Sträcktider luffarligan 23 sept 2020 Segeltorp IP                                      
  2020-09-23 Svarta tider är sträcktider                                              
    Blå tider är från start                                                  
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                              
                                                       
Plac Bana A - 5,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   Mål  
1 Mattias Hovmöller Söders-Tyresö 42:45 03:26 (3) 04:13 (3) 04:38 (1) 03:23 (1) 01:21 (2) 03:28 (2) 06:56 (1) 05:24 (1) 01:34 (1) 02:46 (1) 04:25 (1) 01:11 (1)
        03:26 (3) 07:39 (3) 12:17 (1) 15:40 (1) 17:01 (1) 20:29 (1) 27:25 (1) 32:49 (1) 34:23 (1) 37:09 (1) 41:34 (1) 42:45 (1)
2 Alexander Häggstrand Hansen Söders-Tyresö 49:33 03:20 (2) 03:59 (1) 04:58 (2) 04:36 (3) 01:16 (1) 03:08 (1) 07:37 (2) 07:41 (3) 01:38 (2) 04:18 (6) 05:39 (2) 01:23 (3)
        03:20 (2) 07:19 (1) 12:17 (1) 16:53 (2) 18:09 (2) 21:17 (2) 28:54 (2) 36:35 (2) 38:13 (2) 42:31 (2) 48:10 (2) 49:33 (2)
3 Sverker Lenas Centrum OK 51:47 03:19 (1) 04:08 (2) 05:26 (3) 04:20 (2) 01:42 (3) 04:48 (4) 07:50 (3) 07:13 (2) 01:47 (3) 03:40 (2) 06:05 (3) 01:29 (4)
        03:19 (1) 07:27 (2) 12:53 (3) 17:13 (3) 18:55 (3) 23:43 (3) 31:33 (3) 38:46 (3) 40:33 (3) 44:13 (3) 50:18 (3) 51:47 (3)
4 Niklas Wansölin OK Ravinen 61:38 03:45 (4) 05:16 (4) 05:59 (4) 04:39 (4) 01:59 (5) 04:31 (3) 09:33 (4) 10:00 (8) 02:30 (7) 03:51 (3) 07:42 (7) 01:53 (5)
        03:45 (4) 09:01 (4) 15:00 (4) 19:39 (4) 21:38 (4) 26:09 (4) 35:42 (4) 45:42 (4) 48:12 (4) 52:03 (4) 59:45 (4) 61:38 (4)
5 Stuart Fell Centrum OK 62:40 04:25 (6) 05:49 (5) 06:13 (5) 04:45 (6) 01:57 (4) 05:18 (5) 11:29 (5) 08:34 (5) 02:19 (4) 04:05 (4) 06:27 (4) 01:19 (2)
        04:25 (6) 10:14 (5) 16:27 (5) 21:12 (5) 23:09 (5) 28:27 (5) 39:56 (5) 48:30 (5) 50:49 (5) 54:54 (5) 61:21 (5) 62:40 (5)
6 Lars Gerhardsson Attunda OK 67:28 04:20 (5) 07:44 (6) 07:03 (6) 04:43 (5) 02:09 (6) 05:20 (6) 12:37 (6) 07:45 (4) 02:28 (6) 04:38 (7) 06:43 (5) 01:58 (6)
        04:20 (5) 12:04 (6) 19:07 (6) 23:50 (6) 25:59 (6) 31:19 (6) 43:56 (6) 51:41 (6) 54:09 (6) 58:47 (6) 65:30 (6) 67:28 (6)
7 Björn Jakobsson Täby OK 76:47 04:47 (7) 08:14 (7) 11:44 (9) 05:25 (7) 02:15 (7) 05:30 (7) 14:35 (7) 08:44 (6) 02:35 (8) 04:09 (5) 06:47 (6) 02:02 (7)
        04:47 (7) 13:01 (7) 24:45 (8) 30:10 (7) 32:25 (7) 37:55 (7) 52:30 (7) 61:14 (7) 63:49 (7) 67:58 (7) 74:45 (7) 76:47 (7)
8 Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK 90:52 06:30 (9) 15:42 (9) 09:33 (8) 06:34 (8) 03:10 (8) 06:34 (8) 16:15 (8) 08:45 (7) 02:19 (4) 04:57 (8) 07:44 (8) 02:49 (8)
        06:30 (9) 22:12 (9) 31:45 (9) 38:19 (9) 41:29 (9) 48:03 (9) 64:18 (9) 73:03 (9) 75:22 (9) 80:19 (9) 88:03 (8) 90:52 (8)
9 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 91:53 05:19 (8) 09:57 (8) 08:49 (7) 07:41 (9) 03:37 (9) 07:24 (9) 16:38 (9) 11:37 (9) 03:05 (9) 05:42 (9) 09:14 (9) 02:50 (9)
        05:19 (8) 15:16 (8) 24:05 (7) 31:46 (8) 35:23 (8) 42:47 (8) 59:25 (8) 71:02 (8) 74:07 (8) 79:49 (8) 89:03 (9) 91:53 (9)
- Henrik Nell Klubblös 405:53 07:22   08:33   22:12   06:46   02:54   05:48   23:35   13:19               315:24  
        07:22   15:55   38:07   44:53   47:47   53:35   77:10   90:29               405:53  
                                                       
                                                       
Plac Bana B - 4,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9           Mål  
1 Tommy Holmér Väsby OK 38:03 03:14 (1) 04:14 (5) 02:07 (14) 03:25 (1) 07:41 (1) 05:33 (1) 01:39 (1) 03:34 (7) 05:11 (1)         01:25 (1)
        03:14 (1) 07:28 (1) 09:35 (2) 13:00 (1) 20:41 (1) 26:14 (1) 27:53 (1) 31:27 (1) 36:38 (1)         38:03 (1)
2 P-O Ivarsson Haninge SOK 41:59 03:41 (3) 04:45 (7) 01:37 (2) 04:28 (5) 07:54 (2) 06:12 (2) 02:08 (11) 03:08 (1) 06:26 (5)         01:40 (7)
        03:41 (3) 08:26 (4) 10:03 (3) 14:31 (5) 22:25 (2) 28:37 (2) 30:45 (2) 33:53 (2) 40:19 (2)         41:59 (2)
3 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 42:14 04:07 (10) 04:02 (2) 01:59 (6) 03:51 (2) 08:26 (3) 06:50 (5) 01:54 (3) 03:20 (2) 06:06 (3)         01:39 (4)
        04:07 (10) 08:09 (3) 10:08 (4) 13:59 (2) 22:25 (2) 29:15 (3) 31:09 (3) 34:29 (3) 40:35 (3)         42:14 (3)
4 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 43:55 04:04 (8) 04:47 (8) 01:40 (4) 04:59 (11) 08:52 (6) 06:38 (3) 01:59 (5) 03:23 (3) 05:44 (2)         01:49 (13)
        04:04 (8) 08:51 (8) 10:31 (6) 15:30 (6) 24:22 (5) 31:00 (5) 32:59 (5) 36:22 (5) 42:06 (4)         43:55 (4)
4 Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF 43:55 04:02 (7) 03:59 (1) 01:30 (1) 04:29 (6) 08:48 (5) 07:07 (8) 02:10 (13) 03:30 (6) 06:47 (7)         01:33 (2)
        04:02 (7) 08:01 (2) 09:31 (1) 14:00 (3) 22:48 (4) 29:55 (4) 32:05 (4) 35:35 (4) 42:22 (5)         43:55 (4)
6 Hans-Ove Eriksson Nyköpings OK 46:35 04:17 (12) 05:09 (13) 02:06 (11) 04:44 (9) 08:33 (4) 07:40 (10) 02:05 (8) 03:24 (4) 06:52 (9)         01:45 (9)
        04:17 (12) 09:26 (10) 11:32 (9) 16:16 (7) 24:49 (6) 32:29 (6) 34:34 (6) 37:58 (6) 44:50 (6)         46:35 (6)
7 Björn Reger Söders-Tyresö 47:50 03:49 (5) 04:38 (6) 01:51 (5) 04:03 (4) 11:33 (23) 06:52 (6) 02:06 (9) 04:03 (14) 07:09 (13)         01:46 (10)
        03:49 (5) 08:27 (5) 10:18 (5) 14:21 (4) 25:54 (7) 32:46 (7) 34:52 (7) 38:55 (7) 46:04 (7)         47:50 (7)
8 Dan Klang Hellas Orientering 48:24 04:04 (8) 05:51 (19) 02:04 (9) 05:42 (13) 09:43 (9) 06:38 (3) 02:12 (14) 03:29 (5) 06:48 (8)         01:53 (14)
        04:04 (8) 09:55 (15) 11:59 (11) 17:41 (10) 27:24 (8) 34:02 (8) 36:14 (8) 39:43 (8) 46:31 (8)         48:24 (8)
9 Rickard Andersson Tullinge SK 50:43 03:38 (2) 07:20 (27) 01:39 (3) 05:46 (14) 09:05 (7) 07:46 (11) 02:36 (18) 04:12 (16) 06:59 (10)         01:42 (8)
        03:38 (2) 10:58 (19) 12:37 (17) 18:23 (14) 27:28 (9) 35:14 (9) 37:50 (9) 42:02 (9) 49:01 (9)         50:43 (9)
10 Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 51:34 04:31 (17) 04:10 (4) 02:11 (16) 06:03 (16) 11:32 (22) 09:27 (25) 01:44 (2) 03:49 (11) 06:12 (4)         01:55 (16)
        04:31 (17) 08:41 (6) 10:52 (7) 16:55 (9) 28:27 (12) 37:54 (14) 39:38 (14) 43:27 (12) 49:39 (10)         51:34 (10)
11 Ulf Burman Gustavsbergs OK 52:43 03:49 (5) 04:53 (10) 02:18 (20) 10:37 (36) 10:19 (11) 06:54 (7) 01:54 (3) 03:52 (13) 06:28 (6)         01:39 (5)
        03:49 (5) 08:42 (7) 11:00 (8) 21:37 (25) 31:56 (21) 38:50 (16) 40:44 (15) 44:36 (14) 51:04 (12)         52:43 (11)
12 Anders Larsson Skarpnäcks OL 53:00 04:40 (21) 04:57 (11) 02:25 (22) 04:43 (7) 11:04 (19) 08:00 (14) 02:53 (22) 04:17 (17) 08:00 (18)         02:01 (19)
        04:40 (21) 09:37 (12) 12:02 (13) 16:45 (8) 27:49 (11) 35:49 (10) 38:42 (11) 42:59 (11) 50:59 (11)         53:00 (12)
13 Gunnar Svanberg Järfälla OK 53:01 04:24 (15) 05:16 (16) 02:55 (28) 05:25 (12) 10:52 (17) 07:55 (13) 02:42 (20) 04:50 (24) 07:03 (11)         01:39 (4)
        04:24 (15) 09:40 (13) 12:35 (16) 18:00 (11) 28:52 (15) 36:47 (12) 39:29 (13) 44:19 (13) 51:22 (13)         53:01 (13)
14 Bo Davidsson Solna OK 53:22 04:20 (14) 05:12 (15) 02:06 (11) 06:30 (21) 10:35 (13) 07:46 (11) 02:00 (6) 03:47 (10) 09:31 (27)         01:35 (3)
        04:20 (14) 09:32 (11) 11:38 (10) 18:08 (12) 28:43 (14) 36:29 (11) 38:29 (10) 42:16 (10) 51:47 (14)         53:22 (14)
15 Christer Hördell Söders-Tyresö 55:39 06:00 (33) 05:10 (14) 02:01 (8) 07:33 (27) 10:40 (15) 08:16 (17) 02:13 (15) 04:20 (18) 07:31 (16)         01:55 (16)
        06:00 (33) 11:10 (21) 13:11 (19) 20:44 (21) 31:24 (19) 39:40 (18) 41:53 (17) 46:13 (16) 53:44 (15)         55:39 (15)
16 Marie Malmborg Söders-Tyresö 56:14 04:35 (18) 07:11 (26) 02:05 (10) 06:51 (23) 10:38 (14) 08:38 (20) 02:22 (16) 03:38 (8) 08:29 (23)         01:47 (12)
        04:35 (18) 11:46 (23) 13:51 (20) 20:42 (20) 31:20 (18) 39:58 (20) 42:20 (18) 45:58 (15) 54:27 (17)         56:14 (16)
17 Arne Johansson OK Ravinen 56:57 04:14 (11) 08:22 (31) 02:10 (15) 03:56 (3) 09:57 (10) 08:12 (16) 02:08 (11) 07:45 (35) 07:08 (12)         03:05 (35)
        04:14 (11) 12:36 (27) 14:46 (26) 18:42 (16) 28:39 (13) 36:51 (13) 38:59 (12) 46:44 (19) 53:52 (16)         56:57 (17)
18 Per Helén Söders-Tyresö 58:46 04:42 (22) 05:22 (17) 02:06 (11) 06:01 (15) 09:32 (8) 12:03 (31) 02:03 (7) 04:39 (20) 10:12 (30)         02:06 (21)
        04:42 (22) 10:04 (16) 12:10 (15) 18:11 (13) 27:43 (10) 39:46 (19) 41:49 (16) 46:28 (17) 56:40 (18)         58:46 (18)
19 Per Öhlund Gustavsbergs OK 59:28 04:43 (23) 05:06 (12) 02:11 (16) 07:57 (30) 11:09 (20) 08:03 (15) 03:11 (28) 04:10 (15) 10:39 (34)         02:19 (24)
        04:43 (23) 09:49 (14) 12:00 (12) 19:57 (18) 31:06 (17) 39:09 (17) 42:20 (18) 46:30 (18) 57:09 (19)         59:28 (19)
20 Leo Larsson MIK 59:43 04:24 (15) 04:50 (9) 02:51 (27) 06:22 (20) 14:44 (34) 08:42 (22) 03:19 (29) 04:45 (23) 07:24 (15)         02:22 (28)
        04:24 (15) 09:14 (9) 12:05 (14) 18:27 (15) 33:11 (22) 41:53 (22) 45:12 (21) 49:57 (21) 57:21 (20)         59:43 (20)
21 Tapani Mattus IFK Lidingö SOK 59:44 05:07 (28) 09:12 (33) 02:00 (7) 04:58 (10) 10:23 (12) 09:51 (27) 02:06 (9) 03:50 (12) 10:18 (31)         01:59 (18)
        05:07 (28) 14:19 (31) 16:19 (28) 21:17 (22) 31:40 (20) 41:31 (21) 43:37 (20) 47:27 (20) 57:45 (21)         59:44 (21)
22 Anders Hallmén Attunda OK 61:39 04:37 (20) 05:53 (20) 02:21 (21) 06:12 (18) 10:43 (16) 08:28 (18) 07:42 (36) 04:34 (19) 09:23 (26)         01:46 (10)
        04:37 (20) 10:30 (17) 12:51 (18) 19:03 (17) 29:46 (16) 38:14 (15) 45:56 (22) 50:30 (22) 59:53 (23)         61:39 (22)
23 Jonas Pålsson FMTM 61:44 03:48 (4) 13:15 (37) 02:12 (18) 04:43 (7) 10:55 (18) 07:35 (9) 06:00 (35) 03:40 (9) 07:15 (14)         02:21 (26)
        03:48 (4) 17:03 (33) 19:15 (31) 23:58 (26) 34:53 (26) 42:28 (23) 48:28 (24) 52:08 (23) 59:23 (22)         61:44 (23)
24 Lennart Hävrén Tullinge SK 66:48 04:35 (18) 06:26 (22) 02:59 (29) 10:53 (37) 11:16 (21) 11:59 (30) 02:57 (24) 04:59 (29) 08:25 (22)         02:19 (24)
        04:35 (18) 11:01 (20) 14:00 (21) 24:53 (29) 36:09 (27) 48:08 (27) 51:05 (26) 56:04 (26) 64:29 (24)         66:48 (24)
25 Torsten Pettersson Långhundra IF 67:05 05:06 (27) 06:49 (23) 02:27 (24) 06:58 (24) 12:17 (26) 12:45 (33) 02:53 (22) 04:44 (22) 10:56 (35)         02:10 (22)
        05:06 (27) 11:55 (24) 14:22 (23) 21:20 (23) 33:37 (24) 46:22 (25) 49:15 (25) 53:59 (24) 64:55 (26)         67:05 (25)
26 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 68:19 04:59 (24) 05:32 (18) 03:41 (32) 06:05 (17) 13:07 (30) 11:46 (29) 03:03 (26) 06:08 (34) 10:25 (32)         03:33 (38)
        04:59 (24) 10:31 (18) 14:12 (22) 20:17 (19) 33:24 (23) 45:10 (24) 48:13 (23) 54:21 (25) 64:46 (25)         68:19 (26)
27 Paul Norén OK Södertörn 71:28 04:18 (13) 15:23 (38) 02:41 (25) 07:59 (31) 12:45 (27) 09:19 (24) 02:46 (21) 05:06 (31) 08:59 (24)         02:12 (23)
        04:18 (13) 19:41 (37) 22:22 (35) 30:21 (34) 43:06 (30) 52:25 (31) 55:11 (28) 60:17 (27) 69:16 (27)         71:28 (27)
28 Lennart Brattgård IFK Lidingö SOK 72:43 04:59 (24) 12:45 (36) 03:01 (30) 08:58 (33) 13:30 (32) 09:01 (23) 03:10 (27) 04:56 (27) 09:48 (28)         02:35 (32)
        04:59 (24) 17:44 (35) 20:45 (33) 29:43 (33) 43:13 (31) 52:14 (30) 55:24 (29) 60:20 (28) 70:08 (28)         72:43 (28)
29 Britt-Marie Hellgren OK Älvsjö-Örby 73:49 05:07 (28) 06:15 (21) 05:55 (35) 06:41 (22) 12:56 (29) 14:35 (34) 04:18 (34) 05:02 (30) 09:51 (29)         03:09 (36)
        05:07 (28) 11:22 (22) 17:17 (29) 23:58 (26) 36:54 (28) 51:29 (29) 55:47 (30) 60:49 (29) 70:40 (29)         73:49 (29)
30 Anders Holmqvist Snättringe SK 74:25 08:20 (36) 04:04 (3) 02:16 (19) 12:32 (38) 11:45 (24) 08:33 (19) 03:41 (31) 11:50 (38) 09:19 (25)         02:05 (20)
        08:20 (36) 12:24 (26) 14:40 (25) 27:12 (30) 38:57 (29) 47:30 (26) 51:11 (27) 63:01 (30) 72:20 (30)         74:25 (30)
31 Kjell Jansson Långhundra IF 75:18 05:09 (30) 08:20 (30) 02:48 (26) 07:56 (29) 19:09 (37) 12:26 (32) 03:46 (32) 04:58 (28) 08:16 (20)         02:30 (31)
        05:09 (30) 13:29 (29) 16:17 (27) 24:13 (28) 43:22 (32) 55:48 (32) 59:34 (31) 64:32 (31) 72:48 (31)         75:18 (31)
32 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 75:36 04:59 (24) 07:05 (25) 02:26 (23) 06:58 (24) 12:53 (28) 15:06 (35) 10:29 (38) 04:41 (21) 08:18 (21)         02:41 (34)
        04:59 (24) 12:04 (25) 14:30 (24) 21:28 (24) 34:21 (25) 49:27 (28) 59:56 (32) 64:37 (32) 72:55 (32)         75:36 (32)
33 Svante Sandberg Södertälje-Nykvarn OF 77:23 05:48 (31) 06:59 (24) 09:12 (37) 10:23 (35) 11:53 (25) 15:10 (37) 03:02 (25) 04:51 (25) 08:12 (19)         01:53 (14)
        05:48 (31) 12:47 (28) 21:59 (34) 32:22 (35) 44:15 (33) 59:25 (35) 62:27 (34) 67:18 (33) 75:30 (33)         77:23 (33)
34 Eva Hagwall Järla Orientering 78:29 05:56 (32) 08:25 (32) 15:04 (38) 06:13 (19) 13:20 (31) 09:58 (28) 04:04 (33) 05:14 (32) 07:54 (17)         02:21 (26)
        05:56 (32) 14:21 (32) 29:25 (38) 35:38 (37) 48:58 (36) 58:56 (34) 63:00 (35) 68:14 (34) 76:08 (34)         78:29 (34)
35 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 84:51 06:02 (34) 08:10 (29) 05:02 (34) 09:06 (34) 17:47 (36) 15:06 (35) 03:26 (30) 05:44 (33) 12:03 (36)         02:25 (29)
        06:02 (34) 14:12 (30) 19:14 (30) 28:20 (31) 46:07 (35) 61:13 (36) 64:39 (36) 70:23 (36) 82:26 (35)         84:51 (35)
36 Kenneth Pettersson Järfälla OK 86:40 11:34 (37) 07:36 (28) 06:39 (36) 08:52 (32) 21:32 (38) 09:46 (26) 02:37 (19) 04:54 (26) 10:30 (33)         02:40 (33)
        11:34 (37) 19:10 (36) 25:49 (36) 34:41 (36) 56:13 (38) 65:59 (38) 68:36 (37) 73:30 (37) 84:00 (36)         86:40 (36)
37 Lotta Valentin Gustavsbergs OK 89:26 11:49 (38) 11:55 (35) 04:54 (33) 07:18 (26) 13:33 (33) 08:39 (21) 02:29 (17) 09:26 (37) 16:54 (37)         02:29 (30)
        11:49 (38) 23:44 (38) 28:38 (37) 35:56 (38) 49:29 (37) 58:08 (33) 60:37 (33) 70:03 (35) 86:57 (37)         89:26 (37)
38 Sara Hektor Järla Orientering 106:56 07:26 (35) 09:59 (34) 03:12 (31) 07:47 (28) 17:34 (35) 15:17 (38) 08:50 (37) 07:57 (36) 25:39 (38)         03:15 (37)
        07:26 (35) 17:25 (34) 20:37 (32) 28:24 (32) 45:58 (34) 61:15 (37) 70:05 (38) 78:02 (38) 103:41 (38)         106:56 (38)
- Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 74:10 05:19   40:19   11:53   04:37   09:13                           02:49  
        05:19   45:38   57:31   62:08   71:21                           74:10  
- Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 300:49 07:07   07:28   02:38   04:48   12:28   09:33   02:48   04:48               249:11  
        07:07   14:35   17:13   22:01   34:29   44:02   46:50   51:38               300:49  
- Per Ljung Centrum OK 362:50 04:17   09:06   07:06   11:06   08:35   02:32   04:59   08:52               306:17  
        04:17   13:23   20:29   31:35   40:10   42:42   47:41   56:33               362:50  
                                                       
                                                       
Plac Bana C - 3,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10       Mål  
1 Nicklas Hermundstad Snättringe SK 37:03 01:46 (1) 05:23 (1) 02:27 (1) 03:57 (1) 02:02 (1) 04:57 (1) 02:52 (3) 05:45 (5) 01:09 (3) 03:42 (3)     03:03 (30)
        01:46 (1) 07:09 (1) 09:36 (1) 13:33 (1) 15:35 (1) 20:32 (1) 23:24 (1) 29:09 (1) 30:18 (1) 34:00 (1)     37:03 (1)
2 Jan Lindgren OK Södertörn 40:56 02:21 (15) 05:52 (5) 03:57 (27) 04:20 (4) 02:08 (2) 06:55 (25) 02:55 (6) 05:09 (1) 01:05 (2) 03:50 (4)     02:24 (10)
        02:21 (15) 08:13 (4) 12:10 (7) 16:30 (6) 18:38 (5) 25:33 (6) 28:28 (4) 33:37 (4) 34:42 (4) 38:32 (2)     40:56 (2)
3 Stefan Persson Södertälje-Nykvarn OF 40:59 02:18 (11) 05:33 (2) 03:26 (12) 04:53 (15) 02:11 (3) 05:24 (2) 02:20 (1) 05:46 (6) 01:04 (1) 05:50 (31)     02:14 (7)
        02:18 (11) 07:51 (2) 11:17 (4) 16:10 (4) 18:21 (3) 23:45 (2) 26:05 (2) 31:51 (2) 32:55 (2) 38:45 (3)     40:59 (3)
4 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 42:24 02:46 (32) 06:30 (11) 03:14 (10) 04:30 (8) 02:26 (9) 06:20 (12) 02:52 (3) 06:00 (10) 01:19 (11) 04:17 (10)     02:10 (6)
        02:46 (32) 09:16 (15) 12:30 (9) 17:00 (8) 19:26 (8) 25:46 (7) 28:38 (6) 34:38 (6) 35:57 (6) 40:14 (5)     42:24 (4)
5 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 43:23 02:53 (36) 06:38 (16) 03:53 (24) 05:02 (18) 02:28 (10) 06:14 (10) 03:08 (12) 06:00 (10) 01:19 (11) 03:53 (5)     01:55 (1)
        02:53 (36) 09:31 (19) 13:24 (18) 18:26 (14) 20:54 (13) 27:08 (11) 30:16 (10) 36:16 (8) 37:35 (7) 41:28 (7)     43:23 (5)
6 Leif Tynong Tullinge SK 44:39 02:23 (17) 05:58 (6) 02:49 (2) 05:11 (20) 02:13 (4) 06:02 (7) 02:52 (3) 05:20 (2) 01:20 (14) 05:20 (23)     05:11 (54)
        02:23 (17) 08:21 (5) 11:10 (3) 16:21 (5) 18:34 (4) 24:36 (4) 27:28 (3) 32:48 (3) 34:08 (3) 39:28 (4)     44:39 (6)
7 Torbjörn Eriksson Snättringe SK 45:16 01:51 (3) 07:17 (28) 03:26 (12) 04:40 (9) 02:23 (8) 06:22 (13) 04:55 (49) 06:17 (14) 01:18 (7) 04:45 (15)     02:02 (3)
        01:51 (3) 09:08 (14) 12:34 (10) 17:14 (10) 19:37 (10) 25:59 (8) 30:54 (13) 37:11 (11) 38:29 (11) 43:14 (9)     45:16 (7)
8 Kjell Holmberg OK Södertörn 45:22 02:27 (18) 07:44 (33) 03:02 (4) 05:16 (21) 02:28 (10) 06:26 (14) 03:07 (11) 06:08 (13) 01:11 (4) 04:08 (6)     03:25 (47)
        02:27 (18) 10:11 (30) 13:13 (15) 18:29 (15) 20:57 (15) 27:23 (13) 30:30 (11) 36:38 (9) 37:49 (9) 41:57 (8)     45:22 (8)
9 Gunnar Ehn Tullinge SK 46:22 02:34 (24) 06:12 (8) 03:09 (8) 05:27 (24) 02:13 (4) 08:06 (41) 02:57 (8) 06:22 (15) 01:19 (12) 05:38 (30)     02:25 (11)
        02:34 (24) 08:46 (10) 11:55 (6) 17:22 (11) 19:35 (9) 27:41 (14) 30:38 (12) 37:00 (10) 38:19 (10) 43:57 (11)     46:22 (9)
10 Anders Sohlberg OK Södertörn 47:07 04:10 (59) 06:08 (7) 03:59 (33) 05:38 (27) 02:28 (10) 06:45 (21) 02:58 (9) 06:07 (12) 01:18 (9) 04:12 (9)     03:24 (45)
        04:10 (59) 10:18 (33) 14:17 (27) 19:55 (23) 22:23 (20) 29:08 (18) 32:06 (16) 38:13 (15) 39:31 (14) 43:43 (10)     47:07 (10)
11 Rune Rådeström Snättringe SK 47:46 02:27 (18) 06:52 (19) 04:12 (37) 04:45 (11) 02:40 (22) 06:51 (24) 03:11 (13) 06:25 (16) 01:44 (39) 06:10 (32)     02:29 (14)
        02:27 (18) 09:19 (17) 13:31 (20) 18:16 (13) 20:56 (14) 27:47 (15) 30:58 (14) 37:23 (12) 39:07 (12) 45:17 (12)     47:46 (11)
12 Leif Mörkfors Järfälla OK 48:11 02:19 (12) 07:47 (34) 03:36 (15) 04:21 (5) 02:38 (18) 06:09 (8) 02:47 (2) 05:51 (7) 02:19 (52) 03:25 (1)     06:59 (61)
        02:19 (12) 10:06 (28) 13:42 (21) 18:03 (12) 20:41 (12) 26:50 (10) 29:37 (9) 35:28 (7) 37:47 (8) 41:12 (6)     48:11 (12)
13 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 49:01 02:28 (20) 10:00 (52) 03:06 (5) 07:11 (45) 02:46 (27) 05:52 (3) 02:56 (7) 05:30 (3) 02:20 (54) 03:36 (2)     03:16 (43)
        02:28 (20) 12:28 (49) 15:34 (33) 22:45 (36) 25:31 (31) 31:23 (25) 34:19 (23) 39:49 (17) 42:09 (17) 45:45 (13)     49:01 (13)
14 Lars Hörnström Centrum OK 49:18 02:12 (8) 07:49 (36) 05:43 (43) 04:40 (9) 02:21 (7) 06:35 (17) 03:54 (31) 07:15 (26) 01:52 (45) 04:50 (17)     02:07 (5)
        02:12 (8) 10:01 (24) 15:44 (35) 20:24 (24) 22:45 (22) 29:20 (20) 33:14 (18) 40:29 (18) 42:21 (18) 47:11 (14)     49:18 (14)
15 Tommy Lindberg Haninge SOK 49:33 01:49 (2) 06:57 (22) 02:59 (3) 04:18 (3) 03:17 (40) 05:53 (4) 03:27 (17) 08:58 (48) 02:19 (52) 07:39 (41)     01:57 (2)
        01:49 (2) 08:46 (10) 11:45 (5) 16:03 (3) 19:20 (6) 25:13 (5) 28:40 (7) 37:38 (13) 39:57 (15) 47:36 (15)     49:33 (15)
16 Håkan Tärnrot Hellas Orientering 50:40 02:16 (10) 06:28 (10) 03:57 (27) 06:36 (42) 03:11 (37) 06:40 (19) 05:09 (51) 07:45 (32) 01:21 (16) 04:49 (16)     02:28 (13)
        02:16 (10) 08:44 (8) 12:41 (12) 19:17 (20) 22:28 (21) 29:08 (18) 34:17 (22) 42:02 (23) 43:23 (21) 48:12 (16)     50:40 (16)
17 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 51:08 02:48 (33) 07:04 (25) 07:45 (49) 05:42 (29) 02:15 (6) 06:30 (15) 03:47 (26) 07:23 (27) 01:18 (7) 04:09 (7)     02:27 (12)
        02:48 (33) 09:52 (23) 17:37 (44) 23:19 (39) 25:34 (33) 32:04 (28) 35:51 (27) 43:14 (25) 44:32 (25) 48:41 (17)     51:08 (17)
18 Anneli Lindqvist Gustavsbergs OK 51:33 02:59 (40) 06:37 (15) 08:57 (53) 05:24 (22) 02:37 (16) 06:45 (21) 03:22 (16) 06:36 (18) 01:32 (22) 04:11 (8)     02:33 (15)
        02:59 (40) 09:36 (20) 18:33 (47) 23:57 (40) 26:34 (36) 33:19 (31) 36:41 (30) 43:17 (27) 44:49 (26) 49:00 (18)     51:33 (18)
19 Roland Pettersson Söders-Tyresö 52:22 03:16 (47) 06:46 (17) 03:13 (9) 05:29 (26) 02:56 (29) 07:17 (29) 04:08 (34) 08:01 (37) 02:03 (51) 06:19 (33)     02:54 (23)
        03:16 (47) 10:02 (25) 13:15 (16) 18:44 (17) 21:40 (17) 28:57 (17) 33:05 (17) 41:06 (20) 43:09 (20) 49:28 (19)     52:22 (19)
20 Lars Segerqvist Skarpnäcks OL 52:56 02:54 (37) 07:11 (27) 03:24 (11) 09:00 (54) 02:57 (31) 06:56 (26) 03:39 (23) 07:14 (25) 01:35 (25) 05:07 (21)     02:59 (27)
        02:54 (37) 10:05 (27) 13:29 (19) 22:29 (30) 25:26 (30) 32:22 (29) 36:01 (28) 43:15 (26) 44:50 (27) 49:57 (21)     52:56 (20)
21 Lena Jansson Järla Orientering 53:08 02:41 (29) 07:35 (32) 03:49 (22) 04:47 (12) 03:23 (44) 07:28 (33) 03:38 (22) 05:56 (8) 01:37 (30) 09:17 (51)     02:57 (25)
        02:41 (29) 10:16 (31) 14:05 (26) 18:52 (18) 22:15 (19) 29:43 (21) 33:21 (19) 39:17 (16) 40:54 (16) 50:11 (22)     53:08 (21)
22 Fredrik Starenius Snättringe SK 53:25 02:09 (6) 06:34 (12) 03:58 (30) 04:23 (6) 03:13 (39) 05:58 (6) 03:20 (14) 11:04 (52) 02:00 (50) 07:44 (43)     03:02 (29)
        02:09 (6) 08:43 (7) 12:41 (12) 17:04 (9) 20:17 (11) 26:15 (9) 29:35 (8) 40:39 (19) 42:39 (19) 50:23 (23)     53:25 (22)
23 Lars Waernulf Skarpnäcks OL 53:46 02:04 (4) 06:36 (13) 03:58 (29) 04:13 (2) 02:32 (14) 07:58 (40) 03:37 (21) 07:03 (23) 01:18 (7) 12:04 (54)     02:23 (8)
        02:04 (4) 08:40 (6) 12:38 (11) 16:51 (7) 19:23 (7) 27:21 (12) 30:58 (14) 38:01 (14) 39:19 (13) 51:23 (24)     53:46 (23)
24 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 54:57 02:57 (39) 09:38 (51) 03:58 (29) 06:08 (33) 03:57 (52) 07:03 (28) 03:50 (27) 07:41 (31) 01:38 (32) 05:00 (20)     03:07 (34)
        02:57 (39) 12:35 (50) 16:33 (40) 22:41 (35) 26:38 (37) 33:41 (33) 37:31 (31) 45:12 (29) 46:50 (29) 51:50 (25)     54:57 (24)
25 Göran Andersson Enebybergs IF 55:16 02:39 (25) 07:07 (26) 04:14 (38) 04:58 (17) 08:37 (59) 06:49 (23) 04:33 (42) 06:54 (21) 01:40 (34) 05:22 (24)     02:23 (8)
        02:39 (25) 09:46 (22) 14:00 (25) 18:58 (19) 27:35 (41) 34:24 (35) 38:57 (34) 45:51 (31) 47:31 (31) 52:53 (26)     55:16 (25)
26 Eva Svanberg Järfälla OK 56:11 02:20 (14) 06:58 (23) 03:07 (6) 12:24 (60) 03:43 (50) 07:00 (27) 03:50 (27) 07:48 (33) 01:24 (17) 04:27 (13)     03:10 (36)
        02:20 (14) 09:18 (16) 12:25 (8) 24:49 (44) 28:32 (43) 35:32 (38) 39:22 (37) 47:10 (34) 48:34 (33) 53:01 (27)     56:11 (26)
27 Lars Englund Järla Orientering 56:25 02:43 (30) 07:21 (30) 03:41 (18) 04:49 (14) 02:44 (25) 11:18 (58) 03:30 (19) 05:57 (9) 01:36 (27) 09:31 (52)     03:15 (41)
        02:43 (30) 10:04 (26) 13:45 (22) 18:34 (16) 21:18 (16) 32:36 (30) 36:06 (29) 42:03 (24) 43:39 (23) 53:10 (28)     56:25 (27)
28 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 57:00 02:12 (8) 06:55 (20) 04:15 (39) 06:28 (38) 03:26 (47) 06:38 (18) 03:56 (33) 08:02 (38) 01:36 (26) 06:21 (35)     07:11 (62)
        02:12 (8) 09:07 (13) 13:22 (17) 19:50 (22) 23:16 (23) 29:54 (22) 33:50 (20) 41:52 (21) 43:28 (22) 49:49 (20)     57:00 (28)
29 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 57:33 03:05 (44) 09:14 (48) 03:59 (33) 06:12 (36) 03:22 (43) 09:02 (49) 03:52 (29) 08:15 (40) 01:45 (40) 05:36 (28)     03:11 (37)
        03:05 (44) 12:19 (47) 16:18 (39) 22:30 (31) 25:52 (34) 34:54 (36) 38:46 (33) 47:01 (33) 48:46 (34) 54:22 (29)     57:33 (29)
30 Anne Lundmark Järfälla OK 58:35 03:30 (54) 08:28 (40) 03:55 (26) 05:42 (29) 03:36 (49) 08:12 (42) 04:27 (40) 07:53 (35) 01:43 (37) 08:22 (48)     02:47 (22)
        03:30 (54) 11:58 (44) 15:53 (38) 21:35 (28) 25:11 (28) 33:23 (32) 37:50 (32) 45:43 (30) 47:26 (30) 55:48 (31)     58:35 (30)
31 Åke Lewander Skarpnäcks OL 58:44 02:22 (16) 08:40 (42) 04:16 (40) 05:28 (25) 03:10 (36) 07:57 (39) 07:12 (59) 08:24 (42) 01:24 (18) 06:46 (37)     03:05 (32)
        02:22 (16) 11:02 (38) 15:18 (31) 20:46 (25) 23:56 (25) 31:53 (26) 39:05 (35) 47:29 (35) 48:53 (35) 55:39 (30)     58:44 (31)
32 Lars Westin Vallentuna-Össeby OL 59:59 02:29 (21) 06:51 (18) 03:31 (14) 08:06 (51) 02:33 (15) 07:26 (32) 03:54 (31) 12:05 (54) 01:24 (17) 08:44 (50)     02:56 (24)
        02:29 (21) 09:20 (18) 12:51 (14) 20:57 (26) 23:30 (24) 30:56 (23) 34:50 (24) 46:55 (32) 48:19 (32) 57:03 (32)     59:59 (32)
33 Bernt Eriksson Södertörns OK 60:18 02:45 (31) 06:56 (21) 08:03 (51) 04:48 (13) 02:38 (18) 06:11 (9) 03:29 (18) 07:10 (24) 01:42 (35) 13:28 (57)     03:08 (35)
        02:45 (31) 09:41 (21) 17:44 (45) 22:32 (32) 25:10 (27) 31:21 (24) 34:50 (24) 42:00 (22) 43:42 (24) 57:10 (33)     60:18 (33)
34 Tina Klang Hellas Orientering 61:21 02:40 (27) 09:14 (48) 06:00 (45) 05:10 (19) 04:15 (56) 09:09 (50) 04:32 (41) 08:55 (46) 02:36 (56) 05:36 (28)     03:14 (40)
        02:40 (27) 11:54 (42) 17:54 (46) 23:04 (38) 27:19 (40) 36:28 (40) 41:00 (38) 49:55 (39) 52:31 (39) 58:07 (34)     61:21 (34)
35 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 61:26 02:54 (37) 08:46 (45) 07:54 (50) 06:27 (37) 02:31 (13) 08:16 (43) 04:59 (50) 08:06 (39) 01:37 (30) 07:23 (39)     02:33 (16)
        02:54 (37) 11:40 (39) 19:34 (48) 26:01 (47) 28:32 (43) 36:48 (41) 41:47 (40) 49:53 (38) 51:30 (38) 58:53 (36)     61:26 (35)
36 Kurt Andersson Enebybergs IF 61:35 02:29 (21) 10:34 (55) 08:15 (52) 06:11 (35) 02:39 (20) 10:43 (56) 04:12 (35) 06:58 (22) 01:39 (33) 05:14 (22)     02:41 (20)
        02:29 (21) 13:03 (52) 21:18 (51) 27:29 (49) 30:08 (46) 40:51 (47) 45:03 (46) 52:01 (42) 53:40 (40) 58:54 (37)     61:35 (36)
37 Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL 61:44 02:11 (7) 05:48 (4) 03:07 (6) 04:27 (7) 02:41 (24) 05:53 (4) 04:24 (39) 05:31 (4) 01:20 (14) 24:18 (63)     02:04 (4)
        02:11 (7) 07:59 (3) 11:06 (2) 15:33 (2) 18:14 (2) 24:07 (3) 28:31 (5) 34:02 (5) 35:22 (5) 59:40 (40)     61:44 (37)
38 Leif Magnusson Skogsluffarnas OK 62:09 02:08 (5) 06:36 (13) 05:43 (43) 04:56 (16) 02:40 (22) 06:34 (16) 05:18 (53) 15:09 (60) 01:42 (35) 07:46 (44)     03:37 (51)
        02:08 (5) 08:44 (8) 14:27 (28) 19:23 (21) 22:03 (18) 28:37 (16) 33:55 (21) 49:04 (36) 50:46 (36) 58:32 (35)     62:09 (38)
39 Jonas Esbjörnsson Frösö IF 62:13 02:31 (23) 06:24 (9) 13:00 (59) 05:24 (22) 02:58 (32) 07:40 (34) 04:37 (44) 06:42 (19) 01:48 (42) 08:34 (49)     02:35 (18)
        02:31 (23) 08:55 (12) 21:55 (52) 27:19 (48) 30:17 (48) 37:57 (45) 42:34 (43) 49:16 (37) 51:04 (37) 59:38 (39)     62:13 (39)
40 John Östlund Sundbybergs IK 62:55 04:46 (61) 07:25 (31) 03:40 (16) 05:39 (28) 03:00 (33) 11:40 (59) 08:03 (60) 08:32 (44) 01:51 (44) 04:24 (11)     03:55 (52)
        04:46 (61) 12:11 (46) 15:51 (37) 21:30 (27) 24:30 (26) 36:10 (39) 44:13 (45) 52:45 (44) 54:36 (42) 59:00 (38)     62:55 (40)
41 Annmarie Holmström Gustavsbergs OK 63:16 03:02 (41) 12:55 (58) 04:06 (35) 07:34 (48) 02:39 (20) 07:20 (30) 03:43 (25) 11:05 (53) 01:53 (46) 05:35 (27)     03:24 (45)
        03:02 (41) 15:57 (58) 20:03 (50) 27:37 (50) 30:16 (47) 37:36 (42) 41:19 (39) 52:24 (43) 54:17 (41) 59:52 (41)     63:16 (41)
42 Leif Jonsson Gustavsbergs OK 63:23 02:51 (35) 11:01 (57) 06:10 (46) 05:44 (31) 05:52 (58) 07:55 (38) 03:21 (15) 07:28 (28) 05:13 (59) 04:42 (14)     03:06 (33)
        02:51 (35) 13:52 (55) 20:02 (49) 25:46 (45) 31:38 (49) 39:33 (46) 42:54 (44) 50:22 (40) 55:35 (43) 60:17 (42)     63:23 (42)
43 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 64:24 04:00 (58) 08:44 (44) 11:42 (55) 05:46 (32) 03:18 (42) 08:27 (46) 04:14 (36) 09:20 (49) 01:45 (40) 04:26 (12)     02:42 (21)
        04:00 (58) 12:44 (51) 24:26 (55) 30:12 (51) 33:30 (50) 41:57 (48) 46:11 (47) 55:31 (47) 57:16 (44) 61:42 (43)     64:24 (43)
44 Lars Olavi Peldan Enebybergs IF 66:25 02:50 (34) 07:20 (29) 03:46 (21) 19:59 (63) 02:54 (28) 07:46 (37) 05:54 (55) 06:30 (17) 01:27 (21) 05:26 (25)     02:33 (15)
        02:50 (34) 10:10 (29) 13:56 (23) 33:55 (54) 36:49 (54) 44:35 (52) 50:29 (52) 56:59 (49) 58:26 (46) 63:52 (44)     66:25 (44)
45 Olle Arman Nyköpings OK 67:27 03:04 (43) 07:47 (34) 04:35 (41) 07:32 (47) 03:29 (48) 07:44 (36) 12:06 (63) 08:27 (43) 03:39 (58) 05:34 (26)     03:30 (49)
        03:04 (43) 10:51 (35) 15:26 (32) 22:58 (37) 26:27 (35) 34:11 (34) 46:17 (48) 54:44 (46) 58:23 (45) 63:57 (45)     67:27 (45)
46 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 69:00 03:17 (48) 10:32 (54) 03:44 (20) 06:30 (40) 02:56 (29) 08:26 (45) 03:52 (29) 12:39 (55) 07:22 (62) 06:29 (36)     03:13 (39)
        03:17 (48) 13:49 (54) 17:33 (43) 24:03 (41) 26:59 (38) 35:25 (37) 39:17 (36) 51:56 (41) 59:18 (49) 65:47 (46)     69:00 (46)
47 Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK 69:03 02:19 (12) 08:21 (38) 03:58 (31) 07:58 (50) 02:37 (16) 06:41 (20) 03:05 (10) 09:55 (50) 01:36 (26) 19:30 (61)     03:03 (30)
        02:19 (12) 10:40 (34) 14:38 (29) 22:36 (34) 25:13 (29) 31:54 (27) 34:59 (26) 44:54 (28) 46:30 (28) 66:00 (47)     69:03 (47)
48 Bo Winander Järfälla OK 69:14 03:20 (50) 09:01 (46) 12:14 (57) 06:30 (40) 04:09 (54) 08:23 (44) 05:18 (53) 07:48 (33) 01:48 (42) 08:03 (46)     02:40 (19)
        03:20 (50) 12:21 (48) 24:35 (56) 31:05 (52) 35:14 (53) 43:37 (51) 48:55 (50) 56:43 (48) 58:31 (47) 66:34 (48)     69:14 (48)
49 Mikael Engver OK Älvsjö-Örby 71:22 05:18 (62) 05:40 (3) 03:53 (24) 19:19 (62) 09:38 (61) 06:17 (11) 04:17 (37) 07:36 (30) 01:15 (6) 04:57 (19)     03:12 (38)
        05:18 (62) 10:58 (37) 14:51 (30) 34:10 (55) 43:48 (56) 50:05 (55) 54:22 (55) 61:58 (53) 63:13 (53) 68:10 (50)     71:22 (49)
50 Åsa Lindqvist Rodell Mälarö SOK 73:02 03:37 (57) 09:28 (50) 04:08 (36) 06:52 (44) 04:12 (55) 09:28 (52) 04:21 (38) 15:05 (59) 02:48 (57) 09:48 (53)     03:15 (41)
        03:37 (57) 13:05 (53) 17:13 (42) 24:05 (42) 28:17 (42) 37:45 (43) 42:06 (41) 57:11 (50) 59:59 (51) 69:47 (52)     73:02 (50)
51 Martin Eriksson OK Södertörn 73:43 03:20 (50) 17:33 (59) 06:44 (47) 06:42 (43) 03:17 (40) 08:43 (47) 04:45 (47) 07:55 (36) 01:24 (18) 07:55 (45)     05:25 (56)
        03:20 (50) 20:53 (59) 27:37 (57) 34:19 (56) 37:36 (55) 46:19 (53) 51:04 (53) 58:59 (52) 60:23 (52) 68:18 (51)     73:43 (51)
52 Ingrid Graneli Haninge SOK 75:17 03:26 (52) 08:21 (38) 05:17 (42) 07:37 (49) 09:12 (60) 09:17 (51) 06:08 (56) 08:21 (41) 01:43 (37) 08:06 (47)     07:49 (63)
        03:26 (52) 11:47 (41) 17:04 (41) 24:41 (43) 33:53 (51) 43:10 (50) 49:18 (51) 57:39 (51) 59:22 (50) 67:28 (49)     75:17 (52)
53 Linnea Carlsson Skarpnäcks OL 76:29 03:36 (56) 08:34 (41) 03:40 (16) 06:08 (33) 05:09 (57) 10:44 (57) 04:40 (45) 10:37 (51) 05:26 (60) 14:21 (59)     03:34 (50)
        03:36 (56) 12:10 (45) 15:50 (36) 21:58 (29) 27:07 (39) 37:51 (44) 42:31 (42) 53:08 (45) 58:34 (48) 72:55 (53)     76:29 (53)
54 Göran Larbo Attunda OK 77:17 03:15 (46) 07:02 (24) 03:41 (18) 08:34 (53) 03:01 (34) 17:13 (62) 03:35 (20) 18:48 (62) 01:32 (22) 07:39 (41)     02:57 (25)
        03:15 (46) 10:17 (32) 13:58 (24) 22:32 (32) 25:33 (32) 42:46 (49) 46:21 (49) 65:09 (54) 66:41 (54) 74:20 (55)     77:17 (54)
55 Aila Halttunen Haninge SOK 79:33 03:09 (45) 18:45 (61) 14:01 (60) 10:04 (56) 03:03 (35) 07:22 (31) 03:42 (24) 06:53 (20) 01:53 (46) 04:56 (18)     05:45 (59)
        03:09 (45) 21:54 (60) 35:55 (58) 45:59 (58) 49:02 (57) 56:24 (57) 60:06 (56) 66:59 (55) 68:52 (55) 73:48 (54)     79:33 (55)
56 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 79:51 02:39 (25) 09:06 (47) 03:51 (23) 10:22 (57) 03:25 (46) 23:38 (63) 08:24 (61) 07:28 (28) 01:14 (5) 06:19 (33)     03:25 (47)
        02:39 (25) 11:45 (40) 15:36 (34) 25:58 (46) 29:23 (45) 53:01 (56) 61:25 (57) 68:53 (56) 70:07 (56) 76:26 (56)     79:51 (56)
57 Stefan Pettersson Klubblös 86:04 03:35 (55) 20:33 (62) 12:32 (58) 11:08 (59) 03:11 (37) 08:50 (48) 04:44 (46) 08:56 (47) 01:36 (27) 07:38 (40)     03:21 (44)
        03:35 (55) 24:08 (62) 36:40 (60) 47:48 (60) 50:59 (60) 59:49 (59) 64:33 (59) 73:29 (57) 75:05 (57) 82:43 (57)     86:04 (57)
58 Gunnar Mongård Skogsluffarnas OK 88:36 05:33 (63) 10:05 (53) 07:18 (48) 08:14 (52) 03:48 (51) 12:48 (60) 04:53 (48) 22:25 (63) 02:21 (55) 06:57 (38)     04:14 (53)
        05:33 (63) 15:38 (57) 22:56 (53) 31:10 (53) 34:58 (52) 47:46 (54) 52:39 (54) 75:04 (58) 77:25 (58) 84:22 (58)     88:36 (58)
59 Per Geijer FM IF 98:23 03:02 (41) 07:51 (37) 25:12 (62) 10:52 (58) 03:23 (44) 07:40 (34) 04:34 (43) 13:11 (57) 01:55 (48) 15:08 (60)     05:35 (58)
        03:02 (41) 10:53 (36) 36:05 (59) 46:57 (59) 50:20 (58) 58:00 (58) 62:34 (58) 75:45 (59) 77:40 (59) 92:48 (59)     98:23 (59)
60 Bo Hedlund IFK Enskede 100:48 02:40 (27) 37:32 (63) 09:01 (54) 06:28 (38) 02:44 (25) 10:40 (55) 05:09 (51) 08:32 (44) 01:58 (49) 13:04 (56)     03:00 (28)
        02:40 (27) 40:12 (63) 49:13 (62) 55:41 (62) 58:25 (61) 69:05 (61) 74:14 (61) 82:46 (60) 84:44 (60) 97:48 (60)     100:48 (60)
61 Tomas Pettersson Haninge SOK 115:29 04:44 (60) 18:23 (60) 23:56 (61) 07:28 (46) 04:04 (53) 13:04 (61) 06:51 (58) 13:13 (58) 05:29 (61) 12:53 (55)     05:24 (55)
        04:44 (60) 23:07 (61) 47:03 (61) 54:31 (61) 58:35 (62) 71:39 (62) 78:30 (62) 91:43 (62) 97:12 (62) 110:05 (61)     115:29 (61)
62 Tommy Svensson Hellas Orientering 117:16 03:17 (48) 08:40 (42) 11:46 (56) 16:42 (61) 10:11 (62) 10:22 (54) 11:46 (62) 16:02 (61) 01:33 (24) 20:55 (62)     06:02 (60)
        03:17 (48) 11:57 (43) 23:43 (54) 40:25 (57) 50:36 (59) 60:58 (60) 72:44 (60) 88:46 (61) 90:19 (61) 111:14 (62)     117:16 (62)
63 Gunnar Hellström Haninge SOK 130:41 03:26 (52) 10:42 (56) 35:26 (63) 09:03 (55) 12:42 (63) 10:10 (53) 06:43 (57) 12:44 (56) 10:23 (63) 13:50 (58)     05:32 (57)
        03:26 (52) 14:08 (56) 49:34 (63) 58:37 (63) 71:19 (63) 81:29 (63) 88:12 (63) 100:56 (63) 111:19 (63) 125:09 (63)     130:41 (63)
- Håkan Berglund Lake Snättringe SK 54:03 02:18   06:56   03:03   04:24   06:21   08:31   02:50   04:41   01:11           13:48  
        02:18   09:14   12:17   16:41   23:02   31:33   34:23   39:04   40:15           54:03  
- Göran Frisk Attunda OK 105:27 06:05   07:49   20:30   15:09   05:39   10:24   10:39   10:34   00:50   15:09       02:39  
        06:05   13:54   34:24   49:33   55:12   65:36   76:15   86:49   87:39   102:48       105:27  
- Margareta Hallmén Attunda OK 116:28 03:53   10:32   33:24   07:15   05:14   16:15   05:47   08:45   02:15           23:08  
        03:53   14:25   47:49   55:04   60:18   76:33   82:20   91:05   93:20           116:28  
- Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 326:54 05:41   07:31   04:39   05:33   02:25   07:27   04:09                   289:29  
        05:41   13:12   17:51   23:24   25:49   33:16   37:25                   326:54  
- Ulla Clevnert Spårvägens OK 342:43 03:00   13:54   05:15   07:11   04:16   07:36   04:52   15:21   01:47   05:37       273:54  
        03:00   16:54   22:09   29:20   33:36   41:12   46:04   61:25   63:12   68:49       342:43  
- Bo Kimstrand Södertälje-Nykvarn OF 351:56 03:44   10:27   11:31   13:12   09:27   10:16                       293:19  
        03:44   14:11   25:42   38:54   48:21   58:37                       351:56  
- Ingemar Bengtsson Söders-Tyresö 377:13 02:04   08:52                                       366:17  
        02:04   10:56                                       377:13  
- Tommy Peterson Helsingborgs SOK 390:48 04:13   07:55   14:22   08:04   04:29                           351:45  
        04:13   12:08   26:30   34:34   39:03                           390:48  
- Monika Högberg OK Södertörn 407:28 04:30   08:15   03:36   07:05                               384:02  
        04:30   12:45   16:21   23:26                               407:28  
- Svenåke Svensson Snättringe SK 418:11 06:29   10:51   10:31   24:59                               365:21  
        06:29   17:20   27:51   52:50                               418:11  
- Helena Korhonen Haninge SOK 424:12 03:31   08:33                                       412:08  
        03:31   12:04                                       424:12  
- Reijo Korhonen Haninge SOK 425:45 03:02   10:22                                       412:21  
        03:02   13:24                                       425:45  
- Gösta Guteland Snättringe SK 433:03 02:58   08:59   04:48   06:08   03:27   08:39   05:01   08:28   01:19           383:16  
        02:58   11:57   16:45   22:53   26:20   34:59   40:00   48:28   49:47           433:03  
                                                       
                                                       
Plac Bana D - 2,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8               Mål  
1 Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 42:09 04:48 (4) 04:36 (3) 03:00 (33) 01:57 (2) 04:16 (5) 07:18 (3) 01:48 (4) 05:28 (3)             08:58 (4)
        04:48 (4) 09:24 (3) 12:24 (6) 14:21 (6) 18:37 (2) 25:55 (1) 27:43 (1) 33:11 (1)             42:09 (1)
2 Leif Nordin Turebergs IF 43:22 04:55 (6) 04:37 (4) 01:50 (6) 02:04 (4) 04:12 (4) 08:49 (13) 01:50 (6) 06:21 (6)             08:44 (3)
        04:55 (6) 09:32 (4) 11:22 (2) 13:26 (2) 17:38 (1) 26:27 (2) 28:17 (2) 34:38 (3)             43:22 (2)
3 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 43:25 06:09 (20) 04:42 (6) 02:59 (32) 02:12 (9) 03:53 (3) 07:41 (6) 01:40 (1) 05:10 (1)             08:59 (5)
        06:09 (20) 10:51 (9) 13:50 (12) 16:02 (11) 19:55 (5) 27:36 (3) 29:16 (3) 34:26 (2)             43:25 (3)
4 Rune Carlsson Sundbybergs IK 47:41 09:21 (34) 06:20 (20) 01:50 (6) 01:47 (1) 03:31 (1) 06:40 (1) 02:01 (8) 07:00 (8)             09:11 (7)
        09:21 (34) 15:41 (28) 17:31 (28) 19:18 (23) 22:49 (12) 29:29 (10) 31:30 (10) 38:30 (8)             47:41 (4)
5 Mats Lundblad Täby OK 47:58 04:25 (1) 04:41 (5) 02:30 (24) 02:11 (7) 07:06 (30) 07:34 (5) 02:04 (11) 07:57 (21)             09:30 (9)
        04:25 (1) 09:06 (2) 11:36 (4) 13:47 (4) 20:53 (7) 28:27 (7) 30:31 (7) 38:28 (7)             47:58 (5)
6 Håkan Boije Attunda OK 48:40 05:09 (7) 05:07 (8) 01:54 (9) 02:08 (5) 06:37 (27) 07:45 (7) 01:42 (2) 05:52 (4)             12:26 (22)
        05:09 (7) 10:16 (7) 12:10 (5) 14:18 (5) 20:55 (9) 28:40 (8) 30:22 (6) 36:14 (4)             48:40 (6)
7 Leif Kling Ockelbo OK 49:00 05:31 (11) 05:53 (14) 01:46 (4) 02:15 (11) 04:31 (6) 07:59 (8) 02:21 (20) 06:03 (5)             12:41 (24)
        05:31 (11) 11:24 (10) 13:10 (9) 15:25 (8) 19:56 (6) 27:55 (6) 30:16 (5) 36:19 (5)             49:00 (7)
8 Lars Cedérus Snättringe SK 50:58 05:37 (12) 05:11 (9) 02:01 (12) 02:34 (15) 05:31 (13) 08:04 (9) 02:18 (19) 07:35 (19)             12:07 (20)
        05:37 (12) 10:48 (8) 12:49 (8) 15:23 (7) 20:54 (8) 28:58 (9) 31:16 (9) 38:51 (9)             50:58 (8)
9 Nadia Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 51:02 05:50 (16) 05:52 (13) 02:00 (11) 02:47 (22) 05:26 (11) 09:04 (17) 02:04 (11) 07:21 (16)             10:38 (12)
        05:50 (16) 11:42 (12) 13:42 (11) 16:29 (12) 21:55 (11) 30:59 (12) 33:03 (12) 40:24 (11)             51:02 (9)
10 Ulf Rosberg OK Älvsjö-Örby 51:19 04:51 (5) 05:24 (11) 02:24 (22) 03:01 (26) 05:29 (12) 08:48 (12) 02:02 (9) 07:13 (13)             12:07 (20)
        04:51 (5) 10:15 (6) 12:39 (7) 15:40 (9) 21:09 (10) 29:57 (11) 31:59 (11) 39:12 (10)             51:19 (10)
11 Ronny Hedlund OK Södertörn 52:52 05:37 (12) 07:36 (29) 03:39 (39) 02:41 (19) 05:06 (8) 09:38 (18) 02:11 (15) 07:02 (9)             09:22 (8)
        05:37 (12) 13:13 (20) 16:52 (27) 19:33 (27) 24:39 (20) 34:17 (14) 36:28 (14) 43:30 (13)             52:52 (11)
12 Lars Vestergård Östra Almby FK 52:55 05:48 (15) 03:52 (1) 01:43 (2) 02:11 (6) 05:08 (9) 08:54 (14) 03:20 (36) 07:25 (17)             14:34 (36)
        05:48 (15) 09:40 (5) 11:23 (3) 13:34 (3) 18:42 (3) 27:36 (3) 30:56 (8) 38:21 (6)             52:55 (12)
13 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 53:10 08:54 (32) 05:13 (10) 01:54 (9) 02:19 (12) 06:14 (23) 10:58 (25) 01:43 (3) 07:14 (14)             08:41 (2)
        08:54 (32) 14:07 (26) 16:01 (23) 18:20 (19) 24:34 (19) 35:32 (18) 37:15 (17) 44:29 (15)             53:10 (13)
14 Bertil Gelius Snättringe SK 56:00 06:01 (19) 06:19 (19) 02:16 (19) 02:38 (17) 06:24 (26) 10:44 (23) 02:23 (21) 07:17 (15)             11:58 (18)
        06:01 (19) 12:20 (14) 14:36 (14) 17:14 (14) 23:38 (15) 34:22 (15) 36:45 (15) 44:02 (14)             56:00 (14)
15 Bo Eklund Fredrikshofs IF Skid & OK 57:51 05:41 (14) 08:11 (35) 02:06 (14) 02:23 (13) 06:22 (25) 12:38 (32) 02:43 (29) 07:33 (18)             10:14 (10)
        05:41 (14) 13:52 (23) 15:58 (22) 18:21 (20) 24:43 (21) 37:21 (22) 40:04 (20) 47:37 (18)             57:51 (15)
16 Kristina Nygren Frisk Attunda OK 58:27 05:50 (16) 07:00 (25) 02:18 (21) 03:07 (30) 05:48 (17) 10:55 (24) 02:14 (16) 10:34 (33)             10:41 (14)
        05:50 (16) 12:50 (19) 15:08 (17) 18:15 (18) 24:03 (17) 34:58 (17) 37:12 (16) 47:46 (19)             58:27 (16)
17 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 59:03 06:59 (26) 05:29 (12) 02:01 (12) 02:38 (17) 09:35 (41) 10:05 (19) 02:03 (10) 06:54 (7)             13:19 (30)
        06:59 (26) 12:28 (16) 14:29 (13) 17:07 (13) 26:42 (26) 36:47 (21) 38:50 (18) 45:44 (16)             59:03 (17)
17 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 59:03 04:30 (2) 09:26 (39) 01:41 (1) 02:01 (3) 06:01 (22) 08:16 (11) 02:05 (13) 09:15 (28)             15:48 (37)
        04:30 (2) 13:56 (24) 15:37 (20) 17:38 (17) 23:39 (16) 31:55 (13) 34:00 (13) 43:15 (12)             59:03 (17)
19 Åke Linderoth Sundbybergs IK 61:24 06:22 (22) 06:54 (24) 02:14 (17) 03:21 (33) 05:41 (16) 12:11 (28) 02:32 (25) 09:07 (27)             13:02 (27)
        06:22 (22) 13:16 (21) 15:30 (19) 18:51 (21) 24:32 (18) 36:43 (20) 39:15 (19) 48:22 (21)             61:24 (19)
20 Björn Stolt OK Ravinen 63:05 06:46 (25) 05:54 (16) 02:42 (27) 03:38 (36) 07:16 (31) 16:42 (38) 02:16 (17) 07:11 (12)             10:40 (13)
        06:46 (25) 12:40 (18) 15:22 (18) 19:00 (22) 26:16 (24) 42:58 (27) 45:14 (25) 52:25 (24)             63:05 (20)
21 Inger Jansson Nynäshamns OK 63:38 05:56 (18) 12:41 (45) 02:31 (25) 03:10 (31) 05:34 (14) 08:57 (15) 04:21 (41) 08:36 (24)             11:52 (17)
        05:56 (18) 18:37 (33) 21:08 (32) 24:18 (32) 29:52 (27) 38:49 (23) 43:10 (24) 51:46 (22)             63:38 (21)
22 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 64:44 06:29 (23) 07:27 (28) 02:44 (29) 02:46 (21) 05:52 (19) 10:41 (21) 05:31 (43) 10:19 (32)             12:55 (26)
        06:29 (23) 13:56 (24) 16:40 (26) 19:26 (25) 25:18 (22) 35:59 (19) 41:30 (22) 51:49 (23)             64:44 (22)
23 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 65:05 05:25 (8) 07:09 (27) 02:26 (23) 02:37 (16) 05:38 (15) 21:35 (42) 02:16 (17) 07:07 (10)             10:52 (15)
        05:25 (8) 12:34 (17) 15:00 (16) 17:37 (16) 23:15 (14) 44:50 (31) 47:06 (29) 54:13 (26)             65:05 (23)
24 Maria Ehn Tullinge SK 65:16 17:54 (46) 05:53 (14) 04:14 (45) 02:12 (9) 04:43 (7) 12:46 (33) 03:19 (35) 05:13 (2)             09:02 (6)
        17:54 (46) 23:47 (44) 28:01 (45) 30:13 (40) 34:56 (34) 47:42 (33) 51:01 (33) 56:14 (28)             65:16 (24)
25 Viktor Nyberg Klubblös 66:10 06:38 (24) 05:00 (7) 01:53 (8) 02:11 (6) 03:50 (2) 08:14 (10) 01:49 (5) 16:30 (43)             20:05 (44)
        06:38 (24) 11:38 (11) 13:31 (10) 15:42 (10) 19:32 (4) 27:46 (5) 29:35 (4) 46:05 (17)             66:10 (25)
26 Rasmus Berglund Klubblös 66:17 04:44 (3) 04:13 (2) 01:44 (3) 02:31 (14) 19:16 (47) 07:21 (4) 02:00 (7) 17:39 (46)             06:49 (1)
        04:44 (3) 08:57 (1) 10:41 (1) 13:12 (1) 32:28 (30) 39:49 (24) 41:49 (23) 59:28 (33)             66:17 (26)
27 Jan Larsson Tullinge SK 66:43 09:56 (35) 06:30 (21) 02:36 (26) 02:48 (23) 10:38 (42) 10:23 (20) 02:29 (23) 08:01 (22)             13:22 (32)
        09:56 (35) 16:26 (29) 19:02 (29) 21:50 (29) 32:28 (30) 42:51 (25) 45:20 (26) 53:21 (25)             66:43 (27)
28 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 67:50 10:14 (36) 08:15 (36) 02:50 (30) 02:58 (24) 07:52 (33) 10:42 (22) 03:40 (39) 09:18 (30)             12:01 (19)
        10:14 (36) 18:29 (32) 21:19 (33) 24:17 (31) 32:09 (29) 42:51 (25) 46:31 (28) 55:49 (27)             67:50 (28)
29 Göran Johansson Snättringe SK 69:28 13:31 (43) 07:49 (31) 02:17 (20) 03:05 (28) 05:17 (10) 12:50 (34) 02:37 (28) 08:50 (25)             13:12 (29)
        13:31 (43) 21:20 (37) 23:37 (36) 26:42 (35) 31:59 (28) 44:49 (30) 47:26 (31) 56:16 (29)             69:28 (29)
30 Börje Pahlén Söders-Tyresö 70:17 05:30 (10) 06:51 (23) 03:50 (41) 03:16 (32) 13:15 (44) 12:27 (29) 02:30 (24) 10:53 (34)             11:45 (16)
        05:30 (10) 12:21 (15) 16:11 (24) 19:27 (26) 32:42 (32) 45:09 (32) 47:39 (32) 58:32 (32)             70:17 (30)
31 Hugo Isgren IFK Enskede 70:59 07:37 (27) 06:03 (17) 02:08 (15) 03:32 (35) 05:59 (21) 18:05 (39) 02:53 (31) 10:18 (31)             14:24 (35)
        07:37 (27) 13:40 (22) 15:48 (21) 19:20 (24) 25:19 (23) 43:24 (28) 46:17 (27) 56:35 (30)             70:59 (31)
32 Olle Adrian Klubblös 71:51 18:01 (47) 06:07 (18) 01:48 (5) 02:58 (24) 08:13 (35) 07:14 (2) 02:50 (30) 11:13 (35)             13:27 (33)
        18:01 (47) 24:08 (45) 25:56 (40) 28:54 (37) 37:07 (37) 44:21 (29) 47:11 (30) 58:24 (31)             71:51 (32)
33 Inger Pahlén Söders-Tyresö 74:14 05:25 (8) 06:35 (22) 02:42 (27) 02:43 (20) 05:48 (17) 11:37 (27) 06:05 (44) 07:07 (10)             26:12 (45)
        05:25 (8) 12:00 (13) 14:42 (15) 17:25 (15) 23:13 (13) 34:50 (16) 40:55 (21) 48:02 (20)             74:14 (33)
34 Jan Lindqvist Mälarö SOK 75:20 06:19 (21) 08:04 (32) 02:14 (17) 03:28 (34) 06:20 (24) 25:27 (44) 03:09 (33) 07:35 (19)             12:44 (25)
        06:19 (21) 14:23 (27) 16:37 (25) 20:05 (28) 26:25 (25) 51:52 (39) 55:01 (38) 62:36 (34)             75:20 (34)
35 Anita Lindbohm Skarpnäcks OL 82:18 11:12 (38) 10:56 (40) 03:34 (38) 03:42 (38) 06:57 (28) 13:17 (35) 06:13 (45) 09:16 (29)             17:11 (41)
        11:12 (38) 22:08 (39) 25:42 (39) 29:24 (38) 36:21 (36) 49:38 (34) 55:51 (39) 65:07 (35)             82:18 (35)
36 Kristina Hedrén OK Älvsjö-Örby 82:26 14:10 (44) 08:05 (34) 03:26 (37) 08:51 (47) 07:00 (29) 09:02 (16) 03:16 (34) 14:55 (42)             13:41 (34)
        14:10 (44) 22:15 (40) 25:41 (38) 34:32 (45) 41:32 (44) 50:34 (36) 53:50 (36) 68:45 (37)             82:26 (36)
37 Heidi Bjerkhaug OK Ravinen 83:09 14:19 (45) 08:53 (38) 03:18 (35) 04:30 (42) 07:59 (34) 11:32 (26) 04:03 (40) 11:58 (36)             16:37 (39)
        14:19 (45) 23:12 (41) 26:30 (41) 31:00 (41) 38:59 (41) 50:31 (35) 54:34 (37) 66:32 (36)             83:09 (37)
38 Margareta Granberg OK Älvsjö-Örby 84:43 12:13 (39) 07:40 (30) 02:56 (31) 03:39 (37) 07:36 (32) 27:16 (46) 02:36 (27) 08:12 (23)             12:35 (23)
        12:13 (39) 19:53 (35) 22:49 (34) 26:28 (34) 34:04 (33) 61:20 (44) 63:56 (42) 72:08 (40)             84:43 (38)
39 Bo Eklind Klubblös 89:01 12:24 (41) 11:15 (42) 03:54 (43) 05:19 (45) 08:21 (36) 14:00 (36) 03:29 (37) 13:48 (41)             16:31 (38)
        12:24 (41) 23:39 (42) 27:33 (43) 32:52 (43) 41:13 (43) 55:13 (40) 58:42 (40) 72:30 (42)             89:01 (39)
40 Mats Halvarez Klubblös 89:05 12:38 (42) 11:05 (41) 03:52 (42) 05:05 (44) 08:21 (36) 14:35 (37) 03:06 (32) 13:37 (40)             16:46 (40)
        12:38 (42) 23:43 (43) 27:35 (44) 32:40 (42) 41:01 (42) 55:36 (41) 58:42 (40) 72:19 (41)             89:05 (40)
41 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 94:19 12:13 (39) 07:05 (26) 03:47 (40) 03:45 (39) 08:42 (40) 22:07 (43) 10:54 (47) 12:27 (37)             13:19 (30)
        12:13 (39) 19:18 (34) 23:05 (35) 26:50 (36) 35:32 (35) 57:39 (43) 68:33 (44) 81:00 (44)             94:19 (41)
42 Elisabet Larsson OK Älvsjö-Örby 94:41 07:37 (27) 29:33 (46) 03:54 (43) 03:05 (28) 05:57 (20) 18:42 (40) 03:38 (38) 09:06 (26)             13:09 (28)
        07:37 (27) 37:10 (46) 41:04 (46) 44:09 (46) 50:06 (46) 68:48 (45) 72:26 (45) 81:32 (45)             94:41 (42)
43 Carl Lang OK Österåker 96:35 08:39 (30) 08:04 (32) 03:18 (35) 03:48 (40) 14:12 (45) 12:35 (31) 02:27 (22) 17:10 (45)             26:22 (46)
        08:39 (30) 16:43 (30) 20:01 (30) 23:49 (30) 38:01 (38) 50:36 (37) 53:03 (34) 70:13 (38)             96:35 (43)
44 Lennart Sjöstål Klubblös 97:19 08:49 (31) 08:32 (37) 03:11 (34) 03:51 (41) 14:16 (46) 12:34 (30) 02:35 (26) 16:55 (44)             26:36 (47)
        08:49 (31) 17:21 (31) 20:32 (31) 24:23 (33) 38:39 (39) 51:13 (38) 53:48 (35) 70:43 (39)             97:19 (44)
45 Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK 98:25 09:08 (33) 11:45 (44) 04:36 (46) 04:34 (43) 08:39 (39) 18:50 (41) 08:19 (46) 12:55 (38)             19:39 (43)
        09:08 (33) 20:53 (36) 25:29 (37) 30:03 (39) 38:42 (40) 57:32 (42) 65:51 (43) 78:46 (43)             98:25 (45)
46 Lennart Bjursäter Snättringe SK 107:58 10:25 (37) 11:24 (43) 05:20 (47) 06:38 (46) 10:44 (43) 26:28 (45) 05:00 (42) 13:04 (39)             18:55 (42)
        10:25 (37) 21:49 (38) 27:09 (42) 33:47 (44) 44:31 (45) 70:59 (46) 75:59 (46) 89:03 (46)             107:58 (46)
47 Håkan Larsson OK Älvsjö-Örby 152:56 07:57 (29) 31:27 (47) 02:12 (16) 03:04 (27) 08:36 (38) 61:21 (47) 02:08 (14) 25:49 (47)             10:22 (11)
        07:57 (29) 39:24 (47) 41:36 (47) 44:40 (47) 53:16 (47) 114:37 (47) 116:45 (47) 142:34 (47)             152:56 (47)
- Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK 58:57 08:01   06:46   02:04   02:22   05:39   11:27   03:12                   19:26  
        08:01   14:47   16:51   19:13   24:52   36:19   39:31                   58:57  
- Roland Löwgren Södertörns OK 329:40 04:29   06:39   02:14   02:27   04:29   07:56   02:06                   299:20  
        04:29   11:08   13:22   15:49   20:18   28:14   30:20                   329:40  
- Adam Fakhouri Klubblös 396:22 07:29   09:13   04:21   02:18   05:46   19:48   01:13                   346:14  
        07:29   16:42   21:03   23:21   29:07   48:55   50:08                   396:22  
- Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK 402:45 11:11   06:13   02:52   03:14   14:28   19:06   01:56   06:32               337:13  
        11:11   17:24   20:16   23:30   37:58   57:04   59:00   65:32               402:45  
- Kenneth Berglund Hellas Orientering 431:01 09:49   06:48   02:35   02:57   11:09                           397:43  
        09:49   16:37   19:12   22:09   33:18                           431:01  
- Anki Landarv Klubblös 432:44 06:27   05:18   01:42   02:12   07:54   07:50   14:54                   386:27  
        06:27   11:45   13:27   15:39   23:33   31:23   46:17                   432:44  
- Robert Puusta OK Älvsjö-Örby 1011:49 14:11   07:24   02:42   03:44   06:45   12:08   02:38                   962:17  
        14:11   21:35   24:17   28:01   34:46   46:54   49:32                   1011:49  
                                                       
                                                       
Plac Bana E - 1,8 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5                           Mål  
1 Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK 36:24 06:33 (3) 06:04 (3) 07:15 (3) 08:37 (1) 04:39 (4)                         03:16 (2)
        06:33 (3) 12:37 (2) 19:52 (2) 28:29 (2) 33:08 (1)                         36:24 (1)
2 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 39:22 05:21 (1) 04:57 (1) 06:30 (2) 10:33 (2) 08:49 (9)                         03:12 (1)
        05:21 (1) 10:18 (1) 16:48 (1) 27:21 (1) 36:10 (2)                         39:22 (2)
3 Berit Lindunger Haninge SOK 42:27 07:01 (4) 07:14 (5) 09:19 (6) 10:59 (3) 04:24 (2)                         03:30 (3)
        07:01 (4) 14:15 (4) 23:34 (4) 34:33 (3) 38:57 (3)                         42:27 (3)
4 Sture Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK 43:16 06:04 (2) 07:36 (6) 06:23 (1) 15:49 (8) 03:50 (1)                         03:34 (4)
        06:04 (2) 13:40 (3) 20:03 (3) 35:52 (4) 39:42 (4)                         43:16 (4)
5 Mia Starenius Snättringe SK 49:06 10:46 (8) 05:18 (2) 08:48 (4) 15:52 (9) 04:31 (3)                         03:51 (5)
        10:46 (8) 16:04 (5) 24:52 (5) 40:44 (7) 45:15 (5)                         49:06 (5)
6 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 51:37 10:03 (6) 08:00 (7) 09:34 (7) 12:45 (5) 06:23 (7)                         04:52 (7)
        10:03 (6) 18:03 (7) 27:37 (7) 40:22 (6) 46:45 (6)                         51:37 (6)
7 Bror Wahlberg Haninge SOK 56:45 10:15 (7) 08:40 (9) 14:20 (10) 12:58 (6) 05:59 (6)                         04:33 (6)
        10:15 (7) 18:55 (8) 33:15 (8) 46:13 (8) 52:12 (7)                         56:45 (7)
8 Roland Bolin Snättringe SK 65:43 22:35 (10) 06:22 (4) 11:39 (8) 11:13 (4) 07:19 (8)                         06:35 (9)
        22:35 (10) 28:57 (10) 40:36 (10) 51:49 (9) 59:08 (8)                         65:43 (8)
9 Rune Thurén Vallentuna-Össeby OL 68:07 09:09 (5) 08:02 (8) 09:10 (5) 14:00 (7) 22:10 (10)                         05:36 (8)
        09:09 (5) 17:11 (6) 26:21 (6) 40:21 (5) 62:31 (10)                         68:07 (9)
10 Aija Sadurskis Centrum OK 69:50 13:11 (9) 09:06 (10) 14:05 (9) 19:07 (10) 05:10 (5)                         09:11 (10)
        13:11 (9) 22:17 (9) 36:22 (9) 55:29 (10) 60:39 (9)                         69:50 (10)
- Jan Bengtsson Klubblös 40:48 07:42   07:36   07:47   10:22                               07:21  
        07:42   15:18   23:05   33:27                               40:48  
- Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 60:30 42:17   14:03                                       04:10  
        42:17   56:20                                       60:30  
- Edda Nilsson Stockholmspolisens IF OF 70:11 15:05   09:53   08:13                                   37:00  
        15:05   24:58   33:11                                   70:11  
- Lotti Uhrnell Skarpnäcks OL 98:33 13:59   13:44   11:19   41:54                               17:37  
        13:59   27:43   39:02   80:56                               98:33  
- Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK 326:03 21:27   05:56                                       298:40  
        21:27   27:23                                       326:03  
- Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 410:40 10:51   05:54   10:25                                   383:30  
        10:51   16:45   27:10                                   410:40  
- Sune Andersson Snättringe SK 411:13 320:01   06:14   09:53                                   75:05  
        320:01   326:15   336:08                                   411:13  
- Hans Eriksson Hellas Orientering 419:37 05:36   11:37   03:18                                   399:06  
        05:36   17:13   20:31                                   419:37