Sträcktider Luffarligan Edsbergs sportfält                                                                  
  2020-11-04 Svarta tider är sträcktider                                                                    
    Blå tider är från start                                                                          
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                      
                                                                               
Plac Bana A - 5,3 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16       Mål  
1 Thomas Jansson OK Roslagen 47:19 03:38 (1) 02:11 (1) 02:26 (3) 02:56 (4) 02:02 (2) 02:26 (1) 03:42 (2) 03:24 (16) 02:35 (1) 02:06 (1) 02:14 (1) 01:19 (1) 02:52 (1) 03:07 (2) 05:19 (2) 04:03 (1)     00:59 (1)
        03:38 (1) 05:49 (1) 08:15 (1) 11:11 (1) 13:13 (1) 15:39 (1) 19:21 (1) 22:45 (1) 25:20 (1) 27:26 (1) 29:40 (1) 30:59 (1) 33:51 (1) 36:58 (1) 42:17 (1) 46:20 (1)     47:19 (1)
2 Peter Lundberg Järfälla OK 50:28 06:32 (16) 02:35 (3) 02:24 (2) 02:49 (2) 02:02 (2) 02:29 (2) 03:37 (1) 02:33 (2) 02:39 (3) 02:20 (2) 02:21 (3) 01:32 (2) 03:08 (3) 03:05 (1) 05:06 (1) 04:11 (2)     01:05 (2)
        06:32 (16) 09:07 (14) 11:31 (11) 14:20 (10) 16:22 (7) 18:51 (5) 22:28 (3) 25:01 (3) 27:40 (2) 30:00 (2) 32:21 (2) 33:53 (2) 37:01 (2) 40:06 (2) 45:12 (2) 49:23 (2)     50:28 (2)
3 Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF 52:50 04:14 (6) 02:28 (2) 02:50 (5) 02:55 (3) 02:25 (10) 02:58 (5) 04:15 (3) 02:51 (6) 02:46 (4) 02:23 (3) 02:16 (2) 01:38 (4) 03:24 (5) 03:32 (6) 05:29 (5) 04:59 (7)     01:27 (8)
        04:14 (6) 06:42 (2) 09:32 (2) 12:27 (2) 14:52 (2) 17:50 (2) 22:05 (2) 24:56 (2) 27:42 (3) 30:05 (3) 32:21 (2) 33:59 (3) 37:23 (3) 40:55 (3) 46:24 (3) 51:23 (3)     52:50 (3)
4 Per Helén Söders-Tyresö 56:07 03:59 (2) 02:56 (8) 03:10 (8) 03:06 (5) 02:04 (4) 04:58 (16) 04:33 (5) 02:49 (4) 02:50 (6) 02:27 (4) 02:32 (5) 01:40 (5) 03:35 (9) 03:16 (4) 05:29 (5) 05:26 (12)     01:17 (5)
        03:59 (2) 06:55 (4) 10:05 (4) 13:11 (3) 15:15 (3) 20:13 (10) 24:46 (8) 27:35 (7) 30:25 (6) 32:52 (5) 35:24 (4) 37:04 (4) 40:39 (4) 43:55 (4) 49:24 (4) 54:50 (4)     56:07 (4)
5 Björn Jakobsson Täby OK 58:41 04:38 (9) 02:55 (7) 03:10 (8) 03:26 (9) 02:20 (9) 03:41 (15) 04:43 (8) 02:50 (5) 02:47 (5) 03:10 (12) 03:04 (11) 01:35 (3) 03:10 (4) 04:34 (16) 06:39 (13) 04:44 (3)     01:15 (4)
        04:38 (9) 07:33 (9) 10:43 (8) 14:09 (9) 16:29 (9) 20:10 (9) 24:53 (9) 27:43 (9) 30:30 (7) 33:40 (7) 36:44 (7) 38:19 (7) 41:29 (6) 46:03 (7) 52:42 (7) 57:26 (7)     58:41 (5)
6 Paul Norén OK Södertörn 58:50 04:56 (10) 02:42 (5) 02:56 (6) 03:21 (8) 02:28 (11) 03:09 (10) 04:41 (7) 03:23 (14) 03:19 (13) 02:36 (5) 02:42 (7) 01:46 (9) 03:56 (12) 04:04 (12) 05:57 (7) 05:24 (11)     01:30 (10)
        04:56 (10) 07:38 (10) 10:34 (7) 13:55 (7) 16:23 (8) 19:32 (7) 24:13 (6) 27:36 (8) 30:55 (8) 33:31 (6) 36:13 (6) 37:59 (6) 41:55 (7) 45:59 (6) 51:56 (6) 57:20 (6)     58:50 (6)
7 Gunnar Svanberg Järfälla OK 58:53 04:05 (3) 02:48 (6) 03:29 (13) 03:20 (7) 02:11 (7) 02:55 (4) 05:27 (13) 02:48 (3) 03:08 (10) 02:39 (7) 02:45 (9) 01:40 (6) 03:33 (7) 03:33 (7) 06:18 (11) 05:14 (10)     03:00 (16)
        04:05 (3) 06:53 (3) 10:22 (5) 13:42 (6) 15:53 (6) 18:48 (4) 24:15 (7) 27:03 (6) 30:11 (5) 32:50 (4) 35:35 (5) 37:15 (5) 40:48 (5) 44:21 (5) 50:39 (5) 55:53 (5)     58:53 (7)
8 Jeanette Larsson Fredriksofs OK 60:28 04:13 (5) 03:01 (10) 03:38 (14) 03:08 (6) 03:01 (15) 03:05 (8) 06:51 (14) 03:01 (9) 02:53 (7) 02:42 (8) 02:44 (8) 01:49 (10) 03:40 (11) 04:04 (13) 06:01 (9) 05:06 (8)     01:31 (12)
        04:13 (5) 07:14 (5) 10:52 (9) 14:00 (8) 17:01 (11) 20:06 (8) 26:57 (11) 29:58 (11) 32:51 (10) 35:33 (9) 38:17 (9) 40:06 (9) 43:46 (8) 47:50 (8) 53:51 (8) 58:57 (8)     60:28 (8)
9 Lotta Valentin Gustavsbergs OK 61:13 04:32 (8) 02:58 (9) 02:56 (6) 02:48 (1) 02:09 (5) 03:40 (14) 04:26 (4) 02:53 (7) 07:40 (16) 02:38 (6) 03:18 (15) 01:42 (8) 03:33 (7) 03:38 (8) 05:27 (4) 05:32 (14)     01:23 (6)
        04:32 (8) 07:30 (8) 10:26 (6) 13:14 (4) 15:23 (4) 19:03 (6) 23:29 (4) 26:22 (4) 34:02 (12) 36:40 (12) 39:58 (12) 41:40 (12) 45:13 (11) 48:51 (11) 54:18 (9) 59:50 (9)     61:13 (9)
10 Anders Holmqvist Snättringe SK 61:56 05:56 (15) 09:13 (16) 02:22 (1) 04:06 (16) 02:11 (7) 02:41 (3) 04:36 (6) 02:30 (1) 02:35 (1) 03:47 (15) 02:27 (4) 01:40 (5) 02:57 (2) 03:15 (3) 05:25 (3) 04:46 (4)     01:29 (9)
        05:56 (15) 15:09 (16) 17:31 (16) 21:37 (16) 23:48 (16) 26:29 (16) 31:05 (15) 33:35 (15) 36:10 (15) 39:57 (15) 42:24 (14) 44:04 (14) 47:01 (14) 50:16 (13) 55:41 (11) 60:27 (10)     61:56 (10)
11 Claes Andersson OK Södertörn 62:14 04:09 (4) 03:05 (12) 02:43 (4) 03:41 (12) 01:58 (1) 03:06 (9) 04:48 (9) 02:54 (8) 03:13 (12) 06:58 (16) 02:41 (6) 02:03 (15) 04:06 (15) 03:41 (9) 06:27 (12) 05:11 (9)     01:30 (10)
        04:09 (4) 07:14 (5) 09:57 (3) 13:38 (5) 15:36 (5) 18:42 (3) 23:30 (5) 26:24 (5) 29:37 (4) 36:35 (11) 39:16 (10) 41:19 (11) 45:25 (12) 49:06 (12) 55:33 (10) 60:44 (11)     62:14 (11)
12 Madeleine Limpar Attunda OK 63:12 05:27 (13) 03:31 (14) 03:15 (10) 03:58 (15) 02:43 (14) 03:04 (6) 05:21 (12) 03:09 (12) 03:07 (9) 02:51 (9) 02:53 (10) 01:55 (12) 03:28 (6) 03:28 (5) 07:42 (15) 05:28 (13)     01:52 (15)
        05:27 (13) 08:58 (13) 12:13 (12) 16:11 (12) 18:54 (13) 21:58 (12) 27:19 (13) 30:28 (13) 33:35 (11) 36:26 (10) 39:19 (11) 41:14 (10) 44:42 (10) 48:10 (10) 55:52 (12) 61:20 (12)     63:12 (12)
13 Lennart Hävrén Tullinge SK 63:41 05:20 (12) 02:39 (4) 05:09 (16) 03:30 (10) 02:09 (5) 03:12 (11) 05:12 (11) 03:10 (13) 03:54 (14) 03:04 (11) 03:07 (12) 01:59 (14) 03:36 (10) 04:15 (15) 06:00 (8) 05:42 (15)     01:43 (13)
        05:20 (12) 07:59 (11) 13:08 (14) 16:38 (13) 18:47 (12) 21:59 (13) 27:11 (12) 30:21 (12) 34:15 (13) 37:19 (13) 40:26 (13) 42:25 (13) 46:01 (13) 50:16 (13) 56:16 (13) 61:58 (13)     63:41 (13)
14 Christer Hördell Söders-Tyresö 64:44 05:41 (14) 04:11 (15) 03:16 (11) 03:44 (13) 02:33 (13) 03:04 (6) 07:06 (15) 03:01 (9) 03:06 (8) 03:10 (12) 03:47 (16) 01:49 (10) 04:00 (13) 03:56 (10) 06:05 (10) 04:51 (5)     01:24 (7)
        05:41 (14) 09:52 (15) 13:08 (14) 16:52 (15) 19:25 (14) 22:29 (14) 29:35 (14) 32:36 (14) 35:42 (14) 38:52 (14) 42:39 (15) 44:28 (15) 48:28 (15) 52:24 (15) 58:29 (14) 63:20 (14)     64:44 (14)
15 Sven-Anders Olsson Attunda OK 76:04 04:23 (7) 03:02 (11) 03:27 (12) 03:38 (11) 02:28 (11) 03:26 (12) 05:07 (10) 03:06 (11) 03:11 (11) 02:58 (10) 03:07 (12) 01:57 (13) 04:05 (14) 04:04 (12) 22:04 (16) 04:54 (6)     01:07 (3)
        04:23 (7) 07:25 (7) 10:52 (9) 14:30 (11) 16:58 (10) 20:24 (11) 25:31 (10) 28:37 (10) 31:48 (9) 34:46 (8) 37:53 (8) 39:50 (8) 43:55 (9) 47:59 (9) 70:03 (16) 74:57 (15)     76:04 (15)
16 Kurt Eriksson Vandrarringen 78:23 05:12 (11) 03:29 (13) 04:18 (15) 03:48 (14) 03:01 (15) 03:32 (13) 09:48 (16) 03:23 (14) 05:57 (15) 03:35 (14) 03:11 (14) 02:32 (16) 04:52 (16) 04:02 (11) 07:27 (14) 08:25 (16)     01:51 (14)
        05:12 (11) 08:41 (12) 12:59 (13) 16:47 (14) 19:48 (15) 23:20 (15) 33:08 (16) 36:31 (16) 42:28 (16) 46:03 (16) 49:14 (16) 51:46 (16) 56:38 (16) 60:40 (16) 68:07 (15) 76:32 (16)     78:23 (16)
- Lars Boudrie Väsby OK 81:24 07:27   03:55   05:04   04:02   03:37   04:15   06:02   04:08   03:59   04:09   03:41   02:36   05:18   04:57   09:06   06:48       02:20  
        07:27   11:22   16:26   20:28   24:05   28:20   34:22   38:30   42:29   46:38   50:19   52:55   58:13   63:10   72:16   79:04   79:04   81:24  
                                                                               
                                                                               
Plac Bana B - 4,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12                       Mål  
1 Peter Enoksson OK Österåker 35:46 03:11 (1) 02:07 (1) 02:07 (1) 02:31 (2) 01:48 (1) 02:25 (1) 03:35 (1) 02:17 (1) 02:35 (1) 03:44 (1) 04:17 (2) 04:13 (2)                     00:56 (2)
        03:11 (1) 05:18 (1) 07:25 (1) 09:56 (1) 11:44 (1) 14:09 (1) 17:44 (1) 20:01 (1) 22:36 (1) 26:20 (1) 30:37 (1) 34:50 (1)                     35:46 (1)
2 Johan Forsstedt Söders-Tyresö 38:33 03:57 (3) 02:11 (2) 02:43 (6) 02:19 (1) 02:58 (23) 02:25 (1) 04:21 (5) 02:34 (3) 02:36 (2) 03:46 (2) 04:03 (1) 03:50 (1)                     00:50 (1)
        03:57 (3) 06:08 (2) 08:51 (3) 11:10 (2) 14:08 (3) 16:33 (2) 20:54 (3) 23:28 (3) 26:04 (2) 29:50 (2) 33:53 (2) 37:43 (2)                     38:33 (2)
3 Per Ove Wallén Täby OK 41:39 03:59 (4) 02:31 (4) 02:44 (7) 02:47 (3) 01:55 (2) 02:40 (3) 04:07 (3) 02:39 (5) 03:01 (6) 04:07 (3) 05:00 (4) 04:49 (4)                     01:20 (10)
        03:59 (4) 06:30 (4) 09:14 (4) 12:01 (4) 13:56 (2) 16:36 (3) 20:43 (2) 23:22 (2) 26:23 (3) 30:30 (3) 35:30 (3) 40:19 (3)                     41:39 (3)
4 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 42:42 03:49 (2) 02:32 (5) 02:22 (3) 03:13 (10) 02:13 (6) 03:21 (13) 03:52 (2) 02:36 (4) 02:58 (5) 04:20 (5) 05:25 (8) 04:50 (5)                     01:11 (5)
        03:49 (2) 06:21 (3) 08:43 (2) 11:56 (3) 14:09 (4) 17:30 (4) 21:22 (4) 23:58 (4) 26:56 (4) 31:16 (4) 36:41 (4) 41:31 (4)                     42:42 (4)
5 Lars Grankvist Täby OK 46:46 04:59 (11) 02:33 (6) 02:40 (5) 02:58 (5) 02:09 (5) 02:59 (8) 04:32 (8) 02:45 (6) 03:55 (21) 04:49 (9) 05:14 (6) 05:06 (7)                     02:07 (31)
        04:59 (11) 07:32 (7) 10:12 (7) 13:10 (6) 15:19 (6) 18:18 (5) 22:50 (5) 25:35 (5) 29:30 (5) 34:19 (5) 39:33 (5) 44:39 (5)                     46:46 (5)
6 Stefan Persson Södertälje-Nykvarn OF 47:32 04:50 (9) 02:48 (11) 03:10 (14) 03:09 (9) 02:33 (11) 03:02 (9) 04:26 (6) 02:49 (8) 03:18 (7) 04:37 (7) 05:38 (10) 05:14 (10)                     01:58 (30)
        04:50 (9) 07:38 (8) 10:48 (8) 13:57 (7) 16:30 (8) 19:32 (8) 23:58 (7) 26:47 (6) 30:05 (6) 34:42 (6) 40:20 (6) 45:34 (6)                     47:32 (6)
7 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 48:03 07:18 (31) 02:14 (3) 02:11 (2) 03:47 (20) 02:08 (4) 02:41 (4) 07:41 (29) 02:26 (2) 02:41 (3) 04:19 (4) 04:48 (3) 04:36 (3)                     01:13 (7)
        07:18 (31) 09:32 (23) 11:43 (13) 15:30 (13) 17:38 (10) 20:19 (9) 28:00 (13) 30:26 (12) 33:07 (12) 37:26 (11) 42:14 (9) 46:50 (8)                     48:03 (7)
8 Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 48:26 04:01 (5) 02:38 (7) 02:44 (7) 03:28 (12) 02:23 (7) 03:25 (17) 04:52 (10) 03:28 (22) 03:19 (8) 05:02 (12) 06:10 (14) 05:19 (11)                     01:37 (15)
        04:01 (5) 06:39 (5) 09:23 (5) 12:51 (5) 15:14 (5) 18:39 (6) 23:31 (6) 26:59 (7) 30:18 (7) 35:20 (7) 41:30 (7) 46:49 (7)                     48:26 (8)
9 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 48:28 04:19 (7) 02:42 (10) 02:26 (4) 04:55 (35) 04:37 (37) 03:41 (22) 04:07 (3) 02:47 (7) 02:56 (4) 04:38 (8) 05:10 (5) 05:06 (7)                     01:04 (3)
        04:19 (7) 07:01 (6) 09:27 (6) 14:22 (9) 18:59 (15) 22:40 (14) 26:47 (11) 29:34 (11) 32:30 (10) 37:08 (9) 42:18 (10) 47:24 (9)                     48:28 (9)
10 Per-Anders Lindgren Centrum OK 48:35 05:03 (12) 03:07 (16) 02:47 (9) 03:08 (8) 02:05 (3) 03:13 (12) 05:15 (13) 02:52 (10) 03:20 (9) 04:55 (11) 05:58 (13) 05:41 (13)                     01:11 (5)
        05:03 (12) 08:10 (11) 10:57 (9) 14:05 (8) 16:10 (7) 19:23 (7) 24:38 (8) 27:30 (8) 30:50 (8) 35:45 (8) 41:43 (8) 47:24 (9)                     48:35 (10)
11 Marie Malmborg Söders-Tyresö 49:26 04:50 (9) 03:44 (26) 03:01 (11) 03:26 (11) 02:40 (15) 02:57 (7) 05:16 (14) 03:12 (12) 03:37 (15) 04:51 (10) 05:14 (6) 05:09 (9)                     01:29 (13)
        04:50 (9) 08:34 (14) 11:35 (12) 15:01 (10) 17:41 (11) 20:38 (10) 25:54 (10) 29:06 (10) 32:43 (11) 37:34 (12) 42:48 (11) 47:57 (11)                     49:26 (11)
12 Mikael Sundqvist Tullinge SK 50:22 04:16 (6) 03:48 (28) 02:58 (10) 04:08 (28) 02:27 (9) 03:23 (15) 04:30 (7) 03:12 (12) 03:36 (14) 05:06 (13) 05:41 (11) 05:50 (14)                     01:27 (11)
        04:16 (6) 08:04 (10) 11:02 (10) 15:10 (11) 17:37 (9) 21:00 (11) 25:30 (9) 28:42 (9) 32:18 (9) 37:24 (10) 43:05 (12) 48:55 (12)                     50:22 (12)
13 Per-Johan Vikfors OK Österåker 54:21 05:22 (17) 03:06 (15) 03:54 (26) 03:45 (19) 02:25 (8) 03:21 (13) 05:25 (17) 03:17 (16) 03:42 (17) 05:53 (17) 06:41 (16) 06:14 (19)                     01:16 (9)
        05:22 (17) 08:28 (13) 12:22 (15) 16:07 (16) 18:32 (13) 21:53 (13) 27:18 (12) 30:35 (13) 34:17 (13) 40:10 (14) 46:51 (13) 53:05 (13)                     54:21 (13)
14 Andreas Pettersson Nej 55:19 06:55 (30) 02:39 (8) 03:46 (23) 04:05 (26) 02:45 (18) 02:49 (5) 05:46 (20) 02:51 (9) 03:33 (11) 06:50 (30) 05:25 (8) 06:19 (20)                     01:36 (14)
        06:55 (30) 09:34 (24) 13:20 (22) 17:25 (23) 20:10 (20) 22:59 (16) 28:45 (16) 31:36 (15) 35:09 (15) 41:59 (15) 47:24 (14) 53:43 (14)                     55:19 (14)
15 Urban Boström Solna OK 56:09 06:21 (27) 03:20 (20) 03:47 (24) 03:06 (7) 03:46 (29) 02:53 (6) 05:17 (15) 02:57 (11) 03:30 (10) 04:20 (5) 08:12 (27) 06:20 (23)                     02:20 (33)
        06:21 (27) 09:41 (25) 13:28 (24) 16:34 (17) 20:20 (22) 23:13 (18) 28:30 (14) 31:27 (14) 34:57 (14) 39:17 (13) 47:29 (15) 53:49 (15)                     56:09 (15)
16 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 57:27 05:24 (18) 03:12 (17) 03:13 (15) 04:05 (26) 03:33 (28) 03:34 (20) 05:29 (18) 04:32 (36) 03:47 (19) 06:01 (19) 06:20 (15) 06:34 (26)                     01:43 (21)
        05:24 (18) 08:36 (15) 11:49 (14) 15:54 (14) 19:27 (17) 23:01 (17) 28:30 (14) 33:02 (17) 36:49 (17) 42:50 (17) 49:10 (16) 55:44 (16)                     57:27 (16)
17 Arne Johansson OK Ravinen 57:39 06:28 (28) 02:57 (13) 03:52 (25) 03:53 (23) 02:32 (10) 03:09 (10) 07:49 (30) 03:33 (23) 03:45 (18) 05:48 (16) 05:53 (12) 06:08 (17)                     01:52 (27)
        06:28 (28) 09:25 (22) 13:17 (21) 17:10 (21) 19:42 (19) 22:51 (15) 30:40 (25) 34:13 (25) 37:58 (21) 43:46 (21) 49:39 (17) 55:47 (17)                     57:39 (17)
18 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 57:56 05:36 (21) 03:16 (19) 04:09 (28) 03:39 (16) 02:54 (20) 03:48 (27) 05:24 (16) 03:27 (21) 03:55 (21) 06:49 (29) 07:17 (20) 06:01 (15)                     01:41 (19)
        05:36 (21) 08:52 (17) 13:01 (18) 16:40 (19) 19:34 (18) 23:22 (19) 28:46 (17) 32:13 (16) 36:08 (16) 42:57 (18) 50:14 (18) 56:15 (18)                     57:56 (18)
19 Anna-Karin Sundqvist Tullinge SK 58:24 05:13 (15) 03:02 (14) 05:57 (36) 03:52 (21) 02:57 (22) 03:24 (16) 06:10 (24) 03:13 (14) 03:33 (11) 05:11 (14) 08:13 (28) 06:11 (18)                     01:28 (12)
        05:13 (15) 08:15 (12) 14:12 (27) 18:04 (27) 21:01 (24) 24:25 (22) 30:35 (24) 33:48 (21) 37:21 (19) 42:32 (16) 50:45 (20) 56:56 (19)                     58:24 (19)
20 Siv Ekberg Söders-Tyresö 59:09 05:55 (23) 04:33 (34) 03:21 (16) 03:52 (21) 04:05 (32) 03:10 (11) 05:10 (12) 03:14 (15) 03:54 (20) 05:55 (18) 07:35 (24) 06:46 (29)                     01:39 (18)
        05:55 (23) 10:28 (31) 13:49 (26) 17:41 (24) 21:46 (26) 24:56 (24) 30:06 (19) 33:20 (18) 37:14 (18) 43:09 (19) 50:44 (19) 57:30 (20)                     59:09 (20)
21 Eva Svanberg Järfälla OK 60:16 06:16 (25) 03:28 (22) 03:30 (17) 04:02 (24) 02:56 (21) 04:01 (31) 06:02 (22) 03:50 (29) 04:12 (26) 06:27 (26) 07:23 (23) 06:32 (25)                     01:37 (15)
        06:16 (25) 09:44 (26) 13:14 (20) 17:16 (22) 20:12 (21) 24:13 (20) 30:15 (22) 34:05 (24) 38:17 (24) 44:44 (24) 52:07 (21) 58:39 (21)                     60:16 (21)
22 Anders Johnson Järfälla OK 61:17 08:21 (34) 03:31 (23) 03:02 (12) 04:02 (24) 03:09 (26) 03:35 (21) 05:48 (21) 03:22 (18) 04:23 (27) 06:50 (30) 07:22 (22) 06:05 (16)                     01:47 (23)
        08:21 (34) 11:52 (32) 14:54 (30) 18:56 (30) 22:05 (29) 25:40 (27) 31:28 (26) 34:50 (26) 39:13 (26) 46:03 (26) 53:25 (22) 59:30 (22)                     61:17 (22)
23 Anders Svensson klubblös 61:37 06:28 (28) 02:49 (12) 04:19 (31) 02:59 (6) 02:37 (13) 06:08 (37) 04:54 (11) 03:49 (28) 04:05 (25) 06:02 (20) 10:26 (37) 05:23 (12)                     01:38 (17)
        06:28 (28) 09:17 (21) 13:36 (25) 16:35 (18) 19:12 (16) 25:20 (25) 30:14 (21) 34:03 (23) 38:08 (22) 44:10 (23) 54:36 (25) 59:59 (23)                     61:37 (23)
24 Anders Kärrström Tullinge SK 62:13 04:42 (8) 03:20 (20) 03:31 (19) 03:41 (18) 02:42 (16) 03:27 (19) 08:58 (34) 03:25 (20) 03:59 (24) 06:02 (20) 09:52 (35) 06:38 (27)                     01:56 (29)
        04:42 (8) 08:02 (9) 11:33 (11) 15:14 (12) 17:56 (12) 21:23 (12) 30:21 (23) 33:46 (20) 37:45 (20) 43:47 (22) 53:39 (23) 60:17 (24)                     62:13 (24)
25 Monica Roos Attunda OK 63:01 05:19 (16) 03:44 (26) 04:18 (30) 04:29 (32) 02:39 (14) 03:55 (28) 05:44 (19) 03:47 (26) 04:30 (29) 07:33 (35) 08:18 (29) 06:38 (27)                     02:07 (31)
        05:19 (16) 09:03 (18) 13:21 (23) 17:50 (25) 20:29 (23) 24:24 (21) 30:08 (20) 33:55 (22) 38:25 (25) 45:58 (25) 54:16 (24) 60:54 (25)                     63:01 (25)
26 Lena Jansson Järla Orientering 63:35 05:34 (20) 03:15 (18) 08:16 (39) 03:33 (13) 04:07 (33) 03:42 (23) 06:15 (26) 03:57 (32) 03:38 (16) 06:06 (22) 06:59 (19) 06:19 (20)                     01:54 (28)
        05:34 (20) 08:49 (16) 17:05 (32) 20:38 (32) 24:45 (33) 28:27 (33) 34:42 (29) 38:39 (30) 42:17 (29) 48:23 (28) 55:22 (27) 61:41 (26)                     63:35 (26)
27 Reinhold Lennebo Järla Orientering 63:39 05:38 (22) 04:47 (37) 04:14 (29) 04:13 (29) 02:44 (17) 03:55 (28) 06:14 (25) 03:51 (30) 04:42 (31) 06:41 (28) 08:22 (30) 06:27 (24)                     01:51 (25)
        05:38 (22) 10:25 (29) 14:39 (29) 18:52 (29) 21:36 (25) 25:31 (26) 31:45 (27) 35:36 (27) 40:18 (27) 46:59 (27) 55:21 (26) 61:48 (27)                     63:39 (27)
28 Arna Martinsson Söders OK 63:54 05:33 (19) 03:36 (24) 03:42 (22) 04:16 (30) 04:55 (38) 03:45 (24) 08:55 (33) 03:38 (24) 03:58 (23) 06:10 (23) 06:55 (18) 06:50 (30)                     01:41 (19)
        05:33 (19) 09:09 (19) 12:51 (16) 17:07 (20) 22:02 (28) 25:47 (28) 34:42 (29) 38:20 (29) 42:18 (30) 48:28 (29) 55:23 (28) 62:13 (28)                     63:54 (28)
29 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 65:08 08:14 (33) 03:51 (29) 03:41 (21) 04:22 (31) 03:00 (24) 03:58 (30) 06:05 (23) 03:48 (27) 04:42 (31) 06:56 (32) 07:20 (21) 07:24 (34)                     01:47 (23)
        08:14 (33) 12:05 (33) 15:46 (31) 20:08 (31) 23:08 (30) 27:06 (31) 33:11 (28) 36:59 (28) 41:41 (28) 48:37 (30) 55:57 (29) 63:21 (29)                     65:08 (29)
30 Mikael Engver OK Älvsjö-Örby 67:14 05:08 (14) 04:56 (38) 03:09 (13) 02:48 (4) 02:33 (11) 06:18 (38) 04:45 (9) 03:54 (31) 04:43 (33) 05:23 (15) 16:03 (39) 06:19 (21)                     01:15 (8)
        05:08 (14) 10:04 (27) 13:13 (19) 16:01 (15) 18:34 (14) 24:52 (23) 29:37 (18) 33:31 (19) 38:14 (23) 43:37 (20) 59:40 (30) 65:59 (30)                     67:14 (30)
31 Gunnar Hedlund Södertälje-Nykvarn OF 70:55 05:07 (13) 04:05 (31) 03:40 (20) 05:52 (38) 04:36 (36) 03:25 (17) 09:34 (36) 03:45 (25) 04:55 (34) 07:21 (33) 08:44 (31) 07:20 (33)                     02:31 (36)
        05:07 (13) 09:12 (20) 12:52 (17) 18:44 (28) 23:20 (31) 26:45 (30) 36:19 (32) 40:04 (32) 44:59 (31) 52:20 (31) 61:04 (31) 68:24 (31)                     70:55 (31)
32 Kenneth Pettersson Järfälla OK 71:49 06:07 (24) 04:19 (33) 07:12 (38) 03:38 (15) 03:01 (25) 03:46 (25) 07:29 (28) 04:10 (35) 05:25 (36) 10:55 (39) 06:54 (17) 07:10 (32)                     01:43 (21)
        06:07 (24) 10:26 (30) 17:38 (33) 21:16 (33) 24:17 (32) 28:03 (32) 35:32 (31) 39:42 (31) 45:07 (32) 56:02 (34) 62:56 (32) 70:06 (32)                     71:49 (32)
33 erik mattsson nej 72:02 16:59 (39) 02:41 (9) 05:49 (35) 03:35 (14) 02:53 (19) 04:51 (34) 08:06 (32) 03:23 (19) 03:35 (13) 06:19 (24) 07:36 (25) 05:05 (6)                     01:10 (4)
        16:59 (39) 19:40 (39) 25:29 (39) 29:04 (38) 31:57 (38) 36:48 (38) 44:54 (36) 48:17 (36) 51:52 (35) 58:11 (35) 65:47 (35) 70:52 (33)                     72:02 (33)
34 Rune Rådeström Snättringe SK 73:44 06:19 (26) 03:53 (30) 04:02 (27) 03:40 (17) 03:56 (30) 04:09 (32) 14:29 (38) 04:06 (34) 04:34 (30) 06:37 (27) 08:04 (26) 07:30 (35)                     02:25 (34)
        06:19 (26) 10:12 (28) 14:14 (28) 17:54 (26) 21:50 (27) 25:59 (29) 40:28 (34) 44:34 (34) 49:08 (34) 55:45 (33) 63:49 (33) 71:19 (34)                     73:44 (34)
35 Tommy Wåhlin Västerås SOK 75:31 08:25 (35) 04:39 (35) 04:57 (34) 04:51 (34) 05:03 (39) 04:17 (33) 06:32 (27) 04:01 (33) 05:09 (35) 07:28 (34) 10:04 (36) 07:37 (36)                     02:28 (35)
        08:25 (35) 13:04 (35) 18:01 (34) 22:52 (34) 27:55 (35) 32:12 (35) 38:44 (33) 42:45 (33) 47:54 (33) 55:22 (32) 65:26 (34) 73:03 (35)                     75:31 (35)
36 Eva Elnerud Sigtuna OK 79:20 11:43 (37) 03:37 (25) 03:30 (17) 04:40 (33) 03:23 (27) 03:47 (26) 16:41 (39) 03:21 (17) 04:24 (28) 06:25 (25) 08:55 (32) 07:03 (31)                     01:51 (25)
        11:43 (37) 15:20 (37) 18:50 (36) 23:30 (35) 26:53 (34) 30:40 (34) 47:21 (38) 50:42 (37) 55:06 (37) 61:31 (37) 70:26 (37) 77:29 (36)                     79:20 (36)
37 Ingvar Svensson Almby IK 81:52 09:16 (36) 04:17 (32) 04:53 (33) 05:34 (37) 04:14 (34) 05:44 (36) 08:04 (31) 04:35 (37) 06:43 (38) 07:34 (36) 09:25 (34) 08:35 (37)                     02:58 (37)
        09:16 (36) 13:33 (36) 18:26 (35) 24:00 (36) 28:14 (36) 33:58 (36) 42:02 (35) 46:37 (35) 53:20 (36) 60:54 (36) 70:19 (36) 78:54 (37)                     81:52 (37)
38 Kurt Maxé Sundbybergs IK 97:19 07:37 (32) 05:03 (39) 06:51 (37) 05:09 (36) 03:59 (31) 07:14 (39) 11:03 (37) 05:02 (39) 05:43 (37) 10:28 (38) 11:47 (38) 13:42 (39)                     03:41 (38)
        07:37 (32) 12:40 (34) 19:31 (37) 24:40 (37) 28:39 (37) 35:53 (37) 46:56 (37) 51:58 (38) 57:41 (38) 68:09 (38) 79:56 (38) 93:38 (38)                     97:19 (38)
39 Bengt Hansson Säterbygdens OK 99:48 13:14 (38) 04:42 (36) 04:31 (32) 08:35 (39) 04:14 (34) 05:11 (35) 09:22 (35) 04:36 (38) 12:20 (39) 08:49 (37) 09:17 (33) 09:35 (38)                     05:22 (39)
        13:14 (38) 17:56 (38) 22:27 (38) 31:02 (39) 35:16 (39) 40:27 (39) 49:49 (39) 54:25 (39) 66:45 (39) 75:34 (39) 84:51 (39) 94:26 (39)                     99:48 (39)
- Hans Sylvan Järfälla OK 58:50 06:43   05:29   06:01   05:20   14:55   04:03   02:06   05:51   06:39                                   01:43  
        06:43   12:12   18:13   23:33   38:28   42:31   44:37   50:28   57:07                                   58:50  
                                                                               
                                                                               
Plac Bana C - 3,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9                                   Mål  
1 Tommy Holmer Väsby OK 25:56 03:32 (1) 03:08 (1) 02:53 (1) 02:27 (1) 03:28 (1) 02:05 (1) 01:03 (1) 02:41 (1) 03:33 (1)                                 01:06 (3)
        03:32 (1) 06:40 (1) 09:33 (1) 12:00 (1) 15:28 (1) 17:33 (1) 18:36 (1) 21:17 (1) 24:50 (1)                                 25:56 (1)
2 Staffan Bråsjö Järla Orientering 32:56 05:26 (19) 03:17 (2) 02:58 (2) 02:56 (2) 04:53 (9) 02:16 (2) 01:41 (20) 03:11 (2) 04:42 (3)                                 01:36 (26)
        05:26 (19) 08:43 (4) 11:41 (2) 14:37 (2) 19:30 (2) 21:46 (2) 23:27 (2) 26:38 (2) 31:20 (2)                                 32:56 (2)
3 Per Ljung Centrum OK 35:31 04:35 (4) 03:54 (3) 03:48 (8) 03:24 (11) 04:49 (5) 02:43 (5) 01:55 (36) 04:10 (15) 04:53 (5)                                 01:20 (9)
        04:35 (4) 08:29 (3) 12:17 (3) 15:41 (3) 20:30 (3) 23:13 (3) 25:08 (3) 29:18 (5) 34:11 (3)                                 35:31 (3)
4 Mats Herbert TäbyOK 35:53 04:34 (3) 04:20 (15) 03:48 (8) 03:13 (4) 04:52 (8) 03:05 (19) 01:29 (5) 03:53 (10) 05:14 (14)                                 01:25 (14)
        04:34 (3) 08:54 (5) 12:42 (6) 15:55 (4) 20:47 (4) 23:52 (4) 25:21 (4) 29:14 (3) 34:28 (4)                                 35:53 (4)
5 Leif Tynong Tullinge SK 36:29 04:49 (6) 04:06 (6) 03:46 (7) 03:36 (20) 04:55 (10) 02:47 (8) 01:31 (6) 03:47 (6) 05:30 (19)                                 01:42 (31)
        04:49 (6) 08:55 (6) 12:41 (5) 16:17 (7) 21:12 (5) 23:59 (5) 25:30 (5) 29:17 (4) 34:47 (5)                                 36:29 (5)
6 Leo Larsson MIK 36:32 05:44 (29) 04:06 (6) 03:59 (17) 03:11 (3) 04:50 (6) 02:38 (4) 02:03 (47) 03:48 (8) 04:52 (4)                                 01:21 (11)
        05:44 (29) 09:50 (18) 13:49 (18) 17:00 (16) 21:50 (13) 24:28 (7) 26:31 (10) 30:19 (7) 35:11 (6)                                 36:32 (6)
7 Lars Öhrman Stockholms OK 36:40 04:39 (5) 04:41 (26) 04:07 (21) 03:23 (10) 04:50 (6) 03:03 (16) 01:17 (2) 03:55 (12) 05:20 (17)                                 01:25 (14)
        04:39 (5) 09:20 (10) 13:27 (13) 16:50 (12) 21:40 (9) 24:43 (11) 26:00 (7) 29:55 (6) 35:15 (7)                                 36:40 (7)
8 Lars Hörnström Centrum OK 37:52 05:03 (11) 04:14 (12) 03:44 (5) 03:44 (26) 04:56 (11) 02:57 (11) 01:38 (15) 05:02 (48) 05:19 (16)                                 01:15 (7)
        05:03 (11) 09:17 (8) 13:01 (8) 16:45 (10) 21:41 (10) 24:38 (10) 26:16 (8) 31:18 (11) 36:37 (12)                                 37:52 (8)
9 Kalle Wegerfelt Västerbergslagens OL 37:54 05:01 (9) 04:29 (20) 03:53 (13) 03:17 (6) 04:45 (2) 03:12 (27) 01:49 (29) 04:31 (32) 05:09 (11)                                 01:48 (45)
        05:01 (9) 09:30 (13) 13:23 (11) 16:40 (9) 21:25 (6) 24:37 (9) 26:26 (9) 30:57 (9) 36:06 (8)                                 37:54 (9)
10 Willy Ljungdell Täby OK 38:01 05:23 (18) 03:57 (4) 03:36 (3) 03:15 (5) 05:14 (18) 03:04 (18) 02:47 (86) 04:26 (24) 04:56 (7)                                 01:23 (13)
        05:23 (18) 09:20 (10) 12:56 (7) 16:11 (6) 21:25 (6) 24:29 (8) 27:16 (14) 31:42 (14) 36:38 (13)                                 38:01 (10)
11 Lars Rönnols Täby OK 38:12 05:40 (28) 03:58 (5) 04:00 (18) 03:19 (7) 04:47 (4) 03:22 (37) 02:30 (73) 03:46 (5) 05:06 (10)                                 01:44 (34)
        05:40 (28) 09:38 (16) 13:38 (16) 16:57 (15) 21:44 (12) 25:06 (15) 27:36 (15) 31:22 (12) 36:28 (10)                                 38:12 (11)
12 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 38:17 05:09 (13) 04:10 (9) 04:14 (26) 03:22 (8) 05:07 (15) 02:57 (10) 01:43 (24) 03:55 (12) 05:57 (27)                                 01:43 (33)
        05:09 (13) 09:19 (9) 13:33 (14) 16:55 (14) 22:02 (14) 24:59 (13) 26:42 (11) 30:37 (8) 36:34 (11)                                 38:17 (12)
13 Ingemar Bengtsson Söders-Tyresö 38:22 04:55 (7) 04:11 (10) 03:58 (15) 03:34 (18) 05:05 (14) 03:05 (19) 02:01 (41) 04:25 (23) 05:12 (13)                                 01:56 (57)
        04:55 (7) 09:06 (7) 13:04 (9) 16:38 (8) 21:43 (11) 24:48 (12) 26:49 (12) 31:14 (10) 36:26 (9)                                 38:22 (13)
14 Tommy Lindberg Haninge SOK 38:35 05:26 (19) 04:27 (19) 03:41 (4) 03:28 (13) 05:02 (13) 02:57 (10) 02:55 (89) 04:28 (29) 05:20 (17)                                 00:51 (1)
        05:26 (19) 09:53 (19) 13:34 (15) 17:02 (17) 22:04 (15) 25:01 (14) 27:56 (19) 32:24 (16) 37:44 (16)                                 38:35 (14)
15 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 38:59 04:59 (8) 04:35 (23) 03:50 (10) 03:28 (13) 05:19 (19) 04:00 (55) 01:41 (21) 03:47 (6) 06:01 (31)                                 01:19 (8)
        04:59 (8) 09:34 (14) 13:24 (12) 16:52 (13) 22:11 (16) 26:11 (18) 27:52 (17) 31:39 (13) 37:40 (14)                                 38:59 (15)
16 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 39:11 05:21 (16) 04:15 (13) 04:14 (26) 04:03 (38) 05:35 (27) 03:08 (21) 01:39 (17) 04:17 (17) 05:09 (11)                                 01:30 (19)
        05:21 (16) 09:36 (15) 13:50 (19) 17:53 (21) 23:28 (20) 26:36 (21) 28:15 (20) 32:32 (18) 37:41 (15)                                 39:11 (16)
17 Göran Larbo Attunda OK 39:52 05:35 (25) 04:30 (21) 04:22 (30) 04:05 (40) 05:22 (20) 03:11 (25) 01:33 (8) 04:22 (20) 05:32 (20)                                 01:20 (9)
        05:35 (25) 10:05 (23) 14:27 (23) 18:32 (24) 23:54 (24) 27:05 (25) 28:38 (24) 33:00 (20) 38:32 (20)                                 39:52 (17)
18 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 39:59 06:07 (41) 04:48 (30) 04:23 (32) 03:31 (16) 05:11 (17) 02:53 (9) 01:39 (17) 03:49 (9) 06:06 (37)                                 01:32 (21)
        06:07 (41) 10:55 (33) 15:18 (29) 18:49 (25) 24:00 (25) 26:53 (23) 28:32 (23) 32:21 (15) 38:27 (17)                                 39:59 (18)
19 Ulf Bråsjö Järla Orientering 40:00 05:05 (12) 04:20 (15) 03:53 (13) 03:29 (15) 05:27 (23) 03:15 (30) 04:19 (96) 04:07 (14) 05:05 (9)                                 01:00 (2)
        05:05 (12) 09:25 (12) 13:18 (10) 16:47 (11) 22:14 (17) 25:29 (17) 29:48 (25) 33:55 (23) 39:00 (21)                                 40:00 (19)
20 Harald Bauer IFK Lidingö SOK 40:30 05:49 (31) 04:13 (11) 04:09 (23) 03:36 (21) 05:44 (31) 03:09 (23) 01:35 (13) 04:19 (19) 05:56 (25)                                 02:00 (60)
        05:49 (31) 10:02 (22) 14:11 (21) 17:47 (20) 23:31 (22) 26:40 (22) 28:15 (20) 32:34 (19) 38:30 (19)                                 40:30 (20)
21 Nicklas Hermundstad Snättringe SK 41:01 04:08 (2) 04:08 (8) 04:09 (23) 03:36 (20) 05:29 (25) 02:44 (6) 01:34 (10) 06:43 (79) 05:56 (25)                                 02:34 (87)
        04:08 (2) 08:16 (2) 12:25 (4) 16:01 (5) 21:30 (8) 24:14 (6) 25:48 (6) 32:31 (17) 38:27 (17)                                 41:01 (21)
22 Svante Sandberg Södertälje-Nykvarn OF 41:10 05:30 (21) 05:00 (37) 04:20 (29) 03:34 (18) 05:22 (20) 03:08 (21) 01:26 (4) 04:41 (35) 06:40 (58)                                 01:29 (18)
        05:30 (21) 10:30 (26) 14:50 (25) 18:24 (23) 23:46 (23) 26:54 (24) 28:20 (22) 33:01 (21) 39:41 (22)                                 41:10 (22)
23 Kjell Jansson Långhundra IF 41:28 05:52 (34) 04:57 (35) 04:32 (37) 03:54 (30) 06:33 (55) 03:19 (34) 01:37 (14) 04:12 (16) 05:18 (15)                                 01:14 (6)
        05:52 (34) 10:49 (30) 15:21 (30) 19:15 (30) 25:48 (31) 29:07 (31) 30:44 (30) 34:56 (27) 40:14 (24)                                 41:28 (23)
24 Jan Lindgren OK Södertörn 41:56 05:01 (9) 04:39 (25) 04:31 (36) 03:26 (12) 04:46 (3) 03:01 (14) 01:47 (28) 07:42 (88) 05:35 (21)                                 01:28 (17)
        05:01 (9) 09:40 (17) 14:11 (21) 17:37 (19) 22:23 (18) 25:24 (16) 27:11 (13) 34:53 (26) 40:28 (25)                                 41:56 (24)
25 Per-Johan Jansson Länna IF 42:20 05:32 (23) 04:24 (17) 03:52 (11) 03:44 (26) 05:28 (24) 03:19 (34) 01:34 (10) 05:57 (65) 06:18 (49)                                 02:12 (70)
        05:32 (23) 09:56 (20) 13:48 (17) 17:32 (18) 23:00 (19) 26:19 (20) 27:53 (18) 33:50 (22) 40:08 (23)                                 42:20 (25)
26 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 42:28 05:33 (24) 05:21 (49) 04:44 (44) 03:31 (16) 05:57 (40) 03:09 (23) 01:38 (15) 04:47 (40) 06:14 (45)                                 01:34 (24)
        05:33 (24) 10:54 (32) 15:38 (34) 19:09 (28) 25:06 (29) 28:15 (26) 29:53 (26) 34:40 (25) 40:54 (26)                                 42:28 (26)
27 Bonne Löfman Attunda OK 42:57 06:17 (45) 05:18 (47) 04:08 (22) 03:43 (25) 06:38 (58) 02:58 (13) 01:34 (10) 04:41 (35) 06:07 (40)                                 01:33 (22)
        06:17 (45) 11:35 (40) 15:43 (35) 19:26 (31) 26:04 (33) 29:02 (30) 30:36 (29) 35:17 (28) 41:24 (28)                                 42:57 (27)
28 Magnus Haraldsson Gustafsbergs OK 43:22 05:45 (30) 05:25 (52) 04:44 (44) 04:31 (60) 05:41 (30) 03:14 (29) 02:03 (47) 04:30 (31) 06:04 (34)                                 01:25 (14)
        05:45 (30) 11:10 (36) 15:54 (36) 20:25 (38) 26:06 (34) 29:20 (33) 31:23 (34) 35:53 (31) 41:57 (30)                                 43:22 (28)
29 Claes Landqvist Vallentuna-Össeby OL 43:25 05:21 (16) 05:10 (41) 04:26 (33) 04:06 (42) 05:51 (35) 03:56 (52) 01:54 (34) 04:40 (34) 06:14 (45)                                 01:47 (41)
        05:21 (16) 10:31 (27) 14:57 (26) 19:03 (26) 24:54 (27) 28:50 (29) 30:44 (30) 35:24 (29) 41:38 (29)                                 43:25 (29)
30 Per-Åke Holm Sigtuna OK 43:42 06:21 (47) 04:45 (27) 04:30 (35) 03:52 (28) 05:36 (28) 03:27 (40) 02:00 (40) 05:17 (51) 06:15 (48)                                 01:39 (28)
        06:21 (47) 11:06 (35) 15:36 (33) 19:28 (32) 25:04 (28) 28:31 (27) 30:31 (28) 35:48 (30) 42:03 (32)                                 43:42 (30)
31 Johan Stridh Attunda OK 43:46 05:58 (36) 06:15 (74) 03:58 (15) 03:39 (24) 04:57 (12) 03:54 (50) 01:49 (29) 03:53 (10) 06:41 (59)                                 02:42 (91)
        05:58 (36) 12:13 (48) 16:11 (41) 19:50 (33) 24:47 (26) 28:41 (28) 30:30 (27) 34:23 (24) 41:04 (27)                                 43:46 (31)
32 Lars Olavi Peldan Enebybergs IF 44:56 07:07 (57) 04:52 (32) 04:35 (38) 04:11 (47) 05:56 (38) 03:17 (31) 02:02 (43) 04:24 (22) 06:39 (55)                                 01:53 (52)
        07:07 (57) 11:59 (44) 16:34 (45) 20:45 (40) 26:41 (38) 29:58 (37) 32:00 (36) 36:24 (33) 43:03 (33)                                 44:56 (32)
33 Kjell Holmberg OK Södertörn 44:57 06:03 (38) 05:15 (44) 04:45 (46) 04:01 (36) 05:37 (29) 03:29 (41) 02:02 (43) 04:41 (35) 06:09 (43)                                 02:55 (94)
        06:03 (38) 11:18 (38) 16:03 (37) 20:04 (34) 25:41 (30) 29:10 (32) 31:12 (32) 35:53 (31) 42:02 (31)                                 44:57 (33)
34 Arne Kaijser Klubblös 45:04 07:43 (75) 04:16 (14) 04:06 (20) 04:09 (46) 05:58 (41) 03:25 (38) 02:29 (72) 05:26 (57) 05:52 (22)                                 01:40 (29)
        07:43 (75) 11:59 (44) 16:05 (38) 20:14 (36) 26:12 (35) 29:37 (34) 32:06 (38) 37:32 (38) 43:24 (35)                                 45:04 (34)
35 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 45:09 07:38 (73) 04:46 (28) 04:52 (48) 04:00 (35) 05:47 (32) 03:40 (45) 02:08 (53) 04:26 (24) 06:06 (37)                                 01:46 (39)
        07:38 (73) 12:24 (50) 17:16 (48) 21:16 (44) 27:03 (40) 30:43 (40) 32:51 (40) 37:17 (36) 43:23 (34)                                 45:09 (35)
36 Tommy Höglund Långhundra IF 45:22 06:17 (45) 05:18 (47) 06:02 (81) 03:54 (30) 06:25 (51) 03:26 (39) 01:42 (23) 04:22 (20) 06:01 (31)                                 01:55 (55)
        06:17 (45) 11:35 (40) 17:37 (51) 21:31 (46) 27:56 (44) 31:22 (43) 33:04 (41) 37:26 (37) 43:27 (36)                                 45:22 (36)
37 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 45:33 05:12 (14) 04:46 (28) 03:52 (11) 11:44 (100) 05:09 (16) 03:03 (16) 01:31 (6) 03:36 (3) 04:53 (5)                                 01:47 (41)
        05:12 (14) 09:58 (21) 13:50 (19) 25:34 (77) 30:43 (63) 33:46 (55) 35:17 (50) 38:53 (40) 43:46 (37)                                 45:33 (37)
38 Bo Mellerstedt Selånger SOK 45:41 06:09 (42) 05:52 (65) 04:22 (30) 04:07 (43) 05:51 (35) 03:18 (33) 01:39 (17) 05:57 (65) 06:39 (55)                                 01:47 (42)
        06:09 (42) 12:01 (46) 16:23 (43) 20:30 (39) 26:21 (37) 29:39 (35) 31:18 (33) 37:15 (35) 43:54 (38)                                 45:41 (38)
39 Lars Westin Vallentuna-Össeby OL 46:15 05:39 (27) 05:07 (39) 04:37 (39) 04:44 (65) 06:06 (45) 04:44 (84) 01:43 (24) 04:27 (26) 07:23 (81)                                 01:45 (36)
        05:39 (27) 10:46 (29) 15:23 (31) 20:07 (35) 26:13 (36) 30:57 (41) 32:40 (39) 37:07 (34) 44:30 (39)                                 46:15 (39)
40 Per Molin Södertälje-Nykvarn OF 46:56 05:49 (31) 04:33 (22) 05:44 (74) 11:27 (99) 05:29 (25) 02:24 (3) 02:02 (45) 03:41 (4) 04:34 (2)                                 01:13 (5)
        05:49 (31) 10:22 (25) 16:06 (39) 27:33 (86) 33:02 (72) 35:26 (66) 37:28 (64) 41:09 (56) 45:43 (43)                                 46:56 (40)
41 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 46:59 05:57 (35) 04:24 (17) 04:09 (23) 03:36 (21) 05:23 (22) 02:44 (6) 01:25 (3) 11:32 (102) 06:00 (30)                                 01:49 (48)
        05:57 (35) 10:21 (24) 14:30 (24) 18:06 (22) 23:29 (21) 26:13 (19) 27:38 (16) 39:10 (42) 45:10 (40)                                 46:59 (41)
42 Reijo Korhonen Haninge SOK 47:18 07:35 (71) 05:09 (40) 05:11 (55) 04:07 (43) 06:01 (43) 04:07 (62) 01:50 (31) 05:01 (47) 06:24 (51)                                 01:53 (52)
        07:35 (71) 12:44 (58) 17:55 (60) 22:02 (51) 28:03 (46) 32:10 (46) 34:00 (44) 39:01 (41) 45:25 (42)                                 47:18 (42)
43 Lars Segerqvist Skarpnäcks OL 47:52 06:13 (43) 07:01 (88) 04:38 (42) 04:03 (38) 05:50 (34) 04:37 (83) 02:25 (71) 04:41 (37) 05:53 (23)                                 02:31 (84)
        06:13 (43) 13:14 (66) 17:52 (59) 21:55 (48) 27:45 (42) 32:22 (47) 34:47 (47) 39:28 (43) 45:21 (41)                                 47:52 (43)
44 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 48:13 05:59 (37) 06:38 (81) 04:41 (43) 03:53 (29) 05:58 (41) 03:11 (25) 01:33 (8) 08:24 (94) 06:07 (39)                                 01:49 (49)
        05:59 (37) 12:37 (52) 17:18 (49) 21:11 (42) 27:09 (41) 30:20 (39) 31:53 (35) 40:17 (48) 46:24 (44)                                 48:13 (44)
45 Carina Nilsson Täby OK 48:31 07:27 (68) 05:31 (57) 05:22 (60) 04:48 (68) 06:16 (46) 04:16 (70) 01:45 (27) 04:48 (41) 06:14 (45)                                 02:04 (62)
        07:27 (68) 12:58 (62) 18:20 (62) 23:08 (58) 29:24 (56) 33:40 (54) 35:25 (52) 40:13 (46) 46:27 (45)                                 48:31 (45)
46 Björn Ljusenius Skogsluffarna 48:38 06:42 (53) 04:37 (24) 03:44 (5) 04:07 (43) 06:52 (62) 03:54 (50) 02:07 (51) 08:32 (95) 06:33 (53)                                 01:30 (19)
        06:42 (53) 11:19 (39) 15:03 (27) 19:10 (29) 26:02 (32) 29:56 (36) 32:03 (37) 40:35 (50) 47:08 (47)                                 48:38 (46)
47 Kurt Andersson Enebybergs IF 48:43 07:44 (76) 04:55 (33) 04:27 (34) 04:24 (56) 06:47 (61) 03:35 (42) 01:44 (26) 06:23 (70) 06:46 (61)                                 01:58 (59)
        07:44 (76) 12:39 (54) 17:06 (47) 21:30 (45) 28:17 (47) 31:52 (45) 33:36 (43) 39:59 (44) 46:45 (46)                                 48:43 (47)
48 Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF 48:58 07:32 (69) 05:30 (56) 05:42 (72) 04:46 (67) 06:55 (63) 04:06 (60) 02:02 (43) 04:54 (44) 05:58 (28)                                 01:33 (22)
        07:32 (69) 13:02 (63) 18:44 (63) 23:30 (60) 30:25 (61) 34:31 (60) 36:33 (58) 41:27 (57) 47:25 (50)                                 48:58 (48)
49 Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK 49:04 05:50 (33) 05:13 (43) 04:00 (18) 04:02 (37) 09:48 (91) 03:50 (48) 01:41 (20) 04:27 (26) 08:39 (92)                                 01:34 (24)
        05:50 (33) 11:03 (34) 15:03 (27) 19:05 (27) 28:53 (53) 32:43 (50) 34:24 (45) 38:51 (39) 47:30 (53)                                 49:04 (49)
50 Håkan Boije Attunda OK 49:19 07:09 (59) 05:27 (54) 05:13 (59) 04:23 (55) 06:38 (58) 04:02 (56) 02:12 (60) 05:15 (49) 06:53 (63)                                 02:07 (65)
        07:09 (59) 12:36 (51) 17:49 (57) 22:12 (53) 28:50 (52) 32:52 (51) 35:04 (48) 40:19 (49) 47:12 (48)                                 49:19 (50)
51 Göran Frisk Attunda OK 49:21 06:15 (44) 07:44 (94) 05:39 (70) 04:05 (40) 07:29 (74) 04:04 (58) 02:19 (66) 04:28 (28) 06:08 (42)                                 01:10 (4)
        06:15 (44) 13:59 (75) 19:38 (70) 23:43 (63) 31:12 (66) 35:16 (65) 37:35 (65) 42:03 (60) 48:11 (59)                                 49:21 (51)
52 Bengt-Göran Stjerna Länna IF 49:28 06:04 (39) 05:10 (41) 05:12 (57) 05:08 (78) 06:21 (50) 03:35 (42) 04:32 (97) 04:45 (39) 06:57 (69)                                 01:44 (34)
        06:04 (39) 11:14 (37) 16:26 (44) 21:34 (47) 27:55 (43) 31:30 (44) 36:02 (55) 40:47 (53) 47:44 (56)                                 49:28 (52)
53 Margareta Hagstedt Väsby OK 49:29 06:32 (51) 05:46 (63) 05:23 (61) 04:56 (72) 06:55 (63) 04:18 (71) 01:56 (37) 04:54 (44) 06:54 (64)                                 01:55 (55)
        06:32 (51) 12:18 (49) 17:41 (54) 22:37 (56) 29:32 (57) 33:50 (57) 35:46 (53) 40:40 (51) 47:34 (54)                                 49:29 (53)
54 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 49:30 07:59 (79) 04:55 (33) 04:54 (49) 04:13 (48) 06:16 (46) 04:05 (59) 02:08 (53) 06:24 (72) 06:55 (66)                                 01:41 (30)
        07:59 (79) 12:54 (61) 17:48 (56) 22:01 (50) 28:17 (47) 32:22 (47) 34:30 (46) 40:54 (54) 47:49 (58)                                 49:30 (54)
55 Lars Englund Järla Orientering 49:34 06:45 (54) 04:59 (36) 04:37 (39) 07:15 (96) 06:56 (65) 04:02 (56) 02:05 (50) 04:28 (28) 06:39 (55)                                 01:48 (46)
        06:45 (54) 11:44 (42) 16:21 (42) 23:36 (61) 30:32 (62) 34:34 (63) 36:39 (59) 41:07 (55) 47:46 (57)                                 49:34 (55)
56 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 49:35 07:09 (59) 05:33 (59) 05:03 (52) 04:41 (64) 06:37 (57) 03:53 (49) 02:18 (64) 05:26 (57) 06:46 (61)                                 02:09 (66)
        07:09 (59) 12:42 (57) 17:45 (55) 22:26 (55) 29:03 (54) 32:56 (53) 35:14 (49) 40:40 (51) 47:26 (52)                                 49:35 (56)
57 Anders Eriksson Vallentuna-Össeby OL 49:37 07:09 (59) 05:32 (58) 04:58 (50) 04:21 (54) 05:56 (38) 03:21 (36) 02:12 (60) 06:39 (77) 07:17 (79)                                 02:12 (70)
        07:09 (59) 12:41 (55) 17:39 (52) 22:00 (49) 27:56 (44) 31:17 (42) 33:29 (42) 40:08 (45) 47:25 (50)                                 49:37 (57)
58 Göran Reinholdsson Järfälla OK 49:40 07:23 (67) 05:23 (51) 05:03 (52) 04:17 (52) 06:28 (53) 04:18 (71) 02:30 (73) 04:53 (43) 06:59 (73)                                 02:26 (81)
        07:23 (67) 12:46 (60) 17:49 (57) 22:06 (52) 28:34 (50) 32:52 (51) 35:22 (51) 40:15 (47) 47:14 (49)                                 49:40 (58)
59 Jörgen Ahlqvist Sundbybergs IK 50:13 05:38 (26) 05:00 (37) 05:28 (64) 04:13 (48) 08:44 (86) 05:19 (89) 02:31 (76) 04:36 (33) 06:05 (35)                                 02:39 (89)
        05:38 (26) 10:38 (28) 16:06 (39) 20:19 (37) 29:03 (54) 34:22 (59) 36:53 (61) 41:29 (58) 47:34 (54)                                 50:13 (59)
60 Leif Wallenbro Väsby OK 50:45 07:54 (78) 07:05 (89) 05:41 (71) 04:25 (57) 06:19 (49) 04:12 (66) 01:50 (31) 04:48 (41) 06:22 (50)                                 02:09 (66)
        07:54 (78) 14:59 (81) 20:40 (79) 25:05 (74) 31:24 (67) 35:36 (67) 37:26 (63) 42:14 (61) 48:36 (61)                                 50:45 (60)
61 Aila Halttunen Haninge SOK 50:51 06:31 (50) 05:17 (46) 05:05 (54) 04:18 (53) 07:35 (77) 05:47 (93) 01:57 (38) 05:48 (61) 06:44 (60)                                 01:49 (48)
        06:31 (50) 11:48 (43) 16:53 (46) 21:11 (42) 28:46 (51) 34:33 (61) 36:30 (57) 42:18 (62) 49:02 (62)                                 50:51 (61)
62 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 51:08 06:38 (52) 06:07 (72) 05:23 (61) 04:38 (61) 06:46 (60) 04:27 (76) 01:54 (34) 05:40 (59) 07:02 (76)                                 02:33 (86)
        06:38 (52) 12:45 (59) 18:08 (61) 22:46 (57) 29:32 (57) 33:59 (58) 35:53 (54) 41:33 (59) 48:35 (60)                                 51:08 (62)
63 Svante Frid Enebybergs IF 52:05 08:14 (82) 04:48 (30) 04:37 (39) 03:22 (8) 05:49 (33) 03:17 (31) 08:28 (101) 04:17 (17) 06:58 (70)                                 02:15 (74)
        08:14 (82) 13:02 (63) 17:39 (52) 21:01 (41) 26:50 (39) 30:07 (38) 38:35 (68) 42:52 (63) 49:50 (63)                                 52:05 (63)
64 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 52:15 07:39 (74) 06:21 (75) 06:20 (89) 05:44 (90) 07:06 (68) 03:36 (44) 02:10 (58) 05:24 (56) 06:13 (44)                                 01:42 (31)
        07:39 (74) 14:00 (76) 20:20 (76) 26:04 (79) 33:10 (74) 36:46 (72) 38:56 (69) 44:20 (65) 50:33 (64)                                 52:15 (64)
65 Olle Arman Nyköpings OK 53:01 07:18 (65) 06:05 (70) 05:27 (63) 05:38 (87) 07:27 (72) 04:31 (80) 02:01 (41) 05:15 (49) 07:03 (77)                                 02:16 (75)
        07:18 (65) 13:23 (68) 18:50 (64) 24:28 (66) 31:55 (69) 36:26 (71) 38:27 (67) 43:42 (64) 50:45 (66)                                 53:01 (65)
66 Gösta Guteland Snättringe SK 53:17 06:30 (49) 06:07 (72) 10:50 (101) 03:55 (32) 07:02 (67) 03:59 (54) 02:07 (51) 04:56 (46) 06:05 (35)                                 01:46 (38)
        06:30 (49) 12:37 (52) 23:27 (93) 27:22 (85) 34:24 (80) 38:23 (77) 40:30 (74) 45:26 (69) 51:31 (68)                                 53:17 (66)
67 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 53:23 07:34 (70) 05:41 (62) 05:58 (79) 04:39 (62) 06:31 (54) 04:10 (64) 02:09 (56) 07:52 (91) 06:38 (54)                                 02:11 (69)
        07:34 (70) 13:15 (67) 19:13 (67) 23:52 (64) 30:23 (60) 34:33 (61) 36:42 (60) 44:34 (67) 51:12 (67)                                 53:23 (67)
68 Susanne Holmberg OK Södertörn 53:38 05:31 (22) 10:45 (102) 04:16 (28) 03:57 (34) 06:17 (48) 03:01 (14) 02:40 (78) 09:27 (97) 05:53 (23)                                 01:51 (51)
        05:31 (22) 16:16 (90) 20:32 (77) 24:29 (67) 30:46 (64) 33:47 (56) 36:27 (56) 45:54 (70) 51:47 (69)                                 53:38 (68)
69 Anne Lundmark Järfälla OK 53:39 08:34 (86) 05:48 (64) 05:35 (68) 05:01 (74) 07:30 (75) 04:32 (81) 02:09 (55) 05:19 (53) 06:07 (39)                                 03:04 (98)
        08:34 (86) 14:22 (78) 19:57 (73) 24:58 (73) 32:28 (70) 37:00 (73) 39:09 (70) 44:28 (66) 50:35 (65)                                 53:39 (69)
70 Lilian Lagerström Gustavsbergs OK 54:27 06:26 (48) 06:46 (85) 05:42 (72) 05:12 (80) 09:19 (89) 04:18 (71) 02:20 (68) 05:19 (53) 06:56 (68)                                 02:09 (66)
        06:26 (48) 13:12 (65) 18:54 (65) 24:06 (65) 33:25 (76) 37:43 (75) 40:03 (71) 45:22 (68) 52:18 (70)                                 54:27 (70)
71 Leif Lundquist Enebybergs IF 54:50 09:32 (95) 05:39 (60) 07:36 (96) 05:20 (82) 07:27 (72) 03:40 (45) 02:33 (77) 05:22 (55) 06:03 (33)                                 01:38 (27)
        09:32 (95) 15:11 (84) 22:47 (88) 28:07 (90) 35:34 (85) 39:14 (80) 41:47 (78) 47:09 (75) 53:12 (71)                                 54:50 (71)
72 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 55:50 06:06 (40) 05:56 (66) 05:32 (65) 04:51 (70) 06:02 (44) 04:14 (68) 07:30 (100) 05:51 (63) 07:29 (83)                                 02:19 (77)
        06:06 (40) 12:02 (47) 17:34 (50) 22:25 (54) 28:27 (49) 32:41 (49) 40:11 (72) 46:02 (72) 53:31 (72)                                 55:50 (72)
73 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 55:59 08:33 (85) 06:34 (77) 05:32 (65) 05:29 (84) 07:54 (80) 04:06 (60) 02:14 (62) 06:54 (80) 06:55 (66)                                 01:48 (44)
        08:33 (85) 15:07 (83) 20:39 (78) 26:08 (80) 34:02 (78) 38:08 (76) 40:22 (73) 47:16 (76) 54:11 (74)                                 55:59 (73)
74 Tommy Peterson Helsingborgs SOK 56:11 06:55 (55) 06:39 (82) 05:49 (77) 04:16 (51) 06:26 (52) 05:08 (88) 01:53 (33) 09:31 (98) 07:28 (82)                                 02:06 (64)
        06:55 (55) 13:34 (69) 19:23 (68) 23:39 (62) 30:05 (59) 35:13 (64) 37:06 (62) 46:37 (73) 54:05 (73)                                 56:11 (74)
75 Annmarie Holmström Gustavsbergs OK 57:07 10:08 (98) 05:15 (44) 05:58 (79) 04:26 (59) 09:22 (90) 04:10 (64) 02:11 (59) 06:31 (75) 06:25 (52)                                 02:41 (90)
        10:08 (98) 15:23 (87) 21:21 (82) 25:47 (78) 35:09 (81) 39:19 (82) 41:30 (77) 48:01 (77) 54:26 (75)                                 57:07 (75)
76 Anna Blomgren Tullinge SK 57:44 08:35 (87) 05:22 (50) 04:59 (51) 04:15 (50) 10:13 (94) 06:52 (97) 02:14 (62) 06:27 (73) 07:01 (74)                                 01:46 (38)
        08:35 (87) 13:57 (73) 18:56 (66) 23:11 (59) 33:24 (75) 40:16 (85) 42:30 (80) 48:57 (81) 55:58 (76)                                 57:44 (76)
77 Leif Nordin Turebergs IF 58:08 05:20 (15) 05:29 (55) 04:45 (46) 09:07 (97) 10:39 (96) 04:22 (74) 02:22 (69) 06:12 (69) 07:55 (86)                                 01:57 (58)
        05:20 (15) 10:49 (30) 15:34 (32) 24:41 (70) 35:20 (83) 39:42 (83) 42:04 (79) 48:16 (78) 56:11 (78)                                 58:08 (77)
78 Helena Korhonen Haninge SOK 58:25 07:02 (56) 05:39 (60) 10:39 (99) 03:55 (32) 05:53 (37) 03:13 (28) 10:29 (102) 05:18 (52) 04:56 (7)                                 01:21 (11)
        07:02 (56) 12:41 (55) 23:20 (91) 27:15 (84) 33:08 (73) 36:21 (70) 46:50 (90) 52:08 (87) 57:04 (83)                                 58:25 (78)
79 Åsa Lindqvist Rodell Mälarö SOK 58:38 08:53 (90) 07:07 (90) 05:38 (69) 05:09 (79) 08:22 (84) 03:47 (47) 02:22 (69) 05:49 (62) 09:46 (97)                                 01:45 (36)
        08:53 (90) 16:00 (89) 21:38 (84) 26:47 (83) 35:09 (81) 38:56 (79) 41:18 (76) 47:07 (74) 56:53 (82)                                 58:38 (79)
80 Gertrud Vilhelmsson Stigfinnarna 59:04 09:17 (94) 07:33 (92) 06:31 (91) 05:01 (74) 07:24 (71) 05:32 (91) 02:44 (82) 05:45 (60) 06:58 (70)                                 02:19 (77)
        09:17 (94) 16:50 (92) 23:21 (92) 28:22 (91) 35:46 (86) 41:18 (88) 44:02 (87) 49:47 (83) 56:45 (79)                                 59:04 (80)
81 Birgitta Klang Långhundra IF 59:05 07:09 (59) 06:53 (87) 06:56 (94) 05:44 (90) 07:34 (76) 05:02 (87) 03:34 (93) 06:56 (82) 07:01 (74)                                 02:16 (75)
        07:09 (59) 14:02 (77) 20:58 (81) 26:42 (81) 34:16 (79) 39:18 (81) 42:52 (82) 49:48 (84) 56:49 (81)                                 59:05 (81)
82 Lars Stålberg Nej 59:19 10:12 (99) 06:41 (83) 06:07 (83) 04:48 (68) 08:44 (86) 04:13 (67) 02:09 (55) 05:53 (64) 08:00 (87)                                 02:32 (85)
        10:12 (99) 16:53 (93) 23:00 (89) 27:48 (88) 36:32 (90) 40:45 (87) 42:54 (83) 48:47 (80) 56:47 (80)                                 59:19 (82)
83 Nadia Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 59:43 07:53 (77) 07:28 (91) 06:11 (85) 05:12 (80) 07:10 (69) 04:59 (86) 02:19 (66) 07:21 (85) 07:32 (85)                                 03:38 (100)
        07:53 (77) 15:21 (86) 21:32 (83) 26:44 (82) 33:54 (77) 38:53 (78) 41:12 (75) 48:33 (79) 56:05 (77)                                 59:43 (83)
84 Anna Aarflot IFK Lidingö SOK 60:18 08:09 (81) 05:26 (53) 06:09 (84) 04:45 (66) 11:58 (99) 04:14 (68) 02:49 (87) 06:10 (67) 08:38 (91)                                 02:00 (60)
        08:09 (81) 13:35 (70) 19:44 (71) 24:29 (67) 36:27 (89) 40:41 (86) 43:30 (85) 49:40 (82) 58:18 (84)                                 60:18 (84)
85 Bo Winander Järfälla OK 60:39 07:07 (57) 06:35 (79) 05:46 (75) 05:04 (76) 06:35 (56) 04:29 (78) 02:46 (85) 07:36 (87) 12:53 (100)                                 01:48 (44)
        07:07 (57) 13:42 (72) 19:28 (69) 24:32 (69) 31:07 (65) 35:36 (67) 38:22 (66) 45:58 (71) 58:51 (85)                                 60:39 (85)
86 Roland Löwgren OK Södertörn 63:14 08:56 (92) 05:59 (68) 05:11 (55) 04:40 (63) 07:49 (79) 04:30 (79) 06:32 (98) 10:14 (99) 07:29 (83)                                 01:54 (54)
        08:56 (92) 14:55 (80) 20:06 (74) 24:46 (71) 32:35 (71) 37:05 (74) 43:37 (86) 53:51 (90) 61:20 (86)                                 63:14 (86)
87 Åke Lewander Skarpnäcks OL 64:09 08:19 (84) 06:45 (84) 05:51 (78) 04:25 (57) 10:10 (93) 04:33 (82) 02:44 (82) 11:00 (101) 08:18 (88)                                 02:04 (62)
        08:19 (84) 15:04 (82) 20:55 (80) 25:20 (76) 35:30 (84) 40:03 (84) 42:47 (81) 53:47 (89) 62:05 (87)                                 64:09 (87)
88 Ingrid Graneli Haninge SOK 64:29 07:11 (64) 09:54 (100) 05:33 (67) 10:12 (98) 08:05 (81) 04:25 (75) 02:04 (49) 07:58 (92) 06:54 (64)                                 02:13 (72)
        07:11 (64) 17:05 (95) 22:38 (87) 32:50 (99) 40:55 (94) 45:20 (92) 47:24 (91) 55:22 (92) 62:16 (88)                                 64:29 (88)
89 Margareta Haraldsson Sigtuna OK 65:30 12:57 (100) 06:31 (76) 06:18 (87) 06:12 (93) 07:40 (78) 04:53 (85) 02:59 (90) 06:40 (78) 08:30 (90)                                 02:50 (93)
        12:57 (100) 19:28 (100) 25:46 (99) 31:58 (98) 39:38 (93) 44:31 (91) 47:30 (92) 54:10 (91) 62:40 (89)                                 65:30 (89)
90 Carin Runqvist Järfälla OK 66:35 14:19 (101) 05:58 (67) 06:05 (82) 05:24 (83) 11:22 (98) 04:08 (63) 02:41 (79) 06:23 (70) 06:58 (71)                                 03:17 (99)
        14:19 (101) 20:17 (101) 26:22 (100) 31:46 (97) 43:08 (98) 47:16 (95) 49:57 (95) 56:20 (95) 63:18 (90)                                 66:35 (90)
91 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 66:37 08:43 (88) 06:34 (77) 06:40 (93) 05:36 (86) 08:24 (85) 06:23 (94) 02:18 (64) 06:56 (82) 12:27 (99)                                 02:36 (88)
        08:43 (88) 15:17 (85) 21:57 (85) 27:33 (86) 35:57 (87) 42:20 (89) 44:38 (88) 51:34 (86) 64:01 (92)                                 66:37 (91)
92 Christina Nordström Bodens BK 66:48 08:55 (91) 07:45 (95) 06:31 (91) 05:47 (92) 08:58 (88) 07:28 (100) 03:32 (92) 06:27 (73) 08:22 (89)                                 03:03 (97)
        08:55 (91) 16:40 (91) 23:11 (90) 28:58 (92) 37:56 (91) 45:24 (93) 48:56 (94) 55:23 (93) 63:45 (91)                                 66:48 (92)
93 Björn Simons Sundbybergs IK 67:59 09:41 (96) 07:48 (96) 07:44 (98) 05:41 (88) 07:16 (70) 07:31 (101) 03:00 (91) 07:27 (86) 09:24 (96)                                 02:27 (82)
        09:41 (96) 17:29 (96) 25:13 (96) 30:54 (93) 38:10 (92) 45:41 (94) 48:41 (93) 56:08 (94) 65:32 (93)                                 67:59 (93)
94 Per Lennart Karlsson Järfälla OK 68:30 07:37 (72) 06:02 (69) 10:41 (100) 06:55 (95) 10:05 (92) 06:47 (96) 02:45 (84) 06:38 (76) 08:47 (93)                                 02:13 (72)
        07:37 (72) 13:39 (71) 24:20 (94) 31:15 (94) 41:20 (95) 48:07 (97) 50:52 (97) 57:30 (96) 66:17 (94)                                 68:30 (94)
95 Jan Lindqvist Mälarö SOK 69:30 08:03 (80) 06:35 (79) 05:12 (57) 05:05 (77) 06:58 (66) 04:27 (76) 06:57 (99) 07:09 (84) 16:44 (101)                                 02:20 (79)
        08:03 (80) 14:38 (79) 19:50 (72) 24:55 (72) 31:53 (68) 36:20 (69) 43:17 (84) 50:26 (85) 67:10 (95)                                 69:30 (95)
96 Bengt Fahlin IBM 73:39 08:56 (92) 10:23 (101) 06:18 (87) 05:43 (89) 11:13 (97) 05:26 (90) 02:41 (80) 10:44 (100) 09:14 (94)                                 03:01 (95)
        08:56 (92) 19:19 (99) 25:37 (97) 31:20 (95) 42:33 (97) 47:59 (96) 50:40 (96) 61:24 (97) 70:38 (97)                                 73:39 (96)
97 Kjell Bergman Stigfinnarna 74:13 08:16 (83) 07:34 (93) 06:29 (90) 05:33 (85) 08:16 (83) 07:07 (99) 02:49 (87) 06:55 (81) 17:27 (102)                                 03:47 (102)
        08:16 (83) 15:50 (88) 22:19 (86) 27:52 (89) 36:08 (88) 43:15 (90) 46:04 (89) 52:59 (88) 70:26 (96)                                 74:13 (97)
98 Bo Källström OK Milan 79:14 07:10 (63) 06:47 (86) 06:13 (86) 05:00 (73) 29:43 (102) 03:57 (53) 02:30 (74) 07:51 (89) 07:21 (80)                                 02:42 (91)
        07:10 (63) 13:57 (73) 20:10 (75) 25:10 (75) 54:53 (101) 58:50 (99) 61:20 (99) 69:11 (99) 76:32 (98)                                 79:14 (98)
99 Anders Ahlqvist IBM 79:18 08:45 (89) 08:45 (98) 07:02 (95) 06:53 (94) 15:18 (101) 05:46 (92) 04:16 (94) 08:01 (93) 12:11 (98)                                 02:21 (80)
        08:45 (89) 17:30 (97) 24:32 (95) 31:25 (96) 46:43 (99) 52:29 (98) 56:45 (98) 64:46 (98) 76:57 (99)                                 79:18 (99)
100 Margareta Hallmén Attunda OK 82:27 17:27 (102) 06:06 (71) 05:48 (76) 04:55 (71) 08:12 (82) 19:17 (102) 01:57 (38) 09:08 (96) 07:10 (78)                                 02:27 (82)
        17:27 (102) 23:33 (102) 29:21 (101) 34:16 (100) 42:28 (96) 61:45 (101) 63:42 (101) 72:50 (101) 80:00 (100)                                 82:27 (100)
101 Ann Sjöberg Enebybergs IF 83:33 09:44 (97) 08:18 (97) 07:41 (97) 12:39 (102) 13:33 (100) 07:04 (98) 04:18 (95) 07:51 (89) 09:23 (95)                                 03:02 (96)
        09:44 (97) 18:02 (98) 25:43 (98) 38:22 (101) 51:55 (100) 58:59 (100) 63:17 (100) 71:08 (100) 80:31 (101)                                 83:33 (101)
102 Margareta Huitfeldt Ahlqvist Sundbybergs IK 86:15 07:19 (66) 09:42 (99) 21:31 (102) 12:16 (101) 10:22 (95) 06:33 (95) 02:41 (79) 06:11 (68) 05:59 (29)                                 03:41 (101)
        07:19 (66) 17:01 (94) 38:32 (102) 50:48 (102) 61:10 (102) 67:43 (102) 70:24 (102) 76:35 (102) 82:34 (102)                                 86:15 (102)
- Lena Stendahl Nejc   312:20   Minustid   Minustid   09:19   10:45   10:02   11:48   07:39   04:47   11:03   09:23                              
        312:20   Ej tid  ----->   Ej tid  ----->                                                              
- Peter Sundgren Vallentuna-Össeby OL 40:38 04:12   04:32   03:48   03:12   04:40   02:50   04:22   03:46   07:07                                   02:09  
        04:12   08:44   12:32   15:44   20:24   23:14   27:36   31:22   38:29                                   40:38  
- Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 45:18 05:57   04:26   04:23   04:03   06:20   03:14   01:33                                           15:22  
        05:57   10:23   14:46   18:49   25:09   28:23   29:56                                           45:18  
- Stefan Hörnström 0 53:25 06:35   06:08   05:17   05:08   06:25   04:01   02:19   06:56                                       10:36  
        06:35   12:43   18:00   23:08   29:33   33:34   35:53   42:49                                       53:25  
- Per Geijer FM IF 115:31 07:11   06:48   06:01   04:33   59:04                                                   31:54  
        07:11   13:59   20:00   24:33   83:37                                                   115:31  
                                                                               
                                                                               
Plac Bana D - 2,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6                                               Mål  
1 Ulf Carnby Täby OK 28:47 05:23 (2) 04:49 (1) 04:53 (2) 02:17 (1) 05:25 (5) 04:52 (3)                                             01:08 (4)
        05:23 (2) 10:12 (2) 15:05 (1) 17:22 (1) 22:47 (2) 27:39 (1)                                             28:47 (1)
2 Karl-Gunnar Karnebäck Attunda OK 28:59 05:42 (3) 05:46 (7) 05:03 (3) 02:39 (3) 04:49 (4) 03:57 (1)                                             01:03 (2)
        05:42 (3) 11:28 (5) 16:31 (3) 19:10 (3) 23:59 (4) 27:56 (2)                                             28:59 (2)
3 Anders Nilsson Täby OK 29:16 05:45 (5) 06:06 (9) 04:44 (1) 02:44 (4) 04:26 (1) 04:12 (2)                                             01:19 (8)
        05:45 (5) 11:51 (6) 16:35 (4) 19:19 (4) 23:45 (3) 27:57 (3)                                             29:16 (3)
4 Sören Andersson Centrum OK 29:38 05:09 (1) 05:00 (3) 05:10 (4) 02:31 (2) 04:26 (1) 06:15 (14)                                             01:07 (3)
        05:09 (1) 10:09 (1) 15:19 (2) 17:50 (2) 22:16 (1) 28:31 (4)                                             29:38 (4)
5 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 37:16 07:40 (20) 05:35 (5) 07:10 (13) 03:43 (17) 05:50 (6) 05:30 (5)                                             01:48 (27)
        07:40 (20) 13:15 (7) 20:25 (9) 24:08 (9) 29:58 (6) 35:28 (5)                                             37:16 (5)
6 Martin Eriksson OK Södertörn 38:28 07:24 (14) 06:03 (8) 06:50 (11) 03:45 (18) 06:19 (10) 06:29 (24)                                             01:38 (18)
        07:24 (14) 13:27 (10) 20:17 (8) 24:02 (7) 30:21 (8) 36:50 (6)                                             38:28 (6)
7 Lars Vestergård Östra Almby FK 39:09 06:22 (6) 04:55 (2) 05:42 (5) 02:53 (6) 09:26 (36) 08:36 (44)                                             01:15 (6)
        06:22 (6) 11:17 (4) 16:59 (6) 19:52 (5) 29:18 (5) 37:54 (8)                                             39:09 (7)
8 Jan-Olof Malm Sigtuna OK 39:11 07:34 (17) 06:31 (12) 07:19 (17) 03:35 (15) 06:12 (9) 06:04 (12)                                             01:56 (34)
        07:34 (17) 14:05 (13) 21:24 (12) 24:59 (11) 31:11 (9) 37:15 (7)                                             39:11 (8)
9 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 39:30 07:13 (11) 06:31 (12) 07:15 (14) 03:30 (14) 06:42 (15) 06:48 (30)                                             01:31 (13)
        07:13 (11) 13:44 (11) 20:59 (10) 24:29 (10) 31:11 (9) 37:59 (9)                                             39:30 (9)
10 Anki Landarv Klubblös 39:44 07:57 (23) 06:39 (18) 06:55 (12) 03:55 (22) 07:23 (18) 05:18 (4)                                             01:37 (17)
        07:57 (23) 14:36 (18) 21:31 (13) 25:26 (12) 32:49 (13) 38:07 (10)                                             39:44 (10)
11 Rolf Andersson Rimbo SOK 39:55 07:42 (21) 06:36 (15) 09:17 (35) 02:53 (6) 06:10 (8) 05:53 (9)                                             01:24 (9)
        07:42 (21) 14:18 (15) 23:35 (20) 26:28 (15) 32:38 (11) 38:31 (11)                                             39:55 (11)
12 Mats Lundblad Täby OK 40:43 06:58 (7) 09:35 (47) 06:46 (10) 03:28 (13) 05:56 (7) 06:20 (17)                                             01:40 (20)
        06:58 (7) 16:33 (32) 23:19 (18) 26:47 (17) 32:43 (12) 39:03 (12)                                             40:43 (12)
13 Christer Andersson ATG 41:01 07:03 (9) 08:04 (33) 05:55 (8) 03:02 (9) 10:01 (39) 05:47 (8)                                             01:09 (5)
        07:03 (9) 15:07 (22) 21:02 (11) 24:04 (8) 34:05 (15) 39:52 (13)                                             41:01 (13)
14 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 42:06 07:39 (19) 05:42 (6) 06:13 (9) 04:10 (25) 11:14 (42) 05:39 (6)                                             01:29 (11)
        07:39 (19) 13:21 (9) 19:34 (7) 23:44 (6) 34:58 (18) 40:37 (15)                                             42:06 (14)
15 Ronny Hedlund OK Södertörn 42:22 08:20 (24) 07:06 (25) 08:08 (23) 03:54 (21) 06:44 (16) 06:20 (17)                                             01:50 (30)
        08:20 (24) 15:26 (24) 23:34 (19) 27:28 (20) 34:12 (16) 40:32 (14)                                             42:22 (15)
16 Ingrid Wahlborn Centrum OK 42:57 07:00 (8) 06:15 (10) 08:16 (26) 05:40 (40) 07:50 (24) 06:21 (19)                                             01:35 (16)
        07:00 (8) 13:15 (7) 21:31 (13) 27:11 (19) 35:01 (19) 41:22 (17)                                             42:57 (16)
17 Kristina Wåhlin Västerås SOK 43:30 08:47 (29) 07:01 (24) 08:11 (25) 04:37 (30) 06:40 (13) 06:03 (11)                                             02:11 (40)
        08:47 (29) 15:48 (26) 23:59 (23) 28:36 (24) 35:16 (20) 41:19 (16)                                             43:30 (17)
18 Kurt Zander Västerås SOK 44:04 08:40 (28) 07:20 (27) 07:36 (18) 04:39 (31) 07:34 (21) 06:28 (23)                                             01:47 (25)
        08:40 (28) 16:00 (28) 23:36 (21) 28:15 (23) 35:49 (22) 42:17 (19)                                             44:04 (18)
19 Mats Törngren OK Linné 44:07 07:50 (22) 06:39 (18) 07:43 (19) 04:16 (26) 09:04 (35) 07:01 (36)                                             01:34 (15)
        07:50 (22) 14:29 (17) 22:12 (17) 26:28 (15) 35:32 (21) 42:33 (21)                                             44:07 (19)
20 Börje Pahlén Söders-Tyresö 44:12 07:32 (15) 08:36 (38) 08:08 (23) 03:14 (10) 07:24 (19) 07:06 (37)                                             02:12 (42)
        07:32 (15) 16:08 (31) 24:16 (24) 27:30 (22) 34:54 (17) 42:00 (18)                                             44:12 (20)
21 Bengt Friberg Järfälla 44:16 08:52 (31) 07:51 (31) 08:17 (27) 04:41 (32) 06:49 (17) 05:58 (10)                                             01:48 (27)
        08:52 (31) 16:43 (34) 25:00 (29) 29:41 (28) 36:30 (24) 42:28 (20)                                             44:16 (21)
22 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 45:25 08:51 (30) 07:51 (31) 09:01 (33) 04:05 (24) 06:41 (14) 06:58 (35)                                             01:58 (36)
        08:51 (30) 16:42 (33) 25:43 (32) 29:48 (29) 36:29 (23) 43:27 (22)                                             45:25 (22)
23 Jan Larsson Tullinge SK 45:37 09:58 (40) 06:50 (22) 08:19 (28) 04:18 (28) 07:27 (20) 06:43 (28)                                             02:02 (38)
        09:58 (40) 16:48 (35) 25:07 (30) 29:25 (26) 36:52 (25) 43:35 (23)                                             45:37 (23)
24 Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK 45:54 07:22 (12) 07:20 (27) 07:16 (15) 04:20 (29) 07:45 (23) 10:53 (49)                                             00:58 (1)
        07:22 (12) 14:42 (20) 21:58 (16) 26:18 (14) 34:03 (14) 44:56 (26)                                             45:54 (24)
25 Inger Pahlén Söders-Tyresö 46:47 10:03 (41) 08:30 (36) 08:27 (29) 03:37 (16) 07:34 (21) 06:47 (29)                                             01:49 (29)
        10:03 (41) 18:33 (41) 27:00 (34) 30:37 (30) 38:11 (29) 44:58 (27)                                             46:47 (25)
26 Gunlög Petersson Järfälla OK 47:06 08:52 (31) 07:11 (26) 08:55 (32) 04:42 (34) 08:18 (30) 06:57 (34)                                             02:11 (40)
        08:52 (31) 16:03 (29) 24:58 (28) 29:40 (27) 37:58 (27) 44:55 (25)                                             47:06 (26)
27 Garry Pettersson Stockholms OK 47:24 09:04 (35) 06:46 (20) 08:02 (20) 03:00 (8) 11:18 (44) 06:05 (13)                                             03:09 (51)
        09:04 (35) 15:50 (27) 23:52 (22) 26:52 (18) 38:10 (28) 44:15 (24)                                             47:24 (27)
28 Sören Eriksson Länna IF 48:35 07:38 (18) 06:37 (16) 10:26 (41) 09:03 (50) 06:33 (12) 06:17 (16)                                             02:01 (37)
        07:38 (18) 14:15 (14) 24:41 (26) 33:44 (37) 40:17 (31) 46:34 (29)                                             48:35 (28)
29 Jan-Erik Holm Vallsta SK 48:46 09:29 (36) 08:07 (34) 08:06 (22) 05:04 (37) 08:02 (27) 07:21 (38)                                             02:37 (47)
        09:29 (36) 17:36 (36) 25:42 (31) 30:46 (31) 38:48 (30) 46:09 (28)                                             48:46 (29)
30 Per Arnesson Skarpnäcks OL 49:07 08:20 (24) 06:19 (11) 14:18 (48) 04:44 (36) 08:14 (29) 05:42 (7)                                             01:30 (12)
        08:20 (24) 14:39 (19) 28:57 (40) 33:41 (36) 41:55 (36) 47:37 (32)                                             49:07 (30)
31 Åke Linderoth Sundbybergs IK 49:10 09:54 (39) 09:14 (44) 09:01 (33) 04:17 (27) 07:56 (26) 06:52 (33)                                             01:56 (34)
        09:54 (39) 19:08 (43) 28:09 (38) 32:26 (35) 40:22 (32) 47:14 (30)                                             49:10 (31)
32 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 49:11 07:32 (15) 06:48 (21) 07:16 (15) 07:39 (46) 08:34 (31) 09:44 (46)                                             01:38 (18)
        07:32 (15) 14:20 (16) 21:36 (15) 29:15 (25) 37:49 (26) 47:33 (31)                                             49:11 (32)
33 Evert Sandahl Täby OK 49:58 08:29 (26) 07:35 (30) 08:33 (30) 02:51 (5) 13:54 (50) 06:51 (31)                                             01:45 (22)
        08:29 (26) 16:04 (30) 24:37 (25) 27:28 (20) 41:22 (35) 48:13 (34)                                             49:58 (33)
34 Ann-Marie Grankvist Väsby OK 50:03 10:04 (42) 08:57 (42) 08:49 (31) 03:45 (18) 09:00 (34) 07:35 (39)                                             01:53 (32)
        10:04 (42) 19:01 (42) 27:50 (36) 31:35 (33) 40:35 (34) 48:10 (33)                                             50:03 (34)
35 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 50:46 08:36 (27) 06:38 (17) 17:33 (52) 03:26 (12) 06:26 (11) 06:22 (20)                                             01:45 (22)
        08:36 (27) 15:14 (23) 32:47 (45) 36:13 (40) 42:39 (38) 49:01 (35)                                             50:46 (35)
36 Rune Carlsson Sundbybergs IK 51:08 05:43 (4) 05:25 (4) 05:49 (6) 08:31 (48) 04:48 (3) 19:35 (53)                                             01:17 (7)
        05:43 (4) 11:08 (3) 16:57 (5) 25:28 (13) 30:16 (7) 49:51 (37)                                             51:08 (36)
37 Hans Holmberg Vallentuna-Össeby OL 51:46 09:44 (38) 08:39 (39) 09:39 (38) 03:48 (20) 08:40 (32) 08:31 (43)                                             02:45 (48)
        09:44 (38) 18:23 (38) 28:02 (37) 31:50 (34) 40:30 (33) 49:01 (35)                                             51:46 (37)
38 Anki Holmberg Järla Orientering 51:49 09:02 (34) 09:27 (45) 10:05 (40) 06:55 (44) 08:11 (28) 06:23 (21)                                             01:46 (24)
        09:02 (34) 18:29 (39) 28:34 (39) 35:29 (39) 43:40 (39) 50:03 (38)                                             51:49 (38)
39 Stefan Palm OK Roslagen 53:33 14:05 (51) 09:02 (43) 05:53 (7) 08:17 (47) 07:54 (25) 06:38 (26)                                             01:44 (21)
        14:05 (51) 23:07 (49) 29:00 (42) 37:17 (41) 45:11 (40) 51:49 (39)                                             53:33 (39)
40 Lennart Lagerström Gustavsbergs OK 54:18 09:34 (37) 08:33 (37) 09:35 (37) 03:22 (11) 11:16 (43) 09:31 (45)                                             02:27 (46)
        09:34 (37) 18:07 (37) 27:42 (35) 31:04 (32) 42:20 (37) 51:51 (40)                                             54:18 (40)
41 Eva von Heijne Sigtuna OK 57:05 07:11 (10) 06:52 (23) 12:34 (45) 12:23 (53) 09:54 (38) 06:16 (15)                                             01:55 (33)
        07:11 (10) 14:03 (12) 26:37 (33) 39:00 (42) 48:54 (42) 55:10 (41)                                             57:05 (41)
42 Kenneth Berglund Hellas Orientering 59:37 10:15 (43) 08:16 (35) 16:10 (51) 05:17 (38) 08:52 (33) 08:22 (42)                                             02:25 (45)
        10:15 (43) 18:31 (40) 34:41 (47) 39:58 (45) 48:50 (41) 57:12 (42)                                             59:37 (42)
43 Ulla Karnebäck Attunda OK 60:06 07:22 (12) 07:25 (29) 14:56 (50) 04:41 (32) 17:23 (53) 06:51 (31)                                             01:28 (10)
        07:22 (12) 14:47 (21) 29:43 (43) 34:24 (38) 51:47 (45) 58:38 (44)                                             60:06 (43)
44 Anita Lindbohm Skarpnäcks OL 60:40 13:13 (49) 08:53 (41) 13:19 (46) 05:17 (38) 09:32 (37) 08:19 (41)                                             02:07 (39)
        13:13 (49) 22:06 (46) 35:25 (48) 40:42 (46)