Sträcktider Luffarligan Upplands Väsby                                                  
  2020-10-28 Svarta tider är sträcktider                                                    
    Blå tider är från start                                                          
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                      
                                                               
Plac Bana A - 5,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   Mål  
1 Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 41:34 04:37 (2) 02:12 (1) 02:19 (3) 02:03 (2) 04:29 (1) 03:20 (1) 02:53 (6) 03:13 (8) 02:28 (1) 02:24 (5) 03:15 (2) 02:21 (2) 05:05 (1) 00:55 (3)
        04:37 (2) 06:49 (1) 09:08 (1) 11:11 (2) 15:40 (1) 19:00 (1) 21:53 (1) 25:06 (2) 27:34 (1) 29:58 (2) 33:13 (2) 35:34 (2) 40:39 (1) 41:34 (1)
2 Oliver Lindblad Petersen Söders-Tyresö 41:46 04:44 (3) 02:14 (2) 02:23 (4) 02:14 (3) 04:38 (2) 03:28 (2) 02:34 (1) 02:40 (1) 02:49 (6) 02:11 (1) 03:14 (1) 02:11 (1) 05:27 (3) 00:59 (5)
        04:44 (3) 06:58 (3) 09:21 (3) 11:35 (3) 16:13 (3) 19:41 (2) 22:15 (2) 24:55 (1) 27:44 (2) 29:55 (1) 33:09 (1) 35:20 (1) 40:47 (2) 41:46 (2)
3 Niklas Wrane Söders-Tyresö 44:28 04:50 (4) 02:37 (4) 02:16 (1) 02:15 (4) 04:58 (4) 03:42 (3) 02:59 (7) 02:50 (3) 02:38 (4) 02:20 (3) 03:39 (4) 02:31 (4) 05:57 (6) 00:56 (4)
        04:50 (4) 07:27 (4) 09:43 (4) 11:58 (4) 16:56 (4) 20:38 (3) 23:37 (4) 26:27 (3) 29:05 (3) 31:25 (3) 35:04 (3) 37:35 (3) 43:32 (3) 44:28 (3)
4 Jonas Halai Kamrat och IF KIF 46:34 04:33 (1) 02:20 (3) 02:23 (4) 01:54 (1) 04:47 (3) 05:03 (11) 02:34 (1) 03:36 (10) 05:19 (14) 02:21 (4) 03:17 (3) 02:32 (5) 05:09 (2) 00:46 (1)
        04:33 (1) 06:53 (2) 09:16 (2) 11:10 (1) 15:57 (2) 21:00 (4) 23:34 (3) 27:10 (4) 32:29 (5) 34:50 (5) 38:07 (4) 40:39 (4) 45:48 (4) 46:34 (4)
5 Peter Lundberg Järfälla OK 49:30 05:05 (5) 02:51 (6) 02:42 (9) 03:29 (9) 05:48 (7) 03:54 (4) 02:45 (3) 03:12 (7) 03:38 (11) 02:32 (6) 03:44 (5) 02:48 (6) 06:01 (7) 01:01 (7)
        05:05 (5) 07:56 (5) 10:38 (5) 14:07 (7) 19:55 (6) 23:49 (6) 26:34 (6) 29:46 (6) 33:24 (6) 35:56 (6) 39:40 (6) 42:28 (5) 48:29 (5) 49:30 (5)
6 Moa Kjellstrand Centrum OK 49:49 05:17 (6) 02:49 (5) 02:53 (11) 05:12 (13) 05:32 (5) 04:30 (8) 02:45 (3) 03:11 (6) 02:34 (3) 02:17 (2) 03:53 (6) 02:22 (3) 05:40 (4) 00:54 (2)
        05:17 (6) 08:06 (6) 10:59 (6) 16:11 (9) 21:43 (9) 26:13 (9) 28:58 (8) 32:09 (8) 34:43 (7) 37:00 (7) 40:53 (7) 43:15 (6) 48:55 (6) 49:49 (6)
7 Emil Håsteen Rånäs OK 50:44 05:42 (8) 03:17 (9) 02:16 (1) 02:30 (5) 05:35 (6) 04:13 (6) 02:51 (5) 02:55 (5) 02:28 (1) 02:49 (7) 04:24 (9) 04:42 (15) 05:52 (5) 01:10 (11)
        05:42 (8) 08:59 (8) 11:15 (8) 13:45 (5) 19:20 (5) 23:33 (5) 26:24 (5) 29:19 (5) 31:47 (4) 34:36 (4) 39:00 (5) 43:42 (7) 49:34 (7) 50:44 (7)
8 Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF 52:31 06:04 (10) 02:58 (8) 02:35 (7) 02:55 (7) 06:13 (8) 04:11 (5) 03:16 (10) 02:50 (3) 03:45 (12) 03:06 (12) 04:08 (7) 02:56 (7) 06:33 (8) 01:01 (6)
        06:04 (10) 09:02 (9) 11:37 (9) 14:32 (8) 20:45 (7) 24:56 (7) 28:12 (7) 31:02 (7) 34:47 (8) 37:53 (8) 42:01 (8) 44:57 (8) 51:30 (8) 52:31 (8)
9 Anders Holmqvist Snättringe SK 56:22 06:01 (9) 03:53 (13) 02:27 (6) 05:28 (14) 06:19 (9) 04:28 (7) 03:01 (8) 02:45 (2) 02:45 (5) 03:05 (11) 04:53 (13) 03:06 (8) 07:10 (9) 01:01 (7)
        06:01 (9) 09:54 (11) 12:21 (10) 17:49 (11) 24:08 (10) 28:36 (10) 31:37 (10) 34:22 (10) 37:07 (10) 40:12 (10) 45:05 (10) 48:11 (10) 55:21 (9) 56:22 (9)
10 Lars Gerhardsson Attunda OK 56:29 05:37 (7) 02:51 (6) 02:36 (8) 02:42 (6) 07:23 (12) 04:40 (9) 03:12 (9) 04:31 (11) 03:08 (9) 02:57 (8) 04:20 (8) 03:11 (10) 08:20 (12) 01:01 (6)
        05:37 (7) 08:28 (7) 11:04 (7) 13:46 (6) 21:09 (8) 25:49 (8) 29:01 (9) 33:32 (9) 36:40 (9) 39:37 (9) 43:57 (9) 47:08 (9) 55:28 (10) 56:29 (10)
11 Madeleine Limpar Attunda OK 61:30 07:06 (13) 03:32 (12) 02:52 (10) 05:29 (15) 07:01 (11) 04:49 (10) 03:24 (11) 04:55 (14) 02:49 (6) 02:59 (10) 04:49 (11) 03:16 (12) 07:17 (10) 01:12 (12)
        07:06 (13) 10:38 (13) 13:30 (11) 18:59 (14) 26:00 (12) 30:49 (11) 34:13 (11) 39:08 (12) 41:57 (12) 44:56 (12) 49:45 (12) 53:01 (12) 60:18 (11) 61:30 (11)
12 Tapani Mattus IFK Lidingö SOK 62:52 06:33 (12) 03:27 (11) 05:11 (16) 03:01 (8) 06:23 (10) 06:38 (14) 03:35 (12) 03:32 (9) 03:30 (10) 02:58 (9) 04:50 (12) 03:13 (11) 08:45 (13) 01:16 (13)
        06:33 (12) 10:00 (12) 15:11 (14) 18:12 (12) 24:35 (11) 31:13 (12) 34:48 (12) 38:20 (11) 41:50 (11) 44:48 (11) 49:38 (11) 52:51 (11) 61:36 (12) 62:52 (12)
13 Christer Hördell Söders-Tyresö 66:41 06:30 (11) 03:18 (10) 03:45 (13) 03:37 (11) 12:08 (16) 05:07 (12) 05:11 (16) 04:32 (12) 03:04 (8) 03:11 (13) 04:27 (10) 03:08 (9) 07:34 (11) 01:09 (10)
        06:30 (11) 09:48 (10) 13:33 (12) 17:10 (10) 29:18 (15) 34:25 (14) 39:36 (15) 44:08 (14) 47:12 (13) 50:23 (13) 54:50 (13) 57:58 (13) 65:32 (13) 66:41 (13)
14 Ulf Hellerstedt IFK Lidingö SOK 74:42 07:20 (14) 04:03 (15) 03:38 (12) 03:48 (12) 07:41 (13) 05:42 (13) 04:14 (13) 07:20 (16) 05:27 (15) 04:10 (14) 06:14 (14) 03:55 (13) 09:40 (15) 01:30 (15)
        07:20 (14) 11:23 (14) 15:01 (13) 18:49 (13) 26:30 (13) 32:12 (13) 36:26 (13) 43:46 (13) 49:13 (15) 53:23 (14) 59:37 (14) 63:32 (14) 73:12 (14) 74:42 (14)
15 Kurt Eriksson Vandrarringen 76:06 08:09 (15) 03:58 (14) 03:53 (14) 03:30 (10) 07:51 (14) 07:14 (15) 04:36 (14) 05:54 (15) 04:04 (13) 06:00 (16) 06:42 (16) 04:07 (14) 08:50 (14) 01:18 (14)
        08:09 (15) 12:07 (15) 16:00 (15) 19:30 (15) 27:21 (14) 34:35 (15) 39:11 (14) 45:05 (15) 49:09 (14) 55:09 (15) 61:51 (15) 65:58 (15) 74:48 (15) 76:06 (15)
16 Rune Rådeström Snättringe SK 87:49 09:28 (16) 05:05 (16) 03:57 (15) 06:26 (16) 10:12 (15) 07:16 (16) 04:56 (15) 04:54 (13) 05:46 (16) 04:39 (15) 06:18 (15) 05:18 (16) 11:36 (16) 01:58 (16)
        09:28 (16) 14:33 (16) 18:30 (16) 24:56 (16) 35:08 (16) 42:24 (16) 47:20 (16) 52:14 (16) 58:00 (16) 62:39 (16) 68:57 (16) 74:15 (16) 85:51 (16) 87:49 (16)
- Stefan Gullberg FoS   14:53   43:49   16:36                                              
        14:53   58:42   75:18                                           Ej tid  ----->  
- Thomas Jansson OK Roslagen 51:23 05:20   04:25   02:47   02:46   05:16   04:10   02:59   07:13   02:35   03:55   02:45   06:09       01:03  
        05:20   09:45   12:32   15:18   20:34   24:44   27:43   34:56   37:31   41:26   44:11   50:20       51:23  
- Lars Brickstad Centrum OK 74:51 06:25   05:46   02:43   02:58   07:19   06:05   22:15   04:11   04:43   03:13   08:06           01:07  
        06:25   12:11   14:54   17:52   25:11   31:16   53:31   57:42   62:25   65:38   73:44           74:51  
                                                               
                                                               
Plac Bana B - 4,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10               Mål  
1 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 39:27 02:48 (1) 02:51 (3) 05:44 (3) 04:08 (2) 03:27 (8) 02:45 (1) 02:41 (3) 04:34 (12) 03:06 (8) 06:21 (5)             01:02 (3)
        02:48 (1) 05:39 (1) 11:23 (1) 15:31 (1) 18:58 (1) 21:43 (1) 24:24 (1) 28:58 (1) 32:04 (1) 38:25 (1)             39:27 (1)
2 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 40:43 04:08 (18) 02:42 (1) 05:01 (1) 04:23 (4) 04:32 (21) 03:24 (4) 02:55 (8) 03:58 (2) 02:42 (1) 05:53 (1)             01:05 (5)
        04:08 (18) 06:50 (8) 11:51 (2) 16:14 (2) 20:46 (3) 24:10 (3) 27:05 (2) 31:03 (3) 33:45 (3) 39:38 (2)             40:43 (2)
2 Eidar Lindgren OK Ravinen 40:43 05:13 (30) 03:56 (21) 05:30 (2) 03:43 (1) 02:50 (1) 03:34 (9) 02:29 (1) 03:45 (1) 02:42 (1) 06:01 (2)             01:00 (1)
        05:13 (30) 09:09 (25) 14:39 (11) 18:22 (7) 21:12 (5) 24:46 (5) 27:15 (4) 31:00 (2) 33:42 (2) 39:43 (3)             40:43 (2)
4 Ulf Burman Gustavsberg Ok 42:47 03:20 (4) 02:51 (3) 06:36 (7) 04:17 (3) 03:05 (2) 03:58 (14) 03:02 (9) 04:26 (8) 03:14 (12) 06:47 (7)             01:11 (10)
        03:20 (4) 06:11 (3) 12:47 (4) 17:04 (3) 20:09 (2) 24:07 (2) 27:09 (3) 31:35 (4) 34:49 (4) 41:36 (4)             42:47 (4)
5 Per Helén Söders-Tyresö 42:49 03:43 (10) 02:58 (7) 06:30 (5) 04:34 (7) 03:15 (5) 03:27 (6) 03:07 (10) 04:20 (6) 03:00 (5) 06:48 (8)             01:07 (7)
        03:43 (10) 06:41 (6) 13:11 (5) 17:45 (5) 21:00 (4) 24:27 (4) 27:34 (5) 31:54 (5) 34:54 (5) 41:42 (5)             42:49 (5)
6 Dan Klang Hellas Orientering 43:59 03:30 (7) 02:44 (2) 07:22 (13) 04:31 (6) 04:45 (25) 03:44 (11) 02:44 (5) 04:14 (4) 02:56 (4) 06:14 (3)             01:15 (13)
        03:30 (7) 06:14 (4) 13:36 (7) 18:07 (6) 22:52 (9) 26:36 (9) 29:20 (6) 33:34 (6) 36:30 (6) 42:44 (6)             43:59 (6)
7 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 45:02 03:46 (12) 05:04 (33) 06:25 (4) 04:36 (8) 03:14 (3) 03:56 (13) 02:43 (4) 04:29 (9) 03:02 (6) 06:39 (6)             01:08 (8)
        03:46 (12) 08:50 (23) 15:15 (13) 19:51 (12) 23:05 (10) 27:01 (10) 29:44 (7) 34:13 (7) 37:15 (7) 43:54 (7)             45:02 (7)
8 Marie Malmborg Söders-Tyresö 46:04 03:31 (8) 03:30 (14) 06:57 (10) 05:12 (13) 04:15 (16) 03:50 (12) 03:38 (13) 04:04 (3) 03:08 (9) 06:59 (9)             01:00 (1)
        03:31 (8) 07:01 (10) 13:58 (9) 19:10 (10) 23:25 (12) 27:15 (12) 30:53 (11) 34:57 (11) 38:05 (9) 45:04 (8)             46:04 (8)
9 Claes Ögren OK Nalle 46:29 03:26 (5) 03:48 (19) 09:17 (24) 04:27 (5) 04:30 (20) 03:31 (8) 02:47 (6) 04:29 (9) 02:49 (3) 06:20 (4)             01:05 (5)
        03:26 (5) 07:14 (12) 16:31 (17) 20:58 (15) 25:28 (16) 28:59 (15) 31:46 (12) 36:15 (12) 39:04 (12) 45:24 (11)             46:29 (9)
10 Mikael Sundqvist Tullinge SK 46:31 03:39 (9) 03:07 (8) 06:42 (8) 05:21 (14) 03:49 (13) 03:24 (4) 03:48 (16) 04:48 (14) 03:27 (16) 07:03 (10)             01:23 (19)
        03:39 (9) 06:46 (7) 13:28 (6) 18:49 (9) 22:38 (8) 26:02 (8) 29:50 (8) 34:38 (9) 38:05 (9) 45:08 (9)             46:31 (10)
10 Thomas Wester Gustavsbergs OK 46:31 05:25 (33) 02:56 (6) 06:57 (10) 04:54 (12) 03:33 (10) 03:27 (6) 02:53 (7) 04:24 (7) 03:03 (7) 07:48 (12)             01:11 (10)
        05:25 (33) 08:21 (20) 15:18 (14) 20:12 (13) 23:45 (13) 27:12 (11) 30:05 (10) 34:29 (8) 37:32 (8) 45:20 (10)             46:31 (10)
12 Lennart Hävrén Tullinge SK 47:46 03:05 (2) 03:18 (12) 07:26 (14) 04:42 (9) 03:14 (3) 03:17 (3) 04:58 (29) 04:56 (15) 03:13 (11) 08:18 (17)             01:19 (16)
        03:05 (2) 06:23 (5) 13:49 (8) 18:31 (8) 21:45 (6) 25:02 (6) 30:00 (9) 34:56 (10) 38:09 (11) 46:27 (12)             47:46 (12)
13 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 50:59 03:14 (3) 02:53 (5) 06:33 (6) 04:53 (11) 05:02 (28) 03:08 (2) 07:51 (37) 04:45 (13) 03:23 (14) 08:13 (15)             01:04 (4)
        03:14 (3) 06:07 (2) 12:40 (3) 17:33 (4) 22:35 (7) 25:43 (7) 33:34 (15) 38:19 (14) 41:42 (14) 49:55 (15)             50:59 (13)
14 Gunnar Svanberg Järfälla OK 51:11 03:53 (14) 03:30 (14) 11:09 (36) 04:47 (10) 03:24 (7) 03:39 (10) 03:48 (16) 04:32 (11) 03:12 (10) 07:56 (13)             01:21 (17)
        03:53 (14) 07:23 (14) 18:32 (26) 23:19 (19) 26:43 (17) 30:22 (17) 34:10 (16) 38:42 (15) 41:54 (15) 49:50 (14)             51:11 (14)
15 Per-Johan Vikfors OK Österåker 51:12 03:48 (13) 03:17 (11) 07:07 (12) 05:26 (15) 03:45 (12) 04:12 (18) 04:44 (27) 05:22 (17) 03:40 (18) 08:26 (18)             01:25 (22)
        03:48 (13) 07:05 (11) 14:12 (10) 19:38 (11) 23:23 (11) 27:35 (13) 32:19 (14) 37:41 (13) 41:21 (13) 49:47 (13)             51:12 (15)
16 Bengt Kärrström Tullinge SK 55:09 03:44 (11) 03:07 (8) 08:06 (17) 06:40 (25) 03:21 (6) 04:48 (23) 05:15 (30) 05:39 (18) 03:43 (19) 09:37 (24)             01:09 (9)
        03:44 (11) 06:51 (9) 14:57 (12) 21:37 (16) 24:58 (15) 29:46 (16) 35:01 (17) 40:40 (16) 44:23 (16) 54:00 (16)             55:09 (16)
17 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 55:49 03:28 (6) 03:53 (20) 09:24 (25) 05:53 (18) 04:14 (14) 04:54 (24) 04:09 (21) 05:59 (22) 04:00 (22) 08:32 (20)             01:23 (19)
        03:28 (6) 07:21 (13) 16:45 (19) 22:38 (17) 26:52 (18) 31:46 (19) 35:55 (19) 41:54 (18) 45:54 (18) 54:26 (17)             55:49 (17)
18 Eva Svanberg Järfälla OK 56:49 03:58 (16) 03:44 (18) 08:45 (19) 06:27 (24) 04:33 (22) 04:02 (15) 03:54 (18) 05:47 (19) 03:45 (20) 10:18 (31)             01:36 (26)
        03:58 (16) 07:42 (16) 16:27 (16) 22:54 (18) 27:27 (19) 31:29 (18) 35:23 (18) 41:10 (17) 44:55 (17) 55:13 (19)             56:49 (18)
19 Lena Jansson Järla Orientering 56:56 03:59 (17) 04:05 (24) 09:33 (27) 05:44 (17) 04:20 (18) 04:59 (25) 03:44 (15) 06:02 (24) 04:08 (25) 08:31 (19)             01:51 (31)
        03:59 (17) 08:04 (17) 17:37 (21) 23:21 (20) 27:41 (20) 32:40 (21) 36:24 (20) 42:26 (19) 46:34 (19) 55:05 (18)             56:56 (19)
20 Per Öhlund Gustavsbergs OK 57:07 04:33 (23) 03:35 (16) 09:34 (28) 06:07 (21) 04:35 (23) 04:09 (17) 04:23 (23) 06:45 (30) 04:03 (23) 07:59 (14)             01:24 (21)
        04:33 (23) 08:08 (19) 17:42 (22) 23:49 (21) 28:24 (21) 32:33 (20) 36:56 (21) 43:41 (20) 47:44 (20) 55:43 (20)             57:07 (20)
21 Paul Norén OK Södertörn 60:29 04:29 (21) 04:04 (23) 06:47 (9) 05:28 (16) 03:31 (9) 04:30 (21) 03:22 (12) 13:08 (38) 03:35 (17) 10:17 (30)             01:18 (15)
        04:29 (21) 08:33 (22) 15:20 (15) 20:48 (14) 24:19 (14) 28:49 (14) 32:11 (13) 45:19 (22) 48:54 (21) 59:11 (21)             60:29 (21)
22 Kenneth Pettersson Järfälla OK 60:53 11:18 (37) 04:22 (27) 09:57 (30) 06:11 (22) 05:11 (31) 04:14 (19) 03:10 (11) 04:18 (5) 03:23 (14) 07:37 (11)             01:12 (12)
        11:18 (37) 15:40 (37) 25:37 (37) 31:48 (35) 36:59 (36) 41:13 (32) 44:23 (27) 48:41 (24) 52:04 (23) 59:41 (22)             60:53 (22)
23 Monica Roos Attunda OK 61:14 04:23 (19) 03:59 (22) 09:42 (29) 06:12 (23) 04:24 (19) 04:24 (20) 06:15 (34) 05:50 (20) 05:18 (35) 09:20 (23)             01:27 (24)
        04:23 (19) 08:22 (21) 18:04 (24) 24:16 (22) 28:40 (22) 33:04 (22) 39:19 (22) 45:09 (21) 50:27 (22) 59:47 (23)             61:14 (23)
24 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 62:35 03:57 (15) 03:28 (13) 10:26 (34) 09:00 (34) 05:29 (33) 05:43 (30) 03:38 (13) 05:58 (21) 04:26 (30) 09:09 (21)             01:21 (17)
        03:57 (15) 07:25 (15) 17:51 (23) 26:51 (29) 32:20 (27) 38:03 (26) 41:41 (24) 47:39 (23) 52:05 (24) 61:14 (24)             62:35 (24)
25 Siv Ekberg Söders-Tyresö 65:44 05:34 (34) 04:32 (28) 10:09 (32) 05:54 (19) 03:44 (11) 04:32 (22) 12:01 (38) 05:19 (16) 04:13 (28) 08:14 (16)             01:32 (25)
        05:34 (34) 10:06 (32) 20:15 (32) 26:09 (26) 29:53 (23) 34:25 (23) 46:26 (32) 51:45 (27) 55:58 (27) 64:12 (25)             65:44 (25)
26 Harald Bauer IFK Lidingö SOK 66:47 05:14 (31) 05:54 (36) 08:01 (16) 05:59 (20) 09:09 (38) 05:35 (29) 04:00 (19) 06:09 (26) 04:12 (27) 10:43 (34)             01:51 (31)
        05:14 (31) 11:08 (35) 19:09 (29) 25:08 (24) 34:17 (32) 39:52 (29) 43:52 (26) 50:01 (26) 54:13 (25) 64:56 (26)             66:47 (26)
27 Leif Jonsson Gustavsbergs OK 67:17 04:53 (27) 04:52 (32) 09:29 (26) 06:41 (26) 04:17 (17) 06:03 (32) 06:41 (35) 07:02 (32) 04:49 (32) 10:28 (33)             02:02 (33)
        04:53 (27) 09:45 (30) 19:14 (31) 25:55 (25) 30:12 (24) 36:15 (24) 42:56 (25) 49:58 (25) 54:47 (26) 65:15 (27)             67:17 (27)
28 Regin Payne Järfälla OK 67:30 06:30 (35) 03:11 (10) 07:32 (15) 07:33 (32) 06:04 (34) 11:19 (37) 04:31 (24) 06:06 (25) 03:56 (21) 09:11 (22)             01:37 (27)
        06:30 (35) 09:41 (29) 17:13 (20) 24:46 (23) 30:50 (25) 42:09 (34) 46:40 (34) 52:46 (32) 56:42 (28) 65:53 (28)             67:30 (28)
29 Tommy Wåhlin Västerås SOK 68:05 04:36 (24) 04:15 (25) 10:22 (33) 07:19 (31) 07:02 (35) 06:13 (33) 06:11 (33) 06:01 (23) 04:48 (31) 09:40 (25)             01:38 (28)
        04:36 (24) 08:51 (24) 19:13 (30) 26:32 (28) 33:34 (31) 39:47 (28) 45:58 (29) 51:59 (28) 56:47 (29) 66:27 (29)             68:05 (29)
30 Eva Elnerud Sigtuna OK 68:15 05:02 (29) 04:21 (26) 09:14 (23) 11:41 (37) 04:41 (24) 05:10 (28) 05:53 (32) 06:39 (29) 04:11 (26) 09:57 (26)             01:26 (23)
        05:02 (29) 09:23 (27) 18:37 (28) 30:18 (34) 34:59 (34) 40:09 (30) 46:02 (31) 52:41 (30) 56:52 (30) 66:49 (30)             68:15 (30)
31 Bo Winander Järfälla OK 69:00 05:16 (32) 04:37 (29) 11:11 (37) 07:06 (29) 05:16 (32) 06:01 (31) 07:20 (36) 06:20 (28) 04:07 (24) 10:06 (29)             01:40 (29)
        05:16 (32) 09:53 (31) 21:04 (35) 28:10 (32) 33:26 (30) 39:27 (27) 46:47 (35) 53:07 (33) 57:14 (31) 67:20 (31)             69:00 (31)
32 Anna Blomgren Tullinge SK 69:49 04:45 (26) 06:02 (37) 10:00 (31) 07:16 (30) 05:00 (27) 07:32 (34) 04:43 (26) 07:26 (33) 05:17 (34) 10:03 (28)             01:45 (30)
        04:45 (26) 10:47 (34) 20:47 (34) 28:03 (31) 33:03 (29) 40:35 (31) 45:18 (28) 52:44 (31) 58:01 (33) 68:04 (32)             69:49 (32)
33 Mikael Engver OK Älvsjö-Örby 70:07 04:24 (20) 03:43 (17) 08:24 (18) 09:41 (35) 05:04 (29) 12:12 (38) 02:32 (2) 08:07 (35) 03:15 (13) 11:30 (36)             01:15 (13)
        04:24 (20) 08:07 (18) 16:31 (17) 26:12 (27) 31:16 (26) 43:28 (36) 46:00 (30) 54:07 (35) 57:22 (32) 68:52 (34)             70:07 (33)
34 Hans Sylvan Järfälla OK 70:31 04:31 (22) 04:46 (31) 08:54 (20) 11:22 (36) 04:46 (26) 09:05 (36) 04:31 (24) 06:17 (27) 04:19 (29) 09:57 (26)             02:03 (34)
        04:31 (22) 09:17 (26) 18:11 (25) 29:33 (33) 34:19 (33) 43:24 (35) 47:55 (36) 54:12 (36) 58:31 (34) 68:28 (33)             70:31 (34)
35 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 73:28 04:41 (25) 05:25 (34) 10:27 (35) 06:49 (27) 05:10 (30) 04:04 (16) 04:12 (22) 11:29 (37) 07:37 (38) 10:22 (32)             03:12 (38)
        04:41 (25) 10:06 (32) 20:33 (33) 27:22 (30) 32:32 (28) 36:36 (25) 40:48 (23) 52:17 (29) 59:54 (36) 70:16 (35)             73:28 (35)
36 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 74:00 04:59 (28) 04:38 (30) 08:58 (21) 13:49 (38) 04:14 (14) 05:03 (27) 04:45 (28) 07:37 (34) 04:56 (33) 12:49 (37)             02:12 (35)
        04:59 (28) 09:37 (28) 18:35 (27) 32:24 (37) 36:38 (35) 41:41 (33) 46:26 (32) 54:03 (34) 58:59 (35) 71:48 (36)             74:00 (36)
37 Ingvar Svensson Almby IK 74:32 09:32 (36) 06:06 (38) 09:12 (22) 06:59 (28) 07:29 (37) 04:59 (25) 04:01 (20) 06:57 (31) 06:02 (36) 11:03 (35)             02:12 (35)
        09:32 (36) 15:38 (36) 24:50 (36) 31:49 (36) 39:18 (37) 44:17 (37) 48:18 (37) 55:15 (37) 61:17 (37) 72:20 (37)             74:32 (37)
38 Gustaf Richert Skogsluffarnas OK 98:38 14:10 (38) 05:34 (35) 15:34 (38) 08:48 (33) 07:21 (36) 08:20 (35) 05:50 (31) 09:04 (36) 06:56 (37) 14:42 (38)             02:19 (37)
        14:10 (38) 19:44 (38) 35:18 (38) 44:06 (38) 51:27 (38) 59:47 (38) 65:37 (38) 74:41 (38) 81:37 (38) 96:19 (38)             98:38 (38)
- Annmarie Holmström Gustavsbergs OK   05:05   04:31   21:18   07:50                                          
        05:05   09:36   30:54   38:44                                       Ej tid  ----->  
                                                               
                                                               
Plac Bana C - 3,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7                           Mål  
1 Stefan Persson Södertälje-Nykvarn OF 37:02 05:21 (2) 07:25 (21) 03:36 (9) 03:20 (6) 05:03 (1) 04:11 (1) 06:56 (1)                         01:10 (5)
        05:21 (2) 12:46 (6) 16:22 (7) 19:42 (6) 24:45 (4) 28:56 (3) 35:52 (1)                         37:02 (1)
2 Leo Larsson Tumba Mälarhöjden 37:59 05:22 (3) 05:43 (2) 02:58 (1) 03:58 (23) 05:36 (6) 04:27 (5) 08:45 (17)                         01:10 (5)
        05:22 (3) 11:05 (2) 14:03 (1) 18:01 (2) 23:37 (2) 28:04 (1) 36:49 (2)                         37:59 (2)
3 Tommy Lindberg Haninge SOK 38:27 05:47 (6) 06:59 (13) 03:23 (4) 02:56 (2) 05:30 (2) 04:38 (8) 08:13 (11)                         01:01 (1)
        05:47 (6) 12:46 (6) 16:09 (5) 19:05 (4) 24:35 (3) 29:13 (4) 37:26 (4)                         38:27 (3)
4 Leif Tynong Tullinge SK 38:32 05:18 (1) 05:39 (1) 03:32 (7) 03:14 (5) 05:34 (4) 04:52 (15) 09:10 (27)                         01:13 (9)
        05:18 (1) 10:57 (1) 14:29 (2) 17:43 (1) 23:17 (1) 28:09 (2) 37:19 (3)                         38:32 (4)
5 Ingemar Bengtsson Söders-Tyresö 38:37 05:50 (7) 06:10 (3) 03:11 (2) 03:35 (13) 06:06 (13) 05:21 (30) 07:13 (2)                         01:11 (7)
        05:50 (7) 12:00 (3) 15:11 (3) 18:46 (3) 24:52 (5) 30:13 (5) 37:26 (4)                         38:37 (5)
6 Jan Lindgren OK Södertörn 39:59 06:07 (14) 07:06 (15) 03:53 (18) 03:29 (9) 06:01 (10) 04:12 (2) 08:03 (7)                         01:08 (2)
        06:07 (14) 13:13 (11) 17:06 (9) 20:35 (9) 26:36 (9) 30:48 (6) 38:51 (6)                         39:59 (6)
7 Per Ljung Centrum OK 40:05 06:02 (13) 07:43 (30) 03:14 (3) 03:28 (8) 05:32 (3) 04:57 (17) 08:01 (6)                         01:08 (2)
        06:02 (13) 13:45 (16) 16:59 (8) 20:27 (8) 25:59 (7) 30:56 (7) 38:57 (8)                         40:05 (7)
8 Lars Hörnström Centrum OK 40:11 06:16 (18) 06:34 (5) 04:47 (56) 03:05 (3) 05:52 (8) 04:44 (10) 07:38 (4)                         01:15 (10)
        06:16 (18) 12:50 (8) 17:37 (12) 20:42 (10) 26:34 (8) 31:18 (8) 38:56 (7)                         40:11 (8)
9 Ulf Bråsjö Järla Orientering 41:16 05:26 (4) 06:43 (10) 03:38 (10) 04:14 (30) 05:57 (9) 05:37 (40) 08:23 (14)                         01:18 (12)
        05:26 (4) 12:09 (4) 15:47 (4) 20:01 (7) 25:58 (6) 31:35 (9) 39:58 (9)                         41:16 (9)
10 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 41:33 05:56 (11) 09:24 (58) 03:32 (7) 02:54 (1) 05:35 (5) 04:28 (6) 08:32 (15)                         01:12 (8)
        05:56 (11) 15:20 (42) 18:52 (29) 21:46 (15) 27:21 (11) 31:49 (10) 40:21 (10)                         41:33 (10)
11 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 41:58 06:30 (27) 06:42 (6) 05:42 (75) 03:57 (22) 05:41 (7) 04:26 (4) 07:39 (5)                         01:21 (19)
        06:30 (27) 13:12 (10) 18:54 (30) 22:51 (24) 28:32 (18) 32:58 (14) 40:37 (11)                         41:58 (11)
12 Anders Gärderud Enebybergs IF 42:05 05:50 (7) 06:42 (6) 03:45 (13) 03:24 (7) 07:34 (44) 05:06 (20) 08:18 (12)                         01:26 (27)
        05:50 (7) 12:32 (5) 16:17 (6) 19:41 (5) 27:15 (10) 32:21 (11) 40:39 (12)                         42:05 (12)
13 Kjell Jansson Långhundra IF 42:50 06:43 (32) 06:42 (6) 04:33 (47) 03:33 (10) 06:27 (23) 04:36 (7) 08:49 (18)                         01:27 (29)
        06:43 (32) 13:25 (13) 17:58 (18) 21:31 (13) 27:58 (13) 32:34 (12) 41:23 (13)                         42:50 (13)
14 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 42:58 06:24 (21) 07:42 (29) 04:21 (35) 04:53 (54) 06:32 (24) 04:20 (3) 07:18 (3)                         01:28 (31)
        06:24 (21) 14:06 (22) 18:27 (24) 23:20 (28) 29:52 (23) 34:12 (19) 41:30 (14)                         42:58 (14)
15 Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK 43:03 06:13 (15) 07:03 (14) 04:28 (44) 03:43 (17) 06:40 (26) 05:24 (32) 08:09 (8)                         01:23 (25)
        06:13 (15) 13:16 (12) 17:44 (14) 21:27 (11) 28:07 (14) 33:31 (17) 41:40 (15)                         43:03 (15)
16 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 43:35 05:54 (10) 08:02 (34) 04:01 (23) 04:01 (25) 06:16 (17) 04:56 (16) 09:09 (26)                         01:16 (11)
        05:54 (10) 13:56 (19) 17:57 (16) 21:58 (18) 28:14 (15) 33:10 (16) 42:19 (16)                         43:35 (16)
17 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 44:30 06:33 (30) 07:26 (22) 04:32 (46) 03:48 (18) 06:39 (25) 05:07 (21) 09:06 (24)                         01:19 (15)
        06:33 (30) 13:59 (20) 18:31 (25) 22:19 (22) 28:58 (19) 34:05 (18) 43:11 (18)                         44:30 (17)
18 Per-Johan Jansson Länna IF 44:35 07:50 (56) 06:21 (4) 03:40 (11) 03:42 (16) 06:02 (11) 05:11 (24) 10:20 (56)                         01:29 (35)
        07:50 (56) 14:11 (25) 17:51 (15) 21:33 (14) 27:35 (12) 32:46 (13) 43:06 (17)                         44:35 (18)
19 Svante Frid Enebybergs IF 45:08 06:15 (16) 07:44 (31) 04:08 (26) 03:50 (19) 07:04 (37) 05:14 (26) 09:16 (29)                         01:37 (50)
        06:15 (16) 13:59 (20) 18:07 (19) 21:57 (17) 29:01 (20) 34:15 (20) 43:31 (19)                         45:08 (19)
20 Lars Segerqvist Skarpnäcks OL 45:18 06:33 (30) 07:38 (27) 04:15 (31) 04:36 (43) 07:00 (35) 05:27 (34) 08:12 (9)                         01:37 (50)
        06:33 (30) 14:11 (24) 18:26 (23) 23:02 (27) 30:02 (24) 35:29 (22) 43:41 (20)                         45:18 (20)
21 Sven Hedman Attunda OK 46:00 05:58 (12) 07:30 (24) 03:43 (12) 04:17 (32) 06:48 (27) 06:03 (51) 10:13 (50)                         01:28 (31)
        05:58 (12) 13:28 (14) 17:11 (10) 21:28 (12) 28:16 (16) 34:19 (21) 44:32 (21)                         46:00 (21)
22 Göran Larbo Attunda OK 46:06 07:13 (43) 08:50 (50) 03:46 (15) 03:33 (10) 06:21 (19) 05:57 (46) 09:02 (23)                         01:24 (26)
        07:13 (43) 16:03 (49) 19:49 (40) 23:22 (29) 29:43 (22) 35:40 (25) 44:42 (22)                         46:06 (22)
23 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 46:33 06:30 (27) 07:10 (17) 04:17 (32) 04:07 (28) 08:18 (62) 05:16 (27) 09:33 (33)                         01:22 (22)
        06:30 (27) 13:40 (15) 17:57 (16) 22:04 (19) 30:22 (27) 35:38 (23) 45:11 (23)                         46:33 (23)
24 Göran Andersson Enebybergs IF 47:00 06:58 (36) 07:13 (19) 03:28 (5) 04:37 (44) 06:10 (15) 04:43 (9) 12:29 (78)                         01:22 (22)
        06:58 (36) 14:11 (24) 17:39 (13) 22:16 (21) 28:26 (17) 33:09 (15) 45:38 (24)                         47:00 (24)
25 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 47:17 07:14 (44) 08:37 (46) 04:35 (48) 04:41 (48) 06:04 (12) 05:39 (41) 08:52 (20)                         01:35 (43)
        07:14 (44) 15:51 (48) 20:26 (44) 25:07 (40) 31:11 (33) 36:50 (31) 45:42 (25)                         47:17 (25)
26 Torsten Pettersson Långhundra IF 47:35 07:11 (42) 07:34 (25) 03:29 (6) 05:42 (67) 07:36 (46) 04:57 (17) 09:39 (35)                         01:27 (29)
        07:11 (42) 14:45 (33) 18:14 (21) 23:56 (33) 31:32 (34) 36:29 (28) 46:08 (28)                         47:35 (26)
27 Stefan Olsson Klubblös 47:41 08:16 (65) 08:03 (35) 04:01 (23) 04:39 (47) 06:54 (29) 06:04 (52) 08:12 (9)                         01:32 (38)
        08:16 (65) 16:19 (50) 20:20 (43) 24:59 (38) 31:53 (36) 37:57 (38) 46:09 (29)                         47:41 (27)
28 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 47:44 06:27 (24) 06:42 (6) 04:08 (26) 05:42 (67) 07:10 (39) 06:33 (67) 09:21 (32)                         01:41 (60)
        06:27 (24) 13:09 (9) 17:17 (11) 22:59 (25) 30:09 (26) 36:42 (29) 46:03 (27)                         47:44 (28)
29 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 47:48 07:29 (52) 07:12 (18) 04:25 (37) 03:53 (20) 07:31 (43) 06:21 (61) 09:19 (31)                         01:38 (53)
        07:29 (52) 14:41 (32) 19:06 (33) 22:59 (25) 30:30 (28) 36:51 (32) 46:10 (30)                         47:48 (29)
30 Willy Ljungdell Täby OK 48:02 05:52 (9) 09:20 (57) 03:47 (17) 05:14 (62) 08:02 (58) 04:47 (11) 09:41 (36)                         01:19 (15)
        05:52 (9) 15:12 (41) 18:59 (32) 24:13 (36) 32:15 (40) 37:02 (33) 46:43 (32)                         48:02 (30)
31 Anders Johnson Järfälla OK 48:03 06:15 (16) 07:39 (28) 05:31 (70) 04:20 (34) 06:48 (27) 06:42 (72) 09:13 (28)                         01:35 (46)
        06:15 (16) 13:54 (18) 19:25 (36) 23:45 (31) 30:33 (29) 37:15 (36) 46:28 (31)                         48:03 (31)
32 Claes Landqvist Vallentuna-Össeby OL 48:15 06:58 (36) 06:53 (12) 04:27 (42) 04:03 (27) 07:12 (41) 06:49 (73) 10:25 (58)                         01:28 (31)
        06:58 (36) 13:51 (17) 18:18 (22) 22:21 (23) 29:33 (21) 36:22 (27) 46:47 (33)                         48:15 (32)
33 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 48:28 05:42 (5) 09:27 (59) 05:59 (79) 03:35 (12) 06:06 (13) 04:49 (13) 11:21 (69)                         01:29 (35)
        05:42 (5) 15:09 (40) 21:08 (47) 24:43 (37) 30:49 (30) 35:38 (23) 46:59 (34)                         48:28 (33)
34 Gösta Guteland Snättringe SK 48:47 06:51 (34) 07:15 (20) 04:06 (25) 03:59 (24) 07:55 (55) 06:04 (52) 10:53 (62)                         01:44 (63)
        06:51 (34) 14:06 (22) 18:12 (20) 22:11 (20) 30:06 (25) 36:10 (26) 47:03 (35)                         48:47 (34)
35 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 48:58 08:00 (59) 06:47 (11) 03:59 (21) 06:37 (80) 06:24 (21) 05:19 (29) 08:50 (19)                         03:02 (89)
        08:00 (59) 14:47 (34) 18:46 (28) 25:23 (43) 31:47 (35) 37:06 (34) 45:56 (26)                         48:58 (35)
36 Håkan Boije Attunda OK 49:03 07:03 (39) 07:47 (32) 04:28 (44) 04:41 (48) 07:10 (39) 05:57 (46) 10:18 (54)                         01:39 (55)
        07:03 (39) 14:50 (35) 19:18 (34) 23:59 (34) 31:09 (32) 37:06 (34) 47:24 (36)                         49:03 (36)
37 Anneli Lindqvist Gustavsbergs OK 49:07 06:19 (19) 08:45 (49) 04:36 (49) 03:53 (20) 07:35 (45) 05:40 (42) 10:59 (64)                         01:20 (17)
        06:19 (19) 15:04 (38) 19:40 (39) 23:33 (30) 31:08 (31) 36:48 (30) 47:47 (39)                         49:07 (37)
38 Stefan Hörnström 0 49:08 07:16 (45) 08:31 (44) 04:24 (36) 04:50 (53) 06:54 (29) 06:39 (69) 08:56 (21)                         01:38 (53)
        07:16 (45) 15:47 (46) 20:11 (42) 25:01 (39) 31:55 (37) 38:34 (41) 47:30 (37)                         49:08 (38)
39 Lars Olavi Peldan Enebybergs IF 49:13 06:59 (38) 07:28 (23) 04:17 (32) 03:10 (4) 12:11 (83) 05:12 (25) 08:35 (16)                         01:21 (20)
        06:59 (38) 14:27 (29) 18:44 (27) 21:54 (16) 34:05 (48) 39:17 (45) 47:52 (40)                         49:13 (39)
40 Ulla Clevnert OK Södertörn 49:18 07:21 (47) 08:13 (39) 03:59 (21) 04:37 (44) 08:37 (66) 05:08 (22) 09:44 (39)                         01:39 (55)
        07:21 (47) 15:34 (44) 19:33 (38) 24:10 (35) 32:47 (41) 37:55 (37) 47:39 (38)                         49:18 (40)
41 Bonne Löfman Attunda OK 50:01 06:29 (25) 08:11 (38) 06:28 (83) 04:35 (42) 06:23 (20) 06:16 (57) 09:42 (37)                         01:57 (77)
        06:29 (25) 14:40 (30) 21:08 (47) 25:43 (44) 32:06 (39) 38:22 (39) 48:04 (41)                         50:01 (41)
42 Anders Eriksson Vallentuna-Össeby OL 50:02 07:10 (41) 07:06 (15) 04:40 (54) 06:11 (77) 07:45 (51) 05:57 (46) 09:55 (42)                         01:18 (12)
        07:10 (41) 14:16 (27) 18:56 (31) 25:07 (40) 32:52 (42) 38:49 (42) 48:44 (43)                         50:02 (42)
43 Leif Magnusson Skogsluffarnas OK 50:19 06:19 (19) 08:32 (45) 03:46 (15) 10:40 (85) 06:12 (16) 04:49 (12) 08:21 (13)                         01:40 (58)
        06:19 (19) 14:51 (36) 18:37 (26) 29:17 (59) 35:29 (52) 40:18 (47) 48:39 (42)                         50:19 (43)
44 Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn 50:42 06:53 (35) 08:54 (52) 05:37 (71) 05:37 (65) 06:20 (18) 05:01 (19) 10:44 (60)                         01:36 (48)
        06:53 (35) 15:47 (46) 21:24 (51) 27:01 (49) 33:21 (43) 38:22 (39) 49:06 (45)                         50:42 (44)
45 Anne Lundmark Järfälla OK 50:47 07:41 (54) 08:43 (48) 04:20 (34) 04:23 (36) 08:24 (64) 05:50 (43) 09:53 (41)                         01:33 (40)
        07:41 (54) 16:24 (51) 20:44 (45) 25:07 (40) 33:31 (44) 39:21 (46) 49:14 (46)                         50:47 (45)
46 Reijo Korhonen Haninge SOK 50:53 07:40 (53) 09:42 (61) 03:45 (13) 05:10 (60) 07:14 (42) 05:31 (37) 10:01 (44)                         01:50 (72)
        07:40 (53) 17:22 (58) 21:07 (46) 26:17 (47) 33:31 (44) 39:02 (44) 49:03 (44)                         50:53 (46)
47 Göran Frisk Attunda OK 51:19 06:24 (21) 10:44 (68) 06:14 (82) 04:47 (51) 07:02 (36) 06:01 (50) 08:58 (22)                         01:09 (4)
        06:24 (21) 17:08 (55) 23:22 (59) 28:09 (54) 35:11 (50) 41:12 (52) 50:10 (48)                         51:19 (47)
48 Jan Lindqvist Mälarö SOK 51:33 07:51 (57) 10:49 (71) 04:48 (58) 04:10 (29) 07:58 (57) 05:30 (36) 09:07 (25)                         01:20 (17)
        07:51 (57) 18:40 (64) 23:28 (61) 27:38 (51) 35:36 (55) 41:06 (51) 50:13 (49)                         51:33 (48)
49 John Östlund Sundbybergs IK 51:38 07:24 (49) 10:07 (65) 04:37 (50) 04:18 (33) 07:06 (38) 05:18 (28) 11:13 (66)                         01:35 (43)
        07:24 (49) 17:31 (60) 22:08 (53) 26:26 (48) 33:32 (46) 38:50 (43) 50:03 (47)                         51:38 (49)
50 Tina Klang Hellas Orientering 52:00 08:18 (66) 08:19 (40) 04:38 (52) 04:47 (51) 07:55 (55) 06:40 (71) 09:48 (40)                         01:35 (43)
        08:18 (66) 16:37 (52) 21:15 (49) 26:02 (46) 33:57 (47) 40:37 (48) 50:25 (50)                         52:00 (50)
51 Lars Westin Vallentuna-Össeby OL 52:26 06:25 (23) 07:53 (33) 10:40 (88) 03:36 (15) 06:59 (34) 05:23 (31) 09:57 (43)                         01:33 (40)
        06:25 (23) 14:18 (28) 24:58 (68) 28:34 (55) 35:33 (54) 40:56 (50) 50:53 (51)                         52:26 (51)
52 Johan Stridh Attunda OK 53:03 10:50 (83) 11:42 (77) 03:56 (20) 04:15 (31) 06:57 (32) 04:49 (12) 09:16 (29)                         01:18 (12)
        10:50 (83) 22:32 (79) 26:28 (74) 30:43 (69) 37:40 (61) 42:29 (57) 51:45 (52)                         53:03 (52)
53 Carina Nilsson Täby OK 53:42 08:15 (63) 09:05 (54) 04:25 (37) 05:51 (71) 07:47 (52) 05:59 (49) 10:47 (61)                         01:33 (40)
        08:15 (63) 17:20 (57) 21:45 (52) 27:36 (50) 35:23 (51) 41:22 (54) 52:09 (54)                         53:42 (53)
54 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 53:44 08:33 (69) 08:19 (40) 04:26 (40) 04:29 (38) 08:38 (67) 06:17 (59) 11:19 (68)                         01:43 (62)
        08:33 (69) 16:52 (54) 21:18 (50) 25:47 (45) 34:25 (49) 40:42 (49) 52:01 (53)                         53:44 (54)
55 Leif Nordin Turebergs IF 53:58 06:29 (25) 08:38 (47) 08:24 (86) 04:21 (35) 07:38 (47) 06:21 (61) 10:21 (57)                         01:46 (66)
        06:29 (25) 15:07 (39) 23:31 (62) 27:52 (52) 35:30 (53) 41:51 (55) 52:12 (55)                         53:58 (55)
56 Tommy Höglund Långhundra IF 54:00 07:48 (55) 13:40 (83) 03:55 (19) 04:29 (38) 06:58 (33) 05:09 (23) 10:14 (51)                         01:47 (67)
        07:48 (55) 21:28 (76) 25:23 (71) 29:52 (65) 36:50 (59) 41:59 (56) 52:13 (56)                         54:00 (56)
57 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 54:39 08:02 (60) 09:06 (55) 05:40 (74) 06:35 (79) 07:51 (53) 05:28 (35) 10:17 (53)                         01:40 (57)
        08:02 (60) 17:08 (55) 22:48 (55) 29:23 (61) 37:14 (60) 42:42 (58) 52:59 (57)                         54:39 (57)
58 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 55:19 08:23 (67) 11:53 (78) 04:14 (30) 04:29 (38) 07:39 (48) 06:29 (66) 10:32 (59)                         01:40 (57)
        08:23 (67) 20:16 (70) 24:30 (65) 28:59 (57) 36:38 (58) 43:07 (61) 53:39 (58)                         55:19 (58)
59 Helena Korhonen Haninge SOK 55:46 07:26 (50) 09:15 (56) 07:36 (84) 05:07 (58) 06:24 (21) 05:33 (39) 12:53 (80)                         01:32 (38)
        07:26 (50) 16:41 (53) 24:17 (64) 29:24 (62) 35:48 (56) 41:21 (53) 54:14 (59)                         55:46 (59)
60 Olle Arman Nyköpings OK 56:07 10:05 (79) 08:53 (51) 05:02 (63) 05:46 (70) 08:18 (62) 06:04 (52) 10:10 (49)                         01:49 (69)
        10:05 (79) 18:58 (66) 24:00 (63) 29:46 (63) 38:04 (62) 44:08 (62) 54:18 (60)                         56:07 (60)
61 Linnea Carlsson Skarpnäcks OL 56:14 08:02 (60) 10:03 (64) 05:16 (65) 05:14 (62) 07:52 (54) 06:16 (57) 11:50 (73)                         01:41 (60)
        08:02 (60) 18:05 (61) 23:21 (58) 28:35 (56) 36:27 (57) 42:43 (59) 54:33 (62)                         56:14 (61)
62 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 56:20 07:09 (40) 08:29 (43) 09:33 (87) 05:13 (61) 07:43 (50) 06:09 (55) 10:04 (46)                         02:00 (79)
        07:09 (40) 15:38 (45) 25:11 (69) 30:24 (67) 38:07 (63) 44:16 (63) 54:20 (61)                         56:20 (62)
63 Bengt-Göran Stjerna Länna IF 56:53 07:22 (48) 07:36 (26) 04:25 (37) 04:31 (41) 08:05 (60) 10:49 (88) 12:21 (76)                         01:44 (63)
        07:22 (48) 14:58 (37) 19:23 (35) 23:54 (32) 31:59 (38) 42:48 (60) 55:09 (63)                         56:53 (63)
64 Lilian Lagerström Gustavsbergs OK 58:44 08:08 (62) 13:08 (81) 04:47 (56) 04:27 (37) 08:32 (65) 06:25 (63) 11:03 (65)                         02:14 (85)
        08:08 (62) 21:16 (74) 26:03 (72) 30:30 (68) 39:02 (64) 45:27 (64) 56:30 (64)                         58:44 (64)
65 Kurt Andersson Enebybergs IF 60:16 06:43 (32) 19:32 (86) 04:11 (29) 04:44 (50) 06:56 (31) 05:32 (38) 11:17 (67)                         01:21 (19)
        06:43 (32) 26:15 (82) 30:26 (80) 35:10 (79) 42:06 (68) 47:38 (65) 58:55 (66)                         60:16 (65)
66 Bo Källström OK Milan 60:39 09:27 (76) 13:39 (82) 04:51 (60) 04:55 (55) 09:13 (71) 06:26 (65) 10:19 (55)                         01:49 (69)
        09:27 (76) 23:06 (80) 27:57 (79) 32:52 (74) 42:05 (67) 48:31 (67) 58:50 (65)                         60:39 (66)
67 Ingrid Graneli Haninge SOK 61:28 09:01 (72) 12:58 (80) 04:27 (42) 06:01 (74) 10:14 (78) 06:52 (75) 10:05 (47)                         01:50 (72)
        09:01 (72) 21:59 (78) 26:26 (73) 32:27 (72) 42:41 (69) 49:33 (69) 59:38 (67)                         61:28 (67)
68 Hans Gustavsson Nyköpings OK 62:40 10:18 (81) 10:43 (67) 05:57 (78) 04:55 (55) 09:03 (70) 07:35 (81) 12:01 (74)                         02:08 (83)
        10:18 (81) 21:01 (72) 26:58 (78) 31:53 (71) 40:56 (66) 48:31 (67) 60:32 (68)                         62:40 (68)
69 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 62:58 09:04 (73) 08:20 (42) 05:17 (66) 13:45 (87) 07:42 (49) 05:53 (44) 11:22 (70)                         01:35 (43)
        09:04 (73) 17:24 (59) 22:41 (54) 36:26 (80) 44:08 (75) 50:01 (70) 61:23 (69)                         62:58 (69)
70 Leif Lundquist Enebybergs IF 63:35 09:37 (78) 09:32 (60) 06:04 (80) 04:02 (26) 16:53 (86) 05:53 (44) 09:42 (37)                         01:52 (75)
        09:37 (78) 19:09 (67) 25:13 (70) 29:15 (58) 46:08 (76) 52:01 (75) 61:43 (71)                         63:35 (70)
71 Carin Runqvist Järfälla OK 64:16 08:37 (70) 11:14 (75) 04:50 (59) 05:32 (64) 09:28 (73) 08:45 (85) 13:11 (82)                         02:39 (88)
        08:37 (70) 19:51 (69) 24:41 (66) 30:13 (66) 39:41 (65) 48:26 (66) 61:37 (70)                         64:16 (71)
72 Aila Halttunen Haninge SOK 64:30 10:09 (80) 11:13 (74) 05:20 (67) 05:45 (69) 15:21 (85) 05:25 (33) 09:33 (33)                         01:44 (63)
        10:09 (80) 21:22 (75) 26:42 (77) 32:27 (72) 47:48 (79) 53:13 (76) 62:46 (72)                         64:30 (72)
73 Helena Bachman Täby OK 65:25 10:36 (82) 10:23 (66) 05:39 (72) 05:08 (59) 11:12 (80) 07:27 (80) 12:51 (79)                         02:09 (84)
        10:36 (82) 20:59 (71) 26:38 (76) 31:46 (70) 42:58 (71) 50:25 (72) 63:16 (73)                         65:25 (73)
74 Per Lennart Karlsson Järfälla OK 65:32 08:24 (68) 10:52 (72) 05:29 (69) 09:03 (83) 09:19 (72) 08:44 (84) 11:47 (72)                         01:54 (76)
        08:24 (68) 19:16 (68) 24:45 (67) 33:48 (76) 43:07 (72) 51:51 (74) 63:38 (74)                         65:32 (74)
74 Åke Lewander Skarpnäcks OL 65:32 07:16 (45) 08:08 (36) 04:26 (40) 14:07 (88) 09:39 (75) 06:39 (69) 13:55 (86)                         01:22 (22)
        07:16 (45) 15:24 (43) 19:50 (41) 33:57 (77) 43:36 (74) 50:15 (71) 64:10 (76)                         65:32 (74)
76 Birgitta Klang Långhundra IF 65:54 08:15 (63) 19:53 (87) 04:10 (28) 04:58 (57) 09:47 (76) 07:01 (77) 10:02 (45)                         01:48 (68)
        08:15 (63) 28:08 (84) 32:18 (82) 37:16 (82) 47:03 (78) 54:04 (77) 64:06 (75)                         65:54 (76)
77 Gunnar Eriksson Järfälla OK 66:14 11:21 (84) 09:48 (62) 05:25 (68) 06:18 (78) 10:38 (79) 07:14 (78) 13:41 (84)                         01:49 (70)
        11:21 (84) 21:09 (73) 26:34 (75) 32:52 (74) 43:30 (73) 50:44 (73) 64:25 (77)                         66:14 (77)
78 Roland Löwgren OK Södertörn 66:24 09:10 (74) 09:00 (53) 04:58 (61) 06:43 (81) 18:09 (87) 06:19 (60) 10:14 (51)                         01:51 (74)
        09:10 (74) 18:10 (62) 23:08 (56) 29:51 (64) 48:00 (80) 54:19 (79) 64:33 (78)                         66:24 (78)
79 Per Geijer FM IF 69:33 07:53 (58) 10:46 (70) 04:37 (50) 04:38 (46) 18:52 (88) 07:26 (79) 13:53 (85)                         01:28 (31)
        07:53 (58) 18:39 (63) 23:16 (57) 27:54 (53) 46:46 (77) 54:12 (78) 68:05 (79)                         69:33 (79)
80 Christina Nordström Bodens BK 73:39 13:12 (86) 11:22 (76) 06:06 (81) 06:09 (75) 12:03 (82) 10:01 (87) 12:23 (77)                         02:23 (86)
        13:12 (86) 24:34 (81) 30:40 (81) 36:49 (81) 48:52 (81) 58:53 (81) 71:16 (80)                         73:39 (80)
81 Jan Falk Hellas Orientering 74:37 06:32 (29) 08:08 (36) 04:46 (55) 15:09 (89) 08:10 (61) 15:44 (89) 14:42 (87)                         01:26 (27)
        06:32 (29) 14:40 (30) 19:26 (37) 34:35 (78) 42:45 (70) 58:29 (80) 73:11 (82)                         74:37 (81)
82 Björn Simons Sundbyberg 74:57 11:43 (85) 15:00 (84) 05:43 (76) 05:54 (72) 11:55 (81) 09:17 (86) 13:18 (83)                         02:07 (82)
        11:43 (85) 26:43 (83) 32:26 (83) 38:20 (83) 50:15 (82) 59:32 (82) 72:50 (81)                         74:57 (82)
83 Åsa Lindqvist Rodell Mälarö SOK 75:00 08:44 (71) 10:01 (63) 04:39 (53) 05:56 (73) 26:21 (89) 06:54 (76) 10:55 (63)                         01:30 (37)
        08:44 (71) 18:45 (65) 23:24 (60) 29:20 (60) 55:41 (83) 62:35 (84) 73:30 (83)                         75:00 (83)
84 Margareta Hallmén Attunda OK 76:30 07:27 (51) 21:35 (88) 08:05 (85) 11:29 (86) 08:04 (59) 06:09 (55) 11:40 (71)                         02:01 (80)
        07:27 (51) 29:02 (85) 37:07 (84) 48:36 (86) 56:40 (86) 62:49 (85) 74:29 (84)                         76:30 (84)
85 Gertrud Vilhelmsson Stigfinnarna 76:33 15:53 (87) 16:41 (85) 05:09 (64) 08:21 (82) 09:49 (77) 06:25 (63) 12:18 (75)                         01:57 (77)
        15:53 (87) 32:34 (87) 37:43 (86) 46:04 (85) 55:53 (84) 62:18 (83) 74:36 (85)                         76:33 (85)
86 Kjell Bergman Stigfinnarna 82:50 23:10 (89) 11:02 (73) 05:46 (77) 09:12 (84) 08:59 (69) 07:35 (81) 15:01 (88)                         02:05 (81)
        23:10 (89) 34:12 (88) 39:58 (87) 49:10 (87) 58:09 (87) 65:44 (87) 80:45 (86)                         82:50 (86)
87 Stefan Palm OK Roslagen 84:18 09:31 (77) 12:09 (79) 26:36 (89) 05:37 (65) 08:55 (68) 06:50 (74) 13:03 (81)                         01:37 (50)
        09:31 (77) 21:40 (77) 48:16 (88) 53:53 (88) 62:48 (88) 69:38 (88) 82:41 (87)                         84:18 (87)
88 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 87:18 20:51 (88) 10:44 (68) 05:39 (72) 06:10 (76) 12:42 (84) 08:35 (83) 20:10 (89)                         02:27 (87)
        20:51 (88) 31:35 (86) 37:14 (85) 43:24 (84) 56:06 (85) 64:41 (86) 84:51 (88)                         87:18 (88)
89 Magnus Areskoug Enebybergs IF 89:25 09:20 (75) 43:32 (89) 05:01 (62) 03:35 (12) 09:38 (74) 06:38 (68) 10:05 (47)                         01:36 (48)
        09:20 (75) 52:52 (89) 57:53 (89) 61:28 (89) 71:06 (89) 77:44 (89) 87:49 (89)                         89:25 (89)
- Kjell Holmberg OK Södertörn   345:27   07:21   04:17   03:20   06:37   05:19   09:01                              
        345:27   352:48   357:05   360:25   367:02   372:21   381:22                           Ej tid  ----->  
- Miss X Klubblös   03:18   03:46   05:02   05:56   27:17   10:58                                  
        03:18   07:04   12:06   18:02   45:19   56:17                               Ej tid  ----->  
- Tommy Peterson Helsingborgs SOK 61:41 07:19   07:55   04:07   04:47   07:56   27:51                               01:46  
        07:19   15:14   19:21   24:08   32:04   59:55                               61:41  
                                                               
                                                               
Plac Bana D - 2,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6                               Mål  
1 Karl-Gunnar Karnebäck Attunda OK 32:35 03:59 (3) 07:17 (1) 02:34 (3) 04:29 (1) 04:15 (6) 08:34 (2)                             01:27 (4)
        03:59 (3) 11:16 (2) 13:50 (1) 18:19 (1) 22:34 (1) 31:08 (1)                             32:35 (1)
2 Anders Nilsson Täby OK 34:17 03:10 (1) 07:42 (2) 04:30 (34) 04:30 (2) 03:25 (1) 09:35 (5)                             01:25 (3)
        03:10 (1) 10:52 (1) 15:22 (2) 19:52 (2) 23:17 (2) 32:52 (2)                             34:17 (2)
3 Rune Carlsson Sundbybergs IK 35:22 03:53 (2) 09:26 (4) 02:08 (1) 05:32 (5) 03:53 (2) 09:03 (4)                             01:27 (4)
        03:53 (2) 13:19 (3) 15:27 (3) 20:59 (3) 24:52 (3) 33:55 (3)                             35:22 (3)
4 Susanne Holmberg OK Södertörn 38:35 04:44 (13) 10:24 (9) 04:04 (26) 05:25 (4) 03:59 (4) 08:29 (1)                             01:30 (6)
        04:44 (13) 15:08 (7) 19:12 (6) 24:37 (5) 28:36 (5) 37:05 (4)                             38:35 (4)
5 Bengt Eklund Fredrikshofs IF Skid & OK 38:53 04:48 (14) 09:51 (7) 02:53 (5) 05:41 (6) 03:57 (3) 09:59 (6)                             01:44 (9)
        04:48 (14) 14:39 (5) 17:32 (4) 23:13 (4) 27:10 (4) 37:09 (5)                             38:53 (5)
6 Ulf Carnby Täby OK 42:46 12:33 (49) 08:10 (3) 02:17 (2) 05:24 (3) 04:04 (5) 08:59 (3)                             01:19 (2)
        12:33 (49) 20:43 (28) 23:00 (18) 28:24 (11) 32:28 (9) 41:27 (6)                             42:46 (6)
7 Christer Andersson ATG 45:06 04:07 (6) 13:57 (36) 03:05 (9) 06:16 (9) 05:09 (14) 10:46 (8)                             01:46 (10)
        04:07 (6) 18:04 (20) 21:09 (12) 27:25 (10) 32:34 (10) 43:20 (8)                             45:06 (7)
8 Rolf Andersson Rimbo SOK 45:17 04:00 (4) 13:00 (24) 02:54 (6) 07:10 (13) 04:28 (8) 11:44 (12)                             02:01 (17)
        04:00 (4) 17:00 (11) 19:54 (7) 27:04 (9) 31:32 (6) 43:16 (7)                             45:17 (8)
9 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 45:21 05:01 (15) 12:09 (17) 03:13 (11) 06:12 (8) 05:12 (15) 11:43 (11)                             01:51 (12)
        05:01 (15) 17:10 (12) 20:23 (10) 26:35 (6) 31:47 (7) 43:30 (9)                             45:21 (9)
10 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 47:48 07:02 (34) 10:23 (8) 07:05 (48) 06:56 (11) 04:31 (9) 10:08 (7)                             01:43 (8)
        07:02 (34) 17:25 (13) 24:30 (25) 31:26 (20) 35:57 (17) 46:05 (10)                             47:48 (10)
11 Anki Landarv Klubblös 48:06 05:25 (18) 11:03 (12) 03:37 (16) 06:33 (10) 07:18 (39) 12:13 (15)                             01:57 (14)
        05:25 (18) 16:28 (8) 20:05 (9) 26:38 (7) 33:56 (11) 46:09 (11)                             48:06 (11)
12 Bertil Rydgren IFK Enskede 48:43 04:15 (8) 13:39 (32) 02:49 (4) 08:18 (28) 05:58 (23) 11:52 (13)                             01:52 (13)
        04:15 (8) 17:54 (17) 20:43 (11) 29:01 (13) 34:59 (14) 46:51 (12)                             48:43 (12)
13 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 48:55 04:38 (11) 13:02 (25) 03:40 (18) 07:42 (18) 05:07 (13) 12:43 (19)                             02:03 (20)
        04:38 (11) 17:40 (16) 21:20 (14) 29:02 (14) 34:09 (12) 46:52 (13)                             48:55 (13)
14 Margareta Wallén Täby OK 49:43 05:46 (21) 12:14 (18) 03:22 (12) 08:08 (24) 05:28 (17) 12:45 (20)                             02:00 (16)
        05:46 (21) 18:00 (19) 21:22 (16) 29:30 (16) 34:58 (13) 47:43 (14)                             49:43 (14)
15 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 51:51 04:41 (12) 14:54 (38) 03:32 (15) 07:40 (17) 05:38 (19) 13:22 (23)                             02:04 (21)
        04:41 (12) 19:35 (25) 23:07 (19) 30:47 (18) 36:25 (20) 49:47 (16)                             51:51 (15)
16 Börje Pahlén Söders-Tyresö 51:52 04:05 (5) 12:52 (22) 04:49 (39) 07:20 (15) 06:24 (27) 14:03 (27)                             02:19 (34)
        04:05 (5) 16:57 (10) 21:46 (17) 29:06 (15) 35:30 (16) 49:33 (15)                             51:52 (16)
17 Mats Lundblad Täby OK 52:15 04:26 (9) 09:37 (5) 03:55 (24) 08:53 (34) 05:36 (18) 18:02 (42)                             01:46 (10)
        04:26 (9) 14:03 (4) 17:58 (5) 26:51 (8) 32:27 (8) 50:29 (18)                             52:15 (17)
18 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 52:47 09:52 (43) 11:43 (16) 03:04 (8) 07:24 (16) 04:45 (10) 13:58 (26)                             02:01 (18)
        09:52 (43) 21:35 (30) 24:39 (26) 32:03 (21) 36:48 (21) 50:46 (19)                             52:47 (18)
19 Hans Holmberg Vallentuna-Össeby OL 52:53 05:04 (16) 12:52 (22) 03:24 (13) 09:38 (40) 05:15 (16) 14:06 (28)                             02:34 (39)
        05:04 (16) 17:56 (18) 21:20 (14) 30:58 (19) 36:13 (18) 50:19 (17)                             52:53 (19)
20 Jan-Olof Malm Sigtuna OK 53:14 05:11 (17) 11:25 (13) 03:28 (14) 08:27 (29) 06:41 (31) 15:46 (40)                             02:16 (30)
        05:11 (17) 16:36 (9) 20:04 (8) 28:31 (12) 35:12 (15) 50:58 (20)                             53:14 (20)
21 Björn Stolt OK Ravinen 53:19 05:38 (20) 13:17 (29) 04:30 (34) 09:09 (39) 06:21 (26) 12:06 (14)                             02:18 (32)
        05:38 (20) 18:55 (21) 23:25 (20) 32:34 (23) 38:55 (23) 51:01 (21)                             53:19 (21)
22 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 53:50 04:08 (7) 10:32 (10) 14:36 (54) 05:47 (7) 04:48 (11) 11:18 (9)                             02:41 (43)
        04:08 (7) 14:40 (6) 29:16 (37) 35:03 (30) 39:51 (25) 51:09 (22)                             53:50 (22)
23 Ulla Karnebäck Attunda OK 54:10 06:11 (25) 11:27 (14) 03:37 (16) 08:29 (30) 06:40 (30) 15:33 (39)                             02:13 (27)
        06:11 (25) 17:38 (15) 21:15 (13) 29:44 (17) 36:24 (19) 51:57 (23)                             54:10 (23)
24 Lennart Sjöstål Klubblös 54:33 06:57 (31) 13:04 (27) 05:04 (41) 08:48 (33) 06:18 (25) 12:13 (15)                             02:09 (25)
        06:57 (31) 20:01 (26) 25:05 (27) 33:53 (27) 40:11 (27) 52:24 (24)                             54:33 (24)
25 Sören Eriksson Länna IF 55:39 04:34 (10) 17:42 (46) 03:46 (20) 07:48 (20) 05:04 (12) 14:30 (32)                             02:15 (29)
        04:34 (10) 22:16 (33) 26:02 (29) 33:50 (26) 38:54 (22) 53:24 (25)                             55:39 (25)
26 Mats Törngren OK Linné 55:51 08:44 (38) 11:28 (15) 03:54 (23) 11:00 (45) 05:39 (20) 12:55 (22)                             02:11 (26)
        08:44 (38) 20:12 (27) 24:06 (24) 35:06 (31) 40:45 (29) 53:40 (26)                             55:51 (26)
27 Åke Linderoth Sundbybergs IK 56:01 05:25 (18) 13:50 (35) 04:35 (37) 08:42 (32) 07:11 (34) 14:17 (29)                             02:01 (17)
        05:25 (18) 19:15 (22) 23:50 (23) 32:32 (22) 39:43 (24) 54:00 (27)                             56:01 (27)
28 Ronny Hedlund OK Södertörn 56:32 11:51 (46) 12:36 (20) 03:12 (10) 07:50 (21) 05:55 (22) 12:50 (21)                             02:18 (32)
        11:51 (46) 24:27 (39) 27:39 (32) 35:29 (32) 41:24 (31) 54:14 (28)                             56:32 (28)
29 Martin Eriksson OK Södertörn 56:52 11:36 (45) 09:41 (6) 09:21 (50) 07:05 (12) 04:21 (7) 12:40 (18)                             02:08 (24)
        11:36 (45) 21:17 (29) 30:38 (39) 37:43 (35) 42:04 (32) 54:44 (31)                             56:52 (29)
30 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 57:50 05:47 (22) 13:39 (32) 04:19 (32) 09:08 (38) 07:18 (39) 14:27 (30)                             03:12 (49)
        05:47 (22) 19:26 (24) 23:45 (21) 32:53 (24) 40:11 (27) 54:38 (29)                             57:50 (30)
30 Alvin Nordin OK Älvsjö-Örby 57:50 05:47 (22) 13:38 (31) 04:21 (33) 09:07 (36) 07:17 (38) 14:29 (31)                             03:11 (48)
        05:47 (22) 19:25 (23) 23:46 (22) 32:53 (24) 40:10 (26) 54:39 (30)                             57:50 (30)
32 Inger Pahlén Söders-Tyresö 58:05 05:47 (22) 15:54 (40) 04:05 (27) 08:39 (31) 06:49 (32) 14:52 (33)                             01:59 (15)
        05:47 (22) 21:41 (31) 25:46 (28) 34:25 (28) 41:14 (30) 56:06 (32)                             58:05 (32)
33 Jan-Erik Holm Vallsta SK 58:59 09:43 (41) 14:21 (37) 04:08 (29) 08:59 (35) 06:01 (24) 13:41 (24)                             02:06 (23)
        09:43 (41) 24:04 (38) 28:12 (34) 37:11 (33) 43:12 (34) 56:53 (33)                             58:59 (33)
34 Berit Edengren Nyköpings OK 60:46 09:15 (39) 13:48 (34) 04:07 (28) 07:43 (19) 07:16 (37) 15:59 (41)                             02:38 (41)
        09:15 (39) 23:03 (35) 27:10 (31) 34:53 (29) 42:09 (33) 58:08 (34)                             60:46 (34)
35 Ingemar Jarlebring Väsby OK 62:10 12:08 (48) 13:28 (30) 03:41 (19) 08:13 (25) 07:14 (36) 14:56 (34)                             02:30 (37)
        12:08 (48) 25:36 (40) 29:17 (38) 37:30 (34) 44:44 (35) 59:40 (35)                             62:10 (35)
36 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 63:46 13:51 (50) 13:09 (28) 03:53 (22) 08:15 (27) 07:12 (35) 15:00 (36)                             02:26 (35)
        13:51 (50) 27:00 (41) 30:53 (40) 39:08 (37) 46:20 (36) 61:20 (36)                             63:46 (36)
37 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 63:55 09:37 (40) 12:18 (19) 13:10 (53) 08:13 (25) 07:24 (43) 11:42 (10)                             01:31 (7)
        09:37 (40) 21:55 (32) 35:05 (43) 43:18 (41) 50:42 (40) 62:24 (38)                             63:55 (37)
38 Kenneth Berglund Hellas Orientering 64:52 06:25 (26) 17:10 (45) 05:15 (44) 09:07 (36) 09:30 (49) 14:56 (34)                             02:29 (36)
        06:25 (26) 23:35 (37) 28:50 (36) 37:57 (36) 47:27 (37) 62:23 (37)                             64:52 (38)
39 Jan Burell OK Enen 66:06 06:46 (29) 16:20 (41) 05:17 (45) 11:08 (46) 07:56 (45) 15:29 (38)                             03:10 (47)
        06:46 (29) 23:06 (36) 28:23 (35) 39:31 (38) 47:27 (37) 62:56 (39)                             66:06 (39)
40 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 68:17 18:21 (52) 13:03 (26) 03:48 (21) 10:04 (41) 05:44 (21) 15:01 (37)                             02:16 (30)
        18:21 (52) 31:24 (47) 35:12 (44) 45:16 (44) 51:00 (42) 66:01 (40)                             68:17 (40)
41 Jacob Engver OK Älvsjö-Örby 69:35 06:40 (28) 10:50 (11) 10:11 (52) 17:36 (54) 10:25 (51) 12:37 (17)                             01:16 (1)
        06:40 (28) 17:30 (14) 27:41 (33) 45:17 (45) 55:42 (44) 68:19 (41)                             69:35 (41)
42 Tomas Bruce Skogsluffarnas OK 71:32 11:59 (47) 16:32 (43) 04:13 (30) 08:03 (23) 07:04 (33) 21:36 (49)                             02:05 (22)
        11:59 (47) 28:31 (44) 32:44 (41) 40:47 (39) 47:51 (39) 69:27 (42)                             71:32 (42)
43 Kurt Zander Västerås SOK 73:02 21:14 (54) 12:43 (21) 02:58 (7) 07:14 (14) 07:22 (41) 18:54 (45)                             02:37 (40)
        21:14 (54) 33:57 (48) 36:55 (46) 44:09 (42) 51:31 (43) 70:25 (43)                             73:02 (43)
44 Eva Nordin Gustavsbergs OK 73:16 06:59 (32) 15:41 (39) 04:13 (30) 16:07 (53) 07:47 (44) 19:51 (47)                             02:38 (41)
        06:59 (32) 22:40 (34) 26:53 (30) 43:00 (40) 50:47 (41) 70:38 (44)                             73:16 (44)
45 Gunnel Balck IFK Lidingö SOK 73:21 11:16 (44) 17:06 (44) 09:29 (51) 10:09 (42) 08:55 (46) 13:54 (25)                             02:32 (38)
        11:16 (44) 28:22 (42) 37:51 (48) 48:00 (46) 56:55 (46) 70:49 (45)                             73:21 (45)
46 Anita Lindbohm Skarpnäcks OL 83:03 06:34 (27) 21:54 (49) 05:34 (46) 11:10 (47) 11:01 (53) 23:38 (50)                             03:12 (49)
        06:34 (27) 28:28 (43) 34:02 (42) 45:12 (43) 56:13 (45) 79:51 (47)                             83:03 (46)
47 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 83:13 09:45 (42) 19:52 (47) 07:24 (49) 15:08 (52) 07:22 (41) 19:14 (46)                             04:28 (53)
        09:45 (42) 29:37 (46) 37:01 (47) 52:09 (48) 59:31 (48) 78:45 (46)                             83:13 (47)
48 Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK 83:37 07:59 (36) 20:47 (48) 06:29 (47) 13:29 (51) 10:27 (52) 21:03 (48)                             03:23 (51)
        07:59 (36) 28:46 (45) 35:15 (45) 48:44 (47) 59:11 (47) 80:14 (48)                             83:37 (48)
49 Carl Lang OK Österåker 87:42 08:11 (37) 33:20 (54) 04:03 (25) 07:54 (22) 06:27 (29) 25:33 (51)                             02:14 (28)
        08:11 (37) 41:31 (53) 45:34 (53) 53:28 (50) 59:55 (49) 85:28 (50)                             87:42 (49)
50 Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby 91:56 06:49 (30) 30:24 (51) 04:36 (38) 11:39 (49) 09:05 (47) 26:25 (54)                             02:58 (45)
        06:49 (30) 37:13 (50) 41:49 (50) 53:28 (50) 62:33 (50) 88:58 (51)                             91:56 (50)
51 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 92:09 06:59 (32) 30:41 (53) 04:57 (40) 10:51 (43) 09:30 (49) 26:14 (53)                             02:57 (44)
        06:59 (32) 37:40 (52) 42:37 (51) 53:28 (50) 62:58 (51) 89:12 (53)                             92:09 (51)
51 Britt Eriksson Hammarby IF OF 92:09 07:03 (35) 30:31 (52) 05:04 (41) 10:57 (44) 09:27 (48) 26:01 (52)                             03:06 (46)
        07:03 (35) 37:34 (51) 42:38 (52) 53:35 (53) 63:02 (52) 89:03 (52)                             92:09 (51)
53 Bengt Fahlen IBM 92:12 18:03 (51) 23:44 (50) 04:31 (36) 13:07 (50) 06:25 (28) 18:42 (43)                             07:40 (54)
        18:03 (51) 41:47 (54) 46:18 (54) 59:25 (54) 65:50 (53) 84:32 (49)                             92:12 (53)
54 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 95:09 19:37 (53) 16:25 (42) 05:12 (43) 11:31 (48) 19:31 (54) 18:53 (44)                             04:00 (52)
        19:37 (53) 36:02 (49) 41:14 (49) 52:45 (49) 72:16 (54) 91:09 (54)                             95:09 (54)
- Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK   20:34                                                      
        20:34                                                   Ej tid  ----->  
- Evert Sanddal Täby OK   03:51   10:35   04:18                                              
        03:51   14:26   18:44                                           Ej tid  ----->  
- Lars Nordin Solna OK   05:24   17:36   41:47                                              
        05:24   23:00   64:47                                           Ej tid  ----->  
                                                               
                                                               
Plac Bana E - 1,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5                                   Mål  
1 Robert Rylander Stockholms OK 24:22 03:55 (1) 03:39 (1) 08:09 (1) 02:54 (1) 03:33 (1)                                 02:12 (1)
        03:55 (1) 07:34 (1) 15:43 (1) 18:37 (1) 22:10 (1)                                 24:22 (1)
2 Jan-Åke Björklund Visborgs OK 29:52 05:14 (2) 04:11 (2) 10:31 (2) 03:44 (3) 03:39 (2)                                 02:33 (2)
        05:14 (2) 09:25 (2) 19:56 (2) 23:40 (2) 27:19 (2)                                 29:52 (2)
3 Lennart Lagerström Gustavsbergs OK 35:43 06:24 (4) 06:09 (6) 12:12 (5) 03:36 (2) 04:44 (4)                                 02:38 (3)
        06:24 (4) 12:33 (5) 24:45 (5) 28:21 (4) 33:05 (3)                                 35:43 (3)
4 Jan Bengtsson Klubblös 39:10 06:38 (6) 05:41 (4) 10:52 (3) 04:09 (5) 06:18 (11)                                 05:32 (13)
        06:38 (6) 12:19 (4) 23:11 (3) 27:20 (3) 33:38 (4)                                 39:10 (4)
5 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 42:46 07:19 (9) 05:45 (5) 15:23 (10) 04:49 (7) 05:27 (7)                                 04:03 (8)
        07:19 (9) 13:04 (6) 28:27 (6) 33:16 (6) 38:43 (5)                                 42:46 (5)
6 Bror Wahlberg Haninge SOK 46:11 06:40 (7) 12:01 (13) 11:32 (4) 05:53 (13) 05:41 (10)                                 04:24 (9)
        06:40 (7) 18:41 (11) 30:13 (7) 36:06 (8) 41:47 (7)                                 46:11 (6)
7 Olle Öberg Skogsluffarnas OK 47:00 07:13 (8) 07:48 (9) 15:30 (11) 04:58 (8) 04:53 (5)                                 06:38 (14)
        07:13 (8) 15:01 (7) 30:31 (8) 35:29 (7) 40:22 (6)                                 47:00 (7)
8 Sivert Söderbärg OK Roslagen 47:26 07:51 (10) 10:43 (11) 14:06 (7) 05:36 (11) 05:37 (9)                                 03:33 (6)
        07:51 (10) 18:34 (10) 32:40 (10) 38:16 (10) 43:53 (8)                                 47:26 (8)
9 Lars Löthman Järfälla OK 48:19 05:31 (3) 11:32 (12) 20:20 (16) 04:11 (6) 03:59 (3)                                 02:46 (4)
        05:31 (3) 17:03 (8) 37:23 (15) 41:34 (12) 45:33 (10)                                 48:19 (9)
10 Alf Persson OK Österåker 48:50 13:00 (16) 06:16 (7) 15:09 (9) 05:19 (9) 05:31 (8)                                 03:35 (7)
        13:00 (16) 19:16 (12) 34:25 (11) 39:44 (11) 45:15 (9)                                 48:50 (10)
11 Rune Thurén Vallentuna-Össeby OL 51:42 11:42 (15) 08:38 (10) 15:52 (12) 05:47 (12) 04:56 (6)                                 04:47 (11)
        11:42 (15) 20:20 (13) 36:12 (12) 41:59 (13) 46:55 (11)                                 51:42 (11)
12 Berit Lindunger Haninge SOK 52:02 06:26 (5) 05:08 (3) 13:05 (6) 04:02 (4) 20:31 (15)                                 02:50 (5)
        06:26 (5) 11:34 (3) 24:39 (4) 28:41 (5) 49:12 (12)                                 52:02 (12)
13 Pyttan Asplund OK Södertörn 61:46 07:58 (11) 12:24 (15) 16:02 (14) 07:33 (15) 09:11 (13)                                 08:38 (15)
        07:58 (11) 20:22 (15) 36:24 (14) 43:57 (14) 53:08 (13)                                 61:46 (13)
14 Marie Heinrup Tullinge SK 61:52 07:59 (12) 12:21 (14) 16:01 (13) 07:47 (16) 09:05 (12)                                 08:39 (16)
        07:59 (12) 20:20 (13) 36:21 (13) 44:08 (15) 53:13 (14)                                 61:52 (14)
15 Ingrid Jarlebring Väsby OK 63:30 11:18 (14) 06:41 (8) 14:20 (8) 05:27 (10) 21:16 (16)                                 04:28 (10)
        11:18 (14) 17:59 (9) 32:19 (9) 37:46 (9) 59:02 (15)                                 63:30 (15)
16 Ingrid Gunnarsson Täby OK 72:04 10:05 (13) 22:07 (16) 18:13 (15) 06:43 (14) 09:34 (14)                                 05:22 (12)
        10:05 (13) 32:12 (16) 50:25 (16) 57:08 (16) 66:42 (16)                                 72:04 (16)
- Elisabeth Holmér Väsby OK   30:44                                                      
        30:44                                                   Ej tid  ----->