Sträcktider Luffarligan Järlagården                                                  
  20221005 Svarta tider är sträcktider                                                
    Blå tider är från start                                                      
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                  
                                                           
Plac Bana A - 5,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   Mål  
1 Jonas Halai Kamrat och IF KIF 34:56 03:26 (1) 03:12 (4) 03:51 (1) 04:35 (2) 01:16 (12) 01:58 (1) 00:55 (7) 05:00 (4) 04:30 (1) 02:55 (3) 00:52 (3) 02:15 (1) 00:11 (7)
        03:26 (1) 06:38 (1) 10:29 (1) 15:04 (1) 16:20 (1) 18:18 (1) 19:13 (1) 24:13 (1) 28:43 (1) 31:38 (1) 32:30 (1) 34:45 (1) 34:56 (1)
2 Oscar Arman Nyköpings OK 38:02 03:50 (2) 03:01 (1) 04:07 (2) 05:01 (7) 01:00 (3) 03:28 (11) 00:46 (2) 05:20 (5) 04:53 (4) 02:50 (2) 01:23 (15) 02:15 (1) 00:08 (2)
        03:50 (2) 06:51 (2) 10:58 (2) 15:59 (2) 16:59 (2) 20:27 (3) 21:13 (3) 26:33 (4) 31:26 (3) 34:16 (2) 35:39 (3) 37:54 (2) 38:02 (2)
3 Niclas Sjögren Haninge SOK 38:12 03:58 (4) 03:11 (3) 04:37 (8) 04:13 (1) 01:47 (20) 03:36 (15) 00:49 (4) 04:27 (1) 05:10 (5) 02:39 (1) 00:49 (1) 02:49 (9) 00:07 (1)
        03:58 (4) 07:09 (3) 11:46 (3) 15:59 (2) 17:46 (4) 21:22 (9) 22:11 (7) 26:38 (5) 31:48 (4) 34:27 (3) 35:16 (2) 38:05 (3) 38:12 (3)
4 Mattias Palm OK Ravinen 38:38 04:20 (8) 03:18 (6) 04:29 (6) 05:03 (8) 01:05 (6) 02:24 (4) 00:55 (7) 04:58 (3) 04:48 (3) 03:30 (8) 01:08 (9) 02:32 (5) 00:08 (2)
        04:20 (8) 07:38 (5) 12:07 (7) 17:10 (7) 18:15 (7) 20:39 (6) 21:34 (5) 26:32 (3) 31:20 (2) 34:50 (4) 35:58 (5) 38:30 (5) 38:38 (4)
5 Henrik Sjögren Haninge SOK 38:39 03:56 (3) 03:13 (5) 04:37 (8) 05:14 (10) 01:12 (9) 02:06 (2) 00:51 (6) 04:50 (2) 05:57 (13) 03:01 (4) 00:54 (4) 02:36 (6) 00:12 (8)
        03:56 (3) 07:09 (3) 11:46 (3) 17:00 (6) 18:12 (5) 20:18 (2) 21:09 (2) 25:59 (2) 31:56 (5) 34:57 (5) 35:51 (4) 38:27 (4) 38:39 (5)
6 Oskar Hermansson Centrum OK 40:29 04:38 (11) 03:08 (2) 04:18 (4) 04:44 (3) 00:55 (1) 02:52 (6) 00:44 (1) 06:03 (9) 04:34 (2) 04:50 (16) 01:11 (12) 02:22 (3) 00:10 (5)
        04:38 (11) 07:46 (9) 12:04 (6) 16:48 (5) 17:43 (3) 20:35 (5) 21:19 (4) 27:22 (6) 31:56 (5) 36:46 (7) 37:57 (7) 40:19 (6) 40:29 (6)
7 Stefan Gustavsson Klubblös 40:39 04:04 (5) 03:37 (10) 04:11 (3) 04:54 (5) 01:28 (15) 02:55 (7) 01:02 (11) 05:33 (7) 05:13 (6) 03:11 (5) 01:31 (18) 02:46 (8) 00:14 (12)
        04:04 (5) 07:41 (7) 11:52 (5) 16:46 (4) 18:14 (6) 21:09 (7) 22:11 (7) 27:44 (7) 32:57 (7) 36:08 (6) 37:39 (6) 40:25 (7) 40:39 (7)
8 Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK 40:53 04:08 (6) 03:30 (8) 04:55 (10) 04:50 (4) 01:00 (3) 02:50 (5) 00:50 (5) 06:15 (10) 05:28 (9) 03:39 (9) 00:51 (2) 02:24 (4) 00:13 (9)
        04:08 (6) 07:38 (5) 12:33 (9) 17:23 (9) 18:23 (9) 21:13 (8) 22:03 (6) 28:18 (8) 33:46 (8) 37:25 (9) 38:16 (9) 40:40 (8) 40:53 (8)
9 Henrik Hagwall Järla Orientering 41:07 04:19 (7) 03:34 (9) 04:32 (7) 04:55 (6) 00:59 (2) 02:09 (3) 02:20 (20) 05:45 (8) 05:13 (6) 03:20 (7) 01:02 (7) 02:51 (10) 00:08 (3)
        04:19 (7) 07:53 (10) 12:25 (8) 17:20 (8) 18:19 (8) 20:28 (4) 22:48 (9) 28:33 (9) 33:46 (8) 37:06 (8) 38:08 (8) 40:59 (9) 41:07 (9)
10 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 42:12 04:33 (10) 03:41 (11) 04:24 (5) 05:26 (11) 01:03 (5) 03:50 (16) 00:48 (3) 05:20 (5) 05:31 (10) 03:14 (6) 01:00 (5) 02:55 (11) 00:27 (17)
        04:33 (10) 08:14 (11) 12:38 (10) 18:04 (10) 19:07 (10) 22:57 (10) 23:45 (10) 29:05 (10) 34:36 (10) 37:50 (10) 38:50 (10) 41:45 (10) 42:12 (10)
11 Lars Gerhardsson Attunda OK 50:13 04:46 (12) 04:07 (12) 05:14 (12) 07:44 (18) 01:09 (7) 05:39 (20) 00:56 (9) 06:33 (11) 05:51 (11) 03:55 (10) 01:00 (5) 03:03 (12) 00:16 (13)
        04:46 (12) 08:53 (12) 14:07 (12) 21:51 (12) 23:00 (12) 28:39 (15) 29:35 (14) 36:08 (13) 41:59 (12) 45:54 (12) 46:54 (11) 49:57 (11) 50:13 (11)
12 Christian Åhrén Frösö IF 50:26 04:21 (9) 03:24 (7) 05:34 (13) 05:06 (9) 01:09 (7) 05:35 (19) 00:56 (9) 08:14 (17) 05:51 (11) 04:59 (17) 02:22 (19) 02:42 (7) 00:13 (9)
        04:21 (9) 07:45 (8) 13:19 (11) 18:25 (11) 19:34 (11) 25:09 (11) 26:05 (11) 34:19 (11) 40:10 (11) 45:09 (11) 47:31 (12) 50:13 (12) 50:26 (12)
13 Hans-Christian Höie Skogsluffarnas OK 51:07 06:19 (19) 04:50 (16) 05:50 (15) 06:25 (12) 01:15 (11) 03:33 (13) 01:08 (12) 06:38 (12) 06:36 (14) 04:06 (11) 01:02 (7) 03:06 (13) 00:19 (15)
        06:19 (19) 11:09 (16) 16:59 (16) 23:24 (14) 24:39 (14) 28:12 (13) 29:20 (13) 35:58 (12) 42:34 (13) 46:40 (13) 47:42 (13) 50:48 (13) 51:07 (13)
14 Lennart Hävrén Tullinge SK 54:47 05:34 (16) 04:47 (15) 06:05 (16) 07:32 (17) 01:34 (17) 03:06 (8) 01:28 (17) 07:15 (14) 07:05 (17) 04:38 (15) 01:08 (9) 04:13 (18) 00:22 (16)
        05:34 (16) 10:21 (14) 16:26 (14) 23:58 (16) 25:32 (16) 28:38 (14) 30:06 (15) 37:21 (14) 44:26 (14) 49:04 (14) 50:12 (14) 54:25 (14) 54:47 (14)
15 Christer P Hördell Söders-Tyresö 56:11 06:16 (18) 05:02 (17) 06:27 (18) 07:22 (15) 01:30 (16) 03:34 (14) 01:10 (14) 07:38 (16) 07:28 (19) 04:32 (13) 01:08 (9) 03:37 (14) 00:27 (17)
        06:16 (18) 11:18 (17) 17:45 (17) 25:07 (17) 26:37 (17) 30:11 (17) 31:21 (17) 38:59 (16) 46:27 (17) 50:59 (17) 52:07 (16) 55:44 (15) 56:11 (15)
16 Emma Risby OK Ravinen 56:36 04:50 (13) 08:57 (20) 05:06 (11) 07:11 (14) 01:12 (9) 03:26 (10) 01:49 (19) 06:41 (13) 05:27 (8) 04:25 (12) 03:31 (20) 03:51 (16) 00:10 (5)
        04:50 (13) 13:47 (19) 18:53 (18) 26:04 (18) 27:16 (18) 30:42 (18) 32:31 (18) 39:12 (17) 44:39 (15) 49:04 (14) 52:35 (17) 56:26 (16) 56:36 (16)
17 Paul Norén OK Södertörn 57:02 05:29 (15) 04:45 (14) 06:13 (17) 07:29 (16) 01:35 (18) 03:29 (12) 01:16 (15) 07:33 (15) 06:50 (16) 05:14 (19) 01:27 (16) 05:14 (19) 00:28 (19)
        05:29 (15) 10:14 (13) 16:27 (15) 23:56 (15) 25:31 (15) 29:00 (16) 30:16 (16) 37:49 (15) 44:39 (15) 49:53 (16) 51:20 (15) 56:34 (17) 57:02 (17)
18 Lotta Valentin Gustavsbergs OK 58:02 06:12 (17) 04:12 (13) 05:40 (14) 06:51 (13) 01:16 (12) 03:17 (9) 01:21 (16) 12:10 (20) 06:48 (15) 05:03 (18) 01:13 (13) 03:42 (15) 00:17 (14)
        06:12 (17) 10:24 (15) 16:04 (13) 22:55 (13) 24:11 (13) 27:28 (12) 28:49 (12) 40:59 (18) 47:47 (18) 52:50 (18) 54:03 (18) 57:45 (18) 58:02 (18)
19 Sven-Anders Olsson Attunda OK 64:37 05:23 (14) 08:51 (19) 07:18 (19) 08:52 (19) 01:21 (14) 03:59 (17) 01:09 (13) 10:28 (19) 07:07 (18) 04:36 (14) 01:15 (14) 04:05 (17) 00:13 (9)
        05:23 (14) 14:14 (20) 21:32 (20) 30:24 (19) 31:45 (19) 35:44 (19) 36:53 (19) 47:21 (19) 54:28 (19) 59:04 (19) 60:19 (19) 64:24 (19) 64:37 (19)
20 Rune Rådeström Snättringe SK 72:12 07:05 (20) 06:22 (18) 07:38 (20) 09:49 (20) 01:44 (19) 04:47 (18) 01:29 (18) 10:26 (18) 09:11 (20) 05:33 (20) 01:30 (17) 06:03 (20) 00:35 (20)
        07:05 (20) 13:27 (18) 21:05 (19) 30:54 (20) 32:38 (20) 37:25 (20) 38:54 (20) 49:20 (20) 58:31 (20) 64:04 (20) 65:34 (20) 71:37 (20) 72:12 (20)
                                                           
                                                           
Plac Bana B - 4,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11       Mål  
1 Peter Lundberg Järfälla OK 33:05 02:20 (2) 01:40 (2) 03:57 (4) 05:11 (2) 01:02 (1) 02:16 (1) 01:03 (8) 05:18 (2) 03:54 (2) 03:39 (1) 02:37 (1)     00:08 (2)
        02:20 (2) 04:00 (2) 07:57 (2) 13:08 (2) 14:10 (1) 16:26 (1) 17:29 (1) 22:47 (1) 26:41 (1) 30:20 (1) 32:57 (1)     33:05 (1)
2 Erik Jonasson-Lybeck Snättringe SK 33:47 01:58 (1) 01:35 (1) 03:43 (1) 05:50 (5) 01:56 (33) 02:47 (8) 00:59 (3) 05:01 (1) 03:27 (1) 03:45 (2) 02:39 (2)     00:07 (1)
        01:58 (1) 03:33 (1) 07:16 (1) 13:06 (1) 15:02 (3) 17:49 (3) 18:48 (3) 23:49 (3) 27:16 (2) 31:01 (2) 33:40 (2)     33:47 (2)
3 Fredrik Hedin IFK Enskede 35:00 02:32 (4) 01:41 (3) 03:51 (2) 05:08 (1) 01:10 (5) 02:18 (2) 01:00 (5) 05:53 (4) 04:10 (3) 03:56 (3) 03:07 (9)     00:14 (8)
        02:32 (4) 04:13 (3) 08:04 (3) 13:12 (3) 14:22 (2) 16:40 (2) 17:40 (2) 23:33 (2) 27:43 (3) 31:39 (3) 34:46 (3)     35:00 (3)
4 Ronny Nordgren Sundbybergs IK 38:01 02:34 (5) 02:09 (14) 03:58 (5) 06:10 (9) 01:07 (3) 02:59 (10) 00:59 (2) 05:26 (3) 04:11 (5) 04:36 (12) 03:22 (12)     00:30 (35)
        02:34 (5) 04:43 (6) 08:41 (4) 14:51 (5) 15:58 (4) 18:57 (5) 19:56 (5) 25:22 (4) 29:33 (4) 34:09 (4) 37:31 (4)     38:01 (4)
5 Arne Back Eksjö SOK 39:11 02:50 (16) 02:13 (20) 04:14 (8) 05:33 (3) 01:19 (12) 02:40 (6) 00:59 (2) 06:04 (7) 04:41 (11) 05:03 (22) 03:22 (12)     00:13 (5)
        02:50 (16) 05:03 (13) 09:17 (7) 14:50 (4) 16:09 (5) 18:49 (4) 19:48 (4) 25:52 (5) 30:33 (5) 35:36 (5) 38:58 (5)     39:11 (5)
6 Einar Bodström Kamrat och IF KIF 40:00 03:43 (31) 01:45 (4) 03:54 (3) 06:01 (6) 01:23 (17) 02:37 (5) 01:02 (7) 07:35 (18) 04:29 (8) 04:22 (6) 02:46 (3)     00:23 (27)
        03:43 (31) 05:28 (23) 09:22 (10) 15:23 (6) 16:46 (8) 19:23 (6) 20:25 (6) 28:00 (7) 32:29 (6) 36:51 (6) 39:37 (6)     40:00 (6)
7 Anders Löfgren Järfälla OK 40:05 02:59 (19) 02:06 (12) 04:21 (10) 06:05 (7) 01:09 (4) 03:21 (13) 01:04 (9) 07:16 (16) 04:23 (7) 04:09 (5) 02:56 (4)     00:16 (10)
        02:59 (19) 05:05 (14) 09:26 (12) 15:31 (7) 16:40 (6) 20:01 (8) 21:05 (8) 28:21 (10) 32:44 (7) 36:53 (7) 39:49 (7)     40:05 (7)
8 Marie Malmborg Söders-Tyresö 40:36 03:07 (22) 02:05 (11) 04:26 (13) 06:19 (11) 01:14 (10) 03:35 (17) 01:10 (15) 05:56 (6) 05:06 (19) 04:26 (9) 02:58 (5)     00:14 (7)
        03:07 (22) 05:12 (19) 09:38 (15) 15:57 (11) 17:11 (10) 20:46 (12) 21:56 (12) 27:52 (6) 32:58 (8) 37:24 (8) 40:22 (8)     40:36 (8)
9 Björn Reger Söders-Tyresö 40:58 02:44 (10) 02:12 (18) 04:38 (14) 06:39 (15) 01:27 (19) 02:40 (6) 01:09 (14) 06:32 (9) 05:01 (17) 04:37 (13) 03:01 (6)     00:18 (13)
        02:44 (10) 04:56 (10) 09:34 (13) 16:13 (12) 17:40 (12) 20:20 (11) 21:29 (10) 28:01 (8) 33:02 (9) 37:39 (9) 40:40 (9)     40:58 (9)
10 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 42:00 02:44 (10) 01:51 (5) 05:17 (23) 06:30 (13) 01:13 (8) 02:34 (3) 01:13 (17) 08:04 (21) 04:38 (10) 04:38 (14) 03:05 (8)     00:13 (5)
        02:44 (10) 04:35 (5) 09:52 (16) 16:22 (13) 17:35 (11) 20:09 (10) 21:22 (9) 29:26 (11) 34:04 (11) 38:42 (11) 41:47 (10)     42:00 (10)
11 Clas Wickbom Vittjärvs IK 42:18 03:02 (20) 01:57 (7) 04:24 (11) 06:09 (8) 01:10 (5) 03:21 (13) 01:35 (33) 06:26 (8) 04:59 (15) 04:58 (19) 03:58 (26)     00:19 (16)
        03:02 (20) 04:59 (12) 09:23 (11) 15:32 (8) 16:42 (7) 20:03 (9) 21:38 (11) 28:04 (9) 33:03 (10) 38:01 (10) 41:59 (11)     42:18 (11)
12 P-O Ivarsson Haninge SOK 42:28 02:39 (7) 02:07 (13) 04:03 (6) 08:52 (33) 01:34 (24) 03:45 (19) 01:06 (10) 06:36 (11) 04:10 (3) 04:02 (4) 03:17 (11)     00:17 (11)
        02:39 (7) 04:46 (7) 08:49 (6) 17:41 (20) 19:15 (20) 23:00 (20) 24:06 (18) 30:42 (16) 34:52 (12) 38:54 (12) 42:11 (12)     42:28 (12)
13 Ulf Olsson Klubblös 43:15 02:44 (10) 02:10 (16) 04:25 (12) 06:24 (12) 02:11 (36) 04:21 (25) 01:20 (26) 06:47 (12) 04:36 (9) 05:02 (21) 03:01 (6)     00:14 (7)
        02:44 (10) 04:54 (9) 09:19 (9) 15:43 (9) 17:54 (13) 22:15 (16) 23:35 (17) 30:22 (14) 34:58 (13) 40:00 (14) 43:01 (13)     43:15 (13)
14 Daniel Andersson Täby OK 43:37 02:30 (3) 01:56 (6) 04:16 (9) 08:29 (29) 01:51 (31) 04:28 (27) 00:58 (1) 05:55 (5) 04:58 (14) 04:32 (11) 03:32 (16)     00:12 (3)
        02:30 (3) 04:26 (4) 08:42 (5) 17:11 (17) 19:02 (18) 23:30 (21) 24:28 (21) 30:23 (15) 35:21 (14) 39:53 (13) 43:25 (14)     43:37 (14)
15 Maria Cole Wäsby OK 44:33 02:54 (18) 02:12 (18) 04:57 (18) 06:43 (18) 01:21 (15) 03:49 (20) 01:10 (15) 08:11 (23) 04:55 (13) 04:46 (16) 03:16 (10)     00:19 (17)
        02:54 (18) 05:06 (16) 10:03 (17) 16:46 (16) 18:07 (16) 21:56 (15) 23:06 (14) 31:17 (17) 36:12 (17) 40:58 (17) 44:14 (15)     44:33 (15)
16 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 44:56 02:49 (15) 02:19 (22) 05:39 (28) 06:44 (19) 01:20 (14) 03:31 (16) 01:06 (10) 06:34 (10) 05:30 (21) 05:01 (20) 04:00 (27)     00:23 (26)
        02:49 (15) 05:08 (17) 10:47 (23) 17:31 (18) 18:51 (17) 22:22 (17) 23:28 (15) 30:02 (13) 35:32 (15) 40:33 (15) 44:33 (16)     44:56 (16)
17 Claes-Göran Skohg Väsby OK 45:06 02:41 (8) 02:09 (14) 04:46 (16) 07:02 (20) 01:21 (15) 03:08 (11) 01:16 (22) 07:29 (17) 05:53 (25) 05:10 (24) 03:53 (22)     00:18 (13)
        02:41 (8) 04:50 (8) 09:36 (14) 16:38 (14) 17:59 (14) 21:07 (13) 22:23 (13) 29:52 (12) 35:45 (16) 40:55 (16) 44:48 (17)     45:06 (17)
18 Lars Öhrman Stockholms OK 46:27 03:21 (28) 01:57 (7) 04:45 (15) 07:38 (23) 01:36 (25) 03:36 (18) 01:16 (22) 07:12 (14) 05:51 (24) 05:07 (23) 03:43 (18)     00:25 (30)
        03:21 (28) 05:18 (21) 10:03 (17) 17:41 (20) 19:17 (21) 22:53 (18) 24:09 (19) 31:21 (18) 37:12 (18) 42:19 (18) 46:02 (18)     46:27 (18)
19 Olof Granberg Waxholms OK 46:59 03:30 (30) 02:10 (16) 06:07 (31) 06:42 (17) 01:31 (21) 03:55 (22) 01:15 (20) 07:15 (15) 06:03 (28) 04:44 (15) 03:27 (14)     00:20 (19)
        03:30 (30) 05:40 (25) 11:47 (28) 18:29 (24) 20:00 (24) 23:55 (23) 25:10 (23) 32:25 (19) 38:28 (19) 43:12 (19) 46:39 (19)     46:59 (19)
20 Sten-Olof Matsson Leksands OK 48:25 02:47 (14) 02:29 (27) 04:48 (17) 06:39 (15) 01:23 (17) 03:16 (12) 02:12 (36) 10:27 (32) 05:00 (16) 04:23 (7) 04:03 (28)     00:58 (37)
        02:47 (14) 05:16 (20) 10:04 (19) 16:43 (15) 18:06 (15) 21:22 (14) 23:34 (16) 34:01 (23) 39:01 (21) 43:24 (20) 47:27 (20)     48:25 (20)
21 Bo Lauri Snättringe SK 48:50 03:05 (21) 02:27 (26) 04:59 (19) 07:11 (21) 02:14 (37) 02:57 (9) 01:21 (28) 08:47 (28) 05:59 (26) 05:48 (27) 03:44 (19)     00:18 (13)
        03:05 (21) 05:32 (24) 10:31 (21) 17:42 (22) 19:56 (23) 22:53 (18) 24:14 (20) 33:01 (20) 39:00 (20) 44:48 (21) 48:32 (21)     48:50 (21)
22 Kenneth Pettersson Järfälla OK 49:11 03:07 (22) 02:19 (22) 06:11 (32) 07:52 (27) 01:12 (7) 04:02 (23) 01:21 (28) 08:32 (27) 05:36 (22) 04:54 (18) 03:44 (19)     00:21 (21)
        03:07 (22) 05:26 (22) 11:37 (26) 19:29 (27) 20:41 (27) 24:43 (25) 26:04 (25) 34:36 (24) 40:12 (24) 45:06 (22) 48:50 (22)     49:11 (22)
23 Britt-Marie Hellgren OK Älvsjö-Örby 49:57 03:14 (25) 02:26 (25) 05:22 (25) 07:39 (24) 01:30 (20) 03:27 (15) 01:14 (18) 08:21 (24) 06:52 (32) 05:34 (26) 03:56 (24)     00:22 (24)
        03:14 (25) 05:40 (25) 11:02 (25) 18:41 (26) 20:11 (25) 23:38 (22) 24:52 (22) 33:13 (21) 40:05 (22) 45:39 (24) 49:35 (23)     49:57 (23)
24 Jan Gottfridsson Norbergs OK 50:28 03:12 (24) 01:57 (7) 04:08 (7) 06:37 (14) 01:15 (11) 02:34 (3) 01:00 (5) 15:56 (35) 05:05 (18) 04:49 (17) 03:27 (14)     00:28 (33)
        03:12 (24) 05:09 (18) 09:17 (7) 15:54 (10) 17:09 (9) 19:43 (7) 20:43 (7) 36:39 (25) 41:44 (25) 46:33 (25) 50:00 (24)     50:28 (24)
25 Gunnar Svanberg Järfälla OK 50:48 02:43 (9) 03:45 (36) 05:09 (20) 06:16 (10) 01:19 (12) 06:48 (33) 01:07 (12) 06:53 (13) 06:08 (29) 05:12 (25) 05:05 (35)     00:23 (26)
        02:43 (9) 06:28 (30) 11:37 (26) 17:53 (23) 19:12 (19) 26:00 (26) 27:07 (26) 34:00 (22) 40:08 (23) 45:20 (23) 50:25 (25)     50:48 (25)
26 Magnus Hagfjärd Söders-Tyresö 51:53 02:52 (17) 02:04 (10) 05:16 (22) 07:24 (22) 01:55 (32) 09:29 (36) 01:51 (35) 08:08 (22) 04:22 (6) 04:30 (10) 03:50 (21)     00:12 (3)
        02:52 (17) 04:56 (10) 10:12 (20) 17:36 (19) 19:31 (22) 29:00 (29) 30:51 (29) 38:59 (28) 43:21 (26) 47:51 (26) 51:41 (26)     51:53 (26)
27 Anders Holmqvist Snättringe SK 54:08 02:37 (6) 10:14 (37) 05:28 (26) 05:48 (4) 01:13 (8) 06:20 (31) 01:15 (20) 07:48 (20) 05:07 (20) 04:23 (7) 03:36 (17)     00:19 (16)
        02:37 (6) 12:51 (37) 18:19 (37) 24:07 (33) 25:20 (33) 31:40 (33) 32:55 (33) 40:43 (32) 45:50 (31) 50:13 (27) 53:49 (27)     54:08 (27)
28 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 55:10 03:19 (27) 02:52 (32) 06:00 (30) 08:12 (28) 02:05 (35) 03:53 (21) 01:44 (34) 09:36 (30) 06:54 (33) 06:13 (32) 03:56 (24)     00:26 (31)
        03:19 (27) 06:11 (28) 12:11 (30) 20:23 (29) 22:28 (29) 26:21 (27) 28:05 (27) 37:41 (26) 44:35 (27) 50:48 (28) 54:44 (28)     55:10 (28)
29 Jonny Nilsson Snättringe SK 55:17 03:28 (29) 02:46 (30) 05:48 (29) 08:50 (32) 01:43 (27) 05:30 (30) 01:26 (31) 08:23 (25) 07:06 (34) 06:07 (29) 03:53 (22)     00:17 (11)
        03:28 (29) 06:14 (29) 12:02 (29) 20:52 (30) 22:35 (30) 28:05 (28) 29:31 (28) 37:54 (27) 45:00 (28) 51:07 (29) 55:00 (29)     55:17 (29)
30 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 56:34 03:55 (32) 02:55 (33) 06:20 (34) 08:43 (31) 01:47 (29) 06:21 (32) 01:24 (30) 07:39 (19) 06:02 (27) 06:07 (29) 05:00 (34)     00:21 (22)
        03:55 (32) 06:50 (31) 13:10 (31) 21:53 (31) 23:40 (32) 30:01 (30) 31:25 (30) 39:04 (29) 45:06 (29) 51:13 (30) 56:13 (30)     56:34 (30)
31 Lena Risby OK Ravinen 57:43 03:14 (25) 02:36 (29) 05:11 (21) 07:39 (24) 01:42 (26) 04:11 (24) 01:07 (12) 13:42 (34) 05:48 (23) 06:39 (34) 05:33 (36)     00:21 (21)
        03:14 (25) 05:50 (27) 11:01 (24) 18:40 (25) 20:22 (26) 24:33 (24) 25:40 (24) 39:22 (30) 45:10 (30) 51:49 (31) 57:22 (31)     57:43 (31)
32 Leif Mörkfors Järfälla OK 59:37 04:58 (35) 02:18 (21) 06:13 (33) 08:31 (30) 01:32 (22) 06:55 (34) 01:20 (26) 08:54 (29) 07:12 (35) 06:16 (33) 04:59 (33)     00:29 (34)
        04:58 (35) 07:16 (34) 13:29 (32) 22:00 (32) 23:32 (31) 30:27 (31) 31:47 (31) 40:41 (31) 47:53 (32) 54:09 (32) 59:08 (32)     59:37 (32)
33 Agneta Holmgren Bergnäsets AIK 63:03 04:03 (33) 02:48 (31) 08:27 (35) 09:18 (34) 02:02 (34) 05:29 (29) 01:32 (32) 11:09 (33) 06:35 (30) 06:08 (31) 04:55 (32)     00:37 (36)
        04:03 (33) 06:51 (32) 15:18 (33) 24:36 (34) 26:38 (34) 32:07 (34) 33:39 (34) 44:48 (33) 51:23 (33) 57:31 (33) 62:26 (33)     63:03 (33)
34 Anders Svensson Klubblös 66:02 02:44 (10) 02:21 (24) 05:30 (27) 09:43 (35) 01:03 (2) 17:32 (37) 01:18 (25) 08:26 (26) 04:47 (12) 07:40 (37) 04:38 (31)     00:20 (19)
        02:44 (10) 05:05 (14) 10:35 (22) 20:18 (28) 21:21 (28) 38:53 (37) 40:11 (36) 48:37 (34) 53:24 (34) 61:04 (34) 65:42 (34)     66:02 (34)
35 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 70:38 04:04 (34) 03:03 (34) 08:32 (36) 12:16 (37) 01:45 (28) 05:12 (28) 01:17 (24) 16:49 (36) 06:48 (31) 06:04 (28) 04:26 (29)     00:22 (24)
        04:04 (34) 07:07 (33) 15:39 (34) 27:55 (37) 29:40 (37) 34:52 (35) 36:09 (35) 52:58 (36) 59:46 (36) 65:50 (35) 70:16 (35)     70:38 (35)
36 Tommy Wåhlin OK Enen 73:21 05:29 (36) 03:03 (34) 09:12 (37) 09:47 (36) 01:50 (30) 09:09 (35) 02:40 (37) 10:12 (31) 07:40 (37) 07:37 (36) 06:18 (37)     00:24 (29)
        05:29 (36) 08:32 (35) 17:44 (36) 27:31 (36) 29:21 (36) 38:30 (36) 41:10 (37) 51:22 (35) 59:02 (35) 66:39 (36) 72:57 (36)     73:21 (36)
37 Matz Larsson Gustavsbergs OK 76:35 09:28 (37) 02:34 (28) 05:21 (24) 07:47 (26) 01:33 (23) 04:26 (26) 01:14 (18) 24:20 (37) 07:21 (36) 07:36 (35) 04:28 (30)     00:27 (32)
        09:28 (37) 12:02 (36) 17:23 (35) 25:10 (35) 26:43 (35) 31:09 (32) 32:23 (32) 56:43 (37) 64:04 (37) 71:40 (37) 76:08 (37)     76:35 (37)
- Claes Ögren OK Nalle   02:52   02:08   04:55   14:32   01:20                                  
        02:52   05:00   09:55   24:27   25:47                               Ej tid  ----->  
- Mikael Tarandi IFK Lidingö SOK   383:43   02:01   04:51   06:58   01:27   02:43   01:07   06:50   05:04   05:09   Minustid          
        383:43   385:44   390:35   397:33   399:00   401:43   402:50   409:40   414:44   419:53   Ej tid  ----->          
- Oscar Sylvan Haninge SOK 35:41 02:06   01:50   04:23   05:48   01:11   02:32   01:04   05:27   04:39   04:01           02:40  
        02:06   03:56   08:19   14:07   15:18   17:50   18:54   24:21   29:00   33:01           35:41  
- Hans Sylvan Järfälla OK 63:41 04:19   10:41   09:49   02:01   03:51   01:35   10:31   08:28   06:26   05:18           00:42  
        04:19   15:00   24:49   26:50   30:41   32:16   42:47   51:15   57:41   62:59           63:41  
                                                           
                                                           
Plac Bana C - 3,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8                   Mål  
1 Henrik Persson Tullinge SK 27:55 04:34 (2) 04:03 (1) 04:03 (1) 01:04 (1) 02:32 (1) 05:50 (1) 03:23 (1) 02:14 (1)                 00:12 (4)
        04:34 (2) 08:37 (1) 12:40 (1) 13:44 (1) 16:16 (1) 22:06 (1) 25:29 (1) 27:43 (1)                 27:55 (1)
2 Stefan Persson Centrum OK 33:09 04:54 (6) 04:28 (3) 04:31 (4) 01:09 (2) 02:46 (2) 07:21 (7) 04:22 (5) 03:20 (6)                 00:18 (11)
        04:54 (6) 09:22 (3) 13:53 (3) 15:02 (3) 17:48 (2) 25:09 (2) 29:31 (2) 32:51 (2)                 33:09 (2)
3 Janne Nilsson Centrum OK 33:37 05:05 (11) 04:54 (9) 04:24 (2) 01:14 (4) 03:25 (10) 06:58 (2) 04:09 (3) 03:13 (4)                 00:15 (7)
        05:05 (11) 09:59 (8) 14:23 (5) 15:37 (4) 19:02 (4) 26:00 (3) 30:09 (3) 33:22 (3)                 33:37 (3)
4 Peter Sundgren Vallentuna-Össeby OL 34:24 04:47 (3) 04:41 (5) 05:02 (12) 02:16 (73) 02:48 (3) 07:18 (6) 04:12 (4) 03:09 (3)                 00:11 (1)
        04:47 (3) 09:28 (4) 14:30 (6) 16:46 (11) 19:34 (6) 26:52 (5) 31:04 (4) 34:13 (4)                 34:24 (4)
5 Hans-Ove Eriksson Nyköpings OK 35:30 05:00 (10) 04:51 (8) 04:41 (7) 01:23 (11) 03:00 (5) 07:28 (8) 05:18 (16) 03:32 (10)                 00:17 (10)
        05:00 (10) 09:51 (7) 14:32 (7) 15:55 (6) 18:55 (3) 26:23 (4) 31:41 (6) 35:13 (5)                 35:30 (5)
6 Dan Klang Hellas Orientering 35:41 05:45 (22) 04:27 (2) 04:44 (10) 01:57 (52) 02:59 (4) 08:06 (11) 03:41 (2) 03:44 (14)                 00:18 (11)
        05:45 (22) 10:12 (9) 14:56 (9) 16:53 (12) 19:52 (8) 27:58 (7) 31:39 (5) 35:23 (6)                 35:41 (6)
7 Per Ljung Centrum OK 36:37 04:55 (8) 05:29 (18) 04:28 (3) 01:21 (9) 03:33 (13) 07:47 (10) 05:01 (12) 03:52 (19)                 00:11 (1)
        04:55 (8) 10:24 (12) 14:52 (8) 16:13 (7) 19:46 (7) 27:33 (6) 32:34 (7) 36:26 (7)                 36:37 (7)
8 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 36:48 05:11 (12) 05:06 (11) 04:47 (11) 01:19 (5) 05:17 (39) 07:13 (5) 05:00 (11) 02:40 (2)                 00:15 (7)
        05:11 (12) 10:17 (11) 15:04 (10) 16:23 (8) 21:40 (9) 28:53 (9) 33:53 (9) 36:33 (8)                 36:48 (8)
9 Håkan Berglund Lake Snättringe SK 37:08 04:52 (4) 04:45 (6) 04:39 (6) 01:26 (13) 03:51 (17) 08:52 (17) 04:37 (7) 03:50 (18)                 00:16 (9)
        04:52 (4) 09:37 (5) 14:16 (4) 15:42 (5) 19:33 (5) 28:25 (8) 33:02 (8) 36:52 (9)                 37:08 (9)
10 Göran Svenson SOK Viljan 40:03 04:55 (8) 05:20 (16) 07:17 (63) 01:22 (10) 03:18 (8) 07:02 (3) 06:42 (48) 03:25 (8)                 00:42 (75)
        04:55 (8) 10:15 (10) 17:32 (25) 18:54 (22) 22:12 (13) 29:14 (10) 35:56 (11) 39:21 (10)                 40:03 (10)
11 Claes Vallin Attunda OK 40:24 05:46 (23) 05:47 (29) 05:37 (21) 01:25 (12) 03:36 (14) 08:39 (16) 04:56 (9) 04:14 (26)                 00:24 (29)
        05:46 (23) 11:33 (27) 17:10 (22) 18:35 (19) 22:11 (12) 30:50 (13) 35:46 (10) 40:00 (11)                 40:24 (11)
12 Lars Hörnström Centrum OK 40:32 05:53 (29) 05:55 (32) 05:49 (27) 01:31 (19) 03:30 (12) 08:25 (14) 05:38 (24) 03:25 (8)                 00:26 (42)
        05:53 (29) 11:48 (28) 17:37 (26) 19:08 (23) 22:38 (16) 31:03 (14) 36:41 (13) 40:06 (12)                 40:32 (12)
13 Göran Andersson Enebybergs IF 40:39 05:23 (13) 05:37 (22) 05:28 (16) 01:40 (28) 04:17 (24) 08:12 (13) 05:28 (20) 04:16 (27)                 00:18 (14)
        05:23 (13) 11:00 (19) 16:28 (15) 18:08 (13) 22:25 (15) 30:37 (12) 36:05 (12) 40:21 (13)                 40:39 (13)
14 Leo Larsson Stockholms OK 40:57 05:26 (14) 05:03 (10) 04:42 (8) 01:20 (7) 06:18 (53) 09:24 (22) 05:09 (13) 03:17 (5)                 00:18 (11)
        05:26 (14) 10:29 (13) 15:11 (11) 16:31 (9) 22:49 (18) 32:13 (16) 37:22 (15) 40:39 (14)                 40:57 (14)
15 Anders Gärderud Enebybergs IF 41:15 05:47 (25) 05:30 (19) 05:29 (17) 01:34 (23) 04:04 (19) 09:07 (20) 05:23 (18) 03:55 (20)                 00:26 (39)
        05:47 (25) 11:17 (22) 16:46 (20) 18:20 (17) 22:24 (14) 31:31 (15) 36:54 (14) 40:49 (15)                 41:15 (15)
16 Arne Kaijser Klubblös 41:38 05:48 (26) 05:06 (11) 05:47 (25) 01:39 (26) 03:26 (11) 08:25 (14) 07:24 (63) 03:45 (15)                 00:18 (11)
        05:48 (26) 10:54 (17) 16:41 (18) 18:20 (17) 21:46 (10) 30:11 (11) 37:35 (16) 41:20 (17)                 41:38 (16)
17 Camilla Pettersson OK Ravinen 41:44 05:36 (17) 05:06 (11) 04:33 (5) 01:19 (5) 06:21 (56) 10:02 (28) 04:58 (10) 03:24 (7)                 00:25 (35)
        05:36 (17) 10:42 (15) 15:15 (12) 16:34 (10) 22:55 (19) 32:57 (19) 37:55 (17) 41:19 (16)                 41:44 (17)
18 Siv Ekberg Söders-Tyresö 43:26 05:41 (21) 05:21 (17) 05:19 (13) 01:50 (44) 07:18 (69) 08:08 (12) 05:34 (22) 03:47 (16)                 00:28 (47)
        05:41 (21) 11:02 (20) 16:21 (14) 18:11 (15) 25:29 (29) 33:37 (20) 39:11 (19) 42:58 (18)                 43:26 (18)
19 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 44:02 05:36 (17) 05:43 (26) 05:40 (22) 01:41 (29) 04:07 (21) 09:44 (25) 05:59 (31) 04:42 (44)                 00:50 (80)
        05:36 (17) 11:19 (23) 16:59 (21) 18:40 (20) 22:47 (17) 32:31 (17) 38:30 (18) 43:12 (19)                 44:02 (19)
20 Olle Yttermo OK Södertörn 44:15 04:54 (6) 05:37 (22) 05:23 (14) 02:53 (83) 06:26 (57) 10:34 (33) 04:33 (6) 03:41 (13)                 00:14 (6)
        04:54 (6) 10:31 (14) 15:54 (13) 18:47 (21) 25:13 (27) 35:47 (24) 40:20 (20) 44:01 (20)                 44:15 (20)
21 Lars Rönnols Täby OK 45:23 05:40 (20) 05:07 (14) 05:54 (29) 01:28 (17) 03:47 (15) 13:53 (70) 04:38 (8) 04:29 (35)                 00:27 (45)
        05:40 (20) 10:47 (16) 16:41 (18) 18:09 (14) 21:56 (11) 35:49 (25) 40:27 (21) 44:56 (21)                 45:23 (21)
22 Aila Halttunen Haninge SOK 45:54 06:45 (47) 06:30 (44) 05:36 (20) 01:32 (21) 04:25 (27) 10:55 (36) 05:20 (17) 04:26 (32)                 00:25 (31)
        06:45 (47) 13:15 (42) 18:51 (33) 20:23 (32) 24:48 (23) 35:43 (23) 41:03 (22) 45:29 (22)                 45:54 (22)
23 Tommy Lindberg Haninge SOK 46:20 05:35 (16) 05:39 (24) 05:25 (15) 03:04 (85) 05:25 (40) 11:22 (46) 05:16 (15) 04:10 (24)                 00:24 (28)
        05:35 (16) 11:14 (21) 16:39 (16) 19:43 (26) 25:08 (25) 36:30 (31) 41:46 (24) 45:56 (23)                 46:20 (23)
24 Per-Åke Eriksson Klubblös 46:34 06:21 (42) 06:17 (38) 06:06 (36) 01:48 (40) 04:53 (34) 10:33 (32) 05:37 (23) 04:33 (40)                 00:26 (39)
        06:21 (42) 12:38 (36) 18:44 (32) 20:32 (33) 25:25 (28) 35:58 (26) 41:35 (23) 46:08 (24)                 46:34 (24)
25 Sune Sisell OK Södertörn 46:51 06:12 (36) 06:12 (36) 05:47 (25) 01:43 (31) 05:45 (46) 10:20 (30) 06:07 (34) 04:20 (30)                 00:25 (31)
        06:12 (36) 12:24 (35) 18:11 (29) 19:54 (28) 25:39 (31) 35:59 (27) 42:06 (27) 46:26 (25)                 46:51 (25)
26 Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn 47:15 06:03 (31) 05:47 (29) 07:13 (61) 01:58 (55) 04:05 (20) 09:16 (21) 07:24 (63) 05:00 (52)                 00:29 (49)
        06:03 (31) 11:50 (30) 19:03 (35) 21:01 (35) 25:06 (24) 34:22 (21) 41:46 (24) 46:46 (27)                 47:15 (26)
27 Jeanette Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 47:21 08:34 (81) 07:24 (66) 05:35 (19) 01:33 (22) 03:23 (9) 09:35 (23) 05:51 (29) 04:45 (45)                 00:41 (73)
        08:34 (81) 15:58 (76) 21:33 (56) 23:06 (53) 26:29 (34) 36:04 (28) 41:55 (26) 46:40 (26)                 47:21 (27)
28 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 47:29 06:18 (39) 05:45 (28) 08:13 (71) 01:48 (39) 04:13 (23) 10:22 (31) 06:06 (33) 04:19 (29)                 00:25 (31)
        06:18 (39) 12:03 (32) 20:16 (44) 22:04 (43) 26:17 (33) 36:39 (33) 42:45 (28) 47:04 (28)                 47:29 (28)
29 Susanne Holmberg OK Södertörn 47:46 05:27 (15) 08:35 (78) 05:43 (23) 01:20 (7) 09:22 (77) 07:34 (9) 05:38 (24) 03:48 (17)                 00:19 (17)
        05:27 (15) 14:02 (51) 19:45 (39) 21:05 (37) 30:27 (54) 38:01 (34) 43:39 (30) 47:27 (30)                 47:46 (29)
30 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 47:52 06:05 (33) 05:44 (27) 05:54 (29) 02:21 (77) 05:30 (41) 10:41 (35) 06:36 (43) 04:29 (35)                 00:32 (57)
        06:05 (33) 11:49 (29) 17:43 (27) 20:04 (31) 25:34 (30) 36:15 (29) 42:51 (29) 47:20 (29)                 47:52 (30)
31 Svante Frid Enebybergs IF 48:08 05:39 (19) 05:18 (15) 05:43 (23) 01:31 (19) 06:20 (55) 14:11 (73) 05:23 (18) 03:36 (11)                 00:27 (44)
        05:39 (19) 10:57 (18) 16:40 (17) 18:11 (15) 24:31 (21) 38:42 (39) 44:05 (32) 47:41 (31)                 48:08 (31)
32 Stefan Pettersson Klubblös 48:15 06:57 (54) 06:15 (37) 06:58 (51) 01:13 (3) 03:49 (16) 11:04 (40) 07:55 (69) 03:37 (12)                 00:27 (44)
        06:57 (54) 13:12 (41) 20:10 (42) 21:23 (40) 25:12 (26) 36:16 (30) 44:11 (34) 47:48 (32)                 48:15 (32)
33 Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 48:57 06:32 (43) 06:48 (48) 05:54 (31) 02:07 (67) 04:38 (32) 12:07 (57) 05:51 (29) 04:30 (38)                 00:30 (50)
        06:32 (43) 13:20 (44) 19:14 (37) 21:21 (38) 25:59 (32) 38:06 (35) 43:57 (31) 48:27 (33)                 48:57 (33)
34 Roger Larsson Snättringe SK 49:16 05:48 (26) 06:06 (34) 06:04 (34) 01:59 (57) 03:14 (7) 09:44 (25) 11:26 (84) 04:32 (39)                 00:23 (24)
        05:48 (26) 11:54 (31) 17:58 (28) 19:57 (29) 23:11 (20) 32:55 (18) 44:21 (35) 48:53 (34)                 49:16 (34)
35 Göran Forsberg Nyköpings OK 49:35 07:08 (60) 05:50 (31) 05:33 (18) 01:27 (15) 06:39 (60) 11:41 (52) 05:49 (28) 05:07 (56)                 00:21 (20)
        07:08 (60) 12:58 (40) 18:31 (31) 19:58 (30) 26:37 (35) 38:18 (36) 44:07 (33) 49:14 (35)                 49:35 (35)
36 Bo Winander Järfälla OK 51:10 06:19 (40) 06:36 (45) 06:13 (38) 02:13 (71) 05:49 (49) 11:20 (44) 06:58 (54) 05:10 (60)                 00:32 (57)
        06:19 (40) 12:55 (38) 19:08 (36) 21:21 (38) 27:10 (38) 38:30 (38) 45:28 (37) 50:38 (37)                 51:10 (36)
37 Ing-Marie Back Eksjö SOK 51:15 05:46 (23) 05:40 (25) 06:55 (49) 01:27 (15) 07:00 (65) 08:52 (17) 09:56 (81) 04:55 (49)                 00:44 (77)
        05:46 (23) 11:26 (26) 18:21 (30) 19:48 (27) 26:48 (37) 35:40 (22) 45:36 (38) 50:31 (36)                 51:15 (37)
38 Helena Korhonen Haninge SOK 51:21 06:03 (31) 06:40 (46) 06:16 (39) 01:47 (37) 03:58 (18) 11:49 (54) 08:26 (73) 06:01 (75)                 00:21 (20)
        06:03 (31) 12:43 (37) 18:59 (34) 20:46 (34) 24:44 (22) 36:33 (32) 44:59 (36) 51:00 (38)                 51:21 (38)
39 Eva Svanberg Järfälla OK 52:26 06:08 (35) 06:10 (35) 08:44 (73) 01:59 (57) 06:28 (58) 12:26 (60) 06:02 (32) 04:07 (21)                 00:22 (23)
        06:08 (35) 12:18 (33) 21:02 (50) 23:01 (51) 29:29 (49) 41:55 (47) 47:57 (43) 52:04 (39)                 52:26 (39)
40 Kerstin Eriksson Snättringe SK 52:29 06:48 (48) 07:17 (63) 06:48 (48) 01:59 (57) 06:28 (58) 11:27 (48) 06:40 (46) 04:39 (43)                 00:23 (26)
        06:48 (48) 14:05 (54) 20:53 (48) 22:52 (50) 29:20 (48) 40:47 (40) 47:27 (41) 52:06 (40)                 52:29 (40)
41 Bernt Eriksson OK Södertörn 52:49 07:26 (65) 06:26 (42) 06:18 (40) 01:29 (18) 07:53 (71) 11:36 (51) 06:10 (35) 04:48 (46)                 00:43 (76)
        07:26 (65) 13:52 (48) 20:10 (42) 21:39 (41) 29:32 (50) 41:08 (42) 47:18 (39) 52:06 (40)                 52:49 (41)
42 Mona Forsberg Nyköpings OK 52:54 07:01 (58) 07:01 (55) 06:32 (42) 01:48 (38) 05:38 (44) 13:05 (66) 06:59 (55) 04:27 (33)                 00:23 (25)
        07:01 (58) 14:02 (51) 20:34 (45) 22:22 (45) 28:00 (41) 41:05 (41) 48:04 (44) 52:31 (42)                 52:54 (42)
43 Gudrun Elvhage Klubblös 53:03 06:55 (52) 07:04 (56) 06:57 (50) 01:42 (30) 08:00 (72) 11:02 (38) 05:45 (27) 05:12 (62)                 00:26 (41)
        06:55 (52) 13:59 (50) 20:56 (49) 22:38 (47) 30:38 (56) 41:40 (44) 47:25 (40) 52:37 (43)                 53:03 (43)
44 Mats Holmgren Centrum OK 53:15 05:48 (26) 05:33 (21) 06:04 (34) 01:50 (44) 14:05 (82) 09:04 (19) 06:25 (38) 04:07 (21)                 00:19 (17)
        05:48 (26) 11:21 (24) 17:25 (24) 19:15 (24) 33:20 (70) 42:24 (54) 48:49 (50) 52:56 (44)                 53:15 (44)
45 Tomas Pettersson Haninge SOK 53:21 06:52 (51) 07:43 (70) 07:04 (55) 01:53 (50) 04:29 (30) 13:39 (67) 06:26 (39) 04:52 (48)                 00:23 (24)
        06:52 (51) 14:35 (62) 21:39 (57) 23:32 (57) 28:01 (42) 41:40 (44) 48:06 (45) 52:58 (45)                 53:21 (45)
46 Lars Olov Eriksson Snättringe SK 53:56 08:43 (83) 07:29 (68) 07:09 (59) 02:08 (69) 04:26 (29) 12:08 (58) 06:14 (36) 05:01 (53)                 00:38 (69)
        08:43 (83) 16:12 (78) 23:21 (71) 25:29 (71) 29:55 (52) 42:03 (50) 48:17 (46) 53:18 (46)                 53:56 (46)
47 Tina Klang Hellas Orientering 54:00 05:54 (30) 05:30 (19) 05:58 (33) 01:59 (60) 12:16 (80) 11:02 (38) 06:44 (49) 04:11 (25)                 00:26 (39)
        05:54 (30) 11:24 (25) 17:22 (23) 19:21 (25) 31:37 (61) 42:39 (56) 49:23 (54) 53:34 (47)                 54:00 (47)
48 Sven Hedman Attunda OK 54:08 06:14 (37) 06:42 (47) 08:10 (69) 01:44 (32) 05:56 (50) 13:03 (65) 06:37 (44) 05:08 (57)                 00:34 (61)
        06:14 (37) 12:56 (39) 21:06 (52) 22:50 (49) 28:46 (44) 41:49 (46) 48:26 (48) 53:34 (47)                 54:08 (48)
49 Karin Ivarsson Haninge SOK 54:17 07:19 (62) 10:29 (84) 05:51 (28) 01:38 (25) 06:53 (64) 09:54 (27) 06:16 (37) 05:21 (65)                 00:36 (66)
        07:19 (62) 17:48 (81) 23:39 (73) 25:17 (69) 32:10 (66) 42:04 (51) 48:20 (47) 53:41 (50)                 54:17 (49)
49 Olle Blomgren OK Södertörn 54:17 08:17 (78) 07:16 (61) 06:36 (45) 01:44 (32) 07:17 (68) 11:10 (42) 06:30 (41) 04:48 (46)                 00:39 (71)
        08:17 (78) 15:33 (74) 22:09 (60) 23:53 (58) 31:10 (60) 42:20 (53) 48:50 (51) 53:38 (49)                 54:17 (49)
51 Reijo Korhonen Hellas Orientering 54:28 07:24 (64) 06:58 (53) 07:07 (57) 01:49 (42) 04:22 (25) 14:18 (74) 06:47 (51) 05:08 (57)                 00:35 (62)
        07:24 (64) 14:22 (59) 21:29 (55) 23:18 (55) 27:40 (40) 41:58 (49) 48:45 (49) 53:53 (51)                 54:28 (51)
52 Lars Segerqvist Skarpnäcks OL 54:33 06:05 (33) 06:18 (39) 07:35 (65) 01:50 (44) 10:20 (79) 11:21 (45) 05:38 (24) 04:58 (51)                 00:28 (47)
        06:05 (33) 12:23 (34) 19:58 (40) 21:48 (42) 32:08 (65) 43:29 (61) 49:07 (53) 54:05 (53)                 54:33 (52)
53 Tommy Peterson Helsingborgs SOK 54:38 07:54 (74) 07:37 (69) 06:38 (46) 01:51 (47) 05:47 (48) 11:22 (46) 06:29 (40) 06:19 (80)                 00:41 (73)
        07:54 (74) 15:31 (73) 22:09 (60) 24:00 (59) 29:47 (51) 41:09 (43) 47:38 (42) 53:57 (52)                 54:38 (53)
54 Ingrid Graneli Haninge SOK 55:05 07:17 (61) 07:06 (57) 07:03 (53) 01:51 (47) 04:44 (33) 15:22 (78) 06:40 (45) 04:27 (33)                 00:35 (62)
        07:17 (61) 14:23 (60) 21:26 (54) 23:17 (54) 28:01 (42) 43:23 (60) 50:03 (60) 54:30 (54)                 55:05 (54)
55 Roland Pettersson Söders-Tyresö 55:10 07:32 (71) 07:00 (54) 06:32 (42) 02:00 (62) 04:32 (31) 14:19 (75) 07:03 (56) 05:40 (72)                 00:32 (56)
        07:32 (71) 14:32 (61) 21:04 (51) 23:04 (52) 27:36 (39) 41:55 (47) 48:58 (52) 54:38 (55)                 55:10 (55)
56 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 55:35 07:29 (69) 09:02 (79) 06:29 (41) 01:37 (24) 04:25 (27) 13:41 (68) 07:30 (67) 04:29 (35)                 00:53 (85)
        07:29 (69) 16:31 (79) 23:00 (68) 24:37 (66) 29:02 (45) 42:43 (57) 50:13 (61) 54:42 (56)                 55:35 (56)
57 Gösta Guteland Snättringe SK 55:38 06:33 (44) 06:57 (52) 06:35 (44) 02:00 (62) 08:37 (76) 11:49 (54) 07:30 (67) 05:16 (64)                 00:21 (20)
        06:33 (44) 13:30 (45) 20:05 (41) 22:05 (44) 30:42 (58) 42:31 (55) 50:01 (58) 55:17 (58)                 55:38 (57)
58 Christina Nordström Bodens BK 55:54 07:20 (63) 06:49 (49) 07:44 (66) 02:29 (80) 06:06 (52) 12:40 (62) 06:40 (45) 05:30 (70)                 00:36 (66)
        07:20 (63) 14:09 (57) 21:53 (59) 24:22 (61) 30:28 (55) 43:08 (59) 49:48 (56) 55:18 (59)                 55:54 (58)
59 Fredrik Holmgren Bergnäsets AIK 56:00 07:26 (65) 07:16 (61) 07:55 (67) 01:56 (51) 06:18 (53) 11:28 (49) 07:28 (66) 05:27 (67)                 00:46 (78)
        07:26 (65) 14:42 (65) 22:37 (66) 24:33 (65) 30:51 (59) 42:19 (52) 49:47 (55) 55:14 (57)                 56:00 (59)
60 Jonas Esbjörnsson Frösö IF 56:19 04:53 (5) 04:47 (7) 20:12 (84) 01:45 (34) 03:13 (6) 09:37 (24) 05:33 (21) 06:06 (77)                 00:13 (5)
        04:53 (5) 09:40 (6) 29:52 (80) 31:37 (80) 34:50 (74) 44:27 (63) 50:00 (57) 56:06 (62)                 56:19 (60)
61 Åsa Lindqvist Rodell Mälarö SOK 56:25 06:14 (37) 08:29 (77) 12:34 (82) 01:48 (38) 04:56 (36) 10:36 (34) 07:08 (57) 04:20 (30)                 00:20 (19)
        06:14 (37) 14:43 (66) 27:17 (79) 29:05 (79) 34:01 (72) 44:37 (65) 51:45 (64) 56:05 (61)                 56:25 (61)
62 Eva Molén Skarpnäcks OL 56:35 07:58 (75) 07:19 (64) 07:04 (55) 02:08 (69) 08:04 (73) 10:58 (37) 06:44 (49) 05:45 (73)                 00:35 (63)
        07:58 (75) 15:17 (70) 22:21 (63) 24:29 (62) 32:33 (67) 43:31 (62) 50:15 (62) 56:00 (60)                 56:35 (62)
63 Jonas Öhman KIF 57:07 04:18 (1) 04:34 (4) 04:42 (8) 01:26 (13) 25:28 (86) 07:10 (4) 05:11 (14) 04:07 (21)                 00:11 (1)
        04:18 (1) 08:52 (2) 13:34 (2) 15:00 (2) 40:28 (80) 47:38 (72) 52:49 (68) 56:56 (65)                 57:07 (63)
64 Olle Arman Nyköpings OK 57:20 07:28 (67) 07:25 (67) 08:12 (70) 02:07 (67) 04:58 (37) 14:37 (76) 06:47 (51) 05:15 (63)                 00:31 (52)
        07:28 (67) 14:53 (68) 23:05 (69) 25:12 (68) 30:10 (53) 44:47 (66) 51:34 (63) 56:49 (63)                 57:20 (64)
65 Arne Johansson OK Ravinen 57:32 06:57 (54) 07:08 (58) 07:07 (57) 02:56 (84) 04:58 (37) 15:29 (79) 07:12 (58) 05:06 (55)                 00:39 (71)
        06:57 (54) 14:05 (54) 21:12 (53) 24:08 (60) 29:06 (46) 44:35 (64) 51:47 (65) 56:53 (64)                 57:32 (65)
66 Annika Lundström Väsby OK 57:52 06:57 (54) 06:19 (40) 06:06 (36) 01:39 (26) 05:45 (46) 11:32 (50) 11:43 (85) 07:26 (84)                 00:25 (31)
        06:57 (54) 13:16 (43) 19:22 (38) 21:01 (35) 26:46 (36) 38:18 (36) 50:01 (58) 57:27 (66)                 57:52 (66)
67 Ulla Gummeson Väsby OK 58:02 06:57 (54) 09:48 (81) 08:46 (74) 01:45 (34) 04:24 (26) 13:54 (71) 06:30 (41) 05:27 (67)                 00:31 (52)
        06:57 (54) 16:45 (80) 25:31 (75) 27:16 (74) 31:40 (62) 45:34 (69) 52:04 (66) 57:31 (67)                 58:02 (67)
68 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 58:15 08:32 (80) 06:52 (51) 07:10 (60) 01:57 (52) 07:09 (67) 11:10 (42) 10:21 (83) 04:33 (40)                 00:31 (52)
        08:32 (80) 15:24 (71) 22:34 (65) 24:31 (63) 31:40 (62) 42:50 (58) 53:11 (69) 57:44 (68)                 58:15 (68)
69 Per Södersten Gustavsbergs OK 58:20 06:35 (45) 07:43 (70) 08:15 (72) 01:59 (57) 08:05 (74) 12:52 (63) 07:15 (60) 05:11 (61)                 00:25 (31)
        06:35 (45) 14:18 (58) 22:33 (64) 24:32 (64) 32:37 (68) 45:29 (67) 52:44 (67) 57:55 (69)                 58:20 (69)
70 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 59:52 07:36 (73) 11:31 (86) 06:39 (47) 01:57 (52) 04:08 (22) 13:42 (69) 08:52 (74) 04:56 (50)                 00:31 (52)
        07:36 (73) 19:07 (84) 25:46 (77) 27:43 (75) 31:51 (64) 45:33 (68) 54:25 (70) 59:21 (70)                 59:52 (70)
71 Johan Graf Klubblös 60:07 08:56 (84) 09:07 (80) 08:03 (68) 02:18 (75) 06:39 (60) 12:03 (56) 07:22 (62) 05:09 (59)                 00:30 (50)
        08:56 (84) 18:03 (82) 26:06 (78) 28:24 (78) 35:03 (75) 47:06 (70) 54:28 (71) 59:37 (71)                 60:07 (71)
72 Roland Löwgren OK Södertörn 60:57 06:40 (46) 07:14 (59) 09:16 (75) 04:50 (87) 05:33 (43) 14:05 (72) 07:18 (61) 05:37 (71)                 00:24 (28)
        06:40 (46) 13:54 (49) 23:10 (70) 28:00 (77) 33:33 (71) 47:38 (72) 54:56 (72) 60:33 (73)                 60:57 (72)
73 Jörgen Ahlqvist Sundbybergs IK 61:01 06:20 (41) 08:21 (76) 07:00 (52) 01:49 (42) 13:50 (81) 10:06 (29) 07:58 (70) 05:05 (54)                 00:32 (56)
        06:20 (41) 14:41 (64) 21:41 (58) 23:30 (56) 37:20 (76) 47:26 (71) 55:24 (74) 60:29 (72)                 61:01 (73)
74 Jan-Erik Jonsson IBM Club Sweden 62:07 07:28 (67) 07:58 (73) 07:33 (64) 01:58 (55) 05:44 (45) 17:04 (82) 07:14 (59) 06:18 (79)                 00:50 (80)
        07:28 (67) 15:26 (72) 22:59 (67) 24:57 (67) 30:41 (57) 47:45 (75) 54:59 (73) 61:17 (74)                 62:07 (74)
75 Jan Lindqvist Mälarö SOK 63:04 06:56 (53) 06:49 (49) 11:55 (80) 02:18 (75) 06:48 (63) 12:53 (64) 09:44 (79) 05:23 (66)                 00:18 (14)
        06:56 (53) 13:45 (47) 25:40 (76) 27:58 (76) 34:46 (73) 47:39 (74) 57:23 (75) 62:46 (75)                 63:04 (75)
76 Henrik Nyström Attunda OK 63:27 06:51 (50) 08:06 (74) 07:16 (62) 03:36 (86) 07:05 (66) 18:53 (84) 06:51 (53) 04:16 (27)                 00:33 (60)
        06:51 (50) 14:57 (69) 22:13 (62) 25:49 (72) 32:54 (69) 51:47 (79) 58:38 (77) 62:54 (76)                 63:27 (76)
77 Ingemar Bengtsson Söders-Tyresö 64:53 10:30 (85) 10:48 (85) 09:22 (76) 02:27 (79) 04:53 (34) 12:22 (59) 07:25 (65) 06:16 (78)                 00:50 (80)
        10:30 (85) 21:18 (85) 30:40 (81) 33:07 (82) 38:00 (77) 50:22 (76) 57:47 (76) 64:03 (77)                 64:53 (77)
78 Tommy Svensson Hellas Orientering 66:40 07:07 (59) 06:29 (43) 07:03 (53) 01:46 (36) 06:41 (62) 22:29 (87) 08:09 (72) 06:31 (81)                 00:25 (36)
        07:07 (59) 13:36 (46) 20:39 (47) 22:25 (46) 29:06 (46) 51:35 (78) 59:44 (78) 66:15 (78)                 66:40 (78)
79 Lennart Lagerström Gustavsbergs OK 68:47 08:42 (82) 10:00 (82) 12:15 (81) 02:00 (62) 05:31 (42) 16:10 (80) 08:02 (71) 05:29 (69)                 00:38 (69)
        08:42 (82) 18:42 (83) 30:57 (83) 32:57 (81) 38:28 (78) 54:38 (80) 62:40 (79) 68:09 (79)                 68:47 (79)
80 Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF 73:48 08:18 (79) 06:22 (41) 05:54 (29) 02:05 (66) 16:21 (84) 12:31 (61) 17:15 (87) 04:37 (42)                 00:25 (36)
        08:18 (79) 14:40 (63) 20:34 (45) 22:39 (48) 39:00 (79) 51:31 (77) 68:46 (81) 73:23 (81)                 73:48 (80)
81 Gunnar Hellström Haninge SOK 74:17 06:49 (49) 07:14 (59) 10:31 (79) 02:16 (73) 15:39 (83) 14:55 (77) 09:02 (76) 06:46 (82)                 01:05 (87)
        06:49 (49) 14:03 (53) 24:34 (74) 26:50 (73) 42:29 (81) 57:24 (81) 66:26 (80) 73:12 (80)                 74:17 (81)
82 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 76:53 07:29 (69) 08:09 (75) 24:03 (87) 02:03 (65) 07:19 (70) 11:44 (53) 09:44 (79) 05:46 (74)                 00:36 (67)
        07:29 (69) 15:38 (75) 39:41 (87) 41:44 (87) 49:03 (85) 60:47 (82) 70:31 (82) 76:17 (82)                 76:53 (82)
83 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 84:41 11:13 (87) 10:12 (83) 09:25 (77) 02:46 (82) 10:19 (78) 20:52 (86) 10:05 (82) 08:46 (86)                 01:03 (86)
        11:13 (87) 21:25 (86) 30:50 (82) 33:36 (83) 43:55 (82) 64:47 (84) 74:52 (84) 83:38 (83)                 84:41 (83)
84 Mats-Ola Öberg Sundbybergs IK 85:34 10:32 (86) 11:31 (86) 15:40 (83) 02:44 (81) 08:05 (74) 19:31 (85) 08:59 (75) 07:41 (85)                 00:51 (83)
        10:32 (86) 22:03 (87) 37:43 (86) 40:27 (86) 48:32 (84) 68:03 (85) 77:02 (85) 84:43 (84)                 85:34 (84)
85 Jon Nilsson Klubblös 86:11 08:01 (76) 06:04 (33) 09:27 (78) 01:52 (49) 33:08 (87) 11:09 (41) 09:38 (78) 06:01 (75)                 00:51 (83)
        08:01 (76) 14:05 (54) 23:32 (72) 25:24 (70) 58:32 (86) 69:41 (86) 79:19 (86) 85:20 (85)                 86:11 (85)
86 Göran Norström Klubblös 86:13 08:10 (77) 07:55 (72) 20:20 (85) 02:26 (78) 05:59 (51) 16:48 (81) 12:08 (86) 11:39 (87)                 00:48 (79)
        08:10 (77) 16:05 (77) 36:25 (84) 38:51 (85) 44:50 (83) 61:38 (83) 73:46 (83) 85:25 (86)                 86:13 (86)
87 Kjell Tullus Enebyberg 94:55 07:32 (71) 07:20 (65) 21:40 (86) 02:13 (71) 21:17 (85) 17:40 (83) 09:19 (77) 07:19 (83)                 00:35 (64)
        07:32 (71) 14:52 (67) 36:32 (85) 38:45 (84) 60:02 (87) 77:42 (87) 87:01 (87) 94:20 (87)                 94:55 (87)
- My Rönnols Täby OK 51:57 05:55   05:29   05:24   01:26   10:43   13:42   04:44   04:08                   00:26  
        05:55   11:24   16:48   18:14   28:57   42:39   47:23   51:31                   51:57  
- Per-Åke Carlenstam Väsby OK 55:31 09:43   08:47                                           37:01  
        09:43   18:30                                           55:31  
- Kurt Andersson Enebybergs IF 56:00 06:16   06:45   08:34   07:17   04:36   10:34   06:39   04:54                   00:25  
        06:16   13:01   21:35   28:52   33:28   44:02   50:41   55:35                   56:00  
- Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 58:14 05:53   05:36   18:27   01:25   07:23   10:04   05:33   03:36                   00:17  
        05:53   11:29   29:56   31:21   38:44   48:48   54:21   57:57                   58:14  
- Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 59:51 06:39   06:43   08:18   01:42   11:15   12:37   06:09   06:00                   00:28  
        06:39   13:22   21:40   23:22   34:37   47:14   53:23   59:23                   59:51  
- Bo Norbäck Tullinge SK 61:10 06:32   04:33   09:46   01:51   03:55   18:44   04:20   08:33                   02:56  
        06:32   11:05   20:51   22:42   26:37   45:21   49:41   58:14                   61:10  
- Per Molin Södertälje-Nykvarn OF 63:47 05:51   05:14   04:59   01:37   41:47   03:49                           00:30  
        05:51   11:05   16:04   17:41   59:28   63:17                           63:47  
- Leif Wallenbro Väsby OK 77:22 07:26   08:07   07:26   02:05   20:19   17:57   06:56   06:22                   00:44  
        07:26   15:33   22:59   25:04   45:23   63:20   70:16   76:38                   77:22  
                                                           
                                                           
Plac Bana D - 2,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8                   Mål  
1 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 27:16 02:20 (1) 05:10 (2) 03:05 (1) 03:31 (2) 03:03 (2) 02:44 (1) 03:02 (1) 04:05 (2)                 00:16 (1)
        02:20 (1) 07:30 (1) 10:35 (1) 14:06 (1) 17:09 (1) 19:53 (1) 22:55 (1) 27:00 (1)                 27:16 (1)
2 Jan Söderberg IFK Lidingö SOK 28:26 02:30 (5) 05:51 (8) 03:21 (3) 03:33 (3) 03:07 (4) 02:57 (2) 03:10 (2) 03:31 (1)                 00:26 (8)
        02:30 (5) 08:21 (5) 11:42 (2) 15:15 (3) 18:22 (3) 21:19 (2) 24:29 (2) 28:00 (2)                 28:26 (2)
3 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 31:17 02:35 (7) 06:16 (11) 03:29 (5) 03:57 (9) 03:43 (7) 03:08 (3) 03:25 (7) 04:18 (5)                 00:26 (7)
        02:35 (7) 08:51 (8) 12:20 (8) 16:17 (6) 20:00 (6) 23:08 (5) 26:33 (5) 30:51 (3)                 31:17 (3)
4 Jan Nellerup Nynäshamn OK 31:30 02:20 (1) 05:19 (4) 04:05 (13) 03:20 (1) 02:45 (1) 05:15 (46) 03:13 (3) 04:45 (12)                 00:28 (11)
        02:20 (1) 07:39 (3) 11:44 (4) 15:04 (2) 17:49 (2) 23:04 (4) 26:17 (4) 31:02 (4)                 31:30 (4)
5 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 32:36 02:34 (6) 06:31 (14) 03:31 (6) 04:26 (18) 03:52 (12) 03:26 (9) 03:42 (12) 04:12 (3)                 00:22 (5)
        02:34 (6) 09:05 (11) 12:36 (9) 17:02 (10) 20:54 (10) 24:20 (8) 28:02 (8) 32:14 (5)                 32:36 (5)
6 Leif Jonsson Gustavsbergs OK 32:57 02:25 (3) 06:06 (9) 03:20 (2) 04:28 (21) 03:54 (13) 03:51 (18) 03:45 (15) 04:28 (9)                 00:40 (32)
        02:25 (3) 08:31 (7) 11:51 (6) 16:19 (7) 20:13 (7) 24:04 (7) 27:49 (7) 32:17 (6)                 32:57 (6)
7 Christer Askerblom Hagaby GOIF 32:58 03:22 (23) 05:31 (5) 03:50 (9) 03:41 (6) 03:49 (8) 04:19 (29) 03:33 (9) 04:18 (5)                 00:35 (23)
        03:22 (23) 08:53 (9) 12:43 (10) 16:24 (8) 20:13 (7) 24:32 (9) 28:05 (9) 32:23 (7)                 32:58 (7)
8 Clas-Göran Herrgård Gustavsberg 33:05 02:43 (9) 04:54 (1) 04:10 (17) 03:33 (3) 05:00 (41) 03:09 (4) 03:13 (3) 06:02 (31)                 00:21 (2)
        02:43 (9) 07:37 (2) 11:47 (5) 15:20 (5) 20:20 (9) 23:29 (6) 26:42 (6) 32:44 (8)                 33:05 (8)
9 Anne Lundmark Järfälla OK 33:49 02:44 (10) 06:14 (10) 04:28 (22) 04:30 (23) 03:58 (15) 03:29 (10) 03:32 (8) 04:25 (8)                 00:29 (13)
        02:44 (10) 08:58 (10) 13:26 (13) 17:56 (14) 21:54 (14) 25:23 (12) 28:55 (12) 33:20 (10)                 33:49 (9)
10 Kjell Holmberg OK Södertörn 33:55 02:47 (11) 06:33 (16) 03:55 (11) 04:31 (26) 03:54 (13) 03:14 (6) 03:41 (11) 04:43 (11)                 00:37 (25)
        02:47 (11) 09:20 (13) 13:15 (12) 17:46 (13) 21:40 (12) 24:54 (11) 28:35 (10) 33:18 (9)                 33:55 (10)
11 Jonas Berglund Hellas 34:35 02:48 (13) 05:39 (6) 03:42 (8) 04:29 (22) 03:10 (5) 06:42 (53) 03:14 (5) 04:30 (10)                 00:21 (3)
        02:48 (13) 08:27 (6) 12:09 (7) 16:38 (9) 19:48 (5) 26:30 (14) 29:44 (13) 34:14 (11)                 34:35 (11)
12 Leif Roland Hofmeijer OK Älvsjö-Örby 35:14 02:40 (8) 06:45 (18) 03:33 (7) 04:10 (12) 04:02 (17) 03:30 (11) 04:00 (17) 06:08 (33)                 00:26 (7)
        02:40 (8) 09:25 (14) 12:58 (11) 17:08 (11) 21:10 (11) 24:40 (10) 28:40 (11) 34:48 (12)                 35:14 (12)
13 Inga Johansson Nyköpings OK 35:44 04:06 (31) 06:32 (15) 03:53 (10) 04:13 (14) 04:16 (27) 03:35 (12) 03:37 (10) 04:59 (16)                 00:33 (20)
        04:06 (31) 10:38 (22) 14:31 (17) 18:44 (18) 23:00 (17) 26:35 (15) 30:12 (14) 35:11 (13)                 35:44 (13)
14 Jan Falk Hellas Orientering 35:52 04:16 (35) 05:39 (6) 04:45 (26) 03:58 (10) 05:12 (46) 03:23 (8) 03:21 (6) 04:57 (13)                 00:21 (2)
        04:16 (35) 09:55 (17) 14:40 (19) 18:38 (17) 23:50 (20) 27:13 (18) 30:34 (15) 35:31 (14)                 35:52 (14)
15 Ann-Marie Holmström Gustavsbergs OK 36:33 03:19 (22) 08:04 (37) 04:56 (29) 04:36 (28) 03:49 (8) 03:20 (7) 03:43 (13) 04:18 (5)                 00:28 (10)
        03:19 (22) 11:23 (28) 16:19 (28) 20:55 (26) 24:44 (24) 28:04 (21) 31:47 (18) 36:05 (15)                 36:33 (15)
16 Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK 37:10 02:47 (11) 06:43 (17) 04:16 (19) 04:30 (23) 04:10 (24) 04:37 (36) 03:58 (16) 05:37 (23)                 00:32 (18)
        02:47 (11) 09:30 (15) 13:46 (15) 18:16 (16) 22:26 (15) 27:03 (17) 31:01 (16) 36:38 (16)                 37:10 (16)
17 Håkan Boije Attunda OK 37:53 02:57 (15) 07:06 (24) 04:42 (24) 04:41 (29) 04:13 (25) 03:52 (19) 04:08 (22) 05:20 (18)                 00:54 (49)
        02:57 (15) 10:03 (19) 14:45 (20) 19:26 (20) 23:39 (19) 27:31 (19) 31:39 (17) 36:59 (17)                 37:53 (17)
18 Börje Borgström Sundbybergs IK 37:58 03:49 (27) 07:18 (27) 04:11 (18) 04:50 (33) 03:51 (10) 04:45 (40) 04:27 (26) 04:15 (4)                 00:32 (18)
        03:49 (27) 11:07 (24) 15:18 (21) 20:08 (23) 23:59 (21) 28:44 (24) 33:11 (22) 37:26 (18)                 37:58 (18)
19 Bertil Rydgren IFK Enskede 39:07 03:22 (23) 07:52 (33) 04:06 (14) 04:11 (13) 03:59 (16) 04:38 (37) 05:31 (49) 05:03 (17)                 00:25 (6)
        03:22 (23) 11:14 (25) 15:20 (22) 19:31 (21) 23:30 (18) 28:08 (22) 33:39 (24) 38:42 (20)                 39:07 (19)
20 Anki Landarv Klubblös 39:11 04:58 (44) 06:26 (13) 06:05 (45) 04:22 (17) 03:40 (6) 03:54 (20) 03:44 (14) 05:24 (19)                 00:38 (27)
        04:58 (44) 11:24 (29) 17:29 (33) 21:51 (30) 25:31 (29) 29:25 (26) 33:09 (21) 38:33 (19)                 39:11 (20)
21 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 39:36 02:29 (4) 07:06 (24) 04:59 (32) 04:45 (31) 05:05 (44) 03:58 (22) 04:34 (29) 05:59 (29)                 00:41 (35)
        02:29 (4) 09:35 (16) 14:34 (18) 19:19 (19) 24:24 (23) 28:22 (23) 32:56 (20) 38:55 (21)                 39:36 (21)
22 Kristina Wåhlin Västerås SOK 39:42 03:00 (16) 07:54 (34) 05:16 (35) 05:28 (41) 03:51 (10) 03:41 (14) 04:20 (25) 05:33 (22)                 00:39 (29)
        03:00 (16) 10:54 (23) 16:10 (26) 21:38 (29) 25:29 (27) 29:10 (25) 33:30 (23) 39:03 (22)                 39:42 (22)
23 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 39:48 03:12 (21) 07:00 (22) 05:28 (38) 04:27 (19) 04:05 (18) 03:44 (15) 04:33 (28) 06:40 (37)                 00:39 (30)
        03:12 (21) 10:12 (20) 15:40 (24) 20:07 (22) 24:12 (22) 27:56 (20) 32:29 (19) 39:09 (23)                 39:48 (23)
24 Per Lennart Karlsson Järfälla OK 39:49 03:11 (20) 06:48 (19) 04:02 (12) 04:08 (11) 04:23 (29) 04:11 (26) 06:57 (52) 05:39 (24)                 00:30 (15)
        03:11 (20) 09:59 (18) 14:01 (16) 18:09 (15) 22:32 (16) 26:43 (16) 33:40 (25) 39:19 (25)                 39:49 (24)
25 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 39:50 03:02 (18) 08:18 (40) 05:29 (39) 04:31 (26) 04:13 (25) 04:36 (35) 04:08 (22) 04:57 (13)                 00:36 (24)
        03:02 (18) 11:20 (27) 16:49 (29) 21:20 (28) 25:33 (30) 30:09 (28) 34:17 (26) 39:14 (24)                 39:50 (25)
26 Lasse Larsson Snättringe SK 41:54 03:53 (29) 08:20 (42) 04:58 (31) 05:10 (37) 04:45 (36) 03:59 (23) 04:02 (18) 06:00 (30)                 00:47 (39)
        03:53 (29) 12:13 (35) 17:11 (31) 22:21 (31) 27:06 (31) 31:05 (31) 35:07 (28) 41:07 (27)                 41:54 (26)
27 Anita Arnefors OK Södertörn 42:11 04:12 (32) 07:48 (32) 06:32 (49) 04:27 (19) 04:07 (20) 03:47 (16) 04:43 (32) 06:07 (32)                 00:28 (10)
        04:12 (32) 12:00 (32) 18:32 (39) 22:59 (33) 27:06 (31) 30:53 (30) 35:36 (29) 41:43 (28)                 42:11 (27)
28 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 42:45 04:57 (43) 06:55 (21) 04:08 (16) 04:30 (23) 04:21 (28) 04:35 (34) 05:03 (38) 05:24 (19)                 02:52 (59)
        04:57 (43) 11:52 (31) 16:00 (25) 20:30 (25) 24:51 (25) 29:26 (27) 34:29 (27) 39:53 (26)                 42:45 (28)
29 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 42:51 05:50 (49) 07:27 (28) 04:33 (23) 04:45 (31) 04:57 (40) 04:12 (27) 04:34 (29) 05:53 (28)                 00:40 (32)
        05:50 (49) 13:17 (41) 17:50 (35) 22:35 (32) 27:32 (33) 31:44 (33) 36:18 (32) 42:11 (29)                 42:51 (29)
30 Hugo Isgren IFK Enskede 43:16 03:29 (25) 07:45 (31) 04:07 (15) 05:07 (36) 05:01 (42) 05:14 (45) 05:23 (44) 06:32 (35)                 00:38 (27)
        03:29 (25) 11:14 (25) 15:21 (23) 20:28 (24) 25:29 (27) 30:43 (29) 36:06 (30) 42:38 (30)                 43:16 (30)
31 Inger Jansson Nynäshamns OK 43:36 08:26 (56) 06:54 (20) 04:18 (20) 04:42 (30) 04:25 (31) 04:08 (25) 04:19 (24) 05:47 (26)                 00:37 (25)
        08:26 (56) 15:20 (49) 19:38 (43) 24:20 (40) 28:45 (38) 32:53 (36) 37:12 (33) 42:59 (31)                 43:36 (31)
32 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 44:39 04:40 (42) 08:17 (39) 06:06 (46) 04:21 (16) 05:06 (45) 06:17 (51) 04:06 (21) 04:58 (15)                 00:48 (41)
        04:40 (42) 12:57 (37) 19:03 (41) 23:24 (36) 28:30 (35) 34:47 (39) 38:53 (37) 43:51 (32)                 44:39 (32)
33 Leif Lundquist Enebybergs IF 44:48 03:01 (17) 05:18 (3) 03:24 (4) 03:33 (3) 03:06 (3) 03:09 (4) 04:03 (19) 18:41 (60)                 00:33 (20)
        03:01 (17) 08:19 (4) 11:43 (3) 15:16 (4) 18:22 (3) 21:31 (3) 25:34 (3) 44:15 (33)                 44:48 (33)
34 Garnet Schindler Snättringe SK 44:55 05:53 (50) 07:54 (34) 06:22 (48) 04:19 (15) 04:08 (22) 03:54 (20) 05:01 (36) 06:54 (40)                 00:30 (14)
        05:53 (50) 13:47 (45) 20:09 (45) 24:28 (41) 28:36 (36) 32:30 (35) 37:31 (35) 44:25 (34)                 44:55 (34)
35 Eva-Stina Svärd Haninge SOK 45:40 03:50 (28) 07:57 (36) 05:52 (43) 05:32 (43) 05:59 (52) 04:54 (43) 05:00 (35) 05:40 (25)                 00:56 (52)
        03:50 (28) 11:47 (30) 17:39 (34) 23:11 (35) 29:10 (39) 34:04 (38) 39:04 (38) 44:44 (35)                 45:40 (35)
36 Lennart Sjöstål Klubblös 46:15 05:03 (45) 08:10 (38) 04:49 (28) 05:45 (45) 04:56 (39) 04:41 (39) 05:07 (40) 06:54 (40)                 00:50 (46)
        05:03 (45) 13:13 (40) 18:02 (36) 23:47 (38) 28:43 (37) 33:24 (37) 38:31 (36) 45:25 (36)                 46:15 (36)
37 Ronny Hedlund OK Södertörn 46:46 06:20 (54) 07:03 (23) 04:46 (27) 08:41 (57) 04:24 (30) 03:50 (17) 04:05 (20) 06:50 (39)                 00:47 (38)
        06:20 (54) 13:23 (42) 18:09 (38) 26:50 (48) 31:14 (44) 35:04 (40) 39:09 (39) 45:59 (38)                 46:46 (37)
38 Margaretha Nylund OK Södertörn 46:54 04:28 (38) 08:36 (43) 07:11 (52) 05:45 (45) 04:34 (32) 04:58 (44) 04:41 (31) 05:52 (27)                 00:49 (43)
        04:28 (38) 13:04 (38) 20:15 (46) 26:00 (44) 30:34 (42) 35:32 (42) 40:13 (40) 46:05 (39)                 46:54 (38)
39 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 47:14 03:10 (19) 07:12 (26) 05:50 (42) 04:54 (34) 04:06 (19) 06:01 (50) 05:01 (36) 10:16 (55)                 00:44 (36)
        03:10 (19) 10:22 (21) 16:12 (27) 21:06 (27) 25:12 (26) 31:13 (32) 36:14 (31) 46:30 (40)                 47:14 (39)
40 Kenneth Berglund Hellas Orientering 48:26 04:35 (40) 07:33 (29) 04:43 (25) 06:12 (50) 04:34 (32) 04:45 (40) 04:59 (34) 08:10 (51)                 02:55 (60)
        04:35 (40) 12:08 (33) 16:51 (30) 23:03 (34) 27:37 (34) 32:22 (34) 37:21 (34) 45:31 (37)                 48:26 (40)
41 Mona Asplund Klubblös 48:31 04:12 (32) 08:57 (45) 05:23 (36) 05:14 (38) 05:50 (50) 05:47 (48) 05:17 (42) 07:11 (44)                 00:40 (32)
        04:12 (32) 13:09 (39) 18:32 (39) 23:46 (37) 29:36 (40) 35:23 (41) 40:40 (41) 47:51 (41)                 48:31 (41)
42 Hans Carlsson Hellas Orientering 49:18 06:01 (51) 09:00 (46) 05:48 (41) 05:01 (35) 06:43 (55) 04:06 (24) 05:31 (49) 06:37 (36)                 00:31 (17)
        06:01 (51) 15:01 (48) 20:49 (47) 25:50 (43) 32:33 (47) 36:39 (45) 42:10 (44) 48:47 (43)                 49:18 (42)
43 Gunnel Balck IFK Lidingö SOK 49:36 04:16 (35) 10:01 (50) 06:32 (49) 06:00 (48) 04:52 (37) 04:40 (38) 05:29 (47) 06:57 (43)                 00:49 (43)
        04:16 (35) 14:17 (47) 20:49 (47) 26:49 (47) 31:41 (46) 36:21 (44) 41:50 (43) 48:47 (43)                 49:36 (43)
44 Urban Johansson Gustavsbergs OK 49:47 02:48 (13) 06:25 (12) 04:27 (21) 03:56 (8) 04:08 (22) 03:40 (13) 18:06 (60) 05:30 (21)                 00:47 (38)
        02:48 (13) 09:13 (12) 13:40 (14) 17:36 (12) 21:44 (13) 25:24 (13) 43:30 (49) 49:00 (45)                 49:47 (44)
45 Tommy Ljusenius Skogsluffarna 50:24 03:56 (30) 09:42 (49) 05:34 (40) 06:24 (51) 05:20 (47) 04:45 (40) 05:03 (38) 07:46 (48)                 01:54 (58)
        03:56 (30) 13:38 (44) 19:12 (42) 25:36 (42) 30:56 (43) 35:41 (43) 40:44 (42) 48:30 (42)                 50:24 (45)
46 Iris Wallsten IFK Lidingös Skid o OK 50:25 07:23 (55) 10:07 (51) 05:14 (34) 05:20 (40) 04:37 (35) 04:16 (28) 05:26 (46) 07:16 (46)                 00:46 (37)
        07:23 (55) 17:30 (51) 22:44 (50) 28:04 (49) 32:41 (48) 36:57 (46) 42:23 (45) 49:39 (46)                 50:25 (46)
47 Leif Hermundstad Snättringe SK 51:10 04:31 (39) 07:42 (30) 05:09 (33) 10:52 (60) 05:03 (43) 04:20 (30) 05:25 (45) 07:14 (45)                 00:54 (49)
        04:31 (39) 12:13 (35) 17:22 (32) 28:14 (50) 33:17 (49) 37:37 (47) 43:02 (47) 50:16 (47)                 51:10 (47)
48 Per Arnesson Skarpnäcks OL 51:13 11:46 (60) 09:26 (47) 04:57 (30) 03:46 (7) 04:07 (20) 04:27 (33) 04:31 (27) 07:43 (47)                 00:30 (14)
        11:46 (60) 21:12 (54) 26:09 (51) 29:55 (51) 34:02 (51) 38:29 (49) 43:00 (46) 50:43 (48)                 51:13 (48)
49 Margareta Granberg OK Älvsjö-Örby 51:48 04:19 (37) 09:33 (48) 07:18 (53) 05:30 (42) 06:53 (56) 04:23 (32) 05:14 (41) 07:47 (49)                 00:51 (47)
        04:19 (37) 13:52 (46) 21:10 (49) 26:40 (46) 33:33 (50) 37:56 (48) 43:10 (48) 50:57 (49)                 51:48 (49)
50 Bengt Fahlin IBM 52:00 05:13 (46) 08:19 (41) 06:34 (51) 05:56 (47) 05:20 (47) 08:17 (57) 05:18 (43) 06:29 (34)                 00:34 (22)
        05:13 (46) 13:32 (43) 20:06 (44) 26:02 (45) 31:22 (45) 39:39 (50) 44:57 (50) 51:26 (50)                 52:00 (50)
51 Stig Thurén Skarpnäcks OL 58:26 09:58 (58) 15:34 (56) 06:10 (47) 05:17 (39) 04:54 (38) 04:21 (31) 04:47 (33) 06:46 (38)                 00:39 (29)
        09:58 (58) 25:32 (58) 31:42 (54) 36:59 (54) 41:53 (53) 46:14 (52) 51:01 (52) 57:47 (51)                 58:26 (51)
52 Jan Larsson Tullinge SK 59:28 03:33 (26) 08:36 (43) 05:56 (44) 06:06 (49) 05:26 (49) 15:45 (60) 05:30 (48) 07:47 (49)                 00:49 (43)
        03:33 (26) 12:09 (34) 18:05 (37) 24:11 (39) 29:37 (41) 45:22 (51) 50:52 (51) 58:39 (52)                 59:28 (52)
53 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 63:19 09:02 (57) 10:57 (52) 07:30 (54) 06:45 (52) 05:57 (51) 06:32 (52) 06:37 (51) 09:05 (53)                 00:54 (49)
        09:02 (57) 19:59 (52) 27:29 (53) 34:14 (52) 40:11 (52) 46:43 (53) 53:20 (53) 62:25 (53)                 63:19 (53)
54 Britt-Louise Edlund IFK Lidingö SOK 65:18 06:11 (52) 20:40 (59) 05:23 (36) 05:36 (44) 04:36 (34) 07:37 (56) 07:32 (54) 06:55 (42)                 00:48 (41)
        06:11 (52) 26:51 (59) 32:14 (55) 37:50 (55) 42:26 (54) 50:03 (54) 57:35 (54) 64:30 (54)                 65:18 (54)
55 Anita Lindbohm Skarpnäcks OL 70:20 04:37 (41) 12:13 (53) 10:32 (55) 08:41 (57) 07:24 (58) 07:06 (54) 08:55 (55) 09:25 (54)                 01:27 (57)
        04:37 (41) 16:50 (50) 27:22 (52) 36:03 (53) 43:27 (55) 50:33 (55) 59:28 (55) 68:53 (55)                 70:20 (55)
56 Aija Sadurskis Centrum OK 77:20 11:32 (59) 13:54 (54) 11:27 (56) 08:06 (54) 06:22 (54) 05:53 (49) 10:10 (58) 08:45 (52)                 01:11 (55)
        11:32 (59) 25:26 (57) 36:53 (59) 44:59 (59) 51:21 (57) 57:14 (56) 67:24 (56) 76:09 (56)                 77:20 (56)
57 Mats Halvarez Klubblös 80:12 05:49 (48) 14:35 (55) 13:39 (59) 09:24 (59) 07:16 (57) 07:24 (55) 09:28 (56) 11:29 (59)                 01:08 (54)
        05:49 (48) 20:24 (53) 34:03 (56) 43:27 (57) 50:43 (56) 58:07 (57) 67:35 (57) 79:04 (57)                 80:12 (57)
58 Marie Heinrup Tullinge SK 84:09 05:45 (47) 17:04 (58) 11:58 (57) 08:29 (55) 09:58 (60) 08:40 (58) 09:53 (57) 11:19 (58)                 01:03 (53)
        05:45 (47) 22:49 (55) 34:47 (57) 43:16 (56) 53:14 (58) 61:54 (58) 71:47 (58) 83:06 (58)                 84:09 (58)
59 Pyttan Asplund OK Södertörn 84:29 06:11 (52) 16:52 (57) 11:58 (57) 08:30 (56) 09:56 (59) 08:41 (59) 10:30 (59) 10:37 (57)                 01:14 (56)
        06:11 (52) 23:03 (56) 35:01 (58) 43:31 (58) 53:27 (59) 62:08 (59) 72:38 (59) 83:15 (59)                 84:29 (59)
60 Annika Karlsson Sundbybergs IK 92:05 04:14 (34) 32:42 (60) 18:35 (60) 06:48 (53) 06:19 (53) 05:15 (46) 06:59 (53) 10:21 (56)                 00:52 (48)
        04:14 (34) 36:56 (60) 55:31 (60) 62:19 (60) 68:38 (60) 73:53 (60) 80:52 (60) 91:13 (60)                 92:05 (60)
- Riina Larsson-Mänd OK Södertörn 46:11 03:28   19:48   05:37   04:20   04:51   07:09                           00:58  
        03:28   23:16   28:53   33:13   38:04   45:13                           46:11  
- Bo Eklind Klubblös 76:12 05:24   15:00   13:24   09:48   07:15   07:18   09:20                       08:43  
        05:24   20:24   33:48   43:36   50:51   58:09   67:29                       76:12  
                                                           
                                                           
Plac Bana E - 1,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6                           Mål  
1 Jan-Åke Björklund Visborgs OK 29:57 02:11 (1) 04:54 (1) 04:10 (1) 05:30 (1) 07:21 (1) 05:16 (1)                         00:35 (1)
        02:11 (1) 07:05 (1) 11:15 (1) 16:45 (1) 24:06 (1) 29:22 (1)                         29:57 (1)
2 Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF 37:31 02:38 (3) 06:18 (2) 05:12 (2) 07:27 (3) 09:48 (3) 05:21 (2)                         00:47 (3)
        02:38 (3) 08:56 (2) 14:08 (2) 21:35 (2) 31:23 (2) 36:44 (2)                         37:31 (2)
3 Eeva Europe OK Älvsjö-Örby 42:41 02:29 (2) 08:12 (4) 06:36 (5) 07:06 (2) 08:39 (2) 09:01 (5)                         00:38 (2)
        02:29 (2) 10:41 (3) 17:17 (3) 24:23 (3) 33:02 (3) 42:03 (3)                         42:41 (3)
4 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 49:49 03:08 (4) 08:01 (3) 06:34 (4) 08:00 (6) 15:37 (4) 07:18 (3)                         01:11 (5)
        03:08 (4) 11:09 (4) 17:43 (4) 25:43 (4) 41:20 (4) 48:38 (4)                         49:49 (4)
5 Gunvor Granath Nynäshamns OK 56:26 03:59 (5) 08:50 (5) 08:02 (6) 07:56 (5) 18:29 (5) 08:01 (4)                         01:09 (4)
        03:59 (5) 12:49 (5) 20:51 (5) 28:47 (5) 47:16 (5) 55:17 (5)                         56:26 (5)
6 Lars Nordin Solna OK 94:42 04:06 (6) 13:31 (6) 06:02 (3) 07:45 (4) 45:52 (6) 16:11 (6)                         01:15 (6)
        04:06 (6) 17:37 (6) 23:39 (6) 31:24 (6) 77:16 (6) 93:27 (6)                         94:42 (6)
- Anders Johansson Nyköpings OK 41:56 03:38   08:18   05:18   07:24   07:21                               09:57  
        03:38   11:56   17:14   24:38   31:59                               41:56