Luffarligan
22-08-31 Tjädervägen,
Segeltorp |
Arrangör:
Snättringe SK Banläggare: Rune
Rådeström |
184 startande |
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
Bana A - 5,2 km |
22 startande |
Sluttid |
Född år |
1 |
Oscar Arman |
Nyköpings OK |
39:48 |
87 |
2 |
Niklas Wrane |
Söders-Tyresö |
40:03 |
73 |
3 |
Jenny Lönnkvist |
Tullinge SK |
41:03 |
89 |
4 |
Ulrik Englund |
Tumba-Mälarhöjden OK |
41:45 |
68 |
5 |
Johanna Bylund |
Tullinge SK |
44:39 |
90 |
6 |
Mattias Palm |
OK Ravinen |
48:46 |
71 |
7 |
P-O Ivarsson |
Haninge SOK |
49:37 |
51 |
8 |
Jonas Holmgren |
Gustavsbergs OK |
49:45 |
72 |
9 |
Niklas Wansölin |
OK Ravinen |
51:52 |
86 |
10 |
Ove Hedlund |
IFK Enskede |
52:52 |
|
11 |
Lars Gerhardsson |
Attunda OK |
55:39 |
60 |
12 |
Thomas Jansson |
OK Roslagen |
56:14 |
63 |
13 |
Per Helén |
Söders-Tyresö |
57:27 |
52 |
14 |
Erik Jonasson-Lybeck |
Snättringe SK |
57:33 |
90 |
15 |
Gunnar Svanberg |
Järfälla OK |
60:47 |
58 |
16 |
Jan Kihl |
Sundbybergs IK |
68:29 |
58 |
17 |
Lennart Hävrén |
Tullinge SK |
68:57 |
52 |
18 |
Clas Wickbom |
Vittjärvs IK |
69:14 |
60 |
19 |
Paul Norén |
OK Södertörn |
69:29 |
49 |
20 |
Sven-Anders Olsson |
Attunda OK |
81:34 |
56 |
21 |
Birger Andrén |
Fredrikshofs IF Skid & OK |
90:27 |
50 |
22 |
Per Ljung |
Centrum OK |
93:12 |
60 |
|
|
|
|
|
Plac |
Bana B - 4,2 km |
22 startande |
Sluttid |
Född år |
1 |
Peter Rosén |
Alfta-Ösa OK |
38:33 |
64 |
2 |
Janne Nilsson |
Centrum OK |
45:11 |
62 |
3 |
Oscar Sylvan |
Haninge SOK |
48:01 |
81 |
4 |
Magnus Lindén |
Fellingsbro GOIF |
50:13 |
71 |
5 |
Björn Reger |
Söders-Tyresö |
52:26 |
59 |
6 |
Lena Jansson |
Järla Orientering |
53:48 |
54 |
7 |
Lars-Gunnar Larsson |
OK Södertörn |
54:52 |
51 |
8 |
Lotta Valentin |
Gustavsbergs OK |
57:03 |
57 |
9 |
Christer P Hördell |
Söders-Tyresö |
57:33 |
56 |
10 |
Marie Malmborg |
Söders-Tyresö |
57:35 |
60 |
11 |
Britt-Marie Hellgren |
OK Älvsjö-Örby |
58:21 |
58 |
12 |
Svante Sandberg |
Södertälje-Nykvarn OF |
58:41 |
53 |
13 |
Maria Bratt |
Tullinge SK |
61:19 |
61 |
14 |
Christer Nordström |
OK Älvsjö-Örby |
61:38 |
51 |
15 |
Anders Karlsson |
Tullinge SK |
62:20 |
52 |
16 |
Anders Svensson |
Klubblös |
63:41 |
67 |
17 |
Per Öhlund |
Gustavsbergs OK |
64:32 |
52 |
18 |
Per-Erik Jansson |
Sundbybergs IK |
70:29 |
50 |
19 |
Margareta Haraldsson |
Gustavsbergs OK |
72:51 |
49 |
20 |
Hans Sylvan |
Järfälla OK |
81:59 |
44 |
- |
Nils-Robert Persson |
Kamrat och IF KIF |
ej godk |
56 |
- |
Christer Andén |
Södertälje-Nykvarn OF |
ej godk |
49 |
|
|
|
|
|
Plac |
Bana C - 3,3 km |
77 startande |
Sluttid |
Född år |
1 |
Joakim Eriksson |
Södertälje-Nykvarn OF |
30:00 |
61 |
2 |
Olle Yttermo |
OK Södertörn |
36:36 |
60 |
3 |
Ulf Olsson |
Klubblös |
38:49 |
53 |
4 |
Anders Hallmén |
Attunda OK |
39:20 |
52 |
5 |
Ingemar Bengtsson |
Söders-Tyresö |
39:27 |
59 |
6 |
Lasse Larsson |
Snättringe SK |
40:11 |
61 |
7 |
Anders Sohlberg |
OK Södertörn |
40:36 |
52 |
8 |
Anders Gärderud |
Enebybergs IF |
40:56 |
46 |
9 |
Bengt Öqvist |
Fredrikshofs IF Skid & OK |
41:00 |
49 |
10 |
Ove Andersson |
Hellas Orientering |
41:15 |
55 |
11 |
Hans-Erik Persson |
Sundbybergs IK |
43:19 |
53 |
12 |
Börje Wahlgren |
Sundbybergs IK |
43:20 |
48 |
13 |
Bror Fureskog |
Alfta-Ösa OK |
43:32 |
46 |
14 |
Eddie Bjärrenholt |
Rånäs OK |
44:13 |
57 |
15 |
Lars Olov Eriksson |
Snättringe SK |
44:49 |
53 |
16 |
Leif Mörkfors |
Järfälla OK |
45:02 |
62 |
17 |
Arne Kaijser |
Klubblös |
46:18 |
50 |
18 |
Rolf Skoglund |
Södertälje-Nykvarn OF |
46:40 |
44 |
19 |
Anders Gezelius |
OK Ravinen |
47:04 |
55 |
20 |
Kjell Ohlsson |
Fredrikshofs IF Skid & OK |
47:34 |
50 |
21 |
Staffan Elmhagen |
Söders-Tyresö |
47:37 |
42 |
22 |
Jan Lindgren |
OK Södertörn |
47:52 |
54 |
23 |
Karin Ivarsson |
Haninge SOK |
48:06 |
55 |
24 |
Agneta Holmgren |
Bergnäsets AIK |
48:27 |
54 |
25 |
Arne Martinsson |
Söders-Tyresö |
48:36 |
55 |
26 |
Hillevi Fornander |
Gustavsbergs OK |
48:52 |
71 |
27 |
Lennart Brattgård |
IFK Lidingö SOK |
49:14 |
52 |
28 |
Eva Elnerud |
Sigtuna OK |
49:20 |
56 |
29 |
Bernt Eriksson |
OK Södertörn |
50:04 |
46 |
30 |
Pia-Lena Putkonen |
Tullinge SK |
50:30 |
56 |
31 |
Anne Lundmark |
Järfälla OK |
52:22 |
49 |
32 |
Bo Norbäck |
Tullinge SK |
52:26 |
46 |
33 |
Conny Axelsson |
Tumba-Mälarhöjden OK |
52:45 |
58 |
34 |
Magnus Areskoug |
Enebybergs IF |
53:36 |
42 |
35 |
Anders Larsson |
Skarpnäcks OL |
53:52 |
50 |
36 |
Bo Hedlund |
IFK Enskede |
54:11 |
41 |
37 |
Tommy Lindberg |
Haninge SOK |
54:12 |
50 |
38 |
Gösta Guteland |
Snättringe SK |
54:39 |
38 |
39 |
John Östlund |
Sundbybergs IK |
54:53 |
45 |
40 |
Leif Roland Hofmeijer |
OK Älvsjö-Örby |
55:29 |
45 |
41 |
Kenneth Pettersson |
Järfälla OK |
56:38 |
57 |
42 |
Monika Högberg |
OK Södertörn |
56:55 |
55 |
43 |
Olle Arman |
Nyköpings OK |
57:44 |
49 |
44 |
Georg Larsson |
OK Södertörn |
60:31 |
56 |
45 |
Ulf Bråsjö |
Järla Orientering |
60:35 |
49 |
46 |
Anders Winell |
Tumba-Mälarhöjden OK |
61:08 |
42 |
47 |
Tomas Pettersson |
Haninge SOK |
62:20 |
52 |
48 |
Åke Lewander |
Skarpnäcks OL |
64:15 |
45 |
49 |
Christina Nordström |
Bodens BK |
66:15 |
59 |
50 |
Eva Hadmark-P. |
Tullinge SK |
66:33 |
56 |
50 |
Åsa Lindqvist Rodell |
Mälarö SOK |
66:33 |
59 |
52 |
Per Södersten |
Gustavsbergs OK |
67:10 |
45 |
53 |
Reijo Korhonen |
Hellas Orientering |
67:24 |
53 |
54 |
Dan Lindqvist |
Mälarö SOK |
67:55 |
59 |
55 |
Jonas Esbjörnsson |
Frösö IF |
68:16 |
70 |
56 |
Jacob Hård Af Segerstad |
OK Södertörn |
68:26 |
55 |
57 |
Inger Schwartz |
OK Södertörn |
68:47 |
54 |
58 |
Roland Löwgren |
OK Södertörn |
71:42 |
38 |
59 |
Helena Korhonen |
Haninge SOK |
78:34 |
51 |
60 |
Christer Hedin |
IFK Enskede |
80:49 |
47 |
61 |
Börje Borgström |
Sundbybergs IK |
81:03 |
45 |
62 |
Ingrid Graneli |
Haninge SOK |
81:40 |
51 |
63 |
Lennart Lagerström |
Gustavsbergs OK |
89:20 |
50 |
64 |
Åke Andreasson |
Gustavsbergs OK |
93:24 |
49 |
65 |
Per Ånmark |
Tumba-Mälarhöjden OK |
94:24 |
49 |
66 |
Gunnar Hellström |
Haninge SOK |
94:55 |
44 |
67 |
Tommy Svensson |
Hellas Orientering |
94:56 |
43 |
68 |
Ingvar Oskarsson |
Solna OK |
107:16 |
49 |
- |
Sven Setterqvist |
OK Södertörn |
ej godk |
51 |
- |
Lars Segerqvist |
Skarpnäcks OL |
ej godk |
54 |
- |
Claes Vallin |
Attunda OK |
ej godk |
54 |
- |
Håkan Berglund Lake |
Snättringe SK |
ej godk |
53 |
- |
Margareta Hallmén |
Attunda OK |
ej godk |
53 |
- |
Leif Jonsson |
Gustavsbergs OK |
ej godk |
50 |
- |
Gunnar Ehn |
Tullinge SK |
ej godk |
47 |
- |
Birgitta Thunell |
IFK Lidingö SOK |
ej godk |
39 |
- |
Roger Larsson |
Snättringe SK |
ej godk |
|
|
|
|
|
|
Plac |
Bana D - 2,3 km |
53 startande |
Sluttid |
Född år |
1 |
Göran Frisk |
Attunda OK |
30:37 |
48 |
2 |
Torbjörn Eriksson |
Snättringe SK |
32:18 |
55 |
3 |
Sören Andersson |
Centrum OK |
33:35 |
59 |
4 |
Magnus Haraldsson |
Gustavsbergs OK |
33:48 |
50 |
5 |
Kjell Holmberg |
OK Södertörn |
34:07 |
50 |
6 |
Maria Ehn |
Tullinge SK |
35:20 |
46 |
7 |
Börje Lenas |
Skogsluffarnas OK |
36:48 |
44 |
8 |
Margareta Wadin |
OK Älvsjö-Örby |
37:25 |
56 |
9 |
Johan Graf |
Klubblös |
41:18 |
|
10 |
Ann-Marie Holmström |
Gustavsbergs OK |
43:14 |
49 |
11 |
Håkan Boije |
Attunda OK |
43:20 |
44 |
12 |
Åke Wansölin |
Söders-Tyresö |
44:22 |
48 |
13 |
Ingvar Larsson |
Gustavsbergs OK |
44:35 |
40 |
14 |
Lars Cedérus |
Snättringe SK |
44:53 |
39 |
15 |
Rune Carlsson |
Sundbybergs IK |
46:03 |
36 |
16 |
Alf Eriksson-Lång |
Söders-Tyresö |
46:57 |
47 |
17 |
Bertil Rydgren |
IFK Enskede |
48:27 |
41 |
18 |
Carl Carlin |
Söders-Tyresö |
48:31 |
48 |
19 |
Jan Falk |
Hellas Orientering |
49:36 |
48 |
20 |
Hugo Isgren |
IFK Enskede |
50:09 |
39 |
21 |
Kristina Nygren Frisk |
Attunda OK |
51:00 |
46 |
22 |
Sten-Åke Johansson |
Gustavsbergs OK |
51:55 |
38 |
23 |
Lennart Sjöstål |
Klubblös |
51:59 |
44 |
24 |
Inger Pahlén |
Söders-Tyresö |
52:43 |
43 |
25 |
Rolf Löfqvist |
Söders-Tyresö |
52:57 |
42 |
26 |
Martin Eriksson |
OK Södertörn |
54:47 |
50 |
27 |
Ronny Hedlund |
OK Södertörn |
58:02 |
43 |
28 |
Eva-Stina Svärd |
Haninge SOK |
58:40 |
43 |
29 |
Jan Larsson |
Tullinge SK |
60:00 |
43 |
30 |
Jan Olof Norén |
Järla Orientering |
62:01 |
44 |
31 |
Riina Larsson-Mänd |
OK Södertörn |
62:15 |
60 |
32 |
Per Geijer |
FM IF |
62:47 |
56 |
33 |
Bengt Hermanson |
Bromma-Vällingby SOK |
64:04 |
34 |
34 |
Sten Bergstrand |
Skogsluffarnas OK |
64:05 |
34 |
35 |
Margaretha Nylund |
OK Södertörn |
64:20 |
50 |
36 |
Gunnel Balck |
IFK Lidingö SOK |
68:00 |
44 |
37 |
Barbro Cedérus |
Snättringe SK |
70:34 |
42 |
38 |
Margareta Granberg |
OK Älvsjö-Örby |
73:15 |
55 |
39 |
Ina Widegren |
Skogsluffarnas OK |
83:44 |
48 |
40 |
Håkan Sjökvist |
Söders-Tyresö |
86:13 |
41 |
41 |
Anita Lindbohm |
Skarpnäcks OL |
95:07 |
53 |
42 |
Heidi Bjerkhaug |
OK Ravinen |
103:56 |
55 |
43 |
Bo Eklind |
Klubblös |
138:33 |
47 |
44 |
Mats Halvarez |
Klubblös |
138:35 |
41 |
- |
Mats Holmgren |
Centrum OK |
ej godk |
53 |
- |
Agneta Porkén |
Fredrikshofs IF Skid & OK |
ej godk |
51 |
- |
Annika Hillgren |
OK Södertörn |
ej godk |
54 |
- |
Björn Stolt |
OK Ravinen |
ej godk |
39 |
- |
Jonny Nilsson |
Snättringe SK |
ej godk |
55 |
- |
Karin Setterqvist |
OK Södertörn |
ej godk |
56 |
- |
Mari Heinrup |
Tullinge SK |
ej godk |
|
- |
Pyttan Asplund |
OK Södertörn |
ej godk |
45 |
- |
Annika Lundström |
Väsby OK |
ej godk |
61 |
|
|
|
|
|
Plac |
Bana E - 1,6 km |
10 startande |
Sluttid |
Född år |
1 |
Börje Pahlén |
Söders-Tyresö |
36:49 |
42 |
2 |
Jan-Åke Björklund |
Visborgs OK |
39:36 |
38 |
3 |
Eva Nordström |
OK Älvsjö-Örby |
41:45 |
56 |
4 |
Eeva Europe |
OK Älvsjö-Örby |
52:12 |
54 |
5 |
Sture Nilsson |
Stockholmspolisens IF OF |
52:58 |
39 |
6 |
Berit Lindunger |
Haninge SOK |
60:42 |
40 |
7 |
Gunvor Granath |
Nynäshamns OK |
61:46 |
39 |
8 |
Sonja Perneby |
Tullinge SK |
68:38 |
43 |
9 |
Edda Nilsson |
Stockholmspolisens IF OF |
74:42 |
38 |
- |
Evy Nord |
Södertälje IF |
ej godk |
44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|