Sträcktider Luffarligan segeltorp                                                  
  2021-09-29 Svarta tider är sträcktider                                                
    Blå tider är från start                                                      
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                  
                                                           
Plac Bana A - 5,7 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   Mål  
1 Johan Bernhard Snättringe SK 47:13 04:16 (1) 02:11 (1) 04:20 (4) 05:28 (1) 02:37 (1) 06:56 (1) 01:54 (1) 04:49 (1) 03:04 (1) 02:59 (1) 03:28 (1) 03:25 (1) 01:46 (3)
        04:16 (1) 06:27 (1) 10:47 (1) 16:15 (1) 18:52 (1) 25:48 (1) 27:42 (1) 32:31 (1) 35:35 (1) 38:34 (1) 42:02 (1) 45:27 (1) 47:13 (1)
2 Niklas Wansölin OK Ravinen 60:38 05:48 (3) 03:01 (2) 04:11 (2) 06:58 (2) 02:49 (3) 09:14 (4) 03:31 (6) 07:23 (2) 03:17 (2) 04:53 (5) 03:47 (2) 04:07 (2) 01:39 (1)
        05:48 (3) 08:49 (3) 13:00 (3) 19:58 (2) 22:47 (2) 32:01 (2) 35:32 (3) 42:55 (2) 46:12 (2) 51:05 (2) 54:52 (2) 58:59 (2) 60:38 (2)
3 Torbjörn Thorsén Skogsluffarnas OK 67:43 04:44 (2) 03:04 (3) 04:06 (1) 08:28 (6) 04:13 (5) 07:59 (2) 02:03 (2) 15:24 (6) 03:26 (3) 03:23 (2) 04:13 (3) 04:25 (3) 02:15 (5)
        04:44 (2) 07:48 (2) 11:54 (2) 20:22 (3) 24:35 (3) 32:34 (3) 34:37 (2) 50:01 (3) 53:27 (3) 56:50 (3) 61:03 (3) 65:28 (3) 67:43 (3)
4 Göran Hillgren OK Södertörn 73:05 08:48 (6) 03:42 (5) 06:41 (6) 07:22 (4) 03:34 (4) 10:42 (5) 02:57 (5) 08:29 (3) 03:45 (5) 04:20 (3) 05:13 (4) 05:44 (5) 01:48 (4)
        08:48 (6) 12:30 (6) 19:11 (6) 26:33 (5) 30:07 (6) 40:49 (5) 43:46 (5) 52:15 (4) 56:00 (4) 60:20 (4) 65:33 (4) 71:17 (4) 73:05 (4)
5 Paul Norén OK Södertörn 76:12 06:30 (4) 03:35 (4) 05:50 (5) 08:17 (5) 05:40 (7) 11:33 (7) 04:06 (7) 08:45 (4) 03:29 (4) 05:48 (6) 05:27 (5) 05:31 (4) 01:41 (2)
        06:30 (4) 10:05 (4) 15:55 (4) 24:12 (4) 29:52 (4) 41:25 (6) 45:31 (6) 54:16 (5) 57:45 (5) 63:33 (5) 69:00 (5) 74:31 (5) 76:12 (5)
6 Erik Lybeck   88:02 06:37 (5) 05:34 (8) 08:11 (7) 06:58 (2) 02:43 (2) 08:36 (3) 02:06 (3) 17:45 (7) 05:53 (8) 04:27 (4) 09:10 (7) 06:07 (6) 03:55 (6)
        06:37 (5) 12:11 (5) 20:22 (7) 27:20 (6) 30:03 (5) 38:39 (4) 40:45 (4) 58:30 (6) 64:23 (6) 68:50 (6) 78:00 (6) 84:07 (6) 88:02 (6)
7 Mikael Engver OK Älvsjö Örby 104:36 08:57 (7) 04:00 (6) 04:18 (3) 10:11 (8) 08:04 (8) 10:58 (6) 02:52 (4) 22:40 (8) 05:48 (7) 07:00 (7) 05:41 (6) 09:35 (8) 04:32 (7)
        08:57 (7) 12:57 (7) 17:15 (5) 27:26 (7) 35:30 (7) 46:28 (7) 49:20 (7) 72:00 (7) 77:48 (7) 84:48 (7) 90:29 (7) 100:04 (7) 104:36 (7)
8 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 113:43 11:13 (8) 05:28 (7) 09:46 (8) 10:00 (7) 04:18 (6) 15:40 (8) 04:09 (8) 11:59 (5) 05:32 (6) 08:04 (8) 10:00 (8) 08:56 (7) 08:38 (8)
        11:13 (8) 16:41 (8) 26:27 (8) 36:27 (8) 40:45 (8) 56:25 (8) 60:34 (8) 72:33 (8) 78:05 (8) 86:09 (8) 96:09 (8) 105:05 (8) 113:43 (8)
- Sven-Anders Olsson Attunda OK 78:49 14:09   04:47   07:38   07:42   06:37   19:06   05:57                       12:53  
        14:09   18:56   26:34   34:16   40:53   59:59   65:56                       78:49  
                                                           
                                                           
Plac Bana B - 4,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9               Mål  
1 Jonas Holmgren Gustavsbergs OK 38:48 05:03 (1) 02:50 (1) 03:48 (1) 05:36 (1) 02:35 (4) 07:48 (1) 03:41 (1) 02:13 (1) 03:58 (2)             01:16 (1)
        05:03 (1) 07:53 (1) 11:41 (1) 17:17 (1) 19:52 (1) 27:40 (1) 31:21 (1) 33:34 (1) 37:32 (1)             38:48 (1)
2 P-O Ivarsson Haninge SOK 44:55 05:37 (2) 03:08 (4) 05:17 (11) 05:58 (2) 03:23 (13) 08:22 (2) 03:54 (2) 02:36 (4) 05:21 (17)             01:19 (2)
        05:37 (2) 08:45 (2) 14:02 (3) 20:00 (3) 23:23 (3) 31:45 (2) 35:39 (2) 38:15 (2) 43:36 (2)             44:55 (2)
3 Thomas Karlsson Centrum OK 46:03 06:03 (5) 03:11 (6) 04:24 (3) 05:59 (3) 02:22 (1) 10:56 (16) 04:19 (3) 03:13 (12) 04:11 (3)             01:25 (3)
        06:03 (5) 09:14 (3) 13:38 (2) 19:37 (2) 21:59 (2) 32:55 (3) 37:14 (3) 40:27 (3) 44:38 (3)             46:03 (3)
4 Nadia Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 47:47 07:27 (19) 03:09 (5) 04:19 (2) 06:04 (4) 03:15 (10) 09:38 (6) 04:47 (7) 02:44 (6) 03:50 (1)             02:34 (28)
        07:27 (19) 10:36 (12) 14:55 (7) 20:59 (4) 24:14 (4) 33:52 (5) 38:39 (4) 41:23 (4) 45:13 (4)             47:47 (4)
5 Mikael Sungqvist Tullinge SK 48:49 06:25 (7) 03:14 (7) 04:47 (6) 07:19 (7) 02:45 (7) 10:48 (13) 04:51 (9) 02:33 (3) 04:32 (5)             01:35 (6)
        06:25 (7) 09:39 (6) 14:26 (5) 21:45 (6) 24:30 (6) 35:18 (7) 40:09 (7) 42:42 (6) 47:14 (5)             48:49 (5)
6 Tommy  Holmer Väsby 49:09 06:25 (7) 03:04 (3) 05:18 (12) 07:25 (9) 02:22 (1) 09:29 (4) 04:47 (7) 03:13 (12) 05:11 (15)             01:55 (9)
        06:25 (7) 09:29 (4) 14:47 (6) 22:12 (7) 24:34 (7) 34:03 (6) 38:50 (5) 42:03 (5) 47:14 (5)             49:09 (6)
7 Jeanette Larsson Fredrikshovs IF 49:42 06:41 (10) 03:20 (8) 05:05 (9) 07:09 (5) 03:21 (12) 09:43 (7) 05:04 (12) 02:36 (4) 04:54 (10)             01:49 (7)
        06:41 (10) 10:01 (9) 15:06 (8) 22:15 (8) 25:36 (8) 35:19 (8) 40:23 (8) 42:59 (8) 47:53 (7)             49:42 (7)
8 Leif Åkerblom OK Österåker 50:27 06:22 (6) 03:25 (9) 04:25 (4) 07:19 (7) 02:48 (8) 09:22 (3) 06:00 (23) 03:14 (14) 05:59 (21)             01:33 (5)
        06:22 (6) 09:47 (7) 14:12 (4) 21:31 (5) 24:19 (5) 33:41 (4) 39:41 (6) 42:55 (7) 48:54 (8)             50:27 (8)
9 Gunnar Svanberg Järfälla OK 51:48 06:45 (12) 03:34 (12) 06:05 (21) 07:34 (12) 03:16 (11) 10:19 (9) 04:31 (5) 02:45 (7) 04:27 (4)             02:32 (26)
        06:45 (12) 10:19 (11) 16:24 (15) 23:58 (13) 27:14 (12) 37:33 (11) 42:04 (10) 44:49 (10) 49:16 (9)             51:48 (9)
10 Pia Webb Cambridge Sports Union 54:12 06:41 (10) 03:27 (10) 05:19 (13) 08:03 (17) 03:36 (15) 10:46 (12) 06:13 (24) 03:01 (11) 04:35 (6)             02:31 (25)
        06:41 (10) 10:08 (10) 15:27 (10) 23:30 (10) 27:06 (11) 37:52 (12) 44:05 (11) 47:06 (12) 51:41 (10)             54:12 (10)
11 Lars Hörnström Centrum OK 54:20 06:48 (13) 03:54 (20) 04:40 (5) 07:17 (6) 03:40 (16) 10:55 (15) 07:20 (27) 02:25 (2) 04:57 (11)             02:24 (24)
        06:48 (13) 10:42 (14) 15:22 (9) 22:39 (9) 26:19 (9) 37:14 (10) 44:34 (13) 46:59 (11) 51:56 (11)             54:20 (11)
12 Anna-Karin Sundqvist Tullinge SK 54:57 07:14 (16) 03:44 (15) 05:50 (17) 07:35 (14) 05:26 (27) 09:53 (8) 04:45 (6) 03:33 (17) 04:43 (8)             02:14 (17)
        07:14 (16) 10:58 (17) 16:48 (16) 24:23 (14) 29:49 (17) 39:42 (14) 44:27 (12) 48:00 (13) 52:43 (12)             54:57 (12)
13 Jan Eskilsson Haninge SOK 55:01 06:02 (4) 03:29 (11) 11:27 (33) 07:40 (15) 02:27 (3) 10:21 (10) 04:29 (4) 02:50 (10) 04:45 (9)             01:31 (4)
        06:02 (4) 09:31 (5) 20:58 (28) 28:38 (24) 31:05 (19) 41:26 (18) 45:55 (15) 48:45 (15) 53:30 (14)             55:01 (13)
14 Anders Larsson Skarpnäcks OL 55:12 06:58 (15) 03:58 (21) 05:59 (19) 08:10 (20) 03:07 (9) 10:59 (17) 05:39 (19) 03:16 (15) 05:09 (14)             01:57 (10)
        06:58 (15) 10:56 (16) 16:55 (17) 25:05 (17) 28:12 (15) 39:11 (13) 44:50 (14) 48:06 (14) 53:15 (13)             55:12 (14)
15 Christer Hördell Söders-Tyresö 57:03 07:19 (17) 03:47 (16) 05:02 (7) 07:28 (10) 02:44 (6) 09:32 (5) 05:35 (17) 02:47 (8) 09:34 (34)             03:15 (30)
        07:19 (17) 11:06 (19) 16:08 (14) 23:36 (11) 26:20 (10) 35:52 (9) 41:27 (9) 44:14 (9) 53:48 (15)             57:03 (15)
16 Hans-Christian Höie Skogsluffarnas OK 57:10 07:58 (22) 04:08 (26) 06:08 (23) 08:26 (22) 03:49 (18) 10:25 (11) 06:21 (25) 02:49 (9) 05:06 (12)             02:00 (11)
        07:58 (22) 12:06 (23) 18:14 (20) 26:40 (18) 30:29 (18) 40:54 (16) 47:15 (18) 50:04 (16) 55:10 (16)             57:10 (16)
17 Maria Cole Väsby OK 57:37 08:00 (23) 03:52 (19) 05:25 (15) 07:34 (12) 03:29 (14) 12:55 (25) 05:02 (11) 04:02 (22) 05:13 (16)             02:05 (12)
        08:00 (23) 11:52 (22) 17:17 (19) 24:51 (16) 28:20 (16) 41:15 (17) 46:17 (16) 50:19 (17) 55:32 (17)             57:37 (17)
18 Lennart Hävrén Tullinge SK 59:59 06:54 (14) 03:49 (18) 05:04 (8) 08:03 (17) 04:05 (20) 12:38 (24) 06:36 (26) 03:54 (20) 05:39 (19)             03:17 (31)
        06:54 (14) 10:43 (15) 15:47 (11) 23:50 (12) 27:55 (14) 40:33 (15) 47:09 (17) 51:03 (18) 56:42 (18)             59:59 (18)
19 Anders Karlsson Tullinge SK 60:29 07:29 (21) 04:08 (26) 07:10 (28) 08:53 (27) 03:44 (17) 12:29 (22) 05:20 (14) 03:58 (21) 05:06 (12)             02:12 (14)
        07:29 (21) 11:37 (21) 18:47 (21) 27:40 (21) 31:24 (21) 43:53 (19) 49:13 (19) 53:11 (19) 58:17 (19)             60:29 (19)
20 Leif Mörkfors Järfälla OK 63:08 07:27 (19) 03:35 (13) 06:07 (22) 09:42 (31) 04:19 (22) 13:08 (26) 04:56 (10) 05:13 (27) 06:28 (23)             02:13 (15)
        07:27 (19) 11:02 (18) 17:09 (18) 26:51 (19) 31:10 (20) 44:18 (20) 49:14 (20) 54:27 (20) 60:55 (20)             63:08 (20)
21 Gunnar Ehn Tullinge SK 65:56 08:26 (24) 03:48 (17) 07:20 (29) 07:32 (11) 07:19 (30) 12:36 (23) 05:07 (13) 03:17 (16) 06:46 (25)             03:45 (32)
        08:26 (24) 12:14 (24) 19:34 (22) 27:06 (20) 34:25 (23) 47:01 (22) 52:08 (22) 55:25 (21) 62:11 (21)             65:56 (21)
22 Britt-Marie Hellgren OK Älvsjö-Örby 67:59 08:28 (25) 04:55 (33) 06:37 (25) 09:16 (29) 04:23 (24) 12:11 (21) 05:35 (17) 05:45 (30) 06:16 (22)             04:33 (36)
        08:28 (25) 13:23 (27) 20:00 (25) 29:16 (26) 33:39 (22) 45:50 (21) 51:25 (21) 57:10 (22) 63:26 (22)             67:59 (22)
23 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 71:05 09:26 (30) 04:29 (30) 05:59 (19) 08:31 (24) 09:13 (33) 11:53 (19) 08:47 (33) 03:37 (18) 06:54 (26)             02:16 (19)
        09:26 (30) 13:55 (28) 19:54 (23) 28:25 (23) 37:38 (26) 49:31 (23) 58:18 (25) 61:55 (24) 68:49 (23)             71:05 (23)
24 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 71:49 06:30 (9) 04:06 (25) 05:22 (14) 08:47 (25) 02:40 (5) 24:40 (37) 05:23 (16) 04:08 (24) 07:52 (29)             02:21 (22)
        06:30 (9) 10:36 (12) 15:58 (13) 24:45 (15) 27:25 (13) 52:05 (27) 57:28 (23) 61:36 (23) 69:28 (24)             71:49 (24)
25 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 72:25 08:30 (26) 05:28 (35) 07:03 (27) 11:11 (34) 04:48 (25) 15:16 (34) 05:59 (22) 06:18 (32) 05:37 (18)             02:15 (18)
        08:30 (26) 13:58 (29) 21:01 (29) 32:12 (30) 37:00 (25) 52:16 (28) 58:15 (24) 64:33 (27) 70:10 (26)             72:25 (25)
26 Lena Jansson Järla Orientering 72:29 07:22 (18) 04:14 (28) 16:07 (35) 07:59 (16) 04:08 (21) 11:28 (18) 07:48 (28) 03:53 (19) 06:58 (27)             02:32 (26)
        07:22 (18) 11:36 (20) 27:43 (34) 35:42 (32) 39:50 (28) 51:18 (25) 59:06 (26) 62:59 (25) 69:57 (25)             72:29 (26)
27 Johan Heinesson Huddinge Brandkår 72:59 05:52 (3) 04:01 (22) 05:54 (18) 20:52 (36) 04:03 (19) 10:53 (14) 08:07 (30) 04:30 (25) 06:31 (24)             02:16 (19)
        05:52 (3) 09:53 (8) 15:47 (11) 36:39 (33) 40:42 (29) 51:35 (26) 59:42 (27) 64:12 (26) 70:43 (27)             72:59 (27)
28 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 74:22 10:48 (32) 04:32 (31) 07:25 (30) 08:59 (28) 09:53 (35) 14:02 (30) 05:44 (20) 04:59 (26) 05:52 (20)             02:08 (13)
        10:48 (32) 15:20 (33) 22:45 (31) 31:44 (27) 41:37 (30) 55:39 (30) 61:23 (28) 66:22 (28) 72:14 (28)             74:22 (28)
29 Peter Olsson Täby OK 78:21 09:00 (28) 04:03 (23) 09:21 (31) 09:34 (30) 07:25 (31) 15:29 (35) 09:48 (34) 04:03 (23) 07:45 (28)             01:53 (8)
        09:00 (28) 13:03 (25) 22:24 (30) 31:58 (28) 39:23 (27) 54:52 (29) 64:40 (31) 68:43 (30) 76:28 (31)             78:21 (29)
30 Lotta Valentin Gustavsbergs OK 78:37 11:49 (34) 03:02 (2) 05:08 (10) 08:07 (19) 14:14 (37) 14:01 (29) 05:22 (15) 06:35 (33) 08:06 (30)             02:13 (15)
        11:49 (34) 14:51 (32) 19:59 (24) 28:06 (22) 42:20 (31) 56:21 (31) 61:43 (29) 68:18 (29) 76:24 (29)             78:37 (30)
31 Per Molin Södertälje-Nykvarn OF 78:47 15:34 (36) 03:40 (14) 06:18 (24) 08:27 (23) 09:45 (34) 13:58 (28) 07:56 (29) 06:10 (31) 04:38 (7)             02:21 (22)
        15:34 (36) 19:14 (36) 25:32 (32) 33:59 (31) 43:44 (32) 57:42 (32) 65:38 (32) 71:48 (32) 76:26 (30)             78:47 (31)
32 Kjell Bengtsson Falkenbergs OK 79:59 10:01 (31) 04:16 (29) 05:49 (16) 08:47 (25) 07:42 (32) 14:29 (31) 12:43 (36) 05:43 (29) 08:11 (31)             02:18 (21)
        10:01 (31) 14:17 (31) 20:06 (26) 28:53 (25) 36:35 (24) 51:04 (24) 63:47 (30) 69:30 (31) 77:41 (32)             79:59 (32)
33 Adam Fakori Huddinge brandkår 88:11 11:07 (33) 06:13 (37) 16:17 (36) 10:25 (32) 04:21 (23) 13:25 (27) 08:39 (32) 05:23 (28) 08:22 (32)             03:59 (34)
        11:07 (33) 17:20 (34) 33:37 (36) 44:02 (35) 48:23 (34) 61:48 (34) 70:27 (34) 75:50 (33) 84:12 (33)             88:11 (33)
34 Hans Sylvan Järfälla 88:55 09:03 (29) 05:10 (34) 06:42 (26) 11:09 (33) 12:58 (36) 14:33 (32) 08:35 (31) 09:21 (34) 08:41 (33)             02:43 (29)
        09:03 (29) 14:13 (30) 20:55 (27) 32:04 (29) 45:02 (33) 59:35 (33) 68:10 (33) 77:31 (34) 86:12 (34)             88:55 (34)
35 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 107:27 12:09 (35) 06:06 (36) 09:22 (32) 15:24 (35) 06:08 (29) 18:12 (36) 12:22 (35) 14:10 (37) 09:47 (35)             03:47 (33)
        12:09 (35) 18:15 (35) 27:37 (33) 43:01 (34) 49:09 (35) 67:21 (36) 79:43 (35) 93:53 (36) 103:40 (35)             107:27 (35)
36 Olle Adrian Huddinge Brandkår 113:11 08:32 (27) 04:38 (32) 23:09 (37) 08:21 (21) 05:48 (28) 14:42 (33) 18:26 (37) 10:11 (35) 14:34 (36)             04:50 (37)
        08:32 (27) 13:10 (26) 36:19 (37) 44:40 (36) 50:28 (36) 65:10 (35) 83:36 (36) 93:47 (35) 108:21 (36)             113:11 (36)
37 Kenneth Näslund IFK Tumba SOK 126:09 16:51 (37) 04:04 (24) 11:49 (34) 36:04 (37) 05:05 (26) 12:03 (20) 05:56 (21) 11:04 (36) 18:52 (37)             04:21 (35)
        16:51 (37) 20:55 (37) 32:44 (35) 68:48 (37) 73:53 (37) 85:56 (37) 91:52 (37) 102:56 (37) 121:48 (37)             126:09 (37)
- Marie Malmborg Söders-Tyresö   06:33   04:00   04:49   07:07   16:50                                  
        06:33   10:33   15:22   22:29   39:19                               Ej tid  ----->  
- Matz Larsson Gustavsbergs OK   07:40   04:14   05:36   12:47   06:37                                  
        07:40   11:54   17:30   30:17   36:54                               Ej tid  ----->  
- Mia Hillerhag IFK Lidingö SOK   11:17   03:54   08:04   83:10                                      
        11:17   15:11   23:15   106:25                                   Ej tid  ----->  
- Harald Bauer IFK Lidingö SOK                                                      
                                                           
- Jonas Axelsson Huddinge Brandkår   18:40   07:01   46:53   12:48                                      
        18:40   25:41   72:34   85:22                                   Ej tid  ----->  
- Ingvar Svensson Almby IK 57:30 11:33   04:50   36:23                                       04:44  
        11:33   16:23   52:46                                       57:30  
- Ingemar Bengtsson Söders-Tyresö 64:23 06:20   03:30   21:39   04:53   12:06   05:16   04:44   04:43                   01:12  
        06:20   09:50   31:29   36:22   48:28   53:44   58:28   63:11                   64:23  
- Leo Larsson MIK 73:22 07:20   04:19   05:15   07:57   03:04   22:54   08:23                       14:10  
        07:20   11:39   16:54   24:51   27:55   50:49   59:12                       73:22  
- Aila Halttunen Haninge SOK 85:30 16:27   12:10   07:11   11:35   06:00                               32:07  
        16:27   28:37   35:48   47:23   53:23                               85:30  
- Åke Andreasson Gustavsbergs OK 103:10 12:20   05:06   08:03   11:10   13:31   16:33   06:03   04:54                   25:30  
        12:20   17:26   25:29   36:39   50:10   66:43   72:46   77:40                   103:10  
                                                           
                                                           
Plac Bana C - 3,7 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8                   Mål  
1 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 38:12 05:16 (16) 05:38 (2) 02:57 (7) 07:29 (3) 04:08 (4) 01:33 (1) 06:43 (3) 02:55 (1)                 01:33 (10)
        05:16 (16) 10:54 (6) 13:51 (8) 21:20 (4) 25:28 (4) 27:01 (3) 33:44 (1) 36:39 (1)                 38:12 (1)
2 Dan Klang Hellas Orientering 38:33 04:16 (2) 05:37 (1) 03:03 (10) 08:18 (12) 03:41 (1) 01:36 (2) 07:20 (7) 03:17 (8)                 01:25 (6)
        04:16 (2) 09:53 (1) 12:56 (1) 21:14 (3) 24:55 (2) 26:31 (1) 33:51 (2) 37:08 (2)                 38:33 (2)
3 Stina Andreasson Gustavsbergs OK 38:40 04:19 (3) 05:43 (4) 03:02 (9) 08:36 (20) 04:23 (6) 01:50 (10) 06:34 (1) 02:57 (2)                 01:16 (2)
        04:19 (3) 10:02 (2) 13:04 (2) 21:40 (6) 26:03 (6) 27:53 (6) 34:27 (4) 37:24 (3)                 38:40 (3)
4 Leif Tynong Tullinge SK 39:05 04:26 (4) 06:37 (16) 02:42 (3) 07:09 (2) 04:55 (17) 01:47 (5) 06:35 (2) 03:19 (11)                 01:35 (12)
        04:26 (4) 11:03 (8) 13:45 (6) 20:54 (2) 25:49 (5) 27:36 (5) 34:11 (3) 37:30 (4)                 39:05 (4)
5 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 39:30 04:48 (9) 06:19 (11) 02:36 (2) 07:02 (1) 03:51 (2) 02:14 (31) 07:52 (13) 03:25 (14)                 01:23 (5)
        04:48 (9) 11:07 (9) 13:43 (5) 20:45 (1) 24:36 (1) 26:50 (2) 34:42 (5) 38:07 (5)                 39:30 (5)
6 Hans-Ove Eriksson Nyköpings OK 39:43 04:57 (12) 06:00 (7) 02:50 (6) 07:33 (4) 03:57 (3) 02:11 (26) 07:29 (9) 03:17 (8)                 01:29 (9)
        04:57 (12) 10:57 (7) 13:47 (7) 21:20 (4) 25:17 (3) 27:28 (4) 34:57 (6) 38:14 (6)                 39:43 (6)
7 Lars Öhrman Stockholms OK 42:27 04:28 (5) 06:10 (9) 02:48 (5) 10:36 (33) 04:23 (6) 01:53 (15) 06:46 (4) 03:44 (25)                 01:39 (18)
        04:28 (5) 10:38 (4) 13:26 (3) 24:02 (13) 28:25 (11) 30:18 (10) 37:04 (7) 40:48 (7)                 42:27 (7)
8 Jan Lindgren OK Södertörn 42:30 04:45 (8) 07:03 (19) 04:59 (39) 07:34 (5) 04:50 (13) 01:47 (5) 06:47 (5) 03:09 (5)                 01:36 (15)
        04:45 (8) 11:48 (16) 16:47 (17) 24:21 (14) 29:11 (13) 30:58 (13) 37:45 (9) 40:54 (9)                 42:30 (8)
8 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 42:30 04:55 (10) 06:29 (12) 03:04 (11) 08:20 (14) 04:29 (9) 01:48 (8) 08:19 (17) 03:25 (14)                 01:41 (21)
        04:55 (10) 11:24 (11) 14:28 (11) 22:48 (8) 27:17 (8) 29:05 (7) 37:24 (8) 40:49 (8)                 42:30 (8)
10 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 42:41 05:20 (21) 06:50 (17) 03:08 (12) 07:47 (8) 04:34 (10) 01:48 (8) 08:43 (21) 03:10 (6)                 01:21 (4)
        05:20 (21) 12:10 (17) 15:18 (13) 23:05 (9) 27:39 (9) 29:27 (8) 38:10 (10) 41:20 (10)                 42:41 (10)
11 Anders Gärderud Enebybergs IF 44:10 04:56 (11) 06:32 (14) 03:34 (18) 08:25 (16) 04:47 (12) 02:13 (30) 07:44 (12) 03:54 (32)                 02:05 (43)
        04:56 (11) 11:28 (13) 15:02 (12) 23:27 (11) 28:14 (10) 30:27 (11) 38:11 (11) 42:05 (11)                 44:10 (11)
12 Tommy Lindberg Haninge SOK 44:38 05:44 (26) 05:40 (3) 02:58 (8) 11:12 (37) 05:03 (25) 01:51 (11) 07:42 (11) 03:13 (7)                 01:15 (1)
        05:44 (26) 11:24 (11) 14:22 (10) 25:34 (16) 30:37 (16) 32:28 (16) 40:10 (12) 43:23 (12)                 44:38 (12)
13 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 46:38 05:17 (19) 07:20 (20) 05:22 (49) 08:19 (13) 05:28 (31) 01:52 (14) 07:57 (14) 03:37 (17)                 01:26 (8)
        05:17 (19) 12:37 (18) 17:59 (25) 26:18 (21) 31:46 (21) 33:38 (19) 41:35 (15) 45:12 (13)                 46:38 (13)
14 Peter Karlberg Snättringe SK 46:58 04:14 (1) 05:59 (6) 03:22 (15) 08:35 (19) 04:55 (17) 02:36 (43) 10:44 (41) 05:08 (56)                 01:25 (6)
        04:14 (1) 10:13 (3) 13:35 (4) 22:10 (7) 27:05 (7) 29:41 (9) 40:25 (13) 45:33 (15)                 46:58 (14)
15 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 47:12 05:24 (22) 07:25 (21) 04:03 (25) 08:21 (15) 04:58 (21) 02:11 (26) 09:26 (27) 03:43 (23)                 01:41 (21)
        05:24 (22) 12:49 (20) 16:52 (18) 25:13 (15) 30:11 (15) 32:22 (15) 41:48 (16) 45:31 (14)                 47:12 (15)
16 Kjell Holmberg OK Södertörn 47:22 05:37 (24) 07:28 (24) 04:30 (29) 08:13 (10) 04:56 (20) 02:18 (34) 08:06 (15) 04:26 (41)                 01:48 (27)
        05:37 (24) 13:05 (21) 17:35 (21) 25:48 (17) 30:44 (17) 33:02 (17) 41:08 (14) 45:34 (16)                 47:22 (16)
17 Anders Sohlberg OK Södertörn 48:45 05:02 (13) 06:18 (10) 04:42 (34) 07:45 (7) 05:28 (31) 02:09 (23) 10:41 (40) 04:53 (51)                 01:47 (25)
        05:02 (13) 11:20 (10) 16:02 (15) 23:47 (12) 29:15 (14) 31:24 (14) 42:05 (17) 46:58 (18)                 48:45 (17)
18 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 48:49 05:08 (15) 06:31 (13) 03:57 (23) 11:45 (43) 05:07 (26) 01:55 (16) 08:37 (20) 03:44 (25)                 02:05 (43)
        05:08 (15) 11:39 (15) 15:36 (14) 27:21 (22) 32:28 (23) 34:23 (22) 43:00 (18) 46:44 (17)                 48:49 (18)
19 Kurt Andersson Enebybergs IF 48:51 05:44 (26) 07:52 (28) 04:39 (33) 10:47 (34) 05:13 (27) 02:11 (26) 07:22 (8) 03:23 (13)                 01:40 (19)
        05:44 (26) 13:36 (25) 18:15 (28) 29:02 (28) 34:15 (27) 36:26 (26) 43:48 (20) 47:11 (19)                 48:51 (19)
20 Per-Johan Vikfors OK Österåker 49:18 06:10 (31) 06:58 (18) 05:05 (44) 10:15 (28) 04:53 (15) 03:48 (64) 07:01 (6) 03:30 (16)                 01:38 (17)
        06:10 (31) 13:08 (23) 18:13 (27) 28:28 (25) 33:21 (25) 37:09 (28) 44:10 (21) 47:40 (20)                 49:18 (20)
21 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 49:37 05:31 (23) 09:10 (36) 04:36 (31) 08:10 (9) 04:52 (14) 02:10 (24) 09:18 (25) 04:13 (35)                 01:37 (16)
        05:31 (23) 14:41 (29) 19:17 (30) 27:27 (23) 32:19 (22) 34:29 (23) 43:47 (19) 48:00 (22)                 49:37 (21)
22 Pia-Lena Putkonen Tullinge SK 49:43 05:02 (13) 06:35 (15) 05:26 (52) 08:58 (22) 05:13 (27) 02:04 (20) 11:10 (47) 03:17 (8)                 01:58 (35)
        05:02 (13) 11:37 (14) 17:03 (19) 26:01 (19) 31:14 (19) 33:18 (18) 44:28 (22) 47:45 (21)                 49:43 (22)
23 Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK 50:11 05:16 (16) 07:51 (27) 04:33 (30) 08:25 (16) 05:01 (22) 02:39 (45) 11:07 (45) 03:44 (25)                 01:35 (12)
        05:16 (16) 13:07 (22) 17:40 (22) 26:05 (20) 31:06 (18) 33:45 (20) 44:52 (24) 48:36 (24)                 50:11 (23)
24 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 50:26 05:16 (16) 10:43 (52) 03:57 (23) 09:46 (25) 05:01 (22) 01:51 (11) 08:08 (16) 03:42 (21)                 02:02 (41)
        05:16 (16) 15:59 (34) 19:56 (33) 29:42 (29) 34:43 (28) 36:34 (27) 44:42 (23) 48:24 (23)                 50:26 (24)
25 Birgitta Thorsson Tullinge SK 50:58 08:48 (57) 07:53 (29) 03:18 (14) 09:00 (23) 04:55 (17) 01:46 (4) 10:14 (39) 03:22 (12)                 01:42 (24)
        08:48 (57) 16:41 (39) 19:59 (34) 28:59 (27) 33:54 (26) 35:40 (25) 45:54 (26) 49:16 (25)                 50:58 (25)
26 Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL 51:04 13:15 (64) 08:12 (31) 02:43 (4) 07:40 (6) 04:11 (5) 01:51 (12) 08:31 (19) 03:06 (4)                 01:35 (12)
        13:15 (64) 21:27 (56) 24:10 (46) 31:50 (34) 36:01 (31) 37:52 (29) 46:23 (29) 49:29 (26)                 51:04 (26)
27 Per Niring Skarpnäcks OL 51:21 10:46 (61) 05:49 (5) 03:10 (13) 08:30 (18) 04:45 (11) 01:37 (3) 11:28 (51) 03:43 (23)                 01:33 (10)
        10:46 (61) 16:35 (38) 19:45 (32) 28:15 (24) 33:00 (24) 34:37 (24) 46:05 (27) 49:48 (27)                 51:21 (27)
28 Ulf Bråsjö Järla Orientering 51:46 04:37 (6) 06:09 (8) 03:33 (17) 08:56 (21) 05:27 (30) 02:04 (20) 15:34 (66) 03:39 (19)                 01:47 (25)
        04:37 (6) 10:46 (5) 14:19 (9) 23:15 (10) 28:42 (12) 30:46 (12) 46:20 (28) 49:59 (28)                 51:46 (28)
29 Roland Pettersson Söders-Tyresö 52:51 05:19 (20) 07:27 (23) 03:32 (16) 09:39 (24) 05:30 (33) 02:28 (40) 11:20 (48) 05:36 (60)                 02:00 (36)
        05:19 (20) 12:46 (19) 16:18 (16) 25:57 (18) 31:27 (20) 33:55 (21) 45:15 (25) 50:51 (29)                 52:51 (29)
30 Bengt Kärrström Tullinge SK 53:19 05:58 (29) 09:14 (39) 03:43 (22) 09:57 (26) 06:54 (48) 02:31 (41) 09:23 (26) 03:38 (18)                 02:01 (37)
        05:58 (29) 15:12 (31) 18:55 (29) 28:52 (26) 35:46 (29) 38:17 (30) 47:40 (30) 51:18 (30)                 53:19 (30)
31 Nicklas Hermundstad Snättringe SK 54:20 04:37 (6) 10:30 (49) 02:35 (1) 16:37 (64) 06:04 (38) 01:57 (18) 07:39 (10) 03:03 (3)                 01:18 (3)
        04:37 (6) 15:07 (30) 17:42 (23) 34:19 (40) 40:23 (38) 42:20 (37) 49:59 (34) 53:02 (32)                 54:20 (31)
32 Roland Löwgren OK Södertörn 54:45 06:37 (37) 07:50 (26) 03:34 (18) 11:47 (44) 06:28 (44) 02:35 (42) 10:13 (38) 03:40 (20)                 02:01 (37)
        06:37 (37) 14:27 (27) 18:01 (26) 29:48 (30) 36:16 (32) 38:51 (32) 49:04 (32) 52:44 (31)                 54:45 (32)
33 Catrine Johnson Skogsluffarnas OK 55:26 09:47 (60) 07:25 (21) 04:36 (31) 10:15 (28) 05:19 (29) 02:11 (28) 08:51 (22) 05:00 (54)                 02:02 (40)
        09:47 (60) 17:12 (41) 21:48 (38) 32:03 (35) 37:22 (34) 39:33 (33) 48:24 (31) 53:24 (33)                 55:26 (33)
34 Siv Ekberg Söders-Tyresö 55:40 11:42 (63) 09:13 (38) 05:02 (40) 08:14 (11) 04:26 (8) 02:19 (36) 08:24 (18) 04:40 (46)                 01:40 (19)
        11:42 (63) 20:55 (55) 25:57 (53) 34:11 (38) 38:37 (36) 40:56 (36) 49:20 (33) 54:00 (34)                 55:40 (34)
35 Leif Jonsson Gustavsbergs OK 56:51 05:53 (28) 07:53 (29) 03:41 (21) 14:12 (56) 05:38 (34) 02:57 (51) 09:46 (31) 04:38 (45)                 02:13 (46)
        05:53 (28) 13:46 (26) 17:27 (20) 31:39 (33) 37:17 (33) 40:14 (35) 50:00 (35) 54:38 (35)                 56:51 (35)
36 Sven Setterqvist OK Södertörn 59:02 05:40 (25) 07:49 (25) 04:16 (27) 15:43 (60) 04:53 (15) 01:47 (5) 10:49 (42) 05:44 (62)                 02:21 (52)
        05:40 (25) 13:29 (24) 17:45 (24) 33:28 (36) 38:21 (35) 40:08 (34) 50:57 (36) 56:41 (36)                 59:02 (36)
37 Leif Lundquist Enebybergs IF 59:21 07:17 (46) 09:17 (41) 04:03 (25) 13:19 (50) 08:07 (58) 01:56 (17) 09:47 (32) 03:54 (32)                 01:41 (21)
        07:17 (46) 16:34 (37) 20:37 (36) 33:56 (37) 42:03 (43) 43:59 (42) 53:46 (40) 57:40 (39)                 59:21 (37)
38 Jan-Erik Jonsson IBM-Club Sweden 59:27 06:46 (41) 08:34 (33) 04:48 (36) 10:31 (31) 09:47 (66) 02:18 (34) 09:16 (24) 05:07 (55)                 02:20 (50)
        06:46 (41) 15:20 (32) 20:08 (35) 30:39 (32) 40:26 (39) 42:44 (38) 52:00 (37) 57:07 (37)                 59:27 (38)
39 Lars Englund Järla Orientering 59:53 08:26 (52) 09:49 (45) 05:14 (47) 11:17 (40) 05:01 (22) 03:02 (54) 10:53 (43) 04:15 (37)                 01:56 (33)
        08:26 (52) 18:15 (46) 23:29 (44) 34:46 (41) 39:47 (37) 42:49 (39) 53:42 (39) 57:57 (40)                 59:53 (39)
40 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 60:13 06:49 (43) 13:25 (62) 03:37 (20) 11:07 (36) 05:45 (36) 02:43 (46) 09:41 (29) 04:30 (42)                 02:36 (56)
        06:49 (43) 20:14 (54) 23:51 (45) 34:58 (43) 40:43 (40) 43:26 (40) 53:07 (38) 57:37 (38)                 60:13 (40)
41 John Östlund Sundbybergs IK 61:42 06:07 (30) 08:26 (32) 04:51 (37) 10:49 (35) 05:47 (37) 02:48 (47) 15:19 (64) 04:57 (53)                 02:38 (57)
        06:07 (30) 14:33 (28) 19:24 (31) 30:13 (31) 36:00 (30) 38:48 (31) 54:07 (41) 59:04 (41)                 61:42 (41)
42 Olle Arman Nyköpings OK 62:07 06:35 (36) 10:42 (51) 05:56 (60) 11:34 (41) 06:40 (46) 02:27 (37) 10:58 (44) 04:53 (51)                 02:22 (53)
        06:35 (36) 17:17 (42) 23:13 (43) 34:47 (42) 41:27 (41) 43:54 (41) 54:52 (42) 59:45 (42)                 62:07 (42)
43 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 62:50 08:12 (51) 09:11 (37) 05:39 (57) 13:31 (52) 06:05 (39) 02:57 (51) 09:48 (33) 04:47 (49)                 02:40 (58)
        08:12 (51) 17:23 (43) 23:02 (40) 36:33 (46) 42:38 (44) 45:35 (45) 55:23 (43) 60:10 (43)                 62:50 (43)
44 Olle Blomgren OK Södertörn 63:51 07:41 (47) 10:19 (47) 05:09 (46) 12:18 (45) 06:26 (43) 02:51 (49) 11:20 (48) 04:42 (47)                 03:05 (65)
        07:41 (47) 18:00 (45) 23:09 (41) 35:27 (44) 41:53 (42) 44:44 (43) 56:04 (45) 60:46 (44)                 63:51 (44)
45 Reijo Korhonen Hellas Orientering 65:08 06:21 (34) 09:17 (41) 10:55 (68) 10:05 (27) 06:21 (42) 03:38 (62) 09:14 (23) 06:05 (66)                 03:12 (67)
        06:21 (34) 15:38 (33) 26:33 (54) 36:38 (47) 42:59 (45) 46:37 (47) 55:51 (44) 61:56 (45)                 65:08 (45)
46 Ulla Gummeson Väsby OK 65:09 07:41 (47) 11:27 (55) 05:02 (40) 14:29 (57) 08:33 (60) 02:06 (22) 10:00 (35) 03:50 (30)                 02:01 (37)
        07:41 (47) 19:08 (50) 24:10 (46) 38:39 (52) 47:12 (51) 49:18 (50) 59:18 (48) 63:08 (46)                 65:09 (46)
47 Lilian Lagerström Gustavsbergs OK 66:42 07:48 (49) 11:43 (56) 05:22 (49) 12:59 (47) 09:54 (68) 02:16 (32) 09:45 (30) 04:35 (43)                 02:20 (50)
        07:48 (49) 19:31 (51) 24:53 (48) 37:52 (48) 47:46 (53) 50:02 (52) 59:47 (49) 64:22 (47)                 66:42 (47)
48 Stefan Pettersson Klubblös 66:57 08:37 (55) 09:15 (40) 05:18 (48) 15:06 (58) 06:46 (47) 04:01 (65) 10:01 (36) 05:42 (61)                 02:11 (45)
        08:37 (55) 17:52 (44) 23:10 (42) 38:16 (49) 45:02 (48) 49:03 (49) 59:04 (47) 64:46 (48)                 66:57 (48)
49 Sara Hektor Järla Orientering 67:52 06:20 (33) 09:39 (44) 05:04 (42) 13:08 (49) 09:24 (64) 02:38 (44) 14:11 (62) 04:43 (48)                 02:45 (61)
        06:20 (33) 15:59 (34) 21:03 (37) 34:11 (38) 43:35 (47) 46:13 (46) 60:24 (50) 65:07 (49)                 67:52 (49)
50 Ingrid Graneli Haninge SOK 68:59 08:01 (50) 11:05 (54) 05:55 (59) 13:28 (51) 06:38 (45) 02:27 (37) 11:25 (50) 07:25 (68)                 02:35 (55)
        08:01 (50) 19:06 (49) 25:01 (49) 38:29 (51) 45:07 (49) 47:34 (48) 58:59 (46) 66:24 (50)                 68:59 (50)
51 Anne-Marie Holmström Gustevsberg 69:45 06:27 (35) 12:19 (58) 06:57 (66) 10:16 (30) 07:16 (53) 02:00 (19) 17:32 (69) 05:08 (56)                 01:50 (29)
        06:27 (35) 18:46 (48) 25:43 (52) 35:59 (45) 43:15 (46) 45:15 (44) 62:47 (51) 67:55 (51)                 69:45 (51)
52 Bo Winander Järfälla OK 70:25 06:41 (39) 10:24 (48) 13:51 (70) 13:03 (48) 07:53 (56) 02:27 (37) 10:06 (37) 03:46 (29)                 02:14 (47)
        06:41 (39) 17:05 (40) 30:56 (58) 43:59 (56) 51:52 (57) 54:19 (57) 64:25 (53) 68:11 (52)                 70:25 (52)
53 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 71:41 14:50 (67) 08:39 (34) 07:58 (67) 14:10 (55) 06:20 (41) 02:10 (24) 09:49 (34) 04:18 (39)                 03:27 (69)
        14:50 (67) 23:29 (60) 31:27 (59) 45:37 (60) 51:57 (58) 54:07 (55) 63:56 (52) 68:14 (53)                 71:41 (53)
54 Göran Larbo Attunda 71:57 06:49 (43) 16:33 (64) 05:33 (53) 11:16 (39) 06:14 (40) 03:14 (59) 16:44 (68) 03:44 (25)                 01:50 (29)
        06:49 (43) 23:22 (58) 28:55 (57) 40:11 (54) 46:25 (50) 49:39 (51) 66:23 (54) 70:07 (54)                 71:57 (54)
55 Bo Hedlund IFK Enskede 72:48 06:39 (38) 24:40 (66) 04:22 (28) 10:34 (32) 07:26 (55) 03:23 (60) 09:37 (28) 03:50 (30)                 02:17 (49)
        06:39 (38) 31:19 (65) 35:41 (65) 46:15 (61) 53:41 (60) 57:04 (60) 66:41 (55) 70:31 (55)                 72:48 (55)
56 Helena Korhonen Haninge SOK 72:56 09:05 (58) 10:35 (50) 13:31 (69) 11:13 (38) 07:06 (51) 03:09 (57) 12:40 (54) 03:42 (21)                 01:55 (32)
        09:05 (58) 19:40 (53) 33:11 (61) 44:24 (57) 51:30 (56) 54:39 (58) 67:19 (56) 71:01 (56)                 72:56 (56)
57 Leif Wallenbro Väsby OK 74:24 18:26 (68) 09:00 (35) 05:58 (61) 13:53 (53) 05:41 (35) 02:17 (33) 12:20 (52) 04:22 (40)                 02:27 (54)
        18:26 (68) 27:26 (62) 33:24 (62) 47:17 (62) 52:58 (59) 55:15 (59) 67:35 (58) 71:57 (57)                 74:24 (57)
58 Leif Hermundstad Snättringe SK 75:39 08:41 (56) 10:02 (46) 06:44 (65) 12:50 (46) 09:23 (63) 04:25 (66) 15:21 (65) 05:25 (58)                 02:48 (62)
        08:41 (56) 18:43 (47) 25:27 (51) 38:17 (50) 47:40 (52) 52:05 (53) 67:26 (57) 72:51 (58)                 75:39 (58)
59 Per Lennart Karlsson Järfälla OK 76:51 06:46 (41) 09:20 (43) 06:41 (64) 16:21 (61) 08:41 (61) 06:22 (70) 15:08 (63) 04:49 (50)                 02:43 (59)
        06:46 (41) 16:06 (36) 22:47 (39) 39:08 (53) 47:49 (54) 54:11 (56) 69:19 (59) 74:08 (59)                 76:51 (59)
60 Tomas Pettersson Haninge SOK 80:36 13:18 (65) 13:03 (61) 06:29 (63) 16:39 (65) 08:02 (57) 03:05 (56) 12:24 (53) 04:37 (44)                 02:59 (64)
        13:18 (65) 26:21 (61) 32:50 (60) 49:29 (63) 57:31 (63) 60:36 (63) 73:00 (61) 77:37 (60)                 80:36 (60)
61 Lennart Lagerström Gustavsbergs OK 80:40 06:44 (40) 12:50 (59) 05:36 (55) 16:26 (62) 06:58 (50) 05:12 (68) 18:51 (70) 05:48 (64)                 02:15 (48)
        06:44 (40) 19:34 (52) 25:10 (50) 41:36 (55) 48:34 (55) 53:46 (54) 72:37 (60) 78:25 (61)                 80:40 (61)
62 Magnus Areskoug Enebybergs IF 81:30 11:10 (62) 12:18 (57) 04:44 (35) 16:56 (66) 09:16 (62) 05:00 (67) 13:53 (60) 05:30 (59)                 02:43 (59)
        11:10 (62) 23:28 (59) 28:12 (56) 45:08 (59) 54:24 (61) 59:24 (62) 73:17 (62) 78:47 (62)                 81:30 (62)
63 Bo Kimstrand Södertälje-Nykvarn OF 84:55 09:28 (59) 13:00 (60) 05:38 (56) 16:33 (63) 09:49 (67) 02:55 (50) 15:54 (67) 08:12 (69)                 03:26 (68)
        09:28 (59) 22:28 (57) 28:06 (55) 44:39 (58) 54:28 (62) 57:23 (61) 73:17 (62) 81:29 (63)                 84:55 (63)
64 Bo Norbäck Tullinge SK 87:10 06:10 (31) 30:45 (70) 05:05 (44) 11:35 (42) 07:18 (54) 05:54 (69) 14:10 (61) 04:16 (38)                 01:57 (34)
        06:10 (31) 36:55 (67) 42:00 (67) 53:35 (64) 60:53 (64) 66:47 (65) 80:57 (65) 85:13 (65)                 87:10 (64)
65 Ulf Stridh Snättringe SK 87:48 18:28 (69) 11:00 (53) 05:42 (58) 20:10 (67) 06:55 (49) 03:35 (61) 13:05 (57) 05:46 (63)                 03:07 (66)
        18:28 (69) 29:28 (63) 35:10 (63) 55:20 (65) 62:15 (65) 65:50 (64) 78:55 (64) 84:41 (64)                 87:48 (65)
66 Tommy Svensson Hellas Orientering 89:40 14:06 (66) 15:32 (63) 05:34 (54) 26:37 (69) 07:09 (52) 03:39 (63) 11:08 (46) 04:07 (34)                 01:48 (27)
        14:06 (66) 29:38 (64) 35:12 (64) 61:49 (68) 68:58 (66) 72:37 (66) 83:45 (66) 87:52 (66)                 89:40 (66)
67 Tommy Uvhagen Järfälla OK 93:55 07:06 (45) 26:52 (67) 06:05 (62) 22:19 (68) 08:15 (59) 03:13 (58) 12:57 (55) 04:14 (36)                 02:54 (63)
        07:06 (45) 33:58 (66) 40:03 (66) 62:22 (69) 70:37 (67) 73:50 (67) 86:47 (67) 91:01 (67)                 93:55 (67)
68 Fredrik Söderberg Klubblös 97:01 08:26 (52) 29:24 (69) 05:04 (42) 13:54 (54) 16:13 (70) 02:48 (47) 13:01 (56) 06:17 (67)                 01:54 (31)
        08:26 (52) 37:50 (69) 42:54 (68) 56:48 (66) 73:01 (69) 75:49 (68) 88:50 (68) 95:07 (69)                 97:01 (68)
69 Helena Librand Klubblös 97:06 08:31 (54) 29:00 (68) 05:25 (51) 15:41 (59) 14:23 (69) 02:57 (51) 13:11 (58) 05:56 (65)                 02:02 (40)
        08:31 (54) 37:31 (68) 42:56 (69) 58:37 (67) 73:00 (68) 75:57 (69) 89:08 (69) 95:04 (68)                 97:06 (69)
70 Per Geijer FM IF 129:58 23:40 (70) 18:59 (65) 04:57 (38) 38:06 (70) 09:28 (65) 03:02 (54) 13:25 (59) 11:45 (70)                 06:36 (70)
        23:40 (70) 42:39 (70) 47:36 (70) 85:42 (70) 95:10 (70) 98:12 (70) 111:37 (70) 123:22 (70)                 129:58 (70)
- Per Södersten Gustavsbergs OK   06:54                                                  
        06:54                                               Ej tid  ----->  
- Tina Klang Hellas Orientering   06:01   06:56   04:07                                          
        06:01   12:57   17:04                                       Ej tid  ----->  
- Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK   08:35   32:31                                              
        08:35   41:06                                           Ej tid  ----->  
- Håkan Beijar Gustavsbergs OK   16:54   30:15                                              
        16:54   47:09                                           Ej tid  ----->  
- Maria Ehn Tullinge SK 76:01 13:20   10:04   04:46   10:34   07:16   02:22   11:24                       16:15  
        13:20   23:24   28:10   38:44   46:00   48:22   59:46                       76:01  
- Christer Askerblom Hagaby GoIF Örebro 78:45 06:29   31:37   06:15   08:29   06:16   02:38   10:41   04:29                   01:51  
        06:29   38:06   44:21   52:50   59:06   61:44   72:25   76:54                   78:45  
                                                           
                                                           
Plac Bana D - 2,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6                           Mål  
1 Rune Rådeström Snättringe SK 35:58 03:53 (2) 04:14 (1) 06:47 (1) 04:17 (3) 08:16 (3) 02:34 (2)                         05:57 (7)
        03:53 (2) 08:07 (1) 14:54 (1) 19:11 (1) 27:27 (1) 30:01 (1)                         35:58 (1)
2 Mats Holmgren IFK Enskede 36:41 04:22 (7) 05:03 (4) 07:08 (4) 03:41 (1) 07:18 (1) 04:03 (39)                         05:06 (3)
        04:22 (7) 09:25 (2) 16:33 (3) 20:14 (2) 27:32 (2) 31:35 (2)                         36:41 (2)
3 Robert Rylander Stockholms OK 39:30 03:54 (4) 05:34 (5) 07:36 (5) 05:21 (11) 08:10 (2) 03:28 (21)                         05:27 (4)
        03:54 (4) 09:28 (3) 17:04 (5) 22:25 (5) 30:35 (3) 34:03 (3)                         39:30 (3)
4 Rune Carlsson Sundbybergs IK 40:08 04:14 (5) 05:44 (8) 06:49 (3) 04:20 (4) 11:13 (25) 03:23 (17)                         04:25 (2)
        04:14 (5) 09:58 (6) 16:47 (4) 21:07 (4) 32:20 (4) 35:43 (5)                         40:08 (4)
5 Jan Falk Hellas Orientering 42:09 03:25 (1) 06:09 (13) 06:47 (1) 04:11 (2) 14:56 (41) 02:23 (1)                         04:18 (1)
        03:25 (1) 09:34 (4) 16:21 (2) 20:32 (3) 35:28 (11) 37:51 (9)                         42:09 (5)
6 Monika Högberg OK Södertörn 42:23 04:37 (10) 05:44 (8) 08:27 (10) 05:26 (13) 08:31 (5) 02:52 (5)                         06:46 (19)
        04:37 (10) 10:21 (8) 18:48 (8) 24:14 (7) 32:45 (5) 35:37 (4)                         42:23 (6)
7 Leif Hofmeijer OK Älvsjö-Örby 43:15 04:37 (10) 05:01 (3) 10:41 (33) 04:46 (5) 09:07 (11) 02:51 (4)                         06:12 (12)
        04:37 (10) 09:38 (5) 20:19 (12) 25:05 (8) 34:12 (7) 37:03 (6)                         43:15 (7)
8 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 43:33 04:21 (6) 07:12 (24) 08:41 (12) 05:56 (21) 08:27 (4) 02:52 (5)                         06:04 (10)
        04:21 (6) 11:33 (12) 20:14 (11) 26:10 (12) 34:37 (8) 37:29 (7)                         43:33 (8)
9 Åke Wansölin Söders-Tyresö 43:53 04:56 (13) 05:59 (11) 07:39 (6) 05:26 (13) 10:03 (15) 03:34 (22)                         06:16 (13)
        04:56 (13) 10:55 (10) 18:34 (6) 24:00 (6) 34:03 (6) 37:37 (8)                         43:53 (9)
10 Lars Cedérus Snättringe SK 44:37 05:14 (16) 06:19 (14) 09:03 (15) 05:02 (7) 09:43 (13) 03:21 (15)                         05:55 (6)
        05:14 (16) 11:33 (12) 20:36 (13) 25:38 (9) 35:21 (10) 38:42 (11)                         44:37 (10)
11 Mikaela Hazell Snättringe 45:58 08:37 (41) 04:38 (2) 09:27 (20) 04:50 (6) 09:25 (12) 02:35 (3)                         06:26 (16)
        08:37 (41) 13:15 (27) 22:42 (22) 27:32 (17) 36:57 (13) 39:32 (12)                         45:58 (11)
12 Svenåke Svensson Snättringe SK 46:11 05:37 (24) 06:40 (20) 08:53 (14) 05:02 (7) 08:42 (8) 03:26 (20)                         07:51 (27)
        05:37 (24) 12:17 (20) 21:10 (15) 26:12 (13) 34:54 (9) 38:20 (10)                         46:11 (12)
13 Martin Eriksson OK Södertörn 47:24 04:28 (8) 11:36 (46) 08:16 (9) 05:20 (10) 09:00 (10) 03:16 (12)                         05:28 (5)
        04:28 (8) 16:04 (33) 24:20 (29) 29:40 (24) 38:40 (18) 41:56 (18)                         47:24 (13)
14 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 47:46 04:30 (9) 05:35 (6) 13:18 (43) 06:12 (22) 08:48 (9) 02:57 (7)                         06:26 (16)
        04:30 (9) 10:05 (7) 23:23 (26) 29:35 (23) 38:23 (17) 41:20 (16)                         47:46 (14)
15 Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK 47:50 05:17 (17) 06:31 (19) 09:46 (24) 05:49 (17) 10:04 (16) 03:25 (18)                         06:58 (21)
        05:17 (17) 11:48 (16) 21:34 (18) 27:23 (15) 37:27 (16) 40:52 (13)                         47:50 (15)
16 Bo Romson Hellas Orientering 47:55 05:05 (14) 06:49 (21) 09:31 (21) 05:41 (15) 10:14 (19) 03:46 (28)                         06:49 (20)
        05:05 (14) 11:54 (17) 21:25 (17) 27:06 (14) 37:20 (15) 41:06 (14)                         47:55 (16)
17 Jan Olof Norén Järla Orientering 48:21 05:54 (27) 06:22 (16) 09:33 (22) 05:50 (18) 11:16 (27) 03:02 (9)                         06:24 (15)
        05:54 (27) 12:16 (19) 21:49 (19) 27:39 (18) 38:55 (19) 41:57 (19)                         48:21 (17)
18 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 48:42 05:21 (19) 05:50 (10) 08:51 (13) 05:44 (16) 11:28 (28) 04:00 (36)                         07:28 (25)
        05:21 (19) 11:11 (11) 20:02 (10) 25:46 (11) 37:14 (14) 41:14 (15)                         48:42 (18)
19 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 49:05 05:12 (15) 06:52 (22) 07:39 (6) 05:55 (20) 10:42 (23) 05:10 (43)                         07:35 (26)
        05:12 (15) 12:04 (18) 19:43 (9) 25:38 (9) 36:20 (12) 41:30 (17)                         49:05 (19)
20 Karin Nordebo Näslund Tumba-Mälarhöjden OK 51:14 05:45 (26) 07:27 (27) 09:19 (18) 06:14 (23) 10:32 (21) 03:57 (34)                         08:00 (31)
        05:45 (26) 13:12 (26) 22:31 (21) 28:45 (21) 39:17 (20) 43:14 (20)                         51:14 (20)
21 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 51:20 05:56 (28) 07:29 (28) 10:15 (27) 06:26 (25) 10:31 (20) 03:45 (27)                         06:58 (21)
        05:56 (28) 13:25 (29) 23:40 (27) 30:06 (25) 40:37 (23) 44:22 (24)                         51:20 (21)
22 Lars Dyrhage Järfälla OK 51:35 05:37 (24) 06:03 (12) 09:05 (17) 06:39 (28) 13:35 (34) 03:20 (14)                         07:16 (24)
        05:37 (24) 11:40 (14) 20:45 (14) 27:24 (16) 40:59 (25) 44:19 (23)                         51:35 (22)
23 Jan Larsson Tullinge SK 51:59 05:35 (23) 07:23 (26) 09:50 (25) 06:25 (24) 10:52 (24) 03:53 (31)                         08:01 (32)
        05:35 (23) 12:58 (25) 22:48 (23) 29:13 (22) 40:05 (21) 43:58 (21)                         51:59 (23)
24 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 52:34 05:30 (22) 10:43 (43) 11:00 (36) 05:25 (12) 10:09 (17) 03:47 (29)                         06:00 (9)
        05:30 (22) 16:13 (34) 27:13 (34) 32:38 (28) 42:47 (26) 46:34 (26)                         52:34 (24)
25 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 53:16 06:31 (31) 06:25 (17) 10:24 (28) 07:09 (31) 09:47 (14) 04:00 (36)                         09:00 (39)
        06:31 (31) 12:56 (24) 23:20 (25) 30:29 (26) 40:16 (22) 44:16 (22)                         53:16 (25)
26 Mats Lundblad Täby OK 53:33 05:18 (18) 06:28 (18) 09:37 (23) 07:03 (30) 12:26 (31) 03:56 (33)                         08:45 (37)
        05:18 (18) 11:46 (15) 21:23 (16) 28:26 (20) 40:52 (24) 44:48 (25)                         53:33 (26)
27 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 57:11 05:21 (19) 07:54 (31) 10:38 (32) 07:18 (32) 14:22 (38) 03:44 (26)                         07:54 (28)
        05:21 (19) 13:15 (27) 23:53 (28) 31:11 (27) 45:33 (27) 49:17 (27)                         57:11 (27)
28 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 59:09 07:02 (33) 19:15 (52) 09:26 (19) 05:53 (19) 08:34 (6) 03:00 (8)                         05:59 (8)
        07:02 (33) 26:17 (49) 35:43 (42) 41:36 (38) 50:10 (33) 53:10 (33)                         59:09 (28)
29 Ronny Hedlund OK Södertörn 60:21 07:09 (35) 10:22 (42) 11:34 (38) 07:53 (36) 11:53 (29) 03:19 (13)                         08:11 (35)
        07:09 (35) 17:31 (37) 29:05 (36) 36:58 (35) 48:51 (32) 52:10 (32)                         60:21 (29)
29 Bo Skoog Tumba-Mälarhöjden OK 60:21 07:50 (36) 07:48 (30) 10:26 (29) 07:41 (33) 14:04 (36) 03:37 (24)                         08:55 (38)
        07:50 (36) 15:38 (31) 26:04 (30) 33:45 (31) 47:49 (30) 51:26 (29)                         60:21 (29)
31 Kerstin Skoog Tumba-Mälarhöjden OK 60:35 08:04 (37) 07:41 (29) 10:30 (30) 07:45 (34) 14:08 (37) 03:59 (35)                         08:28 (36)
        08:04 (37) 15:45 (32) 26:15 (31) 34:00 (32) 48:08 (31) 52:07 (31)                         60:35 (31)
32 Anki Holmberg Järla Orientering 61:33 06:02 (30) 08:12 (34) 12:23 (40) 08:12 (37) 11:15 (26) 04:49 (41)                         10:40 (45)
        06:02 (30) 14:14 (30) 26:37 (33) 34:49 (33) 46:04 (28) 50:53 (28)                         61:33 (32)
33 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 62:39 04:51 (12) 08:01 (33) 09:03 (15) 11:16 (43) 14:33 (39) 03:49 (30)                         11:06 (50)
        04:51 (12) 12:52 (22) 21:55 (20) 33:11 (30) 47:44 (29) 51:33 (30)                         62:39 (33)
34 Per Arnesson Skarpnäcks OL 63:02 08:36 (40) 08:47 (35) 14:05 (46) 12:18 (45) 08:41 (7) 03:21 (15)                         07:14 (23)
        08:36 (40) 17:23 (36) 31:28 (39) 43:46 (40) 52:27 (35) 55:48 (34)                         63:02 (34)
35 Tomas Bruce Skogsluffarnas OK 64:28 08:18 (39) 09:18 (38) 11:19 (37) 07:45 (34) 15:44 (44) 04:02 (38)                         08:02 (34)
        08:18 (39) 17:36 (38) 28:55 (35) 36:40 (34) 52:24 (34) 56:26 (36)                         64:28 (35)
36 Carl Lang OK Österåker 64:59 11:10 (50) 07:22 (25) 11:39 (39) 09:03 (38) 13:20 (33) 03:15 (11)                         09:10 (40)
        11:10 (50) 18:32 (39) 30:11 (37) 39:14 (36) 52:34 (36) 55:49 (35)                         64:59 (36)
37 Anita Arnefors OK Södertörn 67:28 14:01 (55) 08:00 (32) 10:47 (34) 06:37 (27) 18:29 (51) 03:25 (18)                         06:09 (11)
        14:01 (55) 22:01 (45) 32:48 (41) 39:25 (37) 57:54 (39) 61:19 (37)                         67:28 (37)
38 Börje Pahlén Söders-Tyresö 70:10 07:04 (34) 05:38 (7) 10:14 (26) 05:17 (9) 25:04 (54) 08:57 (54)                         07:56 (30)
        07:04 (34) 12:42 (21) 22:56 (24) 28:13 (19) 53:17 (37) 62:14 (38)                         70:10 (38)
39 Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK 71:42 05:23 (21) 20:06 (54) 10:48 (35) 13:10 (47) 10:39 (22) 03:35 (23)                         08:01 (32)
        05:23 (21) 25:29 (48) 36:17 (43) 49:27 (44) 60:06 (41) 63:41 (40)                         71:42 (39)
40 Anita Lindbohm Skarpnäcks OL 73:13 08:51 (42) 10:45 (45) 12:34 (42) 10:52 (42) 14:00 (35) 05:35 (45)                         10:36 (44)
        08:51 (42) 19:36 (41) 32:10 (40) 43:02 (39) 57:02 (38) 62:37 (39)                         73:13 (40)
41 Inger Pahlen Söders-Tyresö 75:00 06:32 (32) 06:21 (15) 13:23 (44) 06:32 (26) 25:41 (55) 08:37 (53)                         07:54 (28)
        06:32 (32) 12:53 (23) 26:16 (32) 32:48 (29) 58:29 (40) 67:06 (42)                         75:00 (41)
42 Leif Nordin Turebergs IF 75:42 03:53 (2) 06:54 (23) 07:59 (8) 36:44 (56) 10:10 (18) 03:42 (25)                         06:20 (14)
        03:53 (2) 10:47 (9) 18:46 (7) 55:30 (52) 65:40 (46) 69:22 (45)                         75:42 (42)
43 Barbro Cedérus Snättringe SK 77:27 12:59 (54) 15:48 (50) 08:33 (11) 14:42 (50) 12:03 (30) 03:53 (31)                         09:29 (41)
        12:59 (54) 28:47 (53) 37:20 (44) 52:02 (46) 64:05 (44) 67:58 (43)                         77:27 (43)
44 Ingemar Johnsson OK Södertörn 79:32 09:29 (44) 15:48 (50) 13:46 (45) 11:47 (44) 12:47 (32) 05:03 (42)                         10:52 (46)
        09:29 (44) 25:17 (47) 39:03 (49) 50:50 (45) 63:37 (43) 68:40 (44)                         79:32 (44)
45 karin Setterqvist Södertörn 82:32 10:02 (46) 08:55 (36) 12:26 (41) 12:48 (46) 22:01 (53) 05:25 (44)                         10:55 (47)
        10:02 (46) 18:57 (40) 31:23 (38) 44:11 (41) 66:12 (47) 71:37 (46)                         82:32 (45)
46 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 83:33 11:48 (53) 10:43 (43) 16:53 (50) 09:21 (39) 16:15 (45) 06:44 (48)                         11:49 (52)
        11:48 (53) 22:31 (46) 39:24 (50) 48:45 (43) 65:00 (45) 71:44 (47)                         83:33 (46)
47 Berit Edengren Nyköpings OK 84:01 06:01 (29) 21:05 (55) 10:31 (31) 06:55 (29) 16:42 (46) 03:14 (10)                         19:33 (56)
        06:01 (29) 27:06 (52) 37:37 (46) 44:32 (42) 61:14 (42) 64:28 (41)                         84:01 (47)
48 Britt Eriksson Hammarby IF OF 88:31 10:10 (47) 09:57 (39) 18:03 (53) 15:58 (52) 17:14 (50) 07:00 (50)                         10:09 (42)
        10:10 (47) 20:07 (43) 38:10 (48) 54:08 (51) 71:22 (52) 78:22 (52)                         88:31 (48)
49 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 88:34 10:10 (47) 09:59 (40) 17:51 (52) 15:57 (51) 17:11 (49) 07:03 (51)                         10:23 (43)
        10:10 (47) 20:09 (44) 38:00 (47) 53:57 (49) 71:08 (51) 78:11 (51)                         88:34 (49)
50 Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby 88:54 09:49 (45) 10:07 (41) 17:33 (51) 16:31 (53) 17:02 (48) 06:55 (49)                         10:57 (48)
        09:49 (45) 19:56 (42) 37:29 (45) 54:00 (50) 71:02 (50) 77:57 (50)                         88:54 (50)
51 Mats Halvarez Klubblös 88:58 11:43 (52) 14:55 (49) 16:39 (49) 09:53 (40) 15:07 (42) 05:44 (46)                         14:57 (54)
        11:43 (52) 26:38 (51) 43:17 (52) 53:10 (48) 68:17 (49) 74:01 (48)                         88:58 (51)
52 Bo Eklind Klubblös 88:59 11:33 (51) 14:54 (48) 16:21 (48) 10:03 (41) 15:12 (43) 05:59 (47)                         14:57 (54)
        11:33 (51) 26:27 (50) 42:48 (51) 52:51 (47) 68:03 (48) 74:02 (49)                         88:59 (52)
53 Gunnel Balck IFK Lidingö SOK 97:45 08:06 (38) 09:08 (37) 28:43 (55) 13:16 (49) 14:39 (40) 12:49 (55)                         11:04 (49)
        08:06 (38) 17:14 (35) 45:57 (54) 59:13 (53) 73:52 (53) 86:41 (53)                         97:45 (53)
54 Hans Carlsson Hellas Orientering 100:16 10:43 (49) 19:53 (53) 28:52 (56) 13:10 (47) 16:55 (47) 04:12 (40)                         06:31 (18)
        10:43 (49) 30:36 (55) 59:28 (56) 72:38 (55) 89:33 (54) 93:45 (54)                         100:16 (54)
55 Håkan Mannerstedt Ritorp 122:52 15:21 (56) 13:33 (47) 15:52 (47) 18:35 (54) 39:48 (56) 07:42 (52)                         12:01 (53)
        15:21 (56) 28:54 (54) 44:46 (53) 63:21 (54) 103:09 (56) 110:51 (55)                         122:52 (55)
56 Christina Bertilson Klubblös 128:39 09:26 (43) 22:27 (56) 24:21 (54) 23:51 (55) 21:41 (52) 15:28 (56)                         11:25 (51)
        09:26 (43) 31:53 (56) 56:14 (55) 80:05 (56) 101:46 (55) 117:14 (56)                         128:39 (56)
- Sverre Jonsson OK Ravinen   08:33   07:06   09:55                                          
        08:33   15:39   25:34                                       Ej tid  ----->  
- Björn Stolt OK Ravinen   08:37   10:19   11:08   09:14   14:16   15:30                              
        08:37   18:56   30:04   39:18   53:34   69:04                           Ej tid  ----->  
- Ulla Ekblom Skogsluffarnas OK   13:32   21:04   15:34   22:23   20:02                                  
        13:32   34:36   50:10   72:33   92:35                               Ej tid  ----->  
- Annika Hillgren OK Södertörn   12:19       14:25   30:05                                      
        12:19   12:19   26:44   56:49                                   Ej tid  ----->  
- Hugo Isgren IFK Enskede 63:36 06:13   06:42   10:48   10:11   07:42   14:20                           07:40  
        06:13   12:55   23:43   33:54   41:36   55:56                           63:36  
- Lennart Sjöstål Klubblös 80:33 08:03   10:07   11:31   09:00   14:03                               27:49  
        08:03   18:10   29:41   38:41   52:44                               80:33  
                                                           
                                                           
Plac Bana E - 1,7 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5                               Mål  
1 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 45:27 13:56 (4) 06:35 (2) 04:24 (2) 09:45 (2) 04:53 (2)                             05:54 (3)
        13:56 (4) 20:31 (3) 24:55 (3) 34:40 (2) 39:33 (2)                             45:27 (1)
2 Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF 45:45 08:55 (1) 06:01 (1) 06:06 (5) 10:04 (3) 05:22 (4)                             09:17 (8)
        08:55 (1) 14:56 (1) 21:02 (1) 31:06 (1) 36:28 (1)                             45:45 (2)
3 Edda Nilsson Stockholmspolisens IF OF 52:10 09:09 (2) 06:40 (4) 07:17 (6) 12:03 (4) 09:39 (10)                             07:22 (5)
        09:09 (2) 15:49 (2) 23:06 (2) 35:09 (3) 44:48 (3)                             52:10 (3)
4 Magnus Kazell Mejselvcägen 55:40 30:56 (9) 06:36 (3) 03:21 (1) 06:54 (1) 03:13 (1)                             04:40 (2)
        30:56 (9) 37:32 (9) 40:53 (7) 47:47 (5) 51:00 (5)                             55:40 (4)
5 Roland Bolin Snättringe SK 58:04 11:44 (3) 12:11 (8) 05:33 (4) 15:29 (8) 05:56 (6)                             07:11 (4)
        11:44 (3) 23:55 (4) 29:28 (4) 44:57 (4) 50:53 (4)                             58:04 (5)
6 Jan-Åke Björklund Visborgs OK 59:36 17:35 (6) 13:12 (9) 04:27 (3) 15:09 (7) 04:53 (2)                             04:20 (1)
        17:35 (6) 30:47 (5) 35:14 (5) 50:23 (6) 55:16 (6)                             59:36 (6)
7 Marie Heinrup Tullinge SK 72:09 21:52 (7) 09:53 (7) 09:34 (8) 13:05 (6) 09:13 (9)                             08:32 (6)
        21:52 (7) 31:45 (6) 41:19 (8) 54:24 (7) 63:37 (7)                             72:09 (7)
8 Pyttan Asplund OK Södertörn 74:15 23:59 (8) 09:52 (6) 09:42 (9) 12:59 (5) 09:04 (8)                             08:39 (7)
        23:59 (8) 33:51 (8) 43:33 (9) 56:32 (8) 65:36 (8)                             74:15 (8)
9 Margaretha Nylund OK Södertörn 76:16 14:04 (5) 18:03 (10) 08:22 (7) 17:21 (9) 08:19 (7)                             10:07 (9)
        14:04 (5) 32:07 (7) 40:29 (6) 57:50 (9) 66:09 (9)                             76:16 (9)
10 Gunvor Granath Nynäshamns OK 103:23 40:35 (10) 08:43 (5) 12:46 (10) 23:45 (10) 05:54 (5)                             11:40 (10)
        40:35 (10) 49:18 (10) 62:04 (10) 85:49 (10) 91:43 (10)                             103:23 (10)
- Kenneth Berglund Hellas Orientering   08:24   05:26                                              
        08:24   13:50                                           Ej tid  ----->  
- Kenneth Sidvall Skogsluffarnas OK   14:21   35:32                                              
        14:21   49:53                                           Ej tid  ----->  
- Sonja Kivisäkk 0                                                      
                                                           
- Olle Öberg Skogsluffarnas OK                                                      
                                                           
- Hans Eriksson Hellas Orientering   08:20   05:27   09:28   10:22                                      
        08:20   13:47   23:15   33:37                                   Ej tid  ----->  
- Ingrid Gunnarsson Täby OK   71:05                                                  
        71:05                                               Ej tid  ----->  
- Kerstin Pettersson Tullinge SK 59:24 32:00                                               27:24  
        32:00                                               59:24  
- Anna Persson Tullinge SK 59:27 32:17                                               27:10  
        32:17                                               59:27  
- Erkki Thorsen OK Hammaren 102:26 27:40   16:32   15:27   28:46                                   14:01  
        27:40   44:12   59:39   88:25                                   102:26