<
  Sträcktider Luffarligan Alby Friluftsgård                                                                      
  2022-02-09 Svarta tider är sträcktider                                                                        
    Blå tider är från start                                                                              
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                        
                                                                                   
Plac Bana A - 5,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   --18   Mål  
1 Henrik Sjögren Haninge SOK 55:50 02:39 (10) 03:55 (2) 03:33 (8) 01:49 (3) 04:07 (5) 03:10 (2) 02:45 (1) 03:12 (3) 02:04 (2) 03:47 (1) 02:28 (2) 02:12 (1) 02:34 (2) 05:17 (2) 01:40 (2) 02:38 (1) 03:30 (3) 03:18 (3) 01:12 (2)
        02:39 (10) 06:34 (6) 10:07 (8) 11:56 (6) 16:03 (6) 19:13 (6) 21:58 (2) 25:10 (2) 27:14 (1) 31:01 (1) 33:29 (1) 35:41 (1) 38:15 (1) 43:32 (1) 45:12 (1) 47:50 (1) 51:20 (1) 54:38 (1) 55:50 (1)
2 Peter Lundberg Järfälla OK 56:12 01:32 (1) 04:51 (6) 03:01 (4) 01:41 (1) 03:40 (1) 03:12 (3) 05:11 (11) 02:58 (1) 01:47 (1) 04:22 (6) 02:27 (1) 02:28 (3) 02:34 (2) 05:02 (1) 01:41 (4) 02:44 (2) 03:09 (1) 02:46 (1) 01:06 (1)
        01:32 (1) 06:23 (4) 09:24 (4) 11:05 (3) 14:45 (1) 17:57 (1) 23:08 (6) 26:06 (6) 27:53 (5) 32:15 (6) 34:42 (5) 37:10 (4) 39:44 (4) 44:46 (3) 46:27 (2) 49:11 (2) 52:20 (2) 55:06 (2) 56:12 (2)
3 Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK 57:51 01:39 (3) 05:26 (10) 02:48 (1) 01:44 (2) 03:53 (3) 02:59 (1) 03:47 (9) 03:08 (2) 02:05 (3) 03:51 (2) 02:29 (3) 02:20 (2) 03:09 (7) 05:20 (3) 01:54 (5) 02:51 (4) 03:32 (4) 03:38 (5) 01:18 (5)
        01:39 (3) 07:05 (8) 09:53 (7) 11:37 (5) 15:30 (4) 18:29 (3) 22:16 (4) 25:24 (3) 27:29 (2) 31:20 (2) 33:49 (2) 36:09 (2) 39:18 (2) 44:38 (2) 46:32 (3) 49:23 (3) 52:55 (3) 56:33 (3) 57:51 (3)
4 Niklas Wansölin OK Ravinen 59:05 01:52 (6) 03:57 (3) 03:01 (4) 02:02 (5) 04:14 (6) 03:17 (4) 03:16 (4) 03:15 (5) 02:35 (6) 04:17 (5) 02:49 (5) 02:41 (7) 03:06 (6) 05:42 (5) 01:38 (1) 03:06 (5) 03:52 (6) 02:58 (2) 01:27 (7)
        01:52 (6) 05:49 (2) 08:50 (2) 10:52 (2) 15:06 (2) 18:23 (2) 21:39 (1) 24:54 (1) 27:29 (2) 31:46 (4) 34:35 (4) 37:16 (5) 40:22 (5) 46:04 (5) 47:42 (5) 50:48 (5) 54:40 (5) 57:38 (4) 59:05 (4)
5 Ulf Burman Gustavsbergs OK 59:12 01:39 (3) 03:30 (1) 03:06 (6) 01:55 (4) 05:34 (11) 03:22 (5) 03:09 (3) 03:12 (3) 02:09 (4) 04:03 (3) 02:48 (4) 02:35 (6) 02:22 (1) 05:29 (4) 02:17 (8) 02:50 (3) 03:20 (2) 04:35 (10) 01:17 (4)
        01:39 (3) 05:09 (1) 08:15 (1) 10:10 (1) 15:44 (5) 19:06 (5) 22:15 (3) 25:27 (4) 27:36 (4) 31:39 (3) 34:27 (3) 37:02 (3) 39:24 (3) 44:53 (4) 47:10 (4) 50:00 (4) 53:20 (4) 57:55 (5) 59:12 (5)
6 Johnny Junegard Tullinge SK 60:45 01:36 (2) 04:50 (5) 02:52 (2) 02:03 (6) 03:48 (2) 03:47 (7) 03:25 (5) 03:23 (6) 02:11 (5) 04:13 (4) 03:13 (8) 02:31 (4) 02:52 (5) 06:29 (7) 01:40 (2) 03:13 (6) 03:33 (5) 03:39 (6) 01:27 (7)
        01:36 (2) 06:26 (5) 09:18 (3) 11:21 (4) 15:09 (3) 18:56 (4) 22:21 (5) 25:44 (5) 27:55 (6) 32:08 (5) 35:21 (6) 37:52 (6) 40:44 (6) 47:13 (6) 48:53 (6) 52:06 (6) 55:39 (6) 59:18 (6) 60:45 (6)
7 Lars Gerhardsson Attunda OK 63:09 01:47 (5) 05:08 (7) 02:55 (3) 02:13 (7) 04:06 (4) 04:17 (9) 02:56 (2) 03:31 (7) 02:37 (7) 04:45 (7) 02:49 (5) 02:33 (5) 02:49 (4) 06:06 (6) 02:26 (9) 03:14 (7) 04:05 (7) 03:26 (4) 01:26 (6)
        01:47 (5) 06:55 (7) 09:50 (6) 12:03 (8) 16:09 (7) 20:26 (7) 23:22 (7) 26:53 (7) 29:30 (7) 34:15 (7) 37:04 (7) 39:37 (7) 42:26 (7) 48:32 (7) 50:58 (7) 54:12 (7) 58:17 (7) 61:43 (7) 63:09 (7)
8 Ingemar Gard Söders-Tyresö 70:27 02:01 (8) 05:11 (8) 03:50 (11) 02:20 (9) 04:30 (7) 03:45 (6) 03:35 (6) 03:41 (8) 03:07 (10) 05:35 (11) 03:10 (7) 03:03 (8) 03:12 (8) 07:18 (11) 01:55 (6) 03:40 (10) 04:13 (8) 04:48 (12) 01:33 (10)
        02:01 (8) 07:12 (9) 11:02 (9) 13:22 (9) 17:52 (9) 21:37 (8) 25:12 (8) 28:53 (8) 32:00 (8) 37:35 (9) 40:45 (8) 43:48 (8) 47:00 (8) 54:18 (8) 56:13 (8) 59:53 (8) 64:06 (8) 68:54 (8) 70:27 (8)
9 Gunnar Svanberg Järfälla OK 71:03 01:58 (7) 04:05 (4) 03:41 (9) 02:13 (7) 04:48 (8) 04:57 (11) 03:35 (6) 03:54 (10) 02:58 (8) 05:01 (8) 04:11 (11) 03:13 (9) 03:38 (11) 06:45 (8) 02:37 (10) 03:28 (9) 04:19 (10) 04:05 (8) 01:37 (11)
        01:58 (7) 06:03 (3) 09:44 (5) 11:57 (7) 16:45 (8) 21:42 (9) 25:17 (9) 29:11 (9) 32:09 (9) 37:10 (8) 41:21 (9) 44:34 (9) 48:12 (9) 54:57 (9) 57:34 (9) 61:02 (9) 65:21 (9) 69:26 (9) 71:03 (9)
10 Sven-Anders Olsson Attunda OK 77:36 02:59 (11) 09:17 (12) 03:43 (10) 02:36 (10) 05:22 (9) 04:09 (8) 03:42 (8) 03:50 (9) 04:09 (13) 05:34 (10) 03:31 (10) 03:25 (10) 03:20 (9) 06:52 (9) 02:07 (7) 03:26 (8) 04:17 (9) 04:03 (7) 01:14 (3)
        02:59 (11) 12:16 (12) 15:59 (11) 18:35 (11) 23:57 (11) 28:06 (11) 31:48 (11) 35:38 (11) 39:47 (11) 45:21 (11) 48:52 (11) 52:17 (11) 55:37 (11) 62:29 (10) 64:36 (10) 68:02 (10) 72:19 (10) 76:22 (10) 77:36 (10)
11 Christer Hördell Söders-Tyresö 84:48 02:19 (9) 05:15 (9) 05:16 (12) 02:55 (12) 05:22 (9) 04:38 (10) 05:09 (10) 04:24 (11) 03:05 (9) 05:17 (9) 04:48 (12) 03:36 (11) 03:20 (9) 07:09 (10) 06:58 (13) 03:59 (11) 05:02 (12) 04:28 (9) 01:48 (12)
        02:19 (9) 07:34 (10) 12:50 (10) 15:45 (10) 21:07 (10) 25:45 (10) 30:54 (10) 35:18 (10) 38:23 (10) 43:40 (10) 48:28 (10) 52:04 (10) 55:24 (10) 62:33 (11) 69:31 (11) 73:30 (11) 78:32 (11) 83:00 (11) 84:48 (11)
12 Mikael Engver OK Älvsjö-Örby 100:07 03:08 (12) 15:00 (13) 03:25 (7) 02:53 (11) 06:13 (12) 05:40 (12) 06:03 (13) 08:46 (13) 03:39 (11) 06:13 (12) 03:23 (9) 04:38 (12) 04:33 (12) 08:08 (12) 03:14 (12) 04:28 (12) 04:30 (11) 04:45 (11) 01:28 (9)
        03:08 (12) 18:08 (13) 21:33 (13) 24:26 (13) 30:39 (12) 36:19 (12) 42:22 (12) 51:08 (13) 54:47 (13) 61:00 (13) 64:23 (12) 69:01 (12) 73:34 (12) 81:42 (12) 84:56 (12) 89:24 (12) 93:54 (12) 98:39 (12) 100:07 (12)
13 Per Ljung Centrum OK 109:25 04:19 (13) 07:55 (11) 06:29 (13) 03:56 (13) 08:19 (13) 07:02 (13) 05:39 (12) 05:57 (12) 03:46 (12) 07:04 (13) 05:36 (13) 04:38 (12) 04:58 (13) 10:06 (13) 03:12 (11) 05:28 (13) 06:23 (13) 06:03 (13) 02:35 (13)
        04:19 (13) 12:14 (11) 18:43 (12) 22:39 (12) 30:58 (13) 38:00 (13) 43:39 (13) 49:36 (12) 53:22 (12) 60:26 (12) 66:02 (13) 70:40 (13) 75:38 (13) 85:44 (13) 88:56 (13) 94:24 (13) 100:47 (13) 106:50 (13) 109:25 (13)
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana B - 4,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15               Mål  
1 Mattias Palm OK Ravinen 43:11 01:11 (1) 03:37 (4) 02:55 (1) 01:47 (2) 03:28 (1) 02:55 (1) 02:32 (1) 02:49 (1) 01:57 (1) 05:11 (5) 02:10 (2) 02:33 (13) 03:06 (4) 03:15 (1) 02:36 (1)             01:09 (1)
        01:11 (1) 04:48 (4) 07:43 (2) 09:30 (1) 12:58 (1) 15:53 (1) 18:25 (1) 21:14 (1) 23:11 (1) 28:22 (1) 30:32 (1) 33:05 (1) 36:11 (2) 39:26 (1) 42:02 (1)             43:11 (1)
2 P-O Ivarsson Haninge SOK 44:17 01:26 (6) 03:41 (6) 03:27 (5) 01:41 (1) 03:40 (2) 03:03 (3) 02:41 (3) 03:01 (2) 02:04 (3) 04:38 (2) 01:55 (1) 02:06 (7) 02:38 (1) 03:58 (6) 03:03 (2)             01:15 (3)
        01:26 (6) 05:07 (6) 08:34 (6) 10:15 (4) 13:55 (3) 16:58 (3) 19:39 (2) 22:40 (2) 24:44 (2) 29:22 (2) 31:17 (2) 33:23 (2) 36:01 (1) 39:59 (2) 43:02 (2)             44:17 (2)
3 Mats Sandin Haninge SOK 44:56 01:19 (3) 03:01 (1) 03:22 (4) 02:01 (4) 04:02 (4) 03:08 (4) 03:00 (4) 03:29 (6) 02:11 (4) 04:48 (3) 02:11 (4) 01:34 (1) 02:55 (2) 03:30 (2) 03:07 (4)             01:18 (5)
        01:19 (3) 04:20 (1) 07:42 (1) 09:43 (2) 13:45 (2) 16:53 (2) 19:53 (3) 23:22 (3) 25:33 (3) 30:21 (3) 32:32 (3) 34:06 (3) 37:01 (3) 40:31 (3) 43:38 (3)             44:56 (3)
4 Thomas Karlsson Centrum OK 48:40 01:14 (2) 03:20 (3) 03:11 (3) 02:09 (5) 04:24 (5) 03:22 (5) 03:02 (5) 03:01 (2) 02:41 (7) 06:05 (8) 02:20 (5) 02:12 (9) 03:26 (8) 03:43 (4) 03:11 (6)             01:19 (6)
        01:14 (2) 04:34 (2) 07:45 (3) 09:54 (3) 14:18 (4) 17:40 (4) 20:42 (4) 23:43 (4) 26:24 (4) 32:29 (4) 34:49 (4) 37:01 (4) 40:27 (4) 44:10 (4) 47:21 (4)             48:40 (4)
5 Dan Klang Hellas Orientering 49:25 01:21 (4) 03:18 (2) 03:53 (8) 02:18 (7) 05:07 (11) 03:34 (7) 03:26 (7) 03:17 (4) 02:27 (5) 05:07 (4) 02:10 (2) 01:59 (5) 03:08 (5) 03:42 (3) 03:07 (4)             01:31 (11)
        01:21 (4) 04:39 (3) 08:32 (5) 10:50 (6) 15:57 (6) 19:31 (6) 22:57 (6) 26:14 (6) 28:41 (7) 33:48 (7) 35:58 (6) 37:57 (5) 41:05 (5) 44:47 (5) 47:54 (5)             49:25 (5)
6 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 51:01 01:23 (5) 03:50 (8) 06:29 (18) 01:53 (3) 03:56 (3) 03:00 (2) 02:38 (2) 03:17 (4) 01:58 (2) 04:17 (1) 03:22 (13) 02:07 (8) 02:58 (3) 05:28 (17) 03:05 (3)             01:20 (7)
        01:23 (5) 05:13 (7) 11:42 (12) 13:35 (11) 17:31 (10) 20:31 (8) 23:09 (7) 26:26 (7) 28:24 (6) 32:41 (5) 36:03 (7) 38:10 (6) 41:08 (6) 46:36 (7) 49:41 (6)             51:01 (6)
7 Per Helén Söders-Tyresö 51:16 01:26 (6) 03:39 (5) 03:04 (2) 02:13 (6) 04:30 (6) 03:33 (6) 03:13 (6) 03:43 (8) 02:36 (6) 05:32 (6) 02:25 (7) 02:30 (12) 03:11 (6) 04:48 (11) 03:43 (7)             01:10 (2)
        01:26 (6) 05:05 (5) 08:09 (4) 10:22 (5) 14:52 (5) 18:25 (5) 21:38 (5) 25:21 (5) 27:57 (5) 33:29 (6) 35:54 (5) 38:24 (7) 41:35 (7) 46:23 (6) 50:06 (7)             51:16 (7)
8 Paul Norén OK Södertörn 57:37 01:34 (10) 03:53 (10) 04:11 (11) 02:29 (10) 04:45 (8) 04:23 (13) 03:33 (9) 03:37 (7) 03:15 (12) 07:15 (14) 02:32 (9) 02:45 (14) 03:45 (13) 04:21 (8) 03:53 (9)             01:26 (8)
        01:34 (10) 05:27 (10) 09:38 (10) 12:07 (8) 16:52 (8) 21:15 (9) 24:48 (9) 28:25 (8) 31:40 (8) 38:55 (9) 41:27 (8) 44:12 (10) 47:57 (10) 52:18 (8) 56:11 (8)             57:37 (8)
9 Maria Bratt Tullinge SK 59:12 01:34 (10) 03:48 (7) 04:06 (9) 02:43 (12) 05:00 (10) 04:34 (15) 04:41 (16) 04:07 (12) 02:49 (8) 05:58 (7) 02:27 (8) 01:51 (2) 03:54 (14) 05:03 (14) 04:35 (16)             02:02 (16)
        01:34 (10) 05:22 (9) 09:28 (8) 12:11 (9) 17:11 (9) 21:45 (10) 26:26 (10) 30:33 (10) 33:22 (10) 39:20 (10) 41:47 (10) 43:38 (8) 47:32 (8) 52:35 (9) 57:10 (9)             59:12 (9)
10 Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 59:13 01:28 (8) 03:53 (10) 03:34 (6) 02:24 (9) 04:42 (7) 04:14 (11) 04:27 (14) 04:03 (11) 02:58 (9) 07:02 (11) 02:58 (11) 02:28 (11) 03:32 (9) 05:10 (15) 04:51 (17)             01:29 (9)
        01:28 (8) 05:21 (8) 08:55 (7) 11:19 (7) 16:01 (7) 20:15 (7) 24:42 (8) 28:45 (9) 31:43 (9) 38:45 (8) 41:43 (9) 44:11 (9) 47:43 (9) 52:53 (10) 57:44 (10)             59:13 (10)
11 Lotta Valentin Gustavsbergs OK 60:09 02:08 (18) 05:14 (15) 04:56 (13) 02:23 (8) 05:11 (12) 04:28 (14) 03:30 (8) 04:22 (13) 03:15 (12) 07:11 (13) 03:04 (12) 02:05 (6) 03:25 (7) 03:51 (5) 03:50 (8)             01:16 (4)
        02:08 (18) 07:22 (15) 12:18 (14) 14:41 (13) 19:52 (13) 24:20 (13) 27:50 (12) 32:12 (12) 35:27 (12) 42:38 (12) 45:42 (12) 47:47 (12) 51:12 (12) 55:03 (12) 58:53 (12)             60:09 (11)
12 Annika Svensson Solna OK 60:34 01:30 (9) 05:10 (14) 04:23 (12) 02:53 (13) 05:19 (13) 03:55 (8) 03:58 (11) 03:59 (10) 03:28 (18) 06:46 (9) 02:46 (10) 01:56 (4) 04:25 (16) 04:10 (7) 04:14 (11)             01:42 (12)
        01:30 (9) 06:40 (12) 11:03 (11) 13:56 (12) 19:15 (12) 23:10 (12) 27:08 (11) 31:07 (11) 34:35 (11) 41:21 (11) 44:07 (11) 46:03 (11) 50:28 (11) 54:38 (11) 58:52 (11)             60:34 (12)
13 Arne Johansson OK Ravinen 64:54 01:38 (13) 03:50 (8) 04:08 (10) 02:37 (11) 06:45 (18) 03:57 (9) 05:57 (19) 03:50 (9) 03:22 (15) 07:45 (16) 03:27 (14) 01:53 (3) 03:34 (10) 04:56 (13) 04:17 (12)             02:58 (19)
        01:38 (13) 05:28 (11) 09:36 (9) 12:13 (10) 18:58 (11) 22:55 (11) 28:52 (13) 32:42 (13) 36:04 (13) 43:49 (13) 47:16 (13) 49:09 (13) 52:43 (13) 57:39 (13) 61:56 (13)             64:54 (13)
14 Matz Larsson Gustavsbergs OK 65:53 01:47 (15) 04:59 (13) 07:07 (19) 03:27 (18) 06:37 (16) 04:00 (10) 03:37 (10) 05:00 (19) 03:16 (14) 06:55 (10) 02:22 (6) 03:19 (16) 03:37 (12) 04:24 (9) 03:56 (10)             01:30 (10)
        01:47 (15) 06:46 (13) 13:53 (16) 17:20 (16) 23:57 (17) 27:57 (15) 31:34 (15) 36:34 (15) 39:50 (15) 46:45 (14) 49:07 (14) 52:26 (14) 56:03 (14) 60:27 (14) 64:23 (14)             65:53 (14)
15 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 70:28 02:00 (16) 05:58 (16) 03:52 (7) 03:02 (15) 06:40 (17) 04:36 (16) 04:38 (15) 04:49 (18) 03:11 (11) 08:08 (17) 03:42 (15) 04:21 (17) 04:26 (18) 04:54 (12) 04:20 (13)             01:51 (15)
        02:00 (16) 07:58 (16) 11:50 (13) 14:52 (14) 21:32 (14) 26:08 (14) 30:46 (14) 35:35 (14) 38:46 (14) 46:54 (15) 50:36 (15) 54:57 (15) 59:23 (15) 64:17 (15) 68:37 (15)             70:28 (15)
16 Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK 74:01 01:38 (13) 08:10 (18) 05:08 (15) 03:10 (16) 06:09 (15) 05:40 (19) 05:34 (18) 04:40 (15) 03:27 (17) 07:10 (12) 03:50 (17) 02:59 (15) 04:10 (15) 06:03 (18) 04:25 (15)             01:48 (14)
        01:38 (13) 09:48 (18) 14:56 (18) 18:06 (18) 24:15 (18) 29:55 (18) 35:29 (18) 40:09 (18) 43:36 (18) 50:46 (17) 54:36 (17) 57:35 (17) 61:45 (17) 67:48 (17) 72:13 (16)             74:01 (16)
17 Eva Svanberg Järfälla OK 75:11 01:35 (12) 07:25 (17) 04:57 (14) 03:42 (19) 06:07 (14) 05:11 (17) 04:23 (13) 04:37 (14) 03:25 (16) 08:16 (18) 03:43 (16) 02:20 (10) 04:25 (16) 07:26 (19) 05:25 (19)             02:14 (17)
        01:35 (12) 09:00 (17) 13:57 (17) 17:39 (17) 23:46 (16) 28:57 (17) 33:20 (16) 37:57 (16) 41:22 (16) 49:38 (16) 53:21 (16) 55:41 (16) 60:06 (16) 67:32 (16) 72:57 (17)             75:11 (17)
18 Kurt Eriksson Vandrarringen 78:58 02:07 (17) 04:58 (12) 05:55 (17) 03:16 (17) 07:00 (19) 05:34 (18) 05:19 (17) 04:42 (16) 03:46 (19) 10:36 (19) 04:15 (18) 04:39 (18) 04:30 (19) 05:11 (16) 04:52 (18)             02:18 (18)
        02:07 (17) 07:05 (14) 13:00 (15) 16:16 (15) 23:16 (15) 28:50 (16) 34:09 (17) 38:51 (17) 42:37 (17) 53:13 (18) 57:28 (18) 62:07 (18) 66:37 (18) 71:48 (18) 76:40 (18)             78:58 (18)
19 Kenneth Pettersson Järfälla OK 81:26 03:14 (19) 17:45 (19) 05:23 (16) 02:56 (14) 04:53 (9) 04:20 (12) 04:02 (12) 04:42 (16) 03:02 (10) 07:27 (15) 04:28 (19) 05:01 (19) 03:35 (11) 04:33 (10) 04:20 (13)             01:45 (13)
        03:14 (19) 20:59 (19) 26:22 (19) 29:18 (19) 34:11 (19) 38:31 (19) 42:33 (19) 47:15 (19) 50:17 (19) 57:44 (19) 62:12 (19) 67:13 (19) 70:48 (19) 75:21 (19) 79:41 (19)             81:26 (19)
- Marita Axelsson OK Ravinen   01:50   03:51   05:45   02:40   04:53   04:46                                                      
        01:50   05:41   11:26   14:06   18:59   23:45                                                   Ej tid  ----->  
- Heidi Bjerkhaug OK Ravinen 85:30 06:26   11:41   09:50   12:21   08:56   05:57   06:38   12:02   06:44                                       04:55  
        06:26   18:07   27:57   40:18   49:14   55:11   61:49   73:51   80:35                                       85:30  
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana C - 3,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13                       Mål  
1 Jan Gottfridsson Norbergs OK 37:05 01:16 (1) 03:12 (1) 04:11 (16) 02:01 (1) 03:13 (2) 01:22 (2) 03:43 (1) 03:29 (3) 02:08 (1) 04:16 (2) 02:35 (4) 02:59 (1) 01:21 (2)                     01:19 (5)
        01:16 (1) 04:28 (1) 08:39 (3) 10:40 (3) 13:53 (1) 15:15 (1) 18:58 (1) 22:27 (1) 24:35 (1) 28:51 (1) 31:26 (1) 34:25 (1) 35:46 (1)                     37:05 (1)
2 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 37:23 01:22 (5) 03:28 (3) 03:36 (5) 02:08 (2) 03:34 (3) 01:22 (2) 03:53 (3) 03:25 (2) 02:13 (2) 04:07 (1) 02:35 (3) 03:09 (2) 01:18 (1)                     01:13 (2)
        01:22 (5) 04:50 (3) 08:26 (2) 10:34 (2) 14:08 (3) 15:30 (3) 19:23 (2) 22:48 (2) 25:01 (2) 29:08 (2) 31:43 (2) 34:52 (2) 36:10 (2)                     37:23 (2)
3 Janne Nilsson Centrum OK 39:14 01:21 (4) 03:25 (2) 03:33 (3) 02:14 (3) 03:35 (4) 01:19 (1) 04:20 (13) 03:35 (5) 02:27 (3) 04:39 (8) 02:40 (6) 03:26 (3) 01:28 (4)                     01:12 (1)
        01:21 (4) 04:46 (2) 08:19 (1) 10:33 (1) 14:08 (3) 15:27 (2) 19:47 (3) 23:22 (3) 25:49 (3) 30:28 (3) 33:08 (3) 36:34 (3) 38:02 (3)                     39:14 (3)
4 Stina Andreasson Gustavsbergs OK 40:57 01:24 (7) 03:39 (4) 03:37 (6) 02:16 (4) 03:10 (1) 02:21 (48) 03:46 (2) 03:18 (1) 02:47 (11) 05:42 (28) 02:32 (2) 03:43 (12) 01:26 (3)                     01:16 (3)
        01:24 (7) 05:03 (4) 08:40 (4) 10:56 (4) 14:06 (2) 16:27 (4) 20:13 (4) 23:31 (4) 26:18 (4) 32:00 (4) 34:32 (4) 38:15 (4) 39:41 (4)                     40:57 (4)
5 Anders Gärderud Enebybergs IF 43:11 01:19 (3) 04:48 (20) 03:50 (7) 02:50 (17) 03:53 (8) 02:03 (37) 03:57 (6) 03:41 (9) 02:47 (11) 04:40 (9) 02:35 (3) 03:29 (4) 01:39 (9)                     01:40 (19)
        01:19 (3) 06:07 (14) 09:57 (8) 12:47 (9) 16:40 (7) 18:43 (8) 22:40 (7) 26:21 (7) 29:08 (5) 33:48 (5) 36:23 (5) 39:52 (5) 41:31 (5)                     43:11 (5)
6 Lars Öhrman Stockholms OK 43:40 02:12 (41) 03:47 (5) 03:59 (9) 02:26 (7) 03:47 (6) 01:33 (6) 04:13 (10) 04:12 (18) 03:15 (24) 04:38 (7) 02:41 (7) 03:41 (8) 01:48 (16)                     01:28 (8)
        02:12 (41) 05:59 (13) 09:58 (9) 12:24 (6) 16:11 (5) 17:44 (5) 21:57 (5) 26:09 (5) 29:24 (6) 34:02 (7) 36:43 (6) 40:24 (7) 42:12 (7)                     43:40 (6)
7 Siv Ekberg Söders-Tyresö 43:52 01:22 (5) 05:49 (37) 03:33 (3) 02:28 (8) 04:35 (27) 01:40 (14) 03:56 (5) 03:36 (7) 02:45 (8) 04:30 (5) 02:29 (1) 03:57 (15) 01:29 (6)                     01:43 (22)
        01:22 (5) 07:11 (29) 10:44 (14) 13:12 (10) 17:47 (13) 19:27 (13) 23:23 (11) 26:59 (9) 29:44 (9) 34:14 (8) 36:43 (6) 40:40 (8) 42:09 (6)                     43:52 (7)
8 Svante Sandberg Södertälje-Nykvarn OF 44:13 01:26 (8) 03:49 (6) 04:05 (13) 02:53 (20) 05:07 (43) 01:32 (5) 04:07 (9) 03:34 (4) 03:00 (20) 04:23 (3) 02:51 (10) 03:34 (6) 02:25 (45)                     01:27 (7)
        01:26 (8) 05:15 (5) 09:20 (5) 12:13 (5) 17:20 (11) 18:52 (10) 22:59 (8) 26:33 (8) 29:33 (7) 33:56 (6) 36:47 (8) 40:21 (6) 42:46 (8)                     44:13 (8)
9 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 45:20 01:32 (9) 04:08 (10) 05:05 (32) 02:43 (13) 04:17 (19) 01:39 (12) 04:35 (19) 03:58 (12) 02:52 (15) 05:09 (15) 02:48 (9) 03:34 (6) 01:31 (7)                     01:29 (11)
        01:32 (9) 05:40 (7) 10:45 (15) 13:28 (14) 17:45 (12) 19:24 (12) 23:59 (13) 27:57 (11) 30:49 (11) 35:58 (12) 38:46 (11) 42:20 (11) 43:51 (9)                     45:20 (9)
10 Tommy Lindberg Haninge SOK 45:31 02:11 (39) 04:04 (9) 03:54 (8) 02:30 (9) 03:53 (8) 01:44 (18) 04:04 (8) 03:55 (11) 03:22 (33) 05:03 (10) 03:14 (18) 04:05 (24) 01:55 (21)                     01:37 (16)
        02:11 (39) 06:15 (16) 10:09 (10) 12:39 (8) 16:32 (6) 18:16 (6) 22:20 (6) 26:15 (6) 29:37 (8) 34:40 (9) 37:54 (10) 41:59 (10) 43:54 (10)                     45:31 (10)
11 Leo Larsson MIK 45:38 01:38 (15) 07:14 (48) 03:28 (2) 02:18 (5) 03:47 (6) 01:37 (10) 04:37 (20) 04:09 (14) 02:32 (4) 04:27 (4) 03:06 (14) 03:42 (10) 01:28 (4)                     01:35 (15)
        01:38 (15) 08:52 (42) 12:20 (26) 14:38 (21) 18:25 (15) 20:02 (16) 24:39 (16) 28:48 (14) 31:20 (12) 35:47 (11) 38:53 (12) 42:35 (12) 44:03 (12)                     45:38 (11)
12 Anne-Christine Schunnesson Attunda OK 45:54 01:35 (11) 05:15 (30) 04:35 (22) 02:22 (6) 04:41 (31) 01:33 (6) 04:01 (7) 03:35 (5) 02:46 (9) 04:36 (6) 02:47 (8) 03:53 (14) 02:18 (42)                     01:57 (30)
        01:35 (11) 06:50 (25) 11:25 (20) 13:47 (16) 18:28 (16) 20:01 (15) 24:02 (14) 27:37 (10) 30:23 (10) 34:59 (10) 37:46 (9) 41:39 (9) 43:57 (11)                     45:54 (12)
13 Svante Frid Enebybergs IF 47:29 02:02 (35) 04:34 (17) 04:31 (20) 02:50 (17) 03:57 (11) 01:39 (12) 05:15 (33) 04:10 (17) 02:42 (6) 05:08 (14) 03:25 (25) 03:42 (10) 01:44 (13)                     01:50 (26)
        02:02 (35) 06:36 (18) 11:07 (18) 13:57 (17) 17:54 (14) 19:33 (14) 24:48 (17) 28:58 (15) 31:40 (15) 36:48 (15) 40:13 (15) 43:55 (13) 45:39 (13)                     47:29 (13)
14 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 47:32 01:35 (11) 05:44 (35) 04:13 (17) 02:48 (16) 04:15 (16) 02:04 (39) 04:29 (15) 03:54 (10) 02:44 (7) 05:39 (26) 02:59 (12) 03:43 (12) 01:55 (21)                     01:30 (12)
        01:35 (11) 07:19 (30) 11:32 (21) 14:20 (20) 18:35 (18) 20:39 (19) 25:08 (18) 29:02 (16) 31:46 (16) 37:25 (16) 40:24 (16) 44:07 (14) 46:02 (14)                     47:32 (14)
15 Leif Mörkfors Järfälla OK 47:43 01:38 (15) 04:03 (8) 04:02 (10) 02:42 (12) 04:25 (22) 01:46 (20) 04:32 (17) 05:37 (45) 02:53 (16) 05:03 (10) 03:18 (19) 04:11 (29) 01:52 (19)                     01:41 (20)
        01:38 (15) 05:41 (8) 09:43 (6) 12:25 (7) 16:50 (8) 18:36 (7) 23:08 (9) 28:45 (13) 31:38 (14) 36:41 (14) 39:59 (14) 44:10 (15) 46:02 (14)                     47:43 (15)
16 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 48:19 01:40 (21) 04:48 (20) 04:04 (11) 02:50 (17) 03:54 (10) 01:35 (8) 04:34 (18) 05:08 (36) 02:48 (13) 05:10 (16) 03:24 (24) 04:24 (32) 02:03 (31)                     01:57 (30)
        01:40 (21) 06:28 (17) 10:32 (13) 13:22 (13) 17:16 (10) 18:51 (9) 23:25 (12) 28:33 (12) 31:21 (13) 36:31 (13) 39:55 (13) 44:19 (16) 46:22 (16)                     48:19 (16)
17 Jan Lindgren OK Södertörn 49:10 01:35 (10) 05:06 (27) 04:08 (14) 02:44 (14) 03:35 (4) 01:52 (25) 04:13 (10) 06:54 (54) 02:36 (5) 06:22 (39) 03:06 (14) 03:31 (5) 01:56 (23)                     01:32 (14)
        01:35 (10) 06:41 (22) 10:49 (16) 13:33 (15) 17:08 (9) 19:00 (11) 23:13 (10) 30:07 (18) 32:43 (17) 39:05 (18) 42:11 (18) 45:42 (18) 47:38 (18)                     49:10 (17)
18 Leif Magnusson Skogsluffarnas OK 49:49 01:35 (10) 04:11 (12) 04:45 (24) 02:47 (15) 05:23 (47) 01:42 (15) 04:14 (12) 05:24 (42) 03:09 (21) 05:03 (11) 03:13 (17) 04:12 (30) 01:48 (16)                     02:23 (43)
        01:35 (10) 05:46 (10) 10:31 (12) 13:18 (12) 18:41 (19) 20:23 (17) 24:37 (15) 30:01 (17) 33:10 (18) 38:13 (17) 41:26 (17) 45:38 (17) 47:26 (17)                     49:49 (18)
19 Olle Blomgren OK Södertörn 50:17 02:28 (45) 05:32 (32) 03:05 (1) 03:13 (32) 04:50 (36) 01:42 (15) 04:29 (15) 04:50 (32) 04:03 (50) 05:16 (20) 03:54 (40) 03:41 (8) 01:46 (15)                     01:28 (8)
        02:28 (45) 08:00 (35) 11:05 (17) 14:18 (19) 19:08 (20) 20:50 (20) 25:19 (19) 30:09 (19) 34:12 (20) 39:28 (19) 43:22 (19) 47:03 (19) 48:49 (19)                     50:17 (19)
20 Tina Klang Hellas Orientering 50:47 01:36 (14) 04:11 (12) 04:34 (21) 02:56 (24) 05:16 (45) 02:05 (40) 06:41 (53) 04:47 (31) 03:20 (31) 05:06 (13) 02:51 (10) 04:04 (23) 01:59 (27)                     01:21 (6)
        01:36 (14) 05:47 (11) 10:21 (11) 13:17 (11) 18:33 (17) 20:38 (18) 27:19 (27) 32:06 (26) 35:26 (25) 40:32 (21) 43:23 (20) 47:27 (20) 49:26 (20)                     50:47 (20)
21 Annika Lundström Väsby OK 51:07 01:51 (29) 04:16 (14) 05:15 (36) 02:53 (20) 06:33 (56) 01:38 (11) 05:01 (28) 04:30 (22) 03:17 (30) 05:19 (22) 03:22 (21) 04:05 (24) 01:39 (9)                     01:28 (8)
        01:51 (29) 06:07 (14) 11:22 (19) 14:15 (18) 20:48 (33) 22:26 (31) 27:27 (29) 31:57 (25) 35:14 (23) 40:33 (22) 43:55 (22) 48:00 (22) 49:39 (22)                     51:07 (21)
22 Rune Rådeström Snättringe SK 51:39 01:39 (18) 05:00 (26) 04:56 (27) 03:25 (42) 04:16 (18) 01:44 (18) 05:17 (35) 04:15 (19) 03:16 (27) 06:42 (44) 03:32 (28) 04:03 (20) 01:44 (13)                     01:50 (26)
        01:39 (18) 06:39 (21) 11:35 (23) 15:00 (23) 19:16 (21) 21:00 (21) 26:17 (20) 30:32 (20) 33:48 (19) 40:30 (20) 44:02 (24) 48:05 (23) 49:49 (23)                     51:39 (22)
23 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 52:22 02:33 (47) 04:30 (16) 05:22 (39) 03:18 (37) 04:44 (32) 01:42 (15) 04:25 (14) 04:41 (28) 02:58 (19) 06:24 (40) 03:21 (20) 04:25 (33) 02:16 (40)                     01:43 (22)
        02:33 (47) 07:03 (28) 12:25 (28) 15:43 (30) 20:27 (29) 22:09 (27) 26:34 (21) 31:15 (22) 34:13 (21) 40:37 (23) 43:58 (23) 48:23 (24) 50:39 (25)                     52:22 (23)
24 Anneli Lindqvist Gustavsbergs OK 52:25 01:38 (15) 11:18 (61) 04:04 (11) 02:37 (10) 04:02 (13) 02:06 (42) 03:55 (4) 03:40 (8) 02:49 (14) 05:14 (18) 03:06 (14) 03:59 (18) 01:42 (11)                     02:15 (39)
        01:38 (15) 12:56 (59) 17:00 (48) 19:37 (47) 23:39 (44) 25:45 (44) 29:40 (37) 33:20 (35) 36:09 (32) 41:23 (26) 44:29 (25) 48:28 (25) 50:10 (24)                     52:25 (24)
25 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 52:41 01:43 (22) 03:49 (6) 04:14 (18) 05:44 (62) 05:06 (42) 01:23 (4) 05:06 (31) 04:40 (27) 03:36 (42) 05:18 (21) 03:02 (13) 04:03 (20) 01:53 (20)                     03:04 (59)
        01:43 (22) 05:32 (6) 09:46 (7) 15:30 (27) 20:36 (30) 21:59 (25) 27:05 (25) 31:45 (24) 35:21 (24) 40:39 (24) 43:41 (21) 47:44 (21) 49:37 (21)                     52:41 (25)
26 Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK 52:51 01:18 (2) 04:24 (15) 09:26 (60) 02:41 (11) 04:09 (14) 01:35 (8) 04:54 (25) 04:09 (14) 03:35 (41) 05:39 (26) 03:30 (27) 03:58 (16) 01:50 (18)                     01:43 (22)
        01:18 (2) 05:42 (9) 15:08 (44) 17:49 (40) 21:58 (38) 23:33 (35) 28:27 (34) 32:36 (27) 36:11 (34) 41:50 (27) 45:20 (27) 49:18 (27) 51:08 (26)                     52:51 (26)
27 Lars Olavi Peldan Enebybergs IF 53:44 01:53 (30) 05:44 (35) 05:09 (35) 03:25 (42) 04:25 (22) 01:49 (24) 04:40 (21) 05:41 (47) 03:14 (23) 05:15 (19) 03:27 (26) 04:07 (26) 02:27 (47)                     02:28 (45)
        01:53 (30) 07:37 (34) 12:46 (33) 16:11 (34) 20:36 (30) 22:25 (30) 27:05 (25) 32:46 (30) 36:00 (27) 41:15 (25) 44:42 (26) 48:49 (26) 51:16 (27)                     53:44 (27)
28 Göran Larbo Attunda OK 53:59 01:45 (26) 04:51 (22) 04:58 (29) 03:24 (41) 06:50 (57) 01:56 (33) 04:43 (22) 04:29 (21) 03:10 (22) 06:50 (45) 03:42 (34) 04:07 (26) 01:35 (8)                     01:39 (18)
        01:45 (26) 06:36 (18) 11:34 (22) 14:58 (22) 21:48 (36) 23:44 (36) 28:27 (34) 32:56 (32) 36:06 (30) 42:56 (34) 46:38 (31) 50:45 (30) 52:20 (30)                     53:59 (28)
29 Leif Jonsson Gustavsbergs OK 54:03 01:44 (23) 04:57 (24) 05:45 (47) 03:09 (30) 04:15 (16) 01:48 (23) 05:25 (36) 05:37 (45) 03:26 (36) 05:51 (31) 03:36 (31) 04:19 (31) 02:01 (28)                     02:10 (38)
        01:44 (23) 06:41 (22) 12:26 (29) 15:35 (28) 19:50 (23) 21:38 (22) 27:03 (24) 32:40 (28) 36:06 (30) 41:57 (28) 45:33 (29) 49:52 (29) 51:53 (28)                     54:03 (29)
30 Karin Ivarsson Haninge SOK 54:16 01:59 (32) 04:56 (23) 06:01 (49) 03:02 (26) 04:13 (15) 02:03 (37) 05:08 (32) 05:25 (43) 03:15 (25) 06:01 (34) 03:22 (21) 04:03 (20) 02:41 (52)                     02:07 (37)
        01:59 (32) 06:55 (26) 12:56 (35) 15:58 (32) 20:11 (26) 22:14 (28) 27:22 (28) 32:47 (31) 36:02 (29) 42:03 (29) 45:25 (28) 49:28 (28) 52:09 (29)                     54:16 (30)
31 Roland Pettersson Söders-Tyresö 55:14 01:49 (27) 05:12 (29) 05:05 (32) 03:07 (29) 04:30 (25) 01:58 (36) 05:05 (29) 04:32 (23) 04:42 (58) 06:11 (37) 03:36 (31) 05:09 (47) 02:30 (50)                     01:48 (25)
        01:49 (27) 07:01 (27) 12:06 (25) 15:13 (24) 19:43 (22) 21:41 (23) 26:46 (23) 31:18 (23) 36:00 (27) 42:11 (31) 45:47 (30) 50:56 (31) 53:26 (31)                     55:14 (31)
32 Lars Boudrie Väsby OK 56:01 02:11 (39) 05:49 (37) 04:22 (19) 02:57 (25) 04:40 (30) 02:38 (57) 05:41 (40) 04:42 (29) 02:54 (17) 06:09 (35) 04:35 (51) 04:55 (39) 02:08 (34)                     02:20 (41)
        02:11 (39) 08:00 (35) 12:22 (27) 15:19 (26) 19:59 (24) 22:37 (32) 28:18 (33) 33:00 (34) 35:54 (26) 42:03 (29) 46:38 (31) 51:33 (32) 53:41 (32)                     56:01 (32)
33 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 56:10 02:00 (34) 05:32 (32) 05:03 (31) 03:47 (52) 04:56 (40) 01:56 (30) 04:56 (27) 05:53 (48) 03:15 (24) 05:11 (17) 04:24 (46) 05:02 (44) 02:11 (35)                     02:04 (36)
        02:00 (34) 07:32 (32) 12:35 (31) 16:22 (35) 21:18 (34) 23:14 (34) 28:10 (32) 34:03 (37) 37:18 (37) 42:29 (33) 46:53 (33) 51:55 (33) 54:06 (33)                     56:10 (33)
34 Britt-Marie Hellgren OK Älvsjö-Örby 56:22 01:44 (23) 09:39 (59) 04:48 (25) 02:55 (23) 04:21 (20) 01:52 (25) 05:26 (37) 04:32 (23) 02:46 (9) 05:54 (32) 04:29 (48) 03:58 (16) 02:16 (40)                     01:42 (21)
        01:44 (23) 11:23 (49) 16:11 (46) 19:06 (46) 23:27 (43) 25:19 (42) 30:45 (41) 35:17 (41) 38:03 (39) 43:57 (37) 48:26 (37) 52:24 (35) 54:40 (35)                     56:22 (34)
35 Lars Segerqvist Skarpnäcks OL 56:34 01:44 (23) 04:08 (10) 06:41 (52) 03:06 (27) 04:39 (29) 01:56 (30) 05:43 (43) 04:43 (30) 03:29 (38) 07:47 (52) 03:22 (21) 05:05 (45) 02:12 (37)                     01:59 (32)
        01:44 (23) 05:52 (12) 12:33 (30) 15:39 (29) 20:18 (28) 22:14 (28) 27:57 (31) 32:40 (28) 36:09 (32) 43:56 (36) 47:18 (35) 52:23 (34) 54:35 (34)                     56:34 (35)
36 Ann-Marie Holmström Gustavsbergs OK 57:44 02:57 (53) 04:36 (18) 06:31 (50) 03:36 (46) 04:44 (32) 02:30 (54) 05:15 (33) 04:51 (33) 03:36 (42) 07:30 (49) 03:33 (29) 04:26 (34) 02:02 (29)                     01:37 (16)
        02:57 (53) 07:33 (33) 14:04 (39) 17:40 (39) 22:24 (39) 24:54 (40) 30:09 (38) 35:00 (40) 38:36 (40) 46:06 (40) 49:39 (38) 54:05 (37) 56:07 (37)                     57:44 (36)
36 Lars Olov Eriksson Snättringe SK 57:44 02:52 (50) 05:08 (28) 04:41 (23) 03:15 (34) 04:51 (37) 01:55 (29) 06:29 (49) 04:35 (25) 03:27 (37) 06:54 (46) 04:09 (41) 04:56 (40) 02:03 (31)                     02:29 (46)
        02:52 (50) 08:00 (36) 12:41 (32) 15:56 (31) 20:47 (32) 22:42 (33) 29:11 (36) 33:46 (36) 37:13 (36) 44:07 (38) 48:16 (36) 53:12 (36) 55:15 (36)                     57:44 (36)
38 Gösta Guteland Snättringe SK 58:12 02:10 (38) 07:42 (51) 04:10 (15) 03:15 (34) 04:33 (26) 02:26 (53) 06:27 (48) 04:07 (13) 02:57 (18) 05:35 (25) 06:19 (60) 05:18 (48) 01:42 (11)                     01:31 (13)
        02:10 (38) 09:52 (46) 14:02 (38) 17:17 (38) 21:50 (37) 24:16 (38) 30:43 (40) 34:50 (38) 37:47 (38) 43:22 (35) 49:41 (39) 54:59 (39) 56:41 (38)                     58:12 (38)
39 Bo Hedlund IFK Enskede 60:31 01:39 (18) 04:59 (25) 08:43 (59) 03:44 (49) 05:14 (44) 01:56 (30) 05:47 (44) 04:56 (34) 03:46 (45) 05:30 (24) 05:13 (57) 04:36 (35) 01:57 (24)                     02:31 (48)
        01:39 (18) 06:38 (20) 15:21 (45) 19:05 (45) 24:19 (45) 26:15 (45) 32:02 (45) 36:58 (43) 40:44 (44) 46:14 (41) 51:27 (41) 56:03 (40) 58:00 (39)                     60:31 (39)
40 Aila Halttunen Haninge SOK 60:38 02:55 (52) 07:07 (47) 07:36 (58) 03:06 (27) 04:21 (20) 04:39 (62) 05:26 (37) 04:09 (14) 03:21 (32) 06:18 (38) 03:34 (30) 04:08 (28) 02:02 (29)                     01:56 (29)
        02:55 (52) 10:02 (48) 17:38 (51) 20:44 (49) 25:05 (46) 29:44 (50) 35:10 (51) 39:19 (46) 42:40 (46) 48:58 (44) 52:32 (42) 56:40 (41) 58:42 (40)                     60:38 (40)
41 Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 60:39 01:59 (32) 07:02 (46) 05:27 (42) 03:47 (52) 04:27 (24) 01:57 (35) 05:41 (40) 04:36 (26) 04:14 (52) 06:41 (42) 03:50 (37) 05:01 (43) 04:05 (61)                     01:52 (28)
        01:59 (32) 09:01 (43) 14:28 (42) 18:15 (43) 22:42 (40) 24:39 (39) 30:20 (39) 34:56 (39) 39:10 (41) 45:51 (39) 49:41 (39) 54:42 (38) 58:47 (41)                     60:39 (41)
42 Helena Korhonen Haninge SOK 60:44 03:03 (55) 11:33 (62) 05:44 (45) 02:54 (22) 04:53 (39) 01:46 (20) 04:46 (23) 05:13 (38) 03:16 (27) 05:25 (23) 04:19 (44) 04:38 (36) 01:58 (25)                     01:16 (3)
        03:03 (55) 14:36 (61) 20:20 (61) 23:14 (56) 28:07 (54) 29:53 (52) 34:39 (47) 39:52 (47) 43:08 (47) 48:33 (43) 52:52 (43) 57:30 (43) 59:28 (43)                     60:44 (42)
43 Staffan Holmberg Södertälje-Nykvarn OF 61:56 02:02 (35) 04:45 (19) 04:50 (26) 03:36 (46) 05:00 (41) 01:54 (28) 05:27 (39) 05:22 (40) 03:34 (40) 05:47 (29) 05:00 (54) 09:51 (62) 02:04 (33)                     02:44 (54)
        02:02 (35) 06:47 (24) 11:37 (24) 15:13 (24) 20:13 (27) 22:07 (26) 27:34 (30) 32:56 (32) 36:30 (35) 42:17 (32) 47:17 (34) 57:08 (42) 59:12 (42)                     61:56 (43)
44 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 63:31 02:19 (42) 06:00 (41) 05:21 (38) 03:15 (35) 04:36 (28) 02:23 (50) 07:35 (57) 05:09 (37) 03:47 (46) 08:37 (55) 04:29 (48) 05:05 (45) 02:23 (44)                     02:32 (49)
        02:19 (42) 08:19 (38) 13:40 (36) 16:55 (36) 21:31 (35) 23:54 (37) 31:29 (42) 36:38 (42) 40:25 (42) 49:02 (45) 53:31 (44) 58:36 (44) 60:59 (44)                     63:31 (44)
45 Christer Hedin IFK Enskede 64:37 02:30 (46) 05:56 (40) 05:40 (44) 03:45 (51) 08:23 (61) 02:15 (45) 06:26 (47) 05:19 (39) 03:50 (48) 07:35 (50) 03:46 (35) 04:00 (19) 02:12 (37)                     03:00 (58)
        02:30 (46) 08:26 (39) 14:06 (40) 17:51 (41) 26:14 (48) 28:29 (47) 34:55 (48) 40:14 (48) 44:04 (50) 51:39 (49) 55:25 (49) 59:25 (46) 61:37 (45)                     64:37 (45)
46 Tommy Peterson Helsingborgs SOK 65:14 01:57 (31) 10:17 (60) 05:05 (33) 03:20 (38) 05:45 (51) 02:05 (40) 07:01 (56) 04:56 (34) 03:29 (38) 06:24 (40) 04:35 (51) 05:23 (51) 02:20 (43)                     02:37 (52)
        01:57 (31) 12:14 (56) 17:19 (49) 20:39 (48) 26:24 (49) 28:29 (47) 35:30 (52) 40:26 (50) 43:55 (49) 50:19 (47) 54:54 (48) 60:17 (49) 62:37 (46)                     65:14 (46)
47 Tommy Svensson Hellas Orientering 65:31 04:03 (59) 07:48 (52) 05:31 (43) 03:32 (44) 07:06 (59) 01:52 (25) 05:05 (29) 05:23 (41) 03:23 (34) 06:41 (42) 03:37 (33) 05:22 (50) 03:17 (58)                     02:51 (56)
        04:03 (59) 11:51 (54) 17:22 (50) 20:54 (50) 28:00 (53) 29:52 (51) 34:57 (49) 40:20 (49) 43:43 (48) 50:24 (48) 54:01 (46) 59:23 (45) 62:40 (47)                     65:31 (47)
48 Kurt Andersson Enebybergs IF 65:34 01:49 (27) 06:38 (43) 05:23 (40) 03:12 (31) 05:42 (49) 02:23 (51) 06:35 (50) 06:02 (49) 04:21 (53) 07:47 (52) 04:21 (45) 05:45 (53) 02:48 (53)                     02:48 (55)
        01:49 (27) 08:27 (40) 13:50 (37) 17:02 (37) 22:44 (41) 25:07 (41) 31:42 (43) 37:44 (45) 42:05 (45) 49:52 (46) 54:13 (47) 59:58 (48) 62:46 (48)                     65:34 (48)
49 Anne Lundmark Järfälla OK 66:16 02:04 (37) 07:18 (49) 05:44 (45) 03:23 (40) 06:58 (58) 02:09 (43) 06:35 (50) 07:33 (58) 03:47 (46) 07:10 (47) 03:51 (39) 05:00 (42) 02:29 (49)                     02:15 (39)
        02:04 (37) 09:22 (45) 15:06 (43) 18:29 (44) 25:27 (47) 27:36 (46) 34:11 (46) 41:44 (51) 45:31 (51) 52:41 (50) 56:32 (50) 61:32 (50) 64:01 (49)                     66:16 (49)
50 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 67:29 02:20 (44) 06:56 (44) 04:59 (30) 03:57 (55) 04:46 (34) 02:35 (56) 06:15 (46) 05:29 (44) 03:23 (34) 07:36 (51) 05:31 (59) 06:06 (55) 05:33 (63)                     02:03 (34)
        02:20 (44) 09:16 (44) 14:15 (41) 18:12 (42) 22:58 (42) 25:33 (43) 31:48 (44) 37:17 (44) 40:40 (43) 48:16 (42) 53:47 (45) 59:53 (47) 65:26 (50)                     67:29 (50)
51 Ingrid Graneli Haninge SOK 68:53 02:52 (50) 11:57 (63) 05:25 (41) 03:32 (44) 04:52 (38) 01:56 (30) 06:41 (53) 07:29 (57) 04:10 (51) 05:58 (33) 03:47 (36) 05:27 (52) 02:26 (46)                     02:21 (42)
        02:52 (50) 14:49 (62) 20:14 (60) 23:46 (58) 28:38 (56) 30:34 (55) 37:15 (56) 44:44 (55) 48:54 (55) 54:52 (52) 58:39 (51) 64:06 (51) 66:32 (51)                     68:53 (51)
52 Hans Sylvan Järfälla OK 69:12 06:31 (61) 07:25 (50) 04:56 (27) 03:44 (49) 05:43 (50) 02:14 (44) 05:47 (44) 06:10 (50) 04:30 (55) 08:04 (54) 04:10 (43) 05:20 (49) 02:11 (35)                     02:27 (44)
        06:31 (61) 13:56 (60) 18:52 (56) 22:36 (55) 28:19 (55) 30:33 (54) 36:20 (53) 42:30 (52) 47:00 (52) 55:04 (53) 59:14 (52) 64:34 (53) 66:45 (52)                     69:12 (52)
53 Roland Löwgren OK Södertörn 69:24 02:59 (54) 06:57 (45) 06:39 (51) 04:30 (56) 05:38 (48) 05:31 (63) 04:55 (26) 06:22 (51) 04:46 (59) 06:09 (35) 05:05 (55) 04:57 (41) 02:27 (47)                     02:29 (46)
        02:59 (54) 09:56 (47) 16:35 (47) 21:05 (51) 26:43 (50) 32:14 (56) 37:09 (55) 43:31 (54) 48:17 (54) 54:26 (51) 59:31 (53) 64:28 (52) 66:55 (53)                     69:24 (53)
54 Jan-Olof Wåhlberg IBM Club Sweden 70:12 01:39 (18) 05:50 (39) 05:18 (37) 03:14 (33) 04:00 (12) 01:47 (22) 04:53 (24) 04:17 (20) 03:36 (42) 22:28 (63) 04:09 (41) 04:46 (38) 02:12 (37)                     02:03 (34)
        01:39 (18) 07:29 (31) 12:47 (34) 16:01 (33) 20:01 (25) 21:48 (24) 26:41 (22) 30:58 (21) 34:34 (22) 57:02 (54) 61:11 (54) 65:57 (54) 68:09 (54)                     70:12 (54)
55 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 73:51 07:11 (63) 05:39 (34) 05:52 (48) 03:37 (48) 04:46 (34) 02:21 (48) 05:42 (42) 16:33 (63) 03:16 (27) 05:48 (30) 04:24 (46) 04:45 (37) 01:58 (25)                     01:59 (32)
        07:11 (63) 12:50 (57) 18:42 (54) 22:19 (54) 27:05 (51) 29:26 (49) 35:08 (50) 51:41 (59) 54:57 (59) 60:45 (56) 65:09 (56) 69:54 (56) 71:52 (56)                     73:51 (55)
56 Kerstin Eriksson Snättringe SK 74:37 06:28 (60) 05:15 (30) 06:42 (53) 03:50 (54) 05:19 (46) 02:19 (46) 06:36 (52) 06:52 (53) 04:49 (60) 10:16 (58) 04:29 (48) 06:08 (56) 02:40 (51)                     02:54 (57)
        06:28 (60) 11:43 (52) 18:25 (53) 22:15 (53) 27:34 (52) 29:53 (52) 36:29 (54) 43:21 (53) 48:10 (53) 58:26 (55) 62:55 (55) 69:03 (55) 71:43 (55)                     74:37 (56)
57 Maria Marquez Tumba-Mälarhöjden OK 80:49 02:35 (48) 08:51 (56) 07:20 (55) 04:43 (58) 06:27 (53) 02:23 (50) 08:18 (61) 06:59 (55) 06:14 (62) 09:14 (56) 05:08 (56) 06:39 (57) 03:16 (57)                     02:42 (53)
        02:35 (48) 11:26 (50) 18:46 (55) 23:29 (57) 29:56 (57) 32:19 (57) 40:37 (57) 47:36 (56) 53:50 (57) 63:04 (57) 68:12 (58) 74:51 (57) 78:07 (57)                     80:49 (57)
58 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 81:04 03:34 (57) 08:33 (55) 07:14 (54) 04:31 (57) 06:25 (52) 02:20 (47) 08:37 (62) 07:24 (56) 05:26 (61) 09:20 (57) 05:30 (58) 06:40 (58) 02:55 (54)                     02:35 (51)
        03:34 (57) 12:07 (55) 19:21 (59) 23:52 (59) 30:17 (58) 32:37 (58) 41:14 (58) 48:38 (58) 54:04 (58) 63:24 (58) 68:54 (59) 75:34 (58) 78:29 (58)                     81:04 (58)
59 Stig Thurén Skarpnäcks OL 86:15 06:46 (62) 08:23 (54) 10:01 (62) 05:42 (61) 07:54 (60) 03:14 (60) 08:02 (58) 08:16 (59) 03:59 (49) 07:27 (48) 04:53 (53) 06:03 (54) 03:02 (55)                     02:33 (50)
        06:46 (62) 15:09 (63) 25:10 (63) 30:52 (63) 38:46 (63) 42:00 (63) 50:02 (62) 58:18 (62) 62:17 (62) 69:44 (62) 74:37 (60) 80:40 (60) 83:42 (60)                     86:15 (59)
60 Gunnar Hellström Haninge SOK 86:27 02:19 (42) 06:30 (42) 09:35 (61) 03:22 (39) 10:20 (63) 02:31 (55) 06:47 (55) 06:38 (52) 04:30 (55) 11:13 (62) 03:50 (37) 09:51 (62) 04:37 (62)                     04:24 (63)
        02:19 (42) 08:49 (41) 18:24 (52) 21:46 (52) 32:06 (61) 34:37 (61) 41:24 (59) 48:02 (57) 52:32 (56) 63:45 (59) 67:35 (57) 77:26 (59) 82:03 (59)                     86:27 (60)
61 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 91:46 03:25 (56) 08:21 (53) 07:29 (57) 04:53 (59) 06:30 (54) 02:54 (58) 08:11 (59) 11:16 (61) 04:32 (57) 10:25 (59) 09:45 (63) 07:14 (59) 03:20 (59)                     03:31 (60)
        03:25 (56) 11:46 (53) 19:15 (58) 24:08 (61) 30:38 (60) 33:32 (60) 41:43 (61) 52:59 (60) 57:31 (60) 67:56 (60) 77:41 (62) 84:55 (61) 88:15 (61)                     91:46 (61)
62 Håkan Beijar Gustavsbergs OK 91:48 02:49 (49) 08:52 (57) 07:22 (56) 04:58 (60) 06:30 (54) 02:54 (58) 08:11 (59) 11:28 (62) 04:28 (54) 10:25 (59) 09:37 (62) 07:34 (60) 03:07 (56)                     03:33 (62)
        02:49 (49) 11:41 (51) 19:03 (57) 24:01 (60) 30:31 (59) 33:25 (59) 41:36 (60) 53:04 (61) 57:32 (61) 67:57 (61) 77:34 (61) 85:08 (62) 88:15 (61)                     91:48 (62)
63 Ingvar Oskarsson Solna OK 103:11 03:42 (58) 09:09 (58) 10:38 (63) 06:23 (63) 08:26 (62) 03:38 (61) 11:15 (63) 08:45 (60) 07:00 (63) 11:10 (61) 07:34 (61) 07:57 (61) 04:03 (60)                     03:31 (60)
        03:42 (58) 12:51 (58) 23:29 (62) 29:52 (62) 38:18 (62) 41:56 (62) 53:11 (63) 61:56 (63) 68:56 (63) 80:06 (63) 87:40 (63) 95:37 (63) 99:40 (63)                     103:11 (63)
- Bo Winander Järfälla OK   02:08   06:13   06:03   05:16                                                              
        02:08   08:21   14:24   19:40                                                           Ej tid  ----->  
- Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL 53:53 01:38   05:10   04:04   03:31   05:14   01:51   04:12   04:38   05:51   03:03   04:58   05:35   02:00                       02:08  
        01:38   06:48   10:52   14:23   19:37   21:28   25:40   30:18   36:09   39:12   44:10   49:45   51:45                       53:53  
- Christer Askerblom Hagaby GOIF 69:39 01:49   12:46   05:10   09:27   01:55   05:44   05:10   03:39   10:58   03:46   05:17   02:20                           01:38  
        01:49   14:35   19:45   29:12   31:07   36:51   42:01   45:40   56:38   60:24   65:41   68:01                           69:39  
- Kurt Zander Västerås SOK 108:32 02:50   14:12   17:57   08:59   02:47   02:04   09:06   08:49   04:28   07:47   07:49   12:33   03:37                       05:34  
        02:50   17:02   34:59   43:58   46:45   48:49   57:55   66:44   71:12   78:59   86:48   99:21   102:58                       108:32  
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana D - 2,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9                                       Mål  
1 Leif Lundquist Enebybergs IF 39:49 03:47 (5) 05:33 (3) 03:13 (3) 06:48 (6) 03:51 (1) 02:51 (6) 03:47 (3) 05:36 (2) 02:47 (2)                                     01:36 (1)
        03:47 (5) 09:20 (3) 12:33 (2) 19:21 (3) 23:12 (1) 26:03 (1) 29:50 (1) 35:26 (1) 38:13 (1)                                     39:49 (1)
2 Susanne Holmberg OK Södertörn 40:13 02:42 (1) 04:18 (1) 02:30 (1) 09:00 (21) 07:18 (30) 02:11 (1) 03:34 (2) 04:37 (1) 02:22 (1)                                     01:41 (2)
        02:42 (1) 07:00 (1) 09:30 (1) 18:30 (1) 25:48 (6) 27:59 (6) 31:33 (5) 36:10 (2) 38:32 (2)                                     40:13 (2)
3 Håkan Boije Attunda OK 41:27 04:28 (10) 06:39 (11) 03:12 (2) 05:50 (2) 04:24 (4) 02:24 (4) 03:48 (4) 06:09 (4) 02:48 (3)                                     01:45 (3)
        04:28 (10) 11:07 (8) 14:19 (7) 20:09 (5) 24:33 (4) 26:57 (4) 30:45 (2) 36:54 (3) 39:42 (3)                                     41:27 (3)
4 Börje Borgström Sundbybergs IK 44:13 03:47 (5) 04:48 (2) 05:04 (21) 06:36 (4) 05:07 (8) 02:22 (3) 04:09 (6) 06:07 (3) 02:54 (4)                                     03:19 (26)
        03:47 (5) 08:35 (2) 13:39 (5) 20:15 (6) 25:22 (5) 27:44 (5) 31:53 (6) 38:00 (5) 40:54 (4)                                     44:13 (4)
5 Reijo Korhonen Hellas Orientering 44:53 03:19 (3) 06:13 (7) 03:38 (5) 06:01 (3) 04:19 (3) 03:04 (12) 04:22 (12) 06:36 (6) 05:06 (23)                                     02:15 (11)
        03:19 (3) 09:32 (5) 13:10 (3) 19:11 (2) 23:30 (2) 26:34 (2) 30:56 (3) 37:32 (4) 42:38 (5)                                     44:53 (5)
6 Christer Andersson ATG 45:37 03:01 (2) 07:14 (16) 03:29 (4) 05:38 (1) 04:52 (7) 02:42 (5) 04:11 (8) 09:26 (25) 03:09 (5)                                     01:55 (4)
        03:01 (2) 10:15 (6) 13:44 (6) 19:22 (4) 24:14 (3) 26:56 (3) 31:07 (4) 40:33 (6) 43:42 (6)                                     45:37 (6)
7 Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF 48:17 05:47 (26) 06:03 (5) 03:57 (8) 09:52 (22) 04:03 (2) 02:21 (2) 03:28 (1) 06:32 (5) 03:59 (16)                                     02:15 (11)
        05:47 (26) 11:50 (14) 15:47 (11) 25:39 (17) 29:42 (12) 32:03 (9) 35:31 (8) 42:03 (7) 46:02 (7)                                     48:17 (7)
8 Monika Högberg OK Södertörn 50:29 03:35 (4) 05:56 (4) 03:54 (7) 07:09 (9) 05:37 (17) 03:07 (15) 04:34 (15) 09:31 (26) 04:00 (17)                                     03:06 (25)
        03:35 (4) 09:31 (4) 13:25 (4) 20:34 (7) 26:11 (7) 29:18 (7) 33:52 (7) 43:23 (8) 47:23 (8)                                     50:29 (8)
9 Ronny Hedlund OK Södertörn 50:53 04:33 (13) 07:09 (14) 04:05 (10) 08:17 (18) 05:13 (12) 03:34 (23) 04:50 (19) 07:18 (9) 03:31 (8)                                     02:23 (17)
        04:33 (13) 11:42 (13) 15:47 (11) 24:04 (11) 29:17 (11) 32:51 (11) 37:41 (11) 44:59 (10) 48:30 (9)                                     50:53 (9)
10 Olle Arman Nyköpings OK 51:08 04:01 (7) 07:23 (17) 04:53 (19) 07:38 (12) 05:12 (11) 03:28 (22) 04:10 (7) 08:13 (16) 03:53 (14)                                     02:17 (14)
        04:01 (7) 11:24 (12) 16:17 (13) 23:55 (10) 29:07 (10) 32:35 (10) 36:45 (9) 44:58 (9) 48:51 (10)                                     51:08 (10)
11 Hugo Isgren IFK Enskede 51:24 04:41 (14) 06:30 (8) 04:11 (12) 07:17 (10) 05:43 (19) 03:03 (11) 05:39 (25) 08:37 (20) 03:30 (7)                                     02:13 (10)
        04:41 (14) 11:11 (9) 15:22 (10) 22:39 (9) 28:22 (9) 31:25 (8) 37:04 (10) 45:41 (13) 49:11 (11)                                     51:24 (11)
12 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 51:51 06:08 (28) 06:06 (6) 04:33 (14) 08:05 (17) 05:33 (14) 03:12 (16) 04:20 (10) 08:04 (14) 03:35 (9)                                     02:15 (11)
        06:08 (28) 12:14 (16) 16:47 (15) 24:52 (15) 30:25 (14) 33:37 (13) 37:57 (13) 46:01 (14) 49:36 (13)                                     51:51 (12)
13 Leif Hermundstad Snättringe SK 52:11 04:46 (17) 07:40 (18) 04:48 (16) 07:01 (7) 05:38 (18) 03:04 (12) 04:44 (17) 07:53 (13) 03:52 (13)                                     02:45 (23)
        04:46 (17) 12:26 (18) 17:14 (16) 24:15 (13) 29:53 (13) 32:57 (12) 37:41 (11) 45:34 (12) 49:26 (12)                                     52:11 (13)
14 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 53:06 04:05 (8) 07:09 (14) 03:38 (5) 06:47 (5) 04:35 (5) 08:12 (31) 04:00 (5) 06:53 (7) 05:36 (24)                                     02:11 (8)
        04:05 (8) 11:14 (10) 14:52 (8) 21:39 (8) 26:14 (8) 34:26 (15) 38:26 (14) 45:19 (11) 50:55 (14)                                     53:06 (14)
15 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 54:13 04:31 (11) 06:30 (8) 03:57 (8) 12:41 (28) 05:09 (9) 02:56 (9) 04:27 (13) 08:42 (21) 03:10 (6)                                     02:10 (7)
        04:31 (11) 11:01 (7) 14:58 (9) 27:39 (20) 32:48 (20) 35:44 (20) 40:11 (17) 48:53 (18) 52:03 (15)                                     54:13 (15)
16 Björn Stolt OK Ravinen 54:24 04:58 (18) 08:21 (20) 04:42 (15) 07:54 (16) 05:36 (15) 03:06 (14) 04:53 (20) 09:00 (22) 03:36 (10)                                     02:18 (15)
        04:58 (18) 13:19 (21) 18:01 (19) 25:55 (18) 31:31 (17) 34:37 (16) 39:30 (15) 48:30 (16) 52:06 (16)                                     54:24 (16)
17 Klas Langels Skarpnäcks OL 54:57 05:24 (22) 06:32 (10) 05:28 (23) 07:42 (13) 06:29 (25) 03:25 (20) 05:19 (22) 07:25 (10) 04:48 (21)                                     02:25 (18)
        05:24 (22) 11:56 (15) 17:24 (18) 25:06 (16) 31:35 (18) 35:00 (18) 40:19 (18) 47:44 (15) 52:32 (17)                                     54:57 (17)
18 Anita Arnefors OK Södertörn 54:58 06:21 (29) 06:53 (12) 04:51 (17) 10:48 (24) 05:32 (13) 02:54 (7) 04:11 (8) 07:00 (8) 04:07 (19)                                     02:21 (16)
        06:21 (29) 13:14 (20) 18:05 (20) 28:53 (21) 34:25 (21) 37:19 (21) 41:30 (21) 48:30 (16) 52:37 (18)                                     54:58 (18)
19 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 56:13 04:32 (12) 07:53 (19) 04:51 (17) 07:08 (8) 06:20 (24) 03:02 (10) 07:11 (30) 08:11 (15) 05:01 (22)                                     02:04 (6)
        04:32 (12) 12:25 (17) 17:16 (17) 24:24 (14) 30:44 (15) 33:46 (14) 40:57 (20) 49:08 (20) 54:09 (19)                                     56:13 (19)
20 Jan Bojling Solna OK 57:26 04:43 (15) 08:24 (21) 05:01 (20) 07:52 (15) 05:51 (21) 03:40 (25) 04:56 (21) 08:26 (18) 05:47 (25)                                     02:46 (24)
        04:43 (15) 13:07 (19) 18:08 (21) 26:00 (19) 31:51 (19) 35:31 (19) 40:27 (19) 48:53 (18) 54:40 (20)                                     57:26 (20)
21 Lennart Sjöstål Klubblös 60:01 05:45 (25) 09:42 (23) 07:02 (28) 08:30 (19) 05:36 (15) 03:12 (16) 04:35 (16) 09:19 (23) 03:47 (11)                                     02:33 (20)
        05:45 (25) 15:27 (24) 22:29 (24) 30:59 (22) 36:35 (22) 39:47 (22) 44:22 (22) 53:41 (22) 57:28 (22)                                     60:01 (21)
22 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 60:21 05:04 (20) 13:36 (29) 04:08 (11) 10:37 (23) 04:37 (6) 02:54 (7) 04:21 (11) 07:50 (12) 03:49 (12)                                     03:25 (28)
        05:04 (20) 18:40 (27) 22:48 (25) 33:25 (26) 38:02 (23) 40:56 (23) 45:17 (23) 53:07 (21) 56:56 (21)                                     60:21 (22)
23 Leif Nordin Turebergs IF 60:35 09:36 (31) 11:18 (25) 04:19 (13) 07:18 (11) 06:08 (22) 03:24 (19) 04:47 (18) 07:38 (11) 03:55 (15)                                     02:12 (9)
        09:36 (31) 20:54 (31) 25:13 (28) 32:31 (25) 38:39 (25) 42:03 (25) 46:50 (25) 54:28 (24) 58:23 (23)                                     60:35 (23)
24 Jan Larsson Tullinge SK 64:29 05:51 (27) 09:26 (22) 07:08 (29) 11:27 (25) 05:49 (20) 03:26 (21) 06:08 (28) 08:22 (17) 04:23 (20)                                     02:29 (19)
        05:51 (27) 15:17 (23) 22:25 (23) 33:52 (27) 39:41 (27) 43:07 (27) 49:15 (27) 57:37 (26) 62:00 (25)                                     64:29 (24)
25 Stefan Gullberg Väsby OK 64:53 05:21 (21) 12:04 (27) 06:17 (26) 08:35 (20) 06:13 (23) 03:23 (18) 04:32 (14) 09:19 (23) 05:48 (26)                                     03:21 (27)
        05:21 (21) 17:25 (26) 23:42 (26) 32:17 (24) 38:30 (24) 41:53 (24) 46:25 (24) 55:44 (25) 61:32 (24)                                     64:53 (25)
26 Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK 64:59 04:43 (15) 09:46 (24) 05:47 (24) 11:44 (26) 06:54 (27) 03:45 (26) 05:53 (27) 09:43 (27) 04:06 (18)                                     02:38 (22)
        04:43 (15) 14:29 (22) 20:16 (22) 32:00 (23) 38:54 (26) 42:39 (26) 48:32 (26) 58:15 (27) 62:21 (26)                                     64:59 (26)
27 Bengt Fahlin IBM 65:24 04:27 (9) 06:55 (13) 05:07 (22) 07:42 (13) 06:53 (26) 03:39 (24) 05:22 (23) 13:50 (29) 08:54 (30)                                     02:35 (21)
        04:27 (9) 11:22 (11) 16:29 (14) 24:11 (12) 31:04 (16) 34:43 (17) 40:05 (16) 53:55 (23) 62:49 (27)                                     65:24 (27)
28 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 75:25 04:59 (19) 15:29 (31) 05:57 (25) 17:15 (31) 05:09 (9) 04:24 (28) 05:44 (26) 08:36 (19) 05:55 (27)                                     01:57 (5)
        04:59 (19) 20:28 (29) 26:25 (29) 43:40 (30) 48:49 (29) 53:13 (29) 58:57 (29) 67:33 (28) 73:28 (28)                                     75:25 (28)
29 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 84:19 05:32 (23) 14:01 (30) 12:09 (31) 15:58 (30) 07:13 (29) 04:09 (27) 05:23 (24) 10:05 (28) 06:05 (28)                                     03:44 (30)
        05:32 (23) 19:33 (28) 31:42 (31) 47:40 (31) 54:53 (31) 59:02 (31) 64:25 (31) 74:30 (29) 80:35 (29)                                     84:19 (29)
30 Annika Carlsson Sundbybergs IK 91:25 05:44 (24) 11:31 (26) 06:50 (27) 11:47 (27) 07:07 (28) 06:14 (30) 07:30 (31) 23:13 (31) 07:47 (29)                                     03:42 (29)
        05:44 (24) 17:15 (25) 24:05 (27) 35:52 (28) 42:59 (28) 49:13 (28) 56:43 (28) 79:56 (31) 87:43 (30)                                     91:25 (30)
31 Jan Burell OK Enen 94:59 07:48 (30) 13:02 (28) 07:08 (29) 13:55 (29) 08:04 (31) 05:47 (29) 06:19 (29) 14:07 (30) 13:09 (31)                                     05:40 (31)
        07:48 (30) 20:50 (30) 27:58 (30) 41:53 (29) 49:57 (30) 55:44 (30) 62:03 (30) 76:10 (30) 89:19 (31)                                     94:59 (31)
- Mats Törngren OK Linné 51:19 06:59   08:51   04:28   09:31   05:38   12:41                                                   03:11  
        06:59   15:50   20:18   29:49   35:27   48:08                                                   51:19 Y
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana E - 1,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7                                               Mål  
1 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 24:43 03:24 (1) 05:20 (2) 02:20 (1) 03:35 (1) 02:24 (1) 02:17 (1) 03:34 (2)                                             01:49 (1)
        03:24 (1) 08:44 (1) 11:04 (1) 14:39 (1) 17:03 (1) 19:20 (1) 22:54 (1)                                             24:43 (1)
2 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 28:10 04:16 (2) 04:59 (1) 03:34 (2) 04:06 (2) 02:58 (2) 02:17 (1) 03:23 (1)                                             02:37 (3)
        04:16 (2) 09:15 (2) 12:49 (2) 16:55 (2) 19:53 (2) 22:10 (2) 25:33 (2)                                             28:10 (2)
3 Kjell Lindberg Västerås SOK 36:48 04:36 (3) 06:11 (3) 04:25 (3) 05:14 (4) 04:04 (3) 04:16 (5) 05:03 (5)                                             02:59 (4)
        04:36 (3) 10:47 (3) 15:12 (3) 20:26 (3) 24:30 (3) 28:46 (3) 33:49 (3)                                             36:48 (3)
4 Kjell Holmberg OK Södertörn 39:19 05:52 (5) 07:11 (6) 04:55 (5) 05:44 (5) 04:13 (4) 03:11 (3) 04:57 (4)                                             03:16 (5)
        05:52 (5) 13:03 (5) 17:58 (4) 23:42 (4) 27:55 (4) 31:06 (4) 36:03 (4)                                             39:19 (4)
5 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 50:44 12:31 (9) 06:42 (5) 05:02 (6) 05:11 (3) 07:37 (5) 03:36 (4) 06:15 (9)                                             03:50 (7)
        12:31 (9) 19:13 (8) 24:15 (6) 29:26 (6) 37:03 (6) 40:39 (5) 46:54 (5)                                             50:44 (5)
6 Robert Puusta OK Älvsjö-Örby 53:56 05:49 (4) 06:27 (4) 05:44 (7) 05:48 (6) 12:23 (8) 09:42 (9) 04:24 (3)                                             03:39 (6)
        05:49 (4) 12:16 (4) 18:00 (5) 23:48 (5) 36:11 (5) 45:53 (7) 50:17 (7)                                             53:56 (6)
7 Margaretha Nylund OK Södertörn 54:29 09:31 (7) 09:17 (8) 06:38 (8) 06:09 (8) 07:46 (6) 04:47 (7) 05:53 (6)                                             04:28 (9)
        09:31 (7) 18:48 (7) 25:26 (8) 31:35 (8) 39:21 (7) 44:08 (6) 50:01 (6)                                             54:29 (7)
8 Gunvor Granath Nynäshamns OK 78:18 09:41 (8) 08:33 (7) 06:49 (9) 06:00 (7) 13:12 (9) 22:02 (10) 06:01 (7)                                             06:00 (10)
        09:41 (8) 18:14 (6) 25:03 (7) 31:03 (7) 44:15 (8) 66:17 (8) 72:18 (8)                                             78:18 (8)
9 Annika Hillgren OK Södertörn 88:23 07:56 (6) 28:01 (10) 04:41 (4) 19:35 (10) 13:25 (10) 04:32 (6) 08:22 (10)                                             01:51 (2)
        07:56 (6) 35:57 (9) 40:38 (9) 60:13 (9) 73:38 (9) 78:10 (9) 86:32 (9)                                             88:23 (9)
10 Sverker Tiren Hellas Orientering 114:35 58:12 (10) 14:00 (9) 08:22 (10) 08:52 (9) 08:50 (7) 05:51 (8) 06:05 (8)                                             04:23 (8)
        58:12 (10) 72:12 (10) 80:34 (10) 89:26 (10) 98:16 (10) 104:07 (10) 110:12 (10)                                             114:35 (10)
- Lars Persson Väsby OK                                                                              
                                                                                   
- Karin Setterqvist OK Södertörn 69:50 07:51   28:15   05:48   06:51   08:53   03:49                                                   08:23  
        07:51   36:06   41:54   48:45   57:38   61:27                                                   69:50