Sträcktider Luffarligan Järlagården                                                  
  2020-09-30 Svarta tider är sträcktider                                                
    Blå tider är från start                                                      
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                  
                                                           
Plac Bana A - 4,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   Mål  
1 Alexander Hansen Söders SOL Tyresö 33:14 04:50 (15) 04:32 (1) 01:19 (3) 03:07 (15) 02:54 (37) 02:10 (1) 02:23 (1) 01:17 (1) 02:25 (1) 02:37 (7) 03:51 (2) 01:02 (2) 00:47 (1)
        04:50 (15) 09:22 (3) 10:41 (2) 13:48 (1) 16:42 (4) 18:52 (3) 21:15 (1) 22:32 (1) 24:57 (1) 27:34 (1) 31:25 (1) 32:27 (1) 33:14 (1)
2 Mattias Hovmöller Söders-Tyresö 34:03 03:45 (3) 04:43 (3) 01:11 (2) 05:51 (35) 01:27 (1) 02:54 (6) 02:49 (2) 01:37 (4) 02:26 (2) 01:50 (1) 03:24 (1) 01:06 (3) 01:00 (4)
        03:45 (3) 08:28 (1) 09:39 (1) 15:30 (9) 16:57 (5) 19:51 (5) 22:40 (4) 24:17 (4) 26:43 (2) 28:33 (2) 31:57 (2) 33:03 (2) 34:03 (2)
3 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 35:51 03:25 (1) 06:02 (7) 01:58 (24) 02:38 (1) 01:46 (5) 02:48 (4) 03:39 (10) 01:41 (8) 02:51 (4) 02:18 (2) 04:16 (3) 01:23 (11) 01:06 (5)
        03:25 (1) 09:27 (4) 11:25 (4) 14:03 (2) 15:49 (1) 18:37 (2) 22:16 (2) 23:57 (3) 26:48 (4) 29:06 (3) 33:22 (3) 34:45 (3) 35:51 (3)
4 Ulf Burman Gustavsbergs OK 38:37 04:23 (9) 06:13 (10) 01:35 (7) 02:57 (6) 02:04 (16) 02:49 (5) 02:57 (3) 01:40 (6) 03:26 (11) 02:40 (9) 05:28 (11) 01:11 (6) 01:14 (12)
        04:23 (9) 10:36 (9) 12:11 (8) 15:08 (8) 17:12 (8) 20:01 (6) 22:58 (5) 24:38 (5) 28:04 (5) 30:44 (4) 36:12 (4) 37:23 (4) 38:37 (4)
5 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 42:04 03:57 (4) 06:07 (8) 02:13 (31) 02:39 (2) 02:02 (14) 03:08 (11) 04:47 (26) 01:39 (5) 03:32 (14) 02:29 (4) 06:16 (20) 02:02 (32) 01:13 (11)
        03:57 (4) 10:04 (5) 12:17 (10) 14:56 (5) 16:58 (6) 20:06 (7) 24:53 (6) 26:32 (6) 30:04 (6) 32:33 (6) 38:49 (5) 40:51 (5) 42:04 (5)
6 Björn Reger Söders-Tyresö 42:45 04:42 (13) 05:58 (6) 01:36 (9) 03:18 (20) 02:27 (27) 02:56 (7) 04:48 (27) 01:43 (10) 03:40 (17) 02:48 (12) 05:51 (17) 01:44 (23) 01:14 (12)
        04:42 (13) 10:40 (10) 12:16 (9) 15:34 (10) 18:01 (9) 20:57 (9) 25:45 (8) 27:28 (7) 31:08 (8) 33:56 (7) 39:47 (6) 41:31 (6) 42:45 (6)
7 Henrik Hagwall Järla Orientering 43:58                                                 43:58 (45)
                                                        43:58 (7)
8 P-O Ivarsson Haninge SOK 43:59 03:29 (2) 05:49 (5) 01:34 (6) 03:27 (25) 01:36 (3) 02:39 (3) 07:34 (39) 01:35 (3) 02:39 (3) 06:27 (38) 04:55 (5) 01:08 (5) 01:07 (6)
        03:29 (2) 09:18 (2) 10:52 (3) 14:19 (3) 15:55 (2) 18:34 (1) 26:08 (10) 27:43 (8) 30:22 (7) 36:49 (15) 41:44 (7) 42:52 (7) 43:59 (8)
9 Torbjörn Thorsén Skogsluffarnas OK 44:19 05:41 (27) 04:41 (2) 01:19 (3) 02:47 (4) 01:39 (4) 03:07 (10) 03:08 (4) 01:23 (2) 02:58 (5) 04:03 (29) 11:45 (41) 00:51 (1) 00:57 (3)
        05:41 (27) 10:22 (8) 11:41 (5) 14:28 (4) 16:07 (3) 19:14 (4) 22:22 (3) 23:45 (2) 26:43 (2) 30:46 (5) 42:31 (11) 43:22 (8) 44:19 (9)
10 Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 44:51 04:00 (5) 06:08 (9) 01:47 (12) 03:06 (14) 02:08 (18) 06:17 (41) 05:14 (30) 01:49 (12) 03:46 (20) 02:25 (3) 05:04 (7) 01:56 (28) 01:11 (8)
        04:00 (5) 10:08 (6) 11:55 (6) 15:01 (6) 17:09 (7) 23:26 (15) 28:40 (20) 30:29 (19) 34:15 (19) 36:40 (14) 41:44 (7) 43:40 (9) 44:51 (10)
11 Anders Hallmén Attunda OK 45:14 04:37 (11) 07:35 (23) 01:55 (19) 03:01 (10) 02:12 (20) 03:42 (21) 04:33 (23) 02:18 (25) 03:52 (21) 02:51 (15) 05:35 (12) 01:39 (15) 01:24 (22)
        04:37 (11) 12:12 (17) 14:07 (16) 17:08 (15) 19:20 (15) 23:02 (14) 27:35 (16) 29:53 (14) 33:45 (14) 36:36 (13) 42:11 (9) 43:50 (10) 45:14 (11)
12 Leo Larsson MIK 45:38 04:45 (14) 08:58 (36) 01:50 (15) 02:45 (3) 02:04 (16) 04:18 (33) 03:34 (9) 01:45 (11) 03:53 (22) 02:33 (6) 06:31 (22) 01:21 (9) 01:21 (19)
        04:45 (14) 13:43 (27) 15:33 (26) 18:18 (21) 20:22 (19) 24:40 (20) 28:14 (19) 29:59 (16) 33:52 (17) 36:25 (12) 42:56 (12) 44:17 (11) 45:38 (12)
13 Håkan Rolfsson Skarpnäcks OL 46:04 04:20 (8) 06:41 (13) 02:00 (26) 03:10 (16) 02:28 (29) 03:50 (23) 03:31 (7) 02:01 (18) 03:25 (10) 03:00 (17) 08:38 (34) 01:41 (18) 01:19 (16)
        04:20 (8) 11:01 (11) 13:01 (11) 16:11 (11) 18:39 (11) 22:29 (11) 26:00 (9) 28:01 (9) 31:26 (9) 34:26 (8) 43:04 (13) 44:45 (12) 46:04 (13)
14 Johanna Sundström Järla Orientering 46:15 07:46 (40) 07:19 (20) 01:28 (5) 03:05 (13) 01:49 (9) 03:25 (14) 05:05 (28) 02:12 (21) 03:31 (13) 03:26 (23) 04:28 (4) 01:22 (10) 01:19 (16)
        07:46 (40) 15:05 (32) 16:33 (29) 19:38 (24) 21:27 (24) 24:52 (21) 29:57 (23) 32:09 (22) 35:40 (21) 39:06 (22) 43:34 (15) 44:56 (14) 46:15 (14)
15 Claes Ögren OK Nalle 46:17 04:00 (5) 06:13 (10) 01:56 (21) 02:54 (5) 05:46 (44) 03:06 (9) 03:23 (5) 01:40 (6) 04:49 (34) 04:38 (31) 05:12 (9) 01:18 (7) 01:22 (21)
        04:00 (5) 10:13 (7) 12:09 (7) 15:03 (7) 20:49 (22) 23:55 (18) 27:18 (14) 28:58 (11) 33:47 (16) 38:25 (18) 43:37 (16) 44:55 (13) 46:17 (15)
16 Tapani Mattus IFK Lidingö SOK 46:33 04:51 (16) 07:41 (25) 05:01 (43) 02:58 (9) 01:47 (6) 03:15 (13) 03:58 (14) 01:50 (13) 03:28 (12) 04:11 (30) 05:03 (6) 01:18 (7) 01:12 (10)
        04:51 (16) 12:32 (20) 17:33 (33) 20:31 (28) 22:18 (25) 25:33 (23) 29:31 (22) 31:21 (20) 34:49 (20) 39:00 (21) 44:03 (17) 45:21 (15) 46:33 (16)
17 Rasmus Kihl Sundbybergs IK 47:01 06:46 (37) 05:15 (4) 01:04 (1) 03:32 (27) 01:33 (2) 02:35 (2) 04:28 (22) 04:49 (42) 03:44 (18) 03:40 (27) 07:40 (29) 01:07 (4) 00:48 (2)
        06:46 (37) 12:01 (16) 13:05 (12) 16:37 (13) 18:10 (10) 20:45 (8) 25:13 (7) 30:02 (17) 33:46 (15) 37:26 (16) 45:06 (20) 46:13 (19) 47:01 (17)
18 Paul Norén OK Södertörn 47:03 05:51 (29) 07:23 (21) 01:51 (16) 03:24 (24) 02:17 (25) 03:41 (20) 03:46 (13) 02:08 (19) 03:44 (18) 03:32 (24) 05:39 (14) 02:15 (35) 01:32 (29)
        05:51 (29) 13:14 (25) 15:05 (24) 18:29 (22) 20:46 (21) 24:27 (19) 28:13 (18) 30:21 (18) 34:05 (18) 37:37 (17) 43:16 (14) 45:31 (16) 47:03 (18)
19 Per Helén Söders-Tyresö 47:21 04:32 (10) 07:40 (24) 01:57 (23) 03:02 (11) 01:55 (11) 03:30 (16) 03:32 (8) 01:59 (15) 03:21 (9) 03:04 (19) 07:54 (31) 03:46 (44) 01:09 (7)
        04:32 (10) 12:12 (17) 14:09 (17) 17:11 (17) 19:06 (14) 22:36 (13) 26:08 (10) 28:07 (10) 31:28 (10) 34:32 (9) 42:26 (10) 46:12 (18) 47:21 (19)
20 Göran Hillgren OK Södertörn 47:27 05:09 (19) 06:17 (12) 01:55 (19) 02:57 (6) 02:34 (34) 03:29 (15) 04:25 (20) 03:11 (37) 03:20 (8) 05:34 (36) 05:36 (13) 01:40 (16) 01:20 (18)
        05:09 (19) 11:26 (12) 13:21 (13) 16:18 (12) 18:52 (13) 22:21 (10) 26:46 (12) 29:57 (15) 33:17 (13) 38:51 (19) 44:27 (19) 46:07 (17) 47:27 (20)
21 Marita Axelsson OK Ravinen 48:14 05:07 (18) 06:43 (14) 01:35 (7) 03:23 (23) 01:52 (10) 03:52 (25) 04:34 (24) 02:16 (23) 03:37 (15) 02:43 (10) 08:33 (33) 02:00 (31) 01:59 (40)
        05:07 (18) 11:50 (14) 13:25 (14) 16:48 (14) 18:40 (12) 22:32 (12) 27:06 (13) 29:22 (12) 32:59 (11) 35:42 (10) 44:15 (18) 46:15 (20) 48:14 (21)
22 Gunnar Svanberg Järfälla OK 50:14 06:08 (31) 09:43 (37) 01:48 (13) 03:17 (19) 02:13 (22) 04:33 (36) 03:30 (6) 01:59 (15) 03:17 (7) 02:30 (5) 08:26 (32) 01:35 (14) 01:15 (14)
        06:08 (31) 15:51 (35) 17:39 (35) 20:56 (30) 23:09 (28) 27:42 (27) 31:12 (24) 33:11 (23) 36:28 (23) 38:58 (20) 47:24 (23) 48:59 (22) 50:14 (22)
23 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 50:23 05:01 (17) 07:44 (26) 02:16 (33) 05:05 (34) 02:13 (23) 03:59 (27) 05:17 (31) 02:08 (19) 03:57 (25) 03:02 (18) 06:44 (23) 01:30 (12) 01:27 (25)
        05:01 (17) 12:45 (21) 15:01 (23) 20:06 (25) 22:19 (26) 26:18 (25) 31:35 (26) 33:43 (25) 37:40 (25) 40:42 (24) 47:26 (24) 48:56 (21) 50:23 (23)
24 Lennart Hävrén Tullinge SK 50:39 05:48 (28) 07:05 (17) 01:42 (10) 03:19 (21) 02:12 (20) 03:37 (19) 04:03 (15) 06:03 (44) 04:20 (31) 03:19 (21) 05:47 (15) 01:51 (25) 01:33 (31)
        05:48 (28) 12:53 (24) 14:35 (20) 17:54 (19) 20:06 (16) 23:43 (16) 27:46 (17) 33:49 (26) 38:09 (26) 41:28 (26) 47:15 (21) 49:06 (23) 50:39 (24)
25 Jan Kihl Sundbybergs IK 50:51 06:48 (38) 08:33 (31) 01:46 (11) 03:03 (12) 02:32 (33) 03:08 (11) 05:43 (33) 01:59 (15) 03:16 (6) 03:24 (22) 07:08 (27) 01:57 (30) 01:34 (33)
        06:48 (38) 15:21 (34) 17:07 (32) 20:10 (26) 22:42 (27) 25:50 (24) 31:33 (25) 33:32 (24) 36:48 (24) 40:12 (23) 47:20 (22) 49:17 (24) 50:51 (25)
26 Marie Malmborg Söders-Tyresö 50:57 04:38 (12) 06:58 (16) 01:58 (24) 04:40 (33) 02:02 (14) 03:33 (17) 03:43 (12) 01:57 (14) 03:39 (16) 02:47 (11) 12:01 (42) 01:40 (16) 01:21 (19)
        04:38 (12) 11:36 (13) 13:34 (15) 18:14 (20) 20:16 (18) 23:49 (17) 27:32 (15) 29:29 (13) 33:08 (12) 35:55 (11) 47:56 (26) 49:36 (26) 50:57 (26)
27 Lotta Valentin Gustavsbergs OK 51:05 04:00 (5) 07:58 (27) 02:13 (30) 02:57 (6) 03:41 (41) 04:33 (36) 04:04 (16) 02:27 (29) 03:54 (23) 05:30 (35) 06:48 (25) 01:43 (21) 01:17 (15)
        04:00 (5) 11:58 (15) 14:11 (18) 17:08 (15) 20:49 (22) 25:22 (22) 29:26 (21) 31:53 (21) 35:47 (22) 41:17 (25) 48:05 (27) 49:48 (27) 51:05 (27)
28 Anders Larsson Skarpnäcks OL 51:07 05:12 (20) 07:06 (18) 02:06 (29) 03:22 (22) 02:27 (27) 08:42 (43) 04:34 (24) 02:20 (26) 03:58 (26) 02:39 (8) 05:26 (10) 01:43 (21) 01:32 (29)
        05:12 (20) 12:18 (19) 14:24 (19) 17:46 (18) 20:13 (17) 28:55 (30) 33:29 (28) 35:49 (28) 39:47 (27) 42:26 (27) 47:52 (25) 49:35 (25) 51:07 (28)
29 Christer Hördell Söders-Tyresö 54:31 06:00 (30) 06:50 (15) 01:54 (18) 07:09 (37) 01:58 (13) 03:35 (18) 05:37 (32) 02:14 (22) 06:01 (40) 03:37 (25) 05:49 (16) 02:17 (37) 01:30 (28)
        06:00 (30) 12:50 (22) 14:44 (21) 21:53 (32) 23:51 (30) 27:26 (26) 33:03 (27) 35:17 (27) 41:18 (29) 44:55 (29) 50:44 (28) 53:01 (28) 54:31 (29)
30 Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF 57:29 12:40 (44) 08:04 (28) 01:48 (13) 03:11 (17) 01:56 (12) 03:02 (8) 07:03 (37) 02:20 (26) 04:12 (29) 02:53 (16) 06:44 (23) 01:51 (25) 01:45 (38)
        12:40 (44) 20:44 (42) 22:32 (42) 25:43 (34) 27:39 (34) 30:41 (33) 37:44 (31) 40:04 (31) 44:16 (31) 47:09 (30) 53:53 (29) 55:44 (29) 57:29 (30)
31 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 58:10 06:30 (35) 08:35 (32) 02:29 (38) 04:18 (32) 02:47 (35) 03:50 (23) 06:47 (36) 02:17 (24) 04:18 (30) 02:49 (13) 10:16 (37) 01:48 (24) 01:26 (24)
        06:30 (35) 15:05 (32) 17:34 (34) 21:52 (31) 24:39 (32) 28:29 (29) 35:16 (30) 37:33 (30) 41:51 (30) 44:40 (28) 54:56 (30) 56:44 (30) 58:10 (31)
32 Lennart Brattgård IFK Lidingö SOK 59:25 05:32 (24) 08:38 (33) 02:46 (42) 03:28 (26) 03:46 (42) 03:45 (22) 06:05 (34) 02:22 (28) 03:56 (24) 08:04 (41) 07:24 (28) 02:11 (34) 01:28 (26)
        05:32 (24) 14:10 (29) 16:56 (31) 20:24 (27) 24:10 (31) 27:55 (28) 34:00 (29) 36:22 (29) 40:18 (28) 48:22 (31) 55:46 (31) 57:57 (31) 59:25 (32)
33 Anders Holmqvist Snättringe SK 62:10 05:26 (22) 08:05 (29) 01:56 (21) 03:16 (18) 01:48 (8) 09:25 (44) 10:02 (42) 05:13 (43) 05:01 (35) 02:50 (14) 05:07 (8) 02:33 (41) 01:28 (26)
        05:26 (22) 13:31 (26) 15:27 (25) 18:43 (23) 20:31 (20) 29:56 (32) 39:58 (33) 45:11 (36) 50:12 (35) 53:02 (35) 58:09 (32) 60:42 (32) 62:10 (33)
34 Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK 62:47 05:39 (25) 08:50 (35) 02:02 (27) 04:09 (30) 02:30 (32) 06:30 (42) 10:24 (43) 02:33 (31) 05:02 (36) 04:45 (32) 06:51 (26) 01:52 (27) 01:40 (35)
        05:39 (25) 14:29 (30) 16:31 (28) 20:40 (29) 23:10 (29) 29:40 (31) 40:04 (34) 42:37 (33) 47:39 (33) 52:24 (33) 59:15 (33) 61:07 (33) 62:47 (34)
35 Sven-Inge Nylund Järfälla OK 64:59 09:11 (43) 08:40 (34) 02:32 (39) 08:28 (38) 02:29 (31) 04:14 (32) 04:10 (17) 02:48 (34) 04:42 (32) 05:13 (34) 07:47 (30) 03:08 (43) 01:37 (34)
        09:11 (43) 17:51 (40) 20:23 (39) 28:51 (36) 31:20 (36) 35:34 (36) 39:44 (32) 42:32 (32) 47:14 (32) 52:27 (34) 60:14 (34) 63:22 (34) 64:59 (35)
36 Sven-Anders Olsson Attunda OK 65:04 06:28 (34) 08:07 (30) 02:13 (30) 19:02 (42) 01:47 (6) 04:09 (31) 03:39 (10) 01:42 (9) 05:44 (38) 03:39 (26) 05:52 (18) 01:31 (13) 01:11 (8)
        06:28 (34) 14:35 (31) 16:48 (30) 35:50 (41) 37:37 (41) 41:46 (41) 45:25 (39) 47:07 (38) 52:51 (38) 56:30 (36) 62:22 (35) 63:53 (35) 65:04 (36)
37 Bengt Kärrström Tullinge SK 66:06 05:25 (21) 07:27 (22) 01:53 (17) 16:15 (41) 02:10 (19) 03:57 (26) 04:15 (19) 02:38 (33) 04:42 (32) 03:14 (20) 10:34 (38) 02:03 (33) 01:33 (31)
        05:25 (21) 12:52 (23) 14:45 (22) 31:00 (38) 33:10 (38) 37:07 (37) 41:22 (36) 44:00 (34) 48:42 (34) 51:56 (32) 62:30 (36) 64:33 (36) 66:06 (37)
38 Per Öhlund Gustavsbergs OK 68:20 05:27 (23) 11:09 (41) 05:54 (44) 11:42 (40) 02:19 (26) 04:05 (30) 04:10 (17) 04:18 (41) 04:05 (28) 05:11 (33) 06:24 (21) 01:56 (28) 01:40 (35)
        05:27 (23) 16:36 (37) 22:30 (41) 34:12 (40) 36:31 (40) 40:36 (40) 44:46 (38) 49:04 (39) 53:09 (39) 58:20 (37) 64:44 (37) 66:40 (37) 68:20 (38)
39 Rolf Jakobsson Alfta-Ösa OK 73:20 09:00 (42) 21:13 (44) 02:27 (36) 03:42 (28) 02:13 (22) 04:27 (34) 04:27 (21) 02:35 (32) 05:02 (36) 03:46 (28) 09:47 (36) 02:56 (42) 01:45 (38)
        09:00 (42) 30:13 (44) 32:40 (44) 36:22 (43) 38:35 (42) 43:02 (43) 47:29 (40) 50:04 (40) 55:06 (40) 58:52 (38) 68:39 (38) 71:35 (38) 73:20 (39)
40 Anders Kärrström Tullinge SK 73:27 06:32 (36) 07:17 (19) 02:05 (28) 20:14 (44) 02:28 (29) 04:02 (29) 06:09 (35) 02:49 (35) 03:59 (27) 07:41 (39) 06:14 (19) 02:16 (36) 01:41 (37)
        06:32 (36) 13:49 (28) 15:54 (27) 36:08 (42) 38:36 (43) 42:38 (42) 48:47 (42) 51:36 (42) 55:35 (41) 63:16 (41) 69:30 (39) 71:46 (39) 73:27 (40)
41 Kjell Jansson Långhundra IF 77:56 08:38 (41) 14:03 (43) 02:40 (41) 05:53 (36) 02:59 (38) 04:00 (28) 05:07 (29) 03:12 (39) 05:51 (39) 09:34 (43) 11:19 (40) 02:32 (40) 02:08 (44)
        08:38 (41) 22:41 (43) 25:21 (43) 31:14 (39) 34:13 (39) 38:13 (38) 43:20 (37) 46:32 (37) 52:23 (37) 61:57 (40) 73:16 (40) 75:48 (40) 77:56 (41)
42 Göran Kron KSIF 83:20 06:27 (33) 12:34 (42) 02:35 (40) 04:16 (31) 03:19 (39) 05:04 (38) 07:04 (38) 03:11 (37) 06:25 (42) 09:08 (42) 19:33 (44) 01:41 (18) 02:03 (42)
        06:27 (33) 19:01 (41) 21:36 (40) 25:52 (35) 29:11 (35) 34:15 (35) 41:19 (35) 44:30 (35) 50:55 (36) 60:03 (39) 79:36 (41) 81:17 (41) 83:20 (42)
43 Hans Sylvan Järfälla OK 85:01 06:25 (32) 10:32 (39) 02:27 (36) 19:15 (43) 03:55 (43) 05:39 (39) 07:58 (40) 02:27 (29) 06:48 (43) 05:48 (37) 09:25 (35) 02:19 (38) 02:03 (42)
        06:25 (32) 16:57 (38) 19:24 (37) 38:39 (44) 42:34 (44) 48:13 (44) 56:11 (44) 58:38 (44) 65:26 (44) 71:14 (42) 80:39 (42) 82:58 (42) 85:01 (43)
44 Kenneth Pettersson Järfälla OK 86:04 05:40 (26) 10:46 (40) 02:22 (35) 10:06 (39) 03:31 (40) 06:16 (40) 09:51 (41) 02:50 (36) 12:52 (44) 07:51 (40) 10:53 (39) 01:41 (18) 01:25 (23)
        05:40 (26) 16:26 (36) 18:48 (36) 28:54 (37) 32:25 (37) 38:41 (39) 48:32 (41) 51:22 (41) 64:14 (43) 72:05 (43) 82:58 (43) 84:39 (43) 86:04 (44)
45 Reinhold Lennebo Järla Orientering 97:52 07:10 (39) 10:14 (38) 02:19 (34) 04:02 (29) 02:48 (36) 04:32 (35) 21:46 (44) 03:45 (40) 06:04 (41) 16:23 (44) 14:28 (43) 02:22 (39) 01:59 (40)
        07:10 (39) 17:24 (39) 19:43 (38) 23:45 (33) 26:33 (33) 31:05 (34) 52:51 (43) 56:36 (43) 62:40 (42) 79:03 (44) 93:31 (44) 95:53 (44) 97:52 (45)
- Lars Gerhardsson Attunda OK 36:56 06:38   06:01   01:57                                       22:20  
        06:38   12:39   14:36                                       36:56  
- Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 70:22 05:37   07:55   04:41   03:12   02:02   05:11   06:04   02:15   04:44               28:41  
        05:37   13:32   18:13   21:25   23:27   28:38   34:42   36:57   41:41               70:22  
                                                           
                                                           
Plac Bana B - 3,7 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11       Mål  
1 Tommy Holmér Väsby OK 26:33 03:15 (1) 02:10 (1) 01:43 (1) 02:31 (1) 01:53 (1) 03:01 (1) 03:01 (1) 02:25 (1) 01:25 (1) 03:10 (1) 01:04 (1)     00:55 (1)
        03:15 (1) 05:25 (1) 07:08 (1) 09:39 (1) 11:32 (1) 14:33 (1) 17:34 (1) 19:59 (1) 21:24 (1) 24:34 (1) 25:38 (1)     26:33 (1)
2 Björn-Ove Pettersson Attunda OK 32:43 04:23 (10) 02:14 (2) 02:38 (24) 02:38 (2) 02:04 (2) 03:29 (3) 03:20 (2) 02:41 (2) 01:33 (4) 03:56 (2) 02:19 (43)     01:28 (18)
        04:23 (10) 06:37 (2) 09:15 (4) 11:53 (2) 13:57 (2) 17:26 (2) 20:46 (2) 23:27 (2) 25:00 (2) 28:56 (2) 31:15 (2)     32:43 (2)
3 Anna Curtius Järla Orientering 34:31 03:58 (4) 02:44 (7) 01:50 (3) 03:42 (11) 02:49 (11) 03:42 (4) 03:20 (2) 03:07 (6) 01:40 (6) 04:53 (12) 01:39 (10)     01:07 (2)
        03:58 (4) 06:42 (3) 08:32 (2) 12:14 (3) 15:03 (3) 18:45 (3) 22:05 (3) 25:12 (3) 26:52 (3) 31:45 (3) 33:24 (3)     34:31 (3)
4 Tommy Lindberg Haninge SOK 37:59 04:29 (11) 03:20 (12) 02:13 (10) 03:29 (8) 02:49 (11) 04:21 (12) 04:02 (9) 03:31 (17) 01:55 (13) 04:50 (10) 01:45 (14)     01:15 (6)
        04:29 (11) 07:49 (9) 10:02 (5) 13:31 (5) 16:20 (5) 20:41 (4) 24:43 (4) 28:14 (4) 30:09 (4) 34:59 (4) 36:44 (4)     37:59 (4)
5 Stefan Persson Södertälje-Nykvarn OF 38:52 03:47 (3) 04:11 (23) 04:21 (55) 03:31 (9) 02:45 (9) 03:59 (8) 03:33 (6) 03:05 (5) 01:42 (8) 04:39 (8) 01:55 (25)     01:24 (12)
        03:47 (3) 07:58 (11) 12:19 (16) 15:50 (11) 18:35 (9) 22:34 (7) 26:07 (5) 29:12 (5) 30:54 (5) 35:33 (5) 37:28 (5)     38:52 (5)
6 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 39:23 04:03 (5) 05:13 (33) 02:07 (7) 04:19 (24) 02:34 (6) 03:44 (5) 04:27 (19) 03:21 (11) 01:35 (5) 05:06 (14) 01:31 (6)     01:23 (9)
        04:03 (5) 09:16 (16) 11:23 (12) 15:42 (10) 18:16 (8) 22:00 (6) 26:27 (7) 29:48 (7) 31:23 (6) 36:29 (6) 38:00 (6)     39:23 (6)
7 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 40:14 05:42 (35) 03:28 (15) 01:46 (2) 08:23 (58) 02:18 (3) 03:27 (2) 03:28 (5) 03:00 (4) 01:44 (10) 04:13 (5) 01:24 (3)     01:21 (8)
        05:42 (35) 09:10 (15) 10:56 (10) 19:19 (30) 21:37 (22) 25:04 (13) 28:32 (13) 31:32 (9) 33:16 (9) 37:29 (9) 38:53 (8)     40:14 (7)
8 Jan Lindgren OK Södertörn 40:15 06:11 (42) 05:30 (36) 01:58 (6) 04:11 (21) 02:43 (8) 03:45 (6) 04:07 (12) 03:30 (16) 01:27 (2) 04:01 (4) 01:27 (5)     01:25 (13)
        06:11 (42) 11:41 (30) 13:39 (25) 17:50 (23) 20:33 (15) 24:18 (12) 28:25 (12) 31:55 (11) 33:22 (10) 37:23 (8) 38:50 (7)     40:15 (8)
9 Leif Mörkfors Järfälla OK 40:54 04:42 (13) 03:06 (10) 02:30 (19) 03:54 (15) 03:18 (26) 04:13 (11) 04:32 (21) 03:13 (8) 02:00 (14) 05:44 (24) 02:10 (34)     01:32 (21)
        04:42 (13) 07:48 (8) 10:18 (7) 14:12 (7) 17:30 (6) 21:43 (5) 26:15 (6) 29:28 (6) 31:28 (7) 37:12 (7) 39:22 (9)     40:54 (9)
10 Lars Öhrman Stockholms OK 41:36 04:09 (7) 02:42 (5) 05:09 (59) 03:55 (16) 03:03 (14) 04:36 (15) 03:58 (8) 03:26 (13) 02:12 (27) 04:36 (7) 02:11 (36)     01:39 (26)
        04:09 (7) 06:51 (4) 12:00 (14) 15:55 (13) 18:58 (11) 23:34 (9) 27:32 (8) 30:58 (8) 33:10 (8) 37:46 (10) 39:57 (10)     41:36 (10)
11 Ingemar Bengtsson Söders-Tyresö 42:10 04:30 (12) 03:50 (18) 02:49 (30) 04:42 (39) 03:16 (23) 04:37 (17) 04:34 (23) 03:23 (12) 02:04 (18) 04:50 (10) 02:09 (32)     01:26 (15)
        04:30 (12) 08:20 (13) 11:09 (11) 15:51 (12) 19:07 (12) 23:44 (10) 28:18 (10) 31:41 (10) 33:45 (11) 38:35 (11) 40:44 (11)     42:10 (11)
12 Anneli Lindqvist Gustavsbergs OK 43:04 04:49 (14) 04:51 (30) 02:33 (20) 03:51 (14) 03:13 (20) 04:42 (19) 04:17 (17) 03:48 (22) 02:00 (14) 06:17 (34) 01:33 (8)     01:10 (4)
        04:49 (14) 09:40 (18) 12:13 (15) 16:04 (14) 19:17 (13) 23:59 (11) 28:16 (9) 32:04 (12) 34:04 (12) 40:21 (13) 41:54 (12)     43:04 (12)
13 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 43:36 04:49 (14) 03:25 (14) 02:11 (9) 04:05 (17) 03:10 (18) 05:14 (25) 05:24 (44) 03:56 (27) 02:08 (22) 05:20 (17) 02:25 (47)     01:29 (19)
        04:49 (14) 08:14 (12) 10:25 (8) 14:30 (8) 17:40 (7) 22:54 (8) 28:18 (10) 32:14 (13) 34:22 (13) 39:42 (12) 42:07 (13)     43:36 (13)
14 Anders Nilsson   43:57 05:02 (20) 06:47 (42) 04:09 (54) 03:13 (5) 04:04 (41) 04:11 (10) 04:03 (10) 02:48 (3) 01:40 (6) 05:05 (13) 01:32 (7)     01:23 (9)
        05:02 (20) 11:49 (31) 15:58 (33) 19:11 (29) 23:15 (29) 27:26 (25) 31:29 (22) 34:17 (15) 35:57 (14) 41:02 (15) 42:34 (14)     43:57 (14)
14 Helena Korhonen Haninge SOK 43:57                                                 43:57 (64)
                                                        43:57 (14)
16 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 44:14 10:07 (60) 03:21 (13) 02:23 (14) 03:33 (10) 02:35 (7) 04:36 (15) 04:16 (16) 03:36 (19) 01:47 (12) 04:46 (9) 01:44 (13)     01:30 (20)
        10:07 (60) 13:28 (38) 15:51 (32) 19:24 (31) 21:59 (26) 26:35 (20) 30:51 (16) 34:27 (17) 36:14 (16) 41:00 (14) 42:44 (15)     44:14 (16)
17 Malin Samuelsson Järla Orientering 44:16 07:53 (52) 03:18 (11) 01:52 (4) 03:06 (4) 05:15 (56) 03:48 (7) 03:24 (4) 06:55 (59) 01:44 (10) 03:57 (3) 01:51 (16)     01:13 (5)
        07:53 (52) 11:11 (27) 13:03 (20) 16:09 (15) 21:24 (21) 25:12 (14) 28:36 (14) 35:31 (23) 37:15 (20) 41:12 (16) 43:03 (16)     44:16 (17)
18 Nicklas Hermundstad Snättringe SK 46:10 05:01 (18) 02:43 (6) 03:11 (41) 02:59 (3) 02:19 (5) 12:04 (56) 03:35 (7) 03:18 (10) 02:00 (14) 06:33 (42) 01:19 (2)     01:08 (3)
        05:01 (18) 07:44 (7) 10:55 (9) 13:54 (6) 16:13 (4) 28:17 (26) 31:52 (25) 35:10 (20) 37:10 (19) 43:43 (21) 45:02 (18)     46:10 (18)
19 Anders Sohlberg OK Södertörn 46:39 07:36 (49) 03:03 (9) 02:37 (23) 04:26 (30) 04:50 (50) 04:44 (21) 04:15 (15) 03:49 (24) 02:04 (18) 06:17 (34) 01:35 (9)     01:23 (10)
        07:36 (49) 10:39 (23) 13:16 (22) 17:42 (21) 22:32 (27) 27:16 (24) 31:31 (23) 35:20 (22) 37:24 (22) 43:41 (20) 45:16 (21)     46:39 (19)
19 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 46:39 04:16 (9) 06:43 (40) 03:24 (46) 03:44 (12) 03:07 (16) 05:01 (22) 04:56 (31) 03:36 (19) 02:10 (25) 06:00 (28) 01:53 (20)     01:49 (32)
        04:16 (9) 10:59 (25) 14:23 (28) 18:07 (26) 21:14 (19) 26:15 (17) 31:11 (18) 34:47 (18) 36:57 (17) 42:57 (18) 44:50 (17)     46:39 (19)
21 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 46:49 05:02 (20) 06:52 (43) 02:21 (11) 03:47 (13) 03:13 (20) 05:27 (28) 04:42 (25) 03:33 (18) 02:23 (33) 05:39 (21) 02:10 (34)     01:40 (27)
        05:02 (20) 11:54 (32) 14:15 (27) 18:02 (25) 21:15 (20) 26:42 (21) 31:24 (21) 34:57 (19) 37:20 (21) 42:59 (19) 45:09 (19)     46:49 (21)
22 Dan Klang Hellas Orientering 46:51 04:13 (8) 02:38 (3) 02:08 (8) 03:20 (7) 14:11 (63) 04:22 (13) 04:04 (11) 03:14 (9) 01:31 (3) 04:19 (6) 01:24 (3)     01:27 (16)
        04:13 (8) 06:51 (4) 08:59 (3) 12:19 (4) 26:30 (39) 30:52 (36) 34:56 (31) 38:10 (27) 39:41 (26) 44:00 (22) 45:24 (22)     46:51 (22)
23 Lars Olavi Peldan Enebybergs IF 47:10 05:54 (37) 03:56 (20) 03:31 (50) 04:10 (20) 04:16 (44) 04:42 (19) 04:43 (26) 03:59 (28) 02:18 (31) 05:21 (18) 02:23 (45)     01:57 (41)
        05:54 (37) 09:50 (20) 13:21 (23) 17:31 (20) 21:47 (25) 26:29 (19) 31:12 (19) 35:11 (21) 37:29 (23) 42:50 (17) 45:13 (20)     47:10 (23)
24 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 47:56 05:28 (29) 03:50 (18) 03:24 (46) 04:32 (34) 03:29 (30) 05:15 (26) 05:21 (41) 04:52 (42) 02:30 (40) 05:47 (25) 01:54 (23)     01:34 (22)
        05:28 (29) 09:18 (17) 12:42 (18) 17:14 (18) 20:43 (16) 25:58 (16) 31:19 (20) 36:11 (25) 38:41 (25) 44:28 (24) 46:22 (23)     47:56 (24)
25 Leif Tynong Tullinge SK 48:39 03:43 (2) 03:34 (16) 05:43 (60) 03:19 (6) 02:18 (3) 11:46 (55) 04:09 (13) 03:26 (13) 01:43 (9) 05:42 (23) 01:42 (11)     01:34 (22)
        03:43 (2) 07:17 (6) 13:00 (19) 16:19 (16) 18:37 (10) 30:23 (33) 34:32 (28) 37:58 (26) 39:41 (26) 45:23 (26) 47:05 (24)     48:39 (25)
26 Tommy Höglund Långhundra IF 49:11 05:36 (30) 04:07 (21) 02:39 (26) 04:36 (37) 03:31 (31) 05:11 (23) 04:30 (20) 03:41 (21) 02:06 (21) 08:25 (55) 02:47 (56)     02:02 (46)
        05:36 (30) 09:43 (19) 12:22 (17) 16:58 (17) 20:29 (14) 25:40 (15) 30:10 (15) 33:51 (14) 35:57 (14) 44:22 (23) 47:09 (25)     49:11 (26)
27 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 49:21 06:15 (43) 04:42 (29) 02:29 (17) 04:32 (33) 03:40 (36) 05:12 (24) 04:49 (29) 04:10 (34) 02:10 (25) 07:23 (51) 02:09 (32)     01:50 (34)
        06:15 (43) 10:57 (24) 13:26 (24) 17:58 (24) 21:38 (23) 26:50 (22) 31:39 (24) 35:49 (24) 37:59 (24) 45:22 (25) 47:31 (26)     49:21 (27)
28 Jonas Esbjörnsson Frösö IF 50:38 05:00 (17) 05:20 (34) 03:23 (44) 05:02 (43) 02:53 (13) 04:41 (18) 04:33 (22) 03:27 (15) 02:44 (50) 09:38 (61) 01:58 (28)     01:59 (42)
        05:00 (17) 10:20 (22) 13:43 (26) 18:45 (27) 21:38 (23) 26:19 (18) 30:52 (17) 34:19 (16) 37:03 (18) 46:41 (27) 48:39 (27)     50:38 (28)
29 Arne Martinsson Söders SOL 51:14 05:40 (33) 09:39 (53) 02:29 (17) 04:11 (21) 03:35 (33) 04:29 (14) 04:36 (24) 04:03 (30) 02:15 (29) 05:51 (27) 02:11 (36)     02:15 (55)
        05:40 (33) 15:19 (46) 17:48 (43) 21:59 (40) 25:34 (36) 30:03 (30) 34:39 (29) 38:42 (28) 40:57 (28) 46:48 (28) 48:59 (28)     51:14 (29)
30 Leif Jonsson Gustavsbergs OK 51:25 05:21 (25) 08:01 (45) 03:17 (43) 04:32 (33) 03:38 (35) 05:27 (28) 04:47 (28) 03:48 (22) 02:15 (29) 06:11 (33) 02:20 (44)     01:48 (30)
        05:21 (25) 13:22 (37) 16:39 (37) 21:11 (36) 24:49 (35) 30:16 (32) 35:03 (32) 38:51 (29) 41:06 (29) 47:17 (29) 49:37 (29)     51:25 (30)
31 Aila Halttunen Haninge SOK 51:44 05:36 (30) 04:18 (25) 03:09 (39) 04:43 (40) 04:50 (50) 06:22 (39) 05:05 (35) 04:56 (45) 02:24 (35) 06:29 (38) 01:51 (16)     02:01 (43)
        05:36 (30) 09:54 (21) 13:03 (20) 17:46 (22) 22:36 (28) 28:58 (27) 34:03 (27) 38:59 (30) 41:23 (30) 47:52 (30) 49:43 (30)     51:44 (31)
32 Göran Andersson Enebybergs IF 52:23 05:01 (18) 02:55 (8) 02:21 (11) 05:20 (46) 05:16 (57) 09:52 (53) 05:12 (38) 03:55 (25) 02:08 (23) 06:43 (45) 02:24 (46)     01:16 (7)
        05:01 (18) 07:56 (10) 10:17 (6) 15:37 (9) 20:53 (17) 30:45 (35) 35:57 (34) 39:52 (32) 42:00 (31) 48:43 (31) 51:07 (31)     52:23 (32)
33 Peter Sundgren Vallentuna-Össeby OL 53:08 17:50 (63) 02:39 (4) 01:52 (4) 05:28 (49) 02:47 (10) 04:08 (9) 04:24 (18) 03:09 (7) 02:05 (20) 05:27 (19) 01:52 (18)     01:27 (16)
        17:50 (63) 20:29 (57) 22:21 (55) 27:49 (53) 30:36 (51) 34:44 (44) 39:08 (40) 42:17 (38) 44:22 (38) 49:49 (35) 51:41 (34)     53:08 (33)
34 Håkan Boije Attunda OK 53:09 05:39 (32) 05:36 (38) 04:57 (58) 04:55 (41) 03:33 (32) 05:31 (30) 05:50 (51) 04:55 (44) 02:25 (36) 06:00 (28) 01:53 (20)     01:55 (39)
        05:39 (32) 11:15 (28) 16:12 (34) 21:07 (35) 24:40 (34) 30:11 (31) 36:01 (35) 40:56 (34) 43:21 (33) 49:21 (32) 51:14 (32)     53:09 (34)
35 John Östlund Sundbybergs IK 53:24 05:25 (26) 03:41 (17) 02:48 (29) 05:29 (50) 03:49 (40) 05:41 (34) 05:03 (34) 09:30 (61) 02:28 (38) 05:41 (22) 01:57 (27)     01:52 (35)
        05:25 (26) 09:06 (14) 11:54 (13) 17:23 (19) 21:12 (18) 26:53 (23) 31:56 (26) 41:26 (36) 43:54 (35) 49:35 (34) 51:32 (33)     53:24 (35)
36 Tina Klang Hellas Orientering 53:29 06:27 (45) 04:37 (27) 03:43 (52) 04:22 (27) 04:06 (42) 07:23 (41) 05:27 (46) 04:26 (38) 03:08 (55) 06:31 (39) 01:45 (14)     01:34 (22)
        06:27 (45) 11:04 (26) 14:47 (29) 19:09 (28) 23:15 (29) 30:38 (34) 36:05 (36) 40:31 (33) 43:39 (34) 50:10 (37) 51:55 (35)     53:29 (36)
37 Magnus Areskoug Enebyberg IF 54:08                                                 54:08 (65)
                                                        54:08 (37)
38 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 54:21 05:40 (33) 06:43 (40) 03:27 (48) 04:22 (27) 03:13 (20) 05:37 (32) 06:01 (56) 04:38 (41) 02:30 (40) 07:10 (48) 03:07 (62)     01:53 (37)
        05:40 (33) 12:23 (33) 15:50 (31) 20:12 (32) 23:25 (31) 29:02 (28) 35:03 (32) 39:41 (31) 42:11 (32) 49:21 (32) 52:28 (36)     54:21 (38)
39 Göran Larbo Attunda 55:35 06:09 (39) 09:42 (54) 02:58 (32) 04:20 (25) 03:18 (26) 05:52 (36) 05:28 (47) 04:23 (36) 02:08 (22) 07:24 (52) 02:00 (29)     01:53 (37)
        06:09 (39) 15:51 (48) 18:49 (47) 23:09 (43) 26:27 (38) 32:19 (37) 37:47 (37) 42:10 (37) 44:18 (37) 51:42 (38) 53:42 (37)     55:35 (39)
40 Lilian Lagerström Gustavsbergs OK 56:32 12:06 (62) 04:26 (26) 02:34 (21) 04:08 (18) 03:17 (25) 06:56 (40) 05:34 (48) 04:07 (32) 02:35 (46) 07:21 (50) 01:42 (11)     01:46 (29)
        12:06 (62) 16:32 (53) 19:06 (48) 23:14 (44) 26:31 (40) 33:27 (40) 39:01 (39) 43:08 (39) 45:43 (39) 53:04 (40) 54:46 (39)     56:32 (40)
41 Eva Svanberg Järfälla OK 56:39 05:26 (28) 08:48 (48) 02:25 (15) 04:08 (18) 03:12 (19) 05:44 (35) 04:58 (33) 06:34 (57) 02:51 (51) 05:50 (26) 05:03 (63)     01:40 (27)
        05:26 (28) 14:14 (43) 16:39 (37) 20:47 (34) 23:59 (33) 29:43 (29) 34:41 (30) 41:15 (35) 44:06 (36) 49:56 (36) 54:59 (40)     56:39 (41)
42 Bo Hedlund IFK Enskede 57:03 05:25 (26) 08:25 (46) 02:38 (24) 05:20 (46) 04:53 (53) 08:14 (46) 05:08 (36) 04:23 (36) 02:18 (31) 06:03 (31) 01:52 (18)     02:24 (58)
        05:25 (26) 13:50 (40) 16:28 (36) 21:48 (39) 26:41 (41) 34:55 (45) 40:03 (44) 44:26 (42) 46:44 (41) 52:47 (39) 54:39 (38)     57:03 (42)
43 Kurt Andersson Enebybergs IF 57:38 07:47 (50) 09:13 (52) 03:04 (34) 04:20 (25) 03:27 (29) 05:21 (27) 05:23 (43) 05:30 (51) 02:23 (33) 06:39 (44) 02:11 (37)     02:20 (57)
        07:47 (50) 17:00 (55) 20:04 (54) 24:24 (48) 27:51 (44) 33:12 (39) 38:35 (38) 44:05 (41) 46:28 (40) 53:07 (41) 55:18 (41)     57:38 (43)
44 Linnea Carlsson Skarpnäcks OL 58:15 10:50 (61) 05:26 (35) 03:07 (37) 05:05 (44) 03:48 (39) 05:37 (32) 05:52 (52) 04:52 (42) 02:57 (52) 06:28 (37) 02:02 (30)     02:11 (53)
        10:50 (61) 16:16 (51) 19:23 (52) 24:28 (49) 28:16 (47) 33:53 (42) 39:45 (42) 44:37 (43) 47:34 (42) 54:02 (42) 56:04 (42)     58:15 (44)
45 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 59:41 08:10 (54) 04:58 (32) 03:07 (37) 05:30 (51) 04:21 (45) 07:46 (44) 05:55 (53) 05:28 (50) 03:00 (53) 07:20 (49) 02:18 (42)     01:48 (30)
        08:10 (54) 13:08 (35) 16:15 (35) 21:45 (38) 26:06 (37) 33:52 (41) 39:47 (43) 45:15 (44) 48:15 (43) 55:35 (43) 57:53 (43)     59:41 (45)
46 Lars Segerqvist Skarpnäcks OL 59:45 06:10 (41) 09:45 (55) 03:23 (44) 04:24 (29) 03:45 (38) 08:38 (47) 05:26 (45) 05:38 (53) 02:28 (38) 06:02 (30) 02:14 (41)     01:52 (35)
        06:10 (41) 15:55 (49) 19:18 (51) 23:42 (45) 27:27 (43) 36:05 (46) 41:31 (45) 47:09 (45) 49:37 (44) 55:39 (44) 57:53 (43)     59:45 (46)
47 Annmarie Holmström Gustavsbergs OK 61:17 08:16 (55) 04:15 (24) 02:22 (13) 05:38 (52) 03:09 (17) 16:08 (60) 04:43 (26) 04:00 (29) 02:13 (28) 06:43 (45) 02:13 (40)     01:37 (25)
        08:16 (55) 12:31 (34) 14:53 (30) 20:31 (33) 23:40 (32) 39:48 (51) 44:31 (49) 48:31 (47) 50:44 (46) 57:27 (46) 59:40 (46)     61:17 (47)
48 Gösta Guteland Snättringe SK 61:25 07:33 (48) 09:08 (51) 02:35 (22) 04:30 (32) 03:36 (34) 05:34 (31) 10:24 (62) 04:19 (35) 02:32 (44) 06:33 (42) 02:08 (31)     02:33 (60)
        07:33 (48) 16:41 (54) 19:16 (50) 23:46 (46) 27:22 (42) 32:56 (38) 43:20 (47) 47:39 (46) 50:11 (45) 56:44 (45) 58:52 (45)     61:25 (48)
49 Mikael Engver OK Älvsjö-Örby 63:53 04:59 (16) 08:56 (49) 02:44 (28) 09:09 (59) 03:04 (15) 12:56 (57) 04:57 (32) 04:28 (39) 02:36 (47) 06:45 (47) 01:54 (23)     01:25 (13)
        04:59 (16) 13:55 (41) 16:39 (37) 25:48 (51) 28:52 (49) 41:48 (53) 46:45 (51) 51:13 (50) 53:49 (49) 60:34 (47) 62:28 (47)     63:53 (49)
50 Martin Eriksson OK Södertörn 66:07 07:32 (47) 08:56 (49) 03:04 (34) 04:58 (42) 04:36 (47) 08:09 (45) 05:49 (50) 06:54 (58) 03:02 (54) 08:30 (57) 02:25 (47)     02:12 (54)
        07:32 (47) 16:28 (52) 19:32 (53) 24:30 (50) 29:06 (50) 37:15 (48) 43:04 (46) 49:58 (48) 53:00 (47) 61:30 (48) 63:55 (48)     66:07 (50)
51 Ingrid Graneli Haninge SOK 67:19 10:02 (59) 04:07 (21) 02:39 (26) 04:38 (38) 10:53 (61) 09:19 (51) 05:58 (54) 05:49 (54) 02:26 (37) 06:32 (40) 02:55 (59)     02:01 (43)
        10:02 (59) 14:09 (42) 16:48 (40) 21:26 (37) 32:19 (53) 41:38 (52) 47:36 (52) 53:25 (51) 55:51 (50) 62:23 (49) 65:18 (49)     67:19 (51)
52 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 68:17 07:06 (46) 11:08 (56) 08:00 (63) 04:35 (36) 06:13 (58) 09:07 (50) 05:13 (39) 04:05 (31) 02:32 (44) 06:06 (32) 01:56 (26)     02:16 (56)
        07:06 (46) 18:14 (56) 26:14 (58) 30:49 (56) 37:02 (55) 46:09 (54) 51:22 (54) 55:27 (53) 57:59 (51) 64:05 (51) 66:01 (51)     68:17 (52)
53 Per Lennart Karlsson Järfälla OK 69:27 07:58 (53) 07:05 (44) 03:30 (49) 05:25 (48) 04:11 (43) 09:22 (52) 06:00 (55) 07:03 (60) 03:09 (56) 09:09 (60) 02:50 (58)     03:45 (63)
        07:58 (53) 15:03 (45) 18:33 (45) 23:58 (47) 28:09 (46) 37:31 (49) 43:31 (48) 50:34 (49) 53:43 (48) 62:52 (50) 65:42 (50)     69:27 (53)
54 Per-åke eriksson Klubblös 71:28 06:09 (39) 08:43 (47) 02:59 (33) 04:27 (31) 06:13 (58) 06:01 (38) 04:55 (30) 04:35 (40) 17:33 (63) 05:16 (16) 02:42 (54)     01:55 (39)
        06:09 (39) 14:52 (44) 17:51 (44) 22:18 (41) 28:31 (48) 34:32 (43) 39:27 (41) 44:02 (40) 61:35 (53) 66:51 (52) 69:33 (52)     71:28 (54)
55 Lennart Lagerström Gustavsbergs OK 72:18 08:58 (56) 04:41 (28) 03:09 (39) 06:04 (53) 05:13 (55) 08:45 (48) 13:38 (63) 04:57 (46) 03:48 (62) 08:02 (53) 03:00 (61)     02:03 (47)
        08:58 (56) 13:39 (39) 16:48 (40) 22:52 (42) 28:05 (45) 36:50 (47) 50:28 (53) 55:25 (52) 59:13 (52) 67:15 (53) 70:15 (53)     72:18 (55)
56 Bernt Eriksson Spårvägens OK 73:43 05:08 (22) 18:03 (58) 02:26 (16) 04:12 (23) 03:16 (23) 18:02 (61) 06:15 (57) 03:55 (25) 02:03 (17) 05:14 (15) 02:43 (55)     02:26 (59)
        05:08 (22) 23:11 (58) 25:37 (57) 29:49 (54) 33:05 (54) 51:07 (55) 57:22 (56) 61:17 (55) 63:20 (55) 68:34 (54) 71:17 (54)     73:43 (56)
57 Håkan Falk OK Ravinen 75:32 04:08 (6) 11:50 (57) 07:57 (62) 12:47 (62) 03:20 (28) 11:31 (54) 04:09 (13) 04:08 (33) 02:37 (48) 08:34 (58) 01:53 (21)     02:38 (61)
        04:08 (6) 15:58 (50) 23:55 (56) 36:42 (58) 40:02 (56) 51:33 (56) 55:42 (55) 59:50 (54) 62:27 (54) 71:01 (55) 72:54 (55)     75:32 (57)
58 Margareta Hallmén Attunda OK 84:09 09:11 (57) 06:10 (39) 03:14 (42) 11:34 (61) 10:08 (60) 13:25 (59) 06:17 (58) 05:13 (48) 03:40 (59) 10:19 (62) 02:49 (57)     02:09 (51)
        09:11 (57) 15:21 (47) 18:35 (46) 30:09 (55) 40:17 (57) 53:42 (57) 59:59 (57) 65:12 (56) 68:52 (56) 79:11 (56) 82:00 (56)     84:09 (58)
59 Åsa Lindqvist Rodell Mälarö SOK 87:21 09:40 (58) 24:18 (59) 03:06 (36) 07:34 (57) 04:23 (46) 13:03 (58) 05:48 (49) 06:10 (55) 02:30 (40) 06:32 (40) 02:12 (39)     02:05 (48)
        09:40 (58) 33:58 (59) 37:04 (59) 44:38 (59) 49:01 (59) 62:04 (58) 67:52 (58) 74:02 (58) 76:32 (58) 83:04 (57) 85:16 (57)     87:21 (59)
60 Tommy Svensson Hellas Orientering 90:21 06:26 (44) 04:51 (30) 07:51 (61) 06:43 (56) 04:47 (49) 08:47 (49) 07:09 (61) 22:45 (63) 02:30 (40) 13:52 (63) 02:32 (52)     02:08 (50)
        06:26 (44) 11:17 (29) 19:08 (49) 25:51 (52) 30:38 (52) 39:25 (50) 46:34 (50) 69:19 (57) 71:49 (57) 85:41 (58) 88:13 (58)     90:21 (60)
61 Ulla Clevnert Spårvägens OK 92:28 05:48 (36) 40:47 (61) 04:00 (53) 05:12 (45) 05:07 (54) 05:52 (36) 05:09 (37) 06:19 (56) 03:10 (57) 06:20 (36) 02:55 (59)     01:49 (32)
        05:48 (36) 46:35 (61) 50:35 (61) 55:47 (61) 60:54 (61) 66:46 (60) 71:55 (60) 78:14 (60) 81:24 (60) 87:44 (59) 90:39 (60)     92:28 (61)
62 Gunnar Mongård Skogsluffarnas OK 93:10 07:49 (51) 05:32 (37) 03:42 (51) 16:17 (63) 12:14 (62) 19:38 (62) 05:21 (41) 05:06 (47) 03:20 (58) 08:56 (59) 02:34 (53)     02:41 (62)
        07:49 (51) 13:21 (36) 17:03 (42) 33:20 (57) 45:34 (58) 65:12 (59) 70:33 (59) 75:39 (59) 78:59 (59) 87:55 (60) 90:29 (59)     93:10 (62)
63 Petra Ericson Ok Södertörn 103:37 05:19 (23) 45:43 (62) 04:52 (57) 06:04 (53) 04:44 (48) 07:44 (42) 07:01 (59) 05:37 (52) 03:43 (61) 08:14 (54) 02:29 (50)     02:07 (49)
        05:19 (23) 51:02 (62) 55:54 (63) 61:58 (63) 66:42 (62) 74:26 (61) 81:27 (61) 87:04 (61) 90:47 (62) 99:01 (61) 101:30 (61)     103:37 (63)
64 Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn 103:43 05:19 (23) 45:50 (63) 04:38 (56) 06:09 (55) 04:50 (50) 07:45 (43) 07:06 (60) 05:27 (49) 03:42 (60) 08:25 (55) 02:31 (51)     02:01 (43)
        05:19 (23) 51:09 (63) 55:47 (62) 61:56 (62) 66:46 (63) 74:31 (62) 81:37 (62) 87:04 (61) 90:46 (61) 99:11 (62) 101:42 (62)     103:43 (64)
65 Arne Johansson OK Ravinen 109:59 06:08 (38) 29:13 (60) 02:56 (31) 10:47 (60) 03:41 (37) 29:17 (63) 05:18 (40) 09:50 (62) 02:43 (49) 05:31 (20) 02:26 (49)     02:09 (51)
        06:08 (38) 35:21 (60) 38:17 (60) 49:04 (60) 52:45 (60) 82:02 (63) 87:20 (63) 97:10 (63) 99:53 (63) 105:24 (63) 107:50 (63)     109:59 (65)
- Harald Bauer IFK Lidingö SOK 38:28 02:01   02:26   01:10   04:21   03:55   01:21   01:43   00:51   07:52   02:11   00:52   02:13   00:26  
        02:01   04:27   05:37   09:58   13:53   15:14   16:57   17:48   25:40   27:51   28:43   30:56   38:28  
- Arne Karlsson Tumba-Mälarhöjden OK 39:31 04:04   02:25   01:34   04:22   02:08   03:30   18:53   01:15                   01:20  
        04:04   06:29   08:03   12:25   14:33   18:03   36:56   38:11                   39:31  
- Göran Reinholdsson Järfälla OK 49:50 06:40   04:12   02:42   06:08   03:40   06:04   05:26   09:27                   05:31  
        06:40   10:52   13:34   19:42   23:22   29:26   34:52   44:19                   49:50  
- Per Molin Sörertälje-Nykvarn OF 57:57 06:04   03:22   07:35   06:03   03:03   06:50   05:05   11:22   04:32   02:33           01:28  
        06:04   09:26   17:01   23:04   26:07   32:57   38:02   49:24   53:56   56:29           57:57  
- Milan Kopp Söders-Tyresö 60:47 15:07   23:30   03:11   04:50   08:55   02:50                           02:24  
        15:07   38:37   41:48   46:38   55:33   58:23                           60:47  
- Gustaf Richert Skogsluffarnas OK 79:22 07:28   05:51   06:44   07:31   04:53   08:44   20:35   03:41   09:11   02:14           02:30  
        07:28   13:19   20:03   27:34   32:27   41:11   61:46   65:27   74:38   76:52           79:22  
- Kerstin Jensen Klubblös 82:17 08:35   09:28   06:32   17:53   13:49   05:32   03:05   08:27   06:17               02:39  
        08:35   18:03   24:35   42:28   56:17   61:49   64:54   73:21   79:38               82:17  
- Reijo Korhonen Haninge SOK 396:58 04:59   11:58                                           380:01  
        04:59   16:57                                           396:58  
- Anna Larsson Söders-Tyresö 996:21 08:34   03:04   02:57   03:56   03:29   09:09   09:26                       955:46  
        08:34   11:38   14:35   18:31   22:00   31:09   40:35                       996:21  
                                                           
                                                           
Plac Bana C - 2,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8                   Mål  
1 Torbjörn Eriksson Snättringe SK 30:23 08:52 (26) 01:48 (1) 03:33 (1) 02:29 (1) 03:37 (1) 03:15 (1) 03:39 (1) 01:30 (1)                 01:40 (4)
        08:52 (26) 10:40 (17) 14:13 (7) 16:42 (4) 20:19 (2) 23:34 (2) 27:13 (2) 28:43 (1)                 30:23 (1)
2 Sören Andersson Centrum OK 31:10 04:03 (1) 01:49 (2) 04:09 (3) 03:00 (6) 04:02 (2) 03:53 (3) 04:21 (2) 03:34 (29)                 02:19 (19)
        04:03 (1) 05:52 (1) 10:01 (1) 13:01 (1) 17:03 (1) 20:56 (1) 25:17 (1) 28:51 (2)                 31:10 (2)
3 Rune Rådeström Snättringe SK 32:36                                                 32:36 (43)
                                                        32:36 (3)
4 Arne Kaijser Klubblös 32:46                                                 32:46 (44)
                                                        32:46 (4)
5 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 36:13                                                 36:13 (45)
                                                        36:13 (5)
6 Anne Lundmark Järfälla OK 36:39 05:40 (5) 02:22 (8) 06:03 (14) 03:11 (8) 04:56 (8) 05:34 (22) 04:29 (3) 02:29 (9)                 01:55 (8)
        05:40 (5) 08:02 (5) 14:05 (6) 17:16 (5) 22:12 (4) 27:46 (4) 32:15 (4) 34:44 (4)                 36:39 (6)
7 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 36:40 06:10 (8) 02:20 (7) 04:42 (5) 03:18 (9) 05:13 (11) 04:39 (11) 05:40 (12) 02:32 (11)                 02:06 (15)
        06:10 (8) 08:30 (6) 13:12 (3) 16:30 (3) 21:43 (3) 26:22 (3) 32:02 (3) 34:34 (3)                 36:40 (7)
8 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 37:24 06:18 (9) 02:15 (6) 04:56 (8) 06:41 (35) 04:19 (3) 04:10 (4) 04:29 (4) 02:20 (6)                 01:56 (10)
        06:18 (9) 08:33 (7) 13:29 (4) 20:10 (12) 24:29 (10) 28:39 (7) 33:08 (7) 35:28 (5)                 37:24 (8)
9 Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF 37:44 08:49 (25) 02:25 (9) 04:36 (4) 02:53 (5) 04:32 (5) 04:42 (12) 04:47 (7) 03:31 (27)                 01:29 (2)
        08:49 (25) 11:14 (19) 15:50 (10) 18:43 (8) 23:15 (6) 27:57 (5) 32:44 (5) 36:15 (6)                 37:44 (9)
10 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 39:23                                                 39:23 (46)
                                                        39:23 (10)
11 Per Geijer FM IF 39:42 06:49 (15) 04:29 (34) 05:01 (9) 03:42 (14) 04:27 (4) 04:33 (8) 06:26 (19) 02:09 (3)                 02:06 (15)
        06:49 (15) 11:18 (20) 16:19 (13) 20:01 (11) 24:28 (9) 29:01 (8) 35:27 (8) 37:36 (7)                 39:42 (11)
12 Susanne Holmberg OK Södertörn 40:00 04:51 (4) 02:11 (5) 13:38 (40) 02:31 (2) 05:24 (14) 03:22 (2) 05:00 (8) 01:33 (2)                 01:30 (3)
        04:51 (4) 07:02 (4) 20:40 (24) 23:11 (18) 28:35 (16) 31:57 (13) 36:57 (10) 38:30 (10)                 40:00 (12)
13 Mats Lundblad Täby OK 40:07 04:43 (3) 02:09 (4) 06:18 (17) 02:40 (3) 07:45 (27) 04:30 (6) 04:42 (6) 05:25 (37)                 01:55 (8)
        04:43 (3) 06:52 (3) 13:10 (2) 15:50 (2) 23:35 (8) 28:05 (6) 32:47 (6) 38:12 (8)                 40:07 (13)
14 Olle Arman Nyköpings OK 40:18 06:52 (17) 02:56 (15) 04:50 (7) 03:35 (13) 05:12 (10) 06:27 (28) 05:57 (15) 02:27 (8)                 02:02 (12)
        06:52 (17) 09:48 (12) 14:38 (8) 18:13 (7) 23:25 (7) 29:52 (10) 35:49 (9) 38:16 (9)                 40:18 (14)
15 Monika Högberg OK Södertörn 42:08 06:34 (12) 04:38 (35) 05:32 (13) 03:07 (7) 07:48 (28) 04:25 (5) 05:02 (9) 02:49 (13)                 02:13 (18)
        06:34 (12) 11:12 (18) 16:44 (14) 19:51 (10) 27:39 (14) 32:04 (14) 37:06 (11) 39:55 (11)                 42:08 (15)
16 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 42:48 06:33 (11) 04:03 (32) 05:30 (12) 05:19 (29) 04:50 (7) 04:32 (7) 07:07 (27) 02:11 (4)                 02:43 (25)
        06:33 (11) 10:36 (16) 16:06 (11) 21:25 (15) 26:15 (12) 30:47 (11) 37:54 (13) 40:05 (12)                 42:48 (16)
17 Inger Pahlén Söders-Tyresö 43:16 06:59 (18) 02:56 (14) 05:25 (11) 03:44 (15) 05:25 (15) 05:13 (18) 07:44 (31) 02:49 (13)                 03:01 (29)
        06:59 (18) 09:55 (14) 15:20 (9) 19:04 (9) 24:29 (10) 29:42 (9) 37:26 (12) 40:15 (13)                 43:16 (17)
18 Roland Pettersson Söders-Tyresö 43:59 08:56 (27) 02:39 (11) 06:20 (19) 03:27 (12) 05:35 (16) 05:23 (19) 06:03 (17) 03:02 (19)                 02:34 (23)
        08:56 (27) 11:35 (22) 17:55 (17) 21:22 (14) 26:57 (13) 32:20 (15) 38:23 (14) 41:25 (15)                 43:59 (18)
19 Kjell Holmberg OK Södertörn 44:45 06:34 (12) 02:27 (10) 04:46 (6) 03:56 (18) 05:05 (9) 08:41 (32) 07:02 (25) 02:53 (16)                 03:21 (35)
        06:34 (12) 09:01 (9) 13:47 (5) 17:43 (6) 22:48 (5) 31:29 (12) 38:31 (15) 41:24 (14)                 44:45 (19)
20 Ronny Hedlund OK Södertörn 47:01 05:59 (7) 02:41 (12) 08:25 (28) 06:21 (33) 05:56 (17) 04:45 (15) 06:01 (16) 04:24 (33)                 02:29 (22)
        05:59 (7) 08:40 (8) 17:05 (15) 23:26 (19) 29:22 (17) 34:07 (17) 40:08 (16) 44:32 (16)                 47:01 (20)
21 Lars Vestergård Östra Almby FK 47:14 04:26 (2) 02:01 (3) 12:04 (35) 03:24 (11) 10:47 (37) 04:52 (16) 04:29 (3) 03:15 (22)                 01:56 (10)
        04:26 (2) 06:27 (2) 18:31 (18) 21:55 (16) 32:42 (20) 37:34 (19) 42:03 (17) 45:18 (17)                 47:14 (21)
22 Lennart Sjöstål Klubblös 47:35                                                 47:35 (47)
                                                        47:35 (22)
23 Stefan Pettersson Klubblös 49:35 07:37 (20) 05:45 (38) 06:18 (17) 04:16 (24) 06:59 (25) 06:22 (27) 06:32 (21) 03:19 (25)                 02:27 (21)
        07:37 (20) 13:22 (27) 19:40 (20) 23:56 (20) 30:55 (18) 37:17 (18) 43:49 (19) 47:08 (19)                 49:35 (23)
24 Eva-Stina Svärd Haninge SOK 49:47 06:51 (16) 03:42 (27) 06:37 (22) 04:08 (21) 06:34 (21) 05:33 (21) 08:57 (34) 04:06 (31)                 03:19 (33)
        06:51 (16) 10:33 (15) 17:10 (16) 21:18 (13) 27:52 (15) 33:25 (16) 42:22 (18) 46:28 (18)                 49:47 (24)
25 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 50:42 06:25 (10) 03:16 (23) 06:36 (21) 08:55 (40) 08:30 (30) 04:38 (10) 07:51 (32) 02:29 (9)                 02:02 (12)
        06:25 (10) 09:41 (10) 16:17 (12) 25:12 (22) 33:42 (23) 38:20 (20) 46:11 (20) 48:40 (20)                 50:42 (25)
26 Rune Carlsson Sundbybergs IK 51:04 19:14 (38) 03:52 (29) 03:48 (2) 02:40 (3) 06:48 (23) 04:37 (9) 05:29 (11) 03:11 (21)                 01:25 (1)
        19:14 (38) 23:06 (38) 26:54 (30) 29:34 (29) 36:22 (26) 40:59 (23) 46:28 (21) 49:39 (21)                 51:04 (26)
27 Dan Lindqvist Mälarö SOK 53:08 08:06 (23) 03:45 (28) 08:39 (31) 07:46 (38) 06:55 (24) 06:16 (25) 06:32 (21) 03:16 (24)                 01:53 (7)
        08:06 (23) 11:51 (24) 20:30 (23) 28:16 (28) 35:11 (25) 41:27 (24) 47:59 (23) 51:15 (22)                 53:08 (27)
28 Hugo Isgren IFK Enskede 53:35 17:26 (37) 02:56 (14) 08:27 (29) 03:52 (17) 05:13 (11) 04:42 (12) 06:26 (19) 02:42 (12)                 01:51 (6)
        17:26 (37) 20:22 (36) 28:49 (32) 32:41 (31) 37:54 (28) 42:36 (27) 49:02 (24) 51:44 (24)                 53:35 (28)
29 Björn Stolt OK Ravinen 54:07 08:33 (24) 03:33 (25) 11:09 (34) 03:47 (16) 06:18 (19) 06:19 (26) 07:20 (28) 04:44 (36)                 02:24 (20)
        08:33 (24) 12:06 (25) 23:15 (27) 27:02 (26) 33:20 (22) 39:39 (21) 46:59 (22) 51:43 (23)                 54:07 (29)
30 Nadia Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 56:02 13:48 (35) 03:25 (24) 06:09 (15) 04:32 (26) 08:30 (30) 05:56 (23) 07:04 (26) 03:33 (28)                 03:05 (31)
        13:48 (35) 17:13 (31) 23:22 (28) 27:54 (27) 36:24 (27) 42:20 (26) 49:24 (26) 52:57 (26)                 56:02 (30)
31 Margareta Granberg OK Älvsjö-Örby 56:35 08:59 (28) 03:15 (22) 08:08 (27) 04:55 (28) 09:36 (35) 06:42 (29) 07:41 (30) 03:15 (22)                 04:04 (41)
        08:59 (28) 12:14 (26) 20:22 (22) 25:17 (23) 34:53 (24) 41:35 (25) 49:16 (25) 52:31 (25)                 56:35 (31)
32 Gunnar Hellström Haninge SOK 58:23                                                 58:23 (48)
                                                        58:23 (32)
33 Dagny Tirén OK Ravinen 59:47 06:42 (14) 03:04 (18) 09:18 (32) 04:01 (19) 09:16 (34) 07:26 (30) 10:26 (39) 06:40 (39)                 02:54 (28)
        06:42 (14) 09:46 (11) 19:04 (19) 23:05 (17) 32:21 (19) 39:47 (22) 50:13 (27) 56:53 (27)                 59:47 (33)
34 Carin Runqvist Järfälla OK 61:04 07:13 (19) 02:41 (12) 21:55 (41) 06:01 (32) 06:24 (20) 04:43 (14) 05:44 (13) 03:30 (26)                 02:53 (27)
        07:13 (19) 09:54 (13) 31:49 (37) 37:50 (37) 44:14 (32) 48:57 (29) 54:41 (28) 58:11 (28)                 61:04 (34)
35 Jan Larsson Tullinge SK 61:33 11:10 (32) 03:00 (17) 08:07 (26) 04:08 (21) 06:38 (22) 15:23 (39) 07:36 (29) 02:52 (15)                 02:39 (24)
        11:10 (32) 14:10 (29) 22:17 (26) 26:25 (25) 33:03 (21) 48:26 (28) 56:02 (29) 58:54 (29)                 61:33 (35)
36 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 63:21 21:35 (40) 03:14 (21) 06:11 (16) 04:31 (25) 07:51 (29) 06:10 (24) 06:52 (24) 03:04 (20)                 03:53 (39)
        21:35 (40) 24:49 (39) 31:00 (36) 35:31 (32) 43:22 (30) 49:32 (30) 56:24 (30) 59:28 (30)                 63:21 (36)
37 Leif Lundquist Enebybergs IF 68:09 05:53 (6) 31:10 (42) 06:22 (20) 05:30 (30) 04:38 (6) 05:24 (20) 05:09 (10) 02:14 (5)                 01:49 (5)
        05:53 (6) 37:03 (41) 43:25 (40) 48:55 (40) 53:33 (39) 58:57 (35) 64:06 (32) 66:20 (31)                 68:09 (37)
38 Tomas Pettersson Haninge SOK 69:14 07:38 (21) 03:52 (29) 08:29 (30) 04:06 (20) 25:18 (42) 08:03 (31) 06:03 (17) 02:57 (17)                 02:48 (26)
        07:38 (21) 11:30 (21) 19:59 (21) 24:05 (21) 49:23 (35) 57:26 (32) 63:29 (31) 66:26 (32)                 69:14 (38)
39 Stig Thurén Skarpnäcks OL 75:08 08:03 (22) 03:33 (25) 10:09 (33) 04:09 (23) 20:41 (41) 11:02 (36) 06:42 (23) 08:38 (42)                 02:11 (17)
        08:03 (22) 11:36 (23) 21:45 (25) 25:54 (24) 46:35 (33) 57:37 (34) 64:19 (33) 72:57 (34)                 75:08 (39)
40 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 75:47 21:59 (41) 05:54 (39) 07:59 (25) 04:36 (27) 07:43 (26) 09:23 (34) 07:52 (33) 06:40 (39)                 03:41 (38)
        21:59 (41) 27:53 (40) 35:52 (39) 40:28 (38) 48:11 (34) 57:34 (33) 65:26 (34) 72:06 (33)                 75:47 (40)
41 Heidi Bjerkhaug OK Ravinen 78:45 09:55 (30) 08:58 (41) 06:57 (23) 05:37 (31) 09:57 (36) 09:59 (35) 17:52 (42) 04:15 (32)                 05:15 (42)
        09:55 (30) 18:53 (34) 25:50 (29) 31:27 (30) 41:24 (29) 51:23 (31) 69:15 (35) 73:30 (35)                 78:45 (41)
42 Bo Eklind Klubblös 82:56 11:33 (33) 05:40 (37) 12:14 (37) 07:08 (36) 15:33 (39) 13:39 (38) 09:13 (35) 04:35 (35)                 03:21 (35)
        11:33 (33) 17:13 (31) 29:27 (33) 36:35 (35) 52:08 (37) 65:47 (37) 75:00 (37) 79:35 (36)                 82:56 (42)
43 Mats Halvarez Klubblös 83:03 11:36 (34) 06:06 (40) 12:12 (36) 06:40 (34) 16:21 (40) 13:02 (37) 09:15 (36) 04:32 (34)                 03:19 (33)
        11:36 (34) 17:42 (33) 29:54 (34) 36:34 (34) 52:55 (38) 65:57 (38) 75:12 (38) 79:44 (37)                 83:03 (43)
44 Anita Lindbohm Skarpnäcks OL 83:27 15:59 (36) 04:01 (31) 12:54 (38) 13:22 (42) 08:55 (33) 09:17 (33) 09:15 (36) 06:40 (39)                 03:04 (30)
        15:59 (36) 20:00 (35) 32:54 (38) 46:16 (39) 55:11 (40) 64:28 (36) 73:43 (36) 80:23 (38)                 83:27 (44)
45 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 96:59 19:47 (39) 03:11 (20) 06:58 (24) 07:46 (38) 05:59 (18) 32:05 (41) 14:14 (41) 03:00 (18)                 03:59 (40)
        19:47 (39) 22:58 (37) 29:56 (35) 37:42 (36) 43:41 (31) 75:46 (39) 90:00 (39) 93:00 (39)                 96:59 (45)
46 Annika Hillgren OK Södertörn 102:39 09:47 (29) 04:12 (33) 33:52 (42) 10:47 (41) 08:43 (32) 17:12 (40) 10:59 (40) 04:01 (30)                 03:06 (32)
        09:47 (29) 13:59 (28) 47:51 (41) 58:38 (41) 67:21 (41) 84:33 (41) 95:32 (41) 99:33 (40)                 102:39 (46)
47 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 103:59 10:23 (31) 04:59 (36) 13:00 (39) 07:26 (37) 13:53 (38) 34:10 (42) 10:01 (38) 06:34 (38)                 03:33 (37)
        10:23 (31) 15:22 (30) 28:22 (31) 35:48 (33) 49:41 (36) 83:51 (40) 93:52 (40) 100:26 (41)                 103:59 (47)
48 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 364:47 332:37 (42) 03:05 (19) 05:19 (10) 03:20 (10) 05:14 (13) 05:03 (17) 05:46 (14) 02:20 (6)                 02:03 (14)
        332:37 (42) 335:42 (42) 341:01 (42) 344:21 (42) 349:35 (42) 354:38 (42) 360:24 (42) 362:44 (42)                 364:47 (48)
- Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK 48:11 06:27   03:13   05:06   03:51                                   29:34  
        06:27   09:40   14:46   18:37                                   48:11  
- Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 49:17 08:46   02:38   05:17   03:10                                   29:26  
        08:46   11:24   16:41   19:51                                   49:17  
- Kenneth Berglund Hellas Orientering 52:18 07:50   03:14   19:58   06:21   06:52   03:18                           04:45  
        07:50   11:04   31:02   37:23   44:15   47:33                           52:18  
- Anki Landarv Klubblös 60:00                                                 60:00  
                                                        60:00  
- Leif Nordin Turebergs IF 62:59 06:40   02:43                                           53:36  
        06:40   09:23                                           62:59  
- Birgitta Nylund Järfälla OK 87:25 44:07   11:25   28:57                                       02:56  
        44:07   55:32   84:29                                       87:25  
- Lars Nordin Solna OK 157:33 09:13   03:19   38:57   29:13   23:50   18:45   08:23                       25:53  
        09:13   12:32   51:29   80:42   104:32   123:17   131:40                       157:33  
- Roland Löwgren OK Södertörn 304:17                                                 304:17  
                                                        304:17  
- Per Ljung Centrum OK 376:12 04:39   02:05   03:33   02:28   03:16   05:32   03:49                       350:50  
        04:39   06:44   10:17   12:45   16:01   21:33   25:22                       376:12  
                                                           
                                                           
Plac Bana D - 1,8 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6                           Mål  
1 Sture Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK 36:24 11:26 (5) 03:08 (2) 06:20 (1) 04:18 (1) 05:25 (2) 03:06 (2)                         02:41 (2)
        11:26 (5) 14:34 (3) 20:54 (3) 25:12 (2) 30:37 (1) 33:43 (1)                         36:24 (1)
2 Jan-Åke Björklund Visborgs OK 43:32 11:09 (4) 07:49 (11) 06:40 (2) 07:11 (7) 04:28 (1) 03:22 (3)                         02:53 (5)
        11:09 (4) 18:58 (7) 25:38 (5) 32:49 (6) 37:17 (2) 40:39 (2)                         43:32 (2)
3 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 44:02 06:29 (1) 02:52 (1) 10:48 (11) 10:30 (9) 07:39 (5) 02:30 (1)                         03:14 (8)
        06:29 (1) 09:21 (1) 20:09 (2) 30:39 (3) 38:18 (3) 40:48 (3)                         44:02 (3)
4 Jan Bengtsson Klubblös 46:40 08:15 (3) 07:26 (10) 08:02 (5) 07:16 (8) 09:27 (6) 03:25 (4)                         02:49 (4)
        08:15 (3) 15:41 (4) 23:43 (4) 30:59 (4) 40:26 (4) 43:51 (4)                         46:40 (4)
5 Rune Thurén Vallentuna-Össeby OL 47:01 14:20 (6) 04:15 (7) 09:54 (9) 04:55 (3) 07:12 (4) 03:38 (5)                         02:47 (3)
        14:20 (6) 18:35 (5) 28:29 (7) 33:24 (7) 40:36 (5) 44:14 (5)                         47:01 (5)
6 Bo Eklund Fredrikshofs IF Skid & OK 48:53 15:24 (7) 03:19 (3) 07:53 (4) 05:04 (4) 09:41 (7) 04:34 (7)                         02:58 (6)
        15:24 (7) 18:43 (6) 26:36 (6) 31:40 (5) 41:21 (6) 45:55 (6)                         48:53 (6)
7 Åke Linderoth Sundbybergs IK 49:31 07:49 (2) 03:34 (5) 06:41 (3) 05:08 (6) 20:06 (11) 03:48 (6)                         02:25 (1)
        07:49 (2) 11:23 (2) 18:04 (1) 23:12 (1) 43:18 (7) 47:06 (7)                         49:31 (7)
8 Bror Wahlberg Haninge SOK 53:37                                                 53:37 (12)
                                                        53:37 (8)
9 Sonja Perneby Tullinge SK 62:26 30:40 (11) 03:43 (6) 08:26 (6) 04:25 (2) 06:10 (3) 05:58 (8)                         03:04 (7)
        30:40 (11) 34:23 (11) 42:49 (10) 47:14 (10) 53:24 (8) 59:22 (8)                         62:26 (9)
10 Georg Rodell Mälarö SOK 69:27 20:31 (8) 05:32 (9) 09:13 (8) 11:10 (10) 13:34 (9) 06:03 (9)                         03:24 (9)
        20:31 (8) 26:03 (8) 35:16 (8) 46:26 (8) 60:00 (10) 66:03 (9)                         69:27 (10)
11 Margareta Rodell Mälarö SOK 70:21 21:12 (9) 05:14 (8) 09:12 (7) 11:22 (11) 12:51 (8) 06:44 (10)                         03:46 (11)
        21:12 (9) 26:26 (9) 35:38 (9) 47:00 (9) 59:51 (9) 66:35 (10)                         70:21 (11)
12 Edda Nilsson Stockholmspolisens IF OF 73:03 29:45 (10) 03:29 (4) 10:26 (10) 05:04 (4) 13:41 (10) 07:07 (11)                         03:31 (10)
        29:45 (10) 33:14 (10) 43:40 (11) 48:44 (11) 62:25 (11) 69:32 (11)                         73:03 (12)
- Göran Haglund Haninge SOK 56:09 17:08   04:12   11:52                                       22:57  
        17:08   21:20   33:12                                       56:09  
- Kristina Hedrén OK Älvsjö-Örby 348:30 12:47   08:07                                           327:36  
        12:47   20:54                                           348:30  
- Christer Lignell Klubblös 351:05 17:58                                               333:07  
        17:58                                               351:05