (3) 03:16 (1) 02:18 (3) 05:35 (2) 03:10 (4) 03:59 (1) 04:51 (8) 01:40 (2) 26:11 (23) 04:45 (3) 04:30 (1) 01:54 (4)                     00:56 (2)
        02:55 (3) 06:11 (1) 08:29 (1) 14:04 (1) 17:14 (1) 21:13 (1) 26:04 (1) 27:44 (1) 53:55 (7) 58:40 (7) 63:10 (6) 65:04 (5)                     66:00 (5)
6 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 67:32 10:30 (23) 08:49 (20) 02:32 (7) 06:43 (4) 03:13 (6) 06:31 (12) 04:28 (3) 01:58 (7) 06:01 (2) 05:50 (9) 05:25 (3) 04:40 (21)                     00:52 (1)
        10:30 (23) 19:19 (23) 21:51 (20) 28:34 (18) 31:47 (15) 38:18 (15) 42:46 (11) 44:44 (10) 50:45 (6) 56:35 (6) 62:00 (5) 66:40 (6)                     67:32 (6)
7 Lars Englund Järla Orientering 68:01 02:56 (5) 05:25 (9) 02:16 (2) 05:30 (1) 02:59 (3) 04:19 (2) 04:40 (5) 01:42 (4) 26:20 (24) 04:34 (1) 04:31 (2) 01:52 (2)                     00:57 (3)
        02:56 (5) 08:21 (6) 10:37 (4) 16:07 (2) 19:06 (2) 23:25 (2) 28:05 (2) 29:47 (2) 56:07 (10) 60:41 (8) 65:12 (7) 67:04 (7)                     68:01 (7)
8 Roland Löwgren Södertörns OK 73:34 03:44 (9) 05:39 (10) 02:21 (4) 06:56 (5) 05:06 (16) 06:16 (10) 08:49 (15) 02:17 (9) 06:21 (5) 05:08 (4) 14:02 (23) 05:09 (22)                     01:46 (21)
        03:44 (9) 09:23 (9) 11:44 (8) 18:40 (5) 23:46 (8) 30:02 (6) 38:51 (7) 41:08 (7) 47:29 (5) 52:37 (5) 66:39 (8) 71:48 (8)                     73:34 (8)
9 Margareta Hallmén Attunda OK 74:42 03:22 (6) 04:55 (5) 02:33 (8) 07:46 (9) 03:17 (8) 06:07 (7) 18:54 (21) 01:48 (5) 06:39 (6) 09:47 (22) 05:44 (5) 02:50 (14)                     01:00 (5)
        03:22 (6) 08:17 (5) 10:50 (6) 18:36 (4) 21:53 (4) 28:00 (5) 46:54 (12) 48:42 (12) 55:21 (8) 65:08 (10) 70:52 (9) 73:42 (9)                     74:42 (9)
10 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 76:17 05:42 (17) 09:17 (21) 04:07 (19) 06:57 (6) 03:25 (9) 04:56 (4) 04:47 (7) 02:18 (11) 17:55 (21) 06:07 (11) 06:54 (10) 02:39 (10)                     01:13 (9)
        05:42 (17) 14:59 (19) 19:06 (17) 26:03 (15) 29:28 (14) 34:24 (12) 39:11 (8) 41:29 (8) 59:24 (11) 65:31 (11) 72:25 (11) 75:04 (10)                     76:17 (10)
11 Börje Pahlén Söders-Tyresö 77:02 03:46 (10) 05:02 (6) 03:01 (12) 09:13 (14) 05:14 (17) 09:29 (22) 06:31 (9) 03:12 (19) 10:29 (14) 07:51 (18) 08:02 (17) 03:31 (17)                     01:41 (18)
        03:46 (10) 08:48 (8) 11:49 (9) 21:02 (9) 26:16 (10) 35:45 (14) 42:16 (10) 45:28 (11) 55:57 (9) 63:48 (9) 71:50 (10) 75:21 (11)                     77:02 (11)
12 Klas Langels Skarpnäcks OL 80:39 06:52 (19) 05:19 (7) 03:14 (15) 07:22 (8) 03:38 (11) 06:14 (8) 09:26 (17) 02:37 (13) 17:30 (20) 05:43 (8) 08:15 (18) 03:22 (16)                     01:07 (6)
        06:52 (19) 12:11 (14) 15:25 (13) 22:47 (12) 26:25 (11) 32:39 (9) 42:05 (9) 44:42 (9) 62:12 (12) 67:55 (12) 76:10 (12) 79:32 (12)                     80:39 (12)
13 Åke Lewander SOL 81:17 02:55 (3) 05:47 (11) 02:03 (1) 11:34 (22) 03:10 (4) 04:58 (5) 24:25 (24) 01:27 (1) 09:57 (13) 05:39 (7) 06:43 (8) 01:42 (1)                     00:57 (3)
        02:55 (3) 08:42 (7) 10:45 (5) 22:19 (10) 25:29 (9) 30:27 (7) 54:52 (18) 56:19 (17) 66:16 (15) 71:55 (15) 78:38 (14) 80:20 (14)                     81:17 (13)
14 Inger Jansson Nynäshamns OK 81:24 09:42 (22) 05:53 (12) 03:41 (17) 08:41 (13) 04:18 (14) 06:19 (11) 15:43 (19) 01:41 (3) 07:23 (8) 07:19 (16) 06:44 (9) 02:47 (12)                     01:13 (9)
        09:42 (22) 15:35 (20) 19:16 (18) 27:57 (17) 32:15 (16) 38:34 (16) 54:17 (17) 55:58 (16) 63:21 (13) 70:40 (14) 77:24 (13) 80:11 (13)                     81:24 (14)
15 Leif Nordin Turebergs IF 83:52 17:35 (24) 11:21 (24) 03:05 (13) 08:27 (12) 03:13 (6) 07:53 (17) 04:22 (2) 02:11 (8) 05:57 (1) 05:24 (6) 10:51 (22) 02:14 (6)                     01:19 (13)
        17:35 (24) 28:56 (24) 32:01 (24) 40:28 (24) 43:41 (24) 51:34 (24) 55:56 (19) 58:07 (19) 64:04 (14) 69:28 (13) 80:19 (15) 82:33 (15)                     83:52 (15)
16 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 87:28 07:28 (20) 06:06 (14) 08:27 (22) 11:28 (21) 05:51 (20) 08:03 (20) 08:50 (16) 03:00 (16) 08:21 (10) 08:11 (20) 07:24 (14) 02:43 (11)                     01:36 (16)
        07:28 (20) 13:34 (17) 22:01 (21) 33:29 (21) 39:20 (21) 47:23 (21) 56:13 (20) 59:13 (20) 67:34 (18) 75:45 (18) 83:09 (18) 85:52 (16)                     87:28 (16)
17 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 88:47 08:58 (21) 06:38 (16) 09:53 (23) 09:13 (14) 04:53 (15) 07:53 (17) 06:34 (10) 03:14 (20) 11:12 (16) 07:27 (17) 07:18 (12) 03:20 (15)                     02:14 (23)
        08:58 (21) 15:36 (21) 25:29 (23) 34:42 (22) 39:35 (22) 47:28 (22) 54:02 (16) 57:16 (18) 68:28 (19) 75:55 (19) 83:13 (19) 86:33 (17)                     88:47 (17)
18 Inger Pahlén Söders-Tyresö 89:37 03:48 (11) 06:01 (13) 03:33 (16) 09:14 (16) 06:13 (22) 06:15 (9) 13:51 (18) 04:59 (23) 13:04 (17) 08:10 (19) 07:47 (15) 05:28 (23)                     01:14 (11)
        03:48 (11) 09:49 (11) 13:22 (11) 22:36 (11) 28:49 (13) 35:04 (13) 48:55 (14) 53:54 (15) 66:58 (16) 75:08 (17) 82:55 (17) 88:23 (18)                     89:37 (18)
19 Ronny Hedlund OK Södertörn 90:45 04:24 (13) 07:03 (17) 03:12 (14) 09:30 (18) 11:45 (24) 06:38 (13) 19:16 (22) 04:26 (22) 08:38 (11) 04:40 (2) 07:01 (11) 02:49 (13)                     01:23 (14)
        04:24 (13) 11:27 (13) 14:39 (12) 24:09 (14) 35:54 (19) 42:32 (18) 61:48 (23) 66:14 (23) 74:52 (23) 79:32 (21) 86:33 (21) 89:22 (20)                     90:45 (19)
20 Åke Linderoth Sundbybergs IK 90:53 04:14 (12) 05:24 (8) 10:48 (24) 09:19 (17) 05:37 (19) 07:11 (16) 07:44 (12) 03:11 (18) 16:36 (19) 06:43 (13) 08:22 (19) 04:03 (20)                     01:41 (18)
        04:14 (12) 09:38 (10) 20:26 (19) 29:45 (19) 35:22 (18) 42:33 (19) 50:17 (15) 53:28 (14) 70:04 (21) 76:47 (20) 85:09 (20) 89:12 (19)                     90:53 (20)
21 Margareta Granberg OK Älvsjö-Örby 94:36 05:38 (16) 07:23 (19) 03:46 (18) 11:08 (20) 05:14 (17) 06:55 (14) 08:15 (13) 05:06 (24) 13:54 (18) 07:01 (14) 07:54 (16) 10:40 (24)                     01:42 (20)
        05:38 (16) 13:01 (15) 16:47 (14) 27:55 (16) 33:09 (17) 40:04 (17) 48:19 (13) 53:25 (13) 67:19 (17) 74:20 (16) 82:14 (16) 92:54 (21)                     94:36 (21)
22 Anita Lindbohm Skarpnäcks OL 97:48 04:49 (14) 11:13 (23) 06:44 (21) 12:23 (23) 05:59 (21) 10:11 (24) 08:26 (14) 03:34 (21) 10:42 (15) 08:42 (21) 09:51 (20) 03:36 (18)                     01:38 (17)
        04:49 (14) 16:02 (22) 22:46 (22) 35:09 (23) 41:08 (23) 51:19 (23) 59:45 (22) 63:19 (22) 74:01 (22) 82:43 (23) 92:34 (22) 96:10 (22)                     97:48 (22)
23 Bo Romson Hellas Orientering 97:57 04:50 (15) 09:40 (22) 02:33 (8) 06:59 (7) 02:56 (1) 07:08 (15) 24:21 (23) 02:17 (9) 08:00 (9) 10:57 (24) 14:49 (24) 02:01 (5)                     01:26 (15)
        04:50 (15) 14:30 (18) 17:03 (15) 24:02 (13) 26:58 (12) 34:06 (11) 58:27 (21) 60:44 (21) 68:44 (20) 79:41 (22) 94:30 (23) 96:31 (23)                     97:57 (23)
24 Lars Nordin Solna OK 114:49 06:11 (18) 07:15 (18) 04:48 (20) 13:32 (24) 06:19 (23) 08:05 (21) 18:09 (20) 02:52 (15) 21:59 (22) 09:58 (23) 10:07 (21) 03:46 (19)                     01:48 (22)
        06:11 (18) 13:26 (16) 18:14 (16) 31:46 (20) 38:05 (20) 46:10 (20) 64:19 (24) 67:11 (24) 89:10 (24) 99:08 (24) 109:15 (24) 113:01 (24)                     114:49 (24)
- Caroline Magnusson Täby OK 66:00 03:15   05:27   03:27   06:13   03:42   12:34                                               31:22  
        03:15   08:42   12:09   18:22   22:04   34:38                                               66:00  
- Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 77:02 04:47   04:50   02:30   08:33   03:44   06:06   08:36   13:21   11:09   06:57   05:04                           01:25  
        04:47   09:37   12:07   20:40   24:24   30:30   39:06   52:27   63:36   70:33   75:37                           77:02  
- Jonas Berglund Bromma-Vällingby SOK 84:55 39:22   08:52   03:15   13:44                                                       19:42  
        39:22   48:14   51:29   65:13                                                       84:55  
- Björn Stolt OK Ravinen 87:51 04:14   13:40   03:48   09:10   04:44   10:39   06:40   02:42                                       32:14  
        04:14   17:54   21:42   30:52   35:36   46:15   52:55   55:37                                       87:51  
- Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK 97:07 04:31   07:55   06:05   07:10   03:33   08:52   07:02   07:53   05:19   05:24   07:12                           26:11  
        04:31   12:26   18:31   25:41   29:14   38:06   45:08   53:01   58:20   63:44   70:56                           97:07  
- Per Geijer FM IF 97:25 25:36   05:21   02:26   12:31   04:07   05:25   13:26   02:29   06:19   06:41   09:10   02:12                       01:42  
        25:36   30:57   33:23   45:54   50:01   55:26   68:52   71:21   77:40   84:21   93:31   95:43                       97:25  
- Bo Eklund Fredrikshofs IF Skid & OK 100:15 04:22   14:43   04:33   10:48   05:24   07:02   08:43   04:37   24:00                                   16:03  
        04:22   19:05   23:38   34:26   39:50   46:52   55:35   60:12   84:12                                   100:15  
- Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK 114:04 07:07   27:24   12:16   30:54   08:42   25:27                                               02:14  
        07:07   34:31   46:47   77:41   86:23   111:50                                               114:04  
- Kristina Hedren OK Älvsjö-Örby 355:55                                                                     355:55  
                                                                            355:55  
- Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 364:21 02:59   05:31   02:59   10:45   03:21   06:07                                               332:39  
        02:59   08:30   11:29   22:14   25:35   31:42                                               364:21  
- Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 364:40 03:09   05:26   02:54   11:18   03:40   05:24                                               332:49  
        03:09   08:35   11:29   22:47   26:27   31:51                                               364:40  
- Göran Johansson Snättringe SK 391:07 04:08   06:10   02:42   09:37   12:06   07:02   16:00   02:09   28:21                                   302:52  
        04:08   10:18   13:00   22:37   34:43   41:45   57:45   59:54   88:15                                   391:07  
- Thomas Svedin Bromma-Vällingby SOK 395:27 07:55   06:26   02:51   09:34   12:39   06:32   15:58   02:08   28:44                                   302:40  
        07:55   14:21   17:12   26:46   39:25   45:57   61:55   64:03   92:47                                   395:27  
- Lennart Sjöstål Klubblös 442:06 05:43   11:09   24:11                                                           401:03  
        05:43   16:52   41:03                                                           442:06  
                                                                               
                                                                               
Plac Bana E - 1,7 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   Mål  
1 Gunnel Junegard OK Södertörn 58:40 04:20 (2) 05:25 (1) 06:06 (4) 07:13 (3) 07:02 (1) 05:50 (1) 09:37 (2) 07:13 (2) 04:16 (3)                                 01:38 (2)
        04:20 (2) 09:45 (1) 15:51 (2) 23:04 (2) 30:06 (1) 35:56 (1) 45:33 (1) 52:46 (1) 57:02 (1)                                 58:40 (1)
2 Per Arnesson Skarpnäcks OL 69:55 04:36 (3) 10:05 (4) 03:16 (1) 06:46 (2) 09:18 (2) 06:10 (2) 19:39 (3) 06:09 (1) 02:32 (1)                                 01:24 (1)
        04:36 (3) 14:41 (4) 17:57 (4) 24:43 (3) 34:01 (2) 40:11 (2) 59:50 (3) 65:59 (2) 68:31 (2)                                 69:55 (2)
3 Roland Bolin Snättringe SK 75:31 04:03 (1) 05:52 (2) 04:31 (3) 14:37 (4) 13:10 (3) 06:12 (3) 07:57 (1) 11:10 (4) 05:59 (4)                                 02:00 (3)
        04:03 (1) 09:55 (2) 14:26 (1) 29:03 (4) 42:13 (4) 48:25 (3) 56:22 (2) 67:32 (3) 73:31 (3)                                 75:31 (3)
4 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 84:10 05:30 (4) 06:45 (3) 04:14 (2) 06:26 (1) 19:00 (4) 06:36 (4) 19:41 (4) 10:02 (3) 03:31 (2)                                 02:25 (4)
        05:30 (4) 12:15 (3) 16:29 (3) 22:55 (1) 41:55 (3) 48:31 (4) 68:12 (4) 78:14 (4) 81:45 (4)                                 84:10 (4)
- Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 44:07 05:31   07:42   03:18                                                           27:36  
        05:31   13:13   16:31                                                           44:07  
- Sonja Perneby Tullinge SK 82:17 05:57   06:22   04:21   09:53   28:29                                                   27:15  
        05:57   12:19   16:40   26:33   55:02                                                   82:17  
- Rigmor Breidemalm Trosabygdens OK 118:41 08:42   11:22   10:36   11:01   25:22   14:58   19:09   11:07   03:53                                   02:31  
        08:42   20:04   30:40   41:41   67:03   82:01   101:10   112:17   116:10                                   118:41  
- Bo Eklind Klubblös 138:50 04:43       22:08   11:46   12:00   11:03   68:03   05:47                                       03:20  
        04:43   04:43   26:51   38:37   50:37   61:40   129:43   135:30                                       138:50  
- Mats Halvarez Klubblös 138:50 05:13   21:48   11:35   11:48   11:21   68:25   05:14                                           03:26  
        05:13   27:01   38:36   50:24   61:45   130:10   135:24                                           138:50  
- Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 378:52 08:13                                                                   370:39  
        08:13                                                                   378:52  
- Hans Eriksson Hellas Orientering 419:37 05:36   11:37   03:18                                                           399:06  
        05:36   17:13   20:31                                                           419:37